Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

9 paradoksów stosunku „niezależnych” do UPA i Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2015-01-08 (Czwartek)

1. Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy

Zdanie to – najzupełniej prawdziwe – powtarzane jest zazwyczaj wtedy, gdy krytykuje się nie Ukraińców, ale właśnie banderowców – zwolenników ideologii banderowskiej i kultu OUN-UPA.

2. Wydarzenia sprzed 70 lat nie powinny wpływać na obecną ocenę kultu UPA na Ukrainie

Jednocześnie historyczne doświadczenie z Rosją jest dla środowiska „niezależnych” argumentem na rzecz wciąż aktualnego zagrożenia ze strony Rosji.

3. Ukraińcy nie mają innych bohaterów jak Bandera i UPA

Jeśli jest to rzeczywiście prawda, to w takim układzie istnienie Ukrainy nie jest Polsce do niczego potrzebne. Jednocześnie Ukraińcy wcale nie uważają, że „nie mają innych bohaterów” – takie twierdzenie spotkałoby się na Ukrainie z oburzeniem, uznane by było za odbieranie Ukraińcom prawa do posiadania historii, za przejaw antyukraińskości. To mające w zamierzeniu usprawiedliwiać Ukraińców hasło de facto jest dla tego narodu upokarzające. Ukraińcy liczą swoją historię co najmniej od czasów Rusi Kijowskiej i wcale nie uważają, że poza Banderą nie mają znaczących postaci historycznych.

Koliduje to również chociażby ze stwierdzeniem Tomasza Sakiewicza, że Ukraińcy to naród, który „współtworzył I Rzeczpospolitą”. Redaktor Sakiewicz popełnił na ten m.in. temat całą książkę pt. „Testament I Rzeczypospolitej”.

4. W dobie zagrożenia rosyjskiego, które dotyczy także Polski, zwracanie uwagi na antypolski wydźwięk kultu OUN-UPA na Ukrainie sprzyja Rosji, a zatem szkodzi zarówno Ukrainie, jak i Polsce

Twierdzenie to opiera się na złożeniu, że jedynie kult Bandery mobilizuje Ukraińców do walki z Rosją i że bez niego nie byłoby Ukrainy jako naprawdę niepodległej jednostki państwowej. Stoi to w dużej mierze w sprzeczności z pkt. 1. Skoro niepodległościowo nastawionemu Ukraińcowi kult Bandery i UPA jest niezbędny do walki z Rosją o suwerenność Ukrainy, to w takim razie „prawdziwy” Ukrainiec musi być zazwyczaj banderowcem – jednocześnie takie stwierdzenie spotyka się z wyraźnym sprzeciwem „niezależnych”.

5. Nie czas obecnie na rozliczenia w kwestii Rzezi Wołyńskiej, można to zrobić, z „Wolną Ukrainą”

Jednocześnie środowisko „niezależnych” głosi imperatyw donośnego poruszania kwestii Katynia i Smoleńska w stosunkach z Rosją, mimo że ta nie jest „wolna”, tj. rządzi nią „dyktator” Putin.

6. Marsze ku czci Bandery to symbol walki z Rosją, a nie z Polską

W Rosji zbrojny wysiłek Armii Czerwonej jest czczony nie ze względu na liczne zbrodnie tej formacji czy też udział w sowieckiej agresji na Polskę, a z uwagi na udział w „zwycięstwie nad faszyzmem”. Mimo tego Polacy (w tym także środowisko „niezależnych”) słusznie nie aprobują tolerowania tej narracji w Polsce.

Jednocześnie środowisku „niezależnych” zupełnie nie przeszkadza, że pomnik Armii Czerwonej odsłonięto w roku 2012 w obecności Władimira Putina w Izraelu.

W kwestii żołnierzy Armii Czerwonej głos zabrał też sam Jarosław Kaczyński. W orędziu z maja 2010, w którym zwrócił się do „braci Rosjan”, stwierdził, że Lech Kaczyński, gdyby żył, 9 maja „myślałby o milionach żołnierzy rosyjskich, którzy polegli w walce z niemiecką III Rzeszą”:

7. Trzeba pomagać Ukrainie, bo Polska będzie następną ofiarą „rosyjskiej agresji”

Twierdzenie to opiera się na wątpliwym założeniu, że ewentualna rosyjska inwazja na Polskę musiałaby przejść przez terytorium Ukrainy. Ignoruje się przy tym fakt, że Polska posiada bezpośrednią granicę lądową z Rosją, granicząc ze zmilitaryzowanym obwodem kaliningradzkim. Rosja posiada także bazy wojskowe na sąsiadującej z Polską Białorusi.

8. Próba porozumienia się z Rosją jest dowodem zdrady

W takim razie zdrajcą jest także lider PiS Jarosław Kaczyński, który w roku 2010 postulował, by podjąć próby porozumienia się z Moskwą w sprawie Białorusi. Warto przypomnieć, że Kaczyński powiedział o tym świeżo po katastrofie smoleńskiej, w której wg „niezależnych” zamordowany został jego brat:

9. Ukraina broni siebie oraz Polski i Europy przed neoimperializmem sowieckim, którego ucieleśnieniem jest obecna Rosja

„Niezależni” zapominają równocześnie o tym, że Rosja po rewolucji bolszewickiej straciła na rzecz Ukrainy znacznej wielkości terytorium. Ukraina zyskała też kosztem Rosji Krym, który podarował jej Chruszczow. Zapomina się również o tym, że Ukraina na równi z Rosją współzakładała Związek Socjalistycznych Republik Rad, że w wojnie polsko-bolszewickiej Ukraińcy masowo poparli czerwonych przeciw Piłsudskiemu i Petlurze, że ZSRS był rządzony również przez Ukraińców, jak np. Chruszczow czy Breżniew, że Ukraińcy stanowili w końcu spory odsetek funkcjonariuszy sowieckiego aparatu bezpieczeństwa.

Zarazem w ogóle nie jest pouczający przykład polskich Kresów, które Ukraina zyskała dzięki Sowietom i które zostały nie zrusyfikowane, a zukrainizowane. Lwów stał się miastem ukraińskim dzięki Związkowi Sowieckiemu.

To, że Ukraina poczuwa się także do dziedzictwa sowieckiego, potwierdził sam prezydent Poroszenko, który 14 października 2014 roku powiedział:

„Nasze Siły Zbrojne, Gwardia Narodowa, pogranicznicy, mundurowi zasłużenie odziedziczyli chwałę tych Ukraińców, którzy podczas Drugiej wojny światowej bronili ojczyzny w szeregach Armii Czerwonej. Broniąc Ojczyzny uczymy się i na podstawie ich doświadczenia. Tak samo, jak i na podstawie doświadczenia Wojska Zaporoskiego, strzelców siczowych i bojowników UPA. I teraz na własnym heroicznym doświadczeniu Ojczyźnianej wojny roku [dwa tysiące] czternastego”.

Jak widać z powyższego, fakt odwoływania się do tradycji Armii Czerwonej nie przeszkadza Poroszence w jednoczesnym przywoływaniu UPA.

Marcin Skalski
http://www.kresy.pl

Komentarzy 9 do “9 paradoksów stosunku „niezależnych” do UPA i Ukrainy”

 1. Kojak said

  Te ,,argumenty,, to wydumany bełkot majacy bezczelnie i po chamsku oglupić Polakow ! Bełkot napisany przez zwyczajnych intelektualnych bandytow ! Pisanie tez musi miec podstawy moralne jesli nie jest zwyklym zwyrodnieniem i bandytyzmem !

 2. błysk said

  Oczywiście ,ze Ukraina może mieć pozytywnych bohaterów ,takich na przykład jak ataman Sahajdaczny ,natomiast pielęgnowanie kultu Bandery z konieczności rodzi nienawiść do wszystkich sąsiadów Ukrainy i w przyszłości może zaowocować porozumieniem antyukraińskim.Zastanawiam się także czy kult ten nie jest obecnie podsycane przez rządzące Ukraina żydostwo i czy w istocie nie jest to żydobanderyzm Zwracam także uwagę,że Rosja obecna prowadzi inną politykę niż ZSRR. Sowiety od 1917 roku były rządzone przez żydów,a Stalin miał ambicje na przywódcę światowego żydostwa. Stalin szafował życiem żołnierzy rosyjskich i dzięki temu i wszechstronnej pomocy Zachodu zwyciężył Niemcy hitlerowskie. Proszę sobie obejrzeć na przykład „Karny batalion ‚ bardzo mocny film rosyjski ,ale w wersji polskiej. Obecnie, jak się wydaje Rosja wraca do polityki rosyjskiej i nie odpuści /mam nadzieję/ziem ukraińskich ,oddzielających ją od Morza Czarnego .Warto równięż nadmienić,że Putin powiedział,iż Lwów był miastem polskim .Z tego choćby powodu sympatie polskie powinny być po stronie Putina.

 3. maasteer said

  No i niestety lemingi oglądające tefałeny, czytające g wybiórcze łykają wymienioną w artykule propagandę o czym przekonałem się osobiście rozmawiając z różnymi pOLAKAMI. Mają klapki na oczach i dla nich Putler to wróg NR 1. Ja staram się tłumaczyć że Putin nie napadał na Syrię, Irak, Jugosławię, nie nabijał dzieci na sztachety, nie przecinał piłą na wpół, nie on zadłużył Polskę, podniósł wiek emerytalny, wprowadził kwoty mleczne i wcisnął pakiet klimatyczny. Ale jak grochem o ścianę.
  A wystarczyłoby chociaż pół godziny dziennie przyjść z wizytą do Gajówki aby rozświetlić umysł, ale zwykli polacy wolą „niezależne” media – tam sam prawda.

  Ja już od dawna nie mogę oglądać polskojęzycznej propagandy w TV. Już wolę tę wschodnią – tam zdecydowanie mniej zakłamania. Dziś na Rossija24 pokazywali konwoje z pomocą humanitarną dla Donbasu, więc może jedna Rosja nie opuściła powstańców tak jak to sugerował niedawno jeden z artykułów.

 4. rydzol said

  Metody walki UPA. Jeżeli już to było to przepraszam, proszę mnie nie bić, dobrze panie… Yah

  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.

  2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

  3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

  4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

  5. Wyrzynanie na czole „orła”.

  6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

  7. Wyłupywanie jednego oka.

  8. Wybieranie dwoje oczu.

  9. Obcinanie nosa.

  10. Obcinanie jednego ucha.

  12.Obrzynanie obydwu uszu.

  13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

  14. Obrzynanie warg.

  15. Obcinanie języka.

  16. Podrzynanie gardła.

  17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

  18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

  19. Wybijanie zębów.

  20. Łamanie szczęki.

  21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

  22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

  23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

  24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

  25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

  26. Skręcanie głowy do tyłu.

  27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

  28. Obcinanie głowy sierpem.

  29. Obcinanie głowy kosą.

  30. Odrąbywanie głowy siekierą.

  31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

  32. Zadawanie ran kłutych w głowie.

  33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

  34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

  35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

  36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

  37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

  38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

  39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

  40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

  41. Obrzynanie sierpem genitali ofiarom płci męskiej.

  42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

  43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

  44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

  45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

  46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

  47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku-kipiącej wody.

  48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

  49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

  50. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.

  51. Wkładanie do pochwy – vagina rozżarzonego żelaza.

  52. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

  53. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

  54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

  55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

  56. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.

  57. Wkładanie do analu szklanej butelki i jej stłuczenie.

  58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

  59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

  60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

  61. Przebijanie dłoni nożem.

  62. Obcinanie palców u ręki nożem.

  63. Obcinanie dłoni.

  64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

  65. Odrąbywanie pięty.

  66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

  67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

  68. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

  69. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

  70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

  71. Obcinanie piłą obie nogi.

  72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

  73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

  74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

  75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

  76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

  77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

  78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

  79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

  80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

  81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

  82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.

  83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.

  84. Łamanie stawów nóg dziecka.

  85. Łamanie stawów rąk dziecka.

  86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.

  87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.

  88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.

  89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.

  90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.

  91. Wbijanie dziecka na pal.

  92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.

  93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.

  94. Wieszanie na drzewie głową do góry.

  95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.

  96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.

  97. Zrzucanie w dół ze skały.

  98. Topienie w rzece.

  99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.

  100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.

  101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.

  102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.

  103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.

  104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.

  105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.

  106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.

  107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.

  108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.

  109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.

  110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.

  111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.

  112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.

  113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.

  114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.

  115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.

  116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.

  117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.

  118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.

  119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.

  120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.

  121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.

  122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.

  123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.

  124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.

  125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.

  126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.

  127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.

  128. Wieszanie na kolczastym drucie.

  129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.

  130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w me nożami.

  131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.

  132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.

  133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.

  134. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

  135. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.

  136. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.

  Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia – polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach.
  Pomysłowość tortur była nagradzana. Sprawcy tortur i okrucieństw – tj. terroryści OUN-UPA – urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na „siedząco” pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne „pośmiewisko”.
  Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem – „Polska od morza do morza”.
  Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy – kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku…”

  Bracia WOŁYNIACY

 5. wi42 said

  @1 K
  To nie jest bełkot – to jest talmudyczna logika szatana, dobrze wypracowana technika jak z białego robić czarne I odwrotnie. I okazuje się, że działa….. Im tylko o to chodzi.

 6. Ludwik said

  w linku jest wypowiedź pewnego młodzieńca
  https://www.facebook.com/groups/736046746437432/885366444838794/?notif_t=group_comment_reply

 7. wi42 said

  Ci „niezależni” wyjaśnią też niepodważalnie, że aby historycznej sprawiedliwości stała się zadość należy spełnić wszystko czego wymaga ten Pan na zdjęciu:
  http://politikus.ru/events/39847-za-5-let-zhertvy-holokosta-vykachali-iz-francii-bolee-6-mlrd.html

  Napis na zdjęciu: OD KOGO BY TU jeszcze otrzymać za holocaust.
  Kto następny?

 8. Ex said

  > …Lwów stał się miastem ukraińskim dzięki Związkowi Sowieckiemu…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewis_Bernstein-Namierowski

 9. Joannus said

  Ad 8
  Pytanie. Kto ustalił tą linię. Czyżby Curzon był ”sowietem”.
  Granice ustalai przynajmniej oficjalnie Szatany Zjednoczone, Anglia i ZSRR.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: