Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polowanie na Orbana rozpoczęte

Posted by Marucha w dniu 2014-12-27 (Sobota)

Już wiadomo gdzie będzie kolejne miasteczko namiotowe. Mimo że Węgry są członkiem UE i NATO w polityce nie ma sentymentów. Orban jest do „odstrzału”. Na razie, jak piranie, nadgryzają go media i a jakże sondażownie.

Orban powiedział we wtorek w telewizji publicznej, że rozpoczęła się nowa era , kiedy to Stany Zjednoczone nie tylko przeszkadzają z boku, ale biorą czynny udział wtrącając się do polityki wewnętrznej w krajach Europy Środkowej.

Orban powiedział, że w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim, i toczącymi się rozmowami o wolnym handlu między Unią Europejską i USA, amerykańskie interesy w zakresie energetyki i handlu stały się szczególnie wyraźnie widoczne.

„Jest wyraźnie widoczne że istnieją dwa problemy, istnieją wyraźne zarysowane amerykańskie interesy: w polityce energetycznej i wymiany towarowej” – powiedział Orban.

„Chcą nas wciągnąć do konfliktu, który może mieć dla nas złe skutki. Mamy poczucie, że zimna wojna między USA i Rosją nabiera kształtu, ale my nie chcemy wziąć w tym udziału ” – dodał.

Orban powiedział również, że Stany Zjednoczone chciały budować nowe elektrownie jądrowe na Węgrzech, ale nie dostały kontraktu i było to „bolesne” dla nich.

Teraz staje się bolesne dla Orbana. Węgrom którzy są krajem wzorcowo zwalczającym korupcję, USA zarzuciły – tak , a jakże by co innego – skorumpowanie i odmówiły prawa wjazdu do USA sześciu bliskim współpracownikom premiera Orbana.

Publicznie Waszyngton oskarża urzędników węgierskich o korupcję. Istnieje wielu skorumpowanych urzędników na całym świecie, USA nie zajmują na liście skorumpowanych krajów ostatniego miejsca, ale najwyraźniej szykują sankcje, które posłużą wsparciu zmiany władz na Węgrzech i wprowadzeniu spolegliwego reżimu.

Czyżby dlatego że rosyjski prezydent Vladimir Putin i Orban uzgodnili, budowę i finansowanie transakcji na dwa nowe reaktory jądrowe w elektrowni w Paks na Węgrzech. Nawiązanie tych bliższych więzi z Moskwą, mocno jak widać zdenerwowało zachodnich partnerów. Oczywistym jest że poparcie Rosji powoduje konsekwencje.

A to już konkretny rezultat samodzielności Orbana. Widoczna na zdjęciu nagonka rozpoczyna polowanie na Orbana.

Jakie są zwyczaje , taktyka i metody agencji sondażowych – dobrze wiemy z polskiego podwórka.

Scenariusze różnych aksamitnych wiosen są identyczne. Najpierw media społecznościowe robią wyłom w wizerunku ofiary. Rządowi Orbana przyprawia się gębę skorumpowanego łotra, do tego zgania się wiecującą płatną opozycję. Obie akcje opłacane z tego samego źródła. W przypadku Węgier nie zdziwimy się, gdyby sznureczki prowadziły do tego geniusza ekonomicznego, który i nam Polakom uszykował razem z Balcerowiczem zimną kąpiel – schładzając gospodarkę aż do jej zgonu z przeziębienia.

Po trzech zwycięstwach wyborczych, mając różowe perspektywy gospodarcze, słabą opozycję i komfortową większość parlamentarną, premier Węgier Viktor Orban zaledwie kilka miesięcy temu był niezagrożony. I nie jest zagrożony przez wyborców.

Spisek zmontowali jego antagoniści zewnętrzni.

Po błyskotliwych sukcesach legislacyjnych w pierwszej kadencji, odezwały się dzwoneczki w EU, bo demokracja na Węgrzech wyglądała zupełnie inaczej, niż ta preferowana w Brukseli. Orban, charyzmatyczny przywódca, otrzymał carte blanche na swoją wizji Węgier.

„Jedność tryumfuje”, zadeklarował Orban w październiku, gdy jego partia Fidesz zwyciężyła w wyborach lokalnych, dodając do tego sukces w wyborach Europejskich. „Te wybory udowodniły, że jedność jaką zbudowaliśmy w 2010 r. to nie tylko słomiany zapał, ale że wciąż jesteśmy, na stałe, razem.”

51-letni Orban, wyrósł na protestach które doprowadziły do końca komunizmu na Węgrzech. Trudno powiedzieć że jest on prawicowcem, ale nie jest też, mimo dobrej współpracy z Rosją socjalistą, co mu niektórzy zarzucają ale przecież Unia Europejska jest oazą socjalizmu [powiedzmy: judeo-socjalizmu – admin]. Pewnie wkrótce Orbanowi będą doprawiać gębę i cokolwiek jeszcze, aby tylko poderwać zaufanie do niego narodu węgierskiego. A tymczasem Orban jest zaledwie patriotą, który robi to, co dla jego Ojczyzny jest najbardziej korzystne.

To dlatego manipulanci i sabotażyści sondażowi wieszczą o nagłym i gwałtownym spadku w sondażach popularności Orbana – i to aż o16 punktów procentowych do 32 procent, oraz topią Fidesz między 10 a 12 punktów do 25-26 procentowego poparcia.

Jest to perfidna manipulacja. Głoszona jest bowiem klęska Orbana, ale nie zdecydowano jeszcze, kto ma go zastąpić – więc nie promuje się nikogo kto by przejmował elektorat Orbana i Fideszu. Na bezczelnego forsuje się niesprzyjające Orbanowi opinie. Zwykłe pranie mózgów szarym mydłem.

Pamiętacie jak mówiono o zadaniach telewizji w czasach PRL-U? „Przyszło mało, a pokazać trzeba dużo.” Tak jest i teraz, wszędzie na Węgrzech też. Liczą się tylko fakty medialne, a więc takie, jak je media opisują. A „mendia” mówią tak:

„Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice w październiku w największych od lat protestach.” Widać to te dziesiątki tysięcy których polskie media nie doliczyły się podczas Marszu Niepodległości.

Dziesiątki tysięcy protestujących w Budapeszcie pokazało „oburzenie” wobec polityki Premiera Viktora Orbana, który wysłał policję aby powstrzymała uczestników zamieszek przed szturmem na Parlament.

„Idea permanentnej rewolucji nie działa już; taka logika jest już odrzucana przez wyborców,” mówią wrogowie Orbana. Ale jednym tchem mówią o tym że rewolucja anty-orbanowska jest jak najbardziej pożądana. Komuchy [komuchy? a gdzie one? – admin] zawsze lubią odwracać kota ogonem.

Myślicie że takie flagi to Węgrzy robią sobie w domach w wolnym od pracy czasie? Reporterzy też trafili tu przypadkowo.

Szukają srebrnej kulki, którą mogliby wykończyć Orbana – dlatego użyją wszelkich środków, dzięki którym można by go pozbawić wiarygodności. Każdy cyniczny, taktyczny ruch, może być w tej walce dozwolony – choć dwa lub trzy lata temu byłoby to nie do pomyślenia.

Tak więc polowanie na Orbana rozpoczęto. Nagonka ruszyła.

Nathanel
http://www.mpolska24.pl

Komentarze 23 do “Polowanie na Orbana rozpoczęte”

 1. slowianin said

  Nie było żadnego komunizmu na Węgrzech-jak twierdzi autor….był SOCJALIZM

 2. Anteas said

  Co tu dużo komentować, wszak mówi pismo; „kłamcie, kłamcie a coś z tego przylgnie.” Tako rzecze Książę Kłamstwa, a jego pachołki powtarzają.

 3. revers said

  Byly za to z Wegier dobre Wina, kolorowe telewizory Videoton stojace na stadardowym swiatowym poziomie, autobusy wielobiegunowe Ikarus, kostka Rubika cwiczaca motoryczna-logiczna sprawnosc umyslu na caly swiat, czy oprogramowanie komputerowe Nemetchek, Archicad ktore przejely za friko zachodni lowcy high-techow.

 4. robertgrunholz said

  I tylko to:

  W latach 1989–1990 studiował brytyjską filozofię polityczną w Pembroke College w Oxfordzie jako stypendysta Fundacji Sorosa.

  Pozostaje pod znakiem zapytania…

 5. ad 1.
  Prawda, bo komunizm nigdzie na swiecie nie zostal osiagniety. Jest tylko cale mnostwo tzw. „ludzi”, ktorzy nawet w przyblizeniu sie nie orientuja co to jest komunizm, a stereotypuja pod dyktando mendiow i swoich guru. A co do wiezien i lagrow, to jak dotychczas, zaden system sie bez nich nie mogl obejsc na tej planecie, wiec „komuna” nie byla w tym wzgledzie zadnym ewenementem.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Co to jest komunizm, definiuje „Manifest Komunistyczny”, napisany przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa na przełomie lat 1847 i 1848 i ogłoszony w lutym 1848 w Londynie. Nie trzeba więc nic szukać w jakichś wtórnych opracowaniach i interpretacjach.

  I całe szczęście, że ta obłąkana teoria nigdzie nie została wprowadzona w życie.

  Co do więzień i łagrów, to powinni w nich siedzieć kryminaliści, a nie ludzie, którzy np. robią sobie żarty z władz.

 7. ad 6.
  Zgadza sie, ale kto czytal „Manifest Komunistyczny” ze zrozumieniem, zeby miec swoje wlasne zdanie? Z mojego doswiadczenia wiem, ze bardzo znikomy procent ludzi. Bliski zeru. Nie inaczej rzecz sie ma z Biblia i ze wszystkimi innymi waznymi tekstami zrodlowymi. Dlatego brniemy przez te rzeczywistosc od guza do guza. Ostatnio, dzieki Internetowi, stwierdzam, ze ta statystyka chyba sie poprawia, ale to nie sa jakies oszalamiajace liczby, z tym, ze juz jest o wiele lepiej. Oby ten trend sie utrzymal.

 8. revers said

  Problem w tym ze komunsici byli tez w stanach zjednoczonych, slynne procesy wpywowych koszernych naukowcow w latch 50 tych podejrzynach o sprzedaz techologi jadrowych, przyjaciolom z kachalu moskiewskigo Lubeviczow, i nadal ukrywaja sie pod roznymi filantropami milionerami z usraela i na zachodzie, organizacjami filatropow i wolentariuszy nie bez korzyci politycznych, czy marketingowych.

 9. Dictum said

  ad. 4.
  Orbana – jakie by nie było jego wykształcenie i skąd – oceniamy po owocach.

  Michniki, Geremki, Kuronie, Mazowieckie i inne indywidua w latach 80. latali po kościołach na Msze św. za Ojczyznę, bratali się z robotnikami i co tam jeszcze. Owoce znamy.

 10. bezpartyjny said

  Brawo prezydent Orban i Węgrzy, którzy nie dali się tak ogłupić jak my Polacy. Powodzenia drodzy Bratankowie.

 11. akej said

  Nie macie zielonego pojecia jak usraelskie media go dezawuuja! McCain nawal go publicznie dyktatorem.
  Ps – Mowilem Wam, ze majdan nr 2 bedzie zorganizowany na Wegrzech!

 12. Toni said

  Mam takie marzenie, by Europa Środkowa trzymała się razem przeciwko cwaniakom z zachodu, przeciwko banksterom i idącym na ich pasku jankesom… Nie musimy być wrogo usposobieni ani do szwabków macherujących unijnym kołchozem, ani do jankesów, ani do banksterów wiadomego pochodzenia, ale nie powinniśmy dawać sobie w kaszę dmuchać. Taki stan rzeczy moglibyśmy osiągnąć trzymając się jednynie w kupie jako środek i serce Europy: Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry i Bułgaria…
  Do tego jednak trzeba by u nas podwójnego cudu: lemingi musiałyby w końcu coś zrozumieć i do władz wszelkiego szczebla powinni być wybrani ludzie pokroju Orbana. I jedno, i drugi prawie nieosiągalne, gdy różne Gadzinówki trzymają rząd dusz nad lemingami i wybieranymi pajacami… Rządzi u nas czwarta i piąta władza: media niepolskie i mamona bansterów.

 13. Boydar said

  @ Pan Robert

  Na drodze do Damaszku cuda zdarzały się od zawsze. Jedni przyjmowali otrzymaną propozycję, inni, jak sądzę, dostawali propozycje nie do odrzucenia. Putin też „wywodzi się” z KGB. I nic (albo wszystko) z tego (nie) wynika.

 14. Macko said

  Szanowni, przypomne, ze Marks Manifestu nie napisal tylko go skopiowal z wczesniej wydanej broszurki napisanej przez francuzkiego fourierzyste, Victor Prosper Considerant.
  Considerant wrote much in advocacy of his principles, of which the most important is La Destinée Sociale. He authored Democracy Manifesto, which preceded by five years the similar Communist Manifesto by Marx
  Dans son livre Le Complot de la réserve fédérale, le professeur d’université américain Antony Cyril Sutton accuse le philosophe Karl Marx d’avoir pour la rédaction de son manifeste fortement plagié l’ouvrage de Victor Considerant, Principe du socialisme ; Manifeste de la démocratie au XIXe siècle, publié en 1843. Le plagiat a d’abord été dénoncé par W. Tcherkessof dans son ouvrages Pages of Socialist History en 1902.

 15. Stary Warszawiak said

  Polacy powinni poprzeć Orbana tylko jak Gazeta Polska przeszła na stronę Ukraińców to kto to ma zrobić ???

 16. Bronisław said

  Stary Warszawiak!

  A od kiedy to Gazeta Polska była po naszej stronie?!

  Panie Toni!

  Kto może obecnie przedstawić charyzmatycznych Polaków z biernym przywilejem wyborczym do „naszego parlamentu”?!
  Myślę, że nie bierze Pan np. p. Kaczyńskiego vel Kalksteina pod uwagę. Samorządność wynika z Cywilizacji Łacińskiej, natomiast demokracja to porządek lucyferyczny. Wierzę, że przywrócony zostanie ustrój z władzą hierarchiczną z monarchą na czele

  Czekam na zdecydowane wsparcie p. premiera Orbana przez PIS, a zwłaszcza p.J. Kaczyńskiego i o. T. Rydzyka?!!!

 17. Kojak said

  OD16 ! o.RYDZYK ? TO KOMPLETNE NIEPOROZUMIENIE ! wYCIERA SOBIE TYLKO CHAMSKO I BEZCZELNIE GEBE POLSKA POPIERAJAC BANDYTOW I ZYDOWSKIE KUKLY Z PIS ! zADEN PRAWDZIWY I UCZCIWY POLAK TAK NIE POWINIEN CZYNIC ! BUDZI TYLKO POLTOWANIE A NAWET OBRZYDZENIE ! W INTERSIE TEGO Z SYSTEMU LEZY ISTNIENIE TEGO RADYJKA MARYJA ZEBY ODGLUPIALO I TUMANILO LUDZI UTRWALAJAC TEN KRYMINALNY SYSTEM WLADZY !

 18. Birton said

  Czy wysłałeś już życzenia Noworoczne Brunonowi Kwietniowi na Montelupich w Krakowie? Nie lękaj się (JP2) .

  Areszt Śledczy Kraków
  Montelupich 7
  31–155 Kraków

  „Brunowi Kwietniowi życzenia zdrowia w Nowym Roku 2015 życzy …imię nazwisko, adres”

  motto
  „… kiedy wieje wiatr historii portki się trzęsą pętakom” – Gałczyński
  „Rób coś, mów coś, ruszaj się” – Rydz-Śmigły zamiast pisać nie wiedzieć komu i po co?

 19. akej said

  @ Briton (18)
  Zaiste! Rydz-Smigly byl bardzo szybki – ruszal sie ja trzeba gdy spierdalal z Polski w 1939 roku!!!

 20. Dictum said

  ad. 19.
  Wrócił i odpokutował.

 21. Toni said

  Ad. 16.
  Jegomościa J. Kaczyńskiego od dawna nie biorę pod uwagę jako jakiegokolwiek wyraziciela aspiracji politycznych Polski. On i wierchuszka jego PiSuaru to – mówiąc językiem St. Michalkiewicza – rzecznicy interesów amerykańsko-żydowskich w naszym biednym kraju.

  Również liiczę i modlę się o powrót króla i podniesienie majestatu Korony Polskiej. Ważne jest jednak jedno: kiedy Opatrzność Boża pozwoli nam na powrót króla – król nasz – że sparafrazuję myśl Grzegorza Brauna – musi znaleźć w naszym karaju dostateczną liczbę rycerzy, którzy staną u jego boku i pomogą mu podnieść i utrzymać Koronę Polski.

  Do monarchii jedną z dróg może być mądry republikanizm oparty o system prezydencki, którego cechą będzie wzmacnianie roli urzędu prezydenckiego…

 22. akej said

  @ 20
  Tak, wrocil. A czy odpokutowal to nie wiadomo. Kulisy jego zejscia z tego swiata sa niejasne. Nie wiadomo czy zmarl smiercia naruralna, czy tez sprzatnela go AK.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Skoro są niejasne, to może tłumaczmy je na korzyść podejrzanego?
  Fakt, nie musiał wracać.

Sorry, the comment form is closed at this time.