Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Wolne tematy (80 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-12-16 (Wtorek)

Z okazji zaszczytu, jaki spotkał nasz naród i rząd, a jakim będzie wizyta demokratycznie wybranego prezydenta Ukrainy, Pana Poroszenki, wszelkie luźne uwagi niezwiązane z innymi artykułami wpisujemy nie gdzie indziej, a właśnie tu.

zapiekane naleśniki

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/12/13/wolne-tematy-79-2014
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/12/20/wolne-tematy-81-2014

Gajowy Marucha

Komentarzy 297 do “Wolne tematy (80 – 2014)”

 1. Lily said

  Lubie nalesniki,pod kazda postacia…Te,wygladaja apetycznie.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Zapiekane, z szynką i serem żółtym.

 3. Nemo said

  „W lecie, miasto znajdowało się pod władzą ukraińską, jednak ciężko nazwać to władzą-pod terrorem ukraińskim. Jeszcze w Polsce słyszałem opowieści o bandytyzmie jakiego dopuszczają się ukraińskie oddziały- myślałem sobie „ przerysowane to wszystko, przecież takie rzeczy już się nie dzieją”, a później przyszły opowieści ludzi ocalałych w Iłowajsku, Niżnej Krynce, a teraz w Starobeszewie. Trzeba wysłuchać tych ludzi, aby uwierzyć i zrozumieć.”
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2128:hudziec-terror-w-donbasie

 4. Siekiera_Motyka said

  Panie Marucha, może było by dobrze forumowiczom odkurzyć trochę zapomnianą historie ,
  „15 miesięcy rżewsko-syczewskiej maszynki do mięsa Operacja Rżewsko-Wiaziemska ”

  „Od zimy 1942 r. do wiosny 1943 r. radzieckie wojska na zachód od Moskwy uporczywie waliły głową w mur. Chcąc wykorzystać powodzenie kontrnatarcia pod Moskwą, Armia Czerwona chciała natychmiast przejść do strategicznej ofensywy, wypychając Wehrmacht z własnego terytorium. Jednak czołowe uderzenia na dobrze przygotowane niemieckie pozycje obronne skończyły się tylko potężnymi stratami. Przez długie lata bitwa ta, a zwłaszcza operacja „Mars”, była owiana tajemnicą, była to bowiem największa klęska marszałka Georgija K. Żukowa, a ponadto jedna z najbardziej nieudanych operacji ofensywnych w historii.”
  http://www.magnum-x.pl/czasopismasec/twhistoria/2085

  Zapomniana bitwa która trwa 13 miesięcy.

 5. revers said

  podobno nalesniki najlepsze sa na kefirze „kalinka”, ktos probowal kuchenna procedure?

 6. bylekto said

  A JA Z INNĄ CIEKAWOSTKĄ:

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/12/15/pertraktacje-i-uzgodnienia-jeszcze-przed-konklawe-wedlug-universi-dominici-gregis-art-81-wybor-bergoglio-jest-absolutnie-niewazny/#more-27295

  Przeczytajcie koniecznie!

 7. Jurgen said

  Aleksander Wielki w Krakowie:

  https://bialczynski.wordpress.com/2014/11/27/stanislav-aleksander-wielki-w-krakowie/

 8. gość said

  Progejowskie ustawy zniszczyły katolickie agencje adopcyjne

  Znana od 127 lat brytyjska agencja adopcyjna o katolickich korzeniach nieodwołalnie zakończyła swą działalność.

  Zniszczyło ją to samo ustawodawstwo, które skutecznie doprowadziło do zamknięcia wszystkich katolickich ośrodków adopcyjnych. Wielka Brytania w 2009 r. zalegalizowała adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

  Założone w 1887 r. prze biskupa Johna Butta, Catholic Children’s Society (Katolickie Stowarzyszenie Dziecięce) próbowało obejść to zdegenerowane prawo.

  Zrezygnowało z katolicyzmu w nazwie i zaczęło działać pod szyldem Cabrini Children’s Society, chociaż nadal kierowało się katolicką etyką.

  W skład rady nadzorczej stowarzyszenia wchodzili dwaj kapłani, a sponsorami były cztery angielskie diecezje. Prowadzenie działalności według dotychczasowych zasad nie powiodło się jednak z powodu anormalnych warunków prawnych i złego zarządzania.

  Stowarzyszenie zaczęło też powoli tracić swoją katolicką tożsamość. Ze strony internetowej wycofano informacje o wartościach, jakimi się kieruje. Pozostało jedynie stwierdzenie, że CCS zostało założone przez biskupa.

  Agencja adopcyjna w nowej formie szybko popadła w problemy finansowe. Z powodu trudności w pozyskiwaniu funduszy straty były ogromne, w bieżącym roku doszły do poziomu 875 tys. funtów. Zaczęły się zwolnienia pracowników i zamykanie kolejnych ośrodków lokalnych.

  Ostatecznie Catholic Children’s Society musiało dać za wygraną. Jej majątek przeszedł na rzecz Diagrama Foundation, która to agencja przekazuje dzieci do adopcji także parom gejowskim.

  http://www.bibula.com/?p=78520

 9. NyndrO said

  Szanowny Panie Boydar,tak mi się w nocy uzmysłowiło,że Pan pisząc o swojej wadze (tzn. chudzielstwie) być może napisał,że jest chory? Czy wszystko u Pana ze zdrowiem w porządku?Przepraszam za moją bezpośredniość…może to nie wypada.

 10. NyndrO said

  Panie Kierowniku,te nagajowe,to w mojej ocenie najapetyczniejsze danie przez Pana zapodane.No może poza tą „setą”.

 11. maniek said

  A.M.G. – „Go Hard Like Vladimir Putin” с переводом [Made by K1TV]

 12. maniek said

  O Rosji i o polskich Chinach Europy. Gość: Tomasz Omański

  W ostatnich miesiącach propaganda mediów w Polsce robi z Rosjan potwory, których jedynym pragnieniem jest podbój świata. Pojawiają się obrazy Rosjan gardzących Polakami, a przy tym żyjących w skrajnej nędzy i rozpaczy,

  Jak wyglądają prawdziwe relacje polsko-rosyjskie nieskażone globalną nagonką? Możemy to usłyszeć w programie „Rozmowy w nocy”, podczas rozmowy z Tomkiem Omańskim od 23 lat mieszkającym w Rosji prowadzącym Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie.

  Zapraszamy do oglądania

  http://novorossia.today/?p=8698

 13. maniek said

  Limonov: czas na wojnę!

  Edward Limonow, rosyjski lider zdelegalizowanej Partii Narodowo-Bolszewickiej, stwierdził ostatnio za pośrednictwem portalu Rusvesna, że szef rządu Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharczeńko, zdołał przekonać Moskwę o potrzebie prewencyjnego uderzenia na Sławiańsk i Krematorsk.

  Zdaniem Limonowa, Zacharczenko zdaje sobie sprawę, że Ukraina ściąga na granice kolejne wojska i tylko szybki atak może ją powstrzymać

 14. Jurgen said

  Panie Marucha wrzuć pan artykuł o Aleksandrze Wielkim w Krakowie jako osobny news.Moim zdaniem ten temat trzeba nagłośnić.

 15. Boydar said

  @ Pan Nndr0

  Za troskę szczerze dziękuję, ale nic mi nie wiadomo żeby mnie coś intensywnie jadło. To raczej ja nie jem intensywnie. Po prostu nie lubię. Wyjdę sobie na słońce, uszy nastawię do słońca (zielone są, pewnie od chlorofilu) i jakoś starcza. Czytałem w mądrej książce, że fotosynteza głównie daje węglowodany, do tłuszczów trzeba zainstalować dodatkową aplikację a ja nie chcę sobie systemu zamulać. No i jest jak jest. 58 kg to spory kogut, nie uważa Pan ?

 16. NyndrO said

  Ad 13.* Ma Pan rację!Oczywiście,że lepiej być troszkę głodnym,niż troszkę obżartym.Ja ważę stopięć i niech Pan se wyobrazi,że ja nie jem dużo
  !Ale zdarzyło się,że masa mi w życiu pomogła. *Cieszę się,że ze zdrowiem wszystko ołrajt.

 17. maniek said

  To chyba tyle w temacie, jeśli chodzi o stanowisko Ruchu Narodowego w sprawie Ukrainy i ukraińskich nacjonalistów. Wyczerpująca wypowiedź pana Bosaka.

 18. revers said

  Tak wygladaja cerkwie obok zburzonych cerkwi prez ukrow, dzien powszedni

 19. Dictum said

  ad. wstęp Admina: Z uwagi… czy nie, każdy pretekst dobry, żeby sobie pogadać.

 20. Dictum said

  ad. 17. poprawka: Z okazji zaszczytu… czy bez zaszczytu, każdy pretekst dobry, żeby sobie pogadać.

 21. maniek said

  Wenezuela: Marsz przeciwko USA

  W 15 rocznicę przyjęcia boliwariańskiej konstytucji, Wenezuelczycy na ulicach Caracas zgromadzili się na masowym wiecu antyimperialistycznym. Zorganizowano go by podkreślić sprzeciw wobec sankcji nałożonych na Wenezuelę przez Stany Zjednoczone. Przemawiający do zgromadzonych prezydent Nicolas Maduro zapowiedział, że parlament rozpocznie prace nad powołaniem międzynarodowego trybunału do sądzenia odpowiedzialnych za zbrodnie na bratnich państwach: Iraku, Libii i Syrii. Podkreślił również, że kraj Bolivara i Chaveza nie ugnie się pod naciskami USA i nie zgodzi się na żadne próby deptania jego godności.

  http://xportal.pl/?p=18010

 22. maniek said

  Nie ma się czego wstydzić wspominając osiągnięcia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej

  Nie ma się czego wstydzić wspominając osiągnięcia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, dwadzieścia pięć lat bezkrytycznego plucia i likwidowania pozostałości osiągnięć naszej państwowości pod hasłem transformacji, to wystarczająco długi czas, żeby móc przynajmniej spróbować dokonać bilansu tamtej epoki.

  Podstawową przyczyną jaka skłania nas do konieczności propagowania obiektywnego spojrzenia na PRL jest pozorność sukcesów transformacji, w zderzeniu z realiami odbudowy i scalania państwa, z jakimi zmagała się nasza ludowa Ojczyzna. Przecież nawet w sprawach tak banalnych jak prędkość podróżowania na głównych trasach kolejowych – dopiero, co wracamy do wartości, jakie na przełomie lat 70-tych i 80-tych były wartościami standardowymi. Oczywiście nie można twierdzić, że transformacja nie zmieniła naszego państwa, ale trzeba też obiektywnie spojrzeć na przyczyny klęski PRL-u.

  Może to będzie niepopularne i nie spodoba się wielu, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – klęska gospodarki PRL-u miała swoją funkcję w ciągłych strajkach koordynowanych przez ówcześnie rodzące się związki zawodowe, a sankcje jakie nałożono na PRL po wprowadzeniu Stanu Wojennego po prostu zabiły naszą gospodarkę wraz ze zmianą wartości dolara i kwot oprocentowania długu dolarowego po zakończeniu wojny wietnamskiej i szokach paliwowych…

  czytaj dalej… http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28276

 23. maniek said

  RFN: Rośnie agresja wobec Łużyczan

  Według premiera Saksonii Stanislawa Tillicha przypadki ataków na przedstawicieli społeczności Serbołużyczan osiągnęły nowy, bardzo niepokojący wymiar. Tillich, sam będący Serbołużyczaninem, domaga się radykalnych działań w tej sprawie i dokładnego badania wszystkich incydentów. Zdaniem polityka, Serbołużyczanie padają ofiarą wzrostu nastrojów antyimigranckich i ksenofobicznych które sprawiają, że agresja dotyka wszystkich grup odmiennych od Niemców. O eskalację problemów Tillich oskarżył m.in nacjonalistyczną NPD które według niego chce zbić kapitał polityczny na zaistniałej sytuacji.

  Niemcy zamieszkuje ok. 60 tysięcy Serbołużyczan których historyczne ziemie podzielone są między Saksonię a Brandenburgię. Chociaż ich języki podlegają oficjalnie ochronie, liczne przeszkody ze strony państwa utrudniają zachowanie tożsamości serbołużyckiej i przyspieszają proces germanizacji.

  http://xportal.pl/?p=18007

 24. Zbigniew said

  @ 11 (maniek)

  No tak. Robote Pan robi niezłą.

  Wysłuchałem w całości tego z YouTube pod 11. Ale i nie wiadomo mnie: dobre to czy nie dobre. Z jednej strony: ileż tam celnych sformułować. Z drugiej: ileż nainowści i krycia się. No i zasadnicze pytanie: iluż to ludzi słucha podobnego?
  A ilu pomyśli przy tym?

  Mam pewną bliską bardzo i drogą mi znajomą schozofreniczkę (ale na prawdę). W rozmowie na tematy szersze wyszło o wieżach 911 w NY. Ona: że te Taliby… Ja na to: no zaraz… i tu podaję wszystkie argumenty. Słucha mnie długo, z uwagą, przytakuje, dziwi się, zastanawia, no tak, nie wiedziałam, przecie w radio inaczej mówiono, jak to możliwe? Masz rację! Po czym kontynujemy rozmowe. Ona: no więc gdy te Taliby zawaliły te wieże….

  Ręce opadają. Obawiam się, że 97% społeczeństwa (nie tylko polskiego) cierpi na rodzaj schozofrenii psychiatrycznej…

  P.s.: Nadaję eksperymentalnie z linuxa uruchomionego z pen-drive: http://nanophysics.pl/linux-pen-drive.php

 25. maniek said

 26. maniek said

  Rusofob – to patriota, czy syjonista, nieuk i idiota?


  Tak Rosja dąży do wojny

  Nikogo do miłości, przyjaźni, zmusić nie można. Ta prosta prawda dotyczy uczuć nie tylko względem osób, religii, władzy, ale także względem sąsiedniego państwa.

  Czytaj dalej → http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/15/rusofob-to-patriota-czy-syjonista-nieuk-i-idiota/#more-388

 27. maniek said

  Komu służy rozejm?

  Według danych powstańców, w warunkach obowiązującego rozejmu ukraińskie siły zbrojne nadal zwiększają ugrupowania na donieckim kierunku na wschodzie kraju. Do Debalcewa przybyła kolumna, składająca się z 30 transporterów opancerzonych. Wojskowi umacniają pozycje ogniowe, schrony dla składu osobowego i sprzętu a także montują zabezpieczenia przeciwwybuchowe w pobliżu.

  Rozejm, uzgodniony z powstańcami i siłami zbrojnymi przy pośrednictwie OBWE rozpoczął się 9 grudnia. Zgodnie z oczekiwaniami, zawieszenie ognia miało poprzedzić kolejne rozmowy grupy kontaktowej w Mińsku. Jednak data spotkania do tej pory nie została ustalona.

 28. maniek said

  Frank-Walter Steinmeier, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem w krawacie w barwach Noworosji, wstążki gieorgijewskiej.

  W języku dyplomacji znaczy to tyle, co WAL SIĘ!

 29. maniek said

  ukropy: Batalion „Dniepr-1” nie przepuszcza kolumny z pomocą humanitarną

 30. maniek said

  Akt „o wsparciu dla wolności Ukrainy” – przeciwko Europie, Rosji i zdrowemu rozsądkowi

  W tym tygodniu do Baracka Obamy trafi „Akt o wsparciu dla wolności Ukrainy”: obie izby Kongresu zatwierdziły go jeszcze 12 grudnia. Senat co prawda będzie musiał jeszcze „dogłosować” ustawę, gdyż Izba Reprezentantów wprowadziła nieznaczne poprawki do dokumentu. Jednak to, biorąc pod uwagę większość u Republikanów w Kongresie, będzie czystą formalnością.

  Amerykańscy eksperci do spraw Kongresu mówią, że przeszła dopiero trzecia wersja projektu ustawy – o wiele łagodniejsza niż dwie poprzednie. Jednak w praktyce różnica między nimi jest taka sama, jak między gumową pałką i trzonkiem łopaty: oba narzędzia mogą spowodować poważne obrażenia.
  Nawet w Białym Domu ustawa zezwalająca na dostawy broni do Kijowa oraz rekomendująca nowe sankcje wobec Moskwy, nie wywołała entuzjazmu. Nie zważając na to, że przyszła ustawa nie zobowiązuje prezydenta ani do dostaw broni, ani do nakładania dodatkowych środków karnych wobec Rosji. Ona jedynie „pozwala” mu na podjęcie takich środków, jeśli uzna je za konieczne.
  Sam Obama od razy po pierwszych wynikach głosowania powiedział, że nie jest on gotowy na nowe sankcje, i dodał bardzo istotne zdanie. O tym, że sankcje mogą nie doprowadzić do zmian w polityce Moskwy, jednak mogą podzielić jedność Stanów Zjednoczonych i Europy, a to „będzie strategicznym zwycięstwem Putina”. Biały Dom rozumie już, że Europa jest zmęczona sankcjami, którymi karana jest europejska gospodarka. A nowe wezwania Stanów Zjednoczonych (USA), aby „dać klapsa Moskwie” są już irytujące.
  Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało ustawę „konfrontacyjną”, pełną domysłów i bezpodstawnych oskarżeń. A minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych (USA) Johnem Kerrym w Rzymie 14 grudnia przypomniał, że Moskwa nie ulegnie żadnej presji, i jeśli Stany Zjednoczone (USA) rzeczywiście chcą dialogu, to może się on odbywać tylko na równoprawnych zasadach.
  Moskwa jest zaskoczona, że projekt ustawy został zatwierdzony w czasie, kiedy na południowym wschodzie Ukrainy wprowadzono zawieszenie broni, strony zaczęły wycofywać ciężki sprzęt, a w procesie uregulowania kryzysu pojawiły się postępy.
  Działania Kongresu mają mało wspólnego z próbami osiągnięcia pokoju na Ukrainie, mówi wiceprezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego Oleg Chlestow.
  Nowa ustawa pokazuje rzeczywistą wartość wszystkich oświadczeń Waszyngtonu dotyczących praw człowieka, wolności i demokracji. U racjonalnie myślących ludzi takie działania mogą wywołać jedynie zdziwienie i oburzenie.
  Podobnych ćwiczeń Kongresu nie można nazwać inaczej jak prowokacją i wezwaniem do wojny, jest przekonany szef Centrum Stosunków rosyjsko-amerykańskich Instytutu Stanów Zjednoczonych (USA) i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk Paweł Podlesnyj. Na szczęście podobne projekty ustaw traktowane są jako rekomendacja, uważa Paweł Podlesnyj.
  Pierwsza reakcja Obamy na projekt ustawy jest dosyć rozsądna. Kontynuacja polityki sankcji nie prowadzi do zmiany polityki Rosji, a Ameryka nie ma na celu jednostronnego wprowadzania jakichkolwiek nowych sankcji. Bez udziału Europy. A liczyć na jakiekolwiek nowe kroki Unii Europejskiej w tym zakresie będzie bardzo trudno. Obama doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na jednostronne sankcje lub będą zbyt mocno wykręcać ręce Europie, to wszystko to skomplikuje stosunki z Europą.
  Projekt ustawy pozwala na przekazanie broni defensywnej dla wojska Ukrainy za 350 milionów dolarów. Pozwala również na rozszerzenie sankcji wobec przemysłu obronnego i energetycznego Rosji.
  W tekście dokumentu znajdują się fragmenty, które zmuszają do wątpliwości w kompetencje prawne i ekonomiczne, a także zdrowy rozsądek tworzących go ludzi. Na przykład, jest tam napisane, że „jeśli prezydent Stanów Zjednoczonych (USA) zdecyduje, że Gazprom „zabiera znaczną ilość gazu państwom wchodzącym do NATO”, jak również takim krajom jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, to powinien on wprowadzić sankcje, nie później niż w ciągu 45 dni”. Gazprom jeszcze nigdy w historii nie „zabierał” nikomu gazu, dlatego nie wiadomo co w rzeczywistości mieli na myśli autorzy tekstu. Równie dobrze można byłoby na przykład zażądać od Białego Domu wprowadzenie wobec Moskwy sankcji za „pobieranie wody z Morza Czarnego”.

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_15/Akt-o-wsparciu-dla-wolnosci-Ukrainy-przeciwko-Europie-Rosji-i-zdrowemu-rozsadkowi-1336/

 31. maniek said

  Władimir Prokhvatilov: wczoraj przyszedł dzień 21 czerwca 1941 roku

 32. inka said

  rubel w okolicach 100 za 1 euro… http://rt.com/business/214779-russia-ruble-drop-record/ – ekonomia nie istnieje – tylko spekulacja i polityka

 33. maniek said

  Paszporty bojowników ukraińskiej armii.

  http://dnr-news.com/foto/10208-pasporta-boycov-ukrainskoy-armii.html

 34. maniek said

  Takie wieści krążą

  Uwaga! Polska w tajemnicy wysłała wojsko na pomoc Banderowcom!

  Pseudo polscy para politycy po cichu wysłali Wojsko Polskie do walki za ukraiński nazizm. Kontyngent w pełni uzbrojonych polskich żołnierzy, w liczbie około 50-ciu, przebywa obecnie w Czugujewie, miejscowości w pobliżu Charkowa. Są oni przeznaczeni do walki z Armią Noworosji która przymierza się do wyzwolenia Odessy oraz właśnie Charkowa. Dojdzie, najprawdopodobniej, do ciekawej i tragicznej sytuacji, mianowicie naprzeciw siebie staną do walki polscy żołnierze, jedni wysłani przez Wuja Sama i IV Rzeszę Europejską do obrony ukraińskiego nazizmu i drudzy, Polscy Bohaterowie, ochotnicy walczący za Imperium Słowian i Wolność Nowej Rosji. Do tego doprowadzili zbrodniarze z ul. Wiejskiej w Warszawie, Polak stanął naprzeciwko Polaka. Straszne. Poniżej zdjęcie polskich wspomagaczy ukro nazizmu, chłopaki maszerują sobie po lotnisku w Charkowie, ukrywają twarze, dystynkcje, a przede wszystkim oznaczenia państwowe.

 35. maniek said

  Prawda jest „antysemicka”

  “Będziemy mieć [żydowski] rząd światowy. Jest tylko pytanie, czy rząd światowy osiągniemy drogą zgody czy podboju” – James Warburg, żydowski bankier handlowy.

  Wszyscy już wiemy, że przestępcami odpowiedzialnymi za bałagan, w którym jest teraz świat, są oszukańczy żydowscy bankierzy poprzez długi powstałe z ich przestępczej lichwy opartej na systemach walutowych. Widzieliśmy wynik głupoty całej planety, dopuszczenia tych chorych przestępców do narzucania swojego oszukańczego systemu monetarnego na nas wszystkich, którzy nie zrobili nic poza zniszczeniem krajów i zostawili całe narody w nędzy. Wydaje się, że te potwory nigdy nie dbały o resztę ludzkości, i nadszedł czas żeby usunąć ich z naszego życia, albo będziemy świadkami końca naszej cywilizacji, jaką znamy. . .

  W tym artykule chciałbym przedstawić najnowszy film Patricka Willisa, aka “Snordelhans”. . . aka. . . “Snordster”, który jest narracją ważnego artykułu zatytułowanego “Witamy w epoce tyranii korporacyjnej” ..

  http://monitorpolskislowian.neon24.pl/post/116649,prawda-jest-antysemicka

 36. maniek said

  Protokoły mędrców Syjonu w pigułce
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/protokoly-medrcow-syjonu-w-pigulce-2014-12

 37. inka said

  ad 34. Wczoraj był w programie 1 film dokumentalny o nich…

 38. Panie Gajowy. Mam prośbę. Czy mogę wysłać Panu na maila listę moich dawnych postów do usunięcia ? Czy jest coś takiego możliwe i czy nie robi to Panu kłopotu ?

  Jest to dość uciążliwe dla starszych komentarzy, szczegóły trudno wyjaśnić jednym zdaniem… – admin

 39. maniek said

 40. NyndrO said

  Ad 34.* Panie Czołgisto,a jeśli nie jest to tajemnica,to dlaczego Pan by chciał usunąć swoje wypowiedzi? Jestem ciekawy.Jeśli Pan by mógł,to proszę mi odpowiedzieć.

 41. Zbigniew said

  @34 (Czołgista)

  Panu Marusze może mało zręcznie odpowiedzieć. Ja zaś pozwolę sobie nieco bezczelnie wyrazić zdanie które niemal na pewno będzie i zdaniem Maruchy (może powiedzieć jednak oficjalnie inaczej i mnie to nie urazi). Otóż zawraca pan głowę. A przecie pisuje pan anonimowo! Ja też wstydzę się niektórych swoich postów, a nigdy nie prosiłem o podobne (anonimem zaś tutaj nie jestem). Oczywiście, że to problem dla admina. A czy mało on uwagi tu poświeca i pracy wkłada?

  Poza tym jestem zdecydowanie przeciw jakiemukolwiek usuwaniu wypowiedzi zamieszczonych już. Psuje mi to statystyki, już opublikowane 😉

 42. maniek said

  Stop banderyzacji Polski
  http://jeznach.neon24.pl/post/116652,stop-banderyzacji-polski

 43. Cracovia Pany! said

  Przepraszam za źródło i za obrazoburczą treść, ale musiałem się podzielić.

  http://www.pudelek.pl/artykul/74248/najbrzydsza_bizuteria_swiata_znany_projektant_szokuje_sprzedaje_zlote_krzyze_z_penisow/#

 44. NyndrO said

  Ja tam się nie wstydzę swojego debilizmu.Jak się stało,to widocznie muszę dźwigać ten ciężar.* Czy akurat my,którzy są (nie bójmy się tego) nienajgłupsi w Polsce, mamy se dorabiać sztuczne cyce?

 45. Listwa said

  Zmarł Kazimierz Świtoń…

  Pan Kazimierz przyjął w ostatnich dniach Sakrament Ostatniego Namaszczenia z rąk x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX.

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2014/12/zmar-kazimierz-switon.html

 46. Zbigniew said

  „Czy akurat my,którzy są (nie bójmy się tego) nienajgłupsi w Polsce, mamy se dorabiać sztuczne cyce?”

  Ha, ha! No właśnie.

 47. jankor said

  http://powrotdonatury.net.pl/ —- dobry link do prezesa Devida R.i posluchania wielu ksiazek w mp3

 48. Boydar said

  @ Pan Maniek (31)

  W sumie dobrze, Panie Mańku. Jak mają zamiar strzelać na rozkaz do powstańców, naszych braci w Charkowie, to i pewnie strzelali by do nas, może i bez rozkazu. To według mnie, lepiej, że ich tam rozwalą. Tutaj i tak wypadało by ich powiesić. Baba z wozu, koniom lżej. Tylko charkowiaków szkoda, bo pewnie wielu życie odda zanim sprawiedliwość nastanie.

 49. @38
  Ponieważ zostałem wprowadzony w błąd i przez to rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje. Ciąży mi to na sumieniu, a Komunię trzeba przyjmować. Pytam jako katolik, a nie kombinator.

  @39
  Anonimowo czy nie, Bóg i tak rozliczy za wypełnianie Jego przykazań.

 50. revers said

  ad17,19
  O pardaa. pare SMS w EUR naliczajacych uslugi na pomoc Nowejrosji wyslalem, bez zaszczyow i dyktatow. a jeden EUR stal dzisiaj po bezprecedensowym ataku bankstersow na rubel i rope ok 100 EUR/RUB.

  Inni moga wspomoc debaty w TVN przez SMS `np.mam talent, taniec z gwizda, podobne `+2,49 Zlp.

 51. Teresa Barbak said

  Do pana Boydar
  Dziękuję Panu za ten komentarz:

  Boydar said

  2014-12-16 (wtorek) at 12:45:38
  Właściwie to się już miałem nie odzywać, właściwie wszystko zostało powiedziane. Przyszła mi jednak do głowy taka konkluzja, która co niektórych może zreflektuje. Otóż, nauczyciel tylko wówczas nie ma problemów, gdy przyjmie preferowaną przez władze rolę qurwy, w dodatku zarażonej. Jeśli się upiera przy uczciwości, to dupę musi mieć naprawdę twardą. Bo walą w niego z każdej strony. I znikąd pomocy.

  Liczę już tylko na nagrodę i pochwałę z „Góry”, ale to budujące, że są jeszcze ludzie, którzy dostrzegają nas- „nauczycieli z problemami”. Dopóki nie wprowadzą kamer, coś jeszcze można dla tych ( w większości) ogłupionych dzieci zrobić. Prawda jest ciekawa i niektóre dzieci ją chłoną. I dla nich warto się starać – wbrew ich lenistwu, wbrew ich nowoczesnym(często) rodzicom, wbrew dyrekcji przerażonej i ogłupionej „standardami”, wbrew „organom prowadzącym”, wbrew okupantowi. Uczyć jest już bardzo trudno, ale wychowywać można zawsze. Efekty zobaczymy po drugiej stronie.
  Pozdrawiam Pana serdecznie!
  Ps. Gospodarz mnie nie zawiódł. Jego też pozdrawiam!

 52. revers said

  czytaj z rewersem 1 EUR/100RUB

 53. Zbigniew said

  Czołgista @47

  Błedy można wyjaśnić. Albo i nie. Skoro niezamierzone, pomyłka, to może będzie darowany potem, tam wyżej 🙂 Pewnie będzie. Nie rób ich więcej. Mnie ksiądz powiedział: nie pij tyle… A mógłbył dużo inaczej…

 54. NyndrO said

  Ad 47.* Przede wszystkim,dziękuję za odpowiedź. * Nie jestem największym fachowcem od Boga,ale jeśli ciąży Panu na sumieniu,że został Pan zrobiony w konia,to jeśli mam jakąkolwiek więdzę o Panu Jezusie,to problemów Panu nie będzie robił.

 55. Zbigniew said

  @50 (Pani Teresa Barbak)

  Też uczę. Tylko na uniwersytecie. Ale uczyłem trochę i w szkole. Tutaj rozsądni ludzie będą mieć sympatię dla pracy nauczycielskiej.

 56. Boydar said

  @ Pani Teresa

  Dziękuję, za wulgaryzmy przepraszam.

 57. NyndrO said

 58. Ewka Kasza said

  Ciekawy artykuł na temat równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, którym to chciałam się z szanownym gronem podzielić:

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/08/26/grozne-zakwaszenie-organizmu-gdy-cialo-gnije-za-zycia/

 59. NICK said

  Drogi Panie Grisza.
  A cóż ja mam powiedzieć i o ile kasowań się zwrócić? Pamięć wszystkiego i tak zostaje.

  Rachunek Sumienia róbmy na osobności, Bogu przedstawmy i tyle. A jak ludzie chcą Nas oceniać – niech oceniają.
  Zresztą Pana „grzeszki”, bo tak myślę, to pryszczyk, zwłaszcza jeżeli się domyślam. Nieważne. Kropka.

 60. revers said

  wlasnie wszystkim umknal fakt walki z terroryzmem w kafejce w Sydnej, hoax – dokladnie rok temu w tym samym miejscu przeprowadzo cwiczenia antyterrorystyczne – a slad zamachowca z tego roku siegnal Iranu.

  Umknął, czy raczej przemknął obok, gdyż uznaliśmy go za pseudowydarzenie – admin

 61. http://www.infowars.com/the-shape-shifting-sheik-and-the-sydney-siege/

  Terrorysta, który jest głównym aktorem przestawienia po tytułem „Oblężenie Sydney” jest typową pacynką medialną wykorzystywaną przez różne służby specjalne od ok. 20 lat. Najpierw się podawał za Ministra Bezpieczeństwa Wewnętrznego Iranu (LOL) i dostał na tych lewych papierach azyl polityczny od władz Australii. Wtedy jeszcze nie było tak rozpowszechnionego internetu i można było takie bajki wciskać w niezależnych mendiach jak ABC.

  Ktoś słusznie zauważył, że ta hucpa ma zadanie wmówić gojom, że torturowanie ludzi, którzy nie są o nic oskarżeni, to samo dobro i błogosławieństwo dla całego cywilizowanego świata:
  http://www.infowars.com/fox-news-uses-sydney-siege-to-justify-government-torture/

 62. Teresa Barbak said

  @55 Panie Zbigniewie,

  Pan Boydar dał ogólną (bardzo) klasyfikację współczesnych nauczycieli. Niestety, jest ona prawdziwa. Tzn. oprócz tych
  „z problemami” są też „zakręty”. Osobiście nie znam stuprocentowych „zakrętów”, ale znam takich, którzy nie traktują tego zawodu jak powołania i pewnie dlatego nie wszyscy szanują nauczycieli. Do tego dochodzi ewidentne szczucie na nas w mediach, a wiadomo, kto im każe to robić.

  Z drugiej strony, nauczanie dziś – to generalnie fikcja. Chciałabym się mylić, ale większość uczniów gimn. to wtórni analfabeci.Należałoby zacząć od techniki czytania, ale do tego potrzebne czytanie. A większość nie czyta NIC!!! Myślę jednak, że nawet w takiej sytuacji ( zakładając, że to dopust Boży) można próbować mówić tym biednym stworzeniom ( to nie ich wina, że żyją w takich parchatych czasach) o Prawdzie, Dobru I Pięknie a także pokazywać prawdę, dobro i piękno.
  Pozdrawiam serdecznie!

 63. NyndrO said

  Ad 62.*Pani Tereniu,najgorsze jest właśnie to,że „czytają”.I większość czyta właśnie NIC.

 64. NICK said

  Dzisiejsze nauczanie, znaczy jego tyczące, odgórne zalecenia, to BARBARZYŃSTWO.
  Niedostatki Wiary Prawdziwej [Kościół], normalnej szkoły i programów. A rodzice? W dużej części?

  Bóg powołał każdego człowieka.
  Do każdego zawodu!
  Ziemia. Lucyferiańska.

 65. Marucha said

  Re 62:
  Powiem parę truizmów.
  Jak w każdym zawodzie, tak i wśród nauczycieli, są nauczyciele dobrzy, z powołania. Są nijacy, starający się zrobić, co do nich należy bez większego entuzjazmu. Są też osoby, dla których nie powinno być miejsca w szkolnictwie.
  Traktowanie nauczycieli tak, jakby wszyscy reprezentowali wyłącznie tę ostatnią grupę, jest nieuczciwością.

  Mówi się, że lekcja trwa 45 minut, potem 10 minut przerwy.
  Ale te 45 minut to 45 minut całkowitego skupienia uwagi. Nie można sobie usiąść za biurkiem i udawać, że się myśli, nie można podrzemać przez trzy minuty podparłszy głowę rękami.

  To tylko taki mały przykład,

 66. NICK said

  (63) P. Nyndro i wyżej.
  Czytają, nawet obowiązkowo – ośmiolatki o królikokrowiątku. No bo króliczek zelżył se na krowie a po dobie ‚urodziło’ się wymienione monstrum. Jakie śliczne.
  Eksperymentujcie dzieci; byleby wasze ‚ośmioletnie chucie’ zostały zaspokojone. A poza tym, wujek z wami.

 67. NyndrO said

  Panie NICK,muszę Panu powiedzieć,że pański wpis 66. nawet mnie przeraził.Ma Pan rację.*Ależ Pan to idealnie ujął.

 68. Nawet jeśli podałbym odnośniki do konkretnych postów ? Czy można wymazać ich treść zamiast usuwać ?
  Chciałbym, aby to było minimum roboty dla Pana, Panie Gajowy. Wiem, że robię kłopot.

 69. Siggi said

  No pasarán polskich ochotników
  Napisał(a): Tomasz Bohajedyn w wydaniu 15/2013.
  Wojna domowa w Hiszpanii z lat 30. XX w. do dzisiaj budzi emocje – także u nas, m.in. poprzez dyskusję o weteranach 13. Brygady im. Jarosława Dąbrowskiego, która wpisana została w tzw. nową politykę historyczną środowisk prawicowych. Wielu historyków z tego kręgu podkreśla, że podobnie jak inne brygady międzynarodowe była tworzona pod auspicjami Kominternu i NKWD. W brygadzie – trzeba wyraźnie podkreślić – nie wszyscy byli stalinowcami lub agentami sowieckich służb bezpieczeństwa. Prócz komunistów służyli w niej socjaliści, anarchiści, ludowcy i bezpartyjni. Oni jako pierwsi przeciwstawili się faszyzmowi spod znaku nie tylko Franco, lecz także Hitlera i Mussoliniego. W szeregach wojsk republikańskich służyło przeszło pięć tysięcy obywateli polskich. Trzy tysiące z nich zginęły. W Hiszpanii dąbrowszczacy są honorowymi obywatelami, w Polsce IPN-owcy nazywają ich żołnierzami Stalina.

  W Hiszpanii dąbrowszczacy są honorowymi obywatelami, w Polsce IPN-owcy nazywają ich żołnierzami Stalina
  dalej:…
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/no-pasaran-polskich-ochotnikow

 70. Teresa Barbak said

  @65
  Panie Gospodarzu,
  Dziękuję za przypomnienie oczywistości. Żeby dopełnić obrazu: na 5 dni pracy – przez 4 dni nie mam przerw tylko dyżur na korytarzu (poziom hałasu jak na lotnisku). Nic wtedy nie robię, chodzę sobie po moim „rewirze” i oczy mam „wszędzie”, bo gdyby się coś stało, moja wina.
  Jednak…
  Pisząc do p. Boydara o nagrodzie w „Górze”, zapomniałam o ziemskiej nagrodzie- kontakt i sympatia z byłymi już uczniami (teraz dorosłymi ludźmi), którzy pamiętają o DN, imieninach – bezcenne.

 71. „Czytam sobie, że mnie czytano, że ode mnie się oczekuje, że ja ponoszę odpowiedzialność. Czego się oczekuje, za co ponoszę, po co się mnie czyta? Jestem sobie fałszem, prawdą i zagadką też. Żeby było wszystko jasne, niczego od nikogo nie wymagam, nikomu i nic nie jestem winien. Ale… Wszystkich ideowych z PO mogę zebrać do kupy, a potem ich wpłaty by pisać tak jak im odpowiada. Jeśli pieniądze to są brudne sprawy i nikomu na nich nie zależy ponieważ każdy się z daleka opędza, to ja mam nową ofertę. Zbierzcie się w kupę i przebijcie ofertę PiS, pozbierajcie te brudne pieniądze w imię idei i zapłaćcie mi więcej, was kasa brzydzi, mnie urządza, wam chodzi o idee i nie zależy na pieniądzach, mnie chodzi o kasę i w dupie mam idee. Możemy się dogadać na zasadzie kilku prostych ruchów. Niewidzialna ręka wolnego rynku, kto da więcej? Liberalnie, znaczy wolno wszystko i kto da więcej? Mylę się? Mam firmę, która przygotowuje polityków do zwycięstwa i co? Mam być socjalistą, albo endekiem z Honorem Bogiem i Ojczyzną, czy profesjonalistą? Profesjonalistą europejskim, na najwyższym poziomie nie polskim romantykiem z łatą na dupie. Rozumiecie klimat? Czaicie bazę? Biznes, nie symbole i wartości życia nienarodzonego. Od PiS dostałem ofertę, a od was co? Idee? Wartości? Czy ja wam muszę mówić gdzie sobie to możecie wetknąć i ile to nic nie kosztuje? Jestem usługodawcą, mam ofertę i świadczę za pieniądze to na czym się znam…”

  O pewnym bardzo znanym niezależnym blogerze. Konkretnie jego własne słowa na temat własnej osoby. Chyba nie muszę przedstawiać autora.

 72. NyndrO said

  Ad 70.* Pani Tereso,Pani w ogóle nie powinna mieć „swoich rewirów”,bo kobieta nie powinna się zajmować „rewirami”.Ja jestem rocznik 80.I na serio korzystniejsze jest dla ludzkości,że Piotrkiem Smarujem i Grzechem Basińskim zajmował się Pan profesor Włodzisłąw Słowiński,zwany „Hansem”Miał ponad 2 metry,ze sto-piędziesiąt kilo wagi i długie włókno szklane.

 73. Zbigniew said

  Pani Tereso,

  Przeważnie ludzie się rozczulają nad tym swoim losem. No bo i bywa trudno.

  Ale pani mówi: „zapomniałam o ziemskiej nagrodzie- kontakt i sympatia z byłymi już uczniami (teraz dorosłymi ludźmi), którzy pamiętają o DN, imieninach – bezcenne.”

  I o tym właśnie trzeba pisać. Wtedy i zrozumieją nie-nauczyciele. Na czym ta praca polega. Bardzo wyjątkowa praca. Dla mnie to bardzo wiele. Przyznam, że nigdy w życiu nie chciałem uczyć. Polubiłem to jednak i mam satysfakcję. Duchową nade wszystko. Akurat na uniwersytecie nie ma czegoś takiego jak kwiatki czy czekoladki (a i dobrze). Ale jest coś innego: idę ulicą, a młodzi ludzie mówią „dzień dobry”, w pas. Nawet ich nie pamiętam, bo mam za sobą kilkuset studentów. Oni pamiętają. Nawet nie muszą się wdzięczyć do mnie, bo .. pewnie z większością zajęć więcej mieć nie będę.

  Powiem wprost: nie pieniądze (akurat na uniwersytecie wcale dobre). Ale ich wdzięczność, przywiązanie, otwartość, szczerość, obcowanie z młodymi duszami, pomaganie im, możliwość wpływania na losy tych młodych, kształtowania ich opinii o świecie – czy może coś innego dawać więcej w życiu satysfakcji? Na tym nade wszystko polega satysfakcja z tej pracy.

  Ale nauczyciel powinien mieć też stabilność w życiu, dużą niezależność od administracji. Widziałem system uczenia w Kanadzie. Zupełna degrengolada. Do tego dąży się skrycie i w Polsce.

 74. NyndrO said

  Mówię o „podstawówie”,bo w liceum moim wychowawcą był pan Pachałko,który nikomu nie mógł przypierdolić,bo był tatą „Miss Polski”.A rozumie Pani,że wtedy kariera Miss Polski byłaby zagrożona.

 75. aleksander said

  Naczelny rabin Rosji uważa, że Moskwa potrzebuje dwa razy więcej synagog.

  Naczelny rabin Rosji Berel Lazar powiedział, że w Moskwie synagogi są przepełnione i jest konieczność zwiększenia ich liczby co najmniej dwa razy.

  „.. Dziś, mamy około 30 miejsc, gdzie Żydzi gromadzą się modlić. Nie wystarczy. Uważamy, że powinno być co najmniej dwa razy tyle. Cały czas myślimy o tym, jak mamy je jeszcze budować.” – powiedział rabin w poniedziałek na konferencji prasowej w Moskwie.

  Zauważył, wzrost religijności wśród Żydów, zauważając, że wizyta w synagodze stała się sposobem na życie „, synagoga stała się ich domem.”

  Lazar powiedział również, że obecny kryzys finansowy nie przeraża rosyjskich Żydów, a oni nie myślą o emigracji.

  „Żydzi myślą o przyszłości z ufnością. Dawniej podczas każdego kryzysu zbieraliśmy nasz dobytek i myśleliśmy o tym, gdzie można iść, ale teraz już nie myślimy o tym. Jesteśmy przekonani, że tutaj mamy swoją przyszłość. Musimy myśleć o przyszłości naszych dzieci.” – podkreślił.

  Z kolei prezes Federacji Gmin Żydowskich w Rosji Aleksander Boroda powiedział, że dzisiaj społeczności żydowskie działają w 178 miastach Rosji, w tym roku gminy żydowskie z Symferopola, Jałty, Kercza i Sewastopola rozpoczęły proces przystąpienia do organizacji. W ciągu najbliższych kilku lat, planuje się otworzyć centrum społeczności w Symferopolu, Sewastopolu i Jałcie.

  http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=57321

 76. Marucha said

  Re 69:
  Panie Siggi, niech Pan nie wspomina nawet tych szumowin i łotrów.

  Oni jako pierwsi przeciwstawili się faszyzmowi spod znaku nie tylko Franco,…
  Co komu złego zrobił Franco?
  Bo co złego zrobili „rewolucjoniści”, to powszechnie wiadomo.

 77. Najemnik ukropski, żeby nie nazwać go w tym wypadku zwykłym banderowcem, próbował szkalować mieszkańców Donbasu. W trakcie uzasadniania czemu strzela do wszystkiego co się rusza… sam oberwał odłamkiem. Prosto w kręgosłup. Żeby tak każdą szumowinę sprawiedliwość tak szybko dosięgała. Życzę Wam tego z okazji zbliżających się Świąt.

 78. Nie miał czeczeński rolnik auta, które by spełniało jego wymagania, to se wziął dwa inne auta i wystrugał to:

  http://rutube.ru/video/cf6a6a195f7910ff158292a0519aa427/

  I teraz MA – skrzyżowanie Wołgi z GAZ-em. A zobaczcie chłopy, jak to w terenie chodzi!

 79. Zbigniew said

  Skoro sam pan tak się wystawił…

  „sam oberwał odłamkiem. Prosto w kręgosłup. Żeby tak każdą szumowinę sprawiedliwość tak szybko dosięgała. Życzę Wam tego z okazji zbliżających się Świąt.”

  Z okazji których świąt życzy pan sprawiedliwość w kręgosłup?

  A Pan czego by szumowinie życzył? – admin

 80. NyndrO said

  Ad 77.* Byddyści taki numer nazywają „karmą”.

 81. inka said

  Jutro Obama ma podpisac tą uchwałę o nowych sankcjach dla Rosji i o pomocy wojskowej dla Ukrainy a Putin 18-go ma miec mega konferencję prasową…

 82. NICK said

  P. Zbigniewie (79).
  To jest WOJNA! Paaanie Zbigniewie.
  Zaczynają rządzić inne prawa.
  Tu nie ma: zmiłuj się. Blisko Nas. A i u Nas. Tylko ofiar śmiertelnych jakby mniej… ? Mało? Samobójców? „Seryjnego samobójcy”? Wykluczonych? Żebrających? Bezdzietnych? A i te lemingi, jak hodowane?

 83. Ex said

  @69 Urodził się w Warszawie w rodzinie żydowskiej, jako syn rymarza Dawida (1883-1956)[2] i Fejgi (1884-1965)[3]. (…) Między grudniem 1936 a lutym 1939 przebywał w Hiszpanii i wziął udział w wojnie domowej. Walczył pod Guadalajarą, Saragossą, nad Ebro i w obronie Madrytu, trzykrotnie ranny. 16 lipca 1946 Krajowa Rada Narodowa na wniosek Ministra Obrony Narodowej „w uznaniu bohaterskich zasług ochotników polskich w bojach z niemieckim faszyzmem na polach Hiszpanii w 1936-1939 r. o Polskę Demokratyczną” odznaczyła go Krzyżem Złotym Orderu Wojennego Virtuti Militari[5].

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

 84. NyndrO said

  Pan Zbychu pewnie odwoływał się do „nadstaw drugi policzek”.Ale to chyba nikomu na dobre nie wyszło.No może oprócz tych,którzy to wymyślili.

 85. Zbigniew said

  Panie NICK. Wcale nie śmieszne. Też wiem, że jest już wojna.

  Miałbym takie pytanie.

  Chcę pojechać do żony w Rosji. Muszę autobusem z Warszawy do Moskwy (w sumie cała podróż prawie trzy doby, nie muszę wyjaśniać jak bardzo mnie to jara w wieku 53 lat). Autobus jest o 6:15 rano w poniedziałek. Czy tutaj wogóle są warszawiacy? Nie ma dobrego połączenia, musiałbym chyba cała noc spędzić w chłodzie na dworcu w Warszawie po przyjeździe z Rzeszowa. Bilet z Warszawy mam już wykupiony.

 86. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę sprawiedliwości dla ofiar zwyrodnialców takich jak ten na filmiku. Nie wiadomo ile dzieci albo kobiet okaleczył do tej pory uczestnik ATO, ile bezbronnych ludzi spędzi te Święta w szpitalu albo kostnicy. Albo będzie kryło się w ciemnej piwnicy przed gradem kul. Teraz przynajmniej wie jaka to przyjemność, gdy ktoś do ciebie strzela, i nikogo już więcej nie skrzywdzi.
  Czy jest to niedorzeczne, Panie Zbigniewie ?

 87. Zbigniew said

  @86 Ależ skąd. Niechaj pan dalej tak pisze… A szybko pana tutaj zrozumieja… 😉

 88. NICK said

  Współczuję Panu, Panie Zbigniewie. Sam Pan widzi. Jak to jest. Do ukochanej żony? Dojechać nie sposób. Bynajmniej – normalnie. Szybko musi Pan wybierać. Rzeszów? Rosja? Żona?
  Ja mam dylemat podobny! Choć moja podróż to 75 kilometrów. Tu, w Polsce. Też nie wiem czy zdążę. W razie czego. I, czy Bóg na to pozwoli.
  Na Pana miejscu – wybrałbym żonę i Rosję.
  Tu – będzie pożoga… .

 89. maniek said

  Kadyrow zamierza wziąć urlop z stanowiska szefa Czeczenii i wstąpić do Donbaskiej milicji

  Kadyrow zamierza się z tym zwrócić do Putina. Planuje przestać pełnic funkcję szefa Czeczenii i pomóc partyzantce Donbasu. Powiedział tow programie telewizyjnym NTV „Bez cięć” komentując w ten sposób ukraińskie napaści na niego. ” Zamierzam się zwrócić do prezydenta Federacji aby mnie zwolnił z obowiązku oraz udać się do Donbasu aby bronić obywateli którzy tam walczą za agresją. Taka była jego odpowiedź na ukraińską krytykę jego osoby i grożenie mu międzynarodową odpowiedzialnością karną – ukraińskie próby oskarżania Kadyrowa i starania aby objął go międzynarodowy nakaz aresztowania.

  ——–
  Кадыров намерен отпроситься у Путина с должности главы Чечни в Донбасс к ополченцам

  Кадыров намерен отпроситься у Путина с должности главы Чечни в Донбасс к ополченцам
  Рамзан Кадыров готов покинуть должность главы Чечни, чтобы помочь ополчению Донбасса. Об этом он рассказал сегодня в эксклюзивном интервью программе НТВ «Без купюр», комментируя возбуждение против него уголовного дела на Украине, передаёт ТАСС.

  «Они могут все что угодно болтать. Я намерен попросить у президента, чтобы он меня, так сказать, отпустил с этой должности, чтобы пойти в Донбасс, защищать интерес именно тех граждан, которые сегодня воюют там», – сказал Кадыров. Так он ответил на вопрос об отношении к возбуждениюпротив него уголовного дела на Украине и угрозам Киева подать в международный розыск.
  ——-

 90. @87
  Życzenie elementarnej sprawiedliwości na Święta, żeby bandyta poniósł zasłużoną karę, jest zbyt poważne ? Mogłem życzyć bogatego Gwiazdora, ale uznałem, że tutaj są osoby dorosłe, które rozumieją, że obok jest wojna i tam ludzie nie mogą już więcej spędzić w spokoju Świąt. Nie mogę nad tym przejść do porządku dziennego, gdy tam dochodzi do takiego ludobójstwa.

 91. Nemo said

  „W najbliższy czwartek, planowana jest wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Polsce. Jednym z punktów wizyty, ma być odsłonięcie w Lublinie monumentu, upamiętniającego wielki głód na Ukrainie. Przeciwko wizycie protestuje m.in Obóz Wielkiej Polski, a jego członkowie zapowiadają demonstracje.”
  http://parezja.pl/lublin-zaprotestuje-przeciwko-wizycie-polsce-prezydenta-ukrainy/

 92. marrkerr said

  https://forumdlazycia.wordpress.com/page/3/

  Okazuje się, że wbrew prawu kanonicznemu i zaleceniom wprowadzonym przez Jana Pawła II – Universi Dominici Gregis – o tym, że nie wolno grupować się kardynałom i tworzyć klik i klanów popierających jakiegoś kandydata jeszcze przed konklawe, — to takowa kilka i spisek istniał w stosunku do kandydata Bergoglio zanim rozpoczęto konklawe.

  Jest w to zamieszanych 30 kardynałów, ale ci czołowi, którzy utworzyli główne lobby na rzecz Bergoglio jako głównego lidera to — kard. Cormac Murphy-O’Connor (Anglia) i jego poplecznicy kard. Kasper + kard. Lehmann (Niemcy), kard. Santos Abril y Castello (Hiszpania), kard. Christoph Schonborn (Austria), kard. Danneels (Belgia), kard. Vingt-Trois (Francja).

 93. maniek said

  Stary kiejkut Cheney: zrobiłbym to jeszcze raz

  Cheney powiedział z powalającą szczerością, że nie widzi nic złego w torturach stosowanych przez CIA, że dziarscy chłopcy zachowali się jak bohaterowie, a on sam bez wahania powtórzyłby wszystko, co zrobił [czyli kazał im bohatersko torturować, jeszcze lepiej]. Nasze kiejkuty wobez takiego maksi kiejkuta to zaledwie kundelki.

  Ciekawe, ile by wytrzymał cykli waterboarding, albo stania na złamanych nogach…

  http://zezorro.blogspot.it/2014/12/stary-kiejkut-cheney-zrobibym-to.html

 94. maniek said

  Co tam panie na Majdanie #108: seminarium o finansach


  Nowa minister finansów jest [ukraińską] amerykanką, co potwierdza leninowską zasadę, że o wszystkim decydują kadry. A kadry trzeba szkolić…

  Jedno z takich szkoleń bankierów w samym centrum Kijowa {bijowa i pistoletowa} zostało właśnie przeszkolone w zakresie wojny domowej, pierwszej pomocy oraz roli złota w systemie finansowym.

  Młodzi ludzie w kominiarkach w ramach wynagrodzenia za ekspresowy wykład – z osobistymi przykładami! – pobrali wszystkie kosztowności, po czym szybko oddalili się, pozostając „nieznanymi sprawcami”.

  http://zezorro.blogspot.it/2014/12/co-tam-panie-na-majdanie-108-seminarium.html

 95. revers said

  to juz nie mniej wielki glod w nowejrosji, odebranie swiadczen socjalnych emrytom,rencistom,zapedzenie dzieci do piwnic bo tam ich miejsce nie w szkole to juz cymes, po public relation pod pomnikiem kaganowicza, bandery mozna dalej mordwac.

 96. Przecław said

  #85 Zbigniew
  Panie Zbigniewie, proszę podać adres mailowy.

 97. maniek said

  Wieś Sokolniki poddawana częstym bombardowaniom przez ukraińską juntę

 98. maniek said

  Ławrow: drugiego Krymu w Donbasie nie będzie :(((((
  http://dnr-news.com/dnr/10246-lavrov-vtorogo-kryma-v-donbasse-ne-budet.html

  —-
  Uginają się cały czas a zachód napiera i atakuje oskarża bazpostawnie i brednie wymyśla wysyła wojska i cuda na kiju.

  Ale to i tak nic nie da oni to wiedzą i szykują się do oparcia żydowskiego ataku.

 99. Boydar said

  a dostałem przed chwilą …

  Z PAMIĘTNIKA TERORRYSTY

  Dzień 1. Od miesiąca przygotowywaliśmy się do ataku na Polskę. Teraz jestem razem z wieloma innymi, którzy są gotowi oddać życie za wiarę na miejscu. Na lotnisku co prawda zgubiła się część bagaży, ale dużo zostało. Pobili nas łysi panowie w spodniach z paskami. Wynajęliśmy pokój w hotelu.
  Dzień 2. Razem z Al-Muzharedinem i Olazeherem podłożyliśmy bombę w samochodzie i poszliśmy oglądać wiadomości. Ponieważ nic nie mówili o samochodzie-pułapce, poszliśmy sprawdzić, co się stało. Z samochodu znikły – radio, wycieraczki, pokrowce na fotele, lusterka, blokada kierownicy oraz bombę. Staliśmy jak wryci przy samochodzie; w tym czasie pobili nas łysi panowie w spodniach z paskami.
  Dzień 3. Dzisiaj odpoczywamy po porażce. Mają nam przysłać dodatkowy sprzęt z naszego kraju. Wieczorem posłaliśmy pięciu naszych z najtwardszymi łbami do baru, mieli zapić Polaków na śmierć. Wszyscy polegli w boju, pomodliliśmy się za nich. Pobili nas łysi panowie.
  Dzień 4. Ponieważ ukradli nam telewizor z hotelu, słuchamy radia. Polski przywódca duchowy jest niesamowity! Nie lubi Żydów i masonów, którzy chcą zniszczyć polski naród. Czyżby ktoś nas ubiegł? Mamy nadzieję, że nie dowie się o nas, póki będziemy w tym kraju. Nie pobili nas łysi panowie, bo siedzimy w domu.
  Dzień 5. Trwają przygotowania do zburzenia Pałacu Kultury. Miał przyjść dzisiaj sprzęt, ale wszystko zgubiło się na poczcie, doszła tylko paczka z instrukcjami, jak używać broni, która nie doszła. Oglądaliśmy „M jak miłość”, Alezhebar się popłakał.
  Dzień 6. Wysłaliśmy kopertę z wąglikiem do polskiego prezydenta. Nie doszła. W drodze na pocztę pobili nas łysi panowie.
  Dzień 7. To dzisiaj punkt kulminacyjny, burzymy Pałac Kultury. Z braku ładunków wybuchowych, kupiliśmy dobre polskie łopaty w supermarkecie i podkopujemy fundamenty. Łopaty połamały się. Szliśmy z kijami i pobili nas łysi panowie.
  Dzień 8. Dzisiaj Al-Quaherezejuan podjął się samobójczej misji! Wbiegnie z bombą do supermarketu i zdetonuje ją. Wrócił po sześciu godzinach. Najpierw ukradli mu bombę, potem pobili go łysi panowie.
  Dzień 9. Wracamy do kraju. Polska sama świetnie sobie radzi bez naszych zamachów.

 100. Zbigniew said

  @96 (Przecław)

  softquake@gmail.com

 101. Siekiera_Motyka said

  Ad. 77 – Bóg jest sprawiedliwy.

 102. Nemo said

  „O zmianach posoborowych, o wielkiej różnicy pomiędzy Starą a Nową Mszą, nieszczerym użyciu terminu „Miłosierdzie” podczas Synodu ds. Rodziny, o tym dlaczego jest tak mało kardynałów męczenników i o wielu innych interesujących sprawach kościelnych opowiedział Kardynał Raymond Burke w ekskluzywynym wywiadzie dla Glorii.TV.”
  http://gloria.tv/media/7xNbxcp7Fzk

 103. maniek said

  Ramzan Kadyrow gotów walczyć z Ukraińcami w Donbasie i porzucić stanowiska głowy Republiki Czeczeńskiej [+VIDEO]

  Ramzan Kadyrow, głowa wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej Republiki Czeczeńskiej, ogłosił w wywiadzie dla rosyjskiego kanału NTV, że jest gotów porzucić stanowisko szefa republiki i walczyć przeciwko Ukraińcom w Donbasie.

  Kadyrow powiedział, że motywuje nim powzięte postanowienie, że „będzie walczył z terroryzmem i ekstremizmem”. Zaznaczył on również, że nie przejmuje się tym, iż ścinają go służby ukraińskie i toczy się przeciwko niemu śledztwo.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ramzan-kadyrow-gotow-walczyc-z-ukraincami-w-donbasie-i-porzucic-stanowiska-glowy-republiki-czeczenskiej-video

  —–
  Brawo Kadyrow !!!

 104. Ex said

 105. Tekla said

  Kadyrow Mądry!

 106. USA IMPERIALIZM ! Informacja KULISÓW ataku 15-XII-2014 na elitarną szkołę w Peshawar w Pakistanie . said

  tzw. „informacje” głównego ŚCIEKU MIEDIALNEGO znowuż KŁAMIĄ i nie podają FAKTYCZNYCH przyczyn ataku we wtorek 15-XII-2014 na elitarną szkołę w Pakistanie do której uczęszczały dzieci lokalnych dostojników pakistańskich godzących się z ATAKAMI dronami USA na obiekty cywilne w Pakistanie przez żydo-masoński IMPERIALIZM z centralnej żydo-mafijnej ludobójczej MELINY „biały dom” z Waszynktonu.

  Prasa i media 2-go obiegu w USA otwarcie piszą, że w ostatnich kilku miesiącach US latające bez-załogowe DRONY dokonały ponad 400-u ludobójczych ataków na konserwatywną ISLAMSKĄ ludnośc CYWILNĄ w różnych regionach Pakistanu ZABIJAJAC ponad 2400 bezbronnych cywili, a w tym SETKI dzieci i starców !

  Kilka dni temu został ZABITY przez płatnych bandytów czyli ludobujcze US Army przy pomocy US drona jakiś ważny przywódca ISLAMSKI w Pakistanie o nazwisku Tehrik-i-Taliban nie majacy NIC wspólnego z „terrorystami” .
  Zabito jego bo tak to sobie UBZDURAŁO paru wojskowych bandytów zabijaków z US Army …

  Faktycznie to NIE MA żadnych terrorystów jak to sobie wymyślili ZBRODNIARZE z żydo-amerykańskiej centralnej MELINY „Biały Dom” na użytek bandyckiej ekonomicznej EKSPANSJI żydo-bank-sterów z żydowskiego New Yorku, Waszynktonu i za-żydzonego Londynu lub zydoskich przekupnych pochlebców z Brukseli, Berlina lub Warszawy obciągających hóje żydo-mafii „kosher nostra”

  NIE jest to już dla NIKOGO tajemnicą, że „wolne” ZAKŁAMANE żydo-mafijne media głównego ŚCIEKU nie informują, że ten atak na szkołe pakistańskich KACYKÓW obciągąjacy „konie” żydo-amerykanom ludobójcom, a faktycznie to był atak na ELITARNĄ szkołe do której uczęszczają dzieci pakistańskich KACYKÓW podporządkowanych żydo-amerykańskim CHCIWCOM zbrodniarzom imperialnym.

  Ten atak na tą szkołę to ZEMSTA za ZABICIE ponad 2400 osób w Pakistanie, których „władza pakistańska” NIE broni przed US IMPERIALIZMEM w Azji !

  tzw. „rząd USA” z żydo-masońskiej centralnej MELINY „biały dom” który brutalnie WTRĄCA się WEWNĘTRZNE sprawy WSZYSTKICH krajów (w tym też w Polsce a nawet Rosji !!!) całkowicie zestabilizował pokój w Pakistanie i całej Azji, aby WYMUSIĆ używanie BEZWARTOSCIOWEGO papieru toaletowego zaraz po wydrukowaniu o nazwie „US-dolar” w handlu międzynarodowym, bo o to właśnie w tym wszystkim chodzi US żydo-bank-sterom.

  „US dolary” dopiero wtedy nabierają wartości, gdy ktoś ze świata da za DARMO np. ropę naftową dla USA, a sprzedawca z Arabii Saudyjskiej dostanie za jakiś surowiec lub wyprodukowane dobra materialne za to BEZWARTOSCIOWY nie mający w NICZYM pokrycia wydrukowany papier toaletowy o nazwie „US dolary” … .

  Oto informacja realnych mediów 2-o obiegu z USA opisująca FAKTYCZNE przyczyny ataku na szkołe pakistańskich KACYKÓW sprzedawczyków Pakistanu:

  http://www.infowars.com/massacre-in-pakistan-fallout-from-obamas-drone-campaign/

 107. przemądrzałe bydlę said

  Pierdolino psuje się jak „efy szesnaste”

 108. revers said

  youtu.be/nPv5khaPOtk

 109. maniek said

  Ukraina: wszystko na sprzedaż.

  Domagająca się wsparcia od Zachodu ukraińska ekipa rządząca coraz mniej stara się ukryć, że traktuje swój kraj jak masę upadłościową
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/ukraina-wszystko-na-sprzedaz/

 110. revers said

 111. Jutro Poroszenko zawita do Warszawy? No to spodziewam się, że przywitają go godnie wszyscy warszawscy właściciele psów. Razem z pupilami. 🙂

 112. maniek said

  A to już naprawdę ciekawe. Znaleziono człowieka
  [ sierżanta ] z tego samego Buk’a, który banderowska i polskia propaganda nazywała „rosyjskim”.

  Kłamstw nigdy nie prostują szmaty, a tylko kłamstwa propagują i pokazują

 113. Cracovia Pany! said

  Wraca banderowiec z mityngu, zmęczony, głodny, zmarznięty. Wchodzi na klatkę schodową,a tam – niespodzianka, światło działa, znaczy – jest prąd. Okazuje się, że winda także działa.

  Banderowiec wbiega po schodach, otwiera drzwi do mieszkania, a tam – żona gotuje obiad NA GAZIE. Dotyka kaloryfera – ciepły. Wpada do łazienki, odkręca kran – leje się gorąca woda.

  Banderowiec mdleje, w ostatnim przebłysku świadomości dociera doń straszliwa prawda: okupanci powrócili…

 114. inka said

  Z sieci ::
  Muzułmańskie dziecko w Skandynawii pyta mamę: Mamo, co to jest socjalizm i co to jest rasizm?. Mama: No więc tak, Ali… Socjalizm jest wtedy, kiedy biali ludzie pracują codziennie, żebyśmy my mogli przyjechać do ich krajów i dostawać zasiłki… no wiesz – dopłaty do czynszu, kupony na jedzenie, darmowe leczenie i takie tam. Na tym polega socjalizm. Ali: Ale mamo, czy ci głupi biali ludzie nie wściekają się, że tak jest? Mama: Oczywiście, że tak, kochanie. I to jest właśnie rasizm!

 115. revers said

 116. NyndrO said

  Ad 114.* Dawno nie czytałem czegoś tak bardzo przerażającego i śmiesznego do rozpuku.Dzięki,Pani Inko.Wysyłam do wszystkich znajomych,może jeszcze coś zrozumiom.

 117. Tralala said

  ad Czołgista (@czolgista1)

  Panie Grisza, Pan nigdy nie czytal „Wyznan” sw Augustyna?
  Jezeli nie, to prosze przeczytac, albo posluchac audiobooku.
  A jezeli tak, to moze sobie Pan przypomina, jak sw Augustyn wyrzuca sobie opowiadanie bzdur, pisanie ich i jeszcze – co gorsze- zarazanie falszami swoich przyjaciol.

  To sie i nam zdarza.


 118. Wypijmy za zdrowie naszych przyjaciol Rosjan i za nasza przyjazn polsko-rosyjska taka slowianska.
  Moze ktos zaserwuje cos mocniejszego?
  Cheers!


 119. Wyklad/rozmowa Janusza Zagorskiego i Dionizego Pietronia nt.bezkarnych skazen srodowiska przez systemy telekomunikacyjne (globalne).
  Jak uniknac cichej zaglady?

 120. Siggi said

  Węgry: Narkotykowe testy dla „elit” ?
  Opublikowano: poniedziałek, 15, grudzień 2014 12:17 Odsłony: 38
  wegry.png

  Będąc pod wpływem narkotyków lub na rauszu nie możesz kierować autem, ale możesz kierować państwem albo kształtować opinię publiczną. Zastanawiam się czy do tych, mam nadzieję obowiązkowych testów, można dołączyć jeszcze wykrywacz kłamstw…
  Węgierski premier, który obiecał przebudowę swojego kraju do wersji „bez liberałów i libertynów”, wezwał w piątek do obowiązkowych testów narkotykowych dla dziennikarzy i polityków.

  Cały ten „chłam „rozjazgotał” się jak „nasi”, gdy usiłowano przeprowadzić lustrację. Viktor Orban oskarżany jest o atak na wolności obywatelskie. Medialni politrucy cynicznie trąbią o spadku jego popularności.

  Partia Fidesz sugerowała niedawno obowiązkowe, roczne testy narkotykowe dla młodzieży w wieku 12 do 18 lat, ale plan ten najwyraźniej został odrzucony.

  W wywiadzie dla węgierskiego radia Orban powiedział, że zażywanie narkotyków i „mafia narkotykowa” stanowią rosnące zagrożenie i jego rząd będzie walczyć z tym podczas reszty swej kadencji, która potrwa aż do 2018 roku.

  dalej:…
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/europa/1303-wegry-narkotykowe-testy-dla-elit

 121. Yah said

  Sieciowa wojna informacyjna wg. Aleksandra Dugina

  http://xportal.pl/?p=18016

 122. revers said

  http://www.sozialticker.com/203-prozent-der-bevoelkerung-deutschlands-von-armut-oder-sozialer-ausgrenzung-betroffen_20141217.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  Co piaaty mieszkaniec NRF GmbH, oraz co 4-ty mieszkaniec UEK-olchoz SA jest biedakiem, wykluczonym z spoleczenstwa, rynku pracy, uczestnictwie w zyciu spolecznym,kulturalnym,politycznym.

 123. maniek said

  Poroszenko pluje w twarz, a Komorowski mówi, że deszcz pada…

  Relacje polsko-ukraińskie są od lat zdecydowanie najgorsze ze wszystkich naszych stosunków sąsiedzkich, bez względu na hurraoptymistyczne oceny polskiej klasy politycznej. Najlepiej rozwijały się one w latach 90-tych za czasów ówczesnego prezydenta Leonida Kuczmy oraz w okresie sprawowania władzy przez ekipę obalonego w drodze przewrotu w lutym Wiktora Janukowycza.
  Urzędujący obecnie w pałacu prezydenckim w Kijowie oligarcha Petro Poroszenko nigdy specjalną sympatią do Polski i Polaków nie pałał, swojej politycznej tożsamości poszukując raczej w historii zwierzęco antypolskiego banderyzmu, choć można wierzyć, iż jako biznesmen po prostu dostosowuje się do bieżącej politycznej koniunktury nad Dnieprem.
  Od siedmiu lat Kijów utrzymuje embargo na import polskiej żywności; warto zauważyć, że decyzję w tej sprawie podjęto za czasów urzędowania pomarańczowego „przyjaciela” Polski Wiktora Juszczenko. Embargo podtrzymane zostało po lutowym przewrocie. Jeszcze w lipcu tego roku ukraińskie władze odnowiły niemal całkowity zakaz importu polskiej wieprzowiny. Wiarygodność płatnicza ukraińskich firm bliska jest zeru, a gwarancje bankowe z tego kraju – w wyniku przykrych doświadczeń – nie budzą zaufania polskich przedsiębiorców. Obroty handlowe z Ukrainą gwałtownie zresztą spadły również w wyniku zniszczenia resztek tego państwa i gospodarki przez awanturników z Banderomajdanu.
  Od początku istnienia „samostijnej” tamtejsze władze nie potrafią przeprosić za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich, w wyniku którego zginęły setki tysięcy naszych rodaków, bestialsko zamordowanych przez degeneratów z UPA. We wrześniu tego roku na konferencji prasowej Poroszenko nazwał działalność tych zbrodniarzy „przejawem heroizmu”. Swój stosunek do Ukrainy porównał z ich stosunkiem do tego kraju, zaś dokonujących obecnie mordów i gwałtów na Donbasie członków batalionów karnych – do „wojowników UPA”. Nowym świętem obrony narodowej ustanowił rocznicę założenia UPA. Prawdopodobnie sam „czekoladowy król” (nazywany tak z uwagi na swą działalność biznesową w przemyśle cukierniczym) niezbyt zainteresowany jest analizowaniem i interpretowaniem współczesnych doktryn politycznych, zresztą zapewne nie obejmuje ich intelektualnie. Nie zmienia to jednak faktu, że odwołuje się wprost do katów ludności polskiej, nawet jeśli dyktowane jest to polityczną koniunkturą, bo jeszcze całkiem niedawno sprawował on wysokie urzędy państwowe z nadania znienawidzonej przez Banderomajdan Partii Regionów Janukowycza. Bez względu na pobudki, jakie nim kierują, dopóki nie wytłumaczy swoich deklarowanych fascynacji zbrodniczymi formacjami, powinien być traktowany przez Warszawę jako persona non grata.
  Wreszcie, z Poroszenko nie bardzo jest dziś o czym rozmawiać. To dlatego dyplomaci Unii Europejskiej dali do zrozumienia garnącemu się na szczyt tej organizacji w Brukseli ukraińskiemu politykowi, że nikt jego obecności tam nie oczekuje. Terytorium Ukrainy nie jest dziś podmiotem w stosunkach międzynarodowych. O Ukrainie można rozmawiać w Waszyngtonie, który obszar ten po przewrocie kontroluje. Można też i powinno się poszukiwać politycznego rozwiązania konfliktu zbrojnego w tym kraju. A do tego potrzebna jest rozmowa z Rosją i Niemcami. Spotykając się z marionetkowym prezydentem, prezydent Bronisław Komorowski obniża swą rangę na arenie międzynarodowej.
  Polacy zaś powinni uświadomić naszym władzom, że postać pokroju Poroszenki traktować można obecnie wyłącznie jak intruza. Bo kiedy plują nam w twarz, nie wolno mówić, że to deszcz pada…

  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2014/12/17/poroszenko-pluje-w-twarz-a-komorowski-mowi-ze-deszcz-pada/

 124. maniek said

  Polska potrzebuje liderów-patriotów – rozmowa ze Stanisławem Tymińskim

  „Polska może wyjść z kryzysu tylko przez eksport. Dlatego uważam za karygodne, że przez 25 lat odcinaliśmy się od Rosji, ogromnego rynku zbytu. Nad naszymi głowami wszyscy robią z Rosją interesy: Niemcy, Wielka Brytania, wreszcie Francja, która zbudowała dwie wielkie korwety dla Rosji. A my z cała premedytacją rezygnujemy z wielkich zysków” – powiedział w wywiadzie dla MP Stanisław Tymiński.

  Swego czasu odegrał Pan dużą rolę polityczną w Polsce. Mam na myśli Pańskie kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej w 1990 r. Od tego czasu minęło bez mała ćwierć wieku. Jakie wnioski wyciągnął Pan z tej wyjątkowej przygody politycznej. Używam słowa „wyjątkowej”, bowiem pokonał Pan w pierwszej turze kandydata establishmentu – Tadeusza Mazowieckiego. Wyniki miał Pan wcale zadowalające, bo 3,8 mln głosów (23,10 proc.). Mimo wściekłej i oszczerczej nagonki Pański wynik w II turze był bez mała taki sam, bo 3,7 mln (25,75 proc.). Gdyby kampania przebiegała uczciwie mógłby Pan pokonać Lecha Wałęsę?
  – Zacznę od dysproporcji finansowej. Ja miałem na kampanię ….

  …. CZYTAJ DALEJ http://mysl-polska.pl/node/295

 125. maniek said

  Polak w Donbasie, sprawa w prokuraturze?

  Dawid Hudziec ma 29 lat, pochodzi z Żywca. Jest członkiem obozu Wielkiej Polski i od września przebywa w Doniecku, jako dziennikarz serwisu Pl.novorossia.today. Na początku grudnia media poinformowały, że Polakiem oficjalnie zajęła się ABW, a prokuratura w Bielsku-Białej, która od 17 listopada miała prowadzić śledztwo, potwierdziła wszczęcie dochodzenia.

  O „namierzeniu” Dawida najpierw poinformowała „Rzeczpospolita”. Ciekawe to „namierzenie” – Dawid bowiem regularnie, od wielu miesięcy, publikuje dokładne informacje na temat miejsca swojego przebywania i relacje z wydarzeń na wschodniej Ukrainie na swoim profilu na portalu społecznościowym facebook – pod własnym imieniem i nazwiskiem oczywiście.

  Według informacji medialnych, prokuratura nie posiada dowodów na to, by Dawid brał czynny udział w walkach. Mimo to niektóre media posługują się określeniami „najemnik”, „bojownik” itp. On sam nie kryje swych sympatii dla powstańców i Rosji oraz niechęci do „Ukropów” i „junty kijowskiej” – ale zdecydowanie zaprzecza też, by był bojownikiem w szeregach sił Donieckiej Republiki Ludowej. Żadnych dowodów, by Dawid z bronią w ręku walczył w Donbasie, nie ma – są za to jego relacje o ukraińskich ostrzałach artyleryjskich i rakietowych na osiedla mieszkalne i dzielnice Doniecka, na przedszkola, szkoły i szpitale, na infrastrukturę gazową i elektryczną. Są zaprzeczenia „faktów medialnych”, jakoby w Doniecku panował powszechny głód, nie działały szpitale, nie było prądu czy wody… Czy główną winą Polaka jest to, że przeczy oficjalnej wersji wydarzeń, rozpowszechnianej przez polskie władze i polskojęzyczne media?

  W świetle prawa obywatel Polski może służyć w obcych siłach zbrojnych jedynie za zgodą wydaną przez ministra spraw wewnętrznych, a minister taką zgodę może wydać tylko przy spełnieniu kilku warunków, w tym: gdy służba w obcych formacjach nie narusza interesów Rzeczypospolitej Polskiej, nie jest zakazana przez prawo międzynarodowe, a sam zainteresowany ma uregulowany stosunek do służby wojskowej w Polsce. Za podjęcie służby w obcym wojsku bez odpowiedniej zgody grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Jest oczywiste, że Dawid zgody nie ma i warunków jej uzyskania by nie spełnił – gdyby faktycznie miał służyć w obcych siłach zbrojnych. Tyle tylko, że Dawid nie jest żołnierzem czy najemnikiem. Jest dziennikarzem.

  Jak i kiedy dotarłeś do Doniecka?
  – Przyjechałem prawie trzy miesiące temu, drogą okrężną przez Węgry i Rosję.

  Co było decydującym impulsem dla takiej decyzji?
  – Decyzję podejmowałem przez ……

  ….czytaj dalej http://mysl-polska.pl/node/296

 126. maniek said

  MWF na Ukrainie: panie premierze, gdzie podziały się pieniądze?

  Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy chcą widzieć efekt reform na Ukrainie już za pół roku. Według europejskich polityków, chodzi nie tylko o sytuację w zakresie bezpieczeństwa, lecz również o gospodarkę kraju. Równocześnie nowy gabinet ministrów w Kijowie opracował plan reform. Jak podkreślają eksperci, dokument w zasadzie stanowi skróconą wersję porozumienia koalicyjnego. Jednak nie zakłada on żadnych konkretnych posunięć mających wyprowadzać Ukrainę z kryzysu.

  Plan ukraińskich reform zawiera zmiany, które mają objąć praktycznie wszystkie dziedziny życia w państwie – od polityki obronnej i socjalnej po fiskalną i zarządzanie własnością państwową. Istniała nadzieja na to, że zostaną w nim uwzględnione kroki bardziej radykalne. W rezultacie dokument zawiera jedynie nierealne albo trudne do zrealizowania plany. Przy czym bez żadnego związku z tym, jakimi środkami da się osiągnąć wymienione cele, – podkreśla ekspert z Wyższej Szkoły Gospodarki Andriej Suzdalcew:

  Zaskakuje całkowite oderwanie od realiów na Ukrainie. To, że w kraju toczy się wojna, że część gospodarki jest zniszczona, a część nie funkcjonuje, że produkt krajowy brutto spadł o 7-8 procent, a miliardy dolarów co miesiąc są wydawane na wspieranie hrywny – żaden z tych czynników nie jest brany pod uwagę. Ponadto skąd wziąć pieniądze na wdrażanie takich reform?

  Większą część reform gabinet Arsenija Jaceniuka planuje w dziedzinie podatkowej. W pierwszym kwartale przyszłego roku zaplanowano zmniejszenie liczby podatków z 22 do 9 po wprowadzeniu zmian do Kodeksu Podatkowego. Z listy skreślone zostaną nieefektywne stawki, takie, jak podatek przeznaczany na rozwój hodowli winorośli. Jednakże w zachowanych pozycjach płatności uwzględniono zmiany, które mogą przekreślić efekty liberalizacji, – uważa profesor katedry finansów międzynarodowych Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Walentin Katasonow:

  Wszystkie te wysiłki może przekreślić fakt zmniejszenia wpływów podatkowych, zapewnianych zarówno przez osoby fizyczne, jak też prawne. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co wskazują same władze Ukrainy – jest to spadek PKB szacowany na 7,5 procent. I to przy uwzględnieniu Noworosji, lecz faktycznie nie uczestniczy ona w procesie gospodarczym. W związku z podatkami należy zwrócić uwagę na paradoksalną sytuację na Ukrainie: z jednej strony, toczy się tam wojna domowa. Z drugiej – przynajmniej do jesieni liczne przedsiębiorstwa Donbasu w dalszym ciągu przelewały podatki do skarbu państwa Ukrainy. Obecnie Noworosja przestanie być źródłem wpływów podatkowych. Czyli wpływy podatkowe na Ukrainie szybko się kurczą.

  Przed 1 października 2015 roku, zgodnie z projektem ustawy, ukraińscy podatnicy mają złożyć sprawozdania ze swoich zarobków – w tym także ze środków, zdobytych nielegalnie. Chociaż nie będzie raczej chętnych do przedstawienia źródeł dochodów, gdyż odpowiedzialności karnej nikt jeszcze nie unieważnił. W deklaracji można nie wskazywać źródeł dochodów, lecz po tym trzeba będzie ujawnić swoje źródła organom ochrony prawa.

  Jeszcze jednym punktem planu jest prywatyzacja. Zgodnie z dokumentem, ze 1500 przedsiębiorstw już przed połową 2015 roku w rękach państwa ma pozostać zaledwie 300. Z jednej strony, przedsiębiorstwa w rękach prywatnych mają pracować bardziej skutecznie, a budżet otrzyma dodatkowe środki od ich sprzedaży. Jednak prywatyzacja nie zawsze zapewnia korzyści. Przedsiębiorstwa da się podzielić na dwie grupy. Pierwsza – to przedsiębiorstwa doprowadzone do stanu ruiny, z przestarzałym wyposażeniem. Jednakże druga grupa przedsiębiorstw, rokujących zyski, mogła być podzielona jeszcze przed Majdanem, a jako pierwsi w kolejce po nie mogą stać europejscy i amerykańscy inwestorzy, jak też spekulanci.

  Ekipa Międzynarodowego Funduszu Walutowego oceniła wyniki pracy rządu Arsenija Jaceniuka i uznała je za niepocieszające. Ukraina nie wdrożyła mnóstwa reform, polecanych przez fundusz. Tym nie mniej, na razie Kijów potrafi znaleźć chętnych do podzielenia się z nim finansami. Na przykład, w najbliższych dniach podpisana ma być umowa kredytowa między Ukrainą a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na kwotę 200 milionów euro. Padło oświadczenie, że pieniądze mają zostać skierowane na odbudowę systemów zapewniających funkcjonowanie i infrastrukturę Donbasu. Jednak sprawa polega na tym, że wszystkie najważniejsze systemy do zapewniania życia są uszkodzone w rejonach, znajdujących się dotychczas pod kontrolą ruchu oporu. Jak Kijów będzie je odbudowywać? W zasadzie do tego konieczne jest kontynuowanie działań zbrojnych w celu uwolnienia terytoriów, aby dopiero potem przystąpić do odbudowy infrastruktury. Czy oznacza to, że chodzi o kontynuowanie wojny? Ponadto 200 milionów euro jest kwotą znikomo małą dla Donbasu, gdzie całe miasta leżą w gruzach.

  Integracja Ukrainy z Europą już słono kosztowała Zachód. Zakusy urzędników w Kijowie są niepohamowane, ale nikt nie wie, gdzie znikają pieniądze. Nawet prezydent Czech Zeman oświadczył niedawno, że finansowe wspieranie Ukrainy jest wyrzucaniem pieniędzy na wiatr. Przecież już przelewano dla niej transze przeznaczone na częściowe spłacenie długów, na wdrażanie reform, na rozwój demokracji. Wszystkie te imponujące kwoty zniknęły bez śladu na ukraińskich stepach. Dlatego MFW w relacjach z Kijowem także pokazuje coraz większą oględność.

  http://novorossia.today/?p=8820

 127. maniek said

  Minister Finansów ŁRL ogłosił nacjonalizację banków

  Ministerstwo Finansów Ługańskiej Republiki Ludowej ogłosiło zamiar nacjonalizacji banków pozostających na terenie ŁRL- podaje agencja Interfax.

  Minister Finansów ogłosił, że zostanie utworzony własny system przetwarzania danych, oraz własny system produkcji/dystrybucji kart bankomatowych.

  Prawdopodobnie będzie można otwierać konta bankowe od stycznia następnego roku, lecz nie wiadomo jak banki z innych krajów podejdą do współpracy z bankami ludowych republik.

  Podobne plany ma Doniecka Republika Ludowa.

  http://novorossia.today/?p=8809

 128. Cracovia Pany! said

  Pierd*lę firmę house:

  Nie dla House‘a pod choinką!

  http://www.protestuj.pl/antychrzescijanskie-koszulki–nie-dla-housea-pod-choinka-,35,k.html

 129. maniek said

  “Polskie miasto Lwów”

  Baner długości sześciu metrów zawisł we Lwowie. Nie wiadomo kto wywiesił napis „Polskie Miasto Lwów” w najwyższym punkcie miasta, logo warszawskiej Legii sugeruje kibiców tego klubu.

  http://novorossia.today/?p=8844

 130. maniek said

  Kraj bandycki i polski włazidupizm

  Dzięki parlamentarnej aktywności Amerykanów w ostatnich dniach ogląd sytuacji geopolitycznej napawa przerażeniem. Amerykanie ujawnili światu irracjonalną bezwzględność, brak poszanowania elementarnych praw człowieka i agresywne dążenie do konfliktu światowego za wszelka cenę, w imię swoich partykularnych interesów.
  Sami Amerykanie, kraje, które stosują te zasady nazywają …państwami „bandyckimi”
  Mimo to, władze Polski zachowują wobec USA lokajskie maniery.

  Mamy do czynienia z dwoma dokumentami amerykańskiego Senatu, przyjętymi i zaprezentowanymi mniej więcej w tym samym czasie:

  z przyjętą jednogłośnie przez Senat USA 11 grudnia br. ustawą: „Ukraine Freedom Support Act of 2014″[1] (Ustawę o Wolnej Ukrainie);
  z częściowo ujawnionym 9 grudnia br. raportem senackiej komisji ds. wywiadu nt. „Wzmocnionych technik przesłuchań stosowanych przez CIA wobec osób podejrzanych o terroryzm” w zagranicznych ośrodkach CIA[2]:

  1. Ustawa o wolnej Ukrainie

  Dokument zwraca się do administracji Baracka Obamy o zaostrzenie sankcji wobec władz Rosji i rosyjskich firm kontrolowanych przez państwo oraz z apelem o dostarczenie Ukrainie pomocy militarnej i gospodarczej. Przewiduje możliwość wprowadzenia sankcji wobec zagranicznych przedstawicieli firm w przypadku, jeśli prezydent USA „ustali, że inwestują znaczne środki w poszczególne rosyjskie projekty, związane z ropą naftową”. Republikanie, którzy zdominowali Senat, chcą, by sankcjami objąć firmy sektora obronnego Rosji, które dostarczają broń do Syrii.

  – Niezdecydowana reakcja USA na trwającą na Ukrainie inwazję Rosji grozi dalszą eskalacją konfliktu – powiedział jeden ze współautorów ustawy, republikański senator Bob Corker. – Jednomyślne poparcie dla naszego projektu ustawy to demonstracja silnego wsparcia dla ukraińskiej suwerenności, a także (woli), by (prezydent Rosji Władimir) Putin zapłacił za atak na wolność i bezpieczeństwo w Europie.

  Pomoc dla Ukrainy winna ich zdaniem obejmować takie gałęzie ukraińskiej gospodarki, jak wojskowość i obronność oraz energetyka, oraz pomoc humanitarna ludności cywilnej, w tym uchodźców wewnątrz Ukrainy.

  Projekt ustawy daje prezydentowi Stanów Zjednoczonych prawo do dostarczania na Ukrainę sprzętu wojskowego, przede wszystkim broni przeciwczołgowej i pancernej. Senatorzy Stanów Zjednoczonych zdecydowali się wesprzeć kijowskie władze i zgodzili się pomóc Ukrainie bronią na sumę 350 mln dolarów.
  Ponadto dokument określa Ukrainę, a także Gruzję i Mołdawię jako głównych sojuszników Stanów Zjednoczonych poza NATO.

  Reakcje na ustawę w świecie…

  Jest rzeczą oczywistą, że reakcja Rosji na senacka ustawę o Ukrainie była negatywna. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oznajmił w wywiadzie dla agencji Interfax, że „Moskwa uważa za wrogi krok uchwaloną w ubiegłym tygodniu przez Kongres USA ustawę wyrażającą poparcie dla Ukrainy. (…)”u podstaw tego przedsięwzięcia legła, bynajmniej nie troska o Ukrainę, lecz maniakalne pragnienie ukarania Rosji za wszelkie możliwe i niemożliwe grzechy”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych FR nazwało ustawę „konfrontacyjną”, pełną domysłów i bezpodstawnych oskarżeń. Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarz stanu USA Johnem Kerry’m w Rzymie 14 grudnia przypomniał, że ….

  … czytaj dalej http://sophico21.blogspot.it/2014/12/kraj-bandycki-i-polski-wazidupizm.html

 131. maniek said

  16 grudnia, Charków, już otworzono lotnisko dla lotów cywilnych; Polscy najemnicy, którzy przylecieli do Charkowa zostali już przerzuceni do Izjuma, żeby wziąć udział w kolejnym ataku na Noworosję

 132. maniek said

  Trwa spekulacja ze spadkiem wartości rubla …

  w której główne skrzypce gra centralny bank Rosji – instytucjonalna 5 kolumna w Rosyjskiej Federacji, zgodnie z konstytucją FR Putin nic nie może zrobić nie ma kompetencji, centro bank jest „niezależny” i działa według wskazówek Waszyngtonu niszcząc ekonomikę Rosji, dzisiaj : 1 dolar – 80 rubli, 1 euro 100 rubli

 133. maniek said

  Tajny plan Izraela: „Drugi Izrael” na Ukrainie

  Rola żydowskich osobistości i państwa Izrael w kryzysie ukraińskim nie przeszła niezauważona, biorąc pod uwagę to, że ta społeczność stanowi mniej niż 1% populacji. Ale tajny raport w posiadaniu rządu Netanyahu potwierdza, że aszkenazyjscy Żydzi nie pochodzą z Lewantu, lecz są potomkami Chazarów. Jest to mało znana populacja założona w imperium żydowskim w X wieku na brzegach M Czarnego. Dlatego niektórzy syjoniści postrzegają Ukrainę jako możliwy drugi Izrael……

  … Czytaj dalej http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajny-plan-izraela-drugi-izrael-na-ukrainie-2014-12

 134. maniek said

  Noworosja – Do Czugujewa i Iziuma przybyli zagraniczni najemnicy

  Noworosja – Wywiad pospolitego ruszenia informuje, że do Czugujewa i do Iziuma przybyli zagraniczni najemnicy.

  Według danych wywiadu pospolitego ruszenia, do miasta Czugujew, w obwodzie charkowskim, przybyła jednostka, wchodząca prawdopodobnie w skład prywatnej firmy wojskowej, w liczbie do 60 ludzi. Żołnierze ubrani są w mundury wzoru natowskiego, zachowują się agresywnie i mówią po polsku. Przybycie zagranicznych najemników mówiących po rosyjsku, z akcentem nadbałtyckim, odnotowano w mieście Izium. Tutaj od dnia wczorajszego rozmieszcza się jednostkę złożoną z około 50 żołnierzy.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-czugujewa-iziuma-przybyli-zagraniczni-najemnicy-2014-12

 135. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Luigi-Geninazzi-przeciwnika-politycznego-w-Polsce-trzeba-usunac-z-powierzchni-ziemi,wid,17104686,wiadomosc.html?ticaid=113fde

  JanuszKorwina-Mikke: ZAKATOWANIA księdza Popiełuszki było NIEPOTRZEBNYM Wypadkiem Przy Pracy: http://www.fakt.pl/korwin-mikke-o-jaruzelskim-korwin-mikke-o-ksiedzu-popieluszce,artykuly,464657,1.htm/. To jest Deklaracją Jerzego Urbana, u którego Korwin-Mikke był LAUFREM I NASTĘPCĄ. Jerzy Urban uważał bowiem, że Przejęcie władzy od Jaruzelskiego przez Michnika mogło się odbyć BEZ BRUDZENIA SOBIE RĄK Popiełuszką, co powtarza Mikke.
  Ujawnienie w książce Luigi Geninazzi’ego „CZERWONA ATLANTYDA – Upadek Komunizmu” deklaracji Jana Pawła II, że kontrowersji w ramach Solidarności NIE DA SIĘ ROZWIĄZAĆ KARTKĄ WYBORCZĄ i potrzebne jest Unicestwienia, jak we frankistowskiej Hiszpanii, jest bardziej niż PRZERAŻAJĄCE – czego domyślić się było nie sposób.
  Politolog amerykański Francis Fukuyama podał definicję Rewolucji Solidarnościowej jako sojuszu liberałów z nacjonalistami. Bez tego Sojuszu komunizm sowiecki by Poszedł drogą CHIŃSKĄ.
  Liberałowie to opozycja KOMINTERNOWSKA czyli Arystokracja Komunistyczna na tajnych kontach szwajcarskich, teraz izraelskich, zainteresowana w przekwalifikowaniu stalinowskiego marksizmu w hitlerowski lasalizm dla przekształcenia Kominternizmu w OLIGARCHIĘ finansową. Kominternowcy ZAPROSILI więc Nacjonalistów ma krucjatę Przeciw Komunizmowi, którym pogardzali i BRZYDZILI SIĘ z racji BRAKU u komunistów spermy jerozolimskiej od fakira indyjskiego.
  Po zwycięstwie przy Okrągłym Stole, gdzie doszło do zmowy kominternowców-Lasalistów z kominternowcami-Marksistami w ramach SKOKU NA KASĘ trzeba było coś zrobić z Komunistami-Judenknechtami i Nacjonalistami-Antysemitami. Ponieważ uznano Nacjonalistów za GROŹNIEJSZYCH to powstał Plan EKSTERMINOWANIA ich przez układ Okrągłostołowy: Kominternowców, Chadeków-glempistów i Komunistów-judenknechtów na sposób FRANKISTOWSKI i pod frankistowskimi CHASŁAMI, czyli zapędzenia Nacjonlistów do Kopalń BEZ PRAWA WIDZENIA SŁOŃCA.
  Tego się można było spodziewać u Glempa, ale nie WYPIERDZENIA przez Jana Pawła II. – Żeby to ZŁAGODZIĆ to można „domyślać się”, że ta Deklaracja Jana Pawła II padła w formie PYTANIA – co Luigi Geninazzi na takie dictum?
  Zapędzanie Nacjonalistów do Kopalń – jak Inteligencji rosyjskiej – wzięło jednak w łeb wobec nagłośnienia przeze mnie Satelitarnej Detekcji Złota jako techniki ŁYKACZYZMU ZŁOTA, którym sperma jerozolimska wzięła WSZYSTKO, bo baby nie mogły się nadziwić Geniuszowi Żydowskiemu.

 136. maniek said

  Ukraina – Eurosodoma rozpoczęła eksterminację biedoty

  Ukraina – W związku z porozumieniem z Unią Europejską wprowadza się zakaz sprzedaży domowego mleka i śmietany.

  Od 1 stycznia 2015 roku wchodzi w życie ustawa o bezpieczeństwie i jakości produktów żywnościowych. Nowa ustawa grozi tym, że tysiące emerytów z nędznymi emeryturami i nowymi taryfami opłat za usługi komunalne pozostaną bez jedynego źródła zarobkowania dającego im możliwość przeżycia.

  Ustawa pozbawia ludzi możliwości handlu na rynkach produktami własnego wyrobu. W ten sposób sprzedawcy domowej śmietany, mleka, sera i mięsa pozostaną bez środków do życia. Podobne ustawy obowiązują już w krajach Unii Europejskiej i są obliczone na to ażeby dochody i zysk miały specjalistyczne kombinaty i farmy.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-eurosodoma-rozpoczela-eksterminacje-biedoty-2014-12

 137. maniek said

  Bez wody, gazu, prądu, leków i bez emerytur: Ukraińska droga do Unii Europejskiej.

  Przedstawiamy Państwu wywiad odnośnie sytuacji w Noworosji z analitykiem politycznym i obserwatorem wyborów drugiego listopada w Noworsji Mateuszem Piskorskim, założycielem Centrum Analiz Geopolitycznych.

  – Igor Plotnitsky szef Ługańskiej Republiki Ludowej LPR, komentując na Facebooku decyzję władz ukraińskich o przerwaniu wszystkich wypłat z tytułu ubezpieczeń społecznych dla mieszkańców Donbasu, ogłosił o możliwości przeprowadzenia referendum w sprawie przystąpienia LPR do Federacji Rosyjskiej: „Jeśli ludzie będą głosować za przystąpieniem do Federacji Rosyjskiej, Rosja będzie miała pełne prawo do wysyłania na własne terytorium w rejonie Ługańska (dziś – LPR) regularnej armii i wypędzić najeźdźców z naszej ziemi”. Czy jest to realny scenariusz?

  – Na pewno jest to dążenie, marzenie i idea popierana przez bardzo wielu mieszkańców obwodu Ługańskiego i Donieckiego. Nie jest to na obecnym etapie realne. Rosja nie podejmie decyzji o przyłączeniu tych republik i nie podejmie się realizacji scenariusza jaki zrealizowała na Krymie. Z kilku względów nie tylko geopolitycznych, ale również ekonomicznych. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to funkcjonowanie tych republik ludowych a być może w przyszłości różnych nowo powoływanych republik ludowych w ramach postępującego na Ukrainie kryzysu społeczno-gospodarczego. Funkcjonować mogą one na zasadzie takich nie uznawanych państw, otrzymujących oczywiście pewne wsparcie humanitarne. Jeśli przeprowadzimy sondaż wśród mieszkańców tych obwodów to zauważymy, że oni kierują się bardzo prostymi przesłankami. Część z nich uznaję Rosję która jest w stanie zabezpieczyć realizacje elementarnych potrzeb obywateli: potrzeb socjalnych, potrzeb bytowych, ekonomicznych, ale też potrzebę zapewnienia podstawowego bezpieczeństwa na ulicach. W związku z tym oni oczywiście chcieli by znaleźć się na terytorium Państwa które faktycznie funkcjonuje, którego organy mniej, lub bardziej sprawnie działają. Z drugiej strony mamy bardzo dużą liczbę osób: ludności starszej, wiec podobnie jak miało to miejsce na Krymie. Ludność ta żyje pewnym sentymentem i przekonaniem o tym, że wschodnie obwody Ukrainy tworzą jedną cywilizacyjną, kulturową, językową całość. A co za tym idzie powinny tworzyć polityczną całość z Federacją Rosyjską. Te dwa czynniki sprawiają, że gdybyśmy dziś przeprowadzili tam referenda prawdopodobnie wynik byłby bardzo jednoznaczny i większość ludności opowiedziała by się za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. Natomiast podkreślam Federacja Rosyjska nie jest na dziś gotowa do realizacji takiego scenariusza i raczej na przestrzeni kilku następnych lat gotowa nie będzie.

  Zaprzestanie wypłacania świadczeń socjalnych w tym emerytur świadczy o tym, że władze w Kijowie podjęły bardzo ryzykowną decyzję, bo ta decyzja powoduje iż możemy dzisiaj uznać, że Kijów przynajmniej częściowo uznał, że obszary kontrolowane przez Doniecką i Ługańską Republikę Ludową nie są już częścią państwa Ukraińskiego. Tzn Państwo Ukraińskie podejmując taką decyzję uznało, że nie jest odpowiedzialne za jakąś część ludności, że nie jest odpowiedzialne za zapewnienie jej świadczeń społecznych. Tym samym ta część ludności ma dziś pełne prawo do tego aby organizować teraz swoje struktury państwowe w sposób samodzielny. Bo co dzisiaj oferuje państwo Ukraińskie ludności zamieszkałej w Doniecku, Ługańsku i okolicach, kompletnie nic. Ja na miejscu władz w Kijowie …..

  … czytaj dalej http://www.prisonplanet.pl/polityka/bez_wody_gazu_pradu,p2048410851

 138. maniek said

  Procesja z ikoną Matki Bożej Tichwin

 139. gość said

  84. NyndrO said 2014-12-16 (wtorek) at 18:28:40
  Pan Zbychu pewnie odwoływał się do „nadstaw drugi policzek”.Ale to chyba nikomu na dobre nie wyszło.No może oprócz tych,którzy to wymyślili.
  – –
  Powiedział to Jezus Chrystus !!! Proponuje zajrzeć do Ewangelii.

 140. NICK said

  P. Januszu (135).
  De facto – JESTEM PRZERAŻONY.
  Czy ma to oznaczać, że większość [wszystkie?] morderstw księży patriotów miało GLEJT najwyższych hierarchów?

 141. Cracovia Pany! said

  Naturalnym odruchem ludzkim jest współczucie ludności broniącej się przed najeźdźcami, nie zależnie kto kogo okupuje, bombarduje… Jak bezczelne są polskojęzyczne media w sposobie pokazywania tego konfliktu wiemy, ale jak dotrzeć i otworzyć oczy ludziom, którzy w te kłamstwa wierzą? Przyznam, że ciężko jest rozmawiać na ten temat z ludźmi, nawet bliskimi, którzy wszelkie nieoficjalne informacje traktują jako ruską propagandę. Tylko proszę nie piszcie, że trzeba zmienić znajomych na bardziej kumatych, bo nie o to chodzi. Pozdrawiam.

 142. Filo said

  133
  Maniek
  Nie wiem jakie ‚tajne’ dokumenty ma Netanyahu bo on w kazdej chwili moze sobie naprodukowac tajnych dokumentow ile zechce, jak na przyklad kto zabil Icka Rabina i dlaczego. Wiadomo kto zabil, ale na czyje zlecenie.
  Naturalnie, ze zydzi nie pochodza od zadnych Chazarow ale teraz jest taka moda, bo jest chrapka na Ukraine.
  ZYdzi juz wszedzie mieli ‚wiez’ i prawo do zalozenia wlasnego panstwa, bo go nigdy nie mieli.
  Chyba najpierw byla Uganda, Patagonia, Madagaskar, Kimberley w Australii, maja do tej pory Birobidzan juz chyba od 1036 roku. Wiec te bajania, ze holokaust i ze zydzi musza miec wlasne panstwo bo ich w Europie tak pokrzywdzili to wielka bzdura!
  Czeski potentat zydowski od butow niejaki Bata wykupil na dlugo przed wojna Patagonie i tam sie mieli zydzi osiedlic. Patagonia to tez ladny teren.Potem wymyslili Mdagaskar; nawet nasz pisarz niejaki Arkady Fiedler jezdzil przed wojna z oficjalna polska delegacja na Madagaskar sprawdzic czy sa tam warunki dla zydow.
  Warunki moze by i byly ale Francuzi sie nie zgodzili bo to byla ich kolonia. Spodobalo sie syjonowi Kimberely w AUstralii. Rozmarzyli sie zydzi jak to wreszcie zagospodaruja ten szalenie zaniedbany i niewykorzystany teren na potrzeby kwitnacego zydowskiego panstwa. Ale owczesny rzad australijski sie nie zgodzil bo uwazal, ze nie moze byc panstwo w panstwie i ze cala Australia stanowi jedno panstwo.
  No to pozostal jeszcze Bliski Wschod z ropa i Jerozolima. W srodku draki.

  Kiedy zydowski historyk prof. Koestler napisal ksiazke pt. 13 Plemie, narobilo sie zamieszania i pol Izraela sie na niego oburzylo a Mossad na wszelki wypadek go zaciukal w Londynie.
  Koestler w swojej ksiazce opowiada jak to Chan Chazarow koniecznie chcial sie jakos uczlowieczyc i przyjac jakas religie. Legenda mowi, ze mu sprowadzono przedstawicieli roznych wyznan i akurat zydzi go przekonali nie tylko o wyzszosci judaizmu nad innymi wyznaniam ale obiecali mu ze judaizm zapewni mu wieczna chwale a Chanatowi wieczne trwanie. Tymi obietnicami zydzi wykonczyli wiele panstw a i Chanat Chazarski przekonal sie na wlasnej skorze jak go chrzescijanska Rus zmiotla z powierzchni ziemi. Pewnie gdyby Chan posluchal chrzescijan i utworzyl panstwo chrzescijanskie toby pewnie istniel do tej pory.
  Zydzi zas u Chazarow wzieli sie podobno z Babilonu bo ich stamtad przepedzono (czemus) na cztery wiatry. No wiec podobno jakies eksule zydowskie dotarly do Gruzji, Iranu i do Chazarii.
  W Iranie zyja do tej pory. Z Gruzji troche wyjechalo, troche zasiadalo w rzadzie dopoki nie puscili Gruzji z torbami w czym im Szakaszwili bardzo pomogl.
  A po upadku Chazarii jakies niedobitki dotarly podobno na Kresy i tam sie osiedlili.
  Tyle mowi legenada i prof. Koestler, ktory opowiada jak to niedobitki z chanatu pozakladali ‚sztetle’ (osiedla -miasta) na terenach mniej wiecej dzisiejszej Ukrainy ui kawalka Gruzji.
  Troche mi sie te odkrycia naukowe nie bardzo zgadzaja, bo mialem do czynienie z Chazarami z Afganistanu; . Wiec tych Hazarow poznam z daleka; maja mongoidalne rysy twarzy i bardzo sie roznia od np. Pasztunow czy Tadzykow z Afganistanu. Chazarowie z Afganistanu sa szyitami.
  Wedlug roznych informacji Chanat Chazarski rozciagal sie ad do polnocngo Afganistanu.
  No wiec ja rozumiem, ze Chazary moga byc prawdziwymi potomkami chanatu. Natomiast nie wyobrazam sobie, ze jak ktos zostal wypedzony z Babilonii 2 tysiace lat temu to napewno jest Babilonczykiem.
  Zeby bylo bardziej pogmatwane to te pejsate potomki Chazarow z kresu gadaja w ..jidish, co jest bardzo niemieckopodobna odmiana jezykowa. Sztetl tez nie jest nazwa chazarska.
  No wiec te rzekome judaisty co sie uchowaly z chanatu zajmowaly sie na wschodnich kresach Polski smolarniami i w ogoe obrobka i handlem drzewem.

  Alisci na Bliskim Wschodzie beduinom idzie troszke pod gore bo sie z nikim nie moga pogodzic i sie tluka z wszystkimi niemal sasiadami; wszyscy tych squatterow i awanturnikow maja dosc i troche.
  No i dzielni historycy izraelscy przypomnieli sobie od Koestlerze i jego ksiazce. Od kilku juz lat krazy uparcie kolejny mit zydowski, ze sa jakies zydy europejskie, azjatyckie, i afrykanskie, a pewna bardzo duza grupa sie wlasnie wziela od Chazarow, bo co prawda nie maja zadnej wiezi z Bliskim Wschodem ale za to maja z chanatem. Ciekawe dlaczego nie z Babilonia.
  No i jak juz caly swiat uwierzyl w kolejny pierdul, to teraz juz latwo sobie scielic nowe gniazdko na Ukrainie.
  Na ladnych pare miesiecy przed awantura kijowska zamiescilem w gajowce film o zakladaniu panstwa zydowskiego ze stolica w Dniepropietrowsku. Film zrobiony przez organizacje zydowska i sie nazywal ‚zachwat Ukrainy’ i szczegolowo opowiadal o tym jak to rabin Kolomojski goscil w Dniepropietrowsku bylego prezydenta Izraela szymona Perskiego (Simon Peres) i opowiadali w synagodze o wielkich planach mocarstwowych.
  Jakos nie bylo odzewu (przeciez ze nie musi byc) na gajowce bo jakos nikt zdaje sie nie wzial powaznie tych wielkich planow. A moze i nikt nie mial cierpliwosci wysluchiwac jakichs ambitnych planow.
  Wczesniej, gajowy puscil informacje o zalozeniu zydowskiego parlamentu europejskiego tuz obok rzeczywistego Europarlamentu.
  Malo kto wtedy (ja tez) zwrocil uwage, ze ten parlament zalozyl … pan Kolomojski.

  A oto ten film zrobiony w 2012 roku:

 143. gość said

  Władze Austrii, której obywatelką jest znana śpiewaczka operowa Anna Netrebko, zagroziły jej pozbawieniem obywatelstwa za to, że z własnego majątku postanowiła przeznaczyć około 20 000 $ na odbudowę i remont zniszczonego przez ukraiński ostrzał artyleryjski teatru w Doniecku.
  http://jeznach.neon24.pl/post/116467,czwartek-11-12-2014-cz-ii

 144. Siggi said

  Bez komentarza …

  https://scontent-a-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10393852_792622094107271_1926037932279511113_n.jpg?oh=7fa906349e91465d5c89333679e550ca&oe=553F3A2A

 145. Tekla said

  Wczoraj w Budapeszcie znowu był marsz ,,opozycji ” pod parlament tam polała sie krew,oczywiscie prasa miała sensacje..

 146. Filo said

  Pomylka: Birobidzan jest zydowski chyba od 1928 roku. Przepraszam.
  A przeciez sprawdzalem tekst dwa razy.

 147. maniek said

  Unia Europejska wykreśla Hamas z listy ugrupowań terrorystycznych

  Okazało się, że unijni biurokraci podjęli decyzję o zdefiniowaniu palestyńskiej organizacji jako terrorystycznej wyłącznie na podstawie medialnych doniesień i artykułów, co było błędem proceduralnym.

  czytaj dalej … http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/unia-europejska-wykresla-hamas-z-listy-ugrupowan-terrorystycznych

 148. maniek said

  Netanjahu wezwał UE do pozostawienia Hamasu na liście organizacji terrorystycznych
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_17/Netanjahu-wezwal-UE-do-pozostawienia-Hamasu-na-liscie-organizacji-terrorystycznych-4077/

 149. revers said

  Maul- oplaty za przejazd przez Niemcy zatwierdzone przez Bundestag – Parlament, chyba najlepszy moment sobie wybrali, gdy ceny na benzyne niskie,mozna kierowcom z zagranicy przetrzepac kase.

 150. Eliza said

  @135 Panie Juliuszu ja za p. Nick jestem przerażona też, pomimo, że wiem że tak było, ale nikt o tym tak nie napisał. W świetle dzisiejszej wizyty zza wschodniej granicy, poruszony temat jest tragiczny.

 151. maniek said

  Irańskie MSZ porównało sankcje wobec Rosji do wojny

  Wiceszef MSZ Iranu Hossein Amir Abdollahian porównał wprowadzenie sankcji, w tym wobec Rosji, do sytuacji w latach I i II wojny światowej.
  „Wprowadzenie sankcji stanowi agresywną metodę, którą stosuje wspólnota międzynarodowa. Ci, którzy podążają za krajami wprowadzającymi sankcje, nie zwracają uwagi na to, że to narzędzie zostanie umocnione i wykorzystane przeciwko nim samym. Sankcje wymierzone są w narody tych bądź innych krajów” – oznajmił Abdollahian na konferencji prasowej w Moskwie, komentując presję na Rosję ze strony Zachodu.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_17/Iranskie-MSZ-porownalo-sankcje-wobec-Rosji-z-wojna-6310/

 152. maniek said

  Pentagon potwierdził, że przy rosyjskiej granicy skupiają się siły zbrojne

  Przedstawiciel Pentagonu potwierdził zwiększenie kontyngentu USA i NATO przy rosyjskiej granicy.

  „Na początku operacji USA podjęły szereg niezwłocznych kroków w celu zaprezentowania naszej solidarności z sojusznikami w NATO, w tym przez zwiększenie obecności powietrznej, lądowej i morskiej w regionie i rozszerzenie zaplanowanych wcześniej ćwiczeń” – poinformowało anonimowe źródło.
  Oświadczenie to zostało złożone w odpowiedzi na komunikat Ministerstwa Obrony Rosji w sprawie znacznego zwiększenia liczby lotów wywiadowczych amerykańskich samolotów. Według danych rosyjskiego resortu obronnego, liczba lotów wywiadowczych wzrosła siedmiokrotnie, a taktycznych lotów lotnictwa NATO – dwukrotnie.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_17/Pentagon-potwierdzil-ze-przy-rosyjskiej-granicy-skupiaja-sie-sily-zbrojne-4382/

 153. maniek said

  Powiązany z separatystami portal donosi o polskiej fladze nad Lwowem [+FOTO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/powiazany-z-sepratystami-portal-donosi-o-polskiej-fladze-nad-lwowem-foto

 154. maniek said

 155. Eliza said

  Do wszystkich, co chcą usunąć swoje wcześniejsze wpisy na stronie p. Maruchy.
  Powiem jedno: każdy ma prawo dorosnąć a z przeszłością trzeba sią pogodzić i żyć lepiej teraz i w przyszłości. Nie zdradzać samego siebie.

 156. maniek said

  Prawda i zaufanie … .

  Poroszenko w sejmie powiedział, że „polityki nie powinno się uprawiać na grobach”, oraz że „nasze relacje oparte są na prawdzie i wzajemnym zrozumieniu”
  Polityki nie powinno się uprawiać na grobach…można oczywiście doprecyzować: polityki polsko-ukraińskiej nie powinno się uprawiać na grobach Wołynia. Dlaczego? Dlatego, że dosyć często nie było już komu wykopać tych grobów? Może więc chodzi o groby Donbasu? Który gdyby nie heroiczny opór powstańców mógłby się łatwo zamienić w rosyjski Wołyń.

  Na prawdzie? Jakiej prawdzie? Ja znam prawdę, że na Wołyniu zostało wymordowanych-nie zabitych, ale bestialsko wymordowanych co najmniej 100 tysięcy ludzi. Mieszkańców. Cywili. Rodzin. Natomiast ukraiński prezydent z dnia założenia organizacji mającej na rękach krew i łzy, czyni narodowe święto. Pozwala, aby SS Galizien stało się mitem narodowym, wręcz pozwala się, aby Rzezi Wołyńskiej przeczyć. Podczas kiedy za negację więzienia można w Polsce trafić do więzienia, to za negację Wołynia jest się sojusznikiem i kandydatem do UE/NATO.

  Co my mamy zrozumieć? Ten bezczelny kłam jaki ukraińskie media podają w imię wspólnego celu, mediom w Polsce? Mamy zrozumieć, że wasze nawoływanie do zagłady Donbasu jest ze wszech miar słuszne i humanitarne- takie modne słowo „demokratów”.

  Polską politykę powinno się budować na prostej zasadzie „co my z tego będziemy mieć”. Panie Komorowski, pani Kopacz- co Polska będzie miała z polityki bezwarunkowej kapitulacji wobec zachodu, wiernopoddaństwa wobec Waszyngtonu, służalczości względem Kijowa i wściekłej agresji wobec Rosji? Szanowna izbo poselska- co Polska będzie miała z poniewierania własnej godności i pamięci?

  Dla jasności: ja nie pytam, co wy- pasożytnicze formy życia będziecie z tego miały. Ja pytam co czeka Polskę pod waszymi dalszymi rządami. „Humanitaryzm” kazałby mi was teraz ostrzec, że doprowadziliście Polaków na skraj przepaści, a ludzie sfrustrowani są niebezpieczni. Powinienem ostrzec, że może nie zdążyć uciec do swojego raju na Kajmanach- jednak tego nie zrobię.

  Wam żadne ostrzeżenia już nie pomogą

  Dawid Hudziec
  http://novorossia.today/?p=8869

 157. maniek said

  Amerykańska korporacja kupi silniki rakietowe od Rosjan

  Amerykanie zamówili w rosyjskim przedsiębiorstwie Energomasz 60 silników rakietowych, jak podała dziś gazeta „Izwestia”, powołując się na źródła w rosyjskiej agencji Roskosmos.

  Silniki miała zamówić korporacja Orbital Sciences. Chodzi o silniki dla rakiet-nosicieli, które mogłyby wynosić ładunki na orbitę okołoziemską. Energomasz już zaczał pracę i pierwsze dwa silniki mają dotrzeć za ocean jeszcze w czerwcu przyszłego roku. To model specjalnie przygotowany na zamówienie amerykańskiego klienta – RD-181, tak aby pasował do wykorzystywanych przez niego rakiet Antares. Wartość kotraktu opiewa na miliard dolarów.

  To drugi taki przypadek w historii Energomaszu. Jeszcze w 1990 r. ten zakład z podmoskiewskich Chimek dostarczył silniki RD-180 dla amerykańskiej kompanii American Atlas Rockets.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/amerykanska-korporacja-kupi-silniki-rakietowe-od-rosjan

 158. maniek said

  Warszawa: „Patroszenko won z polskich stron!”

  Dwudniową wizytę w Polsce rozpoczął dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Oligarcha stojący na czele państwa ukraińskiego przybył uczestniczyć w podpisaniu przez Bronisława Komorowskiego ustawy o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, jutro zaś spotka się z ukraińskimi studentami w Lublinie. Jednym z punktów wizyty „króla czekolady” było też wystąpienie w sejmie. Do budynku parlamentu musiał się jednak dostać tylnym wejściem – przed wejściem głównym na Poroszenkę czekali demonstranci protestujący przeciwko polityce władz Kijowa wobec Noworosji i gloryfikacji zbrodniczych formacji nacjonalistów ukraińskich. Wśród uczestników protestu byli również członkowie Falangi i redakcji Xportal.pl. Ukraińskiego prezydenta powitały hasła takie jak „Na pohybel oligarchom”, „Wołyń zawsze pamiętamy” czy „Patroszenko won z polskich stron”.

  http://xportal.pl/?p=18037

 159. maniek said

  Nagromadzenie wojsk NATO i USA na Ukrainie trwa, już 32 samoloty transportowe
  przywiozły sprzęt i uzbrojenie!!!
  http://politicsnews.info/ukraina/2358-voyska-hunty-vosstanavlivayutsya-do-sostoyaniya-iyulya.html

 160. Siggi said

  Poroszenko pluje w twarz, a Komorowski mówi, że deszcz pada…

  17 grudnia 2014

  Relacje polsko-ukraińskie są od lat zdecydowanie najgorsze ze wszystkich naszych stosunków sąsiedzkich, bez względu na hurraoptymistyczne oceny polskiej klasy politycznej. Najlepiej rozwijały się one w latach 90-tych za czasów ówczesnego prezydenta Leonida Kuczmy oraz w okresie sprawowania władzy przez ekipę obalonego w drodze przewrotu w lutym Wiktora Janukowycza.
  Urzędujący obecnie w pałacu prezydenckim w Kijowie oligarcha Petro Poroszenko nigdy specjalną sympatią do Polski i Polaków nie pałał, swojej politycznej tożsamości poszukując raczej w historii zwierzęco antypolskiego banderyzmu, choć można wierzyć, iż jako biznesmen po prostu dostosowuje się do bieżącej politycznej koniunktury nad Dnieprem.
  Od siedmiu lat Kijów utrzymuje embargo na import polskiej żywności; warto zauważyć, że decyzję w tej sprawie podjęto za czasów urzędowania pomarańczowego „przyjaciela” Polski Wiktora Juszczenko. Embargo podtrzymane zostało po lutowym przewrocie. Jeszcze w lipcu tego roku ukraińskie władze odnowiły niemal całkowity zakaz importu polskiej wieprzowiny. Wiarygodność płatnicza ukraińskich firm bliska jest zeru, a gwarancje bankowe z tego kraju – w wyniku przykrych doświadczeń – nie budzą zaufania polskich przedsiębiorców. Obroty handlowe z Ukrainą gwałtownie zresztą spadły również w wyniku zniszczenia resztek tego państwa i gospodarki przez awanturników z Banderomajdanu.
  Od początku istnienia „samostijnej” tamtejsze władze nie potrafią przeprosić za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich, w wyniku którego zginęły setki tysięcy naszych rodaków, bestialsko zamordowanych przez degeneratów z UPA. We wrześniu tego roku na konferencji prasowej Poroszenko nazwał działalność tych zbrodniarzy „przejawem heroizmu”. Swój stosunek do Ukrainy porównał z ich stosunkiem do tego kraju, zaś dokonujących obecnie mordów i gwałtów na Donbasie członków batalionów karnych – do „wojowników UPA”. Nowym świętem obrony narodowej ustanowił rocznicę założenia UPA. Prawdopodobnie sam „czekoladowy król” (nazywany tak z uwagi na swą działalność biznesową w przemyśle cukierniczym) niezbyt zainteresowany jest analizowaniem i interpretowaniem współczesnych doktryn politycznych, zresztą zapewne nie obejmuje ich intelektualnie. Nie zmienia to jednak faktu, że odwołuje się wprost do katów ludności polskiej, nawet jeśli dyktowane jest to polityczną koniunkturą, bo jeszcze całkiem niedawno sprawował on wysokie urzędy państwowe z nadania znienawidzonej przez Banderomajdan Partii Regionów Janukowycza. Bez względu na pobudki, jakie nim kierują, dopóki nie wytłumaczy swoich deklarowanych fascynacji zbrodniczymi formacjami, powinien być traktowany przez Warszawę jako persona non grata.
  Wreszcie, z Poroszenko nie bardzo jest dziś o czym rozmawiać. To dlatego dyplomaci Unii Europejskiej dali do zrozumienia garnącemu się na szczyt tej organizacji w Brukseli ukraińskiemu politykowi, że nikt jego obecności tam nie oczekuje. Terytorium Ukrainy nie jest dziś podmiotem w stosunkach międzynarodowych. O Ukrainie można rozmawiać w Waszyngtonie, który obszar ten po przewrocie kontroluje. Można też i powinno się poszukiwać politycznego rozwiązania konfliktu zbrojnego w tym kraju. A do tego potrzebna jest rozmowa z Rosją i Niemcami. Spotykając się z marionetkowym prezydentem, prezydent Bronisław Komorowski obniża swą rangę na arenie międzynarodowej.
  Polacy zaś powinni uświadomić naszym władzom, że postać pokroju Poroszenki traktować można obecnie wyłącznie jak intruza. Bo kiedy plują nam w twarz, nie wolno mówić, że to deszcz pada…

 161. Boydar said

  @ Pan NICK (140)

  Określenie „księża patrioci” wbrew logice i naszej woli, zostało chwilowo zarezerwowane dla ściśle określonej grupy. I ci o których Pan pisze, się na szczęście łapią.

 162. Boydar said

  murwa kać, powinno być ‚nie łapią‚, przepraszam …

 163. NICK said

  Wiemy o co chodzi. Dodam jednak. Napisałem wprost. A nie o jakichś SSynach. I tak powinno zostać. Inaczej zbraknie Nam słów. Bo je oddajemy, podobnie jak symbole – vide: tęcza.
  Patriota to patriota. I bez rozwijania.
  Pozdrawiam. Lubelaku.

 164. buka said

  We wtorek w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się inauguracja święta świateł, czyli Chanuka. Patronat nad uroczystością sprawował wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki. Po raz drugi w historii Święto Chanuka odbyło się pod patronatem Polaka.

  http://www.ryszardczarnecki.pl/2014/12/w-parlamencie-europejskim-zaplonely-swiece-chanukowe
  http://niezalezna.pl/62464-chanuka-w-pe-pod-patronatem-polaka

  Richard Henry Czarnecki obchodzi i święta katolickie i judaistyczne. Asyż Wojtyły ma kontynuatorów.

 165. Boydar said

  Jak by tak zmienił mordę i charakter …

 166. AniaK said

  Wieści z Pałacu Prezydenckiego za panowania państwa Kwaśniewskich.

  http://sport.wp.pl/kat,139234,title,Sektor-Gosci-Szczere-wyznania-Wojcika-o-alkoholu-w-polskiej-pilce-odc-8-cz-14,wid,17107579,wiadomosc.html?ticaid=113ff1

  A to kolega zrobił przysługę kolegom. Ciekawe co w tamtym czasie robiły media prawicowe. Takie newsy. W Pałacu Prezydenckim urządzano sobie takie popijawy? Jestem bardzo niemile zaskoczona. I pani Jolanta jako pierwsza dama pozwoliła na coś takiego? Czasami można przymknąć oko na brak zasad dobrego wychowania, ale to jest przecież zniewaga miejsca, i najwyższego urzędnika państwowego. Problem ludzi z tamtego systemu pokroju pana Wójcika polega na tym, że te ich opowieści może są i cool, ale dla ludzi o podobnej kulturze. Oni zazwyczaj nie mają poczucia miejsca, i osoby z której czynią słuchacza. Ja się różnych rzeczy też trochę nasłuchałam. Oczywiście nie na ochotnika ale z obowiązku. Wolny słuchacz dla nich to prawdziwy skarb. Jeszcze znalazłam cytat godny uwagi. Mam nadzieję, że i ten temat pan Wójcik poruszył. „Jestem dobrym zawodnikiem, więc każdy klub, tyle że poselski, może się mną zainteresować. A poważnie – nie ma partii, z którą nie żyłbym dobrze. Ale to jeszcze nie jest idealny moment na powrót do polityki. Aleksander Kwaśniewski, którego znam i szanuję od lat, wyraźnie mi powiedział: „Janusz, nie pchaj się na razie nigdzie, to czas, który należy spokojnie przeczekać w cieniu. Wrócisz do tego świata za kilka, kilkanaście miesięcy”. Słucham go, bo to mądry facet.”

 167. vital said

  Sąd zadecydował, że będzie w szkołach wykładany przedmiot satanizm, dzieci będą uczyć się podziwiania go! Czy jest to początek końca czasów, który ogłosi Szatan rodzajowi ludzkiemu i poprzez swoich wyznawców wprowadzi powszechną rozpustę i rozpasanie? http://www.wykop.pl/ramka/2295190/w-usa-wprowadzono-oficjalne-nauczanie-satanizmu/

 168. AniaK said

  Dzięki panu Wójcikowi państwa Kwaśniewskich będę miała z głowy. Już wrzucam Mikołajowi do worka 🙂

  http://www.sklep.deon.pl/produkt/art,47239,czlowiek-i-kultura-prolegomena-do-wojtylianskiej-.html?gclid=CNzGhI7EzcICFeKWtAodfjEAEQ

 169. Siggi said

  &-143,Gość.
  Nie wydaje mi się,żeby to było prawdąJestem wielbicielem wielkiego talentu Netrebko Anny Yurewnoj i tylko za Jej ofiarność na rzecz opery w Doniecku miała by być pozbawiona obywatelstwa,to nie sądzę,aby dla władz Austro-Węgier w Wiedniu była to prawem uzasadniona podstawa.Chyba prawodawstwo byłej imperii jest precyzyjne co do przypadków pozbawiania obywatelstwa i raczej wchodzą w grę ciężkie naruszenia prawa a nie ofiarowanie 20tyś$ na rzecz teatru.Należy się liczyć z szykanami innego rodzaju np.zerwanie kilkuletniego kontraktu przez Metropolitan Opera,ale taki krok jest obwarowany dużymi kwotami odszkodowań,które byłyby dla MT-Opera odczuwalne.W USA teatry w tym operowe(których za wiele nie ma) …cienko przędą i stale zwracają się do sponsorów o datki.
  Bądzmy dobrej myśli i nadziei,że Anna Netrebko nie będzie ofiarą brudnej polityki.

 170. osoba prywatna said

  Re 107
  Tu pod tym artykułem również ciekawe komentarze.
  Wybrałem kilka.
  Internauci śmieją się z Pendolino
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/internauci-smieja-sie-z-pendolino/txk52
  ~warszawiak : jechałem tym pociągiem..nie ma gdzie na górze położyć bagażu podręcznego..pociąg bez przedziałów to kompletne dno..dzieło PO i PSL..niech sami jeżdżą tym pociągiem..szczyt głupoty jest to, że jeśli ktoś nie ma biletu musi płacić 650 zl..nie wiem czy to jest zgodne z konstytucją..ale tym niech przyjrzą się prawnicy..odradzam podróż tym pociągiem..niech Nowak i PO oraz PSL korzystają z ich dzieła sztuki

  Zlikwidowano pociąg „MATEJKO” – z Warszawy do Krakowa
  – Przewoźnik: „Przewozy Regionalne”
  – Średnia prędkość: 85,7 km/h
  – Cena biletu w 1 klasie: 59,90 zł *

  smiech na sali do ~w3: no cóz powiem tylko tyle pondolino bylo sprzedane do 14 krajów w 13 tocza sie postepowania w sprawach o korupcje podczas przetargów tylko u nas cisza oczywiscie u nas zadnej korupcji nie bylo wszyscy odpowiedzialni za te decyzje u nas sa krystalicznie czysci przeciez mamy CBA jak by ktos cos wziol to zaraz by go namierzyli :):):)

  Marko : Właśnie jadę tym cudem. Jakaś tragedia. Wlecze się jak normalny pociąg, zimno bo ktoś włączył klimę na full. Co chwile z głośników wydziera się automat, że jak będę jechał bez biletu to zapłacę 650 zł kary. Ustawione chyba na 100dB bo aż uszy bolą. Komunikat leci w kółko już chyba 50 raz. Dla odmiany komunikaty zapowiadane przed daną stacją na jakiej pociąg ma się zatrzymać nie są w ogóle słyszalne. Na suficie powieszone ekrany które przypominają pierwsze TV wisła z lat 60-tch. Obudowa większa kilka razy od ekraniku w środku. Widać ze konstrukcja z przed kilkunastu lat. Chciałem zasnąć ale się nie da. NIe dość że zimno, nie dość że co chwilę jakiś gong z głośników nie wiadomo po co bo nic po nim nie mówią to jeszcze pomiędzy Częstochową, a Opolem głowa skacze na każdym zakręcie chyba im się wychylne pudło zepsuło albo je wyłaczyli

 171. maniek said

  „Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka.”

  „Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka.” Trwa „ewakuacja „ Polaków z objętego wojną Donbasu.

  Rząd Polski po śmierci polskiego obywatela- Kazimierza Wróbla, zarządził ewakuację osób polskiego pochodzenia z Donbasu, oraz za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja, rusza konwój z pomocą humanitarną do tegoż rejonu. Albowiem nie można zapomnieć o Polakach na wschodzie.

  Tyle z mediów, a teraz fakty:

  – o podejrzanym zgonie Kazimierza Wróbla już pisałem: http://novorossia.today/?p=7693 więc tylko w ramach refleksji powtórzę, że akurat „miało to zdarzenie miejsce” uż po dramatycznym oświadczeniu pani Charczeńko o katastrofalnej sytuacji Polaków w Noworosji;

  – trwa ewakuacja, z setki osób robi się pięćdziesiąt kilka, do tego konsulat weryfikuje narodowość tych ludzi. Pytanie tylko, czy weryfikuje, tak jak wydaje się Karty Polaka- na zasadzie „kto chce”. Czy jeżeli konsulat zweryfikuje kogoś jako osobę chcącą zwyczajnie wyjechać, a nie będącą osobą polskiego pochodzenia to, czy taka osoba zostanie zawrócona, a media poinformują o takich przypadkach? Śmiem wątpić, ot taki sceptyk już ze mnie;

  – „ewakuowanym” wypłaci się zasiłki w kwocie 200 euro. Po co pisze się „euro” skoro, ani w Polsce, ani tym bardziej na Ukrainie taka waluta nie obowiązuje? Magiczna moc słowa „eurrrooo”, czyli de facto nieco ponad 800 złotych. Znacznie poniżej minimalnej płacy w Polsce, jednak te 800 złotych na Ukrainie to już kwota pozwalająca na dostatnie życie przez co najmniej miesiąc. Skoro Polacy są „ewakuowani” ponieważ zagraża im „śmierć głodowa, brak wody, prądu (a w tle jedzie trolejbus)” to czy nie wydaje się logiczne, że o wiele lepiej byłoby im te drobne 200 euro wysłać na Ukrainę? Widocznie propagandowo nie przejdzie;

  -od początku wiedziałem, że konwój z żywnością etc to będzie jakiś przekręt. „„Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka”- to słowa wspomnianej Charczenko, cóż ktoś jej zapomniał powiedzieć do końca co wolno mówić. Otóż faktycznie, prawoseki i naziole ze „Swobody” zatrzymują transporty żywności, także konwoje humanitarne. Naturalnie „humanitarny” zachód nie widzi w tym absolutnie nic złego, wręcz gotów jeszcze pochwalić. Co się więc stanie z konwojem? Ot zwali się na tych „terrorystów”, a o konwoju ślad wszelaki zaginie- przecież tylko ruskie agenty mogą zapytać „co dalej”, to się ich jakoś zagłuszy.

  -”nieszczęśliwie” się składa, że o pomoc dla Polaków i nie tylko Polaków (rozumiem, że fundacja WiD już nic potrzebującym Rosjanom nie przekaże) apelowałem jak tylko nawiązałem kontakt z Polakami tutaj żyjącymi. Tak się składa, że Stowarzyszenie ELB-RUS prowadzi właśnie zbiórkę funduszy dla pomocy humanitarnej. Mało tego, taką zbiórkę zorganizowano we Lwowie i wysłano ponad 300 kilogramów pomocy i to wszystko bez politycznej bujdy, bez jakiś poselskich sloganów, że wezmą rodzinę na obiad w święta do siebie ( posłowie moi, jedno wasze miesięczne wynagrodzenie to roczny dochód takiej rodziny-wnioski? Pewnie brak), bo dla osób pomagających liczy się czyn, a cała ta medialno-rządowa szopka służy tylko zwykłej propagandzie.

  Tak, wiem- jutro znowu zostanę za to „namierzony” przez jakiś brukowiec.

  Dawid Hudziec

  http://novorossia.today/?p=8888

 172. Siekiera_Motyka said

  Tajemnice ratowania banków – cały film dokumentalny – lektor PL
  „https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ”

  Pokazuje jak banki okradają !!!

 173. revers said

  UA nie dostanie od EU kredytu w wysokosci 2 mld. EUR lub inne transze kredytow, linie kredytowe.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_17/UE-nie-moze-przyznac-Kijowowi-2-mld-euro-z-wlasnego-budzetu-3366/

 174. revers said

 175. Siekiera_Motyka said

  Ad. 173 – Bo wiedza że nie będzie to takie proste odzyskać te pieniądze z powrotem jak wypadku Irlandii, o czym można się dowiedzieć z filmiku pod kom. 172.

  ECB i reszta to złodzieje.

 176. revers said

  http://www.prawy.pl/z-kraju/7858-miekki-rewizjonizm-ukrainskich-wladz-zapowiedzia-twardych-dzialan

 177. Siekiera_Motyka said

  Możemy być pewni ze my jesteśmy winni kasę podobnej liście wierzycieli.

  http://orderorder.files.wordpress.com/2010/10/ai-bondholders.gif?w=480&h=623
  http://order-order.com/2010/10/15/anglo-irish-bondholders-should-take-the-lossesis-the-ecb-forcing-ireland-to-protect-german-investments/

  „Rothschild & Campagnie Gestion” !!!!!!!!!!!!!!!!!

  PS: Informacja z filmu pod kom. 172

 178. maniek said

  Polscy najemnicy na Ukrainie

 179. Siggi said

  POLSKA – UKRAINA

  17 grudnia 2014

  Prezydent Ukrainy Petr Poroszenko składa dzisiaj oficjalną wizytę w naszym kraju. Witany jest ze specjalnymi honorami. Zostanie przyjęty przez Prezydenta, Premiera a także zabierze głos z mównicy Sejmu RP. Nasza dyplomatyczna gościnność stoi w wyraźnej sprzeczności z chłodną odmową zaproszenia Prezydenta Ukrainy na szczyt unijny w Brukseli. Dystans widoczny w relacjach Unia Europejska – Ukraina nie może dziwić natomiast polski entuzjazm szokuje ponieważ Poroszenko przyjechał z krótką listą oczekiwań wpisanych w menu pomocowych żądań. Ukraina oczekuje od nas finansowej pomocy oraz dostaw nowoczesnego uzbrojenia. Krótko mówiąc broni i pieniędzy. Takie są oczekiwania naszego sąsiada, który m.in. :
  – ogłosił święto narodowe w dniu postania UPA a nielicznym żyjącym jej żołnierzom zamierza przyznać prawa kombatanckie
  – oficjalnie kwestionuje ukraińską odpowiedzialność za zbrodnie wołyńskie
  – nie zezwala na import niektórych towarów z Polski / m.in. wołowiny /
  – zgodnie z prawem bez zbędnej kontroli i nadzoru pozwala na transfer pieniędzy do rajów podatkowych.
  Oczekujemy, że zanim Prezydent Poroszenko wygłosi oklaskiwaną mowę w Sejmie RP polscy rozmówcy zwrócą mu uwagę, że:
  – nie może być członkiem europejskiej rodziny państwo , które buduje swoją tożsamość na faszystowskich tradycjach
  – trudno budować dobrosąsiedzkie stosunki z państwem, które nie potrafi zmierzyć się i rozliczyć z własną historią
  – współpraca gospodarcza musi być oparta o zasadę wzajemności
  – pomoc finansowa w sytuacji wszechobecnej korupcji i swobody ucieczki pieniędzy z kraju prowadzi do zasilania prywatnych rachunków oligarchów i taniej przesyłać będzie pieniądze bezpośrednio na ich konta w rajach podatkowych.
  Krótko mówiąc bez politycznego i praktycznego uporania się z powyższymi problemami nie sposób dyskutować o pomocy i współpracy.

  Przewodniczący Polskiej Lewicy
  Jacek Zdrojewski

 180. Ferdek said

  Pare dni temu na blogu http://prawica.net/40169 pisalem o dzieciobojstwie, jakim jest przyzwolenie spoleczenstw zachodnich na zabijanie nienarodzonych dzieci.
  Konsekwencja takiej postawy musi byc, wczesniej lub pozniej, zaakceptowanie rowniez eutanazji ludzi starych, nieuleczalnie chorych, niedorozwinietych, chorych psychicznie itp. („cywilizacja smierci”).

  Przerazajace sa perspektywy nadchodzacej cywilizacji, w ktorej nie beda obowiazywac juz chrzescijanskie wartosci, zepchniete w niebyt w imie rozumu, rownouprawnienia, poprawnosci politycznej, itp.

  Czy tacy lekarze jak ten, ktory rozcina na kawalki nienarodzone dziecko w brzuchu matki lub miazdzy mu glowke, aby wyjac je z macicy, mialby opory, gdyby dorosle dzieci zazadaly, aby usmiercic np. starych, niedoleznych rodzicow lub niedorozwiniete rodzenswo?

  Obecnie spoleczenstwo w Polsce zaszokowane jest potworna zbrodnia,
  jaka bylo zmordowanie z premedytacja w okrutny sposob rodzicow przez pare nastolatkow z dobrych domow w Rakowiskach na Podlasiu. Tym razem, rodzice byli w pelni sil psychicznych i fizycznych, ale probowali powstrzymac syna przed zwiazkiem z zepsuta moralnie dziewczyna. Wedlug ostatnich wiadomosci dziewczyna ta byla lesbijka i pedofilka:

  Prokuratura oskarżyła o seksualne wykorzystanie małoletniej Zuzannę M., która przyznała się do zabójstwa małżeństwa N. w Rakowiskach w woj. lubelskim. Morderstwa dokonała wraz ze swoim chłopakiem, 18-letnim Kamilem N., synem zabitych.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1

  Tymczasem zachodnia prasa zachlystuje sie wiadomosciami z Polski
  o zwyciestwie geja Biedronia w wyborach na burmistrza Slupska.

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,1

 181. maniek said

  W knesecie znaczy niby sejmie „polskim”

  http://trybeus.neon24.pl/post/116704,chanuka-w-sejmie-czy-macie-jeszcze-zludzenia

 182. http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/17/pilne-dzis-w-nocy-sejm-podejmie-decyzje-o-sprzedazy-lasow-panstwowych-info-pap-i-zrodla-sejmowe/

  Posłowie zostali powiadomieni wczoraj, że dziś w nocy między 21:30 a 1.30 mają debatować o tym, czy włączyć do porządku dziennego posiedzenia Sejmu (jutrzejszego lub piątkowego) punkt dotyczący ogólnopolskiego referendum.

  Wszystko wskazuje na to, że ogólnonarodowa sprawa walki Polaków o polską ziemię, ma zostać zmielona w niszczarce, jak wszystkie inne obywatelskie inicjatywy. 2,5 mln podpisów, które zebrano w zaledwie 3 miesiące, zostają przez rząd potraktowane jak kupa śmieci.

  Panowie, sprzedadzą nam je już zaraz. Już nie pochodzimy po polskich górach…

 183. gość said

  @154 Panie Mońku! Trafił Pan na właściwy wybór. Piosenki trafią w młodzież na karnawałowych zabawach. Więcej, więcej, … bo to młodzież ma być armatnim mięsem. Następnym polem działania to zaniedbane propagandowo gry komputerowe dla młodzieży. Młodzież nie będzie czytać niezrozumiałych forumowych dyskusji, skoro nie czyta niczego, o czym była tutaj rozmowa nauczycieli. Starzy uczestnicy tego forum nie będą walczyć, więc powinni zaszczepiać prawdę (historyczną) swoim dzieciom i wnukom, a to jest bardzo trudne zadanie dla wapniaków negowac wiadomości przekazywane przez szkołę i sączone z telewizorów. Powodzenia

 184. revers said

  ad179

  Przemowienie Poroszenki w Knesejmie zakonczono owacja, czy na stojaco? Na temat Rzezi Wolynskiej, zrelatiwizowal masowe mordy powolujac sie na JP2 i przebaczanie w kazdej sytuacji.

  Tylko Poroszonko nie zostal zaproszony przez Tuska na coroczne wspolne swietowanie i spotkanie w Brukseli, za wczesnie.

  Ukry i udary gotowe do niesienia zaglady Nowejrosji i Krymu

  Tylko Kwasniewski oficjalnie, podobnie jak Cheynny tlumaczy tortury wyzsza koniecznoscia, pewnie zrobil by to jeszcze raz dla wielkiego syjonu.

 185. AQQ said

  http://trzcinska52.wordpress.com/2014/12/17/pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski/
  dzis w nocy obrady!

 186. Ex said

  Jedne idealistyczne brednie zwalczane innymi, ale dyskusja ciekawa bo z udziałem dwóch księży.

  A wnioski z niej i mój komentarz jest następujący:

 187. revers said

 188. Siekiera_Motyka said

  Clinton znalazł koleżankę
  „Blow-up dolls are llooking more and more real these days, don’tcha think?”
  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-17/caption-contest-dry-cleaning-edition?page=5

 189. maniek said

  PILNE! Okupant żydowski, zagrabia 45 % terytorium POLSKI!

  http://trzcinska.neon24.pl/post/116712,pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski

 190. revers said

  Dzis w nocy Knesejm sprzedaje Polskie Lasy

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/17/pilne-dzis-w-nocy-sejm-podejmie-decyzje-o-sprzedazy-lasow-panstwowych-info-pap-i-zrodla-sejmowe/

 191. revers said

  tylko 32 transporterow lotniczych przerzucilo na Ukraine NATOwskie uzbrojenie, w tym wiele systemow broni przeciwpancenej i systemow artyleryjskich

  http://politicsnews.info/ukraina/2358-voyska-hunty-vosstanavlivayutsya-do-sostoyaniya-iyulya.html?_utl_t=fb

 192. maniek said

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Poroszenko gloryfikuje zbrodniarzy z UPA

  Polscy zwolennicy sojuszu z banderowcami robią co mogą, aby wmówić opinii publicznej, że nowe święto, ustanowione przez prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenkę, nie ma nic wspólnego z gloryfikacją ludobójczej UPA. Z kolei sam Poroszenko, jak na ironię, robi co może, aby udowodnić, że jest dokładnie odwrotnie – pisze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  czytaj dalej.. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-poroszenko-gloryfikuje-zbrodniarzy-z-upa

 193. maniek said

  Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego o ks. Isakowiczu-Zaleskim: członek proputinowskiej partii w Polsce
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wykladowca-uniwersytetu-warszawskiego-o-ks-isakowiczu-zaleskim-czlonek-proputinowskiej-partii-w-polsce


  Czyli standard wszyscy którzy nie przeciw to szpiedzy

 194. Siekiera_Motyka said

  Sikorski wygląda jak Adolf
  „https://www.youtube.com/watch?v=lNwgkL_OoHA”

 195. AQQ said

  http://wpolityce.pl/polityka/226315-platforma-lupi-kolejne-rodowe-srebra-pod-oslona-nocy-chce-zmielic-25-mln-podpisow-w-obronie-lasow-cos-w-tym-jest-ze-milicja-tez-byla-obywatelska

 196. maniek said

  Serbia: Dugin u Šešelja
  —-

  W minionym tygodniu Vojislav Šešelj, lider Serbskiej Partii Radykalnej spotkał się w siedzibie ugrupowania z rosyjskim filozofem i przywódcą Międzynarodowego Ruchu Eurazjatyckiego Aleksandrem Duginem. Obydwaj działacze zwalczający globalizm rozmawiali m.in. o sytuacji politycznej w Serbii, o problemie Kosowa. Rozmówcy zgodzili się, iż Serbię i Rosję mimo znacznej odległości geograficznej łączą wspólne interesy i obydwa kraje powinny dążyć do jak najściślejszej współpracy. Oprócz tego Vojislav Šešelj jeszcze raz potwierdził, że nie zamierza dobrowolnie wrócić do Hagi. Skrytykował też zachodnie machinacje w Serbii: „Obecny reżim ma coraz mniej czasu, a Zachód żąda od niego definitywnej rezygnacji z Kosowa i Metochii. Już teraz Zachód przygotowuje nowy rząd, który przejmie władzę od obecnego, zastanawia się tylko nad kwestią, kto będzie kluczową figurą tej nowej struktury władzy.”

  http://xportal.pl/?p=18051

 197. jaszmija said

  Pinokio w spódnicy, czyli kłamstwo obnażone. URE zatwierdził właśnie wyższe taryfy cen energii dla Polaków

  Wbrew zapewnieniom premier E. Kopacz, że ceny prądu w Polsce nie wzrosną, Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie od nowego 2015 r. nowe, wyższe taryfy cen energii dla Polaków. Podobno podwyżki mają być „subtelne”, średnio o ok. 2 proc. Powodem jest zwiększający się z roku na rok obowiązek udziału i zakupu tzw. zielonej energii oraz energii z kogeneracji.
  Wbrew bajkom o wielkim sukcesie rządu PO-PSL na Szczycie Klimatycznym, kiedy to premier E. Kopacz po powrocie do kraju stwierdziła „dostaliśmy na maksa – czyli tyle ile mieliśmy, nikt nam niczego nie zabrał – jest to niewątpliwy gwarant”, że ceny nie będą rosły. Tymczasem urzędnicy URE twierdzą, że państwo ma cały system wspierania dla odnawialnych źródeł energii (OZE), ale to niestety kosztuje i podnosi ceny energii. Ot, taki skromny prezent od Nowego Roku w podziękowaniu dla polskich wyborców za ich głosowanie w ostatnich wyborach samorządowych. Trudno bowiem inaczej wytłumaczyć podwyżki cen energii w Polsce w 2015 r. i tak już jednej z najdroższych w Europie i UE w stosunku do polskich, wyjątkowo nędznych wynagrodzeń i emerytur. Tym bardziej, że w kraju mamy deflację, a nie inflację, tanie jak nigdy są węgiel i ropa naftowa, a zimy brak. Cóż więc tak gwałtownie podrożało? trzcina, bambus, łupiny orzecha kokosowego, a może słoma spalana w kotłach elektrowni czy elektrociepłowni?
  Polskim emerytom i rencistom obiecano dać podwyżkę od marca 2015r. – 36zł brutto, ale już od stycznia 2015 r. odbierze się im to w wyższych cenach prądu, być może by im się zbytnio z dobrobytu w głowach nie poprzewracało. Niemiecka firma RWE w ogóle nie przedkłada taryf cenowych do zatwierdzenia polskiemu regulatorowi, tak jakby to warszawiacy mieli jakieś stare zobowiązania wobec niemieckich firm, a nie odwrotnie. Oczywiście to nie będzie podwyżka o 2 zł/ m, razem z wszystkimi dodatkowymi opłatami, również z tytułu tzw. przesyłu może być to znacznie więcej, ale nawet te 2 zł dla wielu Polaków oznacza kawałek mięsa i szansę by nie pościć. A, przecież już dzisiaj w wielu polskich domach wieje chłodem, w 2013r. blisko 12 proc.
  Polaków nie było stać na odpowiednie ogrzanie mieszkania, 8 proc. Polaków już dziś żyje w skrajnej biedzie. Nie tylko, o chłodzie, ale i głodzie. Dzięki Bogu na razie nie mamy zimy w Polsce, ale jeśli przyjdą solidne mrozy, setki Polaków zamarznie z biedy, starości, wykluczenia i braku środków na opał. Tylko czekać jak za chwilę okaże się, że wzrosną również ceny gazu, a warszawiakom nowa, stara prezydent HGW fundnie na wiosnę wyższe ceny wody i ścieków w podziękowaniu za wybór na kolejną kadencję. Ciekawe czy TVP i red. P. Kraśko przeproszą premiera J. Kaczyńskiego i posła Z. Ziobrę, którzy uparcie, acz całkowicie słusznie twierdzili, że Szczyt Klimatyczny to katastrofa, a podwyżki prądu są murowane. Jak widać zaczynamy płacić, my wszyscy 13mln gospodarstw domowych – nie tylko za Szczyt Klimatyczny, ale również za tzw. inteligentne liczniki prądu i budowę nowych bloków energetycznych w elektrowniach Opole i Kozienice.
  To z pewnością nie koniec podwyżek cen energii elektrycznej w Polsce, jeszcze trochę i wszyscy będziemy ogrzewać się przy wspólnych ogniskach, oby nie przy koksownikach. A, może warto kupować lampy naftowe i piecyki, kozy do pięknych apartamentów nabytych na kredyt za szwajcarskie franki. Swoją drogą premier E. Kopacz powinna przeprosić publicznie Polaków za prawdę serwowaną inaczej i za prawdomówność, a`la PO.

  autor: Janusz Szewczak
  Główny Ekonomista SKOK

  Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/226321-pinokio-w-spodnicy-czyli-klamstwo-obnazone-ure-zatwierdzil-wlasnie-wyzsze-taryfy-cen-energii-dla-polakow

 198. Siggi said

  Prawy TVPrawy TV

  Miękki rewizjonizm ukraińskich władz zapowiedzią twardych działań?
  Z kraju środa, 17, grudzień 2014 15:53 Anna Wiejak
  Miękki rewizjonizm ukraińskich władz zapowiedzią twardych działań?Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas prelekcji w polskim Sejmie umywając ręce od angażowania się w potępienie ludobójców z OUN-UPA, powołał się na słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że jeżeli Chrystus odpuszcza nam nasze winy, to i my nawzajem powinniśmy sobie wybaczyć. Kwestię zaszłości historycznych Poroszenko zmarginalizował, sugerując, iż budować relacje należy na sytuacji obecnej, nie zaś zakorzeniać jej w przeszłości.
  (…)

  Więcrj na
  > http://www.prawy.pl/z-kraju/7858-miekki-rewizjonizm-ukrainskich-wladz-zapowiedzia-twardych-dzialan

 199. Siggi said

  Świetna,fachowa analiza, „wklepuję”na stronę w całości. [a admin skraca – admin]

  Southstream: rosyjska reakcja rzuciła Europę na kolana

  17 grudnia 2014 04:20 Autor: krakauer A • A • A
  http://i1.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2014/12/South_Stream_map.png?zoom=2&resize=300%2C188

  Map of South Stream gas pipeline Autor: San Jose Upp: Nicolay Sidorov Lic.: CC BY-SA 3.0 Źródło; bg.wikipedia.orgA jednak! Myliłby się ten, że reakcje Federacji Rosyjskiej na bezprawne i nie mające żadnego precedensu sankcje ze strony Zachodu są bez znaczenia dla kondycji gospodarczej państw te sankcje nakładających. Okazało się bardzo szybko po tym, jak strona rosyjska zapowiedziała wstrzymanie strategicznego projektu Southstream ze względu na obstrukcję Komisji Europejskiej, że sama pani Angela Merkel prosi bułgarskich partnerów o ponowne przyjrzenie się projektowi we współpracy z Rosjanami [Źródło j. niem.: tutaj]

  Sygnał z Berlina jest szokujący! Europa znalazła się tym gestem swojej niekwestionowanej przywódczyni na kolanach przed Rosją, albowiem to przecież nic innego jak nasze niezrozumiałe deklaracje dotyczące rzekomo niezgodności niektórych aspektów tej wspaniałej inwestycji z prawem unijnym stały się główną przyczyną najpierw gigantycznej zwłoki a następnie wstrzymania projektu przez partnerów rosyjskich, którzy przecież nie mogą zbudować tej rury donikąd!
  (…)
  Więcej na
  > http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28303

 200. Ad.198;199
  Czy Pan Szanowny nie moze dostosowac sie do uwag Edytora Gajowego Maruchy i nas?
  Dlaczego Pan terroryzuje nas tu tymi ‚wpisami’ czy Pan celowo utrudnia nam zalogowanie sie ? Nie rozumiem ilez razy mozna prosic ?to po cholere te linki na dole?
  Niech Pan tego zaprzestanie bo nie bede tu wiecej zagladac tak jak inni.
  A kysz a kysz !
  Z uporem maniaka Pan to wkleja ale dlaczego?
  Panie Gajowy prosze o interwencje? Jak ograniczyc takie ‚wpisy’? moze zmniejszyc format?
  Dlugo sie to laduje i czasem trace cierpliwosc.
  Dziekuje.

  Cóż, pozostaje mi samowolnie skracać wklejki – admin

 201. Czyżby powstał w Polsce uczciwy film o Żydach? said

  http://natemat.pl/80843,ida-pelna-antysemickich-stereotypow

 202. Nemo said

  „Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie. Jutro o godz. 10 zamierzają przed nim pikietować kresowiacy z Zamościa. Stowarzyszenie Upamiętnienia Polaków pomordowanych na Wołyniu stanowczo sprzeciwia się wizycie prezydenta Petra Poroszenki w Polsce.
  W tym samym czasie rozpocznie się druga demonstracja, organizowana przez Obóz Wielkiej Polski. Sprzed Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie uczestnicy przejdą na ulicę Głęboką, gdzie chcą złożyć wieniec na skwerze Ofiar Wołynia.”
  http://lublin.tvp.pl/18104659/planowana-wizyta-prezydenta-ukrainy-w-lublinie-i-pikiety

 203. Juliusz Prawdzic-Tell (www.wandaluzja.com – Forum), Tarnobrzeska 2.1, 53-404 Wrocław, 28 06 2011

  Katarzyna Zuchowicz, BYŁY KRÓL WINIEN ZAGŁADY ŻYDÓW – Prezydent Rumunii oskarżył króla Michała o odpowiedzialność za zbrodnie Holokaustu popełnione w tym kraju; Rzeczpospolita, 28 VI 11, s. A12

  Prezydent Trajan Basescu oskarżył ostatniego króla Rumunii o śmierć 280 tys rumuńskich Żydów i 11 tys Cyganów. Dotychczas mówiło się, że dyktator Rumunii Antonescu podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, na podstawie czego zamordowano 200 tys rumuńskich Żydów. Jeśli jednak dane niemieckie i szwajcarskie mówią o zagładzie w Holokauście 300 tysięcy Żydów – z tego stu tysięcy w wyniku porachunków między Żydami – to trzeba uwzględnić działalność Adolfa Eichmanna jako funkcjonariusza ZAKUPU przez Generałów Pruskich Folwarku Żydowskiego, który to Kontrakt mówił o utworzeniu Armii Żydowskiej, której mundury, symbolika i stopnie miały się Różnić zasadniczo od Wehrmachtu – co znamy jako SS.
  Otóż na podstawie tego Kontraktu-KONWENCJI utworzono linię Konstanza-Haifa, obsługiwanej najpierw przez 3 AMERYKAŃSKIE transatlantyki, a potem 2: Kościuszko i Pułaski, które aż do wkroczenia Armii Czerwonej woziły Żydów do Palestyny. Właścicielami tej linii byli Raul Wallenberg i Adolf Eichmann – czyli że „brakująca” pula Żydów została wywieziona przez Wallenberga i Eichmanna do Palestyny, a strzelaniny między Żydami w Palestynie były pomiędzy hitlerowcami a stalinowcami.
  W książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA, która jest częścią ZAGINIONEGO śledztwa Bundestagu-Adenauera ws. hitleryzmu i holokaustu, czytamy, jak w berlińskim Monopolu palestyński działacz hitlerowski zapytał: CO TO ZA LALECZKA? na co brat feldmarszałka Brauchitscha: OD NIEJ Z DALEKA, TO DAMA FUEHRERA, EWA BRAUN. KOŁO NIEGO TYLKO ŻYDOWSKA KREW. WYBIJCIE SOBIE Z GŁOWY NIEPODLEGŁĄ PALESTYNĘ.
  Z polskich polityków Antikomunistischbefehl podpisał Bolesław Piasecki, na podstawie czego utworzył Republikę Nowogródczańską. Wiem o tym z SZYDZENIA z Łupaszki w r. 1968 – jako Generała tej Republiki. Jak UB policzyło zabitych w walce to okazało się, że Łupaszko i Góra Dolina byli NAJWIĘKSZYMI PARTYZANTAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ.
  Skąd pochodził Nimb Łupaszki? – Otóż był on Marszałkiem Republiki Nowogródczańskiej, utworzonej przez Bolesława Piaseckiego po Podpisaniu Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu czyli ABWEHRĘ.
  Gdy Stalin WYGNAŁ Chruszczowa za Złamanie na stalingradzkiej Radzie Wojennej Samowładztwa to ten wsiadł do samolotu i poleciał do Nowogródka, gdzie też PODPISAŁ Antikomunistischbefehl, za co został komisarzem Des Antikomunistischbefehls we Treblince, gdzie ZASŁYNĄŁ jako Iwan Groźny: CODZIENNIE był spektakl, że Iwan prowadził przez obóz Żyda okładając go kijem – że Polacy, Niemcy i Amerykanie 50 lat szukali tego Iwana MĘCZĄC Johna Demianiuka. Sprawa zaś była o tyle łatwa, że Iwan odbieraną komunistom żydowswkim biżuterią płacił za seks miejscowym chłopkom.
  Hitler docenił talenty Antykomunistyczne Iwana Groźnego, bo mianował go Dowódcą Partyzantki Antykomunistycznej na Ukrainie, składającej się głównie z POLAKÓW, dzięki czemu Góra-Dolina wyparł Czerwoną Partyzantkę – najokrutniejszego okupanta II WŚ – za Dniepr. GENSEK Chruszczow mówił: SPOTYKAŁEM WIELE POLSKICH ODDZIAŁÓW, ALE ŻADNEGO PODLEGAJĄCEGO RZĄDOWI LONDYŃSKIEMU.
  Gdy Kaganowicz przy pomocy dywizji NKWD zaczął tworzyć na Ukrainie Państwo Żydowskie to przeciwstawiło się temu nie AK, ale NSZ Chruszczowa, który doczekał interwencji marszałków Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tito-Pindara. Wojna Ukraińska zakończyła się wzięciem w Kijowie przez Polaków Generalissimusa, który wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Zwycięski Chruszczow przybył z JEŃCEM do Moskwy, gdzie był witany na peronie przez Biuro Polityczne, któremu salutował do czapki Generała AMERYKAŃSKIEGO.

 204. Tekla said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Pila-zatrzymano-kobiete-ktora-chciala-sprzedac-torebke-ze-skory-krokodyla,wid,16843950,wiadomosc.html?ticaid=114004

  mamy prawo..

 205. Cracovia Pany! said

  Muzyka łagodzi obyczaje. Tak mówią. Jest jednak takie państwo, które używa jej do tortur czy do powolnego zniewalania umysłów dzieci i młodzieży.
  Poniżej o tym pierwszym procederze. O drugim, bardziej dla nas niebezpiecznym, można poczytać w niepoprawnych mediach. Gajówkowiczom nie trzeba tego mówić.

  http://muzyka.interia.pl/rock/news/muzyka-lagodzi-obyczaje-raczej-nie-w-guantanamo,2066504,46#iwa_item=6&iwa_img=1&iwa_hash=13104&iwa_block=tiles

 206. maniek said

  Szaleńczo rusofobiczne i kłamliwe gardłowanie amerykańskiego Kongresu .

  Trzeba mieć nadzieję, że Rosjanie zdają sobie sprawę, że nasza Izba Reprezentantów często uchwala buńczuczne rezolucje, żeby dogodzić grupom interesów, które jednak nie mają wpływu na sposób myślenia czy działania rządu amerykańskiego.
  W zeszłym tygodniu Izba Reprezentantów przegłosowała taką uchwałę stosunkiem głosów 411:10.
  Jak pisze były kongresmen, Ron Paul, rezolucja nr 758 jest tak wypełniona „propagandą wojenną, że dorównuje retoryce najchłodniejszego okresu Zimnej Wojny„.
  HR 758 jest rusofobiczną tyradą pełną kłamstw, przesiąkniętą supermocarstwową hipokryzją.
  Komentarz PRACowni: Nie bylibyśmy tacy pewni, że “buńczuczne rezolucje dogadzające grupom interesów” rzeczywiście “nie mają wpływu na sposób myślenia lub działania rządu amerykańskiego”. A dokładniej, owe grupy interesów mają spory wpływ zarówno na prawodawstwo, jak i na działania rządu USA.
  Wśród 43 zapisów zawartych w oskarżycielskiej rezolucji, znalazła się taka perełka:
  „Rosja najechała Republikę Gruzji w sierpniu 2008 roku”.
  Wierutna bzdura! 7-8 sierpnia 2008 roku to Gruzja zaatakowała Osetię Południową, maleńką prowincję, która uzyskała niepodległość w 1990 roku. Gruzińska artyleria zabiła żołnierzy rosyjskich sił pokojowych, a armia gruzińska wlała się na obszar tej republiki.
  Dopiero wtedy armia rosyjska wkroczyła do Osetii Południowej i pogoniła Gruzinów z powrotem do ich własnego kraju.
  Agresorem w wojnie rosyjsko-gruzińskiej nie był Władimir Putin, ale prezydent Michail Saakaszwili, wyniesiony do władzy w 2004 roku, w jednej z tych kolorowych rewolucji wyreżyserowanych przez nas [tj. USA] w czasie dekady rządów Busha II.
  HR 758 potępia obecność wojsk rosyjskich w Abchazji, która również oderwała się od Gruzji na początku lat 1990, oraz w Naddniestrzu, które oderwało się od Mołdawii. Ale gdzie są dowody, że narody Naddniestrza, Abchazji czy Osetii Południowej chcą powrócić do Mołdawii i Gruzji?
  Wydaje się, że wspieramy każdą grupę etniczną, która dokonuje secesji od Rosji, ale nie wspieramy żadnej grupy etnicznej, która odłącza się od państwa-spadkobiercy [po ZSRR].
  To szczyt rusofobii udającej demokratyczne zasady.
  Czego chcą mieszkańcy Krymu, Naddniestrza, Gruzji, Abchazji, Osetii Południowej, Ługańska czy Doniecka? Czy naprawdę to wiemy? Czy nas to w ogóle obchodzi?
  A co takiego zrobili Rosjanie, by wesprzeć ruchy secesjonistyczne, w porównaniu do naszego 78-dniowego bombardowania Serbii w celu oderwania od niej prowincji będącej jej kolebką, Kosowa, które było serbską ziemią na długo zanim my staliśmy się narodem?
  HR 758 oskarża Rosję o „inwazję” na Krymie.
  Ale nie było inwazji ani z powietrza, ani ziemi, ani z morza. Rosjanie już tam byli na mocy traktatu, zaś reaneksakcja Krymu, który należał do Rosji od czasów Katarzyny Wielkiej, została dokonana bez żadnych ofiar.
  Można porównać, jak Putin odzyskał Krym, ze sposobem odzyskania secesjonistycznych stanów Konfederacji przez Lincolna – cztery lata wojny, w której zginęło 620 tysięcy Amerykanów.
  Rosja jest oskarżona o ……

  czytaj dalej… http://pracownia4.wordpress.com/2014/12/18/szalenczo-rusofobiczne-i-klamliwe-gardlowanie-amerykanskiego-kongresu/

 207. maniek said

  NATO: nowy sojusznik bez sojuszu

  Media donoszą, że podczas odbywającego się w ramach Unii Europejskiej „Tygodnia Ukrainy” roboczą wizytę w Brukseli złożyła ukraińska delegacja z premierem Arsenijem Jaceniukiem na czele. Formalnym celem wizyty było przeprowadzenie tak zwanego posiedzenia inauguracyjnego powołanej właśnie Rady do spraw stowarzyszenia Ukrainy z Unią Europejską.
  Podkreśla się, że podstawową częścią wizyty były negocjacje Jaceniuka z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w siedzibie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

  „Największa nadzieja Ukrainy, obciążonej długiem w kwocie 74 miliardów dolarów, tkwi w siedzibie w Brukseli”, – zaznaczył ironicznie w tych dniach austriacki portal internetowy EU-Infothek. Według portalu, ta „nadzieja” wygląda brutalnie i nazywa się NATO. Sprawa polega na tym – reasumuje EU-Infothek – czy dążenie byłej republiki radzieckiej do przystąpienia do upragnionego sojuszu North Atlantic Treaty Organization będzie rozsądną decyzją, czy też odwrotnie – krokiem kontrproduktywnym”. Zresztą, wygląda na to, że jak dotychczas Kijów nie stawiał sobie takiego dylematu.

  W każdym razie, do takiego wniosku skłaniają wyniki roboczej wizyty w Brukseli delegacji Ukrainy pod przewodnictwem Arsenija Jaceniuka. Udział w pierwszym posiedzeniu powołanej właśnie Rady Stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską był głównym wydarzeniem zorganizowanego w ramach Unii Europejskiej „Tygodnia Ukrainy”. W tych że dniach w Kijowie przebywała wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa Federica Mogherini. Jednak główna uwaga dziennikarzy skupiała się na wizycie Arsenija Jaceniuka w siedzibie w Brukseli. Spotkał się on tam z sekretarzem generalnym Paktu Północnoatlantyckiego.

  Ukraińskie i inne europejskie media zgodnie umieszczają w tytułach publikacji zwrot „mapa drogowa”. Jednak „mapa drogowa”, o której wspominają sprawozdawcy, jest na razie jedynie wynikiem wysiłków politycznych samego tylko Jaceniuka. Swoją „mapę” przedstawił on w trakcie konferencji prasowej na temat wyników spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Jest to, po pierwsze, rezygnacja ze statusu państwa niezaangażowanego, po drugie – wdrożenie reform w dziedzinie bezpieczeństwa, polityki, gospodarki i prawa, aby przystosować je do standardów i kryteriów NATO. Wreszcie jest to organizacja referendum w sprawie przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

  Podczas spotkania w siedzibie NATO nie zabrakło wzniosłych oświadczeń i barwnych metafor. Można przypomnieć coś takiego: „Pamiętam, jak mówiłem 9 miesięcy temu, że NATO nie ma na naszym radarze. Teraz obrazek na radarze zmienił się”, – powiedział Jaceniuk. To, co widać na politycznym radarze Kijowa, już nikogo nie zaskakuje. „Widzimy na nim rosyjskie czołgi, samoloty i rosyjskich żołnierzy”, – stara się zrobić wrażenie na słuchaczach w Brukseli szef ukraińskiego gabinetu ministrów. Naprawdę nie ma powodów do zdumienia, gdyż w tym że dniu podczas briefingu w Kijowie szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Mużenko oświadczył o obecności na terytorium Ukrainy do 10 tysięcy rosyjskich żołnierzy, a jeszcze co najmniej 50 tysięcy w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy.

  Po takich wypowiedziach szef siedziby sojuszu w osobie pana Stoltenberga nie mógł się już obejść bez zapewnień co do całkowitego wsparcia dla ukraińskiego partnera. Zresztą obecnie nie tylko partnera, lecz również sojusznika – może nawet bez sojuszu. Jak podawały w tych dniach światowe media, Barack Obama zgodził się na złożenie podpisu pod zatwierdzonym przez amerykański senat aktem w sprawie wspierania wolności na Ukrainie, zapewniającego jej status sojusznika Stanów Zjednoczonych poza NATO i możliwość dostaw tam ciężkiej broni. Ponadto podpisze on jednocześnie nowe sankcje przeciwko Rosji.

  Jasne, że za broń Kijów wyrazi wdzięczność. Natomiast osiągnięcie porozumienia w sprawie „pilnych zastrzyków finansowych” dla Ukrainy ze strony Unii Europejskiej Jaceniukowi się nie powiodło. Odpowiedź brzmiała: pieniądze w zamian za reformy. W mediach pojawiły się już wzmianki o stratę przez Brukselę zaufania wobec szczerości wypowiedzi Kijowa co do jego dążenia do Europy. Natomiast inna Bruksela – ubrana w mundur natowski – tą sprawą nie interesuje się – uważa ekspert do spraw wojskowości, redaktor naczelny czasopisma „Nacionalnaja oborona” Igor Korotczenko:

  Żadne zmiany, jakie mogą dokonywać się na Ukrainie, z punktu widzenia sytuacji politycznej w kraju, nie wywrą żadnego wpływu na proces wciągania tego kraju do NATO. Stany Zjednoczone postawiły przed sobą cel, polegający na przebudowie przestrzeni postradzieckiej w drodze włączenia byłych republik radzieckich do składu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polityka ta będzie realizowana bezwzględnie. Rosja powinna mieć na uwadze tę właśnie okoliczność.

  http://novorossia.today/nato-nowy-sojusznik-bez-sojuszu/

 208. maniek said

  Zima nie taka zła (foto)

  W syberyjskiej części Rosji trwa zima na całego, jednak jak widać na fotografiach, ludzie nie specjalnie są tym zmartwieni

  Reszta fotek:

  http://novorossia.today/zima-nie-taka-zla-foto/

 209. maniek said

  Zawieszenie broni: Huragany w akcji

  Milicja Donbasu melduje, że wczoraj w okolicach Mariupola , ukraińska armia ostrzelała pozycję noworosyjskie używając wyrzutni rakietowych „Huragan”. Wobec czego wojska powstańcze odpowiedziały ogniem artyleryjskim. Poniższe nagranie zostało wykonane w „końcowej fazie” ukraińskiego ostrzału. Proszę zwrócić uwagę na umiejscowienie powstańczej artylerii, czy jest to dzielnica mieszkalna, środek miasta, itp.

 210. maniek said

  Liege: milion rubli dla Donbasu

  Cerkiew Prawosławna w mieście Liege (Belgia), przy współudziale kilku innych lokalnych związków wyznaniowych, zebrała milion rubli.

  Pieniądze zostały zebrane dla wynagrodzenia nauczycieli, oraz pracowników edukacji.

 211. maniek said

  Striełkow się żeni?

  Portal „Samoobrona Gorłówki” podaje informację, że wczoraj Striełkow obchodził podwójne święto, własne urodziny oraz ślub. Były Minister Obrony Noworosji miał wziąć ślub w tajemnicy przed mediami. Na razie jest to informacja niepotwierdzona

  http://novorossia.today/strielkow-sie-zeni/

 212. maniek said

  Czy nowy kryzys wywołany przez spekulację na Rublu dotknie inne rynki wschodzące?

  Warszawo! Mamy problem! Okazało się, że spekulacja na Rublu nie dzieje się na innej planecie i nie możemy ze stoickim spokojem oglądać upadku rosyjskiej waluty. To co się wczoraj działo w Moskwie, może każdego dnia powtórzyć się na każdym innym rynku wschodzącym, bo trzeba pamiętać, że właśnie w ten sposób jesteśmy określani przez najważniejszych globalnych graczy. Nawet nasze papiery wartościowe są blokowane razem do sprzedaży z papierami innych krajów z regionu, w tym oczywiście z Rosji. Spadki odnotowywane dzisiaj przez banki i fundusze wynikają ze spekulacyjnego złodziejstwa zwanego grą na spadek Rubla, tymczasem przy okazji „wielkiej przeceny” wywołanej sztucznie w Rosji, może się okazać, że poleci zaraz Warszawa, Kijów i inne giełdy w regionie, z wiedeńską włącznie. Jeżeli zacznie się festiwal przecen i nikt rozsądny nie powstrzyma spekulantów, to za kilka dni możemy obudzić się w zupełnie innej rzeczywistości, a wówczas wszyscy, którym wczoraj było do śmiechu, będą żałować, że nie dało się wprowadzić „uprzejmych zielonych ludzików” na giełdę w Moskwie.

  Giełda w Warszawie ma się nie najlepiej od samego początku problemów wywołanych przez nowych władców Ukrainy. Okresowe wahania wobec Euro i Dolara jak do tej pory były zgodne z przewidywaniami rynkowych wyznaczników opinii, ale to co dzieje się w Rosji to jest jak fala wielkiego tsunami, która może naszą całkiem sporą giełdą w Warszawie mocno zakołysać. Co zrobimy jeżeli pojawiłaby się panika i chęć wyprzedaży polskich aktywów masowo przez obcy kapitał spekulacyjny? Jak wówczas zrolujemy zadłużenie? Może rząd ma jakiś pomysł w zanadrzu? Trudno ocenić, liczy się bardziej to, że nie ma za bardzo szans na jakiś neutralny scenariusz, ponieważ chętnych do zarobienia pieniędzy – przy okazji na utopieniu Złotówki nie brakuje.

  Politycy unijni nieco bardziej zdają sobie sprawę z …

  czytaj dalej …http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28331

 213. maniek said

  Władimir Putin odpowiada na pytania na kilkugodzinnej konferencji prasowej [+VIDEO / NA ŻYWO]

 214. maniek said

  Wielka Brytania: Zbrodnia bez kary

  Brytyjscy żołnierze oskarżeni o zabijanie i torturowanie więźniów nie zostaną ukarani. Decyzję taką podjął prowadzący dochodzenie w tej sprawie sędzia Thayne Forbes. Stało się tak pomimo udokumentowanych w oficjalnym raporcie przypadków maltretowania przez nich dziewięciu Irakijczyków, pojmanych do niewoli przez Brytyjczyków po bitwie stoczonej w 2004 roku. Trafili oni do obozu Camp Abu Naji, gdzie byli torturowani m.in. poprzez pozbawianie jedzenia i snu. Sędzia Forbes skrytykował żołnierzy tylko za niesmaczne trofea, za jakie uznał fotografowanie się z pojmanymi więźniami. Pozostałe oskarżenia – o zabijanie, kaleczenie i torturowanie więźniów – uznane zostały przez niego za „produkt świadomych kłamstw, nieokiełznanej spekulacji i głęboko zakorzenionej wrogości”.

  http://xportal.pl/?p=18059

 215. gość said

  Kościół Anglii otrzymał 16 grudnia pierwszą biskupkę w osobie Libby Lane. W tym dniu ogłoszono jej nominację na przełożoną anglikańskiej diecezji Stockport koło Manchesteru w środkowej Anglii.

  http://www.idziemy.pl/kosciol/wielka-brytania-kosciol-anglii-ma-pierwsza-kobiete-biskupke/

 216. maniek said

  Serbia: Dugin u Šešelja

  W minionym tygodniu Vojislav Šešelj, lider Serbskiej Partii Radykalnej spotkał się w siedzibie ugrupowania z rosyjskim filozofem i przywódcą Międzynarodowego Ruchu Eurazjatyckiego Aleksandrem Duginem. Obydwaj działacze zwalczający globalizm rozmawiali m.in. o sytuacji politycznej w Serbii, o problemie Kosowa. Rozmówcy zgodzili się, iż Serbię i Rosję mimo znacznej odległości geograficznej łączą wspólne interesy i obydwa kraje powinny dążyć do jak najściślejszej współpracy. Oprócz tego Vojislav Šešelj jeszcze raz potwierdził, że nie zamierza dobrowolnie wrócić do Hagi. Skrytykował też zachodnie machinacje w Serbii: „Obecny reżim ma coraz mniej czasu, a Zachód żąda od niego definitywnej rezygnacji z Kosowa i Metochii. Już teraz Zachód przygotowuje nowy rząd, który przejmie władzę od obecnego, zastanawia się tylko nad kwestią, kto będzie kluczową figurą tej nowej struktury władzy.”

  http://xportal.pl/?p=18051

 217. maniek said

  AD 215

  A wygląda jak facet

 218. maniek said

  Żydowskie słowa-kody

  Najwyższą na świecie władzą jaką można zdobyć jest rządzenie państwem. W żydowskim spisku nie ma nic skomplikowanego, Żydzi chcą sprawować kontrolę nad wszystkimi 200 państwami całego świata. Przejęcie kontroli nad twoim państwem – ORAZ – twoja niewiedza, że Żydzi nim rządzą, to jest żydowski spisek.

  Czytaj całość… http://racjapolskiejlewicy.pl/zydowskie-slowa-kody/7725

 219. Filo said

  Amerykanie usmiechneli sie (polgebkiem) do Kuby.
  Chyba chodzi o to, zeby zrobic Rosji konkurencje w stsosunkach kubansko-rosyjskich.
  Kongres moze nie przepuscic tej szarady ale widac, ze USA kreci lody na Kubie. Naturalnie, ze sankcji nie zniosa i naturalnie, ze jak to zapodal Obama: Bedziemy wprowadzac demokratyczne wartosci na Kubie. (maja w koncu wielka wprawe)
  Ale zadje sie ze Kuba dalej bedzie upychac Amerykanom kubanskie cygara via Kanada.

 220. maniek said

  Polskę odwiedzi kat Donbasu i zwolennik ideologii Stiepana Bandery

  Kraj mój postanowił nawiedzić prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Mój kraj podejmie go z najwyższymi honorami. Na zaproszenie Prezydenta RP – mojego Prezydenta, wystąpi przed moim reprezentantami – senatorami i posłami RP na wspólnym posiedzeniu obu izb parlamentu. Dokładnie jak przed 15 laty nasz Wielki Rodak – papież Jan Paweł II. Siedząc przed telewizorami będziemy się wsłuchiwać w jego nauczanie.

  (…) „Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Dzieląc radość z pozytywnych przemian, jakie dokonują się w Polsce na naszych oczach, winniśmy sobie również uświadomić, że w wolnym społeczeństwie muszą istnieć wartości zabezpieczające najwyższe dobro całego człowieka. Wszelkie przemiany ekonomiczne mają służyć kształtowaniu świata bardziej ludzkiego i sprawiedliwego(…)”.

  Przytoczone powyżej słowa, nie są słowami Poroszenki. To słowa, jakie w czerwcu 1999 r. wygłosił w polskim Sejmie – moim Sejmie, papież Jan Paweł II. Był on niewątpliwym autorytetem religijnym i moralnym dla milionów Polaków – moich współobywateli.

  (…) ”Demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm(…)”. Jakie więc wartości przywozi nam z Kijowa ukraiński Prezydent? Kim jest i kogo reprezentuje, by stojąc przed zgromadzeniem parlamentarnym nauczać nas, Polaków? Jakąż demokrację reprezentuje i jaką zamierza budować? Na jakich wartościach moralnych i historycznych oprze filozofię rozwoju swojego państwa? Co może nam – Polakom zaoferować?

  Petro Poroszenko doszedł do urzędu Prezydenta Ukrainy w wyborach uznanych przez OBWE za demokratyczne. Ale doszło do nich w wyniku zamachu stanu (czyli działań zaprzeczających demokracji), obalającego poprzedniego – wg OBWE demokratycznie wybranego – prezydenta.

  Jest jednym z najbogatszych Ukraińców, prawdziwym oligarchą. Reprezentuje więc to środowisko polityczne, które …..

  …. czytaj dalej + foto (+18) http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/12/17/polske-odwiedzi-kat-donbasu-i-zwolennik-ideologii-stiepana-bandery/

 221. maniek said

  Poroszenko – kat Ukrainy. Warszawa, 17.12.14

 222. Lily said

  Re 204;Tekla.
  Geniusze w Polsce,nie maja zielonego pojecia,ze wyroby ze skor krokodyli sa legalnie w sprzedazy… Na Antypodach i nie tylko, sa farmy, ktore zajmuja sie hodowla krokodyli,nie tylko na skory,ale rowniez na mieso.Mieso z nich jest biale,smakiem przypomina mieso z kurczaka.

 223. maniek said

  Niszczenie bimbru w proletariackiej dzielnicy Doniecka

 224. gość said


  Z miast kresowych, wschodnich osad i wsi…

 225. maniek said

  Poroszenko w Polsce: spotkał się wiecem przeciwko gloryfikacji Bandery

  Reszta foto tu: http://dnr-news.com/dnr/10374-poroshenko-v-polshe-vstretili-mitingom-protiv-geroizacii-bandery.html

 226. maniek said

  Ekspert: USA przygotowują prowokację nuklearną przeciwko Rosji.

  Waszyngton zaślepiony swoim dążeniem do światowej dominacji i w celu jej osiągnięcia nie cofnie się przed niczym, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman w swoim artykule dla „Global Research”.

  Według danych Landmana, USA przygotowują nową prowokację, przeciwko Rosji, na terytorium ukraińskim ale tym razem z zastosowaniem broni jądrowej. Waszyngton postrzega Moskwę jako głównego przeciwnika geopolitycznego w Eurazji i dlatego głównym jego celem jest zmiana reżimu w Rosji „albo za pomocą „kolorowej rewolucji” albo za pomocą wojny”, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman na stronicach „Global Research”.

  W opinii Landmana podobne ambicje amerykańskiego rządu są skrajnie niebezpieczne ponieważ niosą ze sobą „zagrożenie dla pokoju w całym świecie”. Ażeby pozbawić Rosję wpływu a jednocześnie osłabić Unię Europejską, drugiego swojego konkurenta na scenie światowej, USA zamierzają zorganizować „jeszcze jedną prowokację” na Ukrainie, podobną do tej z zestrzelonym malezyjskim samolotem pasażerskim, przekonany jest Landman.

  Powołując się na rosyjskiego ekonomistę i politologa, Michaiła Dieliagina, dziennikarz zasugerował możliwy scenariusz operacji mającej na celu położenie kresu stosunkom pomiędzy Moskwą a Brukselą.

  Według wersji dziennikarza, władze USA spróbują zdetonować w strefie ukraińskiego konfliktu „taktyczną głowicę jądrową” oskarżając o to Rosję. Jak pisze Landman, cytując Michaiła Dieliagina, siły NATO już dostarczyły do estońskiego portu Paldiski „ładunek radioaktywny”, który według niektórych danych, nie jest „odpadem promieniotwórczym”.

  Może to świadczyć o tym, że Waszyngton wkrótce wprowadzi swój plan w stadium realizacji, uważa autor artykułu. „Celem jest zniszczenie stosunków pomiędzy Rosją a Unią Europejską. Wstrzymanie handlu. Zerwanie normalnych kontaktów politycznych. Być może zablokowanie rosyjskich mediów w krajach Zachodu i w Japonii” – przypuszcza Landman.

  Jednocześnie tego rodzaju prowokacja całkowicie pozbawi stronę rosyjską możliwości udowodnienia swojej niewinności ponieważ zebranie danych w strefie wybuchu będzie niemożliwe, podkreśla dziennikarz.

  „To będzie 11 września na sterydach” – stwierdził on ironicznie. Waszyngton jest zaślepiony swoim dążeniem do światowej hegemonii, przekonany jest Landman. Dla USA jedynym pokojowym wyjściem z tego „szaleństwa” jest „pieriestrojka” zaproponowana niedawno przez Michaiła Gorbaczowa, podsumowuje Landman.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-usa-przygotowuja-nuklearna-prowokacje-wobec-rosji-2014-12

 227. maniek said

  Poroszenko a prawda o ludobójstwie

  W spra­wie praw­dy o lu­do­bój­stwie do­ko­na­nym przez na­cjo­na­li­stów ukra­iń­skich z Ukra­iń­skiej Po­wstań­czej Armii i SS Ga­li­zien na Po­la­kach i oby­wa­te­lach pol­skich in­nych na­ro­do­wo­ści pre­zy­dent Ukra­iny Petro Po­ro­szen­ko sto­su­je za­sa­dę Lecha Wa­łę­sy: „Je­stem za, a nawet prze­ciw” Sto­so­wa­nie tej za­sa­da i to w tak de­li­kat­nej ma­te­rii pro­wa­dzi, co trze­ba wy­raź­nie pod­kre­ślić, nie do po­jed­na­nia i prze­ba­cze­nia, ale do po­now­nych kon­flik­tów.

  Wczo­raj pre­zy­dent Ukra­iny prze­ma­wia­jąc w pol­skim Sej­mie mógł do­ko­nać hi­sto­rycz­ne­go zwro­tu w re­la­cjach pol­sko-ukra­iń­skich. Wy­star­czy­ło, aby naj­pierw stwier­dził, że w la­tach 40. ubie­głe­go wieku fa­szy­stow­skie or­ga­ni­za­cje ukra­iń­skie do­ko­na­ły lu­do­bój­stwa na oby­wa­te­lach Dru­giej Rze­czy­po­spo­li­tej, a na­stęp­nie wy­po­wie­dział w imie­niu na­ro­du ukra­iń­skie­go jedno tylko słowo: prze­pra­szam. Nie­ste­ty Petro Po­ro­szen­ko nie miał od­wa­gi na­zwać owej zbrod­ni prze­ciw­ko ludz­ko­ści po imie­niu. Co wię­cej, użył okre­śle­nia „tra­ge­dia”, tak jakby Ho­lo­kaust Żydów czy lu­do­bój­stwo Or­mian w Tur­cji lub obec­nie trwa­ją­cą za­gła­dę chrze­ści­jan na Bli­skim Wscho­dzie można było także skwi­to­wać tym wie­lo­znacz­nym okre­śle­niem, pa­su­ją­cym do po­je­dyn­czej zbrod­ni czy nie­szczę­śli­we­go wy­pad­ku. Poza tym przy­miot­nik „wo­łyń­ska” jest też fał­szy­wy, bo Po­la­cy, Żydzi, Czesi, Or­mia­nie i spra­wie­dli­wy Ukra­iń­cy, ra­tu­ją­cy swo­ich są­sia­dów, gi­nę­li z rąk ban­de­row­ców nie tylko na Wo­ły­niu, ale i w Ma­ło­pol­sce Wschod­niej oraz na Lu­belsz­czyź­nie, którą ukra­iń­ski pre­zy­dent dziś od­wie­dza.

  (…)

  Więcej:
  http://novorossia.today/poroszenko-a-prawda-o-ludobojstwie
  /

 228. maniek said

  „Siadaj kurduplu”
  czyli cyrki w knesecie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/awantura-w-polskim-sejmie-siadaj-kurduplu-skierowane-do-jaroslawa-kaczynskiego

 229. maniek said

  Poroszenko nie przeprosił! Naiwność Polaków poraża.

  Operetkowa wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Warszawie odbyła się bez żadnych rewelacji. Poroszenko nie poprosił przebaczenia u Polaków za rzezie banderowskie 1939-1947 roku na Wołyniu, Galicji, Podolu, Polesiu II RP. Nawet nie wspomniał o pogrzebie chrześcijańskim tysięcy cywilnych Polaków, przeważnie rzymokatolików na terenie obecnej Ukrainy.

  Ci męczennicy polscy – 70 lat po strasznych ludobójstwach nie doczekali się nie tylko skruchy i żalu oprawców OUN-UPA, ale nawet pogrzebu ludzkiego. Na tych nieznanych do dziś grobach maszerują teraz wojskowe formacje neobanderowców „Prawego Sektora” i „Swobody”. Drugi neobanderowski prezydent Ukrainy po prezydencie Juszczenko – Poroszenko nie myśli nawet o żadnej pokucie za dokonane na Polakach ludobójstwo lecz gloryfikuje, jak i jego poprzednik, zbrodnicze formacje OUN-UPA na Ukrainie i jej watażków. I tu nawet nie chodzi o przynależność rodową prezydenta Poroszenki do narodu wybranego, bo banderowcy oprócz Polaków bestialsko mordowali także masowo i Żydów w okresie II wojny światowej.

  Operetkowa wizyta ukraińskiego prezydenta w Polsce – to gra polityczna króla czekolady Poroszenki na publiczkę w Polsce i Europie, aby otrzymać nowe kredyty i broń nowoczesną do wojny na Donbasie i uzbrojeniu nazistowskich batalionów ochotniczych typu „Azow”. Prezydentowi Poroszence zależy nie na sympatii lub antypatii Polaków lecz na merkantylnych interesach klanu winnickiego, który się dorwał do władzy w Kijowie.

  A naiwni Polacy wierzą w szczerość oligarchy od czekolady, która jest gorzka i pełna obłudy.

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2134:lubaski-poroszenko-nie-przeprosi-naiwno-polakow-poraa

 230. maniek said

  Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Żydzi są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia…innym

  WIDEO: http://www.gloria.tv/media/Usc8c3NZqFb Ps.

  Brawo za wykład ks.prof.dr. Waldemara Chrostowskiego. „żydzi są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia… innym‏ ”
  Żydzi od wyjścia z Egiptu są w stanie wojny z każdym narodem, który spotykają na swojej drodze do panowania nad światem. Przejęcie kontroli nad produkcją pieniądza i mediami pozwoliło im osiągnąć sukces jakiego nikt nie miał w całej historii ludzkości. Za pomocą tych dwóch czynników kontrolują praktycznie cały świat. Również w Rosji Putina mają ogromne wpływy poprzez swoich oligarchów i rozbudowaną agenturę, ulokowaną w różnych miejscach tj. w Polsce.

 231. maniek said

  Promieniowanie w Zapoprożu, co ukrywano było przekroczone 14 razy ponad normę !!!

  http://www.segodnia.ru/content/153728

 232. maniek said

  Lublin: Poroszenko tchórzy

  Poroszenko który wczoraj rozpoczął wizytę w Polsce, najwyraźniej przestraszył się sprzeciwu jaki jego obecność wywołała wśród środowisk sprzeciwiających się ukraińskiej rzezi Donbasu, rządom oligarchii na Ukrainie i przedstawianiu zbrodniczych formacji nacjonalistów ukraińskich jako bohaterów. W ostatniej chwili zmieniono program jego wizyty w Lublinie. Nie doszło do odsłonięcia w jego obecności pomnika ofiar „Wielkiego Głodu”, zaś spotkanie z mieszkańcami miasta, które miało mieć charakter otwarty, było dostępne tylko dla wyselekcjonowanych gości zapewniających „królowi czekolady” spokojny i komfortowy pobyt w Polsce. Dbałością o nastrój swojego przywódcy wykazali się również ukraińscy dziennikarze, którzy widząc grupy protestujące pod lubelskim Centrum Kultury sprawnie ustawili swoje auta tak, by transparenty przypominające o prawdzie na temat rzezi wołyńskiej i trwającej rzezi Donbasu nie kuły prezydenta w oczy. Prawdę o działaniach „dostojnego gościa” poznali jednak lublinianie chętnie czytający rozdawane m.in. przez środowisko Xportal.pl ulotki krótko podsumowujące destrukcyjną politykę Poroszenki i jego ekipy oraz wskazujące na ich amerykańskich mocodawców. W proteście uczestniczyli redaktorzy Xportal.pl i delegaci Falangi.

  http://xportal.pl/?p=18066

 233. maniek said

  Prezydent Ukrainy stracił historyczną szansę na zbudowanie pojednania polsko-ukraińskiego:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-prezydent-poroszenko-nie-mial-odwagi-nazwac-ludobojstwa-po-imieniu

 234. Boydar said

  „… Prezydent Ukrainy stracił historyczną szansę na zbudowanie pojednania polsko-ukraińskiego …” (232)

  I ch mu w de. Na co nam takie „pojednanie”. Było by jak „biskupami” niemieckimi.

 235. maniek said

  Konferencja prasowa Putina ACTA DIURNA (682)
  http://jeznach.neon24.pl/post/116730,konferencja-prasowa-putina

 236. osoba prywatna said

  Berlin też zdobyty.

 237. Eliza said

  z TVN24, zamordyzm na Ukrainie:
  „Ukraińska stacja telewizyjna Espreso TV otrzymała w czwartek od Narodowej Rady ds. Telewizji i Radia ostrzeżenie za transmisję dorocznego orędzia prezydenta Rosji Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego, czyli obu izb rosyjskiego parlamentu, z 4 grudnia.

  Orędzie Putina „jeszcze gorsze niż oczekiwania”
  …. Rada uznała, że pokazując wystąpienie rosyjskiego szefa państwa na żywo, Espreso TV nawoływała do nienawiści na tle narodowościowym – wyjaśnił właściciel stacji i deputowany do ukraińskiego parlamentu, Mykoła Kniażycki.
  „Czysto rosyjska taktyka”
  – Jest to czysto rosyjska taktyka zmierzająca do odebrania nam licencji – oświadczył w odpowiedzi na decyzję Rady i zapowiedział złożenie w prokuraturze wniosku o wszczęcie śledztwa przeciwko Putinowi.
  • Kniażycki poinformował, że skargę na jego stację złożyła inna telewizja informacyjna, Kanał 112, którego właścicielem jest – jak piszą media – zbiegły w lutym z Ukrainy i należący do bliskich współpracowników obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza, były szef MSW Witalij Zacharczenko……”
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ostrzezenie-dla-ukrainskiej-telewizji-za-transmisje-oredzia-putina,499780.html

 238. Eliza said

  @236 Myślę, że ten 9 ramienny świecznik w Warszawie jest mniejszy od tego w Berlinie – jeszcze.
  Co mnie wyprowadziło z równowagi to wypowiedż Ambasadora Izraela w Polsce: ” Anna Azari w czasie uroczystości podkreśliła, że Chanuka jest świętem specjalnym, bo niebiblijnym, ….. jest ona szczególnie popularna w świecie chrześcijańskim, ponieważ jest obchodzona w podobnym czasie co Boże Narodzenie, a także w Izraelu, w środowisku syjonistycznym, który widzi w historii o Machabeuszach historię odnowienia żydowskiego życia.” – no to się ujawnia w spisie powszechnym.
  Chanuka w tym roku przypada w dniach od 16 do 23 grudnia, …. a po tej dacie będą będą śpiewać kolędy.

  Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Anna Chipczyńska przypomniała, że nazwa święta nawiązuje do odpoczynku żydowskich bojowników po zakończeniu walki przeciwko greckiemu panowaniu nad narodem żydowskim. …..wiąże się ze światłem, z przejściem z ciemności do światłości; wiąże się także z nadzieją, odejściem od desperacji i ciągłej walki do pozytywnych emocji.

  Każdego dnia Chanuki Żydzi zapalają jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku. W tym roku w czasie Chanuki światło na powrót zapłonie w ośmiu miejscach związanych z warszawskimi Żydami, m.in.: na rogu ul. Żelaznej i Grzybowskiej przy bramie getta, gdzie mieściła się Fabryka „Duschik i Szolce”, w dawnym Domu Sierot założonym przez Janusza Korczaka i Stefanię Wilczyńską, dawnej mykwie przy ul. Kłopotowskiego, dziś siedzibie Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia, a także w kamienicy przy ul. Próżnej.

  Świeczniki w tych miejscach będą zapalane w czasie Chanuki codziennie o godz. 18. – dla zainteresowanych! cha

 239. Lily said

  Trzeba pamietac,ze to niejaki L.Kaczynski byl pierwszym inicjatorem tego …,nastepcy zas, kontynuuja jego dzielo.
  „Rzady w Polsce,jak w kazdym innym kraju zmieniaja sie,ale milosc do ….w, pozostanie taka sama”.
  Teraz J.K osobiscie oswiadczyl,ze jest „kontynuatorem jego testament”.

 240. maniek said

  Przeżył obóz koncentracyjny, ale został zabity przez faszystów ukraińskich w bombardowaniach 2014

 241. inka said

  http://michaeljournal.org/wyspa.htm – taka sobie bajka

 242. maniek said

  The Soldiers of Novorssia 🙂

 243. Boydar said

  Czy może mnie ktoś oświecić, z czyjego upoważnienia, kogo reprezentując i co z tego wynika ? –

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bronislaw-Komorowski-podpisal-ustawe-o-ratyfikacji-umowy-UE-Ukraina,wid,17111462,wiadomosc.html

 244. Siggi said

  Konferencja prasowa W.W.Putina – Prezydenta Rosyjskiej Federacji.

 245. maniek said

 246. maniek said

  Ukraina zbliża się do swego dna gospodarczego i narodowego.

  W telewizji oligarchiczno-banderowskiej nawiedzeni dziennikarze więcej mówią o kryzysie gospodarki rosyjskiej i upadku kursu rubla, niż o tym, iż gospodarka ukraińska już sięgnęła dna i przeciętny Ukrainiec nie potrafi sobie już radzić w warunkach kryzysu i wojny na Donbasie.

  Rozumiem, że w mentalności wschodniej pocieszać może to, iż u mnie jest źle, ale u sąsiada jest jeszcze gorzej. Ale z taką świadomością nigdy żadne reformy społeczno-gospodarcze nie da się nawet uruchomić, nie mówiąc już o pozytywne wyniki tych reform. A gospodarka ukraińska, oparta na potencjałe jeszcze sowieckim już się upada w wyniku wojny w przemysłowym regionie Donbasu i Ługańsku, gdzie są już zrujnowane wielu kopaln i przedsiębiorstw.

  Dług ogólny Ukrainy teraz sięga 145 mld USD, co wynosi 102% PKB. Ten dług na początku 2015 roku ma sięgnąć już 120% PKB Ukrainy. Także wojna na Donbasie pochłania grube pieniądze. Władza trójkąta Poroszenko-Jaceniuk-Turczynow trzyma się wyłącznie na kredytach MFW. Teraz Eurokomisja odmówiła finansowania oligarchicznej gospodarki Ukrainy. Nowe kredyty władza w Kijowie otrzyma tylko po rozpoczęciu reform gospodarczych i likwidacji totalnej korupcji w kraju, gdzie kradną wszystko, co tylko jest możliwe i niemożliwe.

  Statek „Ukraina” zbliża się do swojego dna, tylko pasażerowie tego statku przyzwyczaili się żyć w zaduchu i nędzie.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2137:lubaski-gigantyczny-dug-ukrainy

 247. maniek said

  Czar prysnął, Polacy są jacy są.

  Przez długi okres czasu, odbierałem Polskę na różowo. Teraz po latach pracy dziennikarskiej trochę inaczej patrzę na swych Rodaków, bo zapoznałem się w Kraju z różnymi warstwami społecznymi. Z polskim rajkiem i polskim piekiełkiem również. Teraz lubię Polaków takimi – jakimi są. Ale nadal jestem z pokolenia romantyków, lubiących Ojczyznę swoją.

  Polska poezja nadal mnie uwodzi i porywa. Polscy poeci w okresie komuny nie sprzedali się tak masowo, jak poeci ukraińscy. Teraz piszę z Kijowa, gdzie ludzie są dalecy od poezji, zwłaszcza polskiej. Widzę faryzeuszy od polityki w obu krajach. Ból serca próbuję leczyć poezją. Niedawno odkryłem dla siebie poezję Tadeusza Śliwiaka. Jest mądra i subtelna z odrobiną romantyzmu.

  Dziś czytam wiersz:

  „Powrót po śladach”: byłem tu kiedyś/ uciekałem stąd/ przez las/ ostrożnie/ żeby się nie zwalił/ żeby mnie nie przygniótł kołbami do mchu/ po drugiej stronie/ spotkałem kobietę/ miała piękne oczy/ bo przestraszeni mają piękne oczy/ jeszcze wczoraj tu byli/ pokazała komin wypalonej gorzelni/ śmieszny był w swej niewzuszalności/ pośród zgliszcz/ pośród kotłów wydętych i gorących jeszcze/ nie idź tędy/ tam leży martwy banderowiec/ sami go zastrzelili/ on miał żonę Polkę…

  Teraz patrzę na czas obłudy. Czas który się pozbył poezji. Ktoś z greckich filozofów ze świecą w rękach szukał o południu człowieka. do dziś nie wiadomo czy spotkał tego, którego szukał. A ja wciąż widzę w lesie zabitego przez swoich banderowca tylko za to, iż miał za żonę – Polkę.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2136:lubaski-czar-prysn-polacy-s-jacy-s

 248. maniek said

  Wojny energetyczne: ciąg dalszy.

  Komisja Europejska przedstawiła „roboczy program” na rok 2015. Jedną z kluczowych tez w tym dokumencie jest koncepcja zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Europy w drodze realizacji projektów omijających Rosję. Jednak realne wypełnienie tej rury będzie niemożliwe, – uważa komentator agencji Rossija Segodnya Piotr Iskenderow.
  Decyzja Rosji w sprawie rezygnacji z dalszej realizacji projektu „Gazociąg Południowy” w jego dotychczasowej wersji oraz skierowania potoków eksportowych do Turcji stworzyła zasadniczo nową sytuację na europejskim rynku energetycznym. Ankara uzyskała możliwość narzucania Unii Europejskiej własnych warunków. Do tej pory było odwrotnie – w związku ze zgłoszeniem się Turcji do Unii Europejskiej oraz oskarżeniami pod adresem Ankary o łamanie praw człowieka. Co się tyczy Rosji, to nie tracąc rynku europejskiego, potrafi w jeszcze większej mierze zdywersyfikować własną politykę w branży energetycznej.
  Zachodni przywódcy, którzy uświadomili sobie realność podobnego zagrożenia, w ostatnich dniach dobiegającego końca roku zaczęli pośpiesznie składać wizyty w Ankarze. Kluczowe znaczenie miała wizyta szefowej resortu polityki zagranicznej Unii Europejskiej Federici Mogherini. Okazało się, że po prostu zabrakło jej atutów, które można byłoby przedstawić stronie tureckiej. Podczas końcowej konferencji prasowej padło jedynie mgliste zdanie o tym, że Unia Europejska i Turcja powinny zaktywizować współpracę i współdziałanie nie tylko ze względu na wspólnotę interesów, lecz również na to, że mają obecnie do czynienia z tymi samymi wyzwaniami i zagrożeniami”. Turcji zapowiedziano także 70 milionów euro na wsparcie dla uchodźców z Iraku i Syrii.
  Jeśli chodzi o energetykę, to w tej kwestii nie punktów styczności się nie znalazło. Jedyny prawdopodobny wariant dla Unii Europejskiej w dziedzinie energetycznej – to wykorzystanie możliwości projektowanego azerbejdżańskiego Transanatolijskiego Gazociągu TANAP. Przewiduje on budowę systemu gazociągów mających połączyć złoża Szach-Deniz w Azerbejdżanie z południem Włoch przez Gruzję, Turcję, Grecję i Albanię. Planuje się dostarczanie poprzez niego 6 miliardów metrów sześciennych gazu do Turcji i 10 miliardów metrów sześciennych gazu dalej do Europy. Komisja Europejska już wezwała autorów projektu do zwiększenia mocy przepustowej gazociągu dwa razy. Jednak realnie ten gazociąg mogą wypełnić jedynie 10 miliardów metrów sześciennych gazu z przyszłej drugiej części azerbejdżańskich złóż Szach-Deniz. Resztę ma stanowić wciąż rosyjski gaz. Przy czym wszystkie proponowane przez Unię Europejską projekty gazownicze i bieżące mechanizmy kształtowania cen gazu ustępują wobec rosyjskich długoterminowych transakcji – przypomniał podczas rozmowy z agencją „Rossiya Segodnya” szef rosyjskiego Funduszu na rzecz Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Konstantin Simonow:
  W perspektywie średniej gaz na rynku spotowym nie będzie tańszy od gazu, dostarczanego na podstawie obowiązujących obecnie długoterminowych kontraktów. Za pięć lat sami Europejczycy zażądają powrotu wcześniejszego systemu. Chodzi o to, że złudzeniem jest założenie, że świat wkracza jakoby w epokę super taniego gazu.
  Nie zniknęły także sprzeczności w stosunkach między Brukselą a Ankarą w kwestii tureckiego wniosku o przystąpienie do Unii Europejskiej. Natomiast przeprowadzone w tych dniach w Turcji aresztowania w ramach dochodzenia w spawie próby zamachu stanu mogą wbić jeszcze większego klina w relacjach między Zachodem a Turcją. Tureckie władze nie ukrywają podejrzeń, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska usiłują zorganizować w ich kraju kolejną „kolorową rewolucję” i to właśnie na tle zacieśniania partnerstwa strategicznego między Moskwą i Ankarą.
  Fakt braku realnych dźwigni do wywierania przez Unię Europejską wpływu na tureckie władze uznają pośrednio także źródła dyplomatyczne w Brukseli. Według nich, Turcja nie musi wykonywać żądań Unii Europejskiej w tym, co dotyczy energetyki, gdyż nie jest członkiem Unii Europejskiej i posiada jedynie status obserwatora w Europejskiej Wspólnocie Energetycznej.
  Dlatego powstająca na naszych oczach nowa konfiguracja potoków energetycznych wymaga od wszystkich państw Europy Wschodniej i środkowej szybkiego przemyślenia na nowo własnej roli w przyszłych projektach, aby nie przegrać z nowymi rywalami.”

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_18/Wojny-energetyczne-ciag-dalszy-5077/

 249. maniek said

  Białoruś pod rządami „dyktatora” bieda z nędzą jakieś 10x mniejsze od neokoloni PL mało tego miliony nie uciekły jak z PL nędzy

 250. Warto przeczytać nowe teksty na blogu Zygmunta Wrzodaka said

  http://wrzodakz.neon24.pl/

 251. gość said

  Jerzy Owsiak i fundacja WOŚP wyrzuciła na śmietnik 50 ludzkich tragedii

  W ciężkim szoku i strachu prezes Owsiak łapie się brzytwy, a i tak spadł na dno. Dosłownie przed paroma godzinami na moim płocie Poczta Polska zawiesiła zwykłą „zrywkę” z 50 anonimami, których nadawcą była Fundacja WOŚP i Jerzy Owsiak. Rodzi się pytanie, jakim to sposobem anonim może mieć nadawcę? Może, jeśli nadawcą jest Jerzy Owsiak i fundacja WOŚP, to ustalenie tego faktu zajmuje 4,5 sekundy. Naturalnie jestem do procesowej dyspozycji, na wypadek wpierania się przez Owsiaka i WOŚP, że nie dopuścili się kolejnej skandalicznej, kpiącej z ludzkiego cierpienia, „akcji”, która jest dyskwalifikująca nawet dla najbardziej populistycznych i bezmyślnych polityków.

  Czytaj dalej

  http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_i_fundacja_wo_p_wyrzuci_a_na_mietnik_50_ludzkich_tragedii

 252. maniek said

  Trzymaj się, Noworosjo! (Napisy PL)

 253. maniek said

  Guillaume Faye: O zbrodniach Kijowa

  Czwartego grudnia Władymir Putin wygłosił na Kremlu przemówienie, które zaszokowało Europę i Stany Zjednoczone i sprawiło, że jeszcze raz przedstawiły go one jako niebezpiecznego autokratę i zagrożenie dla pokoju. Jednak w swojej przemowie, Putin ograniczył się do obrony interesów Rosji. Wydaje się, że zdaniem zachodnich przywódców, rosyjski patriotyzm to jedyny, który nie ma prawa istnieć. Nadużycia „demokratycznego” rządu w Kijowie względem ludności cywilnej z regionów rosyjskojęzycznych są przez Zachód nie tylko ignorowane i pomniejszane, lecz wprost popierane. Rządy krajów europejskich stają się wspólnikami Kijowa okrywając się hańbą.

  Nowy ukraiński rząd – marionetka CIA

  Rząd Ukraiński wysłał armię i najemników do masakrowania cywilów, ginących w liczbie ponad stu dziennie. Ale cieszy się on błogosławieństwem zachodnich „demokracji”. Podejście do Putina przypomina jednak postawę wobec Baszara Asada. W swoim przemówieniu Putin przypomniał oczywistość mówiąc, że kryzys na Ukrainie został wywołany przez Waszyngton i UE, które wspierały ustanowienie antyrosyjskich władz. Obecne rządy Poroszenki i Jaceniuka można uznawać za władze realizujące rozkazy Waszyngtonu. „Nawet bez Krymu i Ukrainy, USA i ich sojusznicy w jakiś sposób uderzyliby w Rosję. Nie ma nic nowego w takim sposobie działania”. Ciężko odmówić racji słowom Putina.

  Oczywistym dowodem podporządkowania władz w Kijowie Waszyngtonowi jest niespotykana na skalę światową decyzja o wejściu do rządu osób zza granicy, szczególnie proamerykańskich. Stopień podległości Poroszenki i Jaceniuka wobec Stanów Zjednoczonych jest wielki aż do tego stopnia. Nowymi, naturalizowanymi w trybie przyspieszonym ministrami zostali: Natalia Iaresko –minister finansów, która pracowała a Departamencie Stanu w Waszyngtonie; Aivaras Arbomavicius – Litwin który objął tekę ministra gospodarki (nie jest tajemnicą, że elity krajów bałtyckich są hiperatlantyckie i kierują się rusofobią – podobnie jest w Polsce i Gruzji); Sandro Kvitachvili, były gruziński minister zdrowia, teraz obejmie ten urząd na Ukrainie.

  Rząd ukraiński, prezentowany jako wzór demokracji ma charakter autorytarny, typowy dla władz osadzonych w wyniku przewrotu: nowy rząd nie przedstawił założeń polityki wymaganych przez konstytucję. Wystarczyło, że powiedział, że kraj jest w potrzebie, gdyż toczy się wojna. Istotnie, ukraińska armia, tyleż brutalna to nieprofesjonalna, toczy przy obojętności Zachodu wojnę z cywilną ludnością Donbasu.

  Wojna z cywilami

  Pieczołowicie ukrywa się, ze władze w Kijowie, zainstalowane poprzez przewrót (”rewolucję Majdanu”), podległe wobec swych zachodnich sponsorów, dopuszczają się tego, co w świetle porozumień międzynarodowych musi być rozpatrywane jako zbrodnie wojenne bombardując rosyjskojęzyczną (i nie tylko!) ludność cywilną Donbasu pod pretekstem zwalczania prorosyjskich separatystów. Sytuacja cywilów jest dramatyczna w obliczu ….

  … czytaj dalej http://xportal.pl/?p=18076

 254. Boydar said

  Jeśli koza również się zdecydowała, to ja myślę że można. Tylko nazwę trzeba zmienić; słowo ‚ślub’ jest już od pewnego czasu zarezerwowane dla normalnych –

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Biedron-chcialbym-moc-wziac-slub,wid,17117340,wiadomosc.html

 255. maniek said

  Kadyrow: jestem piechurem Putina

  Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow skomentował wczorajszą wypowiedź Putina na jego temat.

  Putin stwierdził, że walka z terroryzmem na Kaukazie Północnym musi odbywać się w zgodzie z obowiązującym prawem.

  „Prezydent zaznaczył, że moje wypowiedzi w związku z atakiem terrorystycznym w Groznym w pełni odpowiadały oczekiwaniom ludzi, a w światowej polityce walki z terroryzmem szeroko stosuje się pociąganie do odpowiedzialności rodziny terrorystów” – napisał Kadyrow w serwisie Instagram.

  „Prezydent podkreślił, że walkę z terroryzmem należy prowadzić w granicach prawa. W pełni podzielamy ocenę wydarzeń i zadań postawionych przez prezydenta. Jesteśmy jego piechurami, gotowymi wykonać każdy rozkaz” – napisał Kadyrow.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kadyrow-jestem-piechurem-putina

 256. maniek said

  Sąd na Florydzie uznał satanizm za religię pozwalając satanistom na rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych w szkołach

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sad-na-florydzie-uznal-satanizm-za-religie-pozwalajac-satanistom-na-rozpowszechnianie-materialow-edukacyjnych-w-szkolach-2014-12

 257. maniek said

  To jest prawdziwy reżim

  Korea: Rozwiązanie ugodowej partii

  Trybunał konstytucyjny Korei Południowej nakazał rozwiązanie Zjednoczonej Partii Postępowej i odebrał jej pięciu reprezentantom miejsca w parlamencie. O rozwiązanie partii wnioskował rząd oskarżający polityków Partii Postępowej o ugodowość i przychylność wobec KRLD a tym samym tworzenie zagrożenia dla południowokoreańskiego modelu demokracji. Dwa miesiące temu kilkoro działaczy partii zostało aresztowanych pod zarzutem przygotowywania powstania sprzyjającego Korei Północnej i planowanie obalenia rządu w wypadku wojny. Zdaniem członków partii zarzuty są nieprawdziwe i opierają się na prowokacji przygotowanej przez służby, a ich ugrupowanie chce jedynie pojednania między państwami koreańskimi. Jest to pierwszy od 1958 r. przypadek rozwiązania południowokoreańskiej partii politycznej przez sąd lub władze.

  http://xportal.pl/?p=18102

 258. maniek said

  Już 16 % Francuzów wierzy w istnienie światowego spisku syjonistycznego
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/16-francuzow-wierzy-w-istnienie-swiatowego-spisku-syjonistycznego-2014-12

 259. Marucha said

  Re 251:
  Może wyjaśnię bliżej, o co chodzi.
  Owsiak wybrał sobie 50 tragedii ludzkich zawartych w rozpaczliwych listach do „dobroczyńcy”.
  Z listów wymazał szczegóły pozwalające zidentyfikować nadawcę po czym wszystkie wysłał na adres Matki Kurki.
  Knajactwo nie wymagające komentarza.

 260. maniek said

  Poroszenko w Lublinie

  Od prawie tygodnia Lubelska prasa i telewizja bije pianę, że prezydent Ukrainy odwiedzi Lublin – co za wyróżnienie dla naszego miasta. Ale ciekawym jest jak potrafiono wprowadzić propagandę dezinformacji, że do końca nie wiadomo było, gdzie będzie obecny.

  Na pewno spotka się na Wydziale Prawa na UMCS ze studentami ukraińskimi, na pewno odwiedzi Urząd Wojewódzki, na pewno będzie w Konsulacie Ukraińskim, ale na pewno odsłoni pomnik głodu na Ukrainie. Rada Miasta Lublin wychodzi tej decyzji naprzeciw Uchwałą Nr 1210/XLVI/2014 z dnia 20 listopada 2014 r. wyraża zgodę na wzniesienie pomnika poświęconego Pamięci Milionów Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Nowo wybrana Rada Miasta Lublin jako pierwszą uchwałę podjęła właśnie w tym temacie – nie fatalny stan dróg i chodników w naszym mieście był najważniejszy – nie stan wielu budynków – nie poprawa infrastruktury – czy dożywianie dzieci w szkołach – nie pomoc najuboższym – ale właśnie głód na Ukrainie w latach 1932-33.

  Tylko co my do tego mamy – czy nie jest to krok aby Polaków obciążyć tą potworną zbrodnią Stalina. Powiedziałem wielu stacjom telewizji która była pod Centrum Kultury, że na Ukrainie właśnie takie pomniki powinny być stawiane a nie zbrodniarzom OUN-UPA, Banderze czy Szuchewyczowi. Kresowianie oraz środowiska kresowe chciały powitać Prezydenta aby przypomnieć o zbrodni OUN-UPA, oraz wyrazić protest rozporządzeniu Poroszenki który dzień 14 października – rocznicę powstania UPA nazwał Dniem Obrońcy Ojczyzny. Potrzeba powiedzieć, że ta kampania dezinformacji, gdzie będzie Poroszenko przyniosła skutek, bo oto Obóz Wielkiej Polski ustawił się przy Urzędzie Wojewódzkim, Kresowianie z Zamościa pod Konsulatem Ukraińskim, natomiast Kresowianie z Lublina i młodzież z Ruchu Narodowego zgromadzeni w jednym miejscu czekali na sygnał wyjścia –sygnałem miała być informacja gdzie jest Poroszenko.

  Na godzinę 10 nie wszyscy mogą dostać się na miejsce zbiórki. Całe centrum zablokowała Policja – około godziny 10,15 mamy informację, że Poroszenko jedzie na ul. Radziszewskiego do Dowództwa Wielonarodowej Brygady w której skład wchodzą wojska ukraińskie. Ale już kilkanaście minut po 11 pojawia się w Centrum Kultury przy ul. Hempla, gdzie spotkał się ze studentami ukraińskimi. Wszyscy ruszamy pod Centrum Kultury – tutaj Policja utworzyła kilka szpalerów, brak możliwości dojścia bliżej, wejście tylko z zaproszeniami – Lublinianie za akcję Policji zapłacą z podatków – Rada Miasta wyrazi zgodę.

  Kresowianie ustawiają się z jednej strony – Ruch Narodowy z drugiej strony ulicy Hempla – wznosimy okrzyki – „Wołyń Pamiętamy”. Około godziny 13,30 rusza sznur samochodów z Centrum Kultury. W jednym jest ten, który święto UPA podnosi do rangi Święta Obrońców Ojczyzny. Z rąk UPA nie przeżyło około 200 tysięcy Polaków na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich – nie przeszkadza to jednak władzom miasta i województwa z wielką pompą witać Poroszenkę. Właśnie po wizycie w Dowództwie Wielonarodowej Brygady miał się spotkać z władzami miasta i województwa, ale ten punkt programu został usunięty – i tutaj pokazał, gdzie ma nasze władze – i to należy przypisać jako pozytyw wizycie Poroszenki w Lublinie. Z Centrum Kultury, przy sygnałach radiowozów, udał się na lotnisko do Świdnika skąd odleciał do Kijowa. Lublin mógł znowu zaczerpnąć świeżego powietrza – które zatruł Poroszenko duchem Ukraińskiej Powstańczej Armii.

  http://www.mysl-polska.pl/node/298

 261. maniek said

  Inwazja na Ukrainę 🙂

  Trzeba będzie kiedyś wyjechać z Donbasu i znaleźć sobie zajęcie. Tylko co robić? Myśle, że skoro reżimow… główne media tak mnie lubią to może tam się zakręcić? Tylko jak się wkupić? Dlatego nakręciliśmy wideo dokumentujące rosyjską inwazję w Donbasie.
  Mamy czarno na białym, rosyjskie czołgi, schron dla piechoty, oraz tłumaczę dlaczego nikomu dotąd nie udało się tego udowodnić.

  Dawid Hudziec

  http://novorossia.today/?p=9196

 262. Siggi said

  Zgermanizowane dzieci. Najwięcej było z Polski

  Od dwóch lat nie­miec­kie sto­wa­rzy­sze­nie upo­mi­na się o za­dość­uczy­nie­nie dla ogra­bio­nych z dzie­ciń­stwa i toż­sa­mo­ści ty­się­cy osób, po­rwa­nych z kra­jów oku­po­wa­nych przez III Rze­szę. Naj­wię­cej ofiar było z Pol­ski.
  c.d.to tu:…
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zgermanizowane-dzieci-najwiecej-bylo-z-polski/0hpq6

 263. Siggi said

  Neoliberalizm boli i słono kosztuje.

   autor Krzysztof Pilawski ,  Grudzień 1, 2014

  Rafał Woś – dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” nominowany w listopadzie do nagrody Grand Press Economy, autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Studio EMK
  c.d. to tu:…
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/neoliberalizm-boli-slono-kosztuje/

 264. revers said

 265. buka said

  Aż 42 proc. badanych uznaje flagowy program informacyjny stacji TVN za rzetelny i wiarygodny. 33 proc. za taki program uznaje „Wiadomości” (TVP1). Trzecie miejsce zajmuje „Teleexpress” (TVP1) oraz „Wydarzenia (Polsat) – po 26 proc. wskazań. 23 proc. badanych wskazuje na „Panoramę” (TVP2), a zaledwie 5 proc. na „Informacje Dnia” (TV Trwam). Co istotne, aż 1/4 badanych nie wskazało żadnego serwisu informacyjnego.

  http://media2.pl/badania/116303-Fakty-TVN-najbardziej-wiarygodnym-i-rzetelnym-programem-informacyjnym-w-Polsce.html

 266. maniek said

  Psaki ;” Według informacji od ukraińskich służb w centrum Kijowa były widziane rosyjskie łodzie podwodne”

 267. maniek said

  Sprzedali polskie banki za 2 mld $$ w których było 66 mld $$. Polacy, nic się nie stało…

  Za 2 mld dolarów sprzedali polskie banki wraz z 66 mld dolarów w tych bankach, a nikt nie ściga tych bandytów …

  Artykuł przysłany na redakcyjną pocztę WZZW. Ma kilka lat, jednak przestępstwa o których jest w nim mowa nigdy w naszych oczach nie ulegną przedawnieniu i znać je musi każdy Polak i każda Polka.

  Co by tu jeszcze spieprzyć, „panowie”?

  „Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania” – mówił „pierwszy niekomunistyczny premier”, Tadeusz Mazowiecki, startując w 1989 roku do dzieła „wydobycia Polski ze stanu załamania”.

  Analizę dokonań premiera Mazowieckiego i niemal wszystkich jego następców stanowi wydana przez Klub Inteligencji Polskiej przy Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego praca zbiorowa pt. „Bilans piętnastu lat rządów”. Oto fragmenty tekstów zaczerpniętych z tej publikacji, której autorami są wybitni polscy ekonomiści i publicyści.

  Napoleon Zabiełło:

  „Na przestrzeni okresu zamykającego się datami 15 lipca 1989 – grudzień 1990 oprocentowanie kredytów wzrosło o 2200%. W samym tylko 1990 roku odsetki od kredytów wzrosły blisko sześciokrotnie. Do tego doszło dodatkowe obciążenie w postaci 30% dywidendy od wartości brutto przeszacowanego w górę majątku trwałego przedsiębiorstw .”

  Tak wielki, wymuszony odpływ środków finansowych do Budżetu Państwa i banków musiał doprowadzić do upadłości i ruiny przedsiębiorstw.Jak pisała prasa angielska, polski przemysł wygląda jak po dywanowym bombardowaniu.

  Skutki tego rodzaju polityki gospodarczej musiały odbić się także na finansach państwa. Upadek przedsiębiorstw, a także jak niektórzy to określają „złodziejska prywatyzacja” spowodowały pogłębiający się deficyt Budżetu Państwa.

  W 1991 roku pojawiła się nowa pozycja mająca na celu łatanie rosnącego deficytu budżetowego: dochody ze sprzedaży majątku Skarbu Państwa ” Zaczęto wyprzedawać wszystko, na co chęć wyrazili tak zwani zagraniczni inwestorzy.Zaczęto lansować, że należy sprzedawać najlepsze zakłady i za cenę, którą zaoferuje nabywca”.

  Kolejne ekipy rządzące nadal prowadziły destrukcję gospodarki narodowej „Wyprzedaż banków nabrała przyśpieszonego tempa. 73% banków zostało sprzedane za 2 mld dolarów obcemu kapitałowi. W sumie tej mieścił się nie tylko majątek nieruchomy i ruchomy, znacznie przekraczający uzyskaną ze sprzedaży wartość, ale także lokaty bankowe na sumę 66 mld dolarów”. Dochody z prywatyzacji nie rekompensowały utraconych. O ile jeszcze w 1991 roku deficyt wynosił 3,1 mld złotych, to już w 2000 roku przekroczył 25,4 mld, w 2001 roku 32,4 mld, a w 2002 roku 39,4 mld. Obecnie zadłużenie przekracza 500 mld złotych(po czterech latach od napisania tych słów oficjalny dług wzrósł o kolejne 500 mld zł – patrz na http://www.zegardlugu.pl/a303 ) .

  Rudolf Jaworek:

  „Naukowcy badający wydatki gospodarstw domowych pracowniczych i emeryckich podali wielkości przerażające dla egzystencji narodu”. Ten obraz, który prowadzi do stopniowego wyniszczenia sił fizycznych, następnie zdrowia, a w końcu śmierci milionów żyjących na takim poziomie osób, należałoby nazwać stopniowym wyniszczaniem lub też długofalowym holocaustem! Za codzienną filiżankę kawy w samoobsługowej kawiarni płacę 5 zł, czyli miesięcznie ok. 150 zł tj. więcej niż określona granica minimum egzystencji wydatków na żywność! Puszka karmy dla psa kosztuje 4 zł + ryż + tłuszcz + marchewka – ok. 6 złdziennie.Według zaś obliczeń naukowców, na poziomie poniżej kosztu karmy dla mojego psa żyje w naszym kraju ponad 2 mln osób!

  A reformatorzy cieszą się ze swoich reform. Jeden z nich …..

  …. CZYTAJ DALEJ http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/18/sprzedali-polskie-banki-za-2-mld-w-ktorych-bylo-66-mld-polacy-nic-sie-nie-stalo/#more-418

 268. maniek said

  Podsumowanie wizyty Poroszenki w Polsce

 269. maniek said

  „Kupię skalp Obamy. Drogo.” [ na marginesie czy w Polsce ktoś by się odważył, „wolni obywatele” ha ha ha ]

 270. maniek said

  ciekawostki -50 stopni w zoo

 271. maniek said

 272. maniek said

  Coraz więcej wątpliwości budzi kolejne zawieszenie broni pomiędzy wojskami noworosyjskimi, a ukraińskimi. Nie stwierdzono na dzień dzisiejszy wycofania pro-kijowskiej artylerii na ustaloną odległość 15 km, za to mnożą się doniesienia o przegrupowywaniu się tychże wojsk i przetransportowywaniu w pobliże frontu kolejnych pojazdów opancerzonych i wyrzutni rakiet.

  Ostatniej nocy doszło do co najmniej siedmiu przypadków naruszenia ustaleń rozejmu. Pozycje Milicji zostały ostrzelane w rejonie Gorłówki, Izotowa, Wesołej Góry,a także na donieckim lotnisku

  http://novorossia.today/?p=9129

 273. maniek said

  ” Nie !!!! tylko Wiatskij Kwas”

 274. maniek said

  Zielone Ludziki

 275. maniek said

  ” Do Kijowa przybył niebezpieczny transport z Polski”
  Z Polski na Ukrainę przybył tajny ładunek który może zagrażać Noworosji.
  Według „Ruskiej Wiosny ” 18.12 ok. 20 pod pozorem pomocy humanitarnej przybył nieznany ładunek z Polski.
  W konwoju było 40-50 wozów strażackich na światłach, oznakowane były polskimi symbolami. Konwój eskortowała ukraińska policja.
  Mówiło się o polskiej pomocy dla Donbasu jednak ta „pomoc” budzi kontrowersje. Polska oficjalnie nie poinformowała o takim ładunku.
  Są podawane różne liczby jeśli chodzi o wielkość konwoju. Jednak ani DNR ani ŁNR nie wiedzą nic o żadnej pomocy, o ile to pomoc ma być.
  Mówimy o terenach kontrolowanych przez armię ukraińską.
  Należy przypomnieć że im nie odebrano emerytur i świadczeń więc oni na tym obszarze nie mają głodu.
  „Ruska Wiosna ” poddaje w wątpliwość że o towary dla ludności chodzi.
  Są informacje że transport poszedł nie na Doniecka na Charków. Wszystko jest dziwaczne. Nie ma gwarancji że to nie pomoc dla ukraińskiej armii.
  Czy w takim razie transport tego co jedzie z Polski można uznać za niebezpieczny ?!”
  http://www.newsli.ru/news/ussr/proisshestviya/11824

 276. maniek said

  „Raport NATO: jakiś inny Afganistan.
  http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Raport-NATO-jakis-inny-Afganistan-2608/

 277. maniek said

  „Rosja – Europa: co dalej?
  http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Rosja-Europa-co-dalej-1375/

 278. maniek said

  „MON chce poprawić zapisy o pobycie obcych wojsk w Polsce.
  http://wolnemedia.net/polityka/mon-chce-poprawic-zapisy-o-pobycie-obcych-wojsk-w-polsce/

 279. maniek said

  „Węgry krytykowane za „rasizm” i „naciski na media”
  http://wolnemedia.net/media/wegry-krytykowane-za-rasizm-i-naciski-na-media/

 280. maniek said

  USA zamierzają obalić Łukaszenkę

  USA zamierzają obalić Łukaszenkę albo pchnąć go przeciwko Moskwie.

  USA zamierzają obalić prezydenta Białorusi Łukaszenkę albo pchnąć go przeciwko Moskwie, przekonany jest o tym szef Komisji Dumy Państwowej ds. międzynarodowych, Alieksiej Puszkow.

  „Nuland oświadczyła: USA są otwarte na dialog z Białorusią. To znaczy, że znowu biorą się za obalanie Łukaszenki albo co najmniej chcą go skierować przeciwko Moskwie” – napisał Puszkow na swoim mikroblogu na Twitterze.

  W środę na spotkaniu z zagranicznymi dziennikarzami zastępca Sekretarza Stanu, Victoria Nuland, powiedziała, że USA są otwarte na dialog z Białorusią, stronom udało się wykonać małe kroki ku porozumieniu, przekazuje informację „RIA Novosti”.

  USA w 2006 roku wprowadziły sankcje, które przewidywały blokowanie własności i aktywów dziesięciu osób z rządu Białorusi, włącznie z prezydentem kraju Alieksandrem Łukaszenką.

  Od tego czasu to zarządzenie jest co roku aktualizowane. Tak więc w 2007 roku były wprowadzone sankcje w stosunku do koncernu „Biełnieftechim”, w 2010 roku w stosunku do dwóch irańskich banków działających na Białorusi.

  Wcześniej, w czwartek, informowano, że prezydent Białorusi, Alieksandr Łukaszenko, domaga się od rządu białoruskiego prowadzenia rozrachunków z Rosją w dolarach albo w euro.

  Ponadto Łukaszenko polecił rządowi znalezienie nowych rynków zbytu i nie uwzględniania Rosji jako głównego nabywcy białoruskich towarów. Przypomnijmy, że Rosja w końcu listopada ograniczyła import białoruskiej produkcji. Zakaz objął towary około 20 przedsiębiorstw w których odkryto gen wirusa afrykańskiej dżumy świńskiej, zanieczyszczenia mikrobiologiczne i antybiotyki. W odpowiedzi na to Łukaszenko oskarżył Rosję o „nieprzyzwoite zachowanie”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-zamierzaja-obalic-lukaszenke-2014-12

 281. maniek said

  Dowódca ukraińskiego batalionu Donbas był w budynku donieckiej administracji podczas przejmowania go przez separatystów [+VIDEO/FOTO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dowodca-ukrainskiego-batalionu-donbas-byl-w-budynku-donieckiej-administracji-podczas-przejmowania-go-przez-separatystow-video-foto

 282. maniek said

  Trzeci rosyjski okręt podwodny z superrakietami nuklearnymi wchodzi do służby [+FOTO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/trzeci-rosyjski-okret-podwodny-z-superrakietami-nuklearnymi-wchodzi-do-sluzby-foto

 283. maniek said

  Żydowska wojna z Rosją na koszt podbitych narodów

  Wszystkie medialne gadzinówki w Polsce, czyli powszechne żydo-media, pieją z zachwytu, że w wyniku obniżenia cen ropy spada wartość rosyjskiego rubla względem $ USA i € UE. Żydowskie gadzinówki już nawet nie wieszczą, ale relacjonują wprost, że rosyjska ekonomia znajduje się w rozsypce, a Rosję widzą na kolanach przed Międzynarodowym Żydem, który dotarł już na przedpola Moskwy.

  Taką codzienną hucpę serwuje nam syjonistyczna zgnilizna, dla której manipulacje i oszustwa w światowym handlu ropą – a to przecież Międzynarodowy Żyd reklamuje „wolnorynkową” demokrację -, to ostatnia i jedyna możliwość szkodzenia Rosji, zresztą nie tylko jej, bo całej światowej gospodarce. Militarnego starcia z Rosją Międzynarodowy Żyd jednak nie zaryzykuje, bo przybliżyłby swój ostateczny koniec.
  W każdym razie to, co dzieje się między imperialną, światową, żydowska finansjerą a Rosją (dotyczy także wielu innych państw, również zachodnich) pozwala wyprowadzić oczywisty wniosek: nigdy nie wolno decydować się na kooperację, na otwartą wymianę handlową z żydo-reżimami, należy dążyć do jak największej autarkii gospodarczej.
  Rosja z pewnością poradzi sobie z żydowską ekonomiczną agresją, zresztą jej sytuacja ekonomiczna jest pod każdym względem zdecydowanie lepsza niż głównego żydowskiego imperium, USA i wszystkich pozostałych żydo-reżimów razem wziętych – przede wszystkim Rosja nie jest, jak cały zachodni świat z USA na czele, niewypłacalnym dłużnikiem Miedzynarodowego Żyda.

  Tu przypomnę, że Żydzi w 1933r. wypowiedzieli wojnę handlową III Rzeszy i czyżby obecnie bazowali na tych właśnie doświadczeniach wywołując podobną wojnę z Rosją?

  Przejdźmy jednak na nasze polskie podwórko, bo miejscowy żydo-reżim zaczyna mieć problemy ze spadkiem wartości złotego – konsekwencje żydowskiej wojny z Rosją zaczynają być coraz bardziej przykre dla nas, Polaków.

  Osłabienie złotego związane jest z sytuacją w Rosji
  za: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Oslabienie-zlotego-zwiazane-jest-z-sytuacja-w-Rosji-4647/
  Spadek kursu złotego do poziomu z 2012 roku w stosunku do euro i dolara związany jest z sytuacją w Rosji. Złoty dostał rykoszetem z powodu kursu rubla – powiedział starszy analityk firmy DMK Jerzy Maliszewski.

  Polska waluta nadal traci do ….

  … czytaj dalej http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/19/zydowska-wojna-z-rosja-na-koszt-podbitych-narodow/#more-442

 284. maniek said

  ad 283 maniek

  Potwierdzenie:

  Białoruski rubel także się chwieje
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/bialoruski-rubel-takze-sie-chwieje

 285. maniek said

  ad 283 maniek

  Potwierdzenie kolejne itd. itd.

  „Osłabienie złotego związane jest z sytuacją w Rosji.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Oslabienie-zlotego-zwiazane-jest-z-sytuacja-w-Rosji-4647/

 286. maniek said

  „Akta Pegasusa – 2.

  W czasie swojej dwudziestodwuletniej kariery jako supertajny agent CIA i DIA[1] Gene „Chip” Tatum widział lub brał udział w ogromnej liczbie tajnych operacji. W jego pamięci najbardziej utkwiły lata 1986-1992, w czasie których pracował na rzecz grupy, którą nazywa „Pegasus”. Grupa ta działała w imieniu rządu USA oraz rządów innych krajów, prowadząc działania, których zakres wahał się od przemytu narkotyków po mordy polityczne.
  Nazwa „Pegasus” została wymyślona przez Tatuma w celu ochrony własnej osoby przed ewentualnym oskarżeniem. Na początku tego roku Tatum ujawnił prawdziwą strukturę tej grupy i wyjaśnił powody, dla których zmuszony jest ukrywać jej rzeczywistą nazwę. Rozłożenie wszystkiego w czasie było najważniejsze. W przekazanej autorowi tego artykułu informacji podał: „Minął właśnie pięcioletni okres ograniczeń, w czasie którego to wszystko mogło wrócić i nadal mnie prześladować. Tą przełomową datą był 22 stycznia 1997 roku. 21 stycznia 1992 roku wyszedłem ze spotkania na wyspie Jupiter, o którym mówiłem wcześniej”. Zaledwie niewielu ludzi zdaje sobie sprawę że….

  … czytaj dalej http://wolnemedia.net/polityka/akta-pegasusa-2/

 287. maniek said

  Obłudna wizyta, potulne przyjęcie
  http://jeznach.neon24.pl/post/116776,obludna-wizyta-potulne-przyjecie

 288. maniek said

  McCain teraz wypowiada wojnę Korei Pn. i Chinom, Sikorski i reszta do nogi, jest nowe zadanie dla ratlerków

  „Senator McCain: cyberatak był aktem wojny, USA powinny odpowiedzieć.
  Hakerzy chwalą decyzję Sony Pictures o wycofaniu się z premiery komedii „The Interview”. Film opowiada o zamachu na północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una. FBI twierdzi, że za atakiem hakerskim na koncern filmowy stoi Korea Północna.
  Obejmujący obowiązki szefa komisji obrony w Senacie USA senator John McCain nazwał działania hakerów „aktem wojny” i oznajmił, że Stany Zjednoczone powinny nań odpowiedzieć. Jego zdaniem nie należy jednak używać rakiet, ale tej samej broni, czyli kontrataku hakerów.
  – To prawdopodobnie największy cios dla wolności słowa, jaki widziałem w całym moim życiu – powiedział Mc Cain, który zapowiada, że komisja, którą obejmuje, zorganizuje przesłuchania w tej sprawie.
  McCain miał na myśli to, że Sony Pictures pod wpływem ataku i gróźb hakerów wycofała się z pokazywania filmu.
  W wiadomości przesłanej telewizji CNN, cyberprzestępcy cieszą się z wycofania „The Interview” z kin i zapewniają, że przechwycone przez nich dane koncernu będą bezpieczne „jeśli nie będzie dodatkowych problemów”.
  Hakerzy uzyskali dostęp do komputerów Sony Pictures 24 listopada. Przejęli około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych, szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi, maile z opiniami o aktorach, nie zawsze pochlebnymi itp.
  – To bardzo mądrze, że postanowiliście odwołać wprowadzenia do kin filmu „The Interview”. Zapewniamy bezpieczeństwo waszych danych, chyba że narobicie dodatkowych kłopotów – głosi przesłanie hakerów do Sony Pictures.
  W komedii „The Interview”, która w Polsce jest znana jako „Wywiad ze Słońcem Narodu”, James Franco i Seth Rogen wcielają się w role amerykańskich dziennikarzy, zwerbowanych przez CIA do zamordowania przywódcy komunistycznego reżimu w Pjongjangu – Kim Dzong Una.
  Hakerzy zagrozili zamachami na kina, w których pokazywano by ten film i ostatecznie firma Sony Pictures postanowiła zrezygnować z jego pokazywania, za co zresztą jest ostro krytykowana przez twórców i obrońców wolności słowa.
  Federalne Biuro Śledcze (FBI) przekonuje, że z technicznej analizy włamania wynika, że było ono podobne do wcześniejszych ataków, za którymi stał rząd w Pjongjangu. FBI ostrzegło również, że schwyta hakerów i zmusi ich do finansowej odpowiedzialności za włamanie. Amerykańscy śledczy nie wykluczają, że hakerzy skorzystali z chińskich serwerów, żeby zamaskować miejsce, z którego faktycznie wyprowadzili atak.
  Władze w Pjongjangu zapewniają, że nie mają nic wspólnego z cyberatakiem na Sony Pictures. Jednocześnie wielokrotnie krytykowały twórców filmu, uznając, że „The Interview” „jawnie wspiera terroryzm i nakłania do działań wojennych”.
  Ambasada Chin w USA wezwała amerykańskie władze do podzielenia się dowodami w sprawie cyberataku. Dyplomaci podkreślają również, że Pekin nie wspiera cyberprzestępstw popełnianych w Chinach.”
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2138:senator-mccain-cyberatak-by-aktem-wojny-usa-powinny-odpowiedzie

 289. maniek said

 290. maniek said

  „USA na drodze do konfrontacji .

  Prezydent USA Barack Obama poinformował dzisiaj o podpisaniu ustawy w sprawie sankcji wobec Rosji. Jednocześnie podkreślił on, że Waszyngton na razie nie planuje wprowadzenia kolejnych ograniczeń.
  Jedna z głównych tez nowej ustawy to możliwość wprowadzenia kolejnych sankcji wobec rosyjskich spółek z obronnego i energetycznego sektora, takich jak Rosoboroneksport i Gazprom. Poza tym, mogą zostać wprowadzone dodatkowe ograniczenia na sprzedaż Rosji sprzętu do wydobycia ropy naftowej i zagraniczne inwestycje w projekty zagospodarowania złóż ropy naftowej w Rosji.
  „Podpisana przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę ustawa w sprawie kolejnych sankcji wobec Moskwy może nadługo podważyć normalną współpracę krajów” – oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
  Wcześniej rosyjski MSZ oznajmił, że projekt ustawy jest godny ubolewania ze względu na otwarcie konfrontacyjny charakter.”
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2139:usa-na-drodze-do-konfrontacji

 291. maniek said

  Kijów: Niszczenie reklamy batalionu „Kijów – 1”

 292. maniek said

  Okręt „Władimir Monomach”

 293. maniek said

  Marsz Obrońców Moskwy (Napisy PL)

 294. maniek said

  „Roberts: Na krawedzi wojny i ekonomicznego zalamania.

  Moglby czytelnik mnie zapytac czy moge przekazac mu dobra wiadomosc. Odpowiedz jest: nie chcialbym ciebie oklamywac jak robi to „twoj” rzad i jak to robia media glownego nurtu. Jezeli chcesz uslyszec klamliwe „dobre wiadomosci,” potrzebujesz sie o to zwrocic do Matrixa. W zamian za mniej stressu i niepokojow, bedziesz w swojej nieswiadomosci kierowany w strone ruiny finansowej i nuklearnego Armagedonu.

  Jezeli pragniesz byc uprzedzony, i w miare przygotowany, do tego co „twoj” rzad tobie przyniesie, i posiadasz jakies male mozliwosci przekierowania biegu wydarzen, czytaj i popieraj ta strone.To jest Twoja strona. Ja juz to wszytsko znam. I pisze dla Ciebie.

  Neokonserwatysci, mala grupa podzegaczy wojennych silnie sie sprzymierzyla z militarnym/kompleksem przemyslowym i Izraelem, obdarzyla nas Granada i aferami zwiazanymi z Kontras w Nikaragui. Prezydent Reagan wylal ich, byli oni sadzeni, lecz nastepnie zostali ulaskawieni przez sukcesora Reagana, G.H.Busha.

  Ukryci za parawanem think tanksow i chronieni przez Izrael i pieniadze militarnego/kompleksu bezpieczenstwa, neokonserwatysci ponownie pojawili sie w administracji Clintona i zaprojektowali rozpad Jugoslawii, wojne przeciwko Serbii, i rozszerzenie NATO w poblizu rosyjskich granic.

  Neokonserwatysci zdominowali rezim G.W.Busha. Oni kontrolowali Pentagon, Rade Narodowego Bezpiecznstwa, Urzad v-ce prezydenta, i jeszcze wiecej. Neokonserwatysci sprezentowali nam …

  czytaj dalej … http://prawica.net/40161

 295. maniek said

  ACTA DIURNA (683) Sytuacja wokół Ukrainy i sankcje wobec Rosji oraz ich wpływ zdominowały brukselski szczyt UE i wypowiedzi przywódców Zachodu. Narasta niepokój.
  http://jeznach.neon24.pl/post/116751,czwartek-18-12-2014

 296. maniek said

  ACTA DIURNA (684) Zapraszam na kolejny codzienny serwis alternatywnych informacji ze świata.
  http://jeznach.neon24.pl/post/116768,piatek-19-12-2014

 297. maniek said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: