Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gojković: Serbia nigdy nie wprowadzi sankcji wobec Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-12-23 (Wtorek)

Przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbii Maja Gojković podkreśliła, że wejście kraju do UE nigdy nie wpłynie na stosunki z Rosją.

Pomimo strategicznej decyzji, aby dołączyć do UE, Serbia nigdy nie zrezygnuje z rozwoju stosunków z Rosją i nigdy nie wprowadzi wobec niej sankcji – oznajmiła przewodnicząca serbskiego Zgromadzenia Narodowego Maja Gojković.

Wcześniej przedstawiciele UE zażądali od Serbii dołączenia do antyrosyjskich sankcji, jeśli chce zostać członkiem UE. Później szef rządu Serbii Aleksandar Vucić komentując to oświadczenie potwierdził, że jego kraj dąży do UE, lecz nie wprowadzi sankcji wobec Rosji.

„Nasza strategiczna decyzja (w sprawie wstąpienia do UE) nie jest i nie będzie przeszkodą w dalszym rozwoju braterskich stosunków z Rosją. Serbia nigdy nie wprowadzi sankcji wobec Rosji, ponieważ sankcje nigdy nie przyniosły nikomu nic dobrego i nie mogą sprzyjać rozwiązaniu jakichkolwiek problemów” – powiedziała Gojković, zabierając głos przed deputowanymi do Dumy Państwowej Rosji.

Według niej, Serbia dobrze wie, że wskutek sankcji cierpią przede wszystkim zwykli ludzie. „Wiemy, że do rozwiązania problemów potrzebny jest dialog i tylko dialog” – dodała Gojković.

Dzisiaj delegacja serbskiego Zgromadzenia Narodowego przebywa z wizytą w Moskwie. Gojković przed wystąpieniem spotkała się z przewodniczącym rosyjskiego parlamentu Siergiejem Naryszkinem. Podkreślił on, że Rosja z szacunkiem i wdzięcznością traktuje stanowisko Serbii, która nie uległa presji Brukseli i Waszyngtonu. Naryszkin oznajmił także, że współpraca Rosji i Serbii w szeregu kierunkach wkroczyła na strategiczny poziom.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 9 do “Gojković: Serbia nigdy nie wprowadzi sankcji wobec Rosji”

 1. luksusik said

  Serbia ma jakąś tożsamość i pamięta jeszcze, kto jest/był przyjacielem, a kto wrogiem. Polska wrogów już nie ma, obok są sami przyjaciele.

 2. POLAK said

  Polska to kolonia niemiecko-amerykańsko-izraelska, jak zresztą wiele krajów na świecie.

 3. kresowiak said

  polski już nie ma jest tylko na mapie 25 lat wystarczyło aby zrobić z polaków durniów

 4. revers said

  Serbia niech sie nie zapiera, bo i tak od 1.11.2014 glosy wschodnich prowicji unijnych nie sa wazne kwalifikujaco, a szmalcownicy unijni szybko przejma religie lgbt, poprawnosc polityczna do wspolnych mszy i modlow z wyznawcami alaha wylacznie a takze pakiety pomocowe z lombardow bankserskich IMF, EZB w zamian za infrastrukture,pozbawienie sie resztek suwerennosci, panstwowosci.

 5. maasteer said

  A kiedy będą sankcje za oderwanie kosova od Serbii?

 6. Filo said

  No wiec zbombardowana, zniszczona i okradziona i OKRADANA przez USA i Europe Serbia powinna teraz byc pokorna i posluszna tym, ktorzy ja zgwalcili i okradli???
  Sukinsyny, Serbow nie znaja!

 7. revers said

  Witamy Gojkowicow w europejskiej rzezni zwanej Haga lub obozow smierci dla Miloszewiczow w Hadze – takie unych sady i wiezienia z ktorych byle oprych, gangster moze ucie podstawionym na czas helikopterem. ale mezowie satnu nie.

  Ktore zwalnialy ustaszow chorwackich z masowych egzekucji, jak tez wynajetych muhadzewinow, tak jak w 2WS pozawlano gwozdziami w ciezarowkach i ambulansach mordowac masowo serbow przez przebcie gwozdziem czaszki, teraz to nie lepsze metody kazni jak na zdjeciach z porozrywanymi konczynami, genitaliami inne europejskie psychopacje unijne i tortury skrzetnie zamiatane pod dywany gabinetow i redkacji glownych sciekow goebbelsowskich, murdochowych propagandy.

  http://facebookreporter.org/2014/11/29/srebrenica-face-off-genocide-the-west-doesnt-want-you-to-know-about-warning-very-graphic-material/

  za szmal z fankfurckiej pod meliny FEDu mozna wszystko ….,

  lub jeszcze domovina serbska nie zginela, gdzie Chrobry i pancerniacy 2 Armii WP ( 80% strat w sprzecie ) gwarantowali bepieczenstwo i stablinosc czy w grodach nadluzyckich czy w bezposrednim starciu z bardzo silna Armia Poludnie ktora przesuwala sie z Wegier, przez Czechy na odsiecz Berlina.

 8. revers said

 9. AQQ said

  Uwielbiam tę piosenkę.

Sorry, the comment form is closed at this time.