Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA na drodze do konfrontacji

Posted by Marucha w dniu 2014-12-20 (Sobota)

Prezydent USA Barack Obama poinformował dzisiaj [19.12.2014] o podpisaniu ustawy w sprawie sankcji wobec Rosji. Jednocześnie podkreślił on, że Waszyngton na razie nie planuje wprowadzenia kolejnych ograniczeń.

Jedna z głównych tez nowej ustawy to możliwość wprowadzenia kolejnych sankcji wobec rosyjskich spółek z obronnego i energetycznego sektora, takich jak Rosoboroneksport i Gazprom. Poza tym, mogą zostać wprowadzone dodatkowe ograniczenia na sprzedaż Rosji sprzętu do wydobycia ropy naftowej i zagraniczne inwestycje w projekty zagospodarowania złóż ropy naftowej w Rosji.

„Podpisana przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę ustawa w sprawie kolejnych sankcji wobec Moskwy może na długo podważyć normalną współpracę krajów” – oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.

Wcześniej rosyjski MSZ oznajmił, że projekt ustawy jest godny ubolewania ze względu na otwarcie konfrontacyjny charakter.

Źródło: http://www.novorossia.today
http://www.kronikanarodowa.pl

Komentarzy 11 do “USA na drodze do konfrontacji”

 1. slowianin said

  Ostatnio rezimowa telewizja TVP poinformowała że po długim czasie zostały wznowione stosunki dyplomatyczne pomiędzy Kubą a USA….no to już po niepodległej Kubie

 2. lopek said

  Re1:
  To ma o wiele ważniejsza wymowę, bowiem Kubba była przyczółkiem unych i angielskojęzycznych i rosyjskojęzycznych a zarazem batem na Amerykanów. Gdy śp. J. F. Kennedy zaczął podskakiwać unym w USA – to ci przysłali bolszewickie rakiety na Kube.
  Wychodzi na to, że Jankesi są już ostatecznie chwyceni za gardło – więc nie potrzeba przyczółka w postaci czerwonej Kuby.

 3. semperparatus said

  Re.2 Związek Radziecki po 1953 roku stał się podstawową antysyjonistyczną siłą na świecie…a więc ulokowanie rakiet na Kubie było posunięciem,które należy oceniać pozytywnie…bo szachowało skutecznie USS-mański imperializm…I nawet późniejszy kompromis w tej sprawie coś dał ZSRR…bo w zamian za usunięcie rakiem z Kuby jankesi musieli(symetrycznie)usunąć swoje rakiety zainstalowane w Turcji…

 4. Siekiera_Motyka said

  Jak ataki na Rosję wyglądają na przestrzeni czasu

  „Volkadov czeka na ciebie Obama”

 5. revers said

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/20/nach-russland-oel-krise-erreicht-grossbritannien/

  jak wpadaja w kryzysy przodujace gospodarki zachodnie, chodzi o te komapnie naftowe ktore wydobywaja rope naftowa na morzu polnocnym, to jest z Anglii i Norwegi, gdzie straty standardowa przeraczaja juz 30% zyskow z bezposredniej ekploatacji a konca strat nie widac gdy nadal ceny sztucznie urzymywane beda ponizej 60 $ za barylke, czyli koszt wlasny wydobycia i ekploatacji ropy – czarnego zlota.

  Czy bedzie jak ze zlotem i funduszami zabezpieczajacymi, gdzie relana cena zlota na szarym rynku jest x1000-x2000 wieksza, koszt wydobycia uncji zlota tez szacowany jest na 1000 $ -+ 200 $.

 6. lopek said

  Re3:
  „Re.2 Związek Radziecki po 1953 roku stał się podstawową antysyjonistyczną siłą na świecie…”
  Koniec cytatu.
  Nie zgadzam się z tym jak w cytacie. USrael i CCCP – to cęgi trzymane w jednej, kosmatej ręce. To odgrywanie dobrego i złego policjanta.

 7. Plausi said

  Fakty

  „Obama poinformował … o podpisaniu”, papier jest cierpliwy.

  Kiedy przychodzi zgasić światło, a tu jeszcze są inne jaskółki.

  Ten tekst jest tylko formą, treść zawierają linki

 8. semperparatus said

  Re.6 We władzach ZSRR po 1953 roku Żydzi przestali odgrywać główną rolę…Związek Radziecki-w kolejnych konfliktach-mocno popierał kraje arabskie w ich walce z Izraelem…a sam był (od tego czasu)ostro atakowany przez czołowe żydowskie gremia decyzyjne…co doprowadziło…nieco później …do upadku i podziału ZSRR…

 9. wi42 said

  @1 S
  …”….no to już po niepodległej Kubie”

  Faktycznie – wczoraj słuchałem sporo entuzjastycznych wypowiedzi jak to na Kubie będą działać wolne media. Oczwiście też organizacje pozarządowe, czyli majdan gwarantowany.

 10. Siggi said

  Rosja przyjmuje ciosy bez zbędnych emocji

  18 grudnia 2014 04:20 komentarzy: 10 Autor: krakauer A • A • A

  http://i1.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2014/12/IMG_20140508_113423.jpg?zoom=2&resize=225%2C300
  Merto w Moskwie.

  fot. IVVCzy w ogóle ktoś zauważył, że jak na razie Rosja jedynie cierpliwie przyjmuje ciosy? I to bez zbędnych emocji. Zachód z całą wściekłością złodziejskich spekulantów wyżył się na Rublu tak bardzo, że spadek ceny rosyjskiej waluty przekroczył już jakiekolwiek logiczne wskaźniki. Jednakże pomimo tego, że rosyjska waluta jest już ekstremalnie nie dowartościowana, to jeszcze wszyscy żądni krwawych zysków nie rzucają się na wzrosty, licząc na kolejne rekordy. Tymczasem Rosjanie spokojnie wykupują własną gospodarkę z rąk zagranicznych spekulantów, a strat wielkich funduszów inwestycyjnych, które miały w portfelach miliardowe inwestycje w strefie Rubla nie da się już dłużej ukrywać, fundusze i banki – w tym największe, będą musiały zdywersyfikować straty poniesione w związku z polityką wojny gospodarczej, którą narzuciły rynkom kierujące się błędnym rozumieniem stosunków międzynarodowych zachodnie rządy.

  c.d. to tu:…
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28328

 11. jowram said

  Pozdrowienia z siermiężnej Korei Północnej

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: