Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Oto idą dwaj folksdojcze

Posted by Marucha w dniu 2015-01-03 (Sobota)

„Popatrz matko, popatrz ojcze! Oto idą dwaj folksdojcze. Co za hańba, co za wstyd! Jeden Polak, drugi Żyd.”

– Taki okupacyjny wierszyk cytował mi w swoim czasie „Pan Brat”, czyli ś.p. mecenas Stanisław Szczuka. Kto by pomyślał, że w 70 roku od zakończenia pierwszej okupacji niemieckiej, ten wierszyk zacznie znowu nabierać aktualności i to w dodatku – precyzyjnej? Ciekawe, że znowu dzieje się to za sprawą Żydów, a konkretnie – za sprawą żydowskiej gazety dla Polaków, która na tym etapie z jednej strony nie pomija żadnej okazji, by dokuczyć mniej wartościowemu narodowi tubylczemu, a zwłaszcza – jego katolickiej części. Wprawiają się w tym zwłaszcza kandydaci na szabesgojów, którzy – jak przypuszczam – na polecenie ścisłego redakcyjnego sanhedrynu – nieubłaganymi palcami dźgają tubylczych katolików w chore z nienawiści oczy – ostatnio za „obżarstwo”, któremu mają się oni oddawać z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Kto oryginalniej skrytykuje znienawidzoną katolicką część mniej wartościowego narodu tubylczego, ten ma większe szanse powiększyć rezerwę kadrową kandydatów na autorytety moralne – oczywiście jeszcze nie teraz, tylko w przyszłości, w miarę wykruszania się aktualnych karnych szeregów. Naturalnie sanhedryn nawet nie próbuje ręcznie wszystkim sterować, powierzając wiele burgrabiowskich czynności potomstwu świętych rodzin, np. pani red. Dominice Wielowieyskiej – bo nikt tak gorliwie nie wysługuje się sanhedrynowi, jak potomstwo świętych rodzin.

Tedy debiutujący szabesgoje z jednej strony nieubłaganymi palcami dźgają katolicką część mniej wartościowego narodu tubylczego w chore z nienawiści oczy, pryncypialnie wytykając jej „obżarstwo” i to w dodatku – żywnością nie pochodzącą z uboju rytualnego, a z drugiej strony – brak należytego entuzjazmu do książek, a zwłaszcza – do filmów opowiadających o przygodach rozmaitych Żydów i Żydówek.

Kiedyś był rozkaz, by entuzjazmować się utworem pani reżyserowej Agnieszki Holland o problemach młodego Żyda z Hitlerjugend ze swoim napletkiem, no a znowu teraz obraz o Żydówce, która odkrywa swoje pikantne korzenie za sprawą upiornej stalinówy, wzorowanej ponoć na Helenie Wolińskiej, co to najpierw tresowała mniej wartościowy naród tubylczy do komunizmu, by potem z bezpiecznej Anglii obszczekiwać go za antysemityzm.

Film ten jest polskim kandydatem do Oskara za sprawą komisji przy Ministerstwie Chałtury, w której zasiada co najmniej trójka Żydów i jeden pan Żydowicz. W tej sytuacji chałturnicy-folksdojcze jeden przez drugiego piszą i kręcą w nadziei, że ktoś wreszcie ich zauważy. Tak było i za pierwszej komuny, co zresztą odnotował poeta: „A na końcu paniusie idą a piszą. Piszą, piszą i piszą. Piszą, piszą i piszą. Piszą piszą i piszą. Piszą i piszą.”.

Mechanizm jest taki sam, jaki kiedyś, kiedy bywało: „w Poroninie na jedlinie wiszą gacie po Leninie. Kto chce w Polsce awansować, musi gacie pocałować”. Teraz etap oczywiście jest inny, więc i rozkaz różni się w szczegółach, ale mechanizm jest ten sam: jeśli ktoś chce awansować, musi Żyda pocałować – wiadomo w co.

Amatorów nie brakuje, więc już sama ta obfitość byłaby dostatecznym znakiem czasu, a cóż dopiero, gdy w Warszawie rozkręca swój biznes Muzeum Historii Żydów Polskich, na które Ministerstwo Chałtury nie szczędzi forsy. Od razu widać, że szykują się wielkie zmiany, a kto pierwszy je wyczuje i się do nich akomoduje, ten zostanie Gierojem Judeopolonii.

Od dawna bowiem mamy do czynienia z koordynacją niemieckiej i żydowskiej polityki historycznej, której celem – ze strony niemieckiej – jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za ekscesy II wojny światowej, a ze strony żydowskiej – w miarę zdejmowania jej z Niemiec – przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, na którego została wytypowana Polska. Stąd oskarżenia – najpierw o „bierność w obliczu holokaustu”, później, tzn. w roku 2001 – o „współudział” a wreszcie, w roku 2011 – już po wizycie in corpore rządu premiera Tuska w Izraelu – oskarżenie o „sprawstwo”.

Tej koordynacji towarzyszą z jednej strony roszczenia majątkowe, których realizacja doprowadziłaby do ekonomicznej i politycznej dominacji Żydów nad mniej wartościowym narodem tubylczym, a z drugiej – nieustająca ani na chwilę kampania oskarżania narodu polskiego o „antysemityzm” i wszystkie inne przywary – w czym celuje nie tylko piąta kolumna tworząca środowisko „Gazety Wyborczej”, ale również liczne rzesze folksdojczów, którzy za ekspektatywę listka do wieńca sławy obrzygują i obsrywają współobywateli wydzielinami swego ducha twórczego. A więc znowu „dwaj folksdojcze – jeden Polak, drugi Żyd”.

Sprawa nabiera jeszcze większej aktualności w związku z wysadzeniem w powietrze przez prezydenta Obamę politycznego porządku lizbońskiego z roku 2010, który ufundowany był na strategicznym partnerstwie NATO-Rosja, wspierającym strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie. Ponieważ po wysadzeniu w powietrze porządku lizbońskiego, sytuacja w Europie Środkowej znowu stała się płynna, prezydent Obama kusi Naszą Złotą Panią z Berlina do porzucenia strategicznego partnerstwa ze złym Putinem.

W sytuacji, gdy ambasador Stephen Mull oznajmia, że USA nie tylko nie będą wycofywały wojsk z Europy, tylko swoją militarną obecność tu wzmacniały, w odległą przyszłość oddala się również doktryna „europeizacji Europy”, tedy przed Naszą Złotą Panią stoi wybór: czy trzymać się strategicznego partnerstwa z Rosją, czy też plunąć na nie i wziąć udział w amerykańskiej krucjacie przeciwko Moskwie. Za kontynuowaniem strategicznego partnerstwa przemawia coraz mniej atutów, podczas gdy za krucjatą, w ramach której USA wojowałyby z Rosją niemieckimi rękami, co przemawia?

Myślę, że Niemców mogłoby udelektować tylko jedno: zgoda USA na powrót do granicy z 31 grudnia 1937 roku, z jednoczesnym ufundowaniem Judeopolonii na resztówce obecnego polskiego terytorium państwowego – bo to zablokowałoby z góry wszelkie polskie protesty. Decyzja jest w niemieckich rękach, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że żaden z tubylczych Zasrancen nie ośmieliłby się pisnąć słowem.

Zresztą pomyślmy sami – po cóż właściwie na większości, jeśli nie na wszystkich polskich uniwersytetach, utworzono kierunki judaistyki? Na jakie zatrudnienie liczą ich absolwenci, jeśli nie tłumaczy, tubylczych administratorów i torturantów?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 56 do “Oto idą dwaj folksdojcze”

 1. wi42 said

  Dobra ocena i z humorem – aby jednak prognozy się nie zisciły.

 2. revers said

  Zgadza sie po UJ, UW czas na inne polinskie uczelnie nauki jezyk hebrajskiego i jidish.zwlaszcza ten ostatni swietnie nadaje sie do kolejnej germanizacji terenow tubylczych, lub czasowo administrwwanych.

  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13706618,Judaistyka__Nowosc_na_Uniwersytecie_Wroclawskim.html

  do tego masowe, maszynowe odtwarzanie literatury hebrajskiej, jidish a spadnie polska literatura do roli makulatury.

  http://www.judaistyka.uni.wroc.pl/judaistyka/index.php

  inni moga probowac awansu spolecznego. kultowego przez studiowanie judeaistyki na najbizszym na zachodzie uniwersytecie FU w Berlinie.

 3. adsenior said

  Pan Stanisław jak zwykle celnie i z humorem przedstawia rzeczywistość.

 4. veri said

  Obserwujac scene … szabesgoj to chyba jest jeszcze cos gorszego niz sam Zyd !

 5. Birton said

  n/t ekshumacji na tak zwanej Łączce na Powązkach Wojskowych , gdzie ponad 280 osób zostało pochowanych skrycie przez komunistyczny aparat terroru w latach 40. i 50. XX wieku, słyszałem w autobusie następującą rozmowę (siedziałem tyłem i nie widziałem rozmówców – mężczyzna mówił , kobieta przytakiwała) „NARESZCIE ODKRYJĄ OFIARY TERRORU, ALE TO PRZECIEŻ NIE ŻADEN KOMUNISTYCZNY TYLKO ŻYDOWSKI TERROR W POLSCE POWOJENNEJ , CZYLI WIELKIE I ZAPLANOWANE ZBRODNIE ŻYDOWSKIE NA NARODZIE POLSKIM, NA OGROMNA SKALĘ, BO SĘDZIAMI, PROKURATORAMI BYLI ŻYDZI, CAŁY APARAT UB BYŁ W RĘKACH ŻYDOWSKICH, OPRAWCY TAK SAMO TO W WIĘKSZOŚCI ŻYDZI . PAŃSTWO IZRAEL JAKO SPADKOBIERCA WSZYSTKICH ŚWIATOWYCH ŻYDÓW POWINIEN ZWRÓCIĆ POLSCE ZA TE ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM PONAD 250 MILIARDÓW. TO SĄ ZBRODNIE ŻYDOWSKIE I TERAZ PO EKSHUMACJI BĘDZIE NARESZCIE JAWNY NA TO DOWÓD. JAK DOBRZE, ŻE SĄ TE EKSHUMACJE”. Tak usłyszałem ale nie wiem, kto mówił, bo siedziałem tyłem

 6. Ozdrab said

  Redaktorze, pisze Pan jak jest, przyczepić się w meritum nie ma do czego, ale takie jedno drobne pytanko, które mi spokoju nie daje: Skąd u Pana ten zwrot o 540 stopni?

 7. veri said

  „Obzarstwo” – trudno trafic za tym ich prop-agitem. … w czasach komuny to swiateczne obzarstwo bylo eksponowane jako jedna z miar dobrobytu w PRL-u. 🙂

 8. NICK said

  Ad (6). P. Ozdrab. Ciągle zadaję takie pytania a, nawet, odpowiedziałem na nie, wielokrotnie. HUK.

 9. wi42 said

  @6 O

  ” Redaktorze, pisze Pan jak jest,……….Skąd u Pana ten zwrot o 540 stopni?”…
  Po pierwsze pisze Michałkiewicz, po drugie eseje Michałkiewicza były tutaj zamieszczane od zawsze, po trzecie, jeżeli Pan chce ująć wypowiedź matematycznie to bardziej popisowo będzie określić zwrot o 36540 stopni.

 10. Lily said

  Wyzsza Szkola Filologii Hebrajskiej w Toruniu,zaczela dzialalnosc w 2009 r. Sam JPII zwany”Karol wielki” przez swoich,mial w tym udzial,o czym informuje strona W.S.F.H

 11. Ex said

  Baba-Herod w Warszawie, Judejczycy w polskich lasach, a Niemcy znowu w Poczdamie – St. Michalkiewicz

 12. NICK said

  P. Wi42. Pan nie zrozumiał. Tych stopni. 540-stu.
  A, to, od,zawsze… .
  Znam Pana i cenię.
  Pozdrawiam.

 13. wi42 said

  @11 Nick

  Rozumiem tyle, że 360+180 =540 t.j równoznaczne 360xN + 180 , a chodzi o 180.

 14. Ozdrab said

  Nie znajom się ludziska na finezyjach. Po co zaraz z grubej rury i 36540 stopni celsjusza?

  Niech zatem i tak będzie…

  Nie chce misie rozwlekać wątku, tłumaczyc, potem się dawać wciągać w sofistyczne dyskursa, a to, żeby Gajówki nie zaśmiecać. Pisałem ongiś do Redaktora z zapytaniem dośc rzeczowym, odpisał zaraz, również zresztą rzeczowo, że nie muszę wcale sytuacji rozumieć, a mam czytać, co on ma do powiedzenia. (było to jeszcze przed Zwrotem). Przecież czytam, bo gdybym pisal do niego nie czytając, to bym wyszedł na gypka i mąciciela, nieprawdaż.

 15. Ozdrab said

  Wi42. Odpowiedział Pan na retoryczne pytanie dokładnie odzwierciedlając sytuację. Bo pisze Michałkiewicz. Gdyby na ten przyklad moje skromne ja napisało coś w takim stylu, to ono, to moje mianowicie skromne ja, znalazłoby się najprawdopodobniej Bardzo wkrótce w towarzystwie ś.p. doktora Ratajczaka.

 16. wi42 said

  @14, 15 O
  ” Po co zaraz z grubej rury ….” mam nadzieję, że Pana nie obraziłem – było to troche humoru opakowane odrobiną matematyki

 17. NICK said

  Ładnie wyłuszczone, P. Ozdrab (15). B. ładnie.
  No ale przyjąć do wiadomości, że P. Michalkiewicz jest „pod ochroną”? Trudne… .
  N-ta kolumna.

 18. Ozdrab said

  Ja? Obrażać się? Za kogo Pan mnie ma?

 19. Ozdrab said

  Niekoniecznie przyjąć do wiadomości. Na dzień dzisiejszy jedynie dopuścić taką możliwość.

  (robiom nas jak chcom…)

 20. NICK said

  Dopuszczałem od lat kilku. HUK.
  Dobrej nocy.

 21. Siekiera_Motyka said

  Rafałek znalazł prace.

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/protest-mieszkancow-przeciw-golgota-piknik-w-bialymstoku/

 22. vigil said

  Czytalem ten artykul u St. M. zanim go pan tu zamiescic. Rzeczywiscie dobry wyrazajacy sedno.
  Ja mam pytanie i nie wiem gdzie go zamiescic wiec zamieszczam tutaj dla Ciebie panie Gajowy;
  Czy znasz ten portal i co o nim myslisz?
  http://opolczykpl.wordpress.com/

 23. RomanK said

  ad 15…a to zrobilby pan pieknie -czyn heroiczny! Jako nieboszczyk bylby pan prawie swietym…
  To nic, ze za zycia zadne patriotyczne gremia nie daly mu roboty..poza strozowaniem.. i to na chwile…
  Pan Stanislaw jedzie z grubej rury…oczywiscie daje przyklad innym i pisze prawde….
  Szkoda ze 20 lat za pozno….
  Po Ostatnim zajezdzie na Czechoslowacje..Homolka Milos, jak tylko wypil piwo klal wszystkich…tych z StB najwiecej..po imieni i z nazwiska:
  = Hmolka ne bresz bo te veznom….naco Homolka radosnie oznajmial…
  A ja to mam v perdeli…ja mam rakovinu……

 24. galaszek said

  „Oto idom zwei folksduetsche……..”?….. czy to przez pszypadkiem nie -ein is Iceek!!!!…. zwein – is Moische……co za hanbel!?….jakie wstydło !!!…..jeden żyd a drugie – zydło!…….. nu!?….. ja moszy zakonczy na tego dwojka zydow bo jakby zacząlem wyliczac wszystkiego folkdojsze z gatunek- Mojsze…… to jaby muszal napisac ksiazek jak Pana Tedeuscha – Micka Adamowicza

 25. Zen said

  Witam ,
  Odnosnie poliityki przyzwolenia USR – Niemcom na przeniesie granic sprzed Konca IIWS. PO Co mieliby to robic – Polska jest juz podbita ekonomicznie I kulturowo, w kraju nie rzadzi nikt. Polecenia sa wydawane z biorek w Brukseli, Berlinie, londynie , NYC. Po co ,,Niemcy,, mieliby sobie Brudzic rece przepychankami z Polakami jak Polacy Sami placa Za swoja okupacje drenazem kapitalu Za granice, ktory trafia do osrodkow decyzyjnych ,,nam,, wrogich Panstw !

 26. NC said

  Re 25, Zen.
  Też tak sądzę. Po co iść na Moskwę, kosztem życia, majątku i być może istnienia państwa, jak pokazuje historia niemieckich wypraw na wschód, skoro można osiągnąć cel krok po kroku.

 27. Zen said

  2 sprawa:
  Odnosnie debaty politycznej w Niemczech o zmianie kierunku poliityki z prorosyjskiej na pro – USraelska. Jakie to bedzie mialo zneczenie dla Polski oprucz sankcji ekonomomicznych Od Rosji ? Zadne! Polacy I tak nie bede w stanie odzyskac swojej gospodarki I poddanstwa politycznego bo nie maja na to wplywu przez Warszawe. W Warszawie nie przebija Sie przez zainstalowana agenture zydowskich klakierow na uslugach elity banksterow. Zreszta nawet jesliby zaistniala taka mozliwosc to I tak nie ma zadnej polskiej struktury zdolnej do tego ….

 28. NyndrO said

  Ad 26.* Dokładnie.Panie Zen.Polacy i Polska są w tym momencie traktowani,jak domki (no ewentualnie jeden hotel) postawione w „Eurobusiness”.I przecież nie bez powodu.Ja nawet te gnidy,które totalnie rozporządzają „Polską” rozumiem.Co one się będą podniecać-są poważniejsze sprawy.Polskę,jak to Polskę,się zgwałci z przyzwoleniem jej nadzorców…A Polacy…..Polacy…co to był kiedyś za Naród.No ale go już nie ma,także jedziemy.* Coś takiego pewnie jest..

 29. Filo said

  O czym nader rzadko sie teraz wspomina, ze w czasie II-ej wojny swiatowej tylko DWA narody nie uformowaly jednostek SS.
  Byli to Polacy i Czesi.
  Byly wiec i litewskie, i lotewskie, i belgijskie, ukrainskie i charlemagne oddzialy SS.

  Teraz tym wszystkim SS-manom odwdziecza sie radosnie spelnione marzenie Hitlera: Zjednoczona Europa.
  Polska jak widac idzie do kolejnego odstrzalu.

  Przy pomocy nanowouformowanych oddzialow SS.

 30. NyndrO said

  Panie Filo,Pan ma większy i dokładniejszy ogląd.Ale co Pan powie,że np. teraz nie ma belgijskich oddziałów SS na ukrainie,a polskie są?To mi się wydaje jest dość płynne.Tu by się trzeba odnieść do tego,co mówi Pan JO o Polskości.Ja kiedyś byłem zakochany w Narodzie Polskim.Absolutnie lałem w ryja za każdą obrazę.Po latach stwierdzam,że to ja żyłem w Legendzie,bo romantyk ze mnie.Co teraz reprezentują moi rówieśnicy?

 31. NyndrO said

  …żeby nie było wątpliwości,jestem szczyl,trochę poczytałem,trochę posłuchałem,trochę po mordzie dałem,ale i dostałem.Polacy dostali od „losu” bardzo ciężko.To coś nieosiągalnego dla „zwykłych” narodów.Trochę podróżowałem,nawet gdzie-niegdzie zostawałem.Byłem np. kilka lat barmanem w Szkocji.Nie potrzebowałem,ale zachciałem.Szkoci są bardzo bliscy Polakom,mimo,że dzięki totalnie spedalizowanej edukacji są przeciw silnym narodom Europy ustawiani.Zresztą tak jest już na połowie Planety.Zawsze po ostatnim piwie,kiedy zamykaliśmy bar oni pytali,jak Polki,tak biedne finansowo,potrafią być tak piękne,jak potrafią być tak zaradne,jak to jest możliwe,że stróżą pyry?I ja zawsze mówiłem,że to są Polacy.To było kilka lat temu,bo jak tera na to patrzę,że te Polki i ci Polacy nie dajemy rady tej zarazie,która jest właściwie prosta do załatwienia,to nie mogę sobie w twarz przed lustrem spojrzeć.Bo to moja i MOJEGO pokolenia wina.

 32. grab said

  Niemcy są znowu manipulowani , bo na pewno nie chodzi o nich , tylko o wyższość rasy …Kto jest w stanie odpowiedzieć dlaczego terminale na lotnisku w Koln posiadają dwie gwiazdy Dawida ( cóż przypadek ?!) A ten objekt w Berlinie w kształcie węża ( widok z góry ) , muzeum żydowskie ( no tak plemie żmijowe ). Szukamy dalej ?

 33. Zen said

  http://www.veteranstoday.com/2014/09/13/neo-poland-is-becoming-52nd-state-of-the-united-states/

 34. Miet said

  O psia kostka – i znów Panu Romanowi muszę się narazić:-))).

  Pan Roman powiada:
  „Pan Stanislaw jedzie z grubej rury…oczywiscie daje przyklad innym i pisze prawde….
  Szkoda ze 20 lat za pozno….”

  Panie Romanie, jeżeli Pan pisze teraz prawdę, to też jest to 20 lat za wcześnie, czy 20 lat za późno? – prawda jest zawsze prawdą i nie ważne kiedy ją się zapodaje – ważne że się ją zapodaje.
  Na prawdę nigdy nie jest ani za późno ani za wcześnie.

 35. Ad.30: Nyndro; jeszcze Polska nie zginela poki my zyjemy. Jestes mlodym Polakiem i zagladasz tu do nas Polonusow w wiekszosci tych jeszcze urodzonym w ub. wieku a ja sie ciesze ze rozumiesz te nasza tragedie.
  Ale dzieki Tobie nie zginie nasza Ojczyzna bo wiesz dlaczego tak sie stalo i kto jest tego powdem.
  Wszystko w odpowiednim czasie sie zmieni. Ludzie zrozumieja i zaczna dzialac. Polacy jednocza sie w razie zagrozenia i to jest nasza nadzieja.
  Nowe pokolenie Polakow bedzie nasza duma ale to jeszcze troszke potrwa. W Was nasza nadzieja i nadzieja przyszlych pokolen.
  Dostalismy w dup….ska i to dobrze. To zmusi do pobudki z marazmu i ruszy masy…
  Dzieki za Twoja szczerosc.
  La Reine to kobieta istota dosc lamliwa ale patriotka z krwi i kosci mimo iz mieszka na obczyznie od dawna….moze kiedy Ciebie jeszcze na swiecie nie bylo.
  Jest zle i nawet gorzej niz zle ale chyba instynkt samozachowania naszego narodu zwyciezy dzieki Wam mlodym!
  Pozdrowienia i patriotyzmu krzewienia !

 36. bardzo said

  Panie Miet, co to jest prawda?

  Nikomu innemu tego pytania bym nie postawił. A zwłaszcza nie zadał.

 37. NyndrO said

  Mam Nadzieję,że Pan ma rację,Bracie.Bo tylko mi aż ręce opadają,jak skurwiele w moim wieku tracą swojstwo z przyjemnością.Ja powiem ci,wspaniały Dziadzie szczerze…wątpię,,,,,,,,,,żebyś zobaczył Naród Polski za swojego życia.Jesteśmy w totalnym tefałenie.To się płakać chce,ale task jest.Jest po Nas.

 38. NyndrO said

  La Reine Toronto,Ty sobie nie zdajesz sprawy,jak ja bym się uspokoił,gdybyś powiedział,że mnie zapewniasz.Boże,daj mi pewność,że Polacy to zrozumieją,a w końcu się wyśpię.

 39. NyndrO said

  Jaki ja jestem zmęczony.

 40. Siekiera_Motyka said

  Ad. 29 – „Panie Filo,Pan ma większy i dokładniejszy ogląd.Ale co Pan powie,że np. teraz nie ma belgijskich oddziałów SS na ukrainie,a polskie są?”

  Bardzo słuszna uwaga Panie NyndrO i trzeba ja POWTARZAĆ !!!! Koło tych banderowców nie powinien się pojawić prawdziwy Polak.

  Ad. 32 – Przejdę teraz do artykułu J. W. Deana z 13 września „Veterans Today”, pod podanym wyżej tytułem. Autor zaczyna od pisma Ministra Spraw Zagranicznych, czyli naszego maturzysty z Bydgoszczy, z dnia 2 lutego 2014 roku:

  „Popieramy radykalne działania Prawego Sektora i innych grup bojowników o demokrację i użycie siły przez demonstrantów są uzasadnione. (…) Ta pozycja jest uczciwa i my ją szanujemy.”

  Autor pokazuje, jak Polska została przejęta przez USA, jako baza destabilizacji regionu. Polscy politycy i „polskie” media przygotowują Polaków do roli mięsa armatniego, w razie eskalacji konfliktu na Ukrainie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie skala tego zjawiska w Polsce. Jak pisze J.W. DEAN, cenzura w polskiej prasie wygląda dokładnie tak, jak to było w czasach komunizmu. Jednak tym razem, zamiast sowieckiej, mamy amerykańską okupację. Nie jest to specjalnie dziwne, ponieważ podano oficjalnie, że 99% prasy jest w rękach jednego niemieckiego wydawnictwa. A z kolei w 2009 roku podano, że cała oświata i mass media niemieckie do 2099 roku są pod kontrola amerykańską. Nic, co kwestionuje politykę amerykańską, nie może pojawić się w mediach głównego nurtu. Nie ma także żadnego problemu, aby publikować największe bzdury na temat Rosji, z hasłami wzywających do wojny z Rosja włącznie. Każdy, kto pisze inaczej, jest oskarżany o bycie agentem Putina i nazywany zdradziecką szumowiną. Te same hasła są realizowane przez dwie główne partie proamerykańskie: Platformę zwaną Obywatelską i PiS. Ta rusofobia jest napędzana przez całą armię pracowników tzw. kultury, w kraju i zagranicą. Dziwnym trafem, w tym samym czasie, we wszystkich mediach, ukazuje się masa rozmaitego rodzaju piosenek, haseł negatywnie oceniających Rosję, oraz na gwałt powstają audycje i filmy o roli Sowietów-Moskali w niszczeniu Polski. Zły agent KGB Putin jest głównym celem kpin prozachodnich gazet i telewizji. Ameryka jest pokazywana w roli Santa Causa, czyli św. Mikołaja, rozdającego prezenty, Myszki Miki, czy Coca-Coli. Żadnych informacji o mordowaniu przez drony ludności w Pakistanie, Afganistanie, Iraku, czy Libii, lub Jemenie i Somalii nie ma. Podobnie, jak nie było prawie żadnych prawdziwych informacji o wojnie w Jugosławii, za to cała masa dezinformacji o Serbach. Jest oczywiście zupełnym zbiegiem okoliczności, że syn wiceprezydenta USA, Joe Bidena, zaraz po przewrocie „demokratycznym” na Ukrainie, zasiadł w radzie nadzorczej Burisma, największego ukraińskiego producenta gazu. Oczywiście jest także zupełnym przypadkiem to, że w tej samej radzie siedzi były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski-Stolzman. A co, nie mogą zarabiać? Demokracja jest przecież najważniejsza. A będąc członkiem rady Dyrektorów największego koncernu gazowego, znacznie łatwiej walczyć o demokrację. Jak pisze J.W. Dean, propaganda antyrosyjska rozprzestrzenia się po całym kraju przez odpowiednich polityków, z „naszym” ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim na czele, tym, co to podniósł swoją pozycję poprzez światową maksymę: „robił loda Amerykanom za nic”.
  http://wolnemedia.net/polityka/polska-52-stanem-stanow-zjednoczonych/

 41. Marucha said

  Re 22:
  Pan „Opolczyk” należy do tej kategorii człowieków, którzy sentyment do Słowiańszczyzny łączą z nienawiścią do chrześcijaństwa. Być może to nienawiść do chrześcijaństwa jest dla nich istotniejsza, niż nasza przeszłość.
  Nie mam z nimi i nie chcę mieć z nimi nic do czynienia. Niech gniją w smrodzie odchodów Lucyfera.

 42. NyndrO said

  Ad 41.* Ty nie wiesz,Stary,jak mi pomaga,że się chociaż odezwiesz. Brakuje mi Ciebie.I w dupie mam Twoją grypę.Jesteś Polakiem i nie umieraj.

 43. NyndrO said

  trzeba-było bloga dla pojebów nie tworzyć.teraz za późno..

 44. Marucha said

  Re 23:
  Gajówce też można zarzucić, że pojawiła się o 15 lat za późno, a gajowemu, że wbrew faktom starał się długo wierzyć, iż Jan Paweł II był przeciwnikiem globalizmu…

 45. NyndrO said

  No cóż za poczucie humoru.Paczta jeno!

 46. NyndrO said

  Dobra,masz prawo. (czy Ci się podoba,czy nie,przechodzę z Tobą na „Ty”) . ło jeny,trudno

 47. NyndrO said

  Wacek.

 48. revers said

  ad40

  to samo pisza o 52 stanem ukrainy, a nawet blizszym bo tam juz zapraszaja wszystkich ze stanow,lacznie z armia, prywatnymi armiami usmanow, i to w trybie nadgorliwym, natychmiastowym.

  Az zaroilo ise rzondzie ukrainy od roznych demokratycznych person ktore czesto juz po ukranksu nie mowia lub zmienily dawno akcent.

  I co najwazniejsze, wyrartykulowane takze z prasy polskojezycznej

  Polska jako kraj nie istnieje.

  “Poland as a country practically does not exist”. The Minister is not wrong too much; 90% of banks in Poland are foreign, as well as 70% of larger companies. And this is just the tip of the iceberg.

  Niezlych oslow maja hamerykanie w europie jedni robia za 52 stan wasabih
  , drudzy za 52 stan tureckich w europie, tylko turcy potrafia sie jeszcze z amerykanami targowac, zmienic kod identyfikacji swoich F16, tak ze w kazdej chwili moga zostac wrogami usraela a polacki juz nie, wystawiajac caly narod na uderzenie jadrowe w tych wojenych gierkach.

  Ukrainian neo-Nazis are Wahhabis of Europe and Poland is their Turkey. Poland openly supports the Nazi government in Ukraine. And without doing that or even by questioning the wisdom of these activities, you are at risk of being called Putin’s agent. USA is trying to revive the war in Europe and the main ally is stupid, economically and politically ravaged Poland. It is not the USA and NATO who will suffer losses during a real conflict. It is Polish society which will be cannon fodder in this game.

 49. W czasie rozbiorow przez te 200 lat chyba bylo lepiej…bo Polacy nie zostali zmuszeni do emigracji ; wloscianie i szlachta no sporo arystokracji podtrzymywali nasza kulture; Polski nie bylo ale byl NAROD polski.
  Nasi oprawcy to zrozumieli i dlatego poroznili nas i zdegradowali do pozycji niewolnikow .
  Tak JPII przyczynil sie do tego i te pomniki nalezy porozwalac i podeptac a o c mentarze poleglych zolnierzy radzieckich nalezy zadbac.
  W czasie PRL’ bylismy patriotami dumni z Ojczyzny Polski.
  Postawa Polakow w wiekszosci jest bierna a tych co walcza i nie chca sie poddac to morduja …lista jest tu w Gajowce.
  Najbardziej mi zal sp. Andrzeja Leppera bo to Polacy zniszczyli go a tylko oprawcy dokonczyli zadania…sp. Filip Adwent i Jego Rodzina….gen. Papala i wielu wielu innych oddali zycie oby nie na darmo.
  Ruch Narodowy popiera banderowcow no to przepraszam co dalej? Owieczki ida spokojnie na rzez?
  Panie Boze daj Polakom rozum.
  Mlody czlowiek patriota Polak pan Nyndro juz sie zalamuje a nie wolno bo trzeba zyc ale latwo mowic ….Polacy cierpia na deficyt szarych komorek chyba przez te opryski chemiczne?
  Trace tez nadzieje bo do Polski droga zamknieta na wieki.
  Chaotyczne to moje pisanie. Przepraszam.

 50. andy said

  „Popatrz matko, popatrz ojcze! Oto idą dwaj folksdojcze. Co za hańba, co za wstyd! Jeden Polak, drugi Żyd.” tu trzeba wniesc poprawke JEDEN ZYD I DRUGI ZYD, a ten Polak to zyd od franka-przechszta. Pochodze z terenow nie z GG ale pod okupacja nimiecka i przez lata wojny nikt z Polakow nie podpisal vollklisty, przepraszam byl jeden nie chcial `pracowac i wstapil do wermachtu, po 1945 r lazil po polach i ktos go zastrzelil.Polacy nie byli folksdojczami ale zydzi sluzyli dla wszyskich panow, a zawsze gdy maja interes to sa polacy, rosjanie itp.. ale gdy interes sie konczy zawsze odnajduja sie w izraelu

 51. Przecław said

  #23 RomanK
  „= Hmolka ne bresz bo te veznom….naco Homolka radosnie oznajmial…
  A ja to mam v perdeli…ja mam rakovinu……”

  Panei Romku, jak pisać w języku naszych płd.sąsiadów, to pisać poprawnie.
  „Veznou”, nie „veznom”, bo w żadnym języku słowiańskim „ą” nie przechodzi w „om”.
  Nie „perdeli”, a „prdeli”, na tym polega „wdzięk” tego języka.

 52. Filo said

  30
  Nyndr0
  Przeciez wyraznie pisze, ze Polska idzie do odstrzalu przy pomocy nowouformowanych oddzialow SS.

  W Polsce porobilo sie tak, ze od lat pracuje Zachod nad tym zeby Polacy tak znienawidzili Rosjan, zeby pakt zawarli nawet z diablem byle przeciwko Rosji. Katastrofa Smolenska byla najlepszym przykladem.
  Burdel jaki powstal po tej katastrofie zdecydowanie pomogl nowym oddzialom SS w ogromnej propagandzie nienawisci do Rosji.
  Ta rusofobia jest bardzo pielegnowana w narodzie.
  Do tego stopnia, ze nie zauwazylismy jak nas Ameryka obiera ze skory jak banana.
  Upchneli nas i pol Europy w Jalcie, bo USA winne bylo Rosji strasznie duzo szmalu za niedotrzymanie umowy odnosnie II-go frontu. Przybyli do Normandii z dwuletnim opoznieniem, bo czekali az sie Rosjanie wykrwawia, jak juz bylo po zupie. Armia Czerwona rozbila armie hitlerowska. Stalingrad zrobil swoje. Sowieci doszli do Berlina. Bardzo dokladnie to opisal znany dokumentalista amerykanski Oliver Stone.
  Teraz zydzi w Czechach sie dra, ze Putin nie ma prawa obchodzic rocznicy zwyciestwa nad Niemcami!!
  Oliver Stone zas kreci film o Kijowie pt. ze to robota CIA.
  Amerykanie przygotowali nam nie tylko awanture w 1956 roku i 1968 i Okragly Stol i rozne takie niespodzianki. Na koniec nie chca nam ulatwic warunkow wizowych, naciagneli nas nie tylko na wiezienia CIA ale wcisneli nam jakies tarcze rakietowe – kompletny szmelc, ktore nigdy nie byly uzyte bo je mozna zagluszyc byle grzechotka. Teraz Barak obiecal miliard dolarow ale nie dal bo akurat Kongres nie mial tego w budzecie.
  Natomiast Hitlery Clinton obiecala zydom krakowskim 150 milionow dolarow na zlote klamki w Auschwitz.
  I zeby jeszcze Polakom dokopac do szmat to wlasnie Ameryka popiera zydowskie roszczenia wobec Polski. (65 miliardow)
  I przy tak wielkiej propagandzie rusofobii silnie podtrzymywanej roznymi autorytetami i o zgrozo!!! celebrytanami typu Pietrzak, Olbrychski i zydoweczka Rodowicz oraz cala masa celebrytanow medialnych mozna dostac skretu kiszek..
  Pewnie te polskie artysty popieraly mordowanie Serbow ale popieraja Ukraincow, ktorzy morduja obywateli wlasnego kraju.
  Nawet slepy i do tego debil by zauwazyl jaka role odgrywala polska armia w Ukladzie Warszawskim a za kogo nas maja w NATO. Rosja Sowiecka nie wysylala polskich zolnierzy do Czeczni czy Afganistanu, zeby sie tluc z muzulmanami w niekonczacych sie wojnach..

  No i w miedzyczasie sprzedawalismy Rosji jablka a kupowalismy od Ameryki szmelc militarny i wojujemy od 14 lat w Afganistanie dla Amerykanow ………. na wlasny koszt!!.

  A i tak pozwole sobie nie zgodzic z panem NyndrO ze to wina Polakow.
  Nie usprawiedliwia to bardzo zachowania skolowanej mlodziezy polskiej i starej ubecji ale te wszystkie lata pracy nad polskim narodem robia swoje.
  Ja sobie teraz tak (calkiem niezlosliwie) przypominam jak kiedys sluchalismy Wolnej Europy- stacji oplacanej przez CIA.
  Przeciez byla to doskonala tuba antysowiecka!!!
  Co nie znaczy ze Sowieci byli anioly ale z absolutnej przekory (bo nie wolno) ogromna ilosc Polakow nasluchiwala niby zagluszana Wolna Europe w dziwnej swiadomosci, ze Zachod nas tak kocha ze pomaga nam nienawidziec Rosji i Rosjan.
  Wtedy gdy Amerykanie juz po kaitulacji Niemiec urzadzali naloty dywanowe w Niemczech i wymordowali prawie dwa miliony cywilow, gdy mordowali ludzi w wojnie koreanskiej, bombardowali Filipiny, Kubanczykow i zmieniali rzady w Ameryce Poludniowej w krwawych zamachach, rzucali napalm na ludnosc Wietnamu, bombardowali Kambodze, Etiopie i Laos – my Polacy wysluchiwalismy w Wolnej Europie o zbrodniach sowieckich w Afganistanie..
  I jeszcze nas oszukano z ta rewolucja na Wegrzech, ktora byla jawna prowokacja USA przeciwko Sowietom. Byla to tzw. pierwsza proba rozwalania Sowieckiego Imperium.

  I jesli sie jeszcze mnie ktos przyczepi, ze kocham komune i bronie Rosji sowieckiej to przypomne, ze nie tylko moi rodzice byli w kacecie, i nie tylko moj wujek walczyl w lasach janowskich w AK; Niemcy nam zniszczyli kraj i wymordowali wielu Polakow a reszte zapedzili do lagrow – ale do Niemcow Polacy nie maja takiej nienawisci jak do Rosjan.

  I dlatego bardzo mi sie rozchodzi o to, ze nie po to Polacy gineli na Wolyniu we Lwowie i w obozach niemieckich i w zbombardowanej Warszawie, Gdansku, i wielu miastach i wsiach polskich, zeby teraz polska mlodziez oklaskiwala banderowcow, ktorzy zachowali nie tylko technike zbrodni: gwalty na kobietach, ucinanie glow czy palenie zywcem, ale publicznie obnosza sie z hitlerowskimi symbolami: swastyka, flagami i haslami hitlerowskimi.
  W kazdym innym przypadku Zachod by ich nazwal neo-faszystami.
  Na Ukrainie zas to bohaterowie, ktorych uciska Rosja.

  Do jakiego stopnia mozna oglupic narod, ktory lize buty swoim oprawcom.

  Oliver Stone o wydarzeniach na Majdanie:

  http://www.wprost.pl/ar/487103/Oliver-Stone-sugeruje-ze-za-wydarzeniami-na-Majdanie-stala-CIA/

 53. Filo said

  30
  NyndrO
  Kto powiedzial ze w Brukseli teraz nie ma zadnych ‚belgijskich’ oddzialow?

 54. Boydar said

  @ Pan Przecław (51)

  Jak na dwustuletniego tyranozaura, który opuścił rodzinne gniazdo wieki temu. to Pan Roman i tak ma niezłą pamięć. O ile pisze (cytuje) z głowy. Czy co On tam ma 🙂

 55. vigil said

  ad 41 Marucha,
  Dzieki za odpowiedz na moje pytanie. Nasza przeszlosc jest dawniejsza od chrzescijanstwa ale to raczej nie chrzescijanstwo jako takie jest u niego na celowniku lecz chrzesciajnstwa geneza-judaizm.
  Ktos kiedys powiedzial ze trzeba i glupia ksiazke przeczytac aby widziec roznice.
  To tyle w sprawie tematu o ktory pytalem,
  Pozdrawiam w Nowym Roku.

 56. Boydar said

  Nie mam pewności co Pan Vigil miał na myśli pisząc „… geneza chrześcijaństwa – judaizm …” (to Pańskie słowa, nie Opolczyka); ale jeśli to, że chrześcijaństwo zaistniało jako odpowiedź Boga na niepojęte wynaturzenie judaizmu-talmudyzmu, to ma Pan Vigil rację. Jeśli zaś źle zrozumiałem, i stoi Pan na stanowisku wspólnym z niejakim Wojtyłą – „… kto spotyka … itd…”, to nie rozumiem czego szuka Pan w Gajówce. Co zaś ma na względzie Opolczyk, na wszelki wypadek nie wiem, i jeszcze nie wiem czy na pewno chcę wiedzieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: