Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Historyk” Arsenij Jaceniuk

Posted by Marucha w dniu 2015-01-11 (Niedziela)

„Wszyscy dobrze pamiętamy wkroczenie Sowietów na Ukrainę i do Niemiec. Należy temu zapobiec. Nikt nie ma prawa do rewizji wyników II wojny światowej. A to właśnie próbuje uczynić Putin” – powiedział Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy, zwany amerykańskim muppetem – dla telewizji ARD.

„Wkroczenie Sowietów na Ukrainę i do Niemiec”. Rozpatrzmy to. „Na Ukrainę” – czyli w którym roku? 17 września 1939, czy w 1944? Tego muppet nie uściślił. Jeśli w 1939, to wkroczenie było na terytorium Polski a nie Ukrainy, a w 1944 było wkroczenie na terytoria okupowane przez Niemcy, i brało udział w tym „wkroczeniu” kilka milionów Ukraińców.

Pewnie muppet miał na myśli tereny, na których grasowała UPA, a te uznawała ona za Ukrainę. Dla nas to „wkroczenie” było wybawieniem przed upowską siekierą i nożem.

„Wkroczenie” do Niemiec jest łatwiejsze do sprecyzowania – chodzi o 1945. Nie wiadomo tylko, dlaczego do niego doszło, pewnie w wyniku „agresji” na pokojowej Niemcy rządzone przez znanego pacyfistę i wegetarianina Adolfa Hitlera.

Ale w całym tym fragmencie mamy taki przekaz – agresywna Rosja atakuje pokojową Ukrainę (której wtedy nie było) i Niemcy. Co za nowe, odkrywcze spojrzenie na historię – nie ma Hitlera, III Rzeszy, rozpętania wojny, milionowych ofiar, koalicji antyhitlerowskiej – jest Ukraina i Niemcy (pewnie sojusznicy) przeciwko agresywnej Rosji (Sowietom). Nie wiem tylko o co chodzi Jaceniukowi z tym rewidowaniem wyników II wojny światowej. No bo niby na czym ma polegać ta „rewizja” ze strony Putina? Bo na czym polega „rewizja” ze strony premiera Ukrainy, to widać aż nadto.

Scriptor
http://mysl-polska.pl

 

Komentarzy 9 do “„Historyk” Arsenij Jaceniuk”

 1. pekok12 said

  Reblogged this on Pekok – antylichwiarz.

 2. Zerohero said

  O ile wiem Niemcy po tych słowach specjalnie jakoś nie zaprotestowali. Toż to miód na ich serce.

  Interesujące, że słowa jajceniuka, abstrahując od wicśniętego w nie kłamstwa, są wewnętrznie sprzeczne. Skoro wg. jajceniuka ZSRR napadł na III Rzeszę – to czemu jajceniuk mówi „Nikt nie ma prawa do rewizji wyników II wojny światowej.” A może jajceniuk nie wie jaki był wynik II Wojny? 🙂

 3. rydzol said

  Nowoczesny ukrop
  file:///C:/Users/maciej/Downloads/1981841_368208933360881_6406571341452971179_n.jpg

 4. SWO said

  „Jednym z głównych punktów spornych, które doprowadzały do sytuacji kryzysowych w czasie formowania Armii była interpretacja definicji „obywatel polski”. Według strony sowieckiej dotyczyło to jedynie osób narodowości polskiej. (…)
  polskie komisje rekrutacyjne przyjmowały do oddziałów Armii Andersa konsekwentnie obywateli RP bez różnicy narodowości (z wyjątkiem Niemców) – Polaków, Żydów, Ukraińców i Białorusinów , wbrew oporom sowieckim.”

  „. Dysponując dzisiejszą wiedzą, część historyków uważa, że ewakuacja wojsk polskich z ZSRR z punktu widzenia polskiej racji stanu była błędem .

  Zwolennikami ewakuowania jak największej liczby Polaków ze Związku Sowieckiego, w imię prowadzonej przez nich polityki globalnej, byli Brytyjczycy.

  „W Palestynie z szeregów 2 Korpusu zdezerterowało ok. 2,5 tys żołnierzy – Żydów z bronią w ręku, którzy stali się bojownikami Hagany w walce o niepodległe państwo Izrael.

  We wrześniu 1942, nim jeszcze oddziały polskie dotarły do Palestyny, Żydom dezerterowm w Bagdadzie tajnego wsparcia udzielił m.in. Mosze Dajan, późniejszy Minister Obrony Izraela, wówczas żołnierz na służbie brytyjskiej .

  Generał Anders zakazał w poufnym rozkazie żandarmerii polskiej ścigania tych dezerterów (mimo, iż ich działalność była faktycznie do roku 1948 skierowana „przeciw” Wielkiej Brytanii, której Palestyna była wówczas terytorium mandatowym).”

  „W 1945 Ukrainiec Generał Pawło Szandruk (głównodowodzący wszystkimi faszystowskimi wojskami ukraińskimi) bezpośrednio po kapitulacji 14 Dywizji SS-Galizien zażądał od Brytyjczyków spotkania w cztery oczy z generałem Władysławem Andersem, swym dowódcą z września 1939 r.

  „W konsekwencji osobistej interwencji gen. Andersa w Londynie , Brytyjczycy mimo sowieckich żądań nie wydali ukraińskich SS-manów Rosjanom gdyż zostali oni uznani za obywateli polskich .”

  „J.F.C. Fuller w swym dziele Druga wojna światowa nazywa apenińską kampanią (Monte Cassino etc.), „która ze względu na brak sensu strategicznego i wyobraźni taktycznej jest czymś wyjątkowym w historii wojskowości”

  Najokrutniej podsumował ofiarę polskiej krwi pod rozkazami Andersa amerykański generał Clark odmawiając nawet Polakom udziału w pierwszej paradzie zwycięstwa w zdobytym Rzymie dobrze znanymi słowami:

  „… żadnych Greków, Polaków ani straży pożarnych nie potrzebuje…”

 5. bardzo said

  „Niemcy rządzone przez znanego pacyfistę i wegetarianina Adolfa Hitlera”

  Taki pacyfista, jaki wegetarianin, ponieważ Bayernleberzuppe to on zajadał z wielkim smakiem. (źródła tej informacji nie mam przy sobie, ale na żądanie wyszperam w domu na półce).

  Przepis na zupę z leberki pasowałby na Kulinarnefantazje.wordpress.com ale nie chciałbym rozpoczynać roku na blogu nawiązaniem do zbrodniarza.

 6. zofia said

  ad 4
  Bardzo prosze o podanie zrodla tych waznych info. podanych haslowo.
  W sprawie gen Andersa Polacy nie dosc ze nie maja wiedzy to traktuja jego postac z taka czcia jak obecnie prez. L Kaczynskiego.
  Kazda info. ktora nie pasuje im do ich emocji wywoluje lawine wyzwisk i zostaje sie ubekiem, bolszewikiem …
  I dlatego A Jaceniuk moze sobie pozwolic na takie brednie a wyznawcy silnej, dostatniej Ukrainy nawet nie PiSną

 7. Być może Jaceniuk traktuje Ukrainę Sowiecką jako Despocję agenta polskiego Nikity Chruszczowa? który trzymał Stalina ZA JAJA jezuickim rodowodem z Warszawskiego Sądu Szlacheckiego. Piszę o tym w książce „Incydentu nie było”. Chruszczow miał rodowód od Piasta Kołodzieja.

 8. ALI BABA said

  AD 6 Jest coś na tzw. rzeczy…gen Anders był gościem Berii / o ile pamiętam był tam kilka dni/ pisze o tym jego syn w książce” Byłem synem Berii.”.Twierdzi on stanowczo, że to był Anders a nie Berling jak ktoś mi sugerował..!! Czyżby wilk spotkał się a z wilkiem..?

 9. Henry said

  Jaceni.k i hunta ukrain. realizuje plan UPA – tj. plan dalszej walki z Rosja.

  Od ponad 20 lat maja swoja niepodleglosc, o ktorej nie chca wiedziec i nie chca wziasc pelnej odpowiedzialnisci
  za swoje zycie polityczne, ekonomiczne a nawet kulturalne.

  Cale bagno i szambo gospodarcze, polityczne i moralne zwalaja na Rosje
  starajac sie utrzymac przy wladzy i kontynuuja tradycje UPA dalszej walki z Rosja.

  Najwielsza glupota jest to, ze EU uwierzyla polskim politykom wciskajacym im kit i bzdury, ze Ukrain. walczy o niepodleglosc.
  Wzajemna zaleznosc ekonomiczna Ukrain. z Rosja jest i byla zrozumiala.
  Teraz wszystko sie wali i bezrobocie rosnie do 40 %.
  Odpowiedzialny Barro..o dostal wyprake i moze sie smiac, ale cala odpowiedzialnosc tez on ponosi.

  Nie wiedza co zrobic z warzywami i owocami, gydz maja takze embargo na export do Rosji.

  Wszystko to glupota i akt terroryzmu ekonomicznego na zwyklych ludzi zarowno na Ukrain.w Polsce jak i krajach EU.

  Polska teraz bedzie niosla Ukrain. do EU na plecach ktorych kregoslup jest zwyrodnialy.

  Kudnle i pudelki co popieraja faszyst. i nacjonalist. Ukrain. realizuja tylko polityke dalekowzr. pentagoncz.

  Dzisiejsza krytyka polskich politykow w stosunku do Rosji jest dalsza kontynuacja polityki UPA.

  Dla Narodu Polskiego to jest hanba niezgodna z konstytucja i jakimikolwiek zasadami demokracji czy zasadami chrzescianskimi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: