Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pieniędzy dla Ukrainy nigdzie nie ma

Posted by Marucha w dniu 2014-12-31 (Środa)

[Drukarenka FED-u się zepsuła? – admin]

W 2015 roku przed Europą stoją trzy główne wyzwania: rozwiązanie kryzysu na Ukrainie, powrót do dobrych relacji z Rosją, a także niedopuszczenie do poluzowania w Europie polityki monetarnej, uważa prezydent Europejskiego Laboratorium Prognozy Politycznej Marie-Helene Caillol.

Pani Caillol, wielu zastanawia się, czy Unia Europejska może odzyskać zaufanie w oczach jej członków? Czy uda się znaleźć sposób, aby rozwiązać kryzys gospodarczy i czy zostaną poprawione stosunki z Rosją?

W rzeczywistości te kwestie są ze sobą powiązane: jeśli UE nie zatrzyma antyrosyjskich sankcji, które duszą zarówno gospodarkę Europy, jak i Rosji, to w rezultacie Unia Europejska nie będzie w stanie oprzeć się pokusie, aby wydrukować nowe pieniądze do opłat swoich rachunków. Ukraina udowodniła swoją „dobrą wolę” w sprawie przeprowadzenia reform wprowadzając do swojego rządu Amerykanów i Litwinów, mając w ten sposób nadzieję na zmuszenie MFW do sypnięcia groszem.

Być może Poroszenko w końcu zaczyna rozumieć: pieniędzy dla Ukrainy nigdzie nie ma – ani w MFW, ani w USA, ani w Europie. Eksperci MFW właśnie co opuścili Ukrainę stwierdzając, że krajowi brakuje 15 miliardów dolarów, ale nie wyodrębnili dla niego ani centa.

Marie-Helene Caillol

Wspomniała Pani o Ukrainie. Czy to możliwe, aby uniknąć bankructwa tego kraju?

Wydaje się, że problem znalezienia pieniędzy, aby uniknąć bankructwa, które po raz kolejny grozi Ukrainie, musi rozwiązać Europa. Musi ona znaleźć dużo pieniędzy, pieniędzy, których ona nie ma. Chyba że można je wydrukować. Wbrew temu, co słyszymy, problem poluzowania polityki pieniężnej dla Europy zdecyduje nie deflacja [nie rozumiem zdania – admin].

Wszystko jest bardzo proste, jak w przypadku USA. Jest to łatwy sposób, aby zapłacić rachunki na które nie ma już środków: wydatki na Ukrainie (32 miliardy), rachunek Grecji (245 miliardów), rachunek za zatrzymanie prac nad projektem Gazociąg Południowy dla Francji, Włoch, Niemiec, Bułgarii, Austrii i wszystkich innych krajów uczestniczących w projekcie (wartość nieznana). Następnie jeszcze rachunek za „Mistrale”, za które Rosji trzeba zapłacić karę umowną – 2 miliardy dla Francji nie licząc prowizji. I, naturalnie, koszty wynikające ze spowolnienia wzrostu gospodarczego spowodowanego przez przerwanie handlu ze wschodnią częścią świata.

Jakie zaś będą konsekwencje dla Europy?

Japończycy z niecierpliwością czekają na europejskie poluzowanie polityki monetarnej, aby zrezygnować z analogicznej własnej polityki i pozwolić swojej walucie złapać tchu. Rynki finansowe z niecierpliwością czekają na ten krok – aby nadal żonglować chciwie pochłanianą przez nie nadmierną masą pieniędzy. USA z niecierpliwością czekają na poluzowanie – aby nieznacznie opóźnić wznowienie analogicznych środków.

Jednak podobne poluzowanie polityki monetarnej doprowadzi do upadku euro rozpoczynając kolejną rundę inflacji, pozbawiając ubogą ludność Europy tej małej butli z tlenem, którą jest deflacja. To całkowicie zakłóci funkcjonowanie strefy euro i UE i zmusi kontynent do wpadnięcia w kieszeń strefy dolara. To będzie swobodny spadek, być może przywiąże on euro do dolara.

Czy istnieją inne, bardziej optymistyczne scenariusze?

To wygląda na obłęd uciekać się do takiego scenariusza, przecież aby uniknąć go wystarczy po prostu znieść antyrosyjskie sankcje. To nie jest szczególnie trudne, tym bardziej w obecnej sytuacji, kiedy Poroszenko, jak i we wrześniu 2014 roku, nieustannie powtarza, że zawieszenie broni jest przestrzegane, a prezydent Putin wykonał gest dobrej woli rezygnując z projektu „Gazociąg Południowy”, wobec którego z niezrozumiałych powodów zaciekle występowała Komisja Europejska.

Do wznowienia dialogu między Europą a Rosją wszystko jest gotowe. W chwili obecnej istnieje realne zagrożenie niewypłacalności dwóch państw – Ukrainy i Grecji. W obecnym stanie strefa euro nie będzie w stanie wytrzymać takiego ciosu. Jednocześnie na Bliskim Wschodzie mogą zmaterializować się nowe linie napięcia, które naprawdę mogą pogorszyć już niezbyt dobre stosunki między Europą a Rosją.

http://polish.ruvr.ru/

Komentarzy 14 do “Pieniędzy dla Ukrainy nigdzie nie ma”

 1. lopek said

  „Wbrew temu, co słyszymy, problem poluzowania polityki pieniężnej dla Europy zdecyduje nie deflacja [nie rozumiem zdania – admin]”.
  Koniec cytatu.
  Zlikwidowanie deflacji może nastąpić poprzez dodruk pieniądza. Tutaj dodruk nie będzie inspirowany deflacją a „ratowaniem” Ukrainy kosztem okradzenia poprzez wspomniana inflację – Europejczyków.

 2. Filo said

  Pieniedzy dla Ukrainy nie ma? Kto to powiedzial??

  360milionow na wsparcie ukrainskich przedsiebiorstw
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/360-milionow-zl-na-wsparcie-ukrainskich-przedsiebiorcow-2014-12

  Mamy nawet pana doktora z cudownym srodkiem na leczenie Polakom ran:

 3. syoTroll said

  ad 1. Racja, o to w zdaniu prawdopodobnie chodziło. Ale samo zacytowane zdanie z artykułu, jest nieco zagmatwane z powodu stylu lub/i błędów interpunkcyjnych.

 4. Maverick said

  Ruch ideologiczny, który nazywa się neokonserwatywny jest mały, ale silnym i bardzo niebezpiecznym. Och, a jej członkowie nie lubią lewrockwell.com .

  Założona przez zwolenników Trockiego, który im się podobał, ale Stalin już nie, który zabił Trockiego. Ci intelektualiści lewicowi teraz udający konserwatywne ruchy w Partii Republikańskiej. Jak do cholery to się stało?

  Po prostu zastosowali taktykę wyciągniętą z bolszewizmu, aby najpierw stać się lewackimi-liberałami, a następnie przechcić na konserwatystów. Maski były bardzo skuteczne, ale jednocześnie nie są tak ważne, neoliberałowie (Demokratyczna odmiana neokonserwatystów), mają największy wpływ w GOP niż
  większość zwykłych republikanów nie utożsamiających się z neoconami do których należy miedzy innymi McCain.

  http://www.informationclearinghouse.info/article35106.htm.

  Czyli sa w obu partiach w USA. Skłócając społeczeństwo amerykańskie i duracząc jak to teraz jest testowane na Polakach.

  Od czasów Reagana, zwłaszcza, oraz ich niemal całkowitego zwycięstwa pod Bushem II, neokonserwatyści wywarli ogromny wpływ nie tylko w polityce, ale w środowisku akademickim i w mediach.

  Ich strategie nie są już jawnie socjalistyczne, ale rzeczywiście promują kapitalizm sterowany przez rząd, a nie free market kapitalizm. Ale ich wiara w światowe imperium, nieustanne wojny, państwo policyjnego, big brothera który wszystko wie o tobie z centralną bankowością włącznie, całkowity nadzór władzą wykonawczą. Teraz jednak, dzięki nim, to się nazywa Republikańskiej konserwatyzm.

  Poniżej nieskorygowane i są małe literówki, musze wyjść z domu poprawię

  Następnym razem.

  Jednym z pierwszych neokonserwatyzmów był Leo Strauss, wielbiciel totalitarnego Platona. To ci którzy, zza kulis, by umieścić pomysły neokonserwatystów w praktyce posuną się do wszystkiego nie tylko poprzez machinacje i „Noble Lie” (potrzebne oszukania pionków i zmuszenia ich do ślepego posłuszeństwa), poprzez włączanie do swoich zagrywek organy wywiadowcze przygotowujące iście orwellowskie bajki dla parobków.
  Tak wiec wymyślili historyjki o Uranie z Nigru, które Saddam Hussein miał produkować aby wystrzelić na Chicago i na Nowy York. Teraz tworzą bajki o Ukrainie, Syrii a ciemnota wszystko kupuje.

  Neocony zawsze byli przyjaciółmi CIA.

  Kim są te neocony pragnące światowej dominacji? Postać zmarłego Irwinga Kristol -a można uważać za ich ojca chrzestnego. Bill Buckley był również ważną postacią. Dzisiaj zaliczyć do nich Trzeba Bill Kristol, John McCain, Charles Krauthammer, and Sean Hannity.

  Kontroluja media i periodyki od NY Times, do National Review, wydziały uniwersyteckie. i nie zapominajmy o sponsorujących ich bilionerów.

  Mimo wielkiej dominacji politycznej neocony przezywają permanentne zestresowanie jak pchły na rasowym psie ze mogą zeskrobane z jego futerka.

  Jak puder na pchły są dla nich poglądy wolność głoszone poprzez Rona Paul-a, czy Murriego Rothbar-a.
  Ron Paul jest mistrzem ostrzegania przed zapędami neoconów.

  Neocony budują swoją ideologię na kłamstwach mimo doby informacyjnej,
  i pragną stworzenie jednego światowego rządu.

  Dla nich nie istnieją ideje wolności, pokoju, ludzkiej przyjemności życia, uczciwych pieniędzy, czy tez prywatnej własności. Ad wykują potrzebę wściekłego rządu, drapieżnego rządu który rządzi nami jak cywilizacją niewolniczą. Dla nich nie istnieje wolny handel z wszystkimi , nie sztuka pokoju ale dominacji siła militarna nad słabszymi krajami. Ich cywilizacja jest cywilizacja śmieci z ich broni śmierci nowoczesnej machiny wojennej.

 5. boy said

  Niech Tonald Dusk wycofa trochę złota z tajnych kont izraelskich i przeznaczy je na pomoc bratniej Ukrainie.Stać go na taki gest.

 6. awkzim said

  Chciałem zwrócić uwagę na dwa, moim zdaniem istotne czynniki, a nie ujęte. Pierwszy z nich jest następujący: pieniądze dla Ukrainy, po wyjściu z Gazociągu Południowego, będą musiały się znaleźć. Europa będzie gazowo uzależniona od fanaberii Ukrainy, która ma wprawę w podkradaniu gazu. Drugi problem to Francja. Pani Caillol delikatnie wspomina o 2 mld EUR. Czytałem o różnych kwotach począwszy od 2 mld do 7 mld EUR. Kolejny czynnik to konieczność zwrotu już zapłaconej kwoty czyli następny 1 mld EUR. I na koniec prawdziwa perełka, Hindusi zagrozili odstąpieniem od kontraktu na Rafaele ( około 20 mld EUR ) w przypadku niedostarczenia Mistrali Rosji. Może być tak, iż straty Francji będą spore.

 7. Kojak said

  W sumie w tym artykule nie ma zadnych sensownych tresci ! Wiadomo było od poczatku ze Ukraine trzeba zlupic i osadzic swoich bandytow i zlodzieji u wladzy ! Nie chodzilo im absolutnie o zadne kroki cywilizacyjne w stosunku do Ukrainy jak i Ukraincow ! Janukowycz nie wyrazil zgody na akces do Uni Jewropejskiej nie dlatego ze byl zacietrzewiony ideologicznie tylko dlatego ze oferta Uni w stosunku do Ukrainy nie zawierala zadnych sensownych korzysci dla Ukrainy ! Teraz widac bandytow i zlodziej z Juni Jewropejskiej w calej krasie ! Krol jest nagi ! Junia JewrOpejska jest tworem zbankrutowanym ekonomicznie ,ideologicznie i moralnie !Ten odrazajacy twor jest trupem i prowadzi Europe na cmentarz cywilizacyjny !!!

 8. Henry said

  Taka jest niestety prawda Panie Kojak,
  Polska bedzie pierwsza co wejdzie na ten cmentarz, bo ma swoich ludzi co wskazuja szybka droge na ten cmentarz.
  Swoi ludzie u steru, a smycz jest pewna i silna.
  Taki jest jest plan.

 9. Siggi said

  ŚWIĘTE słowa :
  – wystarczy kliknąć-

  https://scontent-b-lax.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s480x480/10897939_1244238245644862_8750585411344190880_n.jpg?oh=4771371b21c0338d0d9353e260792e73&oe=55451FAB

 10. revers said

  Jaceniuk zapewnia ze po pelnowprawnym wejsciu do UE i NATO, jego kraj stanie sie wzorowym gospodarstwem dla reszty unijnych landow, czy tycu starych z pierwszej 5-tki, czy 12-nastki z gwizdkami, czy uni z wschodnimi koloniami rozszerzonej do 29 prowincji.

 11. Ad.9: trudno uwierzyc ze Dominique Strauss-Kahn wypowiedzial te slowa. Dlaczego nie ma zrodla? Wedlug mnie to jest sfabrykowana skladanka.

 12. Siggi said

  &-11,La Reine Toronto,
  To nie kwestia wiary.Różni różnie mówią,a te kilka zdań mógł on powiedzieć. Że on francuski Żyd urodzony w Maroko nie ma żadnego znaczenia.Był i jest znany w świecie jako spec od tzw.światowych finansów.Podstawili mu dziewczę,która wykonała płatną usługe erotyczną jamą gębową, co strasznie przepłacił.Udział w tym mieli „sami swoi” i go załatwili na …amen.Często tak bywa między wpływowymi Żydami.

  Zachęcam posłuchać pani adwokat z Kieva jak ocenia to co się dzieje na UA. Mówi po rosyjsku miejscami po ukraińsku.Ukrainka-absolwentka wydz.prawa uniwersytetu w Moskwie.

 13. Ad.12: Dziekuje Panu i poslucham. Szkoda ze mezczyzni sa tacy naiwni a on taki zasluzony globalista i tez zostal zniszczony bo mial inne zdanie. Nie pamietam juz o co poszlo ale narazil sie i koniec.
  Wiem ze kreca o nim film.
  Joan Rivers tez przyplacila zyciem krytyke pary prezydenckiej.
  Chazarska mentalnosc i tyle.

 14. revers said

  Tubylcy tez zaplaca masowymi mordami. pod roznymi akcjami zdrowotnymi obama-usrael care
  lub inne euntanazje techologicznie zawansowane.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: