Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nowe sankcje UE i USA wobec Krymu

Posted by Marucha w dniu 2014-12-21 (Niedziela)

Decyzja w sprawie zaostrzenia restrykcji została uzgodniona wcześniej przez kraje członkowskie Wspólnoty. W piątek prezydent Barack Obama podpisał rozporządzanie wprowadzające zakaz związków ekonomicznych z Krymem. Wcześniej kraje członkowskie UE uzgodniły decyzję w tej sprawie.

Sankcje wprowadzone przez UE obejmują m.in. zakaz inwestowania na Krymie, zakaz sprzedaży technologii związanych z wydobyciem gazu i ropy, a także prowadzenia tam działalności przez firmy turystyczne z Europy. Może to znacznie utrudnić zapowiadane przez Władimira Putina inwestycje w rozwój półwyspu. Z kolei statki europejskie będą miały zakaz zawijania do krymskich portów.

Rozporządzenie podpisane przez Baracka Obamę również dotyczy zakazu inwestycji dla firm amerykańskich i obywateli USA, a także obustronnej wymiany jakichkolwiek towarów, usług lub technologii. Zakaz dotyczy też nabywania nieruchomości na Krymie oraz wjazdu do USA osób, których nowe ograniczenia dotyczą. Osobom, które złamią zakaz, grozi zamrożenie posiadanych w USA aktywów.

Obama wezwał Rosję, by zaprzestała wspierania separatystów na wschodzie Ukrainy i realizowała swoje zobowiązania wynikające z porozumień mińskich. Zapowiedział też dalszą ścisłą współpracę z partnerami USA w Europie i na świecie, mającą na celu prowadzenie ujednoliconej polityki wobec Ukrainy i działań Rosji względem tego państwa. Obecnie, Obama nie zamierza nakładać nowych, nie skoordynowanych z UE, sankcji na Rosję.

Z kolei według rosyjskiego MSZ, nowe amerykańskie sankcje gospodarcze nałożone na Krym, podobnie jak kanadyjskie na Rosję, utrudniają uregulowanie konfliktu na Ukrainie. Zasugerowano również, by USA i Kanada „przemyślały konsekwencje tych działań”. Podkreślono również, że sankcje nie spowodują, że Rosja odda Krym, który stał się „integralną częścią Rosji”.

tvp.info/polskieradio.pl/ Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarze 4 do “Nowe sankcje UE i USA wobec Krymu”

 1. assasello said

  Skoro Krym został „zajęty siłą przez Rosjan”, to dlaczego chcą ukarać „okupowanych przez Moskwę mieszkańców Krymu”?

 2. aa said

  ciekawe jak dlugo jeszcze usroel bedzie sie rzadzil na tym padole lez jak w jakim kurniku? a moze by tak wreszcie zaczac nakladac sankcje na tych gnoi? przeciez to wlasnie trzeba zrobic-jednak wydaje sie ze Rosjanie w koncu dadza dupy-np jak to mozliwe aby ukrainiec byl dyrektorem gieldy w Moskwie spotykal sie z Mckajnem, maczal paluchy w osaczaniu rubla i to wszystko wiadomo i bezkarnie? Miedwiedew lacznie ze swoimi liberalami tylko czeka aby podlozyc gire Putinowi. Z tego wynika ze tylko socjalizm moze zwyciezyc-CHiny-ostatnie panstwo z planowana gospodarka moze sie smiac z tych karlow-7-10% rozwoju pkb na rok gdy reszta +-0 . Ich jen odporny na spekulantow 90% produktow na swiecie z Cin. widac ze Marks mial racje tylko socjalizm i komunizm jest wlasciwa droga: gospodarka planowa a nie zawiadywana przez roznych chosztaplerow i gowniarzy-kiedy to wreszcie dotrze do lbow reszty-6.5 mld ludzi? czyzby rzeczywiscie byli to jacys durnie?

 3. Zerohero said

  @1, Assasello

  Dobre pytanie. Podobnie są karani mieszkańcy Donbasu. Zatrzymanie wypłacania emerytur, blokada pomocy humanitarnej itp. Poroszenko nawet szydził z niedoli tamtejszych dzieci. Czyli z jednej strony „napadnięta” Ukraina, ale z drugiej strony miejscowa ludność uważana za obcych.

 4. Gazda said

  Aa (2) napisal/a: „Ich jen odporny na spekulantow 90% produktow na swiecie z Chin.” O ile wiem, jen jest waluta Japonii, podczas gdy waluta Chinska nazywa sie yuan.
  http://en.academic.ru/dic.nsf/enwiki/1085364

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: