Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prawda o sytuacji Polaków w Donbasie

Posted by Marucha w dniu 2015-01-03 (Sobota)

Wiele w mediach słyszymy o Polakach żyjących w Donbasie, selektywnie wybrane informacje i opinie mają nam zaprezentować obraz środowiska znajdującego się na skraju wręcz zagłady. Dowiadujemy się, że Polacy w Donbasie są prześladowani, na każdym kroku grozi im niebezpieczeństwo i śmierć, a ponadto głód i nędza z rozpaczą.

Naszej uwadze ma umknąć to, że Polacy zamieszkujący Donbas nie od wczoraj, byli takimi samymi obywatelami Ukrainy, jak dzisiaj są obywatelami Noworosji. Oznacza to, że ich życie codzienne niczym się nie różni od życia ich sąsiadów. Jeżeli spadają pociski moździerzowe to stanowią one takie samo zagrożenie dla każdego człowieka bez względu na narodowość; oczywiście media zwolniły nas z refleksji, kto wystrzeliwuje te pociski.

Jeżeli ogólnie sytuacja materialna ludności jest ciężka, to dotyczy to w ogólnej mierze wszystkich poszkodowanych, a właściwie okradzionych, np. z emerytur. Naturalnie zostaliśmy zwolnieni również z refleksji, kto zablokował wypłaty np. emerytur. Jeżeli dociera do mieszkańców pomoc humanitarna to nikogo się nie dyskryminuje ze względu na narodowość, naturalnie zwolnieni jesteśmy również z refleksji nad tym, że konwoje humanitarne nie są przepuszczane w wielu przypadkach przez Ukrainę, a konwój z pomocą „dla Polaków” dotarł do Charkowa i słuch zaginął wszelaki.

Spójrzmy na te prześladowania …

Obecnie na terenie Donieckiej Republiki Ludowej działa jedna organizacja polonijna: Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia. Pozostałe organizacje zawiesiły swoją działalność ze względu na odpływ ludności, co naturalnie nie przeszkadza w medialnym kreowaniu własnego wizerunku i pobieraniem funduszy na działalność, której się nie prowadzi.

Ja chciałbym się skupić na Towarzystwie, które działa pomimo trudności wynikających z tego, że wielu Polaków wyjechało z rejonu (co nie jest niczym nadzwyczajnym w sytuacji kiedy wyjechał również ogrom Rosjan) uchodząc przed nadciągająca wojną na przełomie wiosny i lata. TKP Polonia liczy obecnie kilkaset osób, dokładne sporządzanie listy nie ma obecnie sensu, ponieważ coraz więcej ludzi wraca do DRL, do Makiejewki (a raczej Starogwardiejki, pogranicza Doniecka i Makiejewki), gdzie mieści się siedziba Polonii, zgłasza się coraz więcej ludzi zainteresowanych grupą- tak więc jest to kwestia rozwojowa.

Samo TKPP jest bardzo energiczne, powstało w 2004 roku, jako grupa ograniczona do obszaru miasta Makiejewki, a już w 2009 roku funkcjonowały oddziały w Doniecku, Makiejewce, Dokuczajewsku, Krasnoarmiejsku, oraz Torezie. Oddziały, które wznawiają swoja pracę.

Czym się zajmuje TKPP?

Promowaniem polskości, kultury polskiej, konsolidacją środowiska polonijnego w Donbasie. To ogólnie, a konkretnie to Towarzystwo prowadzi lekcje nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży i co jest niezwykle ciekawe, na te lekcje przychodzą również ludzie, którzy nie mają polskich korzeni, a są zaintrygowani naszą kulturą.

Przy Towarzystwie działa grupa teatralna „Zielony Gagatek”, oraz zespół folklorystyczny, wielokrotnie nagradzane w konkursach i festiwalach nie tylko polonijnych. W siedzibie TKPP znajduje się kilkadziesiąt dyplomów dokumentujących błyskawiczny rozwój grupy.

Polonia jest również organizatorem Festiwalu „Polonez pod hałdami Donbasu”, który zorganizowano również w listopadzie 2014 roku.

W trakcie Festiwalu byli wykonywane utwory z repertuaru Anny German, Aleksandra Wertyńskiego, muzyka Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Wojciecha Kilara, polskie tańce ludowe. Sala Koncertowa była pełna ludzi, kiedy zespół dziecięcy pieśni i tańca „Niespodzianka” zaśpiewał „Zawsze niech będzie słońce” i wszyscy w sali wstali i zaśpiewali razem z nim (iuve.pl)

Na Festiwalu wystąpił również Aleksander Paretski, śpiewak który od wielu lat podkreśla swoje uwielbienie dla polskiej kultury, a który obecnie jest Ministrem Kultury w rządzie DRL. Towarzystwo organizowało w ostatnich miesiącach także mniejsze spotkania kulturalne jak chociażby wieczór andrzejkowy, czy też spotkanie opłatkowe .

Jednakże nie oznacza to, że sytuacja materialna Polaków nie jest ciężka. Przez miesiące były wstrzymane wypłaty wynagrodzeń i świadczeń, zasadniczo nie wstrzymane, tylko po prostu odebrane przez rząd ukraiński. W ostatnich tygodniach staraniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, na ręce pani Ireny Erdman- prezes TKPP, została przekazana drobna kwota dzięki, której Towarzystwo wsparło 35 rodaków zasiłkami pieniężnymi.

Dzięki pomocy Polaków ze Lwowa można także było sporządzić paczki świąteczne, a dzieciom przekazać noworoczne prezenty. I jest to pomoc rzeczywista, realna – nie obliczona na polityczny kapitał, ale płynąca z dobroci serca i o taką pomoc zwracam się do ludzi dobrej woli w Polsce. Nie dajmy się zwariować przekazom płynącym z mediów, one nigdy nie miały na celu ani pokazania prawdy, ani też bezinteresownej pomocy. Proszę zapytać działaczy Polonii co im trzeba i jak dostarczyć pomoc.

Dawid Hudziec, Donieck
Kronika Narodowa
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 27 do “Prawda o sytuacji Polaków w Donbasie”

 1. Henry said

  Panie Hudziec,
  Szlak mnie trafia jak czytam kilka razy „zwolnieni jesteśmy również z refleksji”, „zwolnieni jesteśmy również z refleksji”.
  Jesli Pan boi sie pisac prawde, to po co wogole Pan pisze?
  Symbole i frazesy.
  Czy Pan nie wie kto strzela altylerja ciezka do cywilow ?
  Nie chce Pan pisac ? Tajemnica?
  Dlatego dzisiaj wiele milionow Polakow popiera Ukraine, gdyz nie wiedza co tam sie dzieje.
  A jesli Pan cos wie i boi sie pisac to po co wogole pisc ?
  Konflikt ten jest miedzy USA a Rosja, a biedni Ukraincy (ludnosc cywilna) sa wprowadzani w polityke poprzez
  kundli kijowsk. na smyczy pentagonczykow i beda wkrotce miesem armatnim w dalszym konflikcie.
  Pentagonczycy tez chca wiedziec jakimi nowymi srodkami militarnymi dysponuje Rosja.
  Po nauczce w Gruzji pentagoncz. nic nie zrozumieli i nie wyciagneli wnioskow??

  Niech ktos zacznie w koncu pisac prawde o przyczynach tego konfliktu.
  Ci ludzie z Donecka czekali 2 miesiace aby rozmawiac z nowa hunta kijowska i nikt nie mial odwagi rozmawiac.
  Oni chcieli miec prawo aby rozmawiac swoim jezykiem i miec troche prawa decydowyc o swoim losie.
  Referendum jako bezposrednia forma demokrycji nie zostala uznana przez zachod.
  Atak artylerja, czolgami, helikopterami na swoja ludnosc cywilna jest zbrodnia.
  Ja mam tylko nadzieje, ze czasy sie zmienia i ci wszyscy co sa odpowiedzialni za te zbrodnie wobec swego
  narodu stana wkrotce przed miedzynarodowym trabunalem w Hagg.

  Panie tam ginna niewinne dzieci,ludnosc cywilana cierpi bez srodkow do zycia, zima – brak zywnosci.
  Wiele ludzie nie przezyje tej zimy na Ukrainie.
  Nie boj sie Pan wal prosto z mostu bez frazesow i reflekcji.

 2. NICK said

  Jedną z ostatnich moich manii jest P. Hudziec.
  Pisze ‚poprawnie’, niewiele wnosząc. Nawet mendia przestały się troszczyć o niego.
  Czy to nie jest ‚korespondent’ dla takich jak My?

 3. Marucha said

  P. Hudziec nie pisze swych reportaży z perspektywy globalnej polityki.
  P. Hudziec opisuje to, co w widzi, z pozycji zwykłego człowieka wplątanego w zjawiska, jakich 99.99% ludzi (z wyjątkiem oczywiście gajówkowiczów) nie ogarnia i choćby się usr*** krwią, to nie ogarnie.

  A jeśli pisze o noworosyjskiej Polonii, to nie robi dygresji na temat, kto strzela, za czyje pieniądze, co o tym sądzi Czarny, ile wynosi cena baryłki ropy itd.

 4. NICK said

  Pozostanę z wiarą i zrozumieniem słów Gospodarza. Pozdrawiam, odpuszczając temat. Bez sarkazmu z mej strony! Zresztą, Pan wie.
  P.S. Czasem trudno balansować.

 5. wi42 said

  @1-4
  Zgodziłbym się z Maruchą – dobrze, że ktoś przekazuje bezpośrednio z Donbasu jak żyją tam Polacy, a że bez polityki – takie spojrzenie też jest potrzebne.
  A poza tym, czy to nie wystarczy:
  „Jednakże nie oznacza to, że sytuacja materialna Polaków nie jest ciężka. Przez miesiące były wstrzymane wypłaty wynagrodzeń i świadczeń, zasadniczo nie wstrzymane, tylko po prostu odebrane przez rząd ukraiński. …”
  Jak może wyżyć emeryt kilka miesięcy bez wypłaty, któremu zawsze brakuje 100zł (lub 200 hrywien) przed kolejną regularną wypłatą? Zmieniłbym tylko słowo „wstrzymane”, na zrabowane. I ten rabunek jest jedną z ewidentnych cech polityki Kijowa na Donbasie.

  Ponad wszystko trzeba pamiętać, że przeciwko D. H. toczy się śledztwo (tak czytałem) w Polsce.
  Należy go rozumieć i uszanować jego umiar w wypowiedzaiach.

 6. Boydar said

  Tu (1) ma Pan rację drogi Panie Henry; rzeczony Hudziec nic też nie wspomniał o Kainie i Ablu oraz kilku innych, istotnych wszak szczegółach. Ty dupek jesteś, drogi Henry, i szczekanie najlepiej Ci idzie zza cudzych, szerokich pleców. Przyjmij życzenia zdrowia w Nowym Roku od pijanego Boydara.

 7. Henry said

  Ja nie wiedzielem, ze przeciwko D.H. toczy sie sledztwo w Polsce.
  Nalezy podziwiac H.D. , ze wogole ma odwage jeszcze cokolwiek pisac.
  Prosze wybaczyc Panie H.D. za moje ostre pisanie.
  Mysle, ze trzeba wziasc pod uwage, ze te hieny tylko czekaja , aby cos jeszcze wiecej znalezdz przeciwko
  Panu H.D. i rozkrajac wszystko na stole.

 8. Anteas said

  „„zwolnieni jesteśmy również z refleksji””
  Jako pewne uzupełnienie do artykułu;

  To że Noworosja jest bombardowana i że ludziom nie są wypłacane należne im świadczenia jest oczywiście wina Władimira Władimirowicza.
  Zaś to że do Noworosji dociera pomoc humanitarna to oczywiście zasługa Wielkiego Czarnego Ojca z Waszyngtonu.

  I proszę nie zadawać głupich pytań kto jest czemu winny i czyją zasługą jest to czy tamto! Przecież nawet małe dziecko wie, że WINNY wszystkiemu jest Władimir Władimirowicz, a jeśli dzieje się coś dobrego, to jest to zawsze zasługą Murzyna z białej chałupy. KaPeWu??

 9. moherowy beret said

  Nie wiem gdzie Pan Hudziec przebywa,ale powinien więcej konkretów opisać.Nie wiem czy może nie wolno mu opowiadać co dzieje się w tych niby republikach.A dzieje się źle i to bardzo źle.Bo jak można określić sytuację jeżeli zaczęła się akcja zwalczania ideowych dowódców wojskowych,którzy nie poszli na ugodę z nowymi władzami republik(Doniecka Ługańska) oraz oligarchami.Właśnie został zgładzony ze swoją obstawą dowódca 4-ej brygady Biednow ( Betman).Wracał od żony po spotkaniu Nowego Roku i w okolicy Krasnyj Łucz (czerwony promień)czekała przygotowana pułapka w trzech punktach.W „Niezalezna”podano,że stawiał opór.Nie stawiał,bo z trzech kierunków zaatakowano go i właściwie nie pozostało po nim i po obstawie śladu.No i zrobili to nie Ukraińcy,a swoi,ale pod czyim nadzorem to niech czytelnik pogłówkuje i poszpera po rosyjskich portalach.Wyczytałam też,że dowódca Biednow był bardzo ideowym człowiekiem.Skoro Takich ludzi usuwa się,to nie jest w takim miejscu bezpiecznie i dobrze.

 10. wi42 said

  @9 MB
  Aktualny wpis MB. Tylko to co Pan opisuje stało się po tym jak Hudziec napisał swój tekst. Ponadto pisząc o Polakach na Donbasie, nie da się pisać o wszystkim, tymbardziej, że będąc w Doniecku nie koniecznie się wie co dzieje się w Ługańsku, a jesze ponad wszystko jest to sprawa (dokładniej zbrodnia) niezwykle zagmatwana – poniżej w linku najbardziej sensowny opis na dzisiaj:

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/8528-situaciya-s-betmenom-promezhutochnye-itogi-ot-borisa-rozhina.html

  Dobre podsumowanie w jednym z komentarzy:

  „Почти один к одному повторяются события времён Гражданской войны, когда в Красной Армии „ликвидировали” полевых командиров различного уровня не желающих подстилаться под одну из двух жидомасонских группировок: Ленина и Троцкого. Пример: легендарный Чапаев.”

  czyli likwidacja tych, którzy występują przeciwko żydomasonerii – po 1917 r. reprezentowali ją Lenin I Trocki – a kto teraz?? Wielu sugeruje, że żyd Płotnickij ?.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Może Dawid Hudziec to nie Kapuściński – ale to chyba pierwszy polski dziennikarz, który zaczął pisać prawdę o Noworosji BĘDĄC NA MIEJSCU, a nie w gabinecie na Czerskiej. Pisze, jak umie. Ja widzę u niego szczerość i odwagę.

  Ale skoro Hudziec nie pasuje, to czekamy na lepszych od niego dziennikarzy, gotowych pojechać do Noworosji za własne pieniądze, pracować za darmo i ryzykować odcięciem się od szczekającego stada parszywych kundli. Kolejka chętnych już się kłębi…

 12. Rokitnik said

  Mnie ciągle chodzi po głowie, ze nie ma konkretnego adresu /konta/ a przede wszystkim OSOBY (osób fizycznych), do ktorych możnaby posłać paczkę? Tam p.podobnie w s z y s t k i e g o brakuje, a kazda pomoc jakby powiedzmy nie „trafiła ” to może stanowic forme transakcji wymiennej? Jeszcze jedna sprawa – no ale KTO ową paczke mógłby T A M dostarczyc w warunkach WOJNY?
  Jest w NY jedna ajencja ukraińska która paczki przyjmuje w tamta stronę, – ba ale nie do Ługańska czy Doniecka ?! Prosze o konkrety, a nie pisanie z Donbasu, że owszem strzelają i emerytury znikneły, bo to akurat z żalem przyjęliśmy do wiadomości.

 13. Inkwizytor said

  W lipcu wybieram się do Doniecka ale nie w charakterze dziennikarza, jeżeli jednak będzie zapotrzebowanie na jakieś relacje to spróbuję sprostać oczekiwaniom

 14. wi42 said

  @12 R

  Dobra inicjatywa. Proszę autora (D. H.) o podanie ADRESów Polaków w Doniecku czy na Donbasie do wysłania nawet drobnej pomocy pocztą, czy to możliwe?

 15. wi42 said

  #3 M
  „P. Hudziec opisuje to, co w widzi, z pozycji zwykłego człowieka wplątanego w zjawiska, jakich 99.99% ludzi (z wyjątkiem oczywiście gajówkowiczów) nie ogarnia i choćby się usr*** krwią, to nie ogarnie.”
  Bądźmy optymistami, przynajmniej na początek roku, przyjmijmy zamiast 99.99%, 91.11%, oczwiście ogarną to co się dzieje nie samodzielnie, tylko z pomocą gajówki.

 16. jowram said

  Polacy z Dalszych Kresów (ziemie I RP nie odzyskane przez II RP) uniknęli noży banderowców, za to byli poddawani brutalnej bolszewickiej indoktrynacji, która od pojedynczych morderstw przerodziła się w ludobójstwo (enkawudowska operacja polska w latach 1937-8). Ludobójstwo było poprzedzone czystką etniczną w latach 1932-3, kiedy tysiące polskich rodzin przesiedlono z nad granicy z RP jako element niepewny właśnie do Donbasu i pod Charków. To ich potomkowie, którzy mieli odwagę nie wyprzeć się polskości wchodzą w skład miejscowej polonii. Cześć to potomkowie emigrantów zarobkowych z XIX wieku z innych terenów zaboru rosyjskiego, którzy przybyli do pracy w rodzącym się przemyśle (np: babka Janukowycza to Polka z Warszawy a dziadek Janukowicz to Polak z dzisiejszej Białorusi). W mieście Kamieńskoje nad Dnieprem (za bolszewii Dnieprodzierżyńsk nieprzypadkowo) większość mieszkańców to byli Polacy z Warszawy, personel przeniesionej fabryki. Z Kamieńskoje wywodził się Chruszczow, dlatego znał polski.

  Każdego dnia przemoc i śmierć zaglądają im w oczy, domy wielu z nich zostały zniszczone, niekiedy stracili cały swój dobytek, grozi im głód, nie mają gdzie schronić się przed zimnem, nie mają za co kupić lekarstw, jedzenia dla dzieci.

  Jest ich co najmniej 5 tysięcy. To tacy sami Polacy jak Ty i ja. Jeśli możesz – pomóż im za naszym pośrednictwem!

  Jak to zrobić? To proste:
  wystarczy dokonać wpłaty na specjalny rachunek:

  68114010100000506032001004

  w tytule przelewu wpisując: Ratujmy Polaków Donbasu

  Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup leków i żywności dla posiadaczy Karty Polaka, którzy zostali w Donbasie oraz na wsparcie tych Polaków z Donbasu, którym udało się uciec do Polski ale nie mają tu żadnych środków do życia. Oni liczą na Was.

  Dziś ty pomożesz swoim rodakom, może kiedyś ktoś pomoże tobie jeśli będziesz w potrzebie?

 17. pekok12 said

  Reblogged this on Pekok – antylichwiarz.

 18. Odnośnie kontaktu z Polonią, pisałem na blogu, są strony Towarzystwa Kultury Polskiej Polonia i ich się pytajcie co im trzeba i jak. Kiedy ja próbowałem organizować pomoc to byłem zasypany staropolskim „a czemu”, a następnie kilka osób wystawiło mnie na utratę możliwości przesyłania czegokolwiek, ponieważ kiedy organizuję odbiór i przesył pieniędzy z Rosji (tutaj nie ma takiej możliwości), a kolejno następuje epidemia wśród ludzi, którzy „wyślą” na pewno to mam już zwyczajnie dosyć.

  Dla celów informacyjnych zapytam do czyjego konta jest powyższy odnośnik, aby uniknąć sytuacji, że wspiera się akcję „wyślij, damy wszystko Ukraińcom w Charkowie”.

  Odnośnie powyższych uwag, o Polakach w Donbasie pisałem pierwszy raz na przełomie września i pażdziernika (w Doniecku jestem od 17 września), jak piszę o jednej kwestii to nie piszę o baryłkach ropy, jak to było celnie ujęte.

  Podpisuje się pod słowami Pana Maruchy, zresztą niejednokrotnie to mówiłem: nie widzę powodu dlaczego nie mieliby tutaj przyjechać inni ludzie/blogerzy/dziennikarze/etc/ Co wy sobie chłopca na posyłki znaleźli? Od dzisiaj będę pracował jak każdy dziennikarz, czasami wrzucę coś na blog i żadnego indywidualnego informowania kilkunastu osób dziennie- telewizja jest o niebo lepsza w przekazie, więc tam odsyłam.

 19. Marucha said

  Re 16:
  Co to za rachunek?
  Jaki bank? Jaki oddział? Jaki SWIFT/IBAN?
  Kto jest właścicielem konta?

 20. jowram said

  http://wid.org.pl/projekty/polacy-z-donbasu/#!lightbox%5B1125%5D/0/

  http://kresy24.pl/60215/ratujmy-polakow-donbasu/

 21. jowram said

  A po za tym Do Siego Roku 2015 wszystkim czytającym Gajówkę z Panem Gajowym na czele.

 22. Marucha said

  Panie Jowram,

  Portal KRESY24.PL to banderowskie, antyrosyjskie śmiecie. Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek kontakty z tą gadzinówką. Zdecydowanie odradzam wpłacanie na konto pomocy, jakie zapodali.

  Nie mylić z przyzwoitym portalem KRESY.PL

 23. Kresy24.pl jest tworzony przez Fundację Wolność i Demokracja. Niech im sypną kasą ambasady USA, Wielkiej Brytanii i Szwecji, które ich sponsorują. Też odradzam wspierania tej ściemy.

  @13
  Powodzenia !

 24. jowram said

  Tak też coś podejrzewałem, te kresy mogą mylić dzięki za czujność.

  Pozdrawiam

 25. WiD faktycznie drobne kwoty Polakom w ostatnim czasie przekazało. Drobne, bo mające się nijak do tego co wysłali w „pomocy humanitarnej” dla ukraińskich batalionów. Osobiście nie zaryzykowałbym wysyłania pieniędzy komuś kto może za to kupić kamizelki etc dla ukraińskich żołnierzy. Chcecie to zróbcie zbiórkę na polskim koncie, prześle się przez Western Union do Rostowa. Stamtąd przekaże TKPP, ale tylko kiedy będe miał czarno na białym. Oczywiście nie będe gonił też człowieka po 20 zł codziennie.

 26. @24
  Odkrył to Pan Badura z Prawicy.net (http://prawica.net/39078 + komentarze), bo oni się skrzętnie z tym ukrywali. Ci ludzie udają, że są jakimiś szaraczkami, niezależnym źródłem informacji, a prawda jest taka, że są zapraszani często do mediów głównego ścieku i są sponsorowani przez ambasady krajów zaangażowanych w walkach na Ukrainie. Proszę odpalić od czasu do czasu Wiadomości, Panoramę itd. i zobaczyć kto zabiera głos w sprawie Ukrainy.

  @25
  Nie obawia się Pan, że zaczną Pana atakować za to, że Pan pisze na „antysemickich portalach” ?
  Dziękuje za pańską pracę na rzecz Kresowian.

 27. @26 To „im” potrzeba już pretekstu do ataku? Przecież powszechnie wiadomo, że jestem nazistą, komunistą, Chazarem….co tam jeszcze było? Sami się kompromitują, a dzięki ich nagłaśnianiu sprawy, ludzie przychodzą i czytają, a wtedy następuje dosyć często zmiana punktu widzenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: