Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja likwiduje limity na wykorzystanie zagranicznej siły roboczej

Posted by Marucha w dniu 2015-01-19 (Poniedziałek)

Migranci w Rosji zaczęli żyć i pracować według nowych zasad. Od 1 stycznia 2015 roku obcy obywatele przybywający w celu zarobkowym z państw, z którymi łączy Rosję tryb bezwizowy powinni wykupić patent, ubezpieczenie medyczne oraz zdać egzamin z języka rosyjskiego, podstaw historii i prawa Federacji Rosyjskiej.

Tym, którzy nie podporządkują się nowym zasadom grozi deportacja i wieloletni zakaz wjazdu na terytorium Rosji.

Od tej pory wszyscy obcokrajowcy, którzy przybyli do Rosji z państw sąsiednich w poszukiwaniu pracy muszą wykupić patent. I dozorca, i budowniczy, i kierowca, i kucharz. Zarówno pracownik firmy, jak i ten, kto pracuje u osoby prywatnej.

Limity na wykorzystanie zagranicznej siły roboczej zostały zlikwidowane. Od dawna dążyliśmy do tego – opowiada dyrektor projektów Fundacji Rozwoju Związków Międzynarodowych „Dobrososiedztwo” Jurij Moskowskij:

– W sumie zamiana limitów na system patentowy to znakomity i postępowy krok naprzód, którego oczekiwano od dawna. Pracodawcy domagali się tego, migranci tez tego chcieli, eksperci również opowiadali się za tym od wielu lat. Chociaż sytuacja, która panuje teraz, nieco różni się od tego pozytywnego obrazu.

Przede wszystkim imigranci zgubili się w tym gąszczu dokumentów, jakie muszą przedstawić. Po pierwsze, potrzebne jest zaświadczenie o zameldowaniu w miejscu zamieszkania, po drugie, świadectwo medyczne dokumentujące brak uzależnień i chorób zakaźnych. Na dodatek imigranci muszą wykupić ubezpieczenie medyczne.

Po trzecie, chętni do pracy w Rosji powinni zdać kompleksowy egzamin. Odbywa się on pod postacią testu z języka rosyjskiego, podstaw historii i prawa Federacji Rosyjskiej. Ten egzamin przeraża migrantów najbardziej, ponieważ właśnie od jego wyników zależy ich przyszły status. Za 80 % prawidłowych odpowiedzi można liczyć na zezwolenie na pobyt, za 60 % – zgodę na pobyt tymczasowy, a za 40 % – prawo do pracy.

Jeśli cudzoziemiec zupełnie nie zna języka rosyjskiego, to może uczęszczać na specjalne kursy, organizowane we wszystkich regionach. Jednak lepiej, jeśli imigrant przyjedzie już przygotowany, uważa dyrektor Centrum Badań Migracyjnych Dmitrij Poletajew:

– Wydaje mi się, że bardziej efektywną byłaby organizacja nauczania języka rosyjskiego w tych państwach, z których pochodzą migranci. Dlatego, że kiedy przybywają juz do Rosji, to są nastawieni na pracę, a nie na naukę.

W rzeczywistości nie wygląda to tak źle. Spośród imigrantów tylko 10 % nie zdaje egzaminu za pierwszym razem. Mają oni możliwość poduczenia się i po miesiącu powtórzenia egzaminu. Na zebranie wszystkich dokumentów obcokrajowiec także ma miesiąc.

Jednak jeśli imigrant zignoruje wymóg rosyjskiego prawa, to kara będzie dotkliwa. Za 280-dniowy nielegalny pobyt w Rosji obcokrajowiec zostanie nie tylko wydalony z kraju, ale i otrzyma zakaz powtórnego wjazdu w ciągu 10 lat.

Należy podkreślić, że dane zmiany w prawodawstwie Federacji Rosyjskiej dotyczą tylko imigrantów z państw byłego Związku Radzieckiego. Wyjątkiem są państwa członkowskie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, czyli Armenia, Białoruś i Kazachstan. Dla obywateli pozostałych państw warunki pobytu pozostają niezmienione. Chińczyków, Wietnamczyków, Węgrów, Turków i obywateli innych państw obowiązują limity, a sam obcokrajowiec musi zameldować się w miejscowym oddziale Federalnej Służby Migracyjnej Federacji Rosyjskiej i tam otrzymać zezwolenie na pracę.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 7 do “Rosja likwiduje limity na wykorzystanie zagranicznej siły roboczej”

 1. maasteer said

  Ohydny reżim – żadnego poszanowania dla demokracji i praw człowieka. I do tego organizacje pozarządowe muszą się rejestrować jako obca agentura – co za bezczelność.

 2. rydzol said

  Uważam, że to bardzo uczciwe, niewygórowane warunki ze strony Federacji Rosyjskiej,
  dla tych emigrantów, co chcą żyć, i pracować w nowej ojczyźnie.
  Ba, chyba nie ma drugiego kraju na świecie, żeby miał tak bardzo łagodne przepisy dla emigrantów,
  jak Bracia Rosjanie.. I chwała im z całego serca za to.

 3. Macko said

  Od 1 stycznia 2015 roku obcy obywatele przybywający w celu zarobkowym z państw, z którymi łączy Rosję tryb bezwizowy powinni wykupić patent, ubezpieczenie medyczne oraz zdać egzamin z języka rosyjskiego, podstaw historii i prawa Federacji Rosyjskiej.

  Genialne. Tak powinno byc w kazdym kraju. Wolnosc do przemieszczania sie i pracy moze byc prawem kazdego na Ziemi, ale poszanowanie kraju w którym sie chce pracowac, znajomosc jezyka, prawa i historii powinna byc OBOWIAZKIEM.
  Oby tak dalej.

 4. Anteas said

  Jak powszechnie wiadomo sankcje gospodarcze dobijają Rosje, ludzie mrą tam z głodu i kto żyw ucieka do mlekiem i miodem płynącej uniej jewropijskiej. Zatem ten że artykuł to kłamstwo na kłamstwie i żaden Polak nie powinien w to wierzyć!

 5. Kronikarz said

  Wyłapią tym sopobem agenturę.
  Aj was, trzeba obcinać brody.

 6. Kronikarz said


  Bieda, głód i brzydota w tej Rosji:

 7. JO said

  Ad.6. Piekne, tam nawet wspolnie potrafia Spiewac, nie to co tu, ze nawet plakac nie POTRAFIMY razem, tylko oddzielnie narzekac w szczurzym pedzie po Kase dla siebie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: