Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stop banderyzacji Polski

Posted by Marucha w dniu 2014-12-17 (Środa)

CO PISZĄ INNI: Przed wizytą Petra Poroszenki w Polsce Cyprian Darczewski pisze tak:

Prezydent sąsiedniej Ukrainy Petro Poroszenko postanowił nawiedzić mój kraj – Polskę. Mój kraj podejmie go z najwyższymi honorami. Na zaproszenie Prezydenta RP – mojego Prezydenta, wystąpi przed moimi reprezentantami – senatorami i posłami RP na wspólnym posiedzeniu obu izb parlamentu. Dokładnie tak samo jak przed 15 laty nasz Wielki Rodak – papież Jan Paweł II. Siedząc przed telewizorami będziemy się wsłuchiwać w jego nauczanie.

(…) „Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Dzieląc radość z pozytywnych przemian, jakie dokonują się w Polsce na naszych oczach, winniśmy sobie również uświadomić, że w wolnym społeczeństwie muszą istnieć wartości zabezpieczające najwyższe dobro całego człowieka. Wszelkie przemiany ekonomiczne mają służyć kształtowaniu świata bardziej ludzkiego i sprawiedliwego(…)”.

Przytoczone powyżej słowa, nie są słowami Poroszenki. To słowa, jakie w czerwcu 1999 r. wygłosił w polskim Sejmie, papież Jan Paweł II. Był on niewątpliwym autorytetem religijnym i moralnym dla milionów Polaków – moich współobywateli.

(…) ”Demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm (…)”.

Jakie więc wartości przywozi nam z Kijowa ukraiński Prezydent? Kim jest i kogo reprezentuje, by stojąc przed zgromadzeniem parlamentarnym tak nauczać nas, Polaków? Jakąż demokrację reprezentuje i jaką zamierza budować? Na jakich wartościach moralnych i historycznych oprze filozofię rozwoju swojego państwa? Co może nam – Polakom zaoferować?

Petro Poroszenko doszedł do urzędu Prezydenta Ukrainy w wyborach uznanych przez OBWE za demokratyczne. Ale doszło do nich w wyniku zamachu stanu (czyli działań zaprzeczających demokracji), obalającego poprzedniego – wg OBWE demokratycznie wybranego – prezydenta.

Jest jednym z najbogatszych Ukraińców, prawdziwym oligarchą. Reprezentuje więc to środowisko polityczne, które od lat wygrywa na Ukrainie każde wybory parlamentarne – środowisko oligarchów. Zanim został prezydentem, czterokrotnie zasiadał w ukraińskim parlamencie. Piastował szereg najwyższych funkcji rządowych (kolejnych skompromitowanych ekip) i państwowych (był Przewodniczącym Banku Narodowego). Wszystko te honory umiejętnie łączył z działalnością biznesową, na co pozwala specyficzna forma demokracji na Ukrainie. Zarabiane pieniądze zainwestował m.in. w telewizję (5 Kanał), którą także sprytnie wykorzystywał w działalności politycznej.

W efekcie został nowym wielkim wschodnioeuropejskim krezusem.

Demokracja, którą reprezentuje, i do której będzie nas – Polaków, przekonywał jest cokolwiek specyficzna. Zaczęto ją budować od przyjęcia tzw. ustawy językowej odbierającej prawo posługiwania się własnym językiem mniejszościom narodowym. To m.in. ta decyzja była impulsem ruchów separatystycznych rosyjskojęzycznych środowisk na Krymie i we wschodniej części Ukrainy.

W ramach rozwoju ukraińskiej demokracji podjęto szereg ciekawych niedemokratycznych decyzji, m.in.: zakaz transmisji rosyjskich programów telewizyjnych, nadawania współczesnej muzyki rosyjskiej w państwowych mediach, ograniczania wolności prasy (ok. 90 dziennikarzy rosyjskich ma zakaz wjazdu do Ukrainy) itd.

Zadbał też o „wartości zabezpieczające najwyższe dobro całego człowieka” – o co 15 lat wcześniej apelował w polskim Sejmie polski papież. W imię tych wartości zapomniał o rozliczeniu winnych masakry 100 współobywateli na kijowskim Majdanie. Ale nie dziwi to specjalnie – to przecież po ich trupach został prezydentem. Zapomniał o rozliczeniu winnych masakry kilkudziesięciu swoich współobywateli spalonych żywcem w odeskim Domu Związków. Ale to też nie dziwi: nie byli to przychylni mu współobywatele… Wytoczył działa, puścił czołgi i samoloty do walki z tymi współobywatelami, którzy inaczej postrzegają demokrację ich wspólnego kraju – Ukrainy.

Coś ze słów mojego Wielkiego Rodaka, św.Jana Pawła II, wziął sobie jednak prezydent Poroszenko do serca: (…) ”Wszelkie przemiany ekonomiczne mają służyć kształtowaniu świata bardziej ludzkiego i sprawiedliwego (…)”. Pewnie dlatego uznał działalność UPA za działalność „bohaterską” (tytułu Bohatera Ukrainy pozbawił Stepana Banderę obalony Wiktor Janukowycz). Zapowiedział też przyznanie uprawnień kombatanckich bestialskim mordercom ponad 100 tysięcy Polaków….

Mam – mówiąc bardzo delikatnie – sceptyczny stosunek do struktur kościoła katolickiego i jego hierarchów. Nie spodziewałem się, że będę się kiedyś odwoływał do słów papieża. Czemu więc odwołania te mają służyć? Tylko uświadomieniu milionom moich współobywateli, moich Rodaków, kto będzie do nich przemawiał z tej samej sali i tego samego miejsca, co ich największy autorytet.

Po co Poroszenko przyjedzie do Polski? Oczywiście podziękować za pomoc w przeprowadzeniu zamachu stanu (który doprowadził go do władzy) i za pomoc w wojnie wytoczonej swoim współobywatelom. Wojnie w myśl ukraińskiej demokracji: bez wolności słowa i z symbolami historii odwołującymi się do morza krwi. Krwi polskich kobiet i dzieci przelanej rękoma idoli ukraińskiego prezydenta w 1943 i 1944 r.

Przyjedzie prosić o wsparcie dla swojej upadłej gospodarki. Upadłej, bo przez lata grabionej przez podobnych mu ukraińskich oligarchów. Przyjedzie prosić o większe wsparcie militarne w wojnie, jaką prowadzi przeciw swoim rodakom ze wschodu kraju.

O polskich oczekiwaniach związanych z tą wizytą mówił Polskiej Agencji Prasowej (PAP) minister z Kancelarii Prezydenta RP, Jaromir Sokołowski:

„Chcielibyśmy, aby ta wizyta była potwierdzeniem strategicznego partnerstwa łączącego Polskę i Ukrainę oraz polskiej gotowości do wspierania jej prozachodniej orientacji. (…) Będzie to doskonała okazja do powtórzenia polskiej woli angażowania się we wspieranie nowej ukraińskiej ekipy w dziele reformowania tego kraju”.

Nic dodać, nic ująć. Można tylko zapłakać…

Gdy tylko zapowiedziano wizytę w Polsce ukraińskiego oligarchy, na Facebooku powstała grupa: „Ogólnopolska Akcja Protestacyjna przeciwko wizycie w Polsce prezydenta Ukrainy, Poroszenki. STOP banderyzacji Polski!!!”. Członkowie grupy postulują m.in. wystawiania na trasie przejazdu fana UPA transparentów przedstawiających znak drogowy z napisem: „Zakaz przejazdu dla banderowców”.

Choć na trasie przejazdu nie stanę, całym sercem podpisuję się tym manifestem. Utożsamiam się z nim w myśl szacunku dla ideałów innej niż ukraińska demokracji i pamięci ponad 100 tysięcy Polaków wymordowanych przez banderowskich idoli Petra Poroszenki.

Bogusław Jeznach
http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 25 do “Stop banderyzacji Polski”

 1. NIE WPUŚCIĆ BANDEROWCA ukrańskiego "poroszenko" do Polski ! said

  OBRZUCAJMY zgniłymi jajkami i wszystkim czym się da tego złodziejskiego zbrodniarza wojennego BANDEROWCA dyktatora żydo-ukraińskiego Poroszenko jak się to ścierwo pokarze w Warszawie i Polsce 17-XII-2014r.

  Ten bandyta BANDEROWIEC Proszenko przyjedzie do Polski, aby się FAŁSZYWIE uwiarogodnic przed światową opinią publiczna.

  ZABIJAKA żydo-ukraiński BANDEROWIEC chwalca UPA Petro Poroshenko ten wydał teraz rozkaz MORDOWANIA Ruskich teraz jest .. NIBY „zaproszony” jako „oficjalny gośc” na 17 grudnia 2014r do Warszawy … jako NIBY „gośc” wszystkich „polaków” . . . . SIĆ … co jest perfidnym kłamstwem !

  Nie zapominać, że tego GŁUPKA Komorowskiego obrzucano jajami jak ten pojechał do POLSKIEGO Łucka 14 lipca 2013r na POLSKĄ ziemie Kresową. Komorowski został UDERZONY zgnitym jajem przez WYNAJETEGO BANDEROWCA członka „Swobody” przez ukraińskie SŁUŻBY SPECJALNE, aby tym sposobem UBLIŻYĆ oraz PONIŻYĆ dodatkowo Polakom.

  Ten ukrainiec banderowiec został UNIEWINIONY za uderzenie Komorowskiego!

  Polacy zamieszkali poza Polską, cała Polonio Światowa zwałszcza ta zamieszkała w Kanadzie i USA ZWALCZAJMY wspólnymi siłami wszelką POMOC temu nazistowskiemu przypadkowemu benkartowi politycznemu o nazwie „ukraina” dopóki obecny rządy BANDEROWCÓW ludobójców Jacyniuka/Petro Poroshenko będą się DALEJ uchylać ze WZROTEM polskich kościołów polskim wspólnotom religijnym we Lwowie i na całej gównianej ukrainie !!!

  Niech ten zafałszowany OSZUST Komorowski zaprasza ale TYLKO PRYWATNIE do siebie, do swojego prywatnego mieszkania gdzieś w nocy ukratkiem przez okno od piwnicy tego ZNIENAWIDZONEGO w Polsce ZABIJAKĘ banderowskiego poroszenkę z jego bandycką kliką z krwawego żydo-mafijnego Kijowa, gdzie rządzą po-hitlerowskie męty rzeźnicy ukraińscy, istni hitlerowscy naziole.

  Od 1991 roku rozwydrzeni banderowcy UKRAINCY którzy dopadli władzy w Kijowie jak islamaska DZICZ zaczęli NISZCZYĆ na niespotykaną dotychczas skalę wszystko co było związane z polskościa w POLSKIM Lwowie i na POLSKICH Kresach Wschodnich: polskie kościoły, pozostałości polskich cmentarzy, polskie dokumenty w archiwach, księgi wieczyste, polskie stare książkowe woliuminy nie zniszczone przez ruskich w bibliotekach na tej wirtualnej zdziczałej nazistowskiej „ukrainie”.

  Te ukraińskie rozwydżone nazistowskie bezkarne SUQINSYNY rządzący w Kijowie też PRZYWŁASZCZYLI sobie WSZYSTKIE polskie obiekty sakralne, które zobowiązali się ZWRÓCIĆ Polakom w 1991 roku ale do DZISIAJ ich NIE oddali PRAWOWITYM właścicielom czyli POLAKOM zamieszkałym na tej gównianej wirtualnej „ukrainie” których jeszcze ukraińcy nie zabili siekierami jak to zrobili z 150 tysiącami tylko na Wołyniu … ale nie wiadomo co będzie dalej w tej zdziczałej krainie „ukraina”.

  Tak właśnie bogacił się każdy UKRAINIC kiedyś na zabitych Polakach, a teraz na wyrzynanych Ruskich przez ukrainców !

  Ta anty-polskie GNIDY Komorowski, Kaczyński, Kopacz, Piechociński, R.Sikorski będą oficjalnie GRATULOWAĆ 17 grudnia 2014r w Warszawie temu BANDYCIE poroszenko za to że on też razem z innymi banderowcami ukraińskim kuczmą i juszczenką OKRADLI Polaków i zrobili Polaków w przysłowiowego KONIA !

 2. WIRTUALNA ukraina na witrynie swojej ambasady w USA wysuwa ROZCZENIA TERYTORIALNE wobec Polski !!! said

  Dosłownie WSZYSTKO jest KŁAMSTWEM co wyprodukowane przez nazistowskich PSYCHOLI banderowskich z tego zdegenerowanego moralnie Kijowa.

  Oficjalny profil ambasady tej GÓWNIANEJ tzw. „ukrainy” w Stanach Zjednoczonych na Facebooku zamieścił mapy, na których ziemie współczesnej Rzeczypospolitej ZNAJDUJĄ się w GRANICACH tego tzw. „państwa ukraińskiego” którego NIGDY NIE było na mapach Świata.

  Polacy zamieszkali w Kraju nie zdają sobie sprawy z tego, że ukraińscy NAZIOLE banderowcy z Kijowa na czele z tym ZBRODNIARZEMEM Arsenij Jaceniukiem i tym żydo-ukrainskim banderowskim oszołomem Petro Poroszenko ROZPOCZELI oficjalną WOJNĘ PROPAGANDOWĄ z Polską za pomocą BANDEROWSKIEGO nazistowskiego ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z ich “Propagandą Kartograficzną” we wczorajszym poście umieszczonym na profilu Ambasady Ukrainy BANDEROWSKIEJ w Stanach Zjednoczonych.

  Post zawiera mapy tej tzw. „ukrainy”, na których część ZIEM czyli OBECNEGO terytorium Polski OZNACZONA jest jako „ziemie ukraińskie” !
  O tym też informuje witryna internetowa Kresowiaków:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ambasada-ukrainy-w-usa-wysuwa-roszczenia-terytorialne-wobec-polski-mapy#

  Nie zapominać o tym, że 17 grudnia 2014 ma być witany z wielką pompią w Warszawie ten REWOZJONIASTA ZABIJAKA Petro Poroszenka przez tego skończonego DURNIA Komorowskiego i jego żydo-mafijną anty-polska klikę PO-PiS-PSL-SLD !

  Zobaczcie to WODOGŁOWIE bezczelnych nazioli banderowców tutaj:

 3. Ość said

  Przypominam, że bandytę psychpatycznego Banderę szkoliła żydo-abwera i żydo-gestapo – którego szefem było żydzisko niemieckie o nazwie HEINDRICH MUELLER, którego grób niedawno odkryto na kierkucie w Berlinie.

  Zacznijmy w końcu mówić otwarcie kto wywołał wszystkie wojny i rewolucje na Świecie z setkami milionów ofiar ludzkich.

  „Chazarska dzicz na smycz”. Oto moje hasło.

  Niewygodna prawda

  Dziś prawdziwych żydów już nie ma
  dzicz chazarska do władzy się rwie

  Trzeba wyrżnąć to gówno mieczami
  nim feudalizm pojawi się

 4. Ukraińcy w Polsce są coraz bardziej BEZCZELNI ! Wymusic na REŻIMIE Poroszenko NATYCHMIASTOWY zwrot polskich kościołów! said

  UWAGA !

  Poprzednie tzw. „rządy ukrainy” od 1991 roku i aż do DZISIAJ łącznie z obecną ludobujczą juntą zabijaków Jacyniuka/Petro Poroshenko/Turczynow rządząca na Ukrainie NIE wywiązują się z ze swoich ZOOBOWIĄZAŃ rządów ukraińskich ZWROTU polskich obiektów sakralnych, POLSKICH KOŚCIOŁÓW dla polskich grup wyznaniowych żyjących na Ukrainie oraz polskim szkołom, które są zwalczane z urzędu ukraińskiego.

  Polakom zamieszkałym w II RP (obecna tzw. „ukraina”) do DZISIAJ nie ZWRÓCONO wcześniej ZRABOWANE im majątki przez komunistów po 17 września 1939 roku czyli po agresji na Polskę !!!

  My Polacy zamieszkali na całym Świecie jako Polonia USA oraz ŚWIATOWA, RZĄDAMY NATYCHMIASTOWEGO ZWROTU zamieszkałym Polakom bez dyskusji przez banderowskie marionetki ukrainskie we Lwowie następujących POLSKICH kościołów:

  pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie
  pw. św. Elżbiety we Lwowie
  pw. Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie
  kościoła Dominikanów we Lwowie

  Do chwili obecnej Polakom zamieszkałym na Ukrainie władze ukrainy NIE chcą ODDAĆ ŻADNEJ polskiej świątyni zagrabionych przez ukrainców , za co rząd obecnej Ukrainy musi zostac UKARANY !!!

  Polonio Światowa BOJKOTYJMY

  We Lwowie przed 2-ą wojną światową funkcjonowało co najmniej 36 POLSKICH świątyń, które należały do obrządku rzymskokatolickiego to znaczy do Polaków, a także innych 18 obiektów sakralnych jak ewangielickich i innch, które były WŁASNOŚCIĄ innych POLSKICH grup wyznaniowych.

  Po wyrżnięciu Polaków przez banderowców ukraińskich i po zakończeniu II wojny światowej i PRZYMUSOWYM wysiedleniu Polaków w 1948 roku za czasów sowieckich były CZYNNE trzy(3) POLSKIE świątynie katolickie:

  katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
  kościół pw. św. Antoniego na Łyczakowie oraz do 1962 r.
  kościół pw. Marii Magdaleny.

  Do tych świątyń uczęszczali zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, gdyż ci drudzy, będący grekokatolikami, zostali pozbawieni możliwości praktykowania religii w swoim obrządku w 1946 r.

  W 1991 r po rozkłuciu ZSSR przez żydo-bolszewicką mafię z Zachodu i utworzeniu tej sztucznie terytorialnej Ukrainy, której utworzenie w takim kształcie w jakim ona powstała na CAŁKOWITYM obszarze „Radzieckiej Republiki Ukrainskiej” z ZSRR jest FAKTYCZNIE NIE zgodne z prawem międzynarodowym oraz NIE zgodne z zapisami Księg Wieczystych gdyż te terytoria przez 1000 lat zawsze były własnością POLSKI lub Rosji lub Węgierskimi terytoriami, gdyż NIGDY w dotychczasowej historii rzadnego państwa „ukrany’ NIGDY NIE było !

  Instytucja Państwa Polskiego w 1991 roku pod przymusem USA poparła to fałszerstwo ustanowienia tzw. „ukrainy” na całym terytorium „Radzieckiej Republiki Ukraińskiej” z byłego ZSRR co wykreowała w bardzo POWAŻNY konflikt międzynarodowy, gdyż ta decyzja jest NIE zgodna z prawem i faktami historii Europy.

  Niestety ale jak ZAWSZE NIE wdzięczni ukraincy nacjonaliści i banderowcy NIE chcą o tym pamietac nawet tego poparcia powstałej III RP , a jako „zapłatę” dla Polaków teraz ci wsparci ukrańcy na co dzień PRZEŚLADUJĄ oraz dyskryminują zamieszkałych Polaków na tej obecnej „po-majdanowej” ukrainie !!!

  Powstałe państwo Ukraina w 1991 ZOBOWIAZAŁO się NIE zwlczac religi i ZOOBOWIĄZAŁO się ZWRÓCIĆ światynie adekwatnym odradzającym się wspólnotom religijnym, czego do DZISIEJSZEGO dnia nie uczyniło.

  We Lwowie zdecydowana większość przedwojennych POLSKICH kościołów rzymskokatolickich została nielegalnie PRZEKAZANA NIE prawowitym właścicielom czyli Ukraińcom!
  POLSKIE wspólnoty religijne celowo zostały POMINIETE przez tzw. „rząd ukrainski” z Kijowa, dlatego te ukraińskie władze we Lwowie też nie zwróciły polskim wspólnotom religijnym polskich obiektów ZRABOWANYCH Polakom kiedyś przez władze żydowskiego ZSRR.

  Tak się stało, gdyż wszyscy dotychczasowi tzw. „polscy prezydenci III RP” , premierzy czy tzw. „polscy” ministrowie spraw zagranicznych NIGDY do tej pory NIE byli etnicznymi Polakmi lecz jedynie polskimi obywatelami pochodzący z NIE polskich MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w IIII RP.

  Za PRZEŚLADOWANYMI przez ukraińców Polakmi zamieszkałymi na tej wirtualnej „ukrainie” NIGDY się nie wstawił tzw. „polscy prezydenci” czyli faktycznie żydzi z polskim obywatelstwem, tacy jak Tw bolek Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński czy ten obecny pajac Komorowski.

  Niestety za tymi nie wyrżniętymi jeszcze Polakami zamieszkałymi na POLSKICH Kresach wschodnich teraz nazywaną tzw. „ukraina” też nie wstawiali się w obronie ci przekupni gównozjady, czyli tak zwany „polski rząd” czyli zgraja żydo-gangsterskiej warszawki z banderowcem J.Kaczyńskim, żydo-kaszubskim gangsterem Tuskiem, czy obecną naiwną anty-polską Kopacz.
  Za prześladowanymi Polakami zamieszkałymi na wirtualnej „ukrainie” też nie wstawiają się NIGDY ci sodomici o nazwie tzw. „Sejm III RP”.

  Żydo-banderowskie totalitarne rządy banderowców ukrainskich z Kijowa oczywiście WYKOŻYSTAŁY tą anty-polskośc żydo-mafijnych rządów „warszawki” III RP, dlatego te banderowskie rządy Kijowa instalowane przez żydo-amerykański CIA postanowili DYSKRYMINOWAĆ tam zamieszkałych Polaków, dlatego POLAKOM władze ukrainskie NICZEGO Polakom NIE zwróciły do dzisiaj co zostało im przemocą UKRADZINE, zagarnięte do 1948 roku.

  DALTEGO Polonia Światowa, zwłaszcza w USA i Kanadzie zacznie otwarcie ZWALCZAĆ po całości obecną rządząca junte żydo-ukraińską w Kijowie, za prześladowanie Polaków na obecnej bandycko-nazistowskiej Ukrainie!

  DOSYĆ tej zabawy i OSZUKIWANIA przez tych złodzieji banderowców ukraińskich, którzy NIE chca zwrócic Polakom nawet POLSKICH kościołów na tej wirtualnej „ukrainie”, a na dodatek tego rozpętali ANTY-POLSKIE akcje, otwarcie atakują zajedle zamieszkała polską mniejszośc !
  DOSYĆ tego wy naziści banderowcy ukrainscy!
  DOSYĆ!

  BEZCZELNI jak zawsze ukraincy twierdzą, że jak Polakom oddadzą na przykład kościół Marii Magdaleny we Lwowie, to Lwów przestanie być ukraiński, bo to byłby dowód, że to miasto wraca do Polski . . .

  Jak prezydentem Ukrainy został Wiktor Juszczenko, którego wybór na to stanowisko bardzo mocno wsparł polski rząd „warszawki” na czele z żydem Kwaśniewskim to potem jednym z pierwszych aktów prawnych Juszczenki było rozporządzenie, które wprowadzało w życie dekret prezydenta Leonida Kuczmy z 21 marca 2002 r.:

  „O natychmiastowych działaniach dotyczących ostatecznego rozwiązania negatywnych skutków polityki totalitarnej byłego ZSRR dotyczącej religii, a także jak najszybszego ODDANIA wpólnotom religijnym bezprawnie ODEBRANYCH obiektów sakralnych i praw kościołom i organizacjom religijnym”.

  Po wydaniu tego dekretu Juszczenki banderowcy ukrainscy we Lwowie ZAKPILI sobie z Polaków zamieszkałych na ukrainie i we wnetrzu kościoła Marii Magdaleny we Lwowie pozdejmowali obrazy Jezusa Chrystusa, a w ich miejsca zawiesili portrety MORDERCY Stefana Bandery który nakazywał mordować Polaków.

  Polacy zamieszkali poza Polską, cała Polonio Światowa ZWALCZAJCIE wszelką POMOC obecnej Ukrainie, dopóki obecny rządy dyktatorów Jacyniuka/Petro Poroshenko będą się uchylać ze WZROTEM polskich kościołów polskim wspólnotom religijnym we Lwowie i na całej Ukrainie !!!

  http://www.polskatimes.pl/artykul/236569,lwow-nie-oddal-polakom-swiatyni,2,id,t,sa.html

  Polscy obywatele zamieszkali w III RP KATEGORYCZNIE idzmy do lokalnych biur posłów na Sejm III RP i ZARZADAJMY od nich napisania wniosku do „rządu polskiego” warszawki aby NATYCHMIAST wysłali NOTĘ do tego nowego „prezydenta” Ukrainy Petro Poroszenko w sprawie NATYCHMIASTOWEGO ZWROTU polskich kościołów dla polskich wspólnot religijnych zamieszkałej na tej obecnej tzw. „ukrainie”

  Polacy zamieszkali w Polsce przy każdej okazji DOMAGAJMY się NATYCHMIASTOWEGO WYJAŚNIENIA przez Posłow do Sejmu , Sentaorów i polityków wysokiego szczebla teraz przed wyborami do lokalnych władz tej sprawy KRADZIEŻY polskich kościołów przez Ukraińców we Lwowie i innych miastach „ukrainy”!

 5. Cracovia Pany! said

  „oligarchowie już nigdy nie będą mieli wpływu na ukraińską władzę”.

  Petro Poroszenko

  :)))

 6. Inkwizytor said

  Spotka się fagas ( Komorowski ) ze zbrodniarzem ( Poroszenko ). Że też ziemia nosi takich ssynów

 7. Henry said

  On chce jeszcze sprzedawac bron dla Ukrain., chociaz wie co powiedzial Obam., ze rozwiazanie konfliktu istnieje talko na drodze pokojowej.Wszyscy europejscy przywodcy to potwierdzaja, ze tylko dyplomatyczne rozwiazanie konfliktu.
  Prezyd. Polski jak i wczesniej generalowie uwazaja, ze tylko droga militarna mozna rozwiazac ten konflikt.

  Z pewnoscia Narod Polski nie chce wojny z Rosja, a sprzedaz do Ukrain. sprzetu wojkowego tylko zaostrza ten konflikt.
  Sprawa jest prosta to banderowcy napadli na Doneck artylerja ciezka, czolgami, samolot. i helikopter.
  Doneck tylko sie broni, Donezk nie atakuje Kijowa.

  Brat z Rosji przechodzi w bialy dzien przez granice do Ukrain. ( 400 km granica ), ktora nie jest strzezona i kontrolowana.
  Czy to jest dziwne dla zachodu, ze ludzie rzucaja prace w Rosji i wracaja do Donecka, aby bronic swoje dzieci, matki i ojcow.??

  Czy tego Narod Polski i prezyd. Komor. i caly zachod nie rozumieja ??

  Dajcie im tylko prawo do swego jezyka i decydowania samym o sobie na terytyt. i z zachowanie integralnosci Ukrainy.

  Rosja od poczatku byla i jest na stanowisku, aby Doneck i inne teryt. wsch. Ukrainy zachowaly integralnosc Ukrainy.

  O co wiec chodzi??

  O robienie „kapuchy” kosztem niewinnych dzieci, matek i ojcow.

  Destabilizacja ekomom. i polityczna Rosji doprowadzi do destabilizacji calej EU, a na pierwszym miejscu Polski.
  Czy te pudle na smyczy tego nie wiedza ??

  Przyjdzie taki czas, ze wszyscy za to zaplaca doprawadzajac do destabilizacji EU i wszystkich krajow slowianskich.

  Niewyplacalnosc Rosji i bankroctwo bankow doprowadzi do kryzysu bankow europejskich i calego kryzysu ekonom.
  i politycznego w Europie.
  Czy to takie trudne do przewidzenia ??

  Nie, wydaje mi sie, ze to pentagonczycy maja taki cel, a realizuja to majac do dyspozycji machine propagand.
  i kundlow takich prez. Komo.i innych co zajmuja sie kontrola kilometrowek, podcinanien stolek jeden drugiemu, anie zajmuja sie
  sluzba dla narodu.

  Czy chociaz jeden raz jakis z tych kundli w ostatnich latach powiedzial:
  ” Ja kocham Polske i Narod Polski i zrobie wszystko aby ludzie zyli w dobrobycie, godnie i spokojnie – tak mi dopomoz Bog”.
  Nie zajeci podcinaniem galezi na ktorej siedza i prywata.
  Chanba – tylko 24 lata troche wolnosci i i z deszczu pod rynne.

  Czy on nie wie , ze ginna tam niewinne dzieci i ludnosc cywilna.??
  Interesy prywatne sa gora nad interesami i dobrem narodu.

 8. 70% studentów w Lublinie ma pochodzenie ukraińskie, podobnie jak 60% funkcjonariuszy szkoły policyjnej w Słupsku.

  Narodowcy powinni NATYCHMIAST stworzyć trzygłową hydrę: półtajną Ligę Polską działającą wśród całej Polonii zamieszkującej świat, która współtworzyłaby „Skarb Narodowy” (dzięki któremu R. Dmowski został zresztą tym kim został), Stronnictwo Narodowe jako stowarzyszenie, a w ostateczności partia o profilu czysto politycznym oraz istniejący już Obóz Wielkiej Polski, podobnie kontynuujący dawne tradycje, a zatem przygotowujący grunt narodowcom, szkolący, edukujący i wychowujący przyszłą elitę Narodu. Zaangażowałby to wszystkich polskich narodowców i dało podstawy pod działalność obecną, jak i przyszłą. Każdą, nie tylko polityczną. Pytanie: kto ma to zrobić, gdzie się podziali następcy Dmowskiego, Balickiego, Grabskiego, Rybarskiego, Popławskiego, Kwiatkowskiego czy Bieleckiego?

 9. Cracovia Pany! said

  Polacy wyciągnęli do nas braterską ręką, gdy wróg przekroczył próg naszego domu

  Czy te oczy mogą kłamać?

 10. Filo said

  Ale heca!
  A my sie straszylismy muzulmanami, ktorzy juz-juz, tuz-tuz , Poloniae ante portas..
  a tymczasem kolejny raz nas pejsy wydudkaly na strychu!

  Teraz to juz nie pomoga zadne mrzonki bo Polacy juz sie nie potrafia zebrac do kupy i cos wspolnie zadecydowac.
  A pojedyncze osoby, ktore zaczna podskakiwac to pojada na spotkanie z Leperem.

  Polska oligarchia zydowska pomaga stworzyc kolejny syjon na Ukrainie – tyle, ze tym razem zalegalizowany .
  Tusk dal dyla i bedzie pomagac by proxy, Komorowski jest tak glupi, ze gada co mu kaza bo pisac nie umie, a kurdupel Prezio bedzie wital hitlerowca z kwiatami i w lansadach. Swoj do swego i po swoje.
  A tymczasem graf Poroszenko zazyczy sobie od Polakow Przemysla, Zamojszczyzny, czolgow i pieniedzy i ‚Wszystko co tam macie jeszcze w lodowce” .

  Polacy zamiast do meczetow , na czworaka i na bosaka poklonia sie nowym panom!
  Pejsami do ziemi.
  A na Rynku w Krakowie kolejne kurwy ladacznice zbierac beda datki na glodujaca armie ukrainska.
  Wyuczyli raba, zeby pejcz na siebie przyniosl panu w zebach.

  Holocie sie Gierek nie podobal??? Niech robia teraz na Ukrow.
  A w nastepnych wyborach prezydenckich zaglosujemy na … wspolnego prezydenta, pogromce majdanu.

 11. Siekiera_Motyka said


  Kim jest i kogo reprezentuje, by stojąc przed zgromadzeniem parlamentarnym tak nauczać nas, Polaków?

  Jakąż demokrację reprezentuje i jaką zamierza budować?

  Na jakich wartościach moralnych i historycznych oprze filozofię rozwoju swojego państwa?

  Co może nam – Polakom zaoferować?

  To są świetne pytania nie tylko dla Oligarcha Petro Poroszenki ale i dla Komorowskiego.
  A Tusk uciekł bo mu się w kraju paliło.

  Słuchaj od 17 min.
  „https://www.youtube.com/watch?v=Rm8tBBTGoUQ”

 12. Filo said

  A moderator znow sie na mnie uwzial.
  Biedny moderator. ma duzo roboty.

 13. NICK said

  P. Robert (8).
  Mniej więcej tak. Z tym, że, o ile Lublin, Świdnik i BLISKIE okolice, są nasączone „ukraińcami”, o tyle słomki z dupska Słupska, sięgają promienia, przynajmniej – Ustka. Nadto, wraz z wrażymi kadetami, ‚rozpluskwią’ się. Na Polskę.

 14. Nemo said

  „Tego dnia wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą. Po rozmowie ukraiński dyplomata napisał na Twitterze, że Polska ma przeznaczyć 3 mln euro na pomoc materiałową dla ukraińskiego wojska.”
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/MON-wspomoze-Ukraine-3-milionami-euro-3254099.html

 15. MatkaPolka said

  Banderowiec w “polskim” Kne-Sejmie

  – dziękuje za widły i siekiery od Żydów polskich od bandero- Żydów z „Ukrainy”w budowie Wielkiej Chazarii – od Wisły do Morza Czarnego – i znowu będą riezac Lachiw dla chwałyWielkiej Ukro-Chazarii
  Heroiam Chwała

  Wystąpienie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki na uroczystym zgromadzeniu posłów i senatorów

 16. MatkaPolka said

  ŚWIATOSŁAW I ZDOBYWCA
  W 965 roku Światosław I rozbił imperium Chazarów.

  http://www.zamki.name/kraje/rus/swiatoslaw1.php

  „…Wojna jednak nie była zakończona. Arabski podróżnik Ibn ł iaukal opisał kolejne klęski, na jakie kniaź ruski naraził chaganat. Siły Kusi musiały wonczas być znaczące. Lew Diadon, już podczas wyprawy na Bułgarię Naddunajską, ocenił ruskie zastępy na 60 tysięcy żołnierzy, Nestor jedynie na 10 tysięcy, jednak w tym czasie znaczna część wojsk miała się znajdować w Kijowie i potykać z Pieczyngami. Tak czy inaczej, Chazarowie ze swoim dziesięcio-tysięcznym korpusem, bez wsparcia Węgrów, którzy, jak pamiętamy, w 895 roku odeszli nad Dunaj, i świeżo pobitych Bułgarów Kamskich, mieli marne widoki na odparcie najazdu ruskiego. I nie odparli go. Przegrana była porażająca.

  Opisujący wydarzenia w latach 968/969 Ibn Haukal wspomniał o trzech kolejnych klęskach poniesionych przez Chazarów, zakończonych ostatecznie wzięciem stolicy chaganatu, Itilu, i bliżej nieznanego miasta Semender”.

  Pozostałości państwa chazarskiego w postaci tzw. państwa Saksynów przetrwały co prawda nad dolną Wołgą, jednak jako podmiot polityczny w rejonie Morza Kaspijskiego nie mogły już być poważnie brane pod uwagę. Suzerenowie Rusi, którym prawdopodobnie jeszcze Oleg musiał płacić trybut, zostali znacząco zredukowani. Na tym jednak Swiatosław nie poprzestał…

  Fragment książki: W. Chrzanowski „KRONIKA SŁOWIAN” s. 207-208

 17. MatkaPolka said

  OJCZYZNĄ ŻYDÓW JEST MONGOLIA

  Khazarian History Notes

  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

  • Pre-history

  1 China
  a) One of the earliest agrarian societies, has had a long history of problems with nomadic tribes of the Eurasian steppes. The Chinese were experienced in battle with the nomads and eventually drove them westward.

  2 Invasion

  b) Unlike the western agrarians, the Chinese likely knew Nomadic culture, their migration routes, and how to engage and defeat them in battle

  1. Eventually the Chinese defeated the nomads, and forced them out of the region
  2. The nomads relied on their mobility for protection. they were only part time specialists in fighting, and were no match for the recourses of agrarian China.
  c) As these nomadic tribes, moved westward, they found agrarian societies who were no match for them.

  * We see these classic (moving target v.s. still target) episodes which would dominate the conflicts of this era. Nomads could invade, loot, and destroy villages and then retreat back into the grasslands. For the agrarian societies to rebel, they had to go out and find these nomads who could be anywhere, making offensive military campaigns almost impossible. 2. only in later centuries do the western agrarians come to understand nomadic military tactics, and later defeat those not already in the process of becoming agruarianized.

  3 Empire of the white Huns (350-550)

  a) In the year 350 the Huns (the first of the many nomadic tribes from the grasslands [steppes] of northwest China) arrive in the region of Transoxania.

  1. Transoxania is a region located south of the Aral sea. It is named after the river that runs through it, the Oxus river (now called Amu Darya) Oxus is only a Historic name.
  1.1 A Greek colony existed here in the times B.C. however was thought to be destroyed by Indians and had no influence on Hun culture

  1.2 This is a research frontier, in the history of Transoxania.

  b) As the Huns move toward the Caspian sea and farther South, they drive the Persians south, or may have absorbed them (into Hun culture).

  The Persians and Huns get involved in many conflicts over the years, before forming any alliances.
  1. In 392 A.D. the Huns aid the Persians in an attack on Roman Mesopotamia.

  c) Over time many other tribes appear in what is now south Russia. They are believed to be offspring of the Huns and or other nomadic tribes from the east. These tribes include the Bulgars, Avars, Uguars, and Khazars*. see arrows on map ‘pre-history’

  d) The greatest leader of the Hun Empire was Attila, His death in 550 A.D. causes the empire to fall.

  4 Western Turkish [Tirkut] {AKA Turkut*} Kingdom (550-650)

  a) Attila’s death creates a power vacuum for eastern Europe. These various pastoral nomads are longer are forced to pay tribute to the Huns. This allows for less energy devoted to doing so. For pastoral societies to pay tribute, Trade for currency as well as giving up actual livestock must take place. If tribute isn’t given the threat of a Hun army invasion, accompanied with fellow tribes under the same Hun tutelage is eminent.
  1. The Avars and Uigurs move westward, the Avars then occupy the northern shores of the Danube River.

  2. The Khazars are contempt with their occupied region, located between the Black Sea and the Caspian Sea.
  2.1 With good reason; The Khazars frequently raid the region south of them, Georgia. They would raid cities and collect rich plunder, for the area wasn’t occupied by either Rome or Persia.
  2.2 The Khazars do not move westward.

  b) The various pastoral (Turkish) tribes soon realize the need to form an alliance, to defend themselves against the threats offered by Byzantium and other ‘civilized’ societies.

  They form what became known as the Western Turkish Empire, aka Turkut Kingdom. The leader of this kingdom was called a *Kagan, the Khazars were to adopt this name and use it in reference to their rulers.

  1. This (Turkish empire) was really nothing more than a mere continuation of the Hun empire. The map shows both empires side by side, however; please note that one preceded the other.

  c) During this time (in 627 A.D.) the Roman [or east Roman AKA Byzantium] Empire began to campaign against Persia. Under the Emperor Heraclius. They invaded the Persian provinces of eastern Mesopotamia. The Khazars (still part of the Turkish Empire – not yet fully independent) sent 40,000 horsemen to the aid of the East Roman (Byzantium); see on map ‘pre-history’

  1. The Kagan (Khazar Ruler) became impatient with the cautious(slow) pace of the Romans, and left to invade Tbilisi. The raid on Tables (now the capital of Georgia[the former soviet republic; not the southern U.S. state] was unsuccessful, and the Khazars returned home.
  1.1 The Georgians had suffered Khazar invasions for several years, and got wise to the situation, they fortified their capital city> Tbilisi.

  d) Rise of Islam (632-633) under the Arab conquests.
  1. A year after Prophet Muhammad’s death [pabbuh] 632 A.D. ; ten years after the Hegira (the migration of the Muslim community from Mecca to Madinah ([then called Yathrib] 622 A.D.) and starting point of the Islamic [lunar] calendar; the Muslims conquered the Arabian peninsula, and parts of north Africa and Asia Minor, as well as Persia (now called Iran).
  1.1. The region was now transformed by three new superpowers; The Byzantine Empire, The Umayyad Caliphate, and the emerging Khazarian Empire.
  1.2. In 680 A.D. the Grandson of Prophet (Hussayen) is slaughtered at Karbala. The Party of Prophets son in law {Ali ibn Abi Talib} is born. The party (Shiat-Ali) or Shi’ias begin their struggle for independence from the Umayyad Caliphate. They play a key role in the political situation involving the Arab-Khazar wars. The Arabs may have ‘turned back’ in 737 [the Arabs defeated the Khazars and reached Darband, (Derbant) but decided not to take over, but rather to leave the area north of the Caucasus] because of internal problems with the Caliphate. These ‘problems’ likely involved Shi’ia uprisings in their city Kufa, now located in Iraq, also called An-Najaf

  • Rise of Khazaria

  1 – Hellenization / The Greek influence

  a) It is often presumed the Khazars learned Agriculture from the Greeks living in the area around the Euxine (Black Sea). The Greeks developed several colonies in the area during the 700’s. Most of these colonies were located on the Crimean Peninsula.
  1. These include; Theodosia, Kimmerikon, Nymphaion, Hermonassa, Phanagoria, Mirmekion, Tyritake, and Pantikapaion.
  1.1 These colonies served as cornerstones for cities like Dores, Kirch, and Tamatarkha.
  b) As agriculture developed the Khazars were able to develop settlements, Build Castles and establish a permanent foothold in the region.

  2 – Caste
  a) Over time the Khazars developed a stratified social system. Two economic classes emerge within the culture.
  1. The higher class; the Ak-Khazars and the lower class; the Kara Khazars There are many different theories pertaining to this aspect of The Khazar Heritage. Some suggest this Caste was nothing more than a class system; not strictly divided by birth status.
  2. The Ak-Khazars or ‘White Khazars’ were said to be fair skinned and beautiful like women, with long braided hair. The Kara-Khazars (according to Arab writers) were described as ugly and as dark as Indians

  3 – Arab-Khazar wars
  a) The Soviet historians have given the Khazars their place in history as a people who fought Arab invasion and the Proselytization of Islam. For many years their conversion to Judaism was ignored by Russian historians.

  b) The wars began in 651 and ended in 737 with Arab victory.

  c) The Abbasid Caliphate began to suffer from internal conflicts, and in 737 A.D., their armies were called back, and a campaign against eastern Europe never got under way

  d) In 730 the Khazars began their destructive campaign on the Chalphate. The Khazars attacked the city of Ardabil, and got as far as Mosul. (see map ‘Rise of Khazaria’)

  e) The Khazar army was finally pushed back by a fresh Army while on their way to Dimasq (Damascus).

  f) In 732 The future Emperor Constantine V married a Khazar princess. Their son Leo IV, known as Leo the Khazar ruled the throne.

  4 – Expansion

  a) With the Arab wars of the early 700s behind them, the Khazars could now direct their attention to the north. They began several conquests in the Dnieper River valley. The Khazars extracted tribute from several nations stretching (at one time or another) to the Aral sea, the Urals and as far west as the Danube. Eventually they sacked Kiev in 840, extracting rich tribute from its Slavic population

  5 – Conversion to Judaism

  b) Bulan The first Khazar Kagan [King] and his conversion story. The story first appears in the Kazari published in 1700s*?

  c) many different story lines exist to tell the story.

  1. Yehudah ha-Levi (c. 1080-1141).
  1.1 an angel appears to Bulan and tells him „Your way of thinking is pleasing to God, but not your way of acting.”
  1.2 Bulan consults a philosopher, and informs him of his idea; that either the Christian or Muslim religion is the right way of ‘acting’
  1.3 Bulan consults a christen sage and says „I do not see any logical conclusion here; indeed, logic rejects most of what you have said…. I cannot accept these things… My duty is to investigate further.”
  1.4 He then invited an Islamic mullah [to his court], questioning him regarding his doctrine and observance. After talking to the Mullah he said „Indeed, I see myself compelled to ask the Jews, because they are the relic of the Children of Israel. For I see that they constitute in themselves the evidence for the divine law on earth.”
  1.5 (after inviting the rabbi) The rabbi replied: „I believe in the God of Abraham, Isaac, and Israel, who led the children of Israel out of Egypt with signs and miracles;
  1.6 After this [conversation] the Khazar king traveled to the caucuses (mountains) and came upon a cave where Jews had observed the Sabbath. The King was circumcised. The King only revealed this to his special friends and when his community of Jews had increased (several more upper-class Khazars then converted) he made the affair public

  d) Another story involves the Khazar king inviting three sages to his court. A Christian, Muslim and Jewish sage were summoned. The Jew was said to already be at his disposal [Koestler] and only the other 2 were summoned. The three of them argued and the story goes…….**

  e) The other theory is based on a Jewish manuscript that said the Khazars converted when an Army general became king.

  • Fall of Khazaria

  I do not have a good set of notes ready at this time that I can show – dealing with the fall of the empire. To truly understand the downfall, and how and why the events took place, one would have to understand the complicated political intricacies that played a part, even before the Vikings showed up on the scene.

  The map labeled ‚the fall of Khazaria’ (click image right) should be self explanatory. I used The Thirteenth Tribe by Arthur Koestler, and The Khazaria Info Center hosted by Kevin Brook to make that map. It will show step by step the campaign made by the Vikings as they conquered the scene.

  The „Muslim Victory” shown on the map deals with the Khazar Muslims and their war with the Vikings (a revenge campaign against the Vikings for invading the Caspian Sea and pillaging Muslim communities within land accessible by the Caspian Sea). I wanted to make clear this battle [which took place in the Volga Delta] was not fought by the Abbasid Caliphate.

 18. MatkaPolka said

  Germanie to też Chazarzy , a wiec tzw. Żydzi
  ASKENAZI TO W JĘZYKU CHAZARSKIM GERMANIE

  ASKENAZI = GERMANIE; AWAROWIE = BAWAROWIE – to Chazarzy

  http://www.koreywo.com/chazarowie.htm

  Chazarowie.

  Kilka dni temu, a więc w połowie miesiąca lutego, zadzwonił do mnie mój dobry znajomy. Po grzecznościowych powitaniach, w których jak zwykle trzeba koniecznie zapytać o zdrowie i samopoczucie piękniejszej połowy, mój przyjaciel z ledwie hamowanym entuzjazmem oznajmił, że właśnie dowiedział się z jakiejś internetowej publikacji o istnieniu Chazarów. Entuzjazm brał się głównie z nowo nabytej wiedzy, że dzisiejsi Żydzi dzielą się na Sefardyjczykow oraz Aszkenazyjczyków i że tylko ci pierwsi pochodzą z Judei.
  Aszkenazyczycy bowiem nie mają nic wspólnego z Semitami choć również podają się za Żydów.

  Mówiąc szczerze wcale mnie rozgorączkowanie kolegi nie zdziwiło bowiem doskonale pamiętam, jak coś ze dwa lata temu omal nie spadłem z krzesła, kiedy sam odkryłem tę prawdę o dzisiejszej społeczności żydowskiej. I, jak się nad tym dobrze zastanowić to faktycznie, wiedza o Chazarach nie jest specjalnie eksponowana, choć swego czasu stworzyli całkiem silne państwo i, w związku z tym, odcisnęli swe piętno na przyszłych pokoleniach. Rzecz w tym, że to piętno odczuwamy do dziś i to, niestety, w coraz straszniejszej formie. Dlatego też nauczyciele nie uczą dzieci w szkołach historii Chazarów, bowiem, jak sądzę, sami mało lub nic nie wiedzą o tym temacie.
  Co prawda w Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN z 1995 roku jest krótka wzmianka o Chazarach ale już Internatowa encyklopedia „WIEM” jest znacznie bardziej ogólnikowa. Poza tym to ostatnie źródło wiedzy świadomie lub nie kłamie na temat pochodzenia Aszkenazyjczyków ale o tym to za chwilę. Problem oczywiście w tym, że na przestrzeni wieków wiedza ta musiała być świadomie ukrywana, tak, że dziś nawet nauczyciele jej nie znają. I, jak zawsze w takich wypadkach, musi być powód, dla którego tak się dzieje. Ale, zacznijmy od początku.

  Skąd Chazarowie biorą swe korzenie, dziś już nie bardzo wiadomo, choć większość znawców tematu zgadza się, że przybyli gdzieś ze środkowej Azji. Ogólnie określa się ich jako ludy Ugrofińskie lub Mongolsko – Tureckie. Byli ponoć wyjątkowo znienawidzeni w swym pierwotnym miejscu zamieszkania i w związku z tym, w wyniku nieustannych wojen z sąsiadami, zostali zepchnięci na zachód, w kierunku budzącej się do życia Europy. Na swej drodze do nowej ojczyzny nie szczędzili nikogo, utrzymując się z rozboju oraz haraczów, co, zdaje się, było ich nie tyle drugą co pierwszą naturą. Kiedy dotarli do brzegów Morza Czarnego zorientowali się, że okoliczne plemiona nie są zorganizowane w jakąś państwową jedność i w związku z tym, stanowiące łatwą zdobycz. I tak też się stało, w stosunkowo krótkim czasie Chazarowie podbili dwadzieścia pięć lokalnych plemion, zajmujących się głównie uprawą roli i łowiectwem a nie wojaczką i dlatego nietrudnych do ujarzmienia.

  Około roku 1000 A.D. Chazarowie tworzyli już silne państwo pomiędzy Morzem Czarnym i Kaspijskim, w rzeczy samej największe oraz najbogatsze we wschodniej Europie. Ich wpływy sięgały daleko wzdłuż rzek Wołgi oraz Donu, innymi słowy, ściągali haracz nawet od tak daleko położonych ludów.

  W sprawach religijnych, Chazarowie byli przykładowymi poganami, choć wyróżniała ich wyjątkowa gorliwość w czczeniu fallusa. Doszło nawet do tego, że choć było to plemię wyjątkowo agresywne, to kult siusiaka zaczął stopniowo podkopywać jego zdolności bojowe jak i rozkładać moralnie warstwy przywódcze.

  W tej sytuacji, aby zapobiec dalszej degeneracji swego narodu, w roku 730 A.D. chan Bulan zdecydował, że konieczne są głębokie zmiany. I tak, w ramach odbudowy plemiennego morale, Bulan zaprosił do Itil, stolicy Chazarii położonej przy ujściu Wołgi, przedstawicieli religii chrześcijańskiej (przybyłych z niedalekiego Bizancjum), islamskiej oraz talmudycznej.

  Każdy reprezentant wyznaniowy przedstawiał swe wierzenia a potem nastąpiła ponoć długa dysputa, mająca na celu przekonanie chana Chazarii, że to właśnie ta a nie inna religia jest słuszna czy też prawdziwa. Jedne źródła mówią, że w rezultacie polemiki chan Bulan zdecydował, że jego ludzie powinni przyjąć wiarę Talmudyczną. Inne twierdzą, że kuty na cztery nogi władca Chazarów, zorientował się, iż, z jednej strony, Talmudyzm był tolerowany tak w krajach islamskich jak i w Bizancjum a z drugiej, dawał religijną niezależność od sąsiadów, co znaczyłoby, krótko mówiąc, że u podłoża wyboru religii talmudycznej leżały względy polityczne. Są też znawcy tematu, którzy twierdzą, że najbardziej chanowi Chazarów spodobało się w wierzeniach Hebrajczyków to, iż ich Bóg, Jahwe, obiecał im panowanie nad światem, czyniąc z nich tzw. „naród wybrany.”

  Tak czy inaczej przyjął religię Hebrajczyków jako swoją własną a z nim, chcąc czy też nie, zmuszeni byli zrobić to samo wszyscy notable chazarscy, których było wtedy około 4 tysięcy. Swoją drogą musiało to wyglądać nieco zabawnie, kiedy tak wielka liczba chłopów chodziła kilka dni okrakiem po przymusowym obrzezaniu.

  Sam fakt masowej zmiany obowiązującej religii nie jest czymś nowym wszak Polanie za panowania Mieszka I przyjęli od Czechów chrześcijanizm. Niemniej pozostali Polanami a nie zaczęli udawać, że od teraz są Czechami albo, na przykład, Germanami. Natomiast w wypadku Chazarów, wraz ze zmianą wierzeń nastąpiło coś wręcz zdumiewającego: otóż chan Bulan postanowił, że Chazarowie są tzw. 13 zaginionym plemieniem hebrajskim czy też od tego czasu powinni za takowy uchodzić. Taki rozwój wypadków zdawałby się jednoznacznie wskazywać na to, że u podłoża zmiany religii leżało jednak przeświadczenie, że kiedyś Hebrajczycy będą panować nad światem.

  I tu dochodzimy do sedna sprawy, która to tak bardzo wstrząsnęła mym znajomym.

  Otóż do dziś społeczność żydowska, jak świat długi i szeroki, dzieli się na dwie główne grupy: Aszkenazyjczyków oraz Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie mają nic wspólnego z narodem semickim, jakimi są Sefardyjczycy, bowiem, jak to już wyjaśniłem, są potomkami Chazarów.

  Zaś co do samych Sefardyjczyków to są to potomkowie Izraelitów, z Judei, których to tak surowo potraktował Hadrian, cesarz rzymski (76 – 138). Otóż w roku 132 A.D. Szymon Bar Kosiba stanął na czele ostatniego powstania Hebrajczyków (Bar Kochba) przeciwko rzymskim okupantom. Po początkowych sukcesach przyszedł czas porażki, zburzenia Jerozolimy (na jej miejsce Hadrian kazał wybudować nowe miasto Aelia Capitolina) oraz ostatniej walki w twierdzy Betar, w 135 roku, gdzie wraz z Szymonem Bar Kosibą zginęli niemal wszyscy obrońcy.

  Ostateczną represją rzymską był finalny rozdział Diaspory (z hebrajskiego Galut) czyli przymusowe wygnanie, które zaczęło się w roku 70 n.e. Stąd właśnie brały swój początek kolonie hebrajskie w rejonie basenu morza Śródziemnego. Jedna z nich została założona w Hiszpanii, gdzie doczekała się okresu rozkwitu aż do czasu kolejnego wypędzenia w roku 1492. I to właśni tych potomków Izraelitów, posługujących się językiem ladino, który był mieszaniną dialektu kastylijskiego oraz zapożyczeniach z hebrajskiego, nazywamy dziś Sefardyjczykami.

  Natomiast Aszkenazyjczycy pochodzą w prostej linii od Chazarów i ich językiem był i jest Jidysz (żargon), czyli mieszanina języka germańskiego, słowiańskiego, tu i tam przetykana hebrajskim. I bodajże największym nieporozumieniem w historii Polski jako kraju jest przekaz, że większość polskich Żydów przybyła z zachodniej Europy, gdzie byli systematycznie prześladowani. To znaczy fakt prześladowania Izraelitów nie podlega najmniejszej dyskusji, byli wypędzani bodajże ze wszystkich krajów Europy z wyjątkiem Polski, niemniej Sefardyjczyków było w naszej ojczyźnie akurat niewielu.

  Tak się bowiem składa, wbrew popularnym wierzeniom, że wypędzeni z Hiszpanii Sefardyjczycy osiedlili się we Włoszech, Portugalii, Anglii oraz Holandii. Natomiast, żeby zrozumieć masowy napływ Chazarów na tereny polskie, trzeba znowu cofnąć się do historii.

  Otóż na początku VI wieku n.e. dzisiejsze tereny Rosji europejskiej, były w posiadaniu szczepów Germańskich, przybyłych tu z dalekiej Danii oraz południowej Skandynawii. Po ciężkich walkach z Mongołami (Madziarami) doszli oni aż do Donu, który to obszar wtedy nazywali „Wielką Szwecją” i który na południu opierał się o państwo Chazarów. Wtedy też po raz pierwszy pojawiło się słowo „Rus”, pochodzące ze szczepu Alansów, od wiodącego rodu zwanego, Ruhs – As.

  Wysocy, germańscy blondyni nazywali siebie Waregami a w reszcie Europy znani byli pod nazwą Wikingów. Po kilku spokojnych latach, nagle i bez ostrzeżenia, Chazarowie uderzyli na Waregów, spychając ich na Północ. W odpowiedzi na atak, wkrótce przybyły ze Skandynawii drużyny Wikingów, niosąc pomoc oblężonym braciom. W roku 964 A.D. władcą Rusi został Świętosław, który pomimo młodego wieku był już znanym powszechnie jarlem, nieustraszonym w boju a jednocześnie przebiegłym i mądrym. Jako pierwszy cel swego panowania wyznaczył sobie pokonanie Chazarów, płacąc im w ten sposób pięknym za nadobne.

  I tak, w roku 965, wojownicy Ruscy wraz z Wikingami, pod dowództwem Świętosława runęli na południe jak grom z jasnego nieba i wkrótce doszczętnie rozgromili armię Chazarską. Zwycięstwo było tak totalne, że od tego czasu Chazaria przestała istnieć a niedobitki rozproszyły się po wschodniej i centralnej Europie i odtąd znani byli tam jako Aszkenazyjczycy a w Polsce Żydzi.

  Duża grupa Chazarów, która upodobała sobie dzisiejsze tereny Niemieckie, wkrótce zyskała sobie opinię najlepiej zorganizowanych oraz najzamożniejszych i to właśnie od nich pochodzi nazwa Aszkanaz – z hebrajskiego Germanie.

  Tak więc masy polskiego Żydostwa, szczególnie te na wschodzie kraju, w prostej linii pochodzą ze szczepów Ugrofińskich, które kiedyś zamieszkiwały tereny Azji. Natomiast jest prawdą, że z Izraelitami łączy ich wspólna religia a mianowicie Judaizm ale oprócz tego nic więcej. I co ciekawe, syjonizm czyli ideologia narodowego odrodzenia Hebrajczyków, powstał właśnie w kręgach Aszkenazyjczyków, choć mają oni takie prawo do Palestyny jak Warszawiacy do Kalifornii.

  Nie od rzeczy będzie także przypomnienie, że obecnie społeczność żydowska składa się z 85% do 92% Aszkenazyjczyków i tylko 15% do 8% Sefardyjczyków (zależnie od źródła informacji).

  Natomiast co do samych Chazarów, to choć niewiele po nich zostało w sensie cywilizacyjnym, niemniej w jednej dziedzinie okazali się prawdziwymi mistrzami. Otóż opanowali trudną sztukę handlu niewolnikami niemalże do perfekcji, w związku z czym jeszcze do niedawna zarzut, że obrót żywym towarem był domeną żydowską, ma, jak się wydaje, pewne pokrycie w historii.

  Podobnie zresztą dzieje się z legendarną już orgiastycznością hollywoodzką – jak się zdaje kult fallusa, pomimo zmiany religii na judaistyczną, jednak nie poszedł w zapomnienie.

  Zbyszek Koreywo

 19. MatkaPolka said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/godlo-ukrainy-chazarska-tamga-2014-09

  GODŁO UKRAINY TO GODŁO CHAZARSKIE – TAMGA. Ukraińcy to następcy judejskiego kaganatu.

 20. MatkaPolka said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/godlo-ukrainy-chazarska-tamga-2014-09

  GODŁO UKRAINY TO GODŁO CHAZARSKIE – TAMGA. Ukraińcy to następcy judejskiego kaganatu.

  Czy Ukraińcy są spadkobiercami judejskiego Kaganatu?

  Światosław, który po śmierci swego ojca Igora, został naczelnikiem kijowskiej grupy Rusów, w celu akceptacji przez pozostałych Rusów, okolicznych plemion i państw, na początku odebrał Chazarom ich słowiańskich wasali a następnie zrujnował ich twierdze. W 965 roku rozgromił chazarskie wojska, zdobył Sarkel i zwyciężył Jasów i Kasogów. W latach 968-968 jego drużyny zniszczyły Itil i Samandar.
  „Rusowie zniszczyli wszystko i zrujnowali wszystko co należało do chazarskiego ludu”- pisał arabski historyk. Od tej chwili zaczynają się przenikać tradycje państwowe i atrybuty Kaganatu do ruskiego środowiska. Nie było to czymś niezwykłym w tamtych czasach. Trzeba zauważyć, że charakterystyczną cechą pogańskiej kultury części ludności Chazarii, która stanowiła przytłaczającą większość, było używanie sakralnych znaków – tamg, stawianych na przedmiotach życia codziennego i na materiałach budowlanych. Twierdze z białego kamienia, z ociosanych kamiennych bloków, z umieszczonymi na nich rysunkami i znakami, są charakterystyczną cechą Chazarii okresu VIII-IX wieków. Jedna z takich twierdz nad Donem znajdowała się w odległości zaledwie 25 kilometrów od słowiańskiego grodu Titczichi. Cały system twierdz w latach 20-tych i 30-tych IX wieku został zbudowany na północnym zachodzie Chazarii, na terytorium graniczącym z obszarem wołyncewskiej kultury.

  Dlatego, naturalnie, że Rusowie zająwszy się tworzeniem swojego państwa, na początku zapożyczyli system podatkowy od Chazarów. Przynajmniej kroniki wprost mówią o tym, że byli chazarscy lennicy płacili kijowskiemu kniaziowi takie same podatki jak wcześniej chazarskiemu kaganowi. Nie obca Rusom była i sama nazwa władcy chazarskiego państwa- kagana. Sama nazwa „kagan” istniała wśród Rusów jeszcze od czasów Awarów, o czym mówią „Roczniki Bertyńskie”. I zachowała się ona aż do czasów Jarosława Mądrego. W „Słowie o zakonie i blagodati” metropolity Hilariona (lata 40-te XI wieku) władcy Władimir i Jarosław Mądry są zwani „kaganami”, przy czym w najbardziej rozsławiający, ich czyny, sposób. Razem z nimi wielbiona była i ziemia ruska- „jest ona znana i wszyscy o niej słyszeli na czterech stronach świata”, dlatego nie przypadkiem „Słowo” jest uważane obecnie za „swojego rodzaju hymn rosyjskiej państwowości”.

 21. MatkaPolka said

 22. boristhenes said

  Reblogged this on Wolna Polska ?.

 23. jakiejś tam "ukrainy" NIGDY NIE było i NIE będzie w takich SZTUCZNYCH granicach jak została FAŁSZEM sfarykowana w 1991r. said

  Sfabrykowani przez prusaków tzw. “ukraincy” wyrżnęli ponad 250 tysięcy etnicznych Polaków na POLSKICH Kresach Wschodnich motywowani ludobójczą rozbójniczą ideologią zbrodniarza S.Bandery, aby barbarzyńsko ci tzw. “ukraińcy” mogli bezprawnie PRZYWŁASZCZYĆ sobie ziemię i majątek tych wyrżniętych POLAKÓW.

  Następnie ci banderowcy “ukraincy” po wymordowaniu faktycznych prawowitych właścicieli tej ziemi ZNISZCZYLI polskie cmentarze, katolickie kościoły i dosłownie zniszczyli wszystko co POLSKIE na Kresach Wschodnich aby ZATRZEĆ ślady 1000-letniej polskości na tych ziemiach.

  Potem te “ukry” pobanderowskie współpracowali z bolszewizmem żydo-kremlowskim, który pozostałą resztę Polaków na POLSKICH Kresach Wschodnich wywieźli przemocą na Syberię aby tam zamarzli, zgineli.

  Dzisiaj ci post-banderowcy “ukraincy” wspierani przez imperializm żydo-amerykański usiłują WYŻYNĄC dosłownie wszystkich ruskich na Wschód od rzeki Dniepr, aby też PRZYWŁASZCZYĆ sobie tą ruską ziemię po wymordowanych ruskich ofiarach. Obecnie ukraińskie bandy ludobójców palą ruskie cerkwie, niszczą ruskie kościoły na całym terytorium na Wschód od rzeki Dniepr aby potem tą ziemie bezprawnie “zukranizowac”.

  Za kilka lat ludobójcy “ukraincy” FAŁSZYWIE będą głosic, że terytorium “Rdzieckiej Republiki Ukrainskiej” Józefa Stalina jest już “krajem” homogenicznym, jednonarodowym “ukraińskim” po WYRŻNIECIU wszystkich, którzy się z tym NIE zgadzają.
  Na zasadzie BARBAŻYŃSTWA tych “ukraińców” po wymordowaniu ruskich identycznie jak kiedyś Polaków, ci barbażyncy “ukraincy” będą próbowali głosic FAŁSZ, że już nie ma konfliktów etnicznych na tak powstałej “ukrainie” której powstanie w taki sposób wspiera ta współczesna “polska anty-polska elita polityczna” na czele z WAMPIRAMI Komorowskim, Kopacz, banderowcem Kaczyńskim, sprzedawczykami bandy czworga PO-PiS-PSL-SLD/PZPR.

  Obecne zafałszowane media głównego ścieku UKRYWAJĄ i nie piszą o KONTRAKCIE międzynarodowym jaki został zawarty przez atomowe mocarstwa światowe w 1991 roku w trakcie sfabrykowania tej SZTUCZNEJ wielachnej wirtualnej „ukrainy” w GRANICACH „Radzieckiej Republiki Ukraińskiej” z czasów ZSRR zmajstrowanej na kradzieżach terytoriów przez ludobójcę Józefa Stalina i jego żydo-bolszewickich ludobójczych WAMPIRÓW.

  Rozdarte na kawałki ZSRR z jej zasadniczą częścią o nazwie Rosja w 1991 roku ZGODZIŁA się na przekształcenie całości terytorium „Ukraińskiej Republiki Radzieckiej” z ZSRR na niezależne państwo „ukraińskie” TYLKO pod WARUNKIEM, że sztuczna zmajstrowana tam „ukraina” ZADEKLAROWAŁO bez przymusu, że:

  1. WYRZEKA się na zawsze posiadania broni ATOMOWEJ.
  2. ZAWSZE będzie NEUTRALNYM POLITYCZNIE państwem IDENTYCZNIE jak Szwajcaria.
  3. NIGDY NIE będzie członkiem jakiego-kolwiek PAKTU wojskowego.
  4. NIGDY na jej terytorium nie będą stacjonować obce nie ukraińskie wojska.

  Gdyby ta powstała „ukraina” w 1991 roku nie wyrzekła się broni atomowej, to Rosja by NIGDY się NIE oddała ROSYJSKIEGO terytorium na Wschód od rzeki Dniepr, aby to za DARMO przekształcić NAGLE w jakąś tam „ukrainę” która NIGDY NIE istniała historycznie na mapie Świata, a to co zostało SFABRYKOWANE w 1991 roku to ZAWSZE było POLSKIM terytorium na zachód od rzeki Dniepr, a to terytorium na Wschód od rzeki Dniepr łącznie z Krymem było to ZAWSZE terytorium ROSJI !

  Ta powstała PRZYPADKIEM i na prędce wirtulana „ukraina” by NIE została utworzona przecież PRZYPADKOWO w pośpiechu na takim POTĘŻNYM terytorum i za DARMO z oddaniem jej POLSKICH ziem Kresów Wschodnich, które 1000 lat należały do Krulów Polski i też historycznych ziem staro-ruskich na Wschód od rzeki Dniepr razem z bezmylśnie oddanym też Krymem tym naziolom banderowcom ukraińskim w 1991 roku.

  Historycznie i PRAWNIE to NIGDY jakiegoś tam państwa “ukraina” NIE było, a tym czasem NAGLE nie wiadomo z kąd została ZMAJSTROWANA jakaś tam “ukraina” na POLSKICH, ruskich i węgierskim terytorium którą do 1991 roku była POTĘŻNA “Radziecka Republika Ukrańska” ZSRR na sfabrykowana przez złodzeja zbrodniarza żydo-bolszewika Józefa Stalina.
  (Józef Stalin był benkartem spłodzonym przez żyda właściciela winiarni jego gruzińskiej służącej, która ten żyd ZGWAŁCIŁ. Ta służącą została przez tego żyda wyrzucona przed porodem spłodzonego dziecka, która potem wyszła za mąż przez ubogiego szefca o nazwisku Stalin, który zgodził się dac swoje nazwisko Stalin dla BĘKARTA tej zgwałconej służącej przez żyda)

  Ta wirtualna SZTUCZNIE sfabrykowana „ukraina” w 1991 roku z jej TYMCZASOWYM rządem w Kijowie obskoczonym przez ŻYDÓW jak karaluchy NIE WYWIĄZUJE się ze swoich ZOOBOWIĄZAŃ międzynardowych na jakich otrzymała za DARMO w 1991 roku to POTĘŻNE terytorium „Radzieckiej Republiki Radzieckiej” z ZSRR na OKREŚLONYCH warunkach mocarstw atomowych.
  Ten FAKT jest dzisiaj PRZEMILCZANY w mediach głównego ścieku.

  Dzisiaj Rosja wobec tego FAKTU NIE dotrzymania ZOOBOWIĄZAŃ miedzynarodowych z 1991 roku przez tą sztuczną „ukrainę” wobec Rosji i mocarstw Światowych, a w tym wobec Polski, więc ta obecna Rosja MA 100% PRAWO ODEBRAĆ nawet z użyciem PRZEMOCY tej obecnej Ukrainie co najmniej jej 80% obecnego terytorium !

  Ta „ukraina” NIE otrzymała za DARMO od Rosji 95% terytorium HISTORYCZNEJ ziemi ROSYJSKIEJ ani POLSKIEJ ziemi po wyrżnięciu Polaków i barbażyńkiej KRADZIERZY ukrów !

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Ale hańba.

 25. Dan Zen said

  Sprawa jest jasna dlaczego w dzisiejszej Polsce sa swiadome organizacje , ktore wspieraja wlasny interes u nas w Sejmie w Warszawie wbrew interesom Polakow , gospodarzy tych ziem od 1000 leci , rozumiem nawet ,,polskich sprzedawczykow, z bandy 5 skorumpowanych partii, ktore okupuja nasz kraj za nasze pieniadze , plus pieniadze ktore dostaja z zagranicy od CIA-SLD, Mossad- PIS, PO-CDU , a to sa tylko przyklady jak sie rozkladaja interesy w trzymaniu za morde 38mln panstwa! Sytuacja wyglada nastepyjaca , nasi wrogowie wykorzystaja kazda miedzynarodow sytuacje zeby niszczyc Polske, przyklad ? ostatnie wspieranie Ukrainy przez ,,nasz rzad,, , kogo wspierali ano , rezim , ktory zostal oplscony przez Sorosa i miedzynarodowych oszustow z NYC, Londynu i Berlina z Rotchild-ami na czele. Teraz nastapil etap instalowania ukrainskiej agenturuy wplywu, przeciwko Polakom , ktora ma na celu ciagniecie tego zrujnowanego Panstwa na zachod i to my mamy byc ich adwokatami kosztem Polski ? Nigdy !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: