Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Akt „o wsparciu dla wolności Ukrainy” – przeciwko Europie, Rosji i zdrowemu rozsądkowi

Posted by Marucha w dniu 2014-12-17 (Środa)

W tym tygodniu do Baracka Obamy trafi „Akt o wsparciu dla wolności Ukrainy”: obie izby Kongresu zatwierdziły go jeszcze 12 grudnia. Senat co prawda będzie musiał jeszcze „dogłosować” ustawę, gdyż Izba Reprezentantów wprowadziła nieznaczne poprawki do dokumentu. Jednak to, biorąc pod uwagę większość u Republikanów w Kongresie, będzie czystą formalnością.

Amerykańscy eksperci do spraw Kongresu mówią, że przeszła dopiero trzecia wersja projektu ustawy – o wiele łagodniejsza niż dwie poprzednie. Jednak w praktyce różnica między nimi jest taka sama, jak między gumową pałką i trzonkiem łopaty: oba narzędzia mogą spowodować poważne obrażenia.

Nawet w Białym Domu ustawa zezwalająca na dostawy broni do Kijowa oraz rekomendująca nowe sankcje wobec Moskwy, nie wywołała entuzjazmu. Nie zważając na to, że przyszła ustawa nie zobowiązuje prezydenta ani do dostaw broni, ani do nakładania dodatkowych środków karnych wobec Rosji. Ona jedynie „pozwala” mu na podjęcie takich środków, jeśli uzna je za konieczne.

Sam Obama od razy po pierwszych wynikach głosowania powiedział, że nie jest on gotowy na nowe sankcje, i dodał bardzo istotne zdanie. O tym, że sankcje mogą nie doprowadzić do zmian w polityce Moskwy, jednak mogą podzielić jedność Stanów Zjednoczonych i Europy, a to „będzie strategicznym zwycięstwem Putina”. Biały Dom rozumie już, że Europa jest zmęczona sankcjami, którymi karana jest europejska gospodarka. A nowe wezwania Stanów Zjednoczonych (USA), aby „dać klapsa Moskwie” są już irytujące.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało ustawę „konfrontacyjną”, pełną domysłów i bezpodstawnych oskarżeń. A minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych (USA) Johnem Kerrym w Rzymie 14 grudnia przypomniał, że Moskwa nie ulegnie żadnej presji, i jeśli Stany Zjednoczone (USA) rzeczywiście chcą dialogu, to może się on odbywać tylko na równoprawnych zasadach.

Moskwa jest zaskoczona, że projekt ustawy został zatwierdzony w czasie, kiedy na południowym wschodzie Ukrainy wprowadzono zawieszenie broni, strony zaczęły wycofywać ciężki sprzęt, a w procesie uregulowania kryzysu pojawiły się postępy.

Działania Kongresu mają mało wspólnego z próbami osiągnięcia pokoju na Ukrainie, mówi wiceprezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego Oleg Chlestow.

Nowa ustawa pokazuje rzeczywistą wartość wszystkich oświadczeń Waszyngtonu dotyczących praw człowieka, wolności i demokracji. U racjonalnie myślących ludzi takie działania mogą wywołać jedynie zdziwienie i oburzenie.

Podobnych ćwiczeń Kongresu nie można nazwać inaczej jak prowokacją i wezwaniem do wojny, jest przekonany szef Centrum Stosunków rosyjsko-amerykańskich Instytutu Stanów Zjednoczonych (USA) i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk Paweł Podlesnyj. Na szczęście podobne projekty ustaw traktowane są jako rekomendacja, uważa Paweł Podlesnyj.

Pierwsza reakcja Obamy na projekt ustawy jest dosyć rozsądna. Kontynuacja polityki sankcji nie prowadzi do zmiany polityki Rosji, a Ameryka nie ma na celu jednostronnego wprowadzania jakichkolwiek nowych sankcji. Bez udziału Europy. A liczyć na jakiekolwiek nowe kroki Unii Europejskiej w tym zakresie będzie bardzo trudno. Obama doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na jednostronne sankcje lub będą zbyt mocno wykręcać ręce Europie, to wszystko to skomplikuje stosunki z Europą.

Projekt ustawy pozwala na przekazanie broni defensywnej dla wojska Ukrainy za 350 milionów dolarów. Pozwala również na rozszerzenie sankcji wobec przemysłu obronnego i energetycznego Rosji.

W tekście dokumentu znajdują się fragmenty, które zmuszają do wątpliwości w kompetencje prawne i ekonomiczne, a także zdrowy rozsądek tworzących go ludzi. Na przykład, jest tam napisane, że „jeśli prezydent Stanów Zjednoczonych (USA) zdecyduje, że Gazprom „zabiera znaczną ilość gazu państwom wchodzącym do NATO”, jak również takim krajom jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, to powinien on wprowadzić sankcje, nie później niż w ciągu 45 dni”. Gazprom jeszcze nigdy w historii nie „zabierał” nikomu gazu, dlatego nie wiadomo co w rzeczywistości mieli na myśli autorzy tekstu. Równie dobrze można byłoby na przykład zażądać od Białego Domu wprowadzenie wobec Moskwy sankcji za „pobieranie wody z Morza Czarnego”.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 9 do “Akt „o wsparciu dla wolności Ukrainy” – przeciwko Europie, Rosji i zdrowemu rozsądkowi”

 1. Jozef Piotr said

  Tak mi się wydaje że wielki Izrael powtarza metodologię z II WW zastosowaną wobec Cesarstwa Japoni . Sankcje , blokady , akty prawne przeciw życiu odległego od wybrzeży USA Cesarstwa i w końcu zakładanie pętli na szyję tego pracowitego kraju.
  Japończycy wyrwali się z z pod tej pętli uderzając na Pearl Harbor.
  Ale tą pętlę oddalili na krotko bo napastnik dopadl ich Bombą A i już było po Japoni wolnej samorządnej i narodowej.
  Teraz zauważyć można taką samą działalność wobec Rosji z tym jednak że nie udało się dokonać blokady morskiej . Bo KRYM pozostał rosyjski a już ślinili się z powodu takiej zdobyczy.
  W II WW rozchodziło się o pozbycie się przedsiębiorczego konkurenta a teraz na oku są bogactwa znajdujace się pod jurysdykcją Rosji.

 2. revers said

  W tekście dokumentu znajdują się fragmenty, które zmuszają do wątpliwości w kompetencje prawne i ekonomiczne, a także zdrowy rozsądek tworzących go ludzi. Na przykład, jest tam napisane, że „jeśli prezydent Stanów Zjednoczonych (USA) zdecyduje, że Gazprom „zabiera znaczną ilość gazu państwom wchodzącym do NATO”, jak również takim krajom jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, to powinien on wprowadzić sankcje, nie później niż w ciągu 45 dni”.

  To nie takie bez rozsadku, ale krucztowate w przyszlych umowach gazowych, jak to mialo miejsce z Yukosem i ropa pod nadzorem Chodorowskiego lub pod przebiegajace przez ich terytorium rurociagi gazowe, poludniowej sieci gazowej.

  Nagle Chodorowski w Hadze zaskarzyl Rosje o 50 Mld. $ , 3 razy wiecej niz jego 15 mld $ szemranego kapitaliku, jego strat wynikla z udzialow w Yukosie , a w zasadzie Rotszyldow czesci drapieznego kapitaliku.

  Tylko Rosja nie miala podpisanych niekorzystnych umow panstw eksporterow ropy i takie rozszczenia moga w swoich kahalach powiesic na scianie lub swoich koszernych sadach, chyba ze znowu w Rosji podstawia jakiegos dobrodzieja od Sorosa, Chodorowsiego ktory zadba oodpowiednie umowy dla syjonistycznego syndykatu wladzy i szemranego kapitalu, niekorzystne dla narodowej Rosji.

 3. maasteer said

  A tak idąc za ciosem to teraz uSSmani uchwala Akt „o wsparciu dla wolności Serbii” i walce z dżihadystycznym państwem islamskim w kosovie.
  I wspomogą militarnie Serbów w odbiciu ich historycznych ziem z rąk mafii albanskiej.

 4. Antoni said

  Ad. 2 Dzięki bazie na Krymie Rosja zapobiegła inwazji USA i Francji na Syrię. Bez Krymu nie ma pomocy dla Syrii, nie ma Rosji jako gracza w basenie morza Śródziemnego. Żydzi wykręcili więc Rosji Majdan, żeby ją od Krymu odciąć, a przede wszystkim od Syrii. A W Syrii jest Asad, który nie pozwolił na rurociąg łączący Katar z Turcją, a stara się o konkurencyjny rurociąg „czterech mórz” idący z Iranu. Jednak Rosja obroniła Krym, więc atlantyckie, banderowskie i chazarskie kurwy są wściekłe, bo cały plan poszedł na nic. Nie ma Krymu, Rosja nie dała sie sprowokować do wejścia na całą Ukrainę (co by ją zniszczyło teraz finansowo), wiec międzynarodowe żydostwu musi na nią łożyć a nie Rosja. Dzisiaj w tej sprawie mamy oligarchę Poroszenkę. Zapewne przyjechał wziąć za frajer węgiel z Bogdanki, może od razu z całym powiatem…

 5. slowianin said

  W niedługim czasie Rosję może spotkać wariant ukraińskiego majdanu a prezydent Putin może podzielić się losem Kadafiego….narazie agentury CIA dopracowują szczeguły -wypróbowany sposób na rozwalania państw od wewnątrz (wypróbowany sposów który daje efekty)

 6. boristhenes said

  Reblogged this on Wolna Polska ?.

 7. Plausi said

  Błazen Obama

  „Sam Obama” czy Obama ma na imię Sam czy Barek, to jest nam wszystko jedno, ten błazen nas nie interesuje. Jeszcze mniej interesuje nas, co Obama papla, bo to doostaje na świchu, aby nauczył się na pamięć.

  Aby zrozumieć działanie grup przestępczych w USA, czy to Kongres, czy administracja, czy w końcu jurysdykcja, trzeba zrozumieć, że MWF będzie stopniowo wycofywała z obiegu USA. Czyż można się dziwić, że te grupy przestępcze usiłują rozniecić ogień gdzie się tylko da na świecie: BW, Eruopa Wschodnia, Iran, Afganistan, Pakistan aby szkodząc innym uzasadnić swą rację bytu i przedłużyć swą egzystencję.

  Pozostałe centra imperium czekają jedynie cierpliwie, kiedy to byłe mocarstwo wyczerpie swe siły, aby zająć jego miejsce, jak to kiedyś USA uczyniły z WBrytanią. Wielokrotnie zwracaliśmy już uwagę na bezsens jazdy na padłym koniu.

  Używamy w tym miejscu określenia błazen Obama, w przeciwieństwie do rasistów, którzy mówią raczej o małpie.

 8. Re: Artykul…
  Amerykanski bankrut pod butem zydowskich lichwiarzy jest w stanie finansowo wspierac ukrainskiego bankruta zadluzonego i zdemoralizowanego wobec zydowskich finansowych oligarchow???
  Czyzby produkcja zielonych z „powietrza” przez zydowski „federal reserve” byla az tak wiarygodna do tego stopnia, ze zloto z Fort Knox zostalo „przetopione” (przetransportowane) do „umilowanego” i-sra-ela na wszelki wypadek???”….
  Czy trudno az tak zauwazyc, ze ostatnimi czasy wydarzylo sie az nazbyt „dziwnych przypadkow???”…(zwiastunow faktycznych wydarzen)…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Filo said

  8
  Nie amerykanski bankrut tylko podatnik:

  http://rinf.com/alt-news/featured/u-s-taxpayers-now-alone-financing-ukraines-ethnic-cleansing-campaign/

  Rosja jakos sobie daje rade bez drukarki: co tak naprawde silniejsze? dolar czy rubel?
  http://www.sovereignman.com/trends/surprise-guess-which-currency-has-stronger-fundamentals-the-dollar-or-ruble-15765/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: