Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

O Rosji i o polskich Chinach Europy. Gość: Tomasz Omański.

Posted by Marucha w dniu 2014-12-17 (Środa)

W ostatnich miesiącach propaganda mediów w Polsce robi z Rosjan potwory, których jedynym pragnieniem jest podbój świata. Pojawiają się obrazy Rosjan gardzących Polakami, a przy tym żyjących w skrajnej nędzy i rozpaczy.

Jak wyglądają prawdziwe relacje polsko-rosyjskie nieskażone globalną nagonką? Możemy to usłyszeć w programie „Rozmowy w nocy”, podczas rozmowy z Tomkiem Omańskim od 23 lat mieszkającym w Rosji prowadzącym Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie.

Zapraszamy do oglądania.

http://novorossia.today

Komentarzy 12 do “O Rosji i o polskich Chinach Europy. Gość: Tomasz Omański.”

 1. Cracovia Pany! said

  I to jest prawdziwie „Polski Punkt Widzenia”, a nie to co nam serwują autorzy programu pod tym tytułem emitowanego w tv Trwam.

 2. maasteer said

  Przecież rusofobiczna histeria medialna, którą obserwujemy od dłuższego już czasu w polskojęzycznych mendiach podlega chyba pod mowę nienawiści, (czy ksenofobie itp.) prawda?
  Czy ten paragraf jest tylko zarezerwowany dla sytuacji kiedy goje zaczną mówić prawdę o otaczającym ich świecie?

 3. Ex said

  Na chybił trafił: 23min. 28 sek. Prowadzący: Trochę mnie denerwują te marsze, jakieś tam niepodległościowe, zamiast tego moglibyśmy budować Polskę tolerancyjną i otwartą.

 4. Zbigniew said

  @3

  Tak, zgoda. Komentowałem już ten film. Ale jest w nim i coś wartościowego. Szczerze to mnie tam wiele nie podoba się. Jakieś jakby asekuranctwo, bojaźń powiedzenia wprost. Niemniej dużo i myśli wartościowych. No i pozytywnie o zwykłych Rosjanach.

 5. Przecław said

  Tak, rusofobia, czy po polsku moskalowstręt, /moskalonienawiść ?/ to cecha godna potępienia i w żadnym wypadku tego nie kwestionuję. Nie kwestionuję istnienia podłej antyrosyjskiej propagandy w Polsce.

  Aby nie wpadać w jednostronność, niech każdy teraz obejrzy sobie film „Rok 1612”, ponoć finansowany z budżetu federacyjnego Rosji, a kosztował on bodaj 40 milionów dollarów. Zobaczcie sobie w minucie 17:00 jak zwyrodniałe Poljaki sadystycznie biczują „bogu ducha winnego” sympatycznego rosyjskiego chłopaka, a ta scena ciągnie się w nieskończoność. Chłopakowi współczuje Hiszpan, ale NIGDY nie Polak. KAŻDY Polak w tym filmie pozbawiony jest jakichkolwiek ludzkich cech, to są MONSTRA w ludzkiej postaci.
  Film nie respektuje żadnych norm prawdy historycznej, wszystkie fakty są powykręcane do góry nogami, ale jednak przeciętny widz uczy się z niego wiedzy o Polsce i Polakach i zapamiętuje, że to zwyrodnialcy, których jedynymmotywem działania jest wyrządzanie krzywdy Rosjanom.
  Trzeba więcej ?
  Wnioski ?

 6. Ex said

  @4 To następnym razem niech nagrają to co wartościowe, wyrobią się pewnie w minutę.
  @5 To samo słyszałem o serialu „Czerwiec 1941” z Delągiem w roli Niemca. Podobno dokładnie te same antypolskie propagandowe kalki co w „Unsere Mutter, unsere Vater”.

 7. Ex said

  @5 Jak trafię na kanale RussiaToday na YouTube na wiadomość z Polski to czytam komentarze. Takich bredni nt historii czy Polski w ogóle nie czytałem nigdzie indziej. Inny świat z inną historią beż żadnych punktów wspólnych.

 8. RomanK said

 9. Kuba said

  Fajnie … miło że oglądacie mój niewielki show – sedecznie pozdrawiam Kuba z Rozmowów w Nocy. kuba@rozmowywnocy.com

 10. Tekla said

  A jak to jest ,ze dopiero Rosjanie potrafili zrobić piękny film o Annie German..

  Od czasów Prezydenta Putina NIE MA DNIA ,zeby media ogólnego scieku,nie wysmiewały się z Rosji,Rosjan nie mówiąc już o samym Putinie!!

 11. Przecław said

  #10.
  To prawda, że w PRL-bis film o Annie German nie miał szans się ukazać, a Hajka Gronkowiec blokuje nazwanie ulicy Jej imieniem.
  Nie można jednak zamykać oczu na PODŁE antypolskie kłamstwa przemycone w tym post-radzieckim filmie.
  Ukryta jest w nim antypolska, ludobójcza polityka i zbrodnie czerwonego molocha i OBŁUDNIE przedstawiona jako rzekome prześladowanie rosyjskich Niemców.
  Ojciec Anny German, choć miał nazwisko niemieckie Hormann, pochodził z rodziny od wielu pokoleń zamieszkałej w Rzeczpospolitej i był całkowicie spolonizowany, a przed wyjazdem do Rosji mieszkał w Łodzi. Został on aresztowany i bestialsko zamordowany przez zbirów z Czeka w ramach OPERACJI POLSKIEj, czyli mordowania wszystkich Polaków-intelligentów, zamieszkałych w ZSRR. W ramach tej akcji w latach 1935-1937 zamordowano 111.000 Polaków, a dziesiatki tysięcy uwięziono w lagrach GUŁAGU, w tym K.Rokossowskiego.

 12. Przecław said

  Perfidia kłamstwa z filmu o Annie German polega na tym, że w latach 1937-1939 polityka sowiecka była pro-niemiecka i antypolska, a Sowiety stawały na głowie by dogodzić Niemcom i prześladowanie ich w tym czasie z powodu pochodzenia niemieckiego było wykluczone. Sytuacja zmieniła się dopiero 21. czerwca 1941 roku. Ojciec Anny German został zamordowany z powodu na polskiego pochodzenia, co ten post-sowiecki, zakłamany film ukrywa przed widzem i odwraca kota ogonem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: