Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wojna Jaceniuka

Posted by Marucha w dniu 2015-01-12 (Poniedziałek)

Powyższe zdjęcie zamieszczamy w braku lepszej podobizny p. Arsenija Jaceniuka.

Ostatni rok przyzwyczaił już chyba opinię publiczną, że nie należy przywiązywać większej wagi do oświadczeń, deklaracji i wystąpień przedstawicieli władz w Kijowie.

To znaczy są one pozbawione wartości jaki nośniki informacji o faktach, niczym opowieści o sukcesach wędkarskich, nie mniej jednak niosą za sobą pewien przekaz o charakterze propagandowym i ideologicznym, który mimo pozornej absurdalności – musi jednak być dostrzegany i analizowany tak co do skutków, jak i motywów.

Nieprzypadkowy wywiad

Nie inaczej jest z głośnym już, pozornie tylko pozbawionym historycznego sensu wywiadem Arsenija Jaceniuka dla ARD, w którym stwierdził on, iż „Wir können uns alle sehr gut auf den sowjetischen Anmarsch auf die Ukraine und nach Deutschland erinnern. Das muss man vermeiden und keiner hat das Recht, die Ergebnisse des zweiten Weltkrieges neu zu schreiben. Und das versucht der russische Präsident Herr Putin zu machen” [1].

W Polsce (jak przy wielu innych wyskokach kijowskich władz) zachowano oficjalne i medialne milczenie nad tym nowym zdefiniowaniem kształtu II wojny światowej. Tymczasem mamy do czynienia z deklaracją, której lekceważyć nie można tak ze względu na jej autora, jak i adresata i jego reakcję.

A. Jaceniuk wskazał na Niemcy jako ofiarę napaści, nie zaś agresora i sprawcę II wojny, dokonał tego w niemieckim medium, zaś oficjalne czynniki Niemiec odmówiły komentarza i odniesienia się do słów premiera Ukrainy, choć dotychczasowa praktyka i sam fundament istnienia obecnej republiki federalnej przewidywały zdecydowaną reakcję na wszelkie kwestionowanie niemieckiej odpowiedzialności za wybuch drugiej wojny światowej.

Czy więc mamy do czynienia z reorientacją polityki historycznej i zniesieniem mitu założycielskiego RFN, ze wszystkimi konsekwencjami dla sąsiadów dawnej Rzeszy? [To było by upokarzające, gdyby takie kurwy i złodzieje, jak Jaceniuk, reorientowały nam politykę historyczną… – admin]

Być może jeszcze nie, sygnał jest jednak wyraźny. Antyrosyjska propaganda na Zachodzie ubiera się często w szaty antywojenne, choć przecież stanowi tylko przykrywkę dla już trwających wojen: zimnej w polityce i gorącej w gospodarce, o samej ukraińskiej agresji na Noworosję nie wspominając.

By tym łatwiej ustawiać współczesną Rosję w roli agresora – potrzebne jest więc dodatkowo zafałszowanie historii, prezentujące Niemców (i zorientowanych na nich Ukraińców) jako ofiary nie tylko obecnej, ale i przeszłej „agresji rosyjskiej”. W tym kierunku idą zresztą też kolejne „wyjaśnienia” A. Jaceniuka tłumaczące co miał na myśli [2], jak i interpretacja Olgi Lappo, szefowej służby prasowej kijowskiego rządu [3] podtrzymując wrażenie powojennej okupacji Niemiec jako niezawinionej krzywdy, doznanej z rąk li tylko ZSSR (bo już – jak się okazuje – nie aliantów zachodnich).

Jaceniuk następcą Stećki

Rozumiana literalnie wypowiedź A. Jaceniuka po pierwsze oznacza jasną deklarację nowej (?) polityki historycznej władz w Kijowie, zgodnie z którą Ukraina i Niemcy stały podczas II wojny światowej po tej samej stronie – oczywiście „antysowieckiej”. Jednym zdaniem premier przekreślił pamięć blisko 7 milionów mieszkańców Ukrainy, którzy stracili życie w wyniku działań niemieckich, odrzucił dziedzictwo 1,37 mln poległych ukraińskich żołnierzy Armii Czerwonej/Sowieckiej, kijowski status Miasta-Bohatera, Babi Jar – słowem wszystko, co konstytuowało dotąd ukraińską tożsamość państwową i historyczną.

Jeśli bowiem Ukraińcy pospołu z Niemcami byli tylko ofiarami „agresji sowieckiej” – tzn., że obecne władze czują się następcami wyłącznie rządu J. Stećki, czy UHWR – i to bez żadnej refleksji, że może tamta droga była politycznie błędna, dla narodu ukraińskiego – samobójcza.

Po drugie – jak już wspomniano, A.Jaceniuk (nie wiadomo, czy wprost nie na zamówienie polityczne Berlina) stara się oddać propagandową przysługę Niemcom, uwiarygadniając mit „niemieckich ofiar II wojny”, w duchu bliskim już nie tylko Wypędzonym, ale zupełnie jawnie głównemu nurtowi rewanżystowskiej polityki RFN.

Skoro zaś powojenna okupacja i podział Niemiec były niezawinioną krzywdą „napadniętych” – to może należałoby ją teraz tym biedakom zrekompensować?

Precz z polską okupacją?

I tu dochodzimy do fundamentalnego problemu interesu Polski w całej tej brzydko pachnącej aferze. Do znudzenia warto przypominać, że przynajmniej od strony deklaratywnej – uznanie Niemiec za agresora i jedynego sprawcę wojny było jednym z uzasadnieniem przyznania naszemu państwu rekompensaty, w postaci Ziem Zachodnich, jednocześnie stanowiących strategiczne zabezpieczenie przed ponowieniem ataku niemieckiego w przyszłości.

To my w uznaniu międzynarodowym byliśmy raz – pierwszą ofiarą II wojny, a dwa – jednym z jej zwycięzców, co znalazło odzwierciedlenie na mapach. Zamiast własnej strefy okupacyjnej – zyskaliśmy realne poszerzenie naszego terytorium o tereny odebrane Niemcom. Czy zdaniem A. Jaceniuka – powinnyśmy je teraz im oddać? A skoro „napadnięta” była również Ukraina – to czy i jej się należy wyzwolenie czegoś spod niegodnej polskiej okupacji?

Są to pytania bynajmniej nie na wyrost i jak najbardziej na miejscu, a MSZ – gdyby rzecz jasna było naprawdę polskie – powinno w tej sprawie zażądać jasnego stanowiska tak Jaceniuka, jak i kanclerz A. Merkel. Niestety, władze RP skrępowane są trójjedyną zasadą naszej dyplomatycznej niesamodzielności, na którą składają się: podległość Waszyngtonowi – uzależnienie od Berlina – pseudopartnerstwo z Kijowem.

Dlatego III RP milczy – bo przecież sama też chętnie odwołuje się do mitu „Polski przegranej w II wojnie”, czy stawia znak równości między ZSSR a obecną Rosją. Na przykładzie wyskoku (?) A. Jaceniuka widać jednak jakie mogą być bardzo dotkliwe międzynarodowe następstwa ulegania tej jakże szkodliwej dla Polski wersji polityki historycznej – i dlaczego należy im jak najzdecydowaniej przeciwdziałać.

Konrad Rękas

[1] W opublikowanej przez ARD wersji pełnej i bez tłumaczenia: „Мы все хорошо с вами помним советскую invasion как в Украину, так и в том числе – в Германию. Этого нужно избежать. И никому не позволено переписывать результаты Второй мировой войны, что пытается сделать президент России, господин Путин”- http://tinyurl.com/or6ncjn

[2] http://censor.net.ua/news/319479/yatsenyuk_obyasnil_chto_imel_v_vidu_kogda_govoril_o_vtorjenii_sssr_v_ukrainu_i_germaniyu

[3] „Арсений Яценюк имел в виду раздел Германии Советским Союзом после Второй мировой войны. Берлин даже был разделен стеной, чтобы сделать невозможным перемещение немцев из его восточной части в западную” – http://top.rbc.ru/politics/09/01/2015/54afe1409a79476b0435d6f6

http://konserwatyzm.pl

Komentarze 34 do “Wojna Jaceniuka”

 1. RomanK said

  Panie Gajowy…niech pan zmieni to zdjecie…ta dupa jest o niebo ladniejsza od Jaceniuka.

  Cholera… ma Pan rację…
  Miałem inne zdjęcie, ale ze względu na obecność dam w gajówce, nie zdecydowałem się na umieszczenie go jako ilustracji artykułu.
  W ogóle trudno jest dobierać zdjęcia nie tylko do Jaceniuka, ale także Kołomojskiego, Poroszenki, Sakiewicza, JarKacza, Szechtera… no bo ile obrazków g***a można dać?
  Admin

 2. qwerty said

  Mogłby sobie Gajowy odpuscic takie obrazki, jak ja mam to teraz komus przeslac?

 3. Medium said

  Najwyższy czas na takie pytania! I niech każdy sam sobie odpowie nie rozglądając się na to, co do tej pory na ten temat piszą.

 4. NICK said

  „Reorientujemy waszą politykę historyczną, Adminie. Z wielkim powodzeniem, jak widać. Kontrolujemy ‚wasze’ władze i wszelkie instytucje wywiadowczo-siłowe. Wkrótce każda rzeka spłynie krwią.”
  Podpis: żydogermanie – b. blisko NWO.

 5. ENKI said

  Ukraińska „Niedziela.UA” (12.01.2015) przeprowadziła sondaż:
  Jakiemu politykowi powierzyłbyś rządy w twoim państwie?
  Podaną listę nazwisk odpowiadający mogli uzupełnić o swoje propozycje:
  Obama, Juszczenko, Janukowicz, Żirinowski, Putin, Łukaszenka …Wyniki zaszokowały!
  Na pierwszym miejscu Putin 84% ; na drugim Łukaszenka 5% ; na trzecim Żirinowski 3% ;
  za nimi z 1% poparcia Poroszenko, Merkel i Nazarbajew.
  Jaceniuk, Kołomojski, Liaszko, Tymoszenko zebrali RAZEM mniej niż 5% głosów. Krawczuk i Kuczma O%.
  Wyniki sondażu – jaki by nie był – są tak dobitne, że nie warto komentować;
  warto porównać z propagandą ukraińską, polską, europejską, rosyjską.

 6. Tralala said

  Czemu juz nie lubie gajowki? Robi sie coraz bardziej wulgarna. Wstyd ja komus polecic!

 7. NICK said

  Popieram. P. Tralala (6).
  Rozumiejąc wqurwienia admina, którego proszę o zwrócenie uwagi ‚komu’ się to podoba.
  Język, obrazkowy i pisany, winien być… łagodniejszy. Czasem trzeba ostrzej. Ostatnio? Za dużo? Jeśli mogę?

 8. NyndrO said

  To „admin” jest wqurwiony? Mi się wydaje,że jest wyluzowany,jak bebech Kalisza.Jak by się wqurwił,to byśmy nie mieli gdzie się wyżyć.A nawet wyrzyć.

 9. NyndrO said

  ..a w niektórych przypadkach wyżywić..

 10. NICK said

  P. Nyndr0. Poza „wyluzowaniem” Admin ma ważniejsze zadania!
  Wystarczy, że ja się wyluzuję, Pan się wyluzuje, Pani się wyluzuje. Choć tego wzajemnego „luzowania”, ostatnio, było za dużo!
  Wodze na postronki!

 11. NyndrO said

  ..społeczeństwo?..

 12. NyndrO said

  I przestańcie tego Człowieka nazywać „adminem”.Może od-razu Dominik? On se może.Ale co można wojewodzie,to nie tobie,np. biała kiełbaso. * zresztą przecież On musi używać pewnych zunifikowanych 🙂 tych całych określeń stosować,bo (….ten) On prowadzi bliog w intenercie.

 13. Slavoja said

  Ludziska! Nie ma nic wulgarnego w gołym tyłku, przedstawiającym prawdziwą nędzę Jaceniuka. Taka dosadność Gajowego to CZYSTA POEZJA! TO GŁUPOTA JEST WULGARNA!!!! Takiej dosłowności proszę więcej!!!

 14. NyndrO said

  Uff. A już myślałem,że Owłosiony Dominik jest wulgarnym prostakiem.

 15. Zerohero said

  Zamiast tyłka proponowałbym zdjęcie przedstawiające otwór gębowy niesporczaka, karalucha, golca (gryzoń)….

  http://gadzetomania.pl/2556,fascynujace-potwornosci-natury-10-najbrzydszych-zwierzat-swiata,1

  🙂

  …choć w tym przypadku lepsze byłoby prawdziwe zdjęcie, bo jajceniuk dał się sfotografować jak heiluje.

  Z tym jest jednak pewien problem, bo na majdanie z jajceniukiem człapał banderosław sraczyński a fani banderosława sraczyńskiego mają już tak nawalone w baniach, że prędzej zrehabilitują III Rzesze niż przyznają, że ten k syn ma coś na sumieniu.

 16. NyndrO said

  A w ogóle,gdzie jest Pan Boydar? No bo kuna,jak żyć?On wszysztko wie.Jak ochmistrzyni z pana kleksa.

 17. Zerohero said

  @13, Slavoja

  Jest w tym pewna logika. Goła D jest symbolem nędzy (w tym przypadku umysłowej i moralnej).

  Tak nawiasem…wczoraj widziałem kolejne zdjęcia ofiar reżimu jaceniuka:

  1. chłopczyk który utracił oczy, nogi, rękę i… brata
  2. martwa babcia, martwa córka, matka wnuczka – od jednego pocisku który spadł na ich gospodarstwo

  Drodzy państwo kulturalni. Miejcie trochę wyrozumiałości dla ludzkich nerwów. Ja – gdy mam w pamięci te wczorajsze, przedwczorajsze, przed….przed…zdjęcia, to o Kaczyńskim nie mam ochoty inaczej pisać niż k..wi syn, a o jego twardym elektoracie nie myślę inaczej niż: fanatyczna ciemna masa, bydło wręcz. i ta D jakoś mnie nie razi. Zwróćcie uwagę, że Andrzej Lepper powiedział w sejmie, ze „wersalu nie będzie” i kto go zamordował? Ci co niby chamstwa nie znoszą.

 18. Ex said

 19. NyndrO said

  O! supa profajl.A tu prezydent Inowrocławia * http://www.pomorska.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=PO&Date=20131115&Category=OCEN_WLADZE01&ArtNo=131119508&Ref=AR&border=0&MaxW=666

 20. NyndrO said

  Panie Ex,a król czekolady na tamtym zdjęciu to jest smutny,czy patrzy się stoltziemu na pagony?

 21. NyndrO said

  ..możliwe,że jest smutny,bo patrzy się na pagony.Teraz zauważyłem brak konsekwencji i pewną młodzieńczą naiwność z mojej strony.

 22. Prezeus said

  Pełne poparcie dla Gospodarza Gajówk!
  Dupa, jak dupa. Fakt rozcięta na dwa półdupki. Jest tylko mały szkopuł, że nie rozcęto jej w poprzek, tzn. poziomo.

 23. NyndrO said

  Poziomo,to by był arcen uśmiechnięty.

 24. Ex said


  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2014/07/odzyska-ziemi-dziadow-wnuk.html

 25. NyndrO said

  Czyli coś takiego: http://telewizjarepublika.pl/imgcache/670×375/c/uploads/news/jaceniuk.jpg

 26. Ex said

  @Nyndro 20 > król czekolady na tamtym zdjęciu to jest smutny,czy patrzy się stoltziemu na pagony?
  Udaje, że myśli.

 27. Boydar said

  Jestem, ale nie mam czasu.

 28. NyndrO said

  Romantyk.

 29. Henry said

  2015-01-12 (poniedziałek) at 16:00:38

  Jaceni.k i hunta ukrain. realizuje plan UPA – tj. plan tradycyjnie dalszej walki z Rosja.

  Od ponad 20 lat Ukrain. ma swoja niepodleglosc, o ktorej nie chca wiedziec i nie chca wziasc pelnej odpowiedzialnisci
  za swoje zycie polityczne, ekonomiczne a nawet kulturalne.

  Cale bagno i szambo gospodarcze, polityczne i moralne zwalaja na Rosje
  starajac sie utrzymac przy wladzy i kontynuuja tradycje UPA dalszej walki z Rosja.

  Najwielsza glupota jest to, ze EU uwierzyla polskim politykom wciskajacym im kit i bzdury, ze Ukrain. walczy o niepodleglosc.
  Wzajemna zaleznosc ekonomiczna Ukrain. z Rosja jest i byla zrozumiala.
  Teraz wszystko sie wali i bezrobocie rosnie do 40 %.
  Odpowiedzialny Barro..o dostal wysoka wyprawke, ludzie cierpja a sie smieje, ale cala odpowiedzialnosc tez on ponosi.

  Na Ukrain. tez nie wiedza co zrobic z warzywami i owocami, gydz maja takze embargo na export do Rosji.

  Wszystko to glupota i akt terroryzmu ekonomicznego na zwyklych obywatelach zarowno na Ukrain.w Polsce jak i krajach EU.

  Polska teraz bedzie niosla Ukrain. do EU na plecach ktorego kregoslup jest zwyrodnialy.

  Kudnle i pudelki co popieraja faszyst. i nacjonalist. Ukrain. realizuja tylko polityke dalekowzr. pentagoncz.

  Dzisiejsza krytyka polskich politykow w stosunku do Rosji jest dalsza kontynuacja polityki i planu UPA.
  Dlatego medja polskie milcza i beda dalej milczec co powiedzial Jazeniu. w Niemczech i co sie dzieje naprawde na Ukrainie.

  Dla Narodu Polskiego to jest hanba niezgodna z konstytucja i jakimikolwiek zasadami demokracji czy zasadami chrzescianskimi.
  To jest czarna karta i tak wejdzie do histori jako prawda, gdyz beda ja pisac w przyszlosci Chinczycy.

 30. NyndrO said

  Panie NICK,mam wielką nadzieję,że Pan się nie obraził.Weszła mi głupizna,bo jestem niesamowicie ucieszony faktem,że po czterech miesiącach siedzenia w chałupie (doszło do tego,że oglądam telewizor!) idę dziś po „zdolność” do powrotu do roboty.Wracam do cywilizacji!.I lepiej,żeby już więcej Polacy z Niemcami w piłkę nożną nie wygrali.Pozdrawiam serdecznie.

 31. vigil said

  Tez uwazam ze Gajowy porownujac te zdjecie do Jajcaniuka obrazil te wlasnie skad inand zgrabna czysciutka dupe.
  Jajseniuka zarzydzona zionaziolska morda mowi sama za siebie.

 32. Filo said

  I ja mysle, ze Arszenik Jacyniuk zasluzyl sobie na lepsze portrety podkreslajace jego urode i walory osobiste: fizyczne i intelektualne:

  Urokliwy mutant, ksywa: rabbit

  Jacyniuk – Syn nauczyciela historii:

  Ale podobno Senia Jacyniuk pobieral lekcje historii u innego znanego ukrainskiego intelektualisty, pana Kliczko:

 33. Tekla said

  Jeśli Niemcy uznają się za ofiarę, to w takim razie być może również i ziemie zachodnie zostały niesłusznie odebrane? Tak należy interpretować stanowisko Jaceniuka. Być może i to też trzeba wyjaśnić, czy było ono wcześniej konsultowane i uzgadniane z Berlinem. Bierność w tej kwestii, bierność ze strony państw — uczestników II wojny światowej, prawdziwych ofiar tej wojny, jest niedopuszczalna. Jest rzeczą fatalną i tragiczną, ale, niestety, potwierdzającą wszystkie nasze wcześniejsze podejrzenia, iż obecne władze w Kijowie identyfikują się już tylko i wyłącznie z tą częścią Ukraińców, którzy w czasie wojny wybrali drogę kolaboracji i zbrodni u boku hitlerowskich Niemiec. Jest to oczywiście niesprawiedliwe i niezgodne z prawdą historyczną, ale jest pewnym faktem politycznym wobec którego nie można przejść obojętnie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_13/Co-oznacza-odmowa-Berlina-skomentowania-wypowiedzi-Jaceniuka-5429/

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_13/Co-oznacza-odmowa-Berlina-skomentowania-wypowiedzi-Jaceniuka-5429/

 34. NICK said

  P. Nyndr0. Gratuluję zrostu. A to wygrana w nożnej z niemiachami spowodowała uraz?
  Nawiasem, jaką ‚maszynkę-motorynkę’ by Pan polecił? Wie Pan teraz na kat. B można jeździć, byle do 125cm3 pojemności [wyobrażam sobie Pana wybuch śmichu, Pan poniżej 500 pewnie nie schodzi?] 🙂 .
  A do admina to mam pretensję rzeczywistą o ten „obrazek” 😦 . Dziś, w pracy, wszedłem na chwilę na Gajówkę. Byłem akurat na stronie z „obrazkiem” i wszedł kolega. Oczy wybałuszył i zapytał: co Ty? Pedzio? Męską dooopę oglądasz? 😦 . Jak już, to niech Pan zapodaje te ładniejsze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: