Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szef Światowego Kongresu Żydów o polskim antysemityzmie

Posted by Marucha w dniu 2015-01-26 (Poniedziałek)

Wystawia Polakom cenzurki, choć go nikt o to nie prosił.

Jeśli kogoś interesuje, czy ważny Żyd uważa Polaków za antysemitów, czy też nie, może sobie przeczytać poniższy wywiad.
Admin

Mało go dostrzegam w dzisiejszej Polsce – mówi Ronald S. Lauder. I obiecuje wsparcie walki z „polskimi obozami”.

„Rzeczpospolita” zapytała przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów, który przyjeżdża na obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, o to, jak Polska wypada w porównaniu ze starą Europą Zachodnią, jeżeli chodzi o antysemityzm?

Ronald S. Lauder: – Dostrzegłem mało antysemityzmu w Polsce. Polacy tyle przeszli, widzieli horror w obozach koncentracyjnych, tak że trudno im już się widzieć w roli antysemitów. Poza tym społeczność żydowska w Polsce jest mała w porównaniu z tymi na Zachodzie. [He he… malutkie 2-3 miliony – admin]

Co niepokoi pana w Polsce najbardziej w kwestii antysemityzmu?

– Tak bardzo się nie niepokoję, bo współpracuję z polskim rządem, który jak sadzę, jest bardzo dobry [dla Żydów, ma się rozumieć – admin], a ludzie, których spotkałem, między innymi w mediach, wykazywali tak daleko idące zrozumienia dla tego problemu, że trudno mi powiedzieć, co mnie najbardziej niepokoi. Jeżeli naprawdę coś, to boję się antysemityzmu o podstawach ekonomicznych. Częściowo antysemityzm wynika ze złej sytuacji gospodarczej, która powoduje, że ludzie szukają kozła ofiarnego i znajdują go w społeczności żydowskiej.

Jaka jest przyszłość wspólnoty żydowskiej w Polsce?

– Sądzę, że będzie rosła. Gdy przyjechałem do Polski po raz pierwszy, 20-30 lat temu, społeczność żydowska była bardzo mała i bardzo wiekowa. Teraz widzę, w związku z tym, że mam szkołę w Warszawie z żydowskimi uczniami, wzrastającą ilość rodzin żydowskich w Polsce, co jest wspaniałe.

Jakie miał pan skojarzenia z Polską, gdy przyjechał pan po raz pierwszy?

– Wtedy tylko związane z tragiczną historią, ale im bardziej się Polsce przyglądałem, tym bardziej mi się podobała. Poznawałem ludzi mocnych i inteligentnych. O dzisiejszej Polsce mogę mówić tylko dobre rzeczy.

Polska walczy z niesprawiedliwym i kłamliwym określeniem pojawiającym się za granicą „polskie obozy śmierci”. Jak pan reaguje, gdy pan słyszy o „polskich obozach”?

– Nie wiedziałem wystarczająco dużo o tym [No patrzcie, ten ważny Pan nic nie wiedział… – admin]. Pan napisał jeden z artykułów, w których ten problem dokładnie opisano.

Moglibyśmy razem coś w tej sprawie zrobić?

– Oczywiście. Myślę, że jak się spotkamy osobiście, to znajdzie pan we mnie dobrego sojusznika. [Za jaką sumę? – admin]

(Rozmowa przeprowadzona telefonicznie)

Ronald S. Lauder jest przewodniczącym Światowego Kongresu Żydów, reprezentującego wspólnoty z 100 krajów. Jest filantropem [a jak!], szefem fundacji swojego imienia, działającej też w Polsce. W przeszłości pracował w administracji amerykańskiej, był ambasadorem USA w Wiedniu. 421 na liście najbogatszych ludzi świata sporządzonej przez „Forbesa” (3.8 mld dolarów).

http://www.msn.com

Komentarze 44 do “Szef Światowego Kongresu Żydów o polskim antysemityzmie”

 1. Kojak said

  Jakim filintropem ? Kompletna bredna ! Wszystko co mi znane z jego filintropi to o to zajadle i obsesyjne wspieranie zydowstwa ! Pamietajmy ze to jest taka filantropia jak miedzynarodowego zlodzieja i oszusta Sorosa ! On jest takze filantropem ! Najpierw ukradnie a pozniej filiantropuje okreslone rzeczy i ludzi zeby byly dalsze kryminalne geszefty z tej filiantropi ! Oto filantropiai i filantropi !

 2. Jack Ravenno said

  ściema – ten gnidek bredzi bo trzeba urabiać gojów pod 65 mld pln

 3. Tekla said

  Rodzina Lauder,dynastia..

  Babka ze strony matki Ester Rozika ,pochodziła z małego miasteczka Satoraljaujhely ,z pięciorgiem dzieci 1898 roku wyjechała za męzem Abrahamem do Nowego Jorku ,ale małzenstwo sie rozapdło i ponownie wyszła za mąż za krawca Maxa Mencsera pochodzącego z małej wioski na Węgrzech z tego małżenstwa urodziła sie w Josephine Esther Mentzer,pózniejsza Estee Lauder.
  Wolny czas spędzła u swojego wujka ,który miał apteke ,tam nauczyała sie robic kremy,które zabierała do szkoły i testowała na swoich kolezankach.
  W wieku 18 lat otworzyła swoje laboratorium gdzie robiła i sprzedawała kremy ,,Hungarian Mustache Wax ”
  W 1930 r wyszła za mąż za handlarza jedwabiu,Josepha Lautera.W 1933 r urodził sie syn Leonard.
  Mąż nie zgadza sie na załozenie firmy kospmetycznej,więc rozwodzi sie z nim i znajduje bogatego ,,opiekuna” emigranta z Holandii Arnolda van Ameringena pózniejszego prezesa potęznej firmy International Flavors and Fragrances .Ale poniewaz sponsor nie chce się rozwieść Esther wraca do mężą,i rodzi nastepnego syna w 1944 r Ronalda.
  Zmieniają nazwisko z Lauter na Lauder z Esther na francuski Estee..
  zmienia sie tez historia rodziny,matka Ester wywodzi sie z francuskiej szlacheckiej rodziny, a ona sama uczyła sie u najlepszych mistrzów w Wiedniu.
  Wspólnie z mężem produkuja kremy ,które są drogie ,ale dobrej jakości,ładnie zapakowane,sprzedawane tylko w luksusowych sklepach ,a sprzedawcy zawsze sa usmiechnięci.
  Obracaja sie w najwyzszych sferach,Gracy Kelly .Vlll Edward z żoną,rodzina Kennedych,Nixon ,Reagan..
  Firma rozwija się tez dzieki pomocy sponsora Esther, Arnolda van Amerigena..który finansowo i doratstwem wspiera ich.
  w tym czasie rzadko biora udział w zydowskich świetach.,mało kto wie ,ze praktykują zydowską wiarę..
  W 2004 r umiera Estee w wieku 97 lat,mąz 20 lat wczesniej ,81 letni Leonard jest liberalnym demokratą,zbiera dzieła sztuki..

  70 letni Ronald jest republikanem,swoja kariere rozpoczynał od rodzinnej firmy ,ale w wieku 40 lat rozpoczł swoja kariere polityczną.od Pentagonu,pózniej był ambasadorem w Austrii ,nie udało mu sie zostac burmistrzem Nowego Jorku ,a od 2007 r Przewodniczący Kongresu Żydów.

  Członek nowego nurtu synagogi w Nowym Jorku New York-i Central Synagogue,która liczy sobie 6 tys ..wierzących..głownym rabinem jest Angela Buchdahl,superstar w Ameryce,urodzona w Szöulu z buddyjskiej matki i zyda ojca.

  W 1988 r przyjechał do Oswiecimia i to zwróciło jego uwage na sprawy Żydow.
  Ale gdy był ambasadorem w Wiedniu,odkrył przeszłośc Kurta Waldheima.Od tego skandalu zaczęto mówic o odpowidzialności Austrii za udział w wojnie i odbierac działa sztuki zrabowane od Zydów,
  Sam Ronald zbiera malarstwo niemieckie i austryjackie,
  Ronald S.Lauder jest prawicowym republikanem ,a jego dobrym przyjacielem jest Netanjahu ,miliarder wspiera partie Likud finansowo,oraz często krytykujeObame za jego polityke izraelska.

  Amerykańscy demokraci nie lubia go i wytoczyli mu proces z optymalizacje podatków .
  Krytykuje równiez rząd Orbana,szczególnie od momentu jak stanął pomnik Horthy-jego na Placu Wolności w Budapeszcie -powiedział wówczas ,,tu słowa juz nie wystarczą..

  http://www.szombat.org/politika/a-lauder-dinasztia

  Jeszcze jedna ciekawostka
  Ronald Lauder miał przyzwolenie od rządu Gyurcsanyego na zbudowanie kasyna nad jeziorem Velence,ale sąd na Wegrzech wydał wyrok na jego niekorzyść i nie udało mu się tym razem zrobic kasyna -buredelu..teraz procesuje sie ..

 4. Walldek said

  Ciekawy komentarz w „Rzo-pie” do wywiadu

  Obywatelka Romaszewska
  Eliza Olczyk 24-01-2015, ostatnia aktualizacja 24-01-2015 23:03

  Dumny (gość) pisze: 24 stycznia 2015 12:06:12

  „Czy to prawda, że żydzi rządzą w Polsce”? Takie pytanie zadał mi prezes dużej firmy zachodniej planując wejście na rynek polski w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Byłem przedstawicielem tej firmy w Polsce. Pytanie do mnie padło po spotkaniu prezesa z prezydentem Kwaśniewskim. Spytałem dlaczego pyta i skąd takie pytanie. Opowiedział mi jak doszło do spotkania z Prezydentem, ile zapłacili, który znany polski żyd zorganizował spotkanie i który stwierdził, że spotkanie było możliwe bo „My tu rządzimy”. Stąd wzieło się jego pytanie. Dalsze szczegóły nie sa istotne, ale ciekawe.

 5. Marucha said

  Zauważcie Państwo, jak zmienił się społeczny odbiór słowa „filantrop”.
  Kiedyś – powiedzmy w czasach Prusa i Orzeszkowej – kojarzył się on nam ze starszym, zamożnym panem, który część swych dochodów przeznaczał np. na szkółki wiejskie albo pomoc ubogim rodzinom.
  Dziś „filantrop” kojarzy się z żydowskim miliarderem-złodziejem.

 6. Filo said

  Typowe.
  Zapraszamy kogos do Polski i sie pytamy czy sie nie boi czy go w Polsce lubia. Zaprosilismy do Polski Putina i meczylismy go na temat, ze to Rosjanie nas nie lubia.
  Jak zaprosilismy (?) Obame, to nikt nawet nie smial zapytac czy Amerykanie nas lubia bo nie chca dac wiz.
  No i zaprosilismy Poroszenke, zeby go zapewnic, ze go bardzo lubimy bo nas wyzwolil z hitlerowskiej okupacji.

 7. Tekla said

  https://lauderfoundation.com/

  fundacja..i ich szkoły..

 8. Ex said

 9. xy said

  Wygląda jak brat Niesiołowskiego.

 10. paranoja said

  Jakby siebie nie nazywali -masoni ,iluminaci,klub bilderberga,komisja trójstronna,wszelkie fundacje i inne twory tego typu .To są pospolici oszuści ,przestępcy ,bandyci ,mordercy…..i tak ich trzeba nazywać.Podstępem i ludobójstwem doszli do panowania nad światem!!
  https://thezog.wordpress.com/who-controls-the-trilateral-commission/

 11. Zar said

  ” [He he… malutkie 2-3 miliony – admin]” – na jakiej podstawie admin sądzi, że w Polsce żyją obecnie 2-3 miliony Żydów?

  Na podstawie zgrubnych szacunków opartych m.in. o ich liczną reprezentację w polityce, mediach, bankowości, rozrywce (TV, film), o liczbę żydowskich instytucji (gmin, szkół, przedszkoli etc.), muzeów, czasopism…
  A także na podstawie kolejek do polskiego konsulatu w Izraelu.

  Wypowiedź internauty (http://rebelya.pl/forum/watek/63424/#comment-1908626):
  Powiem tak: jak się spędzi w Izraelu kilka miesięcy i otrzaska z tambylczymi facjatami, to gdy po powrocie do Polski idzie się po ulicy, kłuje w oczy, ilu tu jest żydów. Z 10-20% może nawet.

  Oczywiście wg. Adama Michnika Żydów w Polsce „nie ma”.
  Admin

 12. Ex said

 13. Ex said

 14. R1 said

  Mniejszości z mieszankami jest spokojnie 4 mln (ok. 10% populacji) i gros to żydzi – na drugim miejscu: ukraińcy. Prawda jest straszna, ale wyzwala.

 15. Pauperus Polonus. said

  Dać tradycji zadość i jak z innych krajów, żydów z Polski wy…ić
  Jedynymi idiotami (na świecie) którzy spełniają zachcianki pejsatych lichwiarzy to Polacy
  Jeżeli plują na nas , odpowiedzieć im tym samym tylko dwukrotnie mocniej, dość płaszczenia się przed tymi pasożytami

  dość pieniędzy, paszportów, kamienic, muzeów…itp…

 16. het-man said

  Większość to mamzery i szabesgoje. jeszcze gorsza swołocz od starozakonnych.

 17. Dictum said

  ad. 5.
  Jest jeszcze lepiej, filantropem nazywają Owsiaka.

 18. Pauperus Polonus. said

  Ad. 17 Dictum

  Owwsiarz , to jest szabes cwaniór do kwadratu

  Caritas zapieprzony paczkami których rozdać nie można..
  Ochojska wysyła paczki c..j wie gdzie i c..j wie po co, bez potwierdzenia dostarczenia ..

  a na marginesie to te łaizy , szczynukowycze,przekopacze pchają nas do krwawej jatki, wróciłem ze śląska, górnicy mają jaja reszta brać przykład..

 19. snag said

  „Jaka jest przyszłość wspólnoty żydowskiej w Polsce?” – „Sądzę, że będzie rosła” ,…

  Nie daj Boze, 50 lat im zajelo zeby zrujnowac Stany ,… ,…

  Wspolny (sprawdzony) mianownik – Kraje jak USA, Francja, W. Brytania, Argentyna, Wegry, Ukraina, z proporcjonalnie z wieksza reprezentacja Zydow sa zadluzone po uszy, natomiast kraje jak Niemcy, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Holandia czy Dania praktycznie wolne od Zydow, prosperuja ,…

  Zdani na siebie w Izraelu wegetuja wspierani amerykansko-niemiecka jamuzna, natomiast w zydowskich enklawach w Ameryce czy Europie specjalizuja sie w dojeniu socjalnie opiekunczego systemu I podatnika ,…

 20. marta15 said

  ad 5
  obecnie „filantrop” to Zyd ,ktory za pomoca roznych nielegalnych przekretow dorobil sie miliardow na krwawicy gojow ,
  a potem czesc z nich rozddaje roznym organizacjom po to aby one wyniszczaly gojow,( zwlaszcza tych, ktorzy naglasniaja przekrety zydowskie) ich wartosci i i ich majatki.

 21. żaden Brat w WIERZE said

  w dupie mam jego obawy i 461 miejsce,oraz jego zdanie(admin już powiedział)w tej sprawie.TOŻ DO CHOLERY JEWREJSKIEJ WŁASNIE JA ZUPEŁNIE ŚWIADOMIE JESTEM ANTYSEMITĄ GOSPODARCZYM(z jakiej racji innym)POWTARZAM 100%ANTYSEMITA ZE MNIE WŁASNIE GOSPODARCZY.i von z mojego kraju jak sie nie podoba

 22. RomanK said

  Cyta””….boję się antysemityzmu o podstawach ekonomicznych…” koniec cytatu…. pisze pan Laudaer..i pisze prawde…..
  Nie ma innego atysemityzmu.
  jesli Kowalski konkuruje z Padalskim, Mullerem, Tregedoux, Hadeczkem, Petropaulosem to jest konkurencja gospodarcza….zwykla rzecz i normalna. Ale…..ale..uwazajta Goje!!!!!
  Jesli natomiast z Goldsteinem..to jest wsciekly antysemityzm….wyeliminowanie Goldsteina z interesu jest Holokaustem i godne jest kary smierci do piatego pokolenia, bo to spada na was i na syny wasze.
  Kazda konkurencja z zydem jest antysemityzmem. Jesli w rzadzie zasiadac bedzie chociaz jeden Polak, rzad ten uwazany bedzie za antysemicki….
  Pochwala pana Laudera mowi sama za siebie i za polski rzont:-))))

 23. Macko said

  Dokladnie Panie Romanie, tego najbardziej sie Icki boja: BOJKOTU EKONOICZNEGO. Od tego by zdechli, bo oni tylko pasozyduja na innych.

 24. Boydar said

  Muszę Panów wyprowadzić z błędu. Une boją się … wszystkiego. Są genetycznymi tchórzami. Stąd, jak sądzę, ich nieludzki wręcz sadyzm. Mszczą się za swój strach; im bardziej się bali lub boją, tym większe masakry wobec, tych którzy nie mogą się obronić.
  A bać się im wypada; przez te wszystkie lata, splamili się łzami i krwią praktycznie wszystkich narodów świata.

 25. RomanK said

  Eeee bez konfabulacji..panie Boydar. Znam Zydow i porzadnych i odwaznych chlopow…ktorzy …pokazaliby panu, jak wyglada pan z tylu za to – co pan powiedzial:-))))
  Oczywiscie cus na rzeczy jest z tym, bo z=np.za tzw.honor..to nie bardzo chca sie narazac..ale za forse….zawsze:-)))

  …eeee wlasnei Rusini krwawia mazac sie nia nawzajem i placza bo jak sie bija nawzajem to boli…….nie tyle z winy Zydow, ktorzy ich do tego popychaja …… ile wlasnej glupoty i gnusnosci dokladnie- jak pan i cala reszta Polakow.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Przeciętny Żyd, gdy ma przewagę, staje się kawałem bezwzględnego skurwysyna.

 27. Od 1godz. 48 min – jak posłowie PiS w Radiu Maryja odpowiedzieli na zadane im pytanie.
  Jaka to jest ta polityka względem Izraela, która nie ma prawa się zmienić chociaż rządy w Polsce się zmieniają?

  W wypowiedzi zadającego to pytanie nastąpiło przejęzyczenie. Prawidłowo powinno być 65 mld. dolarów, a nie złotych.

  „Infrastruktura i transport kolejowy – aktualne zagrożenia wynikające z obecnej polityki rządu cz.II ”
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/infrastruktura-i-transport-kolejowy-aktualne-zagrozenia-wynikajace-z-obecnej-polityki-rzadu-cz-ii/

  Warto wysłuchać z uwagą odpowiedzi na zadane pytanie, bo bardzo wiele z niej wynika i to chyba dzięki sytuacji powstałej z zaskoczenia.

 28. Peryskop said

  Re #25
  …nie tyle z winy Zydow, ktorzy ich do tego [bicia się nawzajem mażąc się krwią nawzajem] popychaja …… ile wlasnej glupoty i gnusnosci dokladnie- jak pan i cala reszta Polakow.

  Czyż Roman Kafel z TX nie przyznał wreszcie expressis verbis, że nie należy do „całej reszty Polaków” ?

  [Czepia się Pan teraz słówek w sposób niemerytoryczny – admin]

  No bo we wcześniejszych wynurzeniach pan mecenas nie poczuwał się tu do „wlasnej glupoty i gnusnosci”.

  A wręcz odwrotnie – ferował ex cathedra szturchańce rozstawiając niewygodnych po kątach. W porywie bezsilności skoligacił mnie z rabinami ze Lwowa, a wczoraj chciał mi wcisnąć „zaproszenie do burdelu”.

  https://marucha.wordpress.com/2015/01/25/trzeba-ujawniac-przewrotnosc-masonerii/#comment-447125

  WHAT NEXT ?

 29. snag said

  Marucha @ 26 ,…

  Amen ! Talmud instruuje I zaleca ,…

 30. Guła said

  @11; 14
  Odpowiedź znajduje się w biurach paszportowych. Naszych biurach, znaczy polskich. No i u Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Spis nie tak dawno kazali przeprowadzić Tuskowi.

 31. Guła said

  Aha, niezłe pole do POPiSu dla fachowców.

 32. Guła said

  No, od informacji.

 33. Boydar said

  Oczy-wiście, Panie Ro-manie

 34. Guła said

  Pomijam obce terytoria na terenie kraju takie jak:
  -Żydowski Instytut Historyczny
  -Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce
  -Muzeum Historii Żydów Polskich
  No i inne takie jak np Gminy Żydowskie których jak wiadomo ” w Polsce nie ma”. Rzecz jasna i pozarządowe, wszelkie, organizacje – na garnuszku rządu z pozarządową organizacja europejską włącznie.

 35. Guła said

  Tak czy inaczej trza płacić. Nie lenić się, nie ociągać. Płacić.

 36. snag said

  Boydar @ 24 ,…

  „splamili się łzami i krwią praktycznie wszystkich narodów świata” ,…

  Wlacznie z Chinami gdzie jako doradcy i egzekutorzy Mao kierowali „wielkim skokiem w przyszlosc” I „rewolucja kulturalna” mordujac minimum 80 milionoow Chinczykow.

  W ubieglym roku ‚naczalny’ doradca Mao, Sidney Rittenberg promowal ksiazke na temat dzialalnosci w Chinach na C-span w Stanach I W. Brytanii i nikt go nie spytal o pewne szczegoly ktore wygodnie pominal w ksiazce.

  Dopoki Zyd dysponuje i rzadzi srodkami masowego przekazu nic sie nie zmieni chyba ze jakis nastepny ‚nawiedzony’ (zdesperowany) lider zrobi im powtorke z historii ,…

  Poziom wyksztacenia czy ignorancji po ukonczeniu liceum czy studio nie sa przypadkowe – Manipulowanie historia to ich specjalnosc ,…

  http://jewishfaces.com/china.html

 37. Peryskop said

  Re #28
  „[Czepia się Pan teraz słówek w sposób niemerytoryczny – admin]:

  Ale czego można się czepiać jak nie słów autoryzowanych i sygnowanych przez nadawcę ?

  A czy w sposób niemerytoryczny ?

  Przecież podałem uzasadnienie dla postawionej tezy:

  No bo we wcześniejszych wynurzeniach pan mecenas nie poczuwał się tu do „wlasnej glupoty i gnusnosci”.

  A wręcz odwrotnie – ferował ex cathedra szturchańce rozstawiając niewygodnych po kątach. W porywie bezsilności skoligacił mnie z rabinami ze Lwowa, a wczoraj chciał mi wcisnąć „zaproszenie do burdelu”.

  Podałem też odnośny link aby nie być gołosłownym:
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/25/trzeba-ujawniac-przewrotnosc-masonerii/#comment-447125

  Projektowanie swoich natręctw na oponentów jest dość częste wśród wybrańców.

  I przecież Wesoły Romek nie tylko mnie próbował tu wykpić i poniżyć za słowa prawdy i/lub za opinię odmienną niż jego – w charakterystycznym stylu cadyka wyższego z Dallas.

 38. snag said

  RomanK @ 25 ,…

  Ja tez z tym co zauwazylem, te 5% porzadnych nie chce miec nic wspolnego z reszta czy z Izraelem i zioncami ,…

 39. @37
  Romkowi wychodzi słoma z butów praktycznie z każdym postem. Szkoda czasu.

  Co do tej korespondencji to musiałby się wypowiedzieć ktoś kompetentny. Według mnie nie powinni w ogóle odpowiadać wolnomularzom, bo to jest niepotrzebna nobilitacja tej sekty, albo ich chociaż jakoś upomnieć.
  Czy za takie „błogosławieństwa” mogły by grozić kary kościelne ? Nie wiem.

 40. emjot said

  Reblogged this on forumemjot dla Polski.

 41. RomanK said

  AD38..panie Snag..bo te 5% to czarodziejski limit..nie tylko wsrod Zydow. I gdziekolwiek sie pan nie znajdzie..jesli znajdzie sie pan wsrod tych 5%..wygral pan los:-)))

 42. Boydar said

  Na diagnostę to się Pan Grisza nie kwalifikuje; to co Panu Romanowi „się”, to nie jest słoma tylko czkawka. Ludzie ze słomą nie piszą książek. Natomiast czkawka to dolegliwość przytrafiająca się czasem każdemu …

 43. Ad. 28, 37
  WHAT NEXT ?
  Jest tu
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/25/trzeba-ujawniac-przewrotnosc-masonerii/#comment-447457

 44. snag said

  RomanK @ 41 ,…

  Wsrod innych nacji z wyjatkiem Cyganow proporcia tych ktorzy aktualnie cos produkuja i nie zeruja na owocach pracy innych jest akurat odwrotna ,…

  ‚snag’ bez ‚pana’ wystarczy 😉 ,…

  I tego ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: