Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Magdalena Ogórek: nie wycofam się, walczę o Polskę obywateli – jestem to winna Józefowi

Posted by Marucha w dniu 2015-01-19 (Poniedziałek)

Magdalena Ogórek na pogrzebie Józefa Oleksego

Rozpoczęły się próby niszczenia moich przyjaciół, rodziny, znajomych. W ostatnich dniach podjęto starania, by zmusić mnie do wycofania z wyborów – pisze na swoim profilu na Facebooku kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie działalności jej męża na jednej z prywatnych uczelni – dowiedział się „Newsweek”.
„Nie wycofam się! Do polityki trafiłam kilkanaście lat temu, kiedy jako bardzo młoda osoba chciałam poznać tak skrzywdzonego i zacnego człowieka jak Józef Oleksy. Moje polityczne marzenie spełniło się na oczach 3 mln ludzi w programie “Spełniamy marzenia” – spotkałam się wtedy pierwszy raz z Józefem Oleksym. Od tamtego spotkania zaczęła się nasza znajomość, a Józef na lata został moim mentorem. To piękna postać i to on nauczył mnie wszystkiego w polityce, a jego niezłomna postawa, mimo okrutnych ran i razów, jakie otrzymał stała się dla mnie wzorem postępowania” – pisze w emocjonalnym oświadczeniu Magdalena Ogórek. Kandydatka SLD na prezydenta w piątek wzięła udział w pogrzebie Józefa Oleksego.

„Walczę o Polskę obywateli, jestem to winna Józefowi”

Magdalena Ogorek„Rozpoczęły się próby niszczenia moich przyjaciół, rodziny, znajomych” – alarmuje Ogórek. „W ostatnich dniach podjęto starania, by zmusić mnie do wycofania z wyborów. To próba niszczenia demokracji i łamania mnie jak niegdyś premiera Cimoszewicza”.

Kandydatka SLD na prezydenta odpiera „ataki”. „Ktokolwiek to czyni – nie ma ze mną tymi metodami żadnych szans. Może używać mafii, prokuratur, czy podrzucać dziennikarzom wszelkie bzdury. Ja walczę o proste prawo i Polskę obywateli, nie wycofam się, jestem to winna Józefowi, inaczej nigdy by mi tego nie wybaczył” – podkreśla Ogórek.

„Newsweek” przyjrzał się mężowi Magdaleny Ogórek. Piotr Mochnaczewski kilka miesięcy temu rozstał się z warszawską uczelnią Viamoda, w której pełnił funkcję kanclerza. Jak poinformowały dziennikarzy nowe władze szkoły, współpracę zakończono „w trybie nagłym i natychmiastowym na skutek jego pracy i działalności”.

„Newsweek” dowiedział się dodatkowo, że uczelnia wytoczyła Mochnaczewskiemu powództwo cywilne i złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie „przywłaszczenia mienia znaczniej wartości”. Zawiadomienie trafiło do prokuratury w połowie grudnia 2014 roku, a decyzja o wszczęciu postępowania zapadła 16 stycznia. Mochnaczewski podkreśla, że nie usłyszał żadnych zarzutów prokuratorskich.

SLD szuka wspólnego języka z młodymi

Dziś w jednej z warszawskich klubokawiarni na Placu Zbawiciela Sojusz organizuje spotkanie młodych samorządowców, prezydentów i sympatyków partii. Ma w nim wziąć udział także kandydatka SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek.

Rzecznik SLD Dariusz Joński mówi, że chodzi o to by zająć się problemami ludzi młodych. Spotkanie ma pomóc w przygotowaniu kilku ustaw, między innymi z zakresu polityki prorodzinnej. – Chcemy porozmawiać o bezrobociu, emigracji. To problemy młodego pokolenia i właśnie młodzi ludzie je najlepiej rozumieją – powiedział Dariusz Joński.

Polityk przyznał, że SLD stracił kontakt z młodymi. – Chcemy znaleźć wspólny język z młodym pokoleniem, bo to nam się przez ostatnie lata nie udawało – podkreślił.

W niedzielę konferencję i przedstawienie swojego programu planuje kandydatka SLD na prezydenta.

– Początek kampanii prezydenckiej Magdaleny Ogórek był wyjątkowo niefortunny. Współczuję jej, bo kilka dni po tej decyzji ciągle więcej dyskutuje się o śmierci Józefa Oleksego i moim zawieszeniu – mówił w czwartek w programie WP „Z każdej strony” Grzegorz Napieralski, zawieszony w prawach członka SLD. Według posła, jeśli Sojusz nie zmieni swoich struktur, kierownictwa, a nawet nazwy, partia może pożegnać się z sejmem.

http://wiadomosci.wp.pl

Komentarzy 60 do “Magdalena Ogórek: nie wycofam się, walczę o Polskę obywateli – jestem to winna Józefowi”

 1. NyndrO said

  No,no! Muszę powiedzieć,że po tych wyznaniach mam więcej szacunku dla niezłomnego Józefa.

 2. akej said

  @ 1
  A ja nie mam! Uwazam to za sprzeczki „w rodzinie”. Prosze mi powiedziec co dobrego SLD dla Polski zrobilo?

 3. NyndrO said

  Ja po tych wyznaniach Ogórek mam do niezłomnego Józefa więcej szacunku z innego powodu.Pan sobie wyobraża,co taki mentor może?! * SLD nie zrobiło nic dobrego dla Polski.Podobnie,jak AWS,PiS i PO.W ogólnym rozliczeniu żaden z tych gangów nie zrobił nic dobrego dla Polski.Zakładam,że być może któraś z tych band zrobiła mniej złego od innej.Biorę to pod uwagę.Ale jakoś klarownie tego nie widzę.

 4. lopek said

  Po pierwsze SLD to przefarbowana PZPR. Po drugie p. Ogórek żąda abolicji na trzy lata dla działalności młodych biznesmenów. Jest to nic innego tylko – „Pierwszy milion trzeba ukraść”
  Słowem – bandyta jest groźniejszy – gdy zakłada na swój obleśny, bandycki pysk – maskę pięknej kobiety.

 5. Toni said

  Jeśli notowania SLD i jej kandydatki na urząd prezydenta RP są faktycznie takie niskie, to nie rozumiem komu Ogórek zagraża? Skąd, w związku z tym, taka, jak twierdzi, nagonka na nią po wybraniu jej na kandydata? Coś mi tu nie pasuje. Czy aby ktoś – przez to właśnie, że robi z niej (lub ona sama robi z siebie) męczennika – nie chce akurat podkręcić w górę jej notowań na fali „współczucia”: taka sympatyczna, ładna, a czepiają się jej bezpodstawnie…


 6. [Gajówka nie jest miejscem na wrzucanie darmowych reklam.
  Admin]

 7. NICK said

  „Nie wycofam się! Do polityki trafiłam kilkanaście lat temu, kiedy jako bardzo młoda osoba chciałam poznać tak skrzywdzonego i zacnego człowieka jak Józef Oleksy. Moje polityczne marzenie spełniło się na oczach 3 mln ludzi w programie “Spełniamy marzenia”.
  Mentor Oleksy, skrzywdzony, no dobrze.
  Złamany Cimoszewicz. Oooo, to już gorzej, bo ten to pokoleniowo – umoczony.

 8. AlexSailor said

  @Toni
  Sytuacja jest taka, że cokolwiek w miarę nie odrażającego, co będzie kandydować spoza kliki, nawet pozornie spoza, zgarnie masę głosów tych, którzy mają już dość, a przede wszystkim tych, którzy nie idą do wyborów, bo nie ma na kogo głosować.
  Proszę przypomnieć sobie Tymińskiego (nie piszę o jego jakości), był nie z tego układu i prawdopodobnie wygrał wybory prezydenckie, które później sfałszowano.
  A w przypadku kandydatki SLD trudno będzie sfałszować.

 9. Marucha said

  Bogiem a prawdą – to właśnie rządy SLD swego czasu zahamowały grabieżczą „prywatyzację” polskich przedsiębiorstw, o czym dziś nikt nie pamięta.

  A wracając do tematu: nie widzę lepszego kandydata na prezydenta Najjaśniejszej, niż pani Ogórek. Przynajmniej nie widzę takiego, który miałby jakiekolwiek szanse u „elektoratu”. Większego zła, niż szumowina Komorowski i tak nie zrobi, a będzie trochę estetyczniej.

 10. Ex said

  Cały Układ trzeba rozpatrywać razem, czyli wszystkich kandydatów wystawionych w ramach pozorowanej różnorodności. Ciekawe jest też jak nagle schowano Paliktota, Hartmana czy tzw Grodzką.

 11. inka said

  ad 4. Niech jakakolwiek z obecnych partii zrobi dla zwykłych prostych ludzi w małych zapyziałych miasteczkach tyle ile robiła PZPR – albo chociaż połowę. Teraz jest trendy robić dobrze bankom, korporacjom i innym państwom – gdy ktoś mówi o robieniu czegokolwiek dla ludzi zostaje okrzyknięty populistą a ja czasem mam już dość tych błekitnokrwistych co uważają się za lepszych. Maja już ponad połowę zasobów świata mają czym obdzielać swoich przydupasów by piali ich chwałę – i tylko ich. A zwykłym ludziom ( chamom z wioski jak to z upodobaniem o nich mówią) PRL i PZPR dała bardzo wiele. Wszystko to co błekitnokrwisci i herbowi w cuglach starają się teraz odebrać… Ale i „chamom z miasta” jak widać tez nie zamierzają pozostawić niczego co dal im poprzedni ustrój – w zamian dają kastowość i darwinizm społeczny – szczytowe osiągniecie cywilizacyjne. I DOBRZE. I NIECH TAK BĘDZIE . GŁUPOTA POWINNA BYĆ KARANA JAK NAJSUROWIEJ. A głupota było dać sobie wszystko odebrać i stać się oligarchiczna neokolonią w nadziei że załapiesz się do tych „lepszych” jak sprzedasz swoich.

 12. Macko said

  Szanowni, doswiadczenie sugeruje, ze nie ma polityków-kandydatów spoza systemu kontrolowanego przez Korporatokracje i Banksterów.

  Kazdy polityk dzialajacy dzisiaj nalezy do jednej z ponizszych klas:
  1. Psychopata dla kasy i blichtru sprzeda matke, ojca i swoje dzieci
  2. Ambitny i charyzmatyczny pólglówek daje sie sterowac bo nie ma dosc neuronów aby widziec co sie dzieje
  3. Zastraszony lub przekupiony normalny czlowiek o efemerycznym czasie dzialania na arenie bo nerwy puszczaja.

  Wsród polityków wzglednie uczciwych i patriotycznych którzy wlasna sila dotarli do sfer wladzy mamy tylko wylacznie nastepujece klasy:
  1. Zasamobósjtwowani ( juz lub wkrótce )
  2. Zawypdkowani smiertelnie ( idem )
  3. Kupieni-zastraszeni. ( idem )

  Co do milej blondynki, to jako mloda i JESZCZE nie skompromitowana ma szanse na sympatie wyborców ( Bambi tak przeszedl w pierwszych wyborachl, Argentynska Kirshner ma duze usta i oczy, Makrela ma duze piersi a malo bystra Bachelet w Chile ma duze atrybuty i wyglada jak mila babuszka ) . Trudno miec zludzenia, jesli sterujace masami massmeNdia o niej mówia. Gdyby byla cos dla Narodu warta by ja pomiajali milczeniem.
  Co do „nagonki” na nia, to operacje budzace wspólczucie sa bardzo skuteczne – normalni ludzie maja empatie, jak wszytkie normalne ssaki.
  Pozdr

 13. rydzol said

  Stare śmier…..dziele boją się o koryta, jeszcze się nie nażarli. Wyśmiewają tą Ogórek na każdym kroku, chcąc najwyraźniej zdeklasować kandydata, który mówi o tym, co myślą ludzie.
  Myślę, że pomysł ze zmianą prawa, który jest najbardziej wykpiony, jest w Polsce potrzebny.
  Konieczny i to natychmiast. Uważam, ze powinno powrócić prawo mówiące o odpowiedzialności urzędnika i dosłownie potraktować niezawisłość sadów, i zrestrukturyzować je, nakazując niezwłoczne zamykanie spraw na wokandzie. Oddam się jej, i jeszcze oddam na nią głos, dosyć starych pryków, Wałęsa się nadawał? 460 posłów nie rozumie na czym polegają rządy, jeden Ogórek zakisi wszystkich. Może być i tak. Mam … lat, to będą pierwsze wybory na które pójdę. Glosuję; fajna babka.
  Popieram kandydaturę pani Ogórek; czas najwyższy na zmiany i możliwość dać wykazać się komuś nowemu a nie tylko w koło te same od lat twarze.
  Wśród ślepców jednooki jest królem. Ma mój głos. Zapytajcie Młodych POLAKÓW co myślą o kandydatce OGÓREK.
  Emerytów politycznych to nawet NIE POKAZUJCIE.
  Dlaczego taka nagonka na Panią Ogórek?
  Jest wykształcona, mówi o problemach Polaków, świetnie wygląda i wreszcie ktoś nowy!
  Komorowski to już przeżytek, pora ustąpić miejsca komuś kto będzie reprezentował interesy Polaków, a nie PO.
  NAWET ROBERT BIEDROŃ BY ŁATWO WYGRAŁ Z KOMOROWSKIM I Z KALKSTEIN’EM.
  Może nareszcie zacznie wetować PO. A właśnie, że zagłosuję na nią. Inteligentna i ma urok.
  Więcej dla Polski załatwi niż elektrycy i żyrandol-lewatywa. Zróbmy my Polacy psikusa bredzisławowi i zagłosujmy na nią…

 14. Według mnie SLD miało już swoje 5 minut. Tak samo jak PiS. Kto poważny liczyłby na cud, że nie będą rozkradać Polski i jej zadłużać tak jak zawsze ?

 15. Joe said

  No i tak stanmy sobie przed lustrem i odpowiedzmy uczciwie…Gdyby dzis startowal na prezydenta … Gomulka,Gierek i Bul komorowski…Na kogo bym glosowal.Chyba Gajowy w # 9..ma sporo racji…
  Oj Polsko moja kochana do czego doszlo?

 16. NC said

  Ogórek, czyli żonę złodzieja Mochnaczewskiego lansuje Węglarczyk, wnuk Światły, czyli Fleischfarba.
  Wszystko jasne, czy trzeba wyjaśniać dalej?

 17. Macko said

  Eh naiwniscie, naiwni. Makrela nie decyduje o niczym. Wykonuje zadania. Bambi tanczy na sznureczku, a Wy myslicie ze tu nagle pojawi sie ktos uczciwy i Polsce oddany w polityce. Niby madrzy ludzie a takie androny pleca. Przeca to ABC sterowania takie podrzucanie nowych twarzy, jeszcze mlodych i ladnych. Lemingi naiwne tak marza o lepszym jutro ze za obietnice zrobia byle co. A obiecanki cacanki nic nie kosztuja.
  Dzieci maja lepsze wyczucie…

 18. JO said

  Ja walczę o proste prawo i Polskę obywateli, nie wycofam się, jestem to winna Józefowi, inaczej nigdy by mi tego nie wybaczył” – podkreśla Ogórek.

  A ja myslalem, ze winnismy jestesmy Walke Bogu, Naszym Przodkom, naszemu Narodowi ….a tu sie okazuje, ze winnismy …Jozefowi… :))))

  Idzcie i glosujcie na Pania Ogorek :))) , ona taka ladna….i tak ladnie mowi…

 19. NICK said

  Panie Rydzol (12). Fajny żart-nie-fart…
  NC (15). No, prawda.
  Zapomniałem nazwiska „złamanego Cimoszewicza”.
  Tak czy owak walki wewnętrzne unych stronnictw, o resztki z koryta polskiego, a kandydaci wystawiani dla gojskiej gawiedzi (tfu).

 20. inka said

  ad.17 W „Gladiatorze” R.S. osobą która obaliła cesarza był jego generał…nie spodziewajmy się niewiniątka urodzonego w chacie bacy wychowanego przez leśne elfy i pojawiającego się nie wiadomo skąd z receptami na wszystko i siłą by przeciwstawić się układowi. Układ można rozsadzić wyłącznie od środka. I tylko wtedy gdy ktoś z układu uzna że mu się ta wolta opłaca – w tym momencie masy mogą coś ugrać dla siebie. Mesjanizm to utopia.( moim prywatnym zdaniem)

 21. Aro said

  A co to nagle mamy jakiś sentymentalny zwrot? Zmarł Oleksy i kochamy SLD? Ładna, choć nie w moim typie dziewuszka ale o co tyle szumu?

 22. rydzol said

  Ad 18: Panie NICK’u drogi, wszyscy wiemy, ze Pani Magdalena nie ma szans, ale…
  wreszcie te miliony co mają wszystko w dooopie ruszą do urn. I ich głos zacznie coś znaczyć,
  i nowa władza bedzie miala o wiele wiekszy mandat społeczny do sprawowania… władzy, jak teraz to się dzieje.
  Już ze mnie taki lovelas, że lubię kobitki, nawet te ładne i… wyrachowane-kute na cztery nogi.
  No cóż, niech Pani magdalena zaistnieje na chwilę, zanim… utonie w otchlani badziewia.
  Co do Pana Cimoszewicza, znalazłem, jego prawdziwe nazwisko, a nawet imie, oraz bieżące dossier.
  Myślę, że wiele już w nim nie trzeba „modyfikować”, bo Panie NICK’u, ono się „broni samo”.

  Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, komuch, agent SB, TW pseudonim „Carex”, świ…nia Orwell’owska; Był m.in. członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej w latach 1968-1973 oraz Zrzeszenia Studentów Polskich, w którym w 1972 wybrany został na stanowisko przewodniczącego tej organizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1971, aż do rozwiązania w styczniu 1990 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Podczas swojej pracy na uczelni był sekretarzem komisji uczelnianej partii.

  W 1989 roku wystartował po raz pierwszy w wyborach do Sejmu i został wybrany posłem do Sejmu X kadencji z ramienia PZPR (Polskiej Zjednoczonej Parti Robotniczej). Marszałek Sejmu RP III kadencji od 5 stycznia 2005.

  Sprawował funkcje: wicepremiera i ministra sprawiedliwości- prokuratora generalnego w rządzie Waldemara Pawlaka (1993-1995), premiera rządu RP i przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej (1996-1997), ministra spraw zagranicznych w rządzie Leszka Millera (2001-2004) oraz Marka Belki (2004-2005).

  …po więcej informacji zapraszamy tu =>> http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Cimoszewicz.htm

  Imponujący życiorys, jak dla mnie.

 23. Kojak said

  Od 9 . Panie Gajowy ! Chcialbym panu przypomniec ze za tzw planem Balcerowicza glosowali wszyscy w tym ochoczo tzw komuna ! Jedyny czlowiek ktory publicznie sprzeciwil sie wprowadzeniu planu Balcerowicza byl Zyd – Karol Modzelewski ! czasami i u nich zdazaja sie przyzwoici ludzie ! Ten plan ze zmiennym natezeniem byl realizpowany takze za tzw komuny ! Jest takze realizowany obecnie ! Podstawowe jego zalozenie bylo i jest,, .. za pomoca roznych intrumentow prawnych ekonmicznych adminstracyjnych ksztaltowc falszywe koszty dzialalnosci tj .niemllosoiernie i absurdalnie je podwyzszac aby podmiot gospodarczy doprowadzic go ruiny finansowej a pozniej oglupionym ludziom przez zwyrodnialych zydowskich pismakow wciskac hitlerowsko -gebelsowska propagande ,patrzcie to jest nieekonomiczne trzeba restrukturyzowac ,prywatyzowc ! A tu juz czekaja jak zwykle za winklem Icek i Szlomo i za zlodziejskie pieniadze przejmuja geszeft ! Na tym polega tzw prywatyzacja ! Na nieslychanie ordynarnym zlodziejskim przejmowaniu polskiego majatku i dobytku w wyniku szwindli i geszeftow !!! Taka zywcem ordynarnie kryminalna propagande żydowscy pismacy uprawiaja w sprawie wegla ! Cala tzw restrukturyzacje opracowywala ………zagraniczana firma i ona tez podpisywala poriozumienia z gornikami ! ! ! Bardzo dziwne ze ci gornicy podpisali te porozumieniew godzac sie na pokretnei i dwuznacze ustalenia . Smierdza one bowiem na odleglosc szwindlem !!!

 24. Bronisław said

  Czcigodny Panie Marucha!

  „nie widzę lepszego kandydata na prezydenta Najjaśniejszej, niż pani Ogórek.” Mam poważne opory, czy można w tym przypadku rozpatrywać tę kwestię w kategoriach pozytywnych?! A może właściwiej będzie zapytać, jakie służby specjalne, loże, czy mocodawcy stoją za poszczególnymi partiami?
  Oceniając krytycznie polityczną scenę pookrągłostołową jestem skłonny zgodzić się z Panem, iż SLD (wcześniej, jak wiemy PZPR) najmniej szkodziła Narodowi i Państwu Polskiemu. Jestem jednak przekonany, że było to możliwe dlatego, iż większość największych szkodników z PZPR i jej otoczenia połączyła się po 1989 roku (i wcześniej) z tkz z „opozycją demokratyczną” i przejętą przez nią w stanie wojennym „Solidarnością”.
  Obawiam się jednak, że jeżeli Opatrzność wcześniej nie przerwie tego piekielnego i przeklętego „chocholego tańca” (co w moim przekonaniu jest najbardziej prawdopodobne) to podobnie, jak w Jałcie, czy w Teheranie, zostaniemy przypisani do tworzącego się obozu euroazjatyckiego? Głęboko wierzę, że Pan Bóg w Trójcy Jedyny i Maryja Królowa Korony Polskiej, po Naszym przebudzeniu się i ekspiacji, obdarzą Nas upragnioną WOLNOŚCIĄ!!!

 25. Marucha said

  Re 17:
  Przecież NIKT nie myśli, że kandydatka Ogórek będzie uczciwsza, bardziej oddana Polsce, czy mądrzejsza. W ogóle nikt o niej nie pisze w kategoriach politycznych, lecz – nazwijmy to umownie – okołoerotyczno-żartobliwych.

  Re 18:
  Vide akapit powyżej, Re 17.
  Swoją drogą możemy być coś winni nie tylko Bogu, rodzinie czy przodkom… nie zna Pan tego wyrażenia?

  Re 21:
  Szum – no bo ładna. Coś ładnego w tej polskiej skurwionej polityce – to już ewenement. Zwłaszcza w porównaniu z Senyszynami, Grodzkimi, Kaliszami, Środami itp.

  Re 23:
  Kto i jak głosował, to wiemy. A faktem jest że podczas rządów SLD zahamowano prywatyzację i z faktami nie dyskutujmy.

  Re 24:
  Ależ oczywiście w normalnym kraju (gdzie są takie???) kandydatura p. Ogórek mieściła by się w kategorii żartobliwej.

 26. Dziad Wernyhora said

  Ładna buzia to na pewno wygra …
  Przypomina mi się prezydentka Argentyny Krysia Kirchner, była Miss Argentyny, ta co to „całowała się z papieżem Franciszkiem” w Watykanie.

  Najlepiej kiedy była Miss poślubia jakiegoś szuję-polityka albo aferzystę (to właśnie miało miejsce w Argentynie). Wtedy ładna buzia firmuje działania podpowiadane z tylnego fotela.
  Rzeczywiście, wygląda to dużo estetyczniej.

  Może to jakiś sposób – wyłaniać prezydentkę w wyborach Miss Polonia. Laureatka musi następnie wyjść za kogoś z którejś ze starych rodzin. W tym momencie „młodzi” mogą wprowadzić się do Belwederu. Co wy na to – wybory są? są! No to „umiłowany” system demokratyczny – działa.

 27. NICK said

  Na pierwszym zdjęciu, z pogrzebu Józefa, ma takie nakrycie „tlenionej białogłowy”, jakby fotomontaż.
  Jak toto się nazywa? Myca? [na myckę za mała i niekształtna; chyba, że chodzi o pojemność; ale czego?] A dlaczego jest sparowana fotogenicznie, z tym od tyłu? ‚Ochroniarz’? Niesie to przesłania? Serio pytam.

  Sorry, dzwoniła moja Pani Prezes. Ja jestem starszy i ładny a ONA młodsza i śliczna. No, to, pa!
  A.hoj przygodo! Przygodo..?.. A choj???

 28. Ex said

  @Marucha 25 2 min szukania.

  „O uchwaleniu projektu zdecydowały głosy posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Było to możliwe dzięki porozumieniu między władzami Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno-Demokratycznego z postkomunistami. UD i KLD obiecały SLD pomoc w wyborze Marka Siwca na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji[4].(…)
  Majątek obejmujący 512 przedsiębiorstw państwowych „stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się pseudobiznesmeni i politycy”[10].
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Powszechnej_Prywatyzacji

 29. revers said

  ja tam widze socmanipulanci wystawiaja panienke pod publike zwlaszcza taa meska i zagarniecie lwiej jej czesci, pod lewy elektorat, jednoczesnie panienka jest ekspertem od kosciola, powroca podatki dla kleru, feminizacja, gendryzacja juz tak spolaryzowanego, poprawnego spleczenstwa, otwartego na nowe perwersje wladcow-iluminaltow tego swiata, oraz granie pod swieta Barbare Blinde, czy chocby imieniczki Magdaleny w zyciu Chrystusa.

 30. Marek said

  A wracając do tematu: nie widzę lepszego kandydata na prezydenta Najjaśniejszej, niż pani Ogórek.
  ======
  Panie Marucha, chyba nie sugeruje Pan wyboru mniejszego zła?
  SLD…
  nigdy, podobnie popis, o innych przybudówkach nie wspominając.
  Mateczniki żydokomuny, obecnie zwanych liberastami.

  Wie Pan, ja w ogóle wszystkim odradzam branie udziału w farsie wyborczej. Więc mój prywatny ranking kandydatur prezydenckich ma wyłącznie charakter podśmiechujkowy – admin

 31. Dziad Wernyhora said

  W międzyczasie mamy nową świecką „Legendę o świętym Oleksym”. Jeszcze parę miesięcy i zaczną krążyć „relikwie” po Oleksym. Ale mi jakoś bliżej do tego ikonoklasty Cierpisza „Bluźnierczy pogrzeb Oleksego …”.

  Pan Cierpisz niech ocenia doczesne życie, czyny i rozmowy Oleksego.
  Niech nie bawi się w interpretatora Magisterium Kościoła i nie osądza, aby i jego nie osądzono.
  Admin

 32. Plausi said

  „Born to lose”

  Pani Madzia jest „born to lose”, jak by pewnie powiedział Michalkiewicz, nasi okupanci uzgodnili kandydatkę, która nie będzie przeszkadzała w wyborze właściwego kandydata, że nawet nie trzeba będzie zastosować reguły największego demokraty XX wieku .

  Zresztą nie mniejszy demokrata przewodzi dziś bandzie zarządzającej UE.

  Nie uważamy za konieczne, zapamiętać imię i szczegóły dotyczące pani Madzi.

 33. revers said

  tak swieta legenda o I sekretarzu PZPR w Bialymstoku, jak by Andrzeja Milczanowskiego ekspoze bylo malo. przy drzwiach zamknietych, jeszcze pare lat temu w szpitalu umierali oficerowie kontrwywiadu ktorzy barli udzial w rozpracowaniu „olinow” bez blasku reflektorow, mszy malo czarnych, chociaz kiedys jako ministranci bardziej sluzyli jasnej stronie mocy – jak zawsze zostanie wybor miedzy czerwnoka a bialaczka- rakiem krwi. za prawnikiem Milczanowskim i filozofem Schoupenfauerem, ktorego znawca byl tez Andrzej Milczanowski – idzcie wszyscy do diabla.

 34. Macko said

  …ma wyłącznie charakter podśmiechujkowy – admin… SORKI!
  Nie ponial aluzju zartobliwej. Myslalem ze Gajowy powaznie … uklony
  Macko

 35. JO said

  Ad.25. Mysli, mysli…Rzesza Lemingow Uwaza , ze to Dobra kandydatura I rozwiaze Lemingow Problemy, ktorym sie wmawia, ze I’m wystarczy tylko isc do urn, zaglosowac na nia I dalej pracowac, kupowac I kopulowac I tylko tyle,, bo cala reszte Ogorek za nich zrobi…system zrobi.

  ONI widza tak sprawe I dla Leminow jest to szczyt Szczescia do ktorego daza…

  Lemingi= Kancer Narodowy, to Twor Zydo-Masonerii, to osoby ktore Kiedys byly by excomunikowane, odrzucone dla iCh Wlasnego Dobra …Ukraine dla iCh Wlasnego Dobra ….

  A dzis…my z nimi wspolzyjemy, otaczamy sie nimi, rozmawiamy z nimi…prowadzi my z nimi dialog…, no imamy efekty…plyniemy z szambem….

 36. Państwo bierzecie pod uwagę fakt, że ludzie postrzegają coś ładnego, jako coś dobrego?

 37. Plausi said

  Pozwolimy sobie przypomnieć

  „Jedyny czlowiek który publicznie sprzeciwil sie wprowadzeniu planu Balcerowicza byl Zyd – Karol Modzelewski !”

  To było bardzo szlachetnie, ale cały pomysł ze szlachetnym NSZZ, w którego realizacji pan Modzelewski był tak aktywny dowodzi, że należał do ścisłego komanda sabotażu gospodarki Polski.

  Jeżeli był to „jedyny człowiek”, to może też zgodnie z drugą zasadą. Ani żyd ani Goj szabasowy nie uczyni dla Polski niczego dobrego na dłuższą metę, to są najwyżej chwiliwe sytuacje.

  Nie rozrzewniajmy się tak zaraz nad Modzelewskim i Oleksym, oceniając człowieka spójrzmy na całość i cel jego działalności.

 38. ErgoSum said

  Wzruszyłem się…To już nie kasa, przywileje, władza, naprawa Rzeczpospolitej, ale słodkie dziewczę jest to po prostu winne tow. Józefowi 🙂

 39. NICK said

  Ad (34). P. JO.
  Pan szydzi. P. JO. Albo, prymitywnie upraszcza.

  „Lemingi= Kancer Narodowy, to Twor Zydo-Masonerii, to osoby ktore Kiedys byly by excomunikowane, odrzucone dla iCh Wlasnego Dobra …Ukraine dla iCh Wlasnego Dobra ….

  A dzis…my z nimi wspolzyjemy, otaczamy sie nimi, rozmawiamy z nimi…prowadzi my z nimi dialog…, no imamy efekty…plyniemy z szambem… .”

  Lemingi, rak, twór, ekskomunikowane, odrzucone.
  Pan: współżyje, otacza się, rozmawia, dialoguje i płynie z lemingowym szambem. Zaiste.
  No to? Zostaw Pan te 95% [circa about] lemingów w spokoju! Albo zacznij Pan… .Albo, nie zaczynaj. Nie potrafisz.

 40. Stary Warszawiak said

  Ta pani bardzo się przymila do nieżyjącego już Józia (kiedyś też był wielki Józio – nazywał się bodajże słoneczko),
  chociaż ten pan jak jeszcze żył nic o tej pani nie mówił.
  Mówił za to dużo o innych (szczególnie na tej nagranej konferencji u forsiatego Guzowatego).

 41. Ad. 37

  Oni na wszelki wypadek obstawiają i rząd i opozycję. I PZPR i KOR. I lewicę i konserwatystów. Itd.

 42. revers said

  Przybedzie jeszcze jedna nie lewicka swieta, bo prawiczka Kopacz ktora podarowala 100 mln. EUR Jaceniukowi na drobne wojenne wydatki i stabilizacje plus diety min 10-20% lub wiecej od tego dealu na prywatne konta.

  Przy pyrusowym zakonczeniu strajku gornikow, odroczeniu zniszczenia kopalnctwa weglowego w polsce przez zlecenie tegoz rzondu grandzarskiej spoce z pod nowego jorku, mozna tylko gratulowac
  lemingom polskim, ze nawet nie zauwazyli na ile zostali zadluzeni, wsssani z pieniedzy podwojnie. Nie wazyscy moga dostac kredyty na 100 mln EUR, z terminem splazy za 10 lat, z opcja ze nowy rzond w Kijewie nie bedzie mial zobowiazan wobec Warszawy jak Kijew wobec emerytow w Donbassie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz%2Fpolska-przyznaje-ukrainie-gigantyczny-kredyt

 43. Dictum said

  Szkoda gadania. I tak wszyscy ci zawodnicy, co się dorwą do bloków startowych, będą mieli, bo muszą mieć, tych samych mocodawców. A my tu kombinujemy, myśląc – jak powiada p. Michalkiewicz – że to wszystko naprawdę.

 44. revers said

  dla przpomnienia to formacja SLD z mocodwawca Millerem i Kwasniewskim wywlczyla Polsce NATO, z ktorego wyjscia juz nie ma, bez atomowego kontr wsparcia lub dywanu zubozonego uranu jak Kosovie, o czym przekonalo sie nie jedno suwerenne panstwo, generalicja Tutka, oficerowie wyzszego szczebla pod Miroslawcem.

 45. Dictum said

  ad. 44
  Miałem na myśli mocodawców tych dużo wyżej (w okolicach NWO)

 46. sredni said

  Czuję ,że Pani Ogórek jest od zamieszania i frekwencji, nie tak tak panie Rydzol?

 47. Macko said

  Re41. M! Wreszcie ktos madrze prawi!

  OBIE STRONY SA OBSTAWIONE! Ba! A nawet 3 i 4. Prawie WSZYSTKIE opcje na które moga glosowac Lemingi ( no i my ) sa obstawione i ustawione przez korporatokracje. POPiSdu, i kij i sraczka.

  Naiwny co mysli inaczej niech policzy : wydatek na jedna partie z szansami na wygranie wyborów? No ile. 10 milionów? 100? Niech bedzie 10.000.000 zielonych, Ile jest takich partii? 2? Ok, 20 milionów. Plus ogon Gaussa, nastepne 5M. W sumie inwestycja 25.000.000.
  Jaki zysk z inwestycji? W ciagu 4 lat. 10.000.000.000? 10 miliardów. Oplacalo sie? OPLACALO!

  Ja, male gówno tak licze jak inwestuje. Oni, duze gówna, licza lepiej i zarabiaja wiecej.

 48. revers said

  ad45.ci sredniego krajowego szczebla mocodawcy maja swoich wiekszych mocodawcow w NWO, Bildbergu, komisjach trojstronych.

  Swego czasu Kwasniewski startowal na wysokie stanowisko w ONZ, zaraz tuz przed koncem kadencji jego pokretnej prezydentury w PL i zebranych zaslugach dla NATO.

 49. JO said

  Ad.39. Zostawilem, otrzepujemy sie, odcinam sie od Lemingow.

 50. wi42 said

  @25 M
  „Re 24:
  Ależ oczywiście w normalnym kraju (gdzie są takie???) kandydatura p. Ogórek mieściła by się w kategorii żartobliwej.”

  Gdzie to jest ten normalny kraj? A na pierwszy rzut oka to p. Ogórek jednak bije na głowę taka Sarah Palin i nie tylko z normalnego kraju?

 51. Zen said

  Ogorek ? Dobra Mina do zlej gry, nowe wydanie mafii w nowym opakowaniu , mentorzy Miller I Stoltzman stoja Teraz w cieniu liczac , ze znowu uda Sie przekonac ciemny Narod na glosowNie na PRL-bis – nie dziekuje !

 52. La Reine Toronto said

  ad. 51: nalezy pania Ogorek dokladnie zlustrowac i to z kazdej strony prawa i lewa!
  A przed nami nie powinno sie niczego ukryc. Wy tam w Ojczyznie macie pole do POPiSu SLD’ecji i PSl’u?
  Dlaczego Lusia Oginska nie kandyduje?

 53. Filo said

  52
  La Reine Toronto
  Mysle, ze nie Ogorek tylko caly system nalezy zlustrowac.
  System partyjnego ‚duopolis’ jest do niczego nie podobny. Wybieranie kandydatow do parlamentu przez partie jest tez do niczego. Obecny system preselekcji zaprasza do korpucji.
  Przypomina mi sie Kurt Vonnegut, ktory opowiadal swoje doswiadczenia wojskowe w „Rzezni nr.5″.
  Cytuje z pamieci, bo nie moge znalezc tej ksiazki na polce:
  ” Kazdy z nas (zolnierzy) dostal do reki zdjecie Hitlera i powiedziano nam: to jest twoj wrog! Chodzilem potem po ulicach i szukalem tego wroga ze zdjecia i nigdzie nie moglem znalezc, choc jego popiersie wywieszone bylo na kazdym niemal slupie. (Dobrze mowi dac mu wodki, jak mawiali starozytni gorale.)

  Tak sie nam pokazuje nagle kandydata na ktorego mamy glosowac. Taka przyszla gwiazda polskiej polityki wyskakuje jak Filip z konopi i powie dwa wyuczone na pamiec zdania pod publiczke, (obecny rzad jest do dupy – a my nie) czym ogromnie wzruszy zachwycona gawiedz.

  Lubie tez cytowac polskojezyczna literature:
  W ksiazce ‚Jajakobyly’ Jerzy Urban pisze co nastepuje:
  „Zaraz po strajkach, do Gdanska pojechala ekipa ‚Polityki’ z Andrzejem Krzysztofem Wroblewskim. Przywiezli wywiad z Walesa i opowiesc o nim. Wszyscy bylismy bardzo ciekawi tego czlowieka. Z duzym poczuciem humoru Wroblewski odegral kilka scen , a to jak Walesa przyjal dziennikarzy w pozie na wpol lezacej, a to jak okazywal swoje samozadowolenie i rozkapryszenie’.

  Niestety, byla to prawda potwierdzona w angielskiej prasie.
  Akurat bylem w tedy w Anglii i znajomi Anglicy zasmiewali sie z prostackiego zachowania Walesy. (Juz nawet w sierpniu, kiedy wrocilem do kraju na rozpoczecie nowego roku szkolnego, byla to wtedy CALA moja informacja o Walesie)
  Bardzo nie lubie bardzo oblesnej gazety NIE i jest to chyba jedyna gazeta, ktorej czytania i ogladania unikam.
  Ale ogladam wywiady z Urbanem. Zachowuje sie troche inczej niz jako redaktor/wlasciciel dziwnie popularnej szmacianki pod publike.
  Uszaty Urban jest jednym z nielicznych postaci publicznych, ktory mial odwage powiedziec:
  ‚ Rosja nam nie zagrazala w 1980 roku i nie zagraza teraz.
  Przeciez my nie mamy z Rosja konfliktowych punktow zbieznych; ani sporow o miedze ani o wolny handel’.
  (Niestety bylo to jeszcze przed idiotycznymi sankcjami)

  A mnie chodzi o to, ze w kampanii wyborczej, albo za duzo wiemy o kandydacie (jak np. pani Ogorek i jej mezu i zyciu poza polityka) albo nic nie wiemy jak np. o Walesie, ktory spadl z nieba, a wlasciwie z 4 i pol -metrowego plotu.

  I wszystko jedno, kim jest pani Ogorek. Zeby byla geniuszem, to system ja zezre; bo ten system sprzyja Tuskom, Sikorskim, Kaczynskim i Kopaczom.
  Nie wyobrazam sobie pani Kopacz jako lekarza rodzinnego; przeklamalaby kazda diagnoze i zdrowych ludzi wysylala na niepotrzebne, kosztowne acz szkodliwe operacje i chemoterapie.
  Bo siedzimy w sytemie, w ktorym lekarze maja reprezentowac firmy nie-polskie i wazniejsza jest ‚rentownosc’ firm farmakologicznych niz zdrowie pacjenta.
  To samo dotyczy kandydatow do sejmu.

  Jak kto kiedys powiedzial Eddy w ‚Tangu’ Mrozka:
  „Bedziecie mi buty czyscic i bedzie wam dobrze”

 54. dziadek Edek said

  re 40 cyt.-Ta pani bardzo się przymila do nieżyjącego już Józia (kiedyś też był wielki Józio – końiec cytatu
  – stąd ten niezapomniany beret Józia na głowie Ogórkowej

 55. Justyna said

  http://www.pudelek.pl/artykul/75445/maz_ogorek_ukradl_sztucce_za_pol_miliona/

 56. rydzol said

  Ad. 46: Pan Sredni: tak, tak… tak, dokładnie o to chodzi Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.
  Chodzi w pierwszej kolejności, by poprawić wizerunek SLD ostatnio nie najlepszy, podupadający, partii „LSD”.
  Chodzi także poprzez panią Magdalenę-jej niezwykłą urodę; niekoniecznie czy ma pod „kopułą” coś mądrego do zaoferowania lemingozie społecznej, czy też nie, złapać jak najwięcej
  naiwnych, by postawili na zgranego konia peerelowskiego-bis, czy postkomunistyczną, zgraną płytę „LSD”.
  Im więcej lemingów polskich, tych nawet zagranicą-bo takowi mają czynne prawo wyborcze, żeby głosować, jeżeli mają podwójne obywatelstwa, a niektórzy i… wiele „ojczyzn”,
  łyknie ten szwindel przedwyborczy, tym lepiej dla towarzyszy z nomenklatury. i w gruncie rzeczy, o to tylko chodzi, i o zachowanie koryta sejmowo-senatorskiego, samorządowego-są w nim w wielu koalicjach z żydowskim pisduarem-sic!, tak, tak, to nie blef, tudzież w różnych agendach, spółkach skarbu państwa, z z o. o.-ograniczoną odpowiedzialnością,
  czy nadal w wojsku, policji, i podobnym strukturom.
  O to w tym wszystkim chodzi, o dostęp do łatwego grosza i lukratywnego życia, na koszt lemingozy, bo przecież nie na ich.
  Im szybciej ludzie niezorientowani załapią o co w tym wszystkim biega… to i tak się nic nie zmieni, przynajmniej w najbliższej „perspektywie” czasowej.
  Gwoli sprawiedliwości: SLD ostatnio wsparło górników, jak… nigdy do tej pory, wymachując szabelką, bo tylko i aż ich było stać, tylko na to, oczywiście z podtekstem politycznym w tle, mającym na celu ugranie dla nich, jak najwięcej, bo moim zdaniem dla nikogo innego
  Ale to już opowieść, na rozprawkę filozoficzną.

 57. Ad. 52

  „Dlaczego Lusia Oginska nie kandyduje?”

  – Lepiej niech nie kandyduje i długo żyje.

 58. Wiadomości z Polin said

  Gościu z SLD zaorał Palikota w telewizji na żywo:

 59. NICK said

  Panie JO[49] – szyderco z lemingów, Pan nie zrozumiał i pokazał kolejnego ‚siebie’ (35,39,49). To nie są liczby z ‚lotto’.

 60. Michal said

  Magdalena Ogórek świetnie wygląda, więc ma już o jedną zaletę więcej niż reszta kandydujących.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: