Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Dokąd idziesz, Polsko?!”

Posted by Marucha w dniu 2014-12-21 (Niedziela)

Rolnicy zwierają szyki i szykują się do protestów.

Pogotowie protestacyjne w całym kraju, organizacja ogólnopolskiego Kongresu Rolnictwa, pozew przeciw rządowi za nielegalne wprowadzenie zakazu uboju rytualnego i szereg uchwał, m.in. z żądaniem szybkiego uporządkowania rynku żywca, a także ochrony rolników przed szkodami wyrządzanymi przez dziki oraz zdecydowany sprzeciw wobec polityki zagranicznej rządu skutkującą rosyjskim embargiem oraz nadmiernym uprzywilejowaniem Ukrainy w stosunkach handlowych – to efekty III Zjazdu Krajowego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, który obradował w Warszawie.

Zjazd miał charakter przedkongresowy. Dokonał wyboru przewodniczącego, którym na kolejną już kadencję został Sławomir Izdebski. Z kolei w prace Rady Krajowej pod kierunkiem Leszka Barwińskiego włączono przedstawicieli grup producenckich – głównie mlecznych, drobiowych, mięsnych, żywca i wędliniarskich oraz zbożowych.

Delegaci ostrzegli władze przed skutkami zapaści na rynku wieprzowiny, której ceny skupu spadły do nienotowanego od dekady poziomu nawet 3,20 zł/kg. Poparli też zdecydowanie postulaty podlaskich rolników, domagających się radykalnego rozwiązania problemu dzików niszczących ich uprawy.

Zdecydowanie negatywnie oceniono koszty i straty poniesione przez gospodarkę polską, a zwłaszcza rolnictwo w związku z kryzysem ukraińskim. „Wszystko to są skutki niezgodnych z rachunkiem ekonomicznym, a motywowanych wyłącznie politycznie działań rządu RP oraz Komisji Europejskiej. Obecny konflikt z Rosją i uprzywilejowanie Ukrainy nie służą polskiej racji stanu [za to służą czyjejś innej racji stanu – admin], a władze nie podejmują działań zmierzających do zabezpieczenia interesów polskich rolników, przetwórców, eksporterów, usługodawców. W tej sytuacji Zjazd OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych wzywa rząd polski do racjonalizacji prowadzonej polityki zagranicznej i oparcia jej o nadrzędność interesu polskiego” – stwierdził III Zjazd Krajowych OPZZRiOR.

Gośćmi Zjazdu byli m.in. europoseł Janusz Korwin-Mikke, lider Kongresu Nowej Prawicy, wzywający do wspólnego frontu przeciw nadmiarowi biurokracji i przerostowi kosztów lansowanemu przez Unię Europejską.

– Polski rolnik był przeciw kołchozom, to i eurokołchozowi nie ufa! – odpowiedział przewodniczący Izdebski zaznaczając, że OPZZRiOR dodając, że „nasz Związek to nie kolejna organizacja roszczeniowa, domagająca się państwowych dotacji, czy przywilejów. Przeciwnie – OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych mówi: MNIEJ PRZEPISÓW – WIĘCEJ PRAWA! A resztę zrobią już sami rolnicy.

Z kolei poseł SLD Cezary Olejniczak zdecydowanie poparł walkę rolników o zniesienia absurdalnego ekonomicznie zakazu uboju rytualnego. Wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski odniósł się zwłaszcza do kwestii fatalnych skutków polityki zagranicznej III RP. – Niestety, nie można nawet zarzucać braku patriotyzmu jej kierownikom, bo jeśli ktoś ma dwa paszporty, to może jest po prostu patriotą tego drugiego kraju – szydził związkowiec.

W połowie stycznia Związek zorganizuje ogólnopolski Kongres Rolnictwa pod hasłem „Dokąd idziesz, Polsko?!”, na którym ma zostać sformułowany bilans kryzysu i założenia programu ratunkowego dla gospodarki. Niezależnie od tych przygotowań – delegaci ogłosili pogotowie protestacyjne i zagrozili blokadą dróg dojazdowych do Warszawy w przypadku dalszego ignorowania interesów polskiej wsi.

Konrad Rękas
http://chart.neon24.pl

Komentarzy 7 do “„Dokąd idziesz, Polsko?!””

 1. http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/793-hanuka
  Refleksje pana Krzysztofa Cierpisza nt. Polski i swiata.

 2. Henry said

  Polacy . gdzie wy jestescie ??
  Kazanie przedswiateczne.
  Bez komentarza.
  Prosze posluchac.

 3. NICK said

  Tak, Henry.
  Ostatnio wróciłem do X. Natanka. Nie żałuję, oj nie!

 4. Boydar said

  Jeżeli „… poseł SLD Cezary Olejniczak zdecydowanie poparł walkę rolników o zniesienia absurdalnego ekonomicznie zakazu uboju rytualnego …”, to panowie rolnicy już są w głębokiej czarnej de. Z takim poparciem i w tej sprawie, trafić można jedynie do piekła. W najlepszym przypadku do jeszcze większego zamtuza.

 5. Zen said

  Od tylu miesiecy bylo wiadomo , ze polscy rolnicy Dostana znowu PO ekonomicznej dupie , a Wy Panowie dopiero Teraz mowicie Nie ! ? Lepiej pozno niz wcale. Nie jestem rolnikiem , Ani sie nie wymadrzam , ale sytuacja z sankcjami Od Rosji pogarszala sie juz kilka miesiecy temu …

 6. mgrabas said

  „pozew (…) za (…) wprowadzenie zakazu uboju rytualnego”

  czy rolnicy tego nie widzą kto za tym żądaniem stoi? nawet Ozjasz Goldberg się pojawił na tym zjeździe!

 7. @5
  Przynajmniej my tutaj ostrzegaliśmy przed konsekwencjami.
  Brakuje jeszcze dowcipnych komentarzy wynajętych trollów, którzy twierdzili, że przecież sankcje rosyjskie są nieszkodliwe i należy bezwzględnie kontynuować taktykę dawania d.py za darmo Ameryce (Sikorski co prawda mówił o innej czynności seksualnej :)).
  Oczywiście jest to wypisz-wymaluj retoryka różnych tub rządowych i opozycyjnych zatwierdzonych w Magdalence.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: