Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Jak psu piąta noga

Posted by Marucha w dniu 2014-12-27 (Sobota)

„Waju nikt nie będzie pytał, wiele czasu to było robione, tylko – KTO TO ROBIŁ” – perswadował kadetom Szkoły Morskiej żaglomistrz na „Darze Pomorza” Jan Leszczyński, nazywany przez kadetów „Waju”. Chodziło mu o to, żeby wszystkie roboty na statku wykonywać sumiennie i starannie, bo morze nigdy nie stosuje taryfy ulgowej ani nie wybacza błędów.

Bosman Leszczyński miał syna, oficera kawalerii, który zaprosił go kiedyś na jakąś pułkową uroczystość uświetnioną pokazem kawaleryjskiej szarży, więc kiedy Karol Olgierd Borchardt wypożyczył mu „Potop” Henryka Sienkiewicza, podczas któregoś porannego sprawdzania takielunku powiedział mu w zaufaniu: żeby my tak obadwaj, a mój syn, a Kmiecio (chodziło mu o Kmicica) – toż byśmy dali łupnia tym Szwedom!

Właśnie dowiedzieliśmy się, że projektowane jeszcze niedawno Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które miało być urządzone w dawnym areszcie Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy Strzeleckiej na warszawskiej Pradze, jednak nie powstanie.

Złożyło się na to pewnie wiele zagadkowych przyczyn, wśród których chciałbym zwrócić uwagę na jedną: muzeum to miało być jednocześnie placówką edukacyjną, przede wszystkim dla młodzieży. Wiadomo jednak, że – po pierwsze – zgodnie z najnowszymi rozkazami – młodzież w pierwszej kolejności ma być edukowana seksualnie. Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej musi się bowiem w czymś specjalizować, a nam, to znaczy – naszemu nieszczęśliwemu krajowi, wypadł właśnie taki los, więc pani Joannie Kluzik-Rostkowskiej, ongiś prawej ręce pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, surowo przykazano tego dopilnować. W tej sytuacji – po drugie – edukacja historyczna nie jest młodzieży do niczego potrzebna, tym bardziej że – po trzecie – nową wersję historii naszego Narodu właśnie przygotowuje Muzeum Historii Żydów Polskich. Z tego punktu widzenia wszelkie alternatywne wersje historii są wybitnie niepożądane.

Tym bardziej niepożądane, że alternatywna wersja historii przedstawiona przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych z pewnością zawierałaby odpowiedź na pytanie, KTO TO ROBIŁ, to znaczy – kto dopuścił się tak zwanych zbrodni komunistycznych, zwanych inaczej „stalinowskimi”.

Jak sama nazwa wskazuje, musiał to zrobić komunista Józef Stalin – ale z drugiej strony wiadomo przecież, że Józef Stalin nigdy w areszcie Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy Strzeleckiej w Warszawie nie był, więc osobiście nikogo tam nie torturował ani nie zamordował. Musiały to robić jakieś inne osoby występujące w charakterze pomocników Józefa Stalina w tresowaniu naszego mniej wartościowego narodu tubylczego do komunizmu.

Ujawnienie tych pomocników mogłoby nie tylko wywołać potężny dysonans poznawczy u osób faszerowanych właśnie politycznie poprawną wersją historii, a nawet wywołać poważne wątpliwości, czy ta zatwierdzona wersja jest aby na pewno prawdziwa, ale również wprowadzić zamęt w środowisku autorytetów moralnych i postaci legendarnych, burząc zatwierdzoną hierarchię.

Cóż to by było, gdyby tak przywrócono pamięć o Jakubie Bermanie, co to wprawdzie piastował skromną funkcję wiceministra, ale w faktycznej hierarchii ówczesnej władzy znajdował się na czwartym miejscu – po generale NKWD Iwanie Sierowie, po szefie NKWD w sowieckiej ambasadzie i po ambasadorze Lebiediewie – a przed przewodniczącym KRN, późniejszym prezydentem Bolesławem Bierutem, czy premierem Osóbką-Morawskim?

Naturalnie Muzeum Historii Żydów Polskich nie ma żadnego interesu w przypominaniu ani Jakuba Bermana, ani Romana Zambrowskiego, ani Hilarego Minca, ani tysięcy innych pomocników Józefa Stalina, więc w tej sytuacji Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest potrzebne jak psu piąta noga. Jak go nie będzie, to wszyscy łatwiej uwierzą, że NIKT NIGDY NIC ZŁEGO NIE ROBIŁ, a wszystkiemu winien był „system”.

Stanisław Michalkiewicz
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 8 do “Jak psu piąta noga”

 1. Siekiera_Motyka said

  „mogłoby nie tylko wywołać potężny dysonans poznawczy”

  „Dysonans poznawczy – stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego, pojawiający się u danej osoby wtedy, gdy jednocześnie występują dwa elementy poznawcze (np. myśli i sądy), które są niezgodne ze sobą. Dysonans może pojawić się także wtedy, gdy zachowania nie są zgodne z postawami. Stan dysonansu wywołuje napięcie motywacyjne i związane z nim zabiegi, mające na celu zredukowanie lub złagodzenie napięcia.”

  „Sposoby redukowania dysonansu

  Gdy wzbudzony zostaje dysonans dana osoba motywowana jest do jego redukowania i przywrócenia zgodności między sprzecznymi informacjami. Może to być osiągane przez:

  Zmianę jednego z elementów będących ze sobą w kolizji. Palacz, który dowiaduje się, że jest to szkodliwe, może rzucić palenie lub odrzucić informację o szkodliwości palenia (albo unikać myślenia o niej).
  Przeformułowanie znaczenia jednego z elementów, które są ze sobą niezgodne. Na przykład palacz może twierdzić, że pali, ale tylko papierosy light, co nie jest szkodliwe. Bądź też, że „Życie też jest szkodliwe dla zdrowia, nie tylko papierosy” – właściwie wszystko jest szkodliwe, cukier, sól, brak cukru, nadmiar witamin itp., przez co zmienia znaczenie słowa „szkodliwe”.
  Dodanie nowego elementu poznawczego, którego zadaniem jest zredukowanie sprzeczności między dotychczasowymi elementami. Palacz może twierdzić, że palenie go uspokaja i rozluźnia (czyli jest zdrowe). Może zacząć uprawiać sport lub twierdzić, że zawsze wchodzi na siódme piętro piechotą, a te jego wysiłki niwelują szkodliwość palenia.

  Nie pożądane pytania po wycieczce do takiego muzeum był by wielkim kłopotem w szkole.

 2. revers said

  Znowu wyciaganie rozrzazonych wegli z ognia, zwlaszcza teraz nie na czasie, lub w czasie gdy organizacje UPA bazuja na tej samej ideologii sily i perfekcjonizmu. To samo moze powiedziec saper, pilot samolotu pasazerskiego, lekarz chirurg przy stole operacyjnym, lub kasjer bankowy.

  Do tego doadac zolnierza niewykletego Kamila Baczynskiego, socjalisty, czlonka gimnazjalnej „Sparty” i mamy wielobiegunowy obraz z opisem wyboru miedzy wschodniaa czerwonka a zachodnia brunatnica, lub na dzisiaj miedzy dzuma polnocnoafrykanska a amerykanskim salonowo-rynkowym hivem. Smacznego z GMO zagrody schlachterow lub ropa arabska z modlami do alaha, Instabulem pod oknem, Mickiwiczowskiej Zosienki.

 3. Wosiu said

  Powinien być autor podany – Stanisław Michalkiewicz

 4. Marucha said

  Re 1:
  To by nie było głupie, gdyby zwiedzający owo muzeum skundlenia (wystawiać muzeum swoim prześladowcom, narodowi który bezwzględnie przodował w statystykach przestępstw, szerzył pornografię, prymitywną „rozrywkę” i starał się podkopać fundamenty Państwa i Kościoła…to mogą tylko kundle) zadawali masę pytań na temat takich wybitnych żydowskich osobistości, jak Jakub Berman, Różański, Romkowski, Radel, Brystygierowa… pytali o przedwojenną przestępczość, żydowskie mafie etc.
  Pytania można by też nadsyłać listownie i emailować.

  Ech, marzenia… komu się będzie chciało…

 5. Filo said

  Podobno wladze miejskie i wiejskie nie zgodzily sie na budowe tego edukacyjnego osrodka, poniewaz ktos postawil warunek, ze przed wejsciem do muzeum bedzie wystawiona wielka tablica, na ktorej „tolstym szryftom” bedzie stalo napisane:

  W lipcu 1971r. Prasa zachodnia, szeroko rozpisywała się o wyznaniach polskiego żyda z Izraela niejakiego Abrahama Vidro.

  Abraham Vidro wyznał, że :
  1.) Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byl:
  -Raichman
  -Mierkułow
  -Urbanowicz
  2.) Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:
  -Lew Rybak
  -Chaim Finberg
  -Abraham Borisowicz
  3.) Zbrodnię wykonali:
  -Bogdan Zaharewicz -Kobulow
  -Begman
  -Elman
  -Estrin
  -Krongauz
  -Lejbkind
  -J.Raichman
  -Abakumow
  -Milstein (transport)
  -Sierow
  -Abram Borysowicz
  -Lew Rybak
  -Chaim Finberg
  -major Joshua Sorokin
  -kapitan Aleksander Suslow
  -kapitan Samyun Tichonow

  Żadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem!

  Kula Lis 62 09.12.2014 09:48:39

 6. Boydar said

  Jest tylko jedna nacja na tym bożym świecie, posiadająca genetyczne predyspozycje do bycia patologicznymi mordercami. Wykazywanie po raz enty, że to jednak nie Rosjanie, zaczyna mnie powoli irytować.
  Ale nic to, przypominajcie, głośno i wyraźnie. Tyle że, podpisywanie Kula Lisem (z całym szacunkiem dla KL) takich prawd, jest z automatu ich deprecjonowaniem. I nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.

 7. Filo said

  6
  Boydar
  Ja moge tylko zacytowac czyjes opinie a nie moge sie pod nie podszywac.
  Moglem rzeczywiscie napisac: Kula Lis napisal:.. ale merytorycznie nie zmienia to przekazu.

 8. Boydar said

  Panie Filo

  Wywiad z Vidro jest już klasyką od 45 lat i nie ma powodu aby podpisywać go Kula Lis. Ci którzy interesują się sprawami, dawno o tym wiedzą, mogą się zastanawiać, czy to prawda, ale wiedzą. Podpis im potrzebny jak psu piąta noga.
  Natomiast świeżyzna, dowiaduje się po raz pierwszy. I nieśmiało macając łapkami, rozsądnie sprawdza kto jest na dole. I któż to taki ? Dla nich – nikt. Cały więc pogrzeb na nic.

  Nie sprawia uczciwości wiele kłopotu wskazanie pierwotnych źródeł tekstu – „Maariv” z 21 lipca 1971 r oraz po angielsku „The Thunderbolt” (nr 156, grudzień 1972, s. 5)

  Sam Pan widzi, że nie ma Pana za co pochwalić. Pozdrawiam noworocznie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: