Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kościół, szkoła, strzelnica i legalna broń dla każdego…

Posted by Marucha w dniu 2014-12-21 (Niedziela)

„(…) Kto w Boga wierzy, niech zaczyna naprawianie Polski od tego, co najbliższe i wykonalne – od zabezpieczania własnej parafii. Po kolei: KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA. „

W październiku 2010 roku ginie w wyniku mordu politycznego działacz PiS Marek Rosiak. Zamachowiec, były członek PO, posługiwał się oryginalnym, przedwojennym pistoletem marki Walther kaliber 22. Zastanawiam się, czy jeśliby Marek Rosiak był uzbrojony, czy zdołał by się uratować? Myślę, że szanse na jego przeżycie bardzo by wzrosły… a napastnik, wiedząc, że jego ofiara jest uzbrojona dwa razy by się zastanowił nad swoim postępowaniem.

Dwa lata później Prezes Jarosław Kaczyński zawiesza w prawach członka PiS Artura Nicponia. Artur Nicpoń, działacz PiS z Oleśnicy, prowadził swojego bloga w którym radykalnie wypowiadał się na temat broni, oraz przeciwników politycznych z Platformy Obywatelskiej, a zwłaszcza Donalda Tuska. Radykalnie i właśnie dlatego wszystkie łże – media z Gazetą Koszerną – Wybiórczą na czele przystąpiły do frontalnego ataku na Artura Nicponia. Motywem ataku miała być wypowiedź Nicponia, którą zacytuję :

„Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne?…”

Na tym wyrwanym z kontekstu pytaniu Gazeta Wybiórcza założyła swoją teorie spiskową, natomiast reszta wypowiedzi brzmiała tak:

„…kumasz, skoro można majstrować przy dzieciach w fazie prenatalnej i można sobie głosować czy je zabić, czy nie, to czy to samo można zrobić z Tuskiem ?”… jest różnica (przyp. Mój) ???!!!

Ale Wyjce z Czerskiej zrobiły swoje, natomiast Artur Nicpoń wyraźnie zasugerował, że na majstrowaniu przy ustawach na temat aborcji nie będzie zgody, z czym w pełni się zgadzam.

Czego tak najbardziej przestraszyły się Wyjce z Czerskiej & Consortes? Ano tego że Nicpoń pisał na swoim blogu o broni, sam zresztą fotografował się ze strzelbą. Pisał, cytuję za Faktem:

„Pod wpisami Nicponia często, jak opisuje gazeta, działacz PiS dyskutował z innymi na temat broni. Radził też jak samemu sobie skonstruować broń. ”

„Z rysuneczkami jest tak, że jak popytasz wujka Googla, to po najdalej 10 minutach da ci na tacy pdfy z rysunkami warsztatowymi takiej broni, jakiej potrzebujesz. Osobiście polecam irlandzkie ‚podręczniki’ sygnowane przez IRA, bo oni tam podają fajnie specyfikacje materiałowe. Na zasadzie – to i to wykonujemy najlepiej z łapy silnika ze złomowiska, a to z tego i tego. W sumie cały materiał można kupić na złomowisku, jako resztki samochodów, za grosze. Reszta to tokarka, pilniki i takie tam” – radził na swoim blogu Nicpoń.

Na stronie znalazły się także opisy z linkami radzące, jak zrobić „najprostszą broń na naboje śrutowe”, „dziewiątkę od zera” czy jak przerobić naboje do pistoletu na gwoździe na „normalną amunicję.”

Do czego potrzebna jest działaczowi PiS broń? „Przecież nikt tu nie twierdzi, że z samopałami będzie się na czołgi rzucał. Chodzi o to, że jak przyjdzie co do czego, to broń profesjonalną zdobędą tylko ci, którzy z jakąś bronią pod te magazyny przyjdą. A ci, co przyjdą z gołymi rękoma, zginą. Ot i wszystko. BTW, do szturmu na TVN wystarczyłyby gazrurki w pewnych dłoniach, tak naprawdę” – wypisywał na swoim blogu Nicpoń.

Według mnie Prezesowi Kaczyńskiemu zabrakło odwagi, dał się zakrzyczeć i zdjął osobiście Nicponia. Szkoda, bo po śmierci Marka Rosiaka była doskonała okazja, aby wyposażyć członków PiS-u w broń, byłby to nowy standard w polityce, skończyłoby się głupie gadanie o „patroszeniu kaczek”, oraz „dożynaniu watah”, albo „wyginięciu jak dinozaury”. Myślę, że Pisowcy, jako „uzbrojeni republikanie” uzyskaliby większy szacunek w społeczeństwie, skończyła by się kreacja członków PiS-u jako mazgai i nic nie mogących opozycjonistów o minach posępnych i męczeńskich… myślę, że taki też przekaz sugerował Nicpoń.

Będąc jeszcze przy Arturze Nicponiu chciałbym zasugerować pewien trend, który powinien dać pisowcom do myślenia. Artur pisał na swoim blogu o Marszu Niepodległości i o młodych, na których można liczyć… „dziś, kiedy widzimy ucieczki PiS- u i GP z Marszem Niepodległości do Krakowa, wyraźnie widać, że patriotyczną młodzież świadomie te środowiska wystawiają na „pewną śmierć” (cyt. pisownia oryginalna) :

„Ta cała [młodzież – przyp mój] wkurwiona i agresywna (co cenne i co ja popieram), nie pieprząca się w tańcu, aktywna i gotowa do konfrontacji. (…) Ci ludzie są Polsce bardzo potrzebni, bo Polsce po prostu potrzebni są ludzie, którzy są zdolni przypierdolić. A tych, którym by przypierdolić trzeba, jest sporo, mimo że coraz bardziej zestrachani są silni i na rzęsach stają, by na nas wymusić przestrzeganie ich reguł, które sobie sami dla siebie ustanowili, żeby im było wygodnie. Tego się nie skruszy ani pokojowymi marszami, ani krucjatami różańcowymi, ani ogólnie pojętą grzecznością”.

I tutaj jest sedno i odpowiedź dlaczego został ściągnięty Nicpoń… dlatego, że pokazywał kierunek, nie godził się na miny męczenników, jaką cały czas sugeruje nam Prezes Kaczyński, marsze na nic się nie zdadzą, my musimy być uzbrojeni i niebezpieczni, niebezpieczni dla tych, którzy chcą z nas zrobić niewolników.

Dlatego powtórzę za Grzegorzem Braunem:

„(…) Kto w Boga wierzy, niech zaczyna naprawianie Polski od tego, co najbliższe i wykonalne – od zabezpieczania własnej parafii. Po kolei: KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA. Ważne, żeby niczego nie pomijać, nie zmieniać kolejności i nie przestawiać hierarchii” (link)

Jeśli chodzi o broń, Polacy powinni myśleć o niej poważnie. Kto chce i nie był karany, może wystąpić o pozwolenie i przejść przez gąszcz weryfikacji przez policję. Komu się nie chce przechodzić przez gąszcz też może kupić sobie legalnie broń. Znowelizowana ustawa o broni i amunicji z 5 stycznia 2011 (art. 11 pkt 10) stwierdza, że pozwolenie na broń nie jest wymagane w przypadku „posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni”… czyli możemy posiadać legalnie i bez pozwolenia rewolwery czarnoprochowe, wykonane przed 1885 rokiem, oraz ich repliki dokładnie takie jakimi posługiwali się kowboje na Dzikim Zachodzie. Możemy sobie za kilka, lub kilkanaście stów zafundować Colta, lub Remingtona. Oczywiście w porównaniu ze współczesną bronią repliki nie są takie celne i nośne, ale dla wytrawnego strzelca, odwiedzającego często strzelnicę nie będzie to wielkim problemem.

Oczywiście nie namawiam, aby wychodzić w „samo południe” i samemu wymierzać sprawiedliwość… samo posiadanie broni jest bardzo dobrym straszakiem dla tych, którzy gnębią Polaków coraz bardziej, śmielej i bezczelniej…

Fajny artykuł na temat broni i jej posiadania znalazłem tutaj:
domowy-survival.pl/2012/12/metody-na-nabycie-broni-palnej-2013/

Tutaj możliwości takich „gunów”, pan pokazuje jak nabijać Remingtona, jak strzelać… instrukcja obsługi w pigułce…

http://trybeus.neon24.pl

Komentarzy 36 do “Kościół, szkoła, strzelnica i legalna broń dla każdego…”

 1. SIO said

  Tak jest. Szykują nam żydy następną Palestynę. Brońmy się póki czas, oni litości nie mają i niech się jej nie spodziewają. Prześledźcie historię. „Gdzie żyd tam zgrzyt”. Wściekłe psy chazarskie muszą być trzymane na smyczy bo zagryzą świat. I jeszcze jedno co się potwierdza na każdym kroku. „Wszelka ohyda bierze się od żyda”. Ich trzeba trzymać z daleka od ludzi.

 2. Birton said

  wniosek z Art 221 KPA przesłany w grudniu Premier Kopacz:

  Warszawa …./…../2014

  Inicjatywa ustawodawcza
  Premiera RP
  w sprawie zmiany w Ustawie o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999

  Projekt

  Wobec konieczności wzmocnienia powszechnej obronności i bezpieczeństwa Państwa Polskiego i w oparciu o Art.85 Pkt.1 Konstytucji RP („Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny”) , Art.32. Pkt 1,2 („Wszyscy są równi wobec prawa. Nikt nie może być dyskryminowany”) oraz w świetle opinii KG Policji zgłaszam inicjatywę ustawodawczą w sprawie zmiany Ustawie broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 (Dz.U. 1999 nr 53 poz. 549), aby na na terenie całego Państwa dla wszystkich obywateli RP, mężczyzn i kobiet, co do których nie zachodzą przesłanki negatywne i którzy ukończyli 23 lata a nie przekroczyli 75 lat zaistniał nowy :

  OBOWIĄZEK posiadania nieautomatycznej broni ostrej krótkiej lub długiej z amunicją oraz regularnych ćwiczeń strzeleckich przy czym:

  1. Liczba sztuk broni na jednego obywatela nie może przekraczać 5
  2. Kaliber broni nie może przekraczać 9 mm
  3. Broń ma być przechowywana w domu, w sejfie, z zabezpieczeniem dostępu osób
  niepowołanych
  4. Ilość przechowywanej amunicji nie może przekraczać 1000 na 1 sztukę broni
  5. Każdy obywatel posiadający broń jest obowiązany w odstępach 6 miesięcy dokonać strzelania
  ćwiczebnego na strzelnicy sportowej wykonując 100 strzałów z odległości co najmniej 25m na
  1 posiadaną sztukę broni krótkiej lub 50 na 1 sztukę posiadanej broni długiej i uzyskać wynik
  nie mniej niż 800 (400) punktów na 1000 (500) punktów możliwych
  6. Niespełnienie któregokolwiek z warunków z punktu 5 skutkuje grzywną w wysokości
  najniższej płacy krajowej na 1 sztukę posiadanej broni z klauzulą natychmiastowej
  wykonalności komorniczej
  7. Broń, amunicja oraz sejf ma być wyprodukowany w Polsce i przez firmy z przewagą kapitału
  polskiego inwestujących swe zyski na terenie RP i płacących tu podatki
  8. Nieposiadanie broni przez obywatela, któremu wydano Kartę Posiadacza Broni w terminie
  5 lat od daty ogłoszenia noweli niniejszej ustawy skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości
  dwukrotnej najniższej płacy krajowej z klauzulą natychmiastowej wykonalności komorniczej;
  kolejny stan posiadania broni będzie sukcesywnie kontrolowany co kolejne 6 miesięcy.
  9. Obywatelom, którzy nie mogą ze względów materialnych zakupić broni krótkiej, amunicji,
  i sejfu – Państwo udzieli 10 letniej nieoprocentowanej pożyczki z możliwością jej umorzenia,
  na wniosek obywatela, pod warunkiem uzyskania w 15 strzelaniach ćwiczebnych na
  przestrzeni 10 lat wyniku nie gorszego niż 900 średnio.
  10. Państwo Polskie będzie subsydiować w ograniczonym zakresie amunicję do strzelań
  ćwiczebnych
  11. Każdy obywatel w terminie nieprzekraczającym 6 miesięcy od daty ogłoszenia niniejszego
  noweli niniejszej ustawy składa w Urzędzie miasta/gminy wniosek o wydanie Karty
  Posiadacza Broni
  12. Do wniosku z pkt. 10 załączyć należy orzeczenie lekarza domowego, okulisty i psychiatry o
  dobrym stanie zdrowia, 2 zdjęcia paszportowe, patent strzelecki oraz wskazać liczbę sztuk
  broni przy czym obywatel nie musi wykazywać żadnych okoliczności sprzyjających wydaniu
  Karty Posiadacza Broni w tym w szczególności argumentu obrony zdrowia życia własnego lub
  innych obywateli oraz celu posiadania broni; Urząd nie pobiera opłat od złożenia i wydania
  Karty Posiadacza Broni
  13. Wydanie Karty Posiadacza Broni przez Urząd następuje w terminie 1 miesiąca od chwili
  złożenia wniosku
  14. Urząd po złożeniu wniosku bada w porozumieniu z Policją i Wymiarem Sprawiedliwości w
  terminie 1 miesiąca, czy nie zachodzą w stosunku do obywatela przesłanki negatywne
  15. W przypadku zaistnienia chociaż jednej przesłanki negatywnej Urząd odmawia przyznania
  Karty Posiadacza Broni i informuje o tym obywatela, na co przysługuje mu zażalenie
  16. Znane nauce, realne a nie uznaniowe, przesłanki negatywne to: karalność, alkoholizm lub
  pijaństwo, narkomania, hazard, włóczęgostwo, choroba psychiczna w tym szczególnie
  schizofrenia, psychopatia i depresja, stwierdzone stanowienie zagrożenia dla samego siebie
  i otoczenia, potwierdzona agresja fizyczna lub słowna w stosunku do siebie lub otoczenia
  17. Każdy obywatel może złożyć w Urzędzie zawiadomienie o znanych mu przesłankach
  negatywnych w stosunku do innego obywatela; podawanie fałszywych informacji implikuje
  odpowiedzialność karną
  18. W przypadku wystąpienia przesłanek negatywnych kolejny wniosek Urząd rozpatrzy po 10
  latach
  19. obywatele kończący 23 rok życia nie składają wniosku o pozwolenie na broń, ale stosowne
  zaświadczenia określone w pkt.11; Urząd podejmuje działania automatycznie informując ich o
  przyznaniu Karty Posiadacza Broni
  20. Zabrania się pod groźbą odpowiedzialności zagrożonej karą pozbawienia wolności od 2 do 5
  lat przewożenia lub przenoszenia nie rozładowanej broni przy czym magazynek i podstawa
  broni ma się znaleźć w dwóch rożnych miejscach, komora nabojowa ma być pusta
  21. Zabrania się pod groźbą odpowiedzialności zagrożonej karą pozbawienia wolności od 2 do 5
  lat wnoszenia broni do instytucji publicznych: szkół, szpitali, kościołów stadionów, kin, sal
  zgromadzeń
  22. Od obowiązku posiadania broni i ćwiczeń strzeleckich nie można się wymówić, ponieważ
  jest on immanentnie powiązany z obowiązkiem obrony Ojczyzny; gotowość do obrony
  Ojczyzny w potrzebie jest naszą siłą troską i przedmiotem dumy.
  23. Obywatele, którzy: przeszli szkolenie wojskowe, policyjne lub służby więziennej, mają
  licencję trenerów strzelectwa, zawodnika sportowego, ochroniarza, należą czynnie do bractwa
  kurkowego albo klubu myśliwskiego – otrzymują Kartę Posiadacza Broni z urzędu.
  24. Obywatele, którzy ze względu na przekonania religijne lub inne, albo ze względu na stan zdrowia nie mogą używać broni składają w Urzędzie stosowne oświadczenia i otrzymują Kartę Obywatela Nieużywającego Broni zwalniającą z podlegania niniejszej noweli niniejszej ustawy, w tym karom finansowym. Po złożeniu wniosku i po spełnieniu warunków z punktu 11 każdy obywatel posiadający dotąd Kartę Obywatela Nieużywającego Broni może otrzymać Kartę Posiadacza Broni.

  Nowela niniejszej Ustawy wprowadzająca OBOWIĄZEK posiadania nieautomatycznej broni ostrej krótkiej lub długiej z amunicją oraz regularnych ćwiczeń strzeleckich wchodzi w życie niezwłocznie z dniem uchwalenia.

  Premier RP
  Ewa Kopacz
  /-/.

 3. W demokracji jedyną bronią, którą możecie dysponować, jest kartka wyborcza. Dlatego tak wiele wysiłku i pieniędzy idzie na to, żebyście z tej broni nie skorzystali.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Wiele wysiłku idzie na to, żeby Polacy nie skorzystali z kartki wyborczej?

  Czy to dlatego przed każdymi wyborami rozpętuje się nachalną kampanię, aby wszyscy wzięli w nich udział? Kampanię, do której angażuje się największe autorytety, jak Owsiak – i w której angażują się znakomite organizacje żydowskie, tfu, pozarządowe – jak np. liczne agentury Sorosa?

 5. Ad. 4

  Wysiłek idzie nie w kierunku zachęcenia ludzi do udziału w wyborach. Wysiłek idzie w obrzydzenie ludziom brania udziału w życiu politycznym na codzień.

  1. Najpierw zniechęcamy ludzi o organizowania się.
  2. Następnie organizujemy im życie polityczne, sprawiając wrażenie, że innego rozwiązania, jak to, które ludziom pod nos podsuwamy, to nie ma i być nie może.
  3. Potem zachęcamy ich do brania udziału w wyborach, które zorganizowaliśmy dla nich i w których wszelkie możliwe kandydatury są przez nas wysunięte, lub przez nas zaakceptowane.

  Wniosek: organizujmy się, powołujmy do życia organizacje, które będą dbały o nas wspólny interes. A potem głosujmy na te organizacje w wyborach.

  Innej drogi nie ma.

 6. slowianin said

  Niemożnośc możliwości posiadania broni palnej do samoobrony to aspekt tylko i wyłącznie polityczny.Należy pamiętać że żyjemy w państwie totalitarnym gdzie rządzący boją się własnych wyborców zatem wszystko jest OK. cytat: Najlepszą formą ubezwłasnowolnienia narodu jest jego rozbrojenie-Józef Stalin ..koniec cytatu.
  http://www.youtube.com/watch?v=Jv- polaczki nawet o tym nie myślcie

 7. slowianin said


  Polaczki.nawet o tym nie myślcie – obywatel US słowianin

 8. osoba prywatna said

  Jedyne co nam pozostaje, to takie zabawki jak
  te poniżej, choć pierwsza propozycja wydaje się być całkiem niezłym rozwiązaniem do samoobrony.

  Pistolet na kule gumowe lub pieprzowe PepperBall TMP

  Wiatrówka – pistolet maszynowy IWI Mini UZI

  Wiatrówka Cybergun Kalashnikov AK47

 9. slowianin said

  odn,8……..odbieram to jako żart na koniec 2014r

 10. slowianin (członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego od 20 lat) said

  w broń czarnoprochową to niech się policja wyposaży….Stop ogłupianiu społeczeństwa. Broń czarnoprochowa jest niezwykle niebezpieczna z uwagi na fakt że jest wyjątkowo niecelna co skutkuje rozrzutem i potarciem pocisku do nieplanowanego celu

 11. osoba prywatna said

  Pistolet w każdym polskim domu
  http://dorzeczy.pl/id,3992/Pistolet-w-kazdym-polskim-domu.html
  Polityka broni w Szwajcarii
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

 12. slowianin said

  odn 11. otwierając ten drugi link to w szwajcarii też jest niewesoło….państwo wpieprza się (między wódkę a zakąskę) w prywatne potrzeby obywatela

 13. osoba prywatna said

  Re 9
  Czyżby?

  Kiedyś w Polsce naukowcy z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika zrobili test polegający na tym, że starano się ustalić jakiej energii kinetycznej potrzebuje śrut, żeby przebić się przez czaszkę ludzką. Eksperyment przeprowadzali na prawdziwej czaszce. Okazało się że ludzka czaszka wytrzymuje uderzenie śrutu o energii 7,5J. Więc jak się to ma do wiatrówek wystrzeliwanego śrutu 14-16J?! Okazało się, że nie tylko bardzo silne pociski śrutowe ze stalowym rdzeniem, ale także klasyczny śrut bez trudu przebijały twardą kość i rozrywały mózg.
  Wiatrówka Girandoni
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiatr%C3%B3wka_Girandoni

 14. Najpierw was uzbroją, a potem wykorzystają fakt, że każdy MOŻE mieć broń i wykroją wam potężną operację pod fałszywą flagą – jak na Ukrainie. I nie tylko „Ukraińcy” będą tymi, którzy strzelali do swoich rodaków z dachów hoteli. „Polacy” będą strzelali do rodaków nie tylko z hoteli, ale zza każdego węgła. I wszyscy będą zadowoleni, bo raz na zawsze pozbędą się wersalskiego bękarta.

  Kochani, zrozumcie… Te wasze namiętności są wykorzystywane przeciwko WAM…

 15. Agaton said

  Czyżby słynny AK – 47 był orginalnym projektem Schmeissera?

  //According to the publications in Russian Internet the famous AK-47 was in fact designed not by Kalashnikov, but by Schmeisser and his German colleagues. Schmeisser’s work while in Izhevsk (1946-1952) is shrouded in darkness. The most of historical documents of the period are still classified. But some facts are known and they make the version presented by Internet very believable.//

  AK-47 strongly resembles Schmeisser’s StG44.
  AK-47 przypmina Schmeissera StG44.

  http://newslanc.com/2013/12/30/kalashnikovs-real-story/

 16. slowianin said

  odn 2., rozumię że to był chwyt przedwyborczy żydówki kopacz …nie zemną takie munery bruner

 17. slowianin said

  odn13. ….niestety ale śrut traci bardzo szybko energię ze względu na małą masę

 18. NICK said

  Szanowny Panie Krzysztofie M. (14).
  Jak Polacy-lemingi-polactfo, zostaną ostatecznie zindoktrynowani (a prawie że, są) to użyją metod RZEZI WOŁYŃSKIEJ; wobec siebie. A ja dalej nie będę miał broni. W takim przypadku wolę od unych dostać kulkę lub sam ich wyślę na świat tamten – kulką. Prościej, uczciwiej, bez tortur – na ciele swoim lub bliskich… .
  To są prawa wojny a nie żadne namiętności.
  Tak Nam to zrobiono. „Nasze” mendia, zaprzedajny nie-rząd, knesejm, USrael, NWO.

 19. Ad. 18

  Panie NICK… Ja pana rozumiem… Ale poza panem i garstką ludzi świadomych, jak pan jest jeszcze paręnaście milionów takich, którzy świadomi nie są. I to właśnie oni mogą być wykorzystani w sposób, jaki opisałem. A na pana nikt uwagi zwracał nie będzie. Bo co pan może? Nawet uzbrojony po zęby?

  W jedności siła. Nie w rozdrobnieniu.

  PS. Gandhi zdaje się bez broni sprawę załatwił? Ale czy u nas znajdzie się dość chętnych, żeby zablokować np. całe lotnisko, coby wiadomy samolot nie wylądował? Wątpię…

  Jeszcze raz: W jedności siła.

 20. NICK said

  Panie Krzysztofie. Jasne. Pisze Pan jak być powinno. JEDNOŚĆ – TAK.
  Tylko, że, tak jakoś, nie widać jej na horyzoncie. I tak aż po kres horyzontu. NIESTETY.
  Taki P. Marucha, np. robi co może, tak jak Pan. Walczy o tą jedność. Też bym chciał, przecież.
  I daj Nam Panie Boże!
  Nie można, wszakże, zaniedbywać innego scenariusza. Nie można poddawać się „sprawkom” NWO. Trzeba być przygotowanym. By przeżyć. Poprzez walkę. Nawet indywidualną czy też w małych Ojczyznach. Nie zostawiać świata upadłemu aniołowi.
  Jedności, tymczasem, nie będzie! Mozolnie, organicznie i oddolnie… . No i z Bogiem!!!
  Oddolnie – doświadczam, też trudno.
  Za mało się staram, zapewne!
  Pozdrawiam.

 21. Ex said

  Prawo do posiadania borni – TAK, ale tylko produkowanej w Polsce.

 22. Ad. 20

  „Taki P. Marucha, np. robi co może, tak jak Pan.”

  – Nie do końca. Ja robię 0,1% tego, co robi p. Marucha. Więc to jakby nie to samo.

  Nie widać na horyzoncie jedności? I nic dziwnego. Bo brakuje rozeznania, wiedzy, wiedzy ELEMENTARNEJ.

  Trzeba być przygotowanym… Trzeba. Jednak posiadanie broni niewiele tu wniesie dobrego. A złego wniesie wiele.

  Za mało się pan stara? Nie sądzę. „Robimy, co możemy. Czego nie możemy – nie robimy.”

 23. slowianin said

 24. hulsz said

  ad.15 Niestety musze Pana rozczarowac Kalasznikow to inna konstrukcja no i co tu ukrywac bardziej niezawodny niz niemiecki szmelc.Jesli Pan nie wierzy to prosze sprobowac rozebrac te dwa rozne karabiny wtedy zobaczy Pan roznice.

 25. Grzegorz said

  Wszystkie partie z Magdalenki – wiadomo jakie mają zdanie: https://www.facebook.com/ruch.obywatelski.milosnikow.broni/posts/863261940392627

  @Slowianin o ile mi wiadomo, członkiem PZSS za jakiego się Pan uważa nie może być osoba fizyczna.

 26. Tralala said

  Tylko o „strzelbie”? A gdzie kosciol i szkola?

 27. slowianin said

  odp 26. no jak to? – kośció jest co niedziele.szkoła co dzień a strzelby w domu nima i nie będzie. (no chyba że bez zgody reżimu)

 28. JerzyS said

  Według zestawienia kanadyjskiego dziennika „National Post” (Gun Nations, 2012)
  w Polsce na 100 mieszkańców przypada 1,3 egzemplarza broni palnej.

  Daje nam to 91. lokatę na 102. ujęte w zestawieniu państwa.

  Najbardziej uzbrojeni są Amerykanie (88,8 szt. na 100 os.),
  Szwajcarzy (45,7)
  i Finowie (45,3).
  Więcej broni od nas posiadają m.in. Norwegowie (31,3),
  Niemcy (30,3)
  i Czesi (16,3).

  Tak więc ci którzy przegrali wojnę maja prawie 25 razy więcej broni na statystycznego mieszkańca!

 29. @15
  Pan wklei obrazek i sprawa załatwiona. Zewnętrzne podobieństwo o niczym nie świadczy.

  http://www.militech.sownet.pl/ak/index.html#wstep
  To są dwie zupełnie różne konstrukcje. Miło by było gdyby chociaż zajrzał Pan na Wikipedię i wykonałby Pan niezbędne minimum zanim zacznie Pan rozsiewać jakieś spekulacje.

 30. galaszek said

  Nuuuu?!… czeguj tu narzekowac??? …nie mamy broni ale mamy Bronka!!!

 31. bart said

  Si vis pacem, para bellum.

  Sposobem na zlego czlowieka z bronia jest dobry czlowiek z bronia.

  Wspomnicie moje slowa gdy przyjda banderowce.

 32. jasiek z toronto said

  Re: 35 Bart….
  Przyjda banderowcy uzbrojeni w bron NATO-wska i po raz wtory wymorduja pobliskie wioski bez zadnego problemu…w tzw., „collartrel damages”…
  Historia lubi sie powtarzac, a my Polacy wogole nie wyciagamy z niej zadnych wnioskow…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com


 33. Hej chlopcy nikt z ‚naszych’ rzadowcow Wam broni nie da….szkoda bo Rosjanie by dali….oj trzeba wypic to piwo nawarzone przez zdrajcow polskojezycznych…

 34. Kazik said

  ad 15 . Panie Agaton , doskonały rosyjski Pistolet Maszynowy Kałasznikowa nie ma nic wspólnego z niemieckim , poza może podobieństwem z wyglądu .

 35. zawodowy szeregowy... said

  to wedle tego projekty każdy obywatel oddawał by więcej strzałów niż pluton zawodowego wojska hahhahaha

 36. bart said

  Wolałbym zginąć z kałąchem w garści choćby od Natowskiej kulki, niż zdechnąć związany jak baran i wybebeszony żywcem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: