Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kto zasponsorował zamach na Charlie Hebdo?

Posted by Marucha w dniu 2015-01-11 (Niedziela)

Wielu Francuzów reaguje na zamach na Charlie Hebdo potępiając islamizm oraz demonstrując na ulicach. Thierry Meyssan twierdzi, że ta interpretacja dżihadu jest nieprawidłowa. Mimo, że również dla niego byłoby lepiej, gdyby potępił ten zamach jako prostą operację al-Kaidy lub Daeshu, to jednak zdecydował się zaprezentować inną, dużo bardziej niebezpieczną hipotezę.

Temu reportażowi France 24 ucięto kawałek nagrania, aby nie było widać napastników zabijających policjanta leżącego na ziemi.

7 stycznia do pomieszczeń Charlie Hebdo w Paryżu wtargnął oddział i zamordował 12 osób. Cztery inne ofiary walczą o życie.

Na tym nagraniu słychać, jak napastnicy krzyczą „Allah Akbar!”, a potem, że „pomścili Mohameta”. Świadek wydarzenia, designer Coco, relacjonuje, że oni powoływali się na al-Kaidę. Nie potrzeba już więc niczego więcej, aby Francuzi uznali ten zamach za islamistyczny.

Założenie to nie jest jednak logiczne.

Sposób działania tego oddziału nie ma żadnego związku z ideologią dżihadu.

W rzeczywistości członkowie lub sympatycy Braci Muzułmańskich, al-Kaidy lub Daeshu nie zadowoliliby się tylko zamordowaniem ateistycznych rysowników, lecz najpierw zniszczyliby na ich oczach archiwum gazety, tak jak to zawsze robili we wszystkich swoich operacjach w Maghrebie i Lewancie. Pierwszym i najważniejszym obowiązkiem dżihadystów jest zniszczenie objektów obrażających według nich ich boga, zanim ukarają „wroga boga”.

Również nie wycofaliby się natychmiast, nie uciekliby przed policją, nie wykonując swojego zadania do końca. Woleliby raczej zginąć na miejscu.

Poza tym nagrania i niektóre wypowiedzi świadków wskazują na to, że zamachowcy byli profesjonalistami. Umieli się bardzo dobrze posługiwać bronią i oddawali strzały do właściwego celu. Nie byli ubrani jak dżihadyści, tylko jak wojskowi komandosi.

Sposób, w jaki zamordowali zranionego policjanta leżącego na ziemi, który nie stanowił dla nich żadnego niebezpieczeństwa, potwierdza, że ich misja nie miała na celu pomszczenia „Mohameta“ za ciężki humor Charlie Hebdo.

Nagranie ocenzurowane przez francuską telewizję: http://www.liveleak.com/view?i=bc6_1420632668

Ta akcja ma stanowić początek wojny domowej.

Fakt, że zamachowcy dobrze mówili po francusku i prawdopodobnie byli Francuzami nie świadczy o tym, że zamach ten jest tylko francuskim problemem. Wręcz przeciwnie: fakt, że byli profesjonalistami wymaga zastanowienia się nad ich potencjalnymi sponsorami. Nic nie wskazuje na to, że ci ostatni są Francuzami.

Normalnym, lecz intelektualnie mylącym refleksem jest założenie, że zna się swoich zamachowców w momencie zamachu. Ten sposób myślenia jest logiczny, gdy mowa o normalnych przestępstwach, jednak niepoprawny, gdy mowa o międzynarodowej polityce.

Sponsorzy zamachu wiedzieli, że spowodują przepaść między muzułmańskimi i nie-muzułmańskimi Francuzami. Charlie Hebdo wyspecjalizował się w antymuzułmańskich prowokacjach [Gówno prawda. Specjalnością Charlie Hebdo były parchate ataki na chrześcijan – admin] i duża część Muzułmanów we Francji była pośrednio lub bezpośrednio jego ofiarami. Francuscy Muzułmanie z pewnością potępią ten zamach, jednak będzie im trudno poświęcić tyle samo czasu na żałobę po ofiarach tego zamachu, co mogą uczynić czytelnicy tej gazety. Ten stan rzeczy będzie postrzegany przez niektórych jako solidaryzowanie się z mordercami.

Zamiast uznawania tego morderczego zamachu jako islamistyczną zemstę na czasopiśmie, które publikowało karykatury Mohameda i antymuzułmańskie nagłówki, logiczniejsze byłoby postrzeganie tego zamachu jako pierwszego epizodu na drodze do wojny domowej.

Strategia ’Clash of Civilizations’ została opracowana w Tel Awiwie i Waszyngtonie.

Ideologia i strategia Braci Muzułmańskich, al-Kaidy i Daeshu nie popiera wywołania wojny domowej na Zachodzie, lecz wręcz przeciwnie – w Oriencie, aby oba światy od siebie dokładnie oddzielić. Said Qutb lub jakiś jego następca jeszcze nigdy nie nawoływał do konfrontacji między muzułmanami a nie-muzułmanami.

Strategia „Clash of Civilizations“ została opracowana przez Bernarda Lewisa dla US National Security Council, a następnie rozpowszechniona przez Samuela Huntingtona; do tego nie jako strategia podbijania, tylko jako przewidywalna sytuacja [1]. Strategia ta ma na celu przekonanie państw NATO, że walka jest nieunikniona i należy zapobiegawczo przyjąć plan „wojny z terrorem”.

To nie w Kairze, Riyadze i Kabulu popiera się „wojnę między kulturami”, lecz w Waszyngtonie i Tel Awiwie.

Sponsorom zamachu na Charlie Hebdo nie chodziło o osiągnięcie celów dżihadystów lub talibanu, lecz celów neokonserwatystów i liberalnych sokołów.

Nie zapominajmy o historycznych precedensach.

Nie powinniśmy zapominać, że w ostatnich latach byliśmy świadkami, jak wywiad amerykański i NATO:
– testowały narkotyki na cywilnej ludności we Francji z katastrofalnymi skutkami [2]
– wspierały OAS w celach próby zamordowania prezydenta Charlesa De Gaullea [3]
– przeprowadziły zamachy na cywilów pod fałszywą flagą w wielu państwach NATO [4].

Nie powinniśmy zapominać, że sztab generalny USA, od momentu rozpadu Jugosławii, stosował strategię „walki psów” w wielu państwach. Strategia ta polega na zabijaniu członków jakieś większości społeczeństwa, a następnie członków jakieś mniejszości, przypisywaniu odpowiedzialności odpowiednio tej innej grupie, aż wszyscy byli całkowicie przekonani o śmiertelnym niebezpieczeństwie, w jakim żyją. W ten sposób Waszyngton rozpętał dwie wojny domowe: w Jugosławii i niedawno na Ukrainie [5].

Francuzi nie powinni zapominać o tym, że to nie oni zainicjowali walkę przeciwko dżihadystom powracającym z Syrii i Iraku. Do dzisiaj żaden z nich nie przeprowadził nawet małego zamachu we Francji; Mehdi Nemmouche nie był samotnym terrorystą, tylko agentem w Brukseli, który miał wyłączyć dwóch agentów mossadu. To Waszyngton zwołał 6 lutego 2014 roku ministrów do spraw wewnętrznych Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji (pan Valls był tylko reprezentowany), Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii, aby zrobić z powracających europejskich dżihadystów sprawę narodowego bezpieczeństwa [6] [7]. Dopiero po tym spotkaniu francuska prasa zajęła się tym tematem, a władze zaczęły być aktywne.


John Kerry po raz pierwszy mówił po francusku, aby przekazać Francuzom wiadomość. Kerry potępia zamachy na wolność słowa (mimo że jego kraj od 1995 roku bombarduje stacje telewizyjne w Jugosławii, Afganistanie, Iraku i Libii, które mu się przeciwstawiają) oraz celebruje walkę z ciemnotą umysłową.

Nie wiemy, kto zasponsorował tę profesjonalną operację wymierzoną w Charlie Hebdo, ale nie dajmy się prowokować. Powinniśmy sprawdzić wszystkie hipotezy i rozpoznać, że najprawdopodobniej ktoś chce nas ze sobą skłócić, a sponsorzy najprawdopodobniej siedzą gdzieś w Waszyngtonie.

Thierry Meyssan
Tłumaczenie: Mira

[1] « La „Guerre des civilisations” », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 4 juin 2004.
[2] « Quand la CIA menait des expériences sur des cobayes français », par Hank P. Albarelli Jr., Réseau Voltaire, 16 mars 2010.
[3] « Quand le stay-behind voulait remplacer De Gaulle », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 10 septembre 2001.
[4] «Les Armées Secrètes de l’OTAN», par Daniele Ganser, éd. Demi-Lune.Disponible par chapitre sur le site du Réseau Voltaire.
[5] « Le représentant adjoint de l’ONU en Afghanistan est relevé de ses fonctions », « Washington peut-il renverser trois gouvernements à la fois ? », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie), Réseau Voltaire, 23 février 2014.
[6] « L’affaire Nemmouche et les services secrets atlantistes », par Thierry Meyssan, Al-Watan (Syrie), Réseau Voltaire, 9 juin 2014.
[7] On objectera les affaires Khaled Kelkal (1995) et Mohammed Mehra (2012). Deux cas de «loups solitaires» liés à des jihadistes; mais ni à la Syrie, ni à l’Irak. Malheureusement, tous deux furent exécutés en opération par les Forces de l’ordre de sorte qu’il est impossible de vérifier les théories officielles.

http://www.voltairenet.org

Komentarze 32 do “Kto zasponsorował zamach na Charlie Hebdo?”

 1. efka said

  Nie wiem kto za tym stoi, ale wiem kto zamierza na tym skorzystać. Już padają pierwsze oskarżenia przeciwko antysemickiej Europie i wezwania do opuszczania jej. Tę syjonistyczną ideologię przerabialiśmy w Polsce na inspirowanych u nas pogromach, znam mechanizmy i mam deja vu.

 2. ALI BABA said

  Na stronie francuskiej Le populaire była informacja, że szef brygady antyterrorystycznej biorącej udział w akcji popełnił samobójstwo, był też wywiad z jego bratem..Czas nie pozwolił mi na czytanie i słuchanie wywiadu..Parę godzin potem już nic nie było na ten temat..

 3. JerzyS said

  Znaj proporcje mocium Panie

  Dziesiątki tysięcy ofiar z Afganistanie, Jugosławii , Iraku i Libii, kontra kilkanaście domniemanych ofiar w Paryzy i milion Demo Strantów

  Przychylne „Bezczynność” JPII podczas tych tragedii , i czekam na reakcje KK

 4. W temacie. Dokument pochodzi z amerykańskiego kanału Historia. Dziel i rządź, czyli wszystko po staremu.

 5. JerzyS said

  Co na to Chiny?
  Lider który wyprzedził w 2014 USA?

  Konfucjanizm

  Za wiki

  „Niechęć do działań zbrojnych

  W niemal wszystkich państwach zorganizowanych na ideach konfucjańskich stale występowała niechęć do działań zbrojnych.

  Działania te, z natury rzeczy są bowiem zalążkiem chaosu i jako takie zawsze burzą niebiański spokój. We wszystkich państwach konfucjańskich uważano więc, że sprawy związane z wojskowością stanowią zło konieczne. Żołnierze w tych krajach stanowili zawsze najniższą grupę społeczną, zaś kierowanie do służby wojskowej było traktowane jak wielkie nieszczęście. Większość elit urzędniczych trzymała się od spraw wojskowości z dala, zaś wyznaczenie wyższego urzędnika na dowódcę wojsk było traktowane jak rodzaj kary.

  Państwa konfucjańskie starały się zastępować jak najczęściej działania zbrojne działaniami dyplomatycznymi – starając się albo zjednać sobie wrogów, albo ich ze sobą skłócić. Z działań zbrojnych z kolei preferowano budowanie i bronienie fortyfikacji oraz wystawianie olbrzymich, ale słabo uzbrojonych i wyszkolonych armii obronnych, które same nie były zdolne do kontrataku i zwykle stawały się bezbronne w obliczu najeźdźców, zwłaszcza gdy ci stosowali nowe, nieznane wcześniej uzbrojenie i techniki walki.

 6. Kojak said

  Wiadomo nie od dzis za USA sa panstwem kryminalnym ! Niezliczona ilosc razy mozna to bylo obserwowac ! Jest to szczegolnie odrazajace bo bandyci z USA mowia o wolnosic, demokracji prawach czlowieka ! Oczywiscie definicja nalezy do bandytow z USA ! Kto pozwoli krasc, demoralizowac, robic bandytom co im sie zywnie podoba jest demokrata ! Kto nie dla niego smierc krew, bomby rakiety i spalona ziemia ! Mozemy sie tylko pocieszyc ze bandyci z USA jada szybko po rowni pochulej w przepasc ! Zadnej panstwo w hiistori nie przetrwalo jesli jego fundament jest oparty na totalnej zgniliznie jak USA !

 7. JerzyS said

  Jeszcze w tym roku zostanie prawo do SYMETRII

  ile ma
  Polska ambsada, ikonsulat w USA,
  tyle ma liczebność ambasada i konsulat USA w PRL BIS!
  PRL Bis

  Jeśli ktoś ma te dane ,
  to bardzo proszę o ich publikację!

  Liczebność ambasady PRL bis w Waszyngtonie i ambasady USA w Warszawie!

  Znaj Proporcje Mocium Panie!

 8. Plausi said

  O doniesieniach n.t. „Hebdo”

  patrz obrazek w gajówce.

  Inscenizacje terrorystyczne we Francji przebiegają wg. tego samego scenariusza.

 9. Sybirak said

  Dzięki Thierry’emu Meyssan za trzeźwe spojrzenie na zaistniałe wydarzenia we Francji.
  Też oceniam to jako zamierzona prowokację Izraelska wykonana rękami Mosadu z udziałem
  służb specjalnych Francji.

  Zastanawia jedno, czy Francuzi tak licznie biorący udział w milczącej manifestacji
  nie mieli żadnych pretensji do redaktorów (rysowników) Charlie Hebdo , którzy obrażając uczucia religijne islamistów z rozmysłem sprowokowali akty terroru. Oficjalnie podnoszono, że jest to zamach na wolność słowa. Brzmi to niewiarygodnie.

  Czyżby Francuzi upadli tak nisko, że przyjęli filozofię „Kalego” (jeśli Kali ukraść krowę,
  to wszystko w porządku, lecz gdy Kalemu ukraść krowę – to wielkie świństwo !).
  A gdyby tak zaczęto szydzić z francuskich świętości narodowych?! To też nikt by nie dał
  prowokatorowi co najmniej po pysku „za wolność słowa” ?
  Nigdy Francuzów wysoko nie ceniłem, ale nie sadzę by aż tak zdurnieli.

  Bo jeśli chodzi o prezydenta Francji i przedstawicieli innych państw jak Merkel, żyd złodziej (syn złodzieja) Poroszenko, państwowy malwersant Tusk, kłamca Kopacz i inni, maszerujący na czele demonstracji to czysta hipokryzja. Przecież to oni rozpętali ludobójstwo na Ukrainie, to nie kilka zabitych a tysiące. Mało kto zauważył, bo nie wszędzie w TV pokazano, że rządzący ze swoja świtą co chwilę na dłużej przystawali, bo była bardzo duża luka pomiędzy nimi a demonstrantami, rzekomo by pochód się „nie rozciągał” A może naród … nie chciał iść z nimi ?!

  Na Rosyjskim TVN 24 poproszono o ocenę wydarzeń we Francji Ziuganowa i żyda Żyrynowskiego.
  Ziuganow (stalinowiec, apologeta ZSRR) wyraził współczucie rodzinom zamordowanych podkreślając dobitnie, że winę za sprowokowanie aktów terroru ponoszą nieodpowiedzialni redaktorzy (rysownicy) Charlie Hebdo. Niedopuszczalne są bowiem kpiny ze świętości każdego narodu.
  Żyd Żyrynowski, kpin ze świętości islamistów prawie nie zauważył…
  Ot i cała bajka o „lisie w kurniku”.

 10. revers said

 11. revers said

 12. ojojoj said

  czyli Breivik jednak mial racje

 13. RomanK said

  Zapoznajcie sie z tym rebusem, czy raczej Szarada:

  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/117629,2015-proroctwa-czy-plany

 14. Siekiera_Motyka said

  Herr Tusk ładnie tu się prezentuje

 15. Siekiera_Motyka said

  Nie do wiary (mówię to tylko z ironiom). Pani Kopacz na paradzie w Paryżu !!!
  http://wpolityce.pl/polityka/229247-ewa-kopacz-w-paryzu-a-kto-zamknie-dom-i-przypilnuje-dzieci-gdy-jaroslaw-kaczynski-stanal-na-majdanie-zbieral-ciegi-ze-nas-wciaga-w-awanture

  A tu reszta luminarzy światowej demokracji.
  „http://www.zerohedge.com/news/2015-01-11/caption-contest-united-europe-edition#comments”

 16. ja said

  Do rysunku w komentarzu Revers pasuje ten tekst,
  kopia artykułu:
  „Nie jestem Charlie Hebdo” – taki tytuł, będący votum separatum wobec szlachetnego sloganu ostatnich dni, nosi komentarz Davida Brooksa w „New York Timesie”.
  Oczywiście na Zachodzie „święte krowy” też są – zauważa Greenwald. Tylko że inne, na przykład stosunek do Żydów, Holocaustu, czarnych. Jak do tych prawdziwych „świętych krów” odnosi się rzekomo absolutnie bezkompromisowy i bijący we wszystkich „Charlie Hebdo”?

  Kilka lat temu syn ówczesnego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego ożenił się z Jessicą Sebaoun–Darty, dziedziczką wielkiej fortuny, która pochodzi z żydowskiej rodziny. Maurice Sinet, satyryk piszący i rysujący w „Charlie Hebdo” pod pseudonimem artystycznym „Siné”, komentował, że syn Sarkozy’ego wkrótce przejdzie na judaizm. „Ten młody człowiek daleko zajdzie w życiu!” – kończył swój artykuł.

  Kiedy pojawiły się protesty, że wypowiedź miała charakter antysemicki – tak twierdził m.in. wybitny filozof Bernard-Henry Lévy – ówczesny redaktor „Charlie Hebdo” Philippe Val zażądał od satyryka, żeby publicznie przeprosił. „Prędzej odetnę sobie jaja” – odpowiedział „Siné”. I został wyrzucony z „Charlie Hebdo”.

  A więc można w najbardziej wulgarny sposób pastwić się nad Mahometem, ale nie wypada żartować z Żydów. Na marginesie: „Siné” poszedł do sądu ze skargą, że został bezprawnie zwolniony z pracy, i wygrał od „Charlie Hebdo” odszkodowanie w wysokości 40 tys. euro.

 17. Boryna said

  Mordują setki tysięcy chrzescijan i nie ma masowych spędów tzw. obrońców praw człowieka.

 18. Dziad Wernyhora said

  Wygląda że CIA montuje „Arabską Wiosnę” w Republice Kielni i Cyrkla.

  Od początku rzecz wyglądała na prowokację służb, ale myślałem że służb francuskich.
  Zastanawiałem się, kto zyskałby na eskalacji konfliktu:
  – USrael – czyjeś kłopoty to zawsze ich zysk
  – Francja – zysk, ale i kłopot ograniczoej wojny domowej
  – Rosja – odwrócenie uwagi mediów od Ukrainy
  W momencie kiedy do ataku przyznała się Al-Kaida, „głównym podejrzanym” staje się CIA.

 19. revers said

  ad16- dodatek zachodnich demokracji

  i jeszcze lista zabitych, osadzonych do 15 lat ciezkich lagrow Jordanskich, zapejczowanych przez saudis, dzienikarzy przez „zachodnie demokracje”

  1) King Abdullah of Jordan, which last year sentenced a Palestinian journalist to 15 years in prison with hard labour
  2) Prime Minister of Davutoglu of Turkey, which imprisons more journalists than any other country in the world
  3) Prime Minister Netanyahu of Israel, whose forced killed 17 journalists in Gaza last yr (second highest after Syria)
  4) Foreign Minister Shoukry of Egypt, which as well as AJ staff has detained journalist Shawkan for around 500 days
  5) Foreign Minister Lavrov of Russia, which last year jailed a journalist for „insulting a government servant”
  6) Foreign Minister Lamamra of Algeria, which has detained journalist Abdessami Abdelhai for 15 months without charge
  7) The Foreign Minister of the UAE, which in 2013 held a journo incommunicado for a month on suspicion of MB links
  8) Prime Minister Jomaa of Tunisia, which recently jailed blogger Yassine Ayan for 3 years for „defaming the army”
  9) The PMs of Georgia and Bulgaria, both of whom have a record of attacking & beating journos
  10) The Attorney General of the US, where police in Ferguson have recently detained and assaulted WashPost reporters
  11) Prime Minister Samaras of Greece, where riot police beat & injured two journalists at a protest in June last year
  12) Sec-Gen of NATO, who are yet to be held to account for deliberately bombing and killing 16 Serbian journos in ’99
  13) President Keita of Mali, where journalists are expelled for covering human rights abuses
  14) The Foreign Minister of Bahrain, 2nd biggest jailer of journos in the world per capita (they also torture them)
  15) Sheikh Mohamed Ben Hamad Ben Khalifa Al Thani of Qatar, which jailed a man for 15 ys for writing the Jasmine poem
  16) Palestinian president Mahmoud Abbas, who had several journalists jailed for insulting him in 2013
  17) Prime Minister Cerar of Slovenia, which sentenced a blogger to six months in prison for „defamation” in 2013
  18) Prime Minister Enda Kenny of Ireland, where „blasphemy” is considered a criminal offense
  19) Prime Minister Kopacz of Poland, which raided a magazine to seize recordings embarrassing for the ruling party
  20) PM Cameron of the UK, where authorities destroyed documents obtained by The Guardian and threatened prosecution
  21) Saudi ambassador to France. The Saudis publicly flogged blogger

 20. revers said

  jest tez miejsce pani od sciem Kopacz ktorej rzondowa ABW, Policja nie jedna redakcje napastowalo w nalotach, rajdach po PL w szukaniu tasm prawdy „ch.j, doopa i kamieni kupa”, w ratowaniu partyjnych przekretow.

 21. Tekla said

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/petro-poroszenko-ukraina-wie-co-oznacza-wojna-z-terroryzmem,504809.html

 22. Ochrona dziennikarzy i wolnomyslicieli said

  Francuski dramat w kilku odslonach:
  Odslona1.
  Wolnosc slowa nie dotyczy dziennikarzy z Indii. Gazeta musiala przepraszac, ze sie osmielila skorzystac z wolnosci prasy w Indiach. W Indiach tez nie wolno pisac artykulow ktore moga urazic uczucia wolnomyslicieli:

  http://whatreallyhappened.com/node/380231#axzz3ObeEOApL

  Odslona 2 – Retrospekcja
  Wolnomysliciel z Tel Awiwu -pretendent do Jerozolimy- wyraznie prosil wolnomysliciela Francji o wrecz kolezenska przysluge:
  http://whatreallyhappened.com/node/380636#axzz3ObeEOApL
  Odslona 3 wyniki rokowan:
  Wreszcie paryski wolnomysliciel zrozumial kto tu rzadzi: Prosi Palestynczykow, zeby sobie wybili z glowy wlasne panstwo i zapomnieli co im wczesniej przyznal francuski suwerenny parlament:
  http://theuglytruth.wordpress.com/2015/01/09/france-to-palestinians-dont-resubmit-u-n-statehood-resolution/
  Odslona 4 Retrospekcja retrospekcji
  A to co wczesniej francuski narod obiecal Palestynie:
  http://whatreallyhappened.com/node/379570#axzz3ODOXEaMf

  A w ogole caly ten dramat zostal wyrezyserowany zeby jakos z honorem zamknac to pouczajace czasopoismo – kiedys nazwane Hara- kiri, bo juz nawet najglupsze zabojady przestaly tego parchatego brukowca kupowac i trzeba bylo sie zwinac.
  Bezczelna plota donosi, ze nikt nie zginal a zdjecia byly robione nie w paryzu tylko w jakims zadupiu.

 23. Cracovia Pany! said

  Pani Teklo, tym światem rządzi szatan a wczorajszy marsz (w niedzielę Chrztu Pańskiego) był obowiązkowym opowiedzeniem się po jednej ze stron odwiecznego konfliktu. Dzięki niemu wiemy kto jest komu bliższy, komu na czym i na kim zależy oraz kto komu służy.

 24. ferdynand kawalerski said

  CZTERY MACKIi Usraelskiej Ośmiornicy. Co do zamachów w Paryżu na redakcję satyrycznego tygodnika, określonych jako Francuski 11.09( zamachy na WTC w N.Yorku) Czyżby kolejna operacja „ Fałszywej Flagi” ? Czyzby chodziło o zaprowadzenie ,wszechkontroli i wszechobecności specsłużb w całej UE, z „bratnią” CIA i USArmy na czele, w ramach zabezpieczenia tyłów frontu wojny USA-ROSJA(której hehe mamy mieć pono zaszczyt, być krajem frontowym, z racji”nadplastyczności” wobec Usraela, naszych, pożal się boże. elit politycznych, jakże innych od czeskich, słowackich, węgierskich, niemieckich etc. Czyzby była to CZWARTA MACKA inwazji Usraelskiej Ośmiornicy na Euarzję, jak głoszą Amerykańskie Geostrategiczne Doktryny( Brzezińkiego, Busha, Wolvowitza, Sharanski’ego). USRAELSKIEJ DOMINACJI nad ŚWIATEM na XXI wiek – poprzez opanowanie Europy i serca Azji -Rosji i Chin( PNAC – Project for New American Century – oficjalna doktryna republikańskich neokonserwatystów, tzw.NEOKONÓW(sprawdź w googlach – Neokoni, PNAC) rządzących pod Bushem jr. w latach 2001-2008/Zamachy na WTC we wrześniu 2001, otwierające kadencje Busha jr., będące pretekstem do Niekończącej się wojny z terroryzmem- w Iraku, Afganistanie, – geostrategia realizowana również przez Obamę: wojna w Libii, Syrii, „rewolucje” arabskie ./ Dlaczego CZWARTA MACKA ? Bo PIERWSZA MACKA to:Marsz na Rosję przez Ukrainę i Pucz Majdański, czyli zbrojny zamach stanu na legalny rząd ukraiński i potężna destabilizacja geostrategicznego statusquo w najbliższym sąsiedztwie Rosji, za czym stoi USA i CIA.Wygadała się o tym Victoria Nuland, asystentka samego Johna Kerry’ego, zeznając przed Kongresem USA, w 2014, że USA wydaly 5 mld USD na „budowę społeczeńtwa otwartego na Ukrainie”.O prywatnej kasie Sorosa na ten sam cel nie wspominając Na świecie podawano, u nas oczywiście nie, że Majdan kosztował ok. 5 mln USD dziennie.Kłamstwo ukraińskie ,czyli obowiąujaca oficjalnie wersja wydarzeń na Ukrainie, zaczyna narrację od aneksji Krymu ( która była przecież Odpowiedzią i Samoobroną na paramilitarny desant USA na Ukrainę) a nie od Majdanu, prawdziwego początku wojny. DRUGA MACKA inwazji USA na UE to próba dokonania ekonomicznej okupacji Europy, poprzez toczone w 2014( równolegle w czasie z inwazją Usraela na Ukrainie) tajne rozmowy TTIPE, dotyczące tzw. Wolnego Handlu między USA a UE, majace de fakto na celu pełne otwarcie UE dla amerykańskich koncernów, produktów, ludobójczych technologii ( GMO, FRACKING, BIGPHARMA etc) i w efekcie otwarcie UE dla amerykańskiego prawodawstwa, które preferuje globalne interesy koncernów kosztem praw człowieka milionów zwyklych konsumentów np. w zakresie ochrony zdrowia, zycia i norm środowiskowych. Mimo zlozenia Petycji przez 1mln200tyś. Europejczyków przeciwko utajnieniu tych rozmów, toczą sie one dalej za zamkniętymi drzwiami. TRZECIA MACKA to Epidemia Eboli jako straszak i szantaż na UE gdyby ta była zbyt twarda w negocjacjach z USA Epidemia jako broń biologiczna „odpalona” póki co w Afryce Sr. ( w marcu 2014 kilkanacie dni po decydującym, otwierającym wojnę na Ukrainie, ataku snajperów na Majdanie-19 i 20 lutego 2014) „Rozwijajaca” się równolegle z wojną na Ukrainie i z w/w rozmowami TTIP. Jest już 8tyś. zgonów i 20tyś zarażonych. W Europie póki co migocza pojedyncze potencjalne ogniska zarazy. Jeden chory w Londynie, drugi w Norwegii, Dreźnie czy Madrycie. Przy okazji wiemy, ze USA „są na dobrej drodze do uzyskania szczepionki na Ebolę. Nic dziwnego, maja przecież, o czym nie wszyscy wiedzą, PATENT na Wirusa EBOLA, a to na skutek wieloletnich badań w amerykańskim biotechnologicznym laboratorium w Śr.Afryce. Dokładnie tam gdzie wybuchła obecna epidemia Eboli.

 25. Tekla said

  Ad.23 Cracovia Pany
  Ma Pan rację !!!

  Ale cieszy mnie to ,że Łukaszenka nie pojechał!!
  Prezydenta Czech tez tam nie było,Słowacy również olali..

  http://www.euractiv.pl/polityka-zagraniczna/artykul/antyterrorystyczna-demonstracja-jednoci-w-paryu-006462

  W niedzielnym marszu w stolicy Francji wzięli udział także m.in. kanclerz Angela Merkel, premierzy Wielkiej Brytanii David Cameron, Hiszpanii Mariano Rajoy, Włoch Matteo Renzi, Węgier Viktor Orban i Turcji Ahmet Davutoglu, a także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

  Ramię w ramię szli ponadto prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, przywódcy Izraela Izraela Benjamin Netanjahu i Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, król Jordanii Abdullah, a także ministrowie spraw zagranicznych Rosji, Algierii i Egiptu Siergiej Ławrow i Ramtane Lamara i Sameh Shukri.

 26. Tekla said

  http://alfahir.hu/a_moszad_all_a_terrortamadas_mogott

  A tu wiadomość ,że za zamachem stoi Mossad
  Melih Gökçek burmistrz Ankary tak twierdzi!!

 27. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/01/11/kto-zasponsorowal-zamach-na-charlie-hebdo/ […]

 28. Pelagius Asturiensis said

  Tu o samobójstwie oficera policji śledczej zajmującej się całą sprawą:
  http://alalumieredunouveaumonde.blogspot.com/2015/01/france-mossad-israel-nom-de-code-de.html
  http://fr.sott.net/article/24405-Attentat-contre-Charlie-Hebdo-plusieurs-lieux-de-cultes-musulmans-attaques-en-France-et-mysterieux-suicide-d-un-commissaire-lie-a-l-affaire
  Ciekawe, że kilka miesięcy temu inny oficer tej samej policji, w tym samym miejscu, popełnił samobójstwo. Odkrył jego ciało ten, który się właśnie sam zabił.

  Seryjni samobójcy chodzą co najmniej parami.

 29. Pelagius Asturiensis said

  Je suis Charlie = Je suis Israel
  http://jssnews.com/2015/01/08/en-hebreu-je-suis-charlie-est-lacronyme-de-je-suis-israel-elements-graphiques-by-shmoo/

 30. revers said

  ad28 takie akcje prowadzi sie latami, przgotowuje rozne scenariusze na wypdek jak by cos nie wypalilo lub inne trudnosci.

  A redakcja jak nigdy nic od dzisiaj dlaje rysuje swoje paszkwilki o muzulmanach jak by nic sie nie stalo, dodatkowo sponsorowana medialnie przez marionetki rzondowe, hoolywood, tysiace oburzonych paryzan i obywateli gojskiego swiata.

 31. Kazik said

  Pana ministra Ławrowa oddelegowali służbowo , ot i wsio .

  Czy może Pan to wytłumaczyć? – admin

 32. Tom said

  Marsz NWO psychopatow!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: