Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Nadchodzi znieczulenie

Posted by Marucha w dniu 2014-12-22 (Poniedziałek)

Tydzień poprzedzający tydzień świąteczny, to w Polsce – jak powiedziałby Witkacy – „los ultimos podrigos”, czyli ostatnie podrygi przed pogrążeniem się całego naszego nieszczęśliwego kraju w nirwanie, z której zacznie się ocykać dopiero w okolicach Trzech Króli.

W tym okresie łączą się ekstrema, to znaczy – wierzący i niewierzący, partyjni i bezpartyjni, żywi i u…, no nie, aż tak dobrze, to u nas nie jest, chociaż skoro zdarzają się coraz liczniejsze przypadki bilokacji związane z sejmowymi kilometrówkami, to dlaczegóż pewnego dnia nie mogłoby dojść do pojednania, a nawet – zjednoczenia żywych i umarłych? Skoro posłowie Twojego Ruchu, a ściślej – grupa, która opuściła dziwnie osobliwą trzódkę biłgorajskiego filozofa, by utworzyć „niezależne” koło „Gospodarka durniu”, czy może „”Gospodarka d’abord” – bo różnie o tym tworze mówiono – przechodzi do Polskiego Stronnictwa Ludowego, to od razu można wyciągnąć co najmniej dwa wnioski.

Po pierwsze – gdzie przesunęło się serce tubylczej gospodarki, a po drugie – że uczestnicy tego transferu najwyraźniej liczą na drugie życie w następnej kadencji Sejmu – już jako „ludowcy”, czyli chłopi z Marszałkowskiej. Jak bowiem wiadomo, najcięższa jest dola chłopa, a chłopem jest każdy – chyba, że jest babą – więc skoro PSL na tym patencie jedzie już ponad 100 lat, to czemuż nie mogliby tego spróbować i inni?

Tedy – jak wspomniałem – w okresie nirwany łącza się ekstrema – wierzący z niewierzącymi – bo i jedni i drudzy podpalają choinki, spożywają wieczerzę wigilijną, a nawet – co zakrawa na cud – dzielą się opłatkiem – z czego wynika, że ci niewierzący to tylko tak udają dla miłego grosza, bo jużci – jakoś trzeba się „pięknie różnić” – ale jak przychodzi co do czego, to znaczy – kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – to nawet i oni zaczynają mówić ludzkim głosem, niby zwierzęta.

Przychodzi im to tym łatwiej, że zgodnie z nakazami nieubłaganego postępu zwierzęta to „istoty czujące”, jak nie przymierzając – pani Katarzyna Maria Piekarska, słynna „istota czująca”, którą Leszek Miller zwabił w swoim czasie z Unii Wolności do SLD stanowiskiem wiceministra spraw wewnętrznych. „Istoty czujące” – a więc jakby ludzie, co a contrario oznaczałoby, że skoro zwierzęta – jak ludzie, to i ludzie – jak zwierzęta. Gdzież możemy lepiej się o tym przekonać, jak nie w Sejmie, patrząc na Umiłowanych Przywódców? Myszy nęcone są serem, szczury – muzyką szczurołapa, a Umiłowani Przywódcy – kasą i prestiżem wynikającym z piastowania stanowisk, zajmowania gabinetów z sekretarkami, używania limuzyn z szoferami słowem – używania życia całą paszczą – hucznie, z przytupem i hulaszczo, zgodnie ze staropolskim zaleceniem: „pij bracie, pij, na starość torba i kij”.

Oczywiście taka perspektywa nie dotyczy Umiłowanych Przywódców, którzy zgodnie ze spiżową formułą Jerzego Urbana muszą się jakoś wyżywić, toteż poprzyznawali sobie rozmaite „odprawy” – tylko zwykłych obywateli, którzy w obliczu rosnących apetytów bezpieczniackich watah i Umiłowanych Przywódców już nie dają rady wyrobić na to wszystko w podatkach. Toteż Sejm właśnie przyjął budżet na rok 2015 w którym zaplanowane zostało 46 miliardów deficytu. Ten deficyt może się jeszcze powiększyć, bo kto wie, czy rok 1014 nie będzie u nas ostatnim rokiem spokojnego słońca.

Oto bowiem przybył do naszego nieszczęśliwego kraju ukraiński oligarcha-prezydent Piotr Poroszenko i strasznie się Polakom podlizywał, a nawet – stręczył się z „pojednaniem”. „Słowicze dźwięki w mężczyzny głosie, a w sercu – lisie zamiary” – przestrzegał poeta – więc nie ulega wątpliwości, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wprawdzie Ukraina po przewrocie, jaki za przyzwoleniem prezydenta Obamy obstalował sobie Piotr Poroszenko, nie tylko brnie od sukcesu do sukcesu, ale nawet dostaje od tego zawrotów głowy – ale czyż nawet w tej sytuacji nie przydadzą się jakieś pieniądze? Jasne, że się przydadzą, toteż nawet pan prezydent Komorowski ze słynną u niego spostrzegawczością zauważył, że nie ma żadnego embarga na dostawy broni na Ukrainę. I słuszna jego racja – potwierdził to nawet ostatni szczyt NATO w Newport zauważając, że wprawdzie NATO dostarczać na Ukrainę broni nie będzie, ale każde z państw członkowskich, jeśli tylko zechce, może to uczynić.

Toteż nic dziwnego, że prezydent Poroszenko przyjechał w tej sprawie akurat do Warszawy. Jużci – Warszawa to najbardziej frajerska stolica w Europie, wiec jak dostanie rozkaz, żeby Ukrainie przekazywać broń, to przekaże wszystko, co tylko ma, nie oglądając się na ekwiwalent. Bo inne państwa, to znaczy – państwa poważne, w odróżnieniu od państw pozostałych, najsasmpierw spytałyby prezydenta Poroszenki, czy aby ma czym zapłacić. U nas jednak takie pytanie uchodziłoby za nietaktowne tym bardziej, że na takich dostawach broni można ukręcić lody co najmniej podobne do tych, jakie razwiedka ukręciła na Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Jak pamiętamy, pod pretekstem wykupu długów wydoiła ona z Rzeczypospolitej 1 700 mln dolarów, ale długów wykupiono tylko za 60 milionów. Reszta została rozkradziona tak dokładnie, że do dzisiaj nie pozostał po tym żaden ślad – chyba, żeby za taki ślad uznać liczne stare rodziny, potężne ubeckie dynastie, jakie pojawiły się w naszym nieszczęśliwym kraju po transformacji ustrojowej.

To jednak byłoby w najwyższym stopniu nietaktowne – i właśnie dlatego niezależna prokuratura właśnie przesłuchuje w Belwederze prezydenta Komorowskiego w charakterze świadka w związku ze śledztwem w sprawie domniemanej próby przekupstwa w celu uzyskania pozytywnej weryfikacji funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych.

Podejrzanym w tej sprawie jest dziennikarz Wojciech Sumliński, ale tak naprawdę chodzi o osaczenie złowrogiego Antoniego Macierewicza, któremu okupująca Polskę soldateska nie może wybaczyć chwilowego przerwania dobrego fartu. Chwilowego – bo po pięciu minutach strachu soldateska znowu nabrała otuchy tym bardziej, że pułkownik Leszek Tobiasz, główny świadek w „aferze marszałkowej”, to znaczy – w związku z podejrzeniami kierowanymi w stronę pana marszałka Komorowskiego – zatańcował się był na śmierć na balu OHP w karnawale w 2012 roku – oczywiście nie tylko „bez swojej wiedzy i zgody”, ale również – „bez udziału osób trzecich”. Dlatego teraz pan prezydent Komorowski będzie mógł już bez najmniejszych obaw, z czystym sumieniem zeznać całą prawdę i tylko prawdę – tak mi dopomóż Bóg – jak przystało przed świętami Bożego Narodzenia.

Czy jednak wystarczy to do osaczenia złowrogiego Antoniego Macierewicza? Gdybym to ja był na jego miejscu, to na wypadek, gdyby z jasnego nieba trafił mnie piorun kulisty, zaraz w niezależnych mediach głównego nurtu – ale nie u nas, bo u nas wiadomo, że niezależne media pozostają pod specjalnym nadzorem razwiedki – tylko w niezależnych mediach zagranicznych zaczęłyby ukazywać się jeden za drugiem kompromaty – i to nie w sprawie jakichś tam resortowych „Stokrotek”, tylko najbardziej krwistych sprawach, gdzie w grę wchodzą ciężkie miliardy, fabryki, kopalnie, ziemia, lasy, bydło, no i oczywiście – ludzie.

A ponieważ nie ulega wątpliwości, że złowrogi Antoni Macierewicz nie jest głupszy ode mnie, toteż niezależna prokuratura ma twardy orzech do zgryzienia, żeby zadośćuczynić świętej sprawiedliwości, jednak bez szkody dla razwiedki, która w przeciwnym razie musiałaby nie tylko przypomnieć niezależnym prokuratorom, skąd wyrastają im nogi, ale przede wszystkim wsadzić końce śledztwa w wodę.

I dopiero na tym tle lepiej rozumiemy, dlaczego prezydent Poroszenko, co to, wraz z premierem Arszenikiem Jaceniukiem buńczucznie zadeklarował intencję zwalczenia na Ukrainie korupcji do roku 2020, przyjechał akurat do Warszawy, by skorzystać z tutejszych doświadczeń. I słuszna jego racja – bo u nas walka z korupcją trwa już nieprzerwanie 24 lata, a przecież nie tylko końca nie widać, ale nawet można odnieść wrażenie, że dopiero zaczynamy. Takich doświadczeń nikt nie powinien lekceważyć, przeciwnie – każdy powinien takie starania docenić i dlatego między innymi stare kiejkuty nie ukrywają rozgoryczenia z powodu noża, jaki Amerykanie z partii demokratycznej, przekomarzający się z Amerykanami z partii republikańskiej, wbili im w plecy raportem o tajnych więzieniach CIA w naszym bantustanie.

Na szczęście zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi – okres nirwany, w którym można będzie znieczulić wszelkie bóle – aż do bolesnego powrotu do rzeczywistości, nie wcześniej jednak, aż w okolicach Trzech Króli.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 23 do “Nadchodzi znieczulenie”

 1. do autora said

  Mógłby Pan autor zamiast utrwalać w narodzie stereotyp biadolących i pokrzywdzonych, którzy wybaczą jak się pożalą gdyż im ulży wtedy, mógłby on przynajmniej takich wypocin nie serwować i to byłby dla niego krok największy w Polski Patriotyzm.

 2. NICK said

  Życzę więc Panu Stanisławowi, tak po ‚świecku’, przyjemnego znieczulania. Może i ‚nirwany’?
  U mnie będzie to okazja do wszelakich, POWAŻNYCH dyskusji. W gronie rodzinnym i znajomych.
  Nade wszystko zaś do jednania. Z Jezusickiem a za sprawstwem Jego – ze wszystkimi.
  „Bóg się rodzi, moc truchleje” (…) „a Słowo Ciałem się stało i mieszkało między Nami”.
  Pozdrawiam „Do Autora”. Typowa i dobra składnia. 🙂

 3. Filo said

  Widac w sferze karpia niewiele sie zmienilo od czasow PRL-u.
  Tyle, ze w PRL-u mozna bylo stac w kolejce i nikt sie nie bal, ze go zamorduja..

 4. NICK said

  Panie Filo, wypisz, wymaluj. 🙂
  Kupiłem raz tego lidlowskiego karpia, pisałem, nawet Cyklop od niego uciekał… .:)

 5. RomanK said

  Szanowny panie Gajowy.
  W roku 2009 wyszla z Instytutu Stratfor ksiazka jego szefa pana Georga Friedmana -Nastepne 100 lat…/The Next 100years/
  Pisalem o niej reklamujac na Gajowce..ale przeszla tak jakos bez echa…w tloku tradycyjnych tokowan i emmpstrembzdremow…
  Gdyby nie to, ze dokladnie wiem czym jest Stratfor i dla kogo pracuje za ciezkie pieniadze..machnalbym reka na te wypociny..ale..widzac rozwijajaca sie sytuacje wrocilem do niej bo okazuje sie, ze to co pisal- jako futurolog…zaczyna sie realizowac niczym Master Plan….
  Sprawdzam sobie rozne sides..i oto okazuje sie- ze nawet krotka recenzja na Wikipedia dostepna jest tylko w jezyku angielskim, rosyjskim i ukrainskim…w zadnym innym…
  Pozwoli pan, ze zamieszcze tlumaczenie tego co tam zawiesili..polecajac ksiazke do dokladniejszych studiow…jako prezent na Swieta…:

  The Next 100 years- Nastepne Stulecie- George Friedman -2009

  Excerpt:
  Nastepne Stulecie.
  Friedman przewiduje, że Stany Zjednoczone pozostaną dominującym globalnym supermocarstwem w 21 wieku, a historia 21 wieku będą polegać głównie na próbach innych mocarstw rzucania wyzwan amerykańskiej dominacji. Chociaż traktuje głównie o geopolityce i wojnach w 21wieku, książka omawia tez, również niektóre prognozy gospodarcze, społeczne i technologiczne 21 wieku.

  Druga Zimna Wojna

  W 2010s, konflikt między USA i islamskimi fundamentalistami wygasnie, a druga zimna wojna, mniej zacieta i krótsza niż pierwsza, nastapi między Stanami Zjednoczonymi i Rosją. To będzie charakteryzowalo sie rosyjskimi próbami rozszerzenia strefy wpływów w Europie Środkowej i Wschodniej, w połączeniu z rozwijaniem rosyjskich zdolności wojskowych. W tym okresie sila militarna Rosji będzie wyzwaniem dla regionalnych interesow Stanow Zjednoczonych.Stany Zjednoczone staną się bliskim sojusznikiem niektórych krajow Europy Środkowej i Wschodniej, z których każdy będzie stawial opór rosyjskim zagrożeniom geopolitycznym w tym okresie. Friedman spekuluje w książce, że Stany Zjednoczone będą prawdopodobnie stana się bliskim sojusznikiem niektórych krajow Europy Wschodniej: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, i Rumuni. Około 2015 roku taki sojusz polsko-wojskowy krajów w Europie Wschodniej zaczynie się tworzyć i nazywa to „Polskim blokiem”.

  Fragmentacja Rosji i Chin

  We wczesnych latach 2020s, nowa zimna wojna się skończy, gdyz gospodarcza i polityczna presja na Rosję w połączeniu ze spadkiem ludności Rosji i słaba infrastruktura, doprowadzi federalny rząd Rosji do całkowitego upadku, podobnie- jak dzialo sie to w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Dotknie to tak samo innych kraje byłego ZSRR , ktore rowniez ulegna rozpadowi i fragmentacji.

  W tym czasie Chiny takze rozpadna sie politycznie i kulturowo.Książka twierdzi, że szybki rozwój gospodarczy Chin odregionalne w Chinach wzrośnie między zamożnymi regionami przybrzeżnymi, a zubożałego wnętrza.Efektem końcowym będzie rozpad regionalny kraju. Mimo, że Chiny będą nadal formalnie miec zjednoczony rząd centralny ,będzie on stopniowo tracil wiele ze swej realnej władzy,na rzecz prowincji coraz bardziej autonomicznych.

  W 2020s, upadek rządu rosyjskiego i rozpad Chin pozostawi w ogólnym chaosie Eurazję. Doprowadzi to do aneksji lub ustanowienia stref wpływów w na tym obszarze. W wielu przypadkach, liderzy regionalni dokonaja wielu secesji. W Rosji,Czeczenia i inne regiony muzułmańskie, jak i Wybrzeze Pacyfiku Dalekiego Wschodu zdobędzie niezależnosc, Finlandia przylaczy Karelie, Rumunia dokona aneksji Mołdawii, Tybet zyska niepodległość i z pomocą Indii, Tajwanu rozszerzy swoje wpływy do Chin, podczas gdy zjednoczone członkowskie, mocarstwa europejskie i Japonia ponownie ustanowia regionalne strefy wpływów w Chinach.

  Nowe mocarstwa

  W 2020s i 2030s, trzy główne mocarstwa powstana w Eurazji: Turcja, Polska i Japonia. Początkowo wspierana przez Stany Zjednoczone, Turcja będzie rozszerzać swoją strefę wpływów stajac się mocarstwem regionalnym, tak- jak to było w czasach Imperium Osmańskiego.Tureckie sfery wpływów rozciagna sie do świata arabskiego, który to w coraz większym stopniu podzieli sie jeszcze bardziej , a takze na północ, na ziemie Rosji i innych krajów byłego Związku Radzieckiego ( Ukraina i Kuban). Izrael nadal będzie silnym naródem i będzie jedynym krajem w tym regionie pozostajacym poza turecką strefę wpływów. Jednak, i Izrael będzie zmuszony pojsc na wspolprace z Turcja z powodu jej siły militarnej i politycznej .

  Japonia rozszerzy swoje wpływy gospodarcze w regionach przybrzeżnych Chin, na rosyjskim Dalekim Wschodzie i wielu wyspach Pacyfiku. Friedman przewiduje, że Japonia będzie zmieniać swoją politykę zagraniczną w tym okresie czasu, i stawac się coraz bardziej agresywna geopolitycznie, począwszy od zwielokrotnienia sily wojskowej. Friedman przewiduje, że Japonia będzie budować siłę militarną zdolną do projekcji siły w całym regionie Azji Wschodniej.
  Polska będzie nadal prowadzić swój sojusz wojskowy, „Polski Bloc”. Polska i jej sojusznicy będą potęgą, podobnie- jak w czasie polsko-litewskiej Rzeczypospolitej. Teraz, posiadając znaczną siłę militarną, Polska będzie poszerzyć swoje wpływy gospodarcze na terenia, ktore były dawniej Europejska Rosja i zaczną konkurować z Turcją o wpływy w ważnym regionie gospodarczym Doliny Wolgi. W tym czasie, programy kosmiczne dla celów wojskowych zaczną się pojawiać, a Japonia i Turcja będą coraz bardziej zaczynają rozwijać zdolności wojskowe w przestrzeni.
  Wzrost napięcia

  Na początku tego okresu, Stany Zjednoczone sprzymierza się z wszystkimi trzema mocarstwami. Do 2020 roku, Stany Zjednoczone beda sprzymierzone z Turcja i Japonia od ponad 75 lat. Jednak w latach po zakończeniu zimnej wojny i drugiego upadku Rosji, Stany Zjednoczone będą stopniowo stawac się wrogie w miare, jak Turcja i Japonia poszerzać beda swoją potęgę militarną i wpływy gospodarcze. Tworzenie regionalnych stref wpływów, Turcji i Japonii zacznie grozić amerykańskim interesom.Wzrost potęgi tureckiej i japońskiej marynarki wojennej, a zawlaszca ich działania wojskowe w przestrzeni będzie szczególnie niepokojące w Stanach Zjednoczonych.

  Japonia i Turcja, posiadające podobne interesy, prawdopodobnie stworza sojusz w końcu tego okresu, w celu przeciwdziałania przytłaczającej globalnej potędze Stanów Zjednoczonych. Książka spekuluje także, że Niemcy i Meksyk moga ewentualnie dołączyć do tej anty-Amerykanskiej koalicji, choć jest na ogół mało prawdopodobne. W nadchodzącym konfrontacji, Stany Zjednoczone będą w sojuszu z „Polskim blokiem”, prawdopodobnie z ponownie osiągajacymi stan stan stabilizacji Chinami, Indiami, Korea Zjednoczoną i Wielka Brytania. Przez lata 2040te, nie będzie globalnego napięcia i konkurencji pomiędzy tymi dwoma sojuszami.

  Zmiany demograficzne

  Książka mówi też, że dekady niskich urodzeń w krajach rozwiniętych, zwłaszcza w Europie, spowoduje dramatyczne zmian kulturowe, społeczne i polityczne poprzez pierwsza połowie 21 wieku. Kraje te będą doświadczać obciążen gospodarczych i społecznych, spowodowanych przez coraz mniejsze demografie w wieku produkcyjnym i z szybko starzejącym się społeczeństwem. W rezultacie, w ciągu dziesięcioleci w 2020s i 2030s, narody zachodnie zaczną konkurować o imigrantów. W szczególności, Stany Zjednoczone będą odbiegać od jej polityki zniechęcania meksykańskiej imigracji, i zacznie zachęcac obcokrajowców – zwłaszcza Meksykanow – aby emigrowali do Stanów Zjednoczonych.

  III wojna światowa

  W połowie 21 wieku, około roku 2050, trzecia wojna światowa rozegra się, między Stanami Zjednoczonymi, „Polskim blokiem”, Wielka Brytania, Indiami i Chinami z jednej strony, oraz Turcja i Japonia z drugiej. Niemcy i Francja wejda do wojny w jej późnych stadiach po stronie Turcji i Japonii. Według książki, wojna rozpoczynie sie od skoordynowanego turecko-japońskiego zaskakujcego ataku Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników. W książce, Friedman zakłada, że atak będzie miejsce w dniu 24 listopada 2050 o 5:00 pm, w czasie Święta Dziękczynienia. [1]

  Japońsko-turecki sojusz początkowym uderzeniem sparaliżuje zdolności wojskowe Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników.Sojusz polsko-japoński spróbuje rozpocząć negocjacje, domagając sie by Stany Zjednoczone akceptowaly stan tureckiego-japońskiej w sojuszu- jako rownoprawne Mocarstwa. Jednak Stany Zjednoczone odrzucając takie zasady wybiora wojnę, odmawiając przyjęcia tureckiej i japońskiej hegemoni nad Eurazją.Sojusz turecko-japoński początkowo będzie posiadać przewagę wojskową po paraliżujących wojsko Stanów Zjednoczonych uderzeniach podczas pierwszego ataku. Jednak w miarę postępu wojny, równowaga sił zacznie przesuwać się do odbudowujacych swoje sily Stany Zjednoczone i zwiększajacych swoje zdolności wojskowe i ich pionierskiego wykorzystania nowych technologii wojskowych.Wojna ostatecznie kończy się zwycięstwem przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

  Główna brońia tej wojny będa dalekiego zasięgu naddźwiękowy samoloty i super zrobotyzowna piechota w wysoko zaawansowanych technologicznie zbrojach osobistych. Kontrola przestrzeni będzie kluczowa w trakcie konfliktu z systemami broni w przestrzeni kosmicznej i bazami wojskowymi na Księżycu, które odgrają znaczącą rolę.Wojna będzie trwała około dwóch lub trzech lat. Według Friedmana, wojna będzie wojna ograniczona, bardzo różniaca się w prowadzeniu niż znane nam wojny totalne, takie- jak II wojna światowa 20 wieku. Friedman twierdzi, że będzie to mozliwe z uwagi na fakt, że wszystkie główne siły zaangażowane w konflikt będa posiadać broń jądrową, i że stosowanie amunicja systemów precyzyjnego rażenia będzie minimalizować dodatkowe szkody. Friedman szacuje, że wojna będzie kosztować gdzieś około 50.000 życ ludzkich.

  Po wojnie

  Po wojnie, Stany Zjednoczone będą mialy nowy powojenny boom, który rozpocznie się w 2050 po wojnie i trwac bedie cale lata 2060s.Ożywienie gospodarcze przyjdzie w wyniku zwiększonych wydatków obronnych, które prowadzą do rozwoju nowych technologii, które będą sprzyjać dramatycznemu wzrostowi gospodarczemu i zwiększeniu wpływow amerykańskich na całym świecie. Ponadto problemy gospodarcze nałożone przez masową emeryturę wyżu demograficznego znikną -jak ostatni z boomersow umrze.

  Stany Zjednoczone będą nadal militarnie i politycznie dominowac nad światem, a także umocnia swoją hegemonię w przestrzeni. W szczególności, to będzie działać, aby utrzymać inne korzysci z rozwoju zdolności wojskowych w przestrzeni. Tymczasem, Turcja zachowa większość swojej strefy wpływów, choć de facto jego imperium będzie coraz bardziej niespokojne w wyniku klęski, podczas- gdy w Japonia straci swoją własną strefę wpływów. Pod rzadami podyktowanego przez USA traktatu, który skończy III wojnę światową, ograniczenia wojskowe zostana nałożone na Japonie i Turcje, choć w praktyce będą one niewykonalne, a „jedynie satysfakcjonujacym zwyciezce upokorzeniem pokonanego”.

  Tymczasem sila Polski będzie rosnąć ze względu na rozszerzoną wielkości bloku polskiego w wyniku wojny. Choć jego infrastruktura i gospodarka zostanie rozbita, to mimo- że poniesie szczególnie ciężkie straty, Polska będzie eksploatować Polski Blok zwiększonej strefy wpływów, aby odbudować swoją gospodarkę.Stany Zjednoczone zaczną patrzeć na rosnącą siłą Polskiego Bloku jako potencjalne zagrożenia w przyszłości. Aby zapobiec polskiej hegemonii w Europie, Stany Zjednoczone- sprzymierza się z jego byłym wrogiem Turcja, jak i WielkaBrytania, aby zapobiec Polskiej zdominacji Europy i nie dopuscic Polsk do programow z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej do celów wojskowych.
  Konflikt amerykańsko-meksykański

  Według książki, Ameryka Północna pozostanie środkiem ciężkości światowego systemu gospodarczego i politycznego, przez co najmniej kilka wieków po 21 wieku. Jednak to nie gwarantuje, że Stany Zjednoczone zawsze będą dominować w Ameryce Północnej. W kolejnych dekadach po wojnie, zaczynając w 2070s, napięcia między Meksykiem i USA wzrośna. W tym czasie, po dziesięcioleciach masowej imigracji, wiele części Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza południowy zachod, będzie głównie etnicznie, kulturowo i społecznie meksykańskie. W tym okresie wiele etnicznych Meksykanów mieszkających w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza mieszkających w meksykańskiej cesji, będzie coraz bardziej unikac asymilacji do kultury amerykańskiej. Ze względu na fakt, że będą żyć w regionie, głównie meksykańskim, a także w pobliżu Meksyku. Zmiany demograficzne będą nieodwracalne. Większość Meksykanów w USA Southwest zidentyfikuje sie jako Meksykanie, a nie Amerykanie, a ich lojalność narodowa przynalezec będzie do Meksyku, a nie do Stanach Zjednoczonych. W tym okresie, Meksyk doświadczy znacznego wzrostu gospodarczego i wzrostu populacji. Pod koniec 21 wieku, potęga militarna i gospodarcza Meksyku wzrośnie ogromnie i będzie w stanie zakwestionować dominacje Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W uzupełnieniu do rebelii wznieconej przez meksykańskich separatystów, politycznych, kulturowych i napięć militarnych między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem dojdzie do pelni rozwiniętej konfrontacji.

  Długotrwały kryzys między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem będzie wynikal z tego, ze po pierwsze Stany Zjednoczone nie będą w stanie rozwiązać go poprzez użycie siły militarnej. Większość świata, nieufna wobec amerykańskiej dominacji, potajemnie pokladac bedzie nadzieję na meksykańskim zwycięstwie, zwłaszcza Polska i Brazylia, ale żaden inny naród bezpośrednio ingerować w ten konflikt nie bedzie. Ostateczna przepowiednia Friedmana jest to, że konflikt będzie kontynuowane w 22 wieku.

  Prognozy technologiczne

  Wśród prognoz technologicznych dokonywanych w książce są, rozwój hypersonicznych samolotów i rakiet i nowych technologii kosmicznych, które będą wspierać rozwój baz wojskowych na Księżycu i załogowych wojskowych platform na orbicie (o których mowa w książce jako „Wojny Gwiezdne” ). Dodatkowo, ziemia zacznie czerpac energie słoneczną zebrana ze satelitów w postaci promieniowania do odbiorczych stacji na ziemi i dramatyczny postęp w robotyce i naukach genetycznych doprowadzi do wielkiego postępu w wydajności pracy, a także możliwość masowego wzrostu ludzkiej długowieczności.

  Oprac. RomanK

 6. Sołtys said

  @4 W ubiegłym roku podobno takie lidle zasilono karpiem z okolic Czarnobyla być może w tym też.

 7. Zerohero said

  @RomanK

  Dziękuję Panu za świąteczny prezent. No cóż…Nie pierwszy to raz gdy pierwszymi wiedzącymi o wojnie okazują się różnej maści Friedmany :). Za istotne uznałbym prognozy bliksodystansowe. Z pewnością zimna wojna z Rosją była przez „friedmanów” zaplanowana, natomiast rozpad Rosji i Chin to takie trochę myślenie życzeniowe. Interesujące, że do 2020, 2030 powinien się rozpaść dolar (długi USA staną się niemożliwe do obsłużenia), a na ten czas wyznaczono upadek Rosji i Chin…

  Polska jako regionalne mocarstwo – to jest pewnie tani chwyt na Polaków, żeby rajcowali się słodkimi wizjami obiecywanymi przez Wujka Sama. Powierzono nam misję podobną jak Ukraińcom, tzn. rolę gołodoopców z zaślinionym pyskiem szarpiącym ruską nogawkę. Bedzie głodno, zimno, a gdzieś tam na horyzoncie Wielka, od Morza do Morza. Obiecanki skrojone pod umysł 13 latka. Pan Friedman chyba dobre ocenił przeciętnego Polaka…

  Wieszczenie rozwoju techniki aż do 2050. Nawet autorzy master planów nie wiedzą jakie możliwości da przyszła technika. To jest bzdura.

  III Wojna światowa „energetyczna”, ale bez udziału broni jądrowej – mocno wątpliwe. Skąd niby atakowany ma wiedzieć czy np. te 3000 zbliżających się rakiet i samolotów niesie konwencjonalne ładunki czy nie? 4 minuty na decyzję, a potem będzie za późno…

  Dziwne, że autor skupił się na robotach i rakietach, gdy tymczasem najbardziej obiecującą bronią jest GMO, wirusy i nanoinżynieria, bo wroga można zaatakować tak, że nawet nie zorientuje się o co chodzi.

  Innymi słowy: pozycja wartościowa, ale nie jako prognozy (to jest śmieć), ale chciejstwo pewnych ośrodków. Warto też wiedzieć co czytają nasze „elity”.

 8. NICK said

  Ponieważ mogę się wyłączyć na czas Świąt, acz nie obiecuję, z całego serca: ‚wszystkim życzę aby radość z Narodzenia Zbawiciela, Boga-Człowieka, Jezusicka, Was nie opuszczała. A obiecane Zbawienie zawsze było wskazówką do czynów Naszych, także czysto ludzkich’.

 9. revers said

  najwazniejsze ze Hanuki pala sie na czas od Knesejmu W-wa po Pejsoparlament PE a przewodza sami polskojezyczni Czarnieccy, na Ukrainie juz tworzy sie desant polskojezycznych Wisniowieckich ktorzy nie jeden „Dom Polski” zamienia na swoje kamienice lub koszerne majatki w ziemi do pobierania unijnych doplat za bezplodna trojpolowke lub z 100% GMO.

  mozna i tak swietowac z sw.Grzegorzem bez koled.

 10. revers said

  ad5

  inni politrucy prognozuja wojne juz na rok 1920 , i lacza ja z dysersyfikacja uranu, depozytami rezerw zlota, w tym depozytach Roszildow w zlocie w Szanghajskich bankach, czy w wolframie trudno dociec.

  http://rusvesna.su/recent_opinions/1419188574

 11. marta15 said

  specjalnie dla pana Michalkiewicza piekny fragment z viola de gamba

 12. Misiek said

  Ad Zerohero #6
  10/10

 13. revers said

  -2020- co wiaze sie amerykanska strategia krotkich lokalnych wojen i rewolucji, zapoczatkowanych na balkanach, w Iraku.

 14. RomanK said

  Panie Zerohero…:”nasie elity”nie tylko czytaja nasie elity to studiujom dogembnie..i gemboko siem tego..oraz zapamientujom najmniensze szczeguy na kursach w USA… Po ktorych przyjezdzajom namaszczeni i nauczeni i gotowi i zwarci …
  Niejaki W, Olejniczak wlasnie wrocil po szkoleniu s USA i zrezygnowal ze startu wyborach z SLD:-)))))on juz wie ze komuchom nie nie nada przeszkadzac narodofcom:-)))

 15. NC said

  Re 6: Ogólnie Friedman bredzi, np: ” Friedman zakłada, że atak będzie miejsce w dniu 24 listopada 2050 o 5:00 pm, w czasie Święta Dziękczynienia”, etc.

  Dodam jednak przestrogę, że kiedy Friedman pisze Polska, ma na myśli Judeopolonię.

 16. rafal z said

  To nie jest tani chwyt dla Polakow. Polacy nie czytają. Maja TV. Pan Friedman próbuje ichnie chciejstwo zbudować na realnych procesach. Otóż każde imperium ma to do siebie ze ma swój początek i koniec. Narodziny, zycie, smierc dotyczy wszystkiego. Ot natura. Chcąc przetrwać musisz… wiedziec kiedy zacząć inwestowac… w nowa ziemie obiecana… ksztaltujac… ja od samego poczatku. Decyzja padła na „polski bloc” co wcale nie znaczy ze chodzi o Polakow. Chodzi o ziemie Polski, Ukrainy i inne które są doskonale do egzystencji i rozwoju człowieka. Poza tym jest wiele innych aspektów które lacznie spowodowały taka a nie inna… decyzje

  Symbolicznym… upadkiem obecnego imperium było zburzenie wieżowców w NY. Właścicielem ów budynków był Pan Silverstein. Popatrzcie gdzie dotychczas inwestował… i gdzie zainwestował pieniądze… po symbolicznym upadku

 17. bart said

  Pani MArto, nie wiedzialem, ze vijuela jest jeszcze w uyciu. Dziekuje za hiszpanski zalacznik.

 18. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Zamiast Chwali Boga, to wciaz chwalimy supermarkety i opodatkowane tam dobra materialne…przez koszernych posrednikow….
  Wyglada na to, ze wciaz uczesnitniczymymy w „wyscigu szczurow” w/g znanej ksiazki Orwella…
  Jak dlugo jeszcze???
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Marek said

  Symbolicznym… upadkiem obecnego imperium było zburzenie wieżowców w NY. Właścicielem ów budynków był Pan Silverstein. Popatrzcie gdzie dotychczas inwestował… i gdzie zainwestował pieniądze… po symbolicznym upadku
  ==========
  Mógłby Pan w paru zdaniach coś więcej napisać o inwestycjach silvera?

 20. bardzo said

  Znieczulenie już nadeszło i ma sie doskonale dziekuję Bardzo.

  Zło i nienormalność proklamowało sie religią, a jednocześnie przywileje umieściło na tym samym miejscu co prawa, czyli należności. Stąd jeden krok do jazgotu o równouprawnienie, który natychmiast został uczyniony, a co zaowocowało niezwykłymi przywilejami dla krańcowo zdegenerowanych grup. Niedawno udało sie to środowisku pedalskiemu, ze wszystkimi wyobrażalnymi tego konsekwencjami, teraz zupełnie jawnie szataniści krzycza o specjalne przywileje dla swojego nurtu, który zwą religią. Nie pomoże obłudny wykręt, że nie chodzi wcale o demonstracje szatanizmu, ale raczej o poparcie indywidualistycznego podejscia do swiata („Największym darem jest wiedza” – kolejna ukradziona prawda i proszę mi tu ironicznie nie wołać aj, aj).

  Ale do rzeczy. W stolicy stanu Michigan, Lansing obok tradycyjnej szopki przed budynkiem władz stanowych szataniści ustawili swoje symbole, mianowicie węża z rozdziawiną agresywnie paszczą owiniętego dookoła krzyża o wymiarach metr na metr, przy czym krzyż nie jest satanistycznie odwrócony, co ma znaczenie.

  Więcej o tym poniżej:

  http://www.foxnews.com/us/2014/12/22/satanic-temple-christian-state-senator-mount-dueling-displays-outside-michigan/

  Także satanistyczna wystawa ustawiona jest obok szopki w stolicy Florydy:

  http://jezebel.com/florida-to-allow-holiday-monument-to-satan-in-state-cap-1666402857

  Ale nie to jest przerażające, tylko reakcja przeciętnego hamburgera. Otóż on czuje się dumnym, żę prawo wynikające z pierwszej poprawki do konstytucji jest respektowane.

  Oczywiście, ze większość populacji owe prowokacje odbiera jako odrażające, ale pisze się w mediach głównie o tych, którym się to podoba.

  Jak powiadam od wielu lat, zastąpienie etyki prawem daje efekty katastrofalne. Jak widać, prawo już zastąpiło nie tylko etykę, ale zwyczajny rozsądek. A interpretacja prawa prowadzi tam, dokądkolwiek interopretator sobie może zażyczyć. Ważne, by krzyczał odpowiednio głośno, szybko I dużo.

  Nadejdzie czas, że masa to zaakceptuje.

  Tak samo, jak już zaakceptowała prawdę, w myśl której widząc katolika należy szybko uciekać, bo to pedofil.

  Będzie gorzej.

 21. Halszka said

  ad 19
  Właścicielem wież WTC w Nowym Jorku był istotnie pan Silverstein, ale bodajże dopiero od pół roku. Ledwo zdążył biedak szczęśliwie ubezpieczyć te wieżowce, zresztą na bardzo godziwą sumę.

 22. Miet said

  Re.20.
  Pozdrawiam Panie Bardzo i dziękuję za te ważne spostrzeżenia ze stolicy stanu Michigan.
  Jako stary Michigander (mieszkałem tam 20 lat) bardzo ubolewam nad tym co Pan opisał. Może na północy stanu życie było bardziej normalne – poznałem tam wielu wspaniałych ludzi, z którymi do tej pory łączą mnie więzy przyjaźni.
  Gdy wyprowadzaliśmy się na emeryturę do Kalifornii, wielu z nich mówiło, że oni nie opuszczą Michigan, gdyż uważają, że wtym Stanie jeszcze można żyć w starym, dobrym, amerykańskim stylu, według starych, dobrych i sprawdzonych zasad etycznych.

  Pisze Pan prawdę – wszelkie zło panoszy się co raz bardziej i zabezpiecza swój status poprzez prawo – to jest przerażające.

 23. rafal z said

  Marek said
  2014-12-23 (wtorek) at 15:32:04

  Silverstein inwestował tylko i wyłącznie w NY i okolicach. Dostał „licencje” na zrobienie biznesu życia. Na krótko przed zamachem 11-09-2001 wykupił ów nieruchomości i ubezpieczył na okoliczność… zamachów terrorystycznych. Zgarnął fortunę. Po tym wydarzeniu zmienił swoją strategię i założył spółkę z … „naszym” Kulczykiem. Kwota przeznaczona na inwestycje w nowej spółce wynosi 666 mln $

  patrz: http://www.bloomberg.com/news/2011-12-08/silverstein-links-with-poland-s-richest-man-for-first-property-deal-abroad.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: