Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Perspektywy rubla: powściągliwy optymizm

Posted by Marucha w dniu 2014-12-18 (Czwartek)

Pozycje rubla umacniają się po rekordowym spadku. Na początku aukcji w środę, 17 grudnia, dolar w rozliczeniach na jutro staniał o ponad rubla, a euro – o ponad dwa ruble.

Tendencja jest pocieszająca, jednak pozostaje bez odpowiedzi pytanie, co będzie z rosyjską walutą jutro?

Zdania ekspertów różnią się, ale wszyscy zgadzają się, że nie ma zasadniczych powodów do paniki. Po podjęciu przez Bank Centralny Rosji nadzwyczajnej decyzji odnośnie podniesienia stopy procentowej do 17 procent w skali rocznej, rubel spadł najniżej po kryzysie 1998 roku. W połowie dnia dolar dochodził do 80,1 rubla a euro przekroczyło setkę. W ciągu dnia skoki kursu wynosiły nawet 30 rubli. Zresztą, przed wieczorem sytuacja nieco się ustabilizowała, a rubel częściowo nadrobił straty.

Podejścia i oceny aktualnego chaosu walutowego są najróżniejsze. Na przykład, analityk z banku „Zenit” Władimir Jewstifiejew uważa, że mamy obecnie do czynienia z konsekwencjami niesłusznie wybranego czasu na uwolnienia rubla. W odróżnieniu od sytuacji z lat 2008-2009 obecnie uczestnicy rynku wcale nie mają pewności, że Bank Centralny wystąpi w obronie rubla zapewniając niezmienne notowania – podkreśla ekspert.

Trzeba dodać, że na razie Bank Centralny działa słusznie, zgodnie z ogólnymi przepisami – powiedział analityk Maksym Osadczyj.

Bank Centralny podejmuje działania w słusznym kierunku, można powiedzieć, według zasad klasycznych: gdy dochodzi do tak wielkiej dewaluacji, należy przeciwstawiać się jej, ograniczając masę pieniężną i podnosząc stopę procentową. Przy czym należy stosować nie dawki homeopatyczne, jak było to przed tym, lecz solidnie – 17 procent to duża wielkość. Rynek zareagował więc odpowiednio.

Problem polega na tym, że środki stosowane przez regulatora są dobre jedynie dla graczy rosyjskich, – skarży się dyrektor departamentu analitycznego spółki inwestycyjnej „Region” Walerij Wajsberg:

Najprawdopodobniej te rozgrywki przeciwko rosyjskiemu rublowi związane są z poczynaniami nierezydentów, którzy aktywnie grają przeciwko naszej walucie. Środki zastosowane przez Bank Centralny, są skuteczne dla lokalnych graczy – banków, spółek finansowych, biznesu. Natomiast dla obcokrajowców są one absolutnie nieskuteczne.

A jednak, nawet mimo takiej aktywności nierezydentów, wyjście z sytuacji istnieje. Bank Centralny posiada środki dla zapewnienia stabilizacji sytuacji, – wyraża przekonanie czołowy analityk agencji „Finmarket” Andriej Łusnikow:

Moim zdaniem, trzeba zwiększać interwencje. Kwoty, które w ostatnich tygodniach oferował na rynku Bank Centralny, jawnie nie były w stanie zaspokoić popytu na walutę, który powstał z obiektywnych przyczyn. W przypadkach bardziej istotnych interwencji Bank Centralny w pełni potrafi powstrzymać wzrost dolara i euro oraz spadek kursu rubla.

Jeszcze bardziej optymistycznie oceniają perspektywy rubla analitycy ze spółki „WTB Kapitał”. Ich zdaniem, 16 grudnia rosyjska waluta osiągnęła minimum i dalej tanieć nie będzie. „Podwyższenie stopy procentowej uczyniło z rubla jedną z najbardziej dochodowych walut na świecie. Ponadto do stabilizacji sytuacji na rynku walutowym przyczyni się początek okresu spłacania podatków – czytamy w przeglądzie spółki „WTB Kapitał”.

Według ocen analityków WTB, nawet pod warunkiem ceny ropy naftowej Urals w wielkości 40 dolarów za baryłkę, sprawiedliwy kurs dolara wynosi 62 ruble. Natomiast bieżący kurs wymiany rubla odpowiadają scenariuszowi, w myśl którego notowania ropy naftowej spadają do 20-30 dolarów za baryłkę. Dlatego w średniej perspektywie eksperci oczekują odzyskania przez rosyjską walutę straconych pozycji.

http://polish.ruvr.ru

Oczywiście wartość rubla i jego stabilność nie ma prawie nic wspólnego z jego aktualnym kursem, czego wyjaśniać nie trzeba.
Admin

Komentarze 3 do “Perspektywy rubla: powściągliwy optymizm”

 1. RomanK said

  CO bedzie.????
  …moze opowiem bajke o krasnalku….
  Zapytano panienki z pensji…Czy wierzycie w krasnalki”””????
  – TAK!!!!!
  – A czy mozecie mi powiedziec -jak duzy jest krasnalek????
  – Tak!!!!
  To to prosze niech ktoras podejdzie i tu pokaze mi reka -jak wysoki jest krasnalek… Podchodzi panienka i pokazuje reka , ze krasnalek jest mniej wiecej taki…Ooooo.///
  DObra- to teraz druga paneinka niech przyjdzie i zlapie krasnalka za nos….
  podchodzi druga panienka i lapie wyimagowanego krasnalka za nos oczywiscie ponizej reki kolezanki, ktora trzyma wysokosc krasnalka…. Wtedy, pan Profesor mowi…
  Nie panienki…krasnalek jest taki duzy….i pokazuje reka wyzej o jakies 2/3 nad reka panienki ktora pokazuje co ona myslala o wzroscie krasnalka….
  Na co panienka trzymajaca krasnalka za nos…..zrobila sie czerwona…. jak przyslowiowa maca…..

  Z pieniadzami i wartoscia walut jest zupelnie podobnie…..
  TO ..co macie w rece zalezy tylko od tego ,ktory pokazuje- jak wysoki jest krasnalek…oczywiscie po swoim i tylko swoim uznaniu.

 2. Siggi said

  No ,wreszcie znalazłem linck konferencji prasowej Prezydenta Rosyjskiej Federacji W.W.Putina.
  Zamieniam się w słuch i słuchamy.

  Boże ! Błogosław Rosji i Jej Prezydentowi!
  Wasza sprawa słuszna,Wy zwyciężycie!

 3. RomanK said

  Wowwwww!!!!
  Prosze dokladnie posluchac 2h41m..do 1h47min….Putin odpowida co mysli o tzw Organizacji Slowian w wielkim zwiazku politycznym…padaja tam nnazwy Polska, Czechy, SLowacja Serbia…i opinia Putina,,,,,

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: