Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Der Spiegel: nowa strategia służb specjalnych USA

Posted by Marucha w dniu 2015-01-21 (Środa)

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA przygotowuje się do dominacji w cyberprzestrzeni, pisze Der Spiegel powołując się na dokumenty odtajnione przez byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena.

Według tajnych danych Stany Zjednoczone przygotowują się do wojen przyszłości, w których będą miały możliwość przez Internet wyłączać komputery, a za nimi – potencjalnie całą infrastrukturę, w tym system energii elektrycznej, wodny, fabryki, lotniska i przepływy pieniężne potencjalnego wroga.

Nowa cyfrowa broń została zaprojektowana do walki w Internecie, jednak jak podaje gazeta, ona praktycznie nie jest kontrolowana przez konwencje międzynarodowe czy organy nadzoru, a jedynym przydatnym dla niej prawem jest dobór naturalny.

„To zamienia Internet w strefę bezprawia, w której supermocarstwa i ich tajne służby działają według własnych zachcianek” – zaznacza wydanie dodając, że jest mało prawdopodobne, aby wezwać ich do odpowiedzialności za swoje czyny.

Nieprzypadkowo, pisze Der Spiegel, dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA stoi również na czele dowództwa cybernetycznego Stanów Zjednoczonych, przeprowadzając wraz z jego pracownikami cyfrowe szpiegostwo a także ataki sieciowe.

Na jednej z prezentacji Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA poinformowała, że „następny poważny konflikt rozpocznie się w cyberprzestrzeni”.

To stwierdzenie potwierdza żądany przez agencję budżet miliarda dolarów, potrzebny do aktywacji sieciowych ataków komputerowych.

Należy zauważyć, że masowy nadzór w Internecie był tylko wstępną fazą cyfrowej strategii wojskowej Stanów Zjednoczonych. Tak więc z jego pomocą najpierw ujawniano luki w zabezpieczeniach systemów przeciwników, aby przenikając przez nie uzyskać stały dostęp do niezbędnych informacji. Już po tym, zgodnie z dokumentem, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA będzie w stanie kontrolować lub zniszczyć ważne systemy i sieci. Oznacza to, przekonuje Der Spiegel, że praktycznie wszyscy użytkownicy Internetu są zagrożeni atakiem cybernetycznym.

Według odtajnionym przez Snowdena dokumentów w tej wojnie partyzanckiej o informację zaciera się różnica między „żołnierzami” a „cywilami”.

Były oficer CIA i NSA Edward Snowden uciekł w 2013 roku ze Stanów Zjednoczonych i po krótkim pobycie w Hongkongu otrzymał tymczasowy azyl w Rosji. Snowden opublikował dane o tajnych programach nadzoru amerykańskich służb specjalnych, które dotknęły setki milionów obywateli Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 13 to “Der Spiegel: nowa strategia służb specjalnych USA”

 1. Jan said

  No to kaszana. Hakerzy wszystkich krajów łączcie się z wyprzedzeniem.

 2. Hydraulik said

  W internecie rządzi etyka raczej niż prawo. Gdziekolwiek prawo zastąpiło etykę, tam się rozpowszechnił galimatias. Rządy, poczynając od rządu światowego, chcą internet wziąć za mordę prawnie, ale im sie to nie uda. Natomiast uczynią to wykorzystując swobodę działania, która jest atrybutem internetu. Mianowicie, eliminując zarówno prawo, jak i etykę. Ponieważ wszystko, łącznie z zapalaniem światła w garażu czynione jest przez internet, właściciele tego świata mają za darmo nwo za kilkoma uderzeniami w klawiaturę. Kontrola każego ruchu, a nawet myśli jest juz całkowicie możliwa.

  Uczmy się od Cygan, którzy od stuleci stanowia społeczność określana jako ludzie-powietrze.

 3. NICK said

  Coś w tym jest, P. Hydraulik.

 4. hydraulik said

  Acha, panie Nick. Cos w tym mogło być od samego początku. Dlatego dzis robie za hydraulika. A jutro za tumana (bez andaluzji, proszę, tuman to po rusku mgła, a po polsku taki, co mieszka tu, w odróżnieniu od hetmana, co mieszka het.), W razie co, to sie wszystkiego wypre w żywe oczy.

 5. hydraulik said

  Panie Jan, w Polsce, chyba we Wrocławiu, niedawno była szkoła hakerów, która wydawała nawet własne skrypty. Niedrogo.

 6. Miet said

  Nie wiem czy to o czym napiszę pasuje do tego tematu, ale nie widzę lepszego miejsca – do „Wolnych tematów” jakoś mi to nie podchodzi.

  Otóż wczoraj wieczorem, jak co roku nasz Prezydent Obama wygłosił expose o stanie państwa – czyli „State of the Union”.
  Nie byłoby w tym fakcie nic nadzwyczajnego, i tak jak dawniej bywało mógłbym olać to bez żadnych strat…,ale.
  Tym razem postanowiłem wysłuchać tego przemówienia dość dokładnie. Chciałem przekonać się, czy moje zmiany w ocenie naszego Prezydenta są w miarę zasadne, czy tylko odnosiłem wrażenie, że coś u niego uległo przemianie.

  Muszę przyznać, że chyba się nie pomyliłem, że coś jednak pękło. Świadczyć o tym mogą bardzo zdawkowe komentarze medialne.
  Kiedyś dawniej powtarzano mowy prezydenckie do znudzenia, uwypuklając szczególnie gwarancje przyjaźni i wsparcia pod każdym względem, składane w ofierze Izraelowi.
  Nie znam od czasów mojej emigracji takiego przemówienia, gdzie by o takich gwarancjach któryś z prezydentów odważył się zapomnieć.:-)))
  Tym razem w przemówieniu Obamy nie padło słowo Izrael. Nadmienił w jednym krótkim zdaniu w połączeniu z ekstremizmem islamskim, że potępia antysemityzm – i na tym poprzestał.
  Dołączył też zdawkowo potępienie nietolerancji odnośnie do pedalstwa, lezbijstwa i innego świństwa.
  Myślę, że więcej niż trzy czwarte przemówienia dotyczyło ekonomii i spraw wewnętrznych kraju – i tu oceniam jego wystąpienie pozytywnie.

  Szkoda, że to jest ostatni rok Obamy – ktokolwiek go zastąpi, jestem przekonany, że będziemy mieli powrót do buszyzmu i klintonizmu – i wszystko będzie tak jak drzewiej bywało.

 7. RomanK said

  Ogladalem go rownie uwaznie…i dodatkowo riposte Republikanska….i zastanawiam sie, jak ciezko napisac komus wystapienie ponad godzinne…i nie puscic zadnej farby.
  Zopelnie klasyczne przemowienie o…. Mirku….

 8. Miet said

  Mała poprawka – to ostatnie dwa lata prezydentury Obamy a nie jak napisałem – ostatni rok. Kolejna elekcja będzie w 2016.

 9. Miet said

  Dodam jescze, że CNN przed chwilą, poprzez swojego guru Wolfa Blitza określiło wystąpienie Obamy jako bardzo pewniackie i nie tolerujące sprzeciwu. O meritum nie wiele miał do powiedzenia.
  To też coś mówi, bo ten guru, jak się domyślacie jest jedynie słusznego pochodzenia.

 10. Kojak said

  STRATEGIA ? TO BREDNIA ! WSZELKI BANDYTYZM I LAJDACTWO JEST DOPUSZALNE !TO MIOTO ZGNILKOW I DEGENRATOW Z USA ! STRATEGIA TO COS PRZEMYSLANEGO INTELIGENTNEGO ! TU WSZEKIE SWINSTWO I DRANSTWO ! CO MA TEN BANDYTYZM ZE STRATEGIA ? POMYLENIE Z POPLATANIEM !

 11. Marek said

  Chciałem przekonać się, czy moje zmiany w ocenie naszego Prezydenta są w miarę zasadne
  ======
  Zabrakło jeszcze dużej literki przy „nasz Prezydent”
  🙂

 12. Miet said

  Ad.7&11
  Nie bądźmy drobiazgowi, Panie Marku.:-)))
  Faktem jest, że coś się dzieje – Congress poprzez swojego speakera Johna Boehnera, w te pędy, zaprosił dzisiaj Netanyahu aby przemówił w lutym do narodu amerykańskiego.
  Czyli już zadbano o uzupełnienie wystąpienia Obamy.:-)))

 13. RomanK said

  A kuukuuuu:-)))))
  Neocony sie wyrwaly:-))))

  Rosja i Chiny w pelnym ataku na dollara…pozbywaja sie rrezerw dollarowych tylko do jednego kupca….Bruksela……WSZYSTKO kupuje Bruksela….na czyje zamowienie nie wiadomo ale kupuje tylko Bruksela:-))))

Sorry, the comment form is closed at this time.