Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Posłowie PiS z wizytą w batalionie „Ajdar”

Posted by Marucha w dniu 2014-12-29 (Poniedziałek)

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2014 roku w IV Rzeczypospolitej narodziła się nowa świecka tradycja. 23 grudnia portal kresy.pl zamieścił informację, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Maria Gosiewska udała się w odwiedziny do ukraińskiego batalionu ochotniczego „Ajdar”.

Informację tę potwierdziła tego samego dnia TV Republika, powołując się na korespondenta Radia Wnet, Pawła Bobołowicza.

W swojej korespondencji podał on m.in., że „posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska przyjechała na pierwszą linię frontu, żeby wesprzeć członków batalionu Ajdar, walczących w Donbasie przeciwko separatystom z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej” (telewizjarepublika.pl, 23.12.2014). Potwierdza to zresztą zdjęcie zamieszczone pod korespondencją Bobołowicza, na którym pani poseł pozuje razem z brodatym osobnikiem ubranym w polowy mundur i uzbrojonym w kałasznikow. Rozszerzoną korespondencję Bobołowicza zamieścił 24 grudnia portal niezależna.pl.

Dowiadujemy się z niej, że posłance Gosiewskiej towarzyszył poseł PiS Piotr Pyzik i że oboje odwiedzili koszary „Ajdaru” w Starobielsku. Można to zobaczyć na załączonym zdjęciu, na którym uśmiechnięta posłanka i nieco zakłopotany poseł pozują w koszarowej stołówce w objęciach bardzo uradowanego i nie ogolonego osobnika ubranego w moro. Informację o swojej wizycie m.in. w Artiomowsku – mieście, „które doświadczyło władzy putinowskich terrorystów” – zamieściła też na swoim profilu na facebooku sama posłanka Gosiewska.

„Noc spędzoną pod ostrzałem z haubic – pisze na facebooku pani poseł – zapamiętam na zawsze. Ale przede wszystkim zapamiętam tych wspaniałych, dzielnych chłopców walczących o wolną Ukrainę”. Wpisy użytkowników facebooka i portalu niezależna.pl są przepełnione jeszcze większą egzaltacją dla pani poseł i „dzielnych ukraińskich chłopców”, za których – jak napisała jedna pani – „u nas w domu trzyma się kciuki i wspiera jak tylko możemy”.

Wizyta posłów PiS w formacji złożonej z członków Prawego Sektora, która zajmuje się pacyfikacją Donbasu i prawdopodobnie ma na swoim koncie zbrodnie wojenne, otwiera nowy rozdział w „polityce jagiellońskiej”, którą zainicjował twórca IV Rzeczypospolitej Lech Kaczyński. Otwiera też – jak się wydaje – nową świecką tradycję, bo dotychczas posłowie Sejmu RP nie składali wizyt w czymś, co polski kodeks karny definiuje jako „zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”.

Józef Stalin twierdził, że w miarę postępów budowy socjalizmu zaostrza się walka klasowa. Nieco podobną prawidłowość można zaobserwować na Ukrainie, gdzie w miarą postępów budowy „europejskiej demokracji” coraz większym sentymentem cieszy się Ukraińska Powstańcza Armia i ogólnie wszystko co ma związek z postacią Stepana Bandery.

Jednym z przejawów tego sentymentu jest chociażby otwarta niedawno we Lwowie restauracja „Kryjówka”, która od razu zyskała liczną klientelę. „Wystrój położonego przy Rynku we Lwowie lokalu – czytamy na portalu Wirtualna Polonia – odwołuje się do tradycji UPA. Klienci mogą przebrać się za ukraińskich partyzantów. (…) Zabawy z bronią w “Kryjówce” uchodzą na sucho. Klienci lokalu chętnie łapią za broń. Na ścianach restauracji wiszą plakaty upamiętniające partyzantów, karabiny i granaty. Kierownictwo restauracji podkreśla, że „Kryjówka” upamiętnia wysiłek ukraińskich partyzantów z UPA w walce z niemieckim najeźdźcą. O walkach z Polakami menedżerowie lokalu nie wspominają” (wirtualnapolonia.com, 20.12.2014).

Co prawda „partyzanci” UPA z żadnym niemieckim najeźdźcą nigdy nie walczyli, ale fakty historyczne dla ich pogrobowców nie mają znaczenia. Gdyby miały znaczenie, to w „Kryjówce” oprócz karabinów i granatów powinny też wisieć noże, widły i siekiery. To była broń o wiele chętniej używana przez „partyzantów” UPA niż karabiny, szczególnie w czasie tzw. „akcji antypolskiej”, jak to eufemistycznie określa prof. Grzegorz Motyka.

Ten niemal już powszechny sentyment do UPA, który ogarnia Ukrainę w miarę postępów budowy demokracji dotarł również nad Wisłę, gdzie dotychczas był obecny tylko w szeregach Związku Ukraińców w Polsce. Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że od roku zarówno III jak i IV Rzeczpospolita cierpi na ukraińską biegunkę. Dotychczas jednakże przedstawiano to jako wspieranie „europejskich aspiracji” Ukrainy, „demokracji” itp.

Oskarżenia o popieranie noeobanderowców były stanowczo odrzucane, nawet wbrew faktom (np. Jarosław Kaczyński wykrzykujący w Kijowie banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrainie”). Świąteczna wizyta posłanki Gosiewskiej i posła Pyzika w batalionie „Ajdar” ten stan rzeczy jednakże diametralnie zmienia. Gdyby parlamentarzyści PiS odwiedzili centralę Frontu Ludowego premiera Jaceniuka albo Bloku Poroszenki, to można by jeszcze mówić o wspieraniu jakichś „europejskich aspiracji” Ukrainy. Ale oboje udali się z wizytą do formacji zbrojnej, której nie odwiedziłby żaden szanujący się polityk zachodnioeuropejski.

Ta formacja zbrojna nawiązuje wprost właśnie do tradycji UPA i składa się głównie z członków Prawego Sektora oraz innych organizacji ultranacjonalistycznych czy wręcz nazistowskich, wchodzących wcześniej w skład tzw. „samoobrony majdanu”. „Ajdar” jako jedyny z tzw. batalionów ochotniczych, pacyfikujących wschód Ukrainy, nie podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, tylko Ministerstwu Obrony Narodowej. Na początku września Amnesty International wezwała władze w Kijowie do „powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych”. AI opublikowała też dokument, w którym przedstawiła dowody na „porwania, bezprawne przetrzymywanie, znęcanie się, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji”.

Dowody te przekazał premierowi Jaceniukowi 8 września dyrektor generalny AI Salil Shetty. „Niektóre z tych działań mogą być zbrodniami wojennymi” – napisała w swoim komunikacie AI (wp.pl, 10.09.2014, kresy.pl, 10.09.2014).

O zbrodniach popełnionych przez batalion „Ajdar” w Donbasie informował też ukraiński portal Obozrevatel.com, powołując się na byłego członka batalionu Jurija Hukowa. Potwierdził on, że „Ajdar” dopuszczał się tortur i rozstrzeliwań, w tym cywilów (kresy.pl, 20.08.2014). Podobnie jak i inne ukraińskie bataliony ochotnicze, „Ajdar” nawiązuje do symboliki odległej od „europejskich wartości”. Na emblemacie tej formacji znajduje się dewiza „Z nami Boh”, co jest czytelnym nawiązaniem do napisu „Gott mit uns” na klamrach pasów w siłach zbrojnych III Rzeszy.

Wizyta posłanki Małgorzaty Gosiewskiej i posła Piotra Pyzika w batalionie „Ajdar” – nawet jeżeli była „prywatna” – pokazuje dobitnie jakich partnerów szuka na Ukrainie Prawo i Sprawiedliwość do prowadzenia „polityki jagiellońskiej”. Na drodze do konfrontacji z Rosją każdy sojusznik okazuje się dla PiS dobry, w tym także, a może przede wszystkim banderowcy.

Odtąd zwolennicy tej partii, mieniącej się najbardziej patriotyczną, nie mogą zaprzeczać, że jest to partia o sympatiach PROBANDEROWSKICH. Potwierdzają to zresztą ich wypowiedzi na portalu niezależna.pl i facebookowym profilu posłanki Gosiewskiej, których cytowania sobie oszczędzę. Do tego doprowadziła PiS już nawet nie ideologiczna rusofobia, ale rusofobiczne zaślepienie. A do czego jeszcze doprowadzi, strach pomyśleć.

Bohdan Piętka
http://www.mysl-polska.pl

Nie ma sensu tłumaczyć pisiackim kurwom płci obojga, z kim się zadają.
Kiedyś bez większych dyskusji brano takich pod murek…
Admin

Komentarzy 37 do “Posłowie PiS z wizytą w batalionie „Ajdar””

 1. parva said

  A poszli oni wsie w PIS-du. , debile albo zwykle [?!?] bladzie,Tylko to sie cisnie na usta.

 2. Franz said

  Serdecznie zachęcam do podpisania Posłania Noworocznego do Narodu Rosyjskiego, Do Władz Państwowych Federacji Rosyjskiej, Do Braci Słowian, Do miłujących pokój i niepodległość Narodów Europy:
  http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/28/poslanie-noworoczne-do-narodu-rosyjskiego-do-wladz-panstwowych-federacji-rosyjskiej-do-braci-slowian-do-milujacych-pokoj-i-niepodleglosc-narodow-europy/

 3. 0ro said

  ja się tylko zastanawiam jak tych „posłów” i podobnych im „polaków” widzą banderoftcy… co myśli i co zamierza takisyn i takiwnuk bandziorów z upa gdy spotyka łaszące się i przymilne potomstwo swoich ofiar.
  Tak oto stajemy się obiektem najgorszej pogardy.
  Co gorsze – jawny wróg z peoo czy trucizna z pissssu?

 4. rydzol said

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10801642_1511201412493650_161376964977494431_n.jpg?oh=b667d80339ed0ba92487a81c57126a95&oe=54FEEDCE&__gda__=1430346111_2b0c854423a343e9dcbcdbba38d7f9e8

  Musiał jej ten bandycki banderowiec dobrze dogodzić. To prostytutka

 5. Antoni said

  Ad. 4. Za okupacji golono takim głowy…

 6. ENKI said

  Czy to my, Polacy, wybraliśmy takich przedstawicieli? Nie. Wybraliśmy spoŚród kandydatów zaproponowanych przez partie. Za to powinniśmy partyjnych kacyków odesłać na spoczynek.
  Haniebne jest, że owi „polscy” politycy nie mają należytej tzn. godnej postawy, a w kontaktach międzynarodowych prezentują: to „głupie kroki po czerwonym dywanie” Kopacz prowadzonej za odzienie przez kanclerz Merkel, to przymilne ślubowanie wiernej służby prezydenta Kaczyńskiego w Izraelu, to uniżone obcałowywanie rąk i maślane oczy Tuska wobec Merkel, to harde groźby Sikorskiego rzucone w twarz Janukowiczowi i euro-majdaniakom, czy wreszcie głodne kawały myśliwskie Komorowskiego i prysiudy Kwaśniewskiego przed prezydentem Stanów Zjednoczonych. A pamiętamy przecież wszyscy, że gorsze „MOMENTY BYŁY” w tej polityce i dyplomacji bez żadnej klasy.

 7. revers said

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/24/wolne-tematy-82-2014/#comment-440652

  http://novorossia.today/ukraina-naduzycia-i-zbrodnie-wojenne-popelnione-przez-ochotniczy-batalion-aidar-w-trakcie-wojny-w-donbasie/

  czyli kolejna przykrywka PiSu dla dzialalnosci j.w. w linkach

 8. Radosław37 said

  Najgorsze, że ta niby prawica ma poparcie kleru i to w znacznym stopniu.

 9. adsenior said

  Nie ma sensu tłumaczyć pisiackim kurwom płci obojga, z kim się zadają.
  Kiedyś bez większych dyskusji brano takich pod murek…
  Admin – TAK, TYLKO TAK MOŻNA TO SKOMENTOWAĆ. A niektórzy wypisują: JarKacz – zbaw Polskę!!!

 10. Anteas said

  Ciekawym czy za takie włażenie w dupę ukraińskim bandytom na czele z ich hersztem, Poroszenką, dużo płacą? Bo jestem przekonany że nie jest to nagła, niespodziewana miłość od pierwszego wejrzenia do neobanderowskich morderców, tylko miłość do pieniędzy.

 11. akej said

  Wit – prawdziwa PiSdzielowna!

 12. Boydar said

  @ Pan Adsenior (9)

  No a do kogo mają się modlić, do Netanyahu ??? On już jest out off services, a tutaj, myślą że jeszcze raz się uda. Ni chu,ja !!!

 13. Plausi said

  Patrioci

  Jak wiemy, zarówno PiS jak i banderowcy, to patrioci. To tłumaczy bliskość ideową PiS i banderowców. Batalion „Ajdar” to ponoć najemnicy oligarchów, od dawna zwracamy uwagę na to, że wiele wskazuje, że organizacja PiS także.

  I nie są to wszystkie podobieństwa, przynależność do organizacji PPZ to jeszcze jedno podobieństwo. Naszym zdaniem jest taka wizyta wizytówką PiS.

 14. Mariusz said

  Od rzemyczka do kamyczka… „Poparcie dla Ukrainy” zamienia się już w jawne włażenie w d*** samym banderowcom. Tym nawet nie udającym jakichś „demokratów”. Jakieś raporty Amnesty International o ich zbrodniach, nawet doniesienia ukraińskich mediów… Wszystko to nieistotne. A jak się jeszcze mamuśka rzuca na swym profilu FB w związku z wpisami które wyrażają „dezaprobatę” wobec tej jej wizyty… 🙂 Wyzywa od „ruskich agentów” i trolli jak stary hejter, służbami straszy… Wianuszek fanów oczywiście jej wtóruje… Słynny „banderowiec z Poznania” też wszedł na wyższe obroty i wrzuca focie jak ściska grabulkę „weteranowi UPA”… Ciekawe kiedy będzie następny etap i gdzieś w Polsce stanie pomnik Stepcia Bandery… A potem kolejny… Coś mi się wydaje, że nastąpi to prędzej niż myślimy.

 15. snag said

  Zydzi nigdy nie zrezygnowali z Ukrainy i Krymu – Etniczna czystka Krymu, przesiedlenie i wymordowanie Tatarow przez Kaganowicza i jego ziomkow doszla by do skutku gdyby Stalin nie przejrzal na oczy po wizycie Goldy Meyer w 1948 w Moskwie. Czystka miala przygotowac przestrzen zyciowa dla ‚wybranych’. Skolonizowanie Krymu bylo pierszym etapem do skolonizowania Ukrainy,…

  Wizyta poslaniki PiS-u wcale mnie nie dziwi biorac pod uwage kto wyskoczyl z pomyslem museum dla ‚starszych braci’, kto darowal jeden z najlepszych kawalkow ziemi w W-wie, zwolnil z podatku i obciazyl podatnika wieczystym kontraktem dbania o to miejsce – Ty Warszawiaku placisz za kazda krople wody zeby splukac kupke czy oczyscic scieki z kolei oni nie tylko nie placa ale maja zagwarantowane dozywotnie dobrze platne miejsca pracy w ktorej nic nie robia bo zyja wsrod frajerow ,…

  Kilka detali dla tych co znaja angielski.

  Leaked report: Israel acknowledges Jews in fact Khazars; Secret plan for reverse migration to Ukraine

  http://blogs.timesofisrael.com/leaked-report-israel-acknowledges-jews-in-fact-khazars-secret-plan-for-reverse-migration-to-ukraine/

 16. Boydar said

  … „do koniczka” …. Panie Mariuszu …

 17. rydzol said

  # 14 Mariusz said
  Ten z Poznania, to bandycki banderowiec; jego ksywa to TOMASZ MACIEJCZUK. Uważajcie na tę banderowską kur…wę Gajówkowicze. Wiele razy z nim się starłem na pejsbukowym polu. To faszystowsko-nazistowska, bandycka kur…wa.
  A TO JEGO SWEET FOCIE:
  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888735_1521275391470905_2691399225612580444_n.jpg?oh=7717f2897ed47cc82f2399e48a9b5e83&oe=5536E47C&__gda__=1429579845_7898b8ca0dd78da3de1b5986544a19d4

  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1509695_1375708942694218_808039183_n.jpg?oh=053e5e7a3b7fce5fd81674a88546bfa3&oe=54FC3C16&__gda__=1430747065_8c62bb7e34b845686c07e521a259af99

  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1891246_1401827606749018_1857535528_n.jpg?oh=a48fc0fe01e2f0793899b0f43c781687&oe=54F9BBB2

 18. snag said

  P.S. do 15 – Konia z rzedem temu kto mi pokaze Zyda w dzisiejszej Polsce ktory aktualniie cos produkuje a nie żeruje utrzymujac sie z potu innych ,…

  Czekam ,…

 19. rydzol said

  # Pan Snag; może ten, innych nie widzę.

 20. Darr said

  A taki cymesik o Małgorzacie …
  http://www.tvp.info/13668579/informacje/polska/gosiewscy-malgorzata-gosiewska-nie-moze-kandydowac/
  Jak po tekście widać „Panu Jarkowi” potrzebni są ludzie o specyficznym profilu psychologicznym.

 21. ALI BABA said

  ad 13..” Batalion „Ajdar” to ponoć najemnicy oligarchów,…PONOĆ../?!/…TO WIĘCEJ NIŻ PEWNE.!!..TA INFO O TEJ GOSIEWSKIEJ…PORAŻA….kurwa, koniec świata.!!

 22. Henry said

  Na wystawie popiersi Bandery w Kijowie zapowiedziano budowę Wielkiej Ukrainy od Karpat po Kaukaz.

  Z ta banderą to naprawdę przeginają. Jak widzę te filmy na których starzy banderowcy, którzy brali udział w mordach na Polakach maszerują z czarno- czerwonym sztandarem to krew mnie zalewa!
  Ciął bym tych skurwysynów tak samo jak oni to robili.

  Jak polskojęzyczni politycy mogą wspierać coś takiego?

  Konus z Pisu już przez cały czas nosi w klapie wpięte flagi Polski i Ukrainy!
  Zamiast zamknąć granice, wojska wysłać w rejon granicy z banderlandem, wstrzymać import ( i tak bankruty za nic nie płacą) to oni miliony na rozwój przesyłają, a studenci z ukr.. mają studiować za free. Jestem pewny: gdyby Putin wysunął im ofertę – ruszymy razem na Polskę, przecież Przemyśl i tamte regiony to wasze, sypnął by trochę $ w ramach pomocy, to te chuje nie zastanawiały by się ani chwil.

 23. u said

  Na temat lidera tej kreciej partii, tego kaczego kupra to juz od dawna mam wyrobione zdanie. Uwazam, ze to najgorszego sortu kanalia na naszym haku politycznym. Najgorszego, dlatego, ze kanalia ustawia sie za patriote, gorliwego katolika, a wiec moraliste, antygenderyste i wabi szubrawiec tymi wabikami – przyglupowy elektorat do poparcia na wlasna zgube tej judasznikowej zgrai, zgrupowanej pod szyldem na ironie „PiS.” A powinni zgodnie z realizowanym programem napisac, ze sa banderowska wtyka, czyli partia pod zasluzona nazwa „Zdrajcy i durnie.”
  Ze, tez takie k……. sie u na s zaleglo to naprawde ciezko zrozumiec, dlaczego wciaz paczkuje, zamiast pod warstwa gnoju sie rozpadac. Dlaczego my jako narod jestesmy tacy i to w dobie internetu i wysypu niezaleznych portali, jestesmy wciaz tacy strasznie durni czy moze naiwni?
  Ja naprawde od czasu kariery tych kreatur na naszej scenie politycznej staram sie ignorowac hiobowe wiesci, z triumfem oglaszane na mendach. Czasami mysle, ze to niemozliwe, ze sie takim pluskwom prognozowane sondaze przekladaja sie na laur przy urnie. Wole wierzyc, ze to szacher macher ustawia ich do wladz, bo przeciez slepy powinien przejrzec na oczy, bo prawda w oczy kluje i prawdziwa poczwara ksztaltuje w miejsce tych co trabia o prawie i sprawiedliwosci.

 24. Zbyszko said

  Ale, jakby nie było… PIS uratował POLSKIE LASY PAŃSTWOWE. Więc jakby na to nie patrzec, robi ten PIS także dobrą robotę. Jak widzimy działa także w obronie rodziny i zycia poczętego, więc może nie jest ten PIS tak do końca zepsuty, tylko może z jednej strony nadpsuty, nadgnity i da się to naprawic?:-)

 25. Antoni said

  Ad. 19 – Czy to tate tej gnidy? Podobieństwo jest bardzo duże. Zna ktoś może jej plemienne nazwisko? Jeśli okazało by się, że ma jakieś chazarskie lub banderowskie pochodzenie, to sprawa byłaby jasna. Nie wierzę, żeby takie ścierwo co jeździ wachlować się i obściskiwać z pijanymi ukropskimi badytami mogło być Polką. I nie chodzi tu tylko o swędzącą tylną część ciała…

 26. Jan said

  Oczywistym jest że w PiS ie jest dużo uczciwych Polaków ale na „dole”
  Zwiedzeni i oszukani, uwiarygadniani przez Rydzyka…i innych naiwnych
  poszukujących mniejszego zła. Mniejsze zło będzie popierac większe zło mimo pozorów walki.Naiwność i amatorszczyzna w konfrontacji z wyjadaczami…

 27. Zdziwiony said

  Ad.18.

  Głos wybitnej socjolog Anny Pawełczyńskiej na temat potomków tychże bandziorów żydowsko-kominternowskich i ich polskich szumowin spod ciemnej gwiazdy zdobyli:

  (…) solidne, wszechstronne i ugruntowane w uczelniach zagranicznych wykształcenie ogólne. Zyskali też specjalistyczne kompetencje w różnych dziedzinach, a także poziom intelektualny i obyczajowy, ułatwiający skuteczne kontakty zagraniczne. Obecnie wielu potomków „dynastii” KPP-owskiej umocniło się na wyższych szczeblach władzy państwowej oraz weszło w skład górnej warstwy kapitalistów, zawłaszczając szczególnie sektor bankowy a także środki masowego przekazu. Przedstawiciele z tej grupy włączyli się do elity finansowej i elity władzy bezpośrednio z PZPR, dzięki „grubej kresce” bądź też pośrednio, poprzez udział w opozycji rewizjonistycznej, której większość działała również w „Solidarności”. Formacja ta nie przejęła po swoich komunistycznych przodkach ideologii równościowej, kontynuuje natomiast takie ich działania, które rozbijają podstawy więzi społecznych.
  Dodać jeszcze warto, iż dzięki znacznie wyższym kwalifikacjom, niż mieli ich ojcowie i dziadkowie, prowadzona przez nich dezorganizacja jest znacznie bardziej skuteczna, gdyż wykorzystuje środki psycho- i socjotechniczne. Środowisko to umie stosować dla swych celów systematycznie, konsekwentnie i fachowo skuteczne metody. W wyniku tego kształtują się różne formy przemocy mentalnej, która w znacznej części zwalnia od konieczności stosowania przemocy fizycznej.
  Dawniej, aby podporządkować opornych, niezbędny bywał terror. Obecnie w liberalnej demokracji można działać przy pomocy indoktrynacji i manipulacji.
  Jakkolwiek propaganda komunistyczna posługiwała się również tymi środkami, dopiero teraz kontynuatorzy podobnej w treściach propagandy – wyposażeni nie tylko w możliwości socjotechniczne, ale również dzięki nowoczesnej technice przekazu – mogą ubezwłasnowolnić społeczeństwo. Zniewolenie umysłu dokonuje się w taki subtelny sposób, że ludzie sterowani przez propagandę, pozbawieni zdolności samostanowienia, nie zdają sobie sprawy z niewoli, w jakiej się znaleźli.
  Z panującą wartstwą rządzącą współdziałają również – lub rywalizują z nią o miejsce w społecznej hierarchii – ludzie wywodzący się z przyśpieszonego awansu społecznego, głównie potomkowie robotników rolnych. Są to przeważnie wnukowie bezrolnych mieszkańców wsi, zatrudnianych dawniej w folwarkach i w zamożnych gospodarstwach chłopskich, później w PGR-rach. Ich rodziny należały przeważnie do zbiorowości nie posiadających ziemi mieszkańców wsi, bardzo słabo związanych z tradycyjną kulturą chłopską. Warstwa ta w społecznej strukturze kraju lokowała się nisko ze względu na dziedzicznie utrwaloną biedę, a także ze względu na bardzo niski poziom oświaty i kultury, którego wskaźnikiem była między innymi liczba analfabetów i wtórnych analfabetów. Warstwa ta, jakkolwiek utrzymywała się z pracy własnych rąk, ze względu na swe duże rozproszenie raczej nie wytworzyła własnej kultury ani nie aspirowała do kręgu miejskiej kultury robotniczej. Niektórym jej przedstawicielom – pod względem stylu życia i braku konsolidujących grupę wartości – bliżej było do miejskiego lumpenproletariatu.
  Część potomków tych rodzin zdobyła nieco wyższe wykształcenie lub specjalistyczne kwalifikacje i włączyła się do „dynastii” współcześnie panującej. Formacja ta jednak w porównaniu ze ”wschodnią” ma słabsze szlify towarzysko-obyczajowe i znacznie mniejsze możliwości włączania się w obieg interesów i przywilejów międzynarodowych. Tym samym szanse potomków ludzi z przyśpieszonego awansu społecznego są mniejsze niż tamtych.
  Zwłaszcza w dziedzinie bankowości, przedsiębiorczości i środków masowego przekazu. W mass-mediach liczą się bowiem nie tylko pieniądze, ale również kompetentny udział w działaniach długofalowych i umiejętność kształtowania korzystnych dla rządzących treści, stanowiących przedmiot indoktrynacji. Obie formacje łączy dążenie do władzy i pieniędzy oraz lekceważenie potrzeb społeczeństwa, przy całkowitym lekceważeniu potrzeb dobra wspólnego, wartości prawdy i zasad etycznych oraz dalekosiężnych celów rozwoju społeczeństwa.

  (Zródło informacji: Anna Pawełczyńska, praca pt. „Głowy hydry”, str. 149-156, Wyd. „Test”, Warszawa 2004).

 28. Boydar said

  Wierzy Pan Zbyszko, że na Łubiance w piwnicy szambo wybiło ?

 29. Piszczała said

  „Ale, jakby nie było… PIS uratował POLSKIE LASY PAŃSTWOWE.” Zbyszko jakiś ty gł..i ;
  to dla żydów te lasy głuptasie- jak już stworzą Judeland na naszych ziemiach.

 30. Cracovia Pany! said

  WpisDU z batalionem „Ajwaj”.

 31. Henry said

  Ukraina- nadużycia i zbrodnie wojenne popełnione przez ochotniczy batalion Aidar w trakcie wojny w Donbasie.
  on: Grudzień 27, 2014

  W oparciu o raport Amnesty International z dnia 08.09.2014

  „To nie jest Europa, tu jest inaczej. Trwa wojna, więc prawo się zmieniło, procedury są mocno uproszczone. Właściwie to mógłbym cię aresztować, nałożyć worek na głowę i pod zarzutem wspierania separatystów, zamknąć w piwnicy na 30 dni”- w ten sposób dowódca batalionu Ajdar przywitał obserwatora z Amnesty International”.

  Ludzie, gdzie my zyjemy? To wszystko dzieje sie przeciez na naszych oczach w Europie.

  Kto popiera zbrodniarzy wojennych sam staje sie zbrodniarzem i jest winny wobec prawa.
  Za kolaboracje z faszystami i SS w czasie II woj. swiat. – kula w leb.
  Jaka roznica dzisiaj ?

  Co za bydlo to wszystko jeszcze popiera??
  Czy posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Maria Gosiewska mysli, ze moze po tym co zrobila chodzic spokojnie
  po W-wie i brac udzial w posiedzeniach Sejmu ?

  Piekne zasady zgnilej i upadajacej do rynsztoka demokrycji w Polsce.

  http://www.amnesty.org/en/library/asset/EUR50/040/2014/en/bb06b5cb-dcb4-4f69-bb3e-c800987676cc/eur500402014en.html

 32. Stary Warszawiak said

  Panie i Panowie internauci wskażcie jedną jedyna partię, która powinna rządzić w Polsce !!!
  Partia powinna być anty-żydowska, anty-ukraińska, anty- komunistyczna, anty-masońska !!!

  Partii być nie powinno. – admin

 33. NC said

  RE 4, 5:
  Mamy przecież Agencję Bezpieczeństwa Wewnetrznego. Posłanka Małgorzata Maria Gosiewska powinna zostać pozbawiona immunitetu, aresztowana i postawiona w stan oskarżenia o zdradę.
  Ech, pomarzyć mozna…

 34. rydzol said

  PIS popiera zbrodnie popierając neofaszystów …

  PIS to lobby banderowców !

  Teraz wiecie na co idą wasze podatki???

  http://www.fakt.pl/polityka/poslanka-malgorzata-gosiewska-odwiedzila-batalion-ajdar,artykuly,513738.html

 35. Siggi said

  Ja w kwestii formalnej.
  Ponieważ przy analizie problemu poszukuje się najbardziej precyzyjnej terminologii słownej,co-niestety czasem- prowadzi na manowce językowe.Trza się trzymać naukowych,pewnych terminów, jednoznacznych w swym wyrazie.Wtedy radiosłuchacz czytając lepiej,prawidłowo rozumie i dalej już nie powtarza tego ,czy nie myli pojęć.
  Wyżej tam słuchacze używają w swoich wypowiedziach takich kategorii jak: prostytutka, kurwa (z łać.qrva).
  Pragnę słuchaczom przypomnieć-uświadomić ,że:
  – prostytutka to fach-zawodowy,
  – kurwa(z łać.qrva) to charakter,
  I to by było na tyle wyjaśnień…

 36. darr said

  No to się nam pani poseł rozochociła z tymi sk…i z ajdaru; tak się dobrze za nasze pieniądze bawiła że nie zdążyła wytrzeźwieć i spóźniła się na samolot.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Awantura-na-lotnisku-Poslanka-PiS-po-jednym-piwie-chciala-wstrzymac-lot,wid,17151007,wiadomosc.html
  W sumie to dobrze że te kurwy (dziękuję Siggi) same się ujawniają.

 37. Bodzio said

  Na zakończenie udanej wizyty:
  Awantura na lotnisku. Posłanka PiS „po jednym piwie” chciała wstrzymać lot
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Awantura-na-lotnisku-Poslanka-PiS-po-jednym-piwie-chciala-wstrzymac-lot,wid,17151007,wiadomosc.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: