Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Konferencja prasowa prezydenta Putina

Posted by Marucha w dniu 2014-12-19 (Piątek)

Prezydent Rosji Władimir Putin odpowiada na pytania rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy. Ta wielkoskalowa coroczna konferencja jest dziesiątą dla prezydenta Rosji.

USA stwarzają zagrożenie dla Rosji, budując system obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej – oznajmił prezydent Władimir Putin.

Przypomniał on, że USA rozmieszczają elementy tego systemu nie tylko na Alasce, lecz również w Europie: zarówno w Rumunii, jak i Polsce. „Bezpośrednio w pobliżu nas” – oznajmił prezydent.

Putin poinformował także, że budżet Ministerstwa Obrony Rosji powiększy się i wyniesie w przyszłym roku 50 mld dolarów. Jednocześnie podkreślił on, że budżet Pentagonu wynosi 575 mld dolarów.

Prezydent oznajmił, że Rosja nie realizuje żadnej agresywnej polityki. Według niego, Rosja ma dwie bazy wojskowe za granicą na niebezpiecznych pod względem terrorystycznym kierunkach: w Kirgistanie i Tadżykistanie.

Putin przypomniał także, że loty bombowców strategicznych Sił Powietrznych Rosji rozpoczęły się zaledwie kilka lat temu, podczas gdy amerykańskie samoloty nigdy nie zaprzestawały patrolowania.

*                            *                               *

Prawda w sytuacji z ukraińskim konfliktem jest po stronie Rosji, a nie Zachodu – oznajmił Władimir Putin. Według niego, gdyby Zachód w odpowiednim czasie przywołał organizatorów zamachu stanu na Ukrainie do porządku, to wojny domowej w tym kraju by nie było.
Putin dodał, że stanowisko Rosji od samego początku było wyważone i obiektywne.

Poza tym prezydent uważa, że Rosja twardo broni swoich interesów narodowych i właśnie to wywołuje niezadowolenie zachodnich partnerów. Putin podkreślił, że Rosja gotowa jest rozwijać normalne relacje z Zachodem w sferze bezpieczeństwa, walki z terroryzmem, w zakresie nieproliferacji broni jądrowej i walki z narkotykami.

*                            *                               *

Rosyjskie władze nie zajmują się prześladowaniem ludzi, opowiadających się przeciwko ich polityce – oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin.

Uważa on, że granica między opozycją i piątą kolumną jest bardzo subtelna. Zdaniem prezydenta, opozycjonista, nawet bardzo twardy, w ostatecznym rozrachunku walczy o interesy swojego kraju. Natomiast „piąta kolumna” to są ludzie, wykonujący to, co jest podyktowane interesami innego państwa.

*                            *                               *

Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że obecna sytuacja w gospodarce kraju tylko na jedną czwartą pogorszyła się z powodu wprowadzonych wobec kraju zachodnich sankcji.

Według niego, nie są zapłatą za przyłączenie Krymu. „Jest to zapłata za nasze naturalne dążenie do zachowania się jako państwo” – oznajmił Putin. Prezydent przypomniał, że po rozpadzie Związku Radzieckiego Rosja odkryła się na zachodnich partnerów a w zamian otrzymała „bezpośrednie i całkowite wsparcie terroryzmu na Kaukazie Północnym”.

Putin przypomniał również o tym, z jakim entuzjazmem Rosja przygotowywała się do Olimpiady w Soczi, aby podarować święto sportowe całemu światu i jakie bezprecedensowe próby podejmowali politycy w różnych krajach, aby przeszkodzić w jej przeprowadzeniu.

http://polish.ruvr.ru

*                            *                               *

Obszerniejszą relację zamieszcza Bogusław Jeznach w swych Acta Diurna (682).

Konferencja prasowa Putina

Głównym tematem dnia jest doroczna wielka konferencja prasowa prezydenta Rosji Putina. Poniżej jej streszczenie:

* Dziś odbyła się dziesiąta doroczna wielka konferencja prasowa prezydenta Rosji Władimira Putina, w której na żywo odpowiadał on na pytania dziennikarzy rosyjskich i zagranicznych. Po raz pierwszy rosyjski przywódca państwa przeprowadził taką konferencję w 2001 roku. Następnie takie spotkania z dziennikarzami stały się corocznym wydarzeniem. Wyjątkiem był jedynie okres, kiedy zajmował stanowisko premiera. Tradycyjnie szef państwa najpierw podsumowuje rok, a następnie mikrofon przechodzi do sali. Akredytowano ok. 1200 dziennikarzy z mediów zarejestrowanych w Rosji lub za granicą. Mieli oni możliwość zadawania dowolnych pytań: od polityki i ekonomii do prywatnego życia prezydenta. Konferencja trwała prawie trzy i pół godziny a więc sporo krócej niż rekordowa z 2008 roku.Wtedy Władimir Putin odpowiadał na pytania 4 godziny i 40 minut.W sumie Putin w tym roku odpowiedział na 53 pytania. Zadało je 38 dziennikarzy rosyjskich i zagranicznych. Bezpośrednia transmisja konferencji prasowej jest emitowana w federalnych kanałach telewizyjnych i radiowych, a także w internecie.

* Prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął coroczną konferencję prasową od przeglądu wskaźników gospodarczych kraju w tym roku. Według niego, wzrost PKB w przez 10 miesięcy tego roku może wynieść 0,7-0,6%. Ponadto Putin poinformował, że saldo bilansu handlowego Rosji wzrosło o 13,3 mld dolarów i wynosi 148,4 mld dolarów. Odpowiadając na pytanie, dotyczące obecnej sytuacji gospodarczej, powiedział on, że związana jest przede wszystkim z zewnętrznymi czynnikami. Dodał również, że w 2014 roku deficyt budżetu Rosji w 2014 roku wyniesie 0,2% PKB.

* Putin uznał, że możliwe są dalsze spadki cen i ich wpływ na rosyjską walutę. Zaznaczył że władze mają zamiar stosować te działania, które okazały się skuteczne w 2008 roku.Jeśli jednak sytuacja w rosyjskiej gospodarce będzie się pogarszać, trzeba będzie skorygować plany, choćby dotyczące zmniejszenia niektórych wydatków. Putin podkreślił też, że działania Banku Centralnego oraz władz w obliczu kłopotów gospodarczych muszą być skoordynowane. Dodał też, że rosnące ceny, np. paliw czy żywności, muszą być kontrolowane. Putin wyraził przekonanie, że wyjście z tej sytuacji jest nieuchronne.

* Nasza gospodarka wybrnie z tej sytuacji. W najgorszej sytuacji potrzebujemy dwa lata. Potem nastąpi wzrost gospodarczy – zapewnił rosyjski prezydent. Wcześniej powiedział, że przychody budżetowe będą wyższe niż wydatki. Jak dodał, w pierwszych dziesięciu miesiącach roku wzrost gospodarczy wyniósł 0,6-0,7 proc. PKB.

* Główny problem w stosunkach międzynarodowych polega na tym, że partnerzy Rosji się nie zatrzymali, że uznali się za zwycięzców, uznali, że oni – to imperium, a pozostali – to wasale, których trzeba dociskać – mówi dalej. Liczymy na dialog, jesteśmy gotowi pośredniczyć w dialogu na Ukrainie – zapewnił prezydent Rosji.

* Prezydent przypomniał, że po rozpadzie Związku Radzieckiego Rosja odkryła się na zachodnich partnerów.Po upadku muru berlińskiego byliśmy gotowi na dialog. I co otrzymaliśmy? Choćby„bezpośrednie i całkowite wsparcie terroryzmu na Kaukazie Północnym”.Wszystko, co zrobimy jest dla nich złe. I tak jest przez cały czas – mówił dalej o relacjach z zachodem.

* Putin przypomniał również o tym, z jakim entuzjazmem Rosja przygotowywała się do Olimpiady w Soczi, aby podarować święto sportowe całemu światu i jakie bezprecedensowe próby podejmowali politycy w różnych krajach, aby przeszkodzić w jej przeprowadzeniu.

* Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że obecna sytuacja w gospodarce kraju tylko o jedną czwartą pogorszyła się z powodu wprowadzonych wobec kraju zachodnich sankcji. Według niego, nie są one zapłatą za przyłączenie Krymu.Chodzi tu nie o Krym, a to, że walczymy o samodzielność, suwerenność, prawo do własnego bytu – dodał. „Jest to zapłata za nasze naturalne dążenie do zachowania się jako państwo” – oznajmił Putin.

* Prawda w sytuacji z ukraińskim konfliktem jest po stronie Rosji, a nie Zachodu – oznajmił Putin. Według niego, gdyby Zachód w odpowiednim czasie przywołał organizatorów zamachu stanu na Ukrainie do porządku, to wojny domowej w tym kraju by nie było. Putin dodał, że stanowisko Rosji od samego początku było wyważone i obiektywne. Poza tym prezydent uważa, że Rosja twardo broni swoich interesów narodowych i właśnie to wywołuje niezadowolenie zachodnich partnerów. Putin podkreślił, że Rosja gotowa jest rozwijać normalne relacje z Zachodem w sferze bezpieczeństwa, walki z terroryzmem, w zakresie nieproliferacji broni jądrowej i walki z narkotykami, a także na polu gospodarczym.

* USAprowokują istwarzają zagrożenie dla Rosji, budując system obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej – oznajmił prezydent Władimir Putin. Przypomniał on, że USA rozmieszczają elementy tego systemu nie tylko na Alasce, lecz również w Europie – zarówno w Rumunii, jak i Polsce. „Bezpośrednio w pobliżu nas” – oznajmił. Putin poinformował także, że budżet Ministerstwa Obrony Rosji powiększy się i wyniesie w przyszłym roku 50 mld dolarów. Jednocześnie podkreślił on, że budżet Pentagonu wynosi 575 mld dolarów. Prezydent oznajmił, że Rosja nie realizuje żadnej agresywnej polityki. Według niego, Rosja ma dwie bazy wojskowe za granicą na niebezpiecznych pod względem terrorystycznym kierunkach: w Kirgistanie i Tadżykistanie. Putin przypomniał także, że loty bombowców strategicznych Sił Powietrznych Rosji rozpoczęły się zaledwie kilka lat temu, podczas gdy amerykańskie samoloty nigdy nie zaprzestawały patrolowania.

* Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał słusznym twarde stanowisko Moskwy w kwestii międzynarodowych kryzysów, w tym ukraińskiego. Podkreślił, że Rosja nie zamierza tego stanowiska zmiękczać. Według niego, powinno to dać do zrozumienia zagranicznym partnerom, że należy budować wspólną humanitarną przestrzeń bezpieczeństwa. W ten sposób rosyjski prezydent na corocznej konferencji prasowej skomentował słowa jednego z dziennikarzy o tym, że w tym roku i w ciągu kilku tygodni powstał mur nieufności, podejrzliwości i wyobcowania między Rosją a szeregiem innych państw.

* Rozszerzanie NATO na Wschód to budowa nowego muru berlińskiego – stwierdził Putin. W ten sposób zareagował on na wczorajszą deklarację Petra Poroszenki. Prezydent Ukrainy zapowiedział, że jego kraj zrezygnuje ze statusu państwa pozablokowego. Zapewnił, że Ukraina wróci na kurs ku integracji z przestrzenią bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Myślę, że nasze wystarczająco twarde stanowisko w sprawie kryzysu na Ukrainie powinno dać naszym partnerom do myślenia, że najwłaściwszą drogą jest przerwanie budowy tego muru – dodał. Czy dwie fale rozszerzenia NATO to nie mur? A czy elementy tarczy antyrakietowej u naszych granic, to nie nowy mur? – pytał Władimir Putin.

* Putin podkreślił, że powstańcy i osoby walczące w Donbasie nie są najemnikami. ale ochotnikami. Konflikt na wschodzie Ukrainy powinien być rozwiązany na drodze politycznej, a nie wojskowej. Putin dodał, że Rosja nadal będzie wspierać Donbas. Podkreślił też, że nie ma wątpliwości, że także prezydentowi Ukrainy zależy na tym, aby rozwiązać problem, jakim jest sytuacja na wschodzie jego kraju. Zarzucił on jednak władzom w Kijowie, że nie przestrzegają porozumienia zawartego w Mińsku.Jeśli władze w Kijowie chcą, by na Ukrainie zapanował pokój, to muszą uszanować interesy ludności w Donbasie – zastrzegł prezydent Rosji

* W najbliższej perspektywie Europa nie znajdzie sobie tańszego i bardziej niezawodnego dostawcy gazu niż Rosja – oznajmił Władimir Putin. Według niego, możliwość stworzenia europejskiego węzła gazowego na granicy turecko-greckiej będzie zależało od chęci UE. Rosja z kolei jest gotowa, by pracować na tym kierunku – podkreślił Putin. Poruszył on także kwestię dostaw rosyjskiego gazu do Chin. Prezydent oznajmił, że kontrakt z Chinami nie jest nierentowny dla żadnej ze stron nawet bez względu na wzajemne ulgi. Gazprom i chińska CNPC podpisały w maju kontrakt na okres 30 lat, przewidujący dostawy z Rosji do Chin 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie trasą wschodnią.

* Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o gotowości Rosji do odegrania roli pośrednika, aby rozpocząć dialog na Ukrainie między skonfrontowanymi stronami. Według niego, kryzys na Ukrainie powinien zostać zażegnany środkami politycznymi jak najszybciej. Podczas corocznej konferencji prasowej prezydent podkreślił, że blokada gospodarcza Donbasu jest szkodliwą drogą dla państwowości Ukrainy. Dodał on, że ta droga nie ma żadnych perspektyw i wyrządzi narodowi ukraińskiemu same szkody. Przywódca państwa podkreślił, że Rosja będzie w dalszym ciągu udzielać pomocy humanitarnej Donbasowi. Jeśli Kijów chce odzyskania pokoju, to powinien szanować interesy mieszkańców tego regionu.

* Rosja nie napada, tylko broni swoich interesów narodowych – takimi słowami Władimir Putin odpowiedział na pytanie o przykłady przekraczania przez rosyjskie samoloty przestrzeni powietrznej innych państw. Nikogo nie atakujemy, w politycznym znaczeniu tego słowa, nikogo nie napadamy, nie przysuwamy się do cudzych granic – to do nas się przysuwają. My tylko bronimy swoich interesów. I właśnie z tym związane jest niezadowolenie naszych zachodnich partnerów, przede wszystkim amerykańskich. W sferze bezpieczeństwa nie dopuszczamy do żadnych zdarzeń, które powodują napięcia – wyjaśniał rosyjski prezydent.

* Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił na konferencji, że jeśli Zachód zażądałby od ówczesnej opozycji w Kijowie, by wróciła do porozumień z 21 lutego, to wojny domowej na Ukrainie by nie było. Podkreślił, że gwarantami tamtej umowy między opozycją a ówczesnymi władzami Ukrainy byli ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Polski. Zauważył, że po tym, jak prezydent Wiktor Janukowycz wypełnił wymagania dokumentu, siły opozycyjne doprowadziły do przewrotu, a zachodni partnerzy odmówili przeciwdziałania temu.

* Według prezydenta Rosji „powinni byli wówczas powiedzieć radykałom: „Riebiata, my chcemy was widzieć w Europie, ale w taki sposób w Europie się nie znajdziecie”. Zdaniem Putina Zachód powinien był wezwać opozycję do powrotu do porozumień z 21 lutego, sformowania rządu jedności narodowej i zgodnej pracy. Jestem przekonany, że jeśli Zachód zająłby takie stanowisko, to teraz nie byłoby wojny domowej, licznych ofiar – oświadczył.

* Kraje graniczące z obwodem kaliningradzkim powinny porzucić fobie i rozwijać współpracę z Rosją – zaapelował Władimir Putin. Zapytany o stosunki z krajami graniczącymi z obwodem kaliningradzkim, tj. Polską i Litwą, oznajmił, że o ile mu wiadomo, na szczeblu regionalnym kontakty są ożywione. Przedstawiciele władz regionalnych i municypalnych wielokrotnie mówili mi, że są zainteresowani rozwojem współpracy z sąsiadami, zwłaszcza przygranicznej – dodał. Rosyjski prezydent podkreślał, że do Kaliningradu przyjeżdża wielu Polaków i Niemców, a do tych krajów często wyjeżdżają mieszkańcy Kaliningradu.

* Rosyjskie władze nie zajmują się prześladowaniem ludzi, opowiadających się przeciwko ich polityce – oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. Uważa on, że granica między opozycją i piątą kolumną jest bardzo subtelna. Zdaniem prezydenta, opozycjonista, nawet bardzo twardy, w ostatecznym rozrachunku walczy o interesy swojego kraju. Natomiast „piąta kolumna” to są ludzie, wykonujący to, co jest podyktowane interesami innego państwa.

* W jednym z kolejnych pytań dziennikarzy powrócił wątek zwolnienia z więzienia Michaiła Chodorkowskiego. Putin zaznaczył, że nie żałuje tej decyzji i była ona słuszna. Dodał, że krok ten podyktowany był względami humanitarnymi – biznesmen miał bowiem ciężko chorą matkę.

* Sytuacja w służbie zdrowia, przebieg igrzysk olimpijskich w Soczi – to kolejne tematy, jakie pojawiły się w pytaniach do Putina. – To był nasz sukces. Osiągnęliśmy wszystko to, co sobie założyliśmy, a nawet i więcej – mówi o imprezie w Soczi. Kolejnym ważnym wyzwaniem dla jego kraju będzie organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej, które zaplanowano na rok 2018. Putin zapewnił, że na przygotowania do tej imprezy władzom nie zabraknie środków.

* Władimir Putin zapewnił, że nie obawia się żadnego przewrotu pałacowego w Rosji. Nie mamy żadnych pałaców, a Kreml jest dobrze chroniony i jest ważnym czynnikiem zapewniającym stabilność w państwie – dodał.

* Na koniec Putin powiedział, że nie będzie się uchylał od wzięcia odpowiedzialności za to, co się obecnie dzieje w Rosji. Dodał też, że nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnego startu w kolejnych wyborach prezydenckich, które zaplanowano na 2018 rok. – Wszystko będzie zależało od sytuacji w kraju – zastrzegł. Obecne czasy są trudne, ale nasza polityka jest słuszna. Nasza gospodarka będzie bardziej zróżnicowana, a ceny ropy pójdą do góry – dodał.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarze 23 do “Konferencja prasowa prezydenta Putina”

 1. Joannus said

  Wszystko jasne i oczywiste.

  Zwrocę uwagę na te słowa –
  ” opozycjonista, nawet bardzo twardy, w ostatecznym rozrachunku walczy o interesy swojego kraju. Natomiast „piąta kolumna” to są ludzie, wykonujący to, co jest podyktowane interesami innego państwa”- jako refleksję dla zachwyconych lemningów ”naszą” opozycją prawicową, ulokowaną gdzie tylko możliwe.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Panie Joannus, lemingi nie są zdolne do żadnej refleksji nad niczym.
  Tak, jak psychopaci są pozbawieni odczuć społecznych – tak lemingi są pozbawione zdolności rozumowania.

 3. Budziwoj said

  Rosja wyjdzie tylko jeszcze bardziej wzmocniona w przeciwieństwie do euro-baraku polskiego, czego rusofoby nawet przez chwilę nie raczą przemyśleć.

 4. slowianin said

  dot2. Panie Marucha-jaka jest różnica pomiędzy gojem a lemingiem>>?

 5. RomanK said

  Szkoda ze neikt ne wylusczyl malej uwagi..w 2 h 42 min konferencji…
  Zapytany przez dziennikarza z kaukazu, czy nei byloaby celowa jakas koalicja wszystkich panstw slowianskich..wymienil tu Bulgarie Polske czechy Slowacje i Serbie…
  Putin odpowedzial…oczywiscie ze byloy dobrze to rpzeciez nasi bracia..ta sama kultura , cywilozacja…ale…niestety ci nasi bracia nie sa wolni….

 6. Siekiera_Motyka said

  Rosja powiadomiła że NIE sprzedała złoto ale KUPIŁA złoto w Listopadzie. Tak że pogłoski o sprzedaży siane przez bank francuski SoGen i Bloomberg się spaliły.

  „http://www.zerohedge.com/news/2014-12-19/russia-busts-gold-selling-rumors-reports-it-bought-another-600000-ounces-taking-gold#comments”


  i dalej sprzedaje obligacje rządowe USA „US Treasurys”

  Ciekawo się robi.

 7. buka said

  Rusofoby z judeochrześcijańskiej telewizji Trwam podali do wierzenia ludziom, że w konferencji brali udział tylko wynaczeni/zaproszeni przez prezydenta Putina dziennikarze a ich pytania nie miały sprawiac kłopotu.

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – Oni często lubią mówić prawdę aleeeeee nieeee do końca całą.

 9. Maciej said

  @ 4

  Goj może być lemingiem, ale nie musi … Może być tylko gojem …

  @ 5

  Jeśli Putin tak powiedział to mam do niego jeszcze więcej respektu niż dotychczas …

 10. Tekla said

  Jedno jest pewne Putin kocha Rosję !

  To sie czuło jak wypowiadał się o swoim kraju i o ludziach.

 11. Ex said

  @RomanK 5 Tu będzie transkrypcja: http://eng.kremlin.ru/transcripts/23406

  Pytanie zadawał Czeczen, więc można wg mnie wnioskować, że to było przygotowane, czyli że przekazują nam tą drogą informację, że śledzą co się u nas dzieje i rozumieją w jakiej sytuacji jest polski naród.

 12. RomanK said

  Panie Maciej..jesli pan wlaczy filmik z konferencji pzez Putina na wskazanu czas bedzie pan mial 100% pewnosc. Jest i wisi na Gajowce…prosze posluchac…
  Co do autentycznosci Konferencji 1000 dziennikarzy…to duzo nawet, jak na Rosje i USA…a klopotliwe pytania zadala chrzecnioca Putina i dzis najwiekszy jego wrog, uwaznana za glowna liderke opozycji i tzw dysydentow…z tzw cienkiej granicy pomiedzy zdrada, a opozycje:-)))
  pani Ksenia Sobczak…
  Nawet Putin warknal do Pieskowa, ktory ja chcial zbyc..- to po co jej dales glos… prosze 1 godz 38 min i dalej

 13. RomanK said

  Co???????NOOO NIEEEEEE~!!!!
  Parlament REosji pracuje nad ustawa o zwiekszeniu..dokapitalizowaniu bankow:-_)))))))) w ilosci 1triliona rubli….
  http://www.reuters.com/article/2014/12/19/us-russia-crisis-banks-capital-idUSKBN0JX0R620141219

  WY Sqorzmmmxvbctycvha@2… WASZA MAC…!!!!!
  Tego wam nie wolno robic!!!!!!!!!
  CO pieniadze z Niczego???? Qwam,nbcjdfhft6eruoiashdfyy syny????
  Waaaaadzy sie wam zachcialo??????
  To jest wylaczne i niezbywalne prawo….tego DObrych Ludzi tego???? Nasz Bank moze tylko to robic>>>>
  rjsjfhgyhfcuh9ug7td9uhiug7tfgujpokj09ui…tfu!!!!!

  Panie Jasiu pan to czyta?????:-))))))

 14. RomanK said

  uchhhhh zeby cie!!!!!!
  Chinczykli bezcelnie zaoferowali pomoc Iraqowi:-))))
  A banki…tak te bogate banki europejskie postanowily wprowadzic swoje…… Quantitive Easing …:-)))
  http://investmentwatchblog.com/global-currency-war-many-central-banks-outside-of-the-federal-reserve-including-the-bank-of-japan-and-european-central-bank-are-engaged-in-major-easing-programs-to-boost-their-economies-and-depress/

 15. RomanK said

 16. Ex said

  @RomanK 5,11 Jednak nie umieścili tego w transkrypcji na stronie Kremla, pytanie i odpowiedź zostało pominięte: Dziwne.

 17. RomanK said

  A List of BANKS Owned/Controlled by the Rothschild Family
  The Global Elite
  on 19 February, 2013 at 11:34 pm
  rothschild
  FacebookTwitter

  “Who controls the issuance of money controls the government!” -Nathan Meyer Rothschild

  “Let me issue and control a nation’s money and I care not who writes the laws.” -Mayer Amschel Rothschild (1744-1812), founder of the House of Rothschild.

  “The few who understand the system will either be so interested in its profits or be so dependent upon its favours that there will be no opposition from that class, while on the other hand, the great body of people, mentally incapable of comprehending the tremendous advantage that capital derives from the system, will bear its burdens without complaint, and perhaps without even suspecting that the system is inimical to their interests.” -The Rothschild brothers of London writing to associates in New York, 1863.

  ROTHSCHILD OWNED & CONTROLLED BANKS:

  Afghanistan: Bank of Afghanistan
  Albania: Bank of Albania
  Algeria: Bank of Algeria
  Argentina: Central Bank of Argentina
  Armenia: Central Bank of Armenia
  Aruba: Central Bank of Aruba
  Australia: Reserve Bank of Australia
  Austria: Austrian National Bank
  Azerbaijan: Central Bank of Azerbaijan Republic
  Bahamas: Central Bank of The Bahamas
  Bahrain: Central Bank of Bahrain
  Bangladesh: Bangladesh Bank
  Barbados: Central Bank of Barbados
  Belarus: National Bank of the Republic of Belarus
  Belgium: National Bank of Belgium
  Belize: Central Bank of Belize
  Benin: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Bermuda: Bermuda Monetary Authority
  Bhutan: Royal Monetary Authority of Bhutan
  Bolivia: Central Bank of Bolivia
  Bosnia: Central Bank of Bosnia and Herzegovina
  Botswana: Bank of Botswana
  Brazil: Central Bank of Brazil
  Bulgaria: Bulgarian National Bank
  Burkina Faso: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Burundi: Bank of the Republic of Burundi
  Cambodia: National Bank of Cambodia
  Came Roon: Bank of Central African States
  Canada: Bank of Canada – Banque du Canada
  Cayman Islands: Cayman Islands Monetary Authority
  Central African Republic: Bank of Central African States
  Chad: Bank of Central African States
  Chile: Central Bank of Chile
  China: The People’s Bank of China
  Colombia: Bank of the Republic
  Comoros: Central Bank of Comoros
  Congo: Bank of Central African States
  Costa Rica: Central Bank of Costa Rica
  Côte d’Ivoire: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Croatia: Croatian National Bank
  Cuba: Central Bank of Cuba
  Cyprus: Central Bank of Cyprus
  Czech Republic: Czech National Bank
  Denmark: National Bank of Denmark
  Dominican Republic: Central Bank of the Dominican Republic
  East Caribbean area: Eastern Caribbean Central Bank
  Ecuador: Central Bank of Ecuador
  Egypt: Central Bank of Egypt
  El Salvador: Central Reserve Bank of El Salvador
  Equatorial Guinea: Bank of Central African States
  Estonia: Bank of Estonia
  Ethiopia: National Bank of Ethiopia
  European Union: European Central Bank
  Fiji: Reserve Bank of Fiji
  Finland: Bank of Finland
  France: Bank of France
  Gabon: Bank of Central African States
  The Gambia: Central Bank of The Gambia
  Georgia: National Bank of Georgia
  Germany: Deutsche Bundesbank
  Ghana: Bank of Ghana
  Greece: Bank of Greece
  Guatemala: Bank of Guatemala
  Guinea Bissau: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Guyana: Bank of Guyana
  Haiti: Central Bank of Haiti
  Honduras: Central Bank of Honduras
  Hong Kong: Hong Kong Monetary Authority
  Hungary: Magyar Nemzeti Bank
  Iceland: Central Bank of Iceland
  India: Reserve Bank of India
  Indonesia: Bank Indonesia
  Iran: The Central Bank of the Islamic Republic of Iran
  Iraq: Central Bank of Iraq
  Ireland: Central Bank and Financial Services Authority of Ireland
  Israel: Bank of Israel
  Italy: Bank of Italy
  Jamaica: Bank of Jamaica
  Japan: Bank of Japan
  Jordan: Central Bank of Jordan
  Kazakhstan: National Bank of Kazakhstan
  Kenya: Central Bank of Kenya
  Korea: Bank of Korea
  Kuwait: Central Bank of Kuwait
  logo-edmond-rothschildKyrgyzstan: National Bank of the Kyrgyz Republic
  Latvia: Bank of Latvia
  Lebanon: Central Bank of Lebanon
  Lesotho: Central Bank of Lesotho
  Libya: Central Bank of Libya
  Uruguay: Central Bank of Uruguay
  Lithuania: Bank of Lithuania
  Luxembourg: Central Bank of Luxembourg
  Macao: Monetary Authority of Macao
  Macedonia: National Bank of the Republic of Macedonia
  Madagascar: Central Bank of Madagascar
  Malawi: Reserve Bank of Malawi
  Malaysia: Central Bank of Malaysia
  Mali: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Malta: Central Bank of Malta
  Mauritius: Bank of Mauritius
  Mexico: Bank of Mexico
  Moldova: National Bank of Moldova
  Mongolia: Bank of Mongolia
  Montenegro: Central Bank of Montenegro
  Morocco: Bank of Morocco
  Mozambique: Bank of Mozambique
  Namibia: Bank of Namibia
  Nepal: Central Bank of Nepal
  Netherlands: Netherlands Bank
  Netherlands Antilles: Bank of the Netherlands Antilles
  New Zealand: Reserve Bank of New Zealand
  Nicaragua: Central Bank of Nicaragua
  Niger: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Nigeria: Central Bank of Nigeria
  Norway: Central Bank of Norway
  Oman: Central Bank of Oman
  Pakistan: State Bank of Pakistan
  Papua New Guinea: Bank of Papua New Guinea
  Paraguay: Central Bank of Paraguay
  Peru: Central Reserve Bank of Peru
  Philip Pines: Bangko Sentral ng Pilipinas
  Poland: National Bank of Poland
  Portugal: Bank of Portugal
  Qatar: Qatar Central Bank
  Romania: National Bank of Romania
  Russia: Central Bank of Russia
  Rwanda: National Bank of Rwanda
  San Marino: Central Bank of the Republic of San Marino
  Samoa: Central Bank of Samoa
  Saudi Arabia: Saudi Arabian Monetary Agency
  Senegal: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Serbia: National Bank of Serbia
  Seychelles: Central Bank of Seychelles
  Sierra Leone: Bank of Sierra Leone
  Singapore: Monetary Authority of Singapore
  Slovakia: National Bank of Slovakia
  Slovenia: Bank of Slovenia
  Solomon Islands: Central Bank of Solomon Islands
  South Africa: South African Reserve Bank
  Spain: Bank of Spain
  Sri Lanka: Central Bank of Sri Lanka
  Sudan: Bank of Sudan
  Surinam: Central Bank of Suriname
  Swaziland: The Central Bank of Swaziland
  Sweden: Sveriges Riksbank
  Switzerland: Swiss National Bank
  Tajikistan: National Bank of Tajikistan
  Tanzania: Bank of Tanzania
  Thailand: Bank of Thailand
  Togo: Central Bank of West African States (BCEAO)
  Tonga: National Reserve Bank of Tonga
  Trinidad and Tobago: Central Bank of Trinidad and Tobago
  Tunisia: Central Bank of Tunisia
  Turkey: Central Bank of the Republic of Turkey
  Uganda: Bank of Uganda
  Ukraine: National Bank of Ukraine
  United Arab Emirates: Central Bank of United Arab Emirates
  United Kingdom: Bank of England
  United States: Federal Reserve, Federal Reserve Bank of New York
  Vanuatu: Reserve Bank of Vanuatu
  Venezuela: Central Bank of Venezuela
  Vietnam: The State Bank of Vietnam
  Yemen: Central Bank of Yemen
  Zambia: Bank of Zambia
  Zimbabwe: Reserve Bank of Zimbabwe

  See also: Who Controls the Money Supply Controls the World

 18. NICK said

  Ja to się nie znam Panie Romanie. Ale dobrze to chyba nie jest.
  Najwyższy czas pominąć BRICS, zostawiając Chiny. Z ustępstwami, niestety.
  Pal licho tą ‚globalizację’ choć żyjemy tu i teraz.
  Została Nam Słowiańszczyzna. Nade wszystko Bóg.

 19. Maciej said

  @ 12

  Pewnie chodzi o ten fragment jako wskazanie naszej nikłej niezależności;

  As for the Slavic countries, you probably know that they operate in a tough economic environment, and are consequently subject to a lot of pressure. Even the Russian economy is influenced by the foreign economic landscape, and to a certain extent, by sanctions, let alone those small countries.

  Teraz jak nigdy byłoby można nawiązać współpracę z FR, Pająk ma rację trzymają Polaków w ciemności i karmią łajnem jak pieczarki …

 20. Ex said

  Famous American billionaire George Soros may be appointed head of the National Bank of Ukraine.
  http://www.dailyslave.com/subversive-billionaire-jew-george-soros-might-become-head-of-the-national-bank-of-ukraine/

 21. Ex said

  @21 Chyba im się śpieszy.

 22. Tekla said

  Putin uważa, że politycy nie powinny mieć obywatelstwo w innych krajach, 31 marca, Państwa tylko Rosji Aleksiej Kazakow dumy państwowej przedstawił projekt ustawy zakazującej mają obcego obywatelstwa lub stałego pobytu w innym państwie, wyższych urzędników służby cywilnej i członków ich rodzin

  Русский Курьер Варшавы

 23. Stary warszawiak said

  Gdyby nie Putin – Rosja sterowana przez Żydów już by się nie liczyła w świecie.
  Patrz rządy niby Prezydenta Jelcyna – a faktycznie rządy Berezowskiego, Chodorkowskiego i reszty obrzezanych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: