Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sankcje przeciwko Rosji nie są rozwiązaniem, jak się z nich wycofać z twarzą?

Posted by Marucha w dniu 2015-01-08 (Czwartek)

Dobrze zaczyna się dziać w europejskiej polityce, szefowie państw unijnych rozczarowani kłamstwami ukraińskich oligarchów i kombinacjami ich za oceanicznych mocodawców doskonale już rozumieją, że na Ukrainie wydarzył się olbrzymi dramat, do którego niestety w części przyłożyli rękę.

Co więcej, wielu w tym Prezydent Francji pan François Hollande ma pełną świadomość o błędzie strategicznym, jakim są sankcje wobec Federacji Rosyjskiej.

Niestety Europa dała się namówić „sojusznikowi”, który ma własne interesy strategiczne wobec niej, wobec Federacji Rosyjskiej i naszej części świata, do czego po prostu idealnie wykorzystał Ukrainę, oszukaną przez jej własną elitę.

[Hmmm… Zdaniem Maruchy nie ma żadnego „rozczarowania” kłamstwami żydowskich oligarchów, nic nikogo nie obchodzi żaden „olbrzymi dramat” zwykłych ludzi, Europa nie dała się nikomu „namówić” (niczym stara kurwa do nierządu). Wszystko było robione świadomie i celowo. Po prostu bandziorom nie wszystko poszło po myśli, więc nagle zaczynają odgrywać oszukanych, wprowadzonych w błąd i w ogóle niewinnych ofiar spisku. – admin]

Stosunkowo pewną rolę w procesie omamienia europejskich liderów rusofobiczną histerią odegrały pewne osoby, pełniące niestety wysokie funkcje rządowe w pewnym nieszczęsnym i biednym środkowo-europejskim kraju. Ludzie ci, w zasadzie bardziej dbający o swoje posady w instytucjach międzynarodowych lub instrukcje wydawane im jak się okazało przez wróżki lub ambasadorów krajów zachodnich okazali się zupełnie niewiarygodnymi panikarzami.

Byłoby to śmieszne, gdyby nie było groźne, albowiem ludzie ci mogli pchnąć swój kraj na krawędź wojny, ryzykując konflikt NATO z sąsiednim – niewinnym jak dziecko, ale mimo wszystko termonuklearnym -imperium. Na szczęście elita w tym kraju została w części wymieniona na jeszcze słabszą, ale upomnianą gdzie jest jej miejsce i jaką może pełnić rolę;  będzie to ze szkodą dla tego kraju, ale bez niepotrzebnego ryzyka dla świata. Nie ma miejsca dla podpalaczy pokoju międzynarodowego w europejskich rządach!

Tymczasem doszło do tego, że Europa nawet nie zdążyła się zorientować a już prowadzi na pełny etat wojnę gospodarczą z Rosją, która kosztuje bardzo wiele utraconych korzyści, a długofalowo może zaważyć na podstawach europejskiego rozwoju, albowiem nie ma lepszego źródła surowców dla Europy niż Federacja Rosyjska.

Ukraina już straciła swoją szansę, po tym jak europejscy politycy zdali sobie sprawę ze skali zapaści tego kraju, Kijów otrzymał do podpisania tylko część polityczną umowy, której podpisania słusznie odmówił w Wilnie legalny Prezydent Ukrainy pan Wiktor Janukowycz. Jeden rachunek za gaz w Moskwie zapłacono z unijnych pieniędzy, ale więcej Kijów nie dostanie, ponieważ już zmarnował rok na nieprzeprowadzanie reform, w okresie w którym społeczeństwo było najbardziej gotowe na absorpcje zmian.

Nie zrobiono nic, dla zmiany zasad funkcjonowania tamtejszego systemu społeczno-gospodarczego. Oligarchowie mają jeszcze wspanialsze pole do robienia interesów, nawet są elementem tamtejszej administracji. Doszło do połączenia układów mafijno-feudalnych, które z Ukrainy skutecznie wyeliminował komunizm, a tu nie trzeba było długiego czasu – niespełna rok i stare, złe czasy wróciły. Ukraińcy znowu mają nad sobą panów, którzy decydują za nich, jedzą za nich i ogrzewają się za nich, co więcej nawet wydają za nich ich pieniądze. Prawdziwy feudalny kapitalizm, prawdziwy sukces majdanowej rewolucji, za którą życie oddało tak dużo osób.

W tym wszystkim widać, że nie ma żadnych związków pomiędzy sytuacją Ukrainy a zachowaniem się Federacji Rosyjskiej, która i tak poszła na rękę godząc się w ogóle na dostawy gazu na Ukrainę, gdzie oficjalną wykładnią polityki państwowej stał się delikatnie mówiąc – dystans do Rosji.

Trudno to stwierdzić, ale prawdopodobnie w Kijowie nikt nie chce zrozumieć, że unia Europejska nie chce i nie może poświęcić swoich relacji z Rosją w imię prawa Ukraińców do ofiarowania swojego kraju oligarchom! Sytuacja pod względem relacji bilateralnych zaszła za daleko, w tym znaczeniu, że skala strat jakie wyrządzono Rosji – służy zupełnie innym celom i zupełnie komu innemu niż ochronie Ukrainy przed rzekomo grożącą jej rosyjską agresją.

Europa dała się głęboko wyprowadzić na Dzikie Pola i właśnie za to płaci olbrzymie pieniądze, co więcej zaczyna stracić na korzystnej dla jej gospodarki długoterminowej relacji z Rosją, która przekierowała część swojego potencjału do Chin. Nikt w Europie nie wie i nie rozumie jak to powstrzymać i jak to odwrócić, albowiem nawet jeżeli sankcje zostaną zdjęte lub po prostu wygasną, to wcale nie znaczy, że rosyjscy partnerzy wrócą do tej samej lub zbliżonej treści relacji co dotychczas. Wręcz jest pewnym, że w najbardziej strategicznych dziedzinach dojdzie do nowego definiowania treści, o ile w ogóle dojdzie do ponownego nawiązania relacji.

Pojawiają się wysokiego szczebla politycy europejscy, którzy zaczynają szukać wyjścia z sytuacji poprzez reset relacji i jakąś formułę nowego otwarcia. Nie chodzi o porozumienie nad głowami Ukraińców, jednakże znalezienie takiej formuły relacji, w której przynajmniej nikt nie będzie tracił. To już będzie bardzo duży postęp w stosunku do obecnej sytuacji. [Życzymy niepowodzenia – admin]

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 16 do “Sankcje przeciwko Rosji nie są rozwiązaniem, jak się z nich wycofać z twarzą?”

 1. aa said

  widac jakie kurwy bezkarnie siedza na stolcach w Brukseli i calym tym burdelu zwanym Europa. Teraz oczywiscie durne narody zaplaca za wszystko a im coz jak zwykle nic sie nie stanie poniewaz maja to wszystko w d…-przyklad srusk polski -duka cos tam co mu napisza, rozwala sie w Brukseli, forsa jest papu tez wiec o co chodzi?? a szmaciarze za Odry-niech myja gary. Ta zydowska kurwa z Francji- Mistrale-co mnie to??? Merckel- Co mnie to??? teraz Mosad zucil dla motlochu „satyrykow” z Paryza-niech zra kilka dni. Rosjanie wyjda z tego oczyszczeni gdyz pojeli wreszcie gdzie ich chcieli wcisnac ich „partiorzy”- to co sie stalo w chazarii ukrainskiej jest najlepszym ostrzezeniem….

 2. Henry said

  Polscy politycy w machinie propagandowej, aby nalozyc sankcje na Rosje odegrali dominujaca role.
  Najlepszym kundlem byl dona… ek, ale on wykonywal talko zadanie jakie mu dali pentagoncz.

  Propaganda telewizyjna – generalowie polscy straczyli codziennie Narod Polski wojna z Rosja.

  Cala ta machina strachu byla tak duza , ze to wlasnie polscy politycy nalezy jasno powiedziec wymanewrowali
  zachod Europy i wciagneli w ta brudna i doprowadzajaca w przyszlosci do upadku i tak juz slabej gospodarczo EU.

  W medjach europejakich innych krajow poparli ta polska incjatywe sankcji jako „solidarnosc” z Polska i innymi krajami nadbaltyckimi „co tak duzo ucierpieli w czasach dawnego Zwiazku Radzieckiego”.

  Zwykli ludzie cierpja ekonomicznie i moralnie (sadownicy,rolnicy,transportowcy, handlarze itp.) i to nie tylko w Polsce, a organizatorzy tych sankcji ucieki do Bruks. i w nagrode otrzymali dobre posadki.

  I o jakiej demokracji tu jest mowa?
  Kto kogo reprezentuje ?

  Trudno bedzie dzisiaj i w przyszlosci znalezdz kogos by godnie reprezentowal interesy narodu i dbal tez o normalne
  stosunki polityczne, ekonomiczne, kulturalne z naszymi sasiadami a przede wszystkim z Rosja.
  Smutne a nawet tragiczne i nie wiadomo czym to sie wszysko zakonczy.

 3. rydzol said

  A pisałem, że przyjdziecie z pokorą q. jewropejskie prosić się Rosji o znormalizowanie wymiany gospodarczej, handlowej, i co, i to się ziszcza.

 4. Halszka said

  @ 2

  Owszem, będzie na Polaków – a także na Estończyków, Łotyszy i Litwinów – że jak panikarze trzęśli portkami i domagali się sankcji, na szkodę wszystkich. Bo na nasze kraje najłatwiej zwalić.

  Ale guzik prawda, że to myśmy wmanewrowali Zachód Europy i że tamte kraje wprowadziły sankcje przez współczucie i solidarność z nami. Gdzie my widzimy tę wspaniałomyślność na co dzień?

  Przecież politycy amerykańscy nie kryli, że musieli nieraz stosować przymus i wciskać na siłę te sankcje niechętnym krajom UE. Także Bułgaria wycofała się z budowy South Stream dopiero po wizycie ważnego amerykańskiego polityka w Sofii.
  „Nasi” politycy wykonali tylko gorliwie przydzieloną im rolę – ale to była rola chórku w greckiej tragedii, lamentującego gdzieś w tyle sceny.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Pani Halszko, na tle innych krajów europejskich, Judeopolonia wyróżniała się szczególnym entuzjazmem w wykonywaniu poleceń bandziorów z USRaela. Nic nie trzeba było polskojęzycznym politykom i żurnalistom wciskać. Byli chętni i nadal są chętni, choć reszta świata zaczyna jakby powoli przytomnieć.
  Oczywiście powodem przytomnienia nie są żadne racje moralne, bo świat nie rozumie, co to jest moralność – a wyłącznie problemy z otoczenia otworu gębowego i kiszki stolcowej.
  Mentalność jamochłonów.

 6. Antoni said

  Dobry i wartościowy tekst, który wyjaśnia przyczyny i motywy prowokacji w Paryżu. Francja chciała się z banderowskeigo burdelu wycofać, nawoływała do normalizacji i zniesienia sankcji, bo wiadomo że wszyscy na tym kolosalnie tracą, to została za to ukarana…

 7. pokojnaziemi said

  „Po prostu bandziorom nie wszystko poszło po myśli, więc nagle zaczynają odgrywać oszukanych, wprowadzonych w błąd i w ogóle niewinnych ofiar spisku. – admin”

  Stary numer. Ten zgrany trik atlantyckich bandziorów polega na dokonywaniu skurwysyństw w taki sposób, by zawsze mieć przygotowaną wymówkę. Nazywa się to fachowo „plausible deniability”.

 8. pokojnaziemi said

  5.Nadal chcę wierzyć (a działania Sikorskiego mogą być tutaj silną przesłanką, wbrew obiegowym opiniom – warto spojrzeć na PiSowską listę zarzutów wobec niego jako MSZ, która wygląda dla normalnych ludzi raczej jako lista zasług, w tym uruchomienie ruchu przygranicznego z Królewcem; poza tym polecam opinię syryjskiego ambasadora o Sikroskim z wywiadu na Xportal), że taka jest cena (s)pokoju w Polsce. Chociaż ostateczne rozliczenie będzie możliwe mniej więcej za 2-3 lata.

  Podobnie polskie władzy powinny były postępować wobec Hitlera – iść na rękę grając na zwłokę… a w odpowiednim momencie zmienić front (nie mam oczywiście dowodów, że tak jest teraz). Jak traktowane są Czechy, Węgry, Słowacja, Pribaltika, Rumunia, Szwecja teraz a jak Polska w kontekście rozliczeń za II WŚ?

 9. Jack Ravenno said

  @6 Francja została ukarana tzw. „rewolucją francuską” i już się nigdy normalną nie stała. To największa blad’ Europy (zaraz za rzeszą niemiecką)

 10. Sybirak said

  Bajeczka o pastuszku (amerykańskim) , który dla zgrywy podnosił alarm : wilki wilki ! Znowu się powtórzyła. Był Irak jest Rosja.

  Ale Europa trzeźwieje oby nie za późno !

  Najwyższy czas aby odciąć się od USA. Niech swoje biznesy robią na własny rachunek !!!

 11. Henry said

  Re 4:
  Pani Halszko
  Taka jest niestety smutna prawda – duzo politykow zychodnich, dziennikarzy i redaktorow telew. zachodnich uwazaja ze:
  „Politycy zachodni poparli ta polska incjatywe sankcji wobec Rosji jako „solidarnosc” z Polska i innymi krajami nadbaltyckimi „co tak duzo ucierpieli w czasach dawnego Zwiazku Radzieckiego”.

  Smutne ale niestety prawdziwe.
  Narody krajow zachodnich chca spokojnie zyc i utrzymac co najmniej taki poziom zycia jaki mieli dotychczas.

  Ale biorac pod uwage nastepny fakt:
  „Cala ta machina propagandowego strachu byla tak duza , ze to wlasnie polscy politycy (nalezy jasno powiedziec) wymanewrowali zachod Europy i wciagneli ja w ta brudna i doprowadzajaca w przyszlosci do upadku i tak juz slabej gospodarczo EU”.

  Bedzie trudno narodom zachodnim utrzymac taki wysoki poziom zycia, dlatego tez skutki tego odczuja najwiecej ci co
  to spowodowali.

  Jak to jest wlasciwie mozliwe, ze takie kundelki i pudelki potrafja tyle zlego wyrzadzic w tak krotkim czasie???
  Oczywiscie byli wspierani obiecankami przez braci kapitalu pentagonczyk.

 12. Halszka said

  @11
  Sankcje to polska inicjatywa?
  No to już chyba lekka przesada, Panie Henry!
  Podaje Pan cytat w cudzysłowie – ale z czego to jest cytat?
  Bo w Wikipedii historia sankcji wygląda tak:

  Sanctions against Russia
  First round of sanctions

  The first sanctions issued against Russia during unrest were in March 2014, in the wake of the annexation of Crimea by the Russian Federation.[1] These were imposed to prevent Russian and Crimean officials and politicians travelling to Canada, the United States, and the European Union. They were the most wide-ranging used on Russia since the 1991 fall of the Soviet Union.[2] Japan also announced sanctions against Russia. These included the suspension of talks regarding military matters, space, investment, and visa requirements.[3] In early April, Albania, Iceland and Montenegro, as well as Ukraine, decided to follow the EU and impose the same restrictions and travel bans issued by the EU on 17 March.[4] In response to the sanctions introduced by the United States and the EU, the State Duma (Russian parliament) unanimously passed a resolution asking for all members of the Duma to be included on the sanctions list.[5] The sanctions were expanded to include prominent Russian businessmen and women a few days later.[6]
  Second round of sanctions

  On 28 April, the United States imposed a ban on business transactions within its territory on seven Russian officials, including Igor Sechin, and seventeen Russian companies.[7] On the same day, the European Union issued travel bans against a further fifteen individuals.[8] In connection with this, the EU issued a paper stating the aims of the sanctions. The EU states that their „sanctions are not punitive, but designed to bring about a change in policy or activity by the target country, entities or individuals. Measures are therefore always targeted at such policies or activities, the means to conduct them and those responsible for them. At the same time, the EU makes every effort to minimise adverse consequences for the civilian population or for legitimate activities”.[9]

  Jest tu gdzieś mowa o polskiej inicjatywie? Szczęśliwie, nie. Pozdrawiam.

 13. Joe said

  Re10…Europa nie trzezwieje…Europa jest pijana i gwalcona przez USrael i POlityczna POprawnosc…Cala Wschodnia i Zachodnia….Zabojstwo braci Kennedy odmienilo swiat na niekorzysc a szczegolnie Cywilizacje Zachodnia..Osrodek Dowodzenia jest w Telaviwie a nie w Europie ,a wojska okupacyjne NATO w Europie..
  Takie sa realia.

 14. Henry said

  Szanowna Pani Halszka
  Jesli Pani wierzy co jest napisane w Wikipedii historia dotyczacych sankcji to jest Pani sprawa.

  Ja podalem cytaty z rozmow i dyskuscji w telew. niemieck. politykow, dziennikarzy ARD, ZDF , prasy zachodniej,TV France 24 i Sky News.

  Pozy tam codzienne wiadomosci na temat aktywnosci polskich politykow.
  Jako przyklad wszyscy wiedza, bylo to podawane w TV Info, ze premier Polski Donalde. k wyjechal do Budapesztu i rozmawial z tamtymi wladzami, aby Wegry zaprzestaly kupowac gazu z Rosji.
  Wiadomo, ze cale zapotrzebowanie w 100% na gaz Wegry pokrywaja od Rosji.
  To swiadczy tez jako przyklad o prymitywnej nie popartej na realiach zycia aktywnosci polskich politykow.

  Poza tym to wlasnie polscy politycy zablokowali w Brukseli 2008 roku decyzje juz przygotowana o wspolnej strefie bezwizowej
  handlu miedzy Rosja a Europejska Unia.
  Gdyby tego nie zablokowali, to dzisiaj nie bylo by konfliktu na Ukrainie i tej bratobujczej wojny, nie bylo by smierci 4700 cywilow, cierpien tysiecy ludzi co musieli opuscic swoje domy i caly dorobek zycia,aby ujsc z zyciem.

  Ja tylko pisze fakty ktore wskazuja dokladnie, ze polska polityka zagraniczna polegajaca (jak ktos juz pisal) na trzymaniu reki w nocniku przyczynia sie do rozkladu EU i cierpien wielu milionow ludzi zarowno tych co nie maja co jesc, jak i tych co nie maja pracy, tych co z dnia na dzien traca prace i nie maja perspektyw zycia.

  Dzialalnosc polskich politykow przyczynila sie w duzej mierze do tego w jakiej sytuacji znajduje sie nie tylko Polska ale i narody
  nalezace do EU.
  Fakty, fakty, fakty

 15. Henry said

  Pomylka.
  Poza tym to wlasnie polscy politycy zablokowali w Brukseli 2008 roku decyzje juz przygotowana o wspolnej strefie bezwizowej
  handlu miedzy Rosja a Europejska Unia.
  Powinno byc:
  Poza tym to wlasnie polscy politycy zablokowali w Brukseli 2008 roku decyzje juz przygotowana o wspolnej strefie wolnego handlu miedzy Rosja a Europejska Unia.

 16. Tekla said

  http://sophico21.blogspot.com/2015/01/nowy-agent-putina-prof-koodko.html

  Nowy agent Putina-Prof.Kołodko

  Prof. Roman Kuźniar

  Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta RP ds. międzynarodowych, usytuował prof. Grzegorza Kołodkę, ekonomistę o światowej renomie, b. wicepremiera i b. ministra finansów w kilku rządach RP, „w całkiem szerokim w Europie froncie osobistości, które twierdzą, że Rosji nie należy irytować, ani tym bardziej karać za politykę ostatnich kilkunastu miesięcy. Znajdujemy w tym froncie – stwierdza prezydencki doradca – różne środowiska, od „pożytecznych idiotów” Kremla, przez ignorantów, ludzi zalęknionych, aż po wielki biznes, który chciałby robić dobre interesy z każdym i bez względu na okoliczności”.

  Prof. Grzegorz Kołodko
  Prof. Kołodko w odpowiedzi: „Cóż, widocznie Roman Kuźniar zalicza sam siebie do wąskiego grona tych, którzy uważają, że Rosję należy irytować. To zapewne są ci „pożyteczni mędrcy”

  Prof. Kuźniar podżegaczem wojennym ?

  Ostatnio w wywiadzie radiowym (jedynka) stwierdził jest za tym żeby Polska dostarczała bron na Ukrainę. Powiedział ze dziwi go to ze niektóre państwa zachodnie się tego panicznie boją. Uznał ze nie ma do tego przeciwwskazań prawnych ani politycznych.

  Trudno stawiać doradcę prezydenta w jednym szeregu z filantropem Sorosem , ktorego niektorzy brzydko nazywają podżegaczem wojennym ale podobieństwo nasuwa się nieodparcie.
  Soros zachęca Zachód do zbiorki i przekazania władzom w Kijowie 30 mld dolarow, doradca Kuźniar namawia zaś do dostarczenia broni.
  Jak widac jeden jest od pieniędzy, drugi od broni.
  No ale przynajmniej wiadomo na co pójdą pieniądze zebrane przez filantropa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: