Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prof. Ancyparowicz o polityce rządu ws. górnictwa: „To myślenie ludzi wykonujących polecenia zewnętrznych mocodawców. Przez takie działania Śląsk umiera”.

Posted by Marucha w dniu 2015-01-18 (Niedziela)

wPolityce.pl: Trwa spór rządu i branży górniczej. Władze oraz część mediów przekonują, że skoro kopalnie są nierentowne i trzeba do nich dopłacać, likwidacja jest jedynym rozwiązaniem. Czy to jest zasadne myślenie?

Prof. Grażyna Ancyparowicz: – To jest myślenie i podejście typowe dla ludzi, którzy wykonują polecenia zewnętrznych mocodawców. To jest działanie w myśl postulatów konsensusu waszyngtońskiego. On zakładał stworzenie rękami polskich władz takiego prawa w Polsce, które uczyni nasze przedsiębiorstwa nierentownymi. Takie regulacje w majestacie prawa pozwolą zawłaszczyć to, co stanowi własność narodu, a więc nasze bogactwa naturalne, kopalnie, rzeki oraz ziemię.

Wskaźniki ekonomiczne zawsze można tak skonstruować, tak ustawić parametry ekonomiczne, że nawet podmiot konkurencyjny okazuje się nierentowny. On wtedy może zostać zlikwidowany, w myśl rzekomo zdrowych reguł rynkowych. Pamiętajmy jednak, że dane liczbowe można zawsze interpretować w tę czy inną stronę. Za pomocą statystyki i sprawozdawczości można zawsze udowodnić, że szklanka jest do połowy pełna, ale też, że jest do połowy pusta.

O co w takim razie chodzi w polityce polskich władz wobec branży górniczej?

– W mojej ocenie chodzi o zagrabienie polskich kopalin, szczególnie tam, gdzie są one łatwe do wydobycia. Chodzi jednak również o sprawy społeczne, o likwidację ostatniej bodajże grupy zawodowej, której solidarność może zagrozić rządowi. Inne wielkoprzemysłowe grupy robotnicze zostały już rozbite. Związki zawodowe niemal nie istnieją w Polsce. Ostatnie dwa, które się liczą, to związek nauczycieli oraz właśnie związki górnicze. Nauczycieli jednak łatwiej przestraszyć, przekonać, czy przekupić. Z górnikami tak łatwo nie jest.

Rząd kolejny raz się o tym przekonuje.

– Bo górnik to jest twardy człowiek ze Śląska. Jeśli więc władzom uda się rozbić solidarność górniczą, to będą mieli sprawę z głowy. Już nikt nigdy rządzącym nie zagrozi w robieniu interesów kosztem polskiego społeczeństwa i polskiego narodu. Zapewne 20 czy 30 procent Polaków będzie zainteresowanych popieraniem polityki wynikającej z neoliberalnej linii, która jest szkodliwa dla każdego kraju. Nawet dla krajów najwyżej rozwiniętych.

Dlaczego Polacy zatem dają się tak łatwo wprowadził w błąd?

– Polakom można wmówić wszystko. Oni przecież nie chcą czytać o ekonomii, nie chcą poznawać danych statystycznych. Polacy wierzą mediom głównego nurtu, ponieważ tam są takie ładne panie i eleganccy panowie. Oni występują, rozmawiają o zupełnych bzdurach, a polskie społeczeństwo podlega indoktrynacji. To, co dzieje się w Polsce, przypomina mi okres wdrażania doktryny tzw. rewolucji proletariatu, ale w drugą stronę.

To w Pani ocenie można porównywać?

– Metody działania są oczywiście inne. Dziś nie trzeba nikogo zamykać w więzieniu. Teraz wystarczy postraszyć zwolnieniem z pracy, utratą mieszkania itd. I to wystarczy. Jak ludzie nic nie mieli, trzeba było ludzi zamykać. Dziś mamy postęp, dziś wystarczy przymus ekonomiczny. I ten przymus stosuje się z równie dużą bezwzględnością. Górnictwo wpasowało się w widoczny nurt likwidacji wszystkiego, co polskie.

Dlaczego Pani tak mówi? Co jeszcze zlikwidowaliśmy?

– Zaczęło się od przemysłu włókienniczego, przemysłu odzieżowego, potem lekkiego, skórzanego, przemysłu maszynowego, ciężkiego, stoczniowego. To, że jakieś zakłady pojedyncze działają, to nic nie znaczy. Obecnie władze uderzają w górnictwo. Rząd chce udowodnić, że ta branża jest nic nie warta, że ludzie którzy tam pracują są nic nie warci i mają jakieś „przywileje”.

A nie mają?

– Nie ma żadnych przywilejów górniczych, są warunki ustalone dawno temu, które dotyczą ludzi pracujących pod ziemią. No chyba, że ktoś chce wrócić do epoki starożytnej. Wtedy byli niewolnicy, którzy pracowali pod ziemią. Oni pracowali, a jak kopalnia przestawała mieć surowiec to tych ludzi zabijano. Takich metod dziś się nie stosuje, dziś wystarczy zwolnić ludzi z pracy i wysłać ich na szkolenia. Jednak przez takie działanie Śląsk umiera. Widzę jak Śląsk umiera na moich oczach. To już jednak nikogo nie obchodzi…

Rozmawiał Stanisław Żaryn
http://wpolityce.pl

Od długiego czasu na stronie głównej gajówki wisi następujący tekst:
„Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnątrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.”
Admin

Komentarzy 47 to “Prof. Ancyparowicz o polityce rządu ws. górnictwa: „To myślenie ludzi wykonujących polecenia zewnętrznych mocodawców. Przez takie działania Śląsk umiera”.”

 1. „Dlaczego Pani tak mówi? Co jeszcze zlikwidowaliśmy?”

  I znowu dziennikarskie szmaty od rana wkurzają mnie tym cynicznym zadawaniem oczywistych pytań i udawaniem zdziwienia na największe oczywistości. Gdzie jest moja siekiera…

 2. rydzol said

  Dominiku jesteśmy z Wami, ale bądźcie uważni. Już Wam tam wysłali agentów rządowych służb.
  http://wpolityce.pl/polityka/229729-szef-slasko-dabrowskiej-solidarnosci-na-slasku-zaczyna-sie-czwarte-powstanie-pokazujemy-polsce-jak-walczyc-o-godnosc

  Gdyby tak jeszcze inne części Polski wsparły ten protest !

  http://www.wykop.pl/link/2338330/jerzy-jachnik-na-slasku-jest-powstanie-narodowe-kopalnia-brzeszcze/

  Nasze kraj to taka „wielka kamienica”w pięknym miejscu,sąsiedzi złożyli świetną propozycje zarządcy i… warunek…trzeba pozbyć się „lokatorów”.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kolorz-na-slasku-w-ciula-nie-dalismy-sie-zrobic,506945.html

  Gornicy jeszcze nie wiedzą, że są POnownie zrobieni w CIULA!!
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/porozumienie-rzadu-z-gornikami-na-czym-polega/lk8rg

  Dr.Targalski
  http://niezalezna.pl/63335-dr-targalski-porozumienie-ze-zwiazkowcami-propaganda-kto-kazal-pacyfikowac-gornikow

  Porozumienie dooopy z batem
  https://wzzw.wordpress.com/2015/01/18/%E2%96%A0%E2%96%A0-porozumienie-dpy-z-batem/

  Materiały powiązane:
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3718786,mamy-dokument-porozumienia-rzadu-i-zwiazkowcow-zobacz-pdf-koniec-strajku-na-slasku,id,t.html

  http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/kamil-durczok-o-negocjacjach-rzadu-z-gornikami,505159.html

  http://naszeblogi.pl/52185-hajery-wy-frajery-hanysy-wy-ciule

  http://pressmix.eu/index.php/2015/01/18/niemcy-handluja-z-ukraina-gazem-zakupionym-m-in-przez-polske/

  Podaj dalej… dałem na You Tuba… niech każdy się wypowie, a nie cicho siedzi…

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10940479_10203883004140214_1508829766627665204_n.jpg?oh=a4cff141914bf3d7e5effebb61abcc57&oe=556E24FB&__gda__=1432584878_749e412d2ea713b2219921c44246e003

  Ta dziewczyna (Aleksandra Magaczewska) od lat kształtuje i nadzoruje polskie górnictwo. Piastuje wysokie stanowiska ds. górnictwa i restrukturyzacji w Ministerstwie Gospodarki. Będąc Dyrektorem Departamentu Górnictwa, podejmowała strategiczne decyzje dla branży i spółek węglowych, w tym kadrowe !!! W Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej nadzorowała spółki Skarbu Państwa, m.in. LOT S.A., spółki sektora zbrojeniowego !!! i Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Obecnie jest przewodniczącą rady nadzorczej PZU S.A., wcześniej Kompanii Węglowej S.A. !!! , Grupy Kapitałowej PERN „Przyjaźń” S.A. (w której jest rozgrzebany i niedokończony NAFTOPORT), KGHM Polska Miedź S.A. oraz jest członkiem rad nadzorczych spółek: Katowicki Holding Węglowy S.A., Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., GRABINEX Sp. z o.o., Centrum Informatyki Sp. z o.o. itd. Od 7 sierpnia 2014 r. (czyli od problemów, jakie wyszły na jaw z górnictwem) została Prezesem Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., czyli całego najbardziej newralgicznego, polskiego przemysłu, w tym obronnego. Putin chyba zalewa się ze śmiechu do łez. Teraz, jak już wiem, kto rządzi i komu zawdzięczamy to co mamy, mogę spokojnie iść spać. ……….. jaja, jak berety.
  Marek Kuźmicz

 3. Anteas said

  „Władze oraz część mediów przekonują, że skoro kopalnie są nierentowne i trzeba do nich dopłacać, likwidacja jest jedynym rozwiązaniem.”
  Ale jak by tak oddać kopalnie w ręce zachodnich „inwestorów”, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staną się nagle rentowne.

 4. AlexSailor said

  I nic nie da się zrobić.
  Bo my jesteśmy jakoś tak sparaliżowani, obezwładnieni.
  Zawsze zastanawiałem się, i nie sam, bo np. Sołżenicyn w swoich książkach też, jak to możliwe, że grupka i to nie bardzo zorganizowanych kryminalistów, potrafi przeprowadzać swoje projekty rabunkowe, zbrodnicze, podczas gdy ludzie stoją jak baranki w kolejce do rzeźni.
  No i teraz widać to na przykładzie Polski i Polaków doskonale.

  Co nas paraliżuje, nie pozwala realnie działać i artykułować żądań??

  Z uporem maniaka wrócę tu do spraw szczegółowych.
  1. Jak to możliwe, że w Polsce pobiera się podatek dochodowy od ludzi zarabiającej połowę kwoty niezbędnej do przeżycia, to jest minimum socjalnego – skazanie na śmierć przez opodatkowanie,
  2. Jak to możliwe, że ćwierć wieku niepodległej istnieje i jest wykonywane prawo skazujące praktycznie nawet na śmierć człowieka, który wyciął (nawet przez przypadek) swoje drzewo – czasem jedno drzewo pociąga karę grubo ponad 100 tys. zł.
  3. Jak możliwe jest w Polsce odbieranie dzieci pod byle pretekstem, wsadzanie bezkarne do więzienia bez przyczyny, zabieranie połowy (czasem całości) dochodu pod pozorem ubezpieczeń społecznych.

  Jeśli takie prawa i praktyki jak wyżej wymieniłem mogą trwać, to nic nie powstrzyma wyprzedaży stoczni, hut, kopalni, lasów, rzek, w końcu obciążenie nas urojonymi długami astronomicznej wielkości.

 5. rydzol said

  Te 10 dni wykorzystano na socjotechniczne przeciwstawianie sobie ludzi z różnych grup społecznych,
  bo skłóconymi łatwiej rządzić i łatwiej okradać. Jednym się wmawia, że nie stracą pracy, ale kopalnie zostaną zlikwidowane,
  a drugim się wmawia, że muszą za to jeszcze dopłacić, że ten pierwszy nie będzie pracował.
  Jednak Polacy w 75% są za górnikami, już tak łatwo nie dają się oszukiwać, jak jeszcze rok czy 2 lata temu,
  bo widzą, że PO i PSL notorycznie kłamią, niezależnie od tego czy rządzi Pinokio Tusk czy jego siostrzyczka Kopacz.
  Co najśmieszniejsze: do likwidacji miały iść kopalnie, w które zainwestowano 70 mln zł w ostatnich 2 latach,
  czyli ktoś za przysłowiową złotówkę kupiłby kopalnie zmodernizowane, gotowe do rozpoczęcia wydobycia i jak wskazują badania posiadające zasoby na minimum 30 lat,
  opłacalny interes?
  …jeżeli górnicy i inne branże nie zrobią/poprzez strajk generalny/ „porządku” z aktualnym rządem i swoimi „przywódcami” związkowymi – zostaną „rozprzedani jak stocznia i inne branże a Śląsk będzie wyglądał jak” Czarnobyl”.

 6. Maciejasz said

  Ad. 3 Ja to się zastanawiam dlaczego W OGÓLE pobiera się PIT i CIT?

 7. andy oryginalny said

  Wprowadza sie straszny scenariusz, rezyserem jest pewnie Merkel, rozruchow spolecznych. separatyzmu Slaska, wojny domowej.
  Rozruchy spoleczne-po pierwszej reorganizacji kopaln ludzie na slasku zmadrzeli.Odprawy i to dosc duze rozeszly sie na samochody, remonty domow a nowa praca nie znalazla sie ludzie zobili sie biedni. drugi raz nie pojda ta sama droga. –Separatyzm Slaska . slazacy uwazaja ze Polacy po wojnie gnebili i terroryzowali Slazakow,zamykali ich w obozie w Lambinowicach, aresztowali i.t.p., Niestety nie rozrozniaja ze, ze Polacy rowniez podlegali tym samym okrucienstwom a rola sprawcza i wykonawcza byli zydzi ( zduzej litery pisze sie Zydzi jako o grupie wyznaniowej). Rozmawialem wiele godzin ze Slazakami i maja oni zal do Polakow o okres powojenny i o to ze po wojnie nie przywrocono autonommi slaskowi- odrebny Sejm, skarb itd..
  -Wojna domowa- od 1989 r. za nimieckie pieniadze sa szkoleni separatysci na slasku, militarnie.wielu ludzi ze Slaska sluzylo i sluzy w Bundeswerze z naruszenem Polskiego Prawa, jest to zbrojne ramie Merkel. Oficerami beda uchodzcy ktorzy ukonczyli Akademie Wojskowa w Niemczech.
  Zamykanie kopaln to ze strony Slazakow zemsta, wina lub cokolwiek innego zlego wyrzadzone im przez Polakow, jest to jawne sklocenie slazakow i polakow. Normalni ludzie patrza na rzeczywistosc przez zasobosc ich garnka i niestety nie odrozniaja interesow poPAPRANCOW na sluzbie innych panstw, od interesow Polakow.
  SLAZACY JAKO POLAK I PATRIOTA LACZE SIE Z WAMI; WSPOLNIE OCZYSCMY TE STAJNIE. JA SZANUJE WASZA PRACE I KOCHAM POLSKI WEGIEL.

 8. Boryna said

  Trzeba powiedziec jasno,że to jest nakaz UE,skrupulatnie wykonywany przez Kopacz i folkdeuschów.

 9. AQQ said

  ….. „No chyba, że ktoś chce wrócić do epoki starożytnej.
  Wtedy byli niewolnicy, którzy pracowali pod ziemią.
  Oni pracowali, a jak kopalnia przestawała mieć surowiec to tych ludzi zabijano.
  Takich metod dziś się nie stosuje”….- dziś nie trzeba ich zabijać bo sami się utylizują*.

 10. rydzol said

  POROZUMIENIE GÓRNICZE – SUKCES CZY PORAŻKA ???
  SUKCES:
  – utrzymanie miejsc pracy dla górników a przede wszystkim dla rodzin działaczy związkowych.
  – Rząd rękoma związkowców zapewnił sobie spokój.
  – Rząd rękoma związkowców zapewnił bezkarność przestępcom w zarządach kopalń. Niegospodarność to przestępstwo!!!!
  PORAŻKA:
  – koleje miliardy z budżetu dla działań przestępczych, a niegospodarność to przestępstwo.
  – wyczyszczenie kopalń z długów i przygotowanie pod przykrywką nierentowności oddłużonych kopalni do sprzedaży dla „swoich” za przysłowiową złotówkę – kolejna kasa z łapówek dla decydentów.
  – Skarb Państwa zapłaci kolejne miliardy za przestępczość swoich ludzi – bęcwał, nieudolny ale lojalny i swój.
  – nic się nie zmieni, dalej „swoi” doić będą kasę państwową i kręcić lody łupiąc kasę tylko dlatego,
  że są „swoimi” choć nie nadają się by być zwykłymi cieciami.
  Stara metoda POlityków do robienia kasy na majątku narodowym.
  Od 25 lat system działa wspomagany przez Wymiar Sprawiedliwości.

 11. Jack Ravenno said

  @3 ALEXSAILOR – jest to możliwe ponieważ ta swołocz, która tkwi zabetonowana w układzie, przyspawana do stołków w każdym momencie chce poniżać i niszczyć wszystko czego się dotknie w naszym kraju. To tak jak z królem Midasem tyle, że czego się te s..syny dotkną zamienia się w g…o. Tu już dawno powinien zostać zrobiony porządek tylko jakoś Herkulesa brak żeby ten chlew uprzątnąć.

 12. rydzol said

  I PO górniczym majdanie, bardzo zyska na tym PO w sondażach, może po to zrobiony ten cyrk,
  ale kiedyś związki zawodowe zostaną rozliczone za te niezliczone kompromisy z lat z 1988-2015.
  Do następnego razu.
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/847213,gornik-o-oszustwach-w-kopalniach.html

 13. gość said

  Niejasności, niedopowiedzenia, zamieszanie: to BCG stworzyła plan naprawy kopalń, a nie rząd?

  To nie rząd opracował plan naprawczy dla polskiego górnictwa, ale międzynarodowa firma Boston Consulting Group – wynika z dokumentów, które otrzymał Biztok. Jedno z największych przedsiębiorstw konsultingowych świata temu zaprzecza. Twierdzi, że przygotowało jedynie prezentację w… PowerPoincie. Nikt nie chce ujawnić, ile konsultant dostał pieniędzy i od kogo.

  W czwartek do redakcji Biztok dotarł mail wysłany do dziennikarzy przez Janusza Piechocińskiego. Minister Gospodarki pisał w nim, że „w obiegu publicznym krążą sprzeczne informacje na temat sytuacji w polskim, państwowym górnictwie węgla kamiennego i programu naprawczego”. Chcąc więc wytłumaczyć co chce zrobić rząd, w załączniku dodał prezentację przygotowaną w PowerPoincie pt. „Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A. Materiał na spotkanie Rady Ministrów”.

  W dokumencie jako autorzy wymienieni byli Ministerstwo Gospodarki i Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Jednak we właściwościach samego pliku jako autor nie figuruje ani żadne ministerstwo, ani kancelaria prezesa ministrów, ale firma The Boston Consulting Group (BCG).

  Jest też data utworzenia prezentacji – 23 grudnia 2014. Według Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rząd zajął się górnictwem dopiero 7 stycznia, ale dzień przed Wigilią także miał posiedzenie.

  Tymczasem w mediach od samego początku jako twórcę programu pokazywano wiceministra gospodarki Wojciecha Kowalczyka. Ten został oddelegowany na to stanowisko w połowie listopada, gdy już było wiadomo, że coś z kopalniami trzeba zrobić.

  Według rządu, to Kowalczyk i jego zespół miał zadecydować, że cztery kopalnie należy zamknąć, jedną przekazać spółce Węglokoks, a poza tym należy utworzyć Nową Kompanię Węglową oraz zwolnić część pracowników wypłacając im odprawy. To ten plan – z korektami – ostatecznie zaakceptowały związki zawodowe, a wcześniej podwaliny pod niego przyjął Sejm w postaci specjalnej ustawy.

  Kto więc jest tak naprawdę twórcą reformy polskiego górnictwa? Dokument sugeruje, że cały plan został napisany przez BCG. Wygląda więc na to, że sejm w trybie pilnym go przegłosował, a rząd ustalił tylko szczegóły ze związkami zawodowymi.

  Czytaj dalej:

  http://www.biztok.pl/gospodarka/bcg-stworzylo-plan-naprawy-kopaln-rzad-go-tylko-przyjal_a19854

 14. Nutka said

  Re 5
  Pan Rydzol.
  No właśnie zgodziłabym się raczej z Panem niż Panią Profesor. Polacy wcale nie tak łatwo poddają się manipulacji przez media. Pokryte czarnym pyłem twarze górników, ich żony, dzieci na ich rękach, widmo wymarłego górniczego miasteczka, nienawistne każdemu Polakowi słowo likwidacja, bardziej to wszystko przemawia do ludzi niż elegancki świat telewizyjnych prezenterów. Choć ten wskaźnik, który Pan podaje, 70% Polaków za górnikami – jest bardzo krzepiący.

  Jest bardzo optymistyczny – admin

 15. Wiadomości z Polin said

  @8 (Boryna)
  Dokładnie. Minister Włodzimierz Karpiński to poniekąd przyznał:
  http://tiny.pl/qz4dv

 16. Wiadomości z Polin said

  Nie chcę robić reklamy, ale (ku mojemu zaskoczeniu) w końcu jakaś głównonurtowa gazeta opisała (i to w temacie okładkowym) próbę opchnięcia Lasów Państwowych przez Komorowskiego na rzecz wypłaty haraczu dla Żydów:

 17. AQQ said

 18. Wiadomości z Polin said

  Gdyby to draństwo Komorowskiego dobrze nagłośnić w kampanii wyborczej na prezydenta, to być może udałoby się powstrzymać jego reelekcję. Jednak wszystkie partie (a zwłaszcza PiS) nie zrobią tego, bo istnieje niepisana ochrona Żydów, a nagłaśnianie tej sprawy uderzyłoby w ich wizerunek. No chyba że zrobią to niszowi kandydaci w rodzaju Janusza Korwin-Mikkego czy Mariana Kowalskiego.

 19. MatkaPolka said

  DLACZEGO POLSKA I POLACY BYLI I SĄ CAŁY CZAS NISZCZENI?
  Polska 1939-1945 i 1989 – 2012
  http://polacy.eu.org/2140/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni

  Polacy!!! Przeczytaj cie to wszyscy. Dlaczego „przyjaciele” Polski zniszczyli nas w 1939-1945. Dlaczego ci sami „przyjaciele” zniszczyli nas w 1989-2012. Kto się bał i boi Polski i Polaków.

  Najwieksi „przyjaciele” Polski i Polaków to amerykanie.

  Szperając w sieci postanowiłem połączyć te dwie istotne dla Polski i Polaków informacje. Kto i dlaczego nas niszczył i niszczy?!! Kto i dlaczego nas się bał i boi?!! Dlaczego jesteśmy ciągle pod okupacją?!! Dlaczego uchodzący za naszych przyjaciół amerykanie sprzedali nas, zniszczyli w czasie i po IIwś?!! Dlaczego ci sami przyjaciele amerykanie sprzedali nas i zniszczyli (niszczą do chwili obecnej) w 1989-2012?!! Kim byli i są ci „przyjaciele” amerykańscy?!! Kto rządził i rządzi Ameryką?!! Kto tym wszystkim sterował i steruje.?!!

  Możecie się ze mną nie zgadzać, ale przeczytajcie i podajcie dalej – wszystkim Polakom. Trudno jest walczyć nie widząc wroga. To jest jeszcze jeden dowód na niszczące partie zainstalowane w Polsce po wojnie i po 1989 do dnia dzisiejszego. To byli i są jak ja ich określam pachołki i wszarze. To byli i są mordercy Polski i Polaków. Dogłębne przemyślenia pozostawiam państwu. Kiedy Polska się rozwinie gospodarczo?!! Kiedy pozbędziemy się biedy?!! Kiedy nasze rodziny, dzieci, przyjaciele nie będą głodować, odbierać sobie życia?!! W tym układzie, proszę państwa nigdy!!!

  Musimy to wszyscy zrozumieć!!! Musimy przestać popierać wszystkie partie zainstalowane przez tych „przyjaciół” w Polsce. Musimy wszyscy walczyć o wyzwolenie Ojczyzny Polski i Polaków. Dla przykładu zobaczcie, że ci sami „przyjaciele” już tylko Polakom blokują zniesienie wiz do tej zas….. Ameryki.
  A oto te dwie informacje zapewne znane. Jednak połączone w całość pokazują trwanie II wś na terenie Polski.

  Hitler o Polakach

  W sieci można znaleźć interesującą opinię o Polakach zawartą w „Głosie Wielkopolskim” z 1947 roku. Pochodzi ona z odnalezionego przez Amerykanów tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku. Dzisiaj gdy polskość jest dezawuowana na każdym kroku a my, Polacy mamy wyjątkowo niskie mniemanie o samych sobie warto czasami przytoczyć co mają o nas do powiedzenia najbardziej zaciekli wrogowie. Według niedoszłego malarza z Braunau:

  Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.

  Tekst ten nie powinien dziwić, ponieważ jest on typowym wyrazem kompleksu jaki Niemcy od stuleci odczuwają w stosunku do nas. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę sobie poczytać opinie na temat Polski Fryderyka II lub Ottona von Bismarcka w których obsesyjna nienawiść miesza się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.

  Data powstania memoriału, 4 marca 1944 roku nie jest przypadkowa. Opinie Fuehrera o Polakach była prawdopodobnie efektem klęski tzw. General Plan Ost przewidującego eksterminację milionów Słowian z Europy Środkowej. Pierwszy etap tych zamierzeń Niemcy rozpoczęli na Zamojszczyźnie przystępując do wysiedlania ludności. Ku zdziwieniu okupantów doprowadziło to do zbrojnego oporu w warunkach niemieckiej przewagi i masowego terroru.

  Decyzja o podjęciu walki okazała się słuszna mimo, że za każdego zabitego Niemca ginęły całe polskie wsie. Najeźdźcy zorientowali się jednak, że Polacy nie pójdą biernie na rzeź a wymordowanie wszystkich stawiających rozpaczliwy opór wymagałoby zbyt dużej ilości wojska tak potrzebnego na froncie. Wygraliśmy makabryczną licytację z diabłem, któremu musiało to zaimponować.

  A tutaj trafiłem na spisek przeciw Polsce

  „My bardzo chętnie poprzemy waszą niepodległość, ale powiedz, co zrobić z Waszym przemysłem?”
  . Szczęka mi opadła, więc mi tłumaczył: „Na Japonię mieliśmy 20 lat czasu, aby się przygotować na ich atak. Okazało się to niewystarczające.

  Wy z waszym wykształceniem i z waszym przemysłem w ciągu dwóch lat zdestabilizujecie rynki światowe, a my nie będziemy mogli się temu przeciwstawić. Więc, jeśli powiesz, co zrobić z waszym przemysłem, to poprzemy waszą niepodległość.”

  Warunkiem poparcia niepodległości przez USA było zniszczenie polskiej gospodarki. Warunkiem przyjęcia do UE, jak nam wmawiała wewnętrzna propaganda, była likwidacja hutnictwa, górnictwa, stoczni, cementowni, cukrowni itd. Państwa europejskie przed wejściem do UE, swój przemysł intensywnie dofinansowywały, a nam kazano nasz przemysł zniszczyć. Nasze rządy i społeczeństwo na to pozwoliły. Plan zniszczenia gospodarki pod nazwą „Planu Balcerowicza” Polacy z Lechem Wałęsą na czele przeprowadzili ochoczo.

  Bezwzględnie wykorzystano ciężką psychozę, na którą zapadliśmy w 1989 roku. Z tej psychozy musimy się otrząsnąć, musimy znaleźć odwagę, by przyznać się, że daliśmy się oszukać jak dzieci. I przypomnieć sobie, że przecież przez wieki nie byliśmy niedołęgami. Po I wojnie światowej od zera potrafiliśmy zbudować II RP, wielkim wysiłkiem całego narodu stworzyliśmy nowoczesny przemysł. Zbudowaliśmy Centralny Okręg Przemysłowy, zbudowaliśmy Gdynię. Polska doganiała czołówkę europejską. Do dzisiaj się tym chlubimy.

  Po II wojnie, mimo jarzma komunizmu, potrafiliśmy zbudować tak potężny przemysł, że jego konkurencji na rynkach obawiały się nawet USA. Pamięć o Katyniu, Smoleńsku, Jałcie, pamięć o 1939, 1945 i o 1989r nie prowadzi do wrogości z Niemcami, Rosją, Anglią i USA. Pamięć ta musi być żywa, aby nie odbierać politykom argumentów. Szczególnie politycy nie powinni wypominać tego bez potrzeby.

  Kanclerz Schroeder powiedział: „Niemcy o naszych interesach na wschodzie myśleć muszą zawsze, mówić – nigdy”. Politycy krajów konkurencyjnych znają wiedzę społeczeństwa i jego nastroje /mają wywiad/. To wystarczy by miarkowali swe naciski. Wywołanie społecznej psychozy może całkowicie ubezwłasnowolnić polityków. Taką sytuację mieliśmy 1989r, gdy Polacy gotowi byli rozszarpać każdego krytyka „planu Balcerowicza”, co kosztowało nas utratę przemysłu.

  W 2004 gdyby „ulica” nie oszalała: „chcemy do Unii”, politycy mogli wytargować bardzo korzystne warunki w traktacie akcesyjnym. Irlandczycy kolejnym „nie” wywalczyli warunki tak korzystne, by powiedzieć „tak”. Niemcy, Francja czy Anglia, mogą bezkarnie łamać zasady UE. Nie tylko z powodu swego bogactwa, lecz również dlatego, że wszyscy wiedzą iż te narody będą bronić swych interesów, z wyjściem na ulicę i zmianą rządu włącznie. Gdy jednak PiS spróbował wesprzeć finansowo stocznie, UE za karę nakazała ich likwidację. Stoczniowcy poszli „na bruk”, lecz ani jeden nie „wyszedł na ulicę”. – całość http://www.google.pl.

  Dokładam jeszcze punkt następny z bardzo istotnym komentem kolegi Pawła Tonderskiego pod innym moim art.

  3) Tak, ten program w Polsce jest prowadzony od lat siedemdziesiątych XX wieku, nosi on nazwę dekapitalizacji przemysłu polskiego, jeżeli można zdekapitalizować czyjś przemysł, ekonomię i gospodarkę, to można i zdekapitalizować cały naród. Ten plan wymyślili ludzie z Grupy Bilderberg, m. in. Kissinger.

  „Mogę tylko przypomnieć, że totalna dekapitalizacja polskiego majątku narodowego prowadzona jest od 1975 roku, zgodnie z Programem Kissingera z 1972 roku – „Program strategiczny działalności gospodarczej rządu Stanów Zjednoczonych w krajach postkomunistycznych”. Został opracowany w 1970 roku przez zespół prof. R. Pipesa. Zatwierdzony w 1972 roku przez Departament stanu do realizacji.”

  Dlaczego Polska i Polacy byli i są cały czas niszczeni?! – YouTube

  http://www.youtube.com/watch?v=ZMWkUgTLQJs

 20. MatkaPolka said

  http://www.youtube.com/watch?v=ZMWkUgTLQJs

 21. JO said

  Ad.19. Ad.20.

  Polacy jak Pan Nick wciaz sie zastanawiaja…, a jak Pan Boydar gadaja…. Dobre I to, wszakze inni , jak miliony Lemingow uwazaja , ze jest dobrze I bedzie jeszcze lepiej I Popieraja PiS, PO….

  Sa tez Tacy, ktorzy Popieraja Ksiezy w tym Ksiedza Natanka , ktory I’m wmawia Swietosc JPII I pokazuje za Wzor MNNILOSCI…

  Do kogo Ta Odezwa Matko Polko

  Nie Rzuca sie Perel Przed Wieprze…

 22. Kazek said

  AD: 19
  „Mogę tylko przypomnieć, że totalna dekapitalizacja polskiego majątku narodowego prowadzona jest od 1975 roku, zgodnie z Programem Kissingera z 1972 roku – „Program strategiczny działalności gospodarczej rządu Stanów Zjednoczonych w krajach postkomunistycznych”. Został opracowany w 1970 roku przez zespół prof. R. Pipesa. Zatwierdzony w 1972 roku przez Departament stanu do realizacji.”

  W roku 1975 Kissinger miał gó,,,,no do powiedzenia w Polsce.
  Takie pisanie , to sprowadzanie wszystkiego do absurdu.

 23. NICK said

  Panie JO!
  Tylko Pan ma rację. Tylko jedni Księża. Szkoda słów, zresztą. Zaprawdę wolę tą moją Małą Ojczyznę, którą Pan negował niż, podobnie niszowe, inne przypadki. Zapewniam Pana, że, po polskich parafiach, jest ‚rozrzuconych’ wielu Księży Prawdziwych.
  ONI też potrzebują wszelkiego wsparcia i tu je będę kierował.
  Ciśnie mi się wiele słów i ocen. Wiele. Bardzo wiele. Multum.
  Wymienię te prozaiczne. Dzieła wszelkie – Boże – winny być absolutnie jasne i zrozumiałe. I – są. Na podobieństwo, dzieła ludzkie, podobnie. Prozaicznie, darczyńcy nie mają praktycznie żadnej kontroli nad wpłatami i ich przeznaczeniem. Tylko i wyłącznie wierzą Panu. Pana relacjom i sprawozdaniom. Przerabiałem to. Wielokrotnie. ZAWSZE były to datki nędznie wydane. Anonimowe.
  Zauważyłem, że kilka razy podpisywał Pan swoje posty innymi ‚nick’ami’, tymi, które funkcjonują anglojęzycznie w Pana „Działaniu”. Pomyłkowo? Takich być NIE powinno. Wiarygodność traci a, zawsze, zapalała się żaróweczka… .
  Dysleksja. Co poeta miał na myśli? To wolno poetom. Ani Panu ani mi. Są narzędzia internetowe, korygujące bezproblemowo. Zbyt poważne dzieło próbuje Pan ogarnąć aby nie pisać wprost i najlepszą polszczyzną.
  Odpuszczam, proszę wybaczyć.
  Panie Boże dopomóż, Panu. A i mnie. W mojej Małej Ojczyźnie.
  Z Panem Bogiem!

 24. marta15 said

  „..O nierządne królestwo i zginienia bliskie!” – chciałoby się zawołać za poetą na widok tego, co dzieje się w naszym nieszczęśliwym kraju…………”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3303

 25. JO said

  Ad.23. Panu cos sie Pomylilo …Ja nic nie ogarniam…Ja Jestem tylko ziarenkiem.
  Ogarnia Wspolne Dzialanie a nie Pojedynczy dzialajacy. Ogarnia Grupa Ludzi a nie Pojedynczy JO.

  Pan zeklbym, z jakas Dziwna ” nienawiscia ” lub w Tylek wchodzacym entuzjazmem Kieruje slowa do mnie. Nie Ma u Pana Ciaglosci a tylko emocjonalne skoki.

  Sugeruje Pan rzeczy, ktorych nawet w Intencji nie Mialem I nie mam. Sugeruje Pan rzeczy, ktorych Pan nie zna a komentuje choc czesto wystarczy przeczytac by Poznac …np jak teraz sugestia , ze niby probuje Ja ogarnac jakies Dzielo.

  Kolejna jakas chora Uwaga dotyczaca Pseudonimow. Czemu Pan cos sugeruje, jak wystarczy spytac – dlaczego Ja posluguje sie innych pseudonimami?Odpowiedz jest prozaicznie Prosta – bo za iCh zgoda dokonuje umowionych wpisow lub nawet wplat na Konto bankowe. A ze uzywam czasem nawet wspolnego z niektorymi komputera, to I wychodzi wiadomosc, ze Ja Operuje innych pseudonimami.

  Pana podejrzliwosc jest Chora a nawet Powiem nieuczciwa, bo jak wyzej napisalem, skoro u Pana jest taka Mysl , ze cos nie gra z mojej strony, to Pan powinien od razu mnie spytac czy na forum, czy prywatnie majac do mnie I Moj adres meiowy I znajac mnie z imienia I Nazwiska. Przeciez Ja bym Panu odpowiedzial.
  Ale nie, Pan pod wplywem emocji wyciaga jakies Kroliki z Kapelusza I rzuca nimi na wiatr I to tylko dlatego, ze Ja pod wplywem ” Swietego oburzenia” napisalem , ze Pan do swojej Smierci bedzie sie zastanawial czy Dzialac czy nie, czy wspierac Swietych Ksiezy czy nie.

  Kolejny chory Zarzut z Pana strony mnie Krzywdzacy to , ze Ja niby sugeruje , ze tylko Jedni Ksieza… Tak nie jest, bo nawet w „statucie” jest napisane, ze Swieci Ksieza maja byc wspierani I nie li tylko Bractwo Piusa X w Polsce. Dowodem tego jest Wsparcie Biskupa Wiliamsona. Innym dowodem na nasza w tym Moje podejscie na innych dzialanie calkowicie nie zwiazanej z Gajowka a poza nia, sa Swiadectwa, ktore Wpisuje . Te Swiadectwa Wpisuje by Pokazac, ze sa ludzie ktorzy dzialaja poza Gajowka, dzialaja z Innymi majac wlasne pomysly, ale dzialaja WSPQOLNIE I tez Publicznie, czyli maja swoje Bogu Mile Wspolne Dzialanie. Tym zachecam innych do DZIALANIA a nie li tylko Gadania…

  No na koniec – Idea Wspolnego dzialania to CIAGLE Wspolne Dzialanie a nie jednorazowe, nie skokowe.

  Idea Ta to nie dzialanie, bo czlowiek popchnie a to Dzialanie Wynikajace z Potrzeby Duszy.
  Sitkiem dla kazdego jest DZIALANIE Ciagle, nieustajace a jak ktos zaprzestaje, to odpada…, taka kolej rzeczy, taki „status”, bardzo wymagajacy status, status dla Mezczyzny, Status dla Wojownika, status dla Rycerza, status dla Wojennego Polaka a nie cieplej kluchy, chlopca, czy wiecznie mlodego starca….

  Moja Rubasznosc jest powierzchowna I jest po to, by Lemingi nie wchodzily tam, gdzie nie Ma dla nich MIEJSCA , bo jak Pan zauwazyl, Dzielo Ktore Wspolmie Robie z Innymi jest zbyt Powazne, by Lemingi deptaly Perly. Bo jest zbyt Powazne by nie Powazne osoby marnowaly czas I innych ciagly, nieustajacy wysilek dla Boga I Dobra Wspolnego. Jest zbyt Powazne by osoby do tego dzialania nie nadajace sie , tam sie dostaly.

  WYMAGANIA Wspolnego Dzialania sa bardzo wysokie I nie wszyscy maja mozliwosci I’m sprostac. Ja sobie zdaje z tego sprawe.

  Pan chce Dzialac z innymi . Przeciez Nikt Pana nie Trzyma na sile, bo to nie o to chodzi, jak wyzej napisalem. Tu kazdy Trzyma sie razem z wewnetrznej potrzeby, z Rozkazu Duszy, z jej Pragnienia z Poczucia Obowiazku.

  Tak, sa zarzuty do mnie, do Nas , gdy ktos Tlumaczy sie, nie wchodzac W Gajowki Wspolna Idee, ze My Nie wspieramy np Ksiedza Natanka, czy innych Ksiezy.

  Nie wspieramy Tych Ksiezy, ktorzy sa Modernistami, do ktorych nalezy Ksiadz Natanek . Ten Ksiadz popiera Swietosc JPII robiac tym krzywde dla Kosciola I Polski.

  Z Gajowki byl wyeliminowany z tego Powodu Pan Jozef Bizon..m.innymi z tego powodu a conajmniej byl tu Przez to krytykowany I inni Ksieza Popierajacy Swietosc JPII tez sa Krytykowani chocby tym, ze Gajowka nie wspiera ICh.

  Jezlei Bractwo Sw Piusa X przejdzie na strone Watykanu, to przerwiemy Wsparcie dla nich…

  Jezli w Polsce jest choc jeden Ksiadz, jak Ksieza w Bractwie to I jego Bedziemy starali sie wspierac…, ale Poki co ja takiego nie znam, gdyz kazdy z Ksiezy Uznaje oficjalnie Sobor I podlega Judeoepiskopatowi z Dobrej , Nieprzymuszonej Woli. Jak mozna wspierac kogos, kto jest w Armii Wroga Koscila Switego ?

  Zycze Panu Sukcesow I Dobrych Owocow z Dzialania z Kim’s innym, Panie Nick, skoro Pan Ma taka Wole . Ja Pana nie zatrzymuje, nie Zazdroszcze a przeciwnie, Czekam na Dobre Owoce z tej Pana z innymi Dzialaniami Wspolnymi. Jezlei nie bedzie dobrych Owocow z tego innego Pana Dziania to Ja tylko moge byc Pana „wrogiem”.
  Ma Pan sily na Wspolne Z Kim’s Dzialanie ??
  Prosze nie Odpowiadac na to pytanie.

  JO

 26. NICK said

  Zostańmy przy swoim. (25) P. JO. Zaprzestaję uczestnictwa w DZIAŁANIU. Z Panem Bogiem. Dalej, jak dotąd, będę działał TYLKO w kilku wsiach… .

 27. Rokitnik said

  Ksiądz dr.hab. Piotr – Maria – Natanek jest GIGANTEM, który swoją działalnością MISYJNĄ przewyższa wszystko to co ” robią ” wszyscy Księża FSSPX w Polsce razem wzięci ?! Nie tylko zreszta ONI, ale także nasz w większości zażydzony Episkopat !!!? Takie są fakty p. JO ale pan podwieszony pod Gajowego ma widoczne fory by rugać wszystkich, którzy maja odmienne zdanie?!! Widać wyraźnie, że instytucja ” świetej krowy” ma się całkiem dobrze i w naszym lesie? Ponadto…powtarzam za p.Nickiem…wspaniałych POLSKICH Księży jest dużo, duzo więcej…Dlaczego więc nie wspomagać ( łączyć się ) – a zaliczać at preori do ” dobra narodowego ” – tylko zakon Bractwa Piusa X????????
  Nie dowierzam juz nikomu słowo. Zwlaszcza gdy jest wypowiadane buńczucznie i z wyraźną pogarda dla maluczkich? Ja tam poczekam na wyraźne błogosławieństwo niebios – widomy ZNAK, że ta akcja ” chwyta polaków za serca i… kiesę „?
  RAZI mnie nie tyle pana wyolbrzymione mniemanie o słuszności wybranej drogi, a także kulfoniasty pouczający ton mentora? Polakom potrzeba przedewszystkim BOGA czyli na w r ó c e n i a – a dopiero później z tego wyniklych – posunięć administracyjnych./ do czego sie pan przywiązał /. Jest to pokłosie SOVIETYZACJI Polski i panoszenie sie juz 3 pokolenia naszych ciemiężycieli !! Stawia pan wóz przed koniem i nie widzi sprzeczności? Powiem inaczej – nie uważam społeczne spłacanie DŁUGÓW Bractwa – za trafiony pomysł – chociaż, nie krytykuje darczyńcy albowiem ma prawo czynić co zechce ze swoją kasą?
  W czasach których przyszło nam żyć, potrzeba SZALEŃCÓW Bożych którzy przez nieustanne modlitwy, przez dar żertwy ofiarnej, ” przebłagaja ” (?) Boga za nasze odstępstwa od WIARY OJCOW, spowodują d a r o w a n i e a albo przynajmniej zmniejszenie KARY Niebios, która zawisła nad Polska i szerzej ludzkością.!???? Co Bractwo czyni w tej materii? Czy pan należy do owych wymadlających ZMIANY, za Rodaków, Ojczyznę, czy przyjoł pan dobrowolnie na siebie owe zobowiązania, czy tylko działa w sferach MSTERIALYCH???
  A przecież TUTAJ, a nie w akcjach finansowych leży klucz do NASZEGO – być albo nie być?!
  Tak uważam i dlatego ” wymiękam ” na pańskie rugania i pouczania !
  Co ciekawe w sprawach strikte POLITYCZNYCH ma p.więcej wyczucia, niż w sprawach sacrum….

 28. Boydar said

  A co się Panu JO w moim gadaniu nie podoba, co znowu takiego !?!?! Co bym zresztą nie gadał, to i tak zawsze poprę Pańskie działanie, bo wydaje mi się ono słuszne. Tyle że nie finansowo, bo nie mam. Jestem po prostu, qurwa, biedakiem. A protestuję i krytykuję tylko to, co Pan czasem wygaduje. Capito ?

 29. Marucha said

  Re 27:
  Panie Rokitnik, nikt nie jest podwieszony pod gajowego, a w szczególności p. JO nie jest podwieszony pod poglądy gajowego na temat księży spoza Bractwa Kapłańskiego Piusa X.
  Poglądy p. JO są jego własne i, co najważniejsze, niekoniecznie cieszą się poparciem gajowego – choć na ogół tak właśnie jest.

  Potrzeba nam nawrócenia, tak – ale nawrócenia NA CO?
  Na judeokatolicyzm posoborowy? Na kremówki? Na starszych braci?

 30. NICK said

  Panie Gospodarzu. Wywołałem zapewne jakieś zawieruszki. Przepraszam. We moich dzisiejszych ocenach byłem sobą.
  A i mało zapodałem. Nie wycofam się z mych ocen. Pana zdanie, rzecz jasna, będzie odpowiednio wyważone i najwłaściwsze.
  I do zastosowania. Lub wywalenia. Mnie.

 31. Marucha said

  Re 30:
  A nie wiem, o co chodzi…

 32. Nutka said

  Cyt. z Pana JO:
  Sitkiem dla kazdego jest DZIALANIE Ciagle, nieustajace a jak ktos zaprzestaje, to odpada…, taka kolej rzeczy, taki „status”, bardzo wymagajacy status, status dla Mezczyzny, Status dla Wojownika, status dla Rycerza, status dla Wojennego Polaka a nie cieplej kluchy, chlopca, czy wiecznie mlodego starca….

  Pod tekstem o górnikach taka polemika? No piękne.
  Panie JO, Pan mi poprawił humor przed snem. Ja lubię tę Pana wielopiętrową refleksyjność i jej … słowną formę. Ogromnie.

 33. NICK said

  To dobrze… . Gospodarz (31).
  [Szkoda, że rymowanka mi uciekła. Taka była luźna. Skoro pora późna, wsze sprawy odwlekam i na ranek czekam. Wszystkim dobrej nocy. A rano? Bez procy.]

 34. Boydar said

  Myli się Pani Nutka, sitkiem są efekty działania. W przypadku działań Pana JO, efekty działania nie mogą być natychmiastowe, co za tym idzie ocena dotyczyć może wyłącznie intencji. Moim zdaniem, intencja jest słuszna. Bo natenczas nie dostrzegam żadnej innej niż FSSPX grupy kapłanów, trzymającej się i Słowa Bożego i widzialnej tradycji. I dla tego należy Ich wspierać moralnie i materialnie. Kapłana nie da się „wyprodukować” in vitro, musi urodzić się i wychować w Rodzinie. Taką Rodziną jest chyba właśnie FSSPX.

 35. JO said

  ad.34. Intencja dzialania we Wspolnym Dzialaniu jest znana i nie podlega dyskusji a wiec liczy sie Ciagle , Nieustajace dzialanie. Dzialanie w Inetencji Wspierania Sw Ksiezy jest proste. Dzialanie Wspolne dla Dobra Rzeczy Wspolnej – tez jest proste, bo osoby dzialajace dzialaja przytulonym bedac do Swietyc Ksiezy, ich poslugi.

  Pozostaje wiec tylko jedna rzecz, ktora nie jest Prostam nie jest Latwa – T R W A N I E w nieustajacym , ciaglum Dzialaniu. Jak ktos przestaje, to odpada, sam sie wyrzuca z Dziajacych Grona, sam sie eliminuje.

  Ile razy mnie Swiat necil , by przestac Dzialac…. , wiem co mowie a jednak ja nie robie tego co swiat chce, jednak trwam, zapieram sie siebie i Pracuje i pracuje by wspierac i wspierac…nawet zotowka a bede wspieral chco to najmniejsze forma prosperity w wiec i najmniejsza forma wsparcia, ale przy okazji okazuje sie, ze wspierajac zlotowka , okazuj sie, ze oddaje Bogu Swoja Prace, swoj wysilek, swoje intencje, swoje mysli….i co Pan Bog robi – Darzy, daje mi prace, i wiecej i wiecej i mam z czego dawac Bogu Wiecej i wiecej – jest tak jak Pan „znak zapytania” napisal a ja wkleilem na glownej stronie Gajowki.

  Ciezko jest ciagle trwac, trzeba wiele samozaparcia, ale mozna. Wktotce:

  – beda wklejone kolejne Logo
  – beda zamowione napinki z Logami
  – beda zamowione Kartonowe skarbonki
  – wkrotce bedzie przelew na Fundacje Ktora pod wplywem Gajowki Ksiadz Weber zaklada – na rzecz Remontu, budowy Kaplic w Polsce, do ktorych wsparcia nas Zaprosil…
  – rozpoczeta jest i w tym roku Kwesta na Ksiezy posluge, ktora wesprze Bractwo w tym… w tym Szkoly, Magazyny, Drukarnie

  …i CALY Swiat niech Widzi, ze Publicznie sa tacy co zbieraja na to pieniadze, ze sie organizuja przez Swieta Posluge, organizuja sie dla Boga, dla Ojczyzny, dla Rodzin..

  a potem kolej na Fundacje przez nas zalozona, sklep internetowy a w nim wlasnej produkcji rozance, ….a potem drukarnia…..a potem wczesniej czy pozniej to co Pan Bog sam zechce i poprowadzi

  – zbierane sa pieniadze dla Koscila Prawoslawnego na Jego Wojne z NOWO…., bedzie spotkanie z Biskupami Kosciola Prawoslawnego, bedzie spotkanie z Abbasodorami…wczesniej czy pozniej a bedzie…chyba , ze mnie zgnebia, ze mnie skatuja tak ze nie bede mial sil…ze mnie zabija.

  Ale jezeli mnie zabija, to i tak inny sa i inni beda dalej Wspolnie Dzialac.

 36. JO said

  ad.28. Drogi Panie Boydar. Przeciez Pan wie, ze ja jestem Zauroczony Pana Rozumem, tak jak i Rozumem Pana Gajowego. Gryze Paznokcie, ze takiego rozumu nie mam i ze nie mam Grupy Krwi 0, uwazajac, ze to najbardziej utalentowani Ludzie z wszystkich grup (4) krwi…

  NIE akceptuje jednak wymowki, ze niemam pienidzy, ze jestem ubogi. Pan z USA jest tez ubogi i na dodatek zbietal pieniadze przez 5 , doslownie – piec lat – by uzbierana wieksza sume wplacic , co zrobil.

  Ten czlowiek jest dla mnie WZOREM.

  Pan? Pan moze mi doradzic cos za co ja Panu zaplace – ja nie mam takiego rozumu jak Pan i potrzebuje takich jak Pan porady…, Pan moze poprosic nawet mnie bym wplacil 50 zl rocznie za Pana i dla Pana to zrobie ale do jasnej ciasnej niech Pan zrobi wysilek i mnie poprosi, niech Pan pozbiera zlom, butelki albo stanie kolo kosciola z wystawiona reka i wplaci 50 zlotych rocznie, skoro Pan popiera Wspolne w Gajowce Dzialanie.

  Placi Pan zydom w wielu podatkach a tu Pan nie potrafi wplacic??

  Bo to nie tylko 50 zl ale to utrzymanie jednego ucznia w szkole Bracywa, to kartka dla Magazyn, ktory Bracywo Podukuje, to oplatek swiety dla Katolika – siwty sakrament – chleb, ktory odmnieni Pana Brata Polaka Dusze….

  To wreszcie Pana SWIADECTWO wpisane na liste, ktore podnosi Ducha, ku pocieszeniu i nie tylko pocieszeniu serc

  To pokazanie Swiatu ale i Bogu, ze Bogu Pan rece oddaje, za co Pan Bog wynagrodzi stokrotnie…

  Niech Pan nie „Chrzani slownie” ze popiera, ale poprze i wpisze siebie na Liste ze swojego Pseudonimu lub nazwiska….

  Nie akceptuje Pana wymowki. Nie wyobrazam sobie, by Filar Gajowki, ktory Popiera Wspolne Dzialanie NIC dla Wspolnego Dzialania nie zrobil. Nie wyobrazam sobie tego.

  Ja Adoruje i doceniam Pana przekazywane Talenty w Gajowce , Pana Madrosc, ale to nie jest wysilek materialny a Duchowy. My potrzebujemy wysilek Materialny, fizyczny: szkoly, ksiazki, Kaplice, Drukarnie, Rozance, Szopki Katolickie, ktorych na zachodzie Pan juz nie kupi i nie zobaczy w Oknach czy sklepach a same Trupie czaszki tylko…, potrzebujemy wychowanych Katolicko Dzieci, Wyuczonych Klasycznie Mlodych Ludzi, potrzebujemy Katolickich Rodzin Gospodarstwa, Ubojnie, Lecznice, Lekarzy, Dentystow, Prawnikow, Zolniezy, Policjantow…

  My potrzebujemy nie tylko Pana Duchowego Wsparcia – rozumu ale Pana Fizycznej Akcji, Kazdego Fizycznej Akcji wspierajacej Swietych KKsiezy Posluge i tej Poslugi Owoce ….wymienione Wyzej…

  Nie akceptuje Pana Wymowki i innych Takiej Wymowki

 37. JO said

  ad.27. Panie Rokitnik.

  Ja jestem , jak wielu zauwazylo – niezbyt madrym czlowiekiem i na dodatek dyslektykiem. Jednak jedna mam zalete – znam swoje miejsce w hierarchii i swoja wartosc….nie robie sie na omnibusa czy Gajowego, ktoremu do kostek nie siegam, czy za Bojdara, ktoremu nie siegam do pepka…

  Po prostu na moj rozum, ja oceniam dzialania Ksiedza Natanka, ktory marnuje pieniadze na Miedugorie Szatanska , czy wypady do Brukseli, ktore nie uwazam za wlasciwe miejsce by sie modlic wykosztowujac zbednie….
  Nie uwazam, by Gigantowi przez Usta przeszlo slowo Swiety Jan Pawel Drugi, czy nawet Blogoslawiny – bez komentarza, ze ten tytul w swietle Swietego Magisteruim jemu sie nie nalezy…
  Oraz , po nauce Gajowego, mam zdanie o Ksiedzu Natanku takie, ze nie jest on Swietym Ksiedzem – bo uznaje JPII….

  Jak Pan uwaza, ze Ksiedzu Natankowi sie nalezy wsparcie, to prosze zalozyc „Rokitnika Wspolne Dzialanie” i dzialac..! Prosze Bardzo…

  Poza tym:

  Byc moze sa w Polsce Ksieza Godni. Jednak Gajowka Postawila ta tych Swietych Ksiezy, co Tradycje Obronili dla tych Ksiezy godnych w Polsce. Gajowka postawila na tych Ksiezy, co swa Postawa Uzyskali w Hierarchii Prawo Pierwszenstwa – zgodnie z Prawem Bozym, Prawem Naturalnym. A sa to Ksieza Z Bractwa Piusa X.

  Gajowka Zna tych Ksiezy Dzialalnosc, Posluge i oceniajac Ich Dobre Owoce tych Ksiezy na Poczatek Wytypowala. Ksieza w PRL poszli za JPII i Episkopatem…i mamy to co mamy. Ksieza w Bractwie odcieli sie od JPII, od Episkopatu i mamy Prawdziwa Polske pod Oslona tych Ksiezy Poslugi….Kaplice z waznymi Sakramentami, Szkoly w Polsce uczace Dzieci…Drukarnie…Burse…etc, etc, etc

  Jaks musi byc poczatek.

  Poczatek musi byc tez w zbieranej kwocie, ktora zaczelismy od bodajze 20 funtow od Pani Broughton!! Taki maly poczatek a juz mamy kwote ponad bodajze 15 000 PLN!!

  Na poczatek wytypowalismy Bractwo. Jak bedzie wiecej pieniedzy i osob we Wspolnym Dzialaniu, to bedziemy typowac wiecej Ksiezy!!!

  Przylacz sie Pan dajac tym szanse do Wspierania tych Ksiezy, ktorzy sa Godni, Tradycyjni i nie tylko z Bractwa!!

  Gdzie my pisalismy, ze tylko Bractwo Ma byc wispierane??

  Wszedzie od samego poczatku jest napisane SWIECI KSIEZA potem jest Przecinek a po mnim Bractwo…

  Przylacz sie Pan. Zacznij Dzialac a mniej bez sensu gadac.

  Zaczniesz Pan Dzialac Wspolnie, to i bedziesz mial Pan Glos. Bedziesz Pan mogl typowac na warunkach Gajowki, ktore sa znane : Swieci Ksieza i dzialac wspolnie przytulonym bedac do Swietych Ksiezy Poslugi…

  Ot i tyle.

  Ale Pan potrafi tylko nazwac Ksiezy Bractwa Sedevakantystami…..ukazujac tym swoja ignorancje w temacie i pytac, czemu Bractwo tylko ma byc wsparte a nie inni…

 38. Boydar said

  Panie JO, na Miłość Boską, ja nie piję tyle, żeby za butelki dostać 50 zł ! Ja nie jestem Pan Nyndr0 !!!

 39. Rokitnik said

  Czcigodny p. Marucha…..Pan podobno skończył KUL? Nawrócenie jest KU BOGU, a nie NA CO !!!?????????
  Fundusz wspierania ” niepoprawnych Księży ” tez istnieje…Niech Pan zgadnie, kto jest inicjatorem i d l a c z e g o został powołany na ziemi polskiej? Całe moje pisanie wywodzi sie z dostrzegania błędnych założeń w dzialalności p.JO, a ktora Pan firmuje swoim Forum…Mógłbym po prostu milczeć ale to nie byłoby lojalne wobec zamierzeń które Wam przyświecają. Mozecie mnie pogonić – akurat się nie obwieszę – ale swoje wiem i MOWIĘ.
  W każdym razie w czasie wojny – nie przyjołbym tamtego pana na gońca – a co tu mówic o zasiadaniu w SZTABIE dowodzenia.?

 40. JO said

  Ad.38. Rozsmieszyl mnie Pan 🙂

 41. Marucha said

  Re 39:
  Nawrócenie ku Bogu, powiada Pan… to brzmi bardzo ładnie – ale zupełnie nic nie oznacza.
  Któremu Bogu?
  Temu stworzonemu przez żydów? Czy przez muzułmanów? Czy może „bogu” mormonów?
  Bo każda niemal religia mówi o jakimś Bogu.

  A tylko Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, objawiony chrześcijanom, jest Bogiem – reszta to twory ludzkiej wyobraźni, o ile nie wręcz szatana.

  Boga nie można poznawać własnym rozumkiem. Dlatego został przez Chrystusa stworzony Kościół Powszechny i jego Hierarchia. Dlatego napisano natchnione Ewangelie – i dlatego pielęgnowano Świętą Tradycję. Dlatego istnieje religia zwana katolicyzmem.

  Nawracać się można tylko wewnątrz tej religii, przylgnąwszy do jej Magisterium. Wyznawać Boga można tylko wewnątrz religii.

  Na własną rękę szukać Boga może tylko człowiek np. żyjący na bezludnej wyspie, nie mający jak poznać Chrystusa.

 42. akej said

  @ Rokitnik
  Ponoc na tym forum walkowalismy sprawe SSPX bardzo wiele razy. Nie przypominam sobie aby ktos pod Panska ksywa wypowiadal sie. Ponoc zasady poprawnego postepowania scisle wiaza sie z religia. Trudno sie zgodzic z Panska wypowiedzia. Czy nie widzi Pan spustoszenia w KK po SV2? Jak wyobraza sobie Pan budowanie przyszlosci w oparciu o posoborowa doktryne, ktora kompletnia zatracila swa jasnosc i jednoznacznosc? Jedynie w SSPX pozostala prawdziwa doktryna KK. Dluzej nie bede sie rozpisywal. Prosze sobie to wszystko dobrze przemyslec.

 43. Filo said

  Ja sie zgadzam z panem JO.
  Moze on rzeczywiscie zle gada bo ma dysleksje. Ale mysli dobrze.
  Wszystkie dranstwa i przekrety jakie nawiedzily Polske i Kosciol zostaly wymyslone i wprowadzone w zycie za ciezkie pieniadze.
  Cala ta zasrana rewolucja Solidarnosciowa zostala przygotowana za brudne pieniadze z Zachodu. To, ze Okraglego Stolu nie da sie odkrecic a PiS-owcow i PO-wcow wywalic na zielona trawe i pogonic batogiem – to tylko dlatego, ze nie ma na to przeznaczonych/uzbieranych pieniedzy.
  I od kiedy tak zwany z cudzoziemska ‚market’ stal sie wykladnikiem gospodarki i gospodarnosci a banki decyduja o losie podatnika ( a nie odwrotnie) – to nie ma co nawet gadac o kosciele i religii, bo zaden market nie stosuje praw religijno-etycznych.
  Niech ktos sprobuje powiedziec bankierowi: Nie kradnij, albo nie klam!!!
  I zakazac lichwy, ktorej zakazuje wiara katolicka.
  Nawet na najglupszy protest potrzebny jest szmal; chocby na choragiewki i napisy; na kampanie medialna; na przekaz poza medialny: programy nauczania i przywrocenie zycia religijnego w kazdej rodzinie. Nawet zmiana etosu w spoleczenstwie wymaga lat pracy i wielkich nakladow, bo przeciez walka z przeciwnikiem, ktory dysponuje niewyczerpana gotowka na rozwadnianie mozgow wymaga nie tylko potegi wiary i hartu ducha.

  To tylko glupki swiata wierza ze np. taka Al Kaida porusza sie po calym globie ziemskim wszedzie tam, gdzie szykuje sie kolejna draka – nie majac ani eskadry lotniczej, ani floty ani bombowcow, ani satelitow , ani komputerow (bo fanatykom religinym nie wolno korzystac z internetu ani telefonow komurkowych bo i tak nie ma z nich pozytku w zapadlej jaskini) ani czolgow ani samochodow pancernych: Osama bin Ladenowi wystarczyl turban, biale szmaty i zaciszna skala w Hindukuszu bez dostepu do satelity, radarow czy nawet strazy przybocznej..

 44. Filo said

  43
  Przepraszam za blad ortograficzny. Jakos moi sie zle klawisz nacisnal: powinno byc ‚komorkowych’. A zdawalo mi sie, ze sprawdzilem tekst. Czasem dopiero ‚ w praniu ‚wychodzi niezamierzony byk ortograficzny.

 45. Nutka said

  Re 34
  Ważna dodatkowa uwaga Panie Boydarze, biorę ją sobie do serca, i to co Pan JO napisał w dwóch postach niżej – przepiękne. Ja bym się na Pana miejscu wzruszyła. Tyle życzliwych słów do Pana skierowanych, czy ktoś inny w Gajówce tak Pana komplementował? I to się czuje, że to nie żadna socjotechnika, tylko te słowa tak prostolinijnie ku Panu płyną, prosto z serduszka i umysłu Pana JO.
  Osobiście zainteresował mnie wątek remontu kapliczek przydrożnych.
  Chyba rzeczywiście czas na działanie.

 46. JO said

  Ad.45. Pan Boydar sie zreflektowal. A Pani przystapi do Naszego Dzialania?

 47. JO said

  Boydar said

  2015-01-20 (wtorek) at 17:41:38
  Jak coś wykminię, to się dorzucę, trudno 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.