Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chiny: Zagraniczne NGO pod lupą

Posted by Marucha w dniu 2014-12-23 (Wtorek)

Jak poinformowały państwowe media chińskie, władze Chin podejmą wkrótce środki zmierzające od uregulowania działalności zagranicznych organizacji pozarządowych.

Agencja Reuters zwraca uwagę, że chińskie władze od kilku miesięcy przyglądały się działalności organizacji pozarządowych. Władze w Pekinie obawiają się z ich strony „szerzenia obcych wartości”.

Projekt ustawy regulującej ich działalność zakłada, że zagraniczne organizacje pozarządowe, chcące otworzyć biuro w Chinach bądź prowadzić w tym kraju działalność tymczasową, będą miały obowiązek zarejestrowania się i uprzedniego uzyskania pozwolenia od chińskich władz. Aktualnie obchodzą one często obowiązek rejestracji właściwej swojemu profilowi działalności korzystając z przepisów dotyczących rejestrowania biznesów, które są zdecydowanie mniej skomplikowane.

Nowa ustawa, pomimo braku informacji co do momentu jej wejścia w życie, ma ukrócić ten proceder i poddać działalność zagranicznych podmiotów większej kontroli ze strony władz państwowych.

(Na podst. onet.pl oprac. B.W.)
http://xportal.pl

Czyli Chiny nie zrobiły nic innego, niż dawno już uczyniły Stany Zjednoczone, a stosunkowo niedawno Rosja.
Zobacz:
https://marucha.wordpress.com/2014/01/30/czy-usa-moga-sie-bronic/
oraz popis obłudy USA:
https://marucha.wordpress.com/2012/07/12/usa-zaniepokojone-ustawodawstwem-w-rosji/
Admin

Komentarze 4 to “Chiny: Zagraniczne NGO pod lupą”

 1. efka said

  Mam do czynienia z ludźmi z NGO i niestety zauważam u nich pomieszanie pojęć i nastawienie na takie obszary działalności, które nikomu do niczego nie są potrzebne. Zupełnie zbędnie angażują aktywność osób nieświadomych, że swój zapał mogą spożytkować na cele bardziej użyteczne na rzecz rodziny czy pomocy ubogim. Koszty działalności są niewspółmiernie wysokie w stosunku do osiąganych efektów. Do tego olbrzymia biurokracja związana z projektami i rozliczeniami. Zupełnie zbędna.

 2. Kronikarz said

  Siedliska agentów, naganiaczy, prowokatorów.

 3. veely said

  Winny zostac zdeligizownymi od zaraz, zas caly majatek winien byc od zaraz znacjonalizowanym. I bez zadnych tam odwolan, procesow, itp. cyrku, bo jedna z glownych rol wlasnie w NGO graja prawnicy–jawni lub mniej.

 4. Filo said

  Z ta pomoca roznym panstwom to jest zawracanie dupy bo to przede wszystkim wielki biznes i pieniadze dla bogatych nie dla biednych..
  Angelina Jolie zamiast sie wyglupiac i zbierac pieniadze od innych niechby sama sprobowala zalozyc choc jeden bezplatny uniwersytet w USA. Ja stac na 10 takich uniwersytetow.
  Chodzi o to, ze bogaci ludzie, ktorzy zarabiaja miliony dolcow na godzine, chowaja te pieniadze jak piraci na roznych wyspach skarbow.. Szlag te pieniadze trafi wczesniej czy pozniej ( jak na Cyprze) i pozytku zadnego z nich nie ma. OK. Mozna sobie kupic urzedy i miejsca w Senacie ale reszte szmalu trzeba ukryc, zeby nie placic podatkow i miec calkowite utrzymanie na koszt panstwa.

  Zobaczcie jak to robia Chiny.
  Chinczyk, ktory wychowal sie w slamsach, ale zrobil kariere i pieniadze postanowil zadbac o miejsce swojego urodzenia.
  Za WLASNE pieniadze wybudowal mieszkancom slamsow nowe bloki mieszkalne.
  I filantrop i patriota.

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2850436/Millionaire-Chinese-businessman-bulldozes-run-huts-village-grew-builds-luxury-flats-residents-instead-free.html

Sorry, the comment form is closed at this time.