Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kuba powinna uważać na USA

Posted by Marucha w dniu 2014-12-27 (Sobota)

USA i Kuba zawarły historyczne porozumienie o wymianie więźniów i ustanowieniu stosunków dyplomatycznych po dziesięcioleciach wzajemnej wrogości. Jego ogłoszenie było dla wielu dużą niespodzianką i rodzi pytanie: Czy za gałązką oliwną kryją się bardziej złowrogie kalkulacje USA?

Wymiana w dużej części sprowadza się do tego, że USA uwolniło trzech pozostających w więzieniach członków „kubańskiej piątki” w zamian za swojego agenta Alana Grossa, 53 wskazanych przez Stany Zjednoczone „więźniów politycznych” i nieznanego z nazwiska informatora wywiadu uwięzionego ponad 20 lat temu. W wyniku tego oba kraje ustanowią teraz stosunki dyplomatyczne a obowiązujące od lat embargo zostanie znacznie ograniczone.

Wiele osób słusznie cieszy się z tego, co wydaje się bliskim końcem wrogości USA wobec Kuby, ale może to być jedynie gra. Stany Zjednoczone potrzebują Kuby, a nie odwrotnie, ponieważ wyspa ma w ich planach być kluczem do odwrócenia dążeń krajów basenu Morza Karaibskiego do budowy świata wielobiegunowego i przedłużenia pełnej kontroli Waszyngtonu nad jego historycznym „jeziorem”.

Inna metoda zmiany władz

Kuba nie potrzebuje Stanów Zjednoczonych tak bardzo, jak pod koniec zimnej wojny, kiedy jej gospodarka znajdowała się w ruinie a rynek ledwo funkcjonował. Minęło wiele czasu i choć Kuba dalej ma swoje liczne problemy pokazała, że jest w stanie przetrwać samodzielnie przy oficjalnej izolacji ze strony potężnego sąsiada. Stany Zjednoczone miały mnóstwo okazji do wykorzystania Kuby w latach dziewięćdziesiątych, kiedy była najsłabsza. Przegapiły tę szansę, gdyż uległy przekonaniu, że najpierw musi nastąpić zmiana władzy.

Teraz jednak jest inaczej, a USA prowadzą politykę zaangażowania, by osiągnąć cel zmieniania władz, ten sam który wyznaczono już pół wieku temu. [Ładny eufemizm:”polityka zaangażowania” – jak w Iraku, Afganistanie, Serbii, Libii, na Ukrainie etc. etc. – admin]

„Nie oczekuję, że zmiany, które dziś ogłaszam natychmiast zmienią społeczeństwo kubańskie” powiedział Obama sugerując, że dalej chce realizacji amerykańskiej wizji zmian. Zdjęcie embarga będzie zwycięstwem dla Kubańczyków tylko wtedy, gdy będą w stanie zachować niepodległość, suwerenność i pożądaną przez siebie formę rządów.

Drogi okrężne

Otwarta wrogość nie zadziałała w przeszłości wobec Kuby i jest mało prawdopodobne by kiedykolwiek była skuteczna. Poza tym, w ostatnich latach Stany Zjednoczone dążą do osiągania swoich celów metodami ukrytymi i okrężnymi. To najważniejszy słaby punk Kuby w związku z ostatnią „odwilżą”. Gospodarka amerykańska nie potrzebuje Kuby a otwarcie Waszyngtonu na Hawanę to wygodny sposób na zapewnienie sobie bezpośrednich możliwości nieuniknionej zmiany przywództwa, która nastąpi po odejściu Fidela.

Już wcześniej bez efektu próbowano poprzez USAID stworzyć „rewolucyjnego Twittera” na wyspie, czy wywierać wpływ za pośrednictwem antyrządowych raperów (co skończyło się wstydliwą klęską). Trzeba pamiętać, że pan Gross w chwili aresztowania w 2011 r. pracował dla CIA a aresztowano go za „wspieranie działań na rzecz destabilizacji i obalenia porządku konstytucyjnego” innymi słowy – wywoływanie „kubańskiej wiosny”.

Kubie zagraża też reemigracja. Dysydenci i potencjalni ekstremiści wywodzący się z kręgów Amerykanów pochodzenia kubańskiego mogą powrócić na wyspę, by przygotowywać zaplecze społeczne kolorowej rewolucji, które zostanie uruchomione w dogodnym czasie (najprawdopodobniej po śmierci Fidela). Amerykańskie przedsiębiorstwa mogą wypełnić istotną lukę w rozwoju i inwestycjach na wyspie czyniąc Kubę jeszcze bardziej zależną od Stanów Zjednoczonych. Dałoby to USA kolejny poziom wpływów na sprawy wyspy. W wypadku uruchomienia ich jednocześnie z kolorową rewolucją wywołałyby maksymalny chaos.

Kontynuacja trendu

Moment wyciągnięcia ręki Waszyngtonu ku Hawanie nie jest przypadkowy. Zbiega się bowiem z istotnymi procesami zachodzącymi w regionie, do których odwrócenia dąży USA. Proamerykański premier Haiti Laurent Lamothe został w ubiegłym tygodniu zmuszony do rezygnacji przez protesty i powszechne niezadowolenie spowodowane korupcją i nieskutecznością rządu. Chińczycy zaczęli szykować się do konstrukcji kanału nikaraguańskiego, po którego ukończeniu kontrola Ameryki nad obszarem karaibskim znacznie osłabnie. Wreszcie Wenezuela stanowi centrum oporu wobec hegemonii amerykańskiej na zachodniej półkuli od czasów śp. Hugo Chaveza.

Kuba jest symbolicznym liderem latynoamerykańskiego ruchu oporu a „kubańska wiosna” negatywnie wpłynęłaby na wszystkie opierające się USA kraje sojuszu boliwariańskiego (ABLA). Kongres niedawno uchwalił sankcje wymierzone w Wenezuelę (w dużej mierze niezauważone z powodu sankcji antyrosyjskich), która jest finansowym motorem oporu półkuli zachodniej. Celem jest oczywiście przeprowadzenie także tam kolorowej rewolucji, o co od dłuższego czasu prezydent Maduro oskarża Waszyngton.

Gospodarka Wenezueli cierpi z powodu załamania cen ropy co może odbić się na zmniejszeni przez nią wsparcie dla jej sojuszników – Nikaragui, Ekwadoru i Boliwii. Jeśli Kuba a może nawet Wenezuela wypadną z gry, upadnie ideologiczne i gospodarcze wsparcie dla Nikaragui – przyszłego klucza do Karaibów. Będzie następna razem z Ekwadorem i Boliwią a budowany przez Chiny kanał stanie się nieudanym projektem z zakresu infrastruktury. Jeśli do tego dojdzie, USA uzyskają pełną kontrolę nad obszarem karaibskim i rozpoczną penetrację Andów zacieśniając pętlę wokół Brazylii i uniemożliwiając realizację projektu wielobiegunowego w regionie.

Andrew Korybko

Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl
Źródło: Sputnik News
http://xportal.pl

Komentarzy 26 do “Kuba powinna uważać na USA”

 1. slowianin said

  ……już po Kubie (to tylko kwestia czasu)- specjaliści od demokracji w USA szukają nowych wpływów

 2. Siekiera_Motyka said

  „Czy za gałązką oliwną kryją się bardziej złowrogie kalkulacje USA?”
  „Chałupa USA” się pali i szukają nowego łupu.
  http://www.shadowstats.com/imgs/sgs-emp.gif?hl=ad&t=1417789806

  Otworzą Wal-Mart i będzie koniec Rewolucji

  U nas był to REALE i AUCHANE.

 3. AQQ said

  No, i polak w roli guuwnej.
  Rzeczpospolita”: tajna misja Polaka na Kubie

  Prze­my­sław Hau­ser, były am­ba­sa­dor Za­ko­nu Mal­tań­skie­go, był po­śred­ni­kiem w roz­mo­wach mię­dzy USA a ku­bań­skim re­żi­mem o wzno­wie­niu sto­sun­ków dy­plo­ma­tycz­nych. – Wcze­śniej zdo­by­łem za­ufa­nie syna Fi­de­la Ca­stro An­to­nia – mówił w roz­mo­wie z „Rzecz­po­spo­li­tą” od­sła­nia­jąc ku­li­sy ne­go­cja­cji. Po 55 la­tach pre­zy­dent Ba­rack Obama zde­cy­do­wał się na hi­sto­rycz­ny zwrot. To prze­łom w re­la­cjach mię­dzy USA a Kubą.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/relacje-usa-kuba-polak-posrednikiem-w-rozmowach/nlgf6

 4. ŻYDZI szykują kraway PRZEWRÓT na Kubie jak w Kijowie, aby PRZEJĄĆ władze w Hawanie ! said

  To „nawiązywanie stosunków” z Kubą żydo-masońskiego ludobójczego totalitarnego REŻIMU z centralnej żydowskiej MELINY „Biały Dom” z Waszynktonu pod PRETEKSTEM „amerykańskiej dyplomacji” jest jak ZAWSZE zwykłym PODSTĘPEM i OSZUSTWEM, aby jak NAJASZYBCIEJ przejąć brutalnie KONTROLĘ finansową i polityczną nad Hawaną i całą Kubą aby ją wewnętrznie SKONFLIKTOWAĆ, wprowadzic całkowity chaos wenętrzny jak w Libyi, a następnie na jej ciele PASOŻYTOWAĆ jak rak złośliwy.

  Do tej pory Kuba żyła w poprawnych kontaktach z Rosją i całą resztą świata, pomimo tego, że reżim żydowski z żydowskiej MELINY cały czas płacił za BOJKOT gospodarczy Kuby swoimi drukowanymi „US dolarami” na masową skale bezwartościowymi banknotami jak papierem toaletowym.
  Do puki Kuba się izolowała do ludobujców złodzeji z Waszynktonu do tego czasu kubańczycy żyli sobie skromnie ale SPOKOJNIE i nikt ich NIE mordował.
  Jak tylko żydo-masońscy bandyci z Waszynktonu wsadzą swoje bandyckie KRAWAWE łapy w Kubę to zaraz tam będzie KRWAWA WOJNA jak Iraku, Afganistanie, Egipcie a teraz w banderowskim tłuku o nazwie „ukraina”.

  Żydo-masońskej MELINIE z Waszynktonu chodzi o przejecie PEŁNEJ kontroli nad Kubą, aby ZABLOKOWAĆ wymianę gospodarczą Kuby z Rosją i państwami z powstałej wspólnoty BRICS (Brazil, Russia, India, China, and South Africa).

  MELINA przygotowuje się do ZABLOKOWANIA wchodzenia rosyjskich okrętów na Kubę i państw BRICS do portów Kuby, aby ją przekształcić w swoją KOLONIĘ.

  KALKULACJĄ żydo-masonskiej MELINY jest ZABLOKOWANIE Kuby i uczynienia z niej kolejnej bazy wojennej dla ludobójczej US Army, która jest zbrojnym ramieniem złodzeji żydo-banksterów z New Yorku oraz bandycką instytucją, która razem z chciwymi PASOŻYTAMI żydami z USA czyli KASTĄ rządzącą zbankrutowała to USA.

 5. Siekiera_Motyka said

  W wypadku Kuby to będą mieli bardzo łatwą roboto. Kuba (geograficznie) to nie to co Ukraina. Demokraci wejdą. Zorganizują rożne organizacje NGO. Posypią kasą. Sklepy będą tanie. Wszystko będzie wyglądało cacy i wtedy pomału śruby będą podkręcać. Nagle Kubańczycy obudzą się ze snu że żyją w Demokratycznym Kraju bo nic już nie mają.

 6. Przewrotu na Kubie raczej nie będzie – nie będzie potrzeby. Może być tak, że wejdą tam jak w masło. Który wyposzczony latynoski decydent nie złamie się, gdy zobaczy na własnym koncie milion $? A co to jest w tej skali jeden milion na jednego decydenta… Ilu ich tam jest? Kilkuset?

 7. Plausi said

  Celem demokracji …

  @Siekiera_Motyka, 5

  „żyją w Demokratycznym Kraju bo nic już nie mają „, gdyż akurat TO jest celem demokracji. Przypominamy tę zasadę demokracji, gdyż zdaje się uległa ona zapomnieniu. O samej „demokracji” w tymże linku.

  Ileż obozów tortur będzie można zbudować na Kubie, kiedy będzie można rozszerzyć Guantanamo ?

  Wyżej wspomniana definicja demokracji wskazuje na ważny i niezbędny element takiego systemu sprawowania władzy: niewolnictwo. Nie bez przyczyny najwięksi demokraci XX wieku w Rosjii i III Rzeszy, w II Rzeczy… już w mniejszym stopniu, tworzyli obozy koncentracji.

  Warto może w tym miejscu nawiązać znowu do Kuby, pierwsze obozy koncentracyjne zostały właśnie tam założone, patrz. campos de concentración hiszpańskiego generała Valeriano Weylera. Nie była to jednak żadna nowość, także wielka demokracja USA stworzyła dla swych mieszkańców obozy koncentracyjne, istniejące do dziś i nazywane do „rezerwatami”.

  Guantanamo rozszerzone na całą Kubę będzie znakomitym dziełem naszej demokracji.

  Sklepy Wal Martu z chińską tandetą będą znakomitą przynętą dla ludności, zresztą w Polsce funkcjonowała ona też niezawodnie.

 8. Siekiera_Motyka said

  Handel niewolnikami kwitną na Kubie. Fakt. Żydzi w tym mieli wielki udział. Fakt. Izolacja Kuby jest trochę podobna do tej sprawy wiz dla Polaków. Twarde stanowisko bez jakiego kol wiek logicznego powodu. No pytanie się nasuwa, czemu tak długo izolowano Kubę przez USA?

  Powodów do takiej polityki zawsze się znajdzie, tylko my ich nie znamy. W wypadku Kuby jest oto taki mały szczegół na który wpadłem dzięki temu artykułu który może coś wyjaśnić.

  Federico Laredo Bru – Kubański Prezydent odmówił wpuszczenie 900-set Żydowskich uchodźców na statku MS St. Louis do Hawany w 06/1939. Biedaków nie chciał? Czemu ? Jaka przeszkoda? A może historia ?

  Ogólne tłumaczenie jest że Washington nie chciał konfliktu z Niemcami !!!!!!!!!!!! Tak, te słabe Amerykany bały się reakcji Niemiec i nie wpuścili ich do USA. A na dodatek zmusili Kubę by to samo zrobiła !!!!!

  Czytam te wyjaśnienie z komentarza jakiegoś Kubańczyka. Pisze on dalej że Kuba zmarnowała wielką szanse na sprowadzenie sporą grupę doktorów, artystów, biznesmenów, intelektualistów itd. którzy by byli silnym żywiołem do rozwoju Kuby. Widocznie nie zna facet jak świetnie to owocowało w Rosji i na Ukrainie. No ale pisał to 8 lat temu i może wie lepiej teraz 🙂

  PS: Doczytałem się. Facet ma korzenia Żydowskie !!!
  Federico Laredo Bru -Cuban President refused entry of 900 Jewish refugees

  Batista + http://en.wikipedia.org/wiki/Meyer_Lansky = Biznes na Kubie

 9. Siekiera_Motyka said

  Link do informacji w kom. 8
  Federico Laredo Bru -Cuban President refused entry of 900 Jewish refugees

  Fotki pokazują kompletną integracje Żydów z ludnością Kuby. Na Ukrainie będzie lepiej.

 10. Joe said

  Kubanczycy do dzis przez wielu Rozwinietych Amerykanow nazywani sa ..zydami karaibskimi…I to nie bez powodu.Maja zmysl biznesowy i talent do zawierania umow.Fidel i jego brat Raul sa liderami tego narodu…Skoro Fidel przyjmowal przez lata w gorach zrzuty i pomoc od zydow amerykanskich a potem zwrocil sie w kierunku ZSRR..widocznie taki byl rozkaz..dlatego dzis rozkaz padl zwrocic sie w druga strone…Ot Co..”Lamanie sobie rozumu” w tym temacie to strata czasu.

 11. Filo said

  Putin byl na Kubie w powrotnej drodze z Brazylii do Rosji. Podpisal umowe z Kuba o wybudowaniu bazy rosyjskiej. Stad takie zainteresowanie Ameryki Kubanczykami nagle, zeby sie zaprzyjaznic z Kuba.
  Awantura jest o to ze Kuba nie chce wydac azylantow z USA ktorym iles tam lat temu przyznala wizy uchodzcze.Nie wiadomo jak sie skonczy flirt Obamy z Kuba ale Republikanie juz sie odgrazaja, ze embarga z Kuby nie zdejma.
  USA proponuje Kubie ten sam gnoj co Ukrainie: rodzaj umowy stowarzyszeniowej.
  Nie bardzo rozumiem co jakis zydek pieprzy o doktorach.
  Kuba ma jedna z najlepszych na swiecie szkol medycznych i lekarze kubanscy sa wzywani do roznych panstw do bardzo skomplikowanych operacji.
  A Amerykanie juz dawno zapomnieli dlaczego na Kubie byla rewolucja i dlaczego wywalili amerykanskie kasyna i speluny.
  Naturalnie, ze to USA probuje zdlawic Wenezuele, otruli Chaveza, teraz sie przymierzaja do Madury. Jakos im sie ta Poludniowa Ameryka wymyka spod kontroli. Nie wiem czy dadza rade, ale probuja.
  Na Kubie V-ta kolumna zydowska czeka tylko na haslo; moze na smierc Fidela Castro.
  Wielkie korporacje sa przerazone, ze straca biznesy kokainowe. Nikaragua wybudowala przy bardzo wydatnej pomocy Chin drugi kanal duzo lepszy i nowoczesniejszy niz panamski.
  Beda musieli Jankesi przerzucac islamistow z Kaukazu i Bliskiego Wschodu do krajow latynowskich. Chyba ze uda im sie ‚zneutralizowac’ Brazylie i przekupic jakies rzady latynoskie.
  Maszynki do drukowania dolarow beda pracowac dzien i noc zeby wyrobic na kolejne przewroty i wojska najemne.

  Czy ten Raul Castro nagle odwrocil dzieje rewolucji kubanskiej?
  http://www.globalresearch.ca/did-raul-castro-just-reverse-the-entire-cuban-revolution/5420584

 12. […] https://marucha.wordpress.com/2014/12/27/kuba-powinna-uwazac-na-usa/#comments […]

 13. markglogg said

  „KALKULACJĄ żydo-masonskiej MELINY jest uczynienie z Kuby kolejnej bazy wojennej dla ludobójczej US Army” (@4)

  do tego znamiennego wpisu był załączony taki oto obrazek, opisany jak „Cuba_Hanukkah”:

  A zatem na obrazku to zapewne jest Raul Castro zapalający świeczki Hanukach tydzień temu.

  Odnośnie tych świeczek Chanuka i ja coś rozesłałem znajomym (oraz korespondentom), posługującym się JĘZYKIEM PANÓW, z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2015. Był to szerszy tekst, zatytułowany

  « La reéquilibration majorante » (2)
  – the Divine Principle of Life, of Growth, and of Intelligence
  – and its unseen today consequences

  http://markglogg.eu/?p=983

  a w nim, w kończącym go rozdziale, zatytułowanym, tłumaczę już na język polskich poddanych ZOG:

  (ZOG to znaczy Zionists’ Occupied Government)

  Rozdział 3. „Neuronalne połączenie” (łac. inter-ligation, stąd słowo inteligencja’) pomiędzy CIA, Academi Nauk Bio-Obskurantyzmu, oraz plagą zapalania świateł Chanuki w prezydenckich pałacach ZOG

  (Jakby ktoś jeszcze nie wiedział co to jest „Academi” proszę czytać tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Academi)

  napisałem coś takiego:

  „Niewidzialne połączenie” pomiędzy poczynaniami „wojowników (dez)informacji Nauk o Życiu oraz programami CIA globalnego podporządkowania narodów, to nie tylko jedna „tajemnica” CYWILIZACJI AMERYKAŃSKIEJ. W ostatnich latach zostaliśmy literalnie zalani, dochodzącymi z prezydenckich pałaców w Warszawie, w Pradze oraz w Moskwie, informacjami że prezydenci wskazanych krajów partycypują w święcie Chanuka, imitując ten zwyczaj, zapoczątkowany w grudniu roku 2001, w Białym Domu w Waszyngtonie, przez prezydenta Busha jr. (A tak przy okazji. Prezydent Janukowicz w grudniu 2013 odmowił udziału w tej ceremonii i w zaledwie 10 tygodni później przestał być prezydentem Ukrainy).

  Ciekawe, co? I ciekawe, że w obecnym roku świeczki Chanuka zapalał osobiście Raul Castro w Hawanie. I już Ameryka Kubie wszystkie grzechy odpuściła i zapewne zaplanowane jest to, co wprowadził Jaruzelski, jak USA zaprzestały sankcji wobec Polski w roku 1985 — o czym zresztą piszą otwarcie komentatorzy na portalu Marucha.

  A jak ja zakończyłem ten mój, z życzeniami Udanego Nowego Roku 2015, wychwalający INTELIGENCJĘ BIOLOGII artykulik?

  – po pierwsze, zacytowałem słowa jakie powiedział BÓG do Noego, jak wysiadł on ze sławnej Arki:

  «Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. 2 Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. …mnóżcie się; zaludniajcie ziemię i miejcie nad nią władzę»

  Czyli dokładnie to jest PLAN BOŻY, który realizują Amerykanie, ze swoim CIA, swoją Fundacją Batorego, swoją ludobójczą US Army i swoim Academi Zterroryzowania Przyrody (w tym i likwidacji ludów mniej zamerykanizowanych).

  – po drugie, zacytowałem Johna Strugnella, który przez 30 lat kierował odczytywaniem rękoisów znalezionych w Qumran nad Morzem Czarnym i który swą wiedzę o tym, co Żydzi 2000 tysiące lat temu zaplanowali dla świata, streścił w zdaniu „Judaizm to potworna religia, która nie powinna istnieć!”

  – po trzecie przypomniałem, że już 2200 lat temu zhellenizowani żydzi usiłowali zlikwidować PLAGĘ JUDAIZMU, początkowo byli zwycięscy, spalili świątynię na Syjonie, postawili tam posąg Zeusa Olimpijskiego i zakazali krwawych ofiar. Po kilku jednak latach przegrali, na skutek „babskiego” podstępu (patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Machabeusz%C3%B3w). CHANUKA TO ŚWIĘTO ZWYCIĘSTWA „BZDURY (GŁUPSTWA) Jahwe” (1 Kor. 1, 25) nad ROZUMEM Pogan. I oczywiście do kontynuacji tej 2,2 tysiącletniej już tradycji wojny z BEZROZUMNYMI JUDAISTAMI należy powrócić. Czego ŻYCZĘ WSZYSTKIM W NADCHODZĄCYM ROKU 2015:

  Patrz także: Desciframiento Aristotélico del “Logos” de YHWH http://markglogg.eu/?p=971

 14. NICK said

  Panie Filo (11). Reszta? Być może, acz tzw. Republikanie i Demokraci? To dwa policzki. Jednej gęby.

 15. akej said

  Jakos, dziwnym trafem, mnie to zbytnio nie interesuje. Zawsze traktowalem Kube i USA jako dwoch braciszkow klocacych sie miedzy soba.

 16. Cracovia Pany! said

  Wszyscy powinni uważać na usrael:
  Raport Amerykańskich Sił Ekspedycyjnych na Syberię z 1.03.1919 roku. Kpt. Montgomery Schyler mówi o wydarzeniach po upadku pierwszego rządu tymczasowego:

  Nadzieje te pokrzyżowało stopniowe przejmowanie władzy przez nieodpowiedzialne i socjalistyczne elementy społeczeństwa, pod przewodnictwem Żydów i innych wrogich Rosji ras. Tabela sporządzona w kwietniu 1918 roku przez Roberta Wiltona, korespondenta londyńskiego Times’a w Rosji, pokazuje że w tamtym czasie było 384 „komisarzy”, w tym 2 Murzynów, 13 Rosjan, 15 Chińczyków, 22 Ormian i ponad 300 Żydów. Spośród ostatnich 264 przybyło do Rosji z USA od czasu upadku rządu carskiego.

  Kpt. Schyler dodaje osobistą refleksję:

  Prawdopodobnie byłoby niemądre by głośno to powiedzieć w USA, ale ruch bolszewicki jest i był od początku pod przywództwem rosyjskich Żydów, którzy żyli w USA i tam przesiąknęli jednym z najgorszych okresów naszej cywilizacji, bez zrozumienia nawet co dla nas znaczy wolność.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/komunizm-stworzyli-dzialacze-zydowscy-2014-12

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – John Strugnell to bardzo ciekawa osoba. Geniusz lingwistyk. Wytłumaczyli jego komentarz w 1990 roku jako spowodowany przez alkoholizm i depresje. Już nie raz coś takiego słyszałem jak ktoś „się źle zachował” względzie SB-ów. Co ciekawe, w artykule nie piszą co powiedział.

  Widoczne coś jest w tych Pismach co nie mamy wiedzieć.

  „Few colleagues, however, knew that while Mr. Strugnell labored in two high-profile jobs, he also was being treated for manic depression and struggling with alcoholism. ”
  „The Haaretz reporter said that Mr. Strugnell drank beer throughout the interview but did not seem inebriated, The New York Times reported. ”

  http://www.boston.com/bostonglobe/obituaries/articles/2007/12/05/john_strugnell_77_dead_sea_scrolls_expert_who_was_dismissed_after_comments/?page=full

 18. markglogg said

  Ad @16. Pracujący w USA historyk ukraiński o nazwisku Diky, wyliczył, że wśród tych „głównych” komisarzy ludowych w Rosji porewolucyjnej w roku 1918, na 20 członków Komitetu Centralnego było aż 17 żydów (i 2-3 Polaków Dzieżyński, Marchlewski, oraz pani Kołłątaj („Polka po mężu”, bardzo ponoć seksualnie niewyżyta).

  Ale moi znajomi w Moskwie twierdzą, że Diky „zapomniał”, że w 1918 roku przez Komitet Centralny przewinęło się aż 40 osób, co wpływy „żydowskie” zmniejsza aż o połowę – co i tak b. dużo.

  Z kolei Aleksander Zinowiew (zmarł w 2006 roku) w roku 2000 na konferencji w (socjalistycznym jeszcze) Belgradzie, nam (delegacji polskiej pod przywództwem B. Tejkowskiego) powiedział, że BEZ ŻYDÓW REWOLUCJA BOLSZEWICKA BY SIĘ NIE UDAŁA, A ONA PRZECIEŻ BYŁA KONIECZNOŚCIĄ.

  Dlaczego była koniecznością? To zrozumialem w kilka miesięcy po wylądowaniu w Stanach Zjednoczonych w 1969 roku. Ludności tak beznadziejnie „poddanej Bogu o nazwie Pieniądz” nigdzie nie widziałem, a przecież dość dużo już – w socjalizmie – popodróżowałem po Europie (oraz Turcji). I wtedy, pod koniec 1969 roku, zrozumiałem po co trzeba było zrobić Rewolucję Październikową. A teraz i rozumiem, że i Żydom „normalnym” kapitalizm a la USA wydawał się wtedy (początek XX wieku) być POTWORNOŚCIĄ.

  Tak zresztą widzi USA spora część (chyba większość) elit południowo-amerykańskich. Po prostu USA to jest RAK PLANETARNY, z którym ludzkość jakoś musi sobie poradzić, bo po prostu ZGINIE przyduszona doszczętnie DOBRAMI MATERIALNYMI.

 19. akej said

  @ 18
  Dzierzynski byl zydem. Jego rodowe nazwisko brzmi „Rufin”. Marchlewski byl pol szwabem i pol Polakiem. O tej „Polce” po mezu nigdy nie slyszalem.
  PS – USA jest rakiem planetarnym bo Amerykanie nie przestrzegali ostrzezenia Franklina na temat zydow.

 20. markglogg said

  ad Siekiera Mortyka @ 17.

  Dlaczego Strugnell stwierdził, że „JUDAIZM TO POTWORNA RELIGIA, KTÓRA NIE POWINNA ISTNIEĆ!”?

  Podjąłem ten temat w tekście po polsku pod w/wym tytułem.

  Cytuję z niego:

  O co chodziło temu amerykańskiemu badaczowi? Dlaczego judaizm – na podstawie antycznych tekstów, które znalazł w jaskiniach Qumran – wydał mu się „straszną” religią, „która nie powinna istnieć”? Przeglądałem kilka książek przytaczających fragmenty tych starożytnych rękopisów i w jednej z nich rzuciło mi się w oczy, jak często ówcześni Żydzi traktowali proste, użytkowe wyroby rąk ludzkich jako przedmioty „boże”: w którymś z tych rękopisów wszystkie „kuchenne” przedmioty (dzbany, kielichy, itd.) miały przymiotnik „boże”. Pozostało coś z tego i do dzisiaj, przecież na kościół mówimy „dom boży”, w Biblii występuje „boża skrzynia” czyli Arka Przymierza, oraz „boży namiot” tabernakulum, a Żydzi jako „boży” traktują brzydki siedmioramienny świecznik, prymitywny wytwór rąk ludzkich mający zastosowanie tylko w ciemności.

  To „ubóstwienie” przedmiotów codziennego użytku nie wydaje się jednak być czymś strasznym, jest to wręcz rzecz pospolita, jak chociażby stworzony przez ludzi Pieniądz. Według Karola Marksa jest to „bóg praktyczny żydostwa”, który z czasem stał się Bogiem Świata. O co zatem chodziło Strugnellowi, że on tak „maniakalnie” znienawidził judaizm – z którego przecież i chrześcijaństwo wyrosło, jak dumnie zapewnia o tym święty Paweł przypominając, iż judaizm to „szlachetne drzewo oliwne na którym zaszczepiono, wbrew naturze, oliwną dziczkę” (Rz. 11: 24).

  Otóż wytwory ludzkiej pracy są zniszczalne, wszelkie ich „nadużywanie”, rzucanie, potrząsanie prowadzi do ich degradacji. No i starożytni, nawykli do nieruchawego przesiadywania nad świętymi księgami Żydzi sobie wyobrażali, że im mniej będą narażeni na przeciwności pogody, im mniej będą wykonywali czynności wymagających potu i wysiłku, tym będą „bliżsi nieśmiertelnemu bogu” – a zatem długowieczni – tak jak chronione przed zniszczeniem „boże” wytwory ich pracy. A taki rodzaj postrzegania rzeczywistości doprowadził antycznych Żydów do otwarcie propagowanej nadziei, że po zwalczeniu ich wrogów „raz na zawsze zniszczona zostanie śmierć.” (Iz. 25: 8), nadziei wiernie powtórzonej przez św. Pawła „Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.” (I Kor. 15: 26).

  A ta, wynikająca z totalnej IGNORANCJI ZDOLNOŚCI TWÓRCZYCH ŻYWINY (Prawa Zoologii Lamarcka), debilna żydowska nadzieja na nieśmiertelność własną, stała się w czasach nowoczesnych gigantycznym motorem burżuazyjnych starań o zabezpieczenie sobie maksymalnie wygodnego życia. Jako logiczny rezultat zatrucia „wirusem” Biblii, wyrósł nowoczesny, znienawidzony przez ekologów System Światowych Korporacji wytwarzających przedmioty ułatwiających bycie jak najbliżej „Boga nad Bogami”, starożytnego Mamona określanego skrótem W-T-C: Wealth-Technics-Comfort, po polsku T-P-D, czyli Technika, Pieniądz oraz żyjąca dla komfortu Dupa.

  etc., etc. patrz: http://markglogg.eu/?p=890.

 21. Filo said

  14
  Nick
  Ma pana racje; obie partie to dwa skrzydla tego samego ‚ptoka’. Cos takiego jak obie coreczki kopciuszkowej macochy.
  Ale tu chodzi o cos innego.
  O wybory w 2016 roku. I gdy chodzi o koryto nr.1 obie partie juz nie sa w sojuszu w czasie kampanii wyborczej. Wiec musza choc poudawac, ze sa inne. A maja teraz od 1-go stycznia Republikanie przewage w obu Izbach. Wiec jest teraz taki ‚trynd’ pt. Hajda na Obame, bo on i tak juz trzeci raz nie moze kandydowac ale ‚za winklem’ czeka np. pani Hitlery. Glupie amerykanskie babska beda szalaly za Pierwsza Dama i …. zobaczymy co dalej.

 22. Siekiera_Motyka said

  “Where from you know all this! The scientific research is for men which sit honestly in a laboratory, and limit themselves to one branch of science, and which are not jumping from one subject to another, they study physics in Poland, history of science at Berkeley, work in oceanography, teach electronics, and moreover, they have the time to participate in expeditions to Makalu!”
  Widać że ten człowiek nie rozumie Świat. No cóż, takich ludzi na uczelniach jest bardzo dużo.

  „“I didn’t know that Chomsky is so stupid!”.
  Nie wiem czy bym nazywał to co robi „stupid”, bo w tym co robi jest jakiś cel. No i dają mu spokój robić swoje. A więc IM nie zagraża bo jest „pożytecznym” ekspertem. Co takiego jak Kuroń.

  „This is a not comfortable message to be publish in mass media, in ever shorter intervals between advertisements of “miracles” of consecutive technical life facilities. ”
  Bo oto chodzi.

  „“In life sciences we witness a systematic channelling of enquiry in order to impel knowledge ever further from the truth, to make people not see how things really are, la trahison des clecks”.
  I nie tylko. Przypuszczam że tak się dzieje od przynajmniej 2000 lat.

  „(By the way, in year 2013 the president of Ukraine Janukovich refused to participate in Chanukah ceremony, and only ten weeks later he ceased to be the president of Ukraine.) ”
  Ale owce tego nie rozumieją NAWET jeżeli im spróbujesz to wyjaśnić.

  „“And God blessed Noah and his sons and said to them (…) “The fear of you and the terror of you will be on every beast of the earth and on every bird of the sky; with everything that creeps on the ground, and all the fish of the sea, into your hand they are given”.
  I co śmieszne robią to rekami Gojów.

  ” We have to remember that IGNORANCE IS AT THE ORIGIN OF ALL OBJECTIVE EVIL, as old pagan Socrates taught his disciples.”
  Dokladnie.

 23. Siekiera_Motyka said

  Kom. 22 odnosi się do strony Pana markglogg.
  http://markglogg.eu/?p=983

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 18 – Bardzo ciekawa działaczka Aleksandra Kołłątaj która ma analogie dzisiaj w formie Kazi Szczuka.

  Aleksandra Kołłątaj, obrończyni Chwatowa i „apostołka wolnej miłości” (określenie Normana Daviesa), w latach 1917-1918 pełniła również funkcję ludowego komisarza do spraw społecznych. Zasłynęła wówczas jako propagatorka nowej radzieckiej moralności. Działania, które podejmowała, dotyczyły między innymi rozpowszechniania edukacji seksualnej. Dzięki niej do radzieckich szkół trafiły podręczniki z gramatyki seksualnej. Akcja ta spotkała się jednak z olbrzymim sprzeciwem rodziców i władze bolszewickie zmuszone były jej zaniechać. Kołłątaj nie zraziła się i rozpoczęła kolejną kampanię pod hasłem „Miłość jak szklanka wody”. „Zaspokajanie uczuć oraz dążenie do seksualnej bliskości jest dla człowieka tak samo naturalne jak przyjmowanie płynów” – argumentowała. Ta pochwała seksualności podzieliła bolszewików. Większość z nich – z Leninem na czele – uznała teorię Kołłątaj za zbyt nowatorską. Jednak wśród piotrogrodzkiej i moskiewskiej młodzieży znaleźli się gorący zwolennicy takiego spojrzenia na ludzką płciowość. Odmówić stosunku seksualnego nieznajomemu było dla nich równoznaczne z byciem burżujem. Ponadto Kołłątaj przyczyniła się do skrajnej liberalizacji przepisów prawnych związanych z małżeństwem i aborcją. Dzięki jej staraniom w latach dwudziestych minionego stulecia w Kraju Rad małżonkowie mogli uzyskać rozwód zaocznie. Wystarczyło tylko, żeby wysłali do sądu kartkę pocztową potwierdzającą chęć rozstania się. Aborcja zaś przestała być, jak za caratu, przestępstwem i wykonywano ją na życzenie.
  http://www.new.org.pl/1991,post.html

  Kazia i Kowalski 🙂

 25. Plausi said

  Zebranie bandy

  @Cracovia Pany!:
  „300 Żydów. Spośród ostatnich 264 przybyło do Rosji z USA od czasu upadku rządu carskiego”, m.in. taki znany zbrodniarz żydowski jak Leiba Bronsztajn (nazywany Trockim). Obok tzw. aliji miała w tym czasie miejsce także masowa emigracja Izraelitów do USA, ci emigranci znający język mogli zasilić kadry komisarzy w Rosji. Nawiasem także w UE mamy komisarzy o chyba dość podobnym profilu, no ale tylu Polaków chciało usilnie pod ich wodze, że i Polska wpadła w ich szpony.

  @markglogg,:
  „co to jest „Academi” ”
  Chodzi o najemników wojskowych, bo są też inni. Zjawisko najemników pojawia się masowo z reguły w fazach przebudowy systemu, n.p. w okresie przejścia ze średniowiecza do tzw.
  renesansu. Kondotierzy odrodzenia byli w stanie przejąć organizacje państwowe jako swą własność, sprywatyzować administrację większych populacji. To odpowiada stanowi USA, gdzie znaczna część organów państwa, począwszy od banku emisyjnego FED, została przejęta przez osoby prywatne. Naturalnie także inne organy jak armia czy służby specjalne, finansowe, komunalne są w znacznej mierze sprywatyzowane. Podobny proces można obserwować też w UE i innych krajach podległych masowej kontroli MWF.

  „Chanuka” powinna nam przypominać, że struktury synagogi (grec. συναγωγή = zgromadzenie) nie mają nic wspólnego z jakąś religi, chodzi bowiem o organizacje przestępcze, wyspecjalizowane w swym zbrodniczym procederze nie tylko przez wieki, jak wskazują na to „Listy toledańskie” ale przez
  tysiąclecia, o czym może się bez trudu przekonać każdy uważniejszy i myślący przy lekturze czytelnik biblii. Biblia jest wystarczającym ostrzeżeniem dla chrześcijan, odnośnie zbrodniczości Izraelitów, i to nie tylko w ewangelii wielkanocnej, ale już Rodz. 32,25

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=32

  musiałby dawać nieco do myślenia. Nawiasem imię Jakub może być tłumaczone jako „oszust” i takim był też wobec Ezawa. Tradycja Izraela wywodzi się od oszusta, kogóż dziwi jeszcze, że jego zwolennicy tworzą organizację przestępcze ?

  @Siekiera_Motyka:
  „Jednak wśród … młodzieży znaleźli się gorący zwolennicy takiego spojrzenia” na takie czy inne sprawy, weźmy choćby genderyzm, aborcję, inwigilację, zjawisko Palikota i.t.d.

 26. markglogg said

  Zainteresowanym problemem wpływu Biblii na kulturę (?) EURO-ATLANTYCKĄ polecam esej

  Click to access wojna-bogc3b3w.pdf

  MAREK GŁOGOCZOWSKI
  (GASIENICA)
  WOJNA BOGÓW
  HELIOS-
  ŚWIATOWID
  kontra
  JAHWE-HEFAJSTOS
  Nowy Celsus (1996)

  a także na mojej stronie http://markglogg.eu/?p=604

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: