Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (82 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-12-24 (Środa)

Miejsce na wolne uwagi, które nie pasują gdzie indziej.

Potrawy bozonarodzeniowe

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/12/20/wolne-tematy-81-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/12/30/wolne-tematy-83-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 239 do “Wolne tematy (82 – 2014)”

 1. AQQ said

  Nie wypada przy święcie, niestety judzą strasznie w warsiawie.
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,czynsz-wiekszy-od-emerytury-samotna-br-i-schorowana-musi-sie-wyprowadzic,153643.html

 2. osoba prywatna said

  Na całej połaci śnieg

 3. ALI BABA said

  Wszystkim tym, którzy mają mętne pojęcie o osobie J. Retingera polecam książkę J. Pomiana
  „Józef Retinger”..warto przeczytać. Postać ta otoczona wieloma bzdurnymi opiniami, oskarżeniami i nie wiadomo jak to wszystko nazwać..Ta pozycja rzuca inne światło na J.R. PS Tyle się mówiło i pisało, że J.R. nie poleciał z gen Sikorskim w ten feralny lipcowy dzień..Otóż Pomian wyraźnie pisze, że Retinger zawsze latał z Sikorskim, ale tylko wtedy, gdy…chodziło o sprawy sensu stricte polityczne..W sprawach wojska itp..NIGDY Z NIM NIE LATAŁ.!! Ot…i jeden mit już rozwiany..Książkę wydało wyd. Pelikan /1990 W-wa/.

 4. Henry said

  Podziekowanie.
  „Baaardzoo dziękujemy za życzenia od Tani, jeszcze raz ślemy jej całuski.
  Wspomnimy Was przy wigilijnym stole, dzielimy się opłatkiem.
  Kolędy też zaśpiewamy i w każdym kraju będą brzmiały podobnie 🙂
  Wesołych świąt!”

  A&A

  Oby talko politycy tez o tym wiedzieli, ze kolendy w wielu krajach Europy brzmia podobnie.

 5. Henry said

 6. dr TS said

  U nas będzie gęś zapiekana z jabłkami (renety w bułce tartej) i pomarańczą, żurawina, grzybki w occie, buraczki z chrzanem, papryka, ogórki kiszone, no a zupa – to wigilijny barszcz czerwony na zakwasie z uszkami z grzybami (takie dojadanie resztek, ale pyszne). Oczywiście do tego mojej roboty wino Malaga rocznik 2012.
  To co na obrazku Gajowego, to raczej wytworne przyjęcie. My wolimy swojskie jadło 🙂

 7. revers said

  No niestety, tatkie parchaty czasy, za to inne panie nadrabiaja kasa katowskaa i wierszowkami z kazni w Ajdarze, na torurach i okaleczaniu na cywilach i jencach bez konwencji haskiej.

  https://piotrbein.wordpress.com/2014/08/01/typowa-dziennikurwa-z-diabelskimi-slipiami-bianka-zalewska/

  w $$$$, CIA Kejkuty sa wszedzie od Lizbony po Noworosje, do dzis nie wyrzeczono sie tych praktyk- swego czasu nawet van Rumpeyowi wymkelo sie z ust ze TORTUR u nas w zapasie az nadto – teraz to nawet wiadomo dlaczego mimo ze dla lepszego wizeruku wszczyna sie sledztwa i ujawnia pojedyncze przypadki jak w Kejkutach, gdy takich przerzutow na zachod i wschod po rumunie na poludniu od centrum logistycznego w Frankfurcie/M domniemanych beduinow-terrorystow bylo setki.

 8. Yah said

  I prezent pod choinkę 😦 Ciekawe ile z tego prawdy, ale komentarze tej pani z wydarzeń we Lwowie , świadczą o tym, ze za wszelka cene jest za Ukrainą. A swoja drogą ciekawe co tam robiła w czasie ME w piłce nożnej ….

  http://tomek.laskus.salon24.pl/612314,pozegnanie-z-mozgiem-czyli-bianka-zalewska-w-ukrainskiej-tv

  http://rusdozor.ru/2014/12/24/byanka-zalevska-snajper-i-sadistka-iz-batalona-ajdar/

 9. Siggi said

  Przyjaciel czy brat?

   autor Jan Widacki ,  Grudzień 23, 2014


  Znana anegdotka z czasów PRL: nauczycielka prosi ucznia pierwszej klasy o wymienienie przyjaciół Polski. Chłopczyk wylicza rezolutnie: NRD, Czechosłowacja, a potem jeszcze dodaje: Węgry, Rumunia, Bułgaria… – A Związek Radziecki? – dopytuje nauczycielka. – Związek Radziecki to nie nasz przyjaciel – odpowiada uczeń. Nauczycielka blednie. – Jak to nie nasz przyjaciel? – Związek Radziecki to nie nasz przyjaciel, to nasz brat – upiera się chłopczyk. Nauczycielka łapie oddech. – No dobrze, ale dlaczego mówisz, że brat, a nie przyjaciel? – docieka. – Bo przyjaciół można sobie wybrać – kategorycznie stwierdza uczeń – a brata to się ma!
  Stary ten dowcip przypomniał mi się ostatnio mimo woli. Nie ma już Związku Radzieckiego, nie ma urzędowych przyjaciół w postaci państw Układu Warszawskiego i RWPG. Tych instytucji też już dawno nie ma, a nawet nie ma takich państw jak NRD czy Czechosłowacja. Mamy nowych przyjaciół, a może także braci.
  Ostatnio sprawa „tajnych więzień CIA” znów stała się głośna, wręcz nabrała nowego wymiaru. Dotychczas media i niektórzy politycy upierali się, że tajne więzienia CIA były w Polsce, na Litwie i w Rumunii. Litwa i Rumunia milczały, w Polsce wszczęto w tej sprawie śledztwo, przedstawiciele najwyższych władz państwowych albo milczeli, albo zasłaniali się tajemnicą, albo wypierali, tłumacząc, że niczego takiego nie było. Teraz sytuacja zmieniła się o tyle, że Amerykanie ogłosili raport, z którego wynika jednoznacznie, że tajne więzienia CIA były jednak w kilku krajach, że w tych więzieniach przetrzymywano i torturowano jeńców. Wprawdzie nazw państw nie wymieniono, ale aby nie było wątpliwości, że znajduje się wśród nich Polska, prezydent Obama zadzwonił do premier Kopacz, przepraszając, że USA sprawiły Polsce taki kłopot. Tak naprawdę kłopot się zacznie od nagłośnienia jego przeprosin w mediach. Teraz już postawiono kropkę nad i. Nie ma wątpliwości, że więzienia CIA w Polsce były i że jednym z krajów o utajnionej w raporcie nazwie jest Polska. Pogratulować przebiegłości. Może lepiej by było, gdyby Obama nie dzwonił do naszej premier i nie przepraszał, bo przepraszając, przyznał się do winy i wsypał przy okazji nas, wiernych sojuszników.
  Mamy więc nową sytuację. Wiadomo, że tajne więzienie CIA w Polsce było, że Amerykanie przetrzymywali w nim jeńców i poddawali ich torturom. Skądinąd wiadomo, że było ono w szkole wywiadu w Kiejkutach, na Mazurach. Nadal otwarta pozostaje sprawa odpowiedzialności Polski i jej władz za to, co działo się na terytorium kraju.
  Prowadząca śledztwo krakowska prokuratura apelacyjna ma potwierdzenie faktów, których dotąd mogła jedynie się domyślać, a które udowodnić nie było łatwo. Potwierdzenie od samych Amerykanów. Jakkolwiek na to wszystko patrzeć, postawili nas oni po raz kolejny w trudnej sytuacji.
  Ocena ujawnionych wydarzeń bez uwzględnienia ich historycznego kontekstu nie może być ani uczciwa, ani rzetelna. Trzeba pamiętać o atmosferze panującej po ataku na World Trade Center. O histerii w Ameryce, o niepokoju w całym wolnym świecie. Walka ze światowym terroryzmem i głównym terrorystą, Al-Kaidą, to była wojna. Nietypowa, ale wojna. Cały cywilizowany świat stał wtedy po stronie Ameryki. My zaś byliśmy świeżo przyjętym członkiem NATO. Pakt NATO zobowiązywał do czynnej solidarności z napadniętym. Mówiąc wprost, do udziału w wojnie po jego stronie. Napadnięte zostały Stany Zjednoczone.
  Wojna z terroryzmem ma swoją specyfikę, to dziwna wojna i inna od wszystkich dotychczasowych. Walczą nie siły lądowe, nie regularna armia. To przede wszystkim wojna wywiadów i sił specjalnych. A wywiady rządzą się specyficznymi prawami, co jest oczywiste. Z natury rzeczy wywiad, przez sam fakt działalności na terenie obcych państw, łamie ich prawo, a więc z formalnego punktu widzenia popełnia przestępstwa. Amerykanie zażądali od nas, swojego nowego sojusznika, pomocy. Pomocy w tej dziwnej i nietypowej wojnie, w której pierwsze skrzypce grają wywiady z ich osobliwymi regułami gry. Amerykanie zażądali na terytorium Polski baz dla swojego wywiadu. Czy mogliśmy odmówić? Czy mogliśmy odmówić sojusznikowi, w dodatku najpotężniejszemu, na którym opierał się cały system naszego bezpieczeństwa? Czy wiedzieliśmy, co CIA będzie robić w udostępnionym im budynku w Kiejkutach? Z dzisiejszej perspektywy łatwo powiedzieć, że mogliśmy się domyślać, że Kiejkuty nie są im potrzebne ze względów krajobrazowych, lecz do tego samego celu, dla którego potrzebne im Guantanamo na Kubie. Do tego, by mogli na nie swoim terytorium robić to, czego prawo federalne zabrania im w Stanach. Nie wiem, czy podejmujący decyzję o udostępnieniu Kiejkut mieli tego świadomość. A nawet gdyby mieli, czy mogli w tamtej sytuacji odmówić Amerykanom.
  Jakie mogłyby być tego konsekwencje? Przecież, jak wspomniałem, to na Stanach Zjednoczonych, na sojuszu z nimi opierał się wtedy cały system naszego bezpieczeństwa. Czy ktokolwiek odpowiedzialny za Polskę mógł działać przeciwko temu sojuszowi, osłabiać go, narażać na szwank? Czy miał moralne prawo, troszcząc się o bezpieczeństwo Polski, odmówić prośbom Amerykanów?
  My wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań. A Amerykanie? Czy nie okłamali nas, tak jak dotąd wielokrotnie okłamywali sojuszników (w tym nas), gdy zachęcając do krucjaty przeciw Saddamowi Husajnowi, zapewniali, że ma on broń masowego rażenia, choć dobrze wiedzieli, że jej nie ma? Czy nie oszukali nas teraz, ujawniając przed światem to, co miało pozostać tajemnicą dwóch współpracujących wywiadów?
  W tę całą nader kłopotliwą sytuację Stany Zjednoczone wpakowały nas dwukrotnie. Wtedy, podnajmując ośrodek w Kiejkutach, i teraz, ujawniając światu, że więzienie CIA było w Polsce, a co więcej, torturowano tam jeńców. Zdarzyło im się to nie po raz pierwszy. Kłamali zawsze, gdy wymagał tego interes ich państwa, zdradzali też wielokrotnie sojuszników. To wszystko wiemy. Jaka z tego nauka? Wyjścia nie ma. Dopóki nasz system bezpieczeństwa będzie się opierał na sojuszu euroatlantyckim, w którym kluczową rolę odgrywają Stany Zjednoczone, musimy się liczyć z tym, że nieraz nas okłamią i zdradzą i będziemy musieli to tolerować. Innego potężnego sojusznika obecnie nie mamy, nie mamy też innego wyjścia. Musimy z brata, którego się nie wybiera, ale którego się ma, uczynić także przyjaciela, którego teoretycznie można sobie wybrać. Ale przynajmniej nie bądźmy wobec Ameryki bezkrytyczni, nie wyskakujmy przed szereg, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Nie przesadzajmy z bezkrytycznym uwielbieniem, przestańmy wierzyć, że jesteśmy najważniejszym sojusznikiem Ameryki, z którym musi ona się liczyć. Prawda jest smutna: Ameryka nie musi się z nami liczyć w żadnej dziedzinie. I wcale nie uważa nas za swojego najważniejszego sojusznika. Traktuje nas wyłącznie instrumentalnie. Supermocarstwa tak mają.
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/przyjaciel-czy-brat/

 10. Lily said

  Re 1;AQQ
  Polski,i Polakow rzeczywistosc po okraglo-stolowa… Strasznie to przykre,ale wlasnie takie sa uroki, krajow Neo-kolonialnych(kolonizator wiadomy)

 11. sniddy said

  Chciałbym złożyć życzenia wszystkiego co najlepsze na te Święta dla wszystkich członków Gajówki. Niech to Boże Narodzenie na nowo rozpali w nas wszystkich żar wiary i na nowo skieruje nasze myśli i pragnienia ku Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi.

 12. Jarosław Giziński, GRECJA NA SKRAJU NOWEGO PRZESILENIA POLITYCZNEGO – parlament w Atenach po raz drugi nie zdołał we wtorek wybrać prezydenta. Perspektywa przedterminowych wyborów powszechnych staje się coraz bardziej realna; Rzeczpospolita, 24-26 XII 2014, s. A10

  Ja popieram tego, kto zadeklaruje Antyniemiecko i Antyturecko, że Troja Homera to ZŁOTY RÓG, oraz zapostuluje PARLAMENTARNE Śledztwo w sprawie Największego Skarbca w Historii w LabirynTHOSIE-Athosie: macedońskiego, rzymskiego, bizantyjskiego i bułgarsko-monastyrycznego pod protektoratem weneckim, hiszpańskim, rosyjskim, prusko-austrowęgierskim, francuskim, angielskim i hitlerowskim.
  Obecnie niemiecko-tureckie błazenady są potrzebne tylko dla TUSZOWANIA Satelitarnej Detekcji Złota, tak jak masońskie tańce wokół PAŁACU Salomona i Pretorium Rzymskiego w Jerozolimie.

 13. Guła said

  ad 1
  Zabezpieczyli tej pani lokal stosowny do jej możliwości a spełniający warunki lokalu do zamieszkania, czy też une nie muszą?
  Bo nie doczytałem i nie dosłyszałem
  Głośno było ostatnio o wycofaniu eksmisji „na bruk” – a kto się załapał no to trudno.

 14. Guła said

  No bo lokali komunalnych jest coraz mniej – rejwachują (choć tyle ludzi ubywa. )

 15. revers said

  ad11

  no nareszcie jeden wlasciwy komentarz dnia swiatecznego, bo i tak nikt nie zauwazy ze dzisiejsze prawiczki miedzy swietami chanuki i BN potrafia zaraz pojechac z PiSem lub innymi Biankami wesprzec prawnie ludobojcow z Ajdara na ktorych ciazy masowy mord 400 osob w Nowejrosji, jednak dekalog obowizje maluczkich bo wieksi i rowniejsi moga w niektorych systemachprawno-politycznych jak zabijac to miliony, jak krasc to miliony, z imeinem boga na pasie najemno-zoldackim i kodeksami cywilno-prawnymi, konwencjami genewskimi w dooopie bielszego od papieza Obamy innych anatolahow.

  A tak po za tym sa jeszcze ludzie zchoroweni ktorzy mimo mlodego wieku nie moga nic zjesc, wyjsc do kosciola, pomodlic sie po przebytych groznych chorobach cywilizacyjnych np. nowotwora zlosliwego ukladu przemiany, jelit. Nawet widok zastawionego bogato stolu nie poprawil by im zdrowia i uczestniczenia w zyciu spolczno-politycznym, czego nikomu nie zycze.

 16. osoba prywatna said

  Kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne w/g profesora Paulinga i dr. Ratha

  O terapii profesora Paulinga dowiedziałam się wiele lat temu na jakimś wykładzie. Od tego czasu polecałam ją swoim pacjentom, jako metodę skuteczną i całkowicie bezpieczną. Mam dowody w postaci zdjęć USG dopplerowskiego, że moje maleńkie 7 milimetrowe złogi miażdżycowe zniknęły z tętnic szyjnych po kilkakrotnym zastosowaniu terapii. U wielu moich pacjentów rozpuściły się pokaźnych rozmiarów złogi miażdżycowe ograniczające przepływ krwi w tętnicach szyjnych.
  http://niebezpiecznezboza.com/kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha/

 17. ŻYDZI szykują kraway PRZEWRÓT na Kubie jak w Kijowie, aby PRZEJĄĆ władze w Hawanie ! said

  Na Kubie w latch 1990-tych żydowski CIA sformował siatkę operacyjną lojalną imperializmowi żydowskiemu tzw. „desydentów kubańskich” czyli V KOLUMNĘ na Kubie z „kubańczyków” pochodzenia ŻYDOWSKIEGO, którzy od 15 lat są szkoleni oraz przygotowywani do AKTYWNEGO obalenia obecnej władzy i PRZEJĘCIA władzy w Hawanie oraz całej Kubie.

  Są UKRYWANE FAKTY o tym, że w 1939 roku tuż przed rozpoczęciem 2 Wojny Światowej z II RP odpłynęły z polskich portów 3 specjalnie zamówine okręty przez BOGATYCH ŻYDÓW z Polski, w ogólnej liczbie co najmniej 3 tysięcy ŻYDÓW(po 1000 na każdy okret) którzy sprzedali CAŁY swój dobytek w Polsce, a następnie z zamiarem EWAUKOWANIA się do USA. Po dopłynieciu tych statków z polskimi ŻYDAMI do New Yorku pasażerom urząd amerykański ODMÓWIŁ im zejścia na ląd, a jedynie pozwolono tym stakom nabrać świeżej wody. Te statki naładowane żydami stały na redzie i żydzi z tych statków usiłowali „wynegocjować” przyjęcia ich do USA jako „emigrantów”.

  Diaspora żydowska w New Yorku oraz w USA NIE wstawiła się w interesie tych żydów przybyłych z Polski. Władze USA definitywnie ODMÓWIŁY przyjęcia tych żydów z Polski w 1939 roku i te statki były zmuszone popłynąc w kierunku Ameryki Połodniowej, ale po drodze zawineły do Hawany. Miejscowe władze w Hawanie PRZEKUPIONO i przyjęto tych żydów na Kubie jako emigrantów, którzy postanowili tam przeczekać 2-ą Wojnę Światową która niebawem wybuchła.

  FAKTEM jest też to, że wcześniej BOGACI żydzi z NIEMIEC się ewakuowali w drugiej połowie lat 1930-ch do USA, których przyjęto do USA,ale tych żydów z Polski NIE PRZYJETO w USA.

  O tych sprawach pisała żydowska PRASA w USA w 1939 roku i FAKTY historyczne na ten temat są DOSTEPNE w archiwach na świecie, ale badanie historyczne tej sprawy jest tematem żydowskiego TABBU i jest UKRYWANE !!!
  Zawodowi historycy, którzy podjeli się badania tego wydarzenia zostali UKARANI przez współczesną mafie żydwską też grasującą na uniwersytetach na całym świecie.

  To właśnie ci ŻYDZI z Polski „emigranci” z 1939 roku, którzy się zadomowili na Kubie z tych „żydowskich-polskich emigrantów” z tych 3 staków potem po zakonczeniu 2-j Wojny Światowej ZAINSPIROWALI lokalnych kubańczyków do założenia KOMUNISTYCZNEJ Partii Kuby!

  Po upadku ZSRR w 1990 roku ci „zkubanizowani żydzi z Polski” oraz ich dzieci-pokolenie żydowskie już urodzone na Kubie po 2-j Wojnie Światowej puczone przez międzynarodówkę żydowską z III RP i USA zaczeło inspirowac, aby ci żydzi „pochodzenia polskiego” zaczęło się oficjalnie PODAWAĆ jako „polonia” z Polski oraz aby się domagali finasowania z III RP.

  Ci ŻYDZI, którzy przybili na Kubę też zostali pouczeni przez „polską ambasadę” na Kubie po 1990 roku, aby ci żydzi zaczeli ZAKŁADAĆ „organizacje polonijne” na Kubie, następnie nawiązały oficjalne kontakty z „polską ambasadą” w Hawanie, a następnie z ŻYDOWSKIMI rządami III RP w Warszawie.

  W tej sprawie TW bolek Wałesa jak był prezydentem pojechał z nieoficjalną wizytą na Kubę na polecenie miedzynarodówki żydowskiej. Wielu żydów z tych „polonijnych organizacji” zaczęło się starac o PRZYWRÓCENIE im polskiego obywatelstwa w III RP po 1995 roku.

  Ciekawe jest to, że te powstałe organizacje „polonijne” na Kubie nie chciały nawiązać ani NIE nawązują oficjalnych kontaktów z Kongresem Polonii Amerykańskiej ani też NIE chciały wejść w strktury światowej faktycznej Polonii o nazwie „Wspólnota Polska” ani innych polonijnych organizacji ŚWIATOWYCH !
  DLACZEGO te organizacje „polonijne” na Kubie NIE chciały być w FAKTYCZNYCH strukturach Polonii Światowej ???
  DLACZEGO ??

  Gdy prezydentem w III RP został A.Kwaśniewski to on osobiście podjoł decyzję ROZDAWANIA polskiego obywatelstwa tym żydom z Kuby bez uzgadniania prawnego z „polskim” Sejmem, który NIGDY NIE zalegalizował adekwatnego prawa jak w PRWAORZĄDNYM kraju. Żydostwo w III RP jest PONAD prawem ze SPECJALNYMI przywilejami DYSKRYMINUJACYMI pozostałych polskich obywateli z żydo-mafijnej III RP.
  Żydom na Kubie, którzy urodzili się na Kubie i w ogóle NIE znali języka polskiego ani polskiej historii w okresie panowania A.Kwaśniewskiego wydano ok. 5000 tysięcy polskich paszportów.

  Wielu z posród tych żydów z Kuby przyjechało do III RP, gdzie w Polsce w sposób TAJNY ustalono budżet do opłacenia zakwaterowania, wypłacania specjalnych zasiłków finasowych w okresie kilku lat jak się uczyli jężyka polskiego oraz studiowania w III RP.

  W 1999 roku POTAJEMNIE z budżetu III RP została sfinansowana eskapada dla ok. 500 żydów z „polonii kubańskiej” z polskimi PASZPORTAMI, którzy przylecieli z Hawany do Warszawy 2-ma specjalnie WYCZERTEROWANYMI samolotami z PLL LOT, aby wziąć udział w głosowaniu na kandydaturę A.Kwasniewskiego w jednym z lokali wyborczych specjalnie zorganizowanym dla tych żydowskich kubańczyków, którzy zostali sfabrykowali przez żydowską miedzynarodówkę, jako „polonia kubańska”.

  Wielu żydów z Kuby z tej „eskapady, która przeleciała na głosowanie” w 1999 roku zostalo na SATAŁE w III RP, których „urządzenie” się III RP po KRYJOMU zostało całkowicie sfinansowane z funduszy POLSKIEGO PODATNIKA.

  Z całą pewnością po nawiązaniu stosunków „dyplomatycznych” USA z Kubą na 100% tam zostanie dokonany PRZEWRÓT polityczny koordynowany przez służby specjalne USA, które wyniosą ŻYDÓW na COKOŁY władzy w Hawanie.

  ŻYDZI „kubańscy” zamieszkali na Kubie byli i są intensywnie szkoleni przez żydowską awanturniczą medzynarodówke. Na ten temat amerykańskie TV zrealizowało wiele filmów „dokumentalnych” o tzw. „żydoskich desydentach” zamieszkałych na Kubie, którzy są FINASOWANI – zapraszani do krajów Europejskich na specjalne „dokształty”, podobne do tych jakie organizowano żydom z PRL-u i ZSRR, potem ukrainy których wyszkolono jak zoorganizowac RUCHAWKĘ, zadymy polityczne, dokonać PRZEWROTU politycznego, aby PRZEJĄĆ władze w tych krajach, a nstepnie „sprywatyzować” te kraje dla żydów zamieszkałych w tych krajach lub żydów z miedzynarodowki.

  Po krwawym PRZEWROCIE podobnym jaki odbył się Kijowie na 100% na Kubie władzę OBSKOCZĄ ŻYDZI, którzy następnie „SPRYWATYZUJĄ” Kubę, tak aby żydostwo weszło w CAŁKOWITE POSIADANIE Kuby, która stanie się „rajem żydowskim”.

  Jeśli obecni przeciętni Kubańczycy nie zostaną pouczeni jak maja sie BRONIC przed NE_KOLONIALIZMEM żyd-masońskim to ci autentyczni Kubańczycy zostaną całkowicie ZEPCHNIECI do niebytu politycznego na Kubie przez sponsorowanych przeszkolonych zewnętrznie żydów.

  Wszystko wskazuje na to, że tubylczy Kubańczycy zostaną ŻEBRAKAMI, staną się autentycznych PARIASZAMI, obywatelami 5-j KATEGORII na Kubie, wgonieni przez żydów do katakump politycznych na Kubie, czyli IDENTYCZNIE jak głupie LEMINGI wykołowania w III RP przez żydo-niemieckie media oraz bici przez wynajętą żydowską V KOLUMNĘ np. taką „Krytykę Polityczną” czy też tzw. „rząd polski” tej sprzedajnej „warszawki” kupczącej interesami polskich obywateli jak kartoflami na targu.

 18. revers said

  wracajac to postu P. Siggi z topiku 81-2014 na temat raka prostaty tzw. biopasy PSA, badanie krwi
  w przypadku raka prostaty nie gwarantuje 100% trafnosc diagnozy, bo wielu wypadkach tetsty wykazuja przy zdrowych pacjentach wynik negatywny ze szkoda dla zdrowia pacjenta i jeszcze zdrowego gruczolu krokowego. najlepszym wyjsciem w wielu przypadkach jest czujny plaec doswiadczonego Urologa w odbycie, ktory wyczuje zmiany chorobowe powodujace zwiekszenie gruczolu dotykowo lub odpowiednia endoskopia.

  Polki w ukrainskich oddzialach siepaczy, masowych zabijakow ktorym patronuja tez dla lepszego dekowania poslanki PiS, przez odwiedziny i posrednia legitymizacje masowych mordow na cywilach min 400 zamordowanych i torturowanych zarejestrowanych takze przez obserwatorow OBWE, w Nowejrosji.

  glagol.su/2014/12/24/o-tom-kak-grazhdanka-polshi-ubivala-i-pyitala-lyudey-na-donbasse/

 19. AQQ said

  Obecnie zmienia się wszelkie normy w pig-medycynie aby jak najwięcej ludzi wpędzić w przewlekłe, nieuleczalne choroby”.
  Cholesterol np. został obniżony do 200! a aby być zdrowym trzeba mieć ok.350.
  Co zaś tyczy się prostaty to poziom wzrasta wraz w wiekiem, więc proszę sobie samodzielnie wyciągnąc wnioski! bez mieszania nam w głowach przez kitla z duplomem. 🙂

 20. aleksander said

  Konferencja europejskich nacjonalistów w Mediolanie

  Po udanej konferencji w Madrycie, nacjonaliści z kilku europejskich państw, zorganizowali podobne wydarzenie w Mediolanie. Poza organizatorami z włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova), w sobotę 20 grudnia spotkali się również przedstawiciele greckiego Złotego Świtu (Hrisi Avgi), hiszpańskiej Narodowej Demokracji (Democracia Nacional), Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) i Partii Szwedzkiej (Svenskarnas parti), a także byli działacze Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party) i francuskiego Frontu Narodowego (Front National). Motywami przewodnimi konferencji były amerykański imperializm oraz prześladowania nacjonalistów w Europie.

  Przeszkody nacjonalistom próbowały robić lokalne władze. Wydarzenie miało się odbyć pierwotnie w jednym z hoteli, jednak zostało przeniesione do sali konferencyjnej. Na znak protestu przeciwko działaniom burmistrza Mediolanu, w konferencji wzięła udział Maria Teresa Baldini, radna regionu Lombardii, wybrana pierwotnie z list separatystycznej i prawicowej Ligi Północnej (Lega Nord).

  Ostatecznie na sali pojawiło się blisko 400 osób, zgromadzonych pod hasłem „Wolnej Europy”. Przemówienia poświęcono przede wszystkim prześladowaniom nacjonalistów na kontynencie. Oczywiście problem ten poruszano głównie w kontekście greckiego Złotego Świtu. Jego przedstawiciel, Eleftherios Synadinos, podkreślił konieczność solidarności z greckim ruchem, który walczy nie tylko o swój kraj, ale także o Europę. Były wojskowy opowiedział się za powrotem do tradycyjnych i rodzinnych wartości, jakim powinni hołdować nacjonaliści. Skrytykował przy tym działania amerykańskich syjonistów, dążących do unicestwienia narodów Europy.

  Były przewodniczący BNP, Nick Griffin również nie szczędził krytyki pod adresem Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem, amerykańsko-anglosaski imperializm występuje przeciwko Rosji Władimira Putina, ponieważ ten restauruje chrześcijaństwo, co jest zbrodnią w oczach zachodnich liberałów. Europoseł NPD, Udo Voigt nawoływał do zatrzymania masowej imigracji i walki z amerykańskim imperializmem, „rozprzestrzeniającym się po świecie niczym ośmiornica”.

  Na konferencji pojawił się też radny prefektury i były członek Komitetu Centralnego FN, Olivier Wyssa. Wystąpił on z Frontu na znak protestu przeciwko wyborowi Marine Le Pen na stanowisko przewodniczącego francuskiego ugrupowania. Zebrał on burzę oklasków od uczestników wydarzenia, ponieważ porównał działania Le Pen do zniszczenia legendarnego Włoskiego Ruchu Społecznego ( Movimento Sociale Italiano) przez Gianfranco Finiego, którego pokrótce można porównać do Romana Giertycha.

  Stefan Jacobbson z SvP omówił sytuację Europy i Szwecji, wyrażając przy tym zadowolenie z kooperacji nacjonalistów z całego kontynentu. Według niego, rozpoczęła się już wielka bitwa dla europejskiej cywilizacji, której stawką jest przetrwanie ludów i narodów oraz wartości i tradycji.

  Lider organizatorów z FN, Roberto Fiore, przestrzegał przed działalnością Państwa Islamskiego, które według niego dotarło już do Libii, dzięki destabilizacji regionu przez USA. Skrytykował również działania brukselskich biurokratów, wzywając do sojuszu europejskich narodów z udziałem Rosji.

  Źródła:

  http://www.adnkronos.com/fatti/politica/2014/12/20/forza-nuova-riunisce-milano-camerati-europei-per-russia-contro-gli-usa_FVyiGC1UIq6XrzcWT4meaN.html

  https://www.svenskarnasparti.se/2014/12/23/stefan-jacobsson-talade-pa-europeisk-konferens-i-milano/

  http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view/dunamikh-summetochh-ths-chrushs-aughs-se-ekdhlwsh-ths-forza-nuova-sto-milan


 21. Troszke historii o Polsce i piekna koleda.
  Z Bogiem!

 22. Boydar said

  @ p. Jan Widacki @ Pan Siggi (9)

  Prawdę mówiąc, dziwi mnie bardzo nędzna oprawa całej tej operacji. Znaczy z „więzieniami CIA” a w Kiejkutach w szczególności. Czy nikt sobie nie zadał pytania, po co wynajmować więzienie do torturowania terrorystów na obszarze PRL-u bis ? I to jeszcze za 15 dużych baniek ? Przecież wystarczyło wynająć statek pod np. panamską banderą i robić to samo. Chyba jednak nie wystarczyło. Bo umoczenie władz Panamy dwadzieścia lat później, nie było nikomu do niczego potrzebne. A „naszych” ówczesnych kacyków widać było. O szantaż raczej nie chodzi, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Raczej o wyklarowanie terenu. Dziwnym zbiegiem okoliczności owi „torturowani” alkaidowcy mają się dzisiaj całkiem dobrze; nawet domagają się odszkodowań; jednak nie od Kwacha, Olina, chłopca z Łodzi czy innych zamieszanych, których nie pomnę. Tylko od nas, obywateli Państwa Polskiego. Kto ma z tego mieć pożytek ? Sądzę że na razie jeszcze nikt. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy to jednak byli my. Może nie na prosto i nie od razu, ale jednak i my i pożytek.
  Jeśli jest tak jak myślę, może nie jest tak źle. Wystarczy sprawdzić, po nazwisku, tych domniemanych kozojebców, torturowanych podobno w Polsce. Oraz innych, w innych obszarach administracyjno – państwowych. I jak to wszystko się ma cuzamen do kupy.

 23. Boydar said

  Składam wszystkim Gajówkowiczom oraz Panu Gajowemu z Rodziną, najserdeczniejsze, świąteczne życzenia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać w tym samym gronie i z lepszymi perspektywami. Wiem na pewno, że jeśli będziemy uczciwi i grzeczni, otrzymamy to w darze od naszego Pana Jezuska.

 24. Cracovia Pany! said

  Historyczne przemówienie w Damaszku szokuje świat [fragment]

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/historyczne-przemowienie-w-damaszku-szokuje-swiat-fragment-2014-12

 25. Siggi said

  Gdyby Jezus urodził się w dzisiejszych czasach…
  Tak dzisiaj zrelacjonowałby tę historię New York Times, czy inna poważna gazeta.
  x x x
  „Stolarz z Nazaretu, niepełnoletnia matka, handlarze środkami odurzającymi i ich klienci czasowo zatrzymani”

  Betlejem, Judea

  Wczoraj w godzinach porannych lokalne władze zostały zaalarmowane przez zaniepokojonych mieszkańców.
  Donieśli oni o odkryciu w jednej ze stajni młodocianej matki, wraz z noworodkiem. Urzędnicy magistratu w towarzystwie policji dokonali, po przybyciu pod wskazane miejsce, przerażającego odkrycia.
  Zastali tam 14-letnią Marię Ś. i jej nowo narodzone dziecko. Noworodek owinięty był w szmaty, a za legowisko służył mu żłób zwierzęcy.

  W odtransportowaniu matki z dzieckiem do szpitala próbowali czynnie przeszkodzić pracownikom socjalnym niejaki Józef Ś., mieszkaniec Nazaretu, podający się za ojca znalezionego dziecka, wiejscy pracownicy najemni, oraz podejrzanie wyglądający obcokrajowcy, nazywający się „mędrcami” i „królami ze Wschodnich Krain”.

  Dopiero zdecydowana postawa policji, która aresztowała demonstrantów, umożliwiła zaprowadzenie porządku.

  Obecnie trwa dochodzenie mające na celu sprawdzenia tożsamości obcokrajowców. Zachodzi podejrzenie, iż przebywają oni w Betlejem nielegalnie i w przestępczych celach. Podczas rewizji osobistej podejrzenia te potwierdziły się, gdyż znaleziono w ich posiadaniu znaczne ilości złota oraz substancji odurzających.

  Oni sami tłumaczyli mętnie swój pobyt w Betlejem boskimi wskazówkami i astronomicznymi anomaliami. Podejrzane substancje chemiczne przesłano do zbadania do laboratorium. Postawiono im już zarzut posiadania i rozprowadzania substancji odurzających.

  W kwestii pochodzenia znalezionego niemowlaka policja nie jest obecnie w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Podający się za jego ojca Józef Ś. jest mężczyzną w średnim wieku i biorąc pod uwagę wiek matki dziecka, władze rozważają wszczęcie przeciwko niemu postępowania karnego z paragrafu o zakazane kontakty z nieletnimi.

  Próby przesłuchania najemnych pracowników rolnych, nazywających się „pastuszkami”, nie przyniosły spodziewanych efektów. Znajdują się oni prawdopodobnie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich opowieści o objawiającym im się „skrzydlatym mężczyźnie w długiej, białej koszuli”, który nakazał im udanie się w miejsce narodzin niemowlęcia i złożenie mu hołdu, są tego najlepszym przykładem.

  Sama Maria Ś. poddawana jest obecnie badaniom specjalistycznym, mającym na celu ustalenia jej poczytalności.
  Stanowczo twierdzi ona, że jest nadal dziewicą, nie potwierdza ojcostwa Józefa Ś. utrzymując że, ojcem jej dziecka jest sam Pan Bóg.

  Dodatkowo postawiono jej zarzut narażania swego dziecka na utratę zdrowia poprzez niezabezpieczenie mu odpowiednich warunków bytowych po urodzeniu.

  Rzecznik prasowy tutejszego szpitala wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym wyraził swe zaniepokojenie coraz częstszymi przypadkami ciąż wśród nieletnich, gdzie w grę wchodzą narkotyki i wykorzystywanie seksualne przez dorosłych.
  Wesołych Świąt!

 26. Marucha said

  Re 22:
  Panie Boydar, Pana komentarz jest zaskakujący. W dodatnim sensie.

 27. Boydar said

  @ Pan Gajowy (26)

  Nawet ostatnio, ktoś w Gajówce napisał – „robimy co możemy, czego nie możemy – nie robimy”. Co nie oznacza jednak, że nikt się owym „niemożebnym” nie zajmuje. Jeśli 100 lat temu ktoś przewidział bieg wypadków, i zakazał pod karą śmierci skutecznych poszukiwań ropy i gazu w banderlandzie oraz u nas na Podkarpaciu, to znaczy że się jednak „zajmuje”. Osobiście uważam, że sprawy idą ogólnie w dobrym kierunku. Tyle że to spory okręt a my jesteśmy w środku, to i nie widać za bardzo. Trzeba zachować minimum przyzwoitości i modlić się szczerze o bożą pomoc i sprawiedliwość. Będzie dobrze, już niedługo.

 28. Rokitnik said

  at 25
  DOSKONAŁA analiza porównawcza czasów, w oparciu o Historię Narodzin Jezusiczka. !!!!!

 29. Joe said

  Panie Boydar 22…Wielu przedstawicieli swiata zydowskiego wypowiedzialo sie oficjalnie..ze beda upokarzc Polske i Polakow na kazdym kroku..Ulokowanie katowni na Polskiej Ziemi a wyplacenie 15..mil.swoim to obrazek czytelny i udowodniony…Tylko zachodzi pytanie …co Polacy teraz z tym zrobia?

 30. Boydar said

  Pan serio pyta, Panie Joe ? To i ja serio odpowiem – „dobry gospodarz ma pożytek nawet wtedy, jak mu się krowa na środku podwórka zesra”. Ino trza być dobrym gospodarzem. Pozdrawiam serdecznie w ten Boży Czas.

 31. revers said

  Genialne panie Boydar, tylko co z Panem Kwasniewskim i swita, czy byl przedstawicielem panstwa, czy gminy, gmina w osobie Stolzmana przyznala sie do procederu i jednoczesnie zostala zwolniona zaocznie z zarzutu lub Jedwabne.

  Coraz wiecej oficieli potwierdza ze panstwa polskiego juz nie ma, problem tylko czy zniknelo w 1939 roku, w 1944 po Jalcie. czy po 1989 po okraglym stole i umowie 4´plus 2 za min. Skubiszewskiego.

 32. Boydar said

  @ Pan Revers

  Uwzględniając historie i doświadczenie, można bezwzglednie określić : na nas pasożydują żydzi; tacy jak Stolcman et consortes. Ale na nich pasożyduje jeszcze ktoś wyżej. I ten ktoś, tak samo nienawidzi nas jak i „stolcmanów”. O ile nam się może udać przeżyć, choćby z racji naszej liczebności i tzw. statystyki, to takim „stolcmanom” już nie. Za dużo wiedzą i są balastem dla tych wyżej. Okresowo następuje czyszczenie zasobów wykonawczych. Przynosi to wyższym nadzorcom wielorakie korzyści – oprócz wymienionych wcześniej, zalegendowani i uwierzytelnieni zostają „czyściciele”. Hieny muszą żywić się padliną. Zawsze tak było, od wieków. To zresztą widać jak się dobrze popatrzy; ci których widać, to przeważnie bezkrytyczne i chciwe debile. Sami pod sobą kopią wilcze doły; nic nie trzeba robić, aby w nie sami wpadali hurtem w stosownym czasie.
  Ktoś może zapytać, to w takim razie gdzie ja upatruję pozytyw. Otóż w tym, że im system bardziej powszechny i rozbudowany, tym bardziej nieszczelny. I coś mi się wydaje, że przez te nieszczelności wsącza się od jakiegoś czasu świeże powietrze. Identyfikowalne na przestrzeni wieków zabiegi przygotowujące do kolejnego czyszczenia, zawsze charakteryzowała żydowska przebiegłość i intensywny wkład własny. To co obserwuje obecnie, jest tych cech wręcz całkowicie pozbawione. Jest wyłącznie konsekwentnie i beznamiętnie uczciwe. Oczywiście mogę się mylić.

 33. Siggi said

  Polowanie na Orbana rozpoczęte

  Już wiadomo gdzie będzie kolejne miasteczko namiotowe. Mimo że Węgry są członkiem UE i NATO w polityce nie ma sentymentów. Orban jest do „odstrzału”. Na razie, jak piranie, nadgryzają go media i a jakże sondażownie.
  24.12.2014, 07:10

  Orban powiedział we wtorek w telewizji publicznej, że rozpoczęła się nowa era , kiedy to Stany Zjednoczone nie tylko przeszkadzają z boku, ale biorą czynny udział wtrącając się do polityki wewnętrznej w krajach Europy Środkowej. Orban powiedział, że w związku z konfliktem Rosyjsko-Ukraińskim, i toczącymi się rozmowami o wolnym handlu między Unią Europejską i USA, amerykańskie interesy w zakresie energetyki i handlu stały się szczególnie wyraźnie widoczne.
  c.d.to tu:..
  http://www.mpolska24.pl/post/7554/polowanie-na-orbana-rozpoczete

 34. http://wn.com/zionist
  Nalezy sie z tym materialem zapoznac.

 35. Ad.: 34
  Syjonista przechodzi na katolicyzm i demaskuje tajniki tajnej polityki Zydow .

 36. Siggi said

  PRACowniA
  18 Grudzień 2014
  Szaleńczo rusofobiczne i kłamliwe gardłowanie amerykańskiego Kongresu
  …..

  Już było…
  > https://marucha.wordpress.com/2014/12/19/szalenczo-rusofobiczne-i-klamliwe-gardlowanie-amerykanskiego-kongresu/
  Admin

 37. Siggi said

  To już chba było,ale przypomnieć nie zaszkodzi.
  x x x x x
  https://scontent-b-lax.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10885449_748773971858473_4877848958115537528_n.jpg?oh=587ec3ae4285f3366d9c337bd1a129aa&oe=55015FEB
  A oto porównanie uzbrojenia aroganckich Jankesów, chwalących się swoimi złomami i cichych Rosjan, którzy zawsze mają w rękawie jakiegoś asa. Rosyjski Suchoj Su -24 z najnowszym kompleksem zakłócania elektronicznego sparaliżował na Morzu Czarnym najnowocześniejszy amerykański system zarządzania walką „Aegis” zainstalowany na niszczycielu „USS Donald Cook” .
  Niszczyciel USA „Donald Kucharz ” z rakietami „Tomahawk” wszedł na wody neutralne Morza Czarnego 10 kwietnia. Celem była demonstracja siły i zastraszania w związku ze stanowiskiem Rosji na Ukrainie i na Krymie.
  W odpowiedzi Rosja wysłała nieuzbrojony bombowiec Su- 24 na lot wokół amerykańskiego niszczyciela. Jednak eksperci twierdzą, że ten samolot został wyposażony w najnowszy rosyjski kompleks walki elektronicznej. Według tej wersji, „Aegis” dostrzegł z daleka zbliżający się samolot, i wszczął alarm. Wszystko szło normalnie, amerykańskie radary obliczały prędkość celu, który się zbliża. I nagle wszystkie ekrany zgasły… „Aegis” przestał działać, i rakiety nie mogły się kierować informacjami. Tymczasem Su- 24 przeleciał nad pokładem niszczyciela, zrobił zwrot i symulowany atak rakietowy na cel. Potem powtórzył manewr. I zrobił to 12 razy.
  Najwyraźniej wszystkie wysiłki zmierzające do ożywienia „Aegis” i dostarczania informacji docelowej dla obrony zawiodły.
  Demonstracja była dość oryginalna. Bombowiec był bez broni, ale miał sprzęt do zagłuszania radaru przeciwnika na pokładzie. Niszczyciel amerykański wyposażony był w „Aegis” – najnowocześniejszy amerykański system obrony przeciwrakietowej. Ale ten system lokalizacji ruchomej, w tym przypadku wykazał daleko idącą bezradność.
  Reakcja Amerykanów była nerwowa. Po incydencie, zagraniczne media poinformowały, że „Donald Kucharz” został doprowadzony do portu w Rumunii. Wszyscy z 27 członków załogi złożyli rezygnację. Wydaje się, że wszystkie 27 osób napisało, że nie zaryzykują już swojego życia. Potwierdza to pośrednio informacja Pentagonu, według której załoga amerykańskiego statku uległa demoralizacji.
  Dla Amerykanów to bardzo przykry moment. Ogólnie rzecz biorąc, system obrony przeciwrakietowej, którego wdrożenie wymagało przecież ogromnych nakładów, nie działa. Teraz trzeba udowodnić, że nadal należy przeznaczać na to środki z budżetu.
  To że z systemem „Aegis” poradził sobie rosyjski Su- 24 wprawiło w szok Pentagon. Rosyjski system nosi kryptonim „Khibiny”. Jest to nazwa pasma górskiego na Półwyspie Kolskim za kołem polarnym. „Khibiny” to najnowszy kompleks do zagłuszania radioelektronicznego wroga. Zostanie on zainstalowany na wszystkich zaawansowanych rosyjskich samolotach.

 38. Siggi said

  Rosyjskie kino trzyma się mocno

   autor Grzegorz Szymczak ,  Grudzień 15, 2014


  Ósma edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską, która odbyła się w Warszawie mimo wyjątkowo napiętych relacji polsko-rosyjskich, jest dobrą okazją do przyjrzenia się kinematografii wschodniego sąsiada. Dziś, jak nigdy wcześniej, trzeba nawoływać do podtrzymania relacji w dziedzinie kultury. Jeśli je zerwiemy, zupełnie przestaniemy się rozumieć. Rosyjska kinematografia oferuje różne spojrzenia na przeszłość i teraźniejszość. Owszem, w ostatnich latach niektórzy reżyserzy realizują politykę historyczną zgodną z oczekiwaniami władz, ale jest wielu twórców, którzy nie boją się krytycznie spojrzeć na narodowe mity i współczesną rzeczywistość.
  c.d. to tu:…
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/rosyjskie-kino-rzyma-sie-mocno/

 39. Ad. 3:
  Bliskowschodnia podróż Sikorskiego była NAJWAŻNIEJSZA politycznie. Sikorski zabrał z Tobruku generała Broz-Tito-Pindara, aby ten SPISAŁ w Kairze numery obligacji 6 bilionów (amerykańskich trylionów) dolarów ZŁOTYCH na IV front na Bałkanach. Chodziło o wojnę Najemnikami Bałkańskimi o klasie strzelców alpejskich, których na Bałkanach było dużo.
  W drodze powrotnej do Tangeru na Sikorskiego czyhał as lotnictwa nowozelandzkiego, ale Sikorski leciał przez Saharę. W Tangerze za sterami zasiadł pilot AMERYKAŃSKI Prchał, który zameldował się PO POLSKU, ale stosunki US AF z RAF-em były ZŁE więc Sikorski musiał sam odwieść Pindara na Gibraltar, skąd ten mógł lecieć do Londynu, żeby król wręczył mu buławę marszałkowską jako wodzowi Koalicyjnego Frontu na Bałkanach.
  Niemcy, którzy podsłuchiwali rozmowy Churchilla z Rooseveltem ujawnili, że gdy Churchill powiadomił Roosevelta, że do Waszyngtonu leci sztab Sikorskiego przysłany z MOSKWY to ten krzyknął ZARĄBAĆ!!! – CZYM? – TOPORAMI. SIEKER WAM CHYBA NIE BRAKUJE.
  Wobec tego Niemcy wysłali awansem na miejsce Katastrofy komandosów włoskich, żeby Pomogli Anglikom RĄBAĆ Sowietów. Ja 25 lat temu domagałem się przesłuchania tych komandosów, ale doczekałem się tylko tego, że te 6 bilionów $ ZŁOTYCH zabrała Battenbergom-Mountbattenom neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego.

 40. revers said

  Betleyem bez Chrystusa

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izraelscy-zolnierze-spacyfikowali-pokojowy-marsz-bozonarodzeniowy-w-betlejem-2014-12

 41. Boydar said

  Jerzy Urban napisał wywiad dla Jaceniuka, arcydzieło !

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/arsenij-jaceniuk-putin-potrzebuje-wciaz-nowych-aneksji/306b9

 42. http://nathanel.neon24.pl/post/116787,usa-przegraly-pierwsza-wojne-cybernetyczna//

  Zrozumiałem, że POSŁANIE USA NA DESKI było skutkiem zaatakowania przez hakerów północnokoreańskich japońskiego SONY, które ma Strategiczne interesy w USA. Dotychczas o takie zagrania pomawiano hakerów Broni chińskiej Armii Czerwonej: Sztabu Generalnego, Wojsk Lądowych, Lotnictwa, Marynarki, broni Rakietowej i Kosmicznej oraz może MSW? Powalenie USA przez hakerów Północnokoreańskich przez zaatakowanie Sony, które Uzależniło Amerykanów wygląda dziwnie – jakby Sony stworzyło Panamerykańską strukturę korupcyjną?
  Wydaje mi się jednak, że hakerzy północnokoreańscy wcale nie musieli Włamywać się do centrum technologicznego Sony, gdyż wystarczył prosty SZANTAŻ: Otóż kilka lat temu SONY z National Geographic i Bangalur Microsoft wystąpiło jako Mój Protektor przed Ogierkami Żydowskimi BRONIĄCYMI Pałacu Salomona i Pretorium Rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie – czyli PRZECIW Świątyni Salomona na górze Syjon – co było podstawą aktu Kanclerza Kohla, który ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom.
  Na kilka miesięcy Wściekłe ataki ogierków żydowskich USTAŁY, ale teraz trwają w Najlepsze, bo KAŻDEGO DNIA są filmy o Świątyni Jerozolimskiej na Wzgórzu Świątynnym, gdzie był PAŁAC Salomona i Pretorium Rzymskie, na którym Osądzono Jezusa Chrystusa. Hekerzy południowokoreańscy wcale więc nie musieli włamywać się do Centrum Technologicznego Sony, bo to SAMI ŻYDZI skapitulowali USA pod BATEM ujawnienia łapówki, za którą Sony NG i BM wycofały się z Obrony http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow//.

 43. Przecław said


  Józef Wiłkomirski, uczestnik powstania warszawskiego, dyrygent : 4:40 : „zgadzam się z tym co zaraz po wybuchu powstania warszawskiego powiedział generał Anders /-/ >decyzja o wybuchu powstania była ZBRODNIĄ<"

 44. http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/saudowie-nie-moga-dopiac-budzetu

  Ciekawe kto wymusił na Arabii Saudyjskiej, aby podejmowała działania niezgodne z jej narodowym interesem…

 45. Anonim said

  Panie Czołgista jacy Saudowie ??? Ci poprzebierani żydzi to nie są żadni saudowie co najwyżej namiestnicy okupanta, dlatego działają niezgodnie z narodowym interesem tego pustynnego sztucznego kraju…sytuacja ze wszech miar podobna do naszej.

 46. Radek said

  Wypłynał dokument Wiki Leaks
  Ambasador USA w Polsce raportuje do Waszyngtonu spotkanie z
  Komorowskim w 2009roku.
  Komorowski mówi mu ,że TUSK naciska ministrów( w tym ministra
  rolnictwa i ochrony środowiskach)_ aby przyspieszyli prace nad
  sprzedaża polskich nieruchomości oraz lasów państowych aby spłacić
  żydowskie roszczenia z drugiej wojny światowej. Oraz że polska
  wprowdzidzi specjalną ustawę i 10 letni plan spłat żydowskich
  roszczeń.,

  http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
  cytat z dokumentu

  PRIVATE PROPERTY RESTITUTION

  6. (C) On prospects for passing legislation on compensation
  for private property confiscated in WWII and the Communist
  era, Komorowski expressed concern that the financial crisis
  had presented „new circumstances.” Nevertheless, Komorowski
  said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers,
  especially the Agriculture and Environment Ministries, to
  contribute to a compensation fund by selling government-owned
  real estate, including forests. „We have to look for extra
  funds” because of declining property values. Komorowski
  reiterated that Tusk was determined to move forward with the
  legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment
  plan envisioned in the current draft legislation would be a
  „safety mechanism.” He said it was absolutely essential to
  start the process, but did not specify when the legislation
  would be introduced in parliament.

  Czyli jest dowód na to co Pan mówi od dawna.
  Jest to rzech wręcz niebywała. Sprzedać lasy aby zaspokoic żydów.

  Uszanowanie

 47. ALI BABA said

  ad 31…”w 1944 po Jalcie. czy po 1989 po okraglym stole i umowie 4´plus 2 za min. Skubiszewskiego…” A MOŻE NIE TEHERAN, NIE JAŁTA, ale konferencja w Moskwie /x 1943/ przypieczętowała los Polski..! Po tej tzw. konferencji moskiewskiej podano do wiadomości, że Polska po wojnie będzie okupowana przez wojska radzieckie.!! PS Odsyłam do Cat-Mackiewicza…tytułu nie pamiętam. Wiem tylko, że tej konferencji poświęcił on 2 broszury: jedna „Albo-albo” i jeszcze jakaś..

 48. revers said

  no to juz mozna europie rydzykow, agentow jp2, franciszka, super liberalizmu i multi kulti, rozganiac wiernych przez bojowki mlodych wilczkow islamskich podczas mszy BN.

  http://www.rp-online.de/nrw/staedte/moenchengladbach/rheydter-marienkirche-kinder-beleidigen-christen-aid-1.4761618

 49. buka said

  Prawdę mówiąc, przeczuwałem, że Mary Wagner nie odpuści i narażając się na represje ze strony kanadyjskich władz, nadal będzie modlić się pod kanadyjskimi placówkami aborcyjnymi. Wszystko po to, aby dzieci nie były zabijane w łonach matek i aby życie ludzkie, życie nienarodzonych było w tym kraju wartością. Jej pobyt w Polsce był czasem nabrania sił, oddechu do dalszej walki. Kiedy zapraszałem ją ponownie do odwiedzenia Polski w przyszłym roku, to odpowiedziała, że owszem przyjedzie, jeżeli taka będzie wola Boża. Kiedy to mówiła, byłem pewien, że nadal będzie walczyć, że będzie się modlić pod klinikami, namawiając matki, aby nie uśmiercały swoich niewinnych dzieci. Kilkanaście dni temu, pisząc do mnie e-maila, zwierzała się, że w dalszym ciągu chodzi i modli się pod klinikami aborcyjnymi, co jest bardzo niebezpieczne, i prosiła o modlitwę. Z taką postawą tam w Kanadzie wiążą się restrykcje, których ta dzielna kobieta doświadcza kolejny już raz. Musimy się modlić za Mary szczególnie w te święta, bo tak jak przed wiekami nie było miejsca dla Pana Jezusa w gospodzie, tak dziś w Kanadzie nie ma miejsca dla tej bezkompromisowej, odważnej kobiety, która Wigilię i święta Bożego Narodzenia będzie spędzała w więzieniu.

  http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2014/12/25/mary-wagner-nie-odpusci/

 50. buka said

  Wąskotorowe Pendolino w szopce w Kielanówce (Podkarpackie, 5 km., od Rzeszowa!) Do 17:00 w niedziele i święta!
  http://pbs.twimg.com/media/B5x5ct4IUAAy1UN.jpg:large
  http://twitter.com/RussianClimates

  Russia Successfully Test Launches RS-24 Yars ICBM From Plesetsk: Ministry
  http://sputniknews.com/russia/20141226/1016255505.html

 51. buka said

  Odpływ oszczędności emerytalnych za granicę poprzez zakup akcji obcych firm jest niekorzystny dla rozwoju naszego kraju, gdyż oznacza ograniczenie źródeł jego finansowania. Jak wiadomo, krajowe oszczędności są podstawowym, nieinflacyjnym sposobem finansowania inwestycji. Tym samym zakup zagranicznych papierów udziałowych oznacza wspieranie rozwoju firm ale innych krajów. Do tej niekorzystnej dla gospodarki Polski sytuacji doprowadziły władze naszego kraju tworząc przepisy ułatwiające odpływ kapitału zagranicę. Do ubieglego roku OFE mogły inwestować za granicą zgromadzone składki emerytalne tylko do wysokości 5% całości ich aktywów. Na ten rok limit ten podniesono do 10%,. W roku przyszlym wyniesie on 20%, a w roku 2016 aż 30%. Oczywiście można by argumentować, że przecież firmy zagraniczne generując dochody przysparzają wpływów polskiej gospodarce w formie dywidend od firm zagranicznych. W długim okresie oznacza to napływ kapitału do Polski i jest to prawda. Ale skutkiem przekierowania polityki lokacyjnej OFE na rynki zagraniczne jest spadek zakupów akcji polskich przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej Gieldzie Papierów Wartościowych. Polskie spółki mają coraz większe trudności z pozyskiwaniem kapitału w drodze emisji akcji, a giełda warszawska przeżywa marazm. Obroty i emisje na Giełdzie Papierow Wartosciowych w Warszawie spadają. Dodajmy, że w krajach wysoko rozwiniętych emisje akcji są kluczowym sposobem zasilania kapitałowego firm.

  http://naszdziennik.pl/wpis/919,oszczednosci-polakow-emigruja-za-granice.html

  Polska gospodarka mocno straciła na konkurencyjności w skali globalnej. W ciągu ostatnich dziesięciu lat koszty energii wzrosły u nas o 90 proc., w tym koszt zużycia gazu dla przemysłu zwiększył się aż o 175 procent. W efekcie ogolne koszty produkcji w Polsce są już wyższe aniżeli w USA, chociaż jeszcze dziesięć lat temu byliśmy od Amerykanów bardziej konkurencyjni kosztowo.

  http://naszdziennik.pl/wpis/977,gospodarcze-sukcesy-na-papierze.html

 52. buka said

  Ciekawe jest przede wszystkim porównanie nowych stawek dla banków oraz SKOKów. Bankom podniesiono stawki o 89%, wiec w rewanżu pewnie jeszcze bardziej zacznie się dojenie Kowalskiego. SKOKom zaś podniesiono stawki o 353%, te zaś zrewanżować się raczej nie będą mogły.

  http://polakcandwa.blogspot.com/2014/11/skoki-pod-sciana.html

 53. http://prawica.net/37704#comment-616668

  Polski interes państwowy i narodowy
  W moim przekonaniu w naszym interesie jako państwa i narodu jest istnienie suwerennej i niepodległej Ukrainy. Niepodległej nie tylko wobec Rosji. Odbudowa siły państwa ukraińskiego otwiera nam możliwość budowy nowego układu geopolitycznego i geoekonomicznego, który mógłby zacząć równoważyć nade wszystko niemiecką hegemonię gospodarczą i polityczną w UE. Układu szerszego niż układ polsko-ukraiński, a obejmującego choćby Serbię, Węgry i w perspektywie Białoruś. Układu, który przeciwstawiłby się temu, co kiedyś Niemcy zaprojektowali jako niemiecki obszar gospodarczy Mitteleurope. I przeciwdziałać procesom przekształcania Europy Środkowo-Wschodniej w niemiecki Hinterland gospodarczy. Nazwałem to koncepcją Unii Międzymorza, ale już o mocno zmienionej treści w stosunku do koncepcji Międzymorza Piłsudskiego i przedwojennej lewicy belwederskiej. I dopiero dodatkowym czynnikiem jest przeciwwaga militarna wobec Rosji. Neoimperialność Rosji jest faktem, ale to nie jest aż tak wielka groźba. Można sobie z nią poradzić odbudowując po prostu polskie siły zbrojne. O wiele groźniejsze będą konsekwencje również polityczne niemieckiej hegemonii w UE.
  Wojciech Błasiak

  ____
  Powyżej patrioci giedrojciowi w akcji. Polski nie uratowali, ale za to chcieliby walczyć o „wolną i suwerenną Ukrainę” ! Ja p..lę. Pardon my French. Na szczęście już niedługo skończą się te mrzonki o wielkiej Ukrainie głównie dzięki głupocie tych co wspierali Majdan i części lokalnych oligarchów, która chciała przyłączenia Ukrainy do… niemieckiego Hinterlandu, czyli EU. To się chyba ironia nazywa. Oczywiście nie oczekujmy od tych ludzi logicznej postawy.
  Odbudowy polskich sił zbrojnych nawet nie skomentuję. Może ma ta „wielka Ukraina” podsyłać nam łaskawie ten złom, który im pozostanie po walkach w Donbasie ? Ta sama wielka Ukraina ma nas obronić przed Rosją, a nie umie poradzić sobie z grupą seperatystów, których potencjał militarny nie jest nawet ułamkiem tego, czym dysponuje Rosja. He, he. Powiedziałbym dość, ale zobaczyłem jeszcze komentarz Pani Ani K.

  ______
  AnnaK
  Obawiam się Panie Aleju, że autor tego nie wie, natomiast pewnie trzymał kciuki za to, aby tak się stało. Wtedy piał by z fałszywego oburzenia, bo to dawało by alibi jego mętnej argumentacji. Dzisiaj Rosjanie chcą eksmitować z Krymu, tych którzy nie podzielają ich entuzjazmu przyłączenia do Rosji i jakoś czciciele Putina się na to nie oburzają.
  ____
  Pani Aniu. Jeśli komuś się nie podoba obecnie na Krymie to zawsze może wrócić na Ukrainę. Tam to jest dopiero dobrobyt, jak w tym kawale (nie jestem jego autorem):

  Ukraina. Przychodzi mąż do domu ze złapanym zającem
  – Żono, przygotuj zająca ze solą
  – Nie ma soli
  – No to z masłem
  – Nie ma masła
  – No to – ot, na gazie
  – Nie ma gazu
  Wkurzony mąż wyrzuca zająca przez okno. A zając ucieka i krzyczy:
  – Sława Ukrainie! Gierojom sława!

  Już teraz pensja przeciętnego Ukraińca nie jest w stanie pokryć większości rachunków, a przecież trzeba z czegoś żyć. Ludzie licznie wychodzą na ulicę. Dalej jednak wciskajmy bajki o wielkim dobrobycie po Majdanie jak to robią media rządowe i opozycyjne karmione z tej samej ręki. Pani postawa na tym forum od pewnego czasu wydawała mi się obłudna.

 54. Fra Gilberto said

  Milano: Curia licenzia Ins. Rel. pro-life

  Mediolan: Kuria zwalnia nauczyciela religii pro-life

  http://www.lastampa.it/2014/12/21/blogs/san-pietro-e-dintorni/milano-curia-licenzia-ins-rel-prolife-DYjY29dpBdhRAS08sNlf2N/pagina.html

  Strona Internetowa Riscossa Cristiana http://www.riscossacristiana.it/aborto-il-caso-del-liceo-cardano-di-milano-e-ufficiale-la-curia-ambrosiana-ha-revocato-lidoneita-allinsegnamento-al-professore-di-religione-di-paolo-deotto/ potwierdza, że profesorowi Giorgio Nadali, po 26 latach bycia nauczycielem religii zostało odwolane pozwolenie na nauczanie religii w szkołach państwowych. Stało się to po przedstawieniu przez profesora Nadali w jednej z klas licealnych głośnego video anty-aborcyjnego, „Cichy krzyk”, video, które w sposób szczególnie drastyczny i autentyczny ukazuje w jaki sposób pozbawia się życia nienarodzone dzieci.

  Profesor został zawieszony na okres ośmiu dni poprzez Liceum, jednocześnie Kuria mediolańska otworzyła dochodzenie. Nadali, oprócz bycia profesorem religii napisał 9 książek na tematy religijne i współpracuje z kilkoma wydawnictwami prasowymi. Kuria Sw. Ambrożego, zamykając dochodzenie, z datą 12 grudnia 2014, pozbawiła profesora Nadali abilitacji do nauczania religii.

 55. Ad. 9

  „Wiadomo, że tajne więzienie CIA w Polsce było, że Amerykanie przetrzymywali w nim jeńców i poddawali ich torturom.”

  – Tiaaa? A kto to stwierdził? Teren był dostępny tylko dla Jankesów, którzy mogli tam odegrać każdą komedię. Z torturami, z bronią biologiczną, z produkcją terminatorów, z czym dusza zapragnie.

  Więc kto to stwierdził?

 56. @54
  Kto tak stwierdził ? Ci niesłusznie oskarżeni i torturowani, którzy teraz domagają się odszkodowania. Co prawda oficjele amerykański potwierdzili, że rzeczywiście opisane tortury miały miejsce, ale one miały na celu obronę wolności, demokracji i przede wszystkim praw człowieka !

 57. revers said

 58. Ad. 56

  Czyli, że nikt nie stwierdził. „Torturowanie” stało się faktem przez obwołanie. Jak to u michnikoidów. Głośno wołają, że coś jest faktem. I ludziska traktują samo obwołanie jako dowód, że fakt zaistniał. Mimo, że fakt mógł być wyssany z palca. 🙂

  Tak, tak… Ludziska słuchają przede wszystkim autorytetów… a nie własnego rozumu.

 59. @58
  Jaki dowód Pana, Panie Krzysztofie, zadowala ? Taśma z nagraniem tortur, które się tam odbywały ?
  Przykład Abu Ghraib Panu nie wystarczy, jak wyglądają typowe amerykańskie więzienia dla ludzi oskarżonych o terroryzm ?
  Teraz, gdy już nie dało się tego ukryć, wmawia się ludziom, że owszem odbywały się tortury, ale przecież dzięki nim zapobiegliśmy zamachom.

 60. Według mnie po prostu trzeba było się dwa razy zastanowić zanim się udostępniło Amerykanom więzienie.

 61. przemądrzałe bydlę said

  @1
  Jeśli wprowadzą podatek katastralny, to takie przypadki będą normą.

 62. przemądrzałe bydlę said

  Szkandał we Francji, że aż Jacques Attali z B’nai B’rith się oburzył:

  ——————-

  „Kontrowersyjna książka Erica Zemmoura pt. „Suicide Francais” (Francuskie samobójstwo) bije we Francji rekordy sprzedaży, a debata jaką wywołała, nie schodzi z pierwszych stron gazet. Autor wieszczy schyłek Francji, którego przyczyną są kobiety, geje i imigranci.

  Wydana we Francji blisko miesiąc temu książka sprzedaje się w ilości 15 tysięcy egzemplarzy dziennie, wydrukowano ich już 300 tysięcy. Jak pisze tygodnik „Le Point”, książka jest fenomenem wydawniczym. W czwartek magazyn „Causeur” zapowiedział 9-stronicowy raport specjalny na temat Zemmoura, który trafił na okładkę czasopisma.

  „Francuskie samobójstwo”, w którym autor stara się między innymi wybielić reżim Vichy, wywołuje kontrowersje nawet za granicą. Amerykańskie radio NPR w tekście zamieszczonym na swoich stronach internetowych pisze, że „w wielkim skrócie Zemmour twierdzi, że Francja jest na etapie schyłkowym, ponieważ (…) jej dawne wartości zostały zastąpione przez agendę feministyczną, pro-gejowską i egalitarną”.

  Według sondaży, na które powołuje się „Le Point” 62 procent Francuzów ma na temat Zemmoura opinię negatywną po opublikowaniu jego najnowszej książki, jednak w grupie wyborców i sympatyków skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) poparcie dla autora sięga niemal 70 procent.

  Ze zwolennikami FN łączy Zemmoura przekonanie, że źródłem zła we Francji są imigranci, zwłaszcza z krajów arabskich. Podobnie jak FN, autor głosi otwarcie niechęć do wyznawców islamu, a także do Unii Europejskiej, gospodarki wolnorynkowej i kapitalizmu. Dochodzi do tego nieskrywany rasizm oraz nieakceptowanie zmian, jakie niesie ze sobą globalizacja.

  Antypatie te sięgają tak daleko, że autor „Suicide Francais” pochwala niektóre tezy marksizmu. Twierdzi, że kapitalizm niszczy rodzinę, a w swym Panteonie umieszcza, prócz Napoleona, reżimu Vichy i generała de Gaulle’a, także byłego pierwszego sekretarza francuskiej Partii Komunistycznej Georges’a Marchais, który wzywał do zablokowania imigracji i odmawiał potępienia agresji Związku Radzieckiego na Afganistan.

  Według Zemmoura źródłem francuskiego kryzysu są „mroczne podziemne wpływy brukselskich technokratów, ‚lobby’ homoseksualistów, feministki, elity, cudzoziemcy, mniejszości oraz muzułmanie” – pisze „Le Monde”. Francja „poddana jest matriarchatowi” oraz „władzy gejów” – pisze Zemmour. Jego zdaniem triumf globalizacji wolnej wymiany handlowej doprowadził do „sprostytuowania” Francji.

  Zemmour, na co dzień felietonista dziennika „Le Figaro”, jest autorem kilku książek, w tym „Pierwszej płci” poświęconej niebezpiecznie rosnącym wpływom kobiet, co doprowadza do „demaskulinizacji mężczyzn”.

  Tezy formułowane przez autora „Suicide Francais” skrytykował w mocnych słowach premier Manuel Valls. Z płomienną krytyką wystąpiło też wielu ekonomistów, publicystów, a wśród nich słynny pisarz-polityk Jacques Attali.

  Jednak sprzedaż książki nie spada, a pierwszy nakład rozszedł się w ciągu tygodnia. Jak pisze dziennik „Les Echos”, sukces tej książki sam w sobie jest dowodem na pewien kryzys Francji, bowiem wysoka sprzedaż tak słabej, pełnej nadużyć, a zarazem niesłychanie pesymistycznej pozycji świadczy o społecznych nastrojach. Takiej publikacji nie wolno jednak pozostawić bez odpowiedzi. To dopiero byłoby kryzysem Francji – konkluduje „Les Echos.

  http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=25712

 63. revers said

  Nadchodza nowe oplaty za gaz i swiatlo – jak zawsze w starym gomulkowskim sytlu, tylko tym razem nikomu nie razi, nie wstanie tylka, nie wyjdzie na ulice jak to bylo 17 grudnia 1970, wszyscy i tak wiedza z TVN ze to i tak na zlosc Putinowi, to przejdzie.

  http://wpolityce.pl/polityka/226321-pinokio-w-spodnicy-czyli-klamstwo-obnazone-ure-zatwierdzil-wlasnie-wyzsze-taryfy-cen-energii-dla-polakow

 64. Marucha said

  Ostatnio zetknąłem się u polskiego chłopca z imieniem NATAN.
  Już niedługo chyba czas na Abrahama, a czemu nie SRULA?

 65. AQQ said

  Zakon Krzyżacki powróci do Polski?
  Dzisiaj, 26 grudnia (16:33)

  Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego biskup Bruno Platter nie wyklucza powrotu Krzyżaków do Polski.
  Biały płaszcz z czarnym krzyżem wciąż jest obowiązującym uniformem zakonników fot. Wojciech Radwański /AFP

  Biały płaszcz z czarnym krzyżem wciąż jest obowiązującym uniformem zakonników fot. Wojciech Radwański
  /AFP

  65. już Wielki Mistrz w historii Zakonu Krzyżackiego był w Polsce kilka razy, m.in. na inscenizacji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem, czy podczas otwarcia Muzeum Krzyżackiego w Działdowie. Biskup Platter twierdzi, że wizerunek Krzyżaków w Polsce ulega zmianie.

  – Ile razy tutaj byłem, to nikt mi nie powiedział nic przykrego, negatywnego. Ludzie są zaskoczeni, że Zakon do dziś istnieje, że prowadzi działalność charytatywną. Obecne dobre kontakty między nami są możliwe m.in. dzięki wielkiemu wysiłkowi włożonemu przez Polaków i Niemców choćby w prace komisji podręcznikowej – powiedział.
  Reklama

  A jak bardzo się zmienia podejście Polaków do Zakonu najlepiej może ilustrować fakt, że gdy przyjechałem na uroczystości grunwaldzkie, to wolno mi było wygłosić przemowę na polach grunwaldzkich i nikt wcześniej nie sprawdzał, co chcę powiedzieć! To świadczy, jak wielki jest postęp w naszych kontaktach – dodał Wielki Mistrz Zakonu.

  Biskup Platter skomentował również kwestię ewentualnego wznowienia w jakiejś formie działalności Krzyżaków w Polsce.

  – Teraz skupiamy się na zwiększonym wysiłku w naszych głównych krajach (Austria, Niemcy, Włochy). Prowadzimy tam działalność kulturalną, szkoły, konserwatoria muzyczne. W samych Niemczech prowadzimy ok. 50 domów opieki dla 3 tys. pacjentów dziennie. Zakon ma wielkie doświadczenie w pomocy chorym i upośledzonym, czy osobom uzależnionym od alkoholu. Prowadzimy te domy dla potrzebujących prawie wszędzie z dobrym wynikiem. Wobec Polski w tym momencie nie ma żadnych konkretnych planów, ale nie wykluczam takiej możliwości.

  Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony wielkim zainteresowaniem Polaków historią.

  – Zainteresowanie historią w Polsce jest o wiele większe niż w Niemczech czy Czechach. Ciekawe jest, że jak rozpadły się systemy komunistyczny i faszystowski, to ludzie bardziej zaciekawili się tym, co było dawniej na tych ziemiach. Mówiono kiedyś: „co to nas obchodzi, to nie jest nasza historia”. A teraz mieszkańcy Mazur mówią, że to ich przeszłość. Nie mówią już, że to „zamki krzyżackie”, ale „nasze zamki, nasza ziemia”. To jest taka pozytywna identyfikacja z ludźmi, którzy zamieszkiwali te same ziemie przed wiekami – stwierdził.

  Teraz młodzi ludzie interesują się historią swojego regionu, a więc i Zakonu. Bardzo nas cieszy, że szkoły i uczniowie z Polski i Niemiec tworzą ze sobą więzi, a my jesteśmy tym, co ich łączy. Cieszy nas, że jako Zakon bierzemy w tym udział – dodał.

  Obecnie do Zakonu przynależy 1400 osób, w większości są to świeccy familiarzy. Do tego należy doliczyć 100 duchownych i 150 sióstr zakonnych. Charakterystyczny biały płaszcz z czarnym krzyżem wciąż jest obowiązującym uniformem członków Zakonu.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/historia/news-zakon-krzyzacki-powroci-do-polski,nId,1580498#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 66. Siggi said

  &-61,p.P…B…
  Uważam,że podatek katastralny jest bardziej stosowny,niż obecnie obowiązujący podatek od powierzchni mieszkalnej,czy użytkowej. Bo np. lepianka z gliny,trzciny,desek,kryta strzechą o powierzchni no-150m2 i sto metrów dalej rezydencja też o powierzchni 150m2 i taki sam podatek? Idea,aby płacić podatek dla gminy od wartości budynku a nie od jego powierzchni jest słuszna.
  Kto ….. za … głosować
  Kto ….. przeciw.. też głosować

  A z jakiej racji WOGÓLE płacić jakiś podatek za to, co jest MOJE?
  Admin

 67. http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2163:obama-jestem-w-duszy-ydem

  He, he… Obama ma duszę żydowską ?

 68. Napisałem do tego Rosjanina o tym jaką jest pewna dziennikarka. Muszą wiedzieć, że mają do czynienia z polskojęzyczną agenturą, która się pod nas podszywa.

 69. Anzelm said

  Ad. 65 – i żadnej reakcji na propagandę krzyżactwa?

  Wciąż istnieją mendy co chcą z gówna bat ukręcić,

  i z próżnego leją bez umiaru.

  Raz krzyżak zawsze krzyżak, po wsze czasy.

 70. http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=529&Itemid=11

  Szaniawski – najpierw członek Towarzystwa Przyjaźni z ZSRR, a potem neokon i rusofob.

 71. Boydar said

  @ Pan Grisza (67)

  Od kiedy to żydzi mają duszę ?!?!?!

 72. Siggi said

  Admin…..co jest moje.
  Jest pojęciem względnym. Bo,np. gdyby znaleźli na naszej własnej powierzchni naftę,złoto,rudę darniową, tudzież biżuterię z przed trzech tyś.lat ,to są prawne sposoby prawie we wszystkich państwach,żeby właściciela …wykwaterować,płacąc mu jakieś odszkodowanie i zająć się bogactwami w głębi.Nasze to jest może 45cm grubości powierzchni ornej i koniec.Co głębiej to nasze ,wspólne tzn państwowe.
  Kwestia płacenia podatków,to kwestia świadczenia na rzecz państwa,którego jesteśmy mieszkańcami(nie tylko ob.),które to państwo przejmuje na siebie pewne obowiązki wobec mieszkańców.Tyle teoria.Jest kwestią z jakiego tytułu ustalone są prawnie podatki.Tutaj gama jest spora.W PL mamy ich z kilkadziesiąt,nie wiem czy jeszcze „bykowe” funkcjonuje.Podatek od budynków mieszkalnych czy użytkowych można by ustalić np.od ilości okien w ścianach na parterze tylko.Wtedy zaraz by ludzie budowali piętrowe,a na parterze bez okien.
  Byłoby sprawiedliwiej płacić podatek za posiadanie domu wg jego wartości rynkowej średnio za ostatnie trzy lata.Od powierzchni jest kuriozalne,bo np. nie liczy się ta powierzchnia do opadatkowania,która ma skośny sufit i słusznie .Pokój ma 40 m2 ,ale faktycznie płacę za 25m2.
  Swoim stanem posiadania;nieruchomości,kapitały,dochody,produkcja,usługi należy się z państwem dzielić.Tak było ,tak jest i niestety tak będzie. Miłość do Ojczyzny,której emanacją jest państwo jako organizacja polega na uczciwym ,sumiennym płaceniu podatków.Jak nie, to spylać na Szeszele,do Szwajcarii czy na Kubę. Tak robi corocznie około tysiąca amerykanów zrzekając się zarazem obywatelstwa USA.
  I to by było na tyle.

 73. Boydar said

  Panie Siggi kochany, walnij Pan se lufę; albo i dwie. A jak już Pan dojdziesz do Siebie, to możemy zacząć rozmawiać o podatkach. Bo to co Pan zapodajesz w (71) to raczej nie Pańskie własne przemyślenia, uznając że masz Pan wbudowane poczucie normalności i uczciwości. Albo Pan jaja z nas robisz, to co innego.

  Państwo, to umowa ludzi wolnych. Pan pomylił Państwo z łagrem.

 74. Miet said

  Re.71.
  Rozumiem Pana frustrację odnośnie podatku od niruchomości.
  W tej mojej Kalifornii, gdzie teraz bytuję, jest to jeszcze nie najgorsze – płacę 1% od wartości w czasie nabycia. To jest korygowane teraz i oczywiście zawsze w górę gdy władze miasta potrzebują pieniędzy – a potrzebują zawsze.:-)))
  Niestety nie stać nas było na emeryturę w pobliżu naszego młodszego syna, który ma dom w Orangeburg, koło Nowego Jorku.
  Tam podatek od nieruchomości – czyli jak to się po polsku nazywa – katastralny – on płaci taki jakie były moje zarobki roczne w 1984, gdy pracowałem na uniwersytecie w Michigan.
  Na szczęście w Ameryce mogę jeszcze wybierać.
  Zgadzam się z komentarzem Admina – to zbrodnia żebym musiał płacić podatek za coś co jest moje i na to coś pracowałem i legalnie to coś nabyłem.
  Wiadomo, że w US edukacja od elementarnej do szkoły średniej jest pokrywana przez, właśnie podatek katastralny – ja bym to rozumiał gdyby mnie zmuszano abym płacił podatek na edukację dzieci i młodzieży.
  Nie pojmuję natomiast, że muszę płacić np. większy podatek, że przebudowałem sobie kuchnię i łazienkę bo stara mi się nie podobała. Niestety tutaj muszę za to bulić.:-)))

 75. Boydar said

  „… a po drugie, co bardzo wymowne i wręcz niepokojące – uznanie, że zagrożeniem militarnym dla Rosji może być ustanowienie w państwach z nią sąsiadujących władz, które prowadziłyby politykę zagrażającą interesom Rosji …”

  Ma pan absolutną rację, Panie Koziej; to zupełnie irracjonalne, uznanie za zagrożenie militarne, sąsiedztwo zagrażające własnym interesom. Przecież nikt normalny nie chroni się przed złodziejem czy bandytą.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Koziej-o-doktrynie-Rosji-nowe-podejscie-do-konfliktow-lokalnych,wid,17134960,wiadomosc.html?ticaid=1140d4&_ticrsn=3

 76. Siggi said

  &-72,pan Boydar drogi,ja nie ten com by się dał sprowokować na …lufe,lub dwie,a już -Boże broń- na Pejsakówke na przykład.Tego 80% świństwa do mojego pyska nie wezmę nawet za darmo.Ja tam akurat właśnie żaden specjalista od podatków.Ja jestem teoretyk.Całe moje skołatane życie w miare już nawet długie,to ja główkował jak ich nie płacić i inne haracze też.
  Ja,p.Boydar drogi z nikogo se jaj nie robię,ale czasem tu trza pofantazjować nawet dla śmiechu,bo codzienność mamy tak ponurą,że w depresję można popać i jeszcze się powiesić potem.
  Przyznam otwarcie,że chciałem Admin.pokazać „pazur” i trochę żartem panie,żartem o tych podatkach.Miałem nawet palcem pokazać ,kto w III RP nie ma kasy fiskalnej a oficjalnie robi kapitał,że oho,ho,ho.
  Do sprawy podchodziłem teoretycznie.Zaznaczyłem myśląc o państwie – „tyle teoria”.
  Może masz Pan rację,że my w obozie(to z tym łagrem dla coraz młodszych prawie nic nie mówi)..Przymierzając ,w związku z tem tą teze,to ja za swoje 70 i pół lat życia cały czas w obozie i powiem szczerze,że mi z tym okiej.Z tem ,że w tych swoich marzeniach,np.”Państwo,to umowa ludzi wolnych”,to ja się zapytywuje;…gdzie tak -kurna-jest na świecie?
  Dawno kiedyś J.Urban do mnie:…ty Siggi nie bądź naiwny w polityce,bo naiwność to występek,za który drogo się płaci.
  Nic dodać,nic odjąć …
  I to by było na tyla. Aha,pozdrawiam ciepło,też z Kalifornii jak p.Miet,którego też pozdrawiam,ale bez ciepła.

 77. http://film.interia.pl/recenzje/news/exodus-bogowie-i-krolowie-recenzja-nudy-jak-na,2066438,6290#iwa_item=5&iwa_img=1&iwa_hash=21406&iwa_block=tiles

  „Exodus: Bogowie i królowie” [recenzja]: Nudy jak na katechezie w podstawówce
  Ekranizacja biblijnej historii Mojżesza, który po czterystu latach wyswobodził lud żydowski z niewoli egipskiej, wygląda, jakby podpisał ją nie światowej sławy reżyser, który ma na swoim koncie oscarowe hity, tylko katecheta z polskiej prowincji, który dotąd zebrał w CV jedynie zapis o nauczaniu w pośledniej podstawówce.

  Najbardziej podoba mi się fraza, że Hollywoodzki Mojżesz LEŻY I KWICZY. To są bowiem skutki PRZEBIJANIA Wielkim Kapitałem Zachodniego Wybrzeża mego kapitału historycznego. Już CIEKAWSZY był Prezydent Bush-Junior, który pokazał mi NIENAWISTNĄ Facjatę, rozrzucił moje książki, ZELŻYŁ i Wypędził a mego pełnomocnika w NASA kazał SKATOWAĆ ze skutkiem 11 miesięcy leczenia. Tak została załatwiona w NASA Satelitarna Detekcja Złota, mój Aerobus jako Nowa Technika Lotnicza i minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, toteż nie dziwota, że Mojżesz Hoollywoodzki położył się przed Mojżeszem-Skarbnikiem i KWICZY – ale niech lepiej położy przed markizettą Świnkówną od minireaktora USi.
  ***
  ~Mark – Wczoraj (19:46)
  Zydzi juz zawsze walczyli o przezycie,gdzie wtedy byli polacy ?
  ***
  W „Incydentu nie było” piszę, że Jehowa czyli Amenhotep IV ostrzył sobie zęby na skarbiec sueski, gdzie było Złoto Afryki. Wobec tego dał Słowianom z Wenecji Tobruk za zerwanie konwencji STALOWNICZEJ z Żydami. Z Tobruku, który Słowanie przemianowali na SERENĘ od herbu Warszawy, była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany. Polacy wyszli więc z tej awantury Z KAPITAŁEM a Żydzi musieli z Suezu uciekać ZATAPIAJĄC przez otwarcie tamy w Suezie armię faraona.

 78. Siggi said

  Naród nie może zginąć – rozmowa z prof. Andrzejem Werblanem
  autor Archiwum Przeglądu ,  Październik 26, 2014
  Bez wywalczenia przez Gomułkę znacznej autonomii w stosunkach z Moskwą Gierkowskie otwarcie na Zachód byłoby niemożliwe

  Prof. Andrzej Werblan – historyk, wieloletni członek władz PZPR, w latach 1971-1982 wicemarszałek Sejmu, autor licznych prac dotyczących dziejów Polski Ludowej.

  Panu Profesorowi Andrzejowi Werblanowi,
  z okazji 90. urodzin
  dobrego zdrowia i tak znakomitej formy intelektualnej jak dotąd
  życzą czekający na kolejne publikacje
  współpracownicy z „Przeglądu” i czytelnicy Rozmawia Paweł Dybicz
  Reszta to tu:…
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/narod-nie-moze-zginac-rozmowa-prof-andrzejem-werblanem/

 79. Nemo said

  „24 grudnia 1944 r. bandy UPA napadły na Ihrowicę. Atakujący byli bardzo dobrze przygotowani do akcji – najpierw ginęły rodziny z tradycjami patriotycznymi. Tego dnia zamordowano blisko 80 Polaków.
  Ihrowicę, wieś leżącą w dawnym powiecie tarnopolskim na Podolu, zamieszkiwali Polacy i Ukraińcy. Podobnie jak w wielu miejscowościach leżących na terenach zajętych przez sowietów stacjonował tam oddział istriebitielnych batalionów (IB), ochraniający ludność przed nacjonalistami z UPA.”
  http://www.prawy.pl/historia/839-70-rocznica-zbrodni-upa-w-ihrowicy

 80. revers said

  Dzisiejsze upa-strzelanki wygladaja nie lepiej, taki sam skutek mozna uzyskac ostrzeliwujac z gradow, uraganow, haubic – gesto zamieszkane osiedla mieszkaniowe, gdzie szarpele, odlamki moga rozerwac ludzi w strzepy.

  http://newstes.ru/2014/12/25/svodki-ot-opolcheniya-novorossii-dnr-i-lnr-na-25-dekabrya-2014.html

 81. Ad. 64

  Drogi Gospodarzu… Srul, to może później… Na dziś mamy od metra młodych Dawidów. Co ludzie usłyszą od autorytetów to i małpują. Bo ludzie tacy są. I inni nie będą.

 82. Ad. 66

  A jaki jest w ogóle sens podatku katastralnego? …

  A może tak wprowadzić podatek od wykształcenia? To też spora wartość.

 83. Doktor Siut mówił mi, o czym dowiedział się od wiceministra w Bonn, ILE Żydzi płacą gojom za OBRZEZANIE SIĘ. Wobec tego wysyp Dawidków też może być stymulowany FINANSOWO, jak stalinowskich Holokaustów.

 84. buka said

  Przypomnijmy nasz punkt wyjścia: zauważyliśmy na wstępie, że wyobraźnię współczesnego Polaka, zwłaszcza młodego, zdominowały najbardziej nieprawdopodobne opinie o średniowiecznej astrofizyce. „W średniowieczu nie wolno było mówić, że ziemia jest okrągła. Kto sądził inaczej, szedł na stos” – może napisać dziś student wyższej uczelni, nie budząc prawie niczyjego zdziwienia. W konfrontacji z garścią wybranych przykładów z literatury średniowiecznej okazuje się, że tego typu opinie oparte są na takich samych podstawach, co nauka o przemyślnych Marsjanach czyhających na niespodziewających się niczego Ziemian albo o wirujących stolikach przekazujących mediumiczne wieści z innych światów. A jednak o ile spirytyzm powszechnie uchodzi za rzecz niepoważną, to mit o średniowieczu wierzącym w płaską Ziemię trwa w najlepsze, mało tego, jest powielany i przekazywany na naszych oczach następnemu pokoleniu.

  Skąd się wziął mit o powszechnej – przed Kolumbem i Kopernikiem – wierze w płaską Ziemię?41 Głównym twórcą tego mitu był XIX wieczny pisarz Washington Irving. W swojej powieści Historia życia o podróży Krzysztofa Kolumba (History of the Life and Voyages of Christopher Columbus) z 1828 roku Irving opisał wymyślone przez siebie wstrząsające zmagania Kolumba z katolickim klerem, który nie chciał rzekomo dopuścić do podróży w obawie przed utratą okrętów, które spadną przecież z brzegu Ziemi w otchłań. W rzeczywistości zaś Kolumb spotkał się z opozycją, ale z całkiem innego powodu: wszyscy wiedzieli że Ziemia jest okrągła i że ma ok. 40 tysięcy kilometrów obwodu, a więc nie da się dopłynąć z Europy do Indii, gdyż trasa będzie za długa jak na ówczesne możliwości. Gdyby nie spotkana po drodze nieoczekiwanie Ameryka – opozycjoniści mieliby rację!

  Dalszymi propagatorami mitu byli dwaj kolejni twórcy fikcji z pogranicza historii: John Draper, ktory napisał Historię konfliktu między religią a nauką (The History of the Conflict between Religion and Science, 1874), i przede wszystkim najsłynniejszy z tego grona Andrew Dickson White ze swoją Historią wojny nauki z teologią w chrześcijaństwie (A History of the Warfare of Science with Theology in Christendom) z 1896 roku. Dopiero więc pod koniec XIX wieku uformował się ten mit i jak widać – do dziś ma się dobrze.

  http://www.apologetyka.katolik.pl/inne-polemiki/rone/191/1256-kiedy-ziemia-przestaa-by-paska-redniowiecze-wobec-kulistej-ziemi

 85. buka said

  Pierwszą część naszej wędrówki po średniowieczu poświęciliśmy ówczesnym poglądom na temat kształtu Ziemi. I okazała się ona okrągła. W obecnej, drugiej części zobaczymy, co w średniowieczu mniemano o możliwości mieszkania „z drugiej strony”, czyli „od dołu” Ziemi. Wydaje się bowiem, że od XIX wieku przesądów w tej sprawie narosło co najmniej tyle samo, co w kwestii kulistości naszego globu.

  Tym razem za punkt wyjścia weźmiemy kilka przykładów z amerykańskiej literatury dla dzieci z przełomu XIX i XX wieku. Przed stu laty na tych właśnie źródłach całe pokolenie formowało swoje odczucia wobec średniowiecznej wiedzy i do dziś te właśnie teksty są ważnym elementem popularnej kultury dla ciekawych świata uczniów.

  Zaczniemy od pewnej książki proponowanej do dziś amerykańskim rodzicom i nauczycielom (w ramach internetowego Baldwin Online Children’s Literature Project) jako materiał do edukowania dzieci w Stanach Zjednoczonych1. Prezentowana na tej internetowej stronie kolekcja składa się wyłącznie z klasyki, mającej kształtować wyobraźnię i wiedzę dzieci w XXI wieku. Zaraz sprawdzimy, czego można się tam dowiedzieć o planach Krzysztofa Kolumba.

  Sięgnijmy więc do fragmentu książki dla dzieci opisującej problemy Kolumba po podjęciu decyzji dopłynięcia do Indii od strony zachodniej. Jak opisana jest reakcja jego otoczenia na te plany, które przecież wymagały uprzedniego założenia, że Ziemia jest kulą i że wobec tego ludzie mogą na niej mieszkać „z drugiej strony”? Oto czego dowiadują się dzieci z wydanej w 1909 roku książki:

  „W tamtych czasach nawet najmądrzejsi ludzie myśleli, że Ziemia jest płaska jak stół. Sądzili, że jeśli okręt za daleko zapuści się w ocean, to spadnie z krawędzi Ziemi, głęboko w dół, do czarnej dziury, ogromnej i bezdennej […].

  Wtedy właśnie Kolumb poszedł do króla i królowej i powiedział im o swoich planach. Król i królowa zadziwili się bardzo dziwnymi pomysłami Kolumba i zwołali mędrców, aby to omówić. Mędrcy Hiszpanii wyśmiali Kolumba. Powiedzieli:

  «Według Kolumba Ziemia jest okrągła. Jeśli jest okrągła, to jak ludzie żyją po drugiej stronie? Musieliby przecież stać na głowie, deszcze i śnieg padałyby do góry, słońce nigdy by tam nie świeciło i zawsze byłoby ciemno. Nikt nie mógłby tam żyć!».

  Mędrcy doradzili królowi i królowej, by Kolumbowi nie pomagać, gdyż jest szalony. A mali chłopcy i dziewczęta wyśmiewali się z Kolumba i stukali się w czoło, kiedy mijali go na ulicy, gdyż ich rodzice powiedzieli im, że Kolumb oszalał”2.

  http://www.apologetyka.katolik.pl/inne-polemiki/rone/191/1258-jak-chodzi-do-gory-nogami-z-bibli-w-rce

 86. http://sputniknews.com/columnists/20141227/1016303725.html

  Paul Craig Roberts. Cud gospodarczy w USA… ale tylko na papierze. 🙂

 87. Siggi said

  Fala dymisji na Białorusi. Łukaszenka odwołuje premiera, ministrów, szefa banku

  Pre­zy­dent Bia­ło­ru­si Alak­sandr Łu­ka­szen­ka zdy­mi­sjo­no­wał pre­mie­ra Mi­cha­iła Mia­sni­ko­wi­cza. Nowym pre­mie­rem zo­stał do­tych­cza­so­wy szef pre­zy­denc­kiej ad­mi­ni­stra­cji An­drej Ka­bia­kou.

  Alaksandr Łukaszenka
  Foto: Reuters
  Nowy pre­mier An­drej Ka­bia­kou uro­dził się w Rosji i to prze­czy tezie nie­któ­rych ko­men­ta­to­rów, że pre­zy­dent Łu­ka­szen­ka w ostat­nim okre­sie za­czął pre­fe­ro­wać na naj­waż­niej­szych sta­no­wi­skach pań­stwo­wych ro­do­wi­tych Bia­ło­ru­si­nów.
  Wi­ce­pre­mie­ra­mi zo­sta­li Wa­si­lij Ma­tiu­szew­ski, Uła­dzi­mir Sie­masz­ka i Na­ta­lia Ka­cza­no­wa. Ad­mi­ni­stra­cją pre­zy­den­ta kie­ro­wać bę­dzie Alak­sandr Ko­sinc, do­tych­cza­so­wy gu­ber­na­tor ob­wo­du wi­teb­skie­go.

  Pre­zy­dent Łu­ka­szen­ka zwol­nił też szefa Na­ro­do­we­go Banku Bia­ło­ru­si. Po­wo­łał na to sta­no­wi­sko Pawła Kał­łau­ra – do­tych­cza­so­we­go dy­rek­to­ra jed­ne­go z ban­ków ko­mer­cyj­nych. W la­tach 1999-2010 był on wi­ce­sze­fem Banku Na­ro­do­we­go.

  Od­wo­ła­no też kilku mi­ni­strów i sze­fów kil­ku­na­stu naj­waż­niej­szych bia­ło­ru­skich przed­się­biorstw. Ode­szli m.​in. sze­fo­wie re­sor­tów go­spo­dar­ki, prze­my­słu, edu­ka­cji i po­dat­ków.

  (RZ)
  Żródło:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fala-dymisji-na-bialorusi-lukaszenka-odwoluje-premiera-ministrow-szefa-banku/lhth5
  -ciekawe komentarze-

 88. revers said

  Kolejne odkrycie kart junty kijewskiej, stan wojeny na ukrainie, oczywiscie z pomoca natowskich instruktorow, usraelkich dostaw broni, byc moze kontygentow wojskowych z satelickich banderlandow w tym polski.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fturczynow-mozliwe-wprowadzenie-stanu-wojennego-na-ukrainie#

 89. revers said

  „zwyciężyć i wyzwolić cały kraj, zaczynając od Donbasu a kończąc na Krymie”.- wszystko jasno?

 90. revers said

  Wzrasta na organy podludzkie ukraincow na zachodzie, zasoby Kosovskie chwilowo wyczerpaly sie

  http://my-disain.ru/evrope-nuzhny-galichane-na-zapchasti/

  co zbeiega sie od nowege roku z kolejna modyfikacja „zabiegow i usloog szczegolnych” na zachodzie w tamtejszych kasach chorych.

 91. revers said

  Wzrasta zapotrzebowanie … errata

 92. Gajówkowicze!

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/27/rafal-ziemkiewicz-mial-byc-kandydatem-ruchu-narodowego-na-prezydenta/

  Widać, iż Ruch Narodowy jednak wystawił „punka” Kowalskiego z konkretnego powodu – mianowicie wystawienie syjonisty Ziemkiewicza jeszcze bardziej by ich zbłaźniło i nici z uwiarygodnienia koncesji byłyby.

 93. Ad.74: a czy w USA tez nalezy miec zezwolenie miasta na pismie ze mozna zrobic remont we wlasnym domostwie? W Kanadzie tak i to zezwolenie musi byc widoczne w oknie.
  Byly przypadki ze ludziom wyburzono domy bo robili remont bez zgody inspektora z wladz municypialnych….tragedia.
  Po remoncie oczywiscie wartosc nieruchomosci wzrasta i podatek TEZ!
  My placimy tez takie same podatki jak w USA np. na szkolnictwo podstawowe, z tym ze w rozliczeniu podaktowym mozemy sprecyzowac czy placimy na szkoly publiczne czy np. tak jak ja na szkoly katolickie.

 94. Boydar said

  @ Pan Siggi

  Wyłożony kontekst nieco mnie oświecił. Muszę więc się przyznać, że każda próba podjęcia tematu podatku katastralnego, wzbudza we mnie dziką furię. Wprawdzie nic nie mam takiego, co powyższym mytem można by objąć, jednak nie zmienia to mojej świadomości, że są tacy co jednak mają. I nie jest dla mnie istotne, czy to Polak, Żyd, czy Niemiec – z nimi walczyć trzeba inaczej, nie jawnym złodziejstwem. Pozdrawiam z należnym siwej głowie szacunkiem.

 95. http://investmentwatchblog.com/our-economy-is-on-the-brink-with-our-18-trillion-dollar-deficit-our-240-trillion-dollar-unfunded-liabilities-e-g-social-security-medicare-our-negative-national-savings-rate-the-planned-bail-i/
  Kto skasuje nasz czek? a moze kto nas obroni jak nastapi krach na gieldzie i zalamanie gospodarki?
  Kto ocaleje?
  Bardzo realny scenariusz i to juz ma nastapic w 2015 roku wg wielu ekonomistow.

 96. Boydar said

  „… Moim zdaniem Kościół katolicki jest silnie związany z polskością …”

  To opinia p. Grzegorza Świderskiego. Bardzo ciekawe, skąd też mu to przyszło do głowy. Uwzględniając jednak poważne postępy jakie w umysłach populacji ostatnio się poczyniły, nie należy wylewać dziecka z kąpielą i naśmiewać się bezlitośnie. W artykule można znaleźć kilka interesujących nawiązań pomijanych z uporem maniaka przez większość „znakomitych publicystów”.

  http://gps65.neon24.pl/post/116974,lustracja-kosciola

 97. NICK said

  To jest podatek KATASTROFaALNY. Proszę Pp., – zgoda na ten podatek, oznacza zniewolenia ciąg dalszy.
  Czy ktoś z Was, wymieni cokolwiek nieopodatkowanego? Inaczej mówiąc – bez lichwy???
  Inaczej mówiąc – większość podatków jest LICHWĄ – odwróconą. Gojom – dla niepoznaki.

 98. Siggi said

  Pierwsze starcie Chin i USA: o pierwszym boju przeciwników budowy Nikaraguańskiego kanału z policją.
  Схватка Китая с США стартовала: о первом бое противников Никарагуанского канала с полицией

  Сегодня, 14:10 • Опубл.: AbacUssR • Просм.: 9617 • Комм.: 61 • События в мире

  В Никарагуа, где 22 декабря началось строительство нового судоходного канала между Атлантическим и Тихим океанами, местной полиции пришлось разогнать внезапно возникших противников сооружения водной магистрали. Протест обставлен всеми признаками „пиар-войны”:

  1) несколько сотен протестующих представлены западными агентствами как „фермеры, сражающиеся за свои земли”, которые могут пострадать;

  2) После того, как агрессивных граждан разогнали, причинив ряд телесных повреждений – агентства сообщили о „десятке убитых”;

  3) Что оказалось, кстати, враньём.

  Как сообщила глава национальной полиции Гранера, специальным подразделениям никарагуанских правоохранительных органов в среду пришлось иметь дело с сотнями протестующих на шоссе возле Эль-Туле в 260 км. от столицы — Манагуа. После того как мирные протестующие атаковали правоохранителей, используя огнестрельное оружие, мачете, камни и палки, а также начали угрожать поджечь автоцистерну с горючим (а это для местных жителей реально опасно), – полицейским пришлось разогнать 300 чел. Правоохранительные органы использовали резиновые пули и слезоточивый газ. 15 полицейских и 5 гражданских лиц получили ранения, 33 человека были задержаны. «Там были серьёзные события, криминальные», — цитирует Гранеру агентство Notimex. Глава местной полиции также опровергла распространённую ранее информацию о 4 убитых в ходе столкновений.

  Несколько слов об интересах граждан Никарагуа. По данным Всемирного банка, Никарагуа находится на предпоследнем месте по уровню национального дохода на душу населения. Правительство страны уверено, что Большой межокеанский канал поможет стране выйти из нищеты и стать экономически независимой. Об этом, кстати, говорил вице-президент Никарагуа Альеслевенс на церемонии открытия строительства. На этой церемонии присутствовал и президент китайской компании HKND Group, которая ведет строительство, Ван Цзин. Российская Федерация, кстати, также будет принимать участие в этой «стройке века».

  Для справки. Работы начались в понедельник, 22 декабря. Стоимость проекта оценивается в $ 50 млрд,, главным инвестором является HKND. Длина канала составит почти 280 км., глубина — около 30 м., ширина от 226 до 530 м. В год по нему смогут проходить порядка 5000 судов, время прохождения не превысит 30 час. Начало эксплуатации канала намечено на 2019 год, а полное завершение строительства — на 2029-й. Новый водный путь из Атлантического в Тихий океан создаётся в качестве альтернативы уже существующему уже столетнему «ветерану» — Панамскому каналу, расположенному на расстоянии всего 600 километров.

  Схватка Китая с США стартовала: о первом бое противников Никарагуанского канала с полицией. Также для справки. На сегодня канал между Атлантикой и Тихим океаном имеется один, и называется он Панамским. До 1999 года США им владели напрямую, с 1999 года – через промакашку в виде руководства республики Панама, полностью выращенного воспитанного для того, чтобы обслуживать американский канал. С помощью этого канала США вполне оперативно управляют макрорегионом.

  Поэтому появление рядом с американским каналом канала китайского – будет сравнимо с ситуацией, в которой рядом каждым американским флотом плавал бы китайский флот аналогичной мощи. Исходя из этого – есть основания полагать, что „мирный протест фермеров против канала” есть только начало. В арсенале средств американцев против слишком самостоятельных латиносов – имеются также интервенции, военные перевороты, фашистские диктатуры и другие инструменты.

  Раньше, правда, всё это применялось против романтичных про-советских политиков, а не против многомиллиардных китайских бизнес-интересов. Так что строительство Никарагуанского канала предстоит динамичное.

  xxxxx xxxx xxxx
  Co to jest? I to nie pierwszy raz,kiedy tłumaczę tekst i np. w połowie wszystko mi znika . Krasnoludki?

 99. Siggi said

  Sojusznicy? Truman, Marshall i Churchill chcieli nam odebrać Ziemie Zachodnie

  Autor: Kamil Janicki | 13 października 2011 | 25,055 odsłon
  Orietacyjny przebieg „linii Marshalla”. O tyle mniejsza mogłaby być dzisiejsza Polska…Wystarczyło by II wojna światowa się skończyła, a zachodni alianci z dnia na dzień zapomnieli o polskich sojusznikach i naszym wkładzie w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Jak zawsze w takich przypadkach, zwyciężyła chłodna, polityczna kalkulacja. To na jej podstawie przywódcy Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych przez lata robili wszystko, by odebrać Polsce Wrocław, Szczecin i całe Ziemie Zachodnie.
  c.d.
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/10/13/sojusznicy-truman-marshall-i-churchill-chcieli-nam-odebrac-ziemie-zachodnie/

 100. Ad.98: ciekawe jak teraz polskojezyczni politycy planuja rozbior Polski? ciekawe kiedy to sie stanie? wszsystko postepuje zgodnie z planem?
  Rosja i tylko Rosja moze zapewnic Polsce nienaruszalnosc granic….ale czy Polacy zdaja sobie sprawe ze nasza Ojczyzna jest teraz w wielkim niebezpieczenstwie?
  Z Bogiem !

 101. Cracovia Pany! said

  „To Unia Europejska jest winna jatce na Ukrainie, a nie Władimir Putin” – ocenia komentator „The Telegraph” Christopher Booker. Jego zdaniem UE chce wciągnąć Rosję do swojej strefy wpływów. Jedną z „najdziwniejszych i najbardziej przerażających historii mijającego roku” Booker nazwał „wprowadzanie w błąd zachodniej opinii publicznej ws. przyczyn tragicznych wydarzeń na Ukrainie”.

  http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,1rkek

 102. Nemo said

  „W zeszły czwartek papież Franciszek przyjął w Watykanie przedstawicieli kościoła luterańskiego. W przemówieniu skierowanym do hierarchów protestanckich i katolickich Ojciec Święty stwierdził, że „z niecierpliwością” czeka na wspólne upamiętnienie 500-lecia reformacji. Franciszek wyraził nadzieję, że weźmie udział w uroczystym odsłonięciu pomnika z tej okazji w 2017 r. Wciąż jednak nie wypowiedział się, czy w tym samym roku przyjedzie do Fatimy, by uczcić 100-lecie objawień Matki Bożej.”

  Read more: http://www.pch24.pl/obchody-2017-r–papiez-uczci-reformacje-ale-nie-wiadomo-czy-przyjedzie-do-fatimy,32920,i.html#ixzz3N8DUa2wk

 103. Nemo said

  Ukraina- nadużycia i zbrodnie wojenne popełnione przez ochotniczy batalion Aidar w trakcie wojny w Donbasie.

  „W dniach 25-27 sierpnia członkowie batalionu Aidar uprowadzili czterech górników z Nowodrużesk, małego miasteczka na północ od Lisiczańska. Jeden z mężczyzn, „Andrzej” będący po chemioterapii (zachorował na raka płuc) opowiada, że pod jego dom 27 sierpnia, podjechał bus z żołnierzami. Dwóch z nich podeszło do niego każąc mu się [położyć na ziemi, lecz zanim zdążył wykonać polecenie, został uderzony kolbą karabinu, cios złamał mu szczękę. Został związany i wrzucony do busa, gdzie znajdował się również inny człowiek. „Andrzej” nie wie kto ponieważ zostały mu zawiązane oczy, a żołnierze zabronili rozmawiać. Po około dwudziestominutowej jeździe, dotarli na miejsce. Przez cały dzień przebywał związany w jakimś pomieszczeniu, skąd strażnicy wyprowadzali go tylko do toalety. Dostał wodę do picia i jedno ciastko do zjedzenia.”
  Tłumaczenie i opracowanie: Dawid Hudziec
  http://novorossia.today/?p=10823

 104. buka said

  Na sympozjum naukowym w Poznaniu prof. Jan Talar zarzucił transplantologom, że pobierają narządy od osób, które jeszcze nie zmarły. Wzbudził tym wiele kontrowersji.

  Prof. Bogusław Wolniewicz: – Od dawna uważam, że tzw. transplantacje, czyli przeszczepy, są w istocie nową postacią ludożerstwa. Wprowadzanie ludożerstwa do naszej cywilizacji oznacza dla niej głęboki przewrót. Dlatego bardzo się cieszę, że pan profesor Jan Talar – profesor medycyny, a nie filozofii jak ja – podziela mój pogląd, który głoszę od dawna. Pogląd, że zmiana definicji śmierci z ustania krążenia krwi na tzw. śmierć mózgu jest po prostu propagandowym chwytem.

  – Ale co miałby na celu ten chwyt?

  – Ma sprawić, by wcześniej można się było dobrać do umierającego człowieka. Żeby mięso, które jest od niego brane, było świeże. Przepraszam za to dosadne określenie. To, że prof. Talar sądzi podobnie, bardzo mnie cieszy. Świadomość, że coś jest nie w porządku z tą zmianą definicji śmierci, przebija się także w świecie medycznym. To jest zasadnicze novum i zagrożenie cywilizacyjne, jakie niosą przeszczepy, przebija się chyba również szerzej do świadomości społecznej.

  – No nie, świadomość społeczna jest przecież taka, że transplantologia ratuje ludziom życie. Dzięki przeszczepom uratowano wiele istnień.

  – To nie jest żaden argument za tym, by transplantologię uprawiać. Nie można niszczyć cywilizacji, żeby dogodzić paru ciężko chorym. Trudno.

  – Pańskim zdaniem transplantologia przestanie być wcześniej czy później stosowana? Jej popularność raczej rośnie.

  – Transplantologia to ślepa uliczka w medycynie. Jeśli chodzi o przedłużanie życia, to wraz z głębszym rozpoznawaniem praw rządzących organizmem ludzkim pojawią się zupełnie inne metody. I ta będzie uznana za metodę prymitywną. To jest żerowanie na trupach i dla tego faktu nie ma usprawiedliwienia.

  – Ale osoby, które są dawcami…

  – Nie ma żadnych dawców, bo trupa się nikt nie pyta.

  – Nie, gdyż wielu ludzi jeszcze za życia wyraża wolę oddania narządów. Robią to świadomie, wiedząc, że mogą komuś pomóc, samemu nic nie tracąc.

  – To tania wspaniałomyślność. Przecież niektórzy sprzedają swoje narządy. Nerka kosztuje 30 tysięcy dolarów. Ludzie dobrowolnie ją oddają. To ma być w porządku? Ciało ludzkie zmienia się w surowiec, traktuje jako zbiór części zapasowych. Na razie to jest nielegalne, ale z czasem pewnie będzie legalne. To jest zupełna zmiana stosunku do martwego ciała człowieka, a to pociągnie za sobą zmianę w stosunku do ciała człowieka żywego. Nikt tego nie bierze pod uwagę. Reakcje na opinię prof. Talara świadczą o dziwnym stuporze, w jakim trwają lekarze.

  – A nie oddałby pan nerki swojej własnej córce? Tak jak zrobił to Przemysław Saleta? Gdyby się okazało, że tylko w ten sposób jest pan w stanie uratować życie własnemu dziecku?

  – Nie oddałbym. Powiedziałbym: „Niech umrze”. Dawno temu znany chirurg prof. Leon Manteuffel pytał: „Czy koniecznie trzeba dłużej zyć?”. Zgadzam się z nim w tej sprawie.

  Prof. Bogusław Wolniewicz

 105. buka said

  Relatywizacja

  I tak od zdecydowanego zakazu uśmiercania bez względu na okoliczności przechodzimy do zasady, że lekarz ma życie szanować. Jednak żadna z tych form nie jest zawarta w Przyrzeczeniu Lekarskim, które polscy lekarze składają na początku swej drogi zawodowej (zob. ramka).

  Ze zamian, jakie dokonywały się w przeciągu kilkudziesięciu lat w dokumencie, który funkcjonował od 24 wieków, widać jasno, że ich celem nie było „wyczyszczenie” przysięgi z nieaktualnych zapisów (jak mitologia, niewolnictwo, separacja chirurgii), ale zmiana zasad etyki i wtargnięcie do medycyny subiektywnego rozumienia dobra.

  Tekst przysięgi sam w sobie nie dopuszcza wyrządzania zła pacjentowi, jednak w praktyce ta relatywizacja pozwala na różną interpretację w zależności od ukształtowania sumienia lekarza. W praktyce nie prowadzi to do zachowania godności istoty ludzkiej, ale do używania ciała człowieka w celach naukowych czy spełniania życzeń pacjentów. Użyte w przysiędze słowo „służyć” oznacza „działać w interesie czegoś lub dla czyjegoś dobra”. Pacjent ma coraz większy wpływ na decyzje odnoszące się do jego życia, a nawet życia innych ludzi. Od lekarza oczekuje się, że będzie wykonywał nawet wyroki poparte decyzjami błędnymi w swej naturze i sprzecznymi z jego sumieniem.

  http://naprotechnologia.wroclaw.pl/przysiega-hipokratesa-a-obecne-przyrzeczenie-lekarskie/

 106. buka said

  Czy lekarze pamiętają, co przyrzekali?

  Ciekawie wypada znajomość przyrzeczeń złożonych przez lekarzy. Na pytanie „Czy mógłby Pan/Pani z pamięci powtórzyć jakieś zobowiązanie(a) składane w przyrzeczeniu lekarskim?” większość osób odpowiedziała pozytywnie, najczęściej (18 osób) stawiając na pierwszym miejscu dbanie o ogólnie pojęte dobro pacjenta i rozumiejąc je jako zapobieganie cierpieniu, służbę życiu, zdrowiu ludzkiemu oraz realizację zasady primum non nocere. Odpowiedź ta wskazuje, że personalistyczne nastawienie jest wciąż obecne u polskich lekarzy. Przejawia się ono w stwierdzeniu, że celem medycyny powinna być zawsze służba konkretnej osobie – pacjentowi, nie zaś jakiś inny aksjomat (np. dobro nauki czy społeczeństwa). Trzech respondentów odniosło się sceptycznie do dość nieszczęśliwego zapisu zawartego w Deklaracji Genewskiej: „życie swoje poświęcę służbie ludzkości”, uznając je za „zbyt wzniosłe” lub „zbyt ogólnikowe”.

  Podsumowanie: znajomość zasad zawartych w przyrzeczeniu lekarskim należy ocenić na poziomie średnim. Żaden z respondentów nie był w stanie wymienić większości zapisów, nie mówiąc już o wszystkich. Kilka osób w ogóle nie pamiętało żadnego zdania ze składanego przed laty przyrzeczenia. Fakt ten skłania do refleksji, że warto byłoby nie tylko wracać czasem do treści przyrzeczenia, lecz także uczynić go przedmiotem dyskusji w dyżurkach lekarskich, czy też w innych miejscach, gdzie spotykają się lekarze. Może wypadałoby także włączyć tę tematykę do konferencji i szkoleń?

  Postulaty do przyrzeczenia lekarskiego

  Ostatnie pytanie ankiety dotyczyło ewentualnych propozycji zmian lub uzupełnień w tekście przyrzeczenia lekarskiego. Według 8 respondentów nie należy wprowadzać żadnych zmian; 2 osoby nie miały na ten temat wyrobionego zdania. Pozostali respondenci postulowali modyfikacje lub uzupełnienia, takie jak:
  1) poszerzenie zapisu dotyczącego „służeniu życiu” o wyrażenie „od poczęcia do naturalnej śmierci”
  2) zamianę stwierdzenia „lekarz powinien poświęcić życie służbie ludzkości” na zdanie „będę służyć ludziom”
  3) odniesienie się do godności człowieka jako kryterium postępowania lekarskiego
  4) powrót do przysięgi Hipokratesa
  5) uwypuklenie potrzeby nie tylko doskonalenia wiedzy, ale kształtowania sumienia. Trzy osoby postulowały szersze upowszechnienie przysięgi, na przykład poprzez rozmowy w kręgach lekarskich („by nabrała znaczenia”). Pojawił się też głos, by tekst przysięgi przedstawiać kandydatom na studia lekarskie. Dwie osoby zaproponowały zniesienie przyrzeczenia („wprowadzić standardy”) lub uczynienie jej aktem dobrowolnym.

  http://www.mp.pl/etyka/podstawy_etyki_lekarskiej/show.html?id=83292

  Przełom XIX i XX wieku – zachwianie etosu hipokratejsko-samarytańskiego

  W drugiej połowie XIX wieku etos ten uległ poważnemu zachwianiu, które było spowodowane szczególnie rozwojem dwóch nurtów myślowych. Pierwszym z nich był marksizm i jego materialistyczna koncepcja człowieka.

  Drugim, bardzo niebezpiecznym nurtem myślowym były idee eugeniczne, wywodzące się z postulatów Francisa Galtona (1822–1911).[6] Główną troską eugeniki miało być poprawienie rasy ludzkiej dzięki sztucznemu wspomaganiu doboru naturalnego.

  http://www.mp.pl/etyka/podstawy_etyki_lekarskiej/show.html?id=31708

 107. buka said

  63 lata temu powieszono i spalono świętego mikołaja

  http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/12/23/egzekucja-czerwonego-clowna

 108. Zeev said

  KinderFickerrrs:)))))

 109. Siggi said

  „The Telegraph”: to UE sprowokowała jatkę na Ukrainie, nie Putin

  „To Unia Eu­ro­pej­ska jest winna jatce na Ukra­inie, a nie Wła­di­mir Putin” – oce­nia ko­men­ta­tor „The Te­le­graph” Chri­sto­pher Bo­oker. Jego zda­niem UE chce wcią­gnąć Rosję do swo­jej stre­fy wpły­wów. Jedną z „naj­dziw­niej­szych i naj­bar­dziej prze­ra­ża­ją­cych hi­sto­rii mi­ja­ją­ce­go roku” Bo­oker na­zwał „wpro­wa­dza­nie w błąd za­chod­niej opi­nii pu­blicz­nej ws. przy­czyn tra­gicz­nych wy­da­rzeń na Ukra­inie”.

  Bo­oker to znany bry­tyj­ski dzien­ni­karz, żar­li­wy kry­tyk Unii Eu­ro­pej­skiej. Współ­pra­co­wał m.​in. z BBC, „Daily Te­le­graph”, „Sun­day Te­le­graph”, „Daily Mail”. W la­tach 90-tych opu­bli­ko­wał serię kry­tycz­nych ksią­żek dot. Unii Eu­ro­pej­skiej, któ­rej wy­ty­kał nad­mier­ną biu­ro­kra­cję i sta­no­wie­nie złego prawa.

  „Kon­flikt zo­stał po­ka­za­ny jako wina wy­łącz­nie »dyk­ta­to­ra« Pu­ti­na, po­rów­ny­wa­ne­go do Hi­tle­ra” – pisze Bo­oker. Media za­rzu­ca­ją­ce Pu­ti­no­wi anek­sję Krymu i wspie­ra­nie se­pa­ra­ty­stów na wscho­dzie za­po­mi­na­ją, że to „Unia Eu­ro­pej­ska chce przy­łą­czyć ko­leb­kę ro­syj­skiej toż­sa­mo­ści do wła­sne­go im­pe­rium” – uważa eks­pert.

  Bo­oker uważa, że „było ab­so­lut­nie do prze­wi­dze­nia”, że re­ak­cja Rosji i rdzen­nych Ro­sjan bę­dzie wła­śnie taka, jak na wscho­dzie Ukra­iny. Eks­pert przy­po­mi­na, że 82 proc. miesz­kań­ców Krymu to osoby mó­wią­ce po ro­syj­sku. Do­dat­ko­wo, gdyby Ukra­ina we­szła w struk­tu­ry NATO, to So­jusz zdo­był­by do­dat­ko­wy przy­czó­łek w tam­tym re­jo­nie, kosz­tem osła­bie­nia po­zy­cji Rosji.

  „Bez­li­to­sna eks­pan­sja Unii Eu­ro­pej­skiej ma na celu wy­eli­mi­no­wa­nie na­cjo­na­li­zmu” – pisze dalej Bo­oker. „A na­cjo­na­lizm przy­brał oso­bo­wą formę pre­zy­den­ta Pu­ti­na” – do­da­je. Zda­niem eks­per­ta „Putin i jego lu­dzie mogą za to wszyst­ko za­pła­cić strasz­ną cenę, ale nie mogło być mowy o po­trak­to­wa­niu »ro­syj­skie­go niedź­wie­dzia« w po­dob­ny spo­sób” – czy­ta­my na stro­nach „The Te­le­graph”.

  Na po­cząt­ku 2014 roku po pro­te­stach na Maj­da­nie i upad­ku rządu Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza Krym zo­stał anek­to­wa­ny przez siły ro­syj­skie. Na­stęp­nie na wscho­dzie Ukra­iny w okrę­gach Do­niec­kim i Łu­gań­skim wy­bu­chły krwa­we walki po­mię­dzy se­pa­ra­ty­sta­mi wspie­ra­ny­mi przez Rosję a si­ła­mi ukra­iń­ski­mi, które trwa­ły cały rok. Unia Eu­ro­pej­ska i Stany Zjed­no­czo­ne wpro­wa­dzi­ły sank­cje go­spo­dar­cze wy­mie­rzo­ne w Rosję, któ­rych skut­ki Ro­sja­nie za­czę­li nie­daw­no bar­dzo do­tkli­wie od­czu­wać.
  Żródło:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin/0trbv

 110. Siggi said

  Turecki gambit


  Pamiętamy z historii, że w czasach gdy osmańska Turcja poważnie zagrażała samemu cesarskiemu Wiedniowi, katolicka Francja pozostawała sułtańskim sojusznikiem, gdyż głównym przeciwnikiem Paryża byli Habsburgowie. Podobnie i teraz: Wietnam współpracuje ze Stanami, gdyż z perspektywy Hanoi – główne zagrożenie pochodzi z Pekinu.
  Ciąg dalszy to tu:…
  http://www.mysl-polska.pl/node/304

 111. buka said

  „Przedstawienie będzie trwało” powiedział kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monachium w Bawarii w wywiadzie udzielonym La Repubblice 20 października 2014 roku. Przedstawieniem jest Synod Biskupów, którego obrady przybrały nieoczekiwany obrót. Relatio post disceptationem zaprezentowane 13 października, mimo dokonanych w nim przeróbek, nie uzyskało oczekiwanej większości dwóch trzecich głosów w dwóch kluczowych punktach: dopuszczenia rozwodników żyjących w nowych związkach do Komunii św. oraz otwarcia na homoseksualne pary, 104 biskupów głosowało za i 74 przeciw w pierwszej kwestii, 118 za i 62 przeciw – w drugiej.

  Mimo wyraźnej porażki kard. Marx, jeden z najbardziej żarliwych przedstawicieli progresywnego skrzydła powiedział, że jest zadowolony, albowiem procesy rewolucyjne przebiegają w kilku fazach. W niektórych kwestiach jak wyjaśnił „robimy dwa kroki naprzód, a potem jeden w tył”. Jednakże to wycofanie się zostało wymuszone przez znacznie szerszy opór ojców synodalnych niż był spodziewany. Aby zrozumieć znaczenie tego wydarzenia, przypomnijmy, że na Soborze Watykańskim II, niezależnie od gorzkiej debaty w soborowej auli, najbardziej dyskutowane dokumenty jak Dignitatis Humanae czy Nostra Aetate były przyjmowane większością 2308 do 70 głosów w pierwszym wypadku i 2221 do 88 – w drugim. Jeżeli wtedy był to konsensus większości, dziś wyraźny jest podział.

  http://sowa.quicksnake.at/Kirche/Ku-przyszorocznemu-Synodowi-von-Roberto-de-Mattei

 112. Siggi said

  Biedna twarz Ameryki. Tak źle nie było od czasów Wielkiego Kryzysu

  26 grudnia 2014, 07:04

  Huston zakazało dokarmiać bezdomnych. Nowy Jork ma ich już tylu, że kiedy zaczęły się mrozy, dla części z nich zmuszony był wynająć pokoje hotelowe.
  Bieda w USA zaczyna przekraczać tę z czasów Wielkiego Kryzysu.

  Greg siedział na schodach jednej z kamienic przy Piątej Alei na Manhattanie – tej od Tiffany’ego i Trumpa. I płakał. Miał ok. 45–50 lat, był czysty, nie najgorzej ubrany. Siedział, płakał i trzymał w rękach karton z napisem: „Miłosierni ludzie, wspomóżcie biednego, bezdomnego i bezrobotnego”.
  Oczywiście gdy go zobaczyłam, jeszcze nie wiedziałam, że ma na imię Greg. Ale tak się przedstawił, gdy dałam mu kilka dolarów i zaproponowałam zupę w pobliskim bistro. Wyraźnie musiałam zaznaczyć, że to ja płacę, by ze mną poszedł. – Skończyły mi się pieniądze, a z firmy zwolniono mnie dwa miesiące temu. Powinienem szukać nowej pracy, ale najpierw walczyłem o to, by mi wypłacono zaległą pensję. A teraz nic nie mogę znaleźć. Wczoraj musiałem się wynieść z mieszkania. To moja pierwsza noc na ulicy – mężczyzna zaczyna łkać.
  c.d.n.
  http://forsal.pl/artykuly/843677,biedna-twarz-ameryki-tak-zle-nie-bylo-od-czasow-wielkiego-kryzysu.html

 113. revers said


 114. Prosze posluchac tego wykladu nt. Rosji i spraw balkanskich.


 115. Prezydent Putin to bardzo madry polityk i dobry czlowiek.

 116. Siggi said

  Wolny rynek poniósł porażkę w walce z biedą – mówi Thomas Piketty, nowa gwiazda ekonomii
  7 maja 2014, 06:46 | Aktualizacja: 10.05.2014, 13:37

  Thomas Piketty 43-latek od dawna uchodził za cudowne dziecko francuskiej ekonomii. Doktorat zrobił na London School of Economics w wieku zaledwie 22 lat. Zaraz po studiach zaczął wykładać na najbardziej renomowanych amerykańskich uczelniach. Mimo sporego uznania zdobytego w USA zdecydował się jednak na powrót do rodzinnej Francji. W 2006 r. założył Paris School of Economics i został jej pierwszym szefem. Z uczelnią tą pozostaje związany do dziś. W kwietniu 2014 r. Piketty opublikował długo oczekiwany „Capital in the Twenty-First Century” (Kapitał w XXI wieku), który z miejsca stał się najgłośniej dyskutowaną książką ekonomiczną ostatnich lat CHARLES PLATIAU/REUTERS/FORUM
  Thomas Piketty 43-latek od dawna uchodził za cudowne dziecko francuskiej ekonomii. Doktorat zrobił na London School of Economics w wieku zaledwie 22 lat. Zaraz po studiach zaczął wykładać na najbardziej renomowanych amerykańskich uczelniach. Mimo sporego uznania zdobytego w USA zdecydował się jednak na powrót do rodzinnej Francji. W 2006 r. założył Paris School of Economics i został jej pierwszym szefem. Z uczelnią tą pozostaje związany do dziś. W kwietniu 2014 r. Piketty opublikował długo oczekiwany „Capital in the Twenty-First Century” (Kapitał w XXI wieku), który z miejsca stał się najgłośniej dyskutowaną książką ekonomiczną ostatnich lat CHARLES PLATIAU/REUTERS/FORUMźródło: Dziennik Gazeta Prawna
  Obietnica, że więcej wolnego rynku i mniej regulacji przyniesie eliminację takich zjawisk, jak bieda i nierówności, nie sprawdziła się. Problem nierówności nie rozwiąże się sam z siebie – mówi w wywiadzie Thomas Piketty.
  Czy jest pan nowym Karolem Marksem?
  Nie.
  Ale „Kapitał” pan napisał.
  Proszę pamiętać o podtytule. Który u mnie brzmi: „w XXI wieku”.
  Co za różnica? „Kapitał” to „Kapitał”. Nawet przesłanie jest u pana podobne jak u Marksa. Obaj pokazujecie, że kapitalizm w nieuchronny sposób prowadzi do gromadzenia się kapitału w rękach najbogatszych. I że to w końcu musi doprowadzić do wielkiego tąpnięcia.
  dalej:…
  http://forsal.pl/artykuly/794833,wolny-rynek-poniosl-porazke-w-walce-z-bieda-mowi-thomas-piketty-nowa-gwiazda-ekonomii.html

 117. Siggi said

  Tak Chińczycy po cichu przejmują prymat na świecie

  Największy giełdowy debiut świata? W Chinach. Największa gospodarka świata? Chińska. Największy bank na święcie? W Chinach. Te rekordy można mnożyć i za każdym razem odpowiedź będzie podobna. I choć ekonomiści alarmują, że kolos dostaje zadyszki, to trzeba się zgodzić z twierdzeniem, że mijający rok należał właśnie do Państwa Środka.

  Zobaczcie, jak Chiny przejmują prymat w świecie.
  Największa gospodarka świata

  Największa gospodarka świata
  fot: U.S. Department of Agriculture/Flickr, licencja CC BY 2.0
  Choć w mijającym roku nie brakowało informacji o pogarszającej się kondycji chińskiej gospodarki, to Państwo Środka właśnie w 2014 r. udało się pokonać po raz pierwszy w historii gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Tak przynajmniej wylicza MFW.

  Biorąc pod uwagę parytet siły nabywczej gospodarka Państwa Środka jest obecnie warta 17,6 bln dol., podczas gdy amerykańska – 17,4 bln dol.

  Tempo w jakim Pekin goni Waszyngton jest imponujące. Jeszcze w 2005 r. chińska gospodarka stanowiła mniej niż połowę amerykańskiej. Obecnie nieznacznie, ale jednak, wyprzedziła ją pod względem PKB ważonego parytetem siły nabywczej, a według prognoz ekonomistów MFW do 2019 r. będzie większa aż o 20 proc.

  Dalej tu tu:…
  1 z 15 Następny
  http://www.biztok.pl/gospodarka/tak-chinczycy-po-cichu-przejmuja-prymat-na-swiecie_s19490

 118. http://gazetawarszawska.com/politics/207-oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja
  Przygotowania ‚naszych’ na wypadek wojny Ukrainy z Rosja. Polacy maja tu wielkie zadanie do wykonania.

 119. Siggi said

  Na Ukrainie prawdopodobnie użyto broni psychotronicznej

  Psychotronic weaponZastanawiamy się jak to jest możliwe by nasi znajomi, ba, większa część społeczeństwa, poddawała się propagandzie w „polskich” mediach, które jawnie wciskają „kit”, który nawet nie można zweryfikować. Takim „kitem” były i są relacje z Ukrainy, gdzie syjonazistowską juntę, nazywa się „demokratycznym rządem”, a przewrót zbrojny finansowany przez agentów Rotszylda (Soros, elementy rządu USA) i realizowany przez nazistowskie bojówki terrorystyczne o nazwie „Prawy Sektor” jest „rewolucją”.

  Sądzę, że wszyscy jesteśmy ofiarami użycia broni masowego rażenia o charakterze psychotronicznym. Oto cytat z artykułu Treboroka „Broń psychotroniczna wykorzystywana w Rosji” (link):

  W 2007 roku Borys Ratnikow generał-major FSB (Federalnych Służb Bezpieczeństwa) powiedział: „Nie minie 10 lat jak broń psychotroniczna stanie się tak niebezpieczna jak atomowa lub jądrowa, dlatego, że z jej pomocą można kontrolować milionami ludzi.”

  Istnienia broni psychotronicznych generalnie się nie ukrywa, ale po prostu się z nimi nie afiszuje. W 2010 roku prezydent Federacji Rosyjskiej przyjął doktrynę wojenną, która stwierdza: „W przyszłych wojnach będą szeroko stosowane nie tylko bronie konwencjonalne, ale również wysokozaawansowane technicznie, takie jak lasery, bronie elektromagnetyczne i infradźwiękowe”. W 2012 roku w swoim przedwyborczym artykule Władimir Putin napisał, że większe znaczenie w określaniu charakteru walki będą miały bronie opierające się na nowych zasadach.
  Dalej – http://www.monitor-polski.pl/na-ukrainie-uzyto-broni-psychotronicznej/comment-page-1/

 120. wi42 said

  Dobry blog Nikołaja Starikowa – podsumowanie roku

  http://politikus.ru/video/38987-nikolay-starikov-videoblog-56.html

 121. Siggi said

  KTO ZATOPI RAPORT SENATU USA ?

  Raport z odpryskami

  Raport Senatu USA na temat torturowania jeńców Al-Kaidy przez CIA, a raczej jego liczące 525 stron streszczenie, był w ostatnich dniach jednym z najczęściej dyskutowanych dokumentów. Przygotowany przez Demokratów, uderza w administrację George’a W. Busha i w CIA. Opisywane są w nim drastyczne przypadki tortur. Autorzy raportu piszą, że tortury nie pomogły w uzyskaniu istotnych informacji, podają również, że do roku 2006 CIA nie informowała o nich prezydenta, wszystko przed nim ukrywając. Te stwierdzenia spotkały się z ripostą – CIA w kontrraporcie twierdzi, że tylko dzięki zastosowaniu takich, a nie innych technik przesłuchań mogła ustalić miejsce przebywania Osamy bin Ladena.

  Zapowiada się więc wielka debata w USA na temat CIA, kontroli nad nią, samych tortur i metod walki z terrorystami. To wszystko będzie przygrywką do kampanii prezydenckiej.

  Raport uderza też w Polskę. Mimo że jej nazwa jest w nim zaczerniona, można Polskę zidentyfikować. Jako ten kraj, który współpracował z CIA i w którym byli przesłuchiwani niektórzy jeńcy. Mamy więc polski odprysk afery. I próby wyjaśniania, jak było.Dalej czytać tu,ciekawe:…
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/21326/

 122. Artykuł redakcyjny, PO ZŁOTO PÓŁNOCY – Na antycznym szlaku; 21. Wiek EXTRA z transparentem: 125 Sekretów Starożytności, /03/ Lato 2013, s. 109-111

  Napisałem artykuł MAŁY WIEDEŃ NAD OLZĄ, w którym wyjaśniłem, co się stało ze wspaniałym zamkiem Piastowskim w Cieszynie: https://marucha.wordpress.com/2014/12/20/wolne-tematy-81-2014 – 190//. W zamku tym była przechowywana INDYJSKA korona Leszka III Wyścigowego – obecnie Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Otóż po Kongresie Wiedeńskim zamek został rozebrany dla MIEJSCA Pałacu Cesarskiego, który nie został jednak zbudowany z powodu zagrożenia prusko-rosyjskiego, czyli że pieniądze poszły na fortyfikowanie Bramy Morawskiej.
  Na mapach historycznych Starożytny Cieszyn nazywa się czasami AVARIS. Środkowoeuropejski Avaris został zbudowany przez Seta – męża Semiramidy Grekchówny, a nazwa KAIR świadczy o podobieństwie do metropolii egipskiej, co ma się nijak do Cieszyna. Jak wykazywałem kilkakrotnie to chodziło tu o Konin, gdzie wielka tama kierowała Wartę do Gopła, co tworzyło wielką starożytną rzekę VIADOS, który można uważać za Polski REN.
  Tak bowiem jak Ren łączył szwajcarską rude z westfalskim węglem tak KASKADA Viados-Wiados łączyła KOKSUJĄCY węgiel cieszyński z rudą szwedzką, przerabianą na Kaszubach, z której to racji wielki zamek koniński nazywał się KASZUBA czyli Kapitał Europejski.
  Na ten Kapitał spadł kataklizm, bo jak mówi bretońska legenda to w bogatym i pięknym mieście Ys panował mądry król Gradlon, który miał piękną córkę Dahut. Chciał ją wydać za mąż politycznie, ale ta słyszeć o tym nie chciała. W końcu wykradła tatusiowi klucz do maszynowni i ZARWAŁA TAMĘ, co Zniszczyło Królestwo. Wg mnie tym miastem był AvarYS, który po zarwaniu tamy stał się Koninem, gdyż można było przez rzekę przejechać na KONIU.
  POLSKI REN czyli Kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz, został zbudowany przez syna Posejdona Ogygesa-Gdańszczanina – budowniczego Wspaniałego Gdańska i jeszcze WSPANIALSZEJ Wenety czyli Wielkiej Wenecji dla metalurgii kaszubskiej. Była to ODPOWIEDŹ na budowę przez Asklepionidów ze Lwowa metalurgii Powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, z ośrodkiem we Wspaniałym Bramnem-Toruniu. Po zniszczeniu przez Hunów Kanału Przemysłowego ostał się metalurgia Powiślańska, która dla zwycięskich Wandalów WYSTARCZAŁA a metalurgia Kaszubska skurczyła się do Żelaza Gdańskiego.
  Pozostałością zniszczonej przez Mazarina, Cromwella o Karola Gustawa metalurgii Powiślańskiej jest Toruń, Chełmno, Grudziądz, Malbork i Królewiec. Majestatem jej był zamek AMAZON w Płocku – od którego pochodzi nazwa Mazowsze. Był to BLIŹNIAK Najwspanialszego Zamku Cesarskiego na Oversburgu w Kolonii – ale został zakasowany KOPIĄ pałacu Ptolemeuszy w Koninie – nazywanym poza Kapitałem Europejskim SETIDAWA czyli Setowe Dziwy. Dolną kondygnację KASZUBA na Górze Stołowej rozebrali Prusacy, żeby Polacy nie wykorzystali jej jako fortycji.
  Na greckiej mapie z roku 529 pne. Lublin nazywa się BURSZTYN. jesienią odkryto na Podlasiu Lubelskim wielkie pokłady bursztynu.

 123. Zenon K. said

  Wczoraj była 96 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Chwała zwycięzcom, pamięć i modlitwa poległym.

 124. AQQ said

  Zenon K. właśnie nikt nic nie pisze o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim.
  lubimy fetować porażki…. 😦

 125. AQQ said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Utracono-kontakt-z-samolotem-linii-AirAsia,wid,17136497,wiadomosc.html

  kom:Czy ta Malezja ma na pieńku z Bankiem Światowym,NWO,Bildelberg Group,lub inną organizacją terrorystyczną?

 126. @121
  Malezyjskie sądy uznały pewną najlepszą demokrację na Bliskim Wschodzie za zbrodniarzy. Pewnie to nie ma związku 🙂
  Próbowali ich także wykolegować ze śledztwa w sprawie zestrzelenia boeinga nad Ukrainą.
  http://landdestroyer.blogspot.com/2014/12/alternative-media-and-mh17-jit-reversal.html

 127. JO said

  ad.43. „Powstanie Warszawskie” bylo takim samym „Powstaniem ” jak inne …styczniowe, listopadowe, Solidarnociowa Rewolucja….

  Dowodstwo kolejnego Zrywu Zbrodniczego bylo w swietle historii inspirowane przez Zydo-Masonerie, tak jak w poprzednich Zbrodniczych zrywach.

  Dopoki nie bedzie sie w ten sposob mowilo, to bedziemy zawsze uzywani jako Kozly Ofiarne.

  Nie bojmy sie siegac glebiej w poszukiwaniu prawdy

 128. https://marucha.wordpress.com/2014/12/24/wolne-tematy-82-2014/
  46. Radek said – 2014-12-26 (piątek) at 15:10:15

  Wypłynał dokument Wiki Leaks
  Ambasador USA w Polsce raportuje do Waszyngtonu spotkanie z
  Komorowskim w 2009 roku.
  Komorowski mówi mu, że TUSK naciska ministrów (w tym ministra
  rolnictwa i ochrony środowiskach), aby przyspieszyli prace nad
  sprzedażą polskich nieruchomości oraz lasów państwowych, aby spłacić
  żydowskie roszczenia z drugiej wojny światowej. Oraz że polska
  wprowadzi specjalną ustawę i 10 letni plan spłat żydowskich
  roszczeń.,
  http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
  ***
  Ogłoszenie tego postu spowodowało ŚWIĄTECZNĄ KATASTROFĘ ZŁOTEGO o 10-15%. Winę za to ponosi Knessejm – chociażby przez brak Postawy Obronnej, do czego zalicza się też KNEBLOWANIE MNIE. Czyli, że z powodu PRZYWOLENIA na Kneblowanie Mnie i mnie-podobnych w ostatnich kilku tygodniach statystyczny Kowalski ZBIEDNIAŁ o 10%
  Grecy za takie psikusy dali Hitlerynce KASTETEM w Morde.

 129. https://marucha.wordpress.com/2014/12/24/wolne-tematy-82-2014/
  46. Radek said – 2014-12-26 (piątek) at 15:10:15

  Wypłynał dokument Wiki Leaks
  Ambasador USA w Polsce raportuje do Waszyngtonu spotkanie z Komorowskim w 2009 roku.
  Komorowski mówi mu, że TUSK naciska ministrów (w tym ministra rolnictwa i ochrony środowiskach), aby przyspieszyli prace nad sprzedażą polskich nieruchomości oraz lasów państwowych, aby spłacić żydowskie roszczenia z drugiej wojny światowej. Oraz że polska wprowadzi specjalną ustawę i 10 letni plan spłat żydowskich roszczeń. http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSW78_a.html
  ***
  Ogłoszenie tego postu spowodowało ŚWIĄTECZNĄ KATASTROFĘ ZŁOTEGO o 10-15%. Winę za to ponosi Knessejm – chociażby przez brak Postawy Obronnej, do czego zalicza się też KNEBLOWANIE MNIE. Czyli, że z powodu PRZYWOLENIA na Kneblowanie Mnie i mnie-podobnych w ostatnich kilku tygodniach statystyczny Kowalski ZBIEDNIAŁ o 10%
  Grecy za takie psikusy dali Hitlerynce KASTETEM w Morde.

 130. Boydar said

  „… Jesteśmy przekonani, że miłość umocniona łaską sakramentu małżeństwa daje siłę …”

  Fascynujące !!! Są przekonani; ciekaw jestem, kto im to w końcu wyperswadował. Zastanawiam się również, czy usiadłszy przy wspólnym, ekumenicznym stole, dało by się namówić tych panów na życzliwą akceptację np. chociaż kilku prawd wiary. Wypada spróbować; mimo że Pan Jezus sugerował podobno aby dać sobie spokój z nawracaniem niektórych. Szkoda nafty ?

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/biskupi-proces-wychowania-nie-odbywa-sie-samoistnie-ale-w-rodzinie/db797

 131. NyndrO said

 132. buka said

  PIŁSUDSKI NIE CHCIAŁ WIELKOPOLSKI

  http://historyk.republika.pl/arty/pilsudski1.htm

  P.S. I krótka refleksja w odniesieniu do dzisiejszej sytuacji politycznej w Polsce. Kolejne już wybory pokazały, że PiS przegrywaw Wielkopolsce. Nic w tym dziwnego, bowiem Wielkopolanie pamiętają i pewnie będą pamiętać, jaki był stosunek Piłsudskiego do nich, gdy dziadkowie obecnych mieszkańców Wielkopolski prosili Naczelnika Państwa o…pomoc. Dziś, gdy PiS nie znajduje umiaru w gloryfikacji Piłsudskiego, nie dostrzegając innych bohaterów walk o Niepodległość Polski, Wielkopolanie i Ślązacy zgodnie odpowiadają NIE.

  Ambroży Mejer

  Tymczasem na terenach byłego zaboru rosyjskiego (Niemcy zajmowali wówczas te tereny) i austriackiego Polacy sami sięgnęli po niepodległość, praktycznie bez walki o te ziemie, rozbrajając zdemoralizowane wojska niemieckie. Wyzwolono w ten sposób Warszawę, Kraków i Lwów. Chcąc ratować niemiecki stan posiadania rząd niemiecki zezwolił na zwolnienie z twierdzy magdeburskiej Józefa Piłsudskiego. Wywiad niemiecki miał bowiem dobre rozeznanie w sytuacji wewnętrznej jaka panowała wówczas w Polsce. Rada Regencyjna nie miała wystarczającego autorytetu aby opanować sytuację i jedyną alternatywą był Józef Piłsudski. Było to tym bardziej naglące, że w Lublinie rozpoczął działania Ignacy Daszyński i groziło to przejęciem władzy w Polsce przez lewicowy rząd. Nastroje w Polsce były takie, że zdaniem niemieckiego wywiadu groziło to przeniesieniem rewolucji poprzez Polskę na tereny zaboru pruskiego. Odzyskując wolność Józef Piłsudski zobowiązał się w Magdeburgu do pozostawienia Wielkopolski i Śląska w granicach Niemiec. Zatem udawał się do Polski ze ściśle określonymi zadaniami i jak pokaże przyszłość, robił wiele aby ze swoich, wobec Niemców zobowiązań wywiązać się. Tym była z pewnością motywowana tzw. wyprawa kijowska, którą Piłsudski rozpoczął, a która zakończyła się wojną polsko-bolszewicką.

  http://www.polishclub.org/2014/12/26/ireneusz-t-lisiak-pierwsze-zwycieskie-powstanie/

 133. revers said

  ad119

  malezja rzeczowa odniosla sie do ataku na wieze wtc1,2,wtc7 w kontekscie napadu na Irak, a nawet wyslala listy goncze z miedzynarodwego sadu do badania zbrodni wojennych ale nie zlokokalizowanej przez syndykat wladzy hadze a Kuala-Lumpur, za Bushem juniorem i Blairem, glownymi aktorami w tych prowokacjach i wojnej pustynnej burzy, stad tyle operacji specjalnych karzacych malezje, jak przy okazji obciarzajacych przyszlych silniejszych wrogow tj. Rosje.

 134. NyndrO said

 135. revers said

  Ja prosta Ukrainka w Kijowie nie mam ciepłej wody, przeżyję, ale w Donbasie w zimnych piwnicach siedzą matki z dziećmi Ukrainki i Rosjanki, mają ostatnie butelki mleka, ale nie mogą dzieci nakarmić tym mlekiem, bo ono jest w butelkach zamarznięte. I w tym wy Polacy macie też swój udział. Nasz naród będzie wam to pamiętał. Polski pan znowu biednego Ukraińca chciał wykorzystać do swoich niecnych celów, robiąc z Ukrainy jakiś BUFOR. Czy myślicie, że Ukraińcy są tacy głupi, żeby ginąć za Polskę w bratobójczej walce z Rosjanami. To w wyniku polskiej propagandy i podżegania narodu ukraińskiego do wejścia do NATO i tego Eurokołchozu-UNI mamy teraz taką sytuację jaką mamy, a jest tragiczna, to prawda. To wasi emisariusze przez nikogo nieproszeni, na krzywy ryj się wpychali na nasz Majdan 2004 r. I to jacy wybitni intelektualiści – ten wasz b. prezydent, który żadnej książki w życiu nie przeczytał – Wałęsa i inne wasze styropiany, a pijany Kwaśniewski do naszych studentów przemawiał, że Ukraina bedzie w UNI i NATO. Nadaliście tytuł honoris causa waszego katolickiego uniwersytetu Juszczence, który zaczął gloryfikować banderyzm. Wasz JPII jaką estymą darzył naszego greko-katolickiego kardynała, który siedział na Syberii i wrócił, tego, który Wołyniu błogosławił tych, co was rznęli. To jak się banderyzm u Nas miał nie rozwijać jak takie zaszczyty za to naszych przywódców spotykały? Podobnie w 2014 r. zachwyty nad walkami Prawego sektora na 2-gim Majdanie i te wspaniałe relacje w waszej TV. I te wizyty, znowu na krzywy ryj, nieproszonych waszych wybitnych polityków: Kaczyńskiego wykrzykującego z zachwytem banderowskie pozdrowienia Slawa herojam!, Buzka z PE i prawdziwych orłów waszej polityki Czarneckiego i Kurskiego, którzy sobie selfie robili na barykadach, jak fotki z podróży do dzikich krajów. A wasz aktualny prezydent to wam kazał za Majdan, na którym dominowali banderowcy, świeczki w oknach palić, co wzruszające było do ‚bulu”. Krzewiciele demokracji – Polacy, którzy wyborów nie potrafią sami u siebie zrobić. Wy zamiast wyborów to klasówki pisemne róbcie, żeby wasi prezydenci umieli czytać książki i pisać poprawnie. Wasz wspaniały foreigen officer from Oxford podpisy składał pod porozumieniami, o egzekwowaniu których potem nawet nie wspomniał. Pomoc nam chcieliście okazywać i stare koce z waszych magazynów wysłać, ale po drodze wasze wojsko je rozkradło. Taką samą rolę mieliście odegrać na Białorusi przez wasz Związek Polaków, ale Łukaszenko prawdziwy przyjaciel Ukraińców wam nie pozwolił. Ciągle was w oczy kole, że na Białorusi są jeszcze ich własne zakłady, które żydowski i zachodni kapitał nie przejął albo zlikwidował. Zaprzedaliście się Zachodowi rozbijając jedność słowiańską i środkowoeuropejską. Żadne inne narody Europy Centralnej i Wschodniej nie poparły banderyzmu na Ukrainie, ani Czesi, ani Słowacy, ani Rumuni, ani Węgrzy na Majdany nie jeździły i banderowskich haseł nie wykrzykiwały.”

 136. revers said

  Soros albo Kahn na czele Kijewskiego central Banku, do tego usraelskie prawa i chazarska kolonia faszyngtonu dc w pelni, bez ogrodek pod oknem rosji, a prosta Ukrainka co wybrala za majdan?
  Polska juz dawno pod okupacjai kto wie czy w takim skadzie od Sorosow i usraelskiegoprawa i ziemie przemyskie, czewinskie nie padna co krolowie Polscy, granice mieczami, grodami wyznaczyli.

  O Polskim Lwowie mozna zapomniec na zawsze.

  http://journal-neo.org/2014/12/28/soros-as-kiev-s-central-banker-and-ridiculous-us-laws/

 137. Boydar said

  Dobre, Panie Revers, bardzo dobre !!! Wprawdzie wątpię, aby pisała to „prosta Ukrainka”, ale przerażającej trafności osądu w niczym to nie zmienia.

 138. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dziennikarz-Spiegla-Angela-Merkel-zagraza-demokracji,wid,17137224,wiadomosc.html?ticaid=1140f9

  Okazuje się, że Najważniejszą Decyzję Polityczną, tzw. ENERGETYKĘ EKOLOGICZNĄ, Kanclerz Merkel podjęła pod wpływem Impulsu – poruszona ZDJĘCIAMI z Fukushimy – bez żadnej Ekspertyzy czy fachowej dyskusji. W związku z tym PRZYPOMINAM, że gdy zebrano potentatów energetycznych RFN, żeby PODPISALI Strategię Energetyczną, to te BYKI podzieliły się na 2 części, żeby skoczyć sobie do Gardła.
  Kanclerz Merkel nie rozpłakała się jednak, gdyż wzięła przezornie doskonały niemiecki środek uspakajający, i kazała Tuskowi oświadczyć w Brukseli, że POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE – wobec czego Byki schowały ogon pod siebie, bo to znaczyło, że przyjedzie Urszula Sipińska i będzie bić MŁOTKIEM po głowie, jak Annę German.
  Jeśli idzie o Fukushimę to przypomnę pyskówkę w japońskim parlamencie: – DLACZEGO NIE WYGASZONO REAKTORÓW? – RZĄD BAŁ SIĘ PANIKI W TOKIO I DZIKIEJ EWAKUACJI. A POZA TYM ARMIA OBIECAŁA REAKTORY PRZENOŚNE. – I DOSTARCZYŁA? – TAK, ALE OKAZAŁY SIĘ NIESTOSOWNE.
  Amerykanie PRZEBILI mój minireaktor URSZULA SIPIŃSKA superreaktorem ROCKEFELLER, który zastosowano w Fukushimie, co spowodowało 250 miliardów $ strat w I racie. Mnie oskarżono, że mi się DUPY ZACHCIEWA.

 139. revers said

  29.12.1944 UPA we wsi Ihrowice, Lozowa.

  http://prawy.pl/historia/4533-po-ihrowicy-przyszli-mordowac-do-lozowej

 140. revers said

  ad137

  lepsze bedzie jak Ukraina jako kolonia uaraela podzieli sie z Niemcami PL-em, cos Kwasniewski baknal o wspolnej panstwowosci Ukrainsko-Poslkiej by ta weszla szybciej do NATO, a jako wspolna panstwowosc to wspolny ban centralny pod okiem Sorosa ktory juz nie jedno panstwo wyplukal z pieniedzy i majatkow jak Argentyne.

  Cos kwach musial wiedziec z kachalu, lub rabiego, w jakich granicach Judeopolinchazarie wyznacza tubylcom.

  Najmocniesze jest to ze prosta Ukrainka wspomina agenta JP2 ktory przwracal do lask tych wielebnych z cerkwi kijewskiej swiecacych siekiery ktore sluzyly swietemu inaczej w mordowaniu calych rodzin i domostw, rabowaniu dobytku nawet w okresie poswiatecznym BN, pratycznie ostanie 5 dni roku sa domena urodzin ludzi niezwyklych, mesjaszy w historii swiata, a nie dniami masowych mordow.

  http://prawy.pl/historia/4533-po-ihrowicy-przyszli-mordowac-do-lozowej

 141. http://www.vesti.ru/doc.html?id=2235222#/video/http%3A%2F%2Fplayer.rutv.ru%2Fiframe%2
  Gotowi do obrony Rosji.

 142. Siggi said

  Afganistan kosztował bilion dolarów i sześć miliardów złotych

  27 grudnia 2014 04:05 1 komentarz Autor: krakauer A • A • A
  rgbstock.com Autor: Sanja GjeneroWłaśnie zakończona misja stabilizacyjna, czy jaka by tam ona nie była w Afganistanie. Tą dobrą nowinę ogłosił światu sam laureat nagrody pokojowej pan Barack Obama Prezydent Stanów Zjednoczonych. Podano też orientacyjne koszty oszacowane na około biliona dolarów USA.

  Podobnie postąpiono w Polsce, albowiem nasz kraj jak wszyscy pamiętamy, godnie wspomagał sojuszników z NATO pod Hindukuszem, co podobno kosztowało nas sześć miliardów złotych.

  Nie będziemy rozważać o prawidłowości tych liczb, to znaczy jaka część kwot została nazwijmy to „rozliczona inaczej”. Chyba warto postawić pytanie o efektywność wykorzystania tych pieniędzy w znaczeniu politycznym, albowiem w długiej perspektywie czasowej liczą się tylko i wyłącznie rozwiązania mają sens.

  Bilion dolarów? Czy w ogóle jesteśmy w stanie sobie taką kwotę wyobrazić? To jest mniej więcej 9 do 10 lat naszego budżetu, czyli za te pieniądze w Polsce moglibyśmy nie płacić żadnych podatków a państwo funkcjonowałoby nie gorzej niż obecnie. Te sześć miliardów możemy sobie podarować, ale jeżeli przeliczymy je na dolary to też robią kwotę około dwóch miliardów, a to przecież też nie jest mało – to np. około 2000 terapii nowotworowych dedykowanych na pacjenta z użyciem zaawansowanych leków i technik leczenia.

  Co My osiągnęliśmy? Daliśmy kobietom afgańskim prawo do głosowania? Spaliliśmy ileś hektarów pól makowych? Zabito określoną ilość „złych”, w tym symbol międzynarodowego terroryzmu w Pakistanie Osamę Bin-Ladena. Być może wybudowano kilka mostków, odnowiono jakieś drogi, pogłębiono studnie, do tego jakieś szpitale itd.

  Udało się spowodować porozumienie plemion, które nawet wybrały Prezydenta, którego do dzisiaj jeszcze nie zabito, pomimo szeregu zamachów. Udało się nieco wzmocnić administrację, ale wedle różnych przekazów władza Kabulu kończy się na posterunkach podmiejskich, a w prowincjach jest tak samo, ale tylko w dzień. Noc w całym Afganistanie poza stolicą należy do różnego rodzaju bojowników. Nie wszyscy są talibami, to jedynie jedna z grup, tak naprawdę dominują klany zajmujące się procesem wytwarzania i eksportu narkotyków. Poza tym są też i zwykli bandyci, w ogóle to nadal jest kraj, gdzie porozumiewanie się z pomocą wynalazku pana Kałasznikowa jest powszechnie obowiązującym cywilizacyjnym standardem.

  Można postawić hipotezę, że jakby te pieniądze wypłacać określonym klanom od samego początku, to po prostu wymordowałyby i talibów i handlarzy narkotyków, czyniąc Afganistan krainą powszechnej szczęśliwości, albowiem za takie pieniądze można tam dokonać cudów. Jednakże oczywiście takie rozwiązanie nie wchodziło w grę z powodów humanitarnych, jednakże Zachód musi sobie przypomnieć to, jak się prowadzi wojny rękami miejscowych inaczej zawsze będzie przegrywał lub odnosił pyrrusowe zwycięstwa.

  Jest oczywistym, że wraz z wycofaniem się bojowego komponentu NATO z Afganistanu dojdzie do eskalacji konfliktów pomiędzy walczącymi tam klanami i organizacjami. W tym sensie nasze wysiłki nie będą miały trwałego charakteru, albowiem nie mieliśmy tam najmniejszych szans na oddziaływanie kulturowe. Zresztą o czym my mówimy, nie było w ogóle takiego planu.

  Powstaje więc pytanie – co NATO w ogóle robiło przez te wszystkie lata w Afganistanie? Przykładowo nasz kontyngent głównie patrolował kawałek jedynej w tym kraju „autostrady”, co i tak było zajęciem ponad nasze możliwości i oznaczało straty, tzn., tam gdzie były wojska koalicji, tam pojawiały się ataki i były intensyfikowane. Często kawałek od natowskich żołnierzy – talibowie normalnie blokowali ruch i ściągali swoje podatki, a nikt się na to nawet nie skarżył bo i po co?

  Nie ma żadnych skutków politycznych z tej misji, była ona bez sensu, uwaga to nie oznacza, że była niepotrzebna, czasami trzeba robić rzeczy pozbawione sensu, dlatego ponieważ lepiej jak są wykonane. Jednakże może czas jest zapytać naszych polityków – jakie cele osiągnęliśmy? Co dała ta misja – tam, lokalnej ludności i państwu afgańskiemu, jeżeli w ogóle można mówić, że coś takiego istnieje? Co ciekawe – NIKT podobnie jak po dramacie w Iraku, takich pytań nie zadaje i nie będzie zadawał, ponieważ wszyscy wiedzą, że ta wojna była bezsensowną amerykańską fanaberią, w celu spenetrowania odległego kraju. Wiemy już zatem, że demokracji w Afganistanie nie będzie i możemy z tym żyć, bo w ogóle nikogo nie obchodzi Afganistan! Chociaż to brutalnie brzmi – taka jest prawda, w tej chwili Zachód będzie tam dostarczał broń, a dostawy plus to co tam pozostawi wystarczy na długo do skutecznego zabijania się nawzajem przez miejscowych – w dowolnych konfiguracjach.

  Czy naprawdę nie dało się tych środków wydać inaczej? Po co?(Siggi)
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28580

 143. Boydar said

  Dobra, Panie Revers, niech będzie, że prosta. Może właśnie trzeba być prostym, aby prosto ocenić owoce z takiego drzewa. Bez koszyka, bibułki i kokardki. I ona widzi że to jest gówno, bo szklane paciorki na nią nie działają. I widzi, że ktoś się tym gównem zachwyca i do gówna przytula.

  Chciałbym mieć tylko pewność, czy owa ostrość widzenia „prostej Ukraince” wystarczy do rozróżnienia w swoim czasie tych co za od tych wręcz przeciwnie. Bo ciarki po mnie łażą jak sobie pomyślę, że te wszystkie „nasze” zasługi owa „prosta Ukrainka” zechce podsumować i przejść wraz z synami oraz bliższą i dalszą rodziną do rozliczania rachunków. Nie będę miał innego wyjścia, będę musiał ją z bólem serca ukatrupić. Na tłumaczenia nie będzie czasu.

 144. rydzol said

  Recepta na szczęśliwe życie
  https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10665085_559295337547500_7132951312799060247_n.jpg?oh=1d2d141b0aad5abc5a237311bf9a028a&oe=553E0440

 145. gość said

  Chwała Powstańcom Wielkopolskim!

  W związku z 96. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego Stowarzyszenie KoLiber pragnie wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla zwycięskich Powstańców. Ich walka zasługuje na szczególne uznanie ze względu na to, że była ukoronowaniem wieloletniej pracy u podstaw wykonywanej przez Wielkopolan. Powstanie Wielkopolskie pokazało, że warto było cierpliwie prowadzić pozytywistyczną działalność niepodległościową po to, by w dogodnym momencie wywalczyć wolność. Mamy nadzieję, że wzorce płynące z tych wydarzeń, a więc bohaterstwo poparte cierpliwością, realizmem i rozsądkiem będą silniej niż dotychczas oddziaływać na polskie elity, a samo Powstanie w znacznie większym stopniu zaistnieje w świadomości społecznej, nie tylko w Wielkopolsce. Uważamy bowiem, że my Polacy przyglądając się naszej historii zdecydowanie zbyt rzadko spoglądamy na wielkie zwycięstwa, znacznie częściej pochylając się nad tragicznymi klęskami. Czas najwyższy zmienić te proporcje i zacząć mocniej akcentować triumfy, wśród których warto z dumą i radością świętować kolejne rocznice Powstania Wielkopolskiego. Stowarzyszenie KoLiber stara się to robić organizując co roku w Poznaniu i w Kaliszu okolicznościowe imprezy „Toast za Zwycięstwo”.

  Zachęcamy do większego zainteresowania tematyką powstańczą, pielęgnowania pamięci o bohaterach oraz czerpania z etosu Powstania Wielkopolskiego.

  Zarząd Główny
  Stowarzyszenia KoLiber

  http://blogpress.pl/node/20428

 146. Boydar said

  @ Pan Rydzol (143)

  Widzę i doceniam szczerość Waszmości w każdym aspekcie, ale to co zapodaje w (143) to protestancka kancera „pisowni ‚nie’ z czasownikami”. W dodatku silnie ocenzurowana. Proszę się nie krępować, można zacząć od trzeciego roku życia. W przypadku dziewczynek oczywiście. Dla chłopców nieco wyżej.

 147. awkzim said

  Posłowie PiS z wizytą w batalionie „Ajdar”

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2014 roku w IV Rzeczypospolitej narodziła się nowa świecka tradycja. 23 grudnia portal kresy.pl zamieścił informację, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Maria Gosiewska udała się w odwiedziny do ukraińskiego batalionu ochotniczego „Ajdar”. Informację tę potwierdziła tego samego dnia TV Republika, powołując się na korespondenta Radia Wnet, Pawła Bobołowicza.

  W swojej korespondencji podał on m.in., że „posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska przyjechała na pierwszą linię frontu, żeby wesprzeć członków batalionu Ajdar, walczących w Donbasie przeciwko separatystom z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej” (telewizja republika.pl, 23.12.2014). Potwierdza to zresztą zdjęcie zamieszczone pod korespondencją Bobołowicza, na którym pani poseł pozuje razem z brodatym osobnikiem ubranym w polowy mundur i uzbrojonym w kałasznikow. Rozszerzoną korespondencję Bobołowicza zamieścił 24 grudnia portal niezależna.pl.

  Czytaj dalej
  http://www.mysl-polska.pl/node/305

  Brak słów aby komentować.

 148. Nemo said

  „Wizyta posłanki Małgorzaty Gosiewskiej i posła Piotra Pyzika w batalionie „Ajdar” – nawet jeżeli była „prywatna” – pokazuje dobitnie jakich partnerów szuka na Ukrainie Prawo i Sprawiedliwość do prowadzenia „polityki jagiellońskiej”. Na drodze do konfrontacji z Rosją każdy sojusznik okazuje się dla PiS dobry, w tym także, a może przede wszystkim banderowcy. Odtąd zwolennicy tej partii, mieniącej się najbardziej patriotyczną, nie mogą zaprzeczać, że jest to partia o sympatiach PROBANDEROWSKICH. Potwierdzają to zresztą ich wypowiedzi na portalu niezależna.pl i facebookowym profilu posłanki Gosiewskiej, których cytowania sobie oszczędzę. Do tego doprowadziła PiS już nawet nie ideologiczna rusofobia, ale rusofobiczne zaślepienie. A do czego jeszcze doprowadzi, strach pomyśleć.”
  http://www.mysl-polska.pl/node/305

 149. Yah said

  Ad 145 i 146

  Ja to nawet nie mam siły tego komentować. Niezaślepienie ludzi już nawet nie poraża, ale przeraża …… głupotą, brakiem logicznego myślenia..

 150. Boydar said

  Zgadnij kotku, kto jest w środku !

 151. Yah said

  A tu „Gościowoniedzielne” mieszanie ludziom w głowach:

  http://gosc.pl/doc/2276460.Prawa-reka-Putina

 152. Yah said

  Te dwie informacje nie wróżą dobrego przyszłego roku. Debil z MON pcha Polskę w kłopoty.

  http://xportal.pl/?p=18260
  http://xportal.pl/?p=18257

 153. Marucha said

  RE 153:
  Piękne!
  Młodzi, piękni ludzie!
  W Judeopolonii zwinęłaby ich brygada antyterrorystyczna.

 154. Guła said

  A Michnik i jego GW przejął patronat nad Powstaniem którego kolejna rocznica właśnie minęła. Dlatego tak cicho o tym Powstaniu?

 155. Guła said

  @143

  A unych jak zwykle nie widać. Czy jakoś tak to szło.

  Rydzol czuwa.

 156. revers said

  ad143

  panie Boydar niech bedzi nieprosta Ukrainka na prostej posadzie w kafejsce internetowej na zachodzie i znajaca biegle 5 jezykow, w tym 3 zachodnie oraz z doktoratem na temat Czeczeni, bo takie tez spotykalem i w mgnieniu oka znalezlismy wspolny temat, komunikacje nawet pod okiem zachodniego agenta bezpieczenstwa publicznego ktory pilnowal ukrainska mathaharii by sie zaduz6o nie komunikowala z postronymi lub inne sluzby.

 157. Boydar said

  Kurwa, to też nam zabrano ! Co te nasze gnojki miały by śpiewać, szła dzieweczka do laseczka ??? Tylko tyle potrafią !!!

 158. Re: 154
  Tragedia Polski polega na tym ze mlodziez polska jest zagubiona i szuka wlasciwej drogi, ale szkola i merdia zwodza ja i prowadza na manowce? Nie ma juz takigo harcerstwa, mlodziezowych patriotycznych organizacji, literatura patriotyczna jest osmieszana a narkotyki prowadza do deprawacji.
  Powiadam tylko przyklad rzadu rosyjskiego mogl by nam Slowianom pomoc w obraniu wlasciwej drogi.
  Pamietacie naszego ‚Misia’, Swiersczyki? potem Plomyczek i Plomyk? Sztandar Mlodych? i Filipinka etc. musialam o jakim tytule zapomniec… tradycje z przedwojnia a teraz? tylko w Rosji stawiaja na mlodziez bo to przyszlosc narodu.
  Mam pretensje do Bosaka i narodowcow ze ulegli obozowi pro banderowskiemu.
  Z Bogiem naszym Panem!

 159. revers said

  a co do rachunkow w ostanich 5 dni roku to radzil bym byc ostroznym i nie robic za Pilata,dotyczy to tez wszystkich swietych, papieskich, rabinieckich, bozego lub bezboznego pospolitego ruszenia tj. nie nadziewac na sztachety niemowlakow, nie zabijac kobiet ciazarnych na kilka dni przed rozwiazaniem w tych dniach.

  Dziwne ze ta podla Armia Czerwona na zlosc Rosveltowi, Hitlerowi, Churlichowi, rzondowi londynkiemu RP, Stalinowi, AK, na zlosc zolnierzom wykletym czy dziejszego popisowego IPNpotrafila uratowac setki ludzi pod Lozami w 1944 roku w trakcie lub po swietach BN , od rzezi lub zminnimalizowac straty lacznie z porzuconymi zrabowanym inwentarzem prez UPA.

 160. dr TS said

  Ad135.
  Szanowna prosta Rusinko. Ja prosty Lach zapewniam Cię, że moi pobratymcy pomogą Wam w wymierzeniu sprawiedliwości, zarówno na „Polakach”, jak i „Ukraińcach” Majdanu i wszystkich pozostałych mącicieli, którzy maczali w tym palce…
  Jestem przekonany, że dobrze się zrozumieliśmy? Bo ja Polaków nie zauważyłem wśród wymienianych przez Ciebie, owszem, są tam obywatele polscy, ale Polaków nie zauważam.
  To samo co Rusini wśród Ukraińców. Jednaka nacja chazarska nas trawi i nawzajem napuszcza.
  Chwała Rusinom i Lachom.

 161. Boydar said

  Dobrze Jej Pan doktor napisał !

 162. revers said

  wasze matki, wasi ojcowie w nowej wersji, mozna dodac za antybanderyzm, za anty 4 rzeszeeuropejska.

 163. Boydar said

  Tytułem uzupełnienia mojego komentarza https://marucha.wordpress.com/2014/12/28/turecki-gambit/#comment-440369
  pozwalam sobie zaproponować wywiad z moim „idolem” – http://xportal.pl/?p=14002

  Dziwnym zbiegiem okoliczności, padają nazwy różnych „miast” – Bruksela, Waszyngton, ale nazwy osiedla znad Tamizy p. Dugin nie ośmiela się wymienić.
  Nie wierzę mu jak psu ! Ale jak się trochę poprzestawia klocki, to kształt zaczyna się układać sensowny. Nihil novi.

 164. Siggi said

  Gospodarka to nie średniowieczna scholastyka. Oto cztery fałszywe dogmaty ekonomii

  28 grudnia 2014, 07:49 | Aktualizacja: 28.12.2014,

  Prawdy wiary to nie tylko domena religii. Opiera się na nich również nauka. Kto wie, czy nie bardziej niż na obliczeniach i eksperymencie.

  Mapa świata źródło: ShutterStock
  Dogmat to pojęcie kojarzące się z teologią. Prawda wiary, z którą dyskutować nie należy. Tylko trzeba w nią uwierzyć, a w zamian dostanie się spokój ducha i przekonanie, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Czysty układ. Ale co w sytuacji, gdy dogmaty zaczynają rządzić w innych dziedzinach naszego życia? Na przykład z pozoru trzeźwej i opartej na twardych faktach gospodarce? dalej:…
  http://forsal.pl/artykuly/843686,gospodarka-to-nie-sredniowieczna-scholastyka-oto-cztery-falszywe-dogmaty-ekonomii.html

 165. revers said

  … i wiecej

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zanim-nastapi-zydowska-ostateczna-eksterminacja-polakow-2014-12

 166. Siggi said

  UE krytykuje Rosję za atak na Centrum Sacharowa
  IAR | dodane 1 godzinę i 43 minuty temu

  Władimir Putin
  PAP/EPA / Sergei Ilnitsky
  Unia Europejska krytykuje Rosję za atak na Centrum Sacharowa. Chodzi o decyzję władz w Moskwie dotyczącą umieszczenia organizacji na liście tak zwanych zagranicznych agentów.

  Centrum dokumentuje przypadki łamania praw człowieka w Rosji, a jego Rada przyznaje co roku nagrody dziennikarzom i działaczom walczącym o wolności obywatelskie w Rosji. W oświadczeniu podpisanym przez rzeczniczkę szefowej unijnej dyplomacji czytamy, że wpisanie Centrum na listę tak zwanych zagranicznych agentów to kolejny przykład presji wywieranej na rosyjskie społeczeństwo obywatelskie i organizacje praw człowieka.

  – Oczekujemy od rosyjskiego rządu zaprzestania napiętnowania organizacji pozarządowych i wypełnienia międzynarodowych zobowiązań – napisała rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji.

  Decyzja Kremla o wpisaniu moskiewskiego Centrum na listę tak zwanych zagranicznych agentów została podjęta zaledwie dwa tygodnie po 25.rocznicy śmierci Andrieja Sacharowa. Oprócz Centrum, na czarnej liście tworzonej przez władze w Moskwie znajdują się 24 organizacje pozarządowe.

  xxx xxx xxx xxx xxx
  Mój komentarz…
  Organizacje pozarządowe pobierające pieniądze na swoją rzecz są jednocześnie organizacjami agenturalnymi,a członkowie -agentami. Rosyjski przepis prawa w tym zakresie jest wierną kopią przepisu amerykańskiego,który działa od dziesiątków lat.W latach 70-80-tych pompowano do Polski z Zachodu, z Vaticanu sumy liczone w setkach mln dolarów i długo nie trzeba było czekać co się stanie. I mamy w Polsce to co mamy.
  Bardzo dobrze,że władze RF wzięły się za agenturę,w przeciwnym razie agentura niebawem wzięła by …władzę i pokazała jak się rządzi.

 167. Yah said

  Praca, jest jednym z tych elementów, który nadaje ludzkiemu życiu sens, zadowolenie. Co zrobić by zniszczyć ludzi? Pozbawić ich pracy …

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bill-gates-niebawem-wiekszosc-miejsc-pracy-zajma-softwarowe-boty-2014-12

 168. revers said

  CIA i saudis nafta, przeciwko interesom Iranu, Rosji, Wenezueli, … a za 5 lat wyokie ceny ropy, benzyny i gazowa frakcja-lupkowa pod oknem z calymi konsekfencjami dla naturalnego srodowiska, tj. zanieczyszczenie chemikaliami wody, zanieczyszczenie gleby, przesiedlanie ludnosci lub masowe wywlaszczenia z terenow gasonosnych pod dyktando wielkich korporacji lub ich eksterminacja co widac golym okiem w rejonie Luganska.

  lub aksiologia

  http://axisoflogic.com/artman/publish/Article_68648.shtml

 169. Siekiera_Motyka said

  Czy lek na raka jest ukrywany ? Ja myślę że tak. Czemu? Bo wtedy na tym nie zarobią korporacje.
  http://www.lewrockwell.com/2014/10/bill-sardi/is-a-cancer-cure-being-suppressed/

 170. revers said

  Za ofiare 17-letniego mieszkanca Odessy, ktory wyskoczyl w dniu 2 maja z budynku zwiazkowego i zostal brutalnie dobity przez banderowcow, leca w powieterze ukranskie, natwoskie transporty broni.

 171. Siekiera_Motyka said

  Na temat w kom. 170 ale okropne przetłumaczenie. Data się zgadza, 2004 kiedy ten efekt był zauważony. Do dzisiaj nic nie ma dla chorych !!!!
  http://www.news-medical.net/news/2004/10/18/30/Polish.aspx

 172. Cracovia Pany! said

  W Kijowie odlano ze złota popiersie Bandery.

 173. Cracovia Pany! said

  Gorąco polecam tę książkę:

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/08/28/sw-charbel-oredzia-z-nieba-zawsze-pamietaj-ze-nie-bedziesz-w-stanie-zmierzyc-sie-z-diablem-jesli-nie-uklekniesz-przed-bogiem/

 174. rydzol said

  Komu służą ci obywatele…? bo Polsce na pewno nie….!

  http://www.augustynski.eu/wikileaks-lasy-panstwowe/

  http://vod.gazetapolska.pl/8836-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-o-przesluchaniu-bronislawa-komorowskiego-w-aferze-marszalkowe

  To chamstwo udające „zielonych ” należy odstawić od koryta , to zdrajcy interesów POLSKI i Polaków !
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10888523_755063054569070_6223723235163897551_n.jpg?oh=a358583a1e5cc5ce5361620ee959a8a8&oe=55398AEC&__gda__=1425748698_d52c79c21a1041ea0c0b2d340c583f08

  Nie pleć głupot kobieto; nic cię bowiem tak nie interesuje jak ustawa dla twojej córeczki lesbijki,która wg. ciebie pozwoliłaby jej żyć „normalnie” tylko ,że NORMALNIE to jest wtedy gdy w pary łączą się ludzie o odmiennej płci….!
  http://www.wprost.pl/ar/486803/Holland-Glosujemy-na-mniejsze-zlo-od-7-lat/

  Zegarmistrz też ułaskawiony ???? jak inni ! Nikomu włos z głowy nie spada ! Po liftingu ! Dlaczego nikt nie siedzi w pudle w Polsce jak robi ludzi w konia ?????? ciągle się wymigują ???? Jak to jest z tym prawem ??? Może sprywatyzować prawo ????? która godzina ???? Itd itd itd aż do końca życia …. ! ?
  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1463703_857039777651212_8055410969125202249_n.jpg?oh=e58372d770133ac7f8d20388e362ca83&oe=554316B0

 175. rydzol said

  „Jak myślicie dlaczego Komorowskiego nie było na
  pogrzebie śp. Anny Walentynowicz w kwietniu 2010r ( wysłał wtedy 2
  pijanych urzędników z Kancelarii Prezydenta, którzy pracują tam do dziś )
  ani nie było go na ponownym pochówku śp. Anny Walentynowicz pod koniec
  września ubiegłego roku ???? za to w lutym ubiegłego roku specjalnie
  przyleciał samolotem do Krakowa na pogrzeb znanej propagatorki
  stalinizmu, która podpisała się pod wyrokiem śmierci na polskich
  duchownych w słynnym procesie krakowskim w 1953r. mowa o Wisławie
  Szymborskiej………
  Komorowski rozpoczął swoje urzędowanie w 2010r od walki z krzyżem na
  Krakowskim Przedmieściu oraz od odsłonięcia pomnika bolszewików w
  Ossowie.
  Komorowski to były agent działający w polskich Wojskowych Służbach
  Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po tragedii w
  Smoleńsku jako p.o. Prezydenta, to przejął tajny aneks do raportu WSI w
  którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała
  negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego.
  Nazwisko Komorowskiego przewija się w raporcie 60 razy!!
  Dziadek Bronisława Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec
  Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy
  walcząc w 1920r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także
  sowieckim agentem.
  Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował Komorowski podczas
  kampanii wyborczej??? Dlaczego temat odszedł w zapomnienie ??? przecież
  okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie
  jak szczycił się herbem ???
  Dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli
  ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920r- zachowała się jego
  kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u
  polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce
  zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko.
  Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława
  Marii.

  Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie
  rodzinnym szybko te informacje znikły z oficjalnej strony Komorowskiego
  ??
  Dlaczego dziś Komorowski, któremu najbardziej powinno zależeć na
  wyjaśnieniu tragedii w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK’u, obarcza winą
  polskich pilotów wytykając im szkolne błędy a nowe ustalenia wybitnych
  specjalistów i prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i
  ich samych nazywa ” egzotycznymi naukowcami” i wyśmiewa ich szanowany na
  całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm.

  Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radzieckie służb
  specjalne ) mało kto wie tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i
  Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB, sam fakt,że
  o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna jest
  szokujące”…!

 176. rydzol said

  http://www.fakt.pl/polityka/kolejki-do-lekarzy-gdzie-trafia-pacjenci-po-nowym-roku,artykuly,513339.html

  To dzięki tym kur… żydowskim

 177. rydzol said

  file:///C:/Users/maciej/Downloads/10392437_763047543765468_2604994350570765504_n.jpg

  To nie tak się robi…
  Admin

 178. rydzol said

  Powitać Pana Gajowego Maruchę i jego najlepsze forum w Polsce

  Owsiak z dobrego serca kupił sobie 2-u poziomowe mieszkanie na Ursynowie.

  a to, dalsze jego rezydencje. Róbta co chceta… ha, ha, ha, ha

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10888584_10153002310072069_194828611286220885_n.jpg?oh=bba9da2f3486713c18811f5e0b8eaacd&oe=55346790&__gda__=1430490799_955da9c3fb5c1e460312dc48e9789626

 179. rydzol said

  „Polacy zasługują na lepsze rządy i lepszego prezydenta niż taki głupawy wujo”
  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ziemkiewicz-kazdy-kandydat-bylby-lepszy-niz-komorowski,12585587488

  Owsiak w tych czerwonych porciętach i hasłem „róbta co chceta” tak przypasował się narzuconym przez agenturę władzom, że pozwalają mu rzeczywiście robić co tylko chce…! A zwykłego obywatela sadzają do kryminału za przysłowiowego „śledzia”…!
  Jerzy Owsiak – Ojciec pułkownik milicji PRL, piękna matka, tajemnicza śmierć dziadków –
  Dom rodzinny Jurka Owsiaka.

  Pan Owsiak ma 3 domy (Kabaty-mieszkanie, Jeziorak pod Iławą , Warka)?
  poza tym:

  przychody z odsetek i lokat
  2001 5.965.921,83
  2002 2.661.090.036
  2003 2.342.819,90
  2004 1.237.826,41
  2005 931.550,27
  2006 711.577.67
  2007 452.643,41
  2008 1.123.186,29
  2009 1.576.660,38
  2010 1.529.273,39
  2011 1.991.553,42
  z samych tylko lokat nie licząc innych przychodów
  polecam przejrzeć sprawozdania finansowe WOSP i spółki Złoty Melon i Mrówka Cała i nie tylko

  „1. Teza jakoby Przystanek Woodstock był finansowany z odsetek jest połowiczną prawdą. Za okres 5 lat z odsetek uzyskano 5,5 mln, a na Woodstock wydano 11 mln
  2. Na działalność statutową w stosunku do przychodów 2010 -85% 2009-58% (sic!); 2008-80%; 2007-79%; 2006-73%
  3. Zaopatrzenie placówek w sprzęt, pomoc medyczna itp. To w sumie 63,4% zbiórki, Program „ratujemy i uczymy ratować” 5,2 %; Program Badań słuchu noworodków 4% , reszta % to rózne akcje każda poniżej 1%
  4. Koszty organizacji finału, to średnio 4% czyli w sumie 9 mln (ciekawe że mniej niż jeden „Przystanek Woodstock”)
  5. W 2007 Owsiak zakupił za 9 milionów jakiś fundusz inwestycyjny , na którym następnym roku poniósł stratę 1,6 miliona. Też sposób na wyprowadzenie kasy z funduszu. Inwestycja na 9 mln nie została opisana w informacji dodatkowej. Ciekawa jestem co to za fundusz i kto miał w nim udziały.
  6. W 2004 roku WOSP zainwestowała 1,5 miliona w spółkę z o.o. „Złoty Melon” gdzie prezesem jest Owsiak, dochód jaki WOSP uzyskał od 9 lat to 164tys.
  Jakby tą kasę trzymać na lokacie to by było ponad pół miliona z samych odsetek.
  7. W 2009 roku WOSP wykazał 3 mln straty na różnicach kursowych , ciekawa jestem skąd aż taka wielka wartość ponieważ z samego przeliczenia lokat dewizowych w związku ze spadkiem kursu Euro i USD to tylko 1,2 miliona.
  8. Owsiak trzyma gotówke ponad 30 milionów na lokatach. Pragnę zaznaczyć że 34 milionów to tyle ile WOSP uzbierał w całym 2006 roku. Czyli rok 2006 zasilił banki. Chyba tylko aby mieć „odsetki” na Woodstock
  9. Co do programów 5,2% „ratujmy i uczmy ratować” kosztował tylko w okresie 2006-2010 w sumie 12 milionów. Ciekawa akcja!!!! Jakoś dziwnym trafem zbieżna z przedmiotem działalności „złoty melon” Sp. z o.o. Ze strony http://WWW.zlotymelon.pl „Firma Złoty Melon:
  – prowadzi sprzedaż internetową produktów z logo Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z której dochód w całości przekazywany jest na realizację celów statutowych WOŚP;
  – zajmuje się organizacją imprez – w tym jednego z większych plenerowych festiwali, jakie odbywają się w Europie – Przystanku Woodstock;
  – jesteśmy największym wydawcą płyt DVD z polską muzyką rockową w wersji „live” – dotychczas wydaliśmy 31 albumów z koncertami zarejestrowanymi podczas Festiwali Przystanek Woodstock; – bierzemy aktywny udział w organizacji Finałów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy;
  – i w końcu, we współpracy z Fundacją WOŚP oraz instruktorami certyfikowanymi przez American Heart Association, prowadzimy szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej, pierwszej pomocy i defibrylacji.”
  Czyli spółka zajmuje się tym samym co robi WOSP, po co? , czy nie można tego robić w ramach WOSP, można, ale na WOSP się nie zarobi .Zloty melon to firma komercyjna nastawiona na zysk a nie działalność dobroczynną. Założę się że niezłą marżę ma na tych usługach. Po co zakładać komercyjną spółkę i płacić podatki , skoro WOSP z nich jest zwolniony?
  „Złoty melon” również organizuje „przystanek Woodstock” , na który WOSP wydał 11 milionów
  10. Dochód w całości który jakoby był przekazywany na WOSP, przekazany został tylko raz 162 tys.

  11. Następna akcja 4% (9 milionów) – słuch noworodków , akcja pani dr n. med. Marzanny Radziszewskiej – Konopka , Poczytałam opinie o pani doktor i niektórzy pacjenci skarżą się, że pani doktor wciska im drogi sprzęt rehabilitacyjny”.

  https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10881621_10153000675067069_5276253169335824601_n.jpg?oh=355bf34981543a8bc3562033c66bbcfe&oe=553C4F71&__gda__=1429072916_4e23f55043c0b32afcf1da7572de5b2e

 180. rydzol said

  Coś na koniec, żeby nie przeginać; gospodarz dziś łaskawy – chwała mu i… towarzyszom 🙂

  http://telewizjarepublika.pl/jasna-sprawa-czyli-nowa-firma-owsiaka-zalozona-metoda-amber-gold,15366.html

  http://telewizjarepublika.pl/kowal-o-wstrzymaniu-ewakuacji-na-ukrainie-kopacz-powinna-skonczyc-te-gre,15358.html

  http://prawapolityka.pl/2014/12/o-co-chodzi-z-gmo-czyli-jak-nieswiadomie-jestesmy-manipulowani/

  http://pressmix.eu/index.php/2014/12/29/koniec-lupkow-w-polsce-rzad-zmarnowal-najwieksza-szanse-energetyczna-ostatnich-25-lat/

  http://www.wprost.pl/ar/486724/Sikorski-Kierowca-widmo/

  http://www.fakt.pl/polityka/pozwolenie-na-urodziny-radoslawa-sikorskiego-wydano-w-mon,artykuly,513292.html

  http://www.fakt.pl/gwiazdy/marek-piekarczyk-o-jurku-owsiaku-wygadywal-bzdury,artykuly,513284.html

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01959-UE-zaniepokojona-skala-korupcji-w-Polsce.htm

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01958-Czy-rzad-Kopacz-ukrywa-przed-Polakami-mega-przekret.htm

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01960-Rzad-Kopacz-wstrzymuje-ewakuacje-Polakow-z-Donbasu.htm

  http://www.wprost.pl/ar/486664/Stypa-u-Slawomira-Nowaka/

  Porzekadło dla życiowych gamoni i baranów….co to osądzają człowieka po wyglądzie— „ŁADNA MISKA JEŚĆ NIE DA”….! Ludziom już się obmierzły takie eleganciki..którzy to pod przykrywką dobrze skrojonych garniturów z dobranymi krawatami okazywali się pospolitymi złodziejami,wspólnikami skryto-zabójców i zdrajcami.Ludzie wolą ludzi zaangażowanych w poprawianie ich problemów a nie swoich wizerunków..które w końcu okazywały się fałszem…tak zresztą jak w życiu…skuteczni złodzieje i mordercy nie chodzą raczej zaniedbani..lecz są przystojni i pachnący,by zmylić potencjalne ofiary…! TU SOBIE POSŁUCHAJ O PRZYSTOJNYM kOMOROWSKIM I ELEGANCKIM SIKORSKIM…TO MOŻE OCZY CI SIĘ OTWORZĄ… http://vod.gazetapolska.pl/8836-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-o-przesluchaniu-bronislawa-komorowskiego-w-aferze-marszalkowe Pod szyldem tzw. ździry..być może są studenci pod fizjonomią tzw. Joleczki…(w wirtualnym świecie bowiem można być nawet Napoleonem)… zatrudnieni ze studenckiej spółdzielni pracy…którzy są zbyt leniwi by myć okna,czy składać meble,względnie oczyszczać okoliczne parki ze śmieci…i wolą być na usługach bolszewii,która im za te propagandowe bzdury płaci…!

  https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/988924_1521085301509515_2842209502115162381_n.jpg?oh=9369270e3d696b2c8b663e1a6ed10f4b&oe=54FB77A3

 181. Siggi said

  „Bez maski”: Krzysztof Zanussi gościem Moniki Jaruzelskiej: Bóg czasem jest okrutny

  – Czy można po­wie­dzieć, że ktoś, kto po­rzu­ca uko­cha­ne­go dla jesz­cze więk­szej mi­ło­ści, jest okrut­ny? W wy­mia­rze ludz­kim tak, ale jeśli jest to kwe­stia Boga, to Bóg też cza­sem jest okrut­ny – mówi w roz­mo­wie z Mo­ni­ką Ja­ru­zel­ską re­ży­ser Krzysz­tof Za­nus­si. Re­ży­ser od­no­si się rów­nież do kry­ty­ki, jaka go spo­tka­ła po pre­mie­rze filmu „Obce ciało”. – Chciał­bym sta­nąć oko w oko z ar­gu­men­ta­mi, ale sta­ną­łem wy­łącz­nie z obe­lga­mi. Przed obe­lga­mi nie mogę się bro­nić.
  http://film.onet.pl/bez-maski-krzysztof-zanussi-gosciem-moniki-jaruzelskiej-bog-czasem-jest-okrutny/v8qyc

 182. Siggi said

  Laska stanu
  I znów przyszło mi podsumowywać stosunki polsko – rosyjskie w mijającym 2014 r. Nie lubię pisać oczywistości, bo to grafomania, a jak było wiedzą wszyscy: źle; a nawet tragicznie!
  Rok 2014 w stosunkach Polski i Rosji minął pod flagami Ukrainy. Jako Polacy próbowaliśmy je wciągać na swoje i cudze maszty. Nie da się patrzeć na miniony rok stosunków polsko – rosyjskich w oderwaniu od Ukrainy. Paradoksalnie: wojna domowa w Ukrainie zdominowała stosunki polsko – rosyjskie. Symbolem polskiego wsparcia dla Ukrainy stał się złowieszczyokrzyk banderowców: „Sława Ukrainie”.
  Polska a Ukraina
  Najpierw doprowadziliśmy z USA i kilkoma innymi państwami do krwawego zamachu stanu w Ukrainie. Z polską pomocą obalono demokratycznie wybranego prezydenta i zastąpiono go innym – równie demokratycznie wybranym prezydentem. Stary ponoć kradł, trzymał z oligarchami i bardziej chciał do Rosji niż do Unii. Nowy ponoć nie kradnie, bo jest już oligarchą i bardziej niż do Rosji, chce do UE. Podgrzewaliśmy więc ukraińskie tłumy do rewolucji; rewolucji przeprowadzonej rękoma nacjonalistów odwołujących się w swej ideologii do tradycji morderców Polaków z SS Galizien i UPA. Europa z zainteresowaniem wymienia nazwy propaństwowych zbrodniczych formacji: Batalion AZOV, Prawy Sektor.
  Ukraina a Rosja
  Nowa, nacjonalistyczna twarz Ukrainy nie spodobała się w trzech regionach kraju, w większości zamieszkałych przez Rosjan. Ogłosiły one niepodległość. Jeden z nich – Krym, stał się już faktycznie częścią Rosji. Dwa pozostałe walczą o autonomię w ramach Ukrainy. Separatystów wspiera Rosja. Ukrainę – USA i UE. Rosja i Ukraina znalazły się w faktycznym stanie wojny. Giną ludzie, rozpoczęła się gehenna setek tysięcy uchodźców. Oswoiliśmy się ze słowem separatyści.
  Unia i USA a Rosja
  W ramach wsparcia Ukrainy, USA i Unia ustanowiły sankcje ekonomiczne wymierzone przeciw Rosji. W odpowiedzi – Rosja ogłosiła swoje sankcje wymierzone w kraje, które przyłączyły się do sankcji wymierzonych przeciw niej. Rozpoczęła się wojna ekonomiczna, której skutki uderzą we wszystkie gospodarki. Poznaliśmy słowo: embargo .
  Sankcje a Polska
  Nikt nie policzył, ile będzie Polskę kosztować zaangażowanie w wojnę ukraińsko – rosyjską. Da się oszacować spadek wartości sprzedaży objętych embargiem polskich produktów do Rosji. Nie da się jednak przewidzieć wszystkich ekonomicznych konsekwencji embarga, np. załamania branży transportowej, ograniczenia produkcji rolnej i spożywczej. Nie da się przewidzieć kolejnych obszarów mogących być przedmiotem embarga. Najprawdopodobniej straty spowodowane skutkami embarga będą wielkościowo porównywalne do… polskiego 13- letniego zaangażowania w amerykańską wojnę w Afganistanie i Iraku. Pierwszą ofiarą sankcji Putina okazały się – polskie jabłka. Na złość Rosji postanowiliśmy je sami pożreć, ale nie udało się. Ale ciągle próbujemy!
  Bezpieczna Polska
  Cieszymy się jak dzieci z osłabienia rubla i wejścia rosyjskiej gospodarki w stan kryzysu. Marzymy o jej załamaniu! I nie zastanawiamy się, jakie mogą być tego skutki dla naszej – polskiej gospodarki. Zwiększamy wydatki na armię, zamiast pakować pieniądze w tworzenie nowych miejsc pracy, poprawę opieki zdrowotnej, infrastrukturę. Zapewniamy Ukraińców o gotowości wsparcia militarnego. Z dumą odnotowujemy, że ponownie weszliśmy w wyścig zbrojeń.
  Demokratyczna Polska
  Każdy publicysta przedstawiający podobne do tych obserwacje (nawet nie poglądy, bo piszę o faktach) staje się w Polsce rosyjskim agentem wpływu .Symbolem podjętej przez polski rząd walki z wolnością słowa stał się rosyjski dziennikarz Leonid Swiridow. Trwa właśnie procedura mająca doprowadzić do jego wydalenia z Polski – bez podania przyczyn.
  Polska racja stanu
  „Ch*j, dupa i kamieni kupa”– to refleksja urzędującego do niedawna ministra spraw wewnętrznych RP nad stanem wdrażania kluczowego projektu gospodarczego rządu w którym zasiadał. Refleksję o stanie państwa rozwinął twórczo w innym zdaniu podczas prywatnej rozmowy: „Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością”. W rację stanu nie wierzy też urzędujący marszałek Sejmu, który będąc ministrem spraw zagranicznych określił nasze zaangażowanie w Ukrainie słowami: „robimy Amerykanom laskę” .Pocieszające może być chyba jedynie to, że laska jaką – wg marszałka Sejmu RP – robimy Amerykanom, podoba się im. Ich gospodarka jako jedyna na świecie kwitnie dzięki ukraińskiemu kryzysowi.
  Zimna Europa
  Ograniczamy wolność słowa, rozbudowujemy nachalną i głupią propagandę. Uczestniczymy w wyścigu zbrojeń. Unikamy kontaktów i dialogu z Rosją, czego jaskrawym przykładem jest deklaracja rządu RP o zmniejszeniu zaangażowania w wymianę kulturalna (Rok Kultury Polskiej w Rosji). Europa ponownie znalazła się w stanie zimnej wojny . I dodać należy, ze jako państwo usilnie dążyliśmy do tego, aby tak się stało.
  Minął rok
  Jaki więc był to rok w stosunkach polsko – rosyjskich? Z czym będzie mi się kojarzył? Bardzo proszę:
  Sława Ukrainie!, Batalion AZOV, Prawy Sektor; separatyści, sankcje, embargo, polskie jabłka; wyścig zbrojeń, agenci wpływu, Leonid Swiridow; „ch*j, dupa i kamieni kupa”, „robimy Amerykanom laskę”; zimna wojna.
  Nowy rok
  Jaki będzie? – nie wiem. Na pewno sygnał do wprowadzenia normalności nie wypłynie z Polski. Polskie elity są z siebie dumne. Nie odczuliśmy jeszcze nazbyt boleśnie skutków wojny gospodarczej z Rosją. Faktyczne porażki próbujemy „przykrywać medialnie” i nie staramy się nawet o krztynę refleksji nad polską racją stanu. Nie wydaje się więc, aby Polskę i Rosję czekał lepszy rok. Ja przynajmniej nie widzę ku temu przesłanek.

  Cyprian Darczewski, polski publicysta, Warszawa

  Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_29/Laska-stanu-3372/

 183. Bodzio said

  ad. 173
  W Kijowie odlano ze złota popiersie Bandery.
  Zapewne jaki „bohater” takie „złoto”
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ukraina-zloto-w-banku-centralnym-okazalo-sie-olowiem-7229159.html

 184. Boydar said

  @ Pan Siggi (183)

  Pozwolę sobie zgłosić zdanie odrębne od wyrażonego przez autora; przynajmniej w jednej kwestii, bo reszta jest mniej lub bardziej dyskusyjna.

  Otóż stanowczo nie zgadzam się ze stwierdzeniem „… podsumowywać stosunki polsko – rosyjskie w mijającym 2014 r. /…/ a jak było wiedzą wszyscy: źle; a nawet tragicznie! …”.

  Uważam, że liczba osobników którzy przejrzeli na oczy w kontekście Rosji wzrosła zasadniczo. Oportunistami (co jest i tak delikatnym określeniem) pozostały w większości tylko głąby i świadomi lub nieświadomi agenci naszych odwiecznych wrogów.

  I to jest sukces, jakiego od dawna nie odnotowaliśmy jako społeczność zamieszkująca obszar pomiędzy Odrą a Bugiem. Dodatkową korzyścią, jest wypłynięcie na powierzchnię całej masy ukrytych gówien, których charakteru i proweniencji oraz preferencji trudno by się było czasem domyślić w standardowych okolicznościach.

 185. rydzol said

  Diabły muszą zmieniać swoją powierzchowność..by dalej działać przeciwko ludziom…!
  http://www.augustynski.eu/wstydliwe-zyciorysy-sb-i-pzpr/

  http://niewygodne.info.pl/artykul4/01957-Banki-o-wartosci-66-mld-USD-sprzedano-za-2-mld-USD.htm

  http://prawylas.pl/2014/12/21/jak-z-lesnikow-terrorystow-zrobiono/

  http://prawylas.pl/2014/12/27/lasy-a-sprawa-zydowska/

  http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/457-uwaga-od-stycznia-zmiany-dostepu-do-lekarzy

  http://parezja.pl/mijajacy-rok-fatalny-dla-rolnikow/

  Nikt go nie wybierał po za takimi jak on…W Polsce po 1989 roku nadal ingeruje rosyjska agentura,która takich palantów wystawia,by wykonywali ich zadania…czyli rozpieprzania kraju…!
  http://www.wprost.pl/ar/469118/E-miliony-Palikota/

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/sawicki-psl-zablokuje-pis-owi-dojscie-do-wladzy,12593357113

  http://www.tvn24.pl/internet-hi-tech-media,40/facebook-rozwaza-wprowadzenie-przycisku-nie-lubie,498016.html#.VKA1yItuN4w.facebook

  http://natemat.pl/108005,facebook-robil-eksperymenty-psychologiczne-na-uzytkownikach-bez-ich-wiedzy-okazalo-sie-ze-posty-innych-moga-czynic-nas-bardziej-

  http://www.fronda.pl/a/polacy-traca-zaufanie-do-organizacji-dobroczynnych-afera-z-wosp-skutecznie-odstrasza,45568.html

 186. Marek said

  Owsik z żonką zlikwidował „Złotego Melona” i otworzył nową firemkę „Jasna Sprawa”.
  Do tej pory nie spłynęły do sądu w Złotoryi sprawozdania przepływów finansowych pomiędzy wosp – złoty melon – mrówka cała.

  Przeczytałem komentarz internauty, który spodobał mi się:

  To naprawdę jest absolutny fenomen na skalę światową, to tylko w Polsce mogło się zdarzyć. Owsiak jest pupilem władzy, ale on jednoczenie tą władzę kompromituje. Fundusz NFZ wynosi ok. 70 miliardów złotych, a fundacja zbiera od ludzi ok. 50 milionów czyli mniej niż 1 promil. Panuje powszechne przekonanie, że Owsiak uratował służbę zdrowia, bez Owsiaka nie byłoby sprzętu w szpitalach. Czyli wystarczyłoby ponieść składkę o 1 promil i sprawa byłaby załatwiona bez tego medialnego zgiełku, dzieci by nie biegały z puszkami na mrozie a samorządy by oszczędziły miliony złotych. Czyli witrażysta za niecały 1 promil funduszu NFZ może dokonać niemal cudów a minister zdrowia i cała jego ekipa oraz cały NFZ nie potrafi tego zrobić za kwotę ponad 1000 razy większą. Najlepsze, że teraz premierem jest osoba która wcześniej była ministrem zdrowia. Dlaczego pani Kopacz nam tego nie powiedziała, że wystarczy ponieść składkę zaledwie o 1 promil żeby sytuacja się drastycznie poprawiła, oczywiście wtedy musiałaby zatrudnić pana Owsiaka w ministerstwie, żeby się zajął zakupami sprzętu bo przecież takie cuda to może tylko zrobić witrażysta a nie ludzie ze studiami. Ale nic straconego, trzeba zaapelować do pani premier aby zatrudniła pana Owsiaka, bo może ona nie ogląda tvn i o tym jeszcze nie wie jakich cudów można dokonać zwiększając budżet NFZ o niecały 1 promil, oczywiście pod warunkiem, że tym się zajmie witrażysta Owsiak. Przykładowo, składka zdrowotna osoby prowadzącej działalność gospodarczą wynosi 270 zł 40 gr, a po takiej podwyżce wyniosłaby 270 zł 67 gr. Czyli po takiej podwyżce byłoby dodatkowe 70 milionów złotych czyli więcej niż zbiera fundacja. Wystarczy stworzyć oddzielny fundusz i zatrudnić pana Owsiaka do zarządzania nim na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitali. Pan Owsiak nie musiałby już pracować po 14 godzin a sprzętu byłby znacznie więcej. Pan Owsiak odebrał niedawno tytuł Honorowego Obywatela Warszawy, czyli na pewno prezydent Warszawy wie jakie cuda potrafi on dokonać za 50 milionów złotych, to za 70 milionów zrobi jeszcze więcej. A pani prezydent Warszawy panią Kopacz, więc dlaczego jej tego nie powie ? Z powodu podwyżki o jeden promil, czyli w podanym wcześniej przykładowym wyliczeniu to jest 27 groszy na miesiąc czyli 3 zł 24 gr na rok masowych protestów bym się nie spodziewał. To jest absolutny fenomen na skalę światową, przecież to trwa ponad 20 lat.
  By maniek

 187. Marek said

  Trzeba jeszcze uwzględnić koszty całej tej akcji ponoszone przez samorządy i koszty oprawy medialnej więc prawdopodobnie bilans jest i tak ujemy. To oczywista kompromitacja pani Kopacz jako ministra zdrowia. Myślę, że jednym z powodów lansowania Owsiaka jest to, że może on jest elementem pod przyszłą prywatyzację służby zdrowia. Sprzęt kupiony za pieniądze zebrane od obywateli jest cały czas własnością fundacji, więc po prywatyzacji służby zdrowia można go przekazać „właściwym” szpitalom, a tym „niewłaściwym” go odbierać. Oczywiście Owsiak spełnia wiele innych „pożytecznych” funkcji dla władzy.
  By maniek

 188. inka said

  ad 182. Czy mogę się nie zgodzić z Panem Zanussim? Jak dla mnie Bóg nigdy nie jest okrutny. Raczej konsekwentny. Żydzi określali to: „mści winy ojców na synach do siódmego pokolenia”. W mojej interpretacji: zaczynasz życie i nie chce ci się „umowy o życie” przeczytać do końca ( jak bankowej co niektórym). Zasady są bardzo jasno wyłożone, prawa ( w tym prawo grawitacji) są zasadniczo niezmienne. Czy okrucieństwem Boga jest fakt, że grawitacja zadziała gdy dwulatek wdrapie się na okno,którego nie zamknęli jego rodzice i przekroczy granicę parapetu? NIE. Zasady i prawa są takie same dla każdego. Umiejętność posługiwania się regułami i wiedza, że za ich łamanie zwykle wcześniej czy później otrzymujesz konsekwencje ( dotkliwe dla ciebie lub tych na których wpływa twoje złamanie praw) to wszystko co otrzymujemy od Boga. Począwszy od bólu przy upadku po dekalog i pierwszego klapsa od ojca. Jeśli babka czy dziadek żyją tak że ich stan zdrowia powoduje, że ich wnuki będą nosicielami wad, bo kto by się przejmował „zgonem” na imprezie bo wódzie czy dragach w kontekście nieistniejących wnuków to czemu potem płacz, że dziecko urodziło się takie czy takie… ok – czasem nie da się tak prosto wyimplikować ale może warto np opuścić zadymione miasto w którym zarabiasz 7 tys dla mniejszego a czystszego gdzie zarobisz 3? Ale miałbyś tracić kasę już w imię zdrowia nieistniejących wnuków? To takie uproszczone bardzo przykłady. WSZYSTKO CO ROBIMY MY I CO ROBILI NASI PRZODKOWIE WPŁYWA NA LOS NASZYCH DZIECI: decyzje co do diety, miejsca życia, priorytety, wybór partnera ( a wtedy wpływa na ich los cała historia wyborów i decyzji jej( jego) i jej( jego) przodków, wartości, reagowanie na stany zagrożenia ( ignoruję, wyśmiewam, podchodzę poważnie) – NIE BÓG – ON USTALIŁ ZASADY GRY KONSEKWENTNE DO BÓLU. A my gramy na planszy na której nie ma zmian zasad w czasie gry. Dostaliśmy instrukcję jak w to grać – i mamy ja dokładnie gdzieś w nadziei ze „na mnie nie padnie” – a potem płaczemy ze BÓG jest okrutny. Każdy kto tak myśli sam siebie oszukuje. Przeglądając historię swego życia gdy pojawia się wypadek, choroba, nieszczęście – mnożymy wtedy pytania: gdybym tylko… dokładnie tak – gdybyś tylko… Znałeś zasady i na jakiś czas zapomniałeś, że jest ta główna: cokolwiek uczynisz poniesiesz konsekwencje swego czynu…ty lub twoi synowie w siódmym pokoleniu… Zycie to bardzo wymagająca gra. Do tego losy i decyzje tysięcy ludzi splatają się i gmatwają… ALE REGUŁY SA NIEZMIENNE. Nie ma w tym okrucieństwa.

 189. Marucha said

  Re Rydzol…

  Gajówka nie jest miejscem do wypisywania żenujących bredni o ruskiej agenturze rządzącej Polska, ani prowadzenia dociekań smoleńskich, ani w ogóle przemycania ideologii PIS

 190. rydzol said

  No to o Rosji… mogę??? Panie Marucha? Ap ropo ideologii PiS, to drogi gospodarzu ich linia polityczna jest koszerna. Przykład: głosowali niedawno w sejmie RP przeciw ustanowieniu w Lipcu dniem, jako święto państwowe – upamiętniającym rzezi LUDOBÓJSTWA na Polakach, przez banderowskich morderców. To o co chodzi, gdzie tu przemyt pisowskiej swołoczy – hołoty.

  Sankcje nie dosięgną Moskwy, gdyż ma ona wszystko, czego potrzebuje – uważa Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy – izby niższej parlamentu. Rosja nie potrzebuje „złych lekarstw i złej żywności”, a ubrania będzie miała z Chin albo sama sobie wyprodukuje – tak tłumaczył Żyrinowski w rosyjskiej telewizji „Wiesti”, dlaczego Europa nie zdecyduje się ukarać Moskwy.

  Według Władimira Żyrinowskiego Rosja powinna podziękować prezydentowi Gruzji za to, że jego wojska zaatakowały Osetię Południową. Wiceprzewodniczący Dumy uważa, że Micheil Saakaszwili wypełnił zamówienie Stanów Zjednoczonych i dał Rosji powód „przejścia do nowego formatu stosunków”. Zastrzegł, że Moskwa nie chciała interwencji.

  Według Żyrinowskiego dużo w polityce międzynarodowej zmieni się po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – jeśli Barack Obama zostanie prezydentem USA. Rosyjski polityk mówi, że Obama będzie nowym Johnem Kennedym i za jego rządów rozpocznie się transformacja Stanów Zjednoczonych w państwo o znaczeniu regionalnym.

  Zdaniem Żyrinowskiego Rosja nigdy nie będzie zbyt lubiana, gdyż jest bardzo bogatym krajem. My jesteśmy jak ładna zamożna kobieta – mówił o swoim kraju deputowany Żyrinowski.

  W.Pac
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,R…..omosc.html

  I ma racje.
  Europa nie ma nic do zaoferowania Rosji. Może jedynie na Rosję się obrazić i nie kupować jej ropy i gazu Laughing Laughing
  Ale wtedy to Niemcy miast 1% wzrostu PKB będą miały -5%

  Ale Europa nie jest samowystarczalna.

  A to, że Rosja staje się bogata to nie bierze się z powietrza. To bogactwo bierze się z Europy.

  Chcąc nie chcąc Europa jest w symbiozie z Rosją. Obie strony zdają sobie doskonale sprawę, że jakiekolwiej działania jednej strony przeciwko drugiej nie przynosi nic dobrego.

  Europa zdała sobie chyba również sprawę, że tak naprawdę jest słaba i za przeproszeniem gówno może.

  Ostre sankcje przeciwko Rosji. Haha, Putin i Miedwiediew się musieli przewracać ze śmiechu.

  Europa bez rosyjskiej ropy i gazu – kiepska perspektywa.

  Natomiast Rosja nie jest w najmniejszym stopniu zalezna od Europy, dziwie sie ze jeszcze nie olali starego kontynentu i nie zaczeli bardzo scisle wspolpracowac z Chinami, Japonia i wogole calym dalekim wschodem, silnie rozwijajacym sie. Tamten region ma juz teraz wiekszy potencjal ekonomiczny niz Europa, a nadal sie rozwija podczas gdy Europa stoi w miejscu, w najlepszym wypadku.

  Poza tym Rosja ma niezle stosunki z Iranem, Syria i z wiekszoscia bylych poludniowych republik radzieckich (takich jak ekonomiczny tygrys Kazachstan) tak wiec maja mocnych partnerow na poludnie i wschod.

  Sytuacja geo-ekonomiczna Rosji jest nieporownywalnie lepsza od syuacji Europy.

  Co ciekawe Żyrinowski mówi o złotym miliardzie ludzi, którzy przeżyją. Reszta wymrze z braku surowców i żywności. To by „niezależnie” potwierdzało straszenie Jonesa o redukcji populacji.
  Żyrinowski w swoim oszołomstwie mówi po części prawdę.
  Kazachstan dosłownie pływa w ropie i gazie i jak wskazują ostatnie lata, zaczyna to solennie wykorzystywać. Kazachstan za 10 lat będzie czymś w rodzaju drugich Chin.

  Tu masz poglądowy artykuł o ekonomii tego kraju:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Kazakhstan#Economy

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ropa_naftowa_czyli_poczatek_konca_3957.html

  Tutaj o Kazachstanie i ogólnie o świecie. Zurzyliśmy dopiero połowę zasobów ropy naftowej. Rosji nikt nie podskoczy. Europa zasysa 1/4 gazu i ropy od Rosji, w 2020 r. 50% tych surowców Europa będzie brać od naszego wschodniego sąsiada. Rosjanie mają potężny arsenał nuklearny, mogący w oka mgnieniu zamienić Ziemię w pierzynkę, nie przebrane masy i zasoby ludzkie, stanowiące dodatkowo o sile pokładów militarnych tego państwa. Po upadku ZSRR w zasadzie niewiele się zmieniło, pierwszy agent KGB Putin i prezydent Żyd Miedwiediew konsekwentnie dążą do umocnienia potęgi swojego mocarstwa i dominacji w regionie. Kwestią tylko czasu jest jak położą łapę na Ukrainie, podzielonej na pro- zachodnich pomarańczowych i pro- rosyjskich niebieskich. Mają tam okręty Floty Czarnomorskiej. Bułka z masłem. Konsumcja ropy wzrasta około 3% na rok, obecnie wynosząc 85 milionów baryłek na dobę. Oficjalne oszacowania światowych rezerw ropy wynoszą 1240 miliardów baryłek ropy:

  http://seekingalpha.com/article/81063-1-…..ice-bubble

  A to oznacza, zgodnie z regułą 72, że na skonsumowanie obecnych zasobów zostają 24 lata. Oczywiście problem nie pojawia się w momencie końca ropy, a w momencie kiedy możliwości wydobywcze nie są w stanie sprostać popytowi. Także problemy pojawią się szybciej niż za te wspomniane 24 lata.

  Dodatkowe omówienie reguły jakby ktoś powątpiewał dla przypadku pieniędzy
  http://www.manageria.pl/manageria/1,85822,4753955.html Nawet jeśli ropy jest dwa razy więcej niż się oficjalnie podaje, w tych „sekretnych złożach” w co zupełnie wątpię to i tak PEAK OIL staje się realnym zagrożeniem. Czysta matematyka. Rosja produkuje więcej złota niż USA
  Po raz pierwszy od 25 lat w Rosji wydobyto więcej złota niż w Stanach Zjednoczonych. Rosja to obecnie trzeci największy producent złotego kruszcu na świecie.

  O wyprzedzeniu Amerykanów poinformował wczoraj minister ds. zasobów naturalnych i środowiska Siergiej Donskoj. Na liście największych producentów Rosja ustępuje tylko Australii i Chinom.

  Jak informuje stacja RT, w ubiegłym roku w Rosji wydobyto 254,241 tony złota – o 12,6% więcej niż w 2012 r. W sąsiednich Chinach wydobycie wzrosło o 6,2%, do poziomu 428,16 tony, a w USA 227 ton.

  W ciągu ostatnich 5 lat w Rosji odkryto 270 złóż złota, jednak władze wciąż nie są zadowolone ze środków, które przeznaczane są na inwestycje w sektorze wydobywczym. Jak zapowiedział minister Donskoj, w planach jest zmiana prawa, która wprowadzi m.in. zachęty podatkowe dla przedsiębiorstw z tej branży.

  W złoto na lokalnym rynku zaopatruje się rosyjski bank centralny, w którego skarbcach spoczywa już 1077,9 ton kruszcu. Dzięki wzmożonym zakupom w ostatnich latach Rosji udało się wyprzedzić Szwajcarię i Chiny i przesunąć na 6. miejsce listy państw i instytucji posiadających największe oficjalne rezerwy na świecie.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-pr…..16634.html

 191. rydzol said

  http://finanse.wp.pl/kat,1033801,title,S…..omosc.html

  „Bruksela chce podjąć kroki, które w ciągu kilku miesięcy mogą doprowadzić Rosję na skraj bankructwa. Do dokumentu omawiającego szczegółowo poszczególne działania dotarł „Financial Times”.

  Wprowadzenie sankcji, zawierających propozycję zakazu kupna nowych emisji długu lub akcji największych banków Rosji przez jakiegokolwiek Europejczyka, będzie dziś głównym tematem spotkania unijnych dyplomatów.

  Opis sankcji zawarto w 10-stronnicowym dokumencie, który został przygotowany przez Komisję Europejską i rozesłany do stolic państw członkowskich. Poza wspomnianym zakazem proponuje się także uniemożliwienie rosyjskim bankom wprowadzania do notowań giełdowych jakichkolwiek nowych emisji akcji i długu, żeby powstrzymać pośrednie finansowanie przez Europę w postaci kupowania emisji sprzedanych poza Europą.

  Propozycje UE nie zakładają objęcia podobnymi obostrzeniami aukcji rosyjskich państwowych obligacji z obawy, że Kreml mógłby w odwecie zabronić Rosjanom zakupu długu państw UE. Omawiana propozycja jest o wiele szersza niż sankcje nałożone niedawno przez USA. Stany wzięły na celownik dwa rosyjskie banki – Gazprombank i VEB. Tymczasem pomysł unijnych urzędników będzie dotyczył wszystkich banków, w których państwo ma więcej niż 50 procent udziałów.

  Instytucje finansowe kontrolowane przez państwo stanowią większość aktywów bankowych w Rosji. Dokument, do którego dotarł „Financial Times” szacuje, że z 15,8 mld euro obligacji wyemitowanych przez rosyjskie publiczne instytucje finansowe w ostatnim roku, aż 7,5 mld euro trafiło na europejskie rynki.

  W dokumencie napisano, że „cały zabieg polega na zakazaniu wszystkim obywatelom UE inwestowania w dług, akcje oraz inne podobne instrumenty finansowe o terminie zapadalności powyżej 90 dni, które zostały wyemitowane gdziekolwiek na świecie przez rosyjskie instytucje finansowe, należące do państwa”.

  Dokument wysłany do państw członkowskich pokazuje, że szykowane przez Brukselę obostrzenia są tak pomyślane, by sparaliżować gospodarkę Rosji.

  „Ograniczanie dostępu do rynków kapitałowych dla rosyjskich państwowych instytucji finansowych zwiększy koszty pozyskiwania środków i ograniczy ich zdolność do finansowania gospodarki rosyjskiej, chyba że rosyjskie władze publiczne zapewnią im finansowanie zastępcze” – można przeczytać w uzasadnieniu dokumentu. Do tego zauważa się, że będzie to wspierać klimat niepewności na rynku, co może mieć wpływ na środowisko biznesowe w Rosji i przyśpieszyć odpływ kapitału.

  (…)

  http://prnews.pl/hydepark/rosjanie-maja-juz-wlasny-system-platnosci-3252288.html

 192. revers said

  Panie Rydzol techologie Tesli sa odawna a nawet wdrozone do masowej produkcji samochodow bezropnych i uwolnione licencje, patenty – gdyby nie Fukushima to i masowo przybylo by samochodow japonskch o napedzie hydrogenowym, wiele producentow samochow o nowym napedzie musialo przesunac date masowej produkcji na odlegly termin.

  I tego kachaly nie chca dostrzec bez wojny i naruszenia statusu arabusow, syndykatow, karteli ropnych – bo jeszcze nie uszelniono wode lub trudno bedzie wszystkim liczniki wody zalozyc, chocby tej opadowej lub inne alternatywne tanie zrodla energi elektrycznej.

 193. @187
  Marek „Do tej pory nie spłynęły do sądu w Złotoryi sprawozdania przepływów finansowych pomiędzy wosp – złoty melon – mrówka cała.”

  Wpłyną jeśli sąd spełni minimalny warunek, czyli powoła jakiegokolwiek biegłego, eksperta od analizy takich dokumentów, a nie blogera, który mówiąc szczerze nie tylko ma słabe o tym pojęcie i musi później pytać o te kwestię własnych komentatorów, ale dostał ostatnio hopla z tworzeniem multikont (sam się do tego przyznał), które tłumnie polemizowały z użytkownikiem Wykopu posługującym się nickiem rineo. Nie tylko upublicznił wizerunek i dane personalne rineo i dodał do tego garść bluzgów, ale ten rineo oskarża go, że najprawdopodobniej używał tych multikont do ataku jego osoby i padły z ich strony też groźby o „wpierdolu”. Stalking jest prawdopodobny, a sprawa trafiła już do sądu. Według mnie do takich działań nie zniża się, ktoś wygrywa. Z treści komentarzy wynika, że rineo był w stanie udowodnić posiadanie multikont bez ustalenia ich ip co umożliwiają mu narzędzia zawarte w serwisie. Po tym bloger przyznał się, że tworzył multikonta, chociaż wcześniej zaprzeczał.
  Owsiak według mnie przegrał tylko jedną bitwę, ale wygrana w wojnie będzie należeć do niego.

 194. rydzol said

  Może tak być Panie Revers, jak Pan prawi… albo i nie. Niezbadane są wyroki boskie 😉

 195. Boydar said

  Jednakowoż Max spod linku zapodanego przez p. Rydzola jest debeściak. Polecam (żeby nie powtarzać, usunąłem https://)

  http://www.youtube.com/watch?v=DQy2A50RUog

 196. revers said

  cd. dalszy kat bankowych i przekretow kryzysowych

 197. Marek said

  Hiszpania krajem eksperymentalnym dla prawa knebla
  http://www.monitor-polski.pl/hiszpania-krajem-eksperymentalnym-dla-prawa-knebla/#more-10043

 198. inka said

  Czemu p. Rydzol ma znaczek menory? To coś znaczy? Czy przypadek?

 199. przemądrzałe bydlę said

  Grzegorz Braun o Muzeum Historii Żydów Polskich

 200. Cracovia Pany! said

  Ukraina- nadużycia i zbrodnie wojenne popełnione przez ochotniczy batalion Aidar w trakcie wojny w Donbasie.
  Ukraina- nadużycia i zbrodnie wojenne popełnione przez ochotniczy batalion Aidar w trakcie wojny w Donbasie.

  http://novorossia.today/ukraina-naduzycia-i-zbrodnie-wojenne-popelnione-przez-ochotniczy-batalion-aidar-w-trakcie-wojny-w-donbasie/

 201. rydzol said

  Przypadek Pani Inko, po prostu… spodobał mi się [ten znaczek-menora niekoniecznie] i… rzuca się w oczy. Nic ponadto. Jest ciekawy… 😮

 202. JO said

  ad.199. A czemu uzywa slow szczeniackich? a czemu streczy filozofie PiSu?….a czemu tak „jedzie” po zydach…jakby tu nic nikt nie wiedzial o zydzizmie…?

 203. rydzol said

  Eckhart Tolle (PL) – Przekroczenie granic umysłu (rozdz. 2 z książki Stillness Speaks Mowa ciszy)

  Tytuł oryginału: Beyond the Thinking Mind. W tobie, jak i w każdym innym człowieku istnieje wymiar świadomości, który jest o wiele głębszy niż myśl. To jest istota tego, kim jesteś, Można go nazwać obecnością, uwagą, bezwarunkową świadomością. Według starożytnych nauk jest to Chrystus w tobie lub natura Buddy w tobie.
  Czym jest podstawowe niezrozumienie? Identyfikacją z umysłem.
  Duchowym przebudzeniem jest przebudzenie ze stanu konieczności myślenia.
  PRAWDA posiada głębię, której umysł nigdy nie zrozumie. Żadna myśl nie jest w stanie objąć PRAWDY. Co najwyżej, może na nią wskazać.

  Eckhart Tolle (PL) – Kim prawdziwie jesteś (rozdz. 5 z książki Stillness Speaks Mowa ciszy)

  Tytuł oryginału: Who You Truly Are. Poszukiwacze duchowi oczekują samorealizacji, czy oświecenia w przyszłości.
  To, że jesteś poszukiwaczem oznacza, że potrzebna ci jest przyszłość. Jeżeli w to wierzysz, stanie się to twoją prawdą: będziesz potrzebował czasu, aż w końcu zrozumiesz, że nie potrzebujesz czasu, żeby być kim jesteś.
  Nie znajdziesz siebie w przeszłości, ani w przyszłości. Jedynym miejscem, w którym możesz się odnaleźć jest TERAZ. E.Tolle

  [PL Napisy] Mr. Freeman – part 61
  Czarny Bóg i Biały Bóg – docinek Mr. Freemana z 15 sierpnia 2012 roku.

  Aby włączyć napisy naciśnij przycisk na lewo od koła zębatego.

  ————
  Tłumaczenie: TheLiberteVoix, subskrybuj kanał aby wiedzieć więcej. Wkrótce nowe filmy.

  Link do oryginału: http://youtu.be/IZvlvKszsuM

 204. Marek said

  Śmierć Leppera: od 43 min do 49 min
  Mówi Zbigniew Stonoga:

 205. inka said

  Nie wiem jak można sobie taki „zrobić” bo wszyscy mamy raczej tego niebieskiego co mi się niezbyt szczęśliwie kojarzy ze znaczkiem toalety dla niepełnosprawnych ( chociaż ten to naprawdę inaczej wygląda ale to tak jakoś wyszło i nie mogę się tego skojarzenia pozbyć) poza panem Czołgista co ma jajko ( tez ciekawe czemu akurat jajko?) Może to awatary z portali społecznościowych? Ja w tych kwestiach laiczka bo nie mam nigdzie kont.

 206. rydzol said

  Panie JO, pan wykazujesz jakieś obsesje na temat PiS… dzielców i kościoła katolickiego, ale to już pana problem.

  http://mojgloswpolityce.blox.pl/2014/12/SZCZESLIWY-PREZDENT-8222Bul8221-Komorowski-Czyli.html

  http://wpolityce.pl/historia/227536-na-kremlu-jeszcze-przed-okraglym-stolem-wiedzieli-ze-walesa-zostanie-prezydentem-polski

  http://niewygodne.info.pl/artykul4/01956-Pieniadze-z-Lasow-na-odszkodowania-dla-Zydow.htm

  http://marekstefanszmidt.polacy.eu.org/5297/rozwazania-na-13-grudnia-czy-jozef-pilsudski-otrzymal-wladze-zgodnie-z-legalizmem-etycznym-/

  http://racjonalista.tv/ktore-panstwa-stworzyly-terroryzm-islamski/

  http://www.tvn24.pl/wybory-prezydenckie-palikot-idzie-z-oredziem-do-komorowskiego,501988,s.html
  Ciekawe, kto wymyślił tego skur… wysyna z Lublina.

  http://europejczycy.info/42437/wiadomosci/polska/putin-i-jego-szare-eminencje-kto-naprawde-rzadzi-na-kremlu/

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bill-gates-niebawem-wiekszosc-miejsc-pracy-zajma-softwarowe-boty-2014-12

 207. rydzol said

  Świetny artykuł. Czytajcie!!

  Przewrót ideologiczny

  Click to access Przewrot_ideologiczny_late.pdf

 208. Ad.206

  Nic nowego, parę bzdur np. w sprawie państwa opiekuńczego co jest typowe dla libertarian rzecz jasna, ale poza tym generalnie przedstawia znane nam już fakty. Choć może libertarianie w końcu by się na coś przydali i zaczęli robić przewroty ideologiczne po masowej emigracji do np. Izraela 🙂 Ucieszymy się wszyscy.

 209. rydzol said

  Z rodowodu Jerzego Owsiaka:
  dywersant, oszust, ateista, renegat, syn ubeka, degenerat polskiej młodzieży, propagator ruchu Hare Kryszna, piewca wszelkich patologii, anarchii, narkomanii i rozwiązłości, spec od anarchizmu i deprawacji …”róbta co chceta”
  Róbta co chceta…
  Nie liczta się z innymi, hałasujta
  Urządzajta parady techno
  Pijta, palta, ćpajta
  Plujta, wymiotujta, startujta w wyborach
  Obiecujta złote góry i gruszki na wierzbie
  Oszukujta, korumpujta, bierzta łapówki
  Bądźta pewni siebie, oklaskujta
  Kupujta co chceta i kogo chceta
  Nadążajta za modą, bądźta biznesłumen
  Lubta hity i bestsellery, ścigajta się
  Pozujta, udawajta, wywyższajta się
  Wymandrzajta się, przechwalajta, szarżujta
  Poniżajta, bijta, wymuszajta
  Kopta leżącego, znęcajta się
  Kłóćta się, ubliżajta, wyśmiewajta
  Idźta po trupach, awansujta
  Zarabiajta, zarabiajta, zarabiajta
  Piszta po murach, śmiećta, niszczta przyrodę
  Zalewajka sąsiadów, wyrzucajta przez okno
  Podglądajta, plotkujta, obgadujta
  Mówta co chceta, bluźnięta, kłamca
  Wróżta, czarujta, wierzta w horoskopy
  Mówta bzdury, bełkoczta, przeklinajta
  Nie słuchajta i nie szanujta innych
  Nie dotrzymujta słowa, nie ustępujta
  Nie myjta się, zakładajta seksszopy
  Oglądajta pornosy i książeczki czekowe
  Nie czytajta książek, nie uczta się
  Wyrzucajta z pracy, redukujta, transformujta
  Nie spłacajta długów, prywatyzujta
  Umarzjta z powodu znikomej szkodliwości albo przedawnienia
  Pouczajta, strofujta, europeizujta
  Piszta głupoty, ceńta się, dawajta zły przykład
  Podkładajta śmiech pod filmy, nadawajta reklamy
  Oglądajta telewizję, czytajta gazetki, nie myślta
  Głupiejta, głupiejta, głupiejta
  Miejta bogów cudzych, bierzta imię nadaremno
  Nie święćta, nie czcijta
  Zabijajta, cudzołużta, kradnijta
  Mówta fałszywe świadectwo
  Pożądajta żony i każdej rzeczy
  Wychowujta dzieci na swój obraz i podobieństwo.
  Amen.

  #robertgrunholz said
  Z tego co wiem Libertarianie mają pana, Panie Grunholz za syjonistę. Mi to wisi, ale może w tym jest źdźbło prawdy.

 210. Ad.208

  Ja z kolei mam libertarian za pożytecznych idiotów talmudycznej ekonomii. A ten syjonizm to z pewnością za wszystkie me ciepłe słowa pod adresem Izraela i żydów na przestrzeni ostatnich lat 😀

 211. rydzol said

  Ciekawe zestawienie
  http://www.nowastrategia.org.pl/lista-najbardziej-niestabilnych-panstw-w-2014-r/

 212. Marucha said

  Re 206:
  Taki obrazek – avatar – można zrobić przy pomocy byle jakiego programu do rysowania, np. standardowego PAINT w Windowsach..

 213. Siggi said

  Ku….wątpliwej refleksji.

  http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,15414610,Bylismy_glupi.html

  http://gwiazdowski.tocowazne.pl/n/jestescie-glupi

 214. Boydar said

  Nie Panie Siggi, nie wątpliwej. Ten tekst (i jeden i drugi) nie jest do nas. To przekaz do swoich – ||sytuacja wymyka się spod kontroli|-stop-niewiele możemy zrobić-stop-Rosja nam nie daruje-stop-spier.dalać kto gdzie może-stop||

 215. Marek said

  re194
  Panie Griszka, dla jasności, nie jestem fanem matkikurki, wręcz przeciwnie. Życzę mu pognębienia owsika, nic więcej. A poznałem się na MK już parę lat temu, wg mnie to gorszy przypadek od Rysia.

 216. revers said

  ad195
  tak nie zbadane sa ale wyroki lucyferianow

 217. Boydar said

  Tylko samowar i walonki …

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/117052,nowa-tajna-rosyjska-bron-wojskowa


 218. jest co wspominac

 219. 300 milionów dotacji od polskich podatników dla ukraińskich firm said

  http://narodowcy.net/polska/10548-300-milionow-dotacji-od-polskich-podatnikow-dla-ukrainskich-firm

 220. Poseł Prawego Sektora podkreśla dumę z bycia Żydem said

  http://nacjonalizm.wordpress.com/2014/12/02/posel-prawego-sektora-podkresla-dume-z-bycia-zydem-2/

 221. Eliza said

  Modlitwa świętego Tomasza z Akwinu:

  Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam,
  że się starzeję i pewnego dnia będę stary.
  Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,
  że muszę coś powiedzieć na każdy temat
  i przy każdej okazji.
  Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.
  Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym;
  czynnym lecz nie narzucającym się.
  Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości,
  jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym
  zachować do końca paru przyjaciół.
  Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia
  w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot
  przechodził do rzeczy.
  Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i
  cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania
  ich staje się z upływem lat coraz słodsza.
  Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o
  cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość
  wysłuchania ich.
  Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę
  Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność,
  gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.
  Użycz mi chwalebnego poczucia,
  że czasami mogę się mylić.
  Zachowaj mnie miłym dla ludzi,
  choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.
  Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy;
  to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.
  Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w
  nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet
  w ludziach; daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.

  Moje zadanie nauczyć się na pamięc w 2015 r. i powtarzać jakbym zapomniała.

 222. Siggi said

  Nabil Al Malazi: media w Polsce są zależne od syjonistycznych Ośrodków Przekazu
  Z kraju poniedziałek, 29, grudzień 2014 15:26 Agnieszka Piwar
  Nabil Al Malazi: media w Polsce są zależne od syjonistycznych Ośrodków PrzekazuO terroryzmie, ekstremizmie religijnym, manipulacjach w mediach, sytuacji w Syrii, Żydach, polskich interesach na Bliskim Wschodzie i wielu innych niewygodnych dla „głównego nurtu” tematach z Nabilem Al Malazi, szefem Klubu Syryjskiego w Polsce rozmawia Agnieszka Piwar.

  Na przełomie listopada i grudnia w stolicy Syrii, Damaszku – z Pana inicjatywy – odbyła się Międzynarodowa Konferencja Przeciwko Terroryzmowi i Ekstremizmowi Religijnemu. Skąd pomysł na taką Konferencję?
  Inicjatywa zrodziła się w czerwcu tego roku podczas mojej wizyty w Syrii z Grupą Europarlamentarzystów i przedstawicieli mediów. Na spotkaniu z Przewodniczącym Syryjskiej „Rady Narodowej” (Parlamentu Syryjskiego) M. Jihad Al.-Lahham, w którym uczestniczył Frank Creyelman, były Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Flamandzkiego, podjąłem inicjatywę zorganizowania takiej Konferencji w najbliższym czasie w Syrii. To było na tle dyskusji na temat sytuacji międzynarodowej, szczególnie w sytuacji kiedy zaczęło się okazywać, iż kraje które wykreowały, poparły i finansowały powołane przez siebie organizacje terrorystyczne od Al.-Kaidy począwszy poprzez „Jabhat Al.-Nusra” czy tzw. „Państwo Islamskie Iraku i Lewantu” próbują nawiązać „Międzynarodową Koalicję” w rodzaju „Sojuszu”. Tak naprawdę ukrytym celem tego „Sojuszu” nie jest, jak ogłoszono, zwalczanie tych ugrupowań – które wymknęły im spod kontroli – lecz udzielenie wsparcia dla idei, dla których te organizacje terrorystyczne zostały powołane, to jest destabilizacja Rejonu Bliskiego Wschodu i podziału jego Państw na mniejsze Państewka. Wśród nich największym Państewkiem miał być „Twór Syjonistyczny”, któremu planowano odegranie dominującej roli w Regionie. Jednak plany te spotykały się z niesamowitym oporem Narodu Syryjskiego wspierającym swoje Narodowe Siły Zbrojne i Legalną Władzę.
  Dalej to tu :…
  http://www.prawy.pl/z-kraju/7936-nabil-al-malazi-media-w-polsce-sa-zalezne-od-syjonistycznych-osrodkow-przekazu

 223. rydzol said

  Oto dziedzictwo zdrajców…podszywających się w latach 80-tych pod solidarnościowców,którzy obecnie opływają w bogactwo – ukryte niewolnictwo XXI wiek w Polsce.Najgorsze jest to,że Naród Polski nie zamierza zorganizować się i podnieść z kolan oraz zabrać władzę w tzw. III RP postkomunistycznym pasożytniczym elitom oraz tzw. „oligarchom”….którzy doszli przez niespełna 25 lat..za pomocą oszustw do ogromnych majątków(Kulczyk i reszta komuszej bandy)..Obok biedy i nędzy wykluczonych rodaków, mamy kilka milionów „pracujących ubogich ” – Polek i Polaków….!

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-najwiekszym-obszarem-biedy-w-Unii-Europejskiej-2979224.html

  Lokaj obcych ,nigdy nie będzie naszym przedstawicielem….!

  http://wpolityce.pl/polityka/226617-sumlinski-komorowski-buszowal-po-palacu-prezydenckim-juz-10-kwietnia-wtedy-czytal-aneks-do-raportu-wsi

 224. rydzol said

  Dopóki nie przeprowadzimy dekomunizacji, te PRL-owskie patologie będą zawsze powracały i zakłócały naszą debatę publiczną oraz szkodziły obecnej Polsce i Polakom. I pomyśleć,że w przeszło 40 milionowym państwie,jakim jest Polska wsadzono na najwyższe stanowisko prezydenta…. takiego buca z taką podejrzaną i nieczytelną przeszłością…To po prostu zakrawa na kpinę…zwłaszcza że po PRL-u mieliśmy już trzech takich buraków-pijaków i zdrajców..Jaruzelskiego,Wałęsą i Kwaśniewskiego..a jedyny porządny i patriotyczny prof. Lech Kaczyński został wraz z prawą elitą unicestwiony…!Ps. po tych 25 latach w głowie się to wszystko nie mieści…!..
  http://pressmix.eu/?p=75109

  Abonament albo kara

  W 2015 r. wysokość miesięcznego abonamentu radiowego wyniesie 6,5 zł (78 zł za cały rok), a radiowo-telewizyjnego 21,5 zł (258 zł za cały rok). Ta opłata systematycznie z roku na rok rośnie. Jeszcze w 2012 r. wynosiła odpowiednio 5,5 zł (66 zł rocznie) oraz 18,5 zł (222 zł rocznie).

  Obowiązek zapłaty abonamentu ciąży na każdym posiadaczu telewizora i radia, które to odbiorniki należy zarejestrować na Poczcie Polskiej. Zwolnieni z abonamentu są seniorzy (powyżej 75. roku życia), niepełnosprawni, inwalidzi z I gr., emeryci powyżej 60. roku życia, o ile ich emerytura nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia, niewidomi, niesłyszący, objęci rentami socjalnymi, zarejestrowani bezrobotni, kombatanci będący inwalidami i ich rodziny oraz weterani inwalidzi.

  Pracownicy Poczty są uprawnieni do ściągania zaległego abonamentu i do kontroli, czy gospodarstwo domowe używa niezarejestrowanego odbiornika, za co grozi opłata równa trzydziestokrotności miesięcznego abonamentu.
  http://biznes.interia.pl/media/news/abonament-rtv-rpo-daje-nadzieje-sciganym-abonentom,2065906,5058#pst82995578?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Średnia krajowa brutto w marcu wyniosła 4017,75 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosła o ponad 185 zł (+ 4,8 proc.), a w ujęciu
  miesięcznym poprawiła się o ponad 160 zł (+4,2 proc.) – poinformował
  Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie „na
  rękę” wyniosło w marcu 2865 zł netto….!

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10329022_10204468269121220_7277694643388477922_n.jpg?oh=2345b8a564becdd8be775f68d5a362db&oe=55403E3D&__gda__=1429582146_75b7910ca080e5be72ae459f2eaadc00

  Ура товарищ

 225. Nemo said

  „Jedna z najwybitniejszych pozycji omawiająca korzenie kultury chrześcijańskiej. Temat bardzo stary, który co jakiś czas odżywa w dyskusjach. Ośrodki wrogie Kościołowi, a także osoby przez nie zmanipulowane, usiłują wmawiać o judaistycznych, a więc korzeniach chrześcijaństwa w Talmudzie, co jest kompletną bzdurą. Książka jest idealnym połączeniem prostego ale i ciekawego język z dziełem naukowym. Nie jest to spieranie się na płonne argumenty, lecz tylko naukowe, dowodowe ukazanie prawdziwych korzeni kultury chrześcijańskiej w mozaizmie, czyli Starym Testamencie, ale nigdy w judaizmie, czyli w Talmudzie. Większość chrześcijan nie wie, co mówi Talmud na temat Kościoła Katolickiego, kultu Maryjnego i Jezusa Chrystusa. Z tej niewiedzy i przy manipulacji można dać się przekonać do szukania korzeni w judaizmie. ”
  http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=125&Itemid=21&show=1#comments

 226. Marek said

  Stare, ale aktualne:

  Niegdysiejsza ulubienica Joski Urbacha (Jerzy Urban), Hajka Rejchgold (Hanna Krall) przeprowadziła wywiad z legendą opozycji, doradcą Solidarności, ministrem spraw zagranicznych. Część tego wywiadu nigdy nie ukazała się w „Polityce”, ukazała się w trzech innych gazetach oraz była przytaczana przez Waldemara Łysiaka, w jednej z jego publikacji. Bezpośrednio zainteresowani nigdy nie wytoczyli redakcjom i autorowi żadnego procesu, sprawa została zgaszona ulubionym patentem „polskich” mediów – blokada medialna, ewentualnie jakiś jednozdaniowy skecz pod tytułem: „żydowski spisek, ha, ha, ha”. Warto się wczytać dokładnie w ten fragment wywiadu, tutaj jest esencja tego co się w Polsce działo, dzieje i będzie się dziać…

  H.K.: „To teraz dopiero rozumiem dlaczego to w 1948 roku ogłosił Hilary Minc „bitwę o handel” i najpierw puścił z torbami polskich kupców i rzemieślników przy pomocy domiarów podatkowych, a następnie upaństwowił wszystko, spółdzielnie praktycznie także, by Polacy nie handlowali po wiek wieków!”

  B.G.: „No, to teraz usłyszy pani o niej znowu, ale opowiadać o tym pani nikomu i nigdzie nie będzie. To jest największa tajemnica! W najbliższym czasie n a s i powrócą do handlu i produkcji w Polsce”

  H.K.: „Skąd pan weźmie aż tylu Żydów ? Kto im da przedsiębiorstwa ?”

  B.G.: „Kto ? A o naszej „Solidarności” to już pani zapomniała? Jeszcze będzie prosić, żeby Żydzi te przedsiębiorstwa brali. Jest ustawa o samorządzie przedsiębiorstw? Jest. Mogła być dla nas jeszcze lepsza, ale i ta wystarczy.
  Co jest potrzebne na rozruch takiej spółki? My wiemy dobrze. Pieniądze! A kto ma dziś dobre pieniądze na takie interesy? Może Polacy? Nie, ja Polaków w tym interesie jako udziałowców w zyskach nie widzę. Pieniądze dadzą Żydzi. Głowę do interesów też dadzą Żydzi. Pyta się pani skąd ja wezmę tylu Żydów? Ano, na szczęście ludu Izraela, już są – z kadrami do zreprywatyzowania przemysłu, rzemiosła i handlu nie mamy najmniejszego kłopotu. A warsztaty pracy stoją otworem i nawet puste. Opłaciło się nam je doprowadzić do takiej żałosnej ruiny. W takim stanie będą je nam dawać za darmo i jeszcze całować w rękę, aby praca była dla Polaków
  . Jak to wszystko się uda, to cała „Solidarność” będzie kijem napędzała swoich członków, a i partyjnych też, do ostrej roboty w nadziei, że samorząd zbliży się do zysków na horyzoncie. Te zyski będą, ale jak pęczek marchwi przed łbem osła, aby chciał ciągnąć ciężki wóz”

  H.K.: „Panie profesorze, wydaje mi się, że Pan niezbyt lubi Polaków?”

  B.G :”Niezbyt lubię? Takie określenie jest nieścisłe. Ja ich nienawidzę!”

  H.K.: „Ale przecież pana i pana matkę uratował właśnie Polak!”

  B.G.:”To prawda. Stefan Geremek ukrywał nas oboje w Zawichoście, a później nawet, kiedy było już pewne, że mój ojciec, Borys Lewartow, nauczyciel ze szkółki rabinackiej zginął w getcie warszawskim, nawet ożenił się z moją matką”

  Wywiadu udzielił Berele Lewartow.

 227. Eliza said

  Nostalgiczne Bieszczady zimą, piękny film

 228. Boydar said

  @ info Pana Nemo (226)

  „… bo wstydem jest dla nas, że dzisiejsi biskupi w Polsce nic z tego nie rozumieją …”

  Rozumieją, rozumieją aż za dobrze, księże profesorze Poradowski. Dlatego ‚jest jak jest’. Pora zacząć nazywać rzeczy po imieniu, profesorze. Już nic szczególnie złego nie mogą Panu uczynić.

 229. revers said

  NEGry usraelskiej mamony w Moskwie przycupneli wyrokiem za perfumerie Yves za 420 tys. $$$$, nie tylko szamba na Lubiance wylewaja bo i w fshington DC innych miejscach Moskwy z dodatkiem Yvesa i wypranych pieniedzy w $$$$.

  Chyba nie bedzie Nawalny ryzykowal zamiane Apartamentow w centrum Moskwy za 10 tys $$$$ za
  maneszkowy majdan przy Kremlu przed 15.01.2015 gdy Holland, Merkel, Putin, Petroszenko w Minsku znow beda odstawiac orgie na rzecz Nowejrosji i Krymu, gdy juz oficjalnie kowboje z piekiel usreal armii z Afganistanu przenosza sie na Ukraine.

 230. Boydar said

  „… gdy już oficjalnie kowboje z piekieł usreal armii z Afganistanu przenoszą się na Ukrainę …”

  Taka jest kolej rzeczy, Panie Revers (230), gdzieś przecież muszą zdechnąć. Może być i na Ukrainie

 231. syoTroll said

  Czy to pan panie Gajowy, czy mamy się spodziewać kogoś innego ?
  https://plus.google.com/116599251991755519553/about

  To moje. Zupełnie nieaktywne, założone chyba przypadkiem.
  Admin

 232. rydzol said

  Prezydentem Polski powinien być nieskalany przeszłością człowiek..tak samo jak i premierem…! To jest podobnie jak z dziadkami Tuska….bowiem kto czuł się w tamtych czasach Polakiem-patriotą to zaciągał się do partyzantki..do walki z okupantem..a kto liczył na gadżety to poszedł na współpracę z
  hitlerowcami zaciągając się do zbrodniczego Wermachtu….Tak
  samo z tym łapserdakiem cienkiego charakteru..za gadżety kolaborował z wrogiem-okupantem….Teraz może kanalia żałuje..lecz za późno na żale..przyjdzie czas odpowiedzieć przed Narodem…..!

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01961-Dlaczego-Komorowski-spotykal-sie-z-oficerami-WSI.htm

 233. revers said

  ue i usrael panie boydar, jednak gdzies granice imperiow musza byc lub rubikony, nie tylko zachodnie ladowiska dla natowskich samolotow transportowych ukrytych w terenowej malej architekturze przy autostradach, szerokich parkingach dla samochodow i nie tylko.

  Dlatego port lotniczy w Doniecku jest ciagle na muszce NATO i ukrow, by dalej na wschod i poludnie przezucac natowskie sily szybkiego reagowania gdyby jakas daleka prowicja, zbuntowala sie i nie chciala palcic wysokich podatkow i kontrybucji w postaci polproduktow, dobr naturalnych za friko. .

  a to ze zdechnac musza to wiadomo bylo za czasow rzymskich, starzy wiarusi strzegli i gineli na liniach granicah cesarza Augusta, Hadriana, na dzisiaj miedzy szkocja i walia, inne naturalne linie rzek Ren, Dunaj.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/europa/1371-the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin

 234. Siggi said

  Najsamprzód wypić,potem czytać to z intencją zrozumienia. Ja ,najsampierw wypiłem i po pierwszym czytaniu nic nie kapuje.Co robić? Pić dalej ? Czy odczekać?
  Panie Boydar drogi,doradz Pan mnie coś .Czapka śliwek węgierek kalifornijskich w Chile suszonych jak w banku.Okiej?

  xxx xxx xxx

  Home
  NWO
  Rothschildowie wprowadzają Globalny Komunizm przy użyciu Międzynarodowego Funduszu Walutowego i ONZ

  Opublikowano Grudzień 29, 2014 Przez Michal W NWO

  Rothschildowie wprowadzają Globalny Komunizm przy użyciu Międzynarodowego Funduszu Walutowego i ONZPrzyklejony

  Rothschildowie zorganizowali konferencje, której celem jest zastąpienie korporacyjnego kapitalizmu nowym „kapitalizmem globalnym” opierającym się na uwłaszczeniu majątku prywatnego oraz jego redystrybucji poprzez tworzony w tym celu program Inclusive Capitalism.

  Program ma na celu zniwelowanie dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Konferencja zgromadziła kapitał inwestycyjny o wartości 30 bilionów dolarów co odpowiada jednej trzeciej światowych aktywów, wśród prelegentów znaleźli się: Książę Karol, Bill Clinton oraz prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde!
  c.d.n. tu:…
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschildowie-wprowadzaja-globalny-komunizm-przy-uzyciu-miedzynarodowego-funduszu-walutowego-i-onz-2014-12

 235. Gimbus wielu ksywek znowu nadaje. Niestety tym razem nie ma dowcipów o spadającym rubelku, ale za to zobaczcie jak przymila się do Żydów jak Prezio Sława Ukrainie przykazał :))))))
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/30/kielbasy-wyborcze-dla-zydow/#comment-440817
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/30/nowa-tajna-rosyjska-bron-wojskowa/#comment-440821

 236. inka said

  http://rt.com/news/218807-ukraine-nuclear-plant-leak/ – niestety jest tak jak przewidywano

 237. revers said

  ad235

  wszystko w temacie, wszyscy tak walczyli z komuna, Bolki, Krzysie, Purpurowi , ze wraca w nowej zdehumanizowanej, technologicznej oslonie, ze nawet JKM-Korwin mowi o wladzy absolutnej, szuka partnerow do tworzenia partii o wladzy absolutnej lepszej od tej znanej z tyranii, czy jednopartyjnego komunizmu. czyli mowi sie otwarcie o depopulacji i masowej zagladzie pod przyszla ekologie i zasobow naturalnych dla wybranych.

  Soros powieksza chazarie o Ukraine i Gruzje

  https://seeker401.wordpress.com/2014/12/21/george-soros-may-be-appointed-head-of-the-national-bank-of-ukraine-wakey-wakey-people/

 238. Boydar said

  Drogi Panie Siggi

  Moja odpowiedź z pewnością Pana nie zadowoli, wręcz przeciwnie. W myśli rzuci Pan zapewne pod moim adresem kilka cierpkich epitetów i będę zadowolony, jeśli wyłącznie na ich smaku się skończy.

  Oni się śpieszą. Z jednej strony mają plan, do którego realizacji są zobligowani nienaruszalnym imperatywem. Z drugiej strony wynikają co i rusz „nieprzewidziane trudności”. O ile w czasach wcześniejszych, mogli pozwolić sobie na większe lub mniejsze opóźnienia, poślizgi i nietrafione koncepcje, o tyle teraz, muszą pójść na całość. Za chwilę sędzia liniowy odgwiżdże koniec meczu. Po prostu skończy się czas, w którym jeszcze można coś zakombinować. W swoich rękach mają poważną technikę oraz statystykę rozumowania ludzkości. Pieniądz rządzi. Ich stratedzy uznali, że te trzy czynniki plus brak jakichkolwiek zahamowań, pozwalają postawić na ostateczne zwycięstwo. Wprawdzie się mylą, i nawet niektórzy z nich o tym wiedzą, ale to nie pora na rozterki; wóz albo przewóz.
  Proszę zauważyć, jak popularne jeszcze niedawno były kuźnie, warsztaty szewskie czy instytucja poczty. Dzisiaj już są powoli zapominane, postęp, w tym techniczny, skutecznie wyeliminował istotę ich bytu. Podobnie rzecz ma się z niewzruszalnymi jak nam się wydawać by mogło instytucjami ekonomicznymi czy finansowymi. Były tylko narzędziem do zniewalania. Rolę swoją spełniły (może jeszcze nie całkiem i do końca) i stają się niepotrzebne. Ich miejsce zajmują inne narzędzia, jakie, to odrębna i przerażająca kwestia. Niepotrzebni są także wierni słudzy, którzy te stare obsługiwali. Będą dobrze się palić na ofiarnym stosie ku czci nowego porządku. Taka rotacja ma miejsce cyklicznie. Tyle że, to już ostatni cykl. więcej nie będzie, i dlatego tak się śpieszą i właściwie niczym nie krępują. Wierzą w swoją siłę, bo już nic innego im nie pozostało.
  Ale nam, jak najbardziej; z braku siły fizycznej, musimy przestawić się na judo. Wsparte wiarą w nieomylność i sprawiedliwość sędziego głównego, uważam z niezłomnym przekonaniem, przyniesie zwycięstwo nam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: