Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Powrót do koncepcji de Gaulle`a

Posted by Marucha w dniu 2014-12-23 (Wtorek)

Louis AliotLouis Aliot, wiceprzewodniczący Frontu Narodowego, w wywiadzie dla „Plus Minus” (20-21 grudnia 2014) zapowiada, że po zwycięstwie FN Francja doprowadzi do zakończenia projektu „Unia Europejska” i powróci do koncepcji gen. Charlesa de Gaulle`a budowy zjednoczonej Europy suwerennych państw od Lizbony do Władywostoku.

Rosja ma odebrać w tym planie jedną z kluczowych ról jako państwo na wskroś europejskie.

Poniżej kluczowy fragment wywiadu:

Marine Le Pen utrzyma Francję w strefie euro?

– Nie, nie chcemy jednolitej waluty w Europie, ale za to chcemy mieć walutę wspólną. Czyli to, co było przed wprowadzeniem euro: system wzajemnie powiązanych ze sobą walut, tzw. wąż monetarny, w ramach którego siła każdej waluty odpowiada realnej wartości gospodarki danego państwa. Przy obecnej kondycji francuskiej gospodarki, zadłużonej i bez wzrostu, euro jest docelowo i tak skazane na wymarcie. Ale póki istnieje, mamy kajdanki na rękach, nic nie możemy zrobić.

Co z Schengen?

– W momencie, gdy odzyskuje się suwerenność, Schengen nie istnieje, choć oczywiście można zachować swobodę podróżowania w inny sposób.

A swoboda podejmowania pracy w innym kraju Unii?

– Proszę się przyjrzeć, jak wielkie szkody spowodowała dyrektywa o pracownikach delegowanych, która choć została nieco poprawiona, wciąż powoduje spustoszenia w przedsiębiorstwach francuskich. Wiem coś o tym, bo jak mówiłem wcześniej, pochodzę z miejscowości przygranicznej. Jeśli przedsiębiorstwa francuskie mogą zatrudnić pracowników z innych krajów Europy, płacąc im świadczenia na poziomie tego drugiego kraju europejskiego, są znacznie bardziej konkurencyjne od tych, które tego nie robią. Powstaje więc problem konkurencyjności już nie tylko w ramach Unii Europejskiej, ale nawet samej Francji.

To wszystko oznacza koniec Unii Europejskiej, bo bez Francji nie jest ona możliwa.

– Może koniec Unii Europejskiej, ale początek czegoś innego. Zbliżymy się do Europy generała de Gaulle’a, a oddalimy od Europy Jeana Monneta, czyli takiej, która była podporządkowana interesom amerykańskim. Bo dziś to widać już bardzo wyraźnie: integracja europejska służy tylko interesom amerykańskim. I to we wszystkich obszarach. A Europa powinna iść własną ścieżką rozwoju, być niezależna. I nie wiem, dlaczego mielibyśmy nadal ślepo podążać w kierunkach wyznaczonych w sferach geopolitycznej i gospodarczej przez naszych amerykańskich przyjaciół. Nie szukamy wojny. Chcemy jedynie odzyskać niezależność. To nie to samo.

W jaki sposób Amerykanie wykorzystują Europę?

– Wystarczy zobaczyć, jak jest teraz negocjowana umowa o wolnym handlu z USA. Albo co się dzieje z Ukrainą. Tu nie chodzi o to, żeby się do kogoś tulić, tylko o to, aby samemu szukać partnerów strategicznych. Często zarzuca się Frontowi Narodowemu, że wspiera dyktatorów. Ale mnie trudno jest uznać, że Putin jest okropnym dyktatorem, a emir Kataru albo prezydent Chin to przemili demokraci, z którymi należy współpracować! W końcu trzeba przestać traktować ludzi jak idiotów. Po prostu jest Realpolitik i interesy Francji, przynajmniej dla nas, muszą brać górę nad innym sprawami.

A dlaczego w interesie Francji jest współdziałanie z Rosją?

– Bo Rosja jest krajem europejskim, dzielimy wspólną cywilizację. Jest też krajem bogatym, w szczególności w nośniki energii. I nie rozumiem, dlaczego mamy się zamykać przed wielkim rynkiem, który dziś nie może się rozwijać, a w zamian angażować się w przedsięwzięcia gospodarcze, które szkodzą naszym własnym interesom.

Na czym polega ta wspólnota wartości z Putinem? Nacjonalizm? Walka z homoseksualizmem?

– To nie chodzi o Putina, to chodzi o Rosję. Putin to tylko dzisiejszy przywódca Rosji. Ale Rosja jest spadkobierczynią historii, która nie sprowadza się do komunizmu. Ona ma wielką tradycję, jest chrześcijańską cywilizacją. I my we Francji mimo wszystko mocno wierzymy w te wspólne fundamenty.

Putin stara się odbudować silę Rosji. To może być model dla Francji?

– Nie sądzę, bo ten jego model gospodarczy opiera się głównie na wykorzystaniu surowców naturalnych, co jest znaczącą wadą. Ale jest oczywiste, że nam też brakuje przywódcy na miarę generała de Gaulle’a. Sądzę, że tym razem tę rolę odegra kobieta.

http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 11 to “Powrót do koncepcji de Gaulle`a”

 1. Ex said

  Rozpad UE jest JEDYNIE w interesie krajów biednych, czyli dawnych demoludów, więc nie opowiadaj bajek pajacu bo niby kto na te wasze mrzonki by pracował? Wy sam? Już widzę Le Pen wygrywającą wybory pod hasłem obniżenia socjału.

 2. Moher49 said

  Boże daj takich przywódców polskiemu Ruchowi Narodowemu.

 3. Wlasciciel Firmy Prosperujacej said

  Ale Rosja jest spadkobierczynią historii, która nie sprowadza się do komunizmu. Ona ma wielką tradycję, jest chrześcijańską cywilizacją. I my we Francji mimo wszystko mocno wierzymy w te wspólne fundamenty.
  W Polsce nie wierzymy w taką cywilizacje: patrz Katyń. żołnierze wyklęci. Co nie znaczy że z Rosją nie można robić interesów.

 4. Tralala said

  de Gaulle ! Znowu te mity, ze taki wspanialy itd.
  De Gaulle chcial oddac Francje Anglii, podpisal nawet z nia uklad, ktory zapewnial angielskie obywatelstwo dla Francuzow. Takie a nie inne zakonczenie wojny utopilo te plany.

 5. Macko said

  re 3 Tralala.. czy to aby prawda?
  http://fr.wikipedia.org/wiki/Union_franco-britannique
  À la suite de l’effondrement des armées franco-britanniques pendant la campagne de France en mai et juin 1940, Jean Monnet lança l’idée d’une union franco-anglaise qui fut suivie par Winston Churchill.
  albo: Projekt unii brytyjsko-francuskiej został przedłożony przez premiera Francji Guy Mollet podczas spotkania 10 września 1956 premierowi Wielkiej Brytanii Anthony’emu Eden. Brytyjski premier propozycję odrzucił, wtedy pojawiła się następna włączenia Francji do Wspólnoty Narodów, zdaniem Molleta królowa angielska bez problemu mogłaby się stać głową Francji.

 6. slowianin said

  nie interesy amerykańskie a żydów w ameryce…to tak dla szczególów

 7. Tralala said

  ad 4 Macko

  Wedlug historykow niepoprawnych politycznie tak to wyglada, ale korzenie ma znacznie wczesniejsze.

 8. pekok12 said

  Reblogged this on Pekok – antylichwiarz.

 9. RomanK said

  Koncepcja jednej Europy rozni sie od drugiej tylko tym- ze w tej drugiej czolowa role ma grac Francja…
  Roznica znaczna w zaleznosci dal kogo. Eyropa bez Rosji nie jest Europa- ale Poleuropka na smyczy Anglosassow…Kluczem jest Rosja. Niemcy z Rosjanami dogadaja sie zawsze…z Francuzami nigdy. Polacy zawsze stana przy Francuzach…i przeciw Rosji z Niemcami Do tego stana zawsze sami..wypuszczeni i natychmiast opuszczeni przez Francuzow i Anglikow:-))))
  Za wolnosc Wasza i..jakos to bedzie:-)))))

 10. Macko said

  Sluchalem, po dluzszej przerwie, francuzkiego analisty polityki i ekonomii wlasnej, facet nazywa Emmanuel Ratier. Od kiedy ma 17 lat zbiera info publikowana oficjalnie, kiedys na papierze-wycinkach,dzisiaj juz cyfrowo. Ma wiec zdolnosc wyjatkowa, do krzyzowania informacji i wyciagania wniosków. Publikuej rewelacje wstrzasajace ( elita, oczywiscie, bo zabojady malo mysla o polityce i sa durni jak zaby. Nie wierzycie? No to popatrzcie na ostatnich 2 prezydentów jakich wybrali. Smarkozy to rabiniczny sjonista, cwaniak, zlodziejaszek i babiarz, a Holenderski podobnie, tylko z QI duzo nizszym.
  Holenderski ma 1% poparcia, wiec przewiduje wczesne wybory. Tym wczesniejsze, ze czas gra na korzysc FN z Marine Le Pen na czele. Front National nie chce wysjc z Europy, ale chce zlikwidowac Bruksele. Wspólna Europa tak, ale bez darmozjadów i szkodników z Brukseli.

  Ciekawe, ze jedna z jego ksiazek jest prz<etlumaczona na polski:
  Emmanuel Ratier "Tajemnice Zakonu Synów Przymierza"
  Międzynarodowy Zakon B'nai B'rith to najstarsza, najbardziej liczna i zarazem najbardziej wpływowa organizacja żydowska, służąca wspieraniu interesów państwa Izrael oraz Żydów na całym świecie.
  Mimo, iż organizacja ta powstała ponad półtora wieku temu, jej historia, członkowie i metody działania są w dużej mierze nieznani.
  Autor prezentowanej książki stara się wypełnić tę dotkliwą lukę, odpowiadając na pytania: jak powstał Zakon B'nai B'rith, kto go stworzył, kto finansuje, jakie są jego cele i sposoby działania.
  ( zauwazcie, ze Ratier pisze KTO FINANSUJE, podczas gdy , skadinnad bardzo wartosciowy J. Kossecki, finansów nie wspomina ! )
  Macko

 11. Kojak said

  Powrot koncepcji de Gaulle,a ? Raczej powrot do normalnosci !!! Oczywiscie mial on swoja klase ! Niewatpliwie byl realiasta a nie zydowskim wariatem pelnym dranastw ,swinstrw i zlodzieastw pod postacia wariackich leawactw i zgnilizn !

Sorry, the comment form is closed at this time.