Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska wesprze ukraińską armię

Posted by Marucha w dniu 2014-12-15 (Poniedziałek)

Szacunkowy koszt naszego wsparcia wyniesie 3 mln euro.

Ambasador Ukrainy w Polsce – Andrij Deszczyca po spotkaniu z polskim ministrem obrony – Tomaszem Siemoniakiem [swoim rodakiem – admin] oświadczył, że Warszawa wesprze logistycznie ukraińską armię.

„Polska wyśle kolejną partię pomocy materialno-technicznej siłom zbrojnym Ukrainy w wysokości 3 milionów euro” – pisał Deszczyca na swoim Twitterze.

Wcześniej o wydzieleniu ukraińskim siłom zbrojnym ponad 2 milionów euro poinformował premier Australii Tony Abbott.

Kijowskie władze od kwietnia przeprowadzają na wschodzie kraju operację pacyfikacyjną. Według raportów ONZ, ofiarami konfliktu padło już 4300 cywilów, a prawie 10 000 zostało rannych.

9 grudnia w Donbasie za pośrednictwem OBWE wprowadzono rozejm. Prawdopodobnie zawieszenie broni poprzedza nowe rozmowy grupy kontaktowej w Mińsku, ale termin spotkania do tej pory nie został ustalony.

/ polish.ruvr.ru / ria.ru /
http://reinert.neon24.pl

Komentarzy 17 do “Polska wesprze ukraińską armię”

 1. Easy Terran said

  3 miliony euro dla banderowców, 65 miliardów dolarów dla żydów – milion oddam, million, komu, komu bo idę do domu?
  Polska bogaty kraj! Taaaaaak się wszystkim powodzi.

 2. Tekla said

  Na początku września Jarosław Kaczyński zaproponował utworzenie Funduszu Bezpieczeństwa Europejskiego wysokości 100 miliardów euro z przeznaczeniem na wzmocnienie wschodniej flanki EU i NATO (szczegóły wydatków patrz: Referencje 1 i 2).

  Obecna ekipa rządząca powinna dążyć do inkorporowania „planu Kaczyńskiego” do zaproponowanego w listopadzie przez szefa KE, Jean-Claude Junckera funduszu stabilizacji gospodarki UE wysokości 315 miliardów euro, bądź zaproponować utworzenia oddzielnego funduszu bezpieczeństwa europejskiego.

  Polski rząd winien wspierać i partycypować finansowo w funduszu powierniczym ustanowionym na rzecz obronności Ukrainy. Aktywa funduszu posłużą do zakupu broni według potrzeb określonych przez stronę ukraińską. Może zwłaszcza na polskim rynku.

  Po zeszłotygodniowej rezolucji Kongresu Stanów Zjednoczonych w/s Ukrainy polska dyplomacja powinna przedstawić administracji prezydenta Obamy możliwości dozbrojenia Ukrainy z udziałem polskiego przemysłu obronnego.

  Kluczem polskiej polityki zagranicznej i obronnej winna być idea wzmocnienia wschodniej flanki UE i NATO. Istotnym argumentem za takim rozwiązaniem jest efektywność kosztowa ‒ efektywne wzmocnienie wschodniej flanki versus drogie i nieefektywne zwiększone wydatki poszczególnych krajów UE na własne armie. Inne argumenty to solidarność europejska, poczucie zagrożenia oraz wymogi podyktowane dynamiką zmian w sytuacji geopolitycznej.

  http://ryszardczarnecki.blog.onet.pl/2014/12/

  Oto cały Kaczyński..a farbowany Czarnecki reklamuje na swoim blogu..

 3. Inkwizytor said

  Nie ukraińską tylko banderowskiej bojówki, a swoją drogą to jakim trzeba być ssynem, żeby zaakceptować takiego chooja jak Deszczyca na stanowisko ambasadora UPAiny w Polsce

 4. ENKI said

  Przedstawiciel Ukrainy w Polsce, osławiony awanturą Deszczyca, ma tu wypróbowanych współpracowników.
  Tomasz Siemoniak – współdziałający ze Związkiem Ukraińców w Polsce – mianowany przez Tuska „polskim ” ministrem obrony”; ten fakt wpisuje się w amerykański plan dla Ukrainy. Działania Siemoniaka widoczne jako realizacja oczekiwań kijowskiego rządu; a wbrew interesom Polski. Siemoniak zapowiada uzbrajanie karnych ekspedycji hunty (może w ludobójcza broń kasetową, produkowaną w Polsce?!). Leczeni są w polskich szpitalach ‚karaciele” oskarżeni o zbrodnie wojenne (np. z batalionu „Ajdar”). Siemoniak w firmuje ustanowienie stałych baz amerykańskich w Polsce; następuje to, gdy już wiemy, czym były Kiejkuty.
  Siemoniak działa według zasad Związku Ukraińców w Polsce: „ściśle współpracuje z mniejszościami w Polsce”;
  ta zasada ujawnia się w działaniach Platformy Obywatelskiej, która ostentacyjnie wynosi interesy mniejszości (niemieckiej, żydowskiej, ukraińskiej, śląskiej) ponad interesy polskiej większości.
  Oto dowód takiego działania Siemoniaka:
  Salon24…Stowarzyszenie Unum Principium stanowczo protestuje przeciw nominacji Tomasza Siemoniaka na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Polityk ten podczas pełnienia funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w sposób haniebny wystawił na szwank dobro Rzeczypospolitej Polskiej podpisując 12 czerwca br. „Wspólne Oświadczenie Okrągłego Stołu w sprawie wspierania obywateli niemieckich polskiego pochodzenia i Polaków w Niemczech oraz niemieckiej mniejszości w Polsce, zgodnie z polsko-niemieckim Traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Ten bezprecedensowy dokument pogłębia patologię w stosunkach polsko-niemieckich i stanowi podręcznikowy przykład bezprecedensowego zaprzaństwa najwyższych struktur władzy państwowej. Będziemy domagać się, by podpisujący go w imieniu państwa polskiego minister Tomasz Siemoniak odpowiedział za swój czyn przed Trybunałem Stanu! O podobną sankcję wystąpimy wobec Prezesa Rady Ministrów w chwili podpisania nominacji Tomasza Siemoniaka na szefa MON.

 5. wi42 said

  @3 I
  „Nie ukraińską tylko banderowskiej bojówki, a swoją drogą to jakim trzeba być ssynem, żeby zaakceptować takiego chooja jak Deszczyca na stanowisko ambasadora UPAiny w Polsce”

  Można też zadać dużo ważniejsze pytanie – jakim ss trzeba być, żeby zaakceptować Ukraińca na ministra obrony w okresie odradzania się banderowców? Czy Siemieniuk ma jakieś szczególne zaslugi przed Polską? Gdzieś się sprawdził, wykazał się jako patriota? Albo jest przynajmniej niezastąpionym specjalistą?
  Odpowiedź jest prosta.
  To stanowisko jest obsadzane poza Polską i nasze ss nic nie mają do gadania.

 6. wi42 said

  @4 Enki
  „Salon24…Stowarzyszenie Unum Principium stanowczo protestuje przeciw nominacji Tomasza Siemoniaka na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. ”

  Protest powinien być ogólnonarodowy. Jak to zrobić nie wiem, ale tu nie chodzi tylko o …”w sposób haniebny wystawił na szwank dobro Rzeczypospolitej Polskiej podpisując 12 czerwca br.” To tylko wzmacnia problem.
  Chodzi przede wszystkim o to, że nawet jeżeli jest mała szansa (nawet nie podejrzenie), że S. może mieć sympatie banderowskie w tak czułym okresie dla Polski, to taki człowiek nie może być na tym stanowisku. Koniec. Kropka.
  Jest on w tym momencie historii symbolem pełnej zależności Polski.

 7. Siekiera_Motyka said

  ” Rzeź wołyńska, której symboliczną 70 rocznicę właśnie obchodzimy (w nocy na 27 marca 1943r.oddziały UPA wymordowały prawie 200 osób polskiej wsi Lipniki, uznawane to jest za początek tej operacji ukraińskich nacjonalistów, choć pierwsze masowe zbrodnie nastąpiły już przedtem, a największe ich nasilenie miało miejsce później) jest wydarzeniem historycznym. Ale paradoksalnie, mimo upływu czasu coraz bardziej aktualnym czynnikiem, wpływającym na polską świadomość narodową.

  Dzieje się tak mimo tego, że z wszystkich horrorów, przez które Polacy przeszli w okresie II wojny światowej, akurat ten w naszej świadomości długo istniał w najmniejszym stopniu. A szczerze mówiąc – w zasadzie nie istniał w ogóle. Jest to fakt zastanawiający. Między innymi dlatego,że odtwarzane z mozołem przez historyków liczby ofiar terroru ukraińskiego (na Wołyniu, w Galicji Wschodniej i na ziemiach wchodzących potem w skład PRL zliczone łącznie według wszelkich szacunków przekraczające 100 tysięcy, a według niektórych – znacznie większe) zbliżają się do liczby śmiertelnych ofiar wszelkiego rodzaju represji radzieckich, określoną przez IPN na około 150 tysięcy…

  To ważne, więc powtórzmy. Polaków z rąk ukraińskich zginęło prawie tylu, ilu z rąk radzieckich (wliczając w tę drugą grupę zarówno ofiary egzekucji, jak i zmarłych w łagrach czy na zesłaniu). Pomimo to ofiary ZSRR (oczywiście, słusznie) funkcjonują intensywnie w naszej świadomości. A ofiar ukraińskich – niemal jakby nie było.
  Dlaczego? ”

  http://p.skwiecinski.salon24.pl/498923,wolyn-dlaczego-nie-pamietamy

 8. Inkwizytor said

  Re 7

  Proszę się nie powoływać na tego CHOOJA, napisał to po to by się uwiarygodnić. Tak naprawdę skwieciński to banderowska KOORWA, dla której lepiej żeby UPAina była banderowski niż moskiewska co sam przyznał

 9. Ex said

  Jakies potwierdzenie pochodzenia Siemoniaka?

 10. Inkwizytor said

  Re 9

  Pochodzenie ma potwierdzone po czynach, wystarczy.

 11. Ex said

  @10 Nie.

 12. Marcin said

  Jaka Polska ludzie? Uczciwiej byłoby napisać,że ukraińska ( banderowska ) v kolumna w Polsce po autoryzacji „starszyzny” wesprze banderowską armię.

 13. wi42 said

  @9, 10 Ex

  Był (a może i jest) aktywistą Związku Ukraińców w Polsce. Link na ten temat był w gajówce. Link podawał mi. zdjęcie z zebrania ZUwP z Siemieniakiem. Może ktoś ma ten lub inny link na temat S.?

 14. Marucha said

  Re 12:
  > https://marucha.wordpress.com/2014/11/07/polska-ostrzy-kly/#comment-427258
  Komentarz 25.

 15. Boydar said

  Uń, ma paszczę jak kuń. No i z Janowa Podlaskiego raczej się nie wywodzi, co to komu szkodzi.

 16. Jacek said

  I czy ktos przy zdrowych zmyslach moze pisac o „polskich wladzach”? czy ‚parlamentarnej opozycji” w Warszawie ? Z talmudyczno-niemieckiego nadania iii-rp jest przylaczana do „ukrainy”.

 17. dzeromijo said

  To UKRAINIEC jest posłuchajcie jak to się wymawia SSss IEMONIAK ….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: