Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (22 – …
  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szaleńczo rusofobiczne i kłamliwe gardłowanie amerykańskiego Kongresu

Posted by Marucha w dniu 2014-12-19 (Piątek)

Psychopatyczna uchwała amerykańskiej Izby Reprezentantów wciąż wywołuje echa w niezależnych mediach – admin

Pat Buchanan: A Russophobic Rant From Congress
Information Clearinghouse
9 grudnia 2014

Trzeba mieć nadzieję, że Rosjanie zdają sobie sprawę, że nasza Izba Reprezentantów często uchwala buńczuczne rezolucje, żeby dogodzić grupom interesów, które jednak nie mają wpływu na sposób myślenia czy działania rządu amerykańskiego.

W zeszłym tygodniu Izba Reprezentantów przegłosowała taką uchwałę stosunkiem głosów 411:10.

Jak pisze były kongresmen, Ron Paul, rezolucja nr 758 jest tak wypełniona „propagandą wojenną, że dorównuje retoryce najchłodniejszego okresu Zimnej Wojny”.

HR 758 jest rusofobiczną tyradą pełną kłamstw, przesiąkniętą supermocarstwową hipokryzją.

Komentarz PRACowni: Nie bylibyśmy tacy pewni, że “buńczuczne rezolucje dogadzające grupom interesów” rzeczywiście “nie mają wpływu na sposób myślenia lub działania rządu amerykańskiego”. A dokładniej, owe grupy interesów mają spory wpływ zarówno na prawodawstwo, jak i na działania rządu USA.

Wśród 43 zapisów zawartych w oskarżycielskiej rezolucji, znalazła się taka perełka:

„Rosja najechała Republikę Gruzji w sierpniu 2008 roku”.

Wierutna bzdura! 7-8 sierpnia 2008 roku to Gruzja zaatakowała Osetię Południową, maleńką prowincję, która uzyskała niepodległość w 1990 roku. Gruzińska artyleria zabiła żołnierzy rosyjskich sił pokojowych, a armia gruzińska wlała się na obszar tej republiki.

Dopiero wtedy armia rosyjska wkroczyła do Osetii Południowej i pogoniła Gruzinów z powrotem do ich własnego kraju.

Agresorem w wojnie rosyjsko-gruzińskiej nie był Władimir Putin, ale prezydent Michail Saakaszwili, wyniesiony do władzy w 2004 roku, w jednej z tych kolorowych rewolucji wyreżyserowanych przez nas [tj. USA] w czasie dekady rządów Busha II.

HR 758 potępia obecność wojsk rosyjskich w Abchazji, która również oderwała się od Gruzji na początku lat 1990, oraz w Naddniestrzu, które oderwało się od Mołdawii. Ale gdzie są dowody, że narody Naddniestrza, Abchazji czy Osetii Południowej chcą powrócić do Mołdawii i Gruzji?

Wydaje się, że wspieramy każdą grupę etniczną, która dokonuje secesji od Rosji, ale nie wspieramy żadnej grupy etnicznej, która odłącza się od państwa-spadkobiercy [po ZSRR].

To szczyt rusofobii udającej demokratyczne zasady.

Czego chcą mieszkańcy Krymu, Naddniestrza, Gruzji, Abchazji, Osetii Południowej, Ługańska czy Doniecka? Czy naprawdę to wiemy? Czy nas to w ogóle obchodzi?

A co takiego zrobili Rosjanie, by wesprzeć ruchy secesjonistyczne, w porównaniu do naszego 78-dniowego bombardowania Serbii w celu oderwania od niej prowincji będącej jej kolebką, Kosowa, które było serbską ziemią na długo zanim my staliśmy się narodem?

HR 758 oskarża Rosję o „inwazję” na Krymie.

Ale nie było inwazji ani z powietrza, ani ziemi, ani z morza. Rosjanie już tam byli na mocy traktatu, zaś reaneksja Krymu, który należał do Rosji od czasów Katarzyny Wielkiej, została dokonana bez żadnych ofiar.

Można porównać, jak Putin odzyskał Krym, ze sposobem odzyskania secesjonistycznych stanów Konfederacji przez Lincolna – cztery lata wojny, w której zginęło 620 tysięcy Amerykanów.

Rosja jest oskarżona o używanie „barier handlowych w celu wywarcia nacisku gospodarczego i politycznego” oraz o ingerowanie w „sprawy wewnętrzne” Ukrainy.

To już jest niemal komiczne.

To USA nałożyły bariery handlowe i sankcje na Rosję, Białoruś, Iran, Kubę, Birmę, Kongo, Sudan, i wiele innych krajów.

Sankcje gospodarcze są pierwszym środkiem, do którego ucieka się amerykańskie imperium.

Poza tym agencje, takie jak National Endowment for Democracy i jej spółki zależne, nasze organizacje pozarządowe i zimnowojenne stacje radiowe – RWE i Radio Liberty (Swoboda) – istnieją po to, by ingerować w wewnętrzne sprawy krajów, których systemy nam się nie podobają, czego ostatecznym celem jest „zmiana reżimu”.

Czy to nie Victoria Nuland z Departamentu Stanu wraz z Johnem McCainem skakali po Kijowie, wzywając buntowników do obalenia demokratycznie wybranego rządu Wiktora Janukowycza?

Czyż Nuland nie została przyłapana na szczyceniu się zainwestowaniem przez USA 5 miliardów dolarów w polityczną reorientację Ukrainy i wskazaniu, kogo chcieliśmy widzieć premierem po obaleniu Janukowycza?

HR 578 oskarża Rosję o wspieranie syryjskiego rządu Asada i dostarczanie mu broni wykorzystywanej przeciwko „ludowi Syrii”.

Jednakże, głównymi przeciwnikami Asada są Dżabhat al-Nusra, będący filią Al-Kaidy, oraz ISIS. Są one nie tylko jego wrogami i wrogami Rosji, ale też naszymi wrogami. My sami staliśmy się de facto sprzymierzeńcami Asada, dokonując nalotów przeciwko ISIS w Syrii.

Komentarz PRACowni: USA stały się sojusznikiem Asada? Doprawdy? Zdaje się, że prezydent Asad i rząd syryjski mają na ten temat odmienne zdanie.

A co takiego robi Rosja dla swojego sojusznika w Damaszku, uzbrajając go do walki z secesjonistami z ISIS, czego my nie robimy dla naszego sojusznika w Bagdadzie, również atakowanego przez Państwo Islamskie?

Czyż nie wspieraliśmy Kurdystanu w jego dążeniu do autonomii? Czy amerykańscy przywódcy nie rozmawiają o Kurdystanie niezależnym od Iraku?

HR 758 nazywa prezydenta Rosji „autorytarnym” władcą skorumpowanego reżimu, który doszedł do władzy poprzez oszustwa wyborcze i na drodze represji.

Czy jest to dobre, sprawiedliwe bądź mądre? Poza wszystkim innym, Putin ma dwa razy wyższe poparcie w Rosji, niż prezydent Obama tutaj, nie mówiąc już o wskaźnikach poparcia dla naszego Kongresu.

Potępiając rosyjską „agresję”, Izba Reprezentantów domaga się, by Rosja wyszła z Krymu, Południowej Osetii, Abchazji i Naddniestrza, wzywa Obamę do zakończenia wszelkiej współpracy wojskowej z Rosją, nałożenia „zakazów wizowych, sankcji sektorowych, zamrożenia wybranych aktywów” i wysłania „śmiercionośnego … sprzętu obronnego” na Ukrainę.

Tego typu ultimatum doprowadziło kiedyś do Pearl Harbor.

Dlaczego moralny kraj miałby zbroić Ukrainę, żeby ta toczyła dłuższą i większą wojnę z Rosją, której Kijów nie wygra, ale która może kosztować życie kolejnych dziesiątek tysięcy Ukraińców?

Ci, którzy wyprodukowali tę prowokacyjną rezolucję, nie powinni zajmować się sprawami polityki zagranicznej USA ani arsenałem nuklearnym Ameryki.

Patrick J. Buchanan jest autorem nowej książki „The Greatest Comeback: How Richard Nixon Rose From Defeat to Create the New Majority.” Aby dowiedzieć się więcej o Patricku Buchananie i zapoznać się z innymi artykułami, odwiedź stronę internetową Creators na http://www.creators.com.

Komentarz SOTT: Nie do wiary! USA robiły wszystko – wszystko – to, o co oskarżają Rosję. Bezwstydna hipokryzja w jej najgorszym wydaniu. W zasadzie, to wykracza poza hipokryzję, osiągając fantasmagoryczne zbiorowego urojenia. Ale w jaki sposób? W jaki sposób do tego doszło w Stanach Zjednoczonych? Przecież USA nie mają charyzmatycznego przywódcy na miarę Hitlera, zdolnego do zahipnotyzowania swoich obywateli. Na USA nie nałożono też obowiązku spłaty wojennych długów naprawczych, co mogłoby pozostawić uraz do krajów sąsiednich. USA nie mają nawet wroga, którego – w dosłownym sensie – same nie stworzyły. Skąd więc pochodzi – z braku lepszego określenia – to parcie ku złu? Czy z samego faktu większego prawdopodobieństwa, że ci którzy dążą do uzyskania władzy politycznej, są psychopatami, mając przy tym możliwość większego wpływu na osoby podatne na sugestię? Dr Andrzej Łobaczewski, autor książki Ponerologia Polityczna: Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych, chyba tak właśnie uważał. My również tak uważamy.

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: U.S. Congress’s insane and untrue Russophobic rantings
http://www.sott.net/article/289992-US-Congresss-insane-and-untrue-Russophobic-rantings

http://pracownia4.wordpress.com

Skąd pochodzi owo parcie ku złu? Z satanistycznego charakteru pokolenia kainowego, które niczym rak opanowało tkankę społeczeństwa amerykańskiego.
Admin

Komentarzy 8 do “Szaleńczo rusofobiczne i kłamliwe gardłowanie amerykańskiego Kongresu”

 1. Siekiera_Motyka said

  Ale koszty tego są kolosalne.

  Chazarowie niszczą przemysł naftowy Wielkiej Brytanii !!!! Te same wściekłe podejście do wszystkich skutkuje nawet na swoich aliantach !!!

  „So with great delight we present the latest blowback from Obama’s „brilliant” strategy to cripple Putin: in addition to the default wave about to crush America’s own shale industry, America’s biggest foreign ally and military partner when it comes to „ideologically pure missions of liberation” – the UK, and specifically its North Sea oil industry which according to the BBC is in a „crisis” and according to Robin Allan, chairman of the independent explorers’ association Brindex, the industry was „close to collapse”. ”

  „….industry was „close to collapse”. ”
  „…. przemysł jest „bliski upadku”. ”

  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-18/its-huge-crisis-uk-oil-industry-close-collapse-people-are-being-laid

 2. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka z dusze zadowolenie pszeczytal u pan Gajowy:

  „Skąd pochodzi owo parcie ku złu? Z satanistycznego charakteru pokolenia kainowego, które niczym rak opanowało tkankę społeczeństwa amerykańskiego.
  Admin”

  Ja pan Mordka w takim razie da dodatkowy rezultat swoja cieszka praca dedektywa, robiona w tajemnicy pszed swoja Salcie, a miamowicie: jak sie plemie kainowe (pszodki pan Mordka) rozpszestszenialo pszez milenia:

  Cain
  Kenites
  Canaanites
  Edomites – Edom jest nowoczesnym zydostwem – Jewish Encyclopedia, 1925 Vol 54, page 41
  Idumeans
  Pharisees- Farazeusze
  Sephardic Jews
  Ashkenazi Jews – Khazars

 3. Re: Artykul…
  W 90 procentach kongres stanow zjednoczonego (zydostwa) jest na lichwiarskiej smyczy finasowej i szczeka jak i-sra-elski sehendryn sobie tego zyczy czego jest dokladnym odzwierciedleniem zydowski kne-Sejm w fasadowej RP….
  Jedynie co nam i Amerykanom pozostalo, to winic sie za taki stan rzeczy i prosic Boga o swiatlo madrosci…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Renata said

  Najciekawsze jest jednak, jak Rezolucja 758 zostala uchwalona. Otoz stalo sie to o godzinie 10:24 wieczorem, po tym jak prawie wszyscy kongresmeni opuscili sale- wszyscy z wyjatkiem trzech – ktorzy bez glosow sprzeciwu zatwierdzil Rezolucje dwie minuty pozniej.

  http://www.commondreams.org/views/2014/12/16/three-members-congress-just-reignited-cold-war-while-no-one-was-looking

  Pod tym adresem byly kongresmen, Dennis Kucinich, ktory reprezentowal stan Ohio, skomentowal to niewiarygodne wydarzenie.

 5. marta15 said

  ad 3 panie Jasiek . Pan chyba sobie raczy zartowac.”Jedynie co nam i Amerykanom pozostalo, to winic sie za taki stan rzeczy i prosic Boga o swiatlo madrosci…”
  jakiego Boga , jakiej madrosci??
  Przeciez Bog, wedlug co niektorych jest tylko milosierny i wszyscy do nieba trafia.
  Tak przeciez naucza nowe bozyszcze sekty watykanskiej 2 , niejaki Franek Bergolgio.
  Jest juz ZA POZNO na jakas masowa przemiane, ale na indywidualna nigdy nie jest za pozno.
  tylko ze coraz trudniej dla duszy omamionej klamstwem i zatwardzialej w grzechu. a takich ci pod dostatkiem.
  Stany jak i cala Europa musza zostac ukarane. Wojna bedzie narzedziem kary za nasze grzechy ,
  a przede wszystkim za grzech odstepstawa, porzucenia wiary .

 6. Re: 5 Marta 15…
  Obawiam sie, ze nie wspominalem na temat boga z watykanu ani na temat watykanskich „bozyszczy”…
  Jesli chodzi o plewy, to beda spalone w ogniu piekielnym (byc moze ogniu nuklearnym, czy rakietowym…nie wiem)…
  W kazdym badz razie, kazdy otrzyma nagrode czy kare na jaka sobie sam zasluzyl…To tyle…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 28

  Szanowny pan Macko,

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „Jest jeszcze gorzej. Nie tylko Aszkenazyjczycy nie sa z Israhela. Sefardyjczycy tez nie. Shlomo Sand udowania, ze nie bylo zadnego exodu-wygnania, ze Palestynczycy dzisiaj to sa wlasnie potomkowie Zydów z czasów biblicznych ( Co sam Ben Gurion przyznawal ) oraz ze pasozydzi z Hiszanii to Berberowie. Czyli ze „prawdziwych Zzydów” praktycznie nie ma na Ziemi.”

  Ja pan Mordka chce powiedziec dla informacja szanowny pan, sze slowo Sephardic pochodzi od slowa hebrew „Sepharvaim” i oznaczalo plemiona Canaanite mieszkajace kolo Babilon.

  Canaanites byli bezposrednimi potomkami od pan Cain (Kain).

  W Genesis 24, Abraham rozkazuje Izaak, sze mu nie wolno pojac za zone nikogo z plemiona Canaanite bo oni sa bezposrednio z nasienia od pan Szatan.

 8. Mordka Rosenzweig said

  re 7 Pan Mordka pomyli miejsce dla swuj komentasz. to mialo pujsc do panuw Chazaruw.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: