Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Noworosja: Schyłek epopei?

Posted by Marucha w dniu 2015-01-09 (Piątek)

3 stycznia Igor Striełkow skomentował publicznie śmierć Aleksandra Biednowa „Batmana”, jednego z wyróżniających się dowódców sił zbrojnych Noworosji, zabitego na polecenie obecnych władz Ługańskiej Republiki Ludowej.

– Nie próbowałem walczyć o władzę w Noworosji i zrezygnowałem ze stanowiska między innymi po to, by unikać podobnych sytuacji. I wzywam, by mnie w tej kwestii naśladować. – powiedział Striełkow.

Media zinterpretowały jego słowa jako wezwanie rosyjskich ochotników do wycofania się z donbaskich republik ludowych, ponieważ są już one skazane na upadek.

Pesymistyczną ocenę ich sytuacji w bezpośredni sposób wyraził natomiast Aleksandr Borodaj, były premier Donieckiej Republiki Ludowej, usunięty ze stanowiska (podobnie jak Striełkow) pod naciskiem Moskwy, który także odniósł się do śmierci „Batmana”.

– Noworosji nie ma. My oczywiście stosujemy tę nazwę, ale to falstart. Szczerze mówiąc, Noworosja pozostała w sferze idei, która się nie ziściła. – stwierdził Borodaj.

Źródło: forsal.pl

Komentarz Redakcji:
Według ocen miarodajnych przedstawicieli sił powstańczych Noworosji, Moskwa celowo podkopuje potencjał obronny republik ludowych, by po ich doszczętnym ograbieniu porzucić je w zrujnowanym stanie na pastwę rządu w Kijowie i w ten sposób wygasić konflikt zbrojny w Donbasie. Nie przekreśla to autentyczności wielkiego donbaskiego powstania z ubiegłego roku. Oznacza natomiast, że Kreml pod pozorem pomocy przejął kontrolę nad owocami wywalczonego przez powstańców (także tych przybyłych z samej Rosji) zwycięstwa i zniszczył niezależność republik ludowych, by móc je wykorzystać jako narzędzie dyplomatycznej rozgrywki z Kijowem i Zachodem – które zostanie odrzucone, gdy nie będzie już potrzebne. Na razie jednak historia Noworosji jeszcze się nie zakończyła. (A.D.)

http://xportal.pl

Komentarzy 10 do “Noworosja: Schyłek epopei?”

 1. andy oryginalny said

  Niestety to prawda , od 16.sierpnia codziennie sledze doniesienia z pola walki.Poczatkowo robilem to bo trzymalem kciuki za ludzi walczacych o swoja godnosc i wolnosc, a potem z przyzwyczajenia bo weszlo mi to w krew. W sierpniu strasznym wysilkiem wyrzucili nacgwardie i ukrow wszelkich masci z takich miejsc jak Kurchan,Szachtiersk i zamknieto w kotlach (OSMIU) armie ukrow. Byl to straszny wysilek i zakonczyl sie ofensywa i okrazeniem Mariupola. Cale terytorium moglo byc wolne i nagle cud ofensywa zostaje zatrzymana .zostaje zawarte porozumienie o zawieszeniu broni i nastepuje natychmiastowe zlamanie go przez ukrow, odbijaja Mariupol ,wlamuja sie pod Dybalcowem i obecnie krok po kroku zajete przez bojownikow tereny.Okolo 20% terytoriun odbitych przez bojownikow ukry zajely po zawieszeniu broni (juz trzecie). Myslalem ze z rosji przez otwarte granice poplynie strumien broni ale tak sie nie stalo, poza bronia przejeta od ukrow na plw.krymskim bojownicy nic nie dostali.Najbardziej zas ideowi zgineli na donieckim lotnisku atakowanym od trzech miesiecy. Sluchalem opowiesci ochroniarzy Batmana,powiedzieli ze zaatakowaly go trzy BTRy, jeden z przodu i po jednym z kazdego boku. Nasilenie ognia bylo tak duze ze wlasne BTRy zostaly uszkodzone, w ataku na samochody terenowe uzyto oprocz ciezkich karabinow granatniki, osoby ktore przezyly byly dobijane. a tych BTRow brakuje na froncie. Tak to koniec projektu ,szkoda tylko ludzi ktorzy stracili dorobek calego zycia i zabito im najblizszych.

 2. RomanK said

  A kiedy bylo inaczej!
  Na niezaleznosc stac tylko tych, ktorzy sa, moga byc i wiedza- jak….. byc niezaleznym.
  Dlaczego Rosja ma walczyc o….. niezaleznosc…… swoich prowincji????
  Batman powinien pamietac Olesia Muzyczko….i jego los.

 3. Anteas said

  Ale czarnowidztwo.
  Jeden człowiek zginął, a zlecieli się już wszyscy czarnowidze i biadolą że noworosja przegrała, że wszystko stracone, że Putin zdradził…
  Raz hurraoptymizm, raz skrajny pesymizm. Huśtawka nastrojów jak u nastolatka emo.

 4. Ex said

  Powstanie Noworosji jako państwa wymagałoby potem od Rosji podjęcia decyzji o jej uznaniu lub nie z wszystkimi konsekwencjami. A tak robią unik i przeciągają konflikt co jest na ich korzyść, bo uniemożliwi wciągnięcie Ukrainy do NATO.

  Myślę, że Rosja będzie dolewać oliwy do ognia, ale tak żeby się za bardzo nie rozpalił. Pat w tej części szachownicy i przeniesienie uwagi gdzie indziej. Z reszta to co się dzieje we Francji jest na rękę Rosji właśnie w tego powodu. Powstanie nowy front na terenie wroga (Zachodu) i do tego w państwie w którym maja na utrzymaniu dosyć poważna siłę polityczną, której te zamachy na pewno pomogą. Jeśli uzyska jakiś wpływ na władzę/decyzje polityczne zmieni się zupełnie układ sił za Zachodzie a za tym poparcie dla Ukrainy (która w międzyczasie pogrąży się w chaosie, bo dotychczas jedynym jej napędem i patentem na ciągnięcie kasy z Zachodu jest wojna).

 5. revers said

 6. Pokręć said

  No, i tak wygląda efekt zaufania do Rosji. Niestety, przy całym swoim barwnym pięknie kulturowym Rosja traktuje kłamstwo i wiarołomstwo tak jak Bismarck – wojnę. To jest nadal polityka, tylko kontynuowana innymi środkami. Wiem, wiem, Zachód jest niewiele lepszy, wspominam o tym, żeby uciąć argumenty klasy „a u Was Murzynów biją”.
  Nie ma na tym świecie mocarstw, państw ani przywódców godnych uwielbienia i podziwu. Uwielbienia i podziwu jest godzien tylko Bóg.
  Można Rosję usiłować naśladować w tym, co dobre, rozsądne jest uczyć się i wyciągać wnioski a nawet współpracować w dziedzinach naukowych, kulturalnych, czy gospodarczych. Ale współpraca polityczna już oznacza zaufanie. A ufać na tym świecie nie można nikomu – skoro Rosja opuściła Rosjan w Zachodniej Ukrainie, to jaka jest gwarancja, że nie postąpi podobnie ze swoimi sojusznikami?
  Dopóki ludzie nie zrozumieją, że przesuwania granic nic nie dadzą w sytuacji, kiedy na własnym terytorium ma się i tak kilka razy więcej zasobów, niż daje się ogarnąć – to będziemy się obijać raz o d… raz o ścianę.
  Bogactwo i potęgę buduje się dziś pracą, gospodarką i rozsądkiem a nie ideologią, czy to w stylu imperialistycznym, czy pantolerastii politpoprawnej.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Panie Pokręć, po pierwsze powyższy artykuł to tylko hipoteza, a Pan ją traktuje jak pewnik.
  Po drugie – żadna współpraca polityczna nie ma nic wspólnego z zaufaniem, a ze wspólnymi interesami w danym przedziale czasowym.
  Po trzecie – o jakim „przesuwaniu granic” Pan mówi?
  Po czwarte – jaki ma związek z tematyką Noworosji i co do niej wnosi następujące zdanie: „Bogactwo i potęgę buduje się dziś pracą, gospodarką i rozsądkiem a nie ideologią, czy to w stylu imperialistycznym, czy pantolerastii politpoprawnej.”

  Zdanie „zachód jest niewiele lepszy” [od Rosji] powala na wznak. Wie Pan, dlaczego?

 8. przemądrzałe bydlę said

 9. Sara said

  Wstawaj Donbas i walcz – nie możesz odpuścić – modlę się za Twoje zwycięstwo, ja tak wierzę w Noworosję, że będzie wspaniała, słowiańska, szkoda że Polska nie bierze was za wzór i nie przegania żydowskiego okupanta.

 10. Rokitnik said

  Rosja ani KRYMU ani ciążącemu ku niemu terenów Doniecka i Lugańska nie odpuści.
  Rozumiem ŻAL i rozgoryczenie Kozaków ale oni muszą popatrzeć na sprawę także szerzej.? .NIE tylko na WSCHODZIE wrze w dowódczych gremiach, jeszcze większe t a r c i a są po stronie Banderowcow i UK-rów !! Poboru ludnośc unika jak ” czarnej ospy ” zaczynają się utyskiwania nad BIEDĄ ktorą UK-ry ich wrobiły !!!! Nadto….zagotowalo sie we Francji…co jest gwoździem do trumny ROSZCZENIOM ryzunów ?
  No i jeszcze zeby było ciekawiej – UPowcy to nie PiSdzielce…oni naprawdę MAJĄ BROŃ w swoich brudnych łapach, i w pernamentnym opuszczeniu POTRAFIĄ ja użyć…przeciwko swoim mecenasom? Użyją ją tym bardziej gdy zacznie sie piętnować ich SZOWINIZM i FASZYZM, z ktorego jako prymitywy umysłowe są po prostu dumni.
  No to powiedzcie, dlaczego Rosjanie z mądrym Prezydentem mieliby przyśpieszać bieg historii? Zwlaszcza w trzaskające mrozy????

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: