Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O czcicielach Żydów w polskim kościele

Posted by Marucha w dniu 2015-01-17 (Sobota)

W przedostatnim numerze tygodnika Gość Niedzielny ukazał się artykuł Marcina Jakimowicza „Źrenica jego oka”, w którym autor z sympatią opisał aktywność czcicieli Żydów i państwa Izrael w polskim kościele katolickim.

Autor artykułu odwiedzając wspólnoty w wielu parafiach często jest świadkiem modlitw „o błogosławieństwo dla Izraela”. Czytelnik artykułu może się obawiać tego, że owe modlitwy, w duchu starotestamentowym, dotyczą tego by Żydzi bez przeszkód i pomyślnie mordowali palestyńskie kobiety i dzieci, kradli palestyńską ziemie, niszczyli domy Palestyńczyków, głodzili i odbierali możliwość pracy, opieki zdrowotnej i normalnego życia Palestyńczykom zamkniętym przez Żydów w gettach pełniących role obozów koncentracyjnych.

Jedną z opisanych wspólnot jest wspólnota z Krakowa. Wśród młodych uczestników wspólnoty jest grono osób, które „miały przywilej poznania podczas swojego chodzenia za Bogiem, czym jest dla Niego Izrael”. Charyzmatem wspólnoty jest dzielenie tą prożydowską iluminacją. Wspólnota propaguje judaistyczne święta z których, według wspólnoty, wywodzą się chrześcijańska wiara. Według wspólnoty to nie wieloletnia dewocja katolicka, a „poznanie żydowskiego kontekstu pozwala pojąć pewne sprawy związane z liturgią, co niesłychanie pogłębia” zrozumienie przesłania wiary.

Wspólnota modli się „o błogosławieństwo dla Izraela”, „z miłości”, bo Izrael to źrenica oka Boga i pierwsza miłość Boga, z tęsknoty za jednością z Żydami, bez których wierni są upośledzeni i kalecy w swojej drodze do Boga. Zdaniem wspólnoty nie jest możliwe poznanie Boga bez wspólnoty z Żydami. Według czcicieli Żydów Kościół Katolicki nie ma monopolu na poznanie tajemnicy Boga [sic!!! – admin], ani sam z siebie poznania Boga nie umożliwia.

Dla wspólnoty znaczenie ma literalne odczytanie Starego Testamentu. Według czcicieli Żydów wypełnieniem biblijnych proroctw jest istnienie Izraela i to, że Żydzi zamieniają pustynie w ogrody – warto tu dodać do tekstu z tygodnika, że syjonistyczny mit o zamianie pustyni w ogrody nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

Żydzi w żydowskie ogrody nie zmienili pustynie, tylko ogrody zrabowane Palestyńczykom. Taki szowinistyczny i rasistowski mit o zamianie pustyni w ogrody, jest identycznie skonstruowany jak mity nazistów, którzy to nieśli, według swojej propagandy, cywilizacje na wschodzie we wrześniu 1939.

Wspólnota wierzy też, że Bóg stanie w obronie państwa Izrael zagrożonego przez arabskich sąsiadów. Zdaniem czcicieli Żydów Izrael i wszczynane przez niego wojny, są zapowiedzią ponownego nadejścia Jezusa. Według wspólnoty „Izrael to aktualizator danych na temat powrotu Boga na ziemie, papierek lakmusowy Bożego serca”.

Członkowie wspólnoty twierdzą też, że „jeżeli chcesz zapewnić sobie błogosławieństwo, powinieneś błogosławić Izrael”. Dla wspólnoty Izrael postał narodem wybranym, ma inne ciągle aktualne powołanie niż maja je inne narody, jest korzeniem z którego wyrasta chrześcijaństwo, ważniejszą od chrześcijaństwa gałęzią monoteizmu.

Podobna wspólnota działa też na Śląsku w kaplicy centrum handlowego. Zdaniem tej wspólnoty Izrael pozostał narodem wybranym, depozytariuszem łask bożych. Według tej wspólnoty „Jezus przyszedł by wypełnić obietnice, które zostały dane Izraelowi”, chrześcijanie zostali jedynie wszczepieni w obietnice dane Żydom.

Wbrew tezom czcicieli Żydów i państwa Izrael, Żydzi nie są biblijnym Izraelem. Biblijnym Izraelem jesteśmy my katolicy. Historia biblijnego Izraela jest historia proroków zapowiadających przyjście Jezusa, i ci co przyjęli Jezusa są narodem wybranym. Żydzi odrzucając Jezusa, odrzucili proroków, wybraństwo i jedyną drogę zbawienia jaką jest kościół katolicki.

Judaizm z którego czerpią czciciele Żydów i państwa Izrael nie jest religią biblijnego Izraela, ale religią ufundowaną na powstałym wiele wieków po Jezusie Talmudzie, na negacji zbawczej misji Jezusa Chrystusa. Modlitw o pomyślność dla Izraela i Żydów w ich szowinistycznej i rasistowskiej polityce nie można traktować inaczej niż jako demonicznego bluźnierstwa.

My katolicy, w imię miłości do wszystkich ludzi, w tym i Żydów, jesteśmy powołani do modlitwy o ich nawrócenie, by mogli odrzucić judaizm, nawrócić się na katolicyzm i zostać zbawionymi.

Jan Bodakowski
http://prawica.net

Czyż nie jest to w duchu ekumenizmu, który tak propagował Największy z Rodu Polaków?
Admin

Komentarzy 49 do “O czcicielach Żydów w polskim kościele”

 1. Kojak said

  W POLSKIM KOSCIELE ? MOZE LITERALNIE TO ON JEST POLSKI I TYLE ! w RZCZYWISTOSCI JEST ZDOMNMOWANY PRZEZ SILY NIE MAJACE Z POLSKOSCIA NIC WSPOLNEGO ! TAK TAK ! JEST PARU ZACNYCH BISKUPOW JAK NP BP.DEC I TYLE ALE RZADZI SWOLOCZ TYPY KARD NYCZ I JEMU PODOBNI WIDZA DRANSATWO W POLSCE I MILCZA JAK ZAKL;ECI . PO CO KOMU TAKI KOSCIOL FOLKSDOJCZOW POPIERAJACYCH MICZACO BANDYTOW I ZLODZIEJI ? PAN JEZUS JAK WIDZIAL ŁAJDAKOW W SWIATYNI TO WZIAŁ POWROZ I ICH PRZEGONIŁ PRECZ !!!

 2. lopek said

  Rzeczeni czciciele nie czczą z pewnością za darmo i tak naprawdę oni czczą złotego cielca – co nie jest niczym nowym – poza formą czczenia.

 3. bezpartyjny said

  Żydzi nie są narodem wybranym, mówią o tym znawca tej tematyki ks.dr W. Chrostowski i ks. Kneblewski.Ludem Bożym czyli Izraelem jest wyłącznie Kościół Katolicki

 4. gość said

  Czy Pan Jezus i Matka Boska byli Żydami?

 5. Wosiu said

  Niemniej Żydzi dobrze użyźniają pustynię. Trzeba więcej pustyń nimi użyźnić.

 6. Boydar said

  Więcej finezji, Panie Wosiu, trzeba było zostać wyłącznie przy pierwszym zdaniu.

 7. deV said

  Biblia daje znakomity obraz żydowskiego narodu. Jeżeli czytać ją, jako księgę również historyczną, daje odpowiedź na pytanie skąd tyle nienawiści u żydów do każdego, innego narodu. I również z perspektywy biblijnej nie jest niczym dziwnym, dlaczego żydzi ZAWSZE zabijają, okradają i gardzą nie-żydami. Skąd wzięli się żydowscy autorzy rewolucji francuskiej, październikowej, rewolucji w Portugalii i Hiszpanii, holokaustu, zbrodni stalinowskich. Czytać i myśleć.

 8. rydzol said

  Nawiązując do artykułu, to:
  Dajemy sami do ręki argumenty tym, którzy zapominając o korzeniach Holocaustu,
  skupiają się na polskich negatywnych postawach,
  które były zdecydowanie pojedyncze wobec tych godnych szacunku i podziwu…
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/230003-gross-znow-krzyczy-o-masowym-uczestnictwie-polakow-w-mordowaniu-zydow-michnik-ostro-odpowiada-uogolnienie-wysoce-niestosowne

 9. Zerohero said

  Gość Niedzielny zamieścił reportaż z Donbasu. Z reportażu wynikało, że uchodźcy ciekli przed Rosjanami na Ukrainę. Ani słowa o 500tys (potwierdzonych przez ONZ) uchodźcach w Rosji. Powstańców określono mianem „pijaczkowie i złodzieje”, wyśmiano także obawy Rosjan przed banderowcami określając je słowami: rzekoma „agresja” ukraińska. Było to po Odessie oraz po licznych masakrach artyleryjskich (w izraelskim stylu). Jeśli rozwalanie leżącemu człowiekowi głowy kijem bejzbolwym, uduszenie ciężarnej etc. jest „agresją” (cudzysłów), to co zasługuje na miano agresji (bez cudzysłowia)?

  Wpienia mnie ta zdemoralizowana banda, która z Żydów robi Bogów a z Rosjan podludzi. Zważywszy na artykuł Bodakowskiego status podczłowieka GN dyskretnie wmawia również Polakom.

  Potem człowiek słucha naćpanego „Gościem” czy innym GóWnem czytelnika i nie wie co począć.

 10. alfacentauri said

  O zamiarach żydostwa
  Informacja o zamiarach żydostwa wobec narodu i państwa polskiego w latach 1989-1995

  Po wielotygodniowej podróży po USA, Francji i niedawnym pobycie w Tel-Avivie udało mi się, jako Półżydowi-Półpolakowi zyskać wiarygodne rozeznanie, w jakim kierunku zmierza polityka Światowej Rady Żydów (Yewish Counsel), społeczeństwa i rządu Izraela, zarówno partii Likud jak i partii Pracy, wobec Polaków i Polski.

  I. Głównym celem tych trzech ośrodków decyzyjnych Żydów jest:

  1. Utrzymanie steru całkowitej władzy w Polsce.

  2. Odzyskać z terenu aktualnej Polski 40 miliardy $, jakie dostały się w ręce polskie w czasie likwidacji przez Hitlera 4 milionów Żydów. Te 40 miliadów to majątki ziemskie, kamienice, wartościowe ruchomości, lokaty bankowe. Ekonomiści żydowscy dokonali szacunku tego majątku i ocenili średnio na 1-go Żyda 10 tysięcy dolarów, co, pomnożone przez 4 miliony Żydów, daje wartość 40 miliardów $. W tym rachunku wystawionym Polakom Żydzi popełnili 2 oszustwa:

  Po I – państwo żydowskie dostało już te 40 miliardów $ w postaci odszkodowania od RFN (gdy państwo polskie żadnego odszkodowania nie otrzymało).

  Po II – po r. 1956, gdy rząd polski starał się o kredyty w USA to rząd amerykański uzależnił to od spłaty odszkodowań dla Żydów, obywateli polskich. Obecne roszczenia wskazują zaś, że rząd izraelski chciałby już po raz trzeci otrzymać odszkodowanie, za to samo.

  Obłudą i bezczelnością jest twierdzenie, że to Polacy przejęli ten majątek. Po zaborze Polski w r. 1939 Niemcy rekwirowali majątki nie tylko Żydom, ale przede wszystkim Polakom. Od lipca 1944 dobra te były natomiast przejmowane przez Armię Sowiecką i jej satelitę PKWN, w którym władali żydowscy komuniści (Berman, Minc, Zambrowski, Szechter i inni).

  Za najbardziej skuteczne środki tej rewindykacji uznano:

  1. Prowadzenie zabójczej polityki fiskalnej, aby zniszczyć polskie przedsiębiorstwa państwowe i spółdzielcze, a następnie wykupić je od zadłużonej gospodarki za 1/10 ich wartości. W tym celu do rządu polskiego powołano Mazowieckiego, Bieleckiego oraz Balcerowicza, którzy, sterowani przez pseudo-ekonomistę spod znaku międzynarodowego żydostwa, Geoffreya Sachsa, zastosowali morderczą metodę niszczenia przedsiębiorstw polskich:

  Wprowadzono kredyt bankowy 8o%, dywidendę 35%, popiwek 500%, odsetki za zwłokę 150%.

  2. Przekształcenie Polski w śmietnik Europy, bazę tranzytową narkotyków i pralnię brudnych pieniędzy.

  3. Zniszczenie polskiego kopalnictwa węgla, w wyniku zastoju w polskim przemyśle, transporcie kolejowym i eksporcie, co zredukowało wpływy dewizowe o 3 miliardy $ rocznie, licząc po 60 $ za tonę, i dalsze 500 milionów $ za transport kolejowy. Realizowany przez Światowy Rząd Żydowski i Mossad wspierany przez amerykańską CIA plan niszczenia Polski udał się niemal w 100%, przy aplauzie polskich idiotów ekonomicznych i obłąkańców z Solidarności, oczarowanych wizją bogatej kapitalistycznej Polski. Teraz pozostaje tylko wykupić za 1/10 wartości najlepsze polskie przedsiębiorstwa (co już udało się w 80%), które będą wykorzystywać tanią siłę roboczą Polaków, zagrożonych bezrobociem.

  Obok tego generalnego planu, w okresie rządów Mazowieckiego, Bieleckiego a OBECNIE Suchockiej odbywa się również indywidualna grabież Polski przez żydowskich aferzystów, takich jak Grobelny, Bagsik, Gąsiorowski, Bogatin itd, którzy już wywieźli z Polski miliardy dolarów. Pierwszy miliard $ Bagsik ulokował w Izraelu, Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Grabież ta została dokonana na oczach i z przyzwoleniem żydowskich i polskich agentów Światowego Rządy Żydowskiego. Żydzi ci stali się niemal bohaterami narodowymi i są porównywani do herosów Starego Testamentu – jak dawni żydowscy grabieżcy Egiptu i plemion z podbitej doliny Jordanu.

  II. Nowe legendy Izraela wynoszą pod niebiosa innych bohaterskich Żydów działających w Polsce. Są to między innymi:

  1. Mazowiecki i Geremek, porównywani do bohaterskich zdobywców Jerycha, którzy zamieszkali u prostytutki jerychańskiej i dokonali podkopu, co umożliwiło Żydom zdobycie pierwszego miasta w dolinie Jordanu. Podobne bowiem męstwo wykazali Mazowiecki i Geremek, którzy „oszukawszy” w Sierpniu 1980 MO dostali się do Stoczni Gdańskiej i przy pomocy Wałęsy ZDOBYLI GDAŃSK, jako pierwszą placówkę już żydowskiej Solidarności. Mazowiecki chwalił się nawet tym w kwietniu 1992 r. w telewizji polskiej.

  2. Adam Michnik porównywany jest nawet z Mojżeszem, który oszukał Egipcjan, złupił bogactwa Egiptu i uciekł z nimi. Rabini Jerozolimy uważają go nawet za prawnuka Mojżesza, ze względu na jego spryt i jąkanie się – jak u Mojżesza.

  3. Żona generała Kiszczaka – Maria Krystyna, porównywana jest do biblijnej Estery, która uwiodła króla Babilonu i doprowadziła do uwolnienia Izraela z niewoli babilońskiej. Pani dr Maria Krystyna Kiszczakowa, która wdziękami nawróciła swego Mamana na wiarę prożydowską, jest w Izraelu czczona na równi z biblijną Esterą!?

  4. Aktualny minister Obrony Narodowej Janusz Onyszkiewicz, z domu Jojne Grynberg, syn Chaima Grynberga ze Lwowa, byłego ENKDzisty i byłego dyrektora departamentu Ministerstwa Rolnego PRL, jest popularny w Izraelu na równi ze sławnymi wodzami Izraela, a w szczególności Bar-Kochbą, bohaterem powstania antyrzymskiego.

  Onyszkiewicz jest na pewno obrzezany – byłem na uroczystości obrzezania we Lwowie w r. 1937.

  To, że jest to NACZELNY WÓDZ NARODOWOŚCI ŻYDOWSKIEJ W POLSCE jest z pewnością tajemnicą nr-1 dla Polaków. Ponieważ ojciec Janusza był w latach 1935-39 znanym we Lwowie pośrednikiem w handlu nieruchomościami więc małżeństwo Onyszkiewiczów prowadziło w l. 1986-90 agencję handlu nieruchomościami, ogłaszając się nawet w prasie amerykańskiej i brytyjskiej. Jeśli odziedziczone po ojcu zdolności handlowe Jojne-Janusza, pogłębione handlem resztówkami ziemskimi, zostaną wykorzystane na stanowisku Ministra Obrony IIIRP to armia polska będzie bosa i bez karabinów.

  Sprawa mordu w Katyniu jest nadal zagadką. Ponieważ spotkałem się w Izraelu z kilkoma osobami – repatriantami z ZSRS – które chwaliły się, że były sprawcami mordu na „polskich żydożercach”, więc przedstawiam ICH WERSJĘ likwidacji 15 tysięcy oficerów polskich w Rosji Sowieckiej przez żydowskie NKWD:

  Otóż po kompromitacji Armi Czerwonej w wojnie z Finlandią w grudniu 1939 – lutym 1940 roku, obozy jeńców polskich, głównie oficerów, zostały w marcu 1940 przejęte przez NKWD, które, składając się głównie z żydowskich komunistów, postanowiło wymierzyć sprawiedliwość „sanacyjnym bandytom”.

  Żydzi oskarżyli „sanacyjnych bandytów”, że – w wyniku ich flirtu z Hitlerem (płk. Beck, gen. Kasprzycki no i przede wszystkim Józef Piłsudski) – Żydzi w całej środkowej i wschodniej Europy dostali się w krwawe łapy Hitlera a ich los był już w 1940 roku przesądzony. Winą za ten los Żydów obarczono elitę sanacyjną, która dostała się do niewoli sowieckiej. Dlatego ich żądania odwetu skierowały się przeciwko nim, tj. przeciw oficerom, prokuratorom, sędziom i policjantom. Wykorzystując przenoszenie oficerów z Kozielska i 2-ch innych obozów do Griazowca skierowali potajemnie transporty do Katynia, gdzie w ośrodku wypoczynkowym NKWD mogli w tajemnicy dokonać egzekucji wielu tysięcy więźniów cywilnych i wojskowych. Żydom wygodniej było zwalić winę na Stalina, z uwagi na zadawnioną nienawiść za wyprawę Piłsudskiego na Kijów i przegraną w roku 1920.

  III. Dywersja Żydów na arenie międzynarodowej. Kierowana przez CIA, Yewish Councel, Mossad oraz działaczy żydowskich światowa polityka żydowska zmierza do wywołania zamieszek we wschodniej Europie i sprowokowania Gojów do wzajemnej rzezi, jak to jest w Jugosławii.

  Osławiony Hans Genscher – Żyd, wiarołomny sojusznik socjaldemokratów niemieckich, bo sprzedał ich dla CDU Kohla za wiele milionów – teraz wywołał wojnę w Jugosławii, aby przy pomocy Franio Tudjmana, również Żyda, wywołać wzajemną rzeź Słowian. W tej grze uczestniczył również inny Żyd, Krzysztof Skubiszewski, który na wschodzie mobilizuje wraz z Michnikiem i Geremkiem litewskich szualisów przeciw litewskim Polakom.

  Na Ukrainie byli Michnik i Geremek, mobilizując banderowców, upowców i innych do walki z Polską i Rosją. Obaj ci działacze, zaślepieni nienawiścią do Słowian, przywołują do życia najgorsze upiory faszyzmu, jak szualisów na Litwie, którzy mają na sumieniu m.in. pół miliona Żydów litewskich (obóz zagłady w Ponarach) oraz żołnierzy Bandery i UPA. Dywizja SS-Galizien, która wymordowała oprócz Polaków ponad milion Żydów z Ukrainy. W Czechosłowacji klika żydowska z Hawlem, Klausem i Dienstbierem sprzedaje całe Czechy i Słowację w ręce kapitału żydowskiego i niemieckiego, zagarniając olbrzymie prowizje za umożliwianie tajnych transakcji.

  W Polsce Żydzi, kierujący Unią Demokratyczną i Kongresem Liberalno-Demokratycznym zorganizowali pełną wyprzedaż majątku polskiego na rzecz spółek kapitalistycznych Zachodu, w których kapitał żydowski ma decydujący udział. Mafie żydowsko-austriackie, żydowsko-niemieckie i żydowsko-francuskie wykupują polskie przedsiębiorstwa za 1/10 wartości – zniszczone przez wysoki kredyt, dywidendy, popiwek, odsetki skarbowe. Sprzedając polskie przedsiębiorstwa za minimalne ceny urzędujący w ministerstwach Żydzi i ich agenci uzyskują za każdą udaną transakcję miliony $, przesyłane na zaszyfrowane konta w bankach szwajcarskich i amerykańskich.

  Bohaterski naród polski, który wybawił od zagłady setki tysięcy Żydów Polskich, nie może paść ofiarą żydowskiego spisku, zakrojonego na miarę wytępienia Indian amerykańskich przez Anglosasów, czy wymordowania siedmiu plemion doliny Jordanu przez najeźdźców żydowskich w 12-6 wiekach p.n.Ch.

  IV. Obłąkany tryumfalizm społeczeństwa żydowskiego. Przebywając ostatnio 3 miesiące w Izraelu zostałem porażony obłąkanym tryumalizmem chasydzkiego, a nawet inteligenckiego odłamu społeczeństwa żydowskiego. Wychowani na obłąkanej biblijnej ideologii Narodu Wybranego głoszą wszem i wobec sukcesy żydowskich finansistów, którzy obrabowali Gojów, niczym Mojżesz zaprzyjaźnionych Egipcjan.

  Współczesnymi bohaterami Żydów są m.in: 1. Boczki David (USA), aferzysta giełdowy – 7 miliardów $.

  2. Maxwell i Synowie (Anglia) – 100 miliardów $ z ciemnych interesów.

  3. Goldberg (Austria) – 700 milionów $ z malwersacji i podatków.

  4. Bagsik (Polska) – 600 milionów $ malwersacji.

  Powyżsi bohaterowie to najzdolniejsi uczniowie Biblii Starego Testamentu, która w księdze Powtórzonego Prawa Mojżeszowego daje takie oto wytyczne moralne wobec innych (Gojów):

  1. Jeśli Żydowi zdechło bydło domowe, to mięso należy sprzedać Gojowi.

  2. Jeśli Żyd stosuje lichwę, to tylko wobec Goja.

  3. Jeśli Żyd pożycza pod zastaw, to tylko Gojowi.

  4. Jeżeli obcy naród (w dolinie Jordanu) nie podda się pod władzę Żydów, należy wytępić go z dziećmi, kobietami oraz starcami, i wybić nawet jego zwierzęta domowe.

  Wszystkie narody w Dolinie Jordanu zostały poddane rzezi i zniewoleniu, a następnie użyte do niewolniczej ciężkiej pracy, co doprowadziło do ich całkowitego wytępienia.

  Nakazy tych zbrodni żydowscy prorocy i kapłani otrzymali podobno od Jehowy, jako naród wybrany, dzięki ofiarom z 3-letniej jałówki, 3-letniej kozy i 3-letniej owcy, złożonych w ofierze Jehowie przez protoplastę plemienia żydowskiego Abrahama, emigranta z biblijnego miasta Ur w Babilonii.

  Ponieważ pochodzę z Narodu Polskiego (Matka), który nie splamił się agresją, a przeciwnie bronił Polski i całego Zachodu przed agresją Mongołów, Tatarów, Turków, Bolszewików i Niemców, uważam za swój obowiązek przestrzec Naród Polski przed zagrażającym MU zniewoleniem przez Kapitał Zachodni i Żydowski – kapitał splamiony krwią i grabieżą.

  Polska, zasobna w surowce, samowystarczalna w zakresie energetyki, dysponująca dobrymi warunkami agrarnymi, ma wszelkie warunki, aby stać się niezależnym organizmem gospodarczym, bez zniewolenia przez kapitał żydowski, prymitywny i agresywny.

  Informację tą przesyłam do wykorzystania działaczom politycznym, społecznym, przedstawicielom władzy oraz duchowieństwu polskiemu. Całe społeczeństwo powinno znać zagrożenia, jakie wiszą nad Narodem Polskim, ze strony Światowego Rządu Żydowskiego i niepoprawnych agresorów niemieckich oraz wielomilionowej armii ich agentów.

  Narodowi Polskiemu grozi grabież mienia narodowego, zniewolenie, nędza i śmierć biologiczna. Rozpowszechniajcie powyższą informację przez powielanie jej i przekazywanie sąsiadom, przyjaciołom i wszystkim Polakom, otumanionym przez żydowską prasę, telewizję i radio (w tym RWE).

  Z poważaniem: Marek Finkelstein-Dobrowolski – podpis czytelny

  * * *

  4 miliony Żydów w Polsce wojennej jest liczeniem 2,5 miliona Żydów polskich + 1,5 miliona Żydów wypędzonych do Polski przez Hitlera. Informacja pana Finkelstein-Dobrowolskiego jest pierwszym potwierdzeniem wersji jaką znam od starego lwowiaka, że mord katyński był spowodowany klęską Sowietów w wojnie fińskiej. Komisarzem sowieckim do spraw polszczyzny był Łazar Kaganowicz, czy jego brat. Otóż ten Polszcznyj Komisariat opracował plan „odpolszczenia” Związku Sowieckiego, który nie spodobał się jednak Towarzyszom Leningradzkim, którzy zaproponowali złagodzenie go”, przez przesiedlenie Polaków do Finlandii a Finów na Syberię. Gdy jednak Finlandia wytrzymała 2 miesiące wojny to sprawa stała się światową i na front fiński zgłosiło się 80 tysięcy Polaków z Anglii i Francji – aby walczyć PRZECIW SOJUSZNIKOWI HITLERA, co znowu spowodowało dyplomatyczną interwencję niemiecką w Moskwie – w którym to świetle bolszewicy mogli uznać Polaków za powód swej klęski w Finlandii, a przynajmniej mianować ich kozłami ofiarnymi.

  Trudno mi się jednak zgodzić z korupcyjnym charakterem Hawla, choć takie posłannictwo miał on niewątpliwie. ツ

  « powrót|drukuj

  Juliusz Prawdzic-Tell ( tell7@wp.pl ) WANDALUZJA red. XI;
  Tarnobrzeska 2/1, 53-404 Wrocław, 5 IX 04

 11. DorMan said

  Czy można prosić o informacje na temat zdjęcia które ilustruje ten artykuł ? np. gdzie zostało zrobione itp.

 12. mironik said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bluznierczy-pogrzeb-oleksego-subwersja-kosciola-na-synagoge-2015-01
  wiem że tu wszyscy mieli inne zdanie o Oleksym bo dużo gadał?, ale reszta…

 13. Marucha said

  Re 12:
  Artykuł jest wredny.

  Każdy ochrzczony, kto odszedł z tego świata pogodzony z Bogiem i obdarzony sakramentami – ma prawo do katolickiego pogrzebu.
  I nie jest to czyimkolwiek zasranym interesem dociekać, czy owo pojednanie z Bogiem było szczere, czy na pokaz (niby komu na pokaz?). Nikt nie ma prawa bawić się w Pana Boga, zwłaszcza zaś samowolnie skazywać kogoś na wieczne potępienie.
  Życie człowieka można oceniać.
  Jego losu po śmierci – nie.

  To dotyczy każdego – nie tylko Oleksego, ale nawet Urbana, Michnika i Sakiewicza, choćby nasze jestestwo wzdragało się na samą o tym myśl.
  Albo, marwa kuć, jest się katolikiem z całym dobrodziejstwem inwentarza – albo się robi jakąś własną religię.

 14. marta15 said

  ad 13,
  panie Marucha , niech pan prestanie sie tak rozczulac i rzucac francuszczyzna dla psow , tylko niech pan uwaznie przeczyta ow artykul ( ze zrozumieniem) i potem niech pan sie wypowie,
  Widac ,ze pan nie zrozumial z niego nic , niec przeszkadza to jedna panu zabierac glosu na ow temat. Zenada.
  „… A tu pozostaje jedynie retoryczne pytanie: czy i Urban nie ma prawa do nawrócenia? Czy jemu można żałować Katedry? Bez niego przecież polskiej pieriestrojki nijak by nie było.

  Przechodząc dalej, podkreślamy tu, że ocena Oleksego dotyczy jego uczynków jako osoby publicznej – polityka, a nie „tatusia” czy wujka, który był dobry. Może Oleksy i był dobry, ale co nas to obchodzi?! Niechby go pochowali – jako prywatnie dobrego – w kościele parafialnym na Grochowie czy na Woli, ale i tak bez udziału proboszcza. Niechby egzekwie odprawił wikary, bo proboszcz, to honor katolicki, na który wysoki członek PZPR nigdy nie zasłużył. I o takiego Oleksego tu chodzi. I o takim Oleksym nie wspomnielibyśmy ani słowem, i niechby taki Oleksy prywatny spoczywał w Pokoju.

  Jako osoba publiczna, Oleksy był żydo-bolszewikiem, który pod względem moralnym wypada nawet dużo gorzej, niż jemu podobni komuniści, Gomułka, Moczar czy podobni, a którzy do Katedry z własną trumną pod pachą się nie pchali. Przy czym byli oni Polakami, a nie rabinicznymi żydami jak Oleksy, a co jest dodatkowym kryterium, które Oleksego z Katedry wykluczało….”

  Nie do Pani nalezy ocena losu Oleksego po śmierci.
  Jeśli przypisuje sobie Pani takie prawo, to jest Pani opętena.
  Admin

 15. Boydar said

  Przychylam się do opinii Pana Gajowego, chrześcijańska to pozycja autora nie jest. Samo to jednak nie skłoniło by mnie do napisania komentarza, każdy ma jakiś rozum i niech sobie ocenia.

  Powodem zasadniczym jest motywacja p. Cierpisza; zupełnie niezrozumiała w aspekcie, że „oto przecież jednego komucha mniej, radujmy się !”. Pan Cierpisz nie tylko wchodzi z butami w kompetencje Sędziego Głównego, ale jednocześnie dziwnie mu zależy, abyśmy przyjęli jego punkt widzenia, ciekawe dlaczego.

  Nie wierzę, że Pan Cierpisz nie wie, co jest grane. Wie na pewno, a jednak sra na wycieraczkę. To może jednak i gdzie indziej prawdy nie mówi ? Jeżeli Oleksy był tym, kim był jak sądzę, czyli Olinem, to jakiś marny agent był z niego. Nic dla rusków szczególnego nie ugrał ! A może o czymś nie wiemy ? O dokonaniach dobrego agenta, to można się dowiedzieć 50 lat później, jak był tylko dobry. Jeśli był najlepszy, nie dowiemy się nigdy. Możemy jednak dowiedzieć się pośrednio. Po owocach jak to mówią. Wszystkim tym sqrwysynom zaczyna się ostro tlić koło dupy. Samo się nie zajęło. Ktoś musiał przez lata zbierać na nich „kwity”, bo kwity same nie chodzą. To nie były jednak „kwity na Olina” tylko „kwity Olina”. Jeśli obecnie Stolzman przytula się do Oleksego, to wyłącznie dla tego aby przekonać publikę o ich niezłomnej przyjaźni. Przecież przyjaciel przyjacielowi nie mógł wyciągać brudów, takie tam żarty, pogaduchy bez ogródek między starymi kumplami. A sytuacja wygląda zgoła inaczej. I une wszystkie dobrze o tym wiedzą. Bycie agentem, to ciężki kawałek chleba. I świnię trzeba z siebie czasem zrobić, i drania. Tak czy inaczej, dzięki, Panie Józefie, już tam na górze będą wiedzieli co z Panem zrobić i dlaczego.

 16. Ex said

 17. Ex said

  @Marucha >I nie jest to czyimkolwiek zasranym interesem dociekać, czy owo pojednanie z Bogiem było szczere,

  Tego dociec się nie da, natomiast są konkretne warunki jakie trzeba spełnić żeby móc otrzymać rozgrzeszenie i je MUSI sprawdzić ksiądz (o ile wie co i po co robi) udzielając rozgrzeszenia, np czy naprawiało się wyrządzone szkody bliźnim (podjęło próbę), zadość uczyniło. czy pojednało się z bliźnimi itd itp. żeby na koniec pojednać się z Bogiem.

  Wierni też mają prawo wiedzieć czy te warunki zostały spełnione w przypadku osób tzw publicznych. To dotyczy wszystkich tzw polityków, bo bez tego Kościół zostaje sprowadzony do firmy sprzedającej sakramenty, czyli pustych form bo tak na prawdę, to wtedy nikt tam już w nic nie wierzy.

  Zostawmy te sprawy spowiednikowi, nie właźmy z butami w jego kompetencje. Nam NIC do tego.

  Wierni nie muszą NIC wiedzieć na temat, czy i jak jeden z nich pojednał się Bogiem, jaką odbył spowiedź, jak długą, co wyznał itd. To nie jest sprawa dla wiernych. Kościół to nie magiel, gdzie wszyscy muszą wszystko wiedzieć o wszystkich.
  Admin

 18. Zdziwiony said

  A tak było rok temu:

  „W kaliskiej Katedrze mieliśmy szansę po raz kolejny uświadomić sobie silne związki między Narodem Wybranym, a tymi, którzy wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa.
  Zebrani mogli odkryć, że gdyby nie to, że Żydzi odrzucili Jezusa jako Mesjasza, reszcie świata, a więc i nam katolikom, nie było by dane żyć w Kościele”.

  http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/xvi-dzien-judaizmu-w-kosciele-kaliskim

  ZAAMIĘTAJ SOBIE GOJU

 19. Ex said

  „(…) Whoever is unjust let him be unjust still
  Whoever is righteous let him be righteous still
  Whoever is filthy let him be filthy still
  Listen to the words long written down
  When the Man comes around (…)”

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,johnny_cash,the_man_comes_around.html

 20. Ex said

  @Marucha >Wierni nie muszą NIC wiedzieć na temat, czy i jak jeden z nich pojednał się Bogiem, jaką odbył spowiedź, jak długą, co wyznał itd. To nie jest sprawa dla wiernych. Kościół to nie magiel, gdzie wszyscy muszą wszystko wiedzieć o wszystkich.

  Muszą, bo tzw politycy spowiadając się z uczynków wobec bliźnich, musieli spowiadać się również z uczynków wobec nich a zatem również z bliźnimi się wcześniej pojednać, czyli naprawić wyrządzone krzywdy/zadość uczynić.

  Ostatnie namaszczenie to nie bilet do lepszego świata, który można kupić w ostatniej chwili.

 21. Ex said

  @17 To nie moje zdanie: Zostawmy te sprawy spowiednikowi, nie właźmy z butami w jego kompetencje. Nam NIC do tego.

 22. Boryna said

  Ad.15 Zatem nie sądźmy Stalina, Hitlera, Geremka itp.

 23. Boydar said

  Hitler podpisywał rozkazy mordowania Słowian a Polaków w szczególności, Geremek obrażał Polaków w każdym miejscu i czasie oraz spiskował bez chwili spoczynku z naszymi odwiecznymi wrogami knując jak by nas tu jeszcze odrzeć z resztek. Co do Stalina opinie są niejednoznaczne; proponuję wstrzymać się dla przyzwoitości jeszcze kilka miesięcy. Czekaliśmy tyle lat, poczekajmy jeszcze chwilę. Niewinny to on nie był, co i sam Putin przyznaje nie owijając specjalnie w bawełnę. Jednak może się okazać, że to właśnie on uratował nam, chcąc nie chcąc, dupę przed żydoszkopem i anglopejsem. I nie mam tu bynajmniej na myśli Armii Czerwonej goniącej Niemca przez Polskę aż do Berlina. Cierpliwości, wszyscyśmy byli robieni w chu.ja przez 70 lat.

  Gdyby Stalin nie wziął na klatę i za mordę ukrów, zaje.bali by nas wszystkich żywcem, jak na Wołyniu. „Całkiem przypadkiem” „pomylił się” też w kwestii położenia Nysy na mapie. Perfekcyjnie antagonizował rwące się do władzy kahały i ładnych parę milionów jewrejskich zwyrodnialców posłał do piachu ich własnymi rękami. I jeszcze kilka „drobnych” szczegółów o których mam zaledwie blade pojęcie. Porównywanie Oleksego do bandyty Hitlera, chorego z nienawiści do Polaków i Polski Geremka czy nawet do raczej nie posiadającego skrupułów Stalina jest dziecinną zagrywką pod publikę. Tak nie można, Panie Boryno, naprawdę nie można.

 24. Boryna said

  ad Baydar: Nie zrozumiał Pan aluzji

 25. Boydar said

  Prawdę powiedziawszy, to i dalej nie rozumiem 😦

 26. Kandela said

  Ad. 14 i 20 Widzę, że Panowie nie rozróżniają znaczenia słów „oceniać” i „sądzić”. Pomyślcie co by było gdy nikt z nas nie oceniał czynów i występków innych ludzi? Może wówczas byłoby nam wszystko jedno, czy przyjaźnimy się i wspieramy ludzi dobrych, niosących pomoc i wsparcie, czy z pijakami, zbrodniarzami i obłudnikami? Jak najbardziej każdy z nas ma obowiązek oceniać czyny i owoce życia innych ludzi i żyć zgodnie z oceną jaką nam dyktuje wiara i sumienie. Jednak nie naszą sprawą jest osądzanie tych ludzi. Bo co drzemie w ich wnętrzu wie tylko sam Pan Bóg i nie naszą sprawą jest wyrokować, kto jest potępiony i smaży się w piekle a kto siedzi w niebie u prawicy Boga.

 27. Marucha said

  Re 20:
  Ludzie mogą oceniać czyjeś doczesne życie.
  Wara im od wnikania w jego losy pozagrobowe.

  Re 22:
  Pan myli ocenę czyjegoś życia z decydowaniem, co się z człowiekiem dzieje po śmierci.
  Ja już nie wiem, jak to można jaśniej wytłumaczyć…

  Re 26:
  Takie też i jest moje zdanie.

 28. Joe said

  Re 14…Panie Marucha „tfurcow wlasnej religii” pelno we wszystkich spolecznosciach…To tak zwane „MUNDRE”
  ktorych w A-A nazywa sie „krwawiacymi diakonami”…Nie wiem bo nigdy nie dociekalem , skad sie to wzielo…ale bardzo trafne okreslenie….W Gajowce tez sa…nie mylic „malpy z brzytwa ” na WP….ktora dziekowac Opatrznosci z Gajowki wywalono….ale chyba POd zmieniona POstacia ukazuje sie wlasnie w 14-ce..

 29. NICK said

  Zostawmy losy pośmiertne, tylko Bogu wiadome i troszczmy się bardziej co z Nami będzie po drugiej stronie życia.
  Zbyt często, ja też, oceniamy zmarłych. Pastwmy się nad żyjącymi. Mało materiału?
  Pozostaje ocenianie historyczne jako zawodowe. Musi ono spełniać pewne standardy. A tychże nie zachowujemy.

 30. Boryna said

  Byc może ,że na arcbpa Góździa mają haki.

 31. wscieklica said

  Frank i gnIda czyli Siły Po(d)stępu

  Pytanie : Czy tanie kredyty hipoteczne we frankach( czyli pod zastaw nieruchomości ) plus obecny megaskok cent franka to przypadkiem nie wieloletni plan koszernych finansistów, na sfinansowanie z kieszeni Polaków, setek tysięcy mieszkań, na mający nastapić „powrót” 3mln hebrajskojęzycznych żydów z Israela,( co deklaruje dziś oficjalnie Ruch Żydowskiego Odrodzenia w Polce, maja stronę, manifest, prócz tego postulują, hebrajski jako współurzędowy, a wszystko finansowane z podatków Polaków. Juz dzisiaj wiele tysięcy hipotecznych kredytobiorców po kolejnych podwyżkach ceny franka nie jest w stanie spłacić tego kredytu wraz z odsetkami i mimo że powpłacali po 200tyś zł będa musieli oddać bankom swoje mieszkania jako spłatę kredytu, który wraz z odsetkami niejednokrotnie przekracza już cene samej nieruchomości. Po obecnym numerasie ze skokiem ceny franka ( o 30-50% ) problem będzie miało 700tys kredytobiorców z rodzinami. Mogą stracić mieskania. W ten oto sposób pracą , energią, wysiłkiem, ponad miliona Polaków zostały wybudowane setki tysięcy mieszkań w Polsce, które w ciagu kilku miesięcy moga przejść w posiadanie banków. 50% tych frankowych mieszkań dotyczy miasta Warszawy, ulubionego obok Krakowa, Wrocławia i Łodzi, miasta przystani dla w/w „powrotu” żydów z Israela. Nb. cóż to za powrót jeśli dotyczy 3mln urodzonych w Israelu nieznajacych języka polskiego ale za to hebrajskojęzycnych osób. Warto nadmienić, że wiele nowych apartamentowców budowanych jest w centrach w/w miast kosztem śródmiejskich historycznych placów zieleni, parków i skwerów, w Krakowie wycięto 30tyś drzew a we Wrocławiu 70tyś. A w Warszawie idą taśmowo pod nóż kolejne skwery i parki a nawet …boiska szkolne. Widać, że nowi lokatorzy, czyli międzynarodowe banki, na skutek przejęcia nowobudowanych w III RP, za pomocą kredytu frankowego, mieszkań, zaprogramowali dla swych klientów najlepsze lokalizacje w centrach najwększych polskich miast, kosztem wycinania resztek zieleni czyli kosztem utraty standardu zdrowia i życia Polaków. Jak widać – już mają tzw. Muzeum Żydów Polskich z wymyśloną 1000letnią historią żydów na naszych terenach ( czyżby to byla siedziba Nowego Rządu/Sejmu Judeopoloni a nawet Judeoeuropy z Judeoukrainą ?) – mieszkania – też mają, jeszcze mają dostać na zagospodarowanie się , godne Nowej Szlachty„drobne” 65 mld USD, w ramach ich tzw. powojennych roszczeń względem Polski( nb. nie mają one ŻADNYCH podstaw prawnych ).Zobacz na Yuotubie wykłady ST. Michalkiewicza na ten temat.Zwiastunem, jutrzenką czyli medialną podkładką pod te roszczenia jest „polski” ale silnie antypolski film P.Pawlikowskiego „Ida”, utrwalający „jedwabieńsko-grossowski” wizerunek Polaków, mordujących żydów aby przejąć ich majątki. Film ten wbrew swej przeciętnej artystycznej wartości( widownia w Polce poniżej przecietnej) rozdęty przez światowe żydostwo do ostateczności jak medialny balon, morzem festiwalowych nagród ,pędzi, haha, ku Oskarowi.Mamy więc totalpakiet Żydowskiego Desantu na Polskę. Czyż nie po to, w lutym 2011 rTusk wraz z CAŁYM rządem wyjechał na tajną naradę do Telawiwu i do dziś nie wiemy co tam uradzili? Czy nie po to także odbyła się rewizyta w Polsce całego żydowskiego parlamentu , w styczniu 2014 r, który zorganizował sobie regularne obrady , całkiem jak u siebie ? Oficjalnie powodem obecnych i przyszłych kłopotów kredytobiorców frankowych jest nagła decyzja centralnego banku Szwajcarii o uwolnieniu kursu franka. Pytanie: skąd nagłość tej decyzji, która jak słyszymy dla samej Szwajcarii nie jest korzystna a prezes centralnego banku Szwajcarii na konferencji prasowej zdawał się nie rozumieć sam własnej decyzji .Tak był skonfundowany i nieprzekonywujący. Czyżby dostał jakiś nakaz z Wyższej Centrali.

 32. zofia said

  ad16
  Z jakiego zrodla jest to zdjecie!?

 33. Marucha said

  Re 32
  Np.
  http://news.kuwaittimes.net/pope-demands-philippine-leaders-end-corruption-tens-thousands-line-manila-streets-see-francis/

 34. Ex said

  @Marucha >Re 20:
  Ludzie mogą oceniać czyjeś doczesne życie.
  Wara im od wnikania w jego losy pozagrobowe.

  Nie wiem dlaczego nie rozumie Pan prostej rzeczy. Do Chrztu jest się niesionym, do Pierwszej Komunii prowadzonym, na Bierzmowanie się już idzie samemu i świadomie potwierdza swoją wiarę. Wszystko publicznie. Potem najczęściej kościelny ślub, czy chrzciny dzieci itd. a więc podejmuje się świadomie i dobrowolnie określone zobowiązanie wobec Boga i bliźnich.

  Nikt nie wnika w wyrok Sądu Ostatecznego, bo jak? Mówię jedynie o warunkach świadomej i ważnej spowiedzi, a jednym z nich jest zadośćuczynienie bliźnim. W tym przypadku (w przypadku polityków) ludziom, o których losie się decydowało, a bardzo często po prostu wyrządzało krzywdę.
  http://www.bibula.com/?p=54742

 35. Marucha said

  Re 34:
  Nie, to Pan nie rozumie.
  Nie moją ani Pana sprawą jest wnikanie, czy czyjaś spowiedź była ważna, czy nieważna, szczera czy nieszczera, czy nastąpiło nawrócenie, czy nie. To sprawa między Bogiem a zmarłym.
  My możemy tylko przyjąć do wiadomości fakt, że ktoś się wyspowiadał i wyjść z jedynego możliwego założenia: iż należy mu się kościelny pogrzeb

  Zadośćuczynienie bliźnim to oczywiście rzecz bardzo ważna, lecz nie zawsze wykonalna – z różnych powodów, które każdy sam sobie może wyliczyć. I Kościół to rozumie.

 36. Ex said

  @Marucha Przyjmuje do wiadomości, także to że nie słyszałem nigdy od nikogo „cudownie nawróconego na łożu śmierci” choćby słów: „przepraszam za… i proszę o wybaczenie tych których skrzywdziłem”.

  „Bóg stworzył człowieka w tym celu, żeby człowiek poznał Boga, miłował Go i służył Mu, i tak po śmierci posiadłszy Boga przez uszczęśliwiające oglądanie Go twarzą w twarz, cieszył się Nim na wieki w niebie.”
  http://www.piusx.org.pl/katechizm/

  Poza wszystkim, poza tym czy ktoś wierzy i w co jest zwykły naturalny obowiązek wobec współplemieńców, wobec ludzi dzięki którym się żyło – współczesnym, ale też tym z przeszłości i tym którzy będą tu żyć w przyszłości.

 37. Ex said

  @Marucha >Nie moją ani Pana sprawą jest wnikanie, czy czyjaś spowiedź była ważna, czy nieważna, szczera czy nieszczera, czy nastąpiło nawrócenie, czy nie.

  Chrześcijaństwo nie jest kolekcjonowaniem kwitów. Chrześcijaństwo to jedyna religia, która polega na założeniu że Bóg jest Osobą i ma relacje z każdym z nas. I tę relację należy budować i rozwijać i nią żyć – czyli poznawać Boga.
  Wnikanie czy spowiedź jest/była ważna to element nauczania/rozważania Kościoła, a więc i każdego z nas.

  Nawrócenie to co innego.

  W ogóle nie o tym była mowa, lecz o niedopuszczalnym dociekaniu, co się człowiekiem stało po śmierci i czy jego pogodzenie się z Bogiem było szczere.
  Admin

 38. snag said

  Albo ignoranci albo licza na nieznajomos talmudu I ignoranctwo – Tu jest prawdziewa twarz wiekszosci Zydow ,….

  A tu jak traktuja ‚swoich’ Chrzescijan ,…

  http://www.cbsnews.com/news/christians-of-the-holy-land/

  Gonic dziadostwo ,…

 39. snag said

  Pod pierwszym video ktos sie podszyl, tu jest to ktore mialem na mysli ,…

  Przepraszam ,…

 40. snag said

  Tak sie sklada ze biblijny Genesis i Potop jest opisany w sumeryjskiej Ksiedze Gilgamesza, zyciorys Mojzesza jest zerzniety zywcem z zyciorysu Sargona Wielkiego założyciela dynastii akadyjskiej i twórcy imperium akadyjskiego okolo 2000 lat wczesniej niz daje sie kredyt mitycznemu Mojzeszowi ,…

  6 z 10-ciu Przykazan i 3/4 z 613 polecen Tory przestrzeganych przez Zydow adoptowano z egipskiej Ksiegi Umarlych uwiecznionych na Papirusie Ani i na scianach grobowcow w 2600 BC czyli 1200 lat wczesniej zanim Mojzesz sie urodzil jesli wierzycie ze istnial. Papirus Ani mozna obejrzec w Egipskim Museum Narodowym a rzezbione freski w Doline Faraonow.

  Pojedynek Davida z Goliaten jest opisany w Iliadzie gdzie mlody Nestor pokonuje Ereutaliona. Uzbrojenie opisane w 1 Samuel 17 jest typowym uzbrojeniem greckiego wojownika z V wieku BC a nie Filistynczyka za czasow Dawida, zbroja kolczugowa jest wynalazkiem Scytow ktorzy pojawili sie 500 lat pozniej. Zwyczaj pojedynkow w tych czasach byl praktykowany eksluzywnie w basenie Morza Egejskiego a nie w Lewancie.

  Oswojone wielblady opisywane w biblijnych historyjkach z czasow patriarchow (Abrahama, Jozefa, Jakuba) 2000-1500 BCE w/g renomowanych znawcow tematu jak Thomas L. Thompson, potwierdzonych dowodami z wykopalisk pojawily sie w Lewancie nie wczesniej niz 900 BC.

  Stary Testament jest niczym wiecej jak zbiorem wygodnie adoptowanych bajek i legend innych kultur nie majacych nic wspolnego z historia Hebrajczykow w celu dominowania ludu co w przypadku kultow, wiar, monarchow, rezimow czy rzadow jest kluczem do wladzy.

  I tego ,…

 41. Polak said


  Shabbat Shalom!

 42. Filo said

  40
  Snag
  A Dawid byl krolem Persow, ktory akurat panowal chwile w Samarii. Trzeba bylo jakos pokombinowac, zeby pasterskiego zboja przemalowac na krola.
  Religia katolicka smialo moze sie obejsc bez zydowskich wstawek,
  o czym juz pouczal Pan Jezus.

 43. mgrabas said

  do 11.

  https://www.google.pl/search?safe=off&espv=2&biw=1680&bih=935&tbm=isch&sa=1&q=brodkusymbolwierzen1.jpg&oq=brodkusymbolwierzen1.jpg&gs_l=img.3…7122.7122.0.7943.1.1.0.0.0.0.101.101.0j1.1.0.msedr…0…1c.1.61.img..1.0.0.hpbJTRXepDQ

  http://archiwaipn.wordpress.com/category/kosciol/

 44. snag said

  Filo @ 42 ,…

  Oprocz biblijnych bajek nie ma zadnego dowodu popartego namacalnym przedmiotem ze potezne krolestwo Dawida i Salomona kiedykolwiek istnialo lub oni sami, byc moze Dawid jako kacyk plemienia pastuchow a nie Krol Dawid dysponujacy armia setek tysiecy uzbrojonych i wycwiczonych wojownikow zajetych obrona Hebrajczykow w walkach o przetrwanie z Filistynczykami.

  Polegajac na historycznych dowodach populacja Filistynczykow nie przekraczala 25.000 w 12 wieku BC i urosla do 30,000 w 11 wieku BC gdzie egejski (orginalny) element nigdy nie przekroczyl polowy populacji reszte stanowila zdominowana miejscowa ludnosc lub produkt co-egzystencji. Po poltora wieku w wyniku mieszanych malzenstw a lokalna ludnoscia Filistynczycy przestali istniec jako odrebna nacja ,…

  Apropos’s mitycznego (perskiego) Dawida, bzdura, jego (rzekome) panowanie jest przypisywane na 1.000 BC natomiast pierwsze cesarstwo perskie zapoczatkowane dynastia Cyrusa Wielkiego powstalo w latach 550 i trwalo do 330 BC.. przed Cyrusem Wielkim byl Babilon.

 45. Boydar said

  @ Pan Snag

  Jeśli Pan pozwoli, chciałbym coś uściślić, nie przecząc jednocześnie Pańskim słowom.

  – przepraszam, czy ma pani rozmienić 500 zł ?
  – oczywiście, może być po 250 ?

  Jak widać z powyższego, nie trzeba być znawcą od druku banknotów, aby stwierdzić, że coś jest nie tak. Użył Pan sformułowania „… biblijnych bajek …”. A skąd taka pewność, że one są biblijne ? Jak domniemam, ani Pan, ani tym bardziej ja, Biblii takiej jak została spisana, nie czytaliśmy. Wszystko z czym mamy do czynienia, to wydruki po entych poprawkach. I praktycznie żadnej możliwości solidnej weryfikacji. Co paradoksalne, nie kłóci się sytuacja powyższa, z bożym zakazem ingerowania w tekst; wszak w tekst Pisma Świętego nikt nie ingeruje. Tłumaczenia siłą rzeczy muszą się różnić … Przy tej „okazji” wiele spraw i rzeczy zmieniło swą postać i treść przekazu, nie naruszając pozornie bożego obostrzenia. W szabas nie podróżujemy, no chyba że na wodzie. Więc gumowy baniak rozwiązuje wszystkie problemy.

  To nie są biblijne bajki, tylko zupełnie inne !!!

 46. snag said

  Jak juz podkreslilem do dzis nie ma zadnego dowodu negujacego termin ‚bajki’ I mnostwo ze nimi sa – Nikt mi nie wmowi ze analfabeta Jozef z klanu pasterskich koczownikow zostal zarzadca najbardziej rozwinietej cywilizacji w tym czasie czy Mojzesz naczelny dowodca armii Faraona musial ratowac sie ucieczka bo poturbowal straznika niewolnikow ktory znecal sie nad jego ziomkiem czy 600.000 Hebrajskich ‚wojakow’ z rodzinami (okolo 3 miliony dusz) bladzilo 40 lat po pustyni i nie zostawilo sladu po sobie,…

  Bzdury bez pokrycia w faktach.- Ciekawe ze mamy fizyczne dowody istnienia znacznie starszych kultur I doslowne zero w obronie wiarygodnosci Starego Testamentu.

  Jesli znasz angielski to postudiuj dorobek prof. Thompsona , zacznij od The Mythic Past: Biblical Archaeology And The Myth Of Israel.

  http://www.amazon.com/The-Mythic-Past-Biblical-Archaeology/dp/0465006493

  Ciekawostka jest fakt ze podstawa kamiennego fundamentu Swiatyni Heroda rzekomo zbudowanej na pozostalosci Swiatyni Solomona jest identyczna jesli chodzi o techniczny aspekt obrobki kamienia cechujaca ere Heroda jak ta w Swiatyni nad Grobem Patriarchow zbudowanej bez watpliwosci przez Heroda ktory na marginesie oops … byl Arabem w/g zydowskiego prawa dziedzictwa.

  http://niniwa22.cba.pl/ile_prawdy_jest_w_biblii.htm

  Ciekawe jak wytlumaczysz odkrycie gobekli-tepe w kontexcie wersji Starego Testamentu, budowla 6 tysiecy lat starsza od biblinej wersji stworzenia swiata ,…

  http://www.smithsonianmag.com/history/gobekli-tepe-the-worlds-first-temple-83613665/?no-ist

 47. snag said

  Boydar @ 45 ,…

  Moj poprzedni post byl do Ciebie – Jesli moge prosic, w wyrazaniu opinii kieruj sie sprawdzonymi faktami a nie papka z ambony ,…

  I tego ,…

 48. Boydar said

  Panie Snag

  To że komentarz formalnie był do mnie to się domyśliłem zaraz po tym, jak nie znalazłem w nim nawet śladu nawiązania do (45). Podobnie jak wielu chcących zaistnieć za wszelką cenę, rozmawiasz w nim Pan wyłącznie sam ze sobą.

 49. Tom said

  Nauczanie Nowego Watykanu; Ex-Cathedra

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: