Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kremlowskie kuranty

Posted by Marucha w dniu 2015-01-26 (Poniedziałek)

To może być przyszły premier III RP

Po skandalu wywołanym przez Grzegorza Schetynę, który raczył odkryć, że w styczniu 1945 roku niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau wyzwolili Ukraińcy oraz po propozycjach Zbigniewa Bujaka nawołującego do wysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę – na nowo trzeba zadać sobie pytanie – skąd biorą się u nas politycy nie mający pojęcia o podstawowych zasadach rządzących dyplomacją.

[Skąd się biorą? Proste. Z żydowskich i chachłackich dup. – admin]

Skąd tylu zadufanych w sobie amatorów mieniących się mężami stanu, skąd dominacja ludzi, dla których jedynym i podstawowym celem polskiej racji stanu jest walka z każdą Rosją, nawet wbrew polskim narodowym interesom?

Nie będzie chyba odkryciem stwierdzenie, że ludzie tacy wywodzą się obozu politycznego, który uznał się na największe osiągniecie tysiąclecia państwa polskiego, który celebruje swoje rocznice niczym dawna nieboszczka PZPR, który narzucił narodowi i państwu jedynie słuszną wykładnię najnowszych dziejów Polski, którego przedstawiciele naprawdę wierzą w to, że „obalili komunę”. Obóz ten od samego początku, czyli od 1980 roku, był dziwnym połączeniem lewackiego ekstremizmu w wydaniu Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego z tradycją polskiej irredenty rodem z XIX wieku. Trocki przeplatał się w nim z Mochnackim, Robespierre z Mierosławskim, Mazzini z księdzem Mikoszewskim. Co łączyło te tradycje i nurty? Duch rewolty i mesjanizm.

Spoiwem była też rusofobia, przy czym dla postrockistów z KOR-u wrogiem był stalinowski ZSRR, a dla naszych rodzimych mesjanistów Rosja jako taka. To wtedy, w 1981 roku, Andrzej Rozpłochowski na posiedzeniu Krajowej Komisji Porozumiewawczej „Solidarności” powiedział, że jak „my uderzymy pięścią w stół, to kremlowskie kuranty zagrają mazurka Dąbrowskiego!”. Ten kabotyński okrzyk był kwintesencją ich „myśli politycznej”, a raczej bezmyśli.

Minęło ponad 30 lat i wyrosło już nowe pokolenie, raczkujące w NZS, pokolenie uznające za wielki czyn patriotyczny rzucanie kamieniami w MO i ZOMO, pokolenie spóźnionego, a więc bardziej agresywnego pseudoantykomunizmu. Ci ludzie rządzą dzisiaj w mediach i polityce, narzucają opinii swoją wizję świata. Tak naprawdę jednak niczym nie różnią się od Rozpłochowskiego i jego kompanów – łączą ich kremlowskie kuranty mające grać „Mazurka Dąbrowskiego”.

Jest tylko jedna różnica – wtedy, w 1981 roku, takie wybryki groziły Polsce tragicznymi konsekwencjami, dzisiaj – póki co – co najwyżej cofają nas do politycznej epoki jaskiniowej.

Jan Engelgard
Komentarz w najnowszym papierowym wydaniu Myśli Polskiej (nr 5-6, 1-8 lutego 2015)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 12 do “Kremlowskie kuranty”

 1. Ex said

  Dzięki komu ci ludzie doszli do władzy?

 2. Kojak said

  Skad sie biora ? To jest zydowska ,,elyta ,,,ktora rzadzi Polska ! Widac wyraznie ze to banda zdegenrowanych bezczelnych glupkow i chamow nie majacych elementanej oglady ,wiedzy i zasad moralnych ! To jest ta zydowska madrosc ! Jakby Polacy byli troche madrzejsci to banda degeneratow i zwyrodnialcow jest to przewrocenia bo to jest p zgnlełe pruchno Ich wladza opieraja sie na zgraj pismakow zydowskich oglupiajacych ludzi !

 3. Boydar said

  „… pokolenie uznające za wielki czyn patriotyczny rzucanie kamieniami w MO i ZOMO, pokolenie spóźnionego, a więc bardziej agresywnego pseudoantykomunizmu. Ci ludzie rządzą dzisiaj w mediach i polityce …”

  Panie Engelgard, nie rób Pan idioty z siebie i z nas. Co za gów.no próbuje Pan tym tekstem sprzedać ?!?!

  O jakim pojęciu patriotyzmu w wykonaniu tych bękartów socjalizmu (bekartów ! nawet nie dzieci) chcesz Pan przekonywać ? Patriotyzmu względem kahału czy rodzinnej mafii ? A może tych wsi, których nie ma ?

  I co Pan masz do zarzucenia lecącym w kierunku ZOMO brukowcom ? Przecież właśnie takie działania było faktycznym szczytem bohaterstwa !

  Pominę milczeniem oczywiste przekłamanie, że ci ludzie rządzą. W praktyce nie potrafili by psu dupy obetrzeć. Są wyłącznie mierni, wierni i zdyscyplinowani w wykonywaniu poleceń.

 4. adsenior said

  Ta fotka to potomek Tuska i Kopacz??

 5. semperparatus said

  PRL w latach 1956-89…reprezentowała-lepiej lub gorzej-polską rację stanu.Kto walczył wtedy z polskim państwem był-świadomie albo i nie-agentem sił antynarodowych…Najlepiej widzimy to dzisiaj z perspektywy ponad 25 lat pseudo-wolnej polski..która tak naprawdę jest tylko kolonią zachodniego kapitału…i na dobrej drodze do całkowitego zniszczenia…Ja sam w tych czasach…jako młody człowiek-dałem się oszukać tym politycznym hochsztaplerom i zdrajcom…

 6. NC said

  RE 1: „Skąd się biora?” To figuranci, marni aktorzy wystawieni na funkcje przez kierujacych nimi oficerów tajnych służb.

  RE 2: „Skąd sie biorą” – patrz wyżej.

  Nie jest to jdenak „żydowska elita” – to marne gnojki z nizin spolecznych dawnej Polski, pracujay albo za jurgielt, czyli platni zdrajcy, albo szantażowani przez tajne służby wydarzeniami z przeszłosci, głównie obyczajowymi, albo wyselekcjonowani od mlodości obiecujacy goje doprowadzeni na te stanowiska z dużym nakładem środków i zaopatrzenie w żydowskie żony, żeby przesiakli tą atmosfera.

 7. semperparatus said

  Oczywiście „Polski”…to przypadkowy błąd…przepraszam…

 8. Tekla said

  https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10942758_10152485643471710_5489299341003111568_n.jpg?oh=5414786b646ba90c13655e7a1510377e&oe=555C2575

 9. parva said

  Bylam jako studentka na jednej z demonstracji na Krakowski Przedmiesciu w 1981roku.KardynalWyszynski ,juz wtedy chory wyslal do demonstntow list ,,w ktorym namawial nas do rozejscia sie,aby nie lala sie znowu polska krew tym bardziej ,ze to sie dziejew Polsce nie sluzy jej interesom,a wrecz szkodza i sa dzielem naszych wrogow.Bylismy tak zaczadzeni ,ze nikt nie wzial tej przestrogi na powaznie Dopiero na straku studenckim mielismy spotkanie z jakims endekiem,ktory wylozyl nam lopata cala gorzka prawde .. Bardzo mylacy byl udzial posredni „”najwiekszego z Polakow””. wylaczalismy myslenie bo przeciezJP2…………………. i ksiezai i biskupi……. .

 10. RomanK said

  Nie rozumiem , babka Shetyny taka szykowna i sexowna babka, a on taki bzydki????

 11. Joe said

  Szykowna ale smutna…bo sama musiala polowac i strawe potomstwu zapewnic …A tu WNUSIO cale zycie nic nie robi
  i chce dobrze zyc…okradajac wszystkich dookola…

 12. Tekla said

  Ukraińcy bronią teraz całej Europy. Jeśli putinowska fala rozleje się na całą Ukrainę, to zagrożenie dotrze do wrót UE. Mam nadzieję, że Europa w końcu otworzy oczy i zobaczy, z kim ma do czynienia – mówi w rozmowie z Onetem Marcin Święcicki. Zdaniem posła PO, Kreml próbuje osłabić jedność Zachodu, zgłaszając propozycje pokojowego uregulowania konfliktu. – Władimir Putin chce nas oszukać po raz kolejny – dodał.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marcin-swiecicki-wladimir-putin-po-raz-kolejny-chce-oszukac-caly-zachod/0m84v

  Święcicki =gnida

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: