Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dziś w nocy Sejm podejmie decyzję o sprzedaży lasów państwowych

Posted by Marucha w dniu 2014-12-17 (Środa)

Info PAP i źródła sejmowe.

Drodzy rodacy uprzejmie was uświadamiam, że obszary górskie porośnięte lasem są własnością lasów państwowych w ilości terenów górskich 95%. Zatem prywatyzacja lasów oznacza sprzedaż terenów górskich.
Nie wspomnę tu że też jezior, łąk i strumieni znajdujących się w lasach.
Zatem możecie sie pożegnać z górami jeziorami na zawsze!
http://miziaforum.wordpress.com/2013/12/30/rabunek-2014-polskie-gory-sprzedane/

Dodawać nie muszę chyba ze to również sprzedaż 45% powierzchni kraju!

Nie ma już społecznej inicjatywy, którą Platforma potraktowałaby poważnie. Nie ma też zakamarka gospodarki, którego nie chciałaby ograbić. Na Lasy Państwowe ma wyjątkową chrapkę i wszystko wskazuje na to, że 2,5 miliona podpisów w ich obronie, zmieli w sejmowej niszczarce dziś w nocy.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2014, kiedy mocą nowelizacji ustawy, przeforsowanej przez rząd Donalda Tuska, zobowiązano Lasy Państwowe do przekazania budżetowi państwa w tym i kolejnym roku po 800 mln zł. Zdecydowano też, że od 2016 r. Lasy będą rocznie przekazywać do państwowej kasy 2 proc. wartości sprzedanego drewna. Ze skasowanej Lasom kwoty 1,3 mld zł ma trafić na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych, a pozostałe 300 mln zł na zmniejszenie deficytu budżetu państwa.

Donald Tusk, zagarniając 1,6 mld z kasy Lasów, stwierdził beztrosko, że decyzja rządu „w perspektywie wielu lat stabilizuje sytuację Lasów Państwowych” i pozwoli im „funkcjonować co najmniej tak samo dobrze, jak do tej pory”. Uznał, że dotychczas funkcjonowały one w „przesadnie komfortowym kontekście finansowym”, co groziło nieracjonalnym wydawaniem tych środków.

Zagadnienie racjonalności wydatków nigdy nie należało do mocnych stron obecnego „Króla Europy” i jego partii, więc Polacy nie dali się nabrać. Świadomi, że żaden dotychczasowy rząd nie zaszkodził polskim lasom tak dalece, jak koalicja PO-PSL, podjęli protest. Wsparli go politycy PiS, a były minister środowiska, prof. Jan Szyszko, podkreślał, że pozbawienie Lasów Państwowych ich czteroletnich przychodów zdestabilizuje ich działanie i „uniemożliwi normalną gospodarkę”.

Polacy stanęli murem w obronie Lasów, ale i polskiej ziemi, która od 2016 roku zagrożona jest masowym wykupem jej przez obcokrajowców. 1 maja 2016 kończy się dwunastoletni okres ochronny ziemi. Patrząc na kondycję polskiej gospodarki, puste kieszenie obywateli oraz ceny ziemi, łatwo przewidzieć, że dla wielu Polaków sprzedaż ojcowizny będzie sposobem na przetrwanie, a obcokrajowcy już teraz są żywo zainteresowani jej wykupem. W ostatnich latach robią to za pośrednictwem podstawionych „słupów”. Za półtora roku będzie już wolna amerykanka.

Obie te sprawy zjednoczyły Polaków w obywatelskim proteście. Pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom podpisało się 2,5 mln osób. Wnioskowano w nim, by obcokrajowcy mogli kupować ziemię w Polsce dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych krajów UE. Jak na razie zarabiamy ponad pięciokrotnie mniej.

Posłowie PiS złożyli wniosek referendalny w Sejmie siedem miesięcy temu.Wszystko wskazywało na to, że rząd nie może zamknąć na niego oczu. Tymczasem dziś okazało się, że odkładana do zamrażarki sprawa, ma zostać rozpatrywana dziś w środku nocy. Posłowie zostali powiadomieni wczoraj, że dziś w nocy [17/18.12.2014] między 21:30 a 1.30 mają debatować o tym, czy włączyć do porządku dziennego posiedzenia Sejmu (jutrzejszego lub piątkowego) punkt dotyczący ogólnopolskiego referendum.

Wszystko wskazuje na to, że ogólnonarodowa sprawa walki Polaków o polską ziemię, ma zostać zmielona w niszczarce, jak wszystkie inne obywatelskie inicjatywy. 2,5 mln podpisów, które zebrano w zaledwie 3 miesiące, zostają przez rząd potraktowane jak kupa śmieci. Nie znaleziono nawet dogodnej pory na poważne przyjrzenie się prośbie obywateli.

Z podobnym lekceważeniem potraktowano dziś przedstawicieli Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, którzy przywieźli do Sejmu blisko 300 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zapewniającej rodzicom prawa do decyzji o kierunku edukacyjnym ich dzieci. To tylko dwa przykłady z ogromu działań Platformy, które boleśnie pokazują, że Platforma jest obywatelska jedynie z nazwy. Najwyraźniej rację mają ci, którzy przypominają, że „milicja też była obywatelska”.

Transmisję z dzisiejszych obrad sejmu można śledzić na stronach sejmowych

 

Marzena  Nykiel
http://miziaforum.wordpress.com

Komentarzy 29 do “Dziś w nocy Sejm podejmie decyzję o sprzedaży lasów państwowych”

 1. NyndrO said

  No tak.Kwestią czasu to było.Chce się płakać,ale nie można ryczeć.Trzeba użyć młotka tą „ostrzejszą” stroną.I paradoksalnie,to było potrzebne.Jak się Polacy nie kapną,to znaczy,że Polaków już nie ma.A ja po prostu potrzebuję tej informacji.Rzygać się chce.

 2. rafal z said

  Jeśli sprzedadzą lasy teraz… to to będzie oznaczać ze chcą… lub… liczą się… z wywołaniem zawieruchy przed wyborami…

  Zorganizujmy się… ale nie dajmy się sprowokowac

 3. NyndrO said

  A,że w nocy,to przypadkowo?Że zostali po dniówce? *Ja chcę się dać sprowokować.

 4. rafal z said

  Lepszym wariantem jest się zorganizować i… osiagnac CEL
  niz podbiec…uszczypnac…tylko po to by połechtac swoje EGO

 5. NyndrO said

  Pan na serio myśli,że to jest czas na się łechtanie?Proszę Pana,trzeba te skończone wynaturzenia bo mordach bić.I to aż do zabicia.Jako buddysta czułbym się trochę nie „tak”,gdybym nie miał racji.

 6. NyndrO said

  ..kurczę,trochę sie czuję niekomfortowo,bo nawet muchę mi ciężko trzasnąć,ale trudno.Muchy przy tych gnidach to damy,a komary gentelmeny.

 7. rafal z said

  Nie wiem w ogóle czy to info jest prawdziwe. Zobaczymy. Jeśli nie jest, to to będzie oznaczać ze chcą sprawdzić na ile mogą sobie pozwolić… Ot badanie

  Czy jest pan w stanie zrozumieć, że z… scyzorykiem… nie pokona pan armii…?

 8. NyndrO said

  Właśnie zaczynam czuć,że myliłem się myśląć,że da się coś osiągnąć utrzymując ich przy życiu.Nawet więcej powiem.Mam wrażenie,że jest im na rękę,żebym myślał,jak Pan.

 9. NyndrO said

  Sam się kiedyś zdziwiłem,że nienawidzę.W głowie mi się nie mieściło,że to właśnie ja wytworzyłem w sobie takie uczucie.Tylko,czy czasem to nie jest samoobrona.Wyobrażam sobie,co mógłbym zrobić nożem stworzeniu,które chce bardzo mocno skrzywdzić moją przybraną córę.Jucha litrami by spływała.I z każdym dniem mam mniejszość wątpliwość,czy bym robił coś złego.

 10. NyndrO said

  *mniejszą wątpliwość- literówka.

 11. rafal z said

  zapytam inaczej…

  Jest… Jak… Jest
  Ale co pan zrobił żeby zmienić… Status quo?
  Ma pan związane rece?
  Niepelnosprawny?
  Umysłowo chory?

  Jak nic z tych rzeczy… to ruszy pan dupe i zacznie organizować ludzi wokół siebie!

 12. zofia said

  Sw.Archaniele Michale prosimy Cie wyciagnij Twoj miecz na kazdego niegodziwca, ktory zaglosuje za sprzedaza wlasnosci Polakow dana nam przez Boga. Sw. Archaniele nie zwlekaj ale moca Najwyzszego Boga zadaj kazdemu cios aby wiedzial ze mamy Obrone w Bogu w ktorego Imieniu Ty walczysz i zwyciezasz .
  Amen

 13. NyndrO said

  Używa Pan jakby argumentu nie do ugryzienia.Robię dość dużo,ale za mało.*Ale jestem pewien,że byłby Pan zadowolony mając mnie po swojej stronie w bitce.To się w głowie nie mieściło,ale chyba do niej dojdzie.

 14. Re: Artykul.
  Wyglada na to, ze mamy byc obarci ze wszystkiego co do nas Polakow nalezy i byc moze wtedy zwrocimy sie do Samego Boga o Jego Pomoc…
  Gwoli wyjasnienia: Czy przypadkiem sami nie (wlasnym miliczeniem) wyrzucilismy Boga z kosciolow, ktore byly budowane na nasze (parafianow) skladki?
  Czy przypadkiem figury naszej Krolowej nie sa likwidowane z miejsc ktore byly poswiecone?
  Czy przypadkiem nie jestesmy glownymi autorami naszej narodowej tragedii (w sensie duchowym i materialnym) tylko dlatego, ze diabel sparalizowal nas Polakow strachem???…

  Rachunek zbyt powaznie wzrosl…no i teraz trzeba za nasze grzechy narodowe zaplacic…cierpieniem i lzami, a na „zgrzytanie zebow” z pewnoscia rowniez przyjdzie pora…
  =========================
  jasiek z toronto

  P.S. Jesli Bog nie jest na Pierwszym Miejscu (w naszych sercach i kosciolach), to NIC nie bedzie na wlasciwym, a sludzy lucyfera ten fakt do szpiku kosci wykorzystuja przeciwko nam samym….Pretensje? Tylko do samych siebie…

 15. Rychlo w czas sie ktos obudzil, nie ma co. Toz to tylko kapitalizm w swej najczystszej postaci! O to chodzilo,zeby jednostka mogla nareszcie sobie pofolgowac i uspokujmy sie – juz nie ma podlej komuny! Straszliwy ten, nieludzki system nawet lasu nie pozwalal czlowiekowi sobie kupic, nie mowiac o gorach, rzekach, jeziorach, albo chocby tylko lodzi podwodnej, czy lotniskowca. Co to bylo za zycie?!? A teraz nareszcie wszystko wolno,
  Jest wiec cudownie! Radujmy sie. A kto jest biedny, ten powinien kleczec w kącie na grochu i sie wstydzic swego stanu.

  (sam nie wierze, ze to pisze… paranoja jest goła)

 16. slowianin said

  Protestują goje…a żyd robi swoje.Ludziska pokrzyczą.pokrzyczą i rozejdą się. Tak działa tzw.demokracja. Po 1989 roku Państwa Polskiego i tak już niema więc poco tyle krzyku?

 17. miziaforum said

  WCZORAJ W ŚWIĘTO CHANUKI SEJM „POLSKI” PRZEGŁOSOWAŁ DECYZJE O SPRZEDAŻY PAŃSTWOWYCH LASÓW WARTOŚĆ OKOŁO 300 MILIARDÓW ZŁ w linku szczegóły głosowania sprzedaż to również pozbycie się 45% obszaru Polski – tyle zajmuja lasy w Polsce – TAK TO JEST ROZBIÓR …..http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/18/pilne-dzis-18-12-2014-o-godzinie-129-lasy-panstwowe-poszly-pod-mlotek-wraz-z-nimi-45-terytorium-polski/

 18. Siggi said

  http://wpolityce.pl/polityka/226338-lasy-panstwowe-uratowane-przed-szkodliwymi-zmianami-w-konstytucji

 19. revers said

  ludzie ratunku, gdzie ja bede jogingowal?po ktorym lesie arkonskim, jak nie po znanych mi lasach bukowych, debowych co z puszczami i narodowymi parkami lesnymi?, o grzybiarzach czy calych wsiach dla ktorych zbieractwo grzybow, ziol, jagod, runa lesnego stanowi istotny dodadtkowy dochod. i u gajowego nie zalatwisz juz pieknej pachnacej jodla choinki swiatecznej i ta nocna sceneria ustawiania lasow, jak zboje, przy ktorych janosik to nie lotr a panskie zbawienie.

  taki deal juz byl przed wojna, sprzedaz puszczy bialowieskiej anglikom, po czym masowwo wycinano drzewostan.i w rp mozna bylo ponownie znacjonalizowac lasy, nie w sprzedajno libertanskiej koltuni.

 20. NICK said

  No. Ulga ale tylko 5 głosów… .

  WGospodarce.pl jest wiadomość, że rubel stał się walutą niewymienialną… .

 21. human said

  A mnie g… obchodzi decyzja Sejmu. Las jest mój!
  Twoja Ziemia, geologu
  Twoje lasy, twoje bary
  Boś ty pierwszy jest po Bogu
  To porządek świata stary.

  Las jest Pana. Nie wiem tylko, czy spuszczone ze smyczy rotweilery będą tego samego zdania – admin

 22. Dictum said

  Targowica – nie ma Polski, rozdrapana.
  Na koniec niech sprzedadzą budynek sejmu ze sobą w środku.

 23. revers said

  A ptaszki jesli jeszcze beda na kikutach nie scietych drzew i nie do konca zrekultowanych lasow po odwiertach lupkowych i frakcjach beda cwirkaly ZYT, ZYT,…, FRAKCJA, SMIERC.

  Lub Dzieciol:

 24. revers said

  Dzięcioł i dziewczyna

  słowa, Konstanty Ildefons Gałczyński

  Dzięcioł w drzewo stukał,
  dziewczę płakało;
  dzięcioł w drzewo stukał,
  dziewczę płakało;
  dzięcioł w drzewo, proszę, proszę,
  a dziewczynie łzy jak groszek
  albo jak te perły,
  względnie kakao.

  Jechał premier drogą,
  śle dworzanina;
  jechał premier drogą,
  śle dworzanina;
  wraca dworzan (radca Żaczek):
  – Dzięcioł puka, dziewczę płacze.
  Drży, bo nie wie, dobra
  czy zła nowina.

  Struchlał dwór w ogóle,
  jak w takich razach;
  struchlał dwór w ogóle,
  jak w takich razach…
  – Hej! – huknął premier w lesie,
  zapisał coś w notesie,
  zapisał coś w notesie
  i jechać kazał.

 25. human said

  Ad 21. Wielce szanowny Gospodarzu. Las jest mój, bo z nadania polskich królów. Serdecznie pozdrawiam.

 26. Dictum said

  ad. 25.
  I Pana, i mój, i wszystkich, bo z nadania Boga Wszechmocnego.

 27. hulsz said

  ad.14 O ja pier..le to jescze zamalo ten narod wycierpial jeszcze chce Pan dolozyc mu krzyza.Dziwne to raczej w krajach zachodnich mieszkaja sami swieci skoro nie maja takiego kieratu jak Polacy.Proponuje niech Pan te cierpienie zabieze z soba do Kanady i tam je rozdaje na lewo i prawo .

 28. hulsz said

  ad.16 Niech Pan wymieni przynajmniej z 10 panstw ktore sa naprawde rzadane przez etnicznych mieszkancow.

 29. Re: 27 Hulsz…
  Nie prosze Pana, nie moim zamierzeniem bylo komukolwiek nakladania Krzyza cierpienia i lez. Moj komenarz nawiazywal do kwestii zrzucenia Krzyza ciepienia i lez, ktore nam lichwiarze, zlodzieje i oszusci na nasze grzbiety nalozyli w bialy dzien i na naszych oczach (i to my 72% gardlowalismy za przystapieniem do jewRopejskiego kolchozu) bedac przekonanymi, ze zaraz dostaniemy wszystko od Niemcow na „zlotej tacy”…
  Ano tak bylo…
  Jaki wniosek: Ano taki, ze jesli sie nienawrocimy do Boga, a Jego Syna Jezusa Chrystusa nie oglosimy Krolem Polski wraz z Jego Prawami, to Krzyz nalozony przez zydowskich szubrawcow (i tym, ktorzy im sluza) bedzie coraz ciezszy, a w rezultacie wgniecie nas Polakow calkowicie w ziemie bez prawa podniesienia sie…

  Wracajac do Kanady, to szkoda sobie „strzepic jezyka”. Kraj calkowicie rzadzony przez zydostwo i totalnie przez nich grabiony na wszelkie sposoby (od podatkow do surowcow naturalnych).

  I jeszcze jedno, prosze wyciagac wnioski z moich komentarzy…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wszystko mozna naprawic, ale wpierw sami musimy sie naprawaiac etycznie i moralnie. Czyli musimy nauczyc sie odrozniac dobro o zla…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: