Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Sprawa profesora Bogusława Pazia

Posted by Marucha w dniu 2014-12-21 (Niedziela)

“Gazeta Wyborcza” atakuje Bogusława Pazia. Profesor „winny” m.in. rozpowszechniania „Kroniki Narodowej”.

Ostatnio pojawił się w michnikowej gazecie tekst autorstwa p. Barbary Stanisz pt. „Wykładowca obraża Ukraińców i elektorat Biedronia. Przystoi profesorowi?”. Materiał dotyczy osoby prof. Bogusława Pazia, który jest wykładowcą na jednej z uczelni.

[Czy Biedronia i jego „elektorat” można w ogóle obrazić? Czym? W jaki sposób? Nawet epitet „gównojady” nie będzie obraźliwy, jako że wielu zboczeńców uprawia tzw. seks fekalny – admin]

Człowiek ten ma znaczne zasługi w zakresie odkłamywania m.in. historii polsko-ukraińskich relacji. Właśnie te zasługi staneły niczym przysłowiowa „kość w gardle” autorce wspomnianego paszkwilu, próbuje więc przedstawić poglądy Profesora jako antyukraińskie dodając tutaj również zupełny brak pobłażania wykładowcy wobec „wartości” jakie prezentują osoby popierające Roberta Biedronia.

Wsród zarzutów znalazło się również sformułowanie:

„Regularnie umieszcza tam (na swoim profilu facebookowym) teksty ze skrajnie nacjonalistycznej i antysemickiej strony Kronika Narodowa.”

Musimy jednoznacznie stwierdzić, że nie jesteśmy antysemitami czy skrajnymi nacjonalistami aczkolwiek z satysfakcją przyjmujemy fakt, że takimi epitetami obdarzyła nas gazeta Michnika, gdyż tego typu obelgi brzmią w tej antypolskiej gadzinówce niczym komplementy.

Jesteśmy również zaszczyceni tym, że prof. Bogusław Paź jest jednym z naszych aktywnych czytelników. Z tego miejsca pozdrawiamy zatem Profesora jak też pozostałych Czyteników, których liczbę statystyki szacują na ponad 1000.

Redakcja „Kroniki Narodowej”
http://kronikanarodowa.pl/

Ks. Isakowicz-Zaleski: Niewygodna publikacja prof. Bogusława Pazia

Zapowiedź poszerzonego wznowienia publikacji o ludobójstwie na Kresach jest według mnie przyczyną ataków personalnych na profesora Bogusława Pazia.

Publikacja wydana pod jego redakcją ukazuje bowiem jak fałszywe są niektóre tezy lansowane przez „Gazetę Wyborczą”, która od dwóch dziesiątków lat, choć troszczy się o prawdę o Holokauście Żydów [prawdę??? – admin], to jednak prawdy o ludobójstwie dokonanym na Polakach uznać nie chce.

W ostatnim czasie „Gazeta Wyborcza”, posiadająca jasno określony profil ideologiczny, „pochyliła się z troską” nad osobą dr. hab. Bogusława Pazia, filozofa i profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmującego się nowożytnym racjonalizmem oraz zagadnieniami prawdy i kłamstwa. Teksty o profesorze, które ukazały się na jej łamach były obrzydliwe i miały charakter personalnych ataków. Polemika z nimi nie ma sensu, bo były one pisane w celu zdyskredytowania osoby i to za wszelką cenę. O co poszło? Skąd taka zawziętość ze strony gazety? Postaram się to wyjaśnić.

Bogusław Paź zajmuje się również ujawnianiem prawdy o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich z UPA i SS Galizien na obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej. W 2010 r. zorganizował on na swoim uniwersytecie międzynarodową konferencję pt. Prawda historyczna a prawda polityczna w badaniach naukowych. Przykład ludobójstwa na Kresach Południowej Polski w latach 1939-1946″.

Sesja była planowana już rok wcześniej, jednak pod naciskami podwładnych ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ambasady Ukrainy nie mogła się odbyć. Dzięki wielkiej determinacji jej organizatora w końcu doszła do skutku, choć rektor, prof. Marek Bojarski, bez podania przyczyny odmówił patronatu. Odmówiła go także m.in. TVP i „Rzeczpospolita”. Z kolei „Gazeta Wyborcza” całą sprawę przemilczała. Formuła konferencji gwarantowała wolność wypowiedzi, nawet tych najbardziej kontrowersyjnych, ale pomimo wystosowanych zaproszeń od udziału uchylili się wszyscy prominentni sympatycy sojuszu z odradzającym się na Ukrainie nacjonalizmem. Szkoda, bo wszyscy oni mogli publicznie przedstawić swoje racje i poddać je pod dyskusję. Oczywiście, polscy politycy bali się nawet przekroczyć próg uczelni. To wszystko najlepiej pokazuje, do jakiej paranoi doszła III RP w zakłamywaniu prawdy historycznej.

Konferencję otworzył dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prof. Jerzy Juchnowski, a zamknął dyrektor Instytutu Filozofii, prof. Leon Miodoński. Przybyli prelegenci z kilku ośrodków akademickich w kraju i z zagranicy. Wśród gości zagranicznych znaleźli się: prof. Ihor Iljuszyn i dr Adolf Kondracki z Kijowa, prof. Per Rudling, Szwed wykładający w Szwecji, Kanadzie i Niemczech, oraz dr Shalom Newman z Bostonu, polski Żyd urodzony we Lwowie. Jak zwykle interesujące były referaty polskich specjalistów: Ewy Siemaszko, dr Lucyny Kulińskiej, dr. hab. Andrzeja Zięby i prof. dr. hab. Czesława Partacza. Wstęp był wolny dla każdego i głos w dyskusji też mógł zabrać każdy.

Dwa lata później pojawiła się publikacja pokonferencyjna, do której zostały dołączone także referaty trzech prokuratorów z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu, którzy przedstawili swoje śledztwach w sprawie ludobójstwa na Kresach. Druk tej publikacji znów napotkał na ogromne trudności ze strony wydawnictwa, które pod koniec prac redakcyjnych usiłowało uniemożliwić publikację tomu. Publikacja ta, choć ukazała się w liczbie zaledwie 250 egzemplarzy, żyje jednak swoim życiem, jest często cytowana. Jest ona przełamaniem zmowy milczenia w środowisku uniwersyteckim. Na początku stycznia 2015 roku w krakowskim wydawnictwie Aureus ma ukazać jej wznowienie, poszerzone o świetny artykuł wspomnianego profesora Andrzeja Zięby z Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytykujący odważnie i zdecydowanie kolaboracyjną działalność arcybiskupa greckokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa.

I to właśnie zapowiedź poszerzonego wznowienie jest według mnie przyczyną ataków personalnych na profesora Bogusława Pazia. Publikacja wydana pod jego redakcją ukazuje bowiem jak fałszywe są niektóre tezy lansowane przez „Gazetę Wyborczą”, która od dwóch dziesiątków lat, choć troszczy się o prawdę o Holokauście Żydów, to jednak prawdy o ludobójstwie dokonanym na Polakach uznać nie chce. Dalsze wyjaśnienia są zbyteczne.

Ks. Tadeusz Iaskowicz-Zaleski
http://kronikanarodowa.pl

Komentarzy 13 do “Sprawa profesora Bogusława Pazia”

 1. Szlomo Czartoryski said

  Ciekawe jak duży to będzie nakład i czy uda się nabyć choć jeden egzemplarz….

 2. tiqwa said

  http://mieczducha888.blogspot.com/2014/11/jakie-serce-taka-mowa.html

 3. RomanK said

  W Polsce dojrzewa wybuch spoleczny….parchato sarmate doskonale wie ze moze sie skonczyc bardzo dla nich niebezpiecznie, czyli moga wyjechac z paszportami…czego bardzo nie lubia. o czym swiadczy potezna literatura o tzw wygnanych w 68 roku…
  Stad przlepienie sie do sojuszu parchatych- pychatych na Ukrainie w budowie Hazaria Magna, w ktora iweza wiecj niz ich dziadowie w Mesjasza…
  Zatem..nei nalezy sie dziwic obronie ich swoich sojusznikow bnanderowcow sojusznikow od brudnej i mokrej roboty…
  Kto nei dopuszcza ewolucji..bedzie mial rewolucje!…

 4. Plausi said

  Na temat „GW”na

  i innych gadzinówek patrz w blogu.

  Pozwolimy sobie wytknąć, że to Polacy sami finansują gadzinówki okupanta, aktywna na pierwszej linii wojny o semantykę. Konsekwencja jest, że bronimy się tylko i nie jestśmy w stanie zaatakować chucpiarkich bezczelnych insynuacji n.p. odnośnie tej zyskownej inscenizacji p.t. „Holokaust”.

  Naród polski ma swą przeszłość ale obcą historię, okupant będzie wszystko czynił, aby Polacy nie dorobili się własnej historii., Klasycznym przykładem jest wściekłe pokolenie „młodych wykształconych z wielkich miast” dla których PRL jest okresem hańby. To jest przerażająca degenracja świadomości, „GW”no przysłużył się temu niebywale.

 5. Toni said

  Tak naprawdę to nawet już patentowane lemingi, pretendujące do miana „elyty” lemingopodobnych, nie byłyby w stanie utrzymać w kondycji finansowej G*na Wyborczego, czyli michnikowszczyn, jak nazywa toto Michalkiewicz, gdyby nie wybrane przez tychże lemingów i lemingopodobnych władze wszystkich szczebli…

  Władze te z naszej krwawicy, czyli ze wszystkich horrendalnych podatków nakładanych na każdego, a nie tylko na lemingowatość, finansują w rzeczywistości michnikowszczynowe G*no Wyborcze, wykupując w tym różne reklamy i ogłoszenia publiczne o przetargach, postępowaniach i zamówieniach. Z tego to G*no to tak naprawde jeszcze się utrzymuje i robi g*no z tego, co powinno nazywać się mózgiem pod czaszką lemingów i lemingopodobnych.

 6. parva said

  Poki kielbasa na grila jest dostepna nic sie nie zdarzy. Tylko pusty brzuch uruchamia myslenie uwiekszosci przedstawicieli homo sapiens Nietety P.Romanie nie widaac w Polsce sympomow buntu ,czy jakiegokolwiek dzialania .Jesli w miejscu publicznym padnie Padnie slowo Zyd,robi sie zwyczajnie cicho i nerwowo,wieksosc udaje ,ze nic nie slyszala , pospiesznie i przestraszona sie oddala . No, mozliwe ,ze ja mam takiego pecha i takich ludzi spotykam.

 7. Boydar said

  Absolutnie trafna obserwacja i diagnoza Pana Romana (3)
  To, że nie bardzo sobie ten wybuch wyobrażam, niczego nie zmienia.
  Może mieć przecież „bardzo różną” postać; np. w postaci listu poleconego ze stosowną pieczątką.
  W ilości ca. paru milionów indywidualnych egzemplarzy.
  I wtedy nastąpi oczywista reakcja łańcuchowa.

 8. parva said

  Zawsze pisze o moich doswiadczeniach,ktore moga dawac niemile konkluzje ,ktorymi sie dziele .Naleze do osob,ktore swobodnie nawiazuja kontakty nawet z przypadkowo spotykanymi ludzmi ; w kolejce czy na ulicy ,wiec tzw.”materialu”mi nie brakuje, Deklaracje rozmowcow ,ze poltyka sie nie interesuje padajá gesto i czesto .Niektore rozmowy sa zalamujace,bo ludzie biora doslownie wszystko ,co uslysza w mediach, a jesli przedstawia sie inny punkt widzenia niz jest prezentowany w TV , reaguja zdziweniem , a ostatecznie lekcewazeniem..Mowie tu caly czas o spontanicznych kontaktach ,poniewaz ludzi staram sie szanowac ,zakladam zawsze pozytywny wariannt,ze sa zorientowani i bedziemy mogli wymienic swoja”” wiedza.” i dac upust emocjom.Dodam,ze gosc ,ktory przywiozl mi wegiel wyrazil nadzieje ,ze jak wreszcie przyjda Niemcy to zrobia w Polsce porzadek.Jesli bylam zbyt ostra w ocenie to mam nadzieje,ze troche” wylozylam „skad we mnie ten sarkazm i zlosliwosc.

 9. ALI BABA said

  ad 6 Właśnie obejrzałem po x drugi /sic!!/ film poświęcony prof Relidze..I w czym rzecz..Otóż w B-stoku w filmie tym widziałem scenę jak pacjent szykujący się do przeszczepu wypytuję lekarza o to kto będzie dawcą, czy aby nie kobieta, pederasta lub żyd..Dziś w kinie Praha..w tej sekwencji pada tylko jedno pytanie, czy to aby nie kobieta..!!
  Bo dalsza część…była już nie do zaakceptowania..

 10. RomanK said

  Panie Parva…tego nie widac…nie bylo buntu w tych co stali nocami w kolejkach za ochlapem flaka…i nie oni zrobili bunt, Oni ida- jak fala popychani przez Los…raz w jedna raz w druga strone.
  Opinie musi pani zbierac nei na ulicy, ale w osrodkach sprawczych…tam gdzi epadaja decyzje, czy opinie dezyzjosprawcze -ktore ruszaja..energie spoleczne..
  Te osrodki czekaja na ewolucje….narazie czekaja,.,.,

 11. Siggi said

  &-9 ALI BABA
  Gdzieś w roku 1966-67,jako nauczyciel szkoły rolniczej, prowadziłem szkolenie rolnicze dla rolników w okresie zimowym w gminie Sława,jak zwykle po omówieniu głównych tematów,w luźnych wypowiedziach z sali poruszano najciekawsze inne tematy.Sensacją ,tematem Nr1 były wtedy pierwsze przeszczepy serca na świecie.Prof.Bernard z RPA przeszczepił pierwszemu pacjentowi Luisowi Washkansky’emu(polska familia),który przeżył z tym sercem chyba 9 dni.Drugim pacjentem prof.był dentysta dr Bleiberg,który przeżył może nawet do trzech lat.
  Wobec ogromnego zainteresowania opinii publ.w świecie i w Polsce transplantacjami ,perspektywami rozwoju tej dziedziny medycyny ,stanął temat dawców organów.”Wąskie gardło”,aby kogoś uratować,ktoś musiał zginąć. Przykre i smutne.Chyba we Francji pojawiła się idea wykorzystania do przeszczepów organów odpowiedniej rasy świni białej hodowanej do określonej wagi wg potrzeb pacjenta.Uczeni,medycy ,fizjolodzy,hodowcy byli zdania ,że organizm świni domowej rasy białej(nie żadne czerwone Duruc meksykańskie,czy czarno-białe puławskie) jest bardzo podobny w budowie,fizjologii ,psychice,zwyczajach do…ludzi.Nawet morfologia krwi,ciśnienie jest podobne,prócz rozrodu,bo loszka dopuści knura tylko w końcowym momencie rui(trzeci dzień),wtedy stoi niewzruszona,pozwala i jest pewna ,że została zapłodniona.I o to loszce chodzi,co zdaniem uczonych świadczy o posiadaniu psychiki przez loszkę.

  No i stanęła sprawa świńskich serc jako donnerów.Odpadają wszelkie problemy etyczno moralne,wielkie koszty związane z transportem serca z wypadku drogowego itd.Uczeni mieli i mają pewność,że serduszko świni nie będzie problemem dla ludzkiego systemu obronnego i kwestia odrzutu jest minimalna,tem bardziej,że jest duży postęp w wymyślaniu nowych substancji wspomagających organizm człowieka w zakresie akceptacji obcego organu.
  Jest nawet przekonanie naukowców ,że jeżeli pacjent był i jest z charakteru, z natury świnią,to problem odrzutu sprowadza się praktycznie do zera.

  Kiedy, ja tak głęboko naukowo,wyczerpująco wyjaśniałem zebranym w świetlicy wiejskiej mieszkańcom całą problematykę przeszczepów serc świńskich,to na sali było pozytywne poruszenie,że …idzie konunktura na chów świń.Ale zaraz skorygowałem dane,bo poinformowałem,że takie świnki od 65kg do 90kg będą hodowane w specjalnych ośrodkach i na specjalnych zasadach.

  Na koniec tego szkolenia nie wytrzymała żona sołtysa,która do mnie tak;…”panie ,pan młody,przystojny,dobrze wykształcony,nauczyciel,dobrze mówisz,ale powiedz pan szczerze,czy to świńskie serce będzie tak kochać jak ludzkie?”.
  I tu mnie załamała…
  I to by było na tyle.

 12. AlexSailor said

  @Parva

  To jest zjawisko przyrodnicze.
  Około 15% ludzi w ogóle rozumie co się do nich mówi i rozumie rzeczywistość.
  A tylko 5% populacji jest w stanie o tym rozmawiać, to jest dać wyraz swoim przekonaniom lub wiedzy.

  W czasie I WŚ brytyjska propaganda głosiła brytolom, że Niemcom wyrastają rogi oraz, że zjadają oni niemowlęta i dzieci.
  I jeden z najlepiej wyedukowanych przez państwowe szkolnictwo narodów UWIERZYŁ W TO.
  Tylko 15-25 brytoli wątpiło w te bzdury, reszta uwierzyła.

  Te badania były potwierdzone w różnych innych sytuacjach i miejscach.

 13. parva said

  O wystepowaniu poszczegolnych cech w populacji mowi krzywa Gaussa,ktora wskazuje ,ze tych przecietnych jest najwiecej,a tych wybitnie inteligentnych jest maly procent.Zewnetrze wrazenie jakie stwarzaja ludzie jest mylace,wiec zakladam ,ze mam szczescie i wlasnie trafiam na reprezenata ”skrajnie ” zlokalizowanym na tym wykresie .Korzystam z przywileju naiwnosci i nadziei.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: