Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Chazarowie

Posted by Marucha w dniu 2014-12-19 (Piątek)

Kilka dni temu, a więc w połowie miesiąca lutego, zadzwonił do mnie mój dobry znajomy. Po grzecznościowych powitaniach, w których jak zwykle trzeba koniecznie zapytać o zdrowie i samopoczucie piękniejszej połowy, mój przyjaciel z ledwie hamowanym entuzjazmem oznajmił, że właśnie dowiedział się z jakiejś internetowej publikacji o istnieniu Chazarów.

Entuzjazm brał się głównie z nowo nabytej wiedzy, że dzisiejsi Żydzi dzielą się na Sefardyjczykow oraz Aszkenazyjczyków i że tylko ci pierwsi pochodzą z Judei. Aszkenazyczycy bowiem nie mają nic wspólnego z Semitami, choć również podają się za Żydów.

Mówiąc szczerze wcale mnie rozgorączkowanie kolegi nie zdziwiło bowiem doskonale pamiętam, jak coś ze dwa lata temu omal nie spadłem z krzesła, kiedy sam odkryłem tę prawdę o dzisiejszej społeczności żydowskiej. I, jak się nad tym dobrze zastanowić to faktycznie, wiedza o Chazarach nie jest specjalnie eksponowana, choć swego czasu stworzyli całkiem silne państwo i, w związku z tym, odcisnęli swe piętno na przyszłych pokoleniach.

Rzecz w tym, że to piętno odczuwamy do dziś i to, niestety, w coraz straszniejszej formie. Dlatego też nauczyciele nie uczą dzieci w szkołach historii Chazarów, bowiem, jak sądzę, sami mało lub nic nie wiedzą o tym temacie. Co prawda w Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN z 1995 roku jest krótka wzmianka o Chazarach ale już Internatowa encyklopedia „WIEM” jest znacznie bardziej ogólnikowa. Poza tym to ostatnie źródło wiedzy świadomie lub nie kłamie na temat pochodzenia Aszkenazyjczyków ale o tym to za chwilę.

Problem oczywiście w tym, że na przestrzeni wieków wiedza ta musiała być świadomie ukrywana, tak, że dziś nawet nauczyciele jej nie znają. I, jak zawsze w takich wypadkach, musi być powód, dla którego tak się dzieje. Ale, zacznijmy od początku.

Skąd Chazarowie biorą swe korzenie, dziś już nie bardzo wiadomo, choć większość znawców tematu zgadza się, że przybyli gdzieś ze środkowej Azji. Ogólnie określa się ich jako ludy Ugrofińskie lub Mongolsko – Tureckie. Byli ponoć wyjątkowo znienawidzeni w swym pierwotnym miejscu zamieszkania i w związku z tym, w wyniku nieustannych wojen z sąsiadami, zostali zepchnięci na zachód, w kierunku budzącej się do życia Europy.

Na swej drodze do nowej ojczyzny nie szczędzili nikogo, utrzymując się z rozboju oraz haraczów, co, zdaje się, było ich nie tyle drugą co pierwszą naturą. Kiedy dotarli do brzegów Morza Czarnego zorientowali się, że okoliczne plemiona nie są zorganizowane w jakąś państwową jedność i w związku z tym, stanowiące łatwą zdobycz. I tak też się stało, w stosunkowo krótkim czasie Chazarowie podbili dwadzieścia pięć lokalnych plemion, zajmujących się głównie uprawą roli i łowiectwem a nie wojaczką i dlatego nietrudnych do ujarzmienia.

Około roku 1000 A.D. Chazarowie tworzyli już silne państwo pomiędzy Morzem Czarnym i Kaspijskim, w rzeczy samej największe oraz najbogatsze we wschodniej Europie. Ich wpływy sięgały daleko wzdłuż rzek Wołgi oraz Donu, innymi słowy, ściągali haracz nawet od tak daleko położonych ludów.

W sprawach religijnych, Chazarowie byli przykładowymi poganami, choć wyróżniała ich wyjątkowa gorliwość w czczeniu fallusa. Doszło nawet do tego, że choć było to plemię wyjątkowo agresywne, to kult siusiaka zaczął stopniowo podkopywać jego zdolności bojowe jak i rozkładać moralnie warstwy przywódcze.

W tej sytuacji, aby zapobiec dalszej degeneracji swego narodu, w roku 730 A.D. chan Bulan zdecydował, że konieczne są głębokie zmiany. I tak, w ramach odbudowy plemiennego morale, Bulan zaprosił do Itil, stolicy Chazarii położonej przy ujściu Wołgi, przedstawicieli religii chrześcijańskiej (przybyłych z niedalekiego Bizancjum), islamskiej oraz talmudycznej. Każdy reprezentant wyznaniowy przedstawiał swe wierzenia a potem nastąpiła ponoć długa dysputa, mająca na celu przekonanie chana Chazarii, że to właśnie ta a nie inna religia jest słuszna czy też prawdziwa.

Jedne źródła mówią, że w rezultacie polemiki chan Bulan zdecydował, że jego ludzie powinni przyjąć wiarę Talmudyczną. Inne twierdzą, że kuty na cztery nogi władca Chazarów, zorientował się, iż, z jednej strony, Talmudyzm był tolerowany tak w krajach islamskich jak i w Bizancjum a z drugiej, dawał religijną niezależność od sąsiadów, co znaczyłoby, krótko mówiąc, że u podłoża wyboru religii talmudycznej leżały względy polityczne. Są też znawcy tematu, którzy twierdzą, że najbardziej chanowi Chazarów spodobało się w wierzeniach Hebrajczyków to, iż ich Bóg, Jahwe, obiecał im panowanie nad światem, czyniąc z nich tzw. „naród wybrany.”

Tak czy inaczej przyjął religię Hebrajczyków jako swoją własną a z nim, chcąc czy też nie, zmuszeni byli zrobić to samo wszyscy notable chazarscy, których było wtedy około 4 tysięcy. Swoją drogą musiało to wyglądać nieco zabawnie, kiedy tak wielka liczba chłopów chodziła kilka dni okrakiem po przymusowym obrzezaniu.

Sam fakt masowej zmiany obowiązującej religii nie jest czymś nowym wszak Polanie za panowania Mieszka I przyjęli od Czechów chrześcijanizm. Niemniej pozostali Polanami a nie zaczęli udawać, że od teraz są Czechami albo, na przykład, Germanami. Natomiast w wypadku Chazarów, wraz ze zmianą wierzeń nastąpiło coś wręcz zdumiewającego: otóż chan Bulan postanowił, że Chazarowie są tzw. 13 zaginionym plemieniem hebrajskim czy też od tego czasu powinni za takowy uchodzić. Taki rozwój wypadków zdawałby się jednoznacznie wskazywać na to, że u podłoża zmiany religii leżało jednak przeświadczenie, że kiedyś Hebrajczycy będą panować nad światem.

I tu dochodzimy do sedna sprawy, która to tak bardzo wstrząsnęła mym znajomym.

Otóż do dziś społeczność żydowska, jak świat długi i szeroki, dzieli się na dwie główne grupy: Aszkenazyjczyków oraz Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie mają nic wspólnego z narodem semickim, jakimi są Sefardyjczycy, bowiem, jak to już wyjaśniłem, są potomkami Chazarów.

Zaś co do samych Sefardyjczyków to są to potomkowie Izraelitów, z Judei, których to tak surowo potraktował Hadrian, cesarz rzymski (76 – 138). Otóż w roku 132 A.D. Szymon Bar Kosiba stanął na czele ostatniego powstania Hebrajczyków (Bar Kochba) przeciwko rzymskim okupantom. Po początkowych sukcesach przyszedł czas porażki, zburzenia Jerozolimy (na jej miejsce Hadrian kazał wybudować nowe miasto Aelia Capitolina) oraz ostatniej walki w twierdzy Betar, w 135 roku, gdzie wraz z Szymonem Bar Kosibą zginęli niemal wszyscy obrońcy.

Ostateczną represją rzymską był finalny rozdział Diaspory (z hebrajskiego Galut) czyli przymusowe wygnanie, które zaczęło się w roku 70 n.e. Stąd właśnie brały swój początek kolonie hebrajskie w rejonie basenu morza Śródziemnego. Jedna z nich została założona w Hiszpanii, gdzie doczekała się okresu rozkwitu aż do czasu kolejnego wypędzenia w roku 1492. I to właśni tych potomków Izraelitów, posługujących się językiem ladino, który był mieszaniną dialektu kastylijskiego oraz zapożyczeniach z hebrajskiego, nazywamy dziś Sefardyjczykami.

Natomiast Aszkenazyjczycy pochodzą w prostej linii od Chazarów i ich językiem był i jest Jidysz (żargon), czyli mieszanina języka germańskiego, słowiańskiego, tu i tam przetykana hebrajskim.

I bodajże największym nieporozumieniem w historii Polski jako kraju jest przekaz, że większość polskich Żydów przybyła z zachodniej Europy, gdzie byli systematycznie prześladowani. To znaczy fakt prześladowania Izraelitów nie podlega najmniejszej dyskusji, byli wypędzani bodajże ze wszystkich krajów Europy z wyjątkiem Polski, niemniej Sefardyjczyków było w naszej ojczyźnie akurat niewielu. Tak się bowiem składa, wbrew popularnym wierzeniom, że wypędzeni z Hiszpanii Sefardyjczycy osiedlili się we Włoszech, Portugalii, Anglii oraz Holandii. Natomiast, żeby zrozumieć masowy napływ Chazarów na tereny polskie, trzeba znowu cofnąć się do historii.

Otóż na początku VI wieku n.e. dzisiejsze tereny Rosji europejskiej, były w posiadaniu szczepów Germańskich, przybyłych tu z dalekiej Danii oraz południowej Skandynawii. Po ciężkich walkach z Mongołami (Madziarami) doszli oni aż do Donu, który to obszar wtedy nazywali „Wielką Szwecją” i który na południu opierał się o państwo Chazarów.

Wtedy też po raz pierwszy pojawiło się słowo „Rus”, pochodzące ze szczepu Alansów, od wiodącego rodu zwanego, Ruhs – As. Wysocy, germańscy blondyni nazywali siebie Waregami a w reszcie Europy znani byli pod nazwą Wikingów. Po kilku spokojnych latach, nagle i bez ostrzeżenia, Chazarowie uderzyli na Waregów, spychając ich na Północ. W odpowiedzi na atak, wkrótce przybyły ze Skandynawii drużyny Wikingów, niosąc pomoc oblężonym braciom.

W roku 964 A.D. władcą Rusi został Świętosław, który pomimo młodego wieku był już znanym powszechnie jarlem, nieustraszonym w boju a jednocześnie przebiegłym i mądrym. Jako pierwszy cel swego panowania wyznaczył sobie pokonanie Chazarów, płacąc im w ten sposób pięknym za nadobne. I tak, w roku 965, wojownicy Ruscy wraz z Wikingami, pod dowództwem Świętosława runęli na południe jak grom z jasnego nieba i wkrótce doszczętnie rozgromili armię Chazarską.

Zwycięstwo było tak totalne, że od tego czasu Chazaria przestała istnieć a niedobitki rozproszyły się po wschodniej i centralnej Europie i odtąd znani byli tam jako Aszkenazyjczycy a w Polsce Żydzi. Duża grupa Chazarów, która upodobała sobie dzisiejsze tereny Niemieckie, wkrótce zyskała sobie opinię najlepiej zorganizowanych oraz najzamożniejszych i to właśnie od nich pochodzi nazwa Aszkanaz – z hebrajskiego Germanie.

Tak więc masy polskiego Żydostwa, szczególnie te na wschodzie kraju, w prostej linii pochodzą ze szczepów Ugrofińskich, które kiedyś zamieszkiwały tereny Azji. Natomiast jest prawdą, że z Izraelitami łączy ich wspólna religia a mianowicie Judaizm ale oprócz tego nic więcej. I co ciekawe, syjonizm czyli ideologia narodowego odrodzenia Hebrajczyków, powstał właśnie w kręgach Aszkenazyjczyków, choć mają oni takie prawo do Palestyny jak Warszawiacy do Kalifornii.

Nie od rzeczy będzie także przypomnienie, że obecnie społeczność żydowska składa się z 85% do 92% Aszkenazyjczyków i tylko 15% do 8% Sefardyjczyków (zależnie od źródła informacji).

Natomiast co do samych Chazarów, to choć niewiele po nich zostało w sensie cywilizacyjnym, niemniej w jednej dziedzinie okazali się prawdziwymi mistrzami. Otóż opanowali trudną sztukę handlu niewolnikami niemalże do perfekcji, w związku z czym jeszcze do niedawna zarzut, że obrót żywym towarem był domeną żydowską, ma, jak się wydaje, pewne pokrycie w historii.

Podobnie zresztą dzieje się z legendarną już orgiastycznością hollywoodzką – jak się zdaje kult fallusa, pomimo zmiany religii na judaistyczną, jednak nie poszedł w zapomnienie.

Zbyszek Koreywo
http://www.koreywo.com

Komentarzy 119 do “Chazarowie”

 1. JO said

  Ja mam watpliwosci co do Tych plemion „Germanskich” i nazwy Germanina – Swietoslaw, ktory to ten niby Germanin mial czysto slowianskie imie.

  Z tego artykulu wynika, ze to wlasciwie Germanie a nie slowianie rozbili hazarie. A moze jest tak, ze trzeba pisac takie artykuly, by do glowy wlozyc Lemingom, ze Niemcy i Polacy moga razem istniec ze soba?

 2. Sowa said

  „W sprawach religijnych, Chazarowie byli przykładowymi poganami”

  ???

  Przykładnymi?

 3. Filo said

  Jedna bzdura goni druga. I bzdura pogania. Z ta pisownia sa takie jaja, ze Chruszczov po angielsku jest Khrushchev. (A polska pisownia Chazar a po angielsku Khazar)

  Potomkowie Hazarow sa w Afganistanie. I nie mowia w zadnym jidish tylko w Dari. (Z tego wynika, ze kawal Afganistanu tez sie zydom nalezy i dlatego tam Amerykanie przygotowuja grunt).
  Ciekawe co na to afganskie Hazary, ktorzy sa szyitami.
  Skad sie u Mongolow wzial jezyki niemiecki??

  Hazarowie maja typowe rysy mongoidalne i pochodza ze srodkowej Azji.
  Fakt, ze chan przyjal judaizm nie swiadczy o zydowskim pochodzeniu Hazarow.!!
  A ze zydom ciasno w Izraelu i od dawna probuja sie osiedlic w Europie bo jeszcze nie zdazyli jej do konca zniszczyc to teraz wymyslaja kolejne bzdety i beda pisac rozne naukowe dysertacje na tematy fantazyjne.. A do Birobidzanu za daleko, czy za blisko Chin?
  Glupoty opowiadane o Aszkenazich sa przerazajace! Pewnie to Kolomojski wymysla.

  Zydzi dziela sie na kilkanascie wielkich grup i wszystkie nawzajem sie nienawidza.
  Nawet ostatnio wymyslili ze znalezli jakas scisle tajna i jednorodna grupe genow Aszkenazich.
  Wiadomo, ze Askenazi i Safardyjscy zydzi sie nienawidza, i ze zydzi w Nowym Jorku nie koniecznie kochaja samozwancow z Izraela.
  Biorac pod uwage kult Phallusa u plemion hazarskich ( i u zydow) jednorodnosc genow mozna spokojnie wykluczyc.
  Zaden z Aszkenazich nie przyzna sie ze pochodzi od Mongolow czy Turkow. Ale jak im potrzebna bedzie Syberia to napisza ksiazke, ze pochodza od Jakutow.

  Czesi w ten sposob moga sie upierac, ze im sie Polska nalezy. W koncu Mieszko I sie z Czeszka ozenil, a Mieszko Drugi z Niemka.
  A jesli przyjac ze przyjelismy chrzescijanstwo z Magdeburga … no to i Niemcy moga sie nas czepiac.

  Juz pan Onufry Zagloba opowiadal, ze pochodzi od Jafeta.
  A ja od pedala Platona!

  Where is home??
  https://m.youtube.com/watch?v=3m6dV7Xo3Vc

 4. JO said

  ad.2. Odpowiedz jest bardzo Prosta a wyklada ja Swiete Magisterium, Swiety Kosciol Katolicki.

 5. Tekla said

  Artur Koesler napisał ,,Trzynaste plemię” nie czytałam ,czy ktoś z Państwa moze zna ta książke?

  Natomiast czytałam Kazarfold -ziemia Chazarów autor Bartha Miklos ,w skrócie to co zapamietałam,rzad z Budapesztu wysyła na tereny dzisiejszego Zakarpacia wybitnego znawcę rolnictwa Egana Ede ,poniewaz jest tam niewyobrażalna nędza..
  Wszystko zaczyna sie 1897 roku..ten szlachetny i wybitny człowiek potomek irlandziego rodu jedzie tam i zaczyna zdawac relacje ..okazuje sie ,ze nie tylko wielkie latyfundia są winne tej sytuacji..ale żydzi zdążyli tam zadłuzyc kazdego nieszczęsnika..więc nedza z lichwy..
  Egan Ede za swoje ,,odkrycie” został zamordowany-powieszony..w 1901 roku.

 6. JO said

  ad.5. Tak jak i teraz – Nedza z Lichwy – DLUGI BANKOWE niemalze u kazdej rodziny oraz podatki, podatki , podatki, oplaty, oplaty, oplaty = zloty cielec i jego system…

  a wiekszosc jak barany lub jak szczuru. Na wymioty bierze jak sie o tym pomysli.

 7. Sybirak said

  Jak by na to nie patrzeć, zarówno Aszkenazyjczycy jak i Sefardyjczycy nie wiele się różnią, skoro zewsząd byli wyganiani. Są aspołeczni, pazerni, szowinistyczni i fałszywi.

  Wspólnym mianownikiem dla tej mniejszości, odrzucanej przez inne narody, jest ich religia Judaizm – źródło wypaczeń, demoralizacji i szowinizmu, pogłębianego nieustannie przez rabinów interpretujących biblię i talmud według swego widzimisię, zawsze jednak nakazującego uważać za ludzi jedynie żydów, pozostałych zaś za zwierzęta z ludzką twarzą, z którymi można robić co się chce.

  Choć trudno uwierzyć, że w XXI wieku, każdy żyd w głębi duszy przynależy do tego dzikiego, prymitywnego Judaizmu i stosuje się do jego aspołecznych zasad. Tak jest, bo od dzieciństwa tak go wychowywano..

  Niewiarygodne ?!

  A jak wytłumaczyć wypowiedź żyda Michnika redaktora Gazety Wyborczej (w Polsce), kiedy proponowano by żydzi powrócili do rodowych nazwisk i nie ukrywali się pod obcymi nazwiskami: …”zakonspirowany żyd to mądry żyd, zdekonspirowany żyd to głupi żyd.”
  Czy uczciwy człowiek musi się ukrywać ?!

  Jak wytłumaczyć wypowiedź prof. Geremka:
  …”żydzi w Polsce muszą mieć lepiej niż Polacy”.
  Czyli aspołeczna zasada „narodu wybranego” !

  Nie dajmy się też nabrać na „uczciwych żydów”.
  To tylko przykrywka. Dzielą oni między sobą role po to by mydlić oczy naiwnym gojom.
  Kłócą się ze sobą, ale ostatecznie wszyscy razem jak g…. wypływają na wierzch.

  Czy ludzkość może się wywinąć z pętli finansowej narzuconej przez żydów ?

  Tak. Kiedy upadnie dolar wyprodukowany bez pokrycia z „powietrza”. Legnie w gruzach wtedy cały ich system lichwiarski .
  I oni o tym wiedzą.
  Wiedzą też, że zrobi to Rosja. Dlatego ją tak wściekle atakują. Prą do wojny tworząc konflikt ukraiński.
  Ale nic to im nie pomoże !

  AMEN

 8. JO said

  ad.7. Dolar nigdy nie upadnie. Mit upadku dolara to podpucha zydo-masonerii. To drozna propaganda. Majac w rece finanse – nie jest mozliwym by waluta upadla, chyba , ze sie to zaplanowalo….

 9. Kazik said

  ad 7 . Prawilno .

 10. Halszka said

  Nie wiem, czyjego autorstwa jest ta piękna mapka i z jakiego okresu ma pochodzić. Pewne jest tylko, że precyzyjnie obejmuje tereny roponośne.

  Różne mapki różnią się w szczegółach (trudno ustalić dokładne granice), ale obszar Chazarii z grubsza się zgadza.
  Oni do dziś pragną zemsty na Rusi.
  Admin

 11. revers said

  „Tymczasem w Rosji ostatnio mówi się, że Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu – przynajmniej ci rosyjscy. Do takich wniosków doszedł dr Szymon Dubnow, znany ekspert w dziedzinie historii judaizmu. Według badacza, Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu, a konkretnie całego północnego wybrzeża Morza Czarnego. Jeszcze przed nadejściem ery chrześcijańskiej kwitła tam zhellenizowana kolonia żydowska. Świadczą o tym pisma, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery. Do osiedli żydowskich na Krymie przybywali Żydzi bizantyjscy w piątym wieku naszej ery.
  Klasa rządząca Imperium Chazarskiego w VIII i XI wieku uznawała judaizm za religię dominującą. Później w regionie, bo aż do osiemnastego wieku, przeważali Żydzi i Karaimi. Nowe kolonie żydowskie nad Morzem Czarnym zaczęły tworzyć się w dziewiętnastym wieku. Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów.”
  http://wolnemedia.net/polityka/wojna-kosztuje-kijow-5-mln-euro-dziennie/

 12. Pik said

  A dlaczego nikt nie wspomina o tajemniczych Karaimach. To oni stanowili ponoć elitę państwa Chazarskiego

 13. RomanK said

  Artur Koesler napisał ,,Trzynaste Plemię” nie czytałam ,czy ktoś z Państwa moze zna ta książke?- pisze pani Tekla…
  To nic nic szkodz-i pani Teklo…-ze pani nie czytala..a nawet tym bardzie ma pani pelne niezbywalne prawo , aby wydac o ksiazce , autorze ksiazki i temacie ksiazki swoja opinie miazdzaca zreszta:-)))i poslac ja do kosza na smieci..zalecajac pozostalym ,ze nie warto nawet spojrzec w jej strone~!

 14. Filo said

  5
  Tekla
  Ja znam te ksiazke i juz kiedys probowalem bardzo ogolnie napisac o czym ta ksiazka jest. Mnie od razu zaskoczylo, ze slowo ‚sztetl’ (miasta, ktore zalozyli niedobitki z Chazarii nie mogly byc wziete ze slownictwa Chazarow bo sztetl to nie jest hazarskie slowo tylko niemieckie. W ogole autor przeciaga wygnancow z Babilonu przez kaukaz, Rus Kijowska, Bizancjum, Szwajcarie, Niemcy i z powrotem az po Kijow.
  Raz to sa chlopi spod Breslau a kiedy indziej znow smietanka spoleczna, bankierzy i wlasciciele ziemscy.
  A w ogole armenskie i gruzinskie zapiski opwiadaja jak ich kraje byly regularnie najezdzane przez Chazarow. Gruzinskie kroniki nawolujace do starozytnej tradycji identyfikuje Chazarow jako Goga i Magoga- dzikie ludy o ochydnych twarzach i manierach dzikich zwierzat, zywiacy sie krwia.. Armenski pisarz opisuje ‚The horrible multitude of Khazars with insolent , broad lashless faces and long falling hair, like women” (strona 19 Thirteen Tribe, Picador wyd. 1977)

  Na tejze stronie autor usiluje opowiedziec o wygladzie i pochodzeniu Chazarow.
  „We are none the wiser regarding the Khazars’ physical appearance or their ethnic origins.
  The last questions can only be answered in a vague and general way. But it is equally frustrating to inquire into the origins of of the Huns, Alans, Avars, Bulgars, Magyars, Bashkirs, Burats, Sabirs, Uigurs, Saragus, Onogurs, Utigurs, Kutrigurs, Tarniaks, Kotragas, Kabars, Zabendrers, Pechenges, Ghuzz, Kumans, Kipczhaks, and dozens of other tribes or people who at one time or another in the lifetime of the Khazar kingdom passed through the turnstiles of those migratory playgrounds” Even the Huns , of whom we know much more, are of uncertain origins”
  W skrocie:
  Na temat pochodzenia i wygladu Chazarow wcale nie jestesmy madrzejsi
  (w porownaniu z Hunami) Mozemy na te pytania odpowiedzic bardzo mgliscie i bardzo ogolnikowo.
  Rownie meczace jest badanie pochodzenia Hunow, Alanow, Bulgarow… itd i dziesiatek innych ludow ktore w czasie trwania krolestwa chazarskiego przewinely sie przez te tereny bogate w wedrowki ludow.
  I nawet nie mozemy nic pewnego stwierdzic na temat pochodzenia Hunow o ktorych wiemy duzo wiecej./

  No to nie wiadomo skad sie wziely Chazary ale wiadomo ze pochodza od nich zydy.

  Chazarow podbila i calkowicie zmiotla z powierzchni ziemi Rus Kijowska.
  Niektore mapy pokazujea ze chanat obejmowal tez Kijow co jest chyba niemozliwe bo Rus byl wtedy poteznym panstwem ze stolica w Kijowie.

  Rownie ciekawe jest co Koestler opisuje o tym przyjeciu judaizmu:(strona 56-57) Jest kilka legend i historii a jedna z nich podana w szczegolach:

  Historia jest wzieta z „Al Baktri’s Book of kingdoms and Roads (XI wiek)

  Otoz ani chrzescijanin ani zyd nie potrafili przekonac Krola chazarskiego.
  Wtedy krol poprosil o przesluchanie muzulmanina i przyslali mu bardzo sprytnego scholara, ktory mial znakomite argumenty i umiejetnosc przekonywania.
  Ale Zyd wynajal kogos kto tego scholar otrul i biedny muzulmanin zmarl.
  I w ten sposob zyd wygral i przekonal krola, ktory zdecydowal sie na przyjecie Judaizmu.

  ” Then the King asked for a Muslim, and they sent him a scholarly, clever man who was good with arguments. But the Jew hired someone who poisoned him on the journey, and he died. And the Jew succeeded in winning the King for his faith, so that he embraced Judaism” (p.57)

  Jedno jest pewne: Artur Koestler zdaje sie wymyslil teorie ktora obala znaczenie antysemityzmu.

  O ksiazce Shlomo Sanda nastepnym razem, bo juz musze isc.

 15. Boydar said

  Uwzględniwszy ledwie dwuletni okres znajomości tematu przez Pana Koreywo, można by przymknąć oko na „określone” „nieścisłości” w artykule. Tyle że, ja już nikomu z „publicystów” nie wierzę. Za wyjątkiem oczywiście Pana Gajowego, no ale On nie jest publicystą 🙂

  Artykuł ma dobre kilka lat na karku – admin

 16. RomanK said

  Niech pan panie Filo zwroci uwage na stare letopisy i ruskie i greckie czy tez iranskie… Kiedy zwyczajowo ci pierwsi malowali ladne orazki w literach rozpoczynajacych strony z ktorychj mozna sie duzo dowiedziec…ci drudzy motywy roslinno naturalne. Niech pan popatrzy na malunki Hazarow…wszyscy malowali ich z oseledcami…i bez koszul…
  Niech pan zobaczy figure powalonego Hazara na pomniku Kniazia Pogromcy Hazarow i na jego tarcze…gdyby to tylko ten jeden pomnik to pal licho,.,rzezbiarz mial na mysli…co mial…ale to jest tego masa…
  Judaizacja Rusi i Cerkwi Prawoslawnej ma swoje dlugie i czeste epizody…

 17. Marek said

  wikipedia zapodaje:
  „Należy również wspomnieć o bardzo kontrowersyjnej tezie, iż wszyscy Żydzi aszkenazyjscy (stanowiący znaczną większość wszystkich Żydów na świecie) są potomkami Chazarów, natomiast jedynie Żydzi sefardyjscy i mizrachijscy wywodzą się od prawdziwych starożytnych Izraelitów.”
  buhaha

 18. Marek said

  Skąd Chazarowie biorą swe korzenie, dziś już nie bardzo wiadomo, choć większość znawców tematu zgadza się, że przybyli gdzieś ze środkowej Azji. Ogólnie określa się ich jako ludy Ugrofińskie lub Mongolsko – Tureckie.
  =====
  oto typowa żeńska przedstawicielka luda, mieszka nad Wisłą, o polskim nazwisku, właścicielka kawiarni na Nowym Świecie, plująca regularnie na Rosję, Putina i dodatkowo publikująca w Tygodniku zwanym Powszechnym:

 19. Marek said

  Z taką twarzą, można być tylko szarą eminencją.
  cnd:)
  chyba że ma się jeszcze głos, jak senyszyn…
  to o gębie się zapomina

 20. Wosiu said

  Artykuł miesza znane już tu wcześniej prawdy i bzdury nad którymi nie chce mi się rozwodzić. Chazarowie to był lud bardziej turecki niż turecko-mongolski.

  Co ciekawe, są artykuły czy nawet książki o tym, że Żydzi (właśnie może przez Chazarów bardziej niż Izraelitów) są potomkami ostatnich neandertalczyków przetrwałych na Kaukazie. Stąd ich szkaradność, inność, nienawiść do homo sapiens sapiens i niemal telepatyczna zdolność do rozpoznawania swój swego.

  Mi ta teoria pasuje tak jak teoria że czarni są potomkami homo erectus.

 21. Zadnej ” Chazarii” w takim ksztalcie nigdy nie bylo i rysowanie takich map jest bzdura, ktora przemawia juz tylko do silnie stereotypujacego odbiorcy wychowanego na medialnie uksztaltowanym kanonie wiedzy, pozostajacym w calkowitym rozbracie z PRAWDA. Nie bylo wtedy granic panstw w naszym rozumieniu, z wyznaczonymi granicami i posterunkami granicznymi. Po stepie przemieszczal sie kto sie czul na silach i jak chcial. Rytm zycia narzucala sama natura – byly okresy urodzajow i nieurodzajow i bylo naturalne, ze cale plemiona przemieszczaly sie od czasu do czasu by nie zginac z glodu i nikt im tego naturalnego prawa nie bronil, wszystko co trzeba bylo zrobic to uzgodnic swoj manewr z Lechitami, bo oni mieli w swym wladaniu sily wojskowe – Orde – ktore mogli uzyc wszedzie w miare potrzeby. „Chazaria” nie miala swojej armii – rzadcy po prostu wykupowali uslugi Ordy u Lachow, by zaprowadzac nowy lad w miare jak ich plan biznesowy zyskiwal przychylnosc zamieszkujacych te tereny plemion. Wiemy, ze z czasem ten plan stracil swoja atrakcyjnosc i dokladnie w tym momencie przywodztwo „Chazarii” zostalo usuniete przez Lachow, co spowodowalo znane nam nad Wisla konsekwencje zwiazane z przemieszczaniem sie tego biznesu na zachod po Szlaku Jedwabnym. Lechia rozpadla sie wtedy na bardziej podporzadkowne systemowi monetarnemu twory administracyjne, ktore daly zalazek znanym dzis panstwom europejskim. Takie usystematyzowanie administracyjne nadal nie przemawia do mentalnosci na wschodnich lechickich rubiezach postimperialnych, stad obecne konflikty, bo taka dyscyplina finansowa jest obca mentalnosci Wedyjskiej i na dluzsza mete przegra z nia, o czym wie Rosja, a zupelnie nie zdaje sobie sprawy zaslepiony kasa zachod.
  W calej Eurazji istnialo od ostatniego Konca Swiata jedno Imperium Ruso-ordynskie zarzadzane regionalnie przez tybetanskich Lachow (stad slowo region – od Reg, czyli Lach, w wymowie znieksztalconej przez R tylnopodniebienne wprowadzone przez plemiona bialych zmieszane z Malymi czarnymi ludzmi, ktore powstaly w Lewancie. Ludzie ci nie potrafili wymawiac R tak jak np. my. Bylo to dawno temu w czasie kiedy Bog pomieszal ludom jezyki. Przedstawiciele Lachow rzadzacych Imperium Lechicko-ordynskim byli potomkami Riszich, tych znanych powszechnie z przekazu indyjskiego. W calym tym Imperium panowal Wedyzm, Ktory nigdy nie zabranial konkretnego sposobu uprawiania jakiejs religii. W Azji nikt nigdy nikomu nie narzucal wierzen i interpretacji PRAWDY, bo zaden czlowiek nie zna Jej w pelnym ksztalcie, wiec musi byc taka dowolnosc i jest. Rygor w formie wierzen to dopiero wynalazek zachodniego Lewantu. Wedyzm generalnie dopuszcza dowolne wierzenia i ich zmiany wedle swoich biezacych potrzeb, poniewaz Wedyzm jest dynamiczna praca mozgu, kontemplacja, a nie jakims konkretnym ksztaltem mysli, czy kanonem wierzen, czego Europa zbudowana przez lewantynskich pozbawionych PRAWDY buntownikow nigdy nie rozumiala. Ale juz na szczescie zaczyna rozumiec.

 22. Wosiu said

  No i ta teoria wyjaśnia, dlaczego wielu Gruzinów i Ormian wygląda jak Żydzi.

  Tutaj pewien artykuł:

  http://johndenugent.us/neanderthals-and-semites/

 23. Siekiera_Motyka said

  „Kongres Inteligencji Rosyjskiej bardzo mocno protestuje przeciw metodom stosowania przemocy i gróźb, zwłaszcza wobec tak bliskiego narodu i kraju, jak Ukraina i naród ukraiński. Społeczeństwo rosyjskie nie jest jednolite – mówiła Anna Łabuszewska z Ośrodka Studiów Wschodnich w Poranku RDC.”

  Skąd ta specjalistka wyskoczyła ?

  http://www.osw.waw.pl/pl/1952-2004
  „Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) jest instytucją badawczą zajmującą się opracowywaniem analiz i studiów prognostycznych dotyczących sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej ….”

  „Marek Karp ur. 2 lipca 1952 roku w Zamościu. Odwoływał się do tradycji Wielkiego Księstwa Litewskiego i czuł się odpowiedzialny za spuściznę litewskich Karpiów. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (1975-1980), praca magisterska pt.: „Świadomość więzi ogólnopaństwowych i regionalnych w średniowiecznych mitach początków Polski”. Z zamiłowania – historyk sztuki i architektury. W latach 80. publikował w drugim obiegu prace poświęcone historii Europy Wschodniej, współtworzył i redagował podziemną „Res Publikę”, uczestniczył w niezależnym konwersatorium „Polska w Europie”. Od 1986-1990 kierował Biblioteką Główną ASP w Warszawie. Był także wykładowcą historii sztuki na tej uczelni; 1989-1991 pracował naukowo w Katedrze Bałtystyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizował się w historii Litwy. Pod koniec lat 80. i na początku lat 90. czynnie wspierał litewski ruch niepodległościowy Sajudis. W kluczowych momentach wydarzeń na Litwie pośredniczył między rządem Tadeusza Mazowieckiego a przywódcami Sajudisu.”

  „Pochodził ze starego szlacheckiego rodu zamieszkującego Wielkie Księstwo Litewskie. Pierwsze dokumenty dotyczące rodu Karpiów pochodzą z XVI wieku[1]. Adam Mickiewicz pisał w Panu Tadeuszu o jego przodku, Ignacym Karpiu, co włościan oswobadzał.”

 24. Tekla said

  Ad.14
  @Filo

  Dokładnie tak,nie moze byc mowy o antyseityzmie,gdyż Chazarzy ,pochodza z Chazarii!!

  Książka Artura Koeslera podważa istnienie panstwa Izrael!

  Profesor Annaniasz Zajączkowski tez pisałpisał o Chazarach

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ananiasz_Zaj%C4%85czkowski

  Ze studiów nad zagadnieniem chazarskim (1947)
  Dyplomatyka Złotej Hordy w XV wieku (194

 25. Boydar said

  @ komentarz Pana Gajowego – „Artykuł ma dobre kilka lat na karku”

  Po prawdzie, to nic nie zmienia w ocenie artykułu.

  Mam nadzieję, że Autor obecnie jest bardziej zaawansowany 🙂

 26. Marcin said

  „Natomiast Aszkenazyjczycy pochodzą w prostej linii od Chazarów i ich językiem był i jest Jidysz (żargon), czyli mieszanina języka germańskiego, słowiańskiego, tu i tam przetykana hebrajskim”

  Ale jak AszkeNAZI ze wschodu (Rosja, Polska) mogli znać niemiecki lub wpleść go w jidysz skoro przyszli ze wschodu?

 27. Ex said

  Goje w Polin w niemieckim sklepie:

  Tyle zostało:

 28. Macko said

  Jest jeszcze gorzej. Nie tylko Aszkenazyjczycy nie sa z Israhela. Sefardyjczycy tez nie. Shlomo Sand udowania, ze nie bylo zadnego exodu-wygnania, ze Palestynczycy dzisiaj to sa wlasnie potomkowie Zydów z czasów biblicznych ( Co sam Ben Gurion przyznawal ) oraz ze pasozydzi z Hiszanii to Berberowie. Czyli ze „prawdziwych Zzydów” praktycznie nie ma na Ziemi.
  Ci co sie za nich podaja, to albo z urodzenia w to wierza, albo sa rligii mojzeszowej albo jako psychopatom wygodnie im wierzyc, ze mozna lupic gojów.
  ( autor podal; Zaś co do samych Sefardyjczyków to są to potomkowie Izraelitów, z Judei, których to tak surowo potraktował Hadrian, cesarz rzymski (76 – 138). Otóż w roku 132 A.D. Szymon Bar Kosiba stanął na czele ostatniego powstania Hebrajczyków (Bar Kochba) przeciwko rzymskim okupantom. Po początkowych sukcesach przyszedł czas porażki, zburzenia Jerozolimy (na jej miejsce Hadrian kazał wybudować nowe miasto Aelia Capitolina) oraz ostatniej walki w twierdzy Betar, w 135 roku, gdzie wraz z Szymonem Bar Kosibą zginęli niemal wszyscy obrońcy.)

  http://inventionofthejewishpeople.com/
  Kiedy powstal naród zydowski? Cztery tysiace lat temu, czy tez wyszedl spod pióra zydowskich historyków w XIX w., którzy wykorzystujac tradycje biblijna odtworzyli dzieje ludu, stanowiace podstawe do ksztaltowania przyszlego narodu? W duchu historii kontrafaktycznej profesor Shlomo Sand zabiera nas w podróz przez „dluga” historie Zydów. Czy mieszkancy Judei zostali wypedzeni po zburzeniu Drugiej Swiatyni w 70 r. n.e., czy jest to chrzescijanski mit, który przeniknal do zydowskiej tradycji? Autor pokazuje, jak od XIX wieku czas biblijny zaczal byc traktowany przez pierwszych syjonistów jako czas historyczny, czas narodzin narodu. Nie jest to kronika wydarzen, ale przede wszystkim krytyka obowiazujacych historycznych dogmatów. Autor rozpoczyna od pytania zadanego przez historyka Marcela Detienne’a: jak „odnacjonalizowac” historie narodowe? Próbuje tez wskazac co bylo faktem, a co projektem w przeszlosc narodowych marzen. Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie urodzil sie w Linzu (Austria) w 1946 roku. Zajmuje sie historia idei i rola inteligencji we wspólczesnym spoleczenstwie, zwiazkami kina z historia oraz rola idei narodowej w budowie panstw. Tematom tym poswiecil wiele artykulów i ksiazek w jezykach francuskim, angielskim i hebrajskim.
  http://www.amazon.co.uk/Kiedy-jak-wynaleziono-narod-zydowski/dp/8361203699
  MAcko

 29. RomanK said

 30. Agaton said

  ad.2
  @Pik

  //A dlaczego nikt nie wspomina o tajemniczych Karaimach. To oni stanowili ponoć elitę państwa Chazarskiego//

  Jan Czekanowski – uratował Karaimów od tzw Holomitu. Co ciekawe, brak tej informacji w polskiej Wiki, co mnie nie dziwi bo badanie ras w żydolandzie ma być taboo.

  Wiki
  //Jan Czekanowski (October 8, 1882, Głuchów–July 20, 1965, Szczecin) was a Polish anthropologist, statistician and linguist. Czekanowski is known for having played an important role in saving the Polish-Lithuanian branch of the Karaim people from Holocaust extermination. In 1942 he managed to convince a German „race scientists” that the Karaim were of Turkic origin although professing Judaism and using Hebrew as a liturgical language.//

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Czekanowski

  Tu niżej jego orginalna matematyczna metoda stosowana min do badania ras.

  Click to access as-023.pdf

 31. Ad 27.
  Panie Romanie, na Boga, klimat Europy przed 4 tysiacami lat nie pozwalal jeszcze na zaden zaawansowany rozwoj cywilizacyjny powyzej zwrotnika – byla tundra i step, nic sie tu znaczacego nie dzialo. Cala akcja rozgrywala sie w strefie miedzyzwrotnikowej, z centrum w Indiach. Oczywiscie, zadne inne centra nie liczyly sie po ostatnim ‚Koncu Swiata’. Opracowanie to w ogole nie uwzglednia przewodniej roli gigantow, znanych pod roznymi nazwami, m.in. Pol Leluja, Niebianska Mlodziez, prowadzacych przeciez cala ludzka cywilizacje, az do czasow nowozytnych (plemie Goliatowe), i zastrzykow ich genotypu, ktore byly podstawowym czynnikiem rasotworczym wsrod malych ludzi.
  Bardzo to niefrasobliwe podejscie do tematu, typowe dla stereotypowego, a nie rzeczowego, naukowego widzenia historii, z uwzglednieniem wszystkich dostepnych danych. Np. co to za nazwa „Germanic”? plemiona „germanskie” to wymysl propagandy politycznej sprzed niespelna tysiaca lat (biore pod uwage, ze mamy tysiac lat sztucznie dodane do kalendarza, z czego warto sobie zdac w koncu sprawe) – nikt w starozytnosci takich ludzi nie znal. Kolonie zakladane byly przez gigantow, z asysta wybranych przez nich rudowlosych plemion, czyli Riszich, (pozniej tez blondynow). Czarnowlosi i czarnoskorzy mali nie mieli zadnbych praw swobodnego przemieszczania sie, nie mowiac o zakladaniu kolonii.

 32. ad 28.
  Brawo.

 33. Ad. 1

  „Z tego artykulu wynika, ze to wlasciwie Germanie a nie slowianie rozbili Chazarię.”

  – Chazarię rozbili Słowianie. Pod przewodem wodzów germańskich (Waregów, czy innych Russów). Taki wódz był wynajmowany na „umowę o dzieło”, bo znał się na wojaczce, a najazdy różnych chętnych były częste.

  Sprawa druga: Wikingowie – to byli Germanie, Słowianie i każdy, kto trudnił się rabunkiem. Wikingowie poruszali się przede wszystkim po drogach wodnych.

  W USA podobno znaleziono ślady pobytu Wikingów. I jak zwykle, badań DNA nie ma. Podobnie w Truso na terenie Polski. Takie badania mogłyby wykazać niezbicie, że to nie żadni tam Germanie, tylko Słowianie odkryli Amerykę.

 34. NC said

  Dr. Eran Elhaik, genetyk w Szkole Medycznej Uniwersytetu Johns Hopkins University School of Medicine, stwierdza, że dzisiejsi „Żydzi” pochodzą z Chazarii, a nie z Izraela, i nie są w żadnym stopniu potomkami Abrahama.

  http://zaidpub.com/the-myth-of-the-holocaust/gene-study-settles-debate-over-origin-of-european-jews/johns-hopkins-school-of-medicine-todays-jews-originate-from-khazaria-not-israel/

 35. NC said

  Re 21: Na pana Polaka Stanisława zawsze można liczyć.

  Krótka notka, a jakże treściwa – mamy tu wspominki ostatniego końca świata, zaprzeczenie istnienia Chazarii, urojenia historyczne. Nieźle. Brakuje mi tylko powtórzenia pewników o Ziemi rozszerzającej sie coraz szybiej i szybciej, co obala teorię grawitacji.

 36. ad 35.
  No nie moge Pana tak zostawic, sie robi: http://www.thefinaltheory.com/homepage.html

 37. Budziwoj said

  Chazaria jest przykładem tego, co Polsce grozi!

 38. RomanK said

  ad31… Klimat byl dobry…to okres kultur Sredniego Stogu /Serednij Stih? pokazuje na nasze tereny..Europy Centralnej,,,,

 39. andy said

  Ciekawy artykul chociaz nizbyt dokladny
  -po pierwszwe Chazarowie to Kaganat. zwiazek plemion pod przewodnictwem wodza. Czesto po smierci kagana takie panstwa rozpadaja sie i sa jakbysmy dzisiaj okreslili dyktatura. Kagan znalazl sie w sytuacji gdy mocno powiekszal sie kalifat ktory zaczal obejmowac Kaukaz, Afganistan i Indie. Z drugiej strony byl zagrozony przez chrzescujanskie Bizancjum. Aby nie walczyc z dwoma wrogami szukal sprzymierznca, dlatego tez aby nie byc przedmiotem ekspansji religijnej , a pod tym pretekstem zajecia swojego kraju, zorganizowal te dyspute religijna.Legenda mowi ze po wysluchaniu wszyskich duchownych stwierdzil ze poniewaz islam i chrzescijanstwo wywodza sie z judaizmu on przyjmuje judaizm. Bylo to jednak wyjcie neutralne aby obronic sie przed presja dwoch poteg kalifatu islamskiego i Bizancjum.
  ´jesli chodzi o mape to rzeczywista wyobraznia. wtym czasie poza Bizancjum ani jedno panstwo nie posiadalo okreslonych granic, a i bizancjum mialo tez niedokladne. Granicami byly rzeki, gory a pozostale granice okreslano w poblizu najblizszego miasta. Stolica Chazarow byl Serkel,(Bial wieza), disiaj na dnie zalewu.
  – Aszkenezejczycy to chazarowie bez watpliwosci ,ale Sefardejczycy to Bedini ktorzy przyjeli judeizm przed przybyciem Arabow na Polwysep Iberyjski. Znajdowali sie co prawda zydzi wczesniej w Hiszpanii ale nie tworzyli wlasnych osad, zgodnie z swoja polityka zajmowali sie hanlem glownie niewolnikami.Za armia rzymska maszerowali kupcy zydowscy ktorzy odkupowali jencow, po upadku Rzymu i odejsciu legionow niektorzy zydzi zostali, oni pochodzili z Palestyny ale jest ich ulamek promila. Rzeczywisci zydzi to Palñestynczycy-chlopi nie opuszczaja swojej ziem, ktorzy z czasem przeszli na islam( twierdza tez tak niektorz naukowcy w Izraelu)
  I to by bylo tyle na temat Zydow, o germanach i slowianach to wrecz nie niedokladnosci a brak gruntownej wiedzy ale nie chce mise o tym pisac, troche swiatla rzuca ad.29 ale tez jest lekko podpreparowana, szkoda tylko ze pozno zjrzlem i jst juz po dyskusji

 40. Macko said

  Przypomne, ze na wyspie Wielkiej Brytanii swietuje sie w okolicach Stonhenge od 9500 lat a na stepach Ukrainy sa malo badane megalopolis na 10000 mieszkanców, o zabudowie slimakowej ( nie radialnej , promieniscie od centrum miasta, ale w formie spirali ) liczace 7000 lat. Bzdety o „kolebce” cywilizacji w Babilonii wymyslili i utrzymuja koczownicy jako propagande dla wlasnych celów. Lud który zasiedlil widly Eufratu i Tygrysu juz tam przywedrowal z wysokim poziomem techniki i organizacji spolecznej.
  Sa poszlaki wskazujace na syberysjkie pochodenie pisma runicznego i na slowianiskie korzenie Wedów.
  Nie dajmy sie manipulowac pasozydom.

  Excavation near Stonehenge found evidence of a settlement dating back to 7,500 BC, revealing the site was occupied some 5,000 years earlier than previously thought. – http://news.discovery.com/history/archaeology/stonehenge-settled-5000-years-earlier-than-thought-13041.htm

 41. Macko said

  Andy, za plecami Stalina byla zawsze postac Lwa Kaganowicza… a Jelcyn ozenil sie z jego córka.. Kaganówna.
  Kagan u Chazarów byl zarzadca kraju prawdziwym stojacym za plecami szefa teatralnego, na pokaz, ale bez wladzy.

 42. Ość said

  Tak jest, żydostwo nie istnieje. Dalej działa tylko chazarska kryminalna mafia. Bydło i złodzieje, psychopaci, którzy sobie ukradli historię jak wszystko inne co posiadają. Tam na ich głórnej półce nie wierzą w żadne religie, to bandyci ateiści, co jak kameleony zmieniają w zależności od potrzeb barwy”. Tu zerknijcie tylko najpierw to znajdźcie: Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992 r. „Jakimi sposobami Żydzi zdobywają władzę nad światem”. Rosenthal przepłacił życiem swój długi jęzor. (The Harold Wallace Rosenthal Interview 1976 by Charles A. Weisman, published June 1992). Ta książeczka zawiera tekst rewelacyjnego i wręcz wstrząsającego wywiadu jakiego udzielił Żyd imieniem Harold Rosenthal patriocie Walterowi White’owi Juniorowi. Pan Rosenthal wpływowy Żyd, znający sprawy żydowskie i zaangażowany w prace rządu w stolicy Waszyngtonie wytłumaczył (w tym wywiadzie) przyczyny najważniejszych problemów jakim stawiamy czoło dzisiaj i żydowski w nich udział. Rosenthal przedstawiając niektóre aspekty „wewnętrznego niewidzialnego świata żydowskiego” pokazał metody i taktyki żydowskie jakie oni używają dla niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej i dla kontrolowania naszego życia i rządów. Rezultatem jest „ukryta tyrania” w stosunku do nas, podobna do tej jaką przeciwko Świętym prowadził system czerwonej bestii określany jako „Tajemnica Babilonu”. Ale jak mogła tak mała liczba Żydów zniewolić tak wielu ludzi i zyskać tak przygniatającą przewagę nad ich rządem, zwłaszcza, że (mieszkańcy) nie byli tego świadomi ? (- mowa o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej). Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w słowach Chrystusa o niesprawiedliwym słudze, który reprezentuje Żydów. Oni są zdolni do zdobycia przewagi w świecie pomimo bezbożnego postępowania dzięki swojej chytrości i bystrości. Jak Chrystus powiedział „ponieważ dzieci tego świata są w ich generacji mądrzejsi niż dzieci światła (Św. Łukasz 16:8). Innymi słowy, Żydzi ze swoim światowym umysłem są mądrzejsi niż chrześcijański lud boży. Gdy czyta się słowa Rosenthala realność tego stwierdzenia ujawnia się. Ten problem jest tak ważny dla nas, aby go przezwyciężyć zgodnie ze wskazaniami Chrystusa „bądźcie mądrzy jak węże” (Św.Mateusz 10:16). Ameryka i cały świat jest zawikłany w problemy polityczne, ekonomiczne, moralne i socjalne które muszą rozwiązać Chrześcijanie. Jak powiedział Edmund Burke: „Jedyną konieczną rzeczą, aby diabeł zatriumfował jest, aby dobrzy ludzie nic nie robili”. Jednak zanim my będziemy mogli właściwie działać, musimy mieć właściwe (nie tylko powierzchowne) zrozumienie problemu. Ta książeczka powinna ułatwić czytelnikowi to zadanie. Charles A. Weisman, czerwiec 1992 r. http://www.churchoftrueisrael.com/Ford/INDEX-1. html W wysoce poufnym wywiadzie z żydowskim asystentem znacznego senatora żydowskiego ten pierwszy powiedział „ to jest wspaniałe, że naród amerykański nie wygnał wszystkich Żydów ze swego kraju. Żyd – pan Harold Wallace Rosenthal powiedział to po zaznaczeniu, że Żydzi dominują we wszystkich istotnych narodowych programach. Powiedział „my Żydzi stale jesteśmy zachwyceni łatwością z jaką Chrześcijańscy Amerykanie wpadli w nasze ręce. Podczas gdy Amerykanie czekają aż będą mogli pogrzebać Chruszczowa, my nauczyliśmy ich poddawać się każdemu naszemu żądaniu.” Zapytany – jak naród mógł zostać usidłany bez świadomości tego co się dzieje, Rosenthal przypisał to zwycięstwo całkowitemu zawładnięciu mediów. Chwalił się tym, że Żydzi mają całkowitą kontrolę nad wszystkimi nowościami w prasie. Jakakolwiek gazeta, która by odrzuciła przyjmowanie kontrolowanych nowości byłaby rzucona na kolana przez wstrzymanie reklam. Jeśliby to nie pomogło, Żydzi wstrzymaliby dostarczanie drukarek i atramentu. To jest bardzo prosta sprawa, stwierdził. Zapytany o ludzi na najwyższych politycznych stanowiskach, odpowiedział, że w ciągu ostatnich trzech dekad żaden z nich nie doszedł do władzy bez aprobaty żydowskiej. Od 1932 roku Amerykanie nie mieli wyboru co do prezydenta. Roosvelt był naszym człowiekiem i każdy prezydent po nim. W dyskusji co do George’a Wallace’a pan Rosenthal uśmiechnął się i zwrócił uwagę abyśmy spojrzeli gdzie Wallas znajduje się obecnie. Gdy wspomniano politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych, poufałość wywiadu została zaniechana. Z pogardą i ironią on drwił z amerykańskiej głupoty, że wpadli do morza dzięki całemu kompleksowi Kissingerowskiej polityki zagranicznej. „To jest syjonistyczno – komunistyczna polityka od początku do końca. A mimo to obywatele ( Stanów Zj.) sądzą, że żydowska polityka przyniesie dobrodziejstwa Ameryce. On zacytował „zapadkę” i Angolę jako przykłady żydowskiej dyplomacji. Łatwowierna natura Amerykanów wywołała u niego tylko odruch wzgardy. Wywiad trwał dalej i poruszane były najróżniejsze aspekty. My Żydzi stwarzamy Amerykanom jedną kwestię sporną po drugiej. Potem podsycamy obie strony sporu gdy panuje zamieszanie. Z oczyma wpatrzonymi w konflikt oni nie dostrzegają kto jest za każdą stroną sceny. My Żydzi bawimy się amerykańską publiką jak kot bawi się myszą. W miarę jak rozmowa przedłużała się do późnych godzin nocnych, można było wyczuć, że może Ameryka zasługuje na panowanie terroru, który jest planowany dla niej. Żydowska myśl popycha każdą z etnicznych grup przeciw drugiej. Pan Rosenthal powiedział chłodno „krew mas będzie płynęła kiedy my czekamy na nasz dzień światowego zwycięstwa”. Po tej niesamowitej dyskusji przez całe godziny pozostawało uczucie niewystarczalności. Czy jest możliwe, żeby jakaś inna grupa istot ludzkich była tak zdradziecka w swoim umyśle, tak zła w swoich intencjach? Nie mniej słowa słyszane i dowody pod ręką są realne. Czy jest możliwe, żeby naród amerykański pozostawał łagodny gdy wytacza się z nich żywą krew? Wydaje się, że tak jest. Co to wszystko nam mówi? Po tym co przeczytaliście plus długi wywiad, który następuje pan Harold Wallace Rosenthal, asystent administracyjny senatora Jakuba K. Javitsa z Nowego Yorku został zabity w sierpniu roku 1976, będąc w wieku 29 lat w rzekomej próbie porwania samolotu izraelskiego w Stambule w Turcji. Wydaje się, że pan Rosenthal mógł się wypowiadać zbyt odważnie. Można tak sądzić, gdyż, wprawdzie 4 osoby były zabite podczas próby porwania a 30 było rannych, ale Rosenthal nie był zabity kulą jak inni. Z poufnego śledztwa jakie ja Walter White przeprowadzałem wynika, 3 że Harold Rosenthal został bez wątpienia zamordowany w Stambule w czymś co wyglądało na porwanie samolotu a dokonane było przez jego współziomków. (Część tekstu jako mało istotną opuściliśmy) ….. My zdecydowaliśmy się czekać z opublikowaniem tego wywiadu rok od śmierci Harolda Wallace Rosenthala. Jak już wspomniano ten wywiad był długi ponieważ on wydawał się cieszyć z sączenia tej informacji i od czasu do czasu on przerywał i czas zbliżał się do nocy. Autora i edytora tych wiadomości nie jest łatwo zaszokować, ale jak ten egotyk Harold W. Rosenthal wywrzaskiwał swoje wyznania stwierdziłem, że to co on mówił to jest właśnie to co obecnie przeraża nas aktualną zdradą, której on był wyraźnie częścią i on wydawał się napawać widocznym sukcesem Żydowskiej Światowej Konspiracji. Ten wywiad pochodzi, przypominam od administracyjnego asystenta naszego znacznego senatora Jakuba K. Javitsa z Nowego Yorku. To co czytacie powinno działać jako ostrzeżenie dla wszystkich nie-Żydów na świecie. Miejmy nadzieję, że to otworzy oczy wielu ludzi, którzy znali go (P. Rosenthala) w kołach rządu w Waszyngtonie. Staje się oczywistym, że to co on przedstawia nie jest fikcją. To nie jest imaginacja! On nie udawał, ponieważ mówił ze znajomością rzeczy i inteligentnie. Wiele rzeczy było napisane i powiedziane o Żydowskiej Konspiracji Światowej, ale nigdy to nie było powiedziane tak otwarcie. To poraża wyobraźnię. Ich plany są wstrząsające i wielu ludzi zadziwi się czytając ten dokument. NIC takiego nie było powiedziane dotychczas. My wolimy nie wyjaśniać szczegółowo. Sami wszystko osądzicie czytając. Wracając wstecz do czasu, kiedy ten dokument powstał i mając czas, aby zanalizować bezstronność Harolda Rosenthala, dochodzimy do przekonania, że był on próżny i chełpliwy, ale znający się na rzeczy. Ja bym go sklasyfikował jako egotyka i egoistę, Niekiedy jego okrucieństwo objawiało się jadem, zwłaszcza jak opisywał „głupich chrześcijan” lub „gojów” jak on często nas nazywał. To mnie zadziwiało, bo słowa „goj” nie ma w naszym języku i on musiał o tym wiedzieć. Jego myśl była całkowicie pochłonięta Światowym planem Światowego żydostwa. Z arogancją przechwalał się, że żydowski podbój świata był możliwy dzięki głupocie Chrześcijan. Gdy go spytano czy jest syjonistą pan Rosenthal odpowiedział: na początku tego ruchu tradycyjnym pomysłem było ”aliyah” hebrajskie słowo oznaczające „zgromadzenie się” lub powrót Żydów z diaspory (rozproszenia) do ojczyzny w Palestynie. Zawsze od 1948 roku, od stworzenia państwa Izrael aliyah stał się podstawowym imperatywem państwowej polityki Izraela. Co to jest aliyah, czy może Pan wypowiedzieć to słowo? Pan Rosenthal zrobił to i zaczęliśmy poszukiwać prawdziwego znaczenia tego słowa. Pan Rosenthal powiedział: to jest emigracja do Palestyny na stałe a nie jakaś wizyta. Myśmy spytali – co to jest syjonizm? Słyszeliśmy jak niektórzy Żydzi określają to nie jako emigrację do Izraela na stałe ale jako duchowe i finansowe poparcie Izraela (przez Żydów) z całego świata. Pan Rosenthal odpowiedział – Nasz pierwszy przywódca, były premier David Ben-Gurion powiedział, że syjonizm bez powrotu do Syjonu to tylko słowa. Nie wielu amerykańskich Żydow emigruje na stałe do Izraela. Niektórzy mówią, że wszyscy Żydzi, z definicji, są syjonistami. Inni mówią, że Żyd nie jest syjonistą o ile nie jest członkiem płacącym składki na syjonistyczną organizację. Definicje są wynajdywane wszędzie ponieważ żydowska ojczyzna stała się rzeczywistością. Miliony dolarów wolnych od podatków są co roku wysyłane do Izraela i prawdziwy Amerykanin nie jest z tego zadowolony. Pan Rosenthal odpowiedział: naiwni politycy z Waszyngtonu są łatwowierni. Większość z nich to ludzie niezbyt bystrzy i potężni żydowscy 4 lobbyści wpłynęli na tą praktykę przed laty i nie ma teraz silnego aby ją zatrzymać. Trochę tych pieniędzy nawet wraca do Stanów Zjednoczonych na propagandę syjonistyczną, duża część z tego przechodzi przez B’nai B’rith i przez Konferencję Żydowskich Organizacji oraz przez Żydowski Światowy Kongres. Żydowska Agencja jest ramieniem finansowym (rodzaj przedstawicielstwa) B’nai B’rith. Nie ma nic złego w przesyłaniu amerykańskich dolarów do Izraela bez podatków, tak długo jak my jesteśmy dość przebiegli, aby się ich pozbyć. Odwróćmy tę konwersację na chwilkę. Pan wyraził się jasno i całkiem krzykliwie, że Pan nie lubi Żydów. Dlaczego Pan nas nienawidzi? Panie Rosenthal, ja nikogo nie nienawidzę. Ja powiedziałem, że nienawidzę tego, co Żydzi z nami robią, a zwłaszcza tego, co dotyczy każdego chrześcijanina i wszystkiego co jest związane z chrześcijaństwem. Ja nienawidzę ich oszustw, chytrości i ich obrzydliwego braku honoru. Czy to mnie czyni antysemitą? Jeśli tak to jestem antysemitą!! „Antysemityzm nie oznacza przeciwstawiania się Semitom. Nie ma takiej rzeczy. To jest wyrażenie, które my Żydzi używamy skutecznie jako „obsmarowujące” słowo używane, aby kogoś napiętnować jako fanatyka, jak Was chłopcy, każdego, który krytykuje Żydów. My używamy go przeciwko ‘szerzycielom nienawiści’. Było jasne, że ja gardzę żydowskim wpływem korupcyjnym na chrześcijańska kulturę i na nasz, zorientowany na chrześcijańską religię, amerykański styl życia. Na to pan Rosenthal rzekł: Gdy Chrystus żył, Żydzi szukali materialnego i ziemskiego królestwa, a Chrystus oferował Żydom duchowe królestwo. Tego oni nie mogli kupić, więc odrzucili Chrystusa i go ukrzyżowali”. Co Pan chce powiedzieć przez to – że go ukrzyżowali? Czy historia dowodzi, że Żydzi ukrzyżowali Chrystusa? Na co on odpowiedział: Ja sądzę, że zrobili to. Wydaje mi się, że 2000 lat temu Wasi ludzie zrobiliby to samo człowiekowi, który by tak zmaltretował ich jak Chrystus Żydów”. Pan mówi o Chrystusie jako tylko o człowieku. „To jest wszystko kim był – człowiekiem, który chodził po ziemi jak każdy inny człowiek, a ten mit o Chrystusie, który powstał z martwych i powrócił na ziemię, aby odwiedzić swoich uczniów to kupa bzdur. Żydzi, którzy wygnali Arabów z Palestyny zrobili to, aby zaprzeczyć misji Chrystusa – stworzenia królestwa duchowego.. Widzi Pan, zamiast przywódcy, który stworzyłby imperium dla Żydów, ludzie podobni do Pana dali Żydom pokojowego kaznodzieję zwanego Chrystusem, który zamiast prawa „oko za oko” powiedział – nadstaw mu drugi policzek. Brednie! My budujemy i w rzeczy samej zbudowaliśmy światowe imperium bez waszego rodzaju (ludzi) i bez waszego Mesjasza”. Mogę dostrzec że to Wy i Wasz rodzaj (ludzi) próbuje usunąć Chrystusa z Bożego Narodzenia. Szkoda mi Was…na co on szybko odpowiedział: „ Nie wciskaj mi tego gówna. Ja nie życzę sobie Waszej litości. Nie potrzebuję jej! Zbyt wielu Żydów nie ma odwagi powiedzieć Wam jak my żyjemy i planujemy, ale ja nie tchórzę przed nikim i przed niczym. Ja wiem gdzie idę. Myśmy spytali – dlaczego Żydzi tak często zmieniają nazwiska, on powiedział: „Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z Waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.” Ja wiem co Wy myślicie o Żydach, którzy są w rządzie i którzy używają nie-żydowskich nazwisk. Nie zwracajcie na to uwagi, gdyż w przewidywalnej przyszłości nie będzie władzy prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Niewidzialny rząd dąży w tym kierunku. Według Pana wiedzy Żydzi w Rosji są prześladowani, czy też mają wszelką wolność? Na co on odpowiedział: „Większość Żydów na świecie, ja bym powiedział 90% wie co naprawdę dzieje się z naszym ludem. My wszędzie mamy niezrównaną komunikację. Tylko frajerzy i 5 ignoranci, źle poinformowani i degeneraci znajdują spokój w Waszym społeczeństwie i Wy bastardzi ukrywacie Wasze grzechy ubierając się w owczą skórę. Wy jesteście hipokrytami a nie Żydzi, jak to piszecie i mówicie. Aby odpowiedzieć na pytanie o Rosję, są tam dwa rządy jeden widzialny i drugi niewidzialny. W widzialnym są ludzie różnych narodowości a w niewidzialnym sami Żydzi. Potężna sowiecka tajna policja otrzymuje rozkazy od niewidzialnego rządu. W Rosji jest sześć do siedmiu milionów komunistów, z tego 50% to Żydzi i 50% nie-Żydzi, ale tym ostatnim nie dowierza się. komuniści Żydzi są zjednoczeni i ufają sobie, podczas gdy inni szpiegują się wzajemnie. Mniej więcej co pięć do sześciu lat tajna Żydowska Rada zarządza czystkę w partii i wielu ludzi jest wtedy likwidowanych”. Gdy spytano go dlaczego? odpowiedział: „Ponieważ zaczynają zbyt dużo rozmieć co do tajnego żydowskiego rządu. Rosyjscy komuniści mają Tajny Zarząd składający się tylko z Żydów. Oni rządzą wszystkim co należy do widzialnego rządu. To jest ta potężna organizacja, która była odpowiedzialna za tajne przeniesienie centrum komunizmu do Tel Avivu skąd teraz przychodzą wszystkie instrukcje. Czy nasz rząd i Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wiedzą o tym? On odpowiedział: „Organizacja Narodów Zjednoczonych jest niczym innym jak wejściem do pułapki, do wielkiego obozu koncentracyjnego Czerwonego Świata. My całkiem dobrze kontrolujemy ONZ”. Na zapytanie, dlaczego komuniści niszczą klasę średnią lub ludzi wykształconych i ich rodziny gdy najeżdżają jakiś kraj, pan Rosenthal odpowiedział: „ To jest ustalona zasada aby zniszczyć wszystkich członków poprzedniego rządu, ich rodziny i krewnych, ale nigdy Żydów. Oni niszczą wszystkich członków policji, państwowej policji, oficerów wojska i ich rodziny ale nigdy Żydów. Widzi Pan, my wiemy, że gdy rząd zaczyna szukać komunistów wewnątrz swych granic oni w rzeczywistości chcą znaleźć Żydów na tym terenie. Nie jesteśmy zwariowani! Niewidzialni władcy w krajach komunistycznych mają światową kontrolę nad propagandą i rządami w wolnych krajach. Kontrolujemy wszystkie media włączając w to gazety, kolorowe periodyki, radio i telewizję. Nawet Waszą muzykę! Cenzurujemy piosenki przedkładane do publikacji na długo zanim są publikowane. Niezadługo będziemy mieli całkowitą kontrolę nad Waszym myśleniem”. Kiedy Pan się chwali, jeśli to jest prawdą co Pan mówi, strasznym byłoby pomyśleć o naszej przyszłości i o przyszłości Chrześcijaństwa. Na to pan Rosenthal odpowiedział: Będzie narzucona Stanom Zjednoczonym wojna klasowa i wielu będzie zlikwidowanych. Pan nieodwołalnie będzie jednym z nich. Żydzi nie odniosą szkód. Ja się nie chwalę. Ja przedstawiam Panu fakty. I już jest za późno dla Pana chrześcijańskich wyznawców, aby zdobyć się na obronę!! Ten czas już dawno minął. Już bardzo dawno temu my winniśmy stać się agresorami!! To jest bez wątpienia wielkim celem naszego życia. My jesteśmy agresorami!! Ponieważ Wy ukradliście udane wierzenia religijne z naszego Talmudu. Po tym, jak przypomnieliśmy mu, że uważamy, że jest inteligentny ale teraz zdaje sobie sprawę z tego, że nie wie o czym mówi odpowiedział: Judaizm jest niezrównaną kulturą, nieporównywalną z żadną, żadną inną na świecie. Wasze t. zw. chrześcijaństwo jest tylko odroślą judaizmu. Kulturalny i intelektualny wpływ judaizmu odczuwa się na całym świecie – tak, poprzez cywilizację. Gdy spytałem czy on sądzi, że w końcu stanie przed nami problem Czarnych z powodu ich zastraszającego przyrostu naturalnego, odpowiedział, że Czarni pomagają służyć „naszym celom”, co może oznaczać szereg rzeczy. 6 Dyskutowaliśmy inwazję Czarnych na miasta, wieś i państwo i ich promowanie w telewizji, także jak śmieszne jest dla Czarnych gdy są nawracani na Żydów jak np. Sammy Davies. Pan R. odpowiedział: to nie ma znaczenia. My wiemy, że Czarny nie może być Żydem i że Sammy Davies just nadal czarny. To jego korzyść, że został nawrócony. W rzeczywistości on nadal jest murzynem a nie Żydem. Powiedziałem mu o swoich głębokich studiach nad Żydami i że mało jest ludzi, którzy wykonali więcej badań nad Żydostwem niż Ja – i o moich nieprzyjemnych odkryciach, m.in., że nie ma moralności wśród Żydów. On odpowiedział: Pieniądze są ważniejsze niż moralność. Możemy dokonać wszystkiego za pomocą pieniędzy. Nasz naród dowodzi tego w Izraelu, gdzie ich siła przeciwko atakowi jest ich stałym stanem gotowości do wojny. Izrael może teraz zwyciężyć w każdym spotkaniu. Intelektualne elementy są w stanie zamienić ten mały kraj środkowego wschodu w cudowną krainę. Może także stać się bazą dla głównej kwatery Rządu Światowego”. (Talmudyczny judaizm jest religią która zakłada kontrolę nad Światem przez Żydów i niewolnictwo). Dyskutowaliśmy tragedię Watergate i korupcje na wszystkich szczeblach rządowych i sugerowaliśmy , żeby reprezentanci rządu byli bardziej otwarci i uczciwi w ich działaniach z ludźmi. Pan R. powiedział: „ A cóż dobrego by z tego wynikło? Co u diabła publika wie o rządzeniu? Ogromna większość to osły!!” Czy możemy te Pana słowa zacytować? „Nie dbam o to: to co Wy robicie, jak powiedziałem, nie wielu miałoby odwagę powiedzieć. My wszyscy rozumielibyśmy się lepiej między sobą Żydzi i nie-Żydzi, jeśli rozmawialibyśmy bardziej otwarcie. Wasz naród nie ma odwagi. My ustalamy Wasze myślenie, my nawet wpajamy w Was kompleks winy, tak że się boicie krytykować Żydów otwarcie. Religia i wierzenia Żydów W czasie tej spokojnej i wyjaśniającej konwersacji stało się jasne, że zrozumienie jakie następowało nie wyjdzie ze strony nowicjusza. Pan Rosenthal został zapytany dlaczego Żydzi zyskują akceptację tak łatwo między innymi rasami. Jego odpowiedź była długa i dokładna. „Bardzo wcześnie, ponaglani przez chęć znalezienia sobie drogi w świecie, Żydzi zaczęli szukać sposobów jak można odsunąć uwagę od aspektów rasowych. Co mogło być bardziej skuteczne i jednocześnie ponad podejrzeniami jak zgromadzenie religijne? Zmuszeni byliśmy zapożyczyć tę ideę od Arian. My Żydzi nigdy nie posiadaliśmy żadnej religijnej instytucji, która by rozwinęła się z naszej własnej świadomości ponieważ nam brak idealizmu. Tak więc wiara w życie poza tą ziemską egzystencją jest nam obca. Istotnie, Talmud nie przedstawia zasad przy pomocy których osoba mogła by się przygotować na życie, które przyjdzie, a jedynie dostarcza reguł do wystawnego życia na tym świecie. To jest kolekcja instrukcji, aby utrzymać rasę żydowską i regulująca stosunki między nami a gojami. Nasze nauczanie nie zajmuje się problemami moralnymi ale tym jak coś zdobyć.(To tłumaczy pasożytniczą naturę narodu żydowskiego. Żydzi nigdy nie bogacą się jeden kosztem drugiego ale szukają jak zdobyć pracę i dobra od innych. Co do wartości moralnej żydowskiego nauczania religijnego, istnieją wyczerpujące badania, które pokazują jaka jest nasza religia w takim świetle, które czyni ją niesamowitą dla umysłu 7 aryjskiego. Jesteśmy najlepszym przykładem rodzaju „produktu”, który tworzą religijne ćwiczenia. Nasze życie jest tylko z tego świata i nasza mentalność jest tak obca prawdziwemu duchowi chrześcijaństwa jak nasz charakter jest obcy twórcy tego nowego wierzenia 2000 lat temu. Twórca chrześcijaństwa nie czynił tajemnicy ze swojego szacunku dla Żydów i z faktu, że nie był jednym z nas. Gdy to uważał za słuszne on wyganiał nas ze świątyni Boga, ponieważ wtedy, jak zawsze, my używaliśmy religię jako sposób polepszania naszych handlowych interesów (Kupcy babilońscy skomercjalizowali nasze społeczeństwo). „Ale w czasie gdy przybiliśmy Jezusa do krzyża za jego postawę wobec nas; tymczasem teraz nowocześni chrześcijanie wchodzą do partii politycznych i aby wygrać wybory, oni poniżają się błagając Żydów o ich głosy. Oni nawet biorą udział w politycznych intrygach wspólnie z nami przeciwko interesom swoich własnych krajów. Tacy ludzie są różnie nazywani: polityczne prostytutki, szarlatani, zdrajcy, itd. „My możemy żyć między innymi narodami i w ich państwach, tylko tak długo jak mamy sukcesy w wyperswadowaniu im, że Żydzi nie są odrębnym narodem, lecz jesteśmy tylko reprezentantami wyznania religijnego którzy dlatego tworzą religijną wspólnotę, chociaż ona ma szczególny charakter. W rzeczy samej to jest nasze największe kłamstwo. Żydzi wymyślili pięć głównych kłamstw, które służą, aby ukryć ich naturę oraz zachować ich stan i moc, oto one: 1. Żydzi są Izraelitami i stąd, są narodem wybranym przez Boga 2. Jezus Chrystus był Żydem 3. Że 6 milionów Żydów zostało zamordowanych w czasie holokaustu w II wojnie światowej 4. Że wszystkie rasy są równe i wszyscy są braćmi 5. Że Żydzi są tylko inną grupą religijną „ My musimy ukrywać nasz specjalny charakter i sposób życia, tak abyśmy mogli nadal żyć w sposób pasożytniczy miedzy innymi narodami. Nasz sukces w tej materii jest tak wielki, że wielu sądzi, że Żydzi między nimi są autentycznymi Francuzami, Anglikami lub Włochami czy też Niemcami, którym zdarzyło się należeć do wyznania religijnego innego niż przeważające w ich kraju. Zwłaszcza w kołach zbliżonych do rządu, gdzie urzędnicy mają tylko minimum historycznego zmysłu, my jesteśmy w stanie narzucać nasze kłamstwa stosunkowo łatwo. Tak więc nie ma nawet najlżejszego podejrzenia, że my Żydzi tworzymy odrębny naród a sądzi się, że jesteśmy tylko wyznawcami innego wyznania. Mimo to jeden rzut oka na prasę, którą my kontrolujemy powinien dostarczyć wystarczające świadectwo, że jest zupełnie inaczej nawet dla tych, którzy posiadają najmniejszy stopień inteligencji. Spytany o to w jaki sposób zdobyli swoją moc na świecie, p. R. powiedział: Nasza moc wyrosła z manipulacji narodowym systemem monetarnym. My byliśmy autorami powiedzenia „Pieniądz to siła”. Jak było ujawnione w naszym głównym planie, najistotniejsze dla nas było założenie prywatnego banku narodowego. Federalny System Rezerw wspaniale nam pasował, gdyż był on naszą własnością, ale jego nazwa mówi, że jest państwową instytucją. Na samym początku naszym pomysłem było, żeby skonfiskować wszystko złoto i srebro zastępując je bezwartościowymi nie podlegającymi wykupowi papierowymi banknotami. I to zostało wykonane”. 8 Zapytany co znaczy słowo non-redeemable czyli nie podlegające wykupowi banknoty, pan R. powiedział: Przed 1968 rokiem łatwowierni goje mogli zanieść banknot jednodolarowy Federalnej Rezerwy do jakiegokolwiek banku w Ameryce i wymienić go na dolar, który według prawa zawierał 412 i pół grana 90% srebra (1 gran = 0.0648 g), natomiast w 1933 r. można było wymienić taki sam banknot na monetę zawierającą 25 i 4/5 grana 90% złota. wszystko co robimy jest dać gojom więcej niewymienialnych banknotów lub lepiej miedzianych krążków. Ale nigdy nie oddajemy im ich złota i srebra. Tylko więcej papieru” potem powiedział ze wzgardą „My Żydzi cieszyliśmy się powodzeniem dzięki papierowej machlojce. To jest nasza metoda, poprzez którą my bierzemy pieniądze i dajemy w zamian papier” (ekonomiczne problemy Ameryki i świata są w końcu żydowskim problemem, lub jak Henry Ford powiedział „Kwestia monetarna należycie rozwiązana będzie końcem żydowskiego problemu i wszelkich innych kwestii światowej natury). Czy może Pan nam dać jakiś przykład na to, o co pytaliśmy? „jest wiele przykładów, ale niektóre łatwo dostrzegalne to rynek obligacji, wszelkie formy ubezpieczeń i system częściowych rezerw praktykowany przez korporacje Rezerw Federalnych, żeby nie wspomnieć o bilionach w złocie i srebrze, które zyskaliśmy na wymianie na papierowe banknoty idiotycznie nazywane pieniędzmi. Potęga pieniądza jest istotna dla przeprowadzenia naszego głównego planu podboju świata poprzez propagandę. Na pytanie jak oni zamierzają to zrobić odpowiedział: „Po pierwsze przez kontrolowanie systemu bankowego, jesteśmy zdolni kontrolować kapitał korporacyjny Następnie, dzięki temu zdobyliśmy całkowity monopol w przemyśle filmowym, w sieci radiowej i w rozwijającej się ostatnio telewizji. Przemysł wydawniczy, gazety, periodyki i techniczne periodyki już wpadły w nasze ręce. Najlepsza gratka przyszła później, gdy opanowaliśmy publikacje wszystkich materiałów szkolnych. W ten sposób my możemy kształtować opinię publiczną tak, aby odpowiadała naszym interesom. Ludzie są tylko głupimi świnkami, które kwiczą i piszczą piosenki, które my im poddajemy, czy są prawdziwe czy kłamliwe. Kontrola umysłów i uzależnianie Zapytany, czy Żydzi odczuwają jakieś zagrożenie ze strony „milczącej większości” on roześmiał się na tą myśl mówiąc: „Nie ma czegoś takiego jak milcząca większość, ponieważ my kontrolujemy ich krzyk. Jedyna rzecz jaka istnieje to jest nie myśląca większość i oni pozostaną nie myślący tak długo aż do momentu gdy wymskną się spod rygorystycznej naszej służby to jest od narkotyku naszego przemysłu rozrywek. Przez kontrolowanie (tego) przemysłu my staliśmy się nadzorcami a naród (gojów) niewolnikami. Kiedy ciśnienie codziennego znoju wzrasta do stanu eksplozywnego, my dostarczyliśmy wentyl bezpieczeństwa w postaci chwilowej przyjemności. Telewizja i film dostarczają koniecznej chwilowej rozrywki. Te programy są starannie dobrane tak, aby odwoływały się do emocji zmysłowych a nigdy do logicznego myślenia. Dzięki temu ludzie są zaprogramowani zgodnie z naszym dyktatem, a nie zgodnie z rozumem. Oni nigdy nie są spokojni: myślący oni pozostaną”. 9 Kontynuując swoją myśl o kontroli Żydów nad gojami pan Rosenthal powiedział: „Myśmy wykastrowali społeczeństwo poprzez strach i zahukanie. Ich męskość egzystuje tylko w kombinacji z kobiecym zewnętrznym wyglądem. Będąc tak zneutralizowani stali się łagodni i łatwi do rządzenia nimi. Jak u każdego trzebieńca w naturze, ich myśli nie krążą wokół przyszłości i ich dobrego losu w przyszłości (prosperity) lecz są tylko zajęte obecnym znojem i następnym posiłkiem” Manipulacja pracą i przemysłem było widoczne, że pan Rosenthal podniecił się gdy wspomniano przemysł narodowy. „ Mieliśmy sukcesy w podzieleniu społeczeństwa przez skierowanie przeciwko sobie pracowników kontra właścicieli przedsiębiorstw. (Przez ruch socjalny ludzi pracy, używając związki zawodowe, manipulując płacami i cenami i stosując państwowe regulacje przedsiębiorczości wszystko to było wymysłem Żydów, takich jak Karl Marks i Samuel Gompers. Rezultatem było zniszczenie wolnej przedsiębiorczości). To było , być może naszym największym wyczynem, gdyż w rzeczywistości to jest coś jak trójkąt, choć tylko dwa punkty wydają się występować. W nowoczesnym przemyśle, w którym jest kapitał, którą to siłę my reprezentujemy, on jest na szczycie trójkąta. Własność przedsiębiorstw i praca są w podstawie tego trójkąta. One stale przeciwstawiają się sobie i ich uwaga nigdy nie jest skierowana na główną istotę ich problemu. Właściciele przedsiębiorstw stale są zmuszani do windowania w górę cen, gdyż my stale zwiększamy koszt kapitału. Pracownicy muszą zwiększać płace i właściciele muszą zwiększać ceny co stwarza diabelski krąg. My nigdy nie jesteśmy obciążani za naszą rolę, która jest prawdziwą przyczyną inflacji. Konflikt między pracownikami i właścicielami jest tak ciężki, że żaden (z nich) nie ma czasu obserwować co my robimy. Powodowany przez nas wzrost kosztów kapitału powoduje cykle inflacyjne. My nie jesteśmy pracownikami ani właścicielami a mimo to otrzymujemy zyski. Dzięki naszym manipulacjom z pieniędzmi kapitał którym my obdzielamy przemysł nic nas nie kosztuje. Przez nasz bank narodowy, Federalne Rezerwy, rozciągamy kredyt, który my stworzyliśmy z niczego na wszystkie lokalne banki, które są bankami członkowskimi. A one, z kolei rozciągają kredyt na przemysł. W ten sposób my stworzyliśmy więcej niż Bóg, gdyż całe nasze dobra są stworzone z niczego. Pan wydaje się zszokowany! Niech Pan nie będzie! To jest prawda, my obecnie robimy więcej niż Bóg. Za pomocą tego niby kapitału my czynimy naszymi dłużnikami zarówno przemysł, jak i posiadaczy i pracowników. Ten dług tylko wzrasta i nigdy nie jest likwidowany. Dzięki temu stałemu wzrostowi my jesteśmy zdolni przeciwstawić właścicieli przeciwko pracownikom, tak że oni nigdy się nie zjednoczą i nie zaatakują nas i nie zapoczątkują wolnej od długów przemysłowej utopii. „My jesteśmy koniecznym elementem, ponieważ my nie wydajemy nic. Własność może stworzyć swój własny kapitał – zyski. Ich przedsiębiorstwa mogą rosnąć i zyski też. Pracownicy mogą prosperować również podczas gdy ceny produktów mogą pozostawać stałe, powodzenie przemysłu pracy i właścicieli może stale rosnąć. My Żydzi chlubimy się tym, że głupi goje nigdy nie zdali sobie sprawy z tego, że my jesteśmy pasożytami, które konsumują coraz to większą porcję produkcji, podczas gdy producenci otrzymują coraz mniej. Kontrola nad religią Gdy godziny mijały w tej intensywnej lecz serdecznej rozmowie, pan Rosenthal wyłożył swoje myśli dotyczące religii. 10 „ Religia także musi być nauczana i w tej dziedzinie my też pracowaliśmy. (Jak to powiedział Karol Marks: „religia to opium ludzkości”). Ponieważ zawiadujemy przemysłem podręczników i nowymi mediami my możemy mieć pozycję jako autorytety religijne. Wielu naszych rabinów jest profesorami w rzekomo chrześcijańskich teologicznych seminariach. My jesteśmy zdumieni głupotą chrześcijan, którzy przyjmują nasze nauki i rozpowszechniają je jako swoje. (To jest jeden z głównych powodów siły i wpływu Żydów jakie osiągnęli nad białymi narodami – że przyjęły Żydowski sposób bycia. Jak to wyraził Henry Ford: Chrześcijanie nie mogą czytać biblii inaczej jak tylko przez żydowskie okulary i przez to czytają ją źle”. (Międzynarodowy Żyd, tom IV, str. 238). W rezultacie, Chrześcijanie nie mają słowa bożego w pewnych sprawach, mają żydowskie słowo). Judaizm jest nie tylko nauczaniem w synagogach lecz także doktryną każdego ”Chrześcijańskiego Kościoła” w Ameryce. Dzięki naszej propagandzie Kościół stał się naszym najbardziej entuzjastycznym stronnikiem. To nam dało nawet specjalne miejsce w społeczeństwie, oni wierzą w kłamstwo, że my jesteśmy „narodem wybranym” a oni są gorszym ludem (gentiles). Te zwodzone dzieci Kościoła bronią nas do takiego stopnia, że aż niszczą swoją własną kulturę. (Żydzi nie muszą trzymać swoich palców na wszystkich guzikach które powodują zniszczenie lub judeizację chrześcijańskiej cywilizacji, ponieważ w wielu przypadkach oni mają swoich prozelitów lub gojów-posłańców (szbesgojów) aby to uczynić. Ta prawda jest oczywista nawet dla tępaków, gdy przyjrzymy się historii i widzimy, że wszystkie wojny polegały na tym, że biali walczyli z białymi po to, abyśmy my utrzymywali nasze zwierzchnictwo. Myśmy kontrolowali Anglię w czasie Rewolucji, Północ w czasie amerykańskiej wojny domowej i Anglię i Amerykę w czasie I i II wojny światowej. Poprzez nasz wpływ na religię byliśmy w stanie włączyć nieświadomych tego białych chrześcijan w wojny miedzy sobą, które zawsze powodowały zbiednienie obu stron, podczas gdy myśmy zbierali finansowe i polityczne korzyści. Zawsze gdy prawda wychodzi na wierzch, co odsłania nas, my zawsze przychodzimy do siebie i skupiamy nasze siły – o nieświadomi chrześcijanie. Oni atakują krzyżowców (uczestników wypraw krzyżowych) nawet gdy ci są członkami ich rodzin”. (Każdy kto był na przedpolu walki objawiając prawdę o kwestii żydowskiej może zaświadczyć o prawdziwości tego faktu stwierdzonego przez pana Rosenthala). „Poprzez religię my zdobyliśmy całkowitą kontrole nad społeczeństwem, rządem i ekonomią. Żadne prawo (ustawa) nigdy nie zostało uchwalone, jeśli jego zalety nie były wcześniej wykazane z kazalnic. Jako przykład można przytoczyć równość rasową co doprowadziło do integracji i w końcowym efekcie do skundlenia ludności. Łatwowierny kler jednym tchem instruował parafian, że my jesteśmy narodem specjalnym, wybranym, a drugim tchem wypowiadał, że wszystkie rasy są takie same. Ich niekonsekwencja nigdy nie została odkryta. Tak więc my Żydzi cieszymy się specjalna rolą w społeczeństwie, podczas gdy wszystkie inne rasy są zredukowane do równości. To dla tej właśnie przyczyny my popieramy równość, bujdę przez którą cała reszta (poza Żydami) jest zredukowana do niższego poziomu”. Byliśmy uczeni, że nasze bieżące ekonomiczne praktyki pochodzą z dobrej woli a więc są zgodne z religią chrześcijańską. Te papugi z kazalnic wysławiają naszą dobroć, że pożyczamy im pieniądze na budowę ich świątyń, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że ich święta księga potępia wszelkie lichwy. Oni są gotowi płacić wygórowane procenty. Pod względem politycznym oni głoszą błogosławieństwa dla demokracji a nigdy nie rozumieją, że poprzez demokrację myśmy opanowali ich naród. Ich księga (zwróćcie uwagę, że pan Rosenthal zawsze mówi o biblii jako o ich księdze – księdze białych ludzi, nigdy jako o naszej księdze czyli żydowskiej księdze) także uczy dobrowolnej despotycznej formy rządów zgodnie z 11 prawem tej księgi, podczas gdy demokracja jest regułą motłochu, który my kontrolujemy poprzez ich Kościoły i media oraz instytucje ekonomiczne. Ich religia jest tylko innym kanałem, przez który możemy kierować siłę naszej propagandy. Głupota tych religijnych marionetek jest przewyższana tylko przez ich tchórzliwość, ponieważ z łatwością można nimi kierować. Świt nadchodzi Rzadko kiedy człowiek wyznaje jaki jest głąb jego duszy tak jak to zrobił pan Rozenthal. Spojrzenie wstecz (analiza tego co powiedział) sugeruje, że istniała potężniejsza siła która zmusiła tego człowieka do wyjawienia tego co było tutaj napisane. Pozostała część wywiadu wydaje się to potwierdzać. „ Ponieważ my nie wierzymy w życie po śmierci, wszystkie nasze wysiłki są skierowane na „teraz”. My nie jesteśmy tak zwariowani jak Wy i nigdy nie przyjmiemy ideologii, która jest zakorzeniona w ofierze z samego siebie. Podczas gdy Wy będziecie żyć i umierać dla dobra wspólnoty, my będziemy żyć i umierać tylko indywidualnie dla siebie. Idea samopoświęcenia jest obrzydliwa dla Żydów. Jest obrzydliwa dla mnie. Żadna przyczyna nie jest warta losu śmierci skoro śmierć jest końcem. Jedyny moment kiedy my jednoczymy się jest kiedy chronimy nasze indywidualne jestestwa. Jak stado wilków łączy się aby zaatakować ofiarę, ale potem rozprasza się gdy się najedzą, tak samo my Żydzi jednoczymy się gdy niebezpieczeństwo grozi, nie aby zachować wspólnotę, ale aby bronić naszej skóry”. Ta postawa przenika całe nasze jestestwo i filozofię. My nie jesteśmy twórcami, ponieważ tworząc czynimy dobro dla innych. (Biała rasa jest w sposób oczywisty rasą twórców w sensie wynalazków, osiągnięć itd. i dzięki nim wszystkie rodziny (lub rasy) świata mają z tego korzyść. jak to zostało przepowiedziane w Genesis 12:3, 28:14. To udowadnia, że Żydzi nie są narodem wybranym przez Boga). My jesteśmy nabywcami i jesteśmy zainteresowani tylko w zaspokajaniu nas samych. Aby zrozumieć naszą filozofię, trzeba zrozumieć słowo „to get” (= uzyskać, zdobyć). My nigdy nie dajemy a tylko bierzemy. My nigdy nie pracujemy a tylko cieszymy się z owoców pracy innych. My nie tworzymy lecz zabieramy. My nie jesteśmy producentami lecz pasożytami. My możemy fizycznie żyć w danym społeczeństwie, ale duchowo zawsze pozostawać osobno. Pracować znaczy wytwarzać, a najwyższa forma tej pracy to tworzenie. Wasza rasa zawsze pracowała dla satysfakcji z tego co wytwarza. My nigdy nie pracowalibyśmy dla niczyjego dobra ale aby cos zdobyć. My korzystaliśmy z tej postawy Aryjczyków aby zapewnić sobie największe powodzenie (prosperity). Wy będziecie pracować dla radości jaką czerpiecie z produkcji, podczas gdy nigdy nie jesteście zainteresowani płacą (tu pan Rosenthal przesadził – przypisek tłumacza). My bierzemy Waszą produkcję za marny grosz i przekształcamy ją w fortuny”. „ Do niedawna duma z pracy przewyższała dążenie do wysokich zarobków. Jednak, my byliśmy zdolni do zniewolenia społeczeństwa do naszej własnej potęgi, którą są pieniądze, aby zaczęli szukać ich. Nawróciliśmy społeczeństwo, tak że przyjęło naszą filozofię brania i zdobywania, tak że nigdy nie będą usatysfakcjonowani. Niezadowoleni w pełni ludzie, są zawsze pionkami w naszej grze o podbicie świata. Tak więc oni zawsze szukają i nigdy nie mogą znaleźć zadowolenia. W tym właśnie momencie, gdy oni szukają szczęścia na zewnątrz nich stają się naszymi chętnymi sługami”. „Wasi ludzie nigdy nie zdają sobie sprawy z tego, że my ofiarowujemy im tylko bezwartościowe buble, które nie mogą przynieść spełnienia. Oni starają się o jedno, 12 konsumują to i nie są zaspokojeni. My dajemy im coś innego. My dajemy im nieskończoną liczbę zewnętrznych rozrywek w takim stopniu, że (ich) życie nie może się zwrócić do wewnątrz, aby znaleźć ostateczne spełnienie. Jesteście przywiązani do naszej medycyny poprzez którą my staliśmy się Waszymi absolutnymi pryncypałami (masters) (Dlatego Chrystus powiedział „strzeż się zaczynu od Faryzeuszy”; Św.Mateusz 16:6). To było ostrzeżenie przeciwko ich talmudyczno – babilońskim doktrynom, które wyrosły w ludzkich umysłach i przenikały społeczeństwo dopóki w końcu nie zniewoliło ich (Col. 2:8). „ Na tym pierwszym fundamentalnym kłamstwie, celem którego jest aby ludzie wierzyli, że my nie jesteśmy narodem lecz religią zbudowano następne kłamstwa. Naszą największą obawą jest, że ten fałsz zostanie odkryty. Wtedy bowiem zostaniemy napiętnowani jak tylko ogół społeczeństwa dowie się prawdy i zacznie działać zgodnie z nią. (Jedną rzeczą jest poznać prawdę a drugą zrozumieć ją a jeszcze inna rzeczą jest zacząć działać zgodnie z nią. Prawda, sama w sobie nie ma wartości dopóki nie jest użyta i nie zastosowana w jakiś sposób). Staje się widoczne, że obudzenie następuje nawet tu w Ameryce. Mieliśmy nadzieję, że poprzez naszą dewastację chrześcijańskich Niemiec każda sprawa tycząca nas będzie strasznym tabu. Jednak, wydaje się, że głowy podnoszą się nawet tu, w narodzie, który my tak mocno kontrolujemy. Obecnie robimy plany szybkiej ucieczki. Wiemy, że gdy zaczyna się świt, nic nie zdoła powstrzymać rodzącego się dnia. Wszystkie wysiłki z naszej strony wzmocnią tylko to światło i skierują oczy w jego kierunku. „My obawiamy się, że światło nadchodzi w ruchach w poprzek tego kraju, zwłaszcza powodowanych przez Was. Zadziwia nas jak Wy byliście skuteczni w skontaktowaniu się z ludźmi, kiedy my zamknęliśmy wszelkie drogi komunikacji. To, jak obawiamy się jest znakiem, nadchodzącego pogromu, który będzie wkrótce miał miejsce w Ameryce. Amerykańska publiczność zdała sobie sprawę, że my ją kontrolujemy, co jest fatalnym błędem z naszej strony. Ten naród nigdy nie będzie obszarem wolności jak długo będzie obszarem Żydów. ( To jest myśl, której większość patriotów nie może zrozumieć. Patrioci spędzili niewyobrażalną liczbę godzin walcząc z IRS (co to jest?), z Urzędem Rezerw Federalnych, z mediami, Kongresem czy Rządem a te instytucje są tylko narzędziami, których Żydzi używają przeciwko obrzydliwym gojom. Problemem jest nie narzędzie czy środek ale poganin który to kontroluje). To jest rewelacja, która będzie naszym nieszczęściem. Naród amerykański był z łatwością rządzony przy pomocy naszej propagandy, jako że pióro jest potężniejsze niż szabla. My rzeczywiście oddaliliśmy się od morderstw i jedyne co goje robią jest mówić o tym co jest nieefektywne, ponieważ my, mistrzowie propagandy zawsze publikujemy przeciwne artykuły. Jeśli Aryjczycy zrobią przegląd historii i zastosują lekcję z przeszłości, wówczas pióro zostanie odrzucone z obrzydzeniem i miecz zostanie użyty z sukcesem w ogniu gniewu. (wspomnienie historii winno działać budująco na nasze myślenie i pokazywać nam, że kraje europejskie rozwiązywały swoje żydowskie problemy tylko użyciem siły). Jak dotychczas myśmy unikali miecza, a jedynym odwetem było, że jakieś czasopismo traciło reputację, albo ukazywał się jakiś pamflet w ograniczonym obiegu. Ich pióro nie wiele znaczy wobec naszego, ale naszą stałą obawą jest, że oni mogą otworzyć oczy i dostrzec, że żadnej zmiany nigdy nie dokonali za pomocą pióra. Historia jest napisana krwią a nie atramentem. Żaden list, artykuł wstępny lub książka nie gromadziła ludzi po klęsce i nie wstrzymywała tyranii. My rozumiemy tę zasadę stale nakłaniamy ludzi do pisania listów do prezydenta, do Kongresu i do lokalnych mediów. My jesteśmy bezpieczni stale wykorzystując, zastraszając i odbierając głos białym Amerykanom tak długo jak oni są zaprzątnięci iluzją uczenia mas za pomocą drukowanego materiału. Biada nam, jeśli oni kiedykolwiek dojrzą próżność tych wysiłków, odłożą pióro i wezmą się za miecz. 13 „Historia potwierdza fakt, że pasja powstańczej mniejszości, nie istotne jak mała to jest grupa, wytwarza dość siły, aby wywrócić największe mocarstwo. Ruchy, które kierują losem to nie są te, które polegają na nieaktywnej większości, ale dokonują się poprzez siłę aktywnej mniejszości. Wola jest siłą a nie liczba, ponieważ silna wola zawsze rządziła masami!” (Analizując żydowską siłę i kontrolę nad Ameryką, Henry Ford stwierdził, że ta kontrola „może być wytłumaczona tylko żydowską wolą potęgi” >Międzynarodowy Żyd (1920 r.), tom I, str. 210. „A więc znów, my jesteśmy bezpieczni tak długo jak nasza wola jest silniejsza, albo jak wola narodu (białego) jest skierowana na manowce, rozproszona i bez przywództwa. My nigdy nie będziemy zwaleni z tronu słowami, tylko siłą!” (Czy to nie będzie logicznym i właściwym sposobem działania potrzebnym, aby pozbyć się z kraju jakiegokolwiek najeźdźcy lub wrogiego nieprzyjaciela?). Wiedza pana Rosenthala została przedstawiona wiarygodnie i dokładnie. Kwestią dla Was jest teraz co można zrobić, aby ochronić naród i każdego obywatela przed powyższą potęgą? Ci z nas, którzy znajdują się w tej bitwie, aby wybawić nasz, niegdyś, przez tyle lat wielki naród, być może będą za mało wrażliwi na okropne rzeczy dziejące się wokół nas. Muszę jednak nadmienić, że Fakty przekazane nam przez Harolda Wallace’a Rosenthala zrobiły wrażenie na tym pisarzu. Wywiad lub może lepszym słowem byłaby spowiedź pomogły wywlec na powierzchnię rzeczywistość, o której my weterani wiedzieliśmy od lat, ale jaskrawa realność żydowskiej zdradzieckości jest bardziej wstrząsająca gdy mamy ją w jednym pakunku. Pan Rosenthal, poprzednio wpływowy Żyd, chlubił się tym, że był istotnym uczestnikiem wspomnianej kontroli mediów i uczestnikiem ich niewidocznego rządu, w którym żadne polityczne moce nie mogą zaistnieć bez akceptacji żydowskiej. Przedstawmy (podsumujmy) także inne kluczowe uwagi pana R. – Że amerykański naród nie ma odwagi i Żydzi szydzą z ich głupoty. – Żydowska moc polega na pieniądzach, a potęga pieniędzy pozwala im na realizację głównego planu, którym jest opanowanie świata poprzez propagandę. – Że w Ameryce istnieje nie myśląca większość. – Zdradzieckie działanie Żydów w przeciwstawianiu pracowników pracodawcom – Żydzi uważają, że Chrystus był zwykłym człowiekiem na ziemi – Żydzi są uważani za pasożytów, którzy zdobyli kontrolę nad naszym społeczeństwem, rządem i ekonomią poprzez ich religię. – Mit, że Żydzi są narodem wybranym. – Wyjawione kardynalne kłamstwo, że Żydzi są religią a nie narodem. – Że Żydzi boją się tego, że ludzie dowiedzą się kim oni są. 14 Zaczynamy odkrywać całą konspiracje ze strony komunistów i światowego syjonizmu skierowaną na przechwycenie kontroli nad naszym narodem i Żydzi i ich sprostytuowane media zaczynają uznawać, że my ścigamy się z nimi. Wierz nam drogi czytelniku, że to będzie szok dla światowego żydostwa, gdy to pismo zacznie krążyć i że my mamy w rękach tą informacje z pierwszej ręki, od Żyda, który był przedtem poważany w rządowych biurach i to jest właśnie to sprawozdanie, które może wywołać cud. Jeśli z Waszą pomocą będziemy mogli rozpowszechnić ten materiał tak, aby dotarł do rąk obywateli, nawet do urzędów rządowych w naszym kraju. To może wywołać pożądaną „akcję”. Jak zauważyliście, żydowska konspiracja dąży do wdrożenia naszego narodu do służalczego posłuszeństwa i przygotowania nas do międzynarodowej, kontrolowanej przez Żydów dyktatury żydowskich syjonistów i komunistów. To dzieje się i będzie kontynuowane, jeśli amerykański naród pozwoli, aby być tak podległym. (Ignorancja i apatia ludzi jest pięknym zaproszeniem dla Żydów aby złapać ich w pułapkę żydowskich socjalistycznych planów). Ci światowi wywrotowcy, którzy prowadzą naszą biurokrację w Waszngtonie pozwolili ponad 12 milionom obcych przybyć do tego kraju nielegalnie ze wszystkich narodów świata, włączając w to Chiny i Meksyk. Oni zajmują miejsca pracy, których liczba jest większa niż liczba bezrobotnych. Ten manuskrypt może działać jako broń, którą my otworzymy oczy masom. One wiedzą, że coś jest źle, ale nie wiedzą co robić. Teraz my możemy im pokazać. Tylko wtedy, gdy poznamy prawdę możemy podjąć właściwe działanie. Tak więc rozpowszechnienie tego świadectwa wśród dziesiątków tysięcy ludzi jest konieczne, a wtedy zwycięstwo będzie w zasięgu ręki. Chociaż to jest przydługi rękopis, jego zawartość przyciągnie uwagę prawie każdego czytelnika. Dlaczego? Ponieważ dotyczy każdego mężczyzny, kobiety i dziecka w Ameryce. Tak! A nawet w całym świecie. JEST WIĘC TAK WAŻNY! Nie ma w tej chwili innego dokumentu o tak żywotnym znaczeniu. To dotyczy spraw życia i śmierci. Rewelacje zawarte w tym dokumencie są wstrząsające i nieprawdopodobne dla nieświadomego, który zaledwie może sobie wyobrazić taką spowiedź złych ambicji. Pan Rosenthal wydawał się być dumny z tego, że był zdolny odkryć ich wewnętrzne niewypowiedziane (dotychczas) sekrety – z których wszystkie ujawniają się przed nami w miarę jak słyszymy każde wypowiedziane słowo (zarówno moje jak jego) w czasie tego długiego wywiadu (wywiadu pana Waltera White’a i pana Harolda Rosenthala), który był nagrany na kasetach jako nasza dokumentacja. Naród żydowski jest wrogiem wszystkich narodów. Oni już wykazali histeryczne reakcje, gdy ten dokument wpadł im w ręce. Niech nas Bóg strzeże! I to zwrócenie się do Boga nie jest pustym gestem. Moja wiara w Boga pozostaje nietknięta. „Niech Bóg ustrzeże (zbawi) nasz naród” nawet jeśli w chwili obecnej my jesteśmy więźniami propagandy zmonopolizowanej przez garść wywrotowców i manipulatorów. My możemy z Jego pomocą zrzucić jarzmo i zerwać więzy, tak że nasza większość przez prawowitą reprezentację może utwierdzić się w wolności, zgodnie z naszą Konstytucją Stanów Zjednoczonych. OSTRZEŻENIE: Istnieje ryzyko w drukowaniu tego manuskryptu. Ten pisarz został powalony 13 marca 1978 r. i ciężko pobity. Jednak ja ryzykowałem moim życiem dawniej i z radością uczynię to jeszcze raz jeśli tylko zdołałbym dostarczyć tę wiedzę do rąk kilku milionów ludzi. Nagroda jaka czeka tych, którzy opowiadają się za Prawdą nie bacząc na 15 koszty, jest podobna do tej jaką nasz Pan doświadczał gdy przeciwstawiał się szatanowi. Gdy szatan opuścił go, pisma mówią: „aniołowie zstąpili i służyli mu”. My jesteśmy już w końcowej fazie wojny. My musimy zrobić wszystko, aby „przekazać słowo…” łącznie z modlitwą. (Pan Bóg ma plan dla narodu, według którego działa, aby uwolnić go od obcej niewoli „ Jeśli mój naród, który jest nazywany moim imieniem, upokorzy się i będzie szukał mojej twarzy i odwróci się od złych dróg, wtedy ja usłyszę to z nieba i przebaczę ich winy i uzdrowię ich ziemię” (2 Chr. 7:14, Deut 30:1-4, I Kings 8:33-34) W czasie mojego wywiadu z panem Rosenthalem zdawałem sobie sprawę z tego jak niesłychanie ważny jest to dokument i miałem przemożną ufność, że jego treść podniesie i obudzi wielu, którzy przedtem nie wierzyli. Jest ciekawe, jak dokument pana Rosenthala potwierdza treść książki „Protokoły mędrców Syjonu” Dokument pana Rosenthala może wiec być nazwany „Osobiste protokoły” wydane w r. 1979. Każdy kto nie wie, że zorganizowane żydostwo jest podżegaczem światowego komunizmu i międzynarodowego syjonizmu oraz jest konspiracją dążącą do zniszczenia chrześcijańskiej cywilizacji jest zbyt naiwny i jest zbytnim ignorantem, aby zająć się problemem, któremu stawiamy czoło. Żydzi nienawidzący Chrystusa, którzy konspirują przeciwko naszemu chrześcijańskiemu dziedzictwu niczym więcej się nie cieszą jak ludźmi o postawie konserwatywnej, którzy chronią Żydów i będą mówić o wszystkim co grozi naszemu krajowi, za wyjątkiem Ukrytej Ręki żydowskiej konspiracji – przyczyny wszystkiego zła, które grozi chrześcijańskiej cywilizacji. (Podczas gdy to „miłość pieniądza jest źródłem wszelkiego zła” I. Tim. 6:10), a Żydzi wykazuję daleko więcej miłości do pieniądza niż inne narody i mają instynktowną i nieprzepartą chęć posiadania jak najwięcej dóbr, bez względu na środki jakimi się posługują i bez względu na szkody jakie to może poczynić. Ta zła siła jest „anty-chrystem” jak objawiono w drugim liście św. Jana, który mówi: „On jest anty-chrystem, który zaprzecza (istnieniu) Ojca i Syna”. Amerykanie konserwatyści, którzy popierają Żydów, świadomie lub nieświadomie pomagają niszczyć swój własny kraj. W rezultacie Żydzi rządzą Ameryką – oni spiskują aby rządzić światem – my jesteśmy w niewoli – czy możemy uwolnić się? Tak ale…tylko jeśli konserwatyści chroniący Żydów, którzy pomagają antychrystom-syjonistom dzielić i rządzić poznają i zaakceptują Prawdę i pokierują się według ostrzeżeń naszego Zbawiciela (św. Jan 8:44, św. Mat.23:12 etc.) I gdy nigdy nie będą sądzić, że wiedzą coś lepiej niż On, oraz jeśli oni zjednoczą się z Amerykanami realistami, którzy znają Prawdę, w walce o ocalenie naszej Ojczyzny. Wtedy możemy wymsknąć się ze szponów największego wroga Chrystusa – Antychrysta Żyda, ponieważ to jest jedna z dróg, na których nasz Kraj może być uratowany. To wszystko znaczy, że ktokolwiek zapomina lub omija kwestię żydowską, czy to przez nieświadomość, czy przez obawę, nie nadaje się na kaznodzieję, nauczyciela lub urzędnika. To oznacza, że każde ryzyko bezpieczeństwa jak organizacja syjonistów, która jest lojalna wobec innego kraju i wszyscy ich zdrajcy-agenci i słudzy muszą być wygnani przez prawdziwych Amerykanów z jakichkolwiek stanowisk które dają moc i wpływy w tym narodzie i zamiast tego dać tylko prawdziwych Amerykanów jako straż. W ten sposób nasza Ojczyzna zaczęła funkcjonować i w ten sposób może być uratowana. Wywiad Harolda Wallace’a Rosenthala 1976. część pierwsza. Część druga: Ukryta Tyrania 16 „Większość Żydów nie lubi tego wspominać, ale naszym Bogiem jest Lucyfer.” To co powiedziane jest dokładną cytatą słów Harolda Wallase’a Rosenthala, dawnego wysokiego urzędnika Pomocy Administracyjnej senatora Jakuba Javitsa, który potem przegrał w wyborach w 1980 r. Ja Walter White Jr., przez 17 ostatnich lat Dyrektor i Wydawca konserwatywnego miesięcznika Western Front zostałem poinformowany o chwaleniu się pana Rosenthala co do Waszyngtonu i zdobyłem się na odwagę spotkać się z nim i mieć z nim wywiad (za pieniądze). Pan Rosenthal oświadczył publicznie, że Żydzi będą kompletnie panować na całym świecie i że oni kontrolują wszystkie aspekty życia politycznego w Ameryce i wszystkie aspekty porozumiewania się przez media (podkreślenie pana Rosenthala). Wreszcie pan Rosenthal i ja spotkaliśmy się i odbył się prywatny wywiad z nim, w czasie którego rozmowa była nagrywana na taśmie za jego wiedzą i zgodą. W czasie długiego wywiadu pan Rosenthal stał się niecierpliwy, szorstki i wulgarny (wszystko to znalazło się na taśmie) i on żądał reszty zapłaty zanim ja skończyłem moje pytania. Ponieważ cały wywiad był tak długi, my opublikowaliśmy w 1977r. tylko pierwszą część pod takim samym tytułem jak powyżej: „Ukryta tyrania”. Kopie tego artykułu były poszukiwane przez ludzi z całego świata. Obecnie my uwalniamy resztę nagranego wywiadu jako Część drugą. Chociaż nie zamierzam robić dygresji, ale pewien analityk powiedział mi, że pierwsza część manuskryptu „Ukrytej Tyranii” trafiła do 7 milionów czytelników. Gdy ta końcowa, druga część zaczyna cyrkulować, jej rozchodzenie się wydaje się nawet większe. To zależy też od Ciebie czytelniku. Zanim jakakolwiek umowa została zawarta między nami, ustaliłem z panem Rosenthalem, że on odpowie na nieograniczoną liczbę pytań całkowicie uczciwie i jak tylko będzie mógł najlepiej. To właśnie dzięki temu uzgodnieniu ja oskarżyłem pana Rosenthala , że nie odpowiada mi uczciwie w czasie końcowej fazy wywiadu na następujące pytanie: Czy Pan wie kiedy i dlaczego zaczęła się historia dotycząca Żydów jako narodu wybranego? To jest między innymi wtedy, kiedy on powiedział: „ Większość Żydów nie lubi wspominać tego, ale naszym bogiem jest Lucyfer – więc nie kłamałem – i my jesteśmy jego wybranym narodem. Lucyfer jest bardzo żywy. Jak to poszło do prasy, my stale szukamy państwowego urzędu, aby badał twierdzenie pana Rosenthala. Mój słownik określa takie twierdzenie jako „zdradę stanu”. My teraz podsumowujemy dysputę, w czasie której dyktafon był wyłączony. Kiedy pojawia się literka „W” to są moje słowa a kiedy „R” to są komentarze pana Rosenthala. W- Panie Rosenthal, jak Pan przewiduje, co społeczeństwo Świata zdobi Wam Żydom, kiedy cała ta historia zostanie opublikowana w całości, kiedy prawda rzeczywiście wyjdzie na jaw? R – Ja myślę, że myśmy skończyli już ten wywiad. W – Ja jestem zainteresowany, wydaje mi się, że ta kwestia wymaga Pana odpowiedzi. 17 R – My wszyscy będziemy skończeni, Pnie White a Pan mnie teraz znów zaczyna pompować. Ja już dałem Panu „tablice z kamienia” i jeszcze Pan chce więcej. R – Tak czy owak, czy Wyście jeszcze nie zrozumieli – Wy Chrześcijanie!!! W – Teraz Pan mnie gani, ponieważ jestem chrześcijaninem. Myślałem, że próbujemy opierać się na podstawie jakby interesu (business-like basis). R – (niezrozumiałe wykrzykniki pana Rosenthala) W – Cokolwiek to jest lub znaczy, Pan używa słów, których ja nigdy przedtem nie słyszałem. Czy Pan (teraz) mówi po angielsku? W – Czy Pan może to przeliterować? R – (Rosenthal literuje M I S CH N A H i krótko komentuje, że jest to słowo z podstaw Talmudu. I dalej kontynuuje: Nie zatrzymujmy się nad tym bo nigdzie nie zajdziemy – poza tym my zakończyliśmy sprawę i to kończy naszą umowę. W – Czy boi się Pan odpowiedzieć na pytanie, które zadałem? R – Co u diabła Pan o mnie myśli? – Ja się nie boję odpowiedzieć na żadne pytanie, ale już dałem Panu dość informacji na całą książkę. W – Czy ja nie zapłaciłem Panu według naszej umowy? R – Ech! – oczywiście – ale znów Pan chce więcej. W porządku, chce Pan mojej opinii na temat co ludzie na świecie pomyślą, gdy ta historia będzie napisana. W- Dobrze, ja nie postawiłem pytania dokładnie tak, ale proszę kontynuować. R – Ja nie przysięgnę się co ludzie będą myśleć. Nie mniej kiedykolwiek to się stanie Pan i ja będziemy martwi. Po prostu nie żywi. Czy to Pana satysfakcjonuje? W – Są jeszcze dwa lub trzy pytania w moich notatkach i jedno z nich jest bardzo ważne. R – Jakie to pytanie? W – Że 6 milionów Żydów rzekomo było spalonych (skremowanych) lub zamordowanych przez nazistów R – Co na ten temat? W – Czy Pan wie kto, albo jaka żydowska organizacja stworzyła to wielkie kłamstwo? R – Nie, nie wiem nic na temat jego autentyczności. Nie myślę wszakże żeby to było ważne. W- Panie Rosenthal, pan wie lepiej, co Pan myśli o młodej generacji, która wzrasta wierząc w to wielkie kłamstwo? I Pan myśli, że to nie jest ważne!! 18 R – To jest następstwo wojny i my wszyscy wiemy, że Hitler nienawidził Żydów, więc ktoś, kiedyś pomyślał, że przesadzi z tą liczbą. My wiemy, że wielu, wielu Żydów było zabitych przez nazistów. W – Jestem pewien, że Pan wie, iż kiedy II wojna światowa wybuchła, w całych Niemczech było mniej niż ćwierć miliona Żydów. Wiele tysięcy Żydów już opuściło (wtedy) Niemcy. (Przypisek tłumacza: Pan White nie bierze pod uwagę, że w Polsce przedwojennej było 3.5 miliona Żydów i bardzo dużo ich było (kilka milionów) w sąsiednich państwach, Europy Środkowo-Wschodniej i na Białorusi i Ukrainie i ci Żydzi zostali w ogromnym procencie wymordowani. W Warszawie było ich pół miliona a kto wrócił? W Izraelu też ich nie ma, prócz nie wielu niedobitków. Liczba 6 milionów nie wydaje się bardzo przesadzona). R- Więc co? Jak poprzednio powiedziałem, naród żydowski jest najmądrzejszym narodem świata. Tak wiec ktoś wymyślił wielką liczbę i może ta liczba rosła aż do dzisiaj i mamy 6 milionów Żydów zabitych. My kontrolujemy media i to jest wielka różnica. W innym przypadku Wasi ludzie mogliby puszczać Wasze wielkie kłamstwa. W – Pan przeczesał to troszkę. Coś tak ogromnego… R. – Przerwał mówiąc – Mój naród był uczony zważać (na słowa) naszych nauczycieli raczej niż na słowa waszych ludzi i na (wasze) prawa. W – Pan żyje w Ameryce Panie Rosenthal i naszym obowiązkiem jest przestrzeganie praw naszego Kraju. Wasza religia uczy Was, że możecie składać przysięgę, taką jak wtedy gdy jesteście przyjmowani do urzędu związanego z polityką i jeśli przysięga Wam nie odpowiada możecie po cichu zaprzeczać faktowi że składaliście tę przysięgę. Ja mam teraz kopie żydowskiego dokumentu zwanego Kol Nidre i sprawdziłem jego autentyczność. (Dokument Kol Nidre (wszystkie śluby) znajduje się w księdze Talmudu Nedarim (Śluby) i jest odczytywany w synagogach każdego roku w Dniu Pokuty. To pozwala uznać za nie ważne i rozgrzeszone zapomniane i puste, bez efektu – wszystkie przyszłe zobowiązania, przysięgi i przyrzeczenia. To pozwala Żydom kłamać, oszukiwać i być przewrotnym. R – Nie wszyscy Żydzi praktykują te sprawy z przysięgami. Jestem tego pewien. W – Nie mniej czy to praktykują czy nie, ale robią to z przyzwoleniem Rabina R – W pewnym stopniu tak. Prawdopodobnie gdy to jest korzystne dla jakiejś osoby. W – Czy to nie jest grzech? R – Być może z Waszego punktu widzenia. Powiedziałem Panu – Pan i ja jesteśmy różni. Jesteśmy odmiennymi ludźmi. Nasze wierzenia są całkowicie różne. My byliśmy chowani w ten sposób od stuleci tak, że dla nas nie jest żadnym grzechem składać przysięgę i łamać ją. To jest nasze nauczanie. (Ten punkt w różnicy charakterów był wyrażony przez wielu innych żydowskich pisarzy i mężów stanu i jest dobrze udokumentowany w historii i nauce. Nie mniej, co jest śmieszne, chrześcijanie nadal wierzą w żydowskie kłamstwo, że „wszyscy jesteśmy jednakowi lub równi”. W – Prawdopodobnie zachowałem najważniejsze kwestie aż do teraz R – Słuchaj White, jeśli będziesz nadal przedłużał, to mój czas to pieniądz. Zrobiliśmy umowę a Pan przedłuża ją poza granice rozsądku. Pan ma to wszystko na taśmach i proszę pamiętać, że uzgodniliśmy, że Pan może brać cokolwiek chce z tych nagrań i Pana notatek, ale pod żadnym warunkiem nie wolno Panu ich reprodukować. One powinny być zniszczone. Jeśli złamiesz tą umowę wytniemy Ci jaja. W- Kto to „my” R. Po prostu bądź mądry i będziesz wiedział. Pan nie chce mieć kłopotu i ja też. Niech Pan stosuje się do umowy i nic się nikomu nie stanie!! A teraz d
 43. Ość said

  CD.

  R. Po prostu bądź mądry i będziesz wiedział. Pan nie chce mieć kłopotu i ja też. Niech Pan
  stosuje się do umowy i nic się nikomu nie stanie!! A teraz daj mi resztę pieniędzy Dobrze?
  W – Zamierzam trzymać się naszej umowy co do litery i może Pan mieć moje słowo honoru,
  że te taśmy nie pójdą dalej i pozostaną w moim użyciu w przygotowaniu opowieści. Nie ma
  tu miejsca na niezrozumienie. My zgodziliśmy się na to i ja dotrzymam słowa. Za minutkę
  Pan otrzyma pieniądze.
  R – Mam przyjaciół White i znam wielu ludzi i nie chcę, aby oni czytali rzeczy związane ze
  mną, których ja nie powiedziałem. Nie przeklinam tego co Pan lub ktokolwiek myśli, ale ja
  nie chcę drukowanych kłamstw – tylko pytania i odpowiedzi z tego wywiadu.
  W. My rozumiemy się doskonale co do tego Panie Rosenthal. A teraz jeszcze jedno pytanie:
  R – Strzelaj. Ale pamiętaj, że potrzebuję wielkich pieniędzy.

  https://marucha.wordpress.com/2012/02/06/wywiad-z-h-w-rosenthalem-z-1976-r/

 44. Marucha said

  Re 35:
  Zapomniał Pan o 1150 latach które nam niepostrzeżenie dodano do kalendarza.
  Ot tak, wzięli i dodali.
  I nikt, na całym świecie, włącznie z Chińczykam, Hindusami i Indianami Ameryki Południowej tego nie zauważył. Ani żadna religia tego nie spostrzegła, ani żadni kronikarze… etc. etc.

 45. Ex said

  @44 Jakie 1150 lat?

 46. Marucha said

  Re 45:
  Z przyjemnością podaję link do b. ciekawych rzeczy, które Pan przegapił 🙂

  > https://marucha.wordpress.com/2014/11/09/zydzi-i-kahaly/#comment-427773
  Komentarz 18 i następne wyjaśnią Panu tajemnicę globalnego oszustwa kalendarzowego.

 47. Antoni said

  Ad. 1. Chazarowie nie byli żydami, tylko zjudaizowanymi turko-mongołami (ludy ałtajskie), a rozwalili ich Waregowie, czyli zesławizowani Skandynawowie. Żydostwo uciekając z Bliskiego Wschodu przed arabskimi podbojami znalazło się na terenach zamieszkałych przez chazarów, przejęło nad nimi kontrolę, zjudaizowało te ludy (tak jak teraz judaizują Polskę), a następnie wykorzystało do wszystkich swoich potrzeb, czyli z jednej strony prowadzenia wojen z kalifatem, z drugiej okradania Słowian pooprzez nakładanie na nich wysokich trybutów. Słowianie mieli dość, poprosili o pomoc Waregów i razem roznieśli zarazę w drobny pył.

 48. wegiel na raty said

  ciekawe kto jest kaganem putina
  pewnie Chabad Lubavitch
  ich główna siedziba jest w Nowym Yorku
  a więc po wypełnienu swej misji putin dożywotnio osiądzie na rancho w USA tak jak gorbaczow
  w Rosji od lenina do putina zmieniają się tylko Bekowie, Kagan jest ten sam
  to samo zresztą jest w USA i wielu innych krajach

  ciekawy ustęp z ich polskiej wersji
  http://www.chabad.org.pl/index.php/chabad-lubawicz
  „Obecnie 4000 rodzin – pracujących na pełen etat emisariuszy ruchu wciela w życie 250-letnie zasady i filozofię i kieruje ponad 3300 instytucjami. Kierowany głęboką miłością do każdego Żyda i bezgranicznym optymizmem oraz samopoświęceniem, Rebe uruchomił olśniewającą liczbę programów i instytucji służących każdemu Żydowi”

 49. NICK said

  Zdanie Pana jest mi bliskie. P. Antoni(47). Jeśli mogę tak rzec.

 50. Ex said

  @46 Ale jakim cudem herb Frankfurtu na Menem jest identyczny z herbem Polski?

 51. bubek said

  Panie Gajowy chyle czola za wazna informacje.

  Ten tekst powinien byc powtarzany. .

  Powtarzany w kolko i w kolko i w kolko.

 52. bubek said

  Jak mowila babcia – jestesmy w dupie .Ogonek uciety krecimy sie w kolko.

 53. Guła said

  Chazarów wysiekli (wg Petera Berlinga) Rusini do spółki z greckimi katolikami z Bizancjum

 54. bubek said

  stop.oszukali nas.jestesmy na manewrach.gdzie las. stop.

 55. bubek said

  stop.las krzyzy.stop

 56. bubek said

  Przyszlosc Polakow chcialo by sie powiedziec nieznana.

  Ponoc gieremek powiedzial -zadzimy i co to za narod ktory wali piesciami w wlasna glowe.

 57. Macko said

  Bubek, spoko. Tu nie placa za ilosc wpisów.

  44 Marucha . mam slucha godzine pierniczenia aby dowiedziec sie, skad sie wzielo to 1150 lat ??? Litosci, jakies wytlumaczenie prosze w paru slowach. ZGD!

  47 Antoni. Podobnie wykorzystali Hiszpanów, Holendrów – zrujnowali ich pierwsza bañka gieldowa na tulipanach ( trzeba byc kretynem zeby za cene domu kupic pare cebulek czarnych tulipanów, ale tacy jestesmy, goje ) a potem Brytyjczyków jak z zrabowane Holendrom pieniadze oplacili Cromwella.
  PASAZYDZI… przeklenstwo Ludzkosci.
  48 Wegiel – na prawde myslisz, ze jakas sekta, chocby nawet i lubavichów, ma cos do powiedzenia w porównianiu do Goldman Sachs, Barclays czy innej firmy z KorporatoKracji? Mysle ze jest to poglad mylny, a przede wszystkim, szkodliwy dla samoobrony w infowar. Rzadzi wielki kapital i wiekie korporacje a nie jakas banda nawiedzonych. Sorki, ale to sciema i zaslona dymna, MSZ.
  ( MSZ = moim skromnym zdaniem )
  pozdr

 58. Marucha said

  Re 57:
  Te dodatkowe 1150 lat może wytłumaczyć tylko p. Stanisław Polak.

 59. NC said

  Re 44, 46:
  Przeoczyłem ten wkład do wiedzy.
  Rzeczywiście, niezły odlot.

 60. Mordka Rosenzweig said

  re 28

  Szanowny pan Macko,

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „Jest jeszcze gorzej. Nie tylko Aszkenazyjczycy nie sa z Israhela. Sefardyjczycy tez nie. Shlomo Sand udowania, ze nie bylo zadnego exodu-wygnania, ze Palestynczycy dzisiaj to sa wlasnie potomkowie Zydów z czasów biblicznych ( Co sam Ben Gurion przyznawal ) oraz ze pasozydzi z Hiszanii to Berberowie. Czyli ze „prawdziwych Zzydów” praktycznie nie ma na Ziemi.”

  Ja pan Mordka chce powiedziec dla informacja szanowny pan, sze slowo Sephardic pochodzi od slowa hebrew „Sepharvaim” i oznaczalo plemiona Canaanite mieszkajace kolo Babilon.

  Canaanites byli bezposrednimi potomkami od pan Cain (Kain).

  W Genesis 24, Abraham rozkazuje Izaak, sze mu nie wolno pojac za zone z plemiona Canaanite bo oni sa bezposrednio z nasienia od pan Szatan.

 61. IKA said

  TAK W MOJEJ RODZINIE BY LMOJEJ MAMY BRATA ZONY WUJEK Z RODU- KARAIM SAM MOWIL ZE POCHODZI OD NICH.JEGO POTOMKOWIE SA W PLOCKU SA I W WARSZAWIE,,DZIWNY BYL….

 62. MatkaPolka said

  The Thirteenth Tribe
  By
  Arthur Koestler

  ISBN 0-394-40284-7
  Khazar Jews
  The revelation of another Jewish hoax
  Finally Available To ALL – Absolute Historical Proof: Jews are not originate from Palestine! They are not „descendants” of the mythic Jews of the Bible! The information that the Zionists wants to put the lid on! The fact that over 90% of those today calling themselves „Jews”, are actually descendants of the Khazar people, originating from southern Russia:. Jews from Eastern Europe and Western Asia were descended from Mongolians and other Asiatic peoples who had adopted Judaism as their „religion” over 1,000 years ago and had become know as „Jews.”

  Trzynaste Plemię

  CHAZARZY
  (Historia)
  By Arthur Koestler (węgierski żyd)
  http://abbc.net/koestler/index.htm
  Wreszcie dostępne dla wszystkich – Absolutny dowód historyczny:

  TZW. ŻYDZI NIE POCHODZĄ Z PALESTYNY I NIE SĄ „POTOMKAMI” MITYCZNYCH ŻYDÓW z BIBLII

  Informacje, które syjoniści chcą ukryć.
  Fakt, że ponad 90% osób nazywających się dziś „Żydzi”, są rzeczywiście potomkami ludu Chazarów, pochodząca z południowej Rosji:.
  Żydzi z Europy Wschodniej i Azji Zachodniej pochodzili od Mongołów i innych azjatyckich ludów [HUNOWIE], które przyjęły judaizm, jako ich „religii” ponad 1000 lat temu i stali się znani, jako „Żydzi”.

  Trochę faktów historycznych mongolskim pochodzeniu Chazarów.

  Zgadza się tzw. Żydzi maja pochodzenie mongolskie – OJCZYZNĄ TZW. ŻYDÓW JEST MONGOLIA

  Żydzi to w 90-95% to Chazarzy, czyli potomkowie Hunów, a wiec Mongołów.

  Chazarzy to mieszanka rasowa – a nie jednolita rasa

  Maps of the Khazar kingdom from 300 c.e. to 1000 c.e.

  Pre-History: 350 – 627 C.E.

  Rise of Khazaria: 600 – 850 C.E.

  Fall of Khazaria: 850 – 965 C.E.

  Khazarian History Notes

  Pre-history
  1 China
  a) One of the earliest agrarian societies, has had a long history of problems with nomadic tribes of the Eurasian steppes. The Chinese were experienced in battle with the nomads and eventually drove them westward.

  2 Invasion
  b) Unlike the western agrarians, the Chinese likely knew Nomadic culture, their migration routes, and how to engage and defeat them in battle
  1. Eventually the Chinese defeated the nomads, and forced them out of the region
  2. The nomads relied on their mobility for protection. they were only part time specialists in fighting, and were no match for the recourses of agrarian China.
  c) As these nomadic tribes, moved westward, they found agrarian societies who were no match for them.

  * We see these classic (moving target v.s. still target) episodes which would dominate the conflicts of this era. Nomads could invade, loot, and destroy villages and then retreat back into the grasslands. For the agrarian societies to rebel, they had to go out and find these nomads who could be anywhere, making offensive military campaigns almost impossible. 2. only in later centuries do the western agrarians come to understand nomadic military tactics, and later defeat those not already in the process of becoming agruarianized.

  1 Chiny
  ) Jednym z pierwszych społeczeństw agrarnych, ma długą historię problemów z koczowniczych plemion stepów Eurazji. Chińczycy mieli doświadczenie w walce z nomadami i ostatecznie doprowadził je na zachód.

  2 Inwazja
  b) W przeciwieństwie do zachodnich kultur agrarnych, chińczycy znali kulture Nomadów, ich tras migracji i jak zaangażować i pokonać ich w walce
  1. Ostatecznie Chińczycy pokonali koczowników i wypchnęli ich z regionu
  2. Koczownicy oparli się na ich mobilności dla ochrony. były tylko slabymi specjaliści w walce w, a nie mogły się równać z agrarnej Chinami.
  c) W tych koczowniczych plemion, przeniósł się na zachód, znaleźli społeczeństwa agrarne, którzy nie nie mogly i nie potrafily równać się z nimi do nich.

  * Widzimy te klasyczne (ruchomy cel vs nieruchomy cel) epizodów, które dominują w konflikty tej epoki. Nomadzi może zaatakować, łupić, i zniszczyć wioski, a następnie wycofać się z powrotem na stepy. Dla społeczeństw osiadłych agrarnych aby przeciwstawic się , musieli wyjść i znaleźć tych koczowników „gdzie w stepie”, który może być wszędzie, czyniąc kampanie wojskowe prawie niemożliwe. 2. Dopiero w późniejszych wiekach zachodnie agrariusze zrozumieją koczowniczych taktykę wojskową, a później pokonać tych, które nie nauczyly się w procesie stawania społeczeństwem osiadłym .

  3 Empire of the white Huns (350-550)

  3 Imperium białych Hunów (350-550)

  ) W roku 350 Hunowie (pierwszy z wielu koczowniczych plemion ze [stepy północno-zachodniej Chin]) przbyli w region Transoxania.
  1. Transoxania to region położony na południe od Morza Aralskiego. Jej nazwa pochodzi od rzeki, który biegnie przez nią rzeka Oksus (obecnie Amu-daria) Oksus to tylko nazwa historycznych.
  1.1 kolonia grecka istniała tu w czasach przed naszą erą Uważano, że jednak zniszczone przez Indian i nie miał wpływu na Hun kultury
  1.2 Jest to pionierskie badania, w historii Transoxania.
  b) W Hunowie przesuwają się w kierunku Morza Kaspijskiego i dalej na południe, wypychają Persów na południe, lub może je wchłania (do Hun kultury).

  Persowie i Hunowie wziąć udział w wielu konfliktach na przestrzeni lat, przed utworzeniem jakiegoś sojuszy.
  1. W 392 AD Hunowie pomagali Persom w ataku na rzymskim Mezopotamii.
  c) w czasie wielu innych hunskich plemion pojawić się w to, co jest teraz na południe Rosji. Uważa się, że jest potomkiem Hunów i lub innych koczownicze plemiona ze wschodu. Te plemiona to Bułgarzy, Awarowie, Uguars i Chazarów *. patrz strzałki na mapie „prehistorii”

  d) największym przywódcą Imperium Hun był Attila, Jego śmierć w 550 r ne powoduje upadek imperium.

  4 Western Turkish [Tirkut] {AKA Turkut*} Kingdom (550-650)

  4 Zachodnia Turecki [Tirkut] {*} AKA Turkut Królestwo (550-650)
  ) śmierci Attyli wytworzy próżnię wladzy w Europie Wschodniej. Te różne pasterskie koczownicy plemiona są już zmuszeni płacić danine dla hołd Hunów. Pozwala to na mniej energii poświęconej robić. Dla społeczeństwa pasterskie, aby oddać hołd, Handluj w walutach, a także rezygnację rzeczywistego daniny w postaci zwierząt gospodarskich musi nastąpić. Jeśli nie jest oddany danina groźbę inwazji armii Hun, wraz z innymi plemionami pod ich kontrolą jest oczywista.
  1. Awarów i Uigurs przemiscili się na zachód, Awarowie czym zajmują północne brzegi Dunaju.
  2. Chazarowie kontrolująz ich okupowanej regionie, położony między Morzem Czarnym a Morzem Kaspijskim.
  2.1 Z powodu; Chazarowie często najeżdżają region na południe od nich, Gruzje. Oni Z najazdow miasta i zbierać obfite łupy, na obszarze nie zostało zajęte przez Rzym lub Persji.
  2.2 Chazarowie nie przenieść się na zachód.
  b) różne pasterskie (turecki) plemiona szybko uświadomić sobie potrzebę tworzenia sojuszu, by bronić się przed zagrożeniami Chazarow , oferowanych przez Bizancjum i innych społeczeństw „cywilizowanych”.

  Stanowią one, co stało się znane jako Zachodniej Imperium tureckiego aka Krolestwo Turkut. Liderem tego królestwa nazwano * Kagan, Chazarowie byli przyjąć tę nazwę i używać go w odniesieniu do ich władców.

  1. (tureckie imperium) był niczym więcej niż tylko kontynuacją imperium Hunów. Mapa pokazuje zarówno imperiów siebie strony jednak; należy pamiętać, że jedna poprzedzone inne.

  c) W tym czasie (w 627 rne) Wschodnie Roman [lub na wschód Roman AKA Bizancjum] Imperium rozpoczęła kampanię przeciwko Persji. Zgodnie cesarza Herakliusza. Inwazji perskiej prowincji wschodniej Mezopotamii.

  Chazarowie (nadal częścią Imperium Tureckiego – nie są jeszcze w pełni niezależny) wysłał 40.000 jeźdźców na pomoc wschodnim Roman (Bizancjum); Zobacz na mapie „prehistorii”

  1. Kagan (Chazar Władca) zniecierpliwił się ostrożnie (powolnego) tempa Rzymian, i wyszedł do inwazji Tbilisi. Nalot na Tables (obecnie stolica Gruzji była nieudana i Chazarowie wrócił do domu.
  1.1 Gruzini doświadczali najazdow inwazji Chazar od kilku lat, zmondrzeli, że umocniły swoją stolicę> Tbilisi.

  d) Powstanie islamu (632-633) pod arabskich podbojów.

  1. rok po śmierci Proroka Muhammada [pabbuh] 632 AD; dziesięć lat po Hegira (migracji społeczności muzułmańskiej z Mekki do Medyny ([a następnie wezwał Yathrib] 622 AD) i punkt początkowy islamskiego kalendarza [księżycowego], muzułmanie zdobyli Półwyspu Arabskiego, a części północnej Afryki i Azji Mniejsza, a także Persji (obecnie Iran).
  1.1.Region ten został już przekształcony przez trzech nowych mocarstw; Cesarstwo Bizantyjskie, Umajjadzi i pojawiające Khazarian Imperium.

  1.2. W 680 rne Wnuk Proroka (Hussayen) jest zamordowany w Karbali. Partia zięcia proroka Ali ibn Abi {Talib} rodzi.Stron (Shiat-Ali) lub Shi’ias rozpoczynają walkę o niezależność od kalifatu Umajjadów. Odgrywają one kluczową rolę w politycznej sytuacji z udziałem wojny arabsko-Khazar. Arabowie mogą mieć „odwrócił” w 737 [Arabowie pokonali Chazarów i osiągnął Darband, (Derbant), lecz nie zdecydowała się przejąć, ale raczej opuścić obszar na północ od Kaukazu] z powodu wewnętrznych problemów z kalifatu. Te „problemy” prawdopodobnie zaangażowane powstań Shi’ia w ich mieście Kufa, obecnie znajduje się w Iraku, zwany również- An-Nadżaf

  DALEJ PO ANGIELSKU

 63. MatkaPolka said

  The Thirteenth Tribe
  By
  Arthur Koestler

  ISBN 0-394-40284-7
  Khazar Jews
  The revelation of another Jewish hoax
  Finally Available To ALL – Absolute Historical Proof: Jews are not originate from Palestine! They are not „descendants” of the mythic Jews of the Bible! The information that the Zionists wants to put the lid on! The fact that over 90% of those today calling themselves „Jews”, are actually descendants of the Khazar people, originating from southern Russia:. Jews from Eastern Europe and Western Asia were descended from Mongolians and other Asiatic peoples who had adopted Judaism as their „religion” over 1,000 years ago and had become know as „Jews.”

  Trzynaste Plemię

  CHAZARZY
  (Historia)
  By Arthur Koestler (węgierski żyd)
  http://abbc.net/koestler/index.htm
  Wreszcie dostępne dla wszystkich – Absolutny dowód historyczny:

  TZW. ŻYDZI NIE POCHODZĄ Z PALESTYNY I NIE SĄ „POTOMKAMI” MITYCZNYCH ŻYDÓW z BIBLII

  Informacje, które syjoniści chcą ukryć.
  Fakt, że ponad 90% osób nazywających się dziś „Żydzi”, są rzeczywiście potomkami ludu Chazarów, pochodząca z południowej Rosji:.
  Żydzi z Europy Wschodniej i Azji Zachodniej pochodzili od Mongołów i innych azjatyckich ludów [HUNOWIE], które przyjęły judaizm, jako ich „religii” ponad 1000 lat temu i stali się znani, jako „Żydzi”.

  Trochę faktów historycznych mongolskim pochodzeniu Chazarów.

  Zgadza się tzw. Żydzi maja pochodzenie mongolskie – OJCZYZNĄ TZW. ŻYDÓW JEST MONGOLIA

  Żydzi to w 90-95% to Chazarzy, czyli potomkowie Hunów, a wiec Mongołów.

  Chazarzy to mieszanka rasowa – a nie jednolita rasa

 64. MatkaPolka said

  Maps of the Khazar kingdom from 300 c.e. to 1000 c.e.

  Pre-History: 350 – 627 C.E.

  Rise of Khazaria: 600 – 850 C.E.
  /khazar03_03_small

  Fall of Khazaria: 850 – 965 C.E.

 65. MatkaPolka said

  Khazarian History Notes

  Pre-history
  1 China

  1 Chiny
  ) Jednym z pierwszych społeczeństw agrarnych, ma długą historię problemów z koczowniczych plemion stepów Eurazji. Chińczycy mieli doświadczenie w walce z nomadami i ostatecznie doprowadził je na zachód.

  2 Inwazja

  b) W przeciwieństwie do zachodnich kultur agrarnych, chińczycy znali kulture Nomadów, ich tras migracji i jak zaangażować i pokonać ich w walce
  1. Ostatecznie Chińczycy pokonali koczowników i wypchnęli ich z regionu
  2. Koczownicy oparli się na ich mobilności dla ochrony. były tylko slabymi specjaliści w walce w, a nie mogły się równać z agrarnej Chinami.
  c) W tych koczowniczych plemion, przeniósł się na zachód, znaleźli społeczeństwa agrarne, którzy nie nie mogly i nie potrafily równać się z nimi do nich.

  * Widzimy te klasyczne (ruchomy cel vs nieruchomy cel) epizodów, które dominują w konflikty tej epoki. Nomadzi może zaatakować, łupić, i zniszczyć wioski, a następnie wycofać się z powrotem na stepy. Dla społeczeństw osiadłych agrarnych aby przeciwstawic się , musieli wyjść i znaleźć tych koczowników „gdzie w stepie”, który może być wszędzie, czyniąc kampanie wojskowe prawie niemożliwe. 2. Dopiero w późniejszych wiekach zachodnie agrariusze zrozumieją koczowniczych taktykę wojskową, a później pokonać tych, które nie nauczyly się w procesie stawania społeczeństwem osiadłym .

  3 Empire of the white Huns (350-550)

  3 Imperium białych Hunów (350-550)

  ) W roku 350 Hunowie (pierwszy z wielu koczowniczych plemion ze [stepy północno-zachodniej Chin]) przbyli w region Transoxania.
  1. Transoxania to region położony na południe od Morza Aralskiego. Jej nazwa pochodzi od rzeki, który biegnie przez nią rzeka Oksus (obecnie Amu-daria) Oksus to tylko nazwa historycznych.
  1.1 kolonia grecka istniała tu w czasach przed naszą erą Uważano, że jednak zniszczone przez Indian i nie miał wpływu na Hun kultury
  1.2 Jest to pionierskie badania, w historii Transoxania.
  b) W Hunowie przesuwają się w kierunku Morza Kaspijskiego i dalej na południe, wypychają Persów na południe, lub może je wchłania (do Hun kultury).

  Persowie i Hunowie wziąć udział w wielu konfliktach na przestrzeni lat, przed utworzeniem jakiegoś sojuszy.
  1. W 392 AD Hunowie pomagali Persom w ataku na rzymskim Mezopotamii.
  c) w czasie wielu innych hunskich plemion pojawić się w to, co jest teraz na południe Rosji. Uważa się, że jest potomkiem Hunów i lub innych koczownicze plemiona ze wschodu. Te plemiona to Bułgarzy, Awarowie, Uguars i Chazarów *. patrz strzałki na mapie „prehistorii”

  d) największym przywódcą Imperium Hun był Attila, Jego śmierć w 550 r ne powoduje upadek imperium.

  4 Western Turkish [Tirkut] {AKA Turkut*} Kingdom (550-650)

  4 Zachodnia Turecki [Tirkut] {*} AKA Turkut Królestwo (550-650)
  ) śmierci Attyli wytworzy próżnię wladzy w Europie Wschodniej. Te różne pasterskie koczownicy plemiona są już zmuszeni płacić danine dla hołd Hunów. Pozwala to na mniej energii poświęconej robić. Dla społeczeństwa pasterskie, aby oddać hołd, Handluj w walutach, a także rezygnację rzeczywistego daniny w postaci zwierząt gospodarskich musi nastąpić. Jeśli nie jest oddany danina groźbę inwazji armii Hun, wraz z innymi plemionami pod ich kontrolą jest oczywista.
  1. Awarów i Uigurs przemiscili się na zachód, Awarowie czym zajmują północne brzegi Dunaju.
  2. Chazarowie kontrolująz ich okupowanej regionie, położony między Morzem Czarnym a Morzem Kaspijskim.
  2.1 Z powodu; Chazarowie często najeżdżają region na południe od nich, Gruzje. Oni Z najazdow miasta i zbierać obfite łupy, na obszarze nie zostało zajęte przez Rzym lub Persji.
  2.2 Chazarowie nie przenieść się na zachód.
  b) różne pasterskie (turecki) plemiona szybko uświadomić sobie potrzebę tworzenia sojuszu, by bronić się przed zagrożeniami Chazarow , oferowanych przez Bizancjum i innych społeczeństw „cywilizowanych”.

  Stanowią one, co stało się znane jako Zachodniej Imperium tureckiego aka Krolestwo Turkut. Liderem tego królestwa nazwano * Kagan, Chazarowie byli przyjąć tę nazwę i używać go w odniesieniu do ich władców.

  1. (tureckie imperium) był niczym więcej niż tylko kontynuacją imperium Hunów. Mapa pokazuje zarówno imperiów siebie strony jednak; należy pamiętać, że jedna poprzedzone inne.

  c) W tym czasie (w 627 rne) Wschodnie Roman [lub na wschód Roman AKA Bizancjum] Imperium rozpoczęła kampanię przeciwko Persji. Zgodnie cesarza Herakliusza. Inwazji perskiej prowincji wschodniej Mezopotamii.

  Chazarowie (nadal częścią Imperium Tureckiego – nie są jeszcze w pełni niezależny) wysłał 40.000 jeźdźców na pomoc wschodnim Roman (Bizancjum); Zobacz na mapie „prehistorii”

  1. Kagan (Chazar Władca) zniecierpliwił się ostrożnie (powolnego) tempa Rzymian, i wyszedł do inwazji Tbilisi. Nalot na Tables (obecnie stolica Gruzji była nieudana i Chazarowie wrócił do domu.
  1.1 Gruzini doświadczali najazdow inwazji Chazar od kilku lat, zmondrzeli, że umocniły swoją stolicę> Tbilisi.

  d) Powstanie islamu (632-633) pod arabskich podbojów.

  1. rok po śmierci Proroka Muhammada [pabbuh] 632 AD; dziesięć lat po Hegira (migracji społeczności muzułmańskiej z Mekki do Medyny ([a następnie wezwał Yathrib] 622 AD) i punkt początkowy islamskiego kalendarza [księżycowego], muzułmanie zdobyli Półwyspu Arabskiego, a części północnej Afryki i Azji Mniejsza, a także Persji (obecnie Iran).
  1.1.Region ten został już przekształcony przez trzech nowych mocarstw; Cesarstwo Bizantyjskie, Umajjadzi i pojawiające Khazarian Imperium.

  1.2. W 680 rne Wnuk Proroka (Hussayen) jest zamordowany w Karbali. Partia zięcia proroka Ali ibn Abi {Talib} rodzi.Stron (Shiat-Ali) lub Shi’ias rozpoczynają walkę o niezależność od kalifatu Umajjadów. Odgrywają one kluczową rolę w politycznej sytuacji z udziałem wojny arabsko-Khazar. Arabowie mogą mieć „odwrócił” w 737 [Arabowie pokonali Chazarów i osiągnął Darband, (Derbant), lecz nie zdecydowała się przejąć, ale raczej opuścić obszar na północ od Kaukazu] z powodu wewnętrznych problemów z kalifatu. Te „problemy” prawdopodobnie zaangażowane powstań Shi’ia w ich mieście Kufa, obecnie znajduje się w Iraku, zwany również- An-Nadżaf

  DALEJ PO ANGIELSKU
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

  • Rise of Khazaria

  1 – Hellenization / The Greek influence
  a) It is often presumed the Khazars learned Agriculture from the Greeks living in the area around the Euxine (Black Sea). The Greeks developed several colonies in the area during the 700’s. Most of these colonies were located on the Crimean Peninsula.

  1. These include; Theodosia, Kimmerikon, Nymphaion, Hermonassa, Phanagoria, Mirmekion, Tyritake, and Pantikapaion.
  1.1 These colonies served as cornerstones for cities like Dores, Kirch, and Tamatarkha.

  b) As agriculture developed the Khazars were able to develop settlements, Build Castles an d establish a permanent foothold in the region.

  2 – Caste

  a) Over time the Khazars developed a stratified social system. Two economic classes emerge within the culture.

  1. The higher class; the Ak-Khazars and the lower class; the Kara Khazars There are many different theories pertaining to this aspect of The Khazar Heritage. Some suggest this Caste was nothing more than a class system; not strictly divided by birth status.

  2. The Ak-Khazars or ‘White Khazars’ were said to be fair skinned and beautiful like women, with long braided hair. The Kara-Khazars (according to Arab writers) were described as ugly and as dark as Indians

  3 – Arab-Khazar wars

  a) The Soviet historians have given the Khazars their place in history as a people who fought Arab invasion and the Proselytization of Islam. For many years their conversion to Judaism was ignored by Russian historians.

  b) The wars began in 651 and ended in 737 with Arab victory.

  c) The Abbasid Caliphate began to suffer from internal conflicts, and in 737 A.D., their armies were called back, and a campaign against eastern Europe never got under way

  d) In 730 the Khazars began their destructive campaign on the Chalphate. The Khazars attacked the city of Ardabil, and got as far as Mosul. (see map ‘Rise of Khazaria’)

  e) The Khazar army was finally pushed back by a fresh Army while on their way to Dimasq (Damascus).

  f) In 732 The future Emperor Constantine V married a Khazar princess. Their son Leo IV, known as Leo the Khazar ruled the throne.

  4 – Expansion
  a) With the Arab wars of the early 700s behind them, the Khazars could now direct their attention to the north. They began several conquests in the Dnieper River valley. The Khazars extracted tribute from several nations stretching (at one time or another) to the Aral sea, the Urals and as far west as the Danube. Eventually they sacked Kiev in 840, extracting rich tribute from its Slavic population

  5 – Conversion to Judaism

  b) Bulan The first Khazar Kagan [King] and his conversion story. The story first appears in the Kazari published in 1700s*?

  c) many different story lines exist to tell the story.
  1. Yehudah ha-Levi (c. 1080-1141).
  1.1 an angel appears to Bulan and tells him „Your way of thinking is pleasing to God, but not your way of acting.”
  1.2 Bulan consults a philosopher, and informs him of his idea; that either the Christian or Muslim religion is the right way of ‘acting’
  1.3 Bulan consults a christen sage and says „I do not see any logical conclusion here; indeed, logic rejects most of what you have said…. I cannot accept these things… My duty is to investigate further.”
  1.4 He then invited an Islamic mullah [to his court], questioning him regarding his doctrine and observance. After talking to the Mullah he said „Indeed, I see myself compelled to ask the Jews, because they are the relic of the Children of Israel. For I see that they constitute in themselves the evidence for the divine law on earth.”
  1.5 (after inviting the rabbi) The rabbi replied: „I believe in the God of Abraham, Isaac, and Israel, who led the children of Israel out of Egypt with signs and miracles;
  1.6 After this [conversation] the Khazar king traveled to the caucuses (mountains) and came upon a cave where Jews had observed the Sabbath. The King was circumcised. The King only revealed this to his special friends and when his community of Jews had increased (several more upper-class Khazars then converted) he made the affair public
  d) Another story involves the Khazar king inviting three sages to his court. A Christian, Muslim and Jewish sage were summoned. The Jew was said to already be at his disposal [Koestler] and only the other 2 were summoned. The three of them argued and the story goes…….**

  e) The other theory is based on a Jewish manuscript that said the Khazars converted when an Army general became king.

  • Fall of Khazaria

  I do not have a good set of notes ready at this time that I can show – dealing with the fall of the empire. To truly understand the downfall, and how and why the events took place, one would have to understand the complicated political intricacies that played a part, even before the Vikings showed up on the scene.

  The map labeled ‚the fall of Khazaria’ (click image right) should be self explanatory. I used The Thirteenth Tribe by Arthur Koestler, and The Khazaria Info Center hosted by Kevin Brook to make that map. It will show step by step the campaign made by the Vikings as they conquered the scene.

  The „Muslim Victory” shown on the map deals with the Khazar Muslims and their war with the Vikings (a revenge campaign against the Vikings for invading the Caspian Sea and pillaging Muslim communities within land accessible by the Caspian Sea). I wanted to make clear this battle [which took place in the

 66. MatkaPolka said

  ŚWIATOSŁAW I ZDOBYWCA

  W 965 roku Światosław I rozbił imperium Chazarów.
  http://www.zamki.name/kraje/rus/swiatoslaw1.php

  „…Wojna jednak nie była zakończona. Arabski podróżnik Ibn ł iaukal opisał kolejne klęski, na jakie kniaź ruski naraził chaganat. Siły Kusi musiały wonczas być znaczące. Lew Diadon, już podczas wyprawy na Bułgarię Naddunajską, ocenił ruskie zastępy na 60 tysięcy żołnierzy, Nestor jedynie na 10 tysięcy, jednak w tym czasie znaczna część wojsk miała się znajdować w Kijowie i potykać z Pieczyngami. Tak czy inaczej, Chazarowie ze swoim dziesięcio-tysięcznym korpusem, bez wsparcia Węgrów, którzy, jak pamiętamy, w 895 roku odeszli nad Dunaj, i świeżo pobitych Bułgarów Kamskich, mieli marne widoki na odparcie najazdu ruskiego. I nie odparli go. Przegrana była porażająca.

  Opisujący wydarzenia w latach 968/969 Ibn Haukal wspomniał o trzech kolejnych klęskach poniesionych przez Chazarów, zakończonych ostatecznie wzięciem stolicy chaganatu, Itilu, i bliżej nieznanego miasta Semender”.

  Pozostałości państwa chazarskiego w postaci tzw. państwa Saksynów przetrwały co prawda nad dolną Wołgą, jednak jako podmiot polityczny w rejonie Morza Kaspijskiego nie mogły już być poważnie brane pod uwagę. Suzerenowie Rusi, którym prawdopodobnie jeszcze Oleg musiał płacić trybut, zostali znacząco zredukowani. Na tym jednak Swiatosław nie poprzestał…

  Fragment książki: W. Chrzanowski „KRONIKA SŁOWIAN” s. 207-208

 67. ad 58.
  Panie Gajowy, nie jest az tak zle!:) a niech Pan ludzi nie straszy:) o calej sprawie z kalendarzem swietnie pamieta Watykan, wie juz dzis Rosja i CI co Wiedza Wszystko tez. Oczywiscie. Prowadzenie cywilizacji to skomplikowane zadanie i nie wsyscy sa preddystynowani do posiadania pelnej, niezainfominowanej Informacji. A np. pierwsi papieze pisali w listach o Swietych jako o swych wspolczesych! Ale… to wszystko jest ciagle jeszcze slodka tajemnica poinformowanych, ktorzy czerpia z tego przewagi nad niepoinformowanymi. I niechze Pan nie wymaga od nikogo, zeby na nasze żądanie ktos sobie sam publicznie sciagnal spodnie:) Badzmy realistami, zreszta nie ma takiej potrzeby, bo z tym mozna zyc.

  Prosze niech Pan tego raczej nie publikuje, to chyba jednak jeszcze nie ten czas, ale oslona sie zbliza. Moze dlatego mamy informacje od Niebian: „2017-2022”? Jesli tak bedzie, to znaczy, ze mialem racje… az sie boje, bo nie chce miec takiej racji, ale dlatego pracuje ze wszystkich sil,zeby nam sie wszystkim zadna krzywda nie stala. Mam tez nadzieje, ze zerknal Pan chocby w moje linki do informacji Prof. Fomienki lub w jakiekolwiek starodruki datowane przed 1666 – nie zobaczy Pan w zadnym z nich roku 1nnn, a bedzie za to rok innn lub Jnnn lub Xnnn.

  Acha „Chinczycy i Hindusi nie wiedza o tym” – oni wszystko kopiuja od nas!:) nie zauwazyl Pan? Historie Indiom odtworzyli Brytyjczycy:) a np. Chiny same cos probowaly odgrzebywac, ale… wstydza sie pokazac co odkryli, bo okazuje sie, ze nie sa oni tacy starozytni, nie mowiac o tym, ze byli prowadzeni przez bialych od samego poczatku do roboty:)
  Pozdrawiam Serdecznie

 68. bemek said

 69. Siekiera_Motyka said

  „@46 Ale jakim cudem herb Frankfurtu na Menem jest identyczny z herbem Polski?”
  Czy ktoś może odpowiedzieć ?

 70. Siekiera_Motyka said

  Ad. 58 – „1150 Lat ?”

  Wreszcie znalazłem coś na ten temat,
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_chronologia_%28Fomienko%29

 71. Siekiera_Motyka said

  Anatolij Timofiejewicz Fomienko, Анатолий Тимофеевич Фоменко (ur. 13 marca 1945), członek Rosyjskiej Akademii Nauk, doktor nauk fizyko-matematycznych, profesorem na Uniwersytecie Moskiewskim. Laureat państwowej nagrody Federacji Rosyjskiej 1996 roku (w dziedzinie matematyki). Autor ponad 190 prac naukowych, 25 monografii i 8 podręczników matematycznych, specjalista w dziedzinie geometrii i topologii. Anatolij Fomienko znany jest jako twórca teorii nowa chronologia.

  Laureat premii Moskiewskiego Towarzystwa Matematycznego (1974), premii za osiągnięcia matematyczne Zarządu Akademii Nauk ZSRR (1987), laureat Państwowej Premii Federacji Rosyjskiej w dziedzinie matematyki (1996). Od 1991 roku jest członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk Stosowanych, od 1993 roku członek Akademii Nauk Wyższej Szkoły, od 1994 roku jest akademikiem Rosyjskiej Akademii Nauk. Zastępca redaktora czasopisma „Wiestnik MGU”, członek kolegium redaktorów czasopisma „Matiematiczeskij sbornik”, członek Rady Naukowej fakultetu mechaniczno-matematycznego Uniwersytetu Moskiewskiego, i rady tejże uczelni, a także rady naukowej Instytutu Stiekłowa w Moskwie, kierownik oddziału matematyki fakultetu mechaniczno-matematycznego Uniwersytetu Moskiewskiego. Wchodził w skład Zarządu Wyższej Komisji Atestacyjnej Rosyjskiej Federacji oraz był zastępcą akademika sekretarza oddziału matematycznego Rosyjskiej Akademii Nauk.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Fomienko

 72. odszczepieniec said

  po pierwsze chazarowie to nie zydzi
  zydzi sa rasa semicka o czym dobitnie swiadczy budowa ich czaszki i inne cechy antropologiczne
  chazarowie nie mieli nic wspolnego z semitami – to ze przyjeli judaizm nie robi z nich automatycznie zydow
  po drugie JAK MOZNA BRAC NA WIARE TE ZYDOWSKIE BREDNIE PISANE PRZEZ SAMYCH ZYDOW O ZYDACH?
  jest to specjalne odwracanie uwagi od istoty problemu jakim sa pasoZydy i ich rzeczywistego pochodzenia

  wystarczy sie przyjrzec typowym pasozydom jak Spielberg, Wieldstein (stary i mlody) i samym ortodoksom z Izrahella
  jesli ktos kto przez dlugi okres czasu zajmowania sie tym tematem nie widzi roznicy w fizycznej budowie wyzej przytoczonych z rasa mongoidalna to sam jest chyba „mongolem” i robi krecia robote propagujac sfabrykowane przez samych pasozydow brednie majace na celu odwrocenie uwagi od istoty swiatowego syjonizmu reprezentowanego wlasnie przez pasozydow z rasy semickiej

 73. ad 67.
  Bo Frankfurt nad Menem to byl ostatni i glowny kantor europejski Szlaku Jedwabnego. Po klesce na Dzikich Polach w 965, prowadzacy ten caly biznes zmuszeni zostali stworzyc nowe granice, by skutecznie bronic wywieziony ze wschodu majatek. W zwiazku z tym wydzielili z Lechii Polske oraz Panstwo Frankow. Poniewaz oni zrobili ten ruch, wiec dali swiezemu tworowi administracyjnemu, jakim stala sie Polska, swoje barwy, godlo i religie, a tereny na wschod zostawili poki samym sobie.

 74. ad 68.
  Ja podawalem juz linki do serii filmow Fomenki i Nosowskiego, i moge podac zawsze jeszcze raz, ale poniewaz sa tylko po rosyjsku, wiec nie sa w stanie trafic do wiekszosci Polakow, a angielsko-jezycznej wersji nie spotkalem, zreszta nie szukam, bo mnie jest obojetne, jestem poliglota. A za tlumaczenie polskie to chyba … no nie weim, to jedno na razie jest fizyczna niemozliwoscia. Najprosciej samemu zapoznac sie ze starodrukami ze sredniowiecza i zwrocic uwage jak sa datowane – przeciez nie ma tam naszego sposobu datowania, a liczone jest jubileuszami Chrystusowymi, i zawsze jest pisane np. zamiast 1425 i425, lub J425, lubX425. Trzeba byc wyjatkowo tepym, zeby tego nie dostrzec, ale jednoczesnie dostep do takich pism jest starannie ukrywany, oczywiscie ” z roznych wzgledow”… 🙂

 75. mediewista o Chazarach said

  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/107179,dzieje-chazarow-nakreslone-piorem-prof-jerzego-strzelczyka

 76. Siekiera_Motyka said

  Odnośnie Fomienki który ma swoich adwersarzy, zauważyłem oto takie określenie

  „To przypomina (praca Fomienki) pierwsze radzieckie próby wytworzenia tendencyjnych nauk (Łysenko!), o poliwodzie (hipotetyczna, spolimeryzowana odmiana wody) , o „zimnej fuzji” (cold fusion) i nowoczesnym kreacjonizmie. W skrócie: bezużyteczne i myląca książka.
  -H.G. van Bueren, „Matematyka i logika” [8]”

  Okazuje się dzisiaj, bo to pisał van Bueren w 1996, że „zimna fuzja” (cold fusion) to nie zmyślony efekt. A więc się mylił na ten temat ekspert.

 77. ad 74.
  Jeszcze sie nic takiego w dziedzinie fizyki nie okazalo, a Fomienko ma bezwzglednaracje, tylko nie jest jeszcze odpowiedni czas na ogloszenie tej informacji. Nikt nie ma patentu na PRAWDE, a juz najmniej wspolczesna nauka, ktora nie spelnia Normy Mertona.

 78. Sybirak said

  Ad. 68 …” JAK MOŻNA BRAĆ NA WIARĘ TE ŻYDOWSKIE BREDNIE PISANE PRZEZ SAMYCH ŻYDÓW O ŻYDACH?
  jest to specjalne odwracanie uwagi od istoty problemu jakim są pasoZydy”… (np.Chrzanowski).

  Ależ nam historykami … obrodziło !

  Widocznie żydki nie dokręciły jeszcze śruby zbyt mocno i co niektórzy maja co do garnka włożyć… ale już niedługo !
  Odechce się wtedy uprawiać scholastyczne dysputy na temat czy żyd jest Chazarem czy Judejczykiem i trzeba się będzie zastanawić jak przegonić żydo-pasożytów.

  A im dalej, będzie trudniej. Nawet kłonicę, czy sztachetę z płotu trudno będzie znaleźć…
  Postęp, cywilizacja !

 79. Guła said

  Chazar i Judeiczyk to talmudyści. Karaimi odrzucili talmud, przyjmując S.T.

  „….Judaizm jest organizacją o charakterze religijnym, społecznym i politycznym. Wszystkie te trzy strony tak są ściśle z sobą złączone, że stanowią jedną całość. Autorowie żydowscy stwierdzają wyraźnie, że ich religia tak jest ściśle złączona z pierwiastkiem narodowym, że nie da się od niego oddzielić. Judaizm jest religią nacjonalistyczną, czy jak kto chce: nacjonalizmem religijnym. Jak socjalizm marksowski ma za zadanie walkę z religia katolicką, tak judaizm w całym swym założeniu wymierzony jest przeciwko idei chrześcijańskiej, a w szczególniejszy sposób przeciwko religii katolickiej.

  Wszelkie wrogie Wystąpienia żydów przeciwko narodom chrześcijańskim wspierają się na judaizmie. Jeżeli żyd występuje wrogo przeciwko religii chrześcijańskiej czyni to zgodnie ze wskazaniami zawartymi w Talmudzie. Gdy zajmuje się pracą polityczną i wymierza ją przeciwko interesom narodów chrześcijańskich, spełnia podówczas to, co mu nakazują jego mędrcy, owi autorowie Talmudu, czyli współczesnego judaizmu. Prowadząc wreszcie walkę na polu ekonomicznym, nie tylko chodzi mu o korzyści osobiste. Ma on jeszcze na względzie cele wyższe, a mianowicie pouczenia talmudowe. Oto jest prawdziwe źródło zatargów z żydami. Nie wygaśnie ono dotąd, dopóki Talmud nie przestanie być świętą biblią całego żydostwa, dopóki nie zniknie judaizm”

  http://www.kul.pl/ks-jozef-kruszynski-1877-1953,art_9082.html

 80. Siekiera_Motyka said

  Ad. 42 – „Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992 r.”
  Bardzo ciekawa sprawa. On był bardzo młody, 29 lat !!! Zginął w czasie próby porwania samolotu Izraelski w 12/08/1976 w Stambułu , Turcja. Ale kiedy szukałem informacji na temat tego porwania to w GOOGL-u jest dziura. Bo tylko incydent pojawiał się z tym artykułem.

  Tu tego incydentu nie znajdziemy
  „http://www.skyjack.co.il/chronology/”
  „http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_aircraft_hijackings#1970s”

  Ale znalazłem potwierdzenie w książce,
  Encyclopedia of Terrorism [2 volumes] edited by Peter Chalk
  „https://books.google.de/books?id=czK7lIU7m1oC&pg=PT496&img=1&zoom=3&hl=en&ots=wE6fSldtDI&sig=ACfU3U0Z92ASS45bzVutYLRLz2KIv0wpKg&w=685”

  Tutaj było coś podobnego powiedziane publicznie przez Benjamina Freedmana w 1961 !!!!
  „https://www.youtube.com/watch?v=57uguiBFT9Y”

 81. Macko said

  Re 60 Mordka.
  Cokolwiek zydzi napisali to sluzy tylko propagandzie do celów wlasnych tego plemienia. Wiec seferdyjscy czy etiopscy czy babilonscy, jesli to jest wersja oficjalna to nie mozna w nia wierzyc. Kropka.
  Stary Testament jest zmyslony, jako zbiór historyjek do sterowania zydowskimi lemingami
  pozdr
  Macko

 82. Filo said

  28
  Macko
  Pelna zgoda
  Ja chce tylko zacytowac Shlomo Sanda, zeby pokazac dlaczego trzeba bylo wymyslic jakis ‚wspolny’ mianownik dla zbieraniny z calego swiata, ktora sie kreuje na rase wiodaca do… chyba nie do nieba:

  W wolnym, wlasnym tlumaczenieu – a wiec nie autoryzowanym- podaje dwa przyklady z ‚The Invention of the Jewish People” by Shlomo Sand.
  Kiedy powstalo calkiem sztuczne panstwo Izrael i trzeba bylo mu nadac jakas wspolnote nie tylko dziejowa ale i populacyjna to materialy historyczne byly juz przygotowane ale trzeba bylo te populacje skads wziac.
  Nabor wiec byl pelny. I kto tylko mial dwie dziurki w nosie i weszyl jakies przywileje, bogactwo albo zwyczajnie przygode a takze poczul w sobie wole ‚boza’ i zydowskiego ducha – udawal sie do urzedu emigracyjnego w Hajfie i rejestrowal jako obywatel Izraela. Prawdziwi zydzi (wierzacy i wyznajacy judaizm), i takie rozne ‚krewniaki’ co to zdarzyl sie im jakis zyd albo zydowka w rodzinie, oraz zupelne przebierancy i samozwancy walili tlumnie do urzedu emigracyjnego.

  SHLOMO SAND
  Verso, London, 2010
  Obciazenie pamieci:
  ” A nation is a group of persons united by a common error about their ancestry and a common dislake of their nieghbours”
  (Karl Deustch, „Nationality and Its Alternatives”, 1969)
  Co sie bardzo ogolnie przeklada na polski -mozna mnie poprawic dlatego podaje wersje angielska-:
  Narod to grupa ludzi ktora laczy wspolne nieporozumienie na temat przodkow i wspolna nienawisc do sasiadow.

  Ustalanie tozsamosci: (zydowskiej?)

  Przyklad 1

  ” Ma na imie Szulek. W Izraelu go potem nazywali Szaul. Urodzil sie w w 1910 w Lodzi, w Polsce. Pod koniec I-ej wojny swiatowej zmarl mu ojciec na hiszpanska grype wiec matka byla zmuszona isc do pracy jako robotnica w zakladach wlokienniczych poza miastem. Dwoje dzieci oddala do adopcji przy pomocy organizacji zydowskiej bo nie mogla ich utrzymac, ale zostawila sobie najmlodszego-Szulka.
  Szulek chodzil do hederu (szkoly zydowskiej) pare lat, ale sytuacja finansowa matki wygnala go wczesnie z domu i zaczal probowac zarabiac imajac sie roznych prac zwiazanych z wlokiennictwem. Tak mniej wiecej wygladalo zycie we wlokienniczej Lodzi.
  Mlody Szulek zarzucil wiare swoich przodkow z zupelnie prozaicznego powodu: Poniewaz matka byla biedna, nie bardzo liczyla sie w kongregacji wiec zmuszona byla zasiadac w ostatnim rzedzie w boznicy razem z zydowska biedota i holota. Ten utracony status spoleczny w hierarchii zydowskiej spowodowal ze mlody zbuntowany Szulek wylaczyl sie z zydowskiej gminy. Bardzo wielu mlodych zydow w duzych miastach tym czasie utracilo wiare przodkow. Wyrzucony z kongregacji mlody Szul znalazl sie na bruku.
  I jak wielu mlodych gniewnych znalazl schronienie w partii komunistycznej gdzie mial okazje wejsc w polskie srodowisko jezykowe i kulturowe.
  Z czasem Szul zostal rewolucyjnym dzialaczem. Partia stala sie dla niego prawdziwym schronieniem i mimo pracy Szulek mogl zaczac sie doksztalcac ideowo czytajac polityczna literature.
  Niestety, za dzialalnosc partyjna Szulek wyladowal na 6 lat w wiezieniu. I mimo ze nie ukonczyl szkoly mogl rozczytywac sie w dzielach Marksa, Engelsa i Lenina pomimo klopotow ze zrozumieniem Kapitalu.
  We wrzesniu 1939 roku Szulek byl swiadkiem jak pijani zolnierze niemieccy powiesili trzech zydow na jednej z glownych ulic miasta. W panice i poplochu zgarnal swoje rodzine, zone i dzieci i przylaczyl sie do tlumu zydowskich uciekinierow, ktorzy uciekali do sowieckiej armii, ktora okupowala znaczna czesc Polski. Matka zostala w Polsce wywieziona do obozu gdzie zginela. Ale gdy Szmulek dotarl do terenow na ktorych znajdowala sie armia sowiecka, szybko sie zorientowal, ze nie nalezy sie przyznawac do komunizmu, bo wlasnie Stalin kazal rozstrzelac polskich komunistow. Wiec z rodzina przekroczyl niemiecko -rosyjska granice. W tym czasie Sowiecka Rosja byla jedynym krajem, ktory przyjmowal zydowskich uchodzcow; tyle, ze wysylali ich do srodkowej Azji. Wiec Szulek zadeklarowal sie jako prawdziwy zyd. Mial szczescie bo zostal wyslany z rodzina do Uzbekistanu.
  Jego siostra, ktora zostala w Polsce skonczyla w obozie koncentracyjnym.
  W 1945 roku Szulek wrocil do Polski ale w powojennej Polsce zydzi nie byli popularni wiec Szul znow zostal bez domu czy ojczyzny. Wyladowal w koncu z rodzina w Bawarii, gdzie spotkal jednego ze swoich braci, ktory byl antykomunista ale za to zagorzalym syjonista. Brata przyjela Kanada, a Szulka z rodzina Zydowska Agencja wyslal do Marsylii a w 1948 roku wyladowal z rodzina w Hajfie, Izrael..
  Szulek nigdy nie czul sie Izraelita. W dowodzie osobistym mial napisane, ze jest zydowskiej religii i narodowosci ale Szul nigdy nie byl religijny i czul sie zawsze komunista a nie zadnym zydem. W Izraelu do konca rozmwial w jidish i tesknil za Wschodnia Europa.
  Jako komunista uwazal, ze kradnie ziemie palestynska i czul sie zupelnie wyobcowany ze srodowiska sabra (zasiedzialych od pokolen zydow w nowym panstwie izraelskim). I nienawidzil goracego klimatu ani pustyni. Marzyly mu sie sniegi i zimowe wieczory w polskiej Lodzi.
  Kiedy umarl, jego starzy przyjaciele w czasie pogrzebu odspiewali mu nad trumna … Miedzynarodowke.

  Przyklad 2

  Bernardo urodzil sie w Barcelonie, Katalonia, w 1924 roku. W wiele lat potem znany byl jako Dov. Matka Bernarda, podobnie jak matka Szulka byla bardzo pobozna, tyle ze uczeszczala cale zycie do kosciola a nie do synagogi. jego ojciec, jak wielu zbuntowanych w Barcelonie robotnikow – metalowcow zostal niewierzacym anarchista.
  Na poczatku wojny hiszpanskiej wojny domowej mloda republika rzadzily korporacje lewicowe. Niestety, armia gen. Franco wkroczyla do miasta z ktora mlody anarchista wraz z ojcem walczyli na ulicach miasta. Musieli w koncu ratowac sie ucieczka.
  Wcielony przymusowo do armii gen. Franco Bernardo nie zatracil swoich uczuc do nowego rezymu.
  I jako umundurowany zolnierz, w 1944 roku zbiegl do Pirenejow gdzie pomagal innym dezerterom przekroczyc granice.
  A caly czas czekal z utesknieniem az przyjdzie armia amerykanska, zniszczy Hitlera i Mussoliniego i wszystkich uszczesliwi. Bardzo byl rozczarowany, bo Jankesi nie przyszli. Nie mial Bernardo wyboru: przekroczyl granice i zostal bezpanstwowcem. Pracowal jako gornik we Francji; kiedys dostal sie na statek jako pasazer na gape zeby dostac sie do Meksyku ale go w Nowym Jorku wyczaili i odciupasowali w kajdankach z powrotem do Marsylii.
  W Marsylii zaczal pracowac w dokach gdzie pewnego razu poznal grupe metalowcow, ktorzy marzyli o raju w kubucach nowopowstalego panstwa Izrael.

  Nie majac absolutnie zadnego powiazania z judaizmem czy syjonizmem Bernardo dolaczyl do grupy emigrantow do Izraela.. Wyladowal w hajfie skad go skierowali prosto do kombatu w Dolinie Latrun z tubylcza ludnoscia. Wielu jego kolegow poleglo ale Bernardo sie ostal i zostal w kibucu, spotkal dziewczyne swoich mrzen i sie ozenil w kibucu razem w innymi mlodymi ludzmi, ktorzy w tym dniu wzieli slub. W tym czasie rabini chetnie udzielali wszystkim slubow bez zadawania zbyt wielu pytan.
  Alisci Ministerstwo Spraw Wewnetrznych szybko wyczailo, ze pewne formalnosci nie zostaly dopelnione i slub Bernardo- Dov nie zostal wprawdzie uniewazniony ale okazalo sie, ze Bernardo nie jest zydem.
  Wezwano go wiec do Ministerstwa na spytki zeby blizej sie przyjrzec jego tozsamosci. Przesluchiwal go zyd w czarnej mycce, przedstawiciel Mizragi, religijno-syjonistycznej partii.

  Tak wygladalo to przesluchanie:

  Oficjel: Nie jest pan zydem
  Dov: Nigdy nie twierdzilem, ze jestem
  Of: Bedziemy musieli zmienic panska rejestracje
  Dov: bardzo prosze, moze byc od zaraz
  Oficjel: Jakiej jestes narodowosci?
  Dov: izraelskiej?
  Of. Nie ma takiej narodowosci
  D: dlaczego?
  Oficjel: Bo nie ma izraelskiej tozsamosci – westchnal oficjel w mycce. Gdzie sie pan urodzil?
  Dov: W Barcelonie
  Of : No to wpiszemy narodowosc : Hiszpan
  Dov: Ale ja nie jstem Hiszpanem, jestem Katalonczykiem i ja zdecydowanie protestuje, zeby mnie nazywac Hiszpanem. O to wlasnie walczylem razem z ojcem w latach 30tych.
  Of: (drapiac sie w glowe; nie mial zielonego pojecia o historii ale szanowal ludzi): No to dobrze, wpiszemy narodowosc Katalonczyk.
  Dov: bardzo dobrze.
  Of. No a teraz, jaka jest panska religia?
  Dov: Jestem swieckim ateista
  Of: Ja nie moge napisac „ateista” Panstwo Izrael nie uznaje takiej kategorii. Jakiego wyznania byla panska matka?
  Dov: Ostanim razem jak z nia rozmawialem to ciagle byla katoliczka.
  Of: No to ja napisze: religia: chrzescijanin
  Dov: (ktory nagle stracil cierpliwosc): Ja nie bede nosil zadnego dowodu osobistego, w ktorym pisze ze jestem chrzescijaninem! To nie tylko jest wbrew moim pogladom ale bezczesci pamiec o moim ojcu, ktory byl anarchista i w czasie wojny domowej podpalil dwa koscioly!
  Of: Znow poskrobal sie po glowie, podumal i rozpatrzyl wszystkie mozliwe rozwiazania problemu i w koncu wpadl na pomysl. ( nie mogl przeciez brac pod uwage religii matki-zydowki)

  Tak wiec Bernardo- Dov opuscil Ministerstwo Spraw Wewnetrznych z dowodem osobistym, ktory okreslal go jako Katalonczyka wyznania katalonskiego!”

  Tyle i jeszcze wiecej ciekawostek o tym jak powstawalo i obecnie powstaje zydowskie panstwo Izrael, ktorego obywatele maja udokumentowana wiez z Bliskim Wschodem i Tora.

 83. Filo said

  81
  Macko
  Nie wiem czy Stary Testament jest zmyslony ale napewno jest zdrowo ‚przeredagowany’. Dlatego nie mozna dostac wydan z 18 wieku.
  Kiedy spytalem dwoch mlodych sympatycznych i bardzo wyksztalconych zydkow gdzie sie znajduje oryginal Starego Testamentu, sprytne zydki mi odpowiedzialy bardzo szczerze i ze szczerym przymrozeniem oka:
  ‚Wszystkie orrrryginaly Starego Testamentu znajduja sie … w Izraelu.’

 84. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/11/10/wychowanie-samowychowanie-edukacja-podnoszenie-swoich-umiejetnosci-i-rozwiazywanie-problemow/comment-page-3/#comment-51457

 85. Filo said

  UWAGA!!!! Nowe odkrycie archeologiczne!
  Piekny, przepiekny dodatek do lektury swiatecznej! (Chyba, ze ktos ma slabe nerwy)
  Otoz mamy nowa wersje o pochodzeniu narodu wybranego, tym razem z Judei. Wiec pewnie chodzi o jeszcze jedno niezidentyfikowane plemie.
  Otoz dowiadujemy sie z kolejnej wersji mitologii o pastuchach, ze w Judei akurat palma byla symbolem zydowskiego szczescia i powodzenia w biznesach.
  Na czesc tej judejskiej palmy wystawiono oryginalna replike w samym centrum Warszawy, zeby sobie goje nie mysleli, ze ich Choinka uratuje.

  Oto archeolodzy izraelscy dokopali sie wazy zamknietej szczelnie i zupelnie nie nadgryzionej zebem czasu, w ktorej znajdowaly sie nasionka tej judejskiej palmy.

  (I wiadomo, ze to byly zydowskie nasionka bo w srodku tej wazy znaleziono babilonska tabliczke gliniana, na ktorej bylo wyzlobione w jidish slowo: Monsanto)

  Palma Judei:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/palma-judei-wymowny-symbol-zydowski-w-samym-centrum-warszawy-2014-12

  Bardzo wzruszajaca historia.

 86. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny pan Macko,

  Ja pan Mordka pszeczytal komentasz od szanowny pan:

  „Stary Testament jest zmyslony, jako zbiór historyjek do sterowania zydowskimi lemingami”

  Ja pan Mordka mosze tylko dodac, sze nie tylko Stary Testament jest zmyslony ale ruwniesz Nowy Testament. W dodatku takiej osoby jak Jezus Chrystus to na pewno nigdy nie bylo.

  Ale teraz z innej Mańki.

  Czy szanowny pan jest z ta sama wiara co pan Revers, ktury zalacza idiotyczne linki, sze Pana Jezusa nie bylo?

  To sze pewne ksiegi ze Stary Testament zniknely to jest fakt, a kture to pan Mordka jusz podal popszednio w jednym z komentaszy.

  Ruwniesz jedna nowa ksiega sie pojawila w Stary Testament, ktura sie nazywa Book of Esther.

  To jest jedyna ksiega w Stary Testament ktura nigdzie nie wspomina istnienie Jahweh, ale kaze celebrowac swieto Purim kiedy nasza rasa wymordowala 75,000 czlowiekuw.

  Ruwniesz, Book of Esther jest jedyna ksiega ze Stary Testament, ktura nie jest wspomniana w Dead Sea Scrolls.

  Czyli niekture ksiegi byly wyszucone pszez nasza cenzura, a jedna dodana. Ale czy moszna muwic sze Stary Testament jest zmyslony?

  Ogulnie to poziom logiczne myslenie u niekture czlowieki na tym forum jest pszeraszajacy.

 87. NICK said

  Niechże się Szanowny Pan Mordka nie denerwuje (86).
  Przekręty „testamentowe” były, są i będą. Należy je wyłuszczać – co Pan czyni konsekwentnie. Tyle.
  A teraz z innej Mańki. Każdy mylić się może, także wymienieni na przestrzeni Pana uwag.
  P.S. Nie musi dotyczyć Pana Maćko! A i Pana Reversa też… .

 88. Mordka Rosenzweig said

  re 87,

  Szanowny pan Nick,

  Jak moszna inaczej reagowac jesli pan Revers zalacza link: Jezus Never Existed

  http://www.jesusneverexisted.com/brutal.htm

  a pan Macko sze nie bylo Stary Testament.

  Pan Revers nawet sobie nie zdaje sprawy, sze Jahweh caly czas muwi w Stary Testament szeby tepic plemie Kainowe bo oni wymorduje Rasa Wybrana (Biala Rasa), a nawet pan Jezus w Nowy Testament odmuwil wszelkie pruby szeby nawrucic plemie Kainowe.

  Pan Jezus tesz powiedzial, sze wszelkie pruby nawrucenia beda daremne bo oni sa pure evil.

  O czym tu wiecej muwic?

 89. bemek said

  Ad.68. A tu mamy addendum.yyy.addudum…dedudeum, tfu dołącznik:

 90. NICK said

  Szanowny Panie Mordka(88).
  To mnie zastanowiło – pozytywnie, zwłaszcza „pure evil”. Zostawmy więc temat.
  Wkrótce – powróci.

 91. qrde blade said

  ad. 68 Podaje link do przetłumaczonego dokumentu dotyczącego prac Fomienki i Nosowskiego i dodanych ok. 1000 – 1100 lat do oficjalnej is-Torii –> http://youtu.be/CyYAduiaEG4. Następny odcinek tej serii znacznie ciekawszy niestety już w wersji oryginalnej mówi gdzie faktycznie zginął Isus Radomir, a nie Jezus od Je Zeus i nie była to w żadnym wypadku obecna Jerozolima. Podobnie jak opłakiwane pozostałości murów w Jerozolimie nie są pozostałością świątyni Salomona, gdyż nie zgadzają się wymiary oraz masywność ich fundamentów, a są one zgoła w innym miejscu. Jak widać prawdziwi władcy chaosu kręcą tak Żydami jak Chrześcijanami. Co do wartościowych ksiąg usuniętych ze ST ad. 89 to jest to bezsprzecznie Księga Jesera ( Jasera ), która pokazuje kto faktycznie miał wiedzę i władzę…

 92. Hnatuśko said

  67
  Panie Stanisławie, wpisem tym ukazał Pan, żeś nie Polak. Bo Polak jest otwarty, bezpośredni, prostolinijny. Aż do bólu. A Pan wprost przeciwnie. Proszą Pana o podanie źródeł, tego, z czego Pan korzysta – cisza. Ukrywa Pan przed nami esencje, a jak już Pan coś skrobnie prosi wręcz by tego nie publikować. Pozostaje jedynie Pana narracja, w znacznej części wielokrotnie powielania, która posiada znamiona wieszczenia (vide 2017-2022 – informacja ma ponoć swoje źródło u Niebian – tych „naszych” z Kościoła Triumfującego w niebie czyli świętych czy od upadłych aniołów?). Od czasu do czasu dodaje Pan jakąś nowinke (jak przed chwilą (za pośrednictwem konta Qrde Blade) z Isusem Radomirem – dlaczego nie Dobromirem?). Proszę się z nami nie bawić w kotka i myszkę, chcemy dobrze. Na pewno udzielenie nam konkretniejszych informacji odciąży Pana psychikę, gdyż widać z Pana wiadomości, że czuje się Pan odpowiedzialny za całą ludzkość.

 93. qrde blade said

  errata co do ksiąg ST dotyczy ad.86
  Cały spisek opiera się na krwi typu RH (Rhezus) minus i dotyczy rasy, która jest ludzką hybrydą i która nie ma wspólnych podstawowych genów z małpą Rhezusem. Nie powstała ona na Ziemi w naturalny sposób i jest efektem ingerencji kosmicznej cywilizacji. Mają oni więcej we krwi miedzi niż żelaza i są przez to bardziej odporni, długowieczni, zimnokrwiści nie licząc innych mentalnych i psychicznych cech dla zwykłych ludzi obcych. Ponieważ są inni ich predyspozycje, zwyczaje, obrządki i dieta są też naturalnie inne. Sefardyjscy Żydzi mają również statystycznie podobnie grupę krwi B RH minus więc są prawdopodobnymi potomkami kosmicznych stwórców tej rasy. To dlatego mówią o sobie naród wybrany, a dzieło stworzenia opisane w Biblii dotyczy tylko powstania tej hybrydy , a nie jak się naiwnie zdaje chrześcijanom wszystkich ludzi. Naturalnie ich wszechwiedzący guru skrywają się wśród sprzymierzonych z nimi społecznością żydowską, zaprogramowaną do czynienia zła, wprowadzając globalne algorytmy blokowania rozwoju nauki i technologii –> http://youtu.be/Wam9j0NO_xo wprowadzania fałszu i chaosu –>http://youtu.be/a8i5ZVZC6uI i to oni mentalnie pociągają za sznurki –> http://youtu.be/Wam9j0NO_xo. Ludzkość w swej naiwności kompletnie nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na planecie na której rządzi jedna rasa, pozostałe nie mają naturalnie dostępu do prawdziwej historii, nauki –> http://youtu.be/JsaZFKvqdEU, medycyny –>1. http://youtu.be/hGN_9vEUo3k 2. http://youtu.be/w83TH9VocNk i wiary, co akurat wydaje się zupełnie strategicznie logiczną prawidłowością. Nie tylko historia jest zinfominowana, ale również podstawy absolutne nauki –> , medycyny i wiary. Generalnie powszechnie sterowany syjonizm i religie są wykorzystywane do czynienia wśród ludzi wojennego chaosu, aby w jego tle przejmować zasoby i eksploatować planetę. W tle w formie ekspansywnej depopulacji wykańcza się te słabsze bardziej wrażliwe, krócej żyjące rasy zgodnie z Sekretne Przymierze –> http://youtu.be/x6A1PqJb6Jc

 94. mgrabas said

  :”(…) Gdyby Księga sekretów Thota nie została odnotowana w historii zapisanej na papirusie z czasów egipskiego króla Chufu (Cheopsa), nikt nie wiedziałby o jej istnieniu. Gdyby nie biblijne opowieści o boskich tablicach w Księdze Wyjścia i Księdze Powtórzonego Prawa, nigdy byśmy nie usłyszeli o tych tablicach i ich zawartości – wszystko pozostałoby częścią zagadkowego kanonu „ksiąg zaginionych”, których samo istnienie nie wyszłoby nigdy na światło dzienne. Nie mniej bolesny jest fakt, że znane są przypadki pewnych tekstów, o których wiemy, że istniały, nie mamy jednak pojęcia o ich treści. Jest tak w przypadku Księgi wojen Jahwe i Księgi Jaszera („Księgi Prawego”), o których wyraźnie wspomina Biblia. Co najmniej w dwóch wypadkach można wnioskować o istnieniu starszych ksiąg – tekstów wcześniejszych, znanych biblijnemu narratorowi. Rozdział piąty Księgi Rodzaju zaczyna się od stwierdzenia: „To jest księga toledoth Adama”. Termin toledoth tłumaczony jest zwykle jako „potomkowie”, należałoby go jednak raczej przełożyć jako „historia rodu” czy „zapis genealogii”. Drugi przypadek mamy w rozdziale szóstym Księgi Rodzaju, gdzie opis zdarzeń dotyczących Noego i potopu zaczyna się od słów: „Oto toledoth Noego”. I rzeczywiście, niepełne wersje księgi, która stała się znana jako Żywot Adama i Ewy, przetrwały tysiąclecia w języku armeńskim, słowiańskim, starosyryjskim i etiopskim, Księga Henocha zaś (jedna z tak zwanych ksiąg apokryficznych, których nie włączono do kanonu ksiąg biblijnych) zawiera części uważane przez uczonych za fragmenty znacznie wcześniejszej Księgi Noego.

  Często przytaczanym przykładem, dającym wyobrażenie o rozmiarze strat istniejących niegdyś książek, jest słynna Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie. Założona po śmierci Aleksandra Wielkiego (323 r. prz. Chr.) przez jednego z jego wodzów, Ptolemeusza, mieściła podobno więcej niż pół miliona „tomów” – książek zapisanych na rozmaitych materiałach (glinie, kamieniu, papirusie, pergaminie). Ta wielka biblioteka, w której zbierali się uczeni, aby studiować nagromadzoną tam wiedzę, została spalona i zniszczona podczas wojen toczonych od 48 roku prz. Chr. aż do czasu arabskiego podboju w 642 roku. Z tych skarbów wiedzy pozostało jedynie pięć pierwszych tomów Biblii hebrajskiej, przetłumaczonych na język grecki oraz fragmenty różnych dzieł, zachowane w pismach niektórych uczonych związanych z biblioteką. (…)”

  źródło: http://www.iluminaci.pl/zapomniany-swiat-sumerow/zaginiona-ksiga-enki-zecharia-sitchin

 95. mgrabas said

  ZAGUBIONE KSIĘGI WYMIENIANE W BIBLII HEBRAJSKIEJ

  http://the614thcs.com/40.1142.0.0.1.0.phtml

 96. qrde blade said

  errata: blokowania rozwoju nauki i technologii –> http://youtu.be/BoXwNOVbqw8

 97. Hnatuśko said

  93 Opis który Pan przytoczył pokrywa się w 100 % z książkami Davide’a Icke’a w których pisze o Reptilianach. Co ciekawe Pan Icke w wywiadach wspomina, że to co przekazuje wie z nadprzyrodzonych kontaktów z bliżej nieokreślonymi istotami. Miał z tymi przekazami spore kłopoty, bo szukał merytorycznego wsparcia. I znalazł. Na szczęście. Poszedł do medium, konkretnie do jasnowidzów, którzy mu te przekazy potwierdzili. Nagrał owe spotkania i traktuje je jako dowód. Dzięki temu możemy cieszyć się jego twórczością. W tym roku pojawiła się po polsku kolejna z jego książek, szczegółów nie pamiętam.
  94 Nie do końca. Wydawnictwo Armoryka wydało Księgę Jaszera. Nie czytałem. O szczegóły (skąd, jak) proszę pytać ich.
  http://ksiegarnia-armoryka.pl/Ksiega_Jaszera.html

 98. qrde blade said

  ad. 92 Hnatuśko Nie jestem Stanisławem choć temat ten, jest mi znany podobnie jak jego źródła. Natomiast czytając pobieżnie ten bloog przypomniałem sobie, że mam zapisany ten link. Co do następnych odcinków, to należy je mozolnie szukać i kopiować bo konta na których są udostępniane są systematycznie usuwane, aby oświecenie nie przyjęło kłopotliwej powszechności.

 99. Mordka Rosenzweig said

  re 91, 93, 94,

  Ja pan Mordka mosze tylko logicznie wydedukowac sze coraz wiecej oswieconych na tym forum.

  Acha, pan Jezus potem wsiadl w rakiete razem z pan Darwin i plecieli na inna planete aby tam robic ewolucje gatunkuw.

  Szegnam

 100. Boydar said

  Panie Mordka Najuszanowniejszy, na Miłość Boską ! Kto jak kto, ale Pan nie może się tak ekscytować. Panu Gajowemu puszczają czasem nerwy, to rozumiem; On ma pod bok i pod głowę, jak mówiła moja chachłacka Babka. Ale Pan ? Źle się sprawy mają, skoro to tak.

 101. Macko said

  RE 82-83 Filo.
  Wlasnie czytam Sanda. A przedtem przeczytalem Gilad Atzmona The Wandering Who?… tez niezle.
  To Wlasnie Atzmon pokazuje jakie bajki wstawiono do Starego Testamentu. Ciekawe ze go nie nigdzie.. moze w Irlandii maja cos w zakonach. Maja tam prastary egzemplarz Koranu i po doglebnej analizie doszli do wniosku, ze Koran napisal jakis RABIN! W celu uchronienia Beduinów od chrzescijanskiej zarazy…
  pozdrawiam

 102. Macko said

  Mordka, Stary Testament istnieje, wszyscy to wiemy. Ale nie opisuje on faktów czy sytuacji realnych które zaistnialy, tylko zmyslone, tzn. jest proza, zbiorem opowiesci szkoleniowych. Np. nigdy nie bylo murów w Jerycho a „królestwo” Dawida to byla mizerna wiocha. Gilad Atzmon.
  http://www.gilad.co.uk/the-wandering-who/

 103. Filo said

  Pan Mordka Rosenzweig ma racje.
  Rozne blogi maja rozne profile. Nie wszystkie blogi sobie zastrzegaja profil ale mozna sie zorientowac o charakterze blogu dosc szybko.

  Natomiast Gajowka wyraznie sobie zastrzegla, ze jest to forum katolickie. Rozumiem, ze kazdy moze sobie brac udzial w dyskusji, przynajmniej ja tak to rozumiem, ale nie ma prawa zmieniac profilu.
  Nie nalezy sie sie nasmiewac z wierzen innych ludzi. I nie powinno sie pyskowac na religie o ktorych bardzo malo wiemy. Natomiast w gajowce podsylanie tekstow, ktore nie sa zgodne lub wrecz zaprzeczaja etosowi katolickiemu jest nie bardzo uczciwe.
  Nie lubie pyskowania bez sensu na inne religie zwlaszcza jak sie im koniecznie chce zmienic charakyer wierzen.
  Ale bardzo nie lube jak ktos podwaza moje wierzenia. ja tez duzo czytam i tez mam rozeznanie gdzie sie i o czym pisze. Przeciez, ze nie musze wierzyc w kazdy artykul ktory czytam.
  Nie powinno sie wchodzic na blogi, ktore nam nie odpowiadaja i wiemy, ze filozofia blogu nam nie odpowiada.
  To tak jakbysmy koniecznie chcieli nauczyc rozumu tych glupich katolikow, ktorzy nie wiedza w co wierza.
  To jest nie fair.
  Nie wchodzimy na blogi np. chinsklich tradycji czy filozofii Tao, zeby Chinczykow nauczyc rozumu, ze ten Tao to nie wiadomo kto i nie wiadomo czego chce.
  Trollow jest wszedzie pelno i podszywaja sie pod rozne filozofie i orientacje polityczne, zeby wprowadzac w blad.
  Ale jest tez wiele blogow na ktorych mozna rozwazac racje Towarzystwa Plaskosci Ziemi i ateistyczne racje.
  Jest tam tez duzo pola do popisu.

  Natomiast mlodszym gajowkowiczom pragne przypomniec, ze wiele ludzi pisze rozmaite artykuly i wyraza rozmaite opinie.
  Ja tez czytam Gilada. Jest ateista. Nie mam zamiaru go nawracac. A czytam dlatego, ze bardzo lezy mi na sercu sprawa Palestyny. Wiec stosunek Gilada Atzmona do jego wlasnej wiary mnie nie interesuje.

 104. revers said

  ad 99

  chinska rakieta panie mordka, chinska bo tam wczesniej zaczeto uzywac techologii rakietowych i strzelniczych, zanim faraonowie nie zmunifikowali sie na zawsze, a Teo byl przed religiami nie monoteaistycznymi lub jak judaizm, zlepek minimum 3 religii i wierzen ludow nadnilskich, nadeufrackich – babilonskiej,sumeryjskiej, egipskiej a nawet wedyjskiej.

 105. qrde blade said

  ad.97 Hnatuśko Tylko częściowo pokrywa się z tezami głoszonymi przez Icka i absolutną nieprawdą jest, że Icek podpiera swoją wiedzę wyłącznie na channelingach, jasnowidzach i jakimś medium. Proszę szukać, a znajdzie pan drastyczne relacje o wiadomych znanych obrządkach z tzw. pierwszej ręki. Natomiast uwaga dotycząca identyfikacji grupy krwi jest warunkiem koniecznym lecz niewystarczającym. Obce geny i cechy są recesywne i naturalnie zanikają z liczbą zmieszanych z ludzkimi pokoleń, ale jak wiemy są znane rody, które za nic nie chciały mieszać krwi z tubylcami, aby zachować jak najwięcej unikalnych cech kosmicznej rasy. Pamiętamy jak stwórca wołał do Kaina: „Krew twego brata woła do mnie z Ziemi”. Kain został wypędzony lecz stwórca oznaczył go, aby żaden śmiertelnik nie ważył się go skrzywdzić. Mówią, że chodziło o widoczny w tamtych czasach charakterystyczny brak zarostu. Tego zarostu nie mieli też Indianie. Natomiast stwórca, aby wynagrodzić krzywdę Adamowi „dał” Ewie kolejnego syna Setha. Tak więc dowód w formie grupy krwi RH minus jest warunkiem koniecznym. Naukowcy sądzą, że stwórca miał smoczą grupę krwi 0 RH minus, która może być przetaczana wszystkim ludziom. Adam i Ewa jako stworzone hybrydy mieli prawdopodobnie grupę krwi AB RH minus. Kainici byli mistrzami metalurgicznymi i znali cudowną, dosłownie boską substancję, zwaną chlebem pokładnym, ma-na, shem-aną, która leczyła wszelkie choroby nawet te genetycznbe, dawała długie życie i co najważniejsze pozwalała po spełnieniu specjalnej procedury przejścia związanej z 40 dniowym postem na wyjście ciała świetlistego z materialnej substancji człowieka i kontakty z innymi bytami energetycznymi, duchowymi. Jak okazuje się dualizm ludzki nie jest żadnym wymysłem i aby został spełniony konieczna jest substancja o cechach idealnego nadprzewodnika w temperaturze pokojowej. Właśnie dla tej substancji Mojżesz zbudował Arkę w której nigdy nie leżały żadne tablicę. Była ona obłożona, izolowana złotem, aby można ją było bezpiecznie transportować. Obsługiwać ją mogli też wyłącznie kapłani Arona, którzy w swoim organizmie też już mieli tą substancję, a pozostali mieli zakaz zbliżania się do Arki, aby nie zostać porażonymi prądem. Czarna arystokracja, to właśnie potomkowie wiadomego stwórcy z dużą dozą w żyłach jego krwi. Posiadają oni na jego podobieństwo unikalne cechy, dostęp do wiedzy, nauki, magii. Poruszając jednak temat dualizmu należy pamiętać, że energetyczne ciała, duchy jak kto woli upadłej reszty w liczbie 200 są stale według praw karmy uwięzieni na tej planecie w jakimś sensie reinkarnując lecz dla odmiany zachowując pamięć poprzedniego żywota według nauk Hermesa Trismegistosa zwanego również Thotem.

 106. Hnatuśko said

  Wyszło szydło z worka. Jestem hybrydą (B RH -), stąd pewnikiem się czepiam. Już milcze.

 107. Marucha said

  Re 103:
  Niewiele można tu dodać i nic ująć, panie Filo…

 108. Macko said

  Skad sie biora nawiedzeni z bzdurami o reptilianach czy grupach krwi czy pozaziemskim pochodzeniu pasozydów? Ludzie pomyslunku nie maja… Chyba to próba cierpliwosci. Dla myslacych.
  Których pozdrawiam.

 109. qrde blade said

  ad. 108 Przepraszam Macko, ale jak zdecydowana większość populacji ludzkiej w tym chrześcijan i żydów zostałeś zaprogramowany w fałszywiej plebejskiej historii,wiedzy, nauce, że przez grzeczność nie wspomnę o wierze. W Sekretnym Przymierzu –> http://youtu.be/x6A1PqJb6Jc jest to wyraźnie powiedziane – więcej dowodów nie trzeba gdyż są one naocznie widoczne od dziesięcioleci. Tzw. naiwni id.oci są fanatycznie wykorzystywani jako mięso armatnie, szeroko rozumiane ofiary faszystowskich przemocy i licznych eksperymentów medycznych. Wszystkie rozprowadzane globalnie trucizny w powietrzu, wodzie, żywności lekach, szczepionkach maja zmniejszyć populacje przede wszystkim tych z RH + czyli tubylców, gdyż pozostali mają wiedzę, znacznie czulsze zmysły węchu i statystycznie znacznie bardziej odporny organizm. Mają inne charakterystyczne słabsze strony, ale się nimi przed ludźmi nie chwalą. Stosunek aszkenazyjskich żydów do tzw. right-erów mówi w zasadzie wszystko o tym układzie. Religia i wiara trzyma ich wraz z chrześcijanami w dziwacznie mentalnie wasalnym mentalnym poddaństwie, gdyż będąc na masową skalę truci, zabijani, wykorzystywani w swym fanatycznym zaprogramowaniu trwają w tym żałosnym, morderczym układzie. Natomiast tzw. kosmiczni bogowie zjawili się na tej planecie z dwóch przyczyn eksploatacji zasobów w tym najważniejszego – złota, oraz z powodu niezwykle odżywczej tubylczej zwierzyny – stąd wiadome opowiadania o wilkołakach, której obecnie pełno wokół. Dobitnie świadczą o tym chore dla ludzi obrządki tzw. elity skrycie trwające do obecnych czasów – uwaga drastyczne –> http://youtu.be/5oB6inSiqrM

  Ale odlot… – admin

 110. qrde blade said

  ad.106 Hnatuśko Jesteś właśnie tym right-erem. Powinieneś mieć czasem prorocze sny – lub u kogoś z rodziny, jeżeli te zdolności były u ciebie rozwijane. Nie oceniam źle Żydów w zdecydowanej większości cenię ich inteligencję, chęc do kształcenia, bezcenny pragmatyzm, stosunek do przyrody i zwierząt. Niestety zbyt często ich skłonność do mistycyzmu, połączona z łatwowiernością chrześcijan daje jak widać fatalne skutki dla pozostałej ludzkości i co tu dużo gadać ich samych również ściągają c na ich głowy co jakiś czas gniew pozostałych, których dobra naiwnośc została wykorzystana ponad cierpliwą miarę…

 111. Macko said

  Qrde Blade 109 – Szanowny, 90% wpisu to sama prawda, natomiast wstawki o „kosmicznych bogach” to sa opinie bez zadnego pokrycia faktologicznego. Wiec mozemy spokojnie je odsunac i pominac. Naszymi wrogami sa pasozydzi, relani, namacalni, grozni i czesto bezwzglednie psychopaci. Oczywiscie nie wszyscy – wielu Zydów to normalni ludzie, choc, jak wiadomo, dusza normalnego czlowieka tez jest straszna 😉 – szczególnie jak zyje wsród psychopatów i kracze jak oni.
  Co do trucia ludzi, to prawda, ale…. zyjemy coraz dluzej, wiec nie zupelnie. Zyjac do 80 lat , a nie do 50 jak jeszcze w latach 50 bywalo w wielu krajach, szansa na pojawienie sie raka czy wiencówki jest duzo wieksza.
  To taka dygresja z punktu widzenia logiki czytsej ( której mi odmawia Mordka … tylke ze Mordka moze nie wie az tyle aby pewne implikacje zrozumiec szybko a ja nie lubie tlumaczyc abc mondrym, z pozoru, czlowiekom ).
  Wracajac do „kosmitów” to zdecydowanie za sytuacje na Ziemi odpowiada Korporatokracja i Banksterzy. Kropka. Sami psychopaci, dla których zysk jest wazniejszy niz zycie ludzi.
  Wesolych Swiat Bozego Narodzenia zycze.
  Macko

 112. qrde blade said

  Ad.103 Drogi Panie Filo przepraszam jeżeli w czymkolwiek ww. dyskusji uraziłem Pana lub tym bardziej Pana Mordkę wiadome uczucia. Zgodnie jednak z naturą ludzką szukając prawdy, podobnie jak na http://www. zbawienie.com nie należy się jej obawiać, czy tym bardziej bać się dyskusji o niej, lecz jak myślę szukać jej logicznej istoty i wręcz wystrzegać się wszelkich oznak dotychczasowego dogmatyzmu, dzięki błędom Josepha Scaligeriego pozostawiającego ludzkość jak już wszyscy wiemy w blisko 1000 – 1100 lat tzw. wieków ciemnych, które to bezrozumnie dodano do ludzkiej historii –> gdyż choć ta http://www. prawda.xlx.pl po ludzku nie rychliwa, to jednak jedyna i sprawiedliwa.

  Tak… dodano nam 1150 lat historii… i nikt, w żadnym kraju na świecie, żaden kronikarz, żaden astronom czy astrolog, żadna religia nic nie zauważyła…
  Ja jestem dość tolerancyjny wobec tzw. „alternatywnej nauki”, ale, kurde, jakieś granice obłędu muszą być.
  Admin

 113. qrde blade said

  Z całym szacunkiem, przykro mi to mówić, ale Pan Mordka z pewnością wie, a Panu, co już próbowałem wyjaśniać się tylko wydaje. Jeżeli dokładnie przeczyta Pan „Zaginioną księgę Enki” Zecharii Sitchina i dowie się na podstawie czego została napisana i chociaż obejrzy dokładnie część zamieszczonych przeze mnie linków, to odkryje Pan wieloletni pragmatyzm i Żydów i bankierów, którzy nie wierząc w skutki oporu wolą się przyłączyć, zgodnie ze strategią „spróbuj pokochać swego wroga”, rzecz w tym , że to wielowiekowe rozmiłowanie w NIm zaczyna przybierać mistycznie niebezpieczne, żałosne formy dla tych z RH + czyli większości populacji ludzkiej, której podobna kosmiczna cywilizacja została skorygowana do również już obumierającej naszej planety –> http://youtu.be/30N6FhD4NOs

 114. qrde blade said

  do Admin: Nikt w to na początku nie chciał wierzyć i zdecydowanie wielu nadal nie da temu wiary, aby się jednak przekonać, że to niezwykle prawdopodobne trzeba się zapoznać z uznaną w naukowym świecie pracą Fomienki i Nosowskiego. Oni również walczą z powszechną infominacją i nagrali już wiele sfilmowanych dokumentów dostępnych na YT z których jeden podałem o tytule „W którym wieku żył Jezus”. Reszta niestety chyba jest nadal w wersji oryginalnej – po rosyjsku. Istnieje wiele dowodów na to, że narodziny Jezusa nastąpiły 1100 lat od roku, który nadal oficjalnie za takowy przyjmujemy. Pierwszy to pismo koronacyjne Elżbiety I, przechowywane bodajże w British Muzeum zapraszające na tą uroczystość znanych nam z NT ewangelistów i dodatkowo ułaskawiające ich od kary więzienia. Drugi to rok zorganizowania pierwszej wyprawy krzyżowej do grobu Jezusa w 1195 czyli w domniemaniu nie blisko 1150 lat po tym fakcie, a logicznie rzecz ujmując po dosłownie kilku latach. Następne to wymienione w treści NT pełne zaćmienie, które nie wystąpiło na powszechnie przyjetym obszarze, a jedyne widoczne i do tego odnotowane w Bizancjum w Konstantynopolu w 1185r, którego nomen omen nazwa jest Istambuł – Isus-tam-był. Dowodów jest ogromna ilość, lecz zaprogramowani ludzie wolą nadal żyć w wirtualnej zbudowanej im bajce. Jak się jednak rozejrzeć, to bardzo liczne historyczne oszustwa wpisują się od wieków w to co teraz wokół dzieje się w szeroko pojętej mainstreamowej informacji na planecie. Absolutnie proszę jednak nie dawać wiary ani mnie, ani nikomu, tylko sprawdzić samemu…

  Pozdrawiam życząc spokojnych i owocnych świąt …

 115. Hnatuśko said

  114

  No to 1150 lat czy może ponad 1500? Wszak Elżbieta I Tudor koronowana została w połowie XVI wieku wedle zainforminowanej chronologii europejskiej.

 116. qrde blade said

  BRAVO PAN Hnatuśko! To oznaczałoby, że NT powstał dopiero w XVI w. Jak się zaczyna samemu szukać, dochodzić prawdy i główkować, to okazuje się wszędzie lipa, co próbowali dowieść Fomienko i Nosowski, a z taką prawdą nie wyskoczy przed szereg żaden historyk…

 117. Marucha said

  Re 116:
  Z tego wynika, że np. Kościół Katolicki zmyślił sobie istnienie większości papieży.
  > http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papie%C5%BCy
  Spisek na skalę światową, w którym zresztą biorą udział także wyznawcy mozaizmu czy judaizmu, Chińczycy etc.

 118. qrde blade said

  Implikacji tego faktu może być znacznie więcej. Zwyczajnie wcześniej istniało chrześcijaństwo gnostyckie wierzące w Kosmos, oczywiście na bazie religii żydowskiej. Należy jednak iść tym tropem i zbadać sprawę do jej wyjaśnienia, gdyż tzw. pogrom Katarów – czystych, bezpośrednich potomków Marii Magdaleny i Jezusa z którymi to bezpardonowo rozprawił się kościół rzymski też nastąpiła znacznie później, a chodziło o ustalenie praw do głoszenia chrześcijańskiej nauki między kościołem Pawła Piotr nigdy nie był biskupem Rzymu czyli papieżem, a uformowanym po ukrzyżowaniu Jezusa kościołem cysterskim prowadzonym przez jego potomków, którzy uciekli do kraju Gaul w południowej Francji – obecna Langwedocja. Przypominam, że Templariusze, którzy zgodnie z prawdą poparli prawa potomków Marii Magdaleny do głoszenia nauk Jezusa, też popadli naglę w niełaskę dokładnie na przełomie 13 i 14 wieku.

  Zaczyna Pan niebezpiecznie zbliżać się do gajówkowej granicy tolerancji.
  Bredni o potomstwie Jezusa i Marii Magdaleny nie chcemy tu po prostu czytać.
  Admin

 119. qrde blade said

  Jak widzę w typowy staropolski sposób bardzo fajnie się nam przez chwilę wymieniało poglądami, ale już wyczuwam pewną ironie i nawet obcą wrogość jaka zaczęła się budować między prezentowanymi przeze mnie informacjami. Wierzę, że bierze się ona jak zwykle z braku różnorodności źródeł informacji i jej jakości w rzeczy samej, o czym jak myślę przekona Państwa w przedstawionych dokumentach. Nie kontynuując więc dalej przesyłam tylko sentencje poruszonego wątku, bez dalszych rozważań na temat ustalenia właściwych dat, miejsc, ect. Znajdziecie tam Państwo informacje i odnośniki dotyczące popełnionych błędów jakie są nadal przyczyną wielu infominacji włącznie z podanymi przeze mnie kompletnie pomylonym miejscem kultu obu religii, poniechaniem i tendencyjnym tłumaczeniem istniejących dokumentów, ect.
  1. http://wolnemedia.net/wierzenia/ukryte-dzieje-jezusa-i-swietego-graala-cz-1/
  2. http://wolnemedia.net/wierzenia/ukryte-dzieje-jezusa-i-swietego-graala-cz-2/
  3. http://wolnemedia.net/wierzenia/1739/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: