Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Krzysztof M o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  as o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  provincjal o Nie „polowanie”, tylko ob…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (3 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-01-13 (Wtorek)

Tutaj jest właściwe miejsce na wpisywanie luźnych uwag i komentarzy, nie odnoszących się do innych artykułów, a to w związku z solidarnoszczą, jaką cały kurtularny szwiat okazuje humorystom z „Charlie Hebdo”.

zgzj

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/01/08/wolne-tematy-2-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/01/18/wolne-tematy-4-2015/

Gajowy Marucha

Komentarze 303 do “Wolne tematy (3 – 2015)”

 1. Marucha said

  Z góry uprzedzając nieuchronne i łatwe do przewidzenia dowcipne uwagi na temat zaprezentowanej powyżej potrawy, wyjaśniam, że:

  1. Wszystkie jej składniki to wyłącznie GMO.
  2. Dodano do niej antybiotyków (35%), aspartamu (40%), fluoru (5%) oraz radioaktywnych metali ciężkich i lekkopółśrednich (3%).
  3. Patelnia jest wykonana ze stopu ołowiu, kadmu i rtęci.

 2. Anzelm said

  Po co się tak wysilać w jałowych dyskusjach np. o GMO. poniżej głos Fachowca,
  to wszystko już udowodniono i opisano, ale cztać za ciężko, a wnioski, refleksje . . .

  lata minęły i :

  Radosne Owce na Rzeź…
  Szczęść Boże! – Barany prowadzone na rzeź przez wilka w owczej skórze. Szare myszki wabione zapachem słoniny wyłożonej na desce. Dorosłe dzieciaki o buziach rozpromienionych radością na widok zabawnego pajaca. Cieszcie się, póki można. Beczcie chórem pochwały wilkowi, sięgajcie śmiało po przynętę, zaśmiewajcie się do rozpuku z wygłupów błazna. Nic nowego pod słońcem. Gdyby wilk zdjął owczą skórę, rozszarpałby zaledwie kilka baranów, reszta by uciekła. Gdyby myszki znały konstrukcję pułapki, omijałyby ją z daleka. Gdyby fikającemu kozły pajacowi nagle spad-ła maska, widownię wypełniłyby krzyki przerażenia na widok piętna prywaty. Na pamiątkę po baranach zostaną rogi, o szarych myszkach wszelki ślad szybko zaginie. Zdziecinniali dorośli nieoczekiwanie dla siebie samych staną się niedołężni i bezbronni.

  Siedząc przy świeczce w nieogrzewanej norze i schorowanymi palcami krusząc znalezioną w śmietniku kromkę chleba do kubka wody nabranej z rzeki, będą mieli czas żałować łatwowierności i bezczynności, kiedy jeszcze byli w stanie wpłynąć na swoją przyszłość. Energia i entuzjazm młodości wzbogacone doświadczeniem owocują nieograniczonymi wprost możliwoś-ciami w sile wieku i mądrością na starość. Zabezpieczona na wypadek choroby, nędzy i braku bliskich złota jesień życia bywa długa i pogodna, a mądrość osób w podeszłym wieku to niewyczerpywalny zasób naturalny każdej rodziny, społeczności lokalnej i całego narodu. Godna przyszłość jest najpoważniejszą inwestycją na tej ziemi. Kto w młodości z własnej woli rezygnuje z walki o przyszłość własną, swojej rodziny i narodu, niech ma pretensje tylko do siebie, kiedy już dołączy do
  grona ofiar losu przestrzegającego niedowiarków znanym powiedzeniem: młodość nie wieczność, starość nie radość.
  O przyszłości Polski i Polaków wiele można powiedzieć, obserwując naszą teraźniejszość w naszym kraju i słuchając prognoz polityków. Trzeba jednak sięgnąć do doświadczeń przeszłości. Obwieszczenia, gadzinowa prasa, dudniące megafony głosiły kłamstwa stanowczo i wytrwale. A jednak tylko do czasu upadku kłamców. Seniorom i ludziom w sile wieku nieobce jest odczytywanie komunikatów władzy raczej au rebour niż wprost. Warto więc posłuchać rady płynącej z bolesnych doświadczeń, zanim weźmie się kredyt, zainwestuje w unijny projekt, a tym bardziej – zanim poprze się jakiegoś polityka.
  Może to wilk w owczej skórze, pajacujący karierowicz, a może przebrany za bożą krówkę kleszcz, który odpadnie dopiero wtedy, kiedy naje się do syta. Wilki, pajace i kleszcze wypełniają haniebne role na skalę nie spotykaną w kraju, który nie wydał z siebie Quislinga, z gorliwością przekraczającą oddanie Związku Patriotów Polskich sprawie światowego komunizmu.

  Żeby chociaż ludziom spadały resztki z pańskich stołów. Niedawno ujawniona nędza, w tym głodowa bieda co czwartego dziecka, pokazuje dowodnie, że nawet najmłodszym Polakom dzieje się krzywda od urodzenia. Jest to szkoła przeżycia w kraju głodowych pensji i lawinowych podwyżek kosztów utrzymania, lekceważenia masowych zagrożeń zdrowia i braku dostępu do opieki zdrowotnej, rujnujących składek ubezpieczeniowych i rychłego załamania się systemu emerytalnego o bez porównania gorszych następstwach dla zwykłych ludzi niż obecny krach na giełdzie i wysoka inflacja. To wszystko odbywa się przy akompaniamencie intensywnych działań lub zaniechań niszczących wizerunek Polski w świecie, a nawet dobrą markę płodów polskiej ziemi. W oczach naszych najlepszych klientów – sąsiadów zza Odry i Nysy Łużyckiej – Polska jako kraj wolny od gmo ma tym lepszą pozycję, im bardziej świat jest zalany produktami inżynierii genetycznej. 1 lutego bieżącego roku Bundestag uchwalił możliwość znakowania żywności pochodzenia zwierzęcego tj.: jaj, mleka, mięsa i przetworów informacją, że do ich wytworzenia nie stosowano pasz z roślin genetycznie modyfikowanych – OHNE GENTECHNIK. 15 lutego prawo to zatwierdził Bundesrat. W związku z tym niemiecki odbiorca naszych płodów rolnych, najbardziej spośród wszystkich importerów szanujący polską żywność, będzie miał prawo żądać na produktach żywnościowych pochodzenia zwierzęcego informacji, że powstały one bez użycia pasz genetycznie modyfikowanych. Biada temu, kto skłamie!

  Pan red. Jacek Sądej z tygodnika NASZA POLSKA zapytał mnie w jaki sposób przysłowiowy Jan Kowalski może się obronić przez taką żywnością? Odpowiedziałem, że Kowalski nie będzie zakładał laboratorium w swojej kuchni ani łazience. Nie będzie też wiedział, kiedy na sklepowej półce pojawi się ryż genetycznie modyfikowany. Jesienią 2006 roku nie sanepid a Greenpeace wykrył w supermarketach ryż transgeniczny. Nie wiedzieli co mają mówić. Pokazano panią rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego, która powiedziała, że się nie boi i ona to zje. To jest bicie podatników polskich po twarzy.
  Jeżeli ktoś uważa, że pada deszcz a nie, że plują mu w twarz to niech się z tym pogodzi. Ja uważam, że trzeba z bezprawiem walczyć. Jeżeli mamy przepis, który nakazuje znakować żywność genetycznie modyfikowaną, to musimy go egzekwować.
  To nie jest sprawa bagatelna. Jedynym wyjściem jest zmuszenie władz do egzekwowania obowiązującego prawa.
  To samo dotyczy konieczności natychmiastowej likwidacji 350 hektarów kukurydzy gmo, uprawianej bez zachowania
  wymogów bezpieczeństwa środowiska i żywności, prezentowanej jako triumf nad polskim prawem. W istocie jest to
  arogancja kolonizatorów chełpiących się skutecznością wobec słabości władz podbijanego kraju.
  Red. Sądej stwierdził, że uprawa roślin transgenicznych postępuje, a zwolennicy przymykają oczy na zagrożenia i zapytał skąd bierze się przyzwolenie na to ze strony różnych naukowców i ekspertów? W odpowiedzi usłyszał, że medycyna, a zwłaszcza epidemiologia, posługuje się dowodami naukowymi. Marketing, lobbing i reklama oczywiście też, ale cel i kodeks etyki jest tu skrajnie odmienny. To są dwa różne podejścia. Jeżeli narasta przekonanie że modyfikowane genetycznie środki spożywcze i pasze są związane przyczynowo z narastają pandemią otyłości, cukrzycy i innych chorób metabolicznych, powietrze skażone transgenicznym pyłkiem grozi zaduszeniem, a woda podziemna skażona plazmidami opornością na antybiotyki, to epidemiolog alarmuje, a lobbista uspokaja. W moim przekonaniu, którym podzieliłem się z uczestnikami zeszłorocznego briefingu dla Parlamentu Europejskiego pod nazwą „Członkowie Parlamentu Europejskiego i naukowcy na rzecz Europy wolnej od gmo” mamy do czynienia z bronią masowego rażenia. Zapraszam na stronę internetową
  http://www.halat.pl i zachęcam do samodzielnej krytycznej oceny naukowych faktów i lobbingowych mitów.
  Z Panem Bogiem dr Zbigniew Hałat
  (www.radiomaryja.pl – 2008-02-29)

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie Anzelm, po co się wysilać z cytowaniem głosu fachowca, skoro głosy podobnych fachowców cytowaliśmy w gajówce już dziesiątki razy?

 4. gość said

  Islandia żegna się z Unią. Reykjavik zrezygnuje z członkostwa w UE

  Islandia wkrótce ostatecznie przestanie starać się o członkostwo w Unii Europejskiej. Zapowiedział to nieoficjalnie premier kraju Sigmundur Gunnlaugsson. Według islandzkich mediów, premier miał nawet oświadczyć, że jego kraj nie jest już zaangażowany w rozmowy na temat akcesji.

  Jego zdaniem, wszelkie wcześniejsze ustalenia między Brukselą a Reykjavikiem podjęte po 2009 roku stały się nieaktualne z dwóch co najmniej powodów. Nowy centroprawicowy rząd islandzki stawia sobie odmienne cele i nie musi akceptować porozumień lewicowych poprzedników. Ponadto zmiany w samej UE spowodowały, że Wspólnota jest obecnie czymś odmiennym niż była w momencie, gdy Islandia siadała do negocjacji ponad 4 lata temu.

  Można więc oczekiwać, że Islandia oficjalnie wycofa się wkrótce z zamrożonego obecnie procesu akcesyjnego. Zdaniem obserwatorów, spowoduje to ostre protesty licznej nadal grupy polityków prounijnych.

  Islandia jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu – EFTA. Jako państwo kandydujące do UE weszła też do Strefy Schengen. Jest również członkiem NATO.

  http://forsal.pl/artykuly/846365,islandia-zegna-sie-z-unia-reykjavik-zrezygnuje-z-czlonkostwa-w-ue.html

 5. Boydar said

  „… patelnia jest wykonana ze stopu ołowiu, kadmu i rtęci …”

  To ja się piszę na ta patelnię, Panie Gajowy. Właśnie mi się ‚lutal’ skończył a i LG93 jest tylko resztka. Po przetopieniu i wyciągnięciu w drut, będzie doskonała do lutowania aluminium 🙂

 6. revers said

  Wejscie do jednej ze koszernych szkol we Francji.

 7. Maciej said

  Dobre panie Revers, zbaczcie kto wisi na jednej ze ścian!

 8. Wiadomości z Polin said

  Warto porównać sobie dzisiejszy ultra-serwilizm tzw. polskich elit wobec Zachodu z postawą 23-letniego Bolesława Krzywoustego:
  https://islampopolsku.wordpress.com/2014/12/28/boleslaw-krzywousty/

 9. revers said

  Ten od „include capitalism” jak na nazwie ulicy i globalnego Wal-Mart-u . przerobiony na czerwony komunzm, teraz przerabiany na zielony komunizm z depopulaja i handlem CO2.

 10. Wiadomości z Polin said

  Polska (k)rajem multi-kulti?

  „Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku! Nie jesteśmy na to przygotowani – pisze „Gazeta Wyborcza”

  „Aby przyjmować imigrantów, musimy bowiem dostosować do tego wszystkie swoje instytucje; nie tylko urzędy, ale też szkoły, służbę zdrowia – wskazuje demograf z SGH prof. Irena E. Kotowska.” cd…
  http://widzianezdaleka.salon24.pl/612572,polska-k-rajem-multi-kulti

 11. Sybirak said

  Co z tymi Ukrami ?!

  Wielu Gajówkowiczów pisząc o Ukraińcach często używa synonimu – Ukry.

  Warto zwrócić uwagę, że od czasów prezydenta Juszczenki pisana się druga, wyssana z palca historia Ukrainy. Tam nie tylko mowa o Ukrach ale wskazuje się, że korzenie
  Ukrainy sięgające starożytności daleko przed Egipskimi piramidami, a sanskryt powstał
  z język ukraińskiego.

  Wstyd się przyznać, Polak wziął w tym udział wywodząc Ukraińców z Ugrów i nie tylko. Historykom którzy to czytają podobno jeżą się włosy na głowie.

  Jak się niema prawdziwej historii narodu to trzeba ja wymyślić lub ukraść.
  Dobrym wzorem są „starsi bracia” w wierze.

  A oto linki dla tych co chcą wiedzieć:

  http://youtu.be/TsEJwaxGDhA – История Украины от древних Укров до наших дней

  http://youtu.be/Ccb0pufJcnw – Олесь Бузина (potomek kozaków) Краткая история Украины. 23.12.2014

  Niestety prelekcja na YouTube jest w języku rosyjskim. Wybaczenia proszę !
  Nie będę tłumaczył prelekcji na język polski (po 600 stronach przetłumaczonego Sołżenicyna
  i nie tylko – mam dość), po ukończeniu 80-tki człowiek staje się leniwy …!

  Jest nadzieja, że Szanowny Gajowy Marycha i może ktoś jeszcze, linki … po rusku wysłucha !

 12. Cracovia Pany! said

  Niektórzy, którzy jeszcze korzystają z portali społecznościowych, przenoszą się z pejsbuka do vk. Jest to, oprócz olania systemu usraelskiego, ciekawa alternatywa z kilku powodów: fajna wyszukiwarka i odtwarzacz muzyki wszelakiej (zapamiętuje nasze ulubione), oraz skarbnica wiedzy, opinii oraz spojrzenia naszych, oficjalnie znienawidzonych, braci Słowian, których głos nie może się przebić w polskojęzycznej przestrzeni medialnej – polecam jako kolejną odskocznię. Jestem tam od niedawna i przy okazji przypominam sobie język rosyjski, choć nie jest łatwo po latach.

 13. Cracovia Pany! said

 14. Kurupi Katuava said

  Onet pyta : „Czy w Kijowie doszło do skandalu?”

  Wiadomości › Świat
  dzisiaj 10:05
  Skandaliczna impreza w Kijowie
  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicysta, opozycjonista

  Szef pol­skie­go MSZ i am­ba­sa­dor RP na Ukra­inie muszą wy­ja­śnić, czy rze­czy­wi­ście na im­pre­zie w Ki­jo­wie ser­wo­wa­ne było danie mię­sne pod nazwą „rzeź wo­łyń­ska”. Jest to ich obo­wią­zek praw­ny (także mo­ral­ny). Poza tym, gdyby ser­wo­wa­no danie „Ho­lo­kaust Żydów”, to służ­by dy­plo­ma­tycz­ne tak Izra­ela, jaki i USA oraz Unii Eu­ro­pej­skiej, z pew­no­ścią nie cho­wa­ły­by głowy w pia­sek.

  Szokujący filmik z imprezy w stolicy Ukrainy obiega Internet. Portal Kresy.pl tak opisuje tę imprezę: „Podczas happeningu w kijowskim lokalu Bar Hot, gdzie wręczono prześmiewcze nagrody „Watnika Roku”, jednym z serwowanych poczęstunków było mięsne danie, któremu nadano nazwę „rzeź wołyńska”.

  W menu podczas rozdania „nagród” znalazły się także takie dania jak „odeski dom związków zawodowych” (w maju 2014 żywcem spłonęło tam kilkadziesiąt osób) – mięsny burger czy też potrawa „zgwałcona emerytka”.

  W happeningu brała udział Jelena Wasiliewa – założycielka grupy informacyjnej Gruz-200 („Gruz-200” to potoczne określenie zwłok żołnierzy transportowanych z frontu do kostnicy), mającej ujawniać udział wojsk rosyjskich w wojnie na Ukrainie wschodniej. Na deser podano tort w kształcie dziecka, które leży na rosyjskiej fladze. „Watnik” to z kolei potoczne określenie osoby bezkrytycznie wierzącej w rosyjską propagandę. Rozdanie „nagród” miało być wyśmianiem ruchów prorosyjskich i propagandy na ich usługach.”. Link do filmiku oraz do tekstu i zdjęć: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fmiesne-danie-rzez-wolynska-w-menu-podczas-happeningu-w-kijowie-video-foto#

  Aż się wierzyć nie chce. Dlatego też szef polskiego MSZ i ambasador RP na Ukrainie muszą wyjaśnić, czy rzeczywiście na imprezie w Kijowie serwowane było danie mięsne pod nazwą „rzeź wołyńska”. Jest to ich obowiązek prawny (także moralny). Poza tym, gdyby serwowano danie „Holokaust Żydów”, to służby dyplomatyczne tak Izraela, jaki i USA oraz Unii Europejskiej, z pewnością nie chowałyby głowy w piasek.

  ______________

  Na szczęście na onecie czasem puszczają Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

 15. Siggi said

  Pakiet onkologiczny z wadami

   autor Barbara Jagas ,  Styczeń 13, 2015

  Prof. Romuald Krajewski – wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej
  Co to jest pakiet onkologiczny
  Ma zapewnić szybszą diagnostykę i leczenie chorym na raka. Wstępnym rozpoznaniem nowotworu zajmie się już lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. W ciągu dwóch tygodni wystawi on skierowanie do specjalisty. Jednocześnie da pacjentowi tzw. zieloną kartę, która ułatwi mu dostęp do badań i lekarzy. Specjalista będzie dalej badał pacjenta, na co ma cztery tygodnie. Następnie pacjentem zajmie się konsylium złożone z lekarzy różnych specjalności, które ustali schemat leczenia oraz wyznaczy koordynatora. Czas od rozpoznania nowotworu do rozpoczęcia terapii nie może być dłuższy niż trzy tygodnie. Koordynator będzie dalej pilotował leczenie chorego. Po jego ukończeniu przekaże pacjenta w ręce specjalisty, który postawił wstępną diagnozę o nowotworze. A potem, jeśli stan chorego się nie pogorszył, odda pacjenta pod opiekę lekarza POZ.Dalej:………….

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/pakiet-onkologiczny-z-wadami/

 16. osoba prywatna said

  Zestawienie 362 metod tortur stosowanych przez UPA na Polakach
  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

 17. Cracovia Pany! said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Kontrowersyjne-slowa-Korwin-Mikkego-Szef-Nowej-Prawicy-zabiera-glos,wid,17173808,wiadomosc.html?ticaid=114278&_ticrsn=3

 18. revers said

  No pieknie niech terrorysta JKM; zacznie od siebie i swoich koszernych sluzb lub sponsorow z CIA-ej-

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/francuskie-911-holland-podaza-tropem-busha-2015-01

 19. TomUSAA+ said

  Mam pytanie, co oznacza skrót GLADIO?

  Może tutaj:
  > https://wikispooks.com/wiki/Operation_Gladio
  Admin

 20. Siggi said

  Chazarski rusofob, rozważanym kandydatem środowisk „patriotyczno-katolickich” na prezydenta Polski?!
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/marczak3.jpg?w=422&h=600

  Marczak3

  Prometejska idea Międzymorza zdawałoby się dostatecznie skompromitowana klęską polityki piłsudczykowskiej, rzezią wołyńską i galicyjską Polaków oraz współczesną bezpłodną koncepcją tzw. Partnerstwa Wschodniego znowu odżywa. Tym razem jest ona natchnieniem prof. Tadeusza Marczaka, którego niektóre środowiska tzw. patriotyczno-katolickie widziałyby w roli kandydata na urząd prezydenta RP w zbliżających się wyborach.

  Ten żarliwy zwolennik „sojuszu” amerykańsko-polskiego, jako głównego narzędzia powstrzymania putinowskiej koncepcji euroazjatyckiej ( sic!) oraz zatrzymania ekspansji niemieckiej w Europie, nawet przez moment nie zastanawia się nad wskazaniem głównych rozgrywających obecnego przesilenia globalnego, czyli lichwiarsko-imperialistycznego układu żydowsko-anglosaskiego.

  Przerażającym jest fakt, że środowiska rzekomo zatroskane bezpieczeństwem i pomyślnością Polaków gotowe są powierzyć urząd prezydenta Polski człowiekowi bezkrytycznie zapatrzonemu w neokonserwatywny, amerykański globalny terroryzm oraz ekonomiczny cynizm i neokolonializm żydowskiej finansjery spod znaku nowojorskiego Wall Street i londyńskiego City.

  Czyżby znowu zadziałało błogosławieństwo ojca dyrektora i dyskretny urok loży?!Posłuchajcie…

 21. Tekla said

  Ad.19

 22. revers said

 23. Inkwizytor said

  Chachły to jednak pojeby

 24. revers said

 25. Czołem radzieckoje czaławieki. Mam coś dla was, coś co miażdży waszą bolszewicką propagandę rodem z siedziby CZK / KGB na Łubiance.

  Rosja odpowiada za zamachy w Paryżu! Celem wywołanie islamskiego powstania i uderzenie na Ukrainę:
  https://kefir2010.wordpress.com/2015/01/13/rosja-odpowiada-za-zamachy-w-paryzu-celem-wywolanie-islamskiego-powstania-i-uderzenie-na-ukraine/

  Kolejny przykład normalnego stanu mentalnego u niektórych Polaków…
  Admin

 26. hetman said

  Iran: W tym roku, 120,000 irańskich chrześcijan zasiądzie do wigiljnego stołu. „Nie brakuje nam niczego, jesteśmy wolnymi ludźmi. Proszę porównać naszą wolność do wolności chrześcijan w krajach ościennych. Tutaj nawet żołneirze dostarczają nam drzewka świąteczne,” stwierdził Rafi Moradians.

  Iran’s Christians celebrate Christmas

  http://www.facebook.com/PolacyZaAsadem
  http://www.al-monitor.com/pulse/originals/2014/12/iran-christians-armenians-christmas-rouhani.html

 27. Cracovia Pany! said

  Ad 6. rebe shitson, czy jakoś tak.
  Znany i ceniony, w środowisku ludzi światłych, humanista i filantrop 😉

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lider-chabadu-mesjasz-menahem-mendel-schneerson-planach-zniszczenia-ukrainy-rosji-wznowienie-2014-08

 28. revers said

  ad25
  zmien jarus leki, dopalaczy, lekarzy i Dachtere, bo masz scheissklugerheit w glowie.

 29. To do zielonych ludzików Putina działających w Polsce. Ostrzegam was! Służby dobrze wiedzą kim jesteście i wasze aresztowanie jest już kwestią czasu! Odpowiecie za swoje występki przed prokuratorem.

  Cytuję: „W Polsce służby też się taką armią trolli interesują, więc uważaj trollu, co za pieniądze Kremla na porządnych polskich portalach, wypisujesz..

  Dalej: http://kresy24.pl/60050/jestes-trollem-kremla-ten-artykul-jest-dla-ciebie-przeczytaj-i-zacznij-sie-bac-sluzby-juz-o-tobie-wiedza/

  Pierdol się, baranie.
  Admin

 30. Inkwizytor said

  Zjełczały kefirze spod 25 wyjazd na swoje podwórko.

 31. NICK said

  Nie należy się znęcać nad Panem Jarkiem.
  Sam się męczy. Biedaczyna.
  To jest szczere, niestety.

 32. Catolicus said

  Czytam tego Jarka Kefira (25) i oczom nie wierze.
  Śmiać się czy płakać.
  Revers jest chyba na tropie: coś musiało chłopu zaszkodzić. Podwójna lewatywa nic mu nie da. Jedyne lekarstwo to psychiatryk o zaostrzonym rygorze. A może miał coś wspólnego z Gosiewską?

 33. osoba prywatna said

  Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci
  http://polskiportal.net/blogs/3852/525/putin-ogra-zachodnich-inwestor

 34. revers said

  dla sluzb i trolli, zakreconych inaczej: od Charliego Hebdo

  http: // s22.postimg.org/cickl5nch/charli1.jpg

  Ten rodzaj humoru nie musi być w gajówce eksponowany. – admin

 35. zeev said

  re:25

 36. Boydar said

  @ (34)

  Bo i to nie jest humor, Panie Gajowy. Pomijając kwestię, że jeszcze parę dni temu nikt normalny o CH nie słyszał (nic przy tym nie tracąc), to skoro już są (byli, chłe, chłe) na tapecie, to dobrze powiedzieć lemingom, kto tak naprawdę został wyekspirowany.

 37. revers said

  @admin No ale o taka wolnosc wypowiedzi – speech free CH walcza najwieksze elity europy i swiatka, prokuratorzy generalni usa, medrcy europy od Walesy po Kefira, celebryci od Hollywoodu po warszawke przy okazji rozdawania Oskarow, a takze media ojca Rydzyka i Gazeta Polska, o gownianej nie wspomne.

  Poroszenko w zwiazku z zaplanowa i wykonana przez ukrainska ubecje akcja wysadzenia autobusu
  podjaldecyzje przyspieszonej 4 mobilizacji na Ukrainie. Do tego wszystkie przedsiebiorstwa, firmy zobowiazane sa oddac do dyspozycji wojska wywrotki, ciagniki.

  http://lifenews.ru/news/148343

 38. Siggi said

  Brytyjska Izba Lordów wzywa Polskę do spłacenia roszczeń żydowskich

  Do zdumiewającego ataku na Polskę doszło wczoraj w Wielkiej Brytanii. Podczas debaty nad Holokaustem wskazano Polskę, jako jedno z ostatnich państw na kontynencie, które nie uregulowało odpowiednio kwestii odszkodowań wobec spadkobierców Holokaustu.
  Trzeba przyznać, że sam apel brzmi dziwacznie, bo to tak jakby polski sejm wzywał Wielką Brytanię do naprawienia krzywd wyrządzonych zniewolonym przez nich narodom. Różnica polega jednak na tym, że Brytyjczycy rzeczywiście są winni zorganizowanego złodziejstwa i wyzysku innych nacji, a Polska po 1 września 1939 roku praktycznie przestala istnieć. A tymczasem wmawia się nam, że powinniśmy płacić Żydom, tak jakby Polska byłą częścią jakiejś koalicji nazistowskiej.
  To właśnie dlatego promuje się punkt widzenia, który przedstawia nas, jako zaciekłych antysemitów i morderców Żydów, jednocześnie pomija się fakt, że nasz kraj był okupowany gdy do zbrodni dochodziło. Wygląda to jak celowa antypolska kampania propagandowa, której celem jest wzbudzenie w nas poczucia winy i w konsekwencji uzasadnienia Polakom, że muszą teraz oddać w podatkach to, co należy się Żydom.
  Problem jest jednak szerszy, bo przecież Żydzi nie są ani lepsi ani gorsi od Polaków. Zatem dlaczego taki nacisk położono tylko na zwrócenie majątków jednej narodowości? A co z majątkami polskimi pozostawionymi na Kresach Wschodnich? Czy ktoś kiedyś zobaczył, lub zobaczy jakiekolwiek odszkodowania? Czy Polska zobaczy kiedyś odszkodowania za zniszczenie kraju, zburzenie Warszawy?
  Potężny nacisk na Polskę jaki wywierają środowiska żydowskie świadczy o tym, że naród ten jest bardzo potężny. W związku z tym i faktem, że żyliśmy z nimi przez setki lat w prawie wzorowej symbiozie, powinniśmy raczej oczekiwać, że będą nam oni pomagać, a nie nas nienawidzić i próbować wyciągać od nas pieniądze. Zatem niech Żydzi zamiast nas szkalować, pomogą nam odzyskać setki miliardów dolarów odszkodowań należnych nam od Niemiec i Rosji, bo wtedy będzie bliżej do ich wypłaty. Dołożyć mogą się też wielokrotni zdrajcy Brytyjczycy, którzy w XX wieku sprzedali nas dwukrotnie mimo posiadania paktu wojskowego między II RP i Wielką Brytanią.
  Jeśli są jacyś spadkobiercy polskich Żydów, którzy stracili majątek w czasie II wojny to bezwzględnie należy wypłacić im należne odszkodowania. To samo dotyczy utraconego majątku spadkobierców właścicieli innej narodowości. Jednak problem polega na tym, że w momencie bezpotomnej śmierci tych obywateli Polski roszczenia do nich mają gminy żydowskie, a to już nie jest kwestia spadkowa tylko jest to hucpa i próba wymuszenia haraczu.
  Według polskiego prawa majątki obywateli bez spadkobierców przechodzą na Skarb Państwa i nie można tego zmienić za pomocą nacisków międzynarodowych, a taka metoda jest obecnie stosowana. Niestety, ale wygląda na to, że nasze władze nie widzą w tym jednak problemu i chyba tylko obawa przed wybuchem niezadowolenia społecznego w naszym kraju wstrzymuje wypłaty tych roszczeń.
  Zródło tu:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/brytyjska-izba-lordow-wzywa-polske-splacenia-roszczen-zydowskich

 39. Siggi said

  Nu i co?

  http://natemat.pl/129957,biedni-gornicy-schowali-swoja-liste-plac-ze-wstydu?Fb

 40. revers said

  Izba Lordow to samo rzadala rok temu, i zawsze jakos tak dziwnie planowo przed obradami Knesejmu w Polsce w dn. 27.01.2015 zbiega sie.

  Dzialanie min przeciwpiechotnych na autobus wypelnionych ludzmi.

 41. ad.6:wspolczuje tym francuskim zolnierzom ktorzy musza pilnowac zydowskiej szkolki a nie chronic swoich rodakow.
  Ich miny sa bardzo wymowne….nie bede uzywac niecenzuralnych slow…..
  P.S. Kefirek/Maslanka rzuca sie jak wesz na kolnierzu, bo krew go zalewa ze my w Gajowce mamy swoje odmienne zdanie i darzymy Rosje, Rosjan i Rosjanki z nalezytym szacunkiem a prezydenta Putina uwazamy za czlowieka XXI Wieku.
  Serwatka moze jest lepsza/

 42. Maciej said

  No proszę to się pan Gajowy już oficjalnie doigrał za swoją działalność internetową … Gratuluje.

  Z tą agenturą w Polsce to taka ciekawa sytuacja, jeśli słyszymy o agenturze to tylko rosyjskiej – innej nie ma ? Jeśli my to agentura rosyjska, to reszta to agentura Usraela ?

  Szkoda tylko, że naród polski nie ma swojej agentury …

  Zdziwiłby się Pan, jakiego typu maile i wpisy na forum dostaję… Pan Kefir to mały pikuś.
  Admin

 43. Maciej said

  Panie Zerohero jest pan w gajówce ?? Mam pytanie ?

  Był pan na tym blogu, pod tym artykułem:

  http://sporothrix.wordpress.com/2011/06/26/efekty-uboczne-szczepien/#comment-7604

  Bo mnie właścicielka, właściwie cenzorka tego bloga nie chce wpuścić do dyskusji, nie spełniam postami jej wymagań merytorycznych … Co mnie utwierdza jeszcze bardziej w ocenie szczepień …

 44. assasello said

  Może dla odmiany obejrzymy i posłuchamy czegoś przyjemnego:

 45. revers said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ostre-starcie-w-PE-Brytyjski-europosel-ostro-o-Tusku-najnowszy-polski-imigrant,wid,17175460,wiadomosc.html?ticaid=114288

 46. NyndrO said

  Nie wiem,czy kiedyś śledziliście „dyskusję” pod jakimkolwiek artykułem o Prezydencie Putinie,czy o Rosji (oczywiście jakikolwiek artykuł o Putinie,czy o Rosji ma oczywisty kontekst i dokładnie w 100% przewidywalne wnioski hedaktoha) np. na onecie.Mnie się zdarzyło.Tam takich ajwai,jak jahek kefih jest multum.Sposób wypowiedzi identiko.To hasbara jest zwykła.Jedna uwaga.W godzinach,kiedy ich „moderacja” nie wyrabia jahków jest jakby mniej.

 47. NyndrO said

  Już samo nazwanie tych całych służb „polskimi” wskazuje na stopień co najmniej oficera dyżurnego.Jest wprawdzie alternatywa.jahek może wceale nie być hasbarką.No ale wtedy jest na prawdę przykrość..

 48. revers said

  Ale jahek ma na fejsie i blogach ma pelno emo panienek na fejsie, ktore go dopinguja, stad juz niedaleko do lwa blogowego.

  Panie rzondza i oceniaja po swojemu, a jahki w saudiskich pro zachodnich demokracjach za takie maslane blogi dostaja 1000 batow , co 8 dni po 50 batow do krwi przez 5 miesiecy, paniom to z berlinskich balkonow opadaja glowy z powszechnym prawem ciazenia lub kamieniowanie.

 49. Boydar said

  „… Problem jest jednak szerszy, bo przecież Żydzi nie są ani lepsi ani gorsi od Polaków …”

  Chyba autorowi udało się mnie obrazić, zadziwiające. Myślałem, że jestem ponad.

  (artykuł zapodany przez Pana Siggi – 38)

 50. Krzysztof Urbański, ARCHEOKOMPUTER – Mechanizm z Antykythiery mógł powstać według planów Archimedesa, Rzeczpospolita, 13 01 2015, s. A13

  Taka spekulacja nie jest nikomu potrzebna. Wg badań amerykańskich statek zatonął w r. 209 p.n.e. i był KORYNCKI. Taki chronometr nie był potrzebny na Morzu Śródziemnym tylko Atlantyku lub Oceanie Indyjskim, co przybliża mój domysł, że chronometr jest miniaturą zegara astronomicznego na latarni FAROS. Byłaby po produkcja MASOWA a egzemplarz z Antykythiery zostałby opisany na ZAMÓWIENIE w dialekcie Korynckim.
  Na mapie Świata Al-Idrisiego z Palermo z r. 1154 są tylko 2 dzieła inżynierskie: kanał Wołgodoński i wieża w Krakowie. Prawdzice musieli jednak najpierw budować kanał Wołgodoński a potem na zamku Kazbek latarnię Biała Wieża, od której pochodzi średniowieczna nazwa Wołgogradu. Latarnia ta była Kopią KOPI latarni Faros na zamku GARGAMELLw Krakowie, który zburzył Jan Luksemburski. Tą Kopię zbudował mąż Semiramidy Set a zegar z pewnością przywiózł z Aleksandrii, bo takowy podarowali też Ptoleleusze Rzymowi.
  Poza Kopią KOPI w postaci Białej Wieży była jeszcze Kopia KOPII w Boguczarze, od Boga i Cara, który Francuzi nazywali LEHEM, gdyż Leszek III Wyścigowy budował tam Nową Stolicę Polski.
  Henryk IV Probus, późniejszy król Polski Henryk III Prawy, ZAPOBIEGŁ anekcji Śląska przez Przemysła II Ottokara KORONUJĄC burgrabiego halbersztackiego Rudolfa Habsburga na cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego INDYJSKĄ koroną Leszka III Wyścigowego.

 51. Darien said

  Dzień dobry,
  Właśnie natknęłam się na to:

  Mała rzecz a cieszy 🙂
  Pozdrawiam Gajówkowiczów

 52. Cracovia Pany! said

  Nigel Farage rządzi!
  Jeden z niewielu normalnych ludzi w Eurosodomie. Dzięki za film.

 53. Cracovia Pany! said

  Władza, która rozbraja społeczeństwo chce kontrolować je w 100%. Tak jest w wolnej, solidarnej 3rp:

  A tak jest pod butem zimnego czekisty:

  http://losyziemi.pl/rosja-pistolety-dla-kazdego-zliberalizowane-prawo-pozwala-juz-na-posiadanie-broni-palnej-bez-zezwolenia

 54. Ad. 38:
  DUMA ALBIONU to Przydupnictwo Rotszyldów. Ja jestem Wierzycielem Anglii przez zniszczenie Atlantologii angielskiej i PRZEDATOWANIE Setek Katedr jako neolitycznych emporiów, tak że Anglicy wezwali do obrony Stonhengę słynnego Euzebia. Ja zaś twierdzę, że Stonehenge budował Chejron z Płocka, który wyglądał jak Grzegorz Lato. Na Kujawach znaleziono granitowy posąg Grzegorza Laty, który ja uznałem za podobiznę Chejrona.
  Ponieważ Anglicy wykastrowali mego syna, bo potrzebowali Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego, żeby osadzić na tronie rosyjskim jezuitę – żeby wszyscy Rosjanie mieli spermę jezuicką, bo dopóki to się nie stanie to Anglia BEZPIECZNA NIE BĘDZIE, to lepiej jeśli zaczną TRYKAĆ w Ścianę Płaczu Pretorium Rzymskiego, jak Premier Japonii jako Syn Abrahama, który Chodził i Dupił.

 55. NyndrO said

  Panie Juliuszu,tego Laty od piłki kopanej?*Czy ten posąg jeszcze stoi,bo ja siedzę na Kujawach i chętnie bym rzucił okiem.Chyba,że czegoś nie rozumiem,a biorę to zawsze pod uwagę.Pozdrawiam Pana.Mocny z Pana Aparat.

 56. Cracovia Pany! said

  Koniec Wolności! Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy, USA i Kanady chcą cenzurować internet i wprowadzić system kontroli podróżnych PNR:

  Ministrowie spraw wewnętrznych Europy, USA i Kanady spotkali się 11 stycznia aby potępić atak na „Charlie Hebdo”. Po spotkaniu zostało opublikowane oświadczenie z programem zapobiegania kolejnym aktom terroru. Zaproponowane zalecenia to zwiększenie międzynarodowej współpracy nad kontrolą internetu (blokowanie i usuwanie „nieodpowiednich” informacji), tworzenie międzynarodowego rejestru osób podróżujących PNR. W spotkaniu brała udział również polska minister MSW Teresa Piotrowska.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/koniec-wolnosci-ministrowie-spraw-wewnetrznych-z-europy-usa-i-kanady-chca-cenzurowac-internet-i-wprowadzic-system-kontroli-podroznych-pnr-2015-01

 57. gość said

  Żydowska „policja” na ulicach Londynu

  W rezultacie ataków, do których doszło 7 stycznia w Paryżu, brytyjska policja zwiększyła swą „widzialność” i częstotliwość patroli w większych miastach portowych i aglomeracjach. Na ulice miast wyjechały dodatkowe wozy patrolowe, a w północno-zachodnim Londynie również policja żydowska!

  Samochody tej nowej formacji wyglądają bardzo podobnie do regularnych pojazdów policyjnych, różniąc się jedynie napisem na drzwiach: „Shomrim” – co po hebrajsku znaczy „strażnicy”.

  Shomrim jest organizacją ortodoksyjnych żydów, która ściśle współpracuje ze stołeczną Metropolitalną Służbą Policyjną, jej wolontariusze przechodzą policyjne szkolenia i otrzymują policyjne mundury, ale bez insygniów, oraz kamizelki nożoodporne.

  Formacja ma siedzibę w północno-zachodnim Londynie oraz jest blisko powiązana z analogiczną organizacją w Londynie północno-wschodnim, a jej wolontariusze patrolują teren dzielnic żydowskich w poszukiwaniu wykroczeń „antysemickich” i posiadają prawo przetrzymywania osób zatrzymanych przez 24 godziny.

  Daily Telegraph

  http://www.myslkonserwatywna.pl/arkadiusz-jakubczyk/zydowska-policja-na-ulicach-londynu/

 58. http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/gra-tajemnic-kto-zlamal-enigme,2077080,38#pst84161322

  Turing był jednym z angielskich OPERATORÓW Polskiej Enigmy, który jest potrzebny dla Ujawnienia, KIEDY Anglicy zbudowali WŁASNĄ Enigmę Deszyfrującą, bo przez 2-3 lata posługiwali się maszynami POLSKIMI, jak Amerykanie. Pierwsi takiej fuszerki próbowali dokonać Amerykanie, lansując Bardzo Zdolnego Porucznika US Navy, ale intryga była szyta grubymi nićmi.
  Poza tym słyszałem, że Turing został aresztowany jako członek sowieckiej siatki pederastów.

 59. Cracovia Pany! said

  Janusz 61, 49 minut temu:
  Nam grozi eksmisja z mieszkania, bo jako od 4 lat bezrobotny (zwolnienia grupowe z restrukturyzowanego zakładu) żyjemy z żoną z jej skromnej pensji (1200 zł), a czynsz wynosi 600 złotych. Mnie, 61 latka absolutnie nikt nie chce przyjąć do żadnej pracy. Zalegamy od 5 miesięcy z czynszem i grozi nam eksmisja. Z pomocy społecznej nie możemy skorzystać, bo za dużo przypada nam na głowę, po 600 zł. Jesteśmy więc bogaci. Zapewne po eksmisji my pójdziemy pod most, a jakaś rodzina z Ukrainy dostanie nasze mieszkanie i państwo im będzie opłacać wszystkie świadczenia. Wspaniała jest ta nasza demokracja.

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17176422,kat,7631,title,Polacy-z-Donbasu,galeria.html?ticaid=11428e&_ticrsn=3

 60. Cracovia Pany! said

  „Podobno mają zadeklarować jaki rodzaj pracy chcieliby wykonywać.” – ja to bym jakim derektorem chciał być.

 61. NICK said

  Bardzo jestem ciekaw jakie kryteria doboru stanowiły, kto znalazł się w tej garstce Polaków {?} z Donbasu. Tzw. repatriantów.
  Stawiam tezę, że są to ludzie z korzeniami. I to starannie wyselekcjonowani.

 62. inka said

  Czy ja dobrze rozumiem że teraz można każdego i wszystkich obrażać tylko należy to robić nie słowem pisanym tylko metoda obrazkową – to by ogólnie wpisywało się w światowe trendy zastępowania słowa pisanego ikonami, emotikonami i obrazkami… hołota przejęła władze nad światem…

 63. Cracovia Pany! said

  Przyjazne państwo.

  Czas ujebać łeb tej hydrze a nie zmieniać biurwy przy biurkach.
  Tylko une majom aparat siłowy po swoji stronie wiec trzaby z innej mańki… może arszenik. Byle nie Jaceniuk 😉

 64. słowianofil said

  W necie pełno jest tzw. słowiańskiej muzyki (tantryczno-harykrysznańskiej)
  Prawdziwa muzyka słowiańska to stary dobry folklor, czyli instrumenty rzępolące tj. skrzypce, basy i najstarszy instrument muzyczny – bęben jednostronny(zapomniany). 65. Cracovia Pany! said

  Audycja zawiera lokowanie produktu 😉

  http://dzieci.pl/sort,9,kat,1033939,title,Ospa-wietrzna-znow-atakuje-Coraz-wiecej-zachorowan,wid,17176123,wiadomosc.html#opinie

 66. NyndrO said

  Panie NICK’u,to a propos komentarzy pod gołą twarzą japie!niuka.Zrost jest wporzo,ale i tak jeszcze miesiąc na L4 – jakiś wyciek płynu surowicznego,czy surówkowego..no cuś takie.W sumie,to nawet się cieszę,bo tylko cymbały się nudzą.Pracuję w koncernie,moja nieobecność może być spokojnie zastąpiona (ma się rozumić,że tylko jeśli chodzi o robotę,a nie o mój czar łosobisty),gdyż się nie wysilam.Osim godzin i do domu.* Jeśli chodzi o motocykl,to zupełnie Pan się myli,nazywając maszyny,które można ujeżdżać z kategorią „B” „motorynkami”.Japońce potrafią w tym temacie czynić cuda.Na prawdę Pan by się zdziwił siadając na co niektóre sprzęty,nie mówiąc o próbie ruszenia.Jak zwykle rozchodzi się o piniążki i czy sprzęt miałby być używany,czy nowy.To niby jasne.Ja sam faktycznie jeżdżę na dość dużym koniu.Ale jestem dość duży i mi się z kolei rozchodzi o długie wyprawy.Choć jadąc do sklepu po pomidory,czy chcąc się przekąpać w pobliskim zalanym kamieniołomie,też nie mogę sobie odmówić. * Gdyby mi Pan podał jakieś szczegóły.Zakres cenowy i rodzaj to mógłbym Panu coś doradzić. Pisząc rodzaj mam na myśli preferowaną pozycję siedzenia okrakiem. 🙂

 67. NyndrO said

  Dodam tylko,że na prawdę warto w to pójść.Przyjemność jazdy na motocyklu jest nieopisana.Kierowca musi być całkowicie skupiony na WSZYSTKIM co się wydarza,łącznie z obserwowaniem głębokiego pobocza,czy odgadywaniem zamiarów innych użytkowników dróg,czy np. piesków,które Pan widzi z daleka…które niby se siedzą,ale coś tak merdają dziwnie ogonkiem.Już samo to jest wspaniałe.Do tego słoneczko,wiatr.Ta mityczna Wolność jest na motocyklu odczuwalna.Mnie nic (oprócz aspektów związanych z religią,choć nie oddzielałbym tego) tak nie porusza.I przemyślałem,co napisałem.NIC.

 68. NyndrO said

  **Pisząc o kąpieli,przypomniałem sobie o Panu Dżonyy’m.Czy mógłby napisać,że żyje?Pamiętam,że chciał kombinować z indywidualnymi zimowymi kąpielami tzn. bez ludzi towarzyszących.A,że jest amatorem,to boję się,że coś się złego mogło wydarzyć.Jesteś,Dżonyy?

 69. JO said

  Ad. 48. Ta Ogorek to tak miesza jak zydowce Przystalo …
  Najlepsze jej wejscie, w ktorym nazwala Hartmana…szanownym przedmowca…

 70. NICK said

  Widzisz Pan. Na starsze lata mi odbija. Motocyklowo. A mówiąc prawdę odbicie jest praktyczne w poruszaniu się po okolicach mego „rancho”.
  Zawsze preferuję ‚nówki’. Wolę pooszczędzać trochę. A, ponieważ ‚maszyny’ szanuję, to i dużo dłużej pojeździć.
  Cena na dziś to max. 15.000. {pewnie mało?] Rodzaj? Pozycja pośrednia, między przodopochyleniem a prostactwem. Marka nie ma zbytniego znaczenia, maszyna winna być po prostu dobra.
  P.S. Wysięk surowiczy, po takim czasie, nie jest dobrym objawem. Na pewno trza pobrać wymaz i posiać na antybiogram. Z nadzieją, że nie wszczepili Panu jakiejś wrednej bakterii… .
  Dołączam i pytam: Dzonny? Ostatnio widziałem Go na „fantazjach kulinarnych” – zakładka.

 71. NyndrO said

  Ad 69.*Panie JO,wydaje mi się,że ci,którzy tam siedzą i słuchają tej śmisznej istoty są pomieszani bez jej czarów.Zresztą takie sspektakle,to chyba nie,że ona przemawia,a oni są słuchaczmi,którzy nie wiedzą,co ona powie.To jest całość.Taki cyrk.Jak np. spotkania z szechterem,czy właśnie hartmanem,środą i innymi czarownikami.To takie przedstawienie.Zresztą każdy żyd,czy nawet zwykły szeregowy lewak musi mieszać,bo stawia wszystkie wywody na fałszywych tezach.Takie ciapciarapcia śmierdzące ropą.

 72. Tralala said

  Nasz papiez Franciszek nie ma czasu dla katolickich biskupow:

  http://www.bibula.com/?p=79096

 73. NyndrO said

  Ad 70.* To Pan ma dokładnie takie samo podejście,jak ja.A i lubię zadbać o maszynę.Masa satysfakcji.Kwota wcale nie mała,z tym,żę musi Pan wziąć pod uwagę również kask.Reszta jest niby zbędna,ale też by się przydała.Niech Pan mi da troszkę czasu.Porozmawiam z ludźmi,bo to,co mówią w tvn turbo ma średnią wartość. ;).A kilku fachowców-pasjonatów znam.Mają tematy opanowane od „A” do „Z”. * Noga pod obserwacją.I uspokoił mnie Pan z Dzonyy’m.Choć jeśli czyta,niech da cynk.

 74. NyndrO said

  Przepraszam,że nie ująłem tego pytania w poprzednim poście,ale podstawa – ile ma Pan wzrostu? Niech Pan pisze prawdę! 🙂

 75. NICK said

  P. Nyndr0. Akcesoriów nie liczę a P. Dzonny był tamże ale dość dawno.
  Szczerze pisząc brakuje mi też P. Towarzysza0 [nomen omen -”0″]. Halllo!
  A właściwie to „0” (zero) czy „O” ( duże „o”)?. Stawiam na drugie. Pozdrawiam, czekając na wieści motocyklowe i od Panów. Zaczepionych.

 76. marta15 said

  sliczene

 77. NICK said

  A, właśnie. Czy Gospodarz pozbył się ‚wirusoida’? Grypopodobnego? I, czy, odzyskał dobrostan psychofizyczny? Daj Panie Boże.

 78. marta15 said

  chory anielskie, przepiekne.

 79. revers said

  Wielka Szachownica Zbika Brzezinskiego, wielkiego neokona i psychopaty z jego wizja podzialu euroazji ( Rosji ) na 3 czesci wylacznie.To juz Stalin, Hitler byli skromniejsi w wizjach podboju swiata.

  Click to access zbigbrew_grand_chess_board.pdf

 80. revers said

 81. hetman said

  Przyrzekł pan swoim wyborcom, że młodzi Polacy wrócą do domu, ale stał się pan najnowszym polskim emigrantem. Wyborcy UE chcą wielkich reform, ale pan nie jest osobą, która może je przeprowadzić – mówił Farage do Donalda Tuska, po czym dodawał:

  „Zarabiał pan 60 tys. euro rocznie, a teraz ma pan 300 tys. euro. To europejski jackpot! (wygrana na loterii). Wiem, dlaczego pana wybrano: pan jest doskonały. Ma pan przedawnione poglądy na temat Europy. Jest pan niczym wzorzec z Sevres, określający „starą Europę” – zakończył brytyjski deputowany.

  http://parezja.pl/nigel-farage-tuska-zarobkowy-imigrant/

  Żądania ograniczenia swobody przepływu osób w ramach strefy Schengen padły też we wtorek w Parlamencie Europejskim. Zdaniem Marine Le Pen, liderki francuskiego, skrajnie? prawicowego? Frontu Narodowego, swobodny przepływ osób utrudnia walkę z terroryzmem i zapewnienie bezpieczeństwa w krajach UE.

  – Gdybyśmy mieli granice narodowe, prawdopodobnie zdołalibyśmy zatrzymać na granicy kraju wielu z tych, którzy wrócili na terytorium Francji po udziale w konfliktach w Syrii czy po szkoleniach w Jemenie – oświadczyła Le Pen. Nawiązała w ten sposób do sprawców zamachu na satyryczny tygodnik “Charlie Hebdo” w Paryżu.

  Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że “należy poważnie taką możliwość (przywracania kontroli granicznych) rozważyć, a więc nawet ograniczenie, zawieszenie jakiejś części praw obywatelskich?! na rzecz bezpieczeństwa”. “Lepiej, żeby ludzie nie ginęli, nawet jeżeli to sprawi problem tym, którzy wyjeżdżają czy wjeżdżają” – powiedział.

  W 2004r nabierał ZSREuropejskich na swobodę przepływu ludzi – a tutaj zapowiedzi odebrania .


  Trzeci z aresztowanych, oskarżanych o terroryzm – mówi po polsku
  Specjalny oddział RCMP aresztował Sulimana w poniedziałek w Ottawie, oskarżając go o udział w działalności grupy terrorystycznej oraz o spisek z zamiarem podjęcia działalności terrorystycznej wraz z aresztowanymi 3 dni wcześniej braćmi Ashtonem i Carlosem Larmandem. Takie zarzuty grożą karą ograniczenia wolności do lat 10.

  http://bejsment.com/2015/01/14/trzeci-z-aresztowanych-oskarzanych-o-terroryzm-mowi-po-polsku/
  I mamy oficjalnie „polskiego terroryste”.

 82. Sławek said

  re 64: Polski Folklor to muzyka białego niewolnika i głównie miała za zadanie pogodzić chłopa z jego nędznym losem.
  stąd taka radosna i żywiołowa.
  Szlachta bawiła się inaczej, bardziej nowocześnie, przy francuskiej i angielskiej muzie.
  Dobra muza powinna pozytywnie uspokajać i skłaniać do przemyśleń.

 83. Ad. 64

  Te fragmenty ze skrzypcami, basem i bębnem potrafią chyba w trans wprowadzić. Słyszałem już niejedno, ale to robi wrażenie. Jak artysta, który rysuje parę kresek ołówkiem i już się widzi, że to jest sztuka przez duże S, tak ci ludzie, nie wiem, jak to robią, ale to DZIAŁA…

 84. Marucha said

  Re 77:
  Wirusa już nie ma mam. Po kilkunastorundowej walce sędziowie przyznali mi niejednogłośne zwycięstwo na punkty.
  Ale organizm wciąż jakiś osłabiony i energii brakuje.

 85. NyndrO said

  Panie NICK.Przede wszystkim muszę napisać,że rozwalił mnie Pan.Po prostu Pif-Paf 🙂 Szacunek dla Pana.* Teraz tak : Wachlarz jest naprawdę duży.Masę porządnych skuterów i choć nie ma w nich nic złego,to jednak nie ma,jak to „przełożyć” nogę nad siedzeniem.Pan jest człowiekiem,do którego najbardziej będzie pasowała Yamaha YBR 125.Sprzęt nie do zajechania i niestety z pewnością Pana przeżyje.Zresztą Yamaha,to taka Toyota wśród motocykli.Niesamowita niezawodność.Sprzęt godny zaufania.Całkiem poważny motocykl.Moim zdaniem najlepsza opcja.Dochodzi do tego świetna baza serwisowa. Nie byłbym jednak sobą,gdybym zaproponował Panu coś „elitarnego”.To oryginał (jak zresztą wszystko,co robi KTM – firma należąca do Husquvarny).Sprzęt „czadowy”,jak mawiają młode.Elita.W Polsce gorzej z obsługą,niż Yamaha,ale nie jest aż tak źle.No i odłodniałby Pan z 20 lat letko 😉 .Pozdrawiam i jeszcze raz SZACUN! LwG!!
  http://www.ktm-shop.pl/product-pol-3558-KTM-125-DUKE-ABS-2014.html

 86. inka said

  ad 80. Jeśli coś „powinno” to jest elementem tresury. A czy jest ona angielska czy francuska to wszystko jedno.

 87. osoba prywatna said

  Do kupienia na allegro:
  Chrześcijanin w Talmudzie Żydowskim
  Opis:
  Dzieło to, napisane po łacinie, zostało w 1937 r. przetłumaczone na język polski. Książka jest opatrzonym nową okładką reprintem wydania z 1937 r. W wydaniu tym oprócz polskiego tłumaczenia Chrześcijanina w Talmudzie zamieszczono obszerne wprowadzenie oraz łaciński oryginał dzieła. Niniejszy reprint obejmuje jedynie polskojęzyczną część powyższego wydania.Nota o autorze Ks. Justyn Bonawentura Pranajtis urodził się 27 lipca 1861 r. we wsi Ponienupie w powiecie Władysławowskim, ówczesnej guberni Suwalskiej. Nauki elementarne pobierał w Łukszach a następnie w Gryszkabudzie. Kształcił się w mariampolskim gimnazjum, w roku 1878 wstąpił do seminarium w Sejnach a od 1883 r. pobierał nauki w Akademii duchownej w Petersburgu. W trzy lata później został wyświęcony na kapłana. Po ukończeniu studiów otrzymał na macierzystej uczelni katedrę języka hebrajskiego. Był uważany za znakomitego hebraistę i najlepszego podówczas znawcę Talmudu. Ponadto był profesorem liturgiki i śpiewu kościelnego piastując jednocześnie godność prefekta tejże Akademii. W 1895 r. został w związku z działalnością patriotyczną wywieziony jako przestępca polityczny na wygnanie do Tweru. Po powrocie ponownie objął katedrę języka hebrajskiego. Obok pracy naukowej ks. profesor położył znaczne zasługi na polu filantropijnym m.in. zakładając w Petersburgu własną ochronkę dla sierot. W 1902 r. opuścił Akademię duchowną i objął stanowisko proboszcza Taszkientu a zarazem całego Turkiestanu. Zmarł w szpitalu w Petersburgu 28 stycznia 1917 r. prawdopodobnie na skutek otrucia. Na życzenie parafian jego doczesne szczątki pochowano w Taszkiencie.

 88. NyndrO said

  *gdybym nie zaproponował Panu czegoś

 89. NICK said

  Dzięki, Panowie.
  P.S. Proszę uważać na: ‚tebojibf.eu
  Komputer: j.w. i (185.16.40.209,9633). Dostałem ostrzeżenie.

 90. osoba prywatna said

  Bruksela przeciwko życiu. Pigułki „dzień po” będą dostępne bez recepty
  Chodzi o tabletki ellaOne, które działają nawet pięć dni po stosunku płciowym.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228861-bruksela-przeciwko-zyciu-pigulki-dzien-po-beda-dostepne-bez-recepty
  Terroryzm za naszą wschodnią granicą jest gorszy od dżihadu
  Kiedy pytałam Ukraińców, dlaczego tak mordowali ludzi niewinnych i czy gdyby tamte czasy wróciły, robiliby to samo, odpowiedzieli, że robiliby dokładnie to samo, bo oni to robią dla Ukrainy. Wtedy zadrżałam. To był człowiek z wyższym wykształceniem, nawet z tytułem powyżej doktora i on to do mnie powiedział – z dr Lucyną Kulińską, politologiem, specjalistą w sprawach polsko-ukraińskich rozmawia Anna Wiejak.
  http://www.prawy.pl/z-kraju/8073-terroryzm-za-nasza-wschodnia-granica-jest-gorszy-od-dzihadu
  Grecy chcą od Niemców miliardów euro. Przypomnieli sobie o wojennym długu
  http://www.biztok.pl/gospodarka/grecja-upomina-niemcy-o-wojenny-dlug_a19760

 91. Słowianofil said

  KrzysztofM(82) – „Te fragmenty ze skrzypcami, basem i bębnem potrafią chyba w trans wprowadzić. ..”

 92. osoba prywatna said

  Weteran służb specjalnych „Alfa”, Igor Szewczuk, mówi, że dziennikarze Charlie Hebdo nie zostali zabici w zamachu terrorystycznym.
  „Zamach terrorystyczny” w redakcji Charlie Hebdo w dniu 7 stycznia nie był zamachem terrorystycznym, powiedział w programie kanału video „Pravda.ru” Igor Szewczuk, członek organizacji społecznej „Oficerowie Rosji”, weteran antyterrorystycznego oddziału specjalnego „ALFA”. Brakuje głównych, podstawowych cech każdego zamachu terrorystycznego takich jak pochwycenie zakładników i przedstawienie żądań. W opinii Igora Szewczuka jest to zorganizowana przez służby specjalne Francji operacja mająca na celu „odświeżenie” w masach nienawiści do islamskiego terroryzmu, wyhodowanego przez Zachód i, przede wszystkim, przez USA. Ta wieloletnia taktyka Ameryki i jej satelitów jest dążeniem do utrzymania dominacji nad światem. Wersję o zorganizowanej zbrodni potwierdzają liczne sprzeczności i znaki zapytania, na przykład znalezienie w samochodzie dowodów tożsamości przestępców, brak rzeczywistych nagrań video i scenograficzny charakter obecnych.

  Ponadto istnieje moment pijaru islamistów w formie organizacji „marszu jedności”. Nie jest również jasne gdzie są szlochające rodziny ofiar i dlaczego nie ma pogrzebów. Ekspert uważa, że cel został osiągnięty, teraz już ludność Europy zjednoczy się w obliczu zewnętrznego zagrożenia i zapomni o tym, że gospodarki ich krajów, i samej Unii Europejskiej, umierają.

  To są brutalne technologie polityczne, dawno opracowane na Zachodzie, poczynając od zamachu terrorystycznego 11 września w Nowym Jorku i od wybuchu na maratonie bostońskim, powiedział Igor Szewczuk dziennikarzom „Pravda.ru”.

  Rosję teraz będą emocjonalnie wciągać w walkę ze stworzonym zagrożeniem, i w tym celu możliwe jest przeprowadzenie zamachów terrorystycznych na jej terytorium. Celem jest potem ulepienie z niej (Rosji – tłum.) nowego wroga islamistów. Zadaniem naszych służb specjalnych jest uważne monitorowanie nowych infiltracji przez „Państwo Islamskie”.

  Za: http://3rm.info/publications/54071-veteran-specsluzhby-alfa-zhurnalistov-charlie-hebdo-ubili-ne-v-terakte-video.html

 93. osoba prywatna said

  Szymczak: Polska jest neokolonią!

  Państw narodowych ma nie być! Takie jest założenie masonerii i globalistów. Państwo silne posiada swój przemysł, handel, banki. Jeśli jednak chce się zrobić z dobrego państwa – neokolonię, robi się tzw. prywatyzację, czego boleśnie doświadczyliśmy. Myślący rozumie do czego służyła EU, niemyślący będzie wciąż wyglądał obiecanych paciorków.

  Aby dokonać takiej amputacji mózgów, stosowano wiele technik i metod, ale tu nie o tym. Wszak zarzuca mi się, że ja wciąż o tym samym. Zgoda, ale zawsze o kłamstwie i patologii, w innych kontekstach sytuacyjnych. Bo dopóki jesteśmy traktowani przez „władzę” jak ich niewolnicy, to muszą być felietony, które w końcu obudzą Ducha Narodu Polskiego.

  Jak można było się spodziewać, zniewolone pseudomedia wyciszyły sprawę oszustwa wyborczego AD 2014. PIS wypełnił swoje zadanie wizerunkowe „partii opozycyjnej” i zrobił Marsz 13 grudnia. W mediach tzw. głównego nurtu już sprawy nie ma. Jest tu głęboka niesprawiedliwość (nie jedna), którą Polacy muszą przełknąć – ale złość narasta. A przed nami podwójne wybory w 2015r. Najpierw majowe prezydenckie, a na jesieni do Sejmu i Senatu. Po nich, gdyby sprawy szły źle jak teraz, staniemy się neokolonią. Na dodatek od 2016r. „polski Sejm” ustanowił, że obcy mogą naszą ziemię wykupić! Zrobią to pewnie z zoologiczną satysfakcją, bo pod nią są bogactwa, o których przeciętny Polak nic nie wie! Jesteśmy jednym z najbogatszych krajów świata (do 1985 roku wszystkie złoża zostały namierzone). Czekają tylko na 2016 rok! Więc ten rok będzie ostatnim dla Narodu Polskiego w swoim państwie.
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2216:szymczak-polska-jest-neokoloni

 94. Listwa said

  @ 72 Tralala

  Sposoby-noszenia-papieskich-szat:

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_14/photo-Sposoby-noszenia-papieskich-szat-liturgicznych-w-wietrzna-pogode-8014/?slide-12

 95. Listwa said

  Ministerstwo zdrowia właśnie poinformowało, że pigułka „dzień po” będzie dostępna w Polsce bez recepty.

  „Wysoko postawieni polscy urzędnicy od dawna szukają sobie ciepłej posadki w Unii Europejskiej. Realizują więc wszystkie zalecenia UE w sposób służalczy i wiernopoddańczy. Dobro kobiet i interes państwa jest poświęcany dla kariery urzędników. Ten, kto przez kilka lat grzecznie słuchał urzędników z Brukseli, nie patrząc na interes społeczeństwa polskiego, dobrze na tym wychodzi i kończy z pięcio- lub sześciocyfrową pensją”

  „Nie zdziwię się, jeśli ktoś wpadnie na pomysł postawienia automatu z takimi pigułkami na przykład w gimnazjach. Chipsów i ciastek dzieci w szkole nie mogą kupić, jest na to odpowiednia ustawa, ale bez problemu dostaną środek poronny. To doskonale pokazuje, jakie jest podejście UE i rządu do społeczeństwa – ograniczanie wolności i równocześnie depopulacja”.

  http://www.fronda.pl/a/kaja-godek-dla-frondapl-chipsow-w-szkole-dzieci-nie-kupia-ale-tabletki-poronne-dostana-bez-recepty,46252.html

 96. NICK said

  (91) Osoba.
  NIHIL NOVI SUB SOLE. Ale, oczywiście, słuszne przypomnienia. SŁUSZNE!
  Musimy, jak jeden mąż, gremialnie, zawoływać: BOJKOT WYBORÓW. To jest JEDYNA i OSTATNIA okazja.
  Słowa: bojkot i wybory, trzeba powtarzać!!!

 97. revers said

  Doniecka i Luganska republika narodowa zostaja wpisane na europejska liste terrorystow, po uzgodnieniach wielkiego demokraty Poroszenki z ni miej wielkim demokrata Martinem Szulcem i s-ka komisarzy jewrouni, wystarczy hucpa w Paryzu i prowokacja z autobusem.

  https://news.pn/en/RussiaInvadedUkraine/123323

 98. Ad. 89

  Drive’u brak. To raczej studium na temat muzyki ludowej. Proszę wysłuchać tego:

  To trochę co inszego, ale z krzesła podrywa. Po pierwszym wysłuchaniu do dziś kapci szukam. Słowianie jak się patrzy. A Słowianka buzi dać.

 99. Zerohero said

  @43, Maciej

  Nie znam tego bloga, nie bywam. Kliknąłem i widzę taki początek:

  Właściwie nie wiem, kto twierdzi, że szczepienia nie mają efektów ubocznych. Chyba nikt. Bo tak: antyszczepionkowcy mówią, że szczepienia mają mnóstwo działań ubocznych, bardzo przed nimi straszą, a w dodatku uważają, że zua Big Pharma wmawia ludziom brak tych efektów. Co prawda z drugiej strony twierdzą, że te efekty są jak najbardziej podawane. Podawane na ulotkach. Wyłącznie w takim celu, by tego nikt nie przeczytał, oczywiście.

  …co jest robieniem z oponentów wariatów już na wstępie, bo przecież znamy klimat agitacji szczepionkowej. Co sezon na grypę, to w mediach pojawiają się apele by szczepić, a info o powikłaniach nie ma. Kto stoi za tymi apelami? Oglądałem kiedyś program Pospieszalkiego o szczepionkach. Pokazano tam pogadankę komiwojażera szczepionkowego odwiedzającego szkoły i wciskającego szczepionkę na wirus rzekomo wywołującego raka szyjki macicy. Nie mówił o żadnych zagrożeniach, a tymczasem wiele dziewczyn po szczepieniu ZMARŁO.

  Ale najlepsze jest połączenie PRZYMUSU szczepień (dzieci) z informowaniem o efektaach ubocznych. Przecież to kłóci się fundamentalnie! Jeśli jest przymus, to kto ma niby informować o zagrożeniu? Lekarz, który jest zobowiązany rodzica ZMUSIĆ a w przypadku porażki DONIEŚĆ władzom? Bezczelne babsko kpi sobie z ludzi, którzy niby nie czytają ulotek. I co mi da ulotka gdy jest przymus? Zamacham ulotką przed policjantem? Wiele komentarzy dalej blogerka w dyskusji nieopacznie napisała:

  Szczepionki są bezpieczne, także dla niemowląt i dzieci.

  czyli zaprzeczyła sama sobie.

  Pan chce dyskutować z psychopatycznymi lobbystami? W dodatku zawodowo poświęcającymi na to czas, z odpowiednim wykształceniem kierunkowym? Na tych blogach (widzę, że i niejaki bart tam komentuje) stosują sztuczki poniżej pasa. Na przykład wyciągają najgłupsze teksty antyszczepionkowców amatorów i na ich podstawie wnioskują nt. całego ruchu. Takich sztuczek erystycznych jest tam zatrzęsienie. Dodajmy, że Korporacje wydają swoje gazety w których zamieszczają wyniki sponsorowanych przez siebie badań, a potem na te wyniki powołuje się „niezależny” proszczepionkowy bloger. Efekt jest taki: oni mają wiedzę, znają terminologię, rzucają linki z „palca” a Pan ma przeczucie. Wyjdzie Pan na prostaczka, już oni się postarają. Jeśli znajdzie Pan autorytet naukowy typu Majewska, to dowie się od nich, że Majewska to w zasadzie przygłup i jej zdanie się nie liczy. W ostateczności mogą dać po prostu bana albo wyciąć niewygodny komentarz.

  Nie jestem przeciwnikiem szczepień. np. rozważyłem za i przeciw – zaszczepiłem się niedawno na WZW typu B. Szczepić na to dziecko w pierwszej dobie po urodzeniu? Zbrodnia. Czemu w Polsce szczepią niemowlęta na WZW B? Czy niemowlaki mają częste operacje? Czy uprawiają seks z wieloma partnerami? Nie. Ale mają jedną zaletę. Jak niemowle umrze to zrzuci się na wiek niemowlęcy. Jak mózg się uszkodzi, to nie będzie widać, bo w pierwszych miesiącach i tak człowiek jest mało kontaktowy. Założe się, że te barty z GW, „blogerzy naukowi” i reszta zaraz najdą jakieś logiczne ich zdaniem wyjaśnienie tego stanu rzeczy. Na własnym podwórku przegadają Pana.

 100. Zerohero said

  podsumowując. Każdy lobbysta i agent wpływu jest patologicznym kłamcą. Proponuję znaleźć analogie do broni masowego rażenia w Iraku albo Ukrainy-która-wcale-nie-jest-banderowska. Nam – NORMNALNYM – nie mieści się w głowie, że można aż tak kłamać, np. odwracać sytuację o 180 stopni. Złapią ich za rękę – krzyczą: NIE MOJA. Przypominam zdanie blogerki:

  Szczepionki są bezpieczne, także dla niemowląt i dzieci.

  Wystarczy choćby jeden kontrprzykład i ona wychodzi na kłamcę. Czemu tak się podkłada? Bo działa w myśl zasady: im bezczelniej, im namolniej, im agresywniej – tym lepiej. To są zasady propagandy.

 101. przemądrzałe bydlę said

 102. revers said

  Wiceminister do gornikow s.lcie pajace …, nowy rzondowy jezyk negocjacyjny

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wiceminister-z-po-o-gornikach-niech-sperja

 103. przemądrzałe bydlę said

  III Rzecza, pod naciskiem UE, dopuści do sprzedaży w Polsce pigułek wczesnoporonnych bez recepty:
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229644-ministerstwo-zdrowia-zmienia-zdanie-i-dopuszcza-do-sprzedazy-pigulke-wczesnoporonna-bez-recepty
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/pigulki-wczesnoporonne-bez-recepty-w-polsce/

  A potem polecą teksty w stylu: „Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku!”
  http://widzianezdaleka.salon24.pl/612572,polska-k-rajem-multi-kulti

  Najpierw nas depopulują, a potem efektów tej depopulacji używają propagandowo jako pretekstu do skolonizowania Polski imigrantami z trzeciego świata.

 104. revers said

  likwidacja kopaln
  http://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/kompania-weglowa-rozmowy-gornikow-z-rzadem-strajk-likwidacja-kopaln,23837.html

  i ekonomia tylko dla bardzo bogatych, lub BRICS

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/01/12/czy-w-2015-kraje-brics-dadza-mata-zachodniej-finansjerze/

 105. Siggi said

  PE: PiS przeciwko państwu palestyńskiemu

  on 14 stycznia 2015 15:19 / 2 komentarze
  Parlament Europejski przyjął symboliczną rezolucję w sprawie uznania państwa palestyńskiego, popierając „co do zasady uznanie państwowości palestyńskiej oraz rozwiązanie dwupaństwowe”. W głosowaniu, które odbyło się w zeszłym miesiącu, 498 posłów PE opowiedziało się za przyjęciem rezolucji, przy jedynie 88 głosach przeciwnych i 111 wstrzymujących się. Jak donosiły we wtorek portale izraelskie i syjonistyczne, wśród nielicznych posłów PE głosujących zgodnie z interesami Tel-Awiwu znaleźli się europarlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

  Media syjonistyczne przytaczają całą listę zasłużonych w głosowaniu Polaków. Wśród posłów PE głosujących przeciwko rezolucji wymieniani zostali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

  Na liście europarlamentarzystów, którzy wstrzymali się od głosu, znalazły się kolejne nazwiska członków PiS: Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.

  Prof. Kranosdębski w debacie poprzedzającej głosowanie uzasadniał stanowisko PiS „szczególną wrażliwością Polaków na kwestię bezpieczeństwa narodu żydowskiego”.

  (na podst. izrael.org.il)

  Komentarz Redakcji: Wrażliwość działaczy neokonserwatywnego PiS jest oczywiście bardzo wybiórcza, o czym świadczy nie tylko jednostronne poparcie tej partii dla agresywnych kierunków i ludobójczych praktyk polityki Izraela, ale konsekwentne lokajstwo wobec wszystkich interesów osi Waszyngton – Tel Awiw. O ile na polu kryzysu ukraińskiego możliwe jest obłudne zasłanianie się „polską racją stanu”, tak na przykładzie bliskowschodnim widać jaskrawo, czyje interesy realnie reprezentują politycy tej formacji.
  Żródło:
  http://xportal.pl/?p=18637

 106. Siggi said

  Pogrzeb Józefa Oleksego w piątek.

  Foto: Leonid Swiridow
  W piątek 16 stycznia, o godz. 14 na warszawskich Powązkach rozpocznie się pogrzeb byłego premiera i marszałka Sejmu, byłego przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Józefa Oleksego. Pogrzeb poprzedzi msza, której Oleksy zażyczył sobie przed śmiercią. We właściwym dla siebie stylu: „Wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby! Ci, co jeszcze żyją, też będą mieli” – mówił w jednym z ostatnich wywiadów.
  Dystans i urok osobisty sprawiał, że Józef Oleksy, niezależnie od swych zawiłych i niewolnych od dramatyzmu politycznych losów, nieodmiennie pozostawał jednym z najpopularniejszych polityków lewicy. Strasznie trudno było go nie lubić.

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie nazwałby Józefa Oleksego człowiekiem radykalnej lewicy. Z trzymania się środka drogi Oleksy zrobił szczególną sztukę.

  Zapytany o jakąś kontrowersyjną kwestię, potrafił w jednym zdaniu być za, przeciw i zdystansować się do obu tych opinii. Na ten jego szczególny talent towarzysze z SLD (osobiście obstawiam Leszka Millera) ukuli nawet specjalny termin: „józiolenie”.

  Ale od Oleksego nikt nie oczekiwał radykalizmu. Był głosem rozwagi – i porozumienia. Było tak w Polsce ludowej, kiedy w 1989 roku został ściągnięty ze stanowiska I sekretarza KW w Białej Podlaskiej, bo Generał rzucił go na odcinek rozmów z Solidarnością – i w III RP, kiedy w połowie lat 90. został premierem, ponieważ w kryzysie po upadku rządu Pawlaka był jedynym kandydatem, na którego byli gotowi zgodzić się wszyscy zainteresowani.

  Mimo swojej peerelowskiej przeszłości był politykiem akceptowalnym dla działaczy dawnej Solidarności. Nawet tych, cierpiących na szczególnie silną komunofobię. Kiedy w 1993 roku SLD niespodziewanie wygrał wybory, a Unia Pracy, jeszcze bardziej niespodziewanie, dostała 7 procent głosów i ponad 40 mandatów – Oleksy był jedynym politykiem, z którym Ryszard Bugaj był gotów rozmawiać o koalicji. Nic z tego nie wyszło, niestety, co skądinąd stało się grzechem pierworodnym lewicy w RP.

  Miał też Oleksy swoistego pecha: liczba katastrof w jego życiu politycznym znacznie przekracza normę. W Polsce ludowej, jako wyróżniający się młody działacz, na „uzdrowicielskim” IX zjeździe PZPR został szefem centralnej komisji kontroli partyjnej – za co oczywiście zapłacił wywaleniem z KC na zjeździe X, który z uzdrawianiem zerwał. W 1995 roku, w dość prostacko zmontowanej prowokacji, Andrzej Milczanowski – szef MSW, będącego wówczas tzw. „resortem prezydenckim” – na polecenie prezydenta Lecha Wałęsy oskarżył go o szpiegostwo na rzecz Rosji.

  Tak naprawdę, jedyną jego winą była przyjacielskość wobec całego świata, także Władimira Ałganowa, który miał stać się najsłynniejszym obcym szpiegiem w historii Niepodległej Rzeczpospolitej – oraz to, że to w nim, a nie w Aleksandrze Kwaśniewskim, obóz Wałęsy dostrzegał prawdziwe niebezpieczeństwo „powrotu komuny”. „Sprawa Oleksego” wybuchła chwilę po zwycięstwie Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich w 1995 roku. Ale kiedy wysocy oficerowie MSW przygotowywali tę prowokację z fragmentów raportów z innych spraw, nikt nie spodziewał się, że Kwaśniewski – młody komuch bez większych wyczynów w życiorysie – może wygrać z Lechem Wałęsą. Stąd też ostrze prowokacji, obliczonej na zniszczenie „raz na zawsze” partii postkomunistycznej w Polsce, wymierzone było w premiera i najpopularniejszego z liderów SLD, Józefa Oleksego.

  Podobnie absurdalny los spotkał go dekadę później, kiedy w 2005 roku sąd lustracyjny uznał go za „kłamcę lustracyjnego”, który zataił służbę w Agenturalnym Wywiadzie Operacyjnym. Po studiach, w ramach zasadniczej służby wojskowej, Oleksy został przydzielony do AWO, którego zadaniem było rozpoznanie na terenie zajętym przez wroga podczas wojny. Inaczej mówiąc, gdyby NATO zaatakowało państwa demokracji ludowej, znający niemiecki Oleksy, przebrany za chłopa, przerzucałby widłami siano na polu zdobytym przez Abwehrę, starając się podsłuchać, o czym mówią niemieccy żołnierze. Dwie instancje uznały Oleksego za kłamcę lustracyjnego, dopiero Sąd Najwyższy umorzył sprawę, uznając, że Oleksy działał w warunkach błędu, albowiem konsultował się z szefem WSI, który powiedział mu, że zasadnicza służba w AWO nie podlega lustracji.

  Dwa lata później, Oleksego trafiły tzw. „taśmy Gudzowatego” – podczas prywatnej popijawy z przedsiębiorcą, nagranej, a potem upowszechnionej przez ochronę szefa Bartimpexu, Oleksy wyrażał złośliwości pod adresem kolegów z partii. Pamiętam, że wtedy pomyślałam sobie: co usłyszelibyśmy, gdyby ktoś nagrał komentarze, które pod wódce wygłaszali inni eseldowcy pod adresem Józefa?

  I po tych wszystkich katastrofach Oleksy podnosił się z żarem godnym feniksa. Miał w sobie wewnętrzną siłę i taki rodzaj godności, który sprawiał, że zdawał się niezniszczalny.

  W 2010 roku po czasowej banicji, która dotknęła wszystkich starych liderów SLD za czasów Olejniczaka, Oleksy powrócił do Sojuszu – a w 2012 Rada Krajowa wybrała go na wiceprzewodniczącego partii. Złośliwi mówili wówczas, że był to wybór na złość Millerowi – ale z drugiej strony, nikt nie miał wątpliwości, że polityków tego formatu w Sojuszu zostało niewielu.

  Dziś jest ich jeszcze mniej.

  Agnieszka Wołk-Łaniewska, publicystka polska, Warszawa
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_14/Pogrzeb-Jozefa-Oleksego-w-piatek-2153/

 107. revers said

  Kosciol za dlawieniem Donbassu
  http://xportal.pl/?p=18624

 108. przemądrzałe bydlę said

  „(…)Chciałbym jednak zwrócić uwagę na rolę jaką pełni WOŚP w obecnym systemie.
  Wraz z nastaniem fenomenu Orkiestry, pojawiło się w Polsce zjawisko festiwalizacji empatii. Współczucie i dostrzeżenie problemu chorych, biednych i wykluczonych przyjmuje formę jednodniowej fiesty, która zwykle ogranicza się do wrzucenia paru groszy do puszek, przyczepienia serduszka, nastraszenia zwierząt petardami oraz poczucia uczestnictwa w masowym zrywie. Podczas tego szczególnego dnia ludzie poddają się rytuałowi specyficznego oczyszczenia. Zapełniają skarbonki, uczestniczą w pompatycznych licytacjach, oddalając złe duchy obojętności i przyzwolenia na instytucjonalną niesprawiedliwość. Podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, Polacy kompensowali codzienny marazm poczuciem sukcesu wspólnoty narodowej. Przy okazji finałów WOŚP doznają zbiorowego współczucia i niesienia pomocy. Jesteśmy wspaniali – każdy z nas może powiedzieć „pomagam”, pomyśleć o sobie jako o jednostce wrażliwej, czyniącej dobro i otwartej na potrzeby innych. Po takim zabiegu oczyszczającym łatwiej jest przez kolejne 364 dni obojętnie przechodzić wobec realnych problemów jak: bieda, bezdomność, eksmisje na bruk czy łamanie praw pracowniczych. Kiedy gasną światełka do nieba, zanika też współodczuwanie i wracamy do smutnej szarzyzny znieczulicy. Do następnego finału. Finał Orkiestry jest krótkotrwałym doznaniem, ekscesem solidarności, w społeczeństwie przeoranym egoizmem i zobojętnieniem.
  Panuje powszechne przekonanie, że WOŚP ratuje polską służbę zdrowia. Ponoć Orkiestra wyręcza państwo w zapewnianiu dostaw niezbędnego sprzętu medycznego. Z przekazu medialnego i entuzjastycznych wypowiedzi zwolenników zbiórki można odnieść wrażenie, że oddziały szpitale już dawno zamieniłyby się w kostnice, gdyby nie wsparcie ze strony świątecznej zbiórki. Stosunek znacznej części społeczeństwa do publicznej służby zdrowia jest rewersem splendoru, który spada na WOŚP. Charakterystyczny dla opowieści o złym NFZ i wspaniałym Owsiaku jest naddatek emocji i wiary przy niedoborze trzeźwego spojrzenia przez pryzmat ogólnodostępnych danych. Podczas zeszłorocznego finału zebrano ok. 60 mln zł. Budżet Narodowego Funduszu Zdrowia na 2014 rok wyniósł 60 mld zł. Oznacza to, że WOŚP zbiera zaledwie ok. 0,1 proc. tej kwoty. NFZ przeznacza również rocznie ok. 1 mld zł na wyposażenie szpitali w nowy sprzęt medyczny. Aparatura dostarczana przez machinę Owsiaka jest zatem tylko kroplą w morzu potrzeb, których realizacją zajmuje się głównie państwo. Warto też pamiętać, że sam sprzęt nie ratuje ludzkiego życia czy zdrowia. Potrzebna jest do tego infrastruktura, która zapewnia możliwość jego użycia. To nie WOŚP przeznacza środki na ultrakosztowne utrzymanie szpitalnych budynków. I to nie Owsiak opłaca wykwalifikowany personel, który opiekuje się pacjentami, podłączonymi do ozdobionej serduszkami aparatury. Jeśli powinniśmy bić pokłony w podzięce za uratowanie życia milionów Polaków, to raczej w stronę państwowego systemu opieki zdrowotnej i podatników, którzy go finansują. W tym kontekście słowa Jerzego Owsiaka, który twierdzi, że pieniądze zebrane przez WOŚP „totalnie zmieniły standardy w szpitalach – ze śmietnika zamieniły się w standard europejski” zakrawają na kompletną bezczelność.
  Podczas gdy podstawowym problemem opieki medycznej w Polsce jest chroniczne niedofinansowanie, główny sponsor tegorocznego finału WOŚP: Grupa Kapitałowa P4, właściciel telefonii Play poprzez zarejestrowaną na Cyprze spółkę zależną, unika rozliczania części swoich zysków w Polsce…”

  cd. http://strajk.eu/index.php?article=560

 109. Maciej said

  @ 99

  Dzięki panie Zerohero, był komentarz z pana nickiem. Oto chodzi, że od jakiegoś czasu szukam blogów, które promują szczepienia by dać szanse drugiej stronie i natknąłem się między innymi na ten który podałem. Napisałem dwa komentarze i dostałem bana, nawet nie były opublikowane. W jednym wytknąłem to co i pan zauważył. Pierwszy komentarz był obszerniejszy, ale też nie przeszedł … Faktycznie to są blogi mocno na lewo … Jeszcze jest profil na fb czytam stop nop dla beki … Także nic ciekawego … Masakra jakaś … Ale dzięki za opinię …

 110. Maciej said

  @ 42

  Jak mniemam to „życzenia” „wszystkiego najlepszego” dla pana i pewnie rodziny … Tylko jak na razie to nie działa, skoro gajówka ma się dobrze, a i nawet jeszcze lepiej bo widać dalszą radykalizację wobec choćby ostatnich wydarzeń w Paryżu …

  Panie Gajowy pozostaje życzyć opieki boskiej i FSB, żeby nic się panu nie stało … 😉

 111. Siggi said

  Mam do Niego wyjątkową słabość.W czyj strój Go ubrali, Wieniawy?Godny następca-naśladowca,faktycznie.
  Jak bardzo dawno,kiedyś tam za czasów pisuleńców rządu zdjęli go z szefa MON-u i było pokazane w TiVi jak Radek klęczy przed Sztandarem WP i płacze i ja też w płacz. To się nazywa u mnie patriotyzm,tak starałem się wnukom wytłumaczyć znaczenie terminu.Myślę ,że dobrze zrobiłem i poglądowo…

  xxx xxxx xxx


  Nie pełny magister
  Warto wiedzieć, że na łamach „Do Rzeczy” Witold Waszczykowski stwierdził jednoznacznie, że Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski kupił magisterium za 10 funtów, co wywołało spore oburzenie wśród studentów Oxfordu, także tych pochodzących z Polski. Coś nam to przypomina? Jakiś Aleksander Kwaśniewski?

  radoslaw_sikorski_3„Polska społeczność na Uniwersytecie Oksfordzkim, która liczy w tej chwilo ponad 200 studentów, czuje się szczerze zażenowana i skrzywdzona tą wypowiedzią”. Przekonują, że trzy lata studiów w tej uczelni, po których otrzymuje się tytuł zawodowy bakałarza, a następnie po kilku latach automatyczne nadanie tytułu magistra, to pełne studia a nie minimalne wykształcenie. Ponadto podkreślają, że takie samo wykształcenie, jak Sikorski ma szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond i domagają się sprostowania.

  Żadnego sprostowania nie będzie mówi Witold Waszczykowski, bo być nie może. Radosław Sikorski skończył trzyletnie studia licencjackie, do czego publicznie się przyznał już kilka lat temu na komisji spraw zagranicznych. Te studia nie odpowiadają europejskiemu tytułowi magistra. Aby uzyskać tytuł magistra, niehonorowy, jaki uzyskuje się w Oxfordzie (dziwna praktyka nadawania honorowego tytułu magistra), trzeba jeszcze odbyć dwuletnie studia magisterskie. Tak jest na całym świecie, tak jest i w Polsce. Oznacza to nie mniej ni więcej, że Radosław Sikorski dyplomowanym magistrem nie jest /no może honorowym/. Możemy mu nadać też tytuł honorowego generała broni, ale i tak generałem nie będzie.

  PS. Wszystkim studentom życzymy, aby skończyli magisterium i włączyli się w proces odbudowy Polski, po tych siedmioletnich, nieudanych rządach Platformy Obywatelskiej i Radosława Sikorskiego.

  Źródło: http://www.fronda.pl/a/witold-waszczykowski-dla-frondapl-sikorski-kupil-magisterium-za-10-funtow-zadnego-sprostowania-nie-bedzie,40564.html – Pobrane dnia: 14.08.2014 roku

 112. Siggi said

  Bardzo ważny ,wręcz zbawienny dla naszej ekonomiki artykuł. Trzymać kciuki i wychodzimy na …prostą.
  x x x
  Luzowanie ilościowe w strefie Euro, czyli jak dobrze byłoby mieć Euro!

  15 stycznia 2015 04:25 1 komentarz Autor: krakauer A • A • A

  http://i2.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2015/01/mgyRP3w.jpg?zoom=2&resize=300%2C225
  Jak dobrze byłoby mieć Euro i tym samym być w strefie Euro! Moglibyśmy jako kraj podlegający pod Europejski Bank Centralny skorzystać, ze skupu naszych obligacji przez ten bank, jeżeli taka akcja będzie miała miejsce. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak olbrzymim byłoby to ułatwieniem dla budżetów publicznych, które okresowo zostałyby zwolnione z części problemu.

  Dobrze się dzieje w Europie, chociaż nie podoba się to Niemcom, których część prasy bije na alarm. Liczy się natomiast to, że będziemy mieli możliwość oddłużenia państw strefy Euro poprzez zwykłe luzowanie ilościowe na Euro, ale ograniczone w skutkach do pieniądza, który bezpośrednio nie ma szans wejść do obiegu. Posiadaczami większości obligacji, które mają być skupione są banki i fundusze – oznacza to, że uzyskane pieniądze, prawie na pewno w dominującej większości będą poszukiwały nowych form lokowania w cokolwiek co przyniesie zysk, równie pewny (i gwarancję zwrotu kapitału) jak obligacje rządów europejskich – w praktyce stające się obligacjami Unii Europejskiej z chwilą, kiedy tylko pierwsze Euro zostanie na ten cel wydane!

  Wszystko zdecyduje się 22 stycznia na posiedzeniu „Governing Council of the ECB” Europejskiego Banku Centralnego, to od podjętej tam decyzji zależy, czy ten mechanizm zostanie w strefie Euro wprowadzony, czy nadal będzie trzymany sztywny kurs zgodny z dogmatami niemieckiej polityki finansowej.

  W prasie zachodniej mówi się o kwocie 500 mld Euro jako celu pierwszej takiej akcji . Dalej:…….
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=29155

 113. Siggi said

  Abp Mokrzycki w wywiadzie dla KAI: Ukraina potrzebuje pomocy strona 1 z 2

  Abp Mokrzycki w wywiadzie dla KAI: Ukraina potrzebuje pomocy!
  Fot. Grzegorz Boguszewski – fotoKAI

  Ukraina nie chce wojny, jednak to czego jesteśmy świadkami jest obroną konieczną – mówi KAI abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego. Informuje, że w obecnej sytuacji charytatywna pomoc z Polski jest bardzo potrzebna i proponuje bliższe współdziałanie Caritas oraz partnerstwo pomiędzy parafiami z Polski i Ukrainy.

  KAI: Ukraina przeżywa dramatyczne chwile. Jak Ksiądz Arcybiskup ocenia obecną sytuację? Dalej:………..

  http://ekai.pl/wydarzenia/wywiad/x81889/abp-mokrzycki-w-wywiadzie-dla-kai-ukraina-potrzebuje-pomocy/

 114. słowianofil said

  Witam wszystkich staropolskim, starosłowiańskim: Szczęść Boże!

  a teraz ciąg dalszy, czyli wiejskie techno trance :))

 115. zeev said

  https://agenda.weforum.org/2015/01/whos-coming-to-davos-2015/
  Petro Poroshenko, President of Ukraine.

 116. http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/takich-targow-nie-ma-nigdzie-na-swiecie,2077749,4199

  Giełda Owocowa miała być w Budapeszcie ze względu na Kolej Bagdadzką, przy której powinny być Targi Rolne, ale Hitler anektował to.

 117. Maciej said

  @ 111

  Jak dobrze wiedzieć, że jestem tak samo wykształcony jak marszałek sejmu, były MSZ. Skończyłem politykę międzynarodową i dyplomację, tylko nie na tak szlachetnym uniwerku jak ten nadęty bufon, którego szczerze nienawidzę za stoicki spokój i ton w jakim ta antypolska szuja artykułuje !! Pomijam jego funkcjonowanie

 118. Marucha said

  Re 110:
  Życzenia, pogróżki, obietnice etc.
  Nie ma co się hołotą przejmować. Jedno naciśnięcie przycisku „usuń” i sprawa z głowy.
  Bardziej niebezpieczni są ci, którzy nie drą mordy na Internecie i nie obiecują, czego to oni nie zrobią – lecz działają konkretnie i po cichu.

 119. AV said

  A tym czasem T[h]usk dostał w ryja:

 120. maasteer said

  Komentarz (niestety nie mój 🙂 ) z onetu na temat bieżącej sytuacji w Upainie; autor: ~biesy
  „Ukraina ma najbogatszy rząd na świecie, amerykanie czują się tam jak u siebie ten kto miał rządzić rządzi, tj, amerykański wielki kapitał poprzez amerykańskich doradców i oligarchowie ich dzieci, ich kochanki, rząd nie podejmie żadnej decyzji bez zgody Waszyngtonu, każdego tygodnia na Ukrainie jest jakiś ważny amerykański polityk, niestety tak to wygląda. Z premedytacją podtrzymują wojnę na wschodzie Ukrainy i intensyfikują nastroje nacjonalistyczne, w ten sposób pozbywają się ludzi ( giną na wojnie, nie manifestują), którzy zaczęli by mieć wątpliwości czy w rewolucji na Majdanie oto im chodziło. Teraz zaczyna się rozkradanie i niszczenie Ukrainy, najpierw zniszczą ich zakłady pracy, fabryki, kopalne i wszystko co przedstawia jakąkolwiek wartość aby to kupić w cenie złomu, podniosą ceny na energię ,gaz, czynsze, przeprowadzą złodziejską prywatyzację na końcu okradną ich z emerytur i zadłużą na kilka pokoleń. Prowadzenie wojny i bombardowanie kopalń, fabryk infrastruktury to cele wyznaczone przez amerykańskich doradców wojskowych degradują teren i będzie można go przejąć za półdarmo. Już zginęło złoto Ukrainy. Ukraińców traktują jak mięso armatnie, ludzi gniotą podatkami na wojnę, nie ma ciepłej wody, są kłopoty ogrzewaniem, elektrycznością, są kłopoty wypłacaniem emerytur. A rządzący oligarchowie to miliarderzy, którzy ze złodziejstwa mają fortuny większe niż niektórzy monarchowie i tak żyją”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-parlament-poparl-mobilizacje-do-armii/g7z1d

 121. JO said

  Ad.113. Mokrzycki okazal sie zdrajca. Okazal sie wczesniej zdrajca, Uznajac I odprawiajac Novusa. Konsekwencja ZDRADY Boga jest zdrada Prawdy…w tym o Ukrainie.
  Mokrzycki – Zdrajca

 122. Eliza said

  Frank szwajcarski po 4,21 zł. Sytuacja katastrofalna dla ludzi mających kredyty we frankach – około 700 000 rodaków. Czy to początek walnięcia Euro, USD, a przy okazji naszej złotówki.

 123. JO said

  Ad.114. Piekne. Do tego Jednak POTRZEBNE sa Spiewy, przyspiewki. Bylem w Kaliskiem, slyszalem wiejskie Spiewy, cudne, czesto improwizowane ukazujace naturalne talenty Gospodarzy …

  Wspaniale!
  Mozliwe tylko, gdy sie nie slucha radio …tv , ktore to media z cdikami Niszcza ludowe Spiewy…Niszczac Dusze…

 124. Filo said

  111
  Siggi

  Wlasciwie sie zgadzam z panem, choc nie wiem co takiego konczyl pan Sikorski. Bylo zawsze duzo roznych kursow (np. j. angielskiego dla cudzoziemcow) prowadzonych przez rozne filie oksfordzkie, ktore dorabialy chaltura, bo programy nauczania np. jezyka angielskiego oplacane byly przez budzet panstwowy, a najczesciej przez British Council. Niektore takie np. roczne czy dwuletnie kursy nawet zapewnialy status na poziomie naszych studiow pomaturalnych. W Polsce znalem nauczycieli j.angielskiego, ktorzy popisywali sie tymi ‚oksfordzkimi’ studiami.

  Natomiast pozwole sobie miec inne zdanie na temat systemu nauczania ‚na calym swiecie’.
  Nie jest on jednolity.
  Francja i byle kolonie francuskie maja troche inny system. Bardziej podobny do szkolnictwa w PRL. 5 lat studiow zakonczonych praca magisterska.
  Inaczej tez wygladaly zajecia: okolo 42 godziny obowiazkowych zajec tygodniowo. Na uczelniach technicznych obowiazywala polroczna praktyka w przemysle. Studia medyczne trwaly 6-7 lat plus staz pracy i koncowe egzaminy. Prawo wymagalo aplikantury po 5 latach i dodatkowych egzaminow sedziowskich i roznych takich.
  Na studiach humanistycznych obowiazkowa byla socjologia i psychologia, czyl tzw. michalki.
  ‚Marlena’ (marksizm -leninizm) byla na zasadzie zaliczenia czyli listy obecnosci. Obowiazkowe bylo wojo i wychowanie fizyczne, a takze lektorat z jezyka rosyjskiego -na filologiach : j. lacinski i jakis inny do wyboru.
  W Polsce obowiazywaly egzaminy wstepne na wszystkie uczelnie. Wszystkie egzaminy byly ustne i pisemne. Ekonomie chyba tylko zdawalismy ustnie.
  Mielismy znakomity system szkol zawodowych i technikow. Anglicy takich nie maja. A angielskie szkolenie pielegniarek nie jest uznawane nawet w niektorych krajach anglosaskich.

  Azjatyckie kraje w ogole maja inny system. Nasz znajomy z Toshiby powiedzial nam kiedys: „Przez siedem lata bylem roninem” . Zeby dostac sie na uniwersytet tokijski trzeba bylo miec cztery komputry we lbie. Ale tez po tokijskim uniwersytecie swiat byl otwarty (kiedys). Teraz dyplomy sie nie licza a wiadomo co sie stalo z Japonia. .
  Korea Poludniowa czy Chiny maja okrutnie rygorystyczny system studiowania. Wiem ze w sklad studiow technicznych w Chinach wchodzi obowiazkowo przedmiot o ochronie srodowiska- i jest bardzo powaznie traktowany..
  Afryka Poludniowa w okresie apartheidu i wieloletnich sankcji musiala zadbac o wlasne uslugi i rynek wewnetrzny. Wyszkolila znakomitych fachowcow.
  Wlosi jeszcze do niedawna (5 lat temu jak tam bylem) mieli obowiazkowy system egzaminow ustnych i pisemnych (podobnie jak w Polsce) ale nie wolno im bylo korzystac z wydrukow komputerowych. Wnuk naszych zanjomych, student rzymskiego uniwersytetu znosil do jednego egzaminu sterte ksiazek, ktore musial ‚wkuc’.
  Zupelnie zwariowany system oswiaty maja Finowie; ja nie do konca rozumiem ale maja obecnie najlepsze wyniki na swiecie. Finowie maja bezplatne szkolnictwo.
  W bardzo uproszczonej wersji; uczniowie buduja lodz; i w trakcie budowy ucza sie sie wszystkich niezbednych prawidel budowania lodzi: od materialoznawstwa po formuly matematyczne, chemiczne i fizyczne oraz nawigacje i warunki klimatyczne. No i jest to bardzo wazny aspekt wychowaczy, ktory polega na pracy zespolowej. W krajach anglosaskich nacisk jest na indywidualnosc i wyrabianiu tzw. leadership skills, czyli nalezy rozwijac cechy przywodcze bardziej niz zdolnosci akademickie..

  No coz, w Anglii, zdecydowanie zblaznila sie London School of Economics, ktora ukonczylo wielu szpiegow i najemnikow. Poziom zas nauki na tej uczelni mozna ocenic po stanie angielskiej gospodarki. Niektore wydzialy na Oxford i Cambridge to dekownie dla bogatych i miernych.
  W USA bywaja i znakomite wyzsze uczelnie i te calkiem do niczego. Tak zwana roznorodnosc poziomowa. Ale studia sa bardzo kosztowne. Nieprawdopodobnie kosztowne. I chyba nie warte tych pieniedzy.
  Meksykanski uniwersytet La Sale jest jednym z najlepszych w swiecie. Znakomite uczelnie maja Kubanczycy. Skoncza im sie dobre czasy jak im Amerykanie narzuca zydowskie kursy i business certyfikaty do niczego nie przydatne..

 125. Kar said

  re:122

  pani Elizo, dlaczego pani zaakcentowala..”nasza zlotowka”?..ma pani jakis w tym wspoludzial..? Ci co brali od gudlaja byli wystarczajaco kumaci na etapie brania, i jakie beda pozniej konsekwencje.. (nie liczyli na drapane wchodzac w uklady z bankami..?)

  ..700 000 rodakow niech czuje bol w d.. , niech wiedza co znaczy wejsc w uklady z diablem

 126. Eliza said

  Panie Kar, nie było moim celem jej zaakcentowanie. Jestem z nazwą polskiej waluty zżyta. Nie zarabiam w walucie zachodniej.
  Kar jakim to mój współudział Pan tu sugeruje ?. Proszę trochę wyjaśnić.

 127. Kar said

  re:126

  ..ja sadzilem, ze pani jest „zzyta” sercowo-bankowo, i dlatego pani obowiazkowo cierpi z tytulu planowanego spadku kurusu zlotego…zdrowia zycze i usmiechu, pani Elizo

 128. osoba prywatna said

  Jakby inaczej! Zombi z wypranymi mózgami oraz hipokryci
  Zatem blisko 3 miliony ludzi wyszło na ulice Paryża, w tym przywódcy 40 państw, aby potępić morderców z odłamu religijnego takfiri, którzy w minionym tygodniu, w efekcie kilku ataków terrorystycznych, zamordowali 17 osób.
  Gdzie oni wszyscy byli?
  Gdzie były te 3 miliony i przywódcy 40 państw, gdy odłam takfiri zaczął dokonywać skrajnych aktów terroryzmu wobec ludności w Afganistanie? Libii?Syryjczyków?Kurdystanie? Iranie? Nigdzie.
  Ilu z tych 3 milionów i przywódców 40 państw tak naprawdę nie wie, że takfiryzm jest troskliwie i starannie pielęgnowany, organizowany, finansowany, szkolony, jednoczony, kierowany, wspierany, zbrojony i chroniony przez AngloSyjonistyczne Imperium?
  Komentarz SOTT: Harrison Koehli napisał w artykule Charlie Hebdo było francuskim odpowiednikiem 9/11: Lobby syjonistyczne jest wyjątkowo aktywne i specjalnie nie kryje się z tym, że czerpie korzyści i raduje się z ostatniego wydarzenia pod fałszywą flagą. A oto wpis, który znalazł się pod powyższym artykułem:
  Powinniście byli dziś posłuchać francuskiej syjonistycznej rozgłośni radiowej France-Info. Nie obchodzili żałoby, nie lamentowali, lecz wysławiali to, co udało im się osiągnąć.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/01/14/jakby-inaczej-zombi-z-wypranymi-mozgami-oraz-hipokryci/

 129. Eliza said

  Panie Kar. słucham wypowiedzi szefa Banku Szwajcarii i tak myślę, że ten Bank, stwierdził, że na rynkach światowych jest za dużo złego pieniądza, nie mające pokrycia w aktywach krajów i jest za duże zapotrzebowanie na frank szwajcarski jako stabilną walutę. Podejrzewam że ta aprecjacja w takiej skali nie była nawet przewidywana. Bank chciał sprawdzić realną wartość swoje waluty i skończyć z ustaloną 3,5 roku temu z UE wartością kursu franka do Euro (Euro =1,2 franka szw).
  Spadek dolara USD w większym procencie niż Euro przy weryfikacji rynkowej franka, świadczy że rynki sprzedają tą walutę. Czy Bank Szwajcarii zrobił dobrze, czas pokaże.
  Bank też ma ujemne stopy procentowe od grudnia ubr. Jak się to ma do wartości pieniądza w czasie?
  Może jakiś prawdziwy finansista się odezwie.

 130. Siggi said

  Sztuka na rzecz stabilności politycznej

  Anna Netrebko w roli Jolanty
  Foto: Metropolitan Opera
  Teatr Maryjski z Petersburga – w pełnym składzie – czyli zespoły operowy i baletowy, a także orkiestra pod kierunkiem Walerija Gergijewa – rozpoczął wielkie tournee po Stanach Zjednoczonych, mające potrwać do 6 lutego.
  Występy artystów rosyjskich rozpoczęły się w jednym z najstarszych ośrodków muzycznych sztuki w wykonawczej Stanów Zjednoczonych – w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku. Pierwszym spektaklem stała się opera Rodiona Szczedrina „Wędrowiec urzeczony” według utworu Nikołaja Leskowa. Jest to swego rodzaju „bilet wizytowy” Teatru Maryjskiego, który woli utwory głębokie w treści, przypominające odwieczne wartości duchowe. Zespół baletowy – w którym występują takie mega gwiazdy, jak Uljana Łopatkina i Diana Wiszniowa – rozpoczyna występy gościnne „Jeziorem łabędzim”, który to spektakl zostanie przedstawiony pięć razy pod rząd. Wiadomo, że zespół baletowy teatru Maryjskiego ma mnóstwo własnych miłośników, którzy specjalnie przyjeżdżają w czasie występów gościnnych z innych miast, aby oklaskiwać występy tancerzy z Petersburga.

  Diana Wiszniowa, foto RIA Novosti
  „Mimo sankcji, nie było żadnych trudności w organizacji występów gościnnych, natomiast zmiany w programie zostały dokonane jedynie w stronę zwiększenia liczby spektakli”, – podkreślił pełniący obowiązki szefa zespołu baletowego teatru Jurij Fadiejew. – Na przykład, spektakl „Kopciuszek” przedstawimy nie dwa razy, jak planowano, lecz trzy. Strona amerykańska, gdy przekonała się, że bilety na balety z udziałem tancerzy rosyjskich są dosłownie rozchwytywane, sama zwróciła się o zwiększenie liczby spektakli.

  Uljana Łopatkina, foto RIA Novosti
  Do programu tournee weszła zarówno tradycyjna klasyka, jak też dzieła choreografii współczesnej. W ramach dwóch wieczorów galowych pod nazwą „Chopin- tańce z towarzyszeniem fortepianu” wykonane będą balety jednoaktowe „Chopiniana” Michaiła Fokina, „W nocy” Dżeroma Robbinsa i „Without” Bendżamina Miljelje, opracowane do muzyki wielkiego kompozytora polskiego. Wypada dodać, że wieczór galowy zadedykowany Fryderykowi Chopionowi nie jest bynajmniej jedynym polskim śladem na afiszu występów gościnnych Teatru Maryjskiego w Stanach Zjednoczonych. Na scenie Metropoliten Opera w Nowym Jorku Rosjanie przedstawią „Jolantę” Czajkowskiego przy udziale Anny Netrebko i „Zamek Sinobrodego” Beli Bartoka –obie opery zaprezentowane będą w inscenizacji polskiego reżysera Mariusza Trelińskiego, który od dawna pomyślnie współpracuje z teatrem petersburskim.

  Walerij Gergijew wystąpi także z Orkiestrą Symfoniczną Filadelfii i po raz kolejny zgotuje dla Amerykanów prawdziwą ucztę rosyjską – wykonane będą arcydzieła Strawińskiego, Szostakowicza i Prokofjewa.
  Nie można zakazać ludziom delektowania się sztuką, – wyraża przekonanie Walerij Gergijew. Uważa on za niemożliwą do tolerowania jakąkolwiek ingerencję polityki w kulturę:
  Mamy już tego dość, – wykrzykuje Walerij Gergijew. – Ludzie w wielu krajach – a przecież występujemy na najlepszych scenach – nie chcą więcej stale negatywnego traktowania Rosji w dziennikach prasowych, mają dość tego, że polityka bezceremonialnie ingeruje w dziedzinę kultury. W ciągu ostatnich 7 czy 8 miesięcy, wszędzie, gdzie występowaliśmy, ludzie przychodzili, aby posłuchać słynnej orkiestry teatru Maryjskiego, podziwiać nasz wspaniały balet. Oczywiście, niekiedy dochodzi do hałaśliwych scen podczas spektaklu, jednakże sami widzowie na sali szybko przywracają porządek, nie chcą bowiem, aby ktoś zepsuł im wieczór. Obecnie mają miejsce bardo poważne wydarzenia, zakrojone na skalę globalną – nie trzeba o tym specjalnie przypominać. Musimy jednak robić swoje i robić to jak najlepiej.

  W trakcie tournee Teatru Maryjskiego po Stanach Zjednoczonych orkiestra pod batutą Walerija Gergijewa wykonuje nie tylko rolę akompaniamentu. Wiadomo, że jest to jedna z nielicznych orkiestr teatralnych na świecie, która jak najbardziej swobodnie czuje się również na scenie koncertowej, w trakcie wykonywania najbardziej nawet złożonego repertuaru symfonicznego. Koncerty orkiestry odbędą się tym razem w 9 miastach Stanów Zjednoczonych. Podstawę programu tradycyjnie tworzą utwory kompozytorów rosyjskich. Wśród uczestników występów jest jeden z najbardziej poszukiwanych aktualnie na świecie pianistów rosyjskich – Dienis Macujew.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_15/Sztuka-na-rzecz-stabilnosci-politycznej-9560/

 131. Siggi said

  Sytuacja w Donbasie znów jest bliska wojny

  © Photo: REUTERS/Nikolai Ryabchenko
  Moskwa domaga się obiektywnego śledztwa w sprawie ostrzału autobusu pasażerskiego w Donbasie, w tym także ze strony OBWE, oraz ukarania winnych.
  Pełnomocnik rosyjskiego MSZ ds. praw człowieka, demokracji i prymatu prawa Konstantin Dołgow nazwał zdarzenie „kolejnym przestępstwem kijowskich sił zbrojnych”. Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła tę zbrodnie. Kijów i powstańcy w Donbasie nie uznają swojej winy i oskarżają siebie nawzajem o to, co się stało.

  Do ostrzału pełnego ludzi autobusu doszło na terenie Donbasu, kontrolowanym przez ukraińskie siły zbrojne. Kijów razem z Departamentem Stanu w osobie Jen Psaki pośpiesznie oskarżyły o wszystko powstańców. Faktem, że do tragedii doszło na głębokich tyłach ukraińskich, Kijów i Waszyngton się nie przejęły. Tymczasem do tej pory nie wiadomo, z jakiej broni został trafiony pojazd. Siły zbrojne twierdzą że z GRADu. Rzeczywiście, powstańcy mogli trafić w cel tylko za pomocą tej wyrzutni rakietowej. Jednak charakter zniszczeń, przedstawionych na zdjęciach i filmach wideo, wskazuje na co innego. Eksperci skłaniają się do tego, że ostrzał prowadzono z moździerzy. Jednak najbliższe pozycje powstańców znajdują się 50 km od miejsca zdarzenia. A więc moździerze powstańców nie mają z tym nic wspólnego.

  Dokładnej odpowiedzi mogą udzielić specjaliści wojskowi. Jednak przedstawiciele Donbasu nie są tam dopuszczani, a ukraińskim nie można ufać. Jednak w regionie pracuje misja OBWE. Jej pracownicy mogą odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ mają pełnomocnictwa i kwalifikacje.

  Moskwa domaga się przeprowadzenia śledztwa, ponieważ sytuacja bardzo przypomina prowokację. Podczas gdy wspólnota światowa omawia sposoby pokojowego zażegnania konfliktu, a ministrowie spraw zagranicznych przygotowują spotkanie prezydentów Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji, sytuacja w Donbasie zaostrza się – podkreśla politolog Wiktor Kuwałdin.

  Od końca ubiegłego roku podejmowane są aktywne wysiłki, w tym przez Unię Europejską i całą „normandzką czwórkę”, aby znaleźć rozwiązanie polityczne i wytyczyć drogi do całkowitego spełnienia mińskich porozumień. Wiadomo, że zarówno na Ukrainie, jak i poza jej granicami są wpływowe siły, którym to nie odpowiada i które mają nadzieję na rozwiązanie sytuacji na swoją korzyść w drodze przemocy. Obecnie sytuacja się zaostrzyła. Stworzono przesłanki do rozpoczęcia pełnoskalowego konfliktu. Najprawdopodobniej kryzys zbliża się do kulminacji. W najbliższych dniach sytuacja zostanie rozstrzygnięta w ten czy inny sposób. Zobaczymy drugi etap działań zbrojnych albo tez uda się posadzić skonfrontowane strony przy stole rozmów.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadcza, że nadal pozostaje zwolennikiem pokojowego zażegnania konfliktu. Jednocześnie opowiada na antenie telewizji, jak Kijowowi udało się podczas rozejmu powiększyć ugrupowania zbrojne na wschodzie, że armii przekazano kilkaset jednostek sprzętu i broni. Poza tym na Ukrainie przygotowywana jest już czwarta fala mobilizacji. Do grona poborowych trafiają nie tylko mężczyźni w wieku 25-60 lat, ale również kobiety objęte obowiązkiem służby wojskowej. Według oświadczenia ministra Ukrainy Stepana Połtoraka, mobilizowani rezerwiści po przygotowaniu zostaną wysłani do strefy konfliktu.

  Moskwa jest zaniepokojona aktywnością wojskową Kijowa. Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w tych dniach bezpośrednio ostrzegł europejskich partnerów, że według niektórych danych ukraińskie siły zbrojne przygotowują w bliskiej przyszłości kolejną próbę zbrojnego rozwiązania kryzysu. Zachód potraktował jednak ostrzeżenie Rosji bez należytej uwagi. Tymczasem w Donbasie został ostrzelany autobus z ludźmi. 12 osób zginęło, prawie 20 zostało rannych. Spotkanie przywódców „normandzkiej czwórki” ws. uregulowania kryzysu zostało przełożone na czas nieokreślony.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_15/Sytuacja-w-Donbasie-znow-jest-bliska-wojnie-9663/

 132. awkzim said

  Ad 129
  Pani Elizo – nijak ( odnośnie TVM).
  Jak łatwo zauważyć bank centralny prowadzi politykę pieniężną. Powtarzam – politykę. A jak wiadomo kryteria podejmowania decyzji politycznych są inne niż kryteria ekonomiczne.
  Przy okazji jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, mianowicie – przesłanki makroekonomiczne nie wskazywały ani na załamanie rubla a tym bardziej gospodarki rosyjskiej. Co, moim zadaniem, oznacza iż system alokacji zasobów poprzez giełdy stał się nieefektywny. Trzeba zatem wypracować teoretyczne podstawy zmiany tego systemu. Na jaki, prawdopodobnie nikt tego nie wie.

 133. revers said

  5 milionow lemingow czeka na najnowsze wydanie Charliego Paszkwila, po udanej chucpie.

 134. dziwne said

  Dziwi mnie wypowiedz numer 25. Powtorzono „fakty” na temat Rosji bez zadnych dowodow. Autor bloga jest wegetarianinem czyli nie uczestniczy w smiercionosnym dla zwierzat przemysle, i z tego powodu moja opinia na jego temat byla dobra. Jednakze nie podoba mi sie antykatolickie podejscie i powtarzanie niektorych falszywych przekazow mainstreamu. Nie wiem komu wierzyc, ale na pewno nie osobie powtarzajacej nagonke na Rosjan

 135. NyndrO said

 136. osoba prywatna said

  Jerzy Jachnik: na Śląsku jest powstanie narodowe.

 137. revers said

  Powstania moga byc ale w Donbasie, tam jeszcze gornicy potrafia lapac za bron, nieraz calymi zalogami do 170 chlopa, niz czekac jak im prywatna Sicz, lub ukry odetna prad od szybow kopalnianych przez ostrzal artyleryjski, a taka sytuacja miala juz miejsce w Donbassie gdy pod ziemia zostalo 390 gornikow, a wokol kopalni zniszczona celowo infrastruktura zasilajaca w energie elektryczna.

 138. ojojoj said

  Mięsne danie “rzeź wołyńska” w menu podczas happeningu w Kijowie:
  http://www.bibula.com/?p=79078

 139. osoba prywatna said

  No,to wiadomo po co ta szopka została zrobiona.
  Francuski prezydent F. Hollande ogłosił, że lotniskowiec „Charles de Gaulle” uzyskał gotowość do przeprowadzenia „operacji antyterrorystycznej” na Bliskim Wschodzie. Okręt w najbliższych godzinach ma dołączyć do sił dowodzonej przez Amerykanów koalicji bombardującej cele w Iraku i Syrii. W przemówieniu wygłoszonym na pokładzie lotniskowca Hollande uzasadnił francuskie uczestnictwo w konflikcie niedawnym atakiem na siedzibę lewackiej redakcji „Charlie Hebdo”.
  Lotniskowiec „Charles de Gaulle” to flagowy okręt francuskiej marynarki wojennej o napędzie atomowym. Okręt opuścił właśnie południowe wybrzeża Francji i obrał kurs na wschód.
  http://xportal.pl/?p=18644

 140. osoba prywatna said

  Dr Zbigniew Kękuś – Orędzie Noworoczne

 141. słowianofil said

  JO(123) – „Piekne. Do tego Jednak POTRZEBNE sa Spiewy, przyspiewki..”

  niekoniecznie, bo sama sztuka polega głównie na przekazie emocjonalnym. Emocje można przekazywać nie tylko słownie,
  ale także za pomocą obrazów , czy dźwięków. Nadmiar słów psuje sztukę, rozwadnia ją i czyni bezwartościową.
  Uważam, że dobra sztuka powinna zawierać jak najmniej słowotoku – niezbędne minimum.
  To dla Pana, Panie JO:

  a teraz coś dla równowagi, z zachodu, z Faroese…myśle że tak mniej więcej wyglądała muzyka Prasłowian

 142. Jack Ravenno said

  Ja z trochę innej mańki – USAmani chcą żymianina Polańskiego. Tutaj sobie słyszę, że filmik „IDA” ma nominacje do Oskara. Coś mi się wydaje, że skoro ma być decyzja MS w tej sprawie możliwy jest taki DIL: żymianin nie zostanie deportowany – filmik dostanie Oskara. Jeśli zaś go deportują (w co nie bardzo wierzę bo to przecież >POLAK< jest) no to dila tez nie będzie 😉 sam jestem ciekawy co ztych moich domysłów wyniknie, hehe… Niedługo będzie wiadomo…
  Czy to film żymiański o żymianach dla żymian?

 143. revers said

  Jeszcze jedna sprawa nie zostala poruszona.ze parlament Francuski przyjal w grudniu ubieglego roku uchwale o uznaniu Palestyny, a po letnim bombardowaniu Gazy na teren Gazy nie maja wstepu dzienikarze, przedstawiciele ONZ, OBWE. Nataniahu pogrozil Francji i jak skonczylo sie kazdy widzial w Paryzu, kolejna wojne z terroryzmem, tylko nie w tym miejscu i nie w tym samym czasie.

 144. Siggi said

  &-124, Pan Filo, bardzo dziękuję Panu za garść cennych informacji o tem jak się mają w świecie systemy akademickie.
  Ja,jestem w takim wieku ,że już najwyższy czas na podsumowania w kilku wektorach m.in. w temacie mojej osobistej edukacji.
  Od najmłodszych lat ja był zwolennikiem wykształcenia zawodowego kursowego.Może tu na mnie zadziałał przykład mojego śp. ojca,który był najsampierw szewcem a po kilku latach był mistrzem szewskim.Miał cztery oddziały ukończone przez siedem lat i to się nazywało mieć gruntowne wykształcenie.Robotę zawsze miał i dobrze prosperował.
  Mam za sobą kilkanaście kursów,a może nawet ze trzydzieści;przysposobienia zawodowego,rolniczego,pedagogicznego,wojskowego,artystycznego,bhp,WUML.itd.itd.Jak robiłem w jakieś firmie i musieli kogoś wysłać na kurs do Kapacza,Kołobrzegu,czy Krynicy to zawsze mogli na mnie liczyć ,bo ja był chętny.Bardzo mi odpowiadała tematyka bhp,planowania rodziny ,czy współpraca ze służbami.
  Dziś mój łeb nabity jest wiedzą ,informacją,doświadczeniem i robię wrażenie jak bym miał dwa dyplomy uniwersyteckie ,jeden z akademii (… nie mylić z pierwszomajową) i niedokończony doktorat przez represje jakich doznałem od reżimu.
  Formalnie nie powinno mieć znaczenia,czy ktoś jest magister czy magrabia,tak na mgr mówiło się u mnie na wsi.Jedno jest pewne,że my w Rzeplitej poszli do przodu,bo…jak przed wojną ktoś rzucił kamieniem w krzaki ,to wyleciał pies,a teraz mgr .
  I to by było na tyle.

 145. revers said

  http://www.dailystar.com.lb/News/Middle-East/2014/Dec-11/280685-french-senate-wants-palestinian-state-recognized.ashx

  http://politicalvelcraft.org/2015/01/14/rothschilds-netanyahu-threatened-french-parliament-prior-to-french-palestine-recognition-paris-murders/

  W miesiac po tym Paryzanka z udzialem swiatowych maronetek, wspolne trzymanie sie pod lokcie Tuskow, Merkelowych, Abbasow, Nataniachow, Hollandow, Kopaczki i ministrowe MSZ UE.

 146. gość said

  Gazprom: dostawy gazu przez Ukrainę na Zachód będą całkowicie wstrzymane

  Tranzyt rosyjskiego gazu do Europy przez terytorium Ukrainy będzie całkowicie wstrzymany i jeśli UE planuje wciąż kupować rosyjski surowiec, to będzie ona musiała zbudować własną część gazociągu do Turcji, dokąd będzie doprowadzony rosyjski gazociąg, który ma zastąpić planowany South Stream. Poinformował o tym szef Gazpromu Alieksiej Miller po spotkaniu z unijnym komisarzem ds. energetyki.

  „Gazociąg turecki jest jedyną trasą przesyłu, którą mogą być dostarczane 63 miliardy metrów sześciennych gazu rosyjskiego, którego tranzyt przebiega obecnie przez terytorium Ukrainy. Innych wariantów nie ma. Nasi europejscy partnerzy zostali o tym poinformowani i obecnie ich zadanie jest utworzenie niezbędnej infrastruktury przesyłu gazu od granicy turecko-greckiej” – powiedział szef państwowego rosyjskiego Gazpromu.

  Przez terytorium Ukrainy przebiega tranzyt 63 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego na rok.

  hekievtimes.ua / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/gazprom-dostawy-gazu-przez-ukraine-na-zachod-beda-calkowicie-wstrzymane#

 147. NICK said

  O co chodzi z tym powstaniem narodowym na Śląsku?

  W nawiązaniu do uwolnienia franka (CHF) od jeuro.
  Ratki rosną a odbije się to nie tylko na kredytobiorcach. Oj, nie. Niedługo dojdzie podatek katastralny. A, biorąc pod uwagę, że Polska to jeden wielki szwindel oraz bankrut, od gmin poczynając(wszyscyśmy zadłużeni), uwolnienie sprzedaży ziemi w tym zalesionej i wiele innych – w bardzo krótkim czasie… . Nie trzeba wielu wystrzałów a, jak te barany, zostaniemy zapędzeni w kozi róg. („ostał ci się jeno sznur”; „wasze ulice, nasze kamienice”)
  Szwajcaria de facto i nieoficjalnie, oparła swą walutę na parytecie złota. Znaczy „szwajcaria” z jej „narodem”, jak kilka podobnych. Wiadomo jakie PERSONY wszelkiej maści mają tam depozyty.
  Czy jest to bezpieczna waluta, hę?
  W jednym momencie za jednego franka można kupić 20% więcej Polski. Upraszczam, nieco.
  Zwrócę tylko uwagę, że katastralny i uwolnienie ziemi to 2016 a une produkują zieloną sraczkę i FRANKA. Wnioski?

 148. osoba prywatna said

  Jerzy Zięba, Ukryte terapie, cz. 8

 149. Tekla said

  7 listopada będzie nowym węgierskim świętem narodowym. Dlaczego? Tego dnia roku 2014 rząd zawarł historyczne porozumienie z węgierskim stowarzyszeniem skupiającym banki. Dzięki niemu w lutym tego roku wszystkie kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich zostaną przewalutowane na forinty (chyba, że ktoś napisze specjalne oświadczenie, które pozwoli mu zostać przy franku). Banki wypłacą klientom rekompensaty wynikające ze spreadu walutowego i podwyżek oprocentowania kredytów, które do tej pory stosowali. Szkopuł w tym, że nie wiadomo dokładnie, jak oprocentowane będą kredyty po ich zmianie na forinty.

  http://biznes.onet.pl/waluty/wiadomosci/wegry-moga-wygrac-na-decyzji-szwajcarii/5xmnt

 150. Siggi said

  Poraz trzeci na przestrzeni 100lat Bułgaria jest w obozie wrogim Rosji,wyzwolicielce Bułgarii po 500 latach okrutnego panowania Otomańskiej Imperii(Turcji).W I Wojnie Św.Bułgaria ,ledwo po 30-paru latach od wyzwolenia,staje się sojusznikiem Turcji przeciw Rosji.Drugi raz ,to sojusz z Hitlerem w czasie II Wojny Św.No i teraz szykuje się,o czym mowa w tym linku.
  Jak to najprecyzyjniej określić?Qrevstwo?Prostytucja?To wszystko razem ,za mało…

  x x x

  Sekretarz stanu USA John Kerry 15 stycznia przyjechał z oficjalną wizytą do Sofii na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Daniela Mitowa.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_15/John-Kerry-przyjechal-z-oficjalna-wizyta-do-Bulgarii-9884/

 151. Ad. 55: NyndrO said – 2015-01-14 (środa) at 10:10:43
  Cyt.: „Panie Juliuszu, tego Laty od piłki kopanej? *Czy ten posąg jeszcze stoi, bo ja siedzę na Kujawach i chętnie bym rzucił okiem. Chyba, że czegoś nie rozumiem, a biorę to zawsze pod uwagę. Pozdrawiam Pana. Mocny z Pana Aparat.”

  Oczywiście, bo jest tylko Grzegorz Lato KOPACZ. To była chyba świątynia pogańska, której Posąg rozbito, że zachowała się tylko GŁOWA, którą widziałem niejednokrotnie na zdjęciach, więc jak odnajdę to zamieszczę w Wandaluzji.
  Anglików musiało PORĄBAĆ, że wystawili przeciw mnie Euzebia – czyli że Stonehenge budowali Murzyni z Tangeru. Genetyczne badania Berberów wykazały, że nie maja oni jednak nic wspólnego z Murzynami Zachodniego Sudanu, natomiast dużo z Baskami.
  Wydaje mi się, że herezja MURZYŃSKA powstała z Domysłu, iż Stonehenge budowała kultura pucharów dzwonowatych, która przetrwała szczątkowo w Sudanie Angloegipskim, ale był to Imperializm Egipski, który ZNISZCZYŁ Stonehenge, gdyż żegluga Atlantycka nie była mu potrzebna.
  W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest artykuł: Krzysztof Kowalski, WRAKI W NOWYM PORCIE CESARZA. Moim zdaniem artykuł jest szalbierstwem, gdyż brakuje stratygrafii geologicznej, która mówi, że port Yenicapi został zbudowany na PLAŻY, która powstała na osiedlu sprzed 10 tysięcy lat. To zaś znaczy, że Prahindusi PRZEKOPALI Dardanele, co zalało dolinę Marmary i utworzyło PLAŻĘ. Na tej plaży – jak stwierdzili Francuzi – powstał Port Yenicapi: STAMBUŁ – Historia od 8.000 r. p.n.e., PRZEWODNIK PASCALA.
  W porcie tym były łodzie i statki Kabotażowe, ale żadnych GALER tylko duże łodzie wiosłowe. Ponieważ przebadano 34 łodzie z PONAD SETKI to trzeba było podać ich DENDROLOGIĘ, czego nie zrobiono ze strachu przede mną i Grzegorzem Latą.
  WEDŁUG MNIE to wkrótce po zbudowaniu portu Yenicapi przybył tam Kar z Krakowa z EURYDYKĄ oraz Apisem i Setem, którzy przekopali Bosfor, co spowodowało wlanie się Marmary do Morza Czarnego z siłą KILKUNASTU NIAGAR, co wywołało Potworną Burzę, która napełniła statki i amfory OTOCZAKAMI. Po tej Burzy statki w porcie Yenicapi były ROZBITE więc zostały ZAKOPANE – i stąd ich Doskonałe zachowanie – gdyż port przeniesiono do Złotego Rogu.
  POTEM zbudowano słynne mury NAWODNE Troi na Złotym Rogu, w trakcie czego Eurydykę ugryzł wąż, więc zrozpaczony k’ORFEUSZ zbudował jej mauzoleum Hagia Sophia, które Sezostris III kazał POWTÓRZYĆ na Górze Syjon w Jerozolimie.
  Przestraszona budową Troi Śnieżka z Pragi kazała Izydzie ZAŁOŻYĆ EGIPT, co ta zrobiła w sojuszu z księciem Byblosu. Gdy Oannes płynął z Sumerami do Mezopotamii to Izyda wyokętowała w Safadzy i uderzyła na Teby. Jej ZAKOPANĄ przez piaski pustyni flotę znaleziono w Safadzy – czyli że są DWA Najstarsze Porty Świata.

 152. Ad. 96:
  NICK nie napisał tylko, w jaki sposób WYGRAĆ BOJKOT. Kwaśniewski powiedział, że POLACY NIE MUSZĄ GŁOSOWAĆ – bo można to uznać za Akceptację – co się nazywa Ordynacją Kwaśniewskiego. W Polsce nie można bowiem wprowadzić południowoamerykańskich Wyborów Przymusowych.

 153. z prowincji said

  Powiedzcie ludzie jak to skomentować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,To-nie-polskie-wladze-zapraszaly-na-rocznice-wyzwolenia-Auschwitz,wid,17181467,wiadomosc.html?ticaid=1142ad

  dosłownie brak mi słów , a jak powinni się zachować mieszkańcy Oświęcimia ,jak garstka ocalonych Polaków .
  Może im biednym coś podpowiedzieć ,bo milczeć chyba już nie można .
  Warto przeczytać komentarze -są jednoznaczne .

 154. NICK said

  P. Juliuszu. A od kiedy to BOJKOT jest uznawany za Akceptację? Akceptacja „wyborów” jest problemem. Nadto Stolztman nie jest dla mnie ŻADNĄ wyrocznią, choć, wiadomo, muszę ŚLEDZIĆ jego słowa. Dużo wie.
  WYGRAĆ? Nie wiem. Przegrać?
  Co dawno przegrane? Najwyżej we dokumentach, za lat wiele, bo one – prawdziwe, są przechowywane. Się, pokolenia, dowiedzą.

 155. osoba prywatna said

  Jajko potęgą jest i basta.
  Ukryte Terapie cz 1 Chicago 1 6 2015

 156. Boydar said

  Najsłuszniej było by wkleić cały artykuł, ale taka świnia to ja już nie jestem …

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/117714,krzysztof-cierpisz-o-zamachu-w-paryzu

 157. revers said

 158. JO said

  Ad.140. Hej Gajowucze! A WY wciaz siedzicie? Co Robicie dla swojej Rodziny? Dla Rodu? Dla Narodu? Dla Polski? Dla Boga?

  Siedzicie???

  Siedzac, nic nie zrobicie! Siedzac Rak nie oddacie Panu Bogu….

  Ad.141. Dziekuje

 159. JO said

  Ad.125. Ale Ja mowie jak mozna wygrac Bojkot.

  Idac Do Swietych Ksiezy Kaplic I wspierajac Swietych Ksiezy Posluge, Bedac Poslusznym Nauczaniu Swietego Kosciola, przytuleni do Swietych Ksiezy Zyc I ORGANIZOWAC sie w kolo Kaplic Swietych Ksiezy. Organizowac Szkoly , biblioteki, Piekarnie , masarnie, …..Spoleczne Sady Katolickie, Milicje Spoleczna, Wojsko Katolickie.

  Organizowac sie tam w kolo, wybierac sie w kolo Swietych Ksiezy Kaplic stawiajac na tych co maja Talenty z Niemba plynace.

  ——

  No ale WY Gajowucze powiecie, ze nie pojdziecie do Sedevakantystow, nie pojdziecie do Niemieckich Ksiezy, Angielskich Ksiezy, lub Polskich Sedevakantystow.

  WY Gajowicze nie wesprzecie Swietych Ksiezy, bo powiecie, ze maja mercedesy I WY Macie Dlugi .

  WY sie bedziecie Organizowac pod przywodstwem Zydow, bo ONI organizijac was rzuca Sam scierwo do gryzienia, ktorym sie zadowolicie I bedziecie isc tam gdzie wam wskaza I robic co ONI chca nawet gdyby to bylo Morderstwo wasze Zony, Corki , Matki…

  WY pojdziecie do Ksiedza Natanka, bo on dobrze, patriotycznie Gada , nawet Ma tysiace znakow w Klapie, jak Walesa…I to dla was jest Znak, ze Niebo sie Styka z Polska u niego.

  WY pojdziecie z kazdym byle nie ze Swietymi Ksiezmi , zrobicie wszystko, byle by oddzielnie od Tradycji..

  A wiecie dlaczego?

  Bo WY bodice sie spojrzec w lustro I zobaczyc siebie samego. Wybieracie utopie, smierc…kazde Gowno niz Prawde o sobie, nawet Bolesna ale Prawde.

  WY nie widzicie, ze samo Niebo do was Przychodzi z Osiecza….Macie Chamy Zloty Rog!!!!!

  Uwazajcie, by sie nie zostal wam Chamy ino SZNUR !!!

 160. Rokitnik said

  o jakich znaczkach pan bajdurzy, chory z nienawiści do c h a m ó w p.JO?
  Wstrzymuję się z poparciem albowiem juz RAZ nieroztropnie pieniądze ROZDALEM. Ale takze, z ciekawością chciałbym wreszcie zobaczyc ową ” odsiecz z Nieba „, o czym przekonuje nas p. bardzo enigmatycznie?

 161. Boydar said

  Tak, Panie JO; jeszcze przyjdzie czas, kiedy się Pan zorientuje, że w życiu, największym Pańskim wrogiem, była Pańska paszcza.

 162. JO said

  Nienawidz Grzech…to przykazanie. Czy nadal Pan Uwaza , ze Jestem chory z nienawisci?

  Co do Ksiedza Natanka – w Gajowce nie raz Byla o tym Ksiedzu Mowa. Prosze przemyslec Owoce Dobre Dzialalnosci Ksiedza Natanka I Porownac z Owocami Bractwa Swietego Piusa X.

  Co do Chamow…, Pan Chyba zna Wesele Wyspianskiego… Czy Ta nazwa Pana Boli?

  Ja Jestem Takim Chamem z Wyspianskiego… Mysle, ze kazdy z Nas nim jest, kazdy z Nas Polakow. Wyspanskiego Odezwa wiecznie Zywa…niestety…Smutne ale prawdziwe do Bolu- ostatnio dzieci ze Szkoly Bractwa wystawialy te Sztuke a Pani Lusia Oginska w nawiazaniu do niej zrobila jej kolejna czesc…

  Pan jest Gajowiczem…Gajowy stawia swoj Autorytet na szale wskazujac na Bractwo…, jest Ono Opisane I jego Dobre Owoce…a Pan tu Wpisuje, ze wstrzymuje sie z Jego POPARCIEM????

  I o jakie tu pieniadze chodzi? Pan nazywa 50 zl rocznie pieniedzmi???? Dla Pana dac swiadectwo Poparcia dla Swietych Ksiezy Bractwa Piusa X jest pod Znakiem zapytania?

  Ile trzeba lat byc Gajowiczem , by doszlo do glow tu wszystkich, ze tylko Tradycja , ktora Uratowalo Bracywo Swietego PIsa X , jest Ratunkiem dla Polski?

  Ile trzeba lat byc Gajowiczem, by poczuc obowiazek PSI wspierac calym soba Swieta Tradycje, jezeli sie Duma o WOLNOSCI ?

  Enigmatycznie? Czy cale Swiete Magisterium jest Enigmatyczne czy moze jest to konkretna wiedza o Jedynej Drodze ZYCIA I Prawdy, ktora my tak bardzo niby Chcemy miec w Naszej Ojczyznie??

  Poza tym, wpis nie byl do Pana, Panie Rokitnik, choc nie ukrywam, ze Moje ” Swiete oburzenie ” tu Ukazane jest spowodowane w tym Pana wpisami…

  My sie jeszcze spotkamy…Panie Rokitnik.

 163. JO said

  Ad.161. Biernosc, Panie Boydar, Biernosc…. Ani zimna ani goraca postawa…..To jest moim wrogiem….
  Wole kazdego kto mnie zwyzywa, oburzy sie…od tego, kto tylko pusci Baka I przejdzie z niczym do Dnia kolejnego….

 164. Marucha said

  Re 162, 163:
  Panie Januszu,
  Co by Pan nie mówił i jak się nie tłumaczył, w temacie czy obok tematu – niech Pan jeszcze raz przeczyta uwagę p. Boydara #161.

  Naprawdę nie dociera do Pana, że często swymi wypowiedziami bardziej Pan szkodzi. niż pomaga sprawie, o którą walczy?

  Pan ma wszelkie cechy niezłomnego rycerza. Odwagę, bezkompromisowość…
  Niech Pan jednak pamięta, że głównym przymiotem rycerza nie musiał być – excusez le mot – zakuty łeb. Rozwaga to bardzo ważny przymiot.

 165. ojojoj said

  Ma pan racje panie JO. Uwazam ze ludzie sa tylko ludzmi, ale dlaczego np. dzisiejszy KK nic nie mowi o Piusie X. Przeciez ten papiez uzdrawial ludzi z roznych chorob i wiele innych cudow Bog dokonywal przez niego, zarowno za zywota jak i po smierci. Nawet pejsata wikipejda o tym pisze. (Tzn. ja wiem dlaczego, tylko szlag mnie trafia i tak sobie pisze tutaj – taka terapia chyba). Natomiast wszystkie „2” cuda dokonane przez JP2 konczyly sie wyciszeniem, zeby zapobiec skandalu.

  Motto Piusa X: biedny sie urodzilem, biednie zylem i biednie chce umrzec
  Motto JP2: caly Twoj (chodzi o Matke Boska – ale czy nie NALEZYMY do Boga? (a nie do Matki Jezusa), czy JP2 nie powinien swoje motto zwrocic do Boga? Czy JP2 tym mottem nie zlamal 1-ego przykazania?

  Inna rzecz, wszystkich papiezy przed i po Piusie X, po smierci rozharatowywano w celach balsamowania zwlok i produkcji relikw. Pius X byl 1-ym i JEDYNYM papiezem ktory tego procederu zabronil. Dlatego jest to JEDYNY papiez ktorego mozemy ogladac w piwnicach pod bazylika w Watykanie, ktorego cialo jest w 100% nienaruszone przez hieny cmentarne. Przepraszam, blad, nie mozemy wlasciwie go ogladac bo podobno jest to zabronione przez Watykan. Za to mozemy sie pomodlic „nad” jego grobem w miejscu gdzie wmurowano w posadzke bazyliki maly zelazny krzyzyk pokazujacy miejsce jego grobu (o ile to tez nie jest jakas sciema, a cialo Piusa X dawno zostalo wrzucone do Tybru przez parchow, ktorzy ostatnio sie rozgoscili i porozsiadywali w naszej swiatyni).

 166. JO said

  Poza tym , Boydar, czy moge sie spytac Czemu Pan nie wspiera publicznie Bractwa?

  Czy Pan Ma wymowke, ze moja Geba Panu nie Odpowiada ? Czy moze , ze Ksiadz Natanek powinien byc tez na liscie? A moze pieniedzy Pan nie Ma ?

  A moze Pan po prostu nie chce?
  A moze sie Pan Boi czegos?

  A moze Pan mi odpowie, Czemu Pan nie dziala a tylko tu Gada? Czy moze Pan sie pochwalic czyms co Pan zrobil dla Nas Tu wszystkich? Czy moze Pan podniesc tu Naszego Ducha, ze BOYDAR dziala rowniez…a nie tylko pieknie, madrze, inteligentnie Gada…

  Nich Pan mi Rzuci jakas wymowke, Boydar. Choc cos ogolnego, jezeli na szczegol Pana nie jest stac…

  Co ostatnio Pan zrobil wspolnie? Moze liscie zgrabil z Wiermymi Przed Kosciolem….no niech Pan sie pochwali…doda otuchy…

  Moze ostatnio byl Pan wspolnie na wykopkach w PGRze?…

  Moze inni sie dolacza I wpisza co wspolnie Zrobiliscie Panowie, Panie dla Polski, dla Nas??????

  Zaznaczam, ze gadanie, nie uznajemy za Robienie…

 167. JO said

  Ad.164. Ile Pan lat prowadzi Gajowke?

  Ile Gajowiczow Pan Popchnal milym slowkiem do myslenia? Ilu milym slowkiem do dzialania.

  Ilu Pan nawrocil, wylewajac kubel zmnej wody? A ilu Pan uporzadkowal, swoim ” Swietym Oburzeniem”

  Dane statystyczne Pana by Przerazily, Panie Gajowy.

  Ja , mam te Dane…I lepiej jest dla Nas tu wszystkich by Pan o nich nie wiedzial…

 168. ojojoj said

  re 62, 63 i 64
  Ja np. pana JO calkowicie rozumiem i popieram w waleniu prawda „po ryju” i to przewaznie do tych co maja wszystko w dupie i „popierdywuja” i przechodza do porzadku dziennego. Nie z powodu, zeby ich nawracac (jestem zbyt prosty a nawet prostacki zeby to robic), ale z duzo prostszego powodu. Mianowicie, ci letni to przewaznie pozyteczni idioci i jak sie im zabierze zarcie albo przystawi samopala do ryja to pojda rznac – a ja nie chce zeby moj sasiad ktoregos dnia wyrzna mi rodzine. Jezeli jest „nijaki”, to na 100% ma potencjal zeby to zrobic. Za 10zl zaglosowac na durnia, wydrzec morde na rynku (jak to swego czasu robil lenin i jego kumple) i wyrznac tych ktorych wskaze pejsaty palec.

  Oczywiscie ze pan JO czasami troche przesadza i wiem ze dostal bym po ryju („prawda” czy fizycznie) za to ze moja zona chodzi do pracy w spodniach – ale dla mnie obity ryj przez te spodnie to drobiazg i napewno panu JO bym to wybaczyl w sekundzie. No, chyba ze pan JO by mi obijal ryj za kazdym razem jak zobaczy moja zone w spodniach, ale wtedy poprostu zaczne chodzic w przylbicy 🙂

 169. ojojoj said

  re 168: mialo byc re. 162, 163 i 164

 170. JO said

  Ad. 168. Niestety, nie Jestem Swietym Ojcem Pio ! 🙂

  …ale mnie Pan Ubawil ….dziekuje.

 171. revers said

  Czyli to co usalila komisja trojstonna w Rzymie 17 mln, na poczatek depopulcji.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/Europa/1460-bedzie-nas-20-milionow-mniej

 172. Siggi said

  Polska już zapłaciła

   autor jagna.musial ,  Marzec 28, 2011
  Jeżeli jest coś pewnego na tym świecie oprócz śmierci i podatków, to chyba tylko to, że środowiska żydowskie zawsze już będą nękać Polskę o odszkodowania za mienie utracone podczas wojny i po jej zakończeniu. Najnowszy przykład mieliśmy kilkanaście dni temu, gdy Światowy Kongres Żydów, Światowa Organizacja Żydowska ds. Restytucji Mienia, a także specjalny doradca sekretarz stanu USA ds. problemów Holokaustu Stuart Eisenstat wyrazili głębokie rozczarowanie, smutek i żal z powodu zawieszenia prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Do apelu o restytucję mienia przyłączył się naczelny rabin Polski Michael Schudrich, uznając, że odmowa zwrotu własności jest niemoralna.
  Do przedstawicieli środowisk żydowskich jakoś nie chce trafić to, że ich roszczenia są bezpodstawne, państwo polskie nie ma żadnych niezrealizowanych zobowiązań dotyczących zwrotu mienia, a reprywatyzacja trwa u nas od lat i doprowadziła już do zwrotu dziesiątków tysięcy majątków na drodze administracyjnej i sądowej. Pisaliśmy zresztą o tym już przed trzema laty („P nr 36/2008), gdy w rezolucji amerykańskiego Kongresu znalazły się takie oto sformułowania: „WZYWA SIĘ rząd Polski do NATYCHMIASTOWEGO uchwalenia sprawiedliwej i wyczerpującej ustawy (…). WZYWA SIĘ również do zapewnienia, aby ustawa o restytucji i rekompensatach ustanowiła niebiurokratyczny, prosty i przejrzysty proces, który zaowocowałby realnymi korzyściami…”.

  Miliardy, których nie mamy.
  Dalej:……….

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-juz-zaplacila/

 173. Siggi said

  Roszczenia żydowskie spłacone już dawno.

  « dnia: (Sob) 08.03.2014, 12:22:
  Roszczenia żydowskie spłacone już dawno.

  Roszczenia zagraniczne zostały spłacone

  Już w okresie PRL roszczenia odszkodowawcze obywateli obcych wobec Polski wynikające z przejęcia majątków przez komunistyczne władze zostały zaspokojone. Odszkodowania dotyczyły wszystkich obywateli obcych, także tych pochodzenia żydowskiego. Polskie władze powinny głośno przypominać, że nie może być mowy o „roszczeniach żydowskich” wobec Polski. Można mówić jedynie o roszczeniach obywateli polskich, bez względu na narodowość.

  Polska zaspokoiła roszczenia obywateli państw obcych z tytułu nacjonalizacji i innych form przejęcia na rzecz państwa majątków w Polsce – wynika z informacji przekazanych „Naszemu Dziennikowi” z MSZ. O uregulowanie sprawy przejętych majątków zadbały władze PRL. Od 1946 r. do początku lat 70. ubiegłego wieku kolejne polskie rządy podpisały umowy z państwami kapitalistycznymi, których obywatele mieli roszczenia majątkowe pod naszym adresem.
  Takich umów zawarto po wojnie dwanaście z czternastoma państwami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą (wspólną umowę miały Belgia i Luksemburg oraz Szwajcaria i Lichtenstein).
  – Za PRL informacja o tych umowach była utrzymywana w tajemnicy, ponieważ z punktu widzenia władz komunistycznych fakt zapłaty za nacjonalizację był „niepoprawny ideologicznie” – twierdzi nasze źródło w MSZ.
  Na mocy tych umów Polska wypłaciła rządom państw zachodnich odszkodowania przeznaczone na zaspokojenie roszczeń ich obywateli z tytułu majątków przejętych przez komunistyczne władze w Polsce. Odszkodowania dotyczyły wszystkich obywateli, bez względu na narodowość, a więc zaspokajały także tzw. roszczenia żydowskie. Na tym tle roszczenia oparte na narodowości, wysuwane przez Światowy Kongres Żydów, a wyceniane przezeń na 65 mld USD, są pozbawione podstaw.
  W projekcie ustawy o rekompensatach za przejęte mienie, nad którą pracuje Sejm, znajduje się zastrzeżenie, że w reprywatyzacji nie mogą uczestniczyć osoby, które uzyskały prawo do odszkodowania na mocy umów międzynarodowych. Jest to ważne, ponieważ rekompensaty mają być przyznawane bez względu na obywatelstwo. Nie jest natomiast jasne, czy o rekompensaty będą mogli występować obywatele obcy, którzy odmówili przyjęcia dość skromnych odszkodowań wypłacanych na mocy wyżej wspomnianych umów międzynarodowych. Sprawa ta wymaga precyzyjnego sformułowania.
  Dalej:…………
  http://forum.wybudzeni.pl/index.php/topic,226.0.html

 174. Filo said

  144
  Siggi
  Ja sie z panem zupelnie zgadzam, i rozumiem o co panu chodzi.
  I ja tez nie pochodze z rodziny doktorow.
  Mnie chodzi glownie o to, zeby mlodym obywatelom panstwa dac jednakowa szanse do nauki. Co wcale nie znaczy, ze kazdy mlody obywatel wyrosnie na geniusza czy nawet przyzwoitego fachowca.. Chodzi o te szanse.
  Wierze tez w tzw. samorodki jak i kazde inne wrodzone talenty. Wierze tez w moc zainteresewan i motywacji. Sa to indywidualne cechy i moim zdaniem powinny byc popierane przez panstwowy budzet i rozsadny system zarzadzania..
  Ja doskonale pamietam ‚produkcje’ magistrow. Na pewnym etapie jakikolwiek stopien naukowy mial wystarczajaco wazny status spoleczny zeby prowadzic do niejakiej patologii. Co glupsi inzynierowie wywieszali sobie na drzwiach wizytowki z roznymi tytulami przed nazwiskiem. Pamietam takie perelki: Mgr.Inz. i dr Wojtasowie. Mgr bylo po Politechnice a dr. byl od chemii. Zalosne.
  Zdaje sobie sprawe, ze bardzo wazny jest system szkolenia zawodowego- niekoniecznie w sektorze panstwowym. Terminowanie u mistrza dawalo czesto lepsze rezultaty niz akademickie zmagania w prozni.
  Czesto zapotrzebowanie spoleczne narzuca system nauczania. Polska w Bloku Warszawskim miala stanowic zaplecze techniczne. Wiec byl nacisk na nauki techniczne i szkolenie inzynierow i technikow.
  Niektore panstwa zachodnie – zwlaszcza anglosaskie, przerzucily sie na tzw. uslugi szkoleniowe i zamiast produkcji przemyslowej sprzedaja, a raczej narzucaja roznym panstwom swoje nic nie warte kursy. Panstwa swiezo kapitalistyczne zas zachwycily sie kursami w jezyku angielskim, bez wzgledu na jakosc dyplomu ale za to z mozliwoscia kariery.
  Te kursy sa nierozpoznane przez ministerstwo edukacji w kraju szkolenia jak i w kraju gdzie ten kurs wydumano.
  Przykladem sa licencjaty – prywatne kursy, ktorych nie rozpoznaje polskie ministerstwo oswiaty a wiec nie uznaja zadne inne panstwa. Polacy maja wiec trudnosci z emigrowaniem zawodowym bo wydali kupe pieniedzy na kursy, ktore nic nie znacza.

  W kazdym systemie jest tendencja do korupcji. Obecny system w krajach, o ktorych wiem ma calkowite poparcie skorumpowanych rzadow.

  Podam przyklad kursow jezyka angielskiego:
  Rozbudowano caly system nauczania, a poniewaz uchodzcow i emigrantow stale przybywa, rozni spece od programow szkoleniowych wymyslili ‚programy do programow’ za ktore podatnik chetnie placi bo na ogol nie wie o co chodzi i za co placi..
  Wiec wprowadzono kursy podstawowe, zaawansowane, dla roznych grup zawodowych, pielegniarek, lekarzy, inzynierow, blondynek i brunetow, specjalne kursy wymowy dla Azjatow.
  No i trzeba bylo wyciagnac dodatkowe pieniadze na testowanie tych emigrantow,zeby mogli nie tylko przechodzic z kursu na kurs alejeszcze miec szanse nazdanie egzaminu panstwowego, ktory potrzebny jest do rozpoznania kwalifikacji..
  Zmora i zupelnym przekretem sa testy jezykowe np. IELTS. Cos tak jak egzamin z prawa jazdy; trzeba zdawac kilkakrotnie bo za kazdym razem przynosi dochod do kasy. Znajomosc angielskiego jest teraz potrzebna do rozpoznania kwalifikacji, bo nie wystarczy byc inzynierem. Trzeba byc jeszcze Szekspirem.
  No to wprowadzono kursy przygotowujace do tych testow jezykowych. Nie bede opowiadac szczegolow o tym gdzie i za ile mozna taki test zdac, ale podam przyklad z osobistych doswiadczen.
  Poniewaz stale wysluchiwalem skargi na te kretynskie egzaminy od swoich klientow, postanowilem… sam sprobowac sil w swoim angielskim. No i zglosilem sie jako swiezy emigrant.

  Uczciwie i z reka na sercu opowiadam:
  Nie mam wyksztalcenia technicznego.

  1.Tekst jaki dostali wszyscy zdajacy ze mna na sali byl z chemii. Z zawrotnymi zawijasami chemicznego zargonu i roznych chemicznych wzorow i rownan. Bylo cos o petrochemii, o ktorej nie mam zielonego pojecia.
  Tekst byl przeczytany RAZ.
  A potem trzeba bylo bardzo szybko odpowiadac na pytania testowe i odfajkowac prawidlowa odpowiedz. Szczerze mowiac nie wszystkie pytania dotyczyly tekstu.
  2. Drugie pytanie w tym zacnym egzaminie bylo bardzo hipotetyczne: Coby bylo, gdyby…
  I tu zagwozdka bo takie pytania sa na ogole polityczne i trzeba znac ‚tryndy’ i aktualne poprawnosci, zeby nie zrobic gafy, bo nie gramatyka czy pisownia jest oceniana tylko ‚przydatnosc do emigracji’ i poprawnosc polityczna.
  Ja slabo pamietam dokladne pytanie ale bylo o chronie srodowiska i czy wszystkie panstwa powinny podpisac jakie porozumienie w sprawie zmniejszenia jakiejs emisji.
  Wystarczylo napluc tylko na opary benzenu osiadajace na miasta z rur wydechowych i bombardowanie Hindukuszu, zeby egzamin oblac.
  3. Trzecie pytanie bylo w ogole bez sensu: dlaczego zdecydowalem sie emigrowac (tez bardzo polityczne).
  Wiem od klientow ze pytania tzw. dowolne byly tak glupie, ze dech zapieralo: np. ‚Napisz list do przyjaciela..’ albo „Czy tubylcy w naszym kraju sa ciagle jeszcze przesladowani” (znakomite pytanie dla swiezego emigranta)
  Mnie sie jakos udalo zdac ten egzamin.
  Moja meksykanska klientka, pani informatyk, ktora tez zdala taki egzamin, stwierdziala, ze te egzaminy testuja wszystko tylko nie znajomosc angielskiego.

  Rozpisuje sie, jak zwykle, tylko po to, zeby wytlumaczyc na ile przydatnosc edukacji wzrasta/maleje z postepem paralizujacej cywilizacji. No i zupenie nietrudna zagadka do rozwiazania jest pytanie: kto jest autorem tych programow oswiatowych, ktore dzialaja na zasadzie prawa Parkinsona: mutacji biurokracji.

 175. Ad. 151:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Yenikap%C4%B1//
  Main article: Harbour of Eleutherios
  „During the archaeological excavation at the Yenikapı Marmaray construction site, it has been learned that Istanbul’s history dates back further than was previously thought, some 8,500 years.
  8,000-year-old skeletons were discovered and with the continuous excavations further graves have been unearthed. The graves reveal that Istanbul used to be home to the earliest settlements during the Stone Age.[3] The skeletons were found in four prehistoric graves.
  Other than skeletons, the digs have revealed 34 sunken ships dating back to the seventh and 11th centuries. The sunken ships have been conserved at the Istanbul University and the Underwater Research Institute in Bodrum.
  There were also remnants of some walls found during the excavations. They are now considered as the first city walls of Constantinople when it was founded as Byzantion.[3]”

  Szalbierze COFNĘLI tylko datację Archeologiczną, ale nie Historyczną – czyli że Stambuł UTRZYMAŁ 8.500 lat HISTORII, co beze mnie jest Nonsensem. Utrzymano też, że RZECZNY port Yenicapi był przy PIERWSZYCH murach miejskich czyli Trojańskich, które budował Kar z Krakowa 7.700 lat temu – tj. w LVII wieku p.n.e. – kiedy ZAKOPANO Pierwszy port Yenicapi, tj. ten Niebizantyjski, gdyż Bizantyjski był na zewnątrz murów RZYMSKICH Po Przekopaniu kanału Ata Tirka. Ciekawe też w JAKI TO SPOSÓB sto statków Yenicapi mogło Zatonąć PODCZAS BURZY MORSKIEJ choć stały w dobrze osłoniętej Zatoce ??? czyli że FALE PRZEWALAŁY SIĘ PRZEZ LĄD z powodu Kilkunastu Niagar.
  Poza tym statki Rzymskie i Bizantyjskie były WSPANIAŁE i było w nich dużo ŻELAZA, gdy w Yenicapi I są TYLKO CZOPOWE a tylko jeden ze zbadanych ma gwoździe z BRĄZU. Wiemy zaś, że Rzymianie i Bizantyjczycy statków Czopowych NIE BUDOWALI, gdyż była to bardzo droga technika MEBLOWA a 10 razy tańsze były nity żelazne.
  W czasach greckich i rzymskich o sile na Morzu decydowały Stocznie Rodanu, które produkowały okręty w PAKIETACH z drewna alpejskiego i żelaza reńskiego, a Bizancjum było uzależnione od drewna słowiańskiego i żelaza armeńskiego, jak Arabowie od drewna z Atlasu i żelaza damasceńskiego. To zaś, że w Yenicapi nie znaleziono ANI JEDNEGO GWOŹDZIA ZELAZNEGO świadczy, że archeolodzy tureccy są na żołdzie Niemców, którzy POBILI FRANCUZÓW.
  Karmienie świata fekaliami pruskimi i hitlerowskimi polega na tym, że etatowymi Obrońcami Polaków są Francuzi, którzy w przypadkach kontrowersji zdają się na Niemców jako Kompetentnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ci zaś SRAJĄ i dają to Francuzom, którzy to Jedzą i częstują innych, jak w Yenicapi. – Można powiedzieć SAMACZNEGO, tylko że Anglicy wystawili Przeciw Polakom Słynnego Euzebia, przed którym ja broniłem się Grzegorzem Lato.

 176. Ad. 154: Bardzo NICK-owi dziękuję za szczere postawienie sprawy przez odłożenie STRATEGII WYBORCZEJ dla Rady Politycznej. Mam nadzieję, że Gajowy zapamięta to.

 177. Siggi said

  Bułgarski szlak(g) kiedyś trafi.

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_14/Przez-Bulgarie-przewoza-technike-wojskowa-na-Ukraine-2835/

 178. http://naszeblogi.pl/52129-hinduski-kolowrotek-pokonal-anglie

  Żyd to ma KIEPAŁE. Potrafi trykać w Ścianę Płaczu Pretorium Rzymskiego a polski gamoń nie potrafi zagrać kapitałem historycznym Polskiego Cromwella więc kuda mu tam do finansów.

 179. awkzim said

  Ad 172
  Oj rozumieją, rozumieją. O ile mnie pamięć nie myli były próby podejmowane poprzez sądy w USA. Mieliśmy jakiegoś dobrego urzędnika i po kilku przegranych tego już nie ma. Zatem podejmowane są próby poprzez tzw. polskich polityków. A naciski będą zawsze, lepiej jest płacić z cudzego budżetu niż z własnego. Przypominam, iż budżety państw europejskich są z deficytem i nie ma z czego płacić. A obywatele podczas wyborów wystawiliby słony rachunek, jak na przykład Unii Aferalnej.

 180. Boydar said

  Panie JO, Pan jesteś normalnie Ciul Peruwiański. Już mi ręce do Pana opadają. Ale dam radę !!! Jeszcze Pana kiedyś zresocjalizuję 🙂 W porównaniu do mojego najstarszego Dziecka (ono to ma dopiero zakuty łeb) to i tak z Panem jeszcze idzie rozmawiać.

 181. Eliza said

  @132 Awkzim said

  Pieniądz polityczny – przeczy dotychczasowemu pojęciu pieniądza i kapitału. Wymagane jest więc wyzerowanie, kiedy to nastąpi?
  Jest tyle przekłamań niosących zło, logika wskazuje, że to nastąpić musi.
  Wyzerowanie jest konieczne i przewiduje to chyba ” wybrana rasa”, bo o restytucje i rekompensaty mienia z okradzionego już majątku Polaka, udziera się coraz głośniej. Może trzeba im przesłać w kopercie, jedno zdanie niejakiego p. Sienkiewicza.

 182. letnik said

  #168 : „Mianowicie, ci letni to przewaznie pozyteczni idioci i jak sie im zabierze zarcie albo przystawi samopala do ryja to pojda rznac – a ja nie chce zeby moj sasiad ktoregos dnia wyrzna mi rodzine. Jezeli jest „nijaki”, to na 100% ma potencjal zeby to zrobic. ”

  Zdziwił byś się ilu tych 100%-owych gorących chętnie by poderznęło twoje gardło, i to bez większego powodu (sic!!)
  Radził bym ci nie osądzać tak surowo ludzi.
  Biblia mówi: Bądź umiarkowany w tym co czynisz, a będziesz żył długo w zdrowiu

 183. Janusz Zakręcki, ŚMIGŁOWIEC DOSKONALONY LATAMI – Warto wyjaśnić, co takiego zaszło, że poważnie zastanawialiśmy się, czy nie brac udziału w polskim przetargu – mówi prezes PLZ Mielec/Sikorsky Aircraft – rozmawiają Zbigniew Lentowicz i Marcin Piasecki; Rzeczpospolita, 15 I 2015, s. B16

  Mina i poza Prezesa PZL Mielec-Sikorsky MÓWI WSZYSTKO. 10 lat temu Sikorsky wypędził mnie z MIELCA, bo chciał się przypodobać spermie jerozolimskiej od fakira indyjskiego, i podjął tam produkcję Black Hawk APACHE jako SPRAWDZONEGO. Potem była Wojna Jugosłowiańska, w której APACZE w Albanii zostały zniszczone WSZYSTKIE przez KITANY a Kitan to przeniesiony z Dniepropietrowska do Chin mój Aerobus-SADDAM, wobec tego w TE PĘDY ze Świdnika wypędził mnie Tusk.
  Po Rzezi Apaczy w Albanii Chińczycy anektowali Morze Południowochińskie a Kubańczycy Karaibskie – co jest NIEODWRACALNE z powodu wejścia Chińczyków do Hondurasu. Fidel wysłał też rosyjskie bombowce nuklearne nad Zatokę Meksykańską, ale Barack Obama przekupił go CAŁOWANIEM.

 184. Darien said

  gdy zdesperowani ludzie wyszli na ulice protestować w obronie swoich miejsc pracy, można było postąpić tak:

  – rosyjski

  -angielski

 185. revers said

  Jeszcze tylko lasy zostaly do rozszabrowania po nocnych zjazdach rozbojnikow PL w Knesejmie

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/1471-nocny-zamach-na-polskie-gornictwo-rzadowa-ustawa-przewidujaca-likwidacje-kopaln-przeglosowana

 186. Cracovia Pany! said

  Polska dostała ze szpica nato:

  https://marucha.wordpress.com/2015/01/13/wolne-tematy-3-2015/#comments

  Który to już raz będziemy mięskiem armatnim naszych umiłowanych aliantów?

 187. Cracovia Pany! said

  właściwy link:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/powstaje-szpica-nato-jorge-benitez-musimy-powstrzymac-rosje-przed-kolejnymi-aktami/8pktc

 188. Zerohero said

  @123, Dziwne

  Chodzi o Kefirka, który nas wyzywał, straszył służbami specjalnymi i wmawiał, że zamachów na Charlie Hebdo dokonał Putin? Pan twierdzi, że on jest wegetarianinem. Być może to jest trop, być może Kefirek źle skomponował dietę i niedobory witaminy B12 wywołały u niego chorobę neurodegeneracyjną. Nie żartuję:

  http://blog.siegnijpozdrowie.org/2013/09/witamina-b12-fakty-i-mity.html

 189. revers said

 190. Bodzio said

  Polska jako rekompensata dla Żydów
  http://www.bibula.com/?p=79124

 191. Sowa said

  dwie wielkie partie, wymiennie sprawujace wladze …to jedno z priorytetowych zadan masonerii w krajach naszej czesci Europy

  Kto naprawde nami kreci! WAZNIEJSZE EKSPOZYTURY RZADU SWIATOWEGO W POLSCE (1)
  GRUPA WINDSOR
  Grupa Windsor jest organizacja miedzynarodowa. Obejmuje swym zasiegiem glownie kraje Europy srodkowowschodniej: Polske, Wegry, Czechy, Slowacje, Rosje, gdzie jest szczegolnie aktywna i inne kraje. post-komunistyczne naszej czeeci starego kontynentu. Rodowod organizacji jest w zasadzie brytyjski, lecz jej powiazania siegaja rowniez za ocean do Stanow Zjednoczonych, gdzie bijaljej zrodla finansowe.

  https://ligon.wordpress.com/tag/masoneria-windsor/

 192. Boydar said

  „… Ja po prostu realnie oceniam możliwości polskiego i żydowskiego lobbingu w Waszyngtonie. I wyobrażam sobie, że Żydzi bez większego trudu mogą przedstawiać się jako jedyni wiarygodni gwaranci utrzymania amerykańskiej obecności na kontynencie europejskim. Co zapewne nie przeszkadza im jednocześnie udzielać analogicznych gwarancji „ubezpieczeń wzajemnych” wobec Niemiec i Rosji. Komu się to wydaje księżycowe, ten najwyraźniej ma krótką pamięć historii, w której interesy diaspory i państwa żydowskiego nierozłącznie splatały się z interesami Anglosasów. I warto, by te lekcje przerobili ci, którym zdaje się, że polski lobbing może skutecznie rywalizować z żydowskim w Waszyngtonie, czy Londynie …”

  no, no, Pan Braun się znacząco dokształcił, znacząco … – @ wrzutka Pana Bodzia (190)

 193. Boydar said

  Czy można bardziej po przyjacielsku i oględnie dać komuś do zrozumienia ?

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_14/Majaki-pani-posel-Gosiewskiej-i-reka-Moskwy-3514/

 194. zeev said

  cameru(o)n uczy nas jak żyć:))))
  http://cont.ws/post/72024/

 195. Cracovia Pany! said

  ~Taka jest prawda o Ukrainie : NIC SIĘ NIE DZIEJE PRZYPADKOWO. U K R A I N A Z BADEROWSKIM RZĄDEM MORDUJE MIESZKAŃCÓW UKRAINY.
  Nic się nie dzieje przypadkowo, a wszystko jest dokładnie sterowane. Wybory prezydentów Ukrainy: Leonida Krawczuka i Leonida Kuczmy przebiegały spokojnie i nikt nie żądał ich ustąpienia przed upływem kadencji. Dlaczego?. Bo OUN i UPA były rozbite i nie było komu mieszać. Ale w tych spokojnych latach, powróciło tysiące nacjonalistów OUN z zagranicy. Jak w 2004 r. wybory wygrał Wiktor Janukowycz, to właśnie Kwaśniewski, pierwszy nie uznał tych wyborów (otrzymał od zięcia Kuczmy milion dolarów), a za nim Unia nie uznała tych wyborów. By nie doszło do takiej sytuacji jak dziś, Wiktor Janukowycz ustąpił, a w powtórzonych wyborach wygrał oczywiście Wiktor Juszczenko. Jak to się odbyło? Ano, postawiono na tym samym Majdanie 200 namiotów, darmowe jedzenie, zablokowano prace urzędów i premiera, płacono za dobę każdemu łebkowi z Majdanu po 200 hrywien za udział, a USA i diaspora dały na to 400 milionów dolarów. Jeździli tam z niepokojem, by wybory wygrał Juszcenko , Lech i Jarosław Kaczyńscy, Bronisław Geremek, Donald Tusk, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, który – prezydenckim samolotem – zawiózł na Ukrainę 30 tysięcy Gazety Wyborczej, z artykułem Michnika, o poparciu dla Wiktora Juszczenki. Z Polski pojechało w tym czasie na Ukrainę 10 tysięcy rzekomych wolontariuszy, a faktycznie Ukraińcy mieszkający w Polsce, by agitować na rzecz Juszczenki. Wszystkie te starania doprowadziły do tego, że Juszczenko wybory wygrał. Miała to być , pod jego kierownictwem, DEMOKRATYCZNA – „pomarańczowa” Ukraina. Nie trzeba było długo czekać, a Juszczenko bardzo szybko odrodził na Zachodniej Ukrainie (głownie : Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Równe i Łuck na Wołyniu), na nowo struktury OUN i UPA. Dał banderowcom przywileje równe kombatantom II wojny światowej, zalegalizował ich struktury i organizował pochody manifestacyjne przez OUN – UPA w Kijowie, Lwowie i innych miastach. Płonące pochodnie, w organizowanych wieczorami pochodach, sztandary UPA i dywizji SS „Galizien”, banderowskie mundury i odznaczenia, miały świadczyć o bohaterstwie UPA i jej sile. W takich województwach jak: Lwów, Tarnopol, Stanisławów (Iwano-Frank), Łuck i w Równo i Chmielnicki, wszystkie funkcje we władzach wojewódzkich, powiatowych i miejskich obsadził nacjonalistami z OUN – UPA, rodzinami policji ukraińskiej z okresu okupacji i bojownikami dywizji SS „Galizien”. Co gorsze, Romanowi Szuchewyczwi (Ukaz Nr 965/2007 z dnia 12.10.2007 r.) i Stepanowi Banderze (Ukaz Nr 46/2010 z dnia 20.01.2010 r.) nadał tytuły bohaterów narodowych Ukrainy. To samo uczynił w stosunku do wnuka Bandery – Stefana Bandery i syna Romana Szuchewycza – Jurija. Postawiono, wciągu zaledwie czterech lat, setki pomników ku chwale UPA, nazwano ich imieniem ulice, place, szkoły. W kinach pokazywano film „Żelazna sotnia”, dowodcy sotni UPA „Hromenki” o jej bohaterstwie w Bieszczadach, szkalujący Wojsko Polskie, walczące z UPA. We wszystkich szkołach uczono o tylko o „bohaterstwie” UPA i doznanych krzywdach przesiedlonych, pomijając całkowicie ludobójstwo UPA na Wołyniu i całych Kresach wschodnich. W kolejnych wyborach, które odbyły się w 2011 r. Wiktor Juszczenko, za swą banderowską politykę, dostał od wyborców tylko 4% głosów. Na prezydenta Ukrainy wybrano ponownie Wiktora Janukowycza, w sposób demokratyczny – uznany przez wszystkich, tylko nie przez OUN i UPA. Oni dalej mobilizowali się, byli finansowani przez CIA i Unię Europejską. Wiedząc, ze wyborów w 2015 roku nie wygrają, postanowili (w cichej zmowie z USA i Unią) zrobić pucz, czyli rebelię zbrojna na Majdanie. Wszystko więc , co dzieje się obecnie na Ukrainie, to jest właśnie wynik ich działań, za które zrzucają winę na Rosję. Jak faszyści z OUN i UPA defilowali jawnie w Kijowie i głosili hasła faszystowskie, to Unia i USA były ślepe i nie widzieli nic.
  Nic więc nie było przypadkowe, co dzieje się na Majdanie w Kijowie, a świadome i starannie zaplanowane działania. Nasi politycy, na polecenie Unii, bronili Juliji Tymoszenko niczym świętej niewolnicy i cały czas popierali banderowskie działania na Ukrainie i w Polsce. Do tych działań próbowano nawet wykorzystać Sejm III RP. Przykładem w tej sprawie jest poseł PO Myron Sycz – syn banderowca Aleksandra Sycza. Przy poparciu innych wpływowych Ukraińców w Polsce, chciał on przeforsować uchwałę Sejmu, potępiająca Wojsko Polskie, za operację wojskową „Wisła” przeciw UPA.
  Teraz leje się krew na Majdanie w Kijowie i obarcza się tym milicjantów prezydenta W. Janukowycza, ale kamienie, butelki z benzyną, kije bejsbolowe i siekiery, to nie miała w rękach milicja, tylko „pokojowi” manifestanci z „prawego skrzydła”, a de facto, wyszkolone bojówki UPA pod wodzą Dmytra Jarosza. Taka jest prawda i nie ulegajmy fałszywej propagandzie, że to naród ukraiński za tym stoi. Ukraina liczy około 45 milionów mieszkańców, a na Majdanie to są faszyści z OUN i opłacone przez nich bojówki, oraz zastraszona ludność terrorem przez bojówki Ołeha Tiahnyboka – przywódcę faszystowskiej partii „Swoboda”.
  Zaczęło się to wszystko zło, niestety, od uchwalenia przez polski Senat 03.08.1990 r. uchwały o potępieniu operacji wojskowej „Wisła”, która rozgromiła UPA. W ślad za tym, 18 kwietnia 2002 r. A. Kwaśniewski – jako prezydent RP – nazwał operację „Wisła” haniebną. Kolejno w 2004 r. – po wyborach na Ukrainie na prezydenta Wiktora Janukowycza – pierwszy w Europie, nie uznał wyboru Wiktora Janukowycza, a syna banderowca – Wiktora Juszczenkę opiekunkę banderowców – Julije Tymoszenko.
  Wybór na prezydenta Wiktora Juszczenkę nie był więc przypadkowy. Jako zwykły księgowy z Tarnopola, nie był znany wyborcom z działalności politycznej i nikt mu nie mógł zarzucić związków z OUN czy UPA. Popierający go polityczni prowodyrzy OUIN, wiedzieli natomiast dokładnie kogo chcą mieć swoim prezydentem. Wiedzieli , że Juszczenko porzucił poprzednią swoją żonę, a ożenił się z podstawioną mu przez działaczy OUN – Kateryną Czumaczenko – aktywistką OUN w USA w organizacji „Płast”. Jako aktywistka OUN, została starannie przeszkolona przez CIA, a następnie zatrudniona w Departamencie Stanu. Dla CIA stanowiła więc doskonałą „agentkę wpływu”- po wyborze W. Juszczenki na prezydenta. Przyznanie więc tytułów bohatera Ukrainy dla zbrodniarzy Romana Szuchewycza i Stepana Bandery, jest większą zasługą jego żony Kateryny – agentki CIA – niż W. Juszczenki.
  Antyrosyjska choroba, Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zaowocowała w Polsce tym, że w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego prym wodziła Ukrainka – uchodząca za Polkę – Bogumiła Berdychowska. Jej koleżanka, również Ukrainka, prof. Aleksandra Hnatiuk, była I-szym doradcą Ambasadora III RP w Kijowie i organizowała konkursy dla uczniów gimnazjum o polityce Gedroycia. W PiS wiceprezesem został Marek Kuchciński – Ukrainiec z Przemyśla, uchodzący za Polaka, który w 2004 r. osobiście woził na Ukrainę bele płótna pomarańczowego z Polski, bo zabrakło go na Ukrainie. PiS obsadził wiele stanowisk w IPN Ukraińcami – zwolennikami bandery – by broń Boże nie prowadzono spraw przeciwko UPA.
  Nic dziwnego, że od 1990 r. olbrzymia kadra pionu śledczego IPN w Polsce( ponad 100 prokuratorów), nie osądziła dotychczas ANI JEDNEGO zbrodniarza z UPA za dokonane zbrodnie. Nie tylko, że nie osądziła, to wszystkich bandytów z OUN – UPA, skazanych przez Wojskowe Sądy za popełnione zbrodnie, IPN – bez wyroków sadowych -zrehabilitował i zaliczył ich w poczet osób „Represjonowanych przez PRL ze względów politycznych”. Uznał więc de facto ich działalność na terenie Polski od 1944 r. do 1948 r. za legalną.
  W kancelarii prezydenta B. Komorowskiego podobnie. Znaleźli się na czołowych miejscach zwolennicy Bandery: Henryk Wujec -jako doradca prezydenta. Przyjacielem prezydenta jest Ukrainiec, udający Polaka – Władysław Berdychowski – brat Bogumiły. Jest on założycielem w Krynicy „prywatnego” Forum Ekonomicznego na Europę Wschodnią, siedliska pro banderowskich polityków, ekonomistów i historyków. Pod tym szyldem V Kolumn OUN w Polsce, ma możliwość działania nie tylko w Polsce, ale w skali europejskiej. Trzeba być naiwnym by wierzyć, że zrobił to z „prywatnych” funduszy, a pochodzą one z CIA i OUN.
  Przykładem wywrotowej działalności OUN w Polsce – pod patronatem prezydenta RP – jest działalność posła Myrona Sycza w parlamencie, odmowa Kresowianom realizacji ich postulatów, związanych z obchodami 70 rocznicy upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Brak potępienia przez Sejm RP OUN – UPA, SS „Galizien”, jako organizacji zbrodniczych i zakwalifikowania zbrodni na Wołyniu jako ludobójstwa. Uwieńczeniem tych haniebnych działań w popieraniu barderyzmu, był aktywny udział w poparciu bandytów z UPA na Majdanie: Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i innych polityków.
  I niech nikogo – co dzieje się w sprawie Ukrainy ze strony polskich polityków – nie dziwi , bo to jest agentura amerykańska. Oni muszą robić to, co im CIA nakazuje. Białoruś na razie porzucili, bo tam się nie udało, a jak opanują Ukrainę, to do Białorusi szybko powrócą i znajdą znów jakąś Engelikę BORYS, jako bohaterkę i opozycjonistkę. To jest polityczna wojna przeciw Rosji i nasze straty czy Ukrainy- finansowe czy ludzkie – nie wchodzą w rachubę , tak jak było w Iraku czy w Afganistanie.
  Politycy polscy nie chcą zrozumieć dwóch podstawowych spraw. Pierwsza – to jest ta, że Ukraina , jako suwerenne państwo, nie może istnieć w takim stanie, w jakim jest. Gdyby teraz odłączyła się od Rosji, z bohaterami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewyczem, to będzie prowadzić nieustanne wojny przeciwko wszystkim sąsiadom, by utworzyć „Soborną Ukrainę”. Jej granice zostały przez OUN wyraźnie nakreślone i pretensje terytorialne obejmują wszystkich jej sąsiadów. Faszystowska partia „Swoboda”, już teraz domagała się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy, a apetyty banderowskie na tym się nie kończą. Nasze miasta od Włodawy, Chełma, Hrubieszowa, po przez Lubaczów, Jarosław, Przemyśl, Sanok i Ustrzyki, aż do Nowego Sącza , czyli tzw. „Zakierzoński” kraj, zostały włączone w granice tej „Sobornej” Ukrainy. Tereny sąsiadów też.
  Sprawa druga. Jeżeli Ukraina rozpadnie się i Zachodnia Ukraina odłączy się od reszty Ukrainy, to tym bardziej, będzie to siedlisko zgrai „wściekłych psów”, które na długie lata, Polsce i Europie przyniosą destabilizację pokojowego życia.
  Po to, by Ukraina stała się prawdziwie demokratycznym i pokojowym państwem wobec sąsiadów, najpierw trzeba wypalić z korzeniami wszelkie ideologie OUN, rozebrać pomniki postawione bandytom i zdelegalizować na zawsze wszystkie przybudówki faszystowskie typu „Swoboda”.
  Takiej dezynfekcji ounowskiej swołoczy Unia Europejska nie przeprowadzi.
  Może to jest na dzisiaj nie modne, ale tylko Rosja jest w stanie tego dokonać, pod warunkiem, że pomoże jej Polska i nie będzie wtrącać się w te sprawy Unia Europejska. Pomoc Polski dla Rosji polegałaby na tym, by Sejm RP uznał OUN – UPA i SS „Galizjen” oraz policję ukraińską z okresu okupacji, za organizacje zbrodnicze, potępił dokonane na Polakach ludobójstwo i zakazał działalności OUN – UPA w Polsce. Przy obecnych włodarzach Polską, jest to niemożliwe i Polska sama, swoimi rękami, szykuje Polakom następną rzeź wołyńską.
  Przykre to, co piszę, ale taka jest realnie sytuacja.
  Polska już przed Majdanem przygotowała się na taki scenariusz. Były u nas wiece ukraińskiej młodzieży z poparciem banderowców. Sejm odmówił uznania ludobójstwa UPA za ludobójstwo, rząd nie poparł obchodów Kresowianom upamiętnienia ofiar UPA w 70 rocznicę ludobójstwa 11 lipca 2013 r. W Polsce już przyjęto na leczenie bandytów z Majdanu. W Hruszowicach w powiecie przemyskim stoi nielegalny pomnik gigant ku chwale wszystkich kureni i sotni, które walczyły w Polsce, by oderwać od niej terytorium zwane „Zakierzońskim ” krajem Ukrainy i nikt go nie usuwa.. To nie są przypadki a jawne popieranie ze strony Polskiego Rządu V Kolumny OUN w Polsce i faszystów UPA na Ukrainie. Którzy w Krakowie i w Warszawie organizują, co jakiś czas, protesty pod ambasadą Rosyjską. Wysunęliśmy się w związku z tym na pierwsze miejsce wrogów Rosji w Europie, najlepszych przyjaciół USA i ich banderowców. Taką mamy sytuację na koniec 2014 r.
  Tymczasowo posiadający obywatelstwo polskie, pan Radosław Sikorski ,nie martwił się tym, jakie zapalne ognisko rozłożył koło Polski w postaci enklawy OUN przy granicy z Polską, bo ma żonę amerykankę Elizabeth Applebaum i w każdej chwili spokojnie wyjedzie do USA lub Izraela.

  Z onetu.

 196. NyndrO said

  Ad 192.* https://www.youtube.com/watch?v=1ubjosckrZc

 197. Boydar said

  to (194 )stąd –

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/powstaje-szpica-nato-jorge-benitez-musimy-powstrzy,0,1459076,153096311,czytaj.html

  ~Taka jest prawda o Ukrainie : NIC SIĘ NIE DZIEJE PRZYPADKOWO.

 198. rafal z said

  http://m.youtube.com/watch?v=dcpVrtv2t-M

  Co o ty myślicielie

 199. Eliza said

  Droga do wojsk specjalnych otwarta dla cywilów?
  http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/12927?t=Droga-do-wojsk-specjalnych-otwarta-dla-cywilow
  z dnia 23.06.2014 r.

  cyt:
  „O przyjęcie do wojsk specjalnych mogą się dziś ubiegać jedynie żołnierze i funkcjonariusze. Już niebawem ma się to zmienić. Pomysł reformy naboru do tych elitarnych jednostek powstał w JWK. W Lublińcu zostanie też zbudowany ośrodek, który będzie m.in. selekcjonował i szkolił kandydatów na komandosów.

  Kilka miesięcy temu sprawę uelastycznienia tych zasad poruszyli m.in. kontrolerzy z Najwyższej Izby Kontroli. W ich raporcie znalazł się postulat do ministra obrony narodowej, aby „rozważył poszerzenie ścieżki naboru do wojsk specjalnych o nabór zewnętrzny”. – Kontrolerzy poddali dokładnej analizie nasz model naboru, odnosząc go nawet do prognoz demograficznych. Wnioski są jednoznaczne, rozszerzenie naboru o nabór kandydatów z cywila jest potrzebne, a nawet konieczne – mówi płk Wiesław Kukuła, dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów.”

  a dziś 16.01.2015 r.
  w Rzeczpospolitej: „ cywil może zostać komandosem”
  cyt; „Ośrodek szkoleniowy wojsk specjalnych przeprowadzi nabór ochotników, którzy jeszcze nie służyli w mundurze, zapowiada „Rzeczpospolita”.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-cywil-moze-zostac-komandosem/ppjbm

  Moja prośba do młodych mężczyzn: dobrze się zastanówcie po co jesteście potrzebni, nim się zgłosicie!

 200. gość said

  Gigantyczne marnotrawstwo pieniędzy przez rząd Platformy i szefa NBP! Na konta MFW przelali równowartość ponad miliarda złotych!!

  Polska po raz kolejny przedłużyła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym zupełnie nam nie potrzebną umowę o dostęp do tzw. elastycznej linii kredytowej, która daje do dyspozycji Ministerstwa Finansów oraz NBP 15,5 mld jednostek rozliczeniowych MFW (ma to być równowartość ok. 23 mld USD). Problem w tym, że od początku trwania tej umowy (tj. od 2009 roku) Polska ani razu z niej nie skorzystała. Mimo to na konta MFW ekipa Tuska, Belki, Rostowskiego i reszty rządzącej nami ferajny przelała równowartość ponad miliarda złotych na poczet kosztów możliwości skorzystania z linii kredytowej. By żyło się lepiej! Pytanie tylko – komu??!

  Czytaj dalej:

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02000-Gigantyczne-marnotrawstwo-pieniedzy-przez-rzad-i-NBP.htm

 201. Boydar said

  A co się Gość tak bulwersuje ! Od kiedy to łapówka nazywana jest przez zainteresowanych łapówką ! To tylko w książkach tak piszą. Jedni kładą koperty na parapecie a inni w MFW „na poczet kosztów”.

 202. osoba prywatna said

  Niemcy chcą wykosić polską konkurencję. Wprowadzają ustawę uderzającą w polskie firmy świadczące usługi na ich terytorium
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01983-Niemcy-chca-wykosic-polska-konkurencje.htm
  W 2015 roku znowu przybędzie urzędników. Wydamy na nich o 500 mln zł więcej. By żyło się lepiej!
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01966-Na-urzednikow-wydamy-o-500-mln-zl-wiecej.htm

 203. Siggi said

  Ciekawe……………………….
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosja-i-Ukraina-Jak-pokonac-kryzys-w-relacjach-dwustronnych,wid,17183215,wiadomosc.html

 204. osoba prywatna said

  Co dalej z resztówką Polski? Henryk Pająk
  Po huraganie nagonki na zgodę Polaków o wejście Unii Europejskiej do Resztówki Polski przez następne dziesięć lat (2004-2014) trwał proceder niszczenia resztek naszej suwerenności narodowej, politycznej, gospodarczej. Siedem lat nierządów dywersyjnej agentury niemie­ckiej pod nazwą PO i wodzą D. Tuska doprowadziło do realnej erozji i tak już fikcyjnego państwa polskiego w molochu unijno-chazarskim pod batutą Żydówki Angeli Merkel.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/co-dalej-z-resztowka-polski-henryk-pajak-2015-01

 205. Siggi said

  Zapis rabowania Polski

  foto: Adrian Purser/Wikimedia Commons
  „Wyeliminowanie narodowej produkcji w Polsce, głównie przemysłu ciężkiego, maszynowego, górniczego, kolejowego czy okrętowego, zepchnęło Polskę do grona niedorozwiniętych technologicznie krajów obrzeża starych krajów unijnych.

  Pozbawiona zdolności eksportowych Polska stała się łakomym kąskiem rynkowym wspólnotowej konkurencji, która otwierając Polsce drogę do Unii, narzuciła jej dalsze ograniczanie zdolności wytwórczych i zwiększanie uzależniającego ją importu techniczno-technologicznego, permanentnie zadłużającego ją za granicą, które obecnie wynosi 16,4 mld dolarów amerykańskich. Taka sytuacja i to w sercu kontynentu europejskiego pozwoliła natomiast obcym firmom, głównie europejskim i północnoamerykańskim na natychmiastową ekspansję lokalizacyjną. Rozpoczął się wyścig po zdobycie uzbrojonej infrastruktury przemysłowej na własność i to w głównych ośrodkach przemysłowych i wielkomiejskich na obszarze całej Polski. W ten sposób nowe 87 obce firmy utrwaliły swoją długoterminową ekspansję i rażąco wysoką dewizowo zależność eksploatacyjną Polski, ograniczając nasz strukturalny rozwój w oderwaniu od położenia, zasobności surowcowej i kapitału ludzkiego kwalifikowanej kadry robotniczej i inżynieryjnej, która poszła w zupełną rozsypkę lub na wcześniejsze emerytury” – pisze dr Ryszard Ślązak w artykulept. ”Powikłana prywatyzacja” zamieszczonym w nr 1(10)/2009 dwumiesięcznika „Realia

  Dalej:……………….
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/15871-zapis-rabowania-polsk

 206. Zerohero said

  Judeochrześcijanin to rodzaj udomowionego chrześcijanina trzymanego przez żyda jako zwierzę pociągowe, pies obronny oraz sympatyczny futrzak wyśpiewujący miłe uchu trele. Okazuje się, że Gość (Żydownik) Niedzielny tworzy z czytelnika rasowego judeochrześcijanina .

  Jan Bodakowski „O czcicielach Żydów w polskim kościele”

  http://prawica.net/40363

  cytaty:

  W przedostatnim numerze tygodnika Gość Niedzielny ukazał się artykuł Marcina Jakimowicza „Źrenica jego oka”, w którym autor z sympatią opisał aktywność czcicieli Żydów i państwa Izrael w polskim kościele katolickim.

  Członkowie wspólnoty twierdzą też, że „jeżeli chcesz zapewnić sobie błogosławieństwo, powinieneś błogosławić Izrael”. Dla wspólnoty Izrael postał narodem wybranym, ma inne ciągle aktualne powołanie niż maja je inne narody, jest korzeniem z którego wyrasta chrześcijaństwo, ważniejszą od chrześcijaństwa gałęzią monoteizmu.

  Zdaniem tej wspólnoty Izrael pozostał narodem wybranym, depozytariuszem łask bożych. Według tej wspólnoty „Jezus przyszedł by wypełnić obietnice, które zostały dane Izraelowi”, chrześcijanie zostali jedynie wszczepieni w obietnice dane Żydom.

 207. towarzysz0 said

  Ad 160-167
  To wszystko, co Pan Jo mowil byloby dobre ( pomijajac forme, ktora p.Marucha skrytykowal). A nawet bardzo dobre, gdyby to bylo w realu!
  Jak dlugo chcecie walczyc z klawiatura?
  Jak pan Jo chce zakladac Swiete Koscioly, Strzelnice i Szkoly? Wirtualnie? Jak dlugo mozna sie ukrywac? Oni, jesli kogos tu powaznie potraktuja, od dawna wiedza, kto tu kim jest.
  Wiec, gdy pytalem, kto przyjedzie do Poznania na protest – cisza. No, protest sie nie odbyl.
  Gdy zachecalem do uczestnictwa w Pielgrzymce prowadzonej ostatni byc moze raz przez X. Stehlina – znowuz nikt. Moze tam ktos i z gajowiczow i byl, ale ja go nie rozpoznalem.

  Nie trakuje ekranu szklanego powaznie, tylko prawdziwe kontakty. A tego nam brakuje. Internet tylko jako „konieczne zlo”, ulatwiajace pewne sprawy.

 208. NICK said

  Ooo! P. Juliuszu! Śmigłowce polskie to nie w Mielcu! Patenty są ŚWIDNICKIE.
  Podobnie jednopłaty, szybowce i „melexy”. O motocyklach nie wspomnę – te patenty były. WSK-i – ? Poniżej średniej. Prototypy? Powyżej!

 209. Siggi said

  Polityka

  Jak zapłacić za Holocaust?

  60 lat temu, 27 września 1951 roku, ówczesny kanclerz Niemiec Konrad Adenauer wystąpił w Bundestagu z orędziem w sprawie podjęcia rozmów z rządem Izraela nt. odszkodowań za zbrodnię ludobójstwa na Żydach.


  Podpisanie umowy w Luksemburgu w 1952 r.
  „W imieniu narodu niemieckiego popełniono niewyobrażalne zbrodnie, które zobowiązują nas do moralnej i materialnej rekompensaty” – oświadczył 27 września 1951 roku w Bundestagu ówczesny kanclerz RFN Konrad Adenauer. W ten sposób zapoczątkował trudny proces przyznania odszkodowań dla Izraela i Żydów, który zakończył się podpisaniem 10 września 1952 roku w Luksemburgu układu pomiędzy RFN i Izraelem o rekompensatach z tytułu prześladowania i zagłady europejskich Żydów przez III Rzeszę. Dalej :……………….

  http://www.dw.de/jak-zap%C5%82aci%C4%87-za-holocaust/a-15421982

 210. Boydar said

  Tylko samowar i walonki; który to już raz ?

  http://www.biztok.pl/biznes/usa-bedzie-kupowac-silniki-do-rakiet-od-rosji_a19837

 211. NICK said

  Tak, P. Towarzyszu0.
  Primo-każdy się boi.
  Sekundo-obawa jest słuszna z powodu kilku zacnych troll-glodytów, od dawna zamieszkałych na Gajówce.

 212. NICK said

  Ad.161. P. Boydar. WSZYSCY, nad swymi ‚paszczami’, winni się zastanowić.

 213. z sieci said

  „Pismem z dnia 9 września 2014 r. skierowanym do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta złożyłem:
  Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi oświadczenia, że przebywając przed laty w Stanach Zjednoczonych Ameryki nie uczestniczył Pan w szkoleniu organizowanym przez służby Izraela …”

  http://3obieg.pl/walki-zbigniewa-kekusia-ciag-dalszy

 214. Boydar said

  Polecam sensowny artykuł o skutkach sankcji przeciw Rosji – http://obserwatorpolityczny.pl/?p=29188

 215. rydzol said

  Pasożytnicze żydowskie barachło…pewnie 99,9 % ludzi klepiących przez nich biedę..życzy im wszystkiego najgorszego…

  https://www.facebook.com/fr.euronews

  https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10424997_318849778313058_9083059450582529384_n.jpg?oh=1ef4a4bda9a42eb943062f33efe266dd&oe=552853E5

 216. Boydar said

  I jeszcze to –

  oba (213 i 214) znalazłem na http://interesariusz.neon24.pl/post/117810,wojna-domowa-na-ukrainie-16-01-2015r-quo-vadis

 217. Boydar said

  Że niby ja też ? Co też Pan NICK opowiada; ja jestem milusi !!!

 218. Siekiera_Motyka said

  Herr Tusk i jego kartoflany Angielski

 219. rydzol said

  #217: Tiger Klucha — „brawo za odwagę naplucia świni w rudy pysk”…!

  Podobne filmy

  http://www.tvn24.pl/farage-o-tusku-prywatnie-nic-do-niego-nie-mam,505963,s.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ostre-starcie-w-PE-Brytyjski-europosel-ostro-o-Tusku-najnowszy-polski-imigrant,wid,17175460,wiadomosc.html

 220. Boydar said

  Nie tak dawno (https://marucha.wordpress.com/2015/01/16/to-nie-polskie-wladze-zapraszaly-na-rocznice-wyzwolenia-auschwitz/#comment-444644) napisałem prawie dokładnie to samo –

  http://nathanel.neon24.pl/post/117721,usa-nie-wziely-udzialu-w-paryskiej-szopce

 221. rydzol said

  Mam już dość rządów PiS-u! Same podwyżki: VAT-u, cen benzyny, żywności i te nieodśnieżone ulice. PiS powinno już odejść i oddać władzę w ręce PO. Głosuję na Tuska.

  „Cyrograf” z tomu „Zatracenie”

  wybieram się na spacer
  ubieram świątecznie
  swą dłoń podaję Jemu
  idziemy przez miasto
  mijamy zadziwione twarze
  zastygłe w przerażeniu
  lubię z Nim gawędzić
  pokazuje mi bogactwa świata
  nie udaje kogoś, kim nie jest
  każe żyć pełną piersią
  łapać chwile, pókim żyw
  i biorę… i łapię…
  … i chce żyć!

  http://niezalezna.pl/63311-zwiazkowcy-z-calego-swiata-popieraja-polskich-gornikow

  – Dziś mój sąsiad powiedział mi, że jeśli górnicy się poddadzą to Polska jest stracona. Zgadzam się z tymi słowami. Wydaje mi się, że teraz na nich spadł ciężar obrony Polski – podsumowuje Andrzej Gwiazda.

  http://ntv24.pl/?p=12041

  …OTO STYROPIANOWA TWARZ BRUKSELI….

  jaki jest jej wyraz??? …sączy się jad obłudy, złodzieja, oszusta, zdrajca Polski….

  TYLKO KRETYN BĘDZIE UWAŻAŁ, ŻE KOPALNIE SĄ DO URATOWANIA W ROZMOWACH Z RZĄDEM… ONI REALIZUJĄ BEZWZGLĘDNIE SWÓJ PLAN…
  Bez jedności w kraju nic nie ugramy, jak stracimy kopalnie przegramy Polskę do końca…. https://www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo

 222. towarzysz0 said

  Ad 211
  Panie Nicku!
  Ale czego sie obawiac? Czy ktos tu nawoluje do ignorowania kodeksu prawnego?
  Prosze mi wyjasnic, dlaczego tych kilku trolli mamy sie obawiac? Czyz nie dlatego, ze w zyciu mowimy jedno, a u tu pod plaszczykiem tzw anonimowosci mozemy sobie polajac, ile dusza chce. W realu taka dwulicowosc bylaby juz dawno ukarana.

  Natomiast ziajanie p. Jo tu na ekranie, jest przyslowiowym kiwaniem palcem w bucie. Az dziw, ze nie widze piany. Bo wlasnie dlatego p. Boydar elegancko wymiguje sie od odpowiedzi na pytania, ktore pan Jo slusznie postawil. Ktore to pytania sa rowniez i oskarzeniem mojej postawy.

  Dedykujac p. Jo – http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1917

  Powtarzam, tresci wypowiedzi p. Jo, popieram ( wiem, wiem, dotychczas jest to tylko czcze gadanie; ale jak czcze gadanie jest moje, tak i nierealna jest dla mnie postac p. Jo oraz innych). Pomijajac nieliczne REALNE wyjatki.

 223. rydzol said

  Władimir Putin, nie stanie w jednym szeregu…
  https://cyklista.wordpress.com/2015/01/13/putin-nie-stanie-w-jednym-szeregu-w-auschwitz-birkenau-z-banderowcami-i-pociotkami-z-ss-galizien/

 224. rydzol said

  MORALISTA SIĘ ZNALAZŁ. MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ TO PRZY NIM PIKUŚ
  http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1354466,Prof-Leszek-Balcerowicz-wsparcie-splacajacych-kredyty-we-franku-byloby-niemoralne

 225. rydzol said

  Na co jak na co, ale na ten złodziejski GESZEFT kasa się znajduje
  http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,17251370,PO_wyda_miliony_na_poparcie_Bronislawa_Komorowskiego.html?piano_t=1

 226. NICK said

  (216) A Lubelak to nie „WSZYSCY’? 🙂 .
  (220) P. Towarzysz0. Gdybym był ‚iksem’, bym się czepnął. 🙂 . Nie jestem – zgoda i racja.
  P.S. Zbyt wolno żarna mielą. Dużo zboża czeka.
  Czasu mało… .

 227. Boydar said

  Zanim zaczniecie Panowie Towarzysze podejmować nieśmiałe próby drażnienia grzechotnika bosą stopą, spiszcie wcześniej testament.

  A jakby jeszcze wam jakieś głupoty do głowy przychodziły, to odpowiedzcie mi na następujące pytanie :

  jak to jest, że Pan JO, którego tak ofiarnie zamierzacie bronić, stawia all in one na zbieranie pieniędzy dla FSSPX, porzucając wszystkie inne formy walki. Piszę „wszystkie”, gdyż nawet na forum ogólnym Gajówki przestał właściwie się udzielać. Powiecie mi zapewne i zgodnie z prawdą, „a skąd Boydar taki zorientowany, co robi jeszcze Pan JO”; i ja Wam szybciutko odpowiem – „a skąd Pan JO taki zorientowany, co robi jeszcze Boydar”. Oprócz kłapania paszczą w Gajówce, oczywiście.

  Jest jeszcze druga strona tego medalu; jeśli wspieranie FSSPX jest pośrednim działaniem w fundamentalnym dziele pracy u podstaw (bo jak mniemam, nie jest to sztuka dla sztuki), to znaczy że ową pracę u podstaw uznajemy za rzecz słuszną jeśli nie najsłuszniejszą. Skoro tak, to jakim prawem ktoś kwestionuje inne pośrednie działania, innych osób (w tym Boydara), motywowane dokładnie tą samą ideą. Cóż za dwie nierówne metrówki ! Gdyby Pan JO miał taki dochód jak Boydar, to musiał by sprzedać nerkę, a potem jeszcze drugą żeby starczyło na jesionkę.

  Artykułowanie publiczne pretensji do mnie, że nie wpłaciłem pieniędzy na przedsięwzięcie kierowane przez Pana JO, uważam za nieporozumienie. I nawet tego nie skomentuje.

  Dodam, że nie są to wszystkie aspekty, jakie aż proszą się o poruszenie. Wychodzę jednak z założenia, że każda para rąk się liczy na drodze do wspólnego celu. Paszczę zaś otwieram w stopniu absolutnie niezbędnym.

 228. NICK said

  Oj, oj. (227).
  Prze Państwa! Sto razy się zastanawiałem nad dziełem P. JO. I dalej się zastanawiam. Starczy?
  A Pan, Panie JO, we „mordzie” i odzywce do Gospodarza, znowu przegiął. Pałę.
  Tylko dzięki Gospodarzowi!!! realizuje Pan ‚działanie’.

 229. Boydar said

  @ Pan NICK

  Nie ma (wg. mnie) co wymawiać Panu JO, że to co robi to robi „dzięki”. To przecież dzieło w jakimś sensie wspólne; Gajowy dorosły jest i dobrze wie co jest słuszne a co nie. Gdyby nie „uważał że”, to pewnie by zignorował. Gdyby nie cała grupa wsparcia, też by było Panu JO trudniej. Uważam, że Pan JO właśnie powinien robić to co robi; robi to dobrze i z zapałem. Wsparcie FSSPX wydaje się być na dziś jedyną drogą do odnowy stanu kapłańskiego w Polsce. A co można innego zdziałać w tej kwestii niż mówić o tym i łożyć na to. Z tym, że to drugie jest znacznie łatwiejsze, przynajmniej dla większości.

 230. NICK said

  NICKt nie wymawia. Przy-po-mi-na. Okazjonalnie. Dobrej nocy.

 231. Maciejasz said

  http://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-month-0115/

  Świetna seria obrazków ukazująca postępującą demonizację kultury zachodu. I to tylko z połowy stycznia! Z resztą anglojęzyczni Goście gajówki pewnie znają tą stronę…

 232. BERNAYSM CZYLI ZARZĄDZENIE DEZINFORMACJĄ http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/humanizm/a.pdf

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”, Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi, POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

 233. Ad. 183, 208:
  Panie NICK, ja wiem, że ŚWIDNIK to Helikoptery a MIELEC Płatowce, ale jak Świdnik mi nie odpisał to musiałem pisać do Mielca oferując 500 miliardów $$, bo Margońskiego nie było.
  Z Mielca otrzymałem odpowiedź Salomonową, z powodu to KTÓREJ, jak sądzę, Mielec został kupiony przez Sikorskiyeo i ZAGWOŻDŻONY Black Hawk APACZEM – bo chodziło tylko o Ukoronowanie Polaków PAPIEREM TOALETOWYM, czym Apacz stał się w Albanii.
  To Włosi powtórzyli w Świdniku, skąd pochodził Sikorsky II.

 234. revers said

  Libia pod rzondami Kadaffiego 8 cudo swiata z urzadzeniami nawadniajacymi pustynie,oaza zycia w Afryce Polnocnej – tylko jak poczytalo sie zachodnie goebelsowki z der Spiegel-em na czele ze kanaly nawadniajace to tajne urzadzenia atomowe to wiadomo bylo co czeka ten kraj – bombowa demokracja NATO.

  http://www.globalresearch.ca/libya-ten-things-about-gaddafi-they-dont-want-you-to-know/5414289?print=1

 235. NyndrO said

  Ja uważam,że Pan JO nie powinien robić właśnie NIC innego,jak właśnie zajmować się tą swoją podstroną i związanymi z tym sprawami.Oczywiście,jeśli zacznie przez to obrastać w Ego i,że tak powiem patrzeć innych inaczej,niż patrzył przed rozpoczęciem tej działalności,to okaże się niesamowitym pajacem.Myślę,że jest w stanie uniknąć tego przykrego zjawiska,które jest dość powszechne,ale zawsze oznacza jedno.* Myślę,że gdyby z jakichś powodów nie mógł tego robić dalej (mówię o jego „działaniach”),to nie pożyłby długo,przedtem niesamowicie dziadziejąc.Dostał siłę,jak piernik,zapewne żyje mu się o wiele lepiej.Pełniej i mocniej! 🙂

 236. NICK said

  Prawda, Panie Juliuszu.
  A Świdnik pod makaroniarzami to ruina. Przez krótki okres był objazd do nowego lotniska dla żydów; przez d. WSK PZL. Podobnie jak tereny ZACHEM-u. Ruina. Papier i do tego używany.

 237. NyndrO said

  Noo.”Zachem” został załatwiony z wielkim wdziękiem.W ogóle Grupa Ciech,to niezłe aparaty.Troszkę na ten temat wiem.Jestem jakby wewnątrz tematu.

 238. rydzol said

  Nie przepadam za nim, ale trochę Pawła Kukiza w gajówce:
  http://www.tvn24.pl/kukiz-o-protestach-na-slasku-gornicze-protesty-jak-majdan,506760,s.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Pawel-Kukiz-Slask-jak-Majdan-to-moze-zlamac-system,wid,17185200,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pawel-kukiz-na-prezydenta-powiem-jak-lech-walesa-nie-chce-ale-musze/5t2sd

  http://natemat.pl/130135,pawel-kukiz-nie-wyklucza-startu-w-wyborach-prezydenckich-cel-jednomandatowe-okregi-wyborcze

 239. rydzol said

  Zbigniew Stonoga:

  Niesioł pierdolony psychopato jakie żądania?
  Jakie przywileje?!
  Was Złodzieje z Wiejskiej trzeba wypierdolić z pracy bo jesteście nierentowni.
  Całe Wasze postkomunistyczne i okrągłostołowe środowisko wali nas od 25 lat.
  W sumie pracuje Was w Kancelarii Sejmu Senatu i Prezydenta 3007 osób kosztujecie nas
  ile kosztują podatnika złodzieje z wiejskiej
  ilość zatrudnionych wynagrodzenie netto razem na miesiąc
  Kancelaria Prezydenta 397/ 9205/ 3.654.385
  Kancelaria Sejmu 1206 /8183/ 9.868.698
  Kancelaria Premiera 560 /7768/ 4.350.080
  Kancelaria Senatu 284 /7510/ 2.132.840
  Posłowie 460 /9892,3/ 4.550.458
  Senatorowie 100 9892,3 989.230
  Utrzymanie NDP 1 14.667.000 0
  Utrzymanie budynków 1 31.233.987 0

  Razem miesięcznie 25.545.600.90
  Razem rocznie 306.548.292.00
  Utrzymanie NDP 14.667.000
  Utrzymanie budynków 31.233.987

  Razem 379.949.700.00
  przez ostatnie 25 lat 9.444.987.425.00

  3 miliardy dolarów amerykańskich czyli 25 nowych Dreamlinerów.
  lub jak kto woli 20.000 nowych Mercedesów klasy S lub 20.000 domów o wartości 500.000 zł każdy.
  doliczcie jeszcze sobie złodzieje obiadki u Sowy,Limuzyny,przeloty,hotele, sejmowe dymanko,kilka afer i korzyści z nich płynących to się okaże,że to jak 20 nierentownych kopalń, a dodatkowo co trzy lata przed wyborami układacie sobie skurwysyny kolejną aferę kradnąc pieniądze na kolejne wygrane kampanie.
  Wypierdalać od koryta
  Natychmiast wypierdalać!!!
  Górnicy zacznijcie,za Wami pójdzie cały kraj,wywalcie postkomuchów z Zarządu, wywieźcie ich jutro na taczkach, a będziecie zapisani złotymi zgłoskami w historii Polski.

 240. Boydar said

  Ja pamiętam Panu JO, że dzięki Niemu poruszony został wielokrotnie w Gajówce „ziejący” temat, i to po mojej myśli. Oraz wiele innych spraw. Poza tym, na co dzień pomaga zwierzaczkom, a to przecież stworzenia boże też. Jego niesklarowana mowa, to Jego zmartwienie prywatnie i Pana Gajowego – publicznie. I tak się trochę wyprostował 🙂

 241. Ad. 209: http://www.dw.de/jak-zap%C5%82aci%C4%87-za-holocaust/a-15421982
  http://www.dw.de/jak-zap%C5%82aci%C4%87-za-holocaust/a-15421982

  To był początek Przemysłu Holokaustycznego: NIEMCY PŁACĄ ŻYDOM ZA HOLOKAUST A ŻYDZI ODPŁACAJĄ KONCESJAMI AMERYKAŃSKIMI – bo II WŚ była bardziej Łupieżcza od Podboju przez Rzymian Egiptu. Wówczas Żydzi dostarczyli Rzymianom rejestr złota egipskiego, co umożliwiło SKONFISKOWANIE go i wywiezienia do LabirynTHOSU, gdzie – na Rozkaz z Krakowa – złupili go Tracy więc Oktawian August TURLAŁ się. W tym wypadku Żydzi darowali Niemcom BRAZYLIĘ więc Niemcy zafundowali Brazylijczykom przemysł Lotniczy.
  Kanclerz Adenauer dobrze wiedział, czym był Holokaust. Wywołał BURZĘ nazywając napad Wehrmachtu na Armię Czerwoną wojną PREWENCYJNĄ, a gdy Sowieci zażądali Kontrybucji to Usprawiedliwił się, że było to Zapobieżeniem granicy Sowiecko-Francuskiej na Renie. To świadczy, że grał znalezioną w Białymstoku podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem UWIERZYTELNINĄ POLITYCZNIE Kartą Atlantycką, na podstawie której Wehrmacht wydał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu.
  W Wojnie z Polską – jak to pisałem wielokrotnie – chodziło o granicę niemiecko-żydowską na Missisipi, która upadła w bitwie nad Bzurą a pod Stalingradem została przekształcona w granicę żydowsko-niemiecką, którą warunkował Festung Warschau, zniwelowany Powstaniem Warszawskim.

 242. rydzol said

  O dalszym losie… Górników
  http://niezalezna.pl/63260-we-wtorek-w-warszawie-wiec-poparcia-dla-slaska

  Zagraniczne banki robią w Polsce co chcą, strzygą Polaków jak barany, przy pełnym współdziałaniu polskiego rządu i organów nadzoru finansowego.
  http://wpolityce.pl/gospodarka/229842-po-zgotowala-nam-frankowa-katastrofe-i-do-upadlego-bedzie-bronic-zlodziei

  Przez antynarodową politykę PO i PSL – kilka milionów Polaków stanęło dziś na granicy katastrofy. Ilu z nich głosowało na PO, PSL i Bronisława Komorowskiego?
  http://natemat.pl/130301,bedzie-spotkanie-z-szefami-bankow-ws-franka-belka-jesli-czegos-nie-wymyslicie-zrobia-to-za-was-politycy

  Związkowcy z całego świata popierają polskich górników
  IndustriAll Global Union, największa światowa federacja branżowa, popiera protesty górnicze w Polsce. Glen Mpufane, dyrektor ds. górnictwa IGU poinformował, że związkowcy z całego świata i Europy wspierają strajkujących górników w ich walce. Jednocześnie Mpufane wezwał rząd polski do podpisania porozumienia ze związkami zawodowymi w celu utrzymania zagrożonych miejsc pracy.
  http://niezalezna.pl/63311-zwiazkowcy-z-calego-swiata-popieraja-polskich-gornikow

  Choć państwo polskie istnieje tylko teoretycznie (ale zapewniając praktyczne pasożytnictwo watahom kolesi), Sejm pracuje pełną parą – coraz częściej po nocach. Posłowie w trosce o dobro wspólne („wspólne” = patrz powyżej) nie znają co to sen. To Lasy Państwowe, to kopalnie… A dla ludu – sałatka Pawłowicz i „Wipler – pijak!” Przemysław Wipler

  „Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie!”

  PS. A co do (prawdziwej) Damy i możliwości jej obrażenia: Gdy jeden z posłów Partii Pracy krzyknął do niej w parlamencie: „Ty k…!”, Thatcher odparła: „Pan się myli. Nigdy nie wykonywałam takiego zawodu”.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/awantura-w-sejmie-wipler-o-kopacz-lawirantka-poslowie-pijak/7wqf0

  To jest k…… polityka, zamiast rozwalić banki to rozwala się ludzi… w końcu władza to pieniądze, a rząd to stara siedmioletnia k….wa… i to z takim przebiegiem, że żaden NFZ nie da rady z niej cnotę zrobić…
  http://wgospodarce.pl/opinie/18121-frank-spadl-rzadowi-jak-z-nieba-mlodych-wyksztalconych-z-wielkich-miast-kredytobiorcow-oplaca-podatnicy

  Buziol w opałach
  Już za tego zdegenerowanego łotra, złodzieja i kolaboranta unijnego Buzka zwolniono 100 tysięcy osób z górnictwa i zamknięto 24 kopalnie!!
  „Rada Krajowa ZZG w Polsce podjęła uchwałę o działaniach mających postawić przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jerzego Buzka i ministra Janusza Steinhoffa. Obaj choć, jak uważają górnicy i związkowcy byli likwidatorami kopalń, spowodowali ogromne straty dla budżetu państwa i ich działania prowadziły do generowania bezrobocia, wciąż brylują w mediach, jako spece od uzdrowienia polskiego górnictwa.
  https://pekok12.wordpress.com/2015/01/16/buzek-w-opalach/

 243. rydzol said

  POLACY!!! „GDYBYŚCIE ZBOJKOTOWALI TE WYBORY, MÓWIĄC, ŻE NIE MA KANDYDATÓW POLAKÓW I NIE POSZLI GŁOSOWAĆ NA ICH WYBÓR – TO BY *ŻYDZI* NIE ZOSTALI WYBRANI !!!
  Źródło: https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

 244. rydzol said

  Dziwię się tym ludziom co zawierzyli temu żydo-gangsterskiemu rządowi…i dali się skusić.Przecież ludzie już nie raz doświadczyli tego złodziejstwa w latach dziewięćdziesiątych…i niczego się nie nauczyli….gdzie wtedy te żydki także podpuszczały ludzi wysokim procentem.na książeczkach oszczędnościowych….a później się okazało, że nabrani ludzie potracili wszystkie oszczędności życia, a w tym czasie kilku złodziei..jak np. Baksik,Grobelny czy inne pomioty żydowskie skumane z postkomunistami uciekły z ich forsą do Izraela.Podobnie teraz się stało..tylko na jeszcze większą skalę…!

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3716810,decyzja-szwajcarskich-bankierow-oznacza-dramat-dla-polskich-rodzin-jak-rzad-moze-im-pomoc,id,t.html

  Ja przez tych gangsterów zostałem raz nabrany i okradziony..Jak to w latach osiemdziesiatych,gdzie samochód był nieosiągalny proponowano wpłacić 50 % ceny samochodu i przez 5 lat odbywały się losowania(oczywiście sfałszowane,gdyż wciąż ci sami z ubeckich rodzin wygrywali i zaraz sprzedawali mając za taką transakcję drugi samochód za darmo).Ja oczywiście doczekałem się dopiero po 5 latach i co się okazało..? a no to, że wpłacona moja kwota 50%wartości samochodu 5 lat wcześniej stanowi obecnie jedynie 10 % wartości tego samochodu.Tak że w końcu musiałem zrezygnować z kupna tego upragnionego i nowego fiata 125p..a zadowoliłem się przechodzonym kilkuletnim fiatem 126p….OD TEGO CZASU TYM ŻYDO-GANGSTEROM-ZŁODZIEJOM-POSTKOMUNISTOM NIE WIERZĘ NAWET W UŁAMKU PROCENTA….!
  To samo się obecnie dzieje…po prostu naiwnych ludzi żydowscy lichwiarze dalej oskubują…!

 245. rydzol said

  Kierunek: Mariupol

  Pod ogniem Noworosyjskiej artylerii wojska ukraińskie opuściły pozycje obronne na północ od Mariupola i wycofały się do miasta. Porzucone linie zostały natychmiast zajęte przez wojska powstańcze i umocnione.

  Obecnie Milicja Donbasu znajduję się kilka kilometrów od głównych zabudowań miasta.

  http://novorossia.today/?p=13100

 246. rydzol said

  Polska pod rządami PO-PSL utraciła niezależność gospodarczą i polityczną, staliśmy się krajem zależnym i podporządkowanym gospodarczo, gospodarce niemieckiej, dlatego Niemcy mając u nas w kraju proniemiecki rzad koalicji PO-PSL wykorzystują i niszczą nasze zakłady i firmy konkurencyjne niemieckim.
  I tak zniszczono stocznie, cukrownie i inne zakłady pracy, a teraz kopalnie,
  a najbardziej przykre jest to, że i politycznie Polska została podporządkowana Niemcom
  dzięki takim laikom politycznym jak Tusk i Kopacz, Komorowski, Niesiołowski, Piechociński i wielu innym sobie podobnych,
  działających w zdradzieckiej koalicji PO-PSL
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/810201,Strajk-generalny-na-Slasku-Stanely-pociagi

 247. rydzol said

  „Gazprom” oświadczył o wstrzymaniu tranzytu gazu do Europy przez terytorium Ukrainy poczynając od 2020 roku. Wszystkie dotychczasowe wielkości gazu będą kierowane do Turcji. Jednakże dla korzystania z tego gazu Unia Europejska ma zbudować sieć gazociągów do Turcji, przy tym na własne środki.
  Taka koncepcja nie spodobała się Europie, jednakże jeśli ona odrzuci tę ofertę, ten gaz będą otrzymywać inni odbiorcy, – dodano w „Gazpromie”.
  Wygląda na to, że ta decyzja spowodowała w Brukseli efekt oszałamiający, tak samo, jak wcześniej kroki przedsięwzięte przez Moskwę w odpowiedzi na sankcje zachodnie.
  Unię Europejską oburzyła taka zuchwałość. A przecież należało przygotowywać się do podobnych realiów, zwłaszcza po tym, jak Bruksela własną ręką przekreśliła projekt „Potok południowy”.
  Teraz musi mieć do czynienia z wynikami oschłości politycznej i własnej krótkowzroczności.
  Jasne jest, że „Gazprom” od dawna prowadził poszukiwania innych dróg transportu gazu do Europy.
  Właśnie „Potok południowy” miał stać się jednym z kamieni węgielnych bezpieczeństwa energetycznego Europy.
  Wypada dodać, że „Gazprom” gotów był do płacenia za bezpieczeństwo Europy z własnej kieszeni.
  http://polish.ruvr.ru/2015_01_16/Gazprom-postanowil-zerwac-kontakty-z-Ukraina-8427/

 248. gość said

  MTK wszczyna dochodzenie ws. zbrodni wojennych w Palestynie

  Międzynarodowy Trybunał Karny wszczął dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych na terytoriach palestyńskich. Rząd Izraela, przeciwko któremu także będą zbierane dowody, uznał tę decyzję za „skandaliczną”, twierdząc, że celem śledztwa jest „podważenie prawa Izraela do obrony przed terroryzmem”.

  Śledztwo dotyczy obu stron konfliktu – Izraela i Palestyny. Przeciwko niemu wystąpiła jednak tylko strona izraelska, oświadczając dodatkowo, że rząd Izraela nie zamierza pomagać w prowadzeniu dochodzenia i nie będzie współpracował ze śledczymi Międzynarodowego Trybunału Karnego. Izraelski minister spraw zagranicznych, Awigdor Lieberman, powołał się na fakt, że Izrael nie wchodzi w skład MTK i nie ma obowiązku pomagać przy jego dochodzeniach.

  Czytaj dalej:

  http://autonom.pl/?p=10681

 249. rydzol said

  Wstyd i hańba; dużo to czy mało, sami oceńcie drodzy moi…
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8115-portal-izrael-org-il-ujawnil-przychylnosc-politykow-pis-wzgledem-izraela

 250. rydzol said

  Czy to pies, czy to bies… jest iskierka nadziei dla Braci górników?
  http://wpolityce.pl/gospodarka/230000-przelom-w-rozmowach-gornikow-z-rzadem-kolorz-iskierka-przeradza-sie-w-swiatelko-nadziei

 251. rydzol said

  Pan Piotr Wielgucki show:
  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/opinie-piotr-wielgucki-owsiak-to-brutalny-manipulator_510663.html

 252. rydzol said

  Zauważyłem, że ludzie o upodobaniach lewicowych (mohery, lemingi, palikociarnia, czy komuchy), znają tylko kilka słów, a są to: kuc, gimbaza, krul, nie karm trolla, mowa nienawiści, faszysta, homofob, ksenofob i antysemita. Takie spostrzeżenie.
  http://wgospodarce.pl/informacje/18001-piechocinski-ma-plan-na-ostateczne-zniszczenie-przedsiebiorczosci-w-polsce-skladka-zdrowotna-zus-mialaby-rosnac-co-roku

  O ZUS-ie.
  http://wgospodarce.pl/opinie/18004-juz-w-ii-rp-wiedziano-ze-zus-to-zlo

  Gdyby Raoul Wallenberg wiedział co szykuje dzisiejszym szwedom to nie musiałby umierać w Gułagu na Kołymie !!!
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szwecja-ostro-krytykuje-izrael-zle-relacje-sztokholmu-i-tel-awiwu,506624.html#.VLkmlplSytw.facebook

  Ta kobieta jest dziś kreowana na „polską Margaret Thatcher”…pozwólcie,że dalej nie skomentuję…

 253. rydzol said

  Trochę przeciwwagi:
  APEL PROF. JANA HARTMANA O ZJEDNOCZENIE LEWICY

  Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu zjednoczenie sił lewicy, aby przyłączyli się do naszej inicjatywy pod roboczym szyldem „Nowoczesna lewica”. Jeśli w wyborach parlamentarnych 2015 roku mamy się w ogóle liczyć, musimy się porozumieć i połączyć nasze wysiłki. W przeciwnym razie lewica zniknie z parlamentu, a Polska na kolejne lata pozostanie w rękach prawicowych populistów i prawicowych oportunistów. Nastanie system polityczny „dwu-i-półpartyjny”, oparty na symbiozie trzech partii prawicowych i zależnych od Kościoła katolickiego. Tak nie musi się stać! Ale tak się stanie, jeśli nie zaczniemy rozmawiać ze sobą i działać! Teraz!
  Wiem, że mamy w różnych kwestiach odmienne poglądy i różnie chcemy się nazywać: lewicą, lewicą społeczną, liberałami, socjal-liberałami, racjonalistami, demokratami. Mimo to więcej nas łączy niż dzieli. A jest nas miliony. Miliony tych, którym leży na sercu:
  – wolność i równość wszystkich obywateli;
  – przestrzeganie prawa, na czele z konstytucją;
  – transparencja życia publicznego;
  – aktywizowanie obywateli do udziału w różnych formach demokratycznego samorządu i społecznej współpracy;
  – budowanie klimatu zaufania społecznego, wzajemnego szacunku i tolerancji między ludźmi;
  – jednakowe traktowanie przez państwo wszystkich ludzi i wszystkich organizacji – świeckich i religijnych;
  – zwalczanie wszelkich przejawów dyskryminacji i wykluczenia społecznego, w tym dyskryminacji ekonomicznej kobiet i osób w wieku przedemerytalnym, dyskryminacji społecznej i prawnej osób homoseksualnych, osób o odmiennych niż większościowe stylach życia, wykluczenia kulturowego osób ubogich i osób starszych.
  – wyrównanie szans młodzieży na starcie w dorosłe życie;
  – zaangażowanie państwa w budowaniu zrębów dorosłego życia młodzieży, poprzez walkę z bezrobociem, promowanie budownictwa społecznego, tworzenie żłobków i przedszkoli;
  – zwalczanie nędzy i bezdomności;
  – świeckość i neutralność religijno-światopoglądowa państwa jako gwarancja równego traktowania osób różnych wyznań i światopoglądów oraz nienadużywania prawa do krzewienia zalecanych przez religię sposobów postępowania;
  – światła, oparta na wiedzy naukowej, wolna od ideologii edukacja, przygotowująca młodzież do życia w nowoczesnym i pluralistycznym społeczeństwie;
  – aktywnie chroniona przez państwo swoboda ekspresji artystycznej i wolność słowa.

  Apelujemy do wszystkich organizacji społecznych, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, partii politycznych o podjęcie rozmów na temat współpracy politycznej na gruncie wspólnie wypracowanego minimum programowego. Jeśli uda nam się porozumieć, zdążymy sformułować nowy projekt polityczny dla polskiej lewicy i dla milionów ludzi, którzy nie głosują, bądź głosują na PO albo SLD, zgrzytając przy tym zębami.

  Poznajmy się lepiej! Spotykajmy się i rozmawiajmy! Nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania.
  Proponujemy serię spotkań organizacji lewicowych w różnych miastach Polski. Najbliższe już 22 stycznia we Wrocławiu. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Zapraszamy!

  Jan Hartman

 254. rydzol said

  Jego ekscelencja Abp Hoser:
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229944-abp-hoser-europa-popelnia-samobojstwo-jesli-sie-nie-przebudzi-przestanie-istniec

 255. rydzol said

  ZŁODZIEJE Układają SIĘ POD STOLIKIEM.
  http://niezalezna.pl/63236-ujawniamy-kolega-schetyny-chce-przejac-kopalnie-na-slasku

 256. rydzol said

  Ten tu cwaniak pod krawatem na pewno zarobił..ale zwykły śmiertelnik zawsze od banku dostanie po doopie…!
  http://kryzys-zlotowki.seychas.net/?utm_source=fb&utm_medium=ad&utm_campaign=frank1

 257. rydzol said

  Polska umiera!!
  http://wpolityce.pl/polityka/184553-polska-umiera-ubylo-prawie-40-tys-polakow-sytuacja-jest-gorsza-od-prognoz-dlaczego-nikt-nie-alarmuje

 258. rydzol said

  Zabawne – Niemcy, rękami Merkel sami sobie uwiązują szubienicę, na której zawisną za jedno, góra dwa pokolenia… Czyżby sprawiedliwość dziejowa?
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/islam-jest-czescia-niemiec-powiedziala-angela-merkel

 259. rydzol said

  W kontekście „ustawy” likwidującej polskie górnictwo:

  Każda ustawa musi mieć opinie (odpłatnie-przetarg)
  przez co najmniej trzy ośrodki prawnicze!

  Jesli każdy z nich który ma negatywną opinie,
  zostaje wykluczony z procesu opiniowania !
  czyli odcięty od dojka państwowego finansowania!

  Wszystkie ośrodki naukowe finansowane przez państwo muszą dać:
  opinię i analizę,
  porównanie z innymi systematami prawnymi ,
  oraz określenie skutków ustawy!

  Ośrodki które odmawiają opiniowania.
  zostają pozbawione dotacji państwowej!

  Każda ustawa musi mieć autorów!

 260. rydzol said

  Nie ma wyjścia… patrząc na to co dzieje się na świecie widać, że pozostawi się ludziom końcowy wybór…. abo my albo ONI… wzoruję się na Charlie Hebdo…. korzystam z wolności wypowiedzi…
  Bracia Górnicy niech też to mają na uwadze… „Kopacz szma…, co Ty na to”:

 261. La Reine Toronto said

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2860855/Girls-young-TEN-given-contraceptive-implant-sparking-fears-puts-risk-horrendous-abuse.html
  No prosze! Czegoz dobrego mozemy sie spodzieac po NWO?!

 262. gość said

  Policja dostanie 2,5 tys. kałasznikowów. „Wzmocniona ochrona ważnych obiektów”

  Jak informuje RMF FM, policja przejmie od wojska 2,5 tys. karabinów kałasznikowa – wiadomość potwierdził komendant główny Marek Działoszyński. Przekazanie broni długiej ma być reakcją na pojawiające się w Europie zagrożenie terroryzmem.

  Podjęliśmy decyzję, by wzmocnić ochronę szczególnie istotnych obiektów. Jesteśmy w trakcie przejmowania długiej broni od wojska – mówi Działoszyński.

  Jak wskazuje policja, nie bez znaczenia jest zarówno napięta sytuacja za wschodnią granicą kraju, jak i wzrost zagrożenia terrorystycznego na zachodzie Europy. Po wydarzeniach we Francji powołano między innymi specjalny zespół, który ma wypracować nowe procedury reagowania na takie incydenty.

  Karabiny otrzymają już nie tylko antyterroryści, ale także policjanci, którzy będą ochraniać ambasady i inne instytucje państwowe. Według informacji RMF FM, 2,5 tys. kałasznikowów to pierwsza transza, wkrótce mają być następne.
  RMF24

  http://www.wprost.pl/ar/489595/Policja-dostanie-25-tys-kalasznikowow-Wzmocniona-ochrona-waznych-obiektow/

 263. rydzol said

  Poseł PSL, zeżarł kolację!! ZA 16 KOŁA (TYSIĘCY ZŁ.)!!
  http://www.prawy.pl/z-kraju/46-aktualnoci9/2815-posel-psl-zjadl-kolacje-za-16-tysiecy-na-koszt-panstwa-zobacz-fakture

 264. Siggi said

  Skutki zaklęcia:…”Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”. I nie tylko tego zaklęcia.
  Dziś Rodacy,żadnych pretensji do…garbatego,że ma proste dzieci. 6 czerw.1989r chyba 90% tego chciało…

  http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17268588,Internauci_nawoluja__pokazmy_kraj_po_latach_rzadow.html

 265. Siggi said

  Кладбище неустановленных участников АТО в Днепропетровске (видео)

  На Краснопольском кладбище в Днепропетровске захоронены несколько сотен военнослужащих украинских вооруженных сил, которые участвовали в АТО на Донбассе.

  На многих могилах таблички с текстом «Временно неустановленный защитник Украины».

  Рядом с могилами вырыто несколько сотен ям для следующих захоронений, так как в моргах Днепропетровска находится много неопознанных тел военнослужащих.

  xxx xxx xxx

  Cmentarz nierozpoznanych uczestników ATO w Dniepropietrowsku(video)

  Na Krasnopolskim cmentarzu w Dniepropietrowsku pochowanie setki wojskowych ukraińskich wojsk,które brały udział w ATO(antyterrorystyczna operacja)w Donbasie.
  Na wielu mogiłach tabliczki z tekstem „Czasowo nierozpoznany obrońca Ukrainy”.
  Obok mogił wykopano kilkaset dołów dla następnych pochówków,ponieważ w ziemi Dniepropietrowska znajduje się wiele nierozpoznanych ciał wojskowych.

  tłum.Siggi

  http://politrussia.com/news/kladbishche-neustanovlennykh-uchastnikov-932/

 266. Boydar said

  Panie Siggi, kto jak kto, ale akurat Pan nie powinien tak pisać. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię” jest „nieco” starsze od parafrazy wiadomego autorstwa. Tak czy siak, nie wypada określać tego zaklęciem. Jeśli nawet nawet Lolek miał coś paskudnego na myśli, to siła tkwiąca w oryginale nie dała się na pewno wykoślawić.

 267. Boydar said

  Choć podany przez Pana link (264) jest tylko trochę weselszy niż zdjęcia z Donbasu …

 268. Guła said

  Ależ mi rarytas panie Rydzol. To zaledwie stek z 0,5 kg wołowiny z Kobe. 😉
  A czym popić?

 269. osoba prywatna said

  Europejscy Żydzi domagają się prawa posiadania broni aby chronić się przed terrorystami
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/europejscy-zydzi-domagaja-sie-prawa-posiadania-broni-aby-chronic-sie-terrorystami

 270. rydzol said

  Ad 267: POdług mnie Panie Guła, Bury powinien popić swoimi ciepłymi szczynami.
  Nie mają k. umiaru i za grosz ogłady, empatii, wstydu…

 271. Siggi said

  &-266.Panie Boydar szanowny,to kwestia rozumienia wg własnych odczuć.Ja to tak odbieram,kiedy z perspektywy czasu oceniam całą tą grę autorstwa anglosasów. Bardzo chłodno patrzę,bez emocji na to wszystko co w salonach kiedyś ustalono,łącznie z wyborem Lolka.Lolek nie jest mi potrzebny do zbawienia,idę własną drogą tam…
  Pozdrawiam ciepło…

 272. Zerohero said

  Rosja: „Charlie Hebdo” to ekstremiści
  http://xportal.pl/?p=18684

 273. Boydar said

  @ Pan Siggi

  W pełni Pana rozumiem, sam mam podobnie. Mimo wszystko jednak obstaję przy swoim – młodzi nie powinni z Gajówki nabierać przekonania, że przedmiotowe treści wymędrkował Wojtyła. Między „… i odnowi ziemię …” a „… i odnowi oblicze tej ziemi …” (może być qurwa, byle miała umytą ?) różnica jest dla większości niedostrzegalna. Również pozdrawiam.

 274. osoba prywatna said

  Sylwester Żółkiewski: Zanim nastąpi żydowska ostateczna eksterminacja Polaków
  http://www.polishclub.org/2014/12/29/sylwester-zolkiewski-zanim-nastapi-zydowska-ostateczna-eksterminacja-polakow/

 275. rydzol said

  Chwała bohaterom!
  http://polish.ruvr.ru/2015_01_17/W-Polsce-uczczono-pamiec-radzieckich-zolnierzy-7425/

 276. rydzol said

  Bardzo ciężkie walki-bitwy o Warszawę.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Walki_o_Warszaw%C4%99_%281945%29

 277. rydzol said

  НИКТО НЕ ЗАБЫТ, НИЧТО НЕ ЗАБЫТО !
  Dzisiaj członkowie kieleckiego oddziału stowarzyszenia KURSK zorganizowali uroczyste obchody 70 Rocznicy Wyzwolenia Kielc. Były przemówienia, wiersze, odśpiewaliśmy hymn Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze. Wspominaliśmy poległych, a także tych Rosjan, którzy są honorowymi obywatelami Kielc.
  Dołączam zdjęcie.
  Jerzy Tyc- przewodniczący stow. KURSK

 278. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kim-dzong-un-w-maju-przybedzie-do-moskwy/rf3jb

 279. Catolicus said

  Ani słowa o „wieprzowinie”! Oksfordzkie wydawnictwo wprowadza cenzurę

  http://www.bibula.com/?p=79151

  Dlaczego żydzi nie jedzą wieprzowiny?
  Sam pytam i sam odpowiadam:
  – bo to by był kanibalizm.

 280. JO said

  Prosze sobie wyobrazic, ze dzis otrzymalem „Ksiazke” jak to sie wyrazono, „stara Ksiazke” od czlowieka, ktory nalezy do III Zakonu w jednym z Krajow naszego „Dzikiego Zachodu”.

  „Ksiazka” okazala sie byc Mszalem Rzymskim dla Ksiezy z okolo… pomiedzy 1925- 1943. Mszal Po Lacinie od gory do dolu, pieknie oprawiony… w zloconych pieknych rusunkach.

  Msza Trydencka po Lacinie.

  Mszal Rzymski dla Ksiezy – powiedziano mi…, ze pewien Kosciol na „Dzikim Zachodzie” nie wiedzial co z nim zrobic. Zapewne postanowiono go wyrzucic, wiec jeden czlowiek z III Zakonu chyba.., wiedzac o moim przytuleniu sie do Ksiezy Tradycji zproponowal mi bym go sobie zabral…

  Mszal Rzymski po Lacinie.

  W Mszale – dokumenty Sw Piusa X…

  Mszal Rzymski z czasow ostatnich Papiezy Tradycji dostalem w skorzanej walizeczce z tamtych czsow.

  Wzruszylem sie….., to juz kolejna rzecz z tamtych czasow , ktora dostala sie w moje rece w taki sposob…

  Zasmucilem sie, bo on zamiast byc w Koscielnej Biblotece, to po prostu ten Mszal Rzymski po lacinie zosl wyrzucony. Domyslam sie , ze przyczyna tego byla odgorna decyzja….

 281. Catolicus said

  Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszu zaprasza na bal.

  http://janchrzciciel-pisz.pl/zapisy-na-bal-parafialny-jeszcze-trwaja-serdecznie-zapraszamy/

  „Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na I Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Hotelu Roś 7 lutego. Koszt balu to 100 zł od osoby….
  Podczas balu będą prowadzone różne aukcje, gdzie dochód przeznaczony będzie na zakup strojów dla Parafialnej Scholi Dziecięcej – Śpiewające Serca.
  Szczegóły można uzyskać u Ks. Krzysztofa (796 38 39 40), bądź na naszej stronie internetowej.
  Serdecznie zapraszamy.”

  Proponuję, żeby ks. proboszcz zarosił biskupa Rzymu, który jest miłośnikiem tanga. Taniec biskupa (nieważne z jaką orientacją seksualną) może dać niezłą kasiorę, nie tylko na stroje dla Parafialnej Scholi Dziecięcej.

 282. Minus said

  @51, 119, 218, 219 może jeszcze ktoś. Przepraszam, ale dubluję wpis. Tusk jaki jest … jak koń, każdy widzi. Ale co ten Brytol piecze na rożnie przy okazji?, że jakie ataki Polaków na Żydów, db zrozumiałem? 2.35 I w mojej ocenie, jeżeli jest to zgodne z brytyjskim prawem, to Polacy powinni dostawać zasiłki, jak każdy inny rezydent, obywatel tego kraju, płacący tam podatki. Preferencje dla Brytoli z Unii dobre, tak?, np. rolnictwo, ale w drugą stronę, to ma nie działać?, tj. cukierki socjalne tylko dla swoich. Typowa brytyjska elegancja i rozumienie sprawiedliwości. A co z Litwinami pan Farage zabredził?, ktoś mi może dużymi literami?, poproszę. Czytam sobie książki Pana Gabriela Maciejewskiego, Baśnie jak niedźwiedź i cieszę się, że faktami po oczach ktoś dowala tym psychopatycznym hipokrytom, którzy sukces osiągnęli rabunkami, morderstwami, intrygami, łapówkami, etc., i; co jest zupełnym majstersztykiem, zdołali utrwalić stereotyp o sobie, jako źródle etyki, szlachetnych zasad, tudzież savoir-vivre’u. Konserwatysta Farage… Jaki kraj, taki i konserwatyzm, ich mać. Chyba, że coś z moim chałupniczym angielskim pomieszałem.

 283. revers said

  Je Suis Dykatorzy UE

 284. revers said

  A na froncie poludniowo wschodnim, ruszyla kontofensywa ukrow na Lugansk i Donieck, wsparta arytleria i czolgami, o zawieszeniu broni i Minskich unikach, nie Minskich umowach mozna zapomniec. Szczegolnie mocne uderzenie poszlo w kierunku niedawno co zdobytego lotniska w Doniecku.

  Sa nawet samoloty z demobilu na wyposazeniu powstancow.

 285. Boydar said

  I widzi Pan, Panie JO, „całkiem przypadkiem” ktoś „… postanowił go wyrzucić …”; całkiem przypadkiem … Gdyby leżał w kościelnej bibliotece, nie zobaczył by go Pan przez następne dwieście lat albo i dłużej 🙂

  Pan Bóg wie, co zrobić, żeby było jak trzeba.

 286. https://kefir2010.wordpress.com/2015/01/18/putin-stanie-przed-trybunalem-miedzynarodowym-a-rosje-czeka-podzial-mapa/

  Prędzej czy później Kefirowi musiało już całkiem odbić. Wrzucam ten link, aby Gajówkowicze mogli się podenerwować bądź pośmiać, wedle uznania – tylko te dwie reakcje wchodzą w grę po lekturze jego „wpisu”.

 287. Boydar said

  „… Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael odrzuca decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego, bo stoi ona w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Izraelski premier twierdzi, że sędziowie nie mogą się zajmować sprawą Palestyńczyków, bo ci nie mają własnego państwa…”

  Ty Wołodia, to się jeszcze musisz sporo nauczyć 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Benjamin-Netanjahu-o-decyzji-Trybunalu-w-Hadze-skandal-i-absurd,wid,17186593,wiadomosc.html?ticaid=1142e3&_ticrsn=3

 288. Siggi said

  Nasza patriotyczna młodzież-kibice na stadionie we Lwowie- super S K A N D U J E !!! Jeszcze nie wszystko stracone,jest duch w NARODZIE !!! Brawo chłopaki !!!
  Pod koniec filmiku jak najbardziej polskie,patriotyczne hasła.Tak trzymać !

  Adm.
  G d z i e pan M A N I E K ?

 289. Boydar said

  Pana Mańka otruł dla pewności Pan Rydzol i zajął mańkowe miejsce.

 290. ojojoj said

  FILM o tym jak abp Kazimierz Nycz wprowadził diabła do kościoła

 291. Siggi said

  Bluźnierczy pogrzeb Oleksego a subwersja Kościoła na synagogę

  Piątkowy żydowski show w Katedrze Wojska Polskiego ze zgrają wrogów Kościoła i Polski, żydów i podobnej antykatolickiej szumowiny, skupionej przy trumnie żydo-bolszewika Oleksego, ukazuje nam wymiar przerażającego faktu: rytuał pogrzebowy najgorszych wrogów Kościoła Świętego i Polski stał się ustaloną procedurą w katolickich katedrach Polsce!

  Co najgorsze, procedura ta jest niczym innym, jak częścią faktycznej subwersji kościoła katolickiego w Polsce na synagogę. Coraz agresywniejsza judaizacja Kościoła staje się w Polsce namacalnym faktem!

  Uroczystości pogrzebowe w Katedrze Wojska Polskiego to rezultat tej satanicznej subwersji, której satanizm niepohamowanie rozchodzi się wśród hierarchii i kleru w Polsce. Ponadto jest to niewątpliwie kolejne przesunięcie granicy na korzyść tego coraz to nowego żydowskiego status quo w Polsce i Kościele. To fragment ciągłego zdobywania przez żydzizm w Polsce coraz to nowych „obszarów” w naszych świątyniach, cmentarzach, katechezach, śpiewach kościelnych, a nawet żydowskich tańcach liturgicznych, do których są przymuszane małe dzieci.

  To faktycznie regularne już chowanie z mszą w Katedrze „cudownie nawróconych” jest oczywistą oznaką tego, że w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie dokonuje się egzekwii wg. klucza przynależności do koterii żydowsko-warszawskiej czy do żydowskiej rasy, a nie wg. katolickiego wyznania wiary, tu też koniecznie przypieczętowanego katolickimi heroicznymi aktami życiowych uczynków. Dalej:……………..
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bluznierczy-pogrzeb-oleksego-subwersja-kosciola-na-synagoge-2015-01
  xxx xxx xxx
  Komentarz mój….
  Mam beznamiętny stosunek to tego tekstu.Sporo skrótów myślowych,niezrozumiałych dla wielu.Także napastliwe,oszczercze słowa.Co się dzieje w każdej katedrze,mnie najmniej obchodzi.Jedynie moja kochana,ulubiona muzyka,koncerty ,mnie pierwszego do katedry zagoni ,jak tylko tam grają organy,orkiestra.Nigdzie nie ma lepszej akustyki jak w wiekowych świątyniach.
  To samo napisałbym bardziej inteligięntniej i nie było by niesmaku,a tak jest.
  Szczęść Boże!

 292. La Reine Toronto said

  http://sputniknews.com/africa/20150117/1017027707.html
  a oto zamierzone skutki ‚wypadkow’ w Paryzu!

 293. Ad 243:
  Czy RYDZOŁ reprezentuje Kongres Narodowy Polski, na który się powołuje: https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146//: Albin Siwak – „Chciałbym dożyć takich dni”:
  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4846:albin-siwak–w-ciechocinku-na-cz-i&catid=34:zrdowie&Itemid=56//.

  NICK 154. zarzucił mi, że w poście 152 uznałem BOJKOT ZA AKCEPTACJĘ, gdy ja piszę o Ordynacji Kwaśniewskiego jako Konstytucji Jaruzelskiej, że Nie ma obowiązku głosowania. Zostało to powiedziane, że JEŚLI POLACY NIE CHCĄ GŁOSOWAĆ TO NIE MUSZĄ – więc NICK powinien wiedzieć, że nie ja powiedziałem to tylko KWAŚNIEWSKI. Dla Dyktatury Biurokracji Obywatele głosować NIE MUSZĄ, bo wystarczy, że Głosować będą ŻULE.
  W Polsce Żuli jest bardzo dużo ze względu na Dyktaturę Spermy Jerozolimskiej: Stalin ogłosił w Dziełach swój Testament: WŁADZĘ W POLSCE ODDAŁEM ŻYDOM, GDYŻ TYLKO ONI BĘDĄ JĄ SPRAWOWAĆ W MOJEJ INTENCJI. ONI NAUCZA POLACZKÓW SZACUNKU DLA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO. Z tej racji – jak piszę w książce „Incydentu nie było” – Armia Czerwona przywiozła W TABORACH tyle rodzin żydowskich ile było w Polsce Powiatów, i każda taka rodzina kominternowska dostała od Stalina jeden powiat, gdyż – co potwierdzi Leszek Miller – bez haremów powiatowych nie można było w Polsce założyć mafii odeskiej czyli OPRYCZNEJ, która dokonała rewolucji solidarnościowej.
  Cała spekulacja Wiktora Suworowa bierze w łeb deklaracją Edwarda Gierka, że Wałęsę tj. kominternowców-OPRYCZNIKÓW finansował Andropow poprzez Kanię, który obłowił się na tym sowicie. Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ więc krezusem mógł zostać tylko przy Wałęsie.
  Piłsudski powiedział: ZDAWAŁEM SOBIE SPRAWĘ Z SIŁY OBCYCH AGENTUR W POLSCE, ALE DOPIERO PO ZDOBYCIU WŁADZY PRZESTRASZYŁEM SIĘ ICH. Potem zaś agentury te były MONSTRUALNIE rozbudowywane, zwłaszcza przez płodzenie ŻULI.
  Ja zostałem wyrzucony z Konwentu Narodowego Polskiego więc ciekawi mnie dlaczego KNP mnie POWTARZA – bez zwracania uwago na Ordynację Kwaśniewskiego, której Żule będą bronić przy pomocy uzbrojonej w kałasznikowy policji. Dla mnie jest to ważne ze względu na formułę, że WEDŁUG PRAWA POLSKIEGO MIENIE OSÓB ZMARŁYCH BEZPOTOMNIE PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ RZĄDU czyli żuli, jak według Konstytucji Jaruzelskiej przeszedł CAŁY MAJĄTEK NARODOWY.
  Zostałem ograny przez żuli kilkakrotnie właśnie SIŁOWO, jak np. przez „sprzedanie” ŚWIDNIKA Włochom, którzy go ZGNOILI, a teraz grozi mi pozostawienie spadku po Prawdzicach spermie jerozolimskiej. ZBAWIENIE zaoferowała mi w Bundestagu Kanclerz Merkel: ANTYSEMITYZM JEST POWINNOŚCIĄ RZĄDU I OBYWATELI.

 294. La Reine Toronto said

  ad. 289 czyli moze sie dowiemy jakie bylo prawdziwe nazwisko tego pana? Jozefa Oleksego? no bo ponoc Polakiem nie byl?
  W Wikipedii ni slowka na ten temat.

 295. Ex said

  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3556753,pojechal-na-ukraine-zawiezc-pomoc-walczacym-w-jej-obronie-zdjecia,id,t.html

 296. Ex said

  To Niemcy mogą prowokować niepokoje na Śląsku

 297. Minus said

  @289 Siggi ” inteligIĘNtniej ” się nie da. To taki zamierzony błąd, tak?, bo bez cudzysłowu. To jak Panie Gospodarzu z tym pogrzebem było, był pic i hałas, czy skromnie jak na nawróconego przystało, bo byłem przez Pana postponowany za poddawanie w wątpliwość cudowne nawrócenie kolejnego ex komucha na krótko przed śmiercią. A przemawiał z taśmy sobie nad grobem?, ktoś wie? Parlamentarzysta zarzuca premierowi szpiegowanie i nikt z nich do dzisiaj za to nie beka- tylko w 3PRL.

  Nie wiem, czy o to Panu chodzi… ale osoba zmarła ma już raczej niewielki wpływ na to, kto i jak urządza jej pogrzeb. Jej ostatnia wola może być uszanowana, ale wcale nie musi, bo żyjemy w świecie, gdzie rządzi mentalność szubrawców.
  Admin

 298. NICK said

  Panie Juliuszu. Niech Pan przysposobi kolegę, który – jako pierwszy tutaj – się oferował. Bynajmniej na kaskę.
  Pozdrawiam obu Panów.

 299. Ad. 280

  Panie JO. Proszę dzieło zeskanować dokładnie (300-600 dpi) i przesłać na skrzynkę km_dante@poczta.onet.pl. Zrobię z tego dokument cyfrowy. I może Gajowy zamieści to w Gajówce.

 300. rydzol said

  Ad. 292 La Reine Toronto said
  Ponoć: Szymon Buchwio; otarło mi się to jego nazwisko o uszy.
  Ad. 291 Juliusz Prawdzic-Tell said
  Nie reprezentuje się na żaden Kongres Narodowy Polski. To, że zapodałem ich nazwę w linku,
  to o niczym nie swiadczy,
  że jestem w to ch.stwo ubabrany.
  Po prostu… tak wyszło.

 301. rydzol said

  295. Ex said:
  To super banderowska qooorwa. Tomasz Maciejczuk.
  Grasuje po całym Facebook’u i donosi żydowi
  Mark’owi Zuckerberg’owi na wszystkich co piszą
  nieprzychylnie o jewrejach i ukropach.
  Niesamowity wieprz. Uważajcie gajówkowicze na
  niego, będąc w „bliższym zetknięciu” się z tą ukropską super qooorwą

 302. Broug-hton said

  ad.229. To jest Potezny Mszal. Duza Ksiega pisana gotykiem. NIe mam mozliwosci jej zeskanowac. To Mszal jaki Pan moze zobaczyc podczas Mszy Swietej w Rekach Swietych Ksiedza.

  Zrobie ktoregos razu zdjecia …i wkleje w Gajowce…

 303. JO said

  ad.302. JO

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: