Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

300 milionów dotacji od polskich podatników dla ukraińskich firm

Posted by Marucha w dniu 2014-12-30 (Wtorek)

Prezydencki minister Olgierd Dziekoński podczas rozmowy w RMF24 poinformował o tym, że Bronisław Komorowski zamierza przeznaczyć 300 milionów złotych na wspieranie małych, ukraińskich firm.

Prezydencki minister powiedział na antenie radia, że koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości. Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią. To jest coś, co jest poza tą zmonopolizowaną strukturą gospodarki, będącą w tej chwili w rękach oligarchów.

Po drugie, chcemy pokazać tym firmom i tym ludziom, którzy tam pracują, że można w przyzwoity, uczciwy i rzetelny sposób zrobić dobrą międzynarodową karierę finansową [ha ha ha! – admin]. Po trzecie, wreszcie chcemy budować lepsze relacje między polskim rynkiem kapitałowym, polskimi przedsiębiorstwami a firmami ukraińskimi.

Prezydenckie przedsięwzięcie ma objąć tylko małe, ukraińskie firmy zatrudniające od 30 do 250 osób i takie, które posiadają przy tym zdolność technologiczną do zaistnienia na rynku europejskim.

Dzisiejsza sytuacja gospodarcza Polski pozostawia wiele do życzenia. Przedsiębiorcy skarżą się na brak wsparcia ze strony polskiego rządu. Pozostaje, więc zadać sobie pytanie czy rzeczą słuszną jest wspieranie ukraińskiej gospodarki w sytuacji, gdy gospodarka naszego kraju jest w złej kondycji.

http://narodowcy.net

Nawet gdyby Polska była krajem miodem i mlekiem płynącym, bogatym i silnym – popieranie firm z kraju jej wrogiego, wręcz bandyckiego, roszczącego pretensje terytorialne, wyczerpuje znamiona sabotażu polskiej racji stanu. Nie o pieniądze tu chodzi…
Swoją drogą… o jakich oligarchach bredzi hr. Bul? Przecież po obaleniu oligarchy Janukowicza na Ukrainie zapanowała demokracja i sprawiedliwość, a cały naród popiera władze.

Admin

Komentarzy 16 do “300 milionów dotacji od polskich podatników dla ukraińskich firm”

 1. Boryna said

  Nie ma grosza ma leczenie Polkaów, ale jest kasa dla potomków banderowców.

 2. rydzol said

  Bul chyba cię pojebało. Jeszcze k. odpowiesz za to, że wspierasz te banderowskie kurwy, publicznymi pieniędzmi Polaków. Szwindel za szwindlem.

 3. Miet said

  Re.2.
  Jego nie p…ło, on po prostu wykonuje i to w podskokach polecenia jakie mu starsi i mądrzejsi zapodają.
  Jak co roku rozmawiam telefonicznie z rodziną w Polsce, paru jej członków kręci małe biznesiki – wszyscy jak jeden narzekają na brak jakiegokolwiek wsparcia od strony państwa – a wręcz odwrotnie mówią o ciągłych przeszkodach wymyślanych przez lokalnych i centralnych urzędasów.

 4. Kojak said

  Jest to jawnie bezczelny i ordynarnie kryminalny wybryk ! Tak zdecydowanie trzeba nazwac te niesłychanie bandyckie zachowania i wyczyny delkwenta Szczynukowicza ! Kto wreszcie ustali jak naprawde nazywa sie te indywiduom poslugujace sie falszywym nazwiskiem Komorowski ? Ponoc wnuczek czerwonoarmisty ! Czas wreszcie usztalic tozsamosc tego delikwenta !

 5. Plausi said

  Czy może chodzi

  o „300 milionów dotacji od polskich podatników dla” żydowskich oligarchów w krainie U ?

  Jak widać przygotowanie lądowiska dla mieszkańców małego kraiku na BW postępuje dalej. Dodajmy do tego 65 miliardów dolarów haraczu dla Izraleilitów nazwanego fantazyjnie „rewindykacją”.

  Nie ukrywamy naszym wątpliwości, że ktokolwiek poważnie myśli aby kraina U pozostała jako państwo.

  Zbrodnie banderwców, jeśli zostaną w odpowiednim czasie ujawnione i medialnie zaprezentowane, będą znakomitym uzasadnieniem, czem kraina U nie powinna tworzyć żadnego państwa. Planiści z USA przygotowując Majdan byli być może bardziej dalekowzroczni, niż chcemy im to przyznać i nie bez przyczyny powołali do służby banderowców.

 6. 2014/2017 said

  Mnie tam durenki Kraj spod litery U gowno obchodzi. Ale promowanie banderlandu jest to nie po to by na tej kanawie stwierdzic, ze ryzuny z powodu jawnego faszyzmu nie moga miec wlasnej ojczyzny? Sa chronieni tylko po to.by stanowili straż dobrodziejow z tropikow, przed wkurwionymi slowianami (polakami) i innymi nacjami?. Naplywowi beda tymi, ktorzy po prostu zagospoadruja dla siebie ten kawalk ziemi ( niczyjej ), zaprowadza lad i porzadek, dadza nadzieje niedobitkom tubylczym, na stabilizacje POwojenna?,
  Ide o kazdy zaklad, ze taki” desant ” bedzie dla tubylcow zmeczonych wojenka prawie jawnym dobrodziejstwem?. A jak sie sutuacja ustabilizuje – to faszysci znikna tak szybko jak sie pojawili !!!

 7. 2014/2017 said

  A jesli dobrotliwyi gnusny Polaku czytasz powyzsze – to przyjmij do wiadomosci, ze rozpierducha administracyjna w twoim Kraju – nie dzieje sie bez przyczyny?!. Kazdy ale to kazdy – nawet okupacyjny rzad – bedzie lepiej funkcjonwal jak obecna, niby polska klika !!!
  Analogie do POwojennego ladu(?) w obcnej smutnej rzeczywistosci az nadto widoczne. Nieprawdaz ?

 8. morgan said

  Juz nawet nie podlosc Komorowskiego zdumiewa, ale jego blaznowanie ! Chce Ukraincom postawic za wzör upadek drobnego przemyslu polskiego ?!? Przeciez ten idiota ma doradcöw, ktörzy powinni sprowadzic go na ziemie ! Jakim cudem ten falszywy HRABIA /ha ha ha/ ma tak wysokie notowania ?

 9. akej said

  Jak sie okazuje, rzad PRL-bis ma duzo forsy dla banderowcw a Polacy w potrzebie moga sobie przez wieki poczekac na to aby we wlasnym kraju moc miec miejsca pracy oraz godziwe warunki zycia.

 10. plasibo said

  Tych skurwysynów z rządu powinni publicznie rozstrzelać.

 11. Sowa said

  Warto podać link bezpośredni, a nie kopię:

  Prezydent zakłada fundusz inwestujący na Ukrainie. Wartość: 300 mln zł
  Poniedziałek, 24 marca (12:38)
  Polska przeznaczy ponad 300 milionów złotych na wspieranie małych firm na Ukrainie. To najnowszy pomysł prezydenta Bronisława Komorowskiego. Polega na tym, żeby państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego, razem z prywatnym bankiem PKO BP i innymi instytucjami, założyły specjalny fundusz. „To będzie wejście kapitałowe do istniejących firm. Oczywiście po przeprowadzeniu bardzo głębokiej analizy projektów, aktualnego statusu przedsiębiorstwa i możliwej do osiągnięcia pozycji na rynku ukraińskim, ale także europejskim” – mówi prezydencki minister Olgierd Dziekoński. „Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią” – dodaje.

  Czytaj więcej na
  http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-prezydent-zaklada-fundusz-inwestujacy-na-ukrainie-wartosc-30,nId,1363007,strona,5

 12. żaden Brat w WIERZE said

  ten zdrajca KOMUCHŻYDOrUSKI TYLKO UDAJE idiotę.To sprytny i zaplanowany P-R.Większość oglądaczy TW-nu i seriali teleturniejowych się z nim uosabia-jak idiota z idiotą.Pomijając fałszersta sondażowe i pranie mózgu,przez tzw.media stąd to poparcie.ZA to oświadczenie złożone us-RAELSKIEMU AMBASADOROWI gdzie komuchżydoruski gada że sprzeda lasy i da żydom pieniądze (wikileaks)powinien po 10 minutowym procesie stanąć przed plutonem egzekucyjnym.Podobnie jak za to o czym wyżej.Amen.

  http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
  pkt.6

 13. Ukraincy ZABILI 300 ty. Polaków aby przywłaszczyc ziemie i majątek Polaków! said

  Do tych ZRABOWANYCH majątków Polakom przez ludobójców OPRAWCÓW banderowców zabijaków ukraińców ten anty-polski BŁEZEN b.komorowski razem ze swoją banderowską złodzejską przestępczą bandą, DODATKOWO WYNAGRODZI dzisiaj nazistów ukrainskich gotówką ZABRANOM polskiemu podatnikowi.

  wnuków tych ukraińskich oprawców Takiego BŁAZNA anty-polskiego „komorowskiego” ten głupi MOTŁOCH w wolnych „wyborach” wybrał, który ich reprezentuje jako „prezydent Polaków” … o ZGROZO jak te lemingi zamieszkali w tym bagnie III RP wykołowani przez żydowskie i niemieckie media-propagandę.

  Właśnie wczoraj naziole ukraińscy, potomkowie tych co teraz PRZYWŁASZCZYLI sobie polską ziemię oraz majątki po wyrżniętych i wydziabanych Polakch wczoraj radośnie świętowali WYMORDOWANIE Polaków oraz urodziny tego OPRAWCY bandery, który zaindagował nazistów ukrańskich do WYRŻNIECIA Polaków:

 14. rydzol said

  Ten smoluch banderowski swego czasu ukrów także wspierał, a teraz także jego ukropski braciszek

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10891920_921627724538596_6800589191018378866_n.jpg?oh=dd0997f485d3a25c573bca96d2347ff6&oe=5527E693&__gda__=1425647951_1d766b3940970a0f0891654cc02510af

  No to w ślinę! i hejta!

 15. Peryskop said

  Re 11
  Dzięki Sowa za rozsądne podejście do sprawy, która śmierdzi podpuchą, jako że ta propozycja jest datowana 24 marca (chyba 2014), a więc dawno.

  Po drugie – nikt z dyskutantów (ani kukiełek) nie podjął kwestii czy tego rodzaju „pomysł” o podanej wartości leży w kompetencjach urzędu Prezydenta RP.

  Po trzecie – nikt w ferworze nie zapytał czy „pomysł” bula został zrealizowany przez BGK i PKO BP ?

  Po czwarte – gdzie jest Bo(ż)ydar śledzący jak J23 ?

 16. Boydar said

  Piję sylwestrową wódkę, i to jeszcze trochę potrwa. A po pijaku nie komentuje; zajmę się Tobą, jak strzeźwieję lekko.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: