Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy możliwy jest pluralizm w polskich mediach?

Posted by Marucha w dniu 2015-01-28 (Środa)

W ostatnim czasie w polskich środkach masowego przekazu, między innymi, na kanale TVN24, na łamach czasopisma Newsweek Polska, gazety „Rzeczpospolita” poruszana jest kwestia prawomocności nadawania na terytorium Polski audycji przez rozgłośnię radiową „Sputnik”, która swoje programy transmituje w języku polskim.

Autorom krytycznych wypowiedzi nie podoba się to, że rozgłośnia „Sputnik” przedstawia opinię polityków i ekspertów, a także niektórych dziennikarzy, odbiegającą od ogólnego trendu, panującego w polskiej przestrzeni medialnej.

Pod adresem radia Sputnik padają hojnie oskarżenia o uprawianie propagandy kremlowskiej, o rzekome kłamstwa i krytykę wszystkiego, co znajduje się na zachód od Rosji. Nie podoba się również to, że rosyjska rozgłośnia radiowa w niektórych przypadkach krytycznie ocenia działania niektórych Polaków. Na przykład, autor artykułu opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”, pisze z oburzeniem: (cytuję):

„17 stycznia w rocznice wejścia sowieckiej armii do Warszawy, słuchacze radia mogli usłyszeć, że Polacy to nie tylko fałszerze historii i niszczyciele pomników, ale też bohaterski naród, który pomógł wyzwolić stolicę”.

Co w tym jest obraźliwego? Jest to wyraz uznania dla ważnej roli polskich żołnierzy, którzy zapłacili cenę własnego życia za rozgromienie Niemiec hitlerowskich. Tym nie mniej, popychani własnymi emocjami niektórzy wzywają do przywołania do porządku tych, którzy zezwolili „propagandzie kremlowskiej” na nadawanie audycji w Polsce.

Polskim służbom specjalnym poleca się uważniejsze pilnowanie radia „Sputnik”. Czyżby programy radiowe podważały bezpieczeństwo narodowe Polski? Mówiąc szczerze, argument wątpliwy. Deklarowany w Polsce, tak samo, jak w każdym państwie demokratycznym pluralizm nie wytrzymuje egzaminu. Wygląda na to, że polskie mass media nie są gotowe do uczciwej i konstruktywnej dyskusji ze swymi oponentami w Moskwie.

A co z demokratycznymi wartościami i wolnością słowa? Czy może Państwo wolą nową cenzurę?

Ewentualnie, nie wszyscy wiedzą o tym, że Polskie Radio już od wielu lat nadaje audycje w języku rosyjskim. Czas audycji jest dwa razy większy od rozgłośni rosyjskiej, redakcja pod względem liczby pracowników jest dwa razy większa od moskiewskiej. Polskiego Radia można słuchać przez Internet, przez satelitę, natomiast w Moskwie i Kaliningradzie również na falach średnich – przez 24 godziny na dobę poprzez „Falę Wschodnioeuropejską”.

Otóż, Rosjanom w tych audycjach także wiele rzeczy mogą się nie podobać. Na przykład, to, że do mikrofonu mają nieskrępowany dostęp byli rosyjscy doradcy i ministrowie, którzy świetnie czuli się na Kremlu, a po stracie stanowisk nagle dokonali zwrotu o 180 stopni i teraz zarzucają Rosji wszystkie grzechy śmiertelne. Czy to nie jest propaganda? Jednakże takie jest obecnie polskie spojrzenie na rozwój wydarzeń. Zresztą, ono także ma prawo bytu. My prezentujemy spojrzenie rosyjskie, naszą wizję świata. Prawem każdego człowieka jest wyrażanie własnej opinii, naświetlanie wydarzeń – w miarę możliwości z zastosowaniem wiarygodnych faktów i argumentów i posiadanie dostępu do w każdych środków masowego przekazu. Jest to przecież zdobyczą demokracji.

Wiktor Bezeka
http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 17 do “Czy możliwy jest pluralizm w polskich mediach?”

 1. Ex said

  Jeśli historia Polsko – Rosyjskich relacji będzie się zaczynać w 1939 czy 1920 to nie ma możliwości się porozumieć. Szkoda czasu na kłapanie dziobami.

 2. maasteer said

  Trzeba być konsekwentnym. Jak ktoś nie che rosyjskiej armii, nie chce słuchać rosyjskiej telewizji, oglądać na oczy „Putlera” to i niech nie chce ruskiej ropy i gazu. I niech do ruskich jabłek i mięsa i innych produktów nie wysyła.

 3. Zerohero said

  Kilka uwag:

  1. Rosjanie są uczciwi, bo działają pod własnym szyldem a nie bawią się w jakieś przebieranki.

  2. Jeśli rosyjska propaganda jest prymitywna i kłamliwa, a „wolne media” Zachodu trzymają najwyższe standardy, to w czym problem? Ludzie zajrzą tu, zajrzą tam – sami ocenią; Łups… 🙂 Chyba une nie chcą zaufać Polakom…

  3. wg. lemingów „patriotycznych” ruski był TVN i Wyborcza. Kiedy przestały być ruskie?

 4. Henry said

  Glupota i ciemniactwo ludzi sprawujacych wladze i mediow w Polsce nie zna granic.

  Polskie dziennikarstwo i stopień zakłamania sięgnął dna szamba wypelnionego po brzegi kundlami i lizusami bedacych na smyczy i posylkach pentagonczyk. , ktorzy zaczynaja tez skomlec i kwiczec.

  Ludzie czy wy na serio myślicie ,że my nie potrafimy samodzielnie myśleć i uwierzymy w te brednie?
  Stopień zidiocenia mediów w Polsce sięgnął mułu z ktorego trudno bedzie szybko wyjsc.

  Komunisci w PRL mieli wiecej zasad i pokazywali od czasu do czasu prawde o sklepach wypelnionych po brzegi octem i musztarda.

  A co teraz – klamstwa,oszczerstwa,pycha z glupoty, a zwykli ludzie musza cierpiec bo brakuje pieniedzy.

  Jablka, papryka i polskie swinie tez cierpja, gdyz nie sa konsumowane w Rosji.

  Ostatnio swinki polskie zaczely glosno kwiczec, gdyz Rosjanie nie chca konsumowac polskich swinek (i trudno im sie dziwic),
  tylko smakuje im swinina z Francji, Niemiec, Holandi i Dani.

  Jaki moral??

  Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz.

 5. marcinkrys said

  najpierw to musimy te media mieć.dawno zostały sprzedane. niestety to co oglądamy to kolejne popisy taniego kurewstwa by zadowolic mocodawców i dalej dziobać przy korycie. za powiedzenie prawdy – niebyt i bezrobocie.
  traktują nas jak debilne bydło i poza kamerą naśmiewają się z nas

 6. RomanK said

  Rok przed Majdanem…,.

 7. RomanK said

  Wszystkich ostrzegam, ze tak- jak na Ukrainie bylo to mozliwe ze wzgledu na rozlicznosc grup etnicznych…uzyskanie stopnia pomieszania i dezorentacji w Polsce stalo sie dzis faktem czekajacycm na wykorzystanie przez manipulatorow.
  Prosze pamietac, ze celem jest nie zmiana porzadku..ale wprowadzenie wszystkiego wokol w stan chaosu…i utrzymana tego stanu chaosu poprzez odpowiednia manilulacje finasowa i agentura i od czasu do czasu ingerencja sil militarnych skoncentrowanych do usuniecia przeszkod na drodze agentury.
  To jest wlasnie nowa wojna nowego typu ..IIIWojna Swiatowa…
  Straty zadaja sobie sami obywatele dotychczas tego samego panstwa…szkody ponosza w imie dobra wspolnego….korzysci zbieraja tylko manipulatorzy i oplaceni agenci na sluzbie.
  Kiedy sie kto w koncu opamieta????? Mysle ..kiedy straty siegna 30% populacji…Taki jest cel..a celem wbrew pozorow jest… Europa!

 8. Zerohero said

  Panie Romanie. Zalecenie aby podpuścić poddanych wroga do zniszczenia własnego państwa pochodzi od samego Sun Tsu sprzed tysięcy lat. Co prawda pierwsze istotne zastosowania to koniec XVIII, a masowo XX/XXI.

 9. JO said

  Ad. 7. Pana wpis Ma wraze ideologie, Romanie. Nie wiem, czy to celowo, czy , bo tak juz Pan Ma …

 10. RomanK said

  Odnoszac sie do tematu glownego: Czy w polskich mediach jest mozliwy pluralizm…..
  Oczywiscie w kazdych mediach jest mozliwy pluralizm- rowniez w polskich…ale, jak narazie nie ma zadnych polskich mediow…zatem nie ma i pluralizmu.

 11. RomanK said

 12. Henry said

  Odn. Nr 6
  Pan ROMAN K. przedstawil bardzo dobre i wazne dowody, szkoda tylko, ze to ciemniactwo w rzadzie tego nie rozumie bo i nie chce zrozumiec. Wypelniaja plan jaki im postawili.

  Plan pentagonczyk. ciagle ten sam – niezaleznie w jakim kraju, destabilizacja i chaos pod haslami misji pokojowej.
  Czekaja nasz ciezkie czasy nie tylko w Polsce ale i w Europie.

  Co robic ?? Jak sie do tego przygotowac ??
  Proste pytanie, pozostaje bez odpowiedzi ??

 13. Kojak said

  Polskie media ? A gdzie one sa ? Nie ma ! Nawet te Radio Maryja mimo ze ciagle ma na ustach piekne slowa mowi takie rzeczy jak chocby w sprawie Ukrainy ze nie bardzo wiadomo tak naprawde komu ono sluzy i czyje interesy reprezentuje ! Podstawe wladzy zydowstwa w Polsce jak i na z tzw zachodzie sa media ! oni wiec zelazna reka beda trzymali je w garsci i kazdymi bandyckim i metodami beda niedpouszczali innych do glosu ! Wiedza bowiem doskonale ,ze nieskrepowanie przekazywana informacja , oznacza koniec ich kryminalnych rzadow !

 14. RomanK said

 15. Przecław said

  dot.RomanK
  Panie Romku, czy czytał pan „Tarasa Bulbę”, albo widział film pod tym samym tytułem ?

 16. My możemy nadawać własne programy w języku rosyjskim na terytorium Rosji, ale Rosjanie już nie mogą robić tego samego. Kali byłby dumny z polskojęzycznych naśladowców.

 17. RomanK said

  ad 15..Czytalem Gogola… i widzialem film amerykanski stary i….dziadosko glupi , jak kopyto osla….
  Ponoc zrobili nowy pare lat temu .ale nie widzialem nie wiem kto…. i kiedy…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: