Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bułgaria: Wyjść z NATO i UE

Posted by Marucha w dniu 2014-12-14 (Niedziela)

Podczas sesji parlamentu 5 grudnia, przywódca nacjonalistycznej partii Ataka Wolen Siderow zasugerował przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Bułgarii z NATO i Unii Europejskiej. Według Siderowa, pozostawanie w ich strukturach zagraża bezpieczeństwu i gospodarce kraju.

Jako przykład wymuszania na Bułgarii niekorzystnej polityki wskazał anulowanie projektu gazociągu South Stream pod wpływem nacisków UE, co określił jako „cios zadany interesom narodowym i godności Bułgarii”, szczególnie niekorzystny w związku z dużą stopą bezrobocia w kraju. Podkreślił też, że Bułgaria nie może zostać wciągnięta w konflikt wokół Ukrainy, będący wynikiem prowokacji i przewrotu zorganizowanego przez USA. Zdaniem Siderowa „Pora zadecydować, czy dalej będziemy oddychać euroatlantyckim pyłem aż się udusimy, czy sięgniemy do naszych narodowych korzeni sięgających dawnej Eurazji.”

(Na podst. warandpeace.ru)
http://xportal.pl

Komentarzy 6 do “Bułgaria: Wyjść z NATO i UE”

 1. Eliza said

  Słusznie prawił p. Ataka Wolen. Czekam, kiedy ten koszmarny okres dla Europy i Świata się skończy.

 2. Andy said

  Wolen Siderow ma całkowitą rację i Bułgaria powinna wyjść z tego żydowskiego kołchozu, jednocześnie poganiając swoich żydów z rządu i mediów.
  Kraj ten poradzi sobie wyśmienicie, bez tego złodziejskiego układu z UE, podobnie jak Polska, czy inne zniewolone kraje Europy Wschodniej.

 3. Henry said

  Bulgaria jesli bedzie referendum jako bezposrednia forma demokrycji, (zachod wprowadzil ta forme demokracji, ale dzisiaj jej
  nie uznaje) jest na dobrej drodze do prawdziwej wolnosci.
  Oni maja dosc tych imper. hamerykan. Dzisiaj podobnie jak inni w Europie zwykli ludzie cierpia.
  Glupie i niesprawiedliwe embargo nie pozwala dzisiaj wielu milionom rodzin zyc normalnie, gdyz zycza sobie imper. hameryk. widzac tylko swoje interesy.
  Dobrze by bylo aby i Polska tez wyszla z NATO i EU i utworzyla unie z krajami skandywanskimi i krok po kroku jak to zrobila Finlandja jako jedyny kraj w zachod, Europie nie wziela pozyczki Marszala po II woj. swiat.
  Ciekawy jest ten swiat, a duzo zmian nas czeka w najblizszych latach.

 4. slowianin said

  Zadne tzw.referendum nie pomoże.Nie ważne kto jak głosuje…ważne kto głosy podlicza….Bułgarzy jak dzieci

 5. akej said

  Czekam na naszego Sidderowa … obym sie doczekal!

 6. Bulgarzy dotrzymaja slowa i porzuca czlonkostwo w EU. Bulgaria zawsze byla najwiekszym sojusznikiem ZSRR i stara przyjazn powroci bo EU nic Bulgarii dobrego nie wniosla. Polsce tez ale Polacy juz nie sa w stanie uciec z tej pulapki.

Sorry, the comment form is closed at this time.