Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rosja liderem w rankingu najlepszych uczelni wyższych QS

Posted by Marucha w dniu 2014-12-22 (Poniedziałek)

W środę opublikowano ranking QS World University Rankings: Rozwijająca się Europa i Azja Środkowa 2014/2015. W pierwszej setce znalazło się 26 rosyjskich uczelni wyższych, po 10 uniwersytetów z Czech i Turcji, 9 z Polski, 8 z Kazachstanu i po 6 z Węgier i Ukrainy.

Dyrektor regionalny ds. Europy Wschodniej i Azji Środkowej organizacji QS Quacquarelli Symonds Zoja Zajcewa powiedziała Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossiya Segodnya”, że w rankingu znalazło się w sumie 30 państw:

Rosja okazała się liderem pod względem liczby najlepszych uniwersytetów, które znalazły się w pierwszej setce dla tej grupy państw.

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych uczelni wyższych QS krajów rozwijających się Europy i Azji Środkowej zajął Uniwersytet im. M.W. Łomonosowa w Moskwie (MGU), drugie miejsce ex aequo przypadło Nowosybirskiemu Uniwersytetowi Państwowemu i Uniwersytetowi Karola w czeskiej Pradze.

W trakcie tworzenia rankingu przeanalizowano działalność 368 uczelni wyższych, z których 255 nigdy wcześniej nie trafiało na listę QS. Miejsce uniwersytetu w rankingu zależało od kilku czynników: opinia pracodawców, opinia wykładowców, wykładowcy zagraniczni, studenci zagraniczni, stosunek liczby wykładowców do studentów, publikacje naukowe, odsetek wykładowców z tytułami naukowymi, skuteczność zasobów internetowych.

Sekrety sukcesu

Rektor Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno-Fizycznego Michaił Strichanow, komentując ranking, w którym instytut zajął ósme miejsce wśród rosyjskich uczelni wyższych, powiedział, że „uniwersytet poprawił swoją pozycję, ponieważ obrał kurs na realizację magicznej edukacyjnej triady: jakość nauki opiera się na przemysłowej produkcji innowacji, łącząc zwrotną informację z procesem edukacyjnym”.

Kolejny sekret sukcesu Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno-Fizycznego polega na tym, że uczelnia orientuje się na odnoszące sukcesy korporacje państwowe, np. Rosatom. Za główny problem uczelni technicznych w kraju Strichanow uważa „kombinację tematów cywilnych i obronnych”. Rektor przypuszcza, że w tej kwestii „należy skupiać się na najlepszych międzynarodowych standardach, wykazujących synergiczny związek, w którym badania w sferze obronnej nastawione są na podnoszenie poziomu badań w sferze cywilnej”.

Wypowiadając się na temat znaczenia rankingów edukacyjnych, rektor podkreślił, że podobnego typu badania „nie są jedynym wskaźnikiem odnoszenia sukcesów przez uczelnie wyższe, ale są to konieczne ramy, z którymi powinny się one liczyć. Ranking dostosowuje rosyjski system kształcenia do międzynarodowych standardów i ostro dyscyplinuje pracowników uczelni”.

Strichanow ocenia wyniki rankingu, jako „wielki sukces rosyjskiego systemu kształcenia”, ale uważa za powszechny problem „rozpoznawalność marki”:

Powinniśmy dokładać starań, aby rosyjskie uniwersytety stały się bardziej rozpoznawalne, rektorzy – ujmujący, portale – otwarte, a język angielski – jasny. W rankingach najważniejsze jest nie zwycięstwo, a praca nad błędami.

Natomiast rektor Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego im. N.E. Baumana Anatolij Aleksandrów skomentował ranking QS w następujący sposób: „Obiektywna ocena ma ogromne znaczenie, ale nie można je absolutyzować. Podobnie jak nie powinno się porównywać okrągłego z ciepłym. Dla naszego uniwersytetu najważniejszym celem nie są badania naukowe i publikacje, a opracowywanie nowego materiału, innowacje”.

Znaczenie wzajemnej współpracy między rosyjskimi uczelniami podkreśliła rektor Moskiewskiego Instytutu Stali Alewtina Czernikowa. „Każdy uniwersytet posiada swoje silne strony, gdy je połączymy, wygrają na tym wszyscy”- powiedziała, wskazując na pozytywne doświadczenie wspólnej pracy Moskiewskiego Instytutu Stali, Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno-Fizycznego i Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, które razem z Rusnano (rosyjska firma zajmująca się opracowywaniem nanotechnologii – red.) i rządem Moskwy stworzyły nowy program studiów magisterskich.

Rektor Ałtajskiego Uniwersytetu Państwowego Siergiej Ziemlukow wskazał na rolę finansowego wsparcia nauki i kształcenia przez państwo. Był on wyraźnie zadowolony z tego, że pięć syberyjskich uniwersytetów znalazło się w rankingu QS:

Cieszy również to, że w rankingu znalazło się i osiem uczelni z Kazachstanu, z którymi aktywnie współpracujemy.
Podkreślił on także znaczenie pozycjonowania Azji Środkowej w przestrzeni edukacyjnej.

Szef departamentu edukacji i sfery społecznej Dmitrij Gużela zwrócił uwagę, że podobnego typu rankingi mają znacznie nie tylko dla uczelni wyższych, ale i dla samych absolwentów: „pomagają one w zorientowaniu się w przestrzeni edukacyjnej”.

Pełniąca obowiązki dyrektora regionalnego ds. Europy Wschodniej i Azji Środkowej QS Quacquarelli Symonds Irina Tołstoj powiedziała, że „takie wyniki osiąga się kosztem ciężkiej pracy”.

http://polish.ruvr.ru

Boli, że w rankingu brak wielu znakomitych polskich prywatnych Uczelni Najwyżsiejszych Akademiczniańskich, jakie miały być przyszłością polskiego systemu edukacji. Ale cóż, łapy Putina są długie….
Admin

Komentarzy 14 do “Rosja liderem w rankingu najlepszych uczelni wyższych QS”

 1. Hubert Witan said

  W pierwszej setce nie ma żadnego uniwersytetu z Rosji. Pierwszy rosyjski jest na miejscu 114. Wśród pierwszych 400 jest 5 z Rosji.
  Proszę o dokładność.

 2. Centuria said

  Re: Faktycznie. Tylem ze te listy sa bardzo niewiele warte. Ot, wezmy czolowe uniwersytety amerykanskie, jak Yale czy Harvard. Od lat rzadza nimi zydzi. I tak rzadza, ze sa tylko dwie mozliwosci dostania sie na nie – albo przez pieniadze albo przez kolor skory. Wiadomo, za najwieksze pieniadze rozumu sie nie kupi, a przez dieki kolorowi skory koncza glaby jak prezydent Obambo. Bush mial dawa dyplomy – Harvardu i Yale (nie dostal sie natomiast na panstwowy Uniwersytet Teksasu). Te renomowane uniwersytety maja tez cos takiego jak „legacy admission” czyli jak tatus skonczyl Harvard, to synek czy coreczka maja zagwarantowane miejsce.

  Sedzia Sadu Najwyzszego, Sotomayor, swego czasu sie chwalila, ze jest typowym dzieckiem affirmative action (pierszenstwo dane czarnym i latynosom). Po szkole sredniej dostala sie na renomowany uniwersytet Princetown, choc miala klopoty z czytaniem. Zaproponowano jej wiec, by cwiczyla czytajac ksiazki dla dzieci.

 3. Centuria said

  Mialo byc Re 1:

 4. Boryna. said

  Najlepszy jest uniwersytet w Warszawie, nie ma ani jednego noblisty , z wyjątkiem Środy Baumana.

 5. revers said

  Warszwaski UW tez otwiera droge do kariery desantu z Tela-Avivu, ekspertowania na zamowienie osrodkow GTW, to tam skupiaja sie glowne think tanki, eksperty Studiow Wschodnich, a na polimajdanskiej PW to nawet strategii majdanu ucza, czyli jak sprzatnac pokojowych uczestnikow majdanu i legalnych strozy porzadku i nie zostac snajperskim cynglem.

 6. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Ma Pan racje co do Yale i Harvard. Sam się dałem nabrać na te bajki przez ponad 30 lat. Jest to ta sama manipulacja jaką jest Nobel i Oskar.

  „Bush mial dawa dyplomy – Harvardu i Yale (nie dostal sie natomiast na panstwowy Uniwersytet Teksasu). ”
  „Yale from 1964 until 1968 and graduated with a major in history”
  Dostał BS w historii !!!!!

  i był pilotem którego jakoś trudno było zlokalizować w powietrze !!! Ale był na papierze.

  Same dno tam studiuje.

 7. http://www.topuniversities.com/student-info/university-news/top-100-universities-emerging-europe-central-asia

  Chodzi o ten raport, a pisiacki troll wielu ksywek, który teraz ukrywa się za ksywką Hubert Witan, łże w żywe oczy, w przerwie między udawaniem pilota F16, a obroną banderowskiej kliki zainstalowanej w Kijowie.

  W artykule stoi wyraźnie:
  QS World University Rankings: „Rozwijająca się Europa i Azja Środkowa 2014/2015”

  Co tłumaczy się na: „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia 2014/15”

  Proszę o wykopanie tego gimbusa, który odwala tutaj zleconą robotę.

 8. Albo skomentowanie jego wypocin z wykorzystaniem tego linka. Wtedy robienie smrodu przestanie być opłacalne. Sugerowałbym też opublikowanie adresu, z którego tak pilnie nadaje.

 9. Komentarz ze strony raportu
  This pilot edition of the QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia sees Russia’s Lomonosov Moscow State University take the top spot, followed by the Czech Republic’s Charles University, which shares second place with another Russian representative, Novosibirsk State University. Overall, Russian universities claim the largest share of the region’s top 100 universities, with 26 entries. The Czech Republic and Turkey have 10 apiece, Poland nine, Kazakhstan eight, and Hungary and Ukraine six each.

  Cytaty z artykułu:
  „Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych uczelni wyższych QS krajów rozwijających się Europy i Azji Środkowej zajął Uniwersytet im. M.W. Łomonosowa w Moskwie (MGU),”
  „W pierwszej setce znalazło się 26 rosyjskich uczelni wyższych, po 10 uniwersytetów z Czech i Turcji, 9 z Polski, 8 z Kazachstanu i po 6 z Węgier i Ukrainy.”

  Warto dodać, że Uniwersytet Warszawski zajął 4 miejsce.

 10. Zerohero said

  @1, Hubert Witan

  Wszystko jest jak trzeba. Proponuję czytać uważniej.

 11. @10
  On powołuje się na zupełnie inny raport niż w artykule i jednocześnie z tych pozycji zarzuca nierzetelność Głosowi Rosji. Tam stoi wyraźnie, że przeanalizowano działalność 368 uczelni, a pajac mówi 400 pozycji. Nie wiem czy to bardziej głupota czy prymitywna manipulacja.

 12. galaszek said

  To szkandał !!! To gieeeeewałłłttttt!!!!! A gdzie w tego ranking czeguj nie pierwszego miejsca zajmuje Wyzejsze Szkoła Figlolobbia Hebrew w Toruń wather Ryzyk! ex equo z Jeszywał Chachmęt im rabin cudotworca Srula Tagore.

 13. Marucha said

  Re 1:
  Proszę o źródło/a tych danych.
  Wszystko zależy od tego, kto robi ranking i na czyje zlecenie.

 14. @13
  Chodzi o ranking QS University, ale w odniesieniu do całego globu (http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2014). W artykule jest zaś wyraźne rozróżnienie, że chodzi o zupełnie inny raport dotyczący naszego regionu, który zalinkowałem wcześniej.

  http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2014#sorting=rank+region=+country=193+faculty=+stars=false+search=

  Uniwersytet im. Łomonosowa w Moskwie rzeczywiście zajmuje 114 miejsce w rankingu światowym, co i tak jest wysoką pozycją.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: