Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę”. Oleksy ujawnił patologie III RP i lewicy.

Posted by Marucha w dniu 2015-01-12 (Poniedziałek)

Józef Oleksy były premier, który zmarł w szpitalu, to postać barwna i kontrowersyjna. Komunistyczny aparatczyk w czasach PRL, polityk postkomuny, szef rządu, człowiek oskarżany o współpracę z rosyjskimi służbami. [Słabo współpracował, zerowe efekty, Żydunia rządzi… – admin]

Choć uchodził za osobę sympatyczną, która umiała się dogadać z każdym, przez całe życie działał w formacjach politycznych szkodzących Polsce. Sam Oleksy ma jednak przynajmniej jedną zasługę dla Polaków.

To dzięki jego szczerości w rozmowie z Aleksandrem Gudzowatym opinia publiczna mogła poznać wiele ciekawych faktów i opinii o lewicy oraz III RP. Przypomnijmy kilka z nich:

Przekręty szły, tak (…) w bankach zrobiono krętactwo, tylko naukowe. (…) W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki. (…) Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę. (…) Ja zajmowałem się tym, co do mnie należało. Natomiast w otoczeniu moim bez przerwy tylko gry, sitwy i układy, i pokłony — mówił o przemianach w Polsce Oleksy.

Dodawał, że „przekręty szły”.

Dlatego ci powiem, że jak patrzę na tę (bankową) komisję śledczą. To tak frontalny atak na nią nie jest przypadkowy — mówił Gudzowatemu.

Wiele miejsca poświęcił swoim politycznym znajomym:

Olejniczak (ówczesny lider SLD – red.) był w moim zarządzie i słowa nie słyszałem przez dwa lata, żeby mu się jakieś aferki w SLD nie podobały. Wszystko mu się w SLD podobało. A teraz wielki nowy Sojusz. A ten cały [Grzegorz] Napieralski [sekretarz generalny SLD – red.] był u mnie wiceprzewodniczącym z mojej rekomendacji. K…, nikt tego nie pamięta.

O Leszku Balcerowiczu wspominał:

Przecież on był zwykłym doktorem, jak pracował w KC PZPR. My byliśmy bliskimi kolegami. Ostatnie spotkanie było 3 maja, jak go spałowali gdzieś na Starym Mieście. I on następnego dnia zadzwonił, i był cały wzburzony: Józek, ty wiesz, nic nie zrobiłem, byłem tam tylko i mnie do suki zaciągnęli. A ja mu mówię: „Lesiu, a na ch… tam szedłeś. Wiedziałeś, że będą pałować”. (…) Zanim go wylegitymowali, to spałowali. Przyszedł się do mnie żalić. A ja mu mówię: „Po coś tam kur…szedł?!”. Robienie z niego idola, przecież on kopiował…

Jeszcze ciekawiej było, gdy rozmowa zeszła na Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żonę:

Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur…, nie wiadomo po co. (…) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych. (…) Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent. (…) I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch… jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny? (…)

Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko.

Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować. (…) Nie, do grudnia. Za całość kontraktu. I robi takie pierdoły, rozumiesz. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i gada. Przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Że bezy nie można kroić nożem i widelcem, bo może trysnąć. Że trzeba zdjąć kapelusik od bezy. I to jest k… program pierwszej damy! By się wstydziła takie programy prowadzić.

Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (…) Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier…. I to zjednoczenie lewicy też spier…

O sposobie zarządzania finansami SLD również nie miał dobrego zdania.

Nie zwróciłeś uwagi, bo co ci to obchodzi, że Borowski wyciągnął koszty kampanii prezydenckiej, pięćset tysięcy, a SLD cztery i pół miliona. Tylko, że Cimoszewicz miał trzy tygodnie kampanii, a Borowski trzy miesiące — mówił biznesmenowi.

Słuchacze rozmów Oleksego z Gudzowatym mogli również przekonać się, jak działa otoczenie byłego premiera Leszka Millera:

Sławomir Miller (przyrodni brat Leszka Millera – red.) działał samodzielnie korupcyjnie. Bo do mnie po wyborach poprzednich przyszło dwóch facetów których przyprowadził (Mieczysław) Gawor, szef BOR-u, prosząc mnie żebym ich wysłuchał, bo nikt w SLD nie chce ich wysłuchać. I oni mi przedstawili i oni proszą tylko, żeby potwierdzić, że 200 tys. dol. dotarło do pana Leszka Millera. Bo pan Sławomir Miller z dwoma BOR-owcami, którzy zostali wyrzuceni z BOR-u przez Gawora, wzięli 200 tys. dol. „A dlaczego panowie pytacie?” „A dlatego, że pan Sławomir Miller wziął sobie z tego 50 tys. dla siebie i powiedział nam to”. Poszedłem do (Edwarda) Kuczery (skarbnika SLD), mówię: Panowie, jest taki wątek, powiedz to Leszkowi, że chodzą tacy faceci, którzy twierdzą, że dali. (On na to): „A ja nie chcę o tym słyszeć, idź do Leszka”. Ja stwierdziłem, że mam to w d… Co ja będę do Leszka chodził, jak Kuczera kasę wyborczą trzyma. I zostawiłem ten temat. Ale oni (biznesmeni, którzy mieli dać 200 tys.) mówią nam: Chodzi tylko o to, czy nie zmarnowały się pieniądze. Bo były dawane na kampanię.

Również ciekawy jest wątek dotyczący syna Leszka Millera:

W każdym razie rzecz idzie o to, kto powiedział, że Młody bierze [chodzi o syna Leszka Millera]. Bo to, że bierze to chodziło powszechnie, że nagabuje, że jest natrętny. A Miller [ojciec] moim zdaniem musi być w to zamieszany, bo on wybiela Młodego. Albo wyczuł, że jeszcze może wrócić temat Młodego. Bo skąd na przykład się Młody wziął przy rozmowie Belki z Wieczerzakiem, co telewizja pokazała. Późna pora, Pałac Prezydencki, idzie na spacer nad Wisłę Belka, Wieczerzak i Młody Miller. I żaden dziennikarz o to nie zapyta.

Młody (Leszek, syn premiera Millera – red.) miał być aresztowany po powrocie ze Stanów na lotnisku (jesienią 2001 roku – red.). Woźniakowski (Józef, wiceminister skarbu, przyjaciel Millerów – red.) zap… do Stanów, żeby go powstrzymać. Wrócił (młody Miller) cztery miesiące później, jak Leszek był już premierem. A co robił w Stanach? Kto mu organizował? Kto się nim opiekował? Za co tam był? Sam pamiętam parę spotkań towarzyskich, na których młody gówniarz był oblegany przez Krauzego, Kulczyka, Staraka i to łasili się do niego, że aż żal było patrzyć.

Rozmowa Gudzowaty Oleksy przez chwilę stała się tematem numer jeden polskiej debaty publicznej. Jednak jak zwykle skupiano się na wątkach pobocznych. Rzetelnej analizy tego, co o polskiej lewicy oraz III RP powiedział Oleksy zabrakło. A szkoda.

Ujawnione przez Oleksego mechanizmy działania lewicy, podejrzenia, zarzuty i opinie są warte nagłaśniania i wyjaśniania. Pokazują one zdaje się rzetelniejszy obraz III RP niż oficjalny przekaz.

saż
Autor: Wehikuł czasu
http://wpolityce.pl

Komentarzy 17 do “„Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę”. Oleksy ujawnił patologie III RP i lewicy.”

 1. Kojak said

  Oleksy niejako tylko potwierdza ze Polska rzadza zdegenerowane grupy kryminalne najczesciej zydowstwa ktora w zasadzie sa panstwem w panstwie ! Panstwo to jak powiedzial Sienkiewicz ; ,,Huj dupa i kamieni kupa ,, Ci bandyci byli zrodlem jego klopotow ! Nie mogli go bandziory zamordowac bo bylby za gruby numer to go przesladowali i swinili !

 2. Zerohero said

  Wypowiedziane słowa dobrze świadczą o Oleksym, ale gdyby je wypowiadał publicznie, to szybko skończyłby z polityką. Najlepszy dowód, że to jest farsa a nie żadna demokracja.

 3. karlik said

  ” Oleksy ujawnił patologie III RP i lewicy.”
  Tytuł trochę na wyrost przecież nie ujawnił , a inni ujawnili co myślał….

 4. Iwan said

  (… bełkot niedorozwoja wywalono…)
  Słuchaj, durny, obsrany kutasie – ponieważ szansa na to, że kiedykolwiek przeczytasz cokolwiek ze zrozumieniem jest zerowa, to powiem tylko: spierrdalaj stąd w podskokach, żeby ci te stare dziadki tak nie jebnęły w głupi ryj, że ci zęby dupą wylecą.
  Admin

 5. Joe said

  Ciekawe ilu szabasowych samobojcow michnikowscieklizna bedzie musiala zatrudnic,zeby pamietniki odszukac i spalic jak akta z IPN-n i teczki z archiwow SB?

 6. Listwa said

  @ Iwan
  A ty w czyim młodym tyłku sie schowałeś ?

 7. RomanK said

  Panie Gajowy…uskarza sie moj znajomy na demografie..ze selekcja polega na tym, ze inteligentni wyjezdzaja ….a matoly rozmnazaja…
  Nie zgadzam sie z nim, bo kryterium rozrozniajcym matola od inteligentnego to bardzo proste zachowanie…matoly zawsze mowia o tym co widza..a inteligentni nigdy.
  Oleksy… prez Clinton tez kurzyl ..ale sie nie zaciagal….

 8. Plausi said

  Gangsteryzm jako ostoja demokratycznego państwa

  „Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę”, czyli

  „PPZ jest podstawą demokratycznego państwa”, zresztą dalszy wywód Oleksego unaocznia jeszcze dokładniej rolę PPZ w budowie demokracji w Wolnej Polsce. Przyjdzie nam przyjąć w końcu do wiadomości, że wolność polega na panowaniu gangów ale zintegrowanych z administracją państwa i jego 3 elementami: ustawodawstwem, egzekutywą i sądownictwem, zgodnie z modelm Moteskiusza.

  Jak ważną rolę odegrały mafia, camorra i n’drangeta w tworzeniu państwa włoskiego już wspominaliśmy., być może lekcją z tego będzie, że wszelkie rewolucje, odnowy, zwycięstwo dobra i.t.p. w pierwszym rzędzie są dziełem elementów przestępczych, a przynajmniejmniej nie są w stanie się bez nich obejść.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Widzi Pan, Panie Romanie… matoły opisują to, co widzą… ale pytanie: co oni widzą?
  Czy w ogóle cokolwiek widzą oprócz drukowanego tekstu w zydowskich gazetach albo programów w TV?

 10. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Ad 4;
  Pan Gajowy widać wojskowo sługiwał ….

 11. ERROR 404 NSZ said

  Czekam z utęsknieniem na opublikowanie dwóch tomów wspomnień Oleksego…

 12. NICK said

  (11) P. ERROR. Po co? By Panu zamuliły jeszcze bardziej rzeczywistość?
  Pan ma własny ROZUM i wiedzę, prawda?
  Oleksego, akurat to śledzę od 1992 roku. A właściwie to wcześniej. Od jego sekretarzowania we Białej Podlaskiej.
  Szkoda gadać.

 13. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 12 NICK

  Święcie wierzę w to , że wszystko co się nam proroczo i dogmatycznie przedkłada w formie pisanej od nowej „Ery oświecenia III RP” tj. mniej więcej
  od lat 25-u ma wielką wartość, wartość – makulatury….

  A że kocham faunę i florę , postawiłbym te zapewne opasłe tomiska na półeczkę rybikom na pożarcie…

  Chociaż z drugiej strony ,”Na bezrybiu i rak ryba”, może z tej „Miś-owej” herbaty jakieś fusy z morałem dałoby się wykrzesać…

  Pozdrawiam z multi-cudulti Podlasia, ERROR 404 NSZ

 14. matoł said

  Obraża Pan reportażystów, panie Gajowy. Oni piszą co widzą.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Szanowny Panie Matole,
  Nie wiem.ilu zostało jeszcze w Polsce reportażystów godnych tego miana.
  Większość pisze to, co im każą widzieć.
  Zobaczą „masowe demonstracje opozycji w Moskwie”, a w rzeczy samej brało w nich udział 80 osób…

 16. matoł said

  Ano, ponoć film ruskiego reżysera opisujący straszliwą korupcje w Rosji zdobył jakies trofeum w konteście Złotej Kuli, gdzie z kolei polski film znalazł sie na szarym końcu, mimo, że zlekka antypolski.

  Ale filmowiec nie zawsze musi byc reportażystą, podczas gdy reportażysta zawsze musi byc reportażystą.
  Jesli reportażysta widzi świat w krzywym lustrze to on nie jest reporterem od reportażu, ale od siedmiu boleści.

  Max Kolonko widzi jak jest, choc opisuje przez pryzmat własnej osobowości, na co trzeba wziąć poprawkę.

  Z drugiej strony, Żorż Urwan wyśmiał Słoika, mówiąc prawdę, ale podejrzewam, że w niezbyt szlachetnych intencjach.

  Reportaż, panie Gajowy, to też dziedzina sztuki, nie tylko medium informacyjne.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Zaczynamy skręcać z „opisywania tego, co widzą” na „dziedzinę sztuki” i opisywanie „przez pryzmat własnej osobowości”…

  Zapewne „pryzmat” własnej osobowości każe dziennikarskim presstytutkom widzieć dziesiątki tysięcy luda, tam gdzie jest kilkadziesiąt osób. Albo widzieć wojska rosyjskie na Ukrainie.

  Dej Pan spokój, reportażyści są tak samo skundleni, jak (prawie) cała reszta. A to „prawie” – to pisuje na niszowych witrynach internetowych, o których Naród nie ma pojęcia, że istnieją, a jakby miał, to i tak by nie czytał..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: