Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  omega o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie o Marianie Kowalskim… czyli kilka moich spostrzeżeń

Posted by Marucha w dniu 2015-01-28 (Środa)

Grzegorz Braun jest niewątpliwie zdolnym reżyserem swoich przedsięwzięć. Ma przy tym „sui generis” walory, jak stentorowy głos, którym pragnie przekonać słuchaczy do swego punktu widzenia rzeczy bliskich i dalekich, jest postawny, więc widoczny oraz ma właściwy background.

Rozważając pojawiające się kandydatury na kandydata, osób ubiegających się o prezydenckie beneficje, to jest nim również prof. U.J. Andrzej Nowak. On również byłby skłonny wziąć na swoje barki ciężar odpowiedzialności za chrześcijańską przyszłość kraju.

Czy, w razie gdyby… itd… Pan Braun otrzymał poparcie, wystarczające dla oficjalnego zgłoszenia swojej kandydatury, czy w takiej sytuacji byłbym skłonny oddać głos zaufania?

Czytając autopromocyjny tekst kandydata na kandydata, znajduję widoczną hipokryzję i krygowanie się, że to takie zaskoczenie, itp. bo w ogóle to: „Chodzi o tysiącletnie państwo i naród polski, których losy ważą się dziś po raz kolejny”.

Dalej jest, a jakże, o 1050-ej rocznicy Chrztu Polski, o przeniesieniu w przyszłość to święte i piękne dziedzictwo, o suwerenności państwa polskiego co jest warunkiem koniecznym dla ocalenia cywilizacji chrześcijańskiej na naszym terytorium. Jest także o palącej potrzebie „przywrócenia Polakom utraconych, rozkradzionych i zapomnianych skarbów naszej cywilizacji.”

Należałoby przypomnieć, że nasza suwerenność została przekazana Brukseli siedem lat temu, przy akceptacji sejmu, prezydenta i braku skutecznego, społecznego zainteresowania. Czy w tamtym czasie p. Grzegorz Braun przejawiał aktywność, równą obecnej?

Mam wrażenie, „wielkiej improwizacji” w wykonaniu kandydata na prezydenta, na wzór Konrada z mickiewiczowskich Dziadów. Wydaje się, że p. Grzegorz Braun, w trakcie pisania podlegał narastającej autoemocji, kończąc przemówienie mocnym akcentem o Koronie Polskiej.

Temu akurat dziwić się nie można jako, że jest on ponoć zagorzałym monarchistą, tyle, że patrząc na europejskie monarchie, to raczej widzimy żałosne „próchna”, a zawrócić historii nie sposób.

Poza tym autor programowej prezentacji ma dla Polski także misję dziejową, co zaczyna być niebezpieczne. Było już tyle różnych misji, zarówno w przeszłości, jak i w nieodległych latach, że w tej kwestji proponowałbym dać spokój.

Być może atmosfera Ohio wpłynęła na taki emocjonalny tekst, ale jakby nie było, jest „ipse fecit” pod artystycznym obrazem tego, co kandydat chciał przekazać.

Mam także zastrzeżenia do formy autoprezentacji kandydata, który różnymi sposobami stara się zwrócić na siebie uwagę, co rzeczywiście może wyglądać na organizowany happening.

Gorzej, gdy do tego włącza sprawy pod każdym względem poważne, acz nie dotyczące polskiego terytorium. Posługiwanie się nieszczęśliwym przypadkiem kanadyjskiej Mary Wagner, to też forma autoprezentacji z pozycji obrony życia poczętego i niezłomnych zasad religijnych.

Nawiasem mówiąc, tematu ochrony życia poczętego zabrakło w autorskim wypracowaniu prezentacyjnym.

W moim odczuciu, temat aborcji jest traktowany instrumentalnie, bowiem dlaczego takiej krucjaty Kandydat nie prowadził na „naszym terytorium”, bez konieczności pokonywania dalekiej drogi do Kanady?

Jeśli chodzi o oddźwięk polonijnej społeczności na granie taką „nutą”, to może spotkać zawód Autora-Kandydata. Jak słyszałem, premierowy pokaz filmu o zmyślnym tytule „Nie o Mary Wagner”, zorganizowany w Centrum im. JP II, obejrzało grono zainteresowanych osób.

Na rozprawie sądowej przeciw Mary Wagner było ich w sumie osiem. Społeczność polonijna aglomeracji Toronto liczy dobrych kilkaset tysięcy osób. Oglądając wystąpienia Grzegorza Brauna, zarówno w internecie a także dwukrotnie na żywo, widzę że, prócz innych wymienionych już deklaracji przedwyborczych, pojawia się zamiar „rezurekcji” smoleńskiej tragedii oraz parcie na Wschód, razem z ukraińskimi „braćmi”, by zachęcić do wyzwolenia Rosji od Putina.  [Aaaa, i tu Cię mamy, bratku… – admin]

W tym punkcie jest zgodność poglądu z tym, co mówi inny ewentualny kandydat na kandydata, czyli prof. Andrzej Nowak. A to jest groźne dla Polski i realizacji wszystkich pięknych deklaracji zawartych w promocyjnym tekście.

Autor: alvis
http://prawica.net

Gdyby gajowemu chciało się duszyć rupą, to by oczywiście zagłosował na p. Magdalenę Ogórek. Kabaretowe państwo, kabaretowy (i urodziwy) prezydent.
Admin

Komentarzy 255 do “Nie o Marianie Kowalskim… czyli kilka moich spostrzeżeń”

 1. Józef Piotr said

  Takie to nieszczęsne plagi spadają na nasz biedny naród.
  Ile to tych plag miało być ? Jak egipskie to 7 (?)
  Policzmy ile to już było , ile jest a ile jeszcze nadejdzie ?
  Obawiam się że liczba liczba 7 będzie przekroczona i to wielekroć.
  Wspólnym wysiłkiem może je policzymy.

  Pan Brauna jako kandydata autor artykułu wział na widelec i nam go wrzucił i to na chwilę wystarczy…../
  Mnie uderza własna refleksja spowodowana wstrzeleniem ewentualnego kandydata w osobie pana profesora Nowaka.
  Znakomity to ci kandydat jak już wielu gardłuje .W najnowszej historii szpec nad szpece. Specjalizuje tematem Rosji sowieckiej i postsowieckiej i nie za bardzo ogarniam prezentowane przezeń teorie.
  Ale ostatnio wysłuchałem wykładu pan profesora jaki on był raczyć wygłosić w klubie „Ronina” nt „Polski Mieszka i Bolesława”
  To co usłyszałem to przeraziłem się .
  Pan profesor prezentuje niemiecką wersję historii napisaną dla Polaków w okresie zaborów z nonszalancję pomijając lub zaprzeczając zapisom dotyczącym Polski przed Mieszkowej a wynikającymi chociażby tylko z kroniki Kadłubka . Niepamięta pan profesor bądż udaje że nie pamięta (lub może go w szkole nie uczono)że istnieją inne kroniki opisujęce dzieje Polski przedmieszkowej jak chociażby te z bliska jak”Kronika Wielkopolska” ,” kronika „Nestora” nie mówiąc już o kronikach innych z terenu niemiec, italii, grecji czy arabii……….

  A ja wiem o tym że Polacy nie spadli z kosmosu w 966 roku wypelniając pustkę na ziemiach środkowej Europy i rozpoczęli swoją historię na zmówienie pana profesora i jego mocodawców.

 2. Stolnik said

  http://www.viviflaminis-deogratias.pl

  1.X.2003 r., Matka Boża:

  Polska będzie tonąć dotąd, dopóki większość jej dzieci na czele z hierarchią, nie padnie przed Bogiem na oba kolana. Niedługo dam cud, który pobudzi wiele serc uśpionych, a wiele serc z hierarchii przekona się, gdzie jest prawda. Brak ogólnego błogosławieństwa, będzie się dawać wszystkim coraz bardziej we znaki. Najprostsze sprawy, będą przychodzić z wielkim trudem.

  Obudźcie się i proście Boga o zmiłowanie. Niezadowolenia społeczne będą narastały, co spowoduje rozruchy. Będzie lała się w Polsce krew. Masoneria zbyt szybko wypompowywuje z Polski kapitał. Polacy nie wytrzymają skutków tego i będzie bardzo nieprzyjemnie dla wielu. Zły duch panuje nad sumieniami większości ludzi. Opanował też wiele spośród serc hierarchii. Smutnym jest, że hierarchia prawie nic nie czyni, aby ratować dusze. Ogłoście „larum” dla ratowanie Rzeczpospolitej. Gdy zaczniecie słuchać się Boga i Mnie Matki Bożej i wypełnicie wszystkie Niezbędne żądania, wówczas nastąpi poprawa i to na całej linii.

  Polska jest pod kopytem wielu złych duchów. Rozszarpałyby was bardzo chętnie, gdyby nie Boża i Moja nad wami opieka. Na tą obecną chwilę, niech każdy kto może, czyni wszystko co w jego mocy, aby ratować wiarę i swój kraj. Musicie to pojąć, zwłaszcza hierarchia, że bez przemiany ducha, będziecie się nadal pogrążać w głębokiej zapaści (duchowej i materialnej).

 3. Stolnik said

  http://www.viviflaminis-deogratias.pl

  25.10.2009, Pan Jezus:

  Jedynie modlitwa wielu, a zwłaszcza was Polaków, zmienić może naprawdę dużo. Oto z waszego własnego wyboru, zawisł nad wami krwawy miecz. Jedynie, gdy będzie się lała krew przeobficie i gdy strach będzie u was stałym gościem, dopiero wówczas będziecie słuchali tego, co się do was Mówi z Nieba.

  Potrzeba wielu Mszy Świętych, jako ekspiacji i wynagrodzenia, aby odsunąć wpływ demonów działających na Kapłanów i Hierarchię.

 4. Ex said

  Poglądy Brauna nie trzymają się kupy, tak jak „byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego” co zadowala się tym, że czytelnicy rozwiązują jego problemy socjalne i pozuje na wielkiego patriotę.

  Cokolwiek by o Marianie Kowalskim nie powiedzieć (np to że jego poglądy również nie trzymają się kupy) to nie można mu wg mnie odmówić posiadania charakteru naturalnego przywódcy. Pewnego charyzmatu. Problemem jest to, że nie ma wsparcia ideowego ludzi z wiedzą, doświadczeniem i autorytetem. I to, ze jest wg mnie wystawiony tylko po to, żeby uwiarygodnić tych z drugiego, czy trzeciego szeregu i nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Wiedzę, można zdobyć, wiarygodności i charyzmatu nie. Albo weźmie sprawy w swoje ręce, albo zostanie zużyty w charakterze zderzaka i wyrzucony – prędzej czy później – na szrot przez tych co mu teraz najbardziej słodzą.

 5. Pitagoras said

  Jeśli wojna nie zamiesza bardziej w naszym kociołku, to niezła pralnia się szykuje.
  Co do GB – szanuję Go, ale też nie wszystko jest takie jasne jak być powinno.
  Dobrą propozycją jest http://youtu.be/D-Rq0hRldbE

  Ale oczywiście jak trafić do ludzi wzorem ścierwo mediów ilościowo?
  To jest jakaś konkretna propozycja, aby zrobić krok ku zmianom.

 6. Ludwik said

  hm… Grzegorz Braun to człowiek który się spowiada, to człowiek który odmawia Różaniec, to człowiek modlitwy i niewątpliwie nieudawanej modlitwy; i jeśli cała działalność jego publiczna to autoreklama/ lub [co gorsza] agentura wpływu [co zdaje się sugerować ten cały alvis], to jednej rzeczy jestem na 99% pewny, że jego modlitwa i jego nabożeństwo do NMP i jego pobożność [o spowiedzi nie wiem] jest nieudawana; nie jestem kapłanem, ale w kaplicach Bractwa spędziłem przeszło 20 lat [obowiązek niedzielny, niekiedy rekolekcje i czuwania nocne], na tyle wiele żeby się napatrzyć na różne formy fałszywej pobożności [oczywiście swojej własnej również żeby było jasne], że pozwalam sobie mieć pewność co do szczerości tego człowieka a co za tym idzie pewności, że sumienie jego nie jest obumarłe; tak się złożyło, że P. Grzegorz Braun czasami pojawia się w kościele Bractwa św. Piusa X w Warszawie i stąd te spostrzeżenia;
  gorąco chciałbym tego człowieka mieć prezydentem mojego państwa
  pozdrawiam

 7. AQQ said

  Ludwiku ! do rondla!
  Proszę nie promować tu badziewia parchatego! już niejeden z kościoła nas zdradził!

 8. Jan said

  W Pacanowie kozy kują

  WYBORY
  CZYLI PRAWO GŁOSU
  DLA PACANA

  Czy się znasz na polityce? Czy znasz polityków?
  Kto za nimi stoi? Czy coś z tego rozumiesz?
  Cóż to za dobrodziej dał ci prawo głosowania?
  Może nie dobrodziej tylko drań i złodziej.
  Daje co do niego nie należy, a naiwniak mu wierzy.

  Jakiś ty ważny, masz prawo wyboru…
  Tylko nie wiesz co i po co. Co z tego wyniknie.
  Tyle razy wybierałeś, tyle razy głosowałeś…
  A oni grabią, kradną, szabrują…
  Ty dalej w zaparte…kogoś trzeba wybrać, powiadasz.

  Jak możesz wybierać gdy nie wiesz co, po co, dlaczego.
  Wybierasz boś uwierzył w „demokrację”
  Z przodu łata, z tyłu łata, a w środku demokrata…
  Czyli gołodupiec…poczekaj, i do ciebie się dobiorą lichwiarze.
  Prześcieradło ci z pod tyłka ukradną, a ty będziesz marzył…

  Nie graj w karty z szulerami to stara zasada.
  Oni wyjdą na swoje, a z ciebie zrobią dziada.
  Nie głosuj, nie słuchaj, pukaj się w głowę, oczy przecieraj…
  Siedź w domu, oni się sami wybiorą bez twojej pomocy.
  Po co przykładasz rękę do złych mocy, Boże dopomóż.

  Jest jeden kandydat dziś w Polsce co wykłada kawę na ławę.
  Nie owija nic w bawełnę, kłamstw nie sączy potajemnie.
  Człek światły, ujawnia historię i jej kulisy, nie jak te lisy…
  Prawda przez niego przemawia, PRAWDA co zbawia.
  Grzegorz mu na imię, daj Boże dla Polski Braun.

  Warszawa 26 01 2015

 9. Zerohero said

  Nie ufam G. Braunowi, zgadzam się z autorem. Nie wiem czy Braun ma jakieś braki w zdolnościach poznawczych czy jest zadaniowcem. W każdym razie:

  – w Polsce całkowicie wplecionej w struktury zachodnie (kapitałowo, wywiadowczo, ideologicznie) łaskawie raczy wspomnieć, że poza „stronnictwem ruskim” działają obok inne „stronnictwa”. No po prostu niesamowite, jaki to umysł analityczny z pana Brauna. Kiedy on na to wpadł? 🙂
  – G.Braun nie podejmuje tematu bankierów, związków Wall Street z rewolucją bolszewicką.
  – program polityczny Brauna to czysty bełkot. Braun łapie ludzi na mistycyzm. Braun mówi „co ma być”, ale nie mówi „jak”. Owe „co ma być” trzeba przyznać jest dość mgliste.
  – Braun pojawia się w miejscach gdzie przebywają osoby o sympatiach neokonserwatywnych (czytaj: u trockistów).
  – Braun robi z katastrofy smoleńskiej „zamach” wg. wieluto z pewnością nie jest zarzut, bo „zamach przecież był”. Oczywiście Braun, tak jak i rzesze mu podobnych, nie podaje motywu, nie podaje dowodów. Ja uważam, że zamachu nie było, a cała ta zgraja Solidarnych2010, Macierewiczów itp. po prostu wykorzystała sprzyjającą okoliczność w wojnie z Rosją prowadzonej przez naszych okupantów.
  – w jednym ze spotkań Braun użył argumentu, który mnie odrzuca. Coś w rodzaju „wojna OK, ale co my z tego będziemy mieć”. Przypomina mi to rok 2003 i teksty o korzyściach Polski z wojny. Mniejsza o to, że Amerykanie nas oszukali. Chodzi mi o mentalność rzezimieszka.
  – siedzibę PKW Braun blokował z Ewą Stankiewicz. Ta blokada wyglądała mi trochę na ustawkę wizerunkową, ale mniejsza z tym. Chodzi o towarzystwo. Pani Stankiewicz domaga się na przykład zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją. Pani Stankiewicz nawet o wybuch gazu w kamienicy gdzie zginęła dwójka dziennikarzy TVN oskrażyła Putina Złe towarzystwo odbiera wiarygodność (patrz trockiści).

  Czyli Braun pięknie mówi, pięknie się deklaruje, ale walczy o to byśmy wszyscy byli Charlie Hebdo. Jak? Ano G.Braun starannie oddziela ideologię Zachodu od sił rządzących Zachodem. Przeciw ideologii będzie protestował, a jak przychodzi do konkretów politycznych, to popiera rozwój hegemonii promotorów tej ideologii. Oczywiście oferuje wiele atrakcyjnych lepików.

  Pana Ludwika z koemnatrza nr. 5 Braun ujął pobożnością
  Mnie ujął „państwem położonym w Palestynie” i docenieniem innych ruskie stronnictw
  Kogoś ujmie monarchią
  że już nie wspomnę o tym głosie, i takim jakby – pewnym siebie, super inteligentnym, akcentowaniem zdań. Braun to jest po prostu gość. Zamacha, zagada, i wciśnie nam odkurzacz na bateryjkę albo super ekologiczną patelnię wydłużającą życie za jedyne 5000zł.

 10. AQQ said

  Oj Janie, Janie lepiej pomóż Ludwikowi.
  Te chwalby to Maca we łbie Ci podpowiada?

 11. Dziad Wernyhora said

  Gdyby GB faktycznie wystartował, to ja może bym się nawet pofatygował do tej, za przeproszeniem urny, ale nie mam złudzeń co do jego wygranej tak jak nie mam złudzień co do demokracji.

  Wiadomo, na pierwsze będzie Ogórkowa – estetyczna marionetka sterowana zakrwawionymi łapami agentów. Będziemy mieć zło w ładnym opakowaniu bo jest to bardziej diaboliczne niż zło w ohydnym opakowaniu.

 12. Pitagoras said

  Sytuacja wygląda następująco. W Polsce panuje chaos, który wpisuje się pewien „porządek” narzucony przez bezpiekę wrogą samym Polakom. Wszystko – łącznie z tzw. opozycją – jest ustawione i sterowane przez reżim. Kto jeszcze nie widział, niech koniecznie zapozna się z cyklem „Transformacja. Od Lenina do Putina” w reż. Grzegorza Brauna. W obrazie tym przedstawione są zabiegi, które pozwoliły sowietom utrzymać pełną kontrolę nad społeczeństwem. Analogiczne metody są stosowane w Polsce do teraz (sic!).
  http://grzegorzbraun.pl/

  To co jest obecnie – chyba każdy w miarę rozsądny człowiek, powie dość?!
  Zadziwiają mnie niektóre wpisy, ale każdy niech ma swoją opowieść.

 13. Ludwik said

  ad: Zerohero
  Tak Panie Zerohero, bo pobożność [ta prawdziwa] to uczciwość, to pewna wiarygodność, to brak pozerstwa, to walka duchowa, czego to zupełnie brak u ludzi, którzy są widoczni na całej znanej [o ukrytej nie wspomnę] scenie politycznej; nie jestem naiwny i nie tak łatwo mnie ująć ale w tym zrelatywizowanym /zakłamanym – „jestem sobie panem wójtem i plebanem” i „róbta co chceta” – świecie oznaki uczciwości – nazwałbym ją – „duchowej” są jakimś drogowskazem; czymś się musimy w końcu kierować, co nie znaczy, że Pańskie wątpliwości są bezzasadne, ja też je mam, stąd napisałem, że p. Braun jest moim kandydatem na 99%

 14. rotmistrz said

  Grzegorz Braun katolik tradycyjny a tu partnerka życiowa:

  Jak informuje portal wDolnymŚląsku.pl partnerka reżysera – policja pierwszy raz zjawiła się w ich mieszkaniu i dokonała przeszukania 15 lipca. W tym czasie Grzegorz Braun znajdował się w Warszawie. Gdy wrócił do Wrocławia i 21 lipca chciał stawić się w areszcie celem odbycia nałożonej na niego kary – nie mógł tego zrobić.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/grzegorz-braun-aresztowany-rodzina-ma-problem-w-widzeniem-,11281915313

  albo przyjaciółka:

  – G. Braun przebywa sam w monitorowanej celi. Podczas ciszy nocnej, pomiędzy 22.00 a 6.00 jest budzony co godzinę przez zapalane światło. Odmówił podnoszenia się na każde otwarcie wizjera, za co został ukarany odłączeniem od radiowęzła – relacjonuje Joanna Czarnecka, przyjaciółka reżysera.

  http://wroclaw.gosc.pl/doc/2106751.W-obronie-Brauna

  I co o tym sądzie jego aktualna , młoda, piękna partnerka życiowa oraz jego niezwykle utalentowany syn z jednego z poprzednich niezwykle udanych związków z niezwykle utalentowanymi, niepruderyjnymi kobietami, który studiuje za granicą/zakłada własny zespół „muzyka świata”/ ma wernisaż za granicą/kręci najnowszy, trzeci już film o polskim antysemityźmie. (No, bo o czym , qrna, można w „tym kraju” kręcić???)

  http://amelia007blog.wordpress.com/2014/07/30/gdyby-grzegorz-braun-byl-buddysta-by-pink-panther/

  tu nie wiadomo co autor do końca miał na mysli

  Ciekawy jest producent & przyjaciel Brauna – Robert Kaczmarek jakiś wrażliwy na historię żydów :
  film Roberta Kaczmarka i Piotra Gontarczyka: „Betar”

  Świetne towarzystwo Wildsteina
  W dyskusji wezmą udział Piotr Paziński (redaktor naczelny miesięcznika Midrasz); Piotr Kadlcik (przewodniczący Gminy), Robert Kaczmarek (twórca filmu). Prowadzić będzie Dawid Wildstein (dziennikarz, szef działu Opinie – Forum Żydów Polskich).

  Jak jego poglądy moga być zbieżne z poglądami swojego towarzysza Janusza Korwin-Mikkego. Zero krytyki, odcinania się.

  Udziela się w reżimowym Uwarzam Rze, Książkę napisał z Janem Pińskim a propozycję napisania wywiadu-rzeki coryllusa odrzucił.

  Pięknie zatytułował swoją Sagę: Transformacja od Lenina do Putina
  Lepszy byłby :
  Transformacja od Lenina do Barack Obama / David Cameron a / Benjamin Netanjahu itd

 15. Zerohero said

  @Pitagoras

  Po pierwsze. Słuszne (moralne potępienie, opozycyjność) diagnozy „sytuacji” w latach 70 głosili różnie ludzie, np. Adam Michnik. Ci ludzie stanowią teraz establishment. Powinniśmy dorosnąć i przestać podążać za ludźmi, którzy „fajnie krytykują reżim”.

  Po drugie. Szlag mnie trafia gdy ludzie o potencjale Brauna albo Michalkiewicza stawiają tezy, że ktoś wyższy (np. Niemcy, sowieci, Rosjanie) podarował Polskę Żydom. Tymczasem to sowieci panowali z łaski Żydów (wąskiej elity finansowej Zachodu) a nie odwrotnie:

  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

  Jeśli nasze autorytety stronią od opisania fundamentów na jakich stoi świat (albo ich nie rozumieją), to ile warte są ich diagnozy? Czy można im ufać?

 16. Zerohero said

  @13, Ludwik

  Tak, ale bez względu na wagę tej sfery, życie na niej się nie kończy. np. lekarz. Mogą być 4 kombinacje:

  1. amoralny, nieprofesjonalny
  2. moralny, nieprofesjonalny
  3. amoralny, profesjonalny
  4. moralny, profesjonalny

  Dla przykładu: Spec nr. 2 to dobry człowiek, ale nie zna się na leczeniu. Jedyny godny zaufania jest nr. 4.

  Pan Braun przestrzega Polaków przed wciąganiem w III Wojnę, ale trzyma z Ewą Stankiewicz, która jest podżegaczką wojenną. No i cały wykład Brauna na temat III Wojny traci tym samym wiarygodność. Co mam o tym myśleć?

 17. Walldek said

  Jest takie przysłowie ludowe „Jeszcze Maciek w d…pie, a już kaszę gotują”.
  Co zrobię ze swoją wolą, czyli ze swoim głosem w czasie elekcji prezydenckiej ?

  Oferty kandydatów mogę podzielić na grupy:
  1) partyjni z „bandy czworga”,
  2) partyjni z poza „bandy czworga” – narodowcy, korwinowcy etc.
  3) poza partyjni:
  a) promujący pewną ideę
  b) promujący swoją osobę
  c) nawiedzeni etc.
  4) inni – np. zadaniowcy mający kogoś zablokować etc.

  Swój głos traktuję poważnie, a z tego wynika, że jestem odporny na demagogię ludową typu „nie głosuj na niego, bo to zmarnowany głos”, lub „głosuję na mniejszego łobuza”.
  Jeżeli uznam za stosowne zagłosować na któregoś z kandydatów, to musi on spełniać pewne kryteria m.in.:
  – (kryteria pozytywne) – być katolikiem tradycjonalistą, narodowcem, konserwatystą etc.
  – (kryteria negatywne) – nie być złodziejem, oszustem, partyjniakiem z „bandy czworga”, korwinowcem, nawiedzonym, zadaniowcem.
  Biorąc powyższe pod uwagę najbliżej moich preferencji znajduje się właśnie p. Braun. Oczywiście nie mam złudzeń co do jego szans.
  Natomiast miałbym nadzieję, że swoimi wystąpieniami skierowałby dyskurs towarzyszący elekcji prezydenckiej na tematy taboo.
  Czy p. Braun jest doskonalszą wersją awatarów, jak to niektórzy twierdzą ? Tego nie wiem. Jeżeli dotrze do mnie coś, co mnie od niego odrzuci, to zrobię to.
  Do tej pory, mimo stosowania ostrych kryteriów oceny – wychodzi obronną ręką.

 18. Zbyszko said

  To już wolę prezydenta niż króla, jak chciałby pan Braun. Prezydenta można zmienić co 4 lata a króla to trzeba by ścinać, tak jak we Francji w 1789 roku (czy jakos tak).

 19. Rokitnik said

  p.Braun, ale także każdy inny kandydat z poza SYSTEMU, otrzyma (albo i nie ), swoje 15 minut na antenie ogólnopolskiej scierwojadów?
  Oczywiście, ” kandydatów na Prezia prawej strony ” ( i nie tylko !) będzie multum…/ od sasa do lasa /, co jeszcze bardziej rozwadnia szanse na DOTARCIE do lemingów, czyli pozyskania ICH głosów elektorskich? Zakładając rzecz wprost utopijną, że wyłoni się JEDNĄ Ogólnopolską listę s p o ł e c z n ą to dla TEJ strony potrzebne będą DUŻE pieniądze, a ze zebraniem ich to wiecie jak było ( casus p.St.Tymińskiego ) ? Czyli…falstart na początku?
  Do owej listy już tworzonej dopisują się pożal sie Panie Boże „politycy ” – a TO powinno być IM ZAKAZANE. Chociażby z tego powodu, że ludzie czujący Polske i politykę po prostu będą od niej stronić ?! Bo albo albo…Tu obowiązuje hasło; WSZYSCY TAMCI WON / łącznie z ekspertami typu; Ziemkiewicz czy Michalkiewicz / !!!

  No a P R O G R A M ?
  To dopiero fantasmagoria, skoro takie tuzy jak w/w kandydat pali dyrdymaly o ” agresji Rosji na UPainę „?
  Inny jak słyszę rozważa nasze ” szanse” w starciu z niedźwiedziem, przy boku j**ana ich mać sojuszników, zamordystów bankierstwa ?
  Jeszcze inny Zawisza czy imć Kowalski – szanse na POLSKĘ upatruje w marszach z flagami w swięto obskurnika Piłsudzkiego, – to ja Wam Gajowicze powiem j e s t STRASZNO I DURNO ….co z bolacym sercem zapodał dzisiaj

 20. efka said

  Braun, faktycznie nawet nazwisko ma czysto polskie. Tfu, co tu gajowy wkleja.

 21. Ludwik said

  ad. Zerohero
  cytuję: „No i cały wykład Brauna na temat III Wojny traci tym samym wiarygodność. Co mam o tym myśleć?”
  No wie Pan, czasami trzeba iść kompromis, nigdy nie będzie stuprocentowej zgodności poglądów.
  P. Grzegorz Braun też mnie irytuje tym pewnym zacietrzewieniem „antysowieckim” i antyputinowskim, niemniej jednak nie jest tak, że nie wspomina o innych ośrodkach wpływu, jest tu pewna taktyka wynikająca z ostrożności, ale daje się zauważyć pewne przesunięcie w sferze poglądów; co ciekawe [moim zdaniem] kampania prezydencka G. Brauna trwa już od jakiegoś czasu, sądzę że zaraz po tym jak po raz pierwszy padło hasło K.Sz.S.. Są tu pewne zagadki.
  Ja swoim wpisem chciałem niejako zasygnalizować pewien pozytywny [uważam, że b. ważny] rys postaci p. Brauna. Osobiście uważam, że człowiek ten ma mocny charakter i jako przyszły prezydent miałby odwagę i wolę przeciwstawić się układowi i [o ile nie popełniłby samobójstwa] porządnie pozamiatać. Uważam również, że mógłby uporządkować nasze stosunki z Moskwą w stylu godnym polskiego męża stanu, a nie ratlera/obszczymura obojętnie czy tych czy innych mocodawców i sądzę, że jako jeden z niewielu mógłby być przez Moskwę szanowany. A jeśli on to i my wszyscy, bo niestety działania polityków rzutują na sytuację postrzeganie całego narodu, stąd taka ogromna odpowiedzialność jaka na tych durniach ciąży i o której niestety coraz mniej się naucza [mam na myśli ambony].
  Uważam, że jest to człowiek formatu obecnego premiera Węgier.
  pozdrawiam serdecznie

 22. wow said

  Pan Andrzej Nowak to przecież czołowy polski rusofob…może i wywodzi się z podobnych środowisk co Grzegorz Braun ale dalej tkwi w matni „gazeto-polskiej”, z której Pan Braun już dawno się wyleczył.

  Pan Grzegorz Braun to najlepszy z możliwych kandydatów-tradycjonalista, konserwatysta, narodowiec, nie boi się mówić o banderowcach, syjonizmie, USa.

  Marian Kowalski nawet nie jest katolikiem, należy do zielonoświątkowców czy innych baptystów.

 23. wow said

  Panie Zerohero ale może przecież być też tak, że Braun wykorzystuje swoje kontakty w środowisku „gazetpolskim” aby otwierać ludziom oczy na pewne sprawy, o których to środowisko nigdy nie wspomni.

  Ksiądz Zaleski też był baaardzo długo tolerowany w tych środowiskach, ale to dobrze bo dzięki temu wielu przejrzało na oczy.

  http://www.fronda.pl/a/lustracja-grzegorza-brauna-kandydata-na-prezydenta-polski,46683.html

  Braun jest już „ruskim agentem” choć jeszcze nie w „GP” a innej szczekaczce „patriotycznej”.

  A jaki jest efekt? Proszę czytać komentarze.

 24. Barbara chojnacka said

  Jeżeli jest monarchistą, to dlaczego startuje w demokratycznych wyborach ???

 25. Eliza said

  Wielka improwizacja i prowokacja Pana Brauna, czyli jak Pan Braun odczytuje życzenia niektórych Polaków. Omamiasz, jak każdy osobnik z tej wielkiej rodziny zaklinaczy.

 26. Kar said

  re:24/Eliza

  ..czy ja dobrze czytam..? Pani nie robi kosi-kosi temu panu B…? odwazna Pani jest..wszyscy juz prawie plackiem przed tym panem

 27. JO said

  ad21. Z daleka widac, ze Braun byl przygotowywany do Roli Prezydenta…”bohater”, Pochodzenie Zydowski, Jak Michalkiewicz – tyle jezdzil i zadnej Smierci nie wyjezdzil – brzmi dziwnie, bo nie zycze nikomu smierci na dowod, ze jest prawdziwym Polakiem, ale Braun nie ukrywal sie i nie ukrywa sie i co i psinco. Nich no ktos o nazwisku i korzeniach nie zydowskich tak sie wychyli…to zapewne sie powiesi, zapije na smierc, etc, etc, etc..

  Nie ufam Braunowi na ksztyne.

 28. RomanK said

  Wszystkie te srodowiska „najpszepatriotyczniejsze polskie”, zarowno te tolerujace, jak i tolerowane, zarowno tolerujacy- jak i tolerowani,,na massowomerdialnym brukoo….
  Zapracowuja sie- jak wol
  Zeby Polska zondzil krul~!
  I by na slowianski Ul
  Posadzono Levy Srul!

  Co udaje sie dzieki tzw Syndromowi Judasza , ktory jest dotknieta bez wyjatkow dzisiejszosc tzw”polskich”:elit politycznych, czy tez klasy politycznej, bez ktorego nie mozna byc zaliczanym do klasy politycznej, nie wspominajac o jakiejkolwiek elekcji, czy powierzeniu lepszej synekury, gdzie to sie nie robi- ale zarobi……co to takiego kiedys juz pisalem na Gajowce..powtorze:

  RomanK powiedział/a
  2012-11-13 (wtorek) @ 22:47:21

  Syndrom Judasza Iszkarioty…

  Ssac z mlekiem Matki Hagadah
  I bolejacy nad upadkiem Israela
  Wierzacy w nieskonczona Moc Jahve,
  ktora rozumial- jako Krolestwo i
  panowanie nad Ziemia i jej narodami
  poszedl za Jezusem…
  Krolem Krolow..Synem Bozym,
  ktory po prawicy posadzi Piotra.
  Po lewicy Judasza z reszta…
  I ludy przed nimi beda bic czolem
  i znosic zloto ziemi i wonnosci.
  A dym kadzidel wzbije sie
  unoszac wysoko dume Ucznia,
  Nasladowcy Wiernego..i oddanego
  swoim marzeniom i pysze.
  I kiedy marzenia o potedze Israela
  nie ziscily sie, a czara pychy
  nie napelnila ofiarnym winem…
  Zwatpil. wzgardzil..i znienawidzial…
  przeklal bolejac i zdradzil…
  Winnego Niespelnionych Nadzieji,
  ktore rozbudzala tylko wlasna pycha.
  Syndrom Judasza Iszkarioty
  staje z martwych i przenika
  wiele ludzkich serc, do ktorych
  wdarl sie podszept Weza, wraz
  z jego darem pychy…
  I szczera nienawiscia za…
  niespelnione nadzieje pokladane
  w Krolestwie Tego Swiata…a nie
  w Krzyzu….
  RomanK Listopad 13 2012.

 29. Kojak said

  Od 4 Pisze pan brednie plujac na czlowieka i nie silac sie na jakiekolwikek argumenty ! podejrzewam ze ma pan tak praktycznie zerowa informacje a sili sie pan na ocene czlowieka ! od 9 Nawet rozgarniete dziecko wie ze doszlo do zamachu ! Nie trzeba tu wcale byc sympatykiem parchow i oszustow z PIS I kontrowersyjnego Maciarewicza i jego tzw zespolu ! Pisze pan o pogladach Brauna ze brelkot ? Pisze pan zwykle idiotyzmy plujac jak bolszewicki rozgoraczkowany rewiolucjonista ! Widac ze zupelnie nie przesluchal pan choc przynajmniej parunastu wypowiedzi Brauna ! mozna sie z nim nie zgadzac ale e zeby tak pluc na oslep ? Paranoja !

 30. Pitagoras said

  Przeczytałem większość komentarzy i powiem Państwu tak:
  Nie zmieniajmy niczego jest świetnie!
  Polska jest pięknym krajem, sami agenci dookoła, więc niech zostanie jak jest!

  Poczekajmy jeszcze z dekadę, lub dwie – może urodzi się taki, który Polakom dogodzi.
  Albo zdajmy sobie sprawę, że Polska jest bankrutem, przed którym nie ma sielańskiej przyszłości, tylko o zgrozo ponownie
  ciężka praca, lub czekajmy na wojnę i jakoś się ułoży.

  Polacy są dziwnym narodem, oczywiście jest to zasadne, po tym co przeżyliśmy, ale nie dajmy się ogłupiać, szukajmy
  zbiorów wspólnych, bo taki się nigdy jeszcze nie urodził, aby każdemu dogodził.

  Ostrożność – jak najbardziej, dociekanie prawdy jak najbardziej!!!

 31. JO said

  Jedynym Wyjsciem dla Polski jest Organizowanie sie na terenie Bialorusi i Rosji, oczywiscie wczesniej nalezy Blagac przywodcow i Narody te o pozwolenie na to…i pomoc.

  Przypominam, ze Gajowka prowadzi Kweste – Wojenna Pomoc Tradycja – Ortodox
  https://gajowka.wordpress.com/

  Po uzbieranej stosownej kwoty wraz z prezentami planowane jest przekazanie jej Ambasadorom i KKP na rzecz walczacego Prawoslawia z NOWO i poszkodowanych Dzialaniami Wojennymi. W tym samym czasie zwrocimy sie z prosba o pomoc dla Naszego Narodu.

  Chetnych zapraszam do Akcji Wspolnego Dzialania.

  JO

 32. @12
  I to jest główny powód, dla którego nie mam zamiaru popierać Brauna. Facio walczy z wiatrakami, widmami z przeszłości, gdy obecnie nasi tzw. Zachodni przyjaciele praktycznie mają realną władzę w naszym kraju.
  Nie wiem jeszcze czy kanalizuje bunt przez przypadek czy celowo.

 33. Boydar said

  Jest gorzej niż Pan pisze, Panie JO. Rosja nam coś wisi. Rosja wie dobrze co, i ma szczery zamiar wywiązać się z długu. Z naszą pomocą czy bez, a nawet wbrew naszej woli. Wtedy będziemy kwita. To co gorsze, nastąpi później. Bo w chwili kiedy saldo się wyrówna (nawet myślę, że będziemy pod kreską, ale Rosja nie jest małostkowa, ma swój honor i nie da go sobie drugi raz odebrać), gra rozpocznie się od nowa. A tu u nas, nie ma komu grać !!! Mam nadzieję, że to też uwzględnili.

  Dlatego nie sraj Pan żarem, żadna pomoc jakiej moglibyśmy Im udzielić, nie jest im do niczego potrzebna. Im jest nużna wyłącznie nasza uczciwość i wiara.
  Nalegam na wyłącznie FSSPX, stanowczo. Nie ośmieszajmy się.

 34. wow said

  Widzę, że tutaj wielu szuka „kandydata idealnego”-dla was nawet Roman Dmowski nie byłby do zaakceptowania bo przez większość życia nie był praktykujący i nie założył rodziny.

  NIE MA LUDZI IDEALNYCH- są jedynie akceptowalni. Jeżeli ktoś twierdzi , że ma kandydata idealnego to kłamie albo go nie zna.

  Na kogo należy głosować-na kandydata kontestującego system atlantycki czyli natowsko unijny.

  Ja w tej chwili widzę jedynie Brauna i może Kowalskiego. Od biedy Korwina Mikkego, no chyba że startować będzie ktoś z Samoobrony czy jakiś Ikonowicz.

  Braun miał odwagę w klubach GP poruszać tematy „rzymian”, to jest działalność agenturalna?

 35. RomanK said

  ad 30. Panie Pitagoras…KTO nie stawia tylko i wylacznie sam na siebie…nie ma ani na kogo, ani na co liczyc!
  Sama na siebie zawsze glosuje dobrze zorganizowwna grupa, ktora wylania ze siebie swego kandydata…i na niego glosuje!
  Glosowanie na wyskakujacych z pudelek kandydatow jest plebiscytem o znaczeniu takim, jak konkurs pieknosci :-))))) Kazda pliszka swoj obrzynek chwali, i kazdy ma swoje gusta i glosuje – jeden na nosek, inny na slipki, mniejsza wiekszosc na dupe, a wieksza na brzuch….
  Bez zorganizowania sie…. nie zmieni sie nic. Wszelakiej zmiany i osob i metod beda tylko zmianami po to zeby nie zmienic nic….co pozwala na zatarcie sladow ZLodziejstwa Millenium.
  BO tu o nic innego nie chodzi… polityka bowiem jest zawsze i wszedzie tylko sluzka ekonomii…nigdy odwrotnie.

 36. Eliza said

  @24 Panie Kar … nie mogę mieć własnego zdania. Nie wiedziałam, że Pan mnie zna z jakiejś innej strony. Nie takiego króla – wodza sobie wymarzyła. Ale marzenia wybito mi z głowy, toporkiem. Zaklinanie rzeczywistości, dzisiaj , tu i teraz jest ułudą.

 37. Pitagoras said

  @30
  Panie Romanie – właśnie chodzi o zorganizowanie się http://1polska.pl/
  ale jak czytam, co tu się wypisuje, to mam jedno skojarzenie my – oni
  czyli jadąc dalej nic się nie zmieniło – oni mają się tak samo dobrze jak przedtem i teraz, taka mała migawka:

  Przebić się przez beton będzie bardzo trudno, bo któż, z tych co ma się dobrze, będzie chciał mieć gorzej???

 38. Listwa said

  @ 6 Ludwik

  Jeśli ktoś przyjdzie na basen nie znaczy że na pływanie ma ochotę. Kilka wizyt w kaplicach Bractwa nic nie znaczy.

 39. JO said

  ad.33. Pan jest w Bledzie. Czy Pan uwaza, ze my w Gajowce jestesmy w stanie rzeczyswisci im pomoc na tyle, zeby to bylo odczuwalne przez Rosje??
  Panie Boydar.
  Naszym obowiazkiem jest choc w symbolicznej Formie polaczyc sie w Dzialaniu z Rosjanami i Bialorusinami. Naszym obowiazkiem PUBLICZNIE jest wyrazic z nimi solidarnosc, tak i nawet pomoc choc dla jednego czlowieka Finanosowo, dla jednego poszkodowanego.

  Naszym obowiazkiem jest jako Narod stanac w Obronie Polski a dzis To jest Obrona Rosji.

  Naszym obowiazkiem jest DZIALAC.

  Nie rozumiem Pana przeklinania.

  Smutne , Panie Boydar, ze Pan ma tekie zdanie.

  W Rosji jest Moja Rodzina. Na Bialorusi jest Moja Rodzina.

  Na Ukrainie jest Moja Rodzina.

  Na co ja mam czekac?

  Pan ma inne zdanie, to nie musi Pan wspierac Kwesty, wspierac Prawoslawia Walczacego, wspierac poszkodowanych. Ja bede To Robil.

  Tam jest Moja Rodzina. Rodzina, ktora jest Czescia Ruskiego Narodu, Rosyjskiego Narodu.

  A ja czuje sie czescia Cesarstawa Rosyjskiego, ktorego czescia jest Krolestwo Polskie – tak postanowil Krol August Poniatowski i jego Nastepcy.

  Nie naleze do Zgnilego zachodu,

  Polska to tez nie zgnily zachod…

 40. Barbara chojnacka said

  ślub miał indultowy

 41. Barbara chojnacka said

  Czy ratunek dla świata (w tym Polski) nie leży w spełnieniu warunku ,jakim jest poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu NMP ???

 42. @34
  Krytykowanie Żydów czy Izraela to za mało, abym kogoś obdarzył kredytem zaufania. Nic konkretnego z tego nie wynikło. Po prostu trzeba otwarcie powiedzieć, że nie mamy w tej chwili prawdziwych elit gotowych do przyjęcia władzy. Ja się oszukiwać w tej kwestii nie mam zamiaru.
  Są ludzie, którzy są lepsi od w/w, ale nie mają żadnej darmowej reklamy ani wsparcia.

 43. @15
  Święte słowa, Panie Zerohero. Niestety ludzie mają krótką pamięć i bardzo wybiórczą.

 44. Boydar said

  Krótka piłka, po raz enty szukają frajerów.

 45. JO said

  Ad.33. Czy nie pokazemy nasza Uczciwosc I Wiare tym, ze publicznie ORGANIZUJEMY Kweste na Prawoslawie?

  Golych slow Panie Boydar Kazdy Ma dosyc.

 46. JO said

  Czy te Dwie Kwesty, ktore Oraganizujemy Publicznie nie pokazuja Naszej Wiary I Uczciwosci?

  Golych Slow Kazdy Ma dosyc….

  Rusz sie wiec , Boydar…

 47. @43
  Jak rozgryzę ten Wasz system przelewów to coś prześlę.

 48. Listwa said

  @ 39 Jo

  Król August Poniatowski

  Stanisław August Poniatowski herbu Ciołek przyszedł na świat 17 stycznia 1732 r. w Wołczynie na terenie dzisiejszej Białorusi. Był synem kasztelana krakowskiego Stanisława Poniatowskiego i Konstancji z Czartoryskich.

  Otrzymał wszechstronne wykształcenie, oprócz edukacji domowej m.in. w konwikcie księży teatynów. Odbył także podróż po Europie, odwiedzając m.in. Wielką Brytanię, Holandię i Francję.

  W 1755 r. zaproponowano mu posadę sekretarza ambasadora Anglii w Sankt Petersburgu. Potem pełnił tam funkcję posła saskiego. W tym okresie miał romans z żoną przyszłego cara, Katarzyną II, z którą prawdopodobnie miał córkę. Dzięki protekcji carycy oraz wsparciu rodziny Czartoryskich w 1764 r. został wybrany na króla Polski.

  Na początku panowania w ramach próby przeprowadzania reform utworzył ograniczoną formę rządu tzw. konferencję króla z ministrami i kancelarię królewską zwaną gabinetem. Zarządził zmiany w armii wprowadzając m.in. piechotę w miejsce kawalerii.

  Królowi udało się utworzyć Radę Nieustającą, Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych i Komisję Edukacji Narodowej.

  W 1768 r. na sejmie zatwierdzono tzw. prawa kardynalne gwarantujące swobody szlacheckie, m.in. liberum veto. W odpowiedzi na te działania i w obronie suwerenności Polski w Barze zawiązano konfederację, zdławioną w 1772 r. przy pomocy wojsk carskich.

  W tym samym roku miał miejsce I rozbiór Polski, w którym Rzeczpospolita utraciła ok. 1/4 terytorium na rzecz Rosji, Prus i Austrii

  Komisja Edukacji Narodowej
  Została powołana głównie dlatego, że do 1773 edukacja podstawowa i średnia były w Rzeczypospolitej organizowane przez zakon jezuitów. Taki system edukacji nakierowany był przede wszystkim na kształcenie w zakresie teologii katolickiej przy pomocy łaciny, przy czym inne przedmioty były traktowane jako uboczne i podrzędne System ten cechował swoisty konserwatyzm i nietolerancja wobec niekatolików, a jednocześnie oderwanie od realnych potrzeb edukacyjnych.

  Eksperci pod wodzą Hugona Kołłątaja opracowali trzystopniowy model szkół podstawowych i średnich.

  Komisja dokonała całkowitej reorganizacji oraz stworzenia od podstaw systemu szkół średnich, opracowano nowe programy nauczania w duchu umiarkowanego oświecenia

  Jako jedyny król Polski nie pojechał do Częstochowy. Przystąpił do Targowicy. Był ostatnim królem Polski. Abdykował 25 listopada 1795 r. w dzień imienin Imperatorowej Katarzyny II (Niemki).
  Zmarł na wygnaniu 12 II 1798 r. w Petersburgu. Jego zwłoki pochowane są obecnie w katedrze św. Jana w Warszawie.

 49. JO said

  Ad.45. Niedlugo , Ufam, Odezwie sie Ksiedz Weber w sprawie Naszego dla Bractwa Piusa X przelewu.

  Jak uzbieramy Godna kwote , to wyslemy poselstwo z Gajowki do przedstawicieli Kosciola Prawoslawnego…Rosji…Bialorusi…Publicznie, przeprowadzimy publiczna Rozmowe , wystapimy z oswiadczeniem I zarazem Deklaracja Wspolpracy, z prosba o nia…

 50. Joannus said

  Przypominam coś wystawiającym certyfikaty wiarygodności Panu G.Braunowi.
  Parę lat żyję i pamiętam jak co niektórzy bardzo znający się na rzeczy, szli do boju na noże w obronie person, które okazały się za niedługi czas dyspozycyjnymi szmaciakami.

 51. JO said

  Ad.46. To Masonska interpretacja zyciorysu Krola.

 52. JO said

  Jak bardzo Interpretacja Zyciorysu Krola Poniatowskiego przypomina interpretacje zyciorysu S.p. Leppera…

 53. bezpartyjny said

  Zdjęcie Kazimierza ojca Grzegorza, wieloletniego dyrektora teatru w Lublinie i Wrocławiu w czasach PRL

  Do tego utopijne zafascynowanie monarchią i strzelnicą świadczą na nie natomiast wywiad we Frondzie i wypowiedzi w klubie Ronina na temat roli żydów w Polsce (jeżeli szczere a nie mające uwiarygadniać) pozwalają na bezrybiu kandydatów oceniać go pozytywnie.

 54. Boydar said

  Nie, Panie JO, nie dam się zmiksować. Moja wpłata to jedna sprawa, moje poglądy wyłożone w (33) to rzecz druga. Stojąc na skrzyżowaniu, zawsze daję większość drobnych, dziwnym indywiduom żebrzącym wzdłuż sznura samochodów. Ja jadę, oni mokną i marzną. Potrafię to docenić, mimo mojego uważania ich w większości za naciągaczy. Nie jestem Scroog. Powyższy przykład nie stanowi analogii do ludzi w Rosji, Białorusi czy Donbasie, tam nie ma mowy o żadnym naciąganiu. Pokazać ma jedynie, że dać grosz to jedno, a uważać to za sensowne, to drugie. Powtarzam, Im jest potrzebna wyłącznie nasza uczciwość i wiara. Z całą resztą sobie poradzą sami. Myślę zresztą, że takie „datki”, mogły by Ich po prostu zasadnie urazić. A to jest już dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.

 55. Boydar said

  Panie Janie, analogii szukać nie ma potrzeby; do czegóż miały by prowadzić. Nikt nie ma takich samych linii papilarnych. Już dwa lata temu w Gajówce pisałem jednoznacznie, ze Braun się na chama legenduje w oczach społeczeństwa. A to było jeszcze przed cmentarzem i aresztem.

 56. @47
  Ok, ale będę prosił o jedno, czyli nieupublicznianie moich danych. Wystarczą inicjały.
  Chciałem przekazać kwotę na Bractwo.

 57. JO said

  Ad.52. Pan Ma dziwne podejscie do sprawy. Pan nie rozumie, ze tu nie chodzi tylko o”Datki” – symboliczna przeciez pomoc a o SWIADECTWO, PUBLICZNE ZBIOROWE SWIADECTWO, ktore jest POTRZEBNE obu Narodom…PUBLICZNA Polskiego Narodu Deklaracje. Ci co Nas reprezentuja wysylaja Karabiny, smierc iCh Dzieciom . My mamy w obowiazku Choc Symbolicznie wspolnie Publicznie dac Swiadectwo a nie tylko puk, puk w. klawiature…

  Kazdy wie, ze Rosja jest Bogata, ale nie kazdy wie, ze Pana Gadanie nie jest PUSTYM.

  Pan nie wie co to przekazywac pieniadze Publicznie, Systematycznie, kropla, po kropli, jeden po drugim. Pan Poki co tylko teoretyzuje.

  Ja natomiast, mowie z Doswiadczenia, po glebokiej analizie.

  I Pan, ktorego Rodzina Pochodzi ze Wschodu , mowi, ze ” Datki ” – prezent od Gosci przychodzacych do Domu – ikony..- Moga Urazic ?

  Pan, Boydar, nie Ma pojecia o czym pisze

  Pan moze glosic , ze Wierzy I jest Uczciwy. Ja chce Pokazac, ze Wierze, Jestem Uczciwy I ze Gotowy Jestem na Wspolne Dzialanie.

  Prosze sobie przemyslec ten temat raz jeszcze I jeszcze az do skutku…

 58. Pitagoras said

  Czas ok. 3 minuta
  Może to coś, co wyprzedziło wszystkie inne ‚agencje’, aczkolwiek jeszcze myślę, że GB jest OK obok Leszka Żebrowskiego
  i Pana Płużańskiego.

 59. Boydar said

  Nie, i siuś 🙂

 60. JO said

  Ad.54. Pana Dane beda Tajemnica Gajowki. Prosze po wplacie tu w Gajowce publicznie powiedziec kiedy Pan przejal . Ja w odpowiedzi, jak Przelew dojdzie podam kwote, ktora Pan w Gajowce potwierdzi I wowczas z inicjalow lub pseudonimu Pana Osobe umieszcza na tej zaszczytnej publicznej liscie.

  Prosze byc Swiadomym, ze kazdy dzialajacy, wlacajacy jest Wlascicielem Konta I Wchodzi w sklad Spoleczenstwa, ktore Dziala Wspolnie, Publicznie, daje Glosno Swiadectwo dla innych, ktorzy sie wachaja, oraz Podnosi Ducha Swietym Ksiezom I tym, ktorzy sie udzielaja …

  Przeciez kazdy z Nas indywidualnie, cichutko, anonimowo wspiera Swietych Ksiezy.

  Tu chodzi w Wspolne, Glosne Swiadectwo, Dzialanie
  Niech to Swiadectwo, to Dzialanie Wydaje Piekne, Dobre Owoce
  One juz sa Pana udzialem

 61. Zerohero said

  @Wow

  Przyznaję, że G.Braun nie jest w stanie wzbudzić we mnie jednoznacznie złych emocji. Jego wywody nawet mnie pociągają. Łapię się jednak na tym, że za Braunem przemawiają emocje (np. „och, ten jeden co mówi trochę tak jak ja myślę!”), natomiast po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku: no i co z tego? Może to dobry glina.

  „Widzę, że tutaj wielu szuka „kandydata idealnego”-dla was nawet Roman Dmowski nie byłby do zaakceptowania bo przez większość życia nie był praktykujący i nie założył rodziny.”

  Dmowski (o ile wiem) nie pozował na gorliwego katolika. Jeśli ktoś jest gorliwy, to i oceny surowsze, każda niespójność budzi podejrzenia. Taki paradoks. Weźmy na przykład Cejrowskiego. Ten pan zarzekał się, że rozwód to grzech, a jak co do czego przyszło to się rozwiódł. Jeszcze potem pokazywał obrączkę mówiąc, że ona dla niego jest nadal święta co sugerowało, że to żonka go rzuciła a on już do końca życia…. Nie przeszkodziło to WC ożenić się powtórnie (tym razem judeochrześcijanka z frondy)…. Mi to szczerze mówiąc generalnie nie przeszkadza (okazjonalne, nie masowe, zjawisko rozwodu), ale jak ktoś z gęby robi cholewę to owszem, przeszkadza.
  Chyba najokrutniej zakpił z katolików TW Bolek. Przypuszczam, że ktoś mu to doradził. Słuchaj: weź se wepnij Matkę Boską w klapę, nałapiesz frajerów praktycznie przy zerowym koszcie.

  Na kogo należy głosować-na kandydata kontestującego system atlantycki czyli natowsko unijny.

  Aby skutecznie kontestować ten system należy wykazać się nie lada sprytem i trochę poudawać potulnego. Tak zrobił Putin – wywodzący się z ugrupowania…liberalnych proamerykańskich pachołków! [dlatego inne pachołki tak na niego plują]. Putin jechał cicho i jak zajechał…? O tym się w Polsce zapomina. Orban też odgrywał pokorne ciele, a teraz?

  Ktoś jawnie kontestujący ten system skończy na dwa sposoby:

  a) nie wygra wyborów
  b) po zwycięstwie numer wytnie, ale…swoim wyborcom. 🙂

  Co prawda pani Le Pen też publicznie ogłasza wyjscie z NATO, ale od „antysemityzmu” ojca oficjalnie się odcina. Braun jeździ po bandzie. Nie wygra na 100%. Głosowanie na niego jest jak głosowanie na JKM. Wygrać, nie wygra – ubarwi publiczną debatę. Jeśli taki motyw kimś kieruje, to nawet rozumiem. Ile można słuchać bezjajecznej nowomowy tusków, kaczyńskich, kwaśniewskich? Tylko co to jest. Teatr czy wybory?

 62. Rokitnik said

  Przeczytawszy wszystkie posty dotyczące wybranca muszę stwierdzić, że wsród miernot uwijających się w TV-lewizorni, Pan Braun Grzegorz prezentuje się najsolidniej .
  Pomysł wyłonienia w referendum NOWEGO SEJMU jest godny poparcia ! Pod warunkiem, że NIE BEDZIE tam osób związanych z naszą zapyziałą polityką !!? GWARANTUJĘ, że nawet losowo wybrani POLACY pośrod całej czeredy kandydatów – będą o niebo lepsi – od nominatów już nam pierdzących w ławy poselskie..Niestety musi być jakąś rozsądna s e l e k c j a by nie ośmieszyc się?.
  Czytelnie to by było tak;; po pierwsze POLAK conajmniej od 4 pokolenia, Katolik Ortodoksyjny, zdrowy na umyśle, posiadajacy wyksztalcenie conajmniej Maturalne, nie skarzony patalogiami ( wóda, narkotyki, domowy bokser, pedofil, kradzieże, bez powiazań mafijnych itd.
  Ilu Posłów chcemy mieć? moim zdaniem wystarczy 100 ! Tę setkę z pośród 200 (powiedzmy) wyłaniają PRA WYBORY. Każdy z kandydatow podpisuje zobowiazanie finansowe…jego PENSJA w przypadku wybrania,- to tylko 4 srednie Krajowe. Zakaz zasiadania w spółkach i ciałach doradczych. Kampania promocyjna wyłącznie – na własny koszt. itd.itp.

  Kuźwa…rozmarzyłem się !! Bo przecież będzie jak zawsze…zjadliwie, obrzydliwie, z podjazdami, obrazaniami się, szarpiacymi za nogawki konkurentow..Czyli BIEDNIE, siermiężnie i bez EFEKTU – tak bardzo przez wszystkich oczekiwanego.!

 63. RomanK said

 64. RomanK said

  Spieszta sie goje, bo Niemcy sie podspiesza…i ze Srula zrobia se swojego krula….

 65. przemądrzałe bydlę said

  @ 9, 15
  Niestety, ale to, co Pan tam napisał, dyskwalifikuje GB jako kandydata na prezydenta.
  Cenię go jako publicystę naświetlającego prawdę o „oświeceniu” i masońskiej odpowiedzialności za skazane z góry na porażkę szaleńcze powstania, które były wywoływane w interesie niepolskim, a nasz naród pełnił w nich rolę, jaką obecnie pełnią Ukraińcy w geopolitycznej konfrontacji żydowskich globalistów z Rosją (czyli tworzywa vel mięsa armatniego). Szkoda, że GB nie potrafi dostrzec analogii między tym, co działo się w XVIII i XIX wieku, a tym co dzieje się współcześnie i żydowsko-masoński globalizm z całym spustoszeniem, jaki on (nie tylko dla Polski, ale dla całego świata) niesie, stawia na równi z Rosją, która się po prostu broni i (mniej lub bardziej udolnie) go hamuje. Czy GB nie rozumie, że nie da się zgnieść (a przynajmniej spróbować strząsnąć chociaż z naszego podwórka) żydowskiego globalizmu z całą jego potęgą, jeśli będzie się jednocześnie wojowało z jedynymi istniejącymi obecnie na świecie siłami, zdolnymi do stawienia mu oporu, czyli z Rosją i Chinami (oraz ich pomniejszymi sojusznikami). Myślę, że GB (podobnie, jak SM) uzależnił się po prostu od środowiska pisowsko-smoleńskiego i stąd trwa na takim stanowisku jeśli chodzi o diagnozę geopolityczną współczesnego świata (za inteligentny jest, żeby tego nie rozumieć).
  Polecam do obejrzenia scysję pomiędzy GB, a niejakim Pawłem Ziemińskim (tym samym, któremu w 2013 r. organizatorzy przerwali przemówienie na Kongresie RN), do jakiej doszło niecałe 2 lata temu po premierze filmu „Transformacja” autorstwa GB. Ziemiński zarzucił GB mniej więcej to, co p. Zerohero.
  http://www.myvideo.ge/?video_id=2498154

 66. Rokitnik said

  Panie JO
  To co Pan ROBI jest godne podziwu. Może to jest jakaś MYŚL by ruszyć martwy elektorat, a może SZLACHETNOSC idei jest lepszym motorem integracji jak indywidualne poczynania? Mimo wszystko owo namolne namawianie do akcji, jest dla mnie zaskoczeniem..
  Jest coś takiego;..Jak Pan Bóg pobłogosławi to cała sprawa WYPALI i wszystkim niedowiarkom wyjdą ” gały ” z podziwu i daleko wzroczności Pana przemyśleń? No a jak nie???? Mnie się tylko na marginesie owych szerokich międzynarodowych planów nasuneło, że ci do których uda się Pan z darami (?) i POSELSTWEM za cholere nie zrozumią k o g o Pan reprezentuje, by prosic o współpracę, POMOC i ” przytulenie „? Powiedzmy, że dotrze Pan do samego Batiuszki Cyryla I ( może Księża mają takie wejścia?) – a on, dyplomatycznie się uśmiechnie ( ułybnoł sia ), pobłogosławi, poda Ikonę ( do ucałowania) i zakończy widzenie…

  Szlachetny Robinsonie, Rycerzu Podolski, dopóki NIE wyłoni się z woli Narodu i Opatrzności autentyczna REPREZENTACJA POLAKÓW, ( oczywiście ta spoza koszer mafii, sitwy i obecnych układów ) – to NIKT na p o w a ż n i e nie będzie z Panem rozmawiał !!!!???

  Dary – owszem przyjmą !?! W RTV today – mogą jak zechcą bąknąć, że ” nie wszystkie poljaki to swołocz NatoWskaja ” i… to będzie finito naszej dyplomacji.? Jako NIE płacący / jeszcze / nic nie mam do powiedzenia ale wcinam się z wolnym slowem, z łaskawości p.Maruchy?
  Nie jestem Twoim przeciwnikiem, co sobie wyjaśniliśmy. Po prostu moja DROGA jest inna, Odwołująca się do NAD PRZYRODZONOSCI, MODLITWY, Mszy expijacyjnych ( przebłagalnych ) i doprawdy w i e r z ę w TO !
  Albowiem powiedziane jest ” ..inne Narody przyjdą do NAS ( do POLSKI ) z darami i pokłonami..A i naprawa Swiata zacznie sie od NAS !
  Czy gremialne zaangażowanie w pomoc zbuntowanym Republkom przyniesie soczyste OWOCE, tez nie wiem?
  Za cholerę NIE wierze w p o l i t y k ę, a już patalogicznie czuje WSTRĘT do tych, którzy ją partolą na nasza ZGUBĘ. Zastanowił sie Kolega co bedzie jak ( nie daj Boże ) ktoś tę PARTYZANTKĘ wystawi do wiatru? Sojusze nawet WOJENNE – zmieniają się również – mimo wspólnie przelanej krwi /odsyłam do ksiązki ” Partyzancki Kraj ” 0 losach takich wspólnych walk AK-wców z Lubelszczyzny i..desantowcow z Krasnej Armii z Niemcami /.
  Panie JO – jest Pan wyjatkowy w swoich wizjach. Kłaniam się w pas…

 67. Ludwik said

  ad 38 Listwa
  „Jeśli ktoś przyjdzie na basen nie znaczy że na pływanie ma ochotę. Kilka wizyt w kaplicach Bractwa nic nie znaczy”
  I tak i nie. Msza św, szczególnie ta kanonizowana przez Piusa V jest rzeczywistością duchową; analogią może być przeobrażenie duchowe np. dzieci fatimskich po „spotkaniu” z NMP. Porównanie z jakimś basenem jest więc mocno chybione.
  W moim poście chodziło raczej o pewien „portret duchowy” G. Brauna, który mogłem zaobserwować i w miarę ocenić widząc go na mszy w kościele bractwa. W związku z tym, że od przeszło 20 lat na innych mszach nie bywam, mój punkt widzenia jest ograniczony i nie wiem jak G. Braun zachowuje się w innych kościołach czy kaplicach. Z mego punktu widzenia wypadł dobrze.

  ad. 40, 41 Basia Chojnacka

  tak, to prawda, że wziął ślub w indulcie, i najprawdopodobniej, jeśli będzie chciał dalej tą swoją przygodę prezydencką pociągnąć, więcej się w Radości nie pojawi; nie dadzą mu. To oczywiste i w „wojtyliańskiej” Polsce nieuniknione. Wielu [ludzi publicznych] już przez ten dramat przeszło, zresztą z dosyć opłakanymi [w sferze duchowej] skutkami. Ale taka jest rzeczywistość, lefebrysta nie przejdzie! To jeszcze nie ten czas. Natomiast ważne jest to, że Braun zaczyna coraz więcej w swoich wypowiedziach nawiązywać do tradycji katolickiej i widać wyraźnie, że jest to związane z jego pewnym przeobrażeniem, może przejrzeniem na oczy; nie jest przecież tak, że dopiero teraz o tej tradycji usłyszał. I co ważne, nie jest w tym nawiązywaniu nachalny i przez to może być [tej tradycji] niezłym propagatorem.

 68. Stary Warszawiak said

  Po tych wszystkich wpisach wiem na pewno, że Komorowski wygra już w I turze.

 69. Pitagoras said

  @ 65 P.By.ę
  Chyba w tym materiale jest więcej na temat, który Pan chciał zapodać, jako konflikt – między filmowcami.
  Widziałem cały ten polecany materiał i … tu krócej acz bardziej dosadnie!

 70. Pitagoras said

  68 Stary Warszawiak
  Moje przemyślenia dużo wcześniej na tej stronie są identyczne.
  Komorowski, to jest człowiek, który dogadza prawie wszystkim. (jestem tym prawie, nie będąc sam 😉 )
  Smutno i ‚bul’

 71. przemądrzałe bydlę said

  @4
  Panie Ex vel 25godzina vel Boomcha –

  M. Kowalski jest o wiele gorszym kandydatem, niż G. Braun. Gdybym już musiał wybierać, to wybrałbym zdecydowanie tego ostatniego.
  W szajbie smoleńskiej Kowalski zdecydowanie przewyższa Brauna:

  W czasach, gdy une zaczynają już bez ogródek forsować otwarcie Polski na masową imigrację i gdy już wiadomo, jakie to przyniosło konsekwencje narodom zachodnioeuropejskim, Kowalski mówi coś takiego (nb. chwała autorowi bloga myslnarodowa.wordpress.com, że wyłuszczył te jego wypowiedzi)
  http://rutube.ru/video/1b6d78de95c730dd5f7210fcc21d3287/
  http://rutube.ru/video/0ea2f37904ef0c2e2c37fdc60ded1dd6/
  Gdyby ktoś myślał, że po upływie prawie 3 lat od tych wypowiedzi, Kowalski zmienił zdanie, to niech przeczyta wywiad z nim na onecie z 22.XII.2014 r. pod znamiennym tytułem „Marian Kowalski: Polska także dla Polaków”:
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marian-kowalski-polska-takze-dla-polakow/89gqc
  (nb. Gajowemu nieśmiało sugeruję, aby to wrzucił do gajówki pod dyskusję, bo jest o czym…właściwie można się przyczepić do prawie każdej odpowiedzi Kowalskiego na pytanie politruka z onetu).
  No i jeszcze ta dość znana wypowiedź MK:

  Kowalski ma bardziej libertariańskie poglądy, niż JKM. Spokojnie mógłby przejść bez zmiany poglądów z Ruchu Narodowego do Partii Libertariańskiej, tak, jak to zrobił w 2011 r. przechodząc z KNP do RN (z powodu nie różnic ideowych, a frustracji na JKM, że nie udało się wtedy zebrać odpowiedniej ilości podpisów do wystawienia partii w wyborach).
  Wyczuwam też u MK karierowiczostwo. A mam tu na myśli jego „groźbę” odejścia z RN, jeśli w prawyborach przed elekcją do parlamentu UE, członkowie RN zdecydowaliby o nie wzięciu udziału przez RN w tych wyborach:
  http://www.rp.pl/artykul/16,1067791.html

  A co do innych kandydatów szeroko rozumianej prawicy, to w kategoriach psychiatrycznych traktuję kandydatury pisowsko-smoleńskie: Andrzeja Dudy (który niedawno stwierdził, że „należałoby rozważyć” wysłanie Wojska Polskiego do Donbasu) i Andrzeja Nowaka (może się ścigać na antyrosyjską szajbę tylko z Sakiewiczem).
  Zaś JKM też już „odpłynął”, tyle, że w drugą stronę:
  http://pikio.pl/janusz-korwin-mikke-wrog-panstwa-narodowego/
  Tak więc jak zwykle w III RP, nie ma na kogo głosować.

 72. przemądrzałe bydlę said

  @69 (Pitagoras)
  Chyba Pan jednak nie obejrzał tego, co poprzednio podlinkowałem, bo w scysji między Ziemińskim i Braunem wcale nie poszło o MHŻP.

 73. A-a said

  @Barbara chojnacka said
  2015-01-28 (środa) at 18:20:14

  ślub miał indultowy

  A nie katolicki po prostu ???

 74. Pitagoras said

  72 P.By,
  Oglądałem, wiem, że w materiale nie chodziło o MHŻP, tylko HŻŚ

 75. bylekto said

  Ależ autor artykułu pier..niczy. Godne urbana.
  Ostatnie wytłuszczone zdanie jest tylko i aż konfabulacją.
  Jedni chrzanią, że jest na pasku Putina, inni że odwrotnie. (zobaczcie co pisze choćby Fronda – jak strasznie zeszła na psy). Zastanawiam się, czego się tak strasznie boją. Szans wielkich dla Brauna nie widzę. A ataki z obu stron mogę tylko wytłumaczyć jego stosunkiem do naszych najukochańszych. Braci oczywiście.

 76. vortex said

  Ad. 62,
  Coś jest na rzeczy. Taki dość przypadkowy nabór już był całkiem niedawno, za 1 Solidarności. Ja tych ludzi poznałem w „internacie”, świetlanych aniołków tam raczej nie było, albo niewielu. Byli głupsi i mądrzejsi, uczciwsi i mniej uczciwi, tacy różni – przekrój. Trochę inteligentów (inżynierów, naukowców), ale też jacyś tzw. robole. I okazało się że służby jawne, tajne i dwupłciowe ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa (a przede wszystkim z Polski) ciężko i ofiarnie pracowały przez wiele lat aby tą polską dość przypadkową zbieraninę jakoś rozkurzyć, aby się tego „wrzodu” jakoś pozbyć. I im się udało. Jak ktoś nie rozumie o co chodzi to niech spróbuje znaleźć mi w sieci skład Komisji Krajowej NSZZ Solidarność wybrany na zjeździe na jesieni 81 roku, tuż przed Stanem Wojennym. Mnie się to nie udało, a powstają gigantyczne monografie o Solidarności, cały IPN się dwoi i troi, ale tego nie ma. Bo niemal cała ta „przypadkowa polska zbieranina” została w latach 80tych zręcznie unieczynniona przy pomocy różnych technik operacyjnych (pierwszą było skłonienie do emigracji). Ale też, może to nie był człowiek z „krajówki”, ale pamiętam jak koledzy się w internacie śmiali że jego baba ma teraz chłopa … przystojnego zomowca. Czy tak przypadkiem ten zomowiec trafił do niej do łóżka? On siedzi za ojczyznę, a jego baba fiki-miki.
  A już od roku 87 była przygotowywana maskarada pod nowa Solidarność. Tamtych zapomnieli, ich nie ma, za to są nowi ludzie, oni mówią że są tą prawdziwą Solidarnością – Free Europ to potwierdza. Tylko kto ich wyznaczał? Do dzisiaj tego nie wiemy, Kiszczak z pewnością wie. Ci co robili tę maskaradę (jak choćby Kaczyńscy) porobili później kariery polityczne w III RP. To się nazywało Krajowa Komisja Wykonawcza NSZZ „Solidarność” (tamta krajówka już nie ważna, są nowi mistrzowi bluesa). Bardzo mało jest informacji na ten temat, dzisiaj są dyskretni, choć wtedy Free Europ o nich dudniała.
  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=T02337_KKW_%E2%80%9ES%E2%80%9D

 77. Listwa said

  @ 51 Jo

  A co jest prawdą ? a co prawdą nie jest ?
  „Cesarstawa Rosyjskiego, ktorego czescia jest Krolestwo Polskie – tak postanowil Krol August Poniatowski i jego Nastepcy”. – a o co tu chodzi?

  @ 67 Ludwik

  A Grzegorz Braun to nie przypadkiem bratanek Juliusza Brauna?

  Juliusz Braun to w 1999–2003 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od 2011 prezes zarządu Telewizji Polskiej, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji ( I i II kadencji z listy Unii Demokratycznej i III kadencji z listy Unii Wolności)
  .
  A Juliusz Braun przypadkiem nie jeździł na wycieczki po Indiach z Tadeuszem Rydzyk ?

  Pan powiada że był w kaplicy Bractwa., a Porównanie z jakimś basenem jest więc mocno chybione.

  To jaki jest ten „portret duchowy” który zaobserwował pan i w miarę ocenił widząc go na mszy w kościele bractwa?

 78. JO said

  ad.66. Drogi Panie,

  Sa tacy co Robia, pracuja na rzecz… w cichosci. Przykladem takim jest chociazby spowiednik. Sa tacy co roba publicznie, jak Nasz tu Pan Gajowy.

  Gajowki Dzialanie – bo kilka osob sie udziela w Niej, jest celem, to co probuje osiagnac nasz Gospodarz.

  Przeciez Narod czy jego czesc tak z nikad nie powstaje Duchowo a jest Kreowany przez osoby, instytucje…

  Gajowka Dzialanie procz mikroskopowego Dzialania, poki co.., ma za zadanie Kreowac postawe, Dawac Dobry Przyklad, dawac Swiadectwo, przypominac, kuc w oczy, sumienia pobudzac…

  Wiele osob, w tym jak Pan, ma pozytywne odczucia, ktore podnosza Ducha, dodaja sil w Postawie Bogu Milej.

  Tyle przeciez zlych przykladow w mediach mamy. Gajowka ma byc tym dobrym przykladem a i uzupelnieniem rowniez do tego co Robi Pann Gajowy Dzien w Dzien.

  Gajowka Dzialanie, chocby dla tego czlowieka , ktory nam oddaje swoje ZYCIE, dla Gajowego, dla jego kompanii, dla Jego Sil, by nie byl sam w swym Dzialaniu…..jest i ma sens i cel chocby dla niego, dla tego czlowieka, by nie byl sam w Dzialaniu.

  Niedawno otzrymalismy meila od Pana pewnego z USA, starszego czlowieka, ktory zbieral pieniadze po cichu, indywidualnie, samotnie – P I E C lat i po pieciu latach wyslal juz spora sume do Bractwa , na Kaplice do Swojego Miasta Rodzinnego, by tam jego ziomkow Duchowo w taki sposob wesprzec – i ten starszy Pan, ktory jest Gajowiczem, ucieszyl sie niezmiernie, jak zobaczyl, ze Jest Gajowka Dzialanie, ktore jak On, tylko PUBLICZNIE , zbiera pieniadze , integruje ludzi w dzialaniu, podnosi Daucha, tak jak Jego Duch zostal podniesiony.

  Tego Starszego Pana Swiadectwo jest w zakladce „dzialanie”.., mozna przeczytac…

  Tak, to Pan Bog i Ludzie zdecyduja, kiedy i jak beda dzialac.

  Ja bede tu NAMOLNIE przypominac o Dzialniu,

  Niech Kazdy wezmie za siebie odpowiedzialnosc za reakcje o przypominaniu ( nawet namolnym) przeze mnie o odpowiedzialnosci, milosci …za Rzecz Wspolna.

  Ja tej odpowiedzialnosci za innych brac NIE bede.

 79. JO said

  ad.75. Prawda jest, ze Krol Poniatowski przystapil do Targowicy, ktora poparla Rosje.

  Prawda jest, ze Krol Poniatowski wyrzekl sie Masonskiego Wplywu i masonskiej konstytucji , nieprawnej konstytucji 3 maja.

  Prawda jest, ze ten Krol byl w sytuacji dla Polski Tragicznej – Krolem i dzialal tak, na ile mogl.

  Prawda jest, ze Polska wowczas to stado Lemingow, ktore wspieralo wiednie i bezwiednie Masonska Rewolucje a

  ten Krol, dokonal politycznej orientacji Polski na Rosje, oddajac jej niemalze cala Polske i dzieki temu Polacy Przetrwali do czasow XX wieku, co nie bylo by mozliwe, gdyby zostaly sfinalizowane plany konstytucji 3 maja, ktora oddajac Tron Masonerii – Prusakom, w sumie doprowadzila by do Wojny Polakow z Rosjanami, do Bratobojczej Wojny, gdzie Zydo-Mason by skorzystal.

  Na Krola Poniatowskiego i Historie tamtego czasu zwrocil mi uwage Pan Przeclaw – Gajowicz oraz Pan Pszczolkowski ze Zwiazku Sz. Polsiej.

  Przekonany jestem o pozytywnej bardzo roli tego znienawidzonego przez Masonerie Krola. Ta nienawisc tez o czyms swiadczy…

 80. vortex said

  A jeszcze jedna ciekawostka. Nasz miszczu Stanu Wijennego i heros podziemia – czyli sam Zbigniew Bujak. Wrzodak (też działacz z Ursusa) tak kiedyś dawno pogrzebał w papierach (pewnie w kadrach i nie całkiem legalnie) i teraz opisał. Bujak był wcześniej w wojsku ważnym wojskowym, bo był działaczem ZSMP. I w 78 już roku, już po wojsku. całkiem przypadkiem przyjął się do pracy w Ursusie, największym wtedy zakładzie stolicy (a więc w potencjalnym centrum dowodzenia buntu). I jeszcze dwóch późniejszych działaczy z Ursusa też się akurat w tym samym roku zatrudniło w tej firmie. A do tego całkiem przypadkiem oni dokładnie w tym samym czasie brali urlopy, jacyś przyjaciele? A może wspólne szkolenia robione dla nich przez służby, jak wykiwać Polaka? Ja bym nie pisał, tylko mimo już pewnej sklerozy coś tam pamiętam (śladu w sieci nie ma). Jak Bujak był liderem podziemia pilnie poszukiwanym przez bezpiekę, to przynajmniej raz spotkał się z Wałęsą. To nie była wtedy żadna tajemnica, Free Europ grzmiała i dudniła, a Polska się śmiała jak to dwóch herosów Solidarności wykiwało sprytnie bezpieką (któryś się podobno przebrał, takie sprytne fiki-miki). Tyle że jeden z nich miał pseudonim operacyjny „Bolek”. Pseudonimu drugiego do dzisiaj nie znamy.

 81. Peryskop said

  Teraz wyjmują z kapeluszy coraz to lepszych kandydatów na prezydenta RP.

  Podziemny camerman nie chwali się, ze jest tu:
  http://www.goldenline.pl/konrad-daniel/

  Konrad Daniel
  AV Manager, Brunswick
  Gdansk / London, pomorskie
  Podsumowanie
  AV Menager Brunswick od listopada 2007 (od 7 lat i 1 miesiąca)

  freelance editor / cameraman TV TeleTop październik 2006 – kwiecień 2007 (przez 7 miesięcy)

  Junior Transmission Controller Setanta Sport / Setanta Transmissions czerwiec 2006 – wrzesień 2006 (przez 4 miesiące)

  editor / cameraman TV TeleTop październik 2005 – kwiecień 2006 (przez 7 miesięcy)
  Sales Representative DGT sp. z o.o. wrzesień 2004 – październik 2005 (przez 1 rok i 2 miesiące)

  http://www.trojmiasto.pl/DGT-o10545.html
  DGT Sp. z o.o. – Telekomunikacja, centrale telefoniczne
  • [ Systemy telekomunikacyjne ]
  • [ Elektronika przemysłowa ]
  • [ Centrale telefoniczne ]
  adres 83-010 Straszyn, Młyńska 7
  telefon 58 682-07-00 fax: 58 683-29-25
  e-mail dgt@dgt.com.pl
  www http://www.dgt.com.pl

  Napisali o nas

  Pomorskie firmy przygotowują się na wypadek konfliktu zbrojnego
  (78 opinii) 27 listopada 2014

  Boeing może zainwestować na Pomorzu
  (77 opinii) 3 sierpnia 2011
  zobacz wszystkie (3) »

  O nas
  Jesteśmy jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce dostawców kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

  koniec cytowań z netu

  Znów dzięki goldenlinowi mamy pogląd kim jest podziemny Daniel z Pomorza, załogant solo Kommando gmbh.

  Dla przypomnienie i ostudzenia ślepych za-chwytów:
  Werwolf niemieckie państwo podziemne w Polsce 1944 – 2013
  http://werwolfcompl.blogspot.com/

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  O kolejnym kandydacie – rusofobie prof. Andrzeju Nowaku i jego agitce:

  Czy Polska może obronić się przed Rosją?
  – Profesor Andrzej Nowak – wykład wygłoszony 5 października 2014 w siedzibie Związku Narodowego Polski w Toronto.

  – napisałem w Gojówce kilka zdań tu:
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/23/wolne-tematy-5-2015/#comment-447341

  Zwracam uwagę, że „historyk „umie straszyć i z jednego samolotu SU-24 zrobił całą eskadrę !

  W Gojówce można znaleźć info, że prof. Andrzej Nowak lansuje pra-historię Polski zgodną z niemieckim interesem i z ich „korektami”, a sprzeczną z polskimi źródłami historycznymi, m.in. ze świadectwami Wincentego Kadłubka.

  Zatem znów: http://werwolfcompl.blogspot.com/

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Kandydat reżyser Grzegorz Braun, bratanek prezesa TVP – fragmenty mojego posta z 25 listopada 2014:

  …Więc czy zwróciliście w kibucu uwagę na faceta prowadzącego, który skłonił Grzegorza B. do milczenia gdy zaczął mówić o wpuszczaniu do siedziby PKW i niewpuszczeniu Bosaka i Winnickiego ?
  Kto to ?
  Czy jego akcja, oraz reakcja Grzegorza B., nie wskazują, że z tym wpuszczaniem była ustawka ?
  3:11
  „Protest w PKW – konferencja pikietujących”

  edytor: Jan Zumbach – a ten kto taki ?
  I dlaczego nie Zoombach ?
  [teraz Jan Zumbach zamienił się na „Husarz”]
  ==

  Nie wiemy co ten „ktoś” szepnął do ucha Grzegorza B., ale z kontekstu sceny bezsprzecznie coś ważnego, co dotyczyło wejścia do PKW, i miało moc gaszącą wobec zwykle rezolutnego Grzegorza B.

  Stracił rezon, że nawet nie próbował zmiany tematu !

  I nawet nie powtórzył uśmiechu od 2:44 do 2:48, a szkoda bo szerokość robi wrażenie 🙂

  Zatem czy to razem nie wskazuje, że nasiego reżysera „ktoś” reżyseruje ?

  Tak jak wcześniej i tą dziewczynką [od 0:45] z rolą
  zadaną jakby prosto z „mam talent na lodzie”.
  Ona mi przypomniała klasycznie już załzawioną „pielęgniarkę”, opowiadającą o wyrzucaniu niemowląt kuwejckich z inkubatorów przez żołnierzy Saddama Husajna – a potem się wydało, że klipa nakręciła firma pijarowska, w roli „pielęgniarki” obsadzając córkę ambasadora Kuwejtu w USA.

  Bo tak się teraz robi „dokumenty” i „dowody”, lecz lemingi już nie kupują wszystkiego.

  Ale na szczęście dziwne jest również to, że nagle się nagranie urywa.

  http://www.monitor-polski.pl/ukrainski-general-ukraina-rzadza-syjonistyczni-zydzi-i-masoneria/comment-page-3/#comment-187188

  Powtarzam: czy dokumentalna scena z PKW nie wskazuje, że nasiego reżysera „ktoś” reżyseruje ?

 82. wanderer said

  Moja wewnetrzna ituicja podpowiada mi (a tu sie rzadko myle) ze na Brauna trzeba uwazac i to jest taka sama kukielka, tylko lepiej wchlanialna przez osoby, ktore z poczciwych pobudek szukaja najlepszego rozwiazania dla Polski wsrod zastanej rzeczywistosci. Walesa tez mial Matke Boska w klapie. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest to, z kim sie zadaje i jakie ma poglady (z reguly gleboko ukryte) na sprawy kluczowe dla Polski, a nie te poglady o ktorych gada dla ogolu. Jesli obwachuje sie z madrzejszymi i nie wypowiada sie jednoznacznie, chocby w sposob zawoalowany, co jest sednem problemu w Polsce to prosze Panstwa- to jest kukielka, marionetka, nowy model lepiej przyswajalny, wyprodukowany przez tych samych, z licencja na mowienie prawdy (oczywiscie w ustalonych granicach ) zeby pociagnac za soba ludzi. Prawdziwych przywodcow ktorzy mogliby bronic Polski i jej spraw jest duzo wsrod spoleczenstwa, napewno sami znamy takie osoby., Lecz nie maja sily przebicia, badz jak przedmowcy pisali, spotkalyby ich rozne „nieszczescia”. W tym miejscu zgadzam sie z Panem JO ze jakakolwiek proba wybrania Przywodcy i proba stworzenia organizacji – ruchu dbajacego o interes naszego kraju i nas samych moglaby sie odbyc tylko na przyjazniejszym gruncie – tam, gdzie oficjalnie podejmuje sie proby walki ze zlem ogolnie pojetym i wypaczonym systemem wladzy – czyli na wschodzie poza granicami Polski.
  Nie ludzmy sie, ze w tym przedstawieniu przedwyborczym znajdziemy kogos wartosciowego. To sa jedni i ci sami pilkarze tej samej druzyny. Juz wolalbym jak Pan Gajowy, wybrac Ogorka lecz tylko z czysto estetycznych wzgledow.
  Prawdziwych, dobrych kandydatow trzebabyloby szukac glebiej. Nie znajdziemy ich twarzy w telewizorni. Nazwiska i twarze tych z telewizorni zostaly z a a p r o b o w a n e.

  Bardzo dobrze napisane – admin

 83. Peryskop said

  I jeśli uwzględnić fakt, że takie szujaxy jak Piotr Pitagoras vel szuwaxpl pitagoras.zielonooki@onet.pl
  (adres sam ujawnił licząc na połów) namolnie lansują Grzegorza B., Daniela K., czy Wojciecha C. i Maxa K. – to wychodzi na to, że rzeczywiście Gajowy ma rację widząc jedyne atuty kandydatki Magdaleny O.

  I to nawet jeszcze przed puszczeniem w obieg – oczywiście przypadkowo – zdjęć z atutami na wierzchu.

 84. AlexSailor said

  Po przesłuchaniu kilkudziesięciu godzin wypowiedzi Grzegorza Brauna ustaliłem jego stanowiska w pewnych sprawach.
  1. Podkreśla wagę Białorusi i konieczność współpracy, a nawet sojuszu z nią, jednocześnie doceniając dokonania JE Łukaszenki.
  2. Odkłamuje stereotyp antyrosyjski, np. uważa za największych przyjaciół Polski w historii cara Aleksandra I będącego królem Polski oraz jego brata księcia Konstantego.
  3. Rozumie korzyści i możliwości płynące z władzy carów-królów Polski w porównaniu z zaborem Pruskim i Austriackim, między innymi największe swobody realne, w tym gospodarcze, rozwój – np. Warszawy, plany zjednoczenia ziem Polskich przez carów przez odebranie ich Prusakom i Austriakom.
  4. Realnie ocenia i rozumie bezsens oraz niepolską inspirację Powstań, z Listopadowym na czele.
  5. Podkreśla wagę polskiej własności, religii, siły duchowej, gospodarczej i militarnej Polaków, między innymi prawa do noszenia broni bez zbędnych ograniczeń, swobody działalności gospodarczej, szkolnictwa niepaństwowego odpornego na nakazy demoralizacji i ogłupiania dzieci.
  6. Uważa za konieczne pilnowanie polskich interesów w stosunkach z Rosją, to jest nie uleganie zachodnim antypolskim inspiracjom i tworzenia samobójczej polityki, eliminowania wpływu poradzieckiej (obecnie rosyjskiej) agentury na niekorzystne umowy zawierane z Rosją. Słowem – widzi stosunki z Rosją realnie, ba w odróżnieniu od innych, widzi realnie stosunki z Rosją w przeszłości.
  7. Realnie, a nie w sposób nawiedzony, widzi wpływ mniejszości (tak zwanych żydów) ale i Niemców, na niszczenie Polski i Polskich interesów.
  8. Realnie, na wzór Michalkiewicza, widzi stosunki z USA, traktując ten kierunek sojuszu jako jedną z opcji w zależności od uzyskanych dla Polski korzyści, których stwierdza obecnie brak.
  9. Realnie i bardzo ostro widzi zagrożenie Niemieckie, przy czym zdaje sobie sprawę, że Niemcy są krajem jeszcze okupowanym częściowo.
  10. Szczególnie zwraca uwagę na postępujące odrywanie od Polski Ziem Zachodnich i Północnych, szczególnie Wrocławia, kierując uwagę na agenturę niemiecką – np. pan ambasador, wiceszef ichnych SS.
  11. Jego program – KSS (Kościół, szkoła, strzelnica) jest wręcz rewelacyjny, przy czym wielokrotnie podkreśla, że strzelnica nie ma być przygotowaniem do żadnej ruchawki, powstania, czy wyprowadzenia ludzi na ulicę, a do nabycia pewnych cech, spotkań, wychowania dzieci, oraz nabycia cennych umiejętności strzeleckich.
  12. Odkłamuje w sposób niezwykle delikatny polską historię wykazując tendencje samobójcze i zbrodnicze naszych władz, np. wykorzystywania w wojnie i Powstaniach kobiet i dzieci, co jest po prostu marnotrawstwem, bo nie strzela się diamentami lecz ołowiem.
  13. Bardzo realnie widzi naszą obecną sytuację polityczną, geopolityczną, koniunktury światowe, wpływ interesów mocarstw i mocarstwewek.
  Zdaje sobie sprawę, o czym mówi, że nie stać nas już na żadną wojnę, a jednym z głównych naszych celów jest oszczędzanie zasobów ludzkich, materialnych i moralnych.
  Wręcz twierdzi, że jak jeszcze raz damy się wkręcić w jakąś zadymę wojenną, to już nie zostanie z nas nic.

  Więcej nie wymieniam, bo nie wiem, czy kogoś to interesuje.

  Poza tym, to jest to o czym on mówi od lat, a co będzie robił, gdyby miał władzę, to już inna sprawa.

  Przerażające jest, że już na tym portalu został zrobiony przez niektórych żydem.
  Że wylewa się na niego kubły pomyj i gówna, bez jakichkolwiek prawdziwych argumentów.

  Owszem, jest kilka ciekawych spraw, które trzeba, by wyjaśnił, bo brak jest na ten temat informacji.
  I powinien to zrobić sam najlepiej.

  Prócz zalet płynących z przywiązania do katolicyzmu, świadomości naszej religii a nie płytkich jej zewnętrznych znamion, ma też jedną wadę, która została już tu wymieniona przez innych dyskutantów.

 85. Przecław said

  #77
  Tak jest, Panie JO. Trafnie napisane o Poniatowskim i dlatego, że on uratował naród polski to tyle wścieklizny o nim, stąd czarna legenda, a durnowate lemingi idą za nią bezmyślnie i wpadają w przepaść…
  Natomiast trzeba pamiętać, że K3M przeszła bezprawnie, jako zamach stanu, czyli lemingów wtedy było jednak mniej niż dzisiaj..

 86. czytelnik said

  Hej,hej,powoli mędrcy przy klawiaturze .
  Czy nie lepiej wpierw (przed zasadnicza dyskusja /woda na mlyn) zapytać :
  CO TO DZIS MOZE PREZYDENT w takim kraju jak jeszcze z nazwy Polska DOKONAC SAMODZIELNIE ?
  Po co wiec wysilanie się i reklama lub obsmarowanie takiego lub innego kandydata na p-rezydenta pod żyrandolem czy zwykly testing portalowy. ?

  Przeciez już wszystko zaplanowane i prawie ustawione potrzebny tylko cyrk i teatr dla gojow !

  Jaki to ruch „narodowy” stworzyl ten czy inny kandydat na prezydenta ,ile ludzi on (Polakow a nie mieszancow krwi)liczy ,jakie ma dotychczasowe osiagniecia NARODOWE POLSKIE ?

  Nie szkoda wam czasu bajtlowac na takie tematy ?

  Bierzcie się za odbicie z rak wrogow Polski przez stworzenie JEDNEGO SILNEGO FRONTU NARODOWEGO ,którego NIE MA DO TEJ PORY i z nim idzcie po władze od dolu do góry spychajac ze swej drogi wszystkich wam podstawionych „aktorow i artystow cyrkowych”,przy oznajmieniu mediów glownego scieku,ze taki Komorowski już ma pewne 52 % glosow „polakow” !

  To prosba starego człowieka do MLODYCH POLEK i POLAKOW .
  Niech ZYDZI i NIEMCY nie robia wam bałaganu w waszych domach !!!

  Mam nadzieje ze post mój przebije się do ukazania wszystkim a nie tylko mnie i adminowi.

  NIE DAJCIE SIE DO KONCA OTUMANIC i ZWARIOWAC !

  Komentarz przebił się i ukazuje, choć jego wartość jest niewielka i mogłoby go w ogóle nie być – admin

 87. Listwa said

  @ 78 Przecław

  Jak nie jesteś leming to wyjasnij na czym te uratowanie Polski polegało

  @77 Jo

  Przekonania to za mało.

  Jest to prawda ?

  „Głównymi twórcami konstytucji byli Stanisław August oraz Ignacy Potocki, prace wspomagał Małachowski i Kołłątaj”.

  „W kwestii przekazania tronu po śmierci Poniatowskiego Sasom, a więc Fryderykowi Augustowi liczono, że nie mając syna władzę w Polsce obejmie jego jedyna córka, a to z kolei otwierało możliwość jej małżeństwa z którymś z bratanków Stanisława Augusta. Poniatowscy liczyli, że w ten sposób ich rodzina powróci kiedyś na tron polski.”

  „Zdając sobie sprawę ze słabości polskiego oporu caryca nie poszła na żadne ustępstwa a Stanisławowi Augustowi nakazała przystąpić do Targowicy.”

  „Wolę carycy realizował bezwzględny ambasador Józef Igelström”.

 88. Marucha said

  Wprawdzie zamieszczałem w gajówce przychylne p. Grzegorzowi Braunowi artykuły i informacje… ale obawiam się, że może być z nim tak samo, jak z wielką nadzieją patriotów-katolików – braćmi Kaczyńskimi. Czyli po pierwszym deszczyku pozłotka się zmyje.
  I tak jeszcze sobie myślę, czy zawsze nadzieją Polaków na zmiany musi być osoba z korzeniami?

 89. JO said

  ad.82. Nie ma szans na zorganizownie Glownego dowodzenia w Polsce. Oni zabija , zniszcza kazdego Polaka i grupe sie organizujaca w Polsce. W Polsce mozemy Trawac, tworzyc tysiace ognisk zorganizowanych , ale pod przywodstwem Zorganizowanego Ciala na terenie Bialorusi , Rosji.
  W Polsce mozemy , jeszcze…, sie organizowac w kolo Swietych Ksiezy…ale przywodstwo jako Panstwa musi byc w bezpiecznym miejscu , w spokojnym, dogodnym miejscu…przynajmniej na poczatek ono musi byc organizowane poza Polska.

  Poza Polska musi byc organizowane Wojsko Polskie, armia i inne szczeble wladzy.

  Tak jak kazdy widzi, oni nam szykuja swoich korzennych przywodcow lub zdrajcow polskiego pochodzenia – glupcow… –

  Polacy koncza jak Ratajczak, Lepper i wielu , ktorzy sa dzis na lisci smierci.

 90. JO said

  …no ale Pan Boydar uwaza, ze wystarczy miec wiare i nic nie robic ….a manna z Nieba sama bedzie spadac.

  O przepraszam, te manne Rosjanie nam przyniosa, bo sa na to winni a nawet jak nie sa winni to i tak podobno nam ja przyniosa…

  Prawda, Panie Boydar?

 91. Przecław said

  #82
  Panie Gajowy, czy sugeruje Pan, że Grzegorz Braun ma niepolskie pochodzenie ?
  Jeśli tak, to na jakich dowodach lub przesłankach opiera Pan to przypuszczenie ?

 92. JO said

  ad.89. Przeciez w Gajowce juz byla mowa o Zydowskim pochodzeniu G. Brauna.

  Teraz, gdy startuje na Prezydenta, widzimy jego Agitacje przeciwko „Sovietom”…jakby gdzies w Rosji byly Sowiety a nie w UE

  Grzegorz Braun uwaza, ze Polacy sami dadza rade pokonac i Rosje i USA i kazdego Wroga, bo Polacy to „Wielki Narod”

  No i oczywiscie Narod Cierpicy, Chrystus Narodow…

  …nic nowego Braun nie promuje. Promuje stare zydowskie sztuczki.

 93. Marucha said

  Re 91:
  P. Grzegorz Braun jest bratankiem (synem brata) p. Juliusza Brauna. Co do żydowskości p. Juliusza Brauna nie ma chyba nikt wątpliwości?

 94. JO said

  ad.84. Co do Rosji podejscia G. Brauna, to ja nie wiem skad Pan ma takie zdanie. Braun podkresla, ze Rosja to taki sam wrog jak UE ..

  Co do programu, to jest program Tradycyjnych Katolikow, ktory przebija sie do ludzi.

  Ja widze Brauna jako takiego inteligentnego Walese, ktory przylepia sie do Idei Polskich po to by w odpowiednim momencie je skoslawic jako przywodca.

  Ta sama opinie mam o Michalkiewiczu.

  Podkreslam, ze nie ma mozliwosc, by bez Zydowskiego Blogoslawnienstawa taki Braun, Michalkiewicz mogl istniec w swerze publicznej w PRL Bis. Nie ma.

  Dziekuje wiec Kazdemu z Tych Panow, ktorzy obludnie wmawiaja nam, ze w PRL mamy jeszcze jakiekolwiek szanse na sie zorganizowanie.

  Nie ma takich, po prostu nie ma.

  Uwierzyl bym tylko jednej osobie, takiej jak Lepper i widzialnie wspieranej przez Lukaszenke, Putina.

  Milczenie Rosji w sprawie kandydatow na Prezydenta w PRL jest wymowne. Nie ma kandydata. Sa sami zabojcy Polski, Slowianczszyzny.

  Co , procz gadania Pan Braun zrobil? Organizowal spedy Niepodleglosci i nic wiecej.

  Wyliczcie mi choc jedna rzecz, konkretna, jeden konkretny owoc.

  Ktos wymienil, ze w Kaplicy Bractwa sie modlil – pamietajmy, ze Braun, to kolejny AKTOR!!

  Czy Braun i inny zorganizowali Kweste dla Bractwa, czy wsparli Noworosje? Czy wyslali pieniadze dla Polskiej Biednej Rodziny w PRL czy na Ukrainie a moze Kazachstanie…

  Ja widze Pelne usta pieknych slow, taki Pan Boydar, ktory tak pieknie w Gajowce na radzi, rozmawia.

  Braun i Michalkiewicz maja zorganizowana grupe, ktora pomaga im jezdzic po calej Polsce a nawet i Swiecie i GADAC…po to by w odpowiednim czasie wsadzic go nam i wypromowac na Prezydenta..

  To bylo przewidziane, bylo przewidziane , ze ekipa PO PiS sie zuzyje, wiec trzeba nowa dac i pod Haslami Narodowymi Poprowadzic Polakow na Wojne z Rosja.

 95. Jack Ravenno said

  @93 MARUCHA – …a skoro tak jest no to tenpan nie dostanie ode mnie głosu.

 96. JO said

  Zydo-Masoneria jest Sklonna nam dac Idealy Polskie, tak, Kosciol nam Da, Szkoly Nam da, taaak STRZELNICE nam da i bron nam da i mundury nam da i armaty, stworzy Wspaniala Polska Armie…

  ktora wysle na Rosje

 97. JO said

  ad.95. Jedynym wyjsciem dla Nas sa Kaplice Swietych Ksiezy i ucieczka Polakow do Rosji, Bialorusi i tam sie organizowanie, organizowanie Armii, Panstwa….

  Przyjdzie moment, gdzie trzeba bedzie odebrac Polska Ziemie Zaborcom. Sami tego nie zrobimy a tylko przy pomocy Rosji.

  Zydo-Masoneria wie, ze albo nas zorganizuje wojskowo na Rosje albo musi nas zniszczyc fizycznie do konca.

  Poki co robi jedno i drugie,

  Co lepszych Polakow , ktorzy by mogli zorganizowac sie – mlodziez wyksztalcona – wyrzuca na zachod robiac z nas Niewolnikow

  Reszte Polakow organizuje, ustawia przeciwko Rosji.

  To co pozostalo tak poza granicami jak i w PRL , kto mysli – zabija, nie daje mozliwosci na zycie…i tak nas Oragnizuja dla swoich celow przeciwko Rosji.

  ———————————-

  To dlatego my musimy organizowac sie w Kolo Kaplic Swietyc Ksiezy, by rozpoznawac Prawde od Klamstwa ku Bozej Chwale

  oraz

  Organizowac sie , koncentrowac na wspolprace z Rosja, ba nawet wyjedzac do Rosji by tam tworzyc Armie, tworzyc serce Polski i emnowac na pozostalych w PRL do czasu az dojdzie do konfrontacji

 98. vortex said

  Jak wiadomo Grzegorz Braun nie jest demokratą, i dlatego postanowił zostać prezydentem wybrany w demokratycznych wyborach, kobieca logika.

 99. Przecław said

  #93
  Ojcem Grzegorza Brauna jest Kazimierz, reżyser teatralny, z kolei stryjem ojca jest Jerzy Braun, Polak, który swój patriotyzm udowodnił nie tylko autorstwem znanej pieśni harcerskiej, ale także torturami w śledztwie UB, wieloletnim więzieniem i utratą zdrowia za działalność patriotyczną.
  Nie wiem kto mógłby Juliuszowi Braunowi /stryjowi Grzegorza/ przekazać domniemaną żydowskość, jeśli jego matka, to przecież ona nie jest krewną Grzegorza. Pozostaje tylko babka /czy prababka ?/ ze strony ojca, Wasiutyńska, to przecież ona była matką wspomnianego patrioty i b o h a t e r a Jerzego Brauna. Jeżeli Wasiutyńska wydała na świat jednego z najbardziej żarliwych bohaterów Polski, to dlaczego mamy obawiać się jej wnuka ? Ale to tylko domysły, jeśli ktoś zarzuca mu żydowskie pochodzenie to powinien konkretnie wykazać na jakiej podstawie, bo po Juliuszu on niczego nie dziedziczy, a zresztą nie wiem nic o matce Juliusza..

 100. Przecław said


  harcerska pieśń do słów Jerzego Brauna, stryjecznego dziadka Grzegorza. Jerzy Braun był torturowany i więziony przez UB.

 101. Marucha said

  Re 99:
  Panie Przecławie, powtórzę jeszcze raz, dla pewności dużymi literami.

  JULIUSZ BRAUN JEST ŻYDEM.
  TEN ŻYD MA BRATA.
  SYNEM TEGO BRATA JEST GRZEGORZ BRAUN.

  Czego Pan nie rozumie?

  Poza tym proszę zauważyć, że absolutnie niczego nie sugerowałem, nie negowałem niczyich zasług itp.
  Spytałem tylko, czy zawsze nadzieją Polaków na zmiany ma być osoba z korzeniami? Mało razy żeśmy się nacięli?

 102. JO said

  ad.99. Zbyt duzo „cudow” i „zlotych mysli” w osobie GB…- te symptomy mowia za siebie

  Konkretnie co zrobil Pan G Braun – owoce.
  Znam jeden – Marsz Niepodleglosci
  Dzieki za tem marsz

  Co innego?

 103. JO said

  A jakie zaslugi Ma Pan Braun? Nie liczymy Filmow i gadania, wyjazdow… – konkrety prosze.

  Czy nalezy do III zakonu w Bractwie?
  Czy wsparl Noworosjan?
  Czy pomogl w obronie jakiejsc Grupy Polakow w Polsce lub poza Granicami?

  KONKRETY prosze

 104. Boydar said

  Prawie cała, Panie JO, prawie.

  Jeśli już trzymać się przyjętej terminologii stolikowo karcianej, to obecnie kończy się partia rozpoczęta znaczonymi kartami. O zadnym zwycięstwie mowy być nie może, przynajmniej zgodnym z zasadami gry. Teoretycznie, można by zerwać się od stołu jak na starych westernach, i z okrzykiem „nie wiem kto kantuje, ale jak jeb.nę w ten rudy pysk … !” częściowo przynajmniej zmienić bieg spraw. W takim scenariuszu wypada także wyciągnąć nóż i efektownie wbić go w blat. Tyle że, kanciarz nie ma wprawdzie wyjścia ale ma za to maczetę. Ubraną w mundury policyjne, wojskowe, siedmiu (ilu ?) służb, „sojuszników” z NATO oraz zgodnie z ustawą, także służb krajów „bratnich”. Jak widać z powyższego, mar-ne szan-se, jak mawiają żabojady.

  Aby nie przegrać tej partii ze szczętem, a także odzyskać, przynajmniej częściowo, leżące na stole wartości, musi zdarzyć się coś, co z grą jako taką wspólnego ma niewiele, ma natomiast na nią zasadniczy wpływ. Na ten przykład pożar w kasynie (albo jego wrażenie – tak na filmach sensacyjnych również bywało), albo realny nalot prawdziwej policji. I jedno i drugie może spowodować wyłącznie Rosja. W takim momencie zdarzyć może się wszystko, także pomyślny dla nas obrót spraw.

  To takie moje zimowe fantasmagorie, Panie JO.

 105. wanderer said

  Chcialem cos napisac ale widze, ze przedmowcy mnie w tym wyreczyli.

  Szanowny Panie Przeclaw,
  Czy pamieta Pan jak Walese wprowadzili do „wladzy”? Bylem wtedy bardzo mlody, ale dokladnie to pamietam. Wszycy pokladalismy w nim nadzieje, bo nie wiedzielismy o zakulisowych wydarzeniach i sprawach. Mam wrazenie ze podobnie jest z Braunem. Madrzejsze kregi cos pobucza pod nosem, legitymizujac go tym samym, bo wiedza, ze ludzie juz nie kupuja takiej tandety jak bylo z Walesa, ale to nie zmienia postaci rzeczy. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest jaki jest jego stosunek do imponderabilii, czy nie jest to znow tylko mieszanie wielka lyzka w misce by wciagnac w to ludzi poczciwych, ktorzy na razie nie zauwazaja wlasnie tych drobnych i czasami trudnych do zauwazenia niuansow. A one sa w istocie najwazniejsze, bo pokazuja kim jest dana osoba.

 106. Re: 101 Marucha
  Wyglada na to, ze uleglem zludzeniu w osobie g.brauna…(pociatkowego zyda pozlacanego w Marszu Niepodleglosci – w/g wyciagnietego wniosku p. JO).
  W tym miejscu nalezaloby…. – Co takiego zlego uczynilismy Bogu, ze nam zydow na „front” nasyla ???”

  Bardzo mi przykro, ze publicznie udzielilem poparcia g.braunowi na stronie: http://1polska.pl
  (mysle, ze byl umieszczony na tej stronie jako wybor przez uzytkownikow, a nie jako osobista kandydatura I moze dlatego)…
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Panie Jaśku, Grzegorzowi Braunowi nie można nic poważnego zarzucić.
  Ja tylko dzielę się wątpliwościami na wszelki wypadek.
  Admin

 107. Przecław said

  JO
  No nic nie zrobił, tylko gadał i pisał. całkiem podobnie jak niejaki Henryk Sienkiewicz, ten tylko gadał i pisał, może więcej pisał, ale tylko dlatego, że wtedy jeszcze nie znali YouTuba…
  A to, że Braun miał już kilka procesów, to też nic…

 108. Boydar said

  Wracając jeszcze do mojego (55) w kontekście Pańskiego (103), to wypada z uśmiechem zażenowania przypomnieć sobie, jacy to świadkowie „świadczyli” ową inscenizację cmentarną, co „zeznawał” „pobity” policjant, jak to wszystko podsumował „niezawisły” sąd, oraz okoliczność, że p. Braunowi tak zależało na zaliczeniu tiurmy, aż dwukrotnie się zgłaszał pod celę. W końcu go przyjęli, ale tylko na tydzień. Nawet system represji ma swoją cierpliwość.

  Jakby dobrze poszukać, znalazł by pewnie jeszcze kilka zegarków, znaków drogowych i samochodów w przebiegu tej „bitwy pod Grunwaldem”. Tylko po co; na figurantkę wystarczy popatrzeć tylko raz i kto jej ogon sukni podtrzymuje, nic więcej nie potrzeba.

  PS. że „figurantka” to rodzaj żeński ? Tak i ja właśnie sobie myślę !!!

 109. JO said

  ad.106. Sienkiweicza czasy byly inne Panie Przeclawie a i Braun to nie Sienkiewicz, bo Sienkiewicz to Przodkowie jego Wielcy, co nie siedzieli i nie gadali i nie pisai a umierali za Rzeczpospolita, za Boga, Za Krolowa, za Wiare.

  Co wic ZROBIL BRAUN?????????????
  Co zrobili Jego Przodkowie?????????

 110. NICK said

  Czytając negatywy o G. Braunie, odczuwam satysfakcję.
  Zanim, ewentualnie, będzie jeszcze raz omawiany Stan Tyminski jako kandydat na cokolwiek, radzę dokładnie i wieloźródłowo zgłębić jego życiorys. [Ja źródłem nie jestem.]
  Tak, drodzy Państwo. Jak już kilku wejdzie w politykę, nawet Polaków (?) to albo się odsłaniają albo squrwiają.
  Co na jedno wychodzi.
  (Kuternoga już się zaczyna podpierać.)

 111. Przecław said

  JO
  Napisałem przecie, że przodkiem GB był Jerzy Braun, człowiek wielki, wielki Polak, a jak Pan tego nie wie, to już pańska sprawa. Nie wie pan także niczego o GB, ale to także, w końcu nie moja sprawa.

 112. Ex said

  @71 >M. Kowalski jest o wiele gorszym kandydatem, niż G. Braun. Gdybym już musiał wybierać, to wybrałbym zdecydowanie tego ostatniego.

  Jest dokładnie odwrotnie. Tropicielu.

 113. JO said

  ad.110. Tylko Ojciec byl Wielkim Polakiem?
  Wiem o GB to, ze dobrze czasem Mowi.
  Wiem tez, ze Pierniczy o Moskwie…
  Wiem, ze CUDEM” dobrze gadajac nic mu sie nie dzialo…cudem… a ja takich cudow nie uznaje a conajmniej patrze z przymruzoneym okiem.
  Wiem, ze Cudem jak sie ozuje GB ma ochote zostac prezydentem, jak Michalkiewicz.

  Wiem tez, ze Lista Smierci Prawdziwch Polakow jst DLUUUUGA i oni nie doswiadczyli CUUUUUUUUUU dow

  Michalkiewicz od dawna nie chce być żadnym prezydentem – admin

 114. Pitagoras said

  81, 83 UBoperyskop

  Uwielbiam te twoje gierki koszerne, nabieraj gdzie się da gawiedź, już widzę, że masz wielu jednakowo myślących ze sobą, ale mnie to nie dziwi.

  Bączek przedwyborczy dopiero się rozkręca dzięki sile odśrodkowej będzie na pewno wesoło.

  Smutnym jest, że szukanie prawdy o Grzegorzu Braunie a szkalowanie Go, to dwie różne sprawy, ale może ktoś zrobi selekcją, ZA i PRZECIW.

 115. Re: 106 – oczekuje na zmoderowanie…mojego wpisu…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 116. Filo said

  24
  Barbara Chojnacka
  Monarchie konstytucyjne maja wybory na premiera, wiec moze monarchista brac udzial w demokratycznych wyborach.
  Moim zdaniem, problem mamy w innym miejscu.
  W Starozytnosci tez sie sprzeczali co lepsze: republika czy krolestwo.. Nie podobal sie krol, przeszli na rzady republikanskie, ktore sie nie spradzaly, nawrocili do cesarstwa.
  Francuzi zrezygnowali z wladzy krolewskiej ale juz probuja piata republike i tez im nie wychodzi.
  Natomiast wybory prezydenckie staly sie widowiskiem z najciemniejszej speluny. Jest to wyscig do pieniedzy a nie reprezentacji.
  Z kolei monarchie staly sie normalnymi pasozytami spolecznymi, ktore podobnie jak urzad prezydenta, nie bardzo wiedza jakie jest ich miejsce i zakres odpowiedzialnosci.
  Dla mnie nie ma specjalnej roznicy miedzy wybranym prezydentem czy dziedzicznym monarcha. Oba nie spelniaja podstawowych zasad wspolczesnego panstwa. A wlasciwie zadnego panstwa.
  A wybory sa zwyczajna farsa. Szkoda tylko czasu i pieniedzy.
  Dlaczego tak jest?
  Bo zarowno monarchie jak i republiki postanowuily zerwac z wszelka tradycja harmonii spolecznej.
  W Anglii tak samo jak w USA czy Holandii rzadza kartele i banki.
  W Anglii przynajmniej panuje tzw. gentleman’s agreement: zydowska rozdina krolewska i zydowski parlament.
  W USA – obojetnie kto u wladzy , to rzadi AIPEC.
  Zarowno monarchia jak i republika zatracily wlasne definicje. Istnieja same dla siebie i reprezentuja wylacznie wlasne rodziny..
  A rzadzi nimi junta wojskowa i przemysl zbrojeniowy do spolki z bankami.

 117. Przecław said

  #84,111
  Panie JO, jeśli tak mało wie Pan o GB, proszę przeczytać co napisał AlexSailor w #84.
  Panie Sailor, uznanie.

 118. parva said

  Chyba czas na zmiany oddolne ;ora et abora :w tych zgielku , oceanie slow i klamstw , ciaglej dezinformacji ,pozostaje nam ,tak sadze, zaczac Polske zmieniac idywidalnie :,byc uczciwym ,dobrym ,przestrzegac co prawdziwy KK nakazuje, zdobywac wiedze i moze Pan Bog litosciwy w nagrode podaruje nam wyzwolenie Po ludzku nie mamy szans , Mozecie sie smiac z prostego nadzwyczaj wpisu ,ale mysmy Boga zdradzili i czego w zamian chcemy?

 119. Ludwik said

  No to, sprawa się powoli wyjaśnia, wyłania się nam krok po kroku prawdziwy zarys/fizis naszego bohatera.
  Otóż okazuje się, że nasz żydziak robi tu za marana, siłą zmusili go i jego dziadków i tatę i mamę aby się ochrzcili, bo inaczej stos i łamanie kołem.
  Czy w tych swoich podejrzeniach i hipotezach nie idziemy za daleko?
  Tak na zdrowy rozum, spróbujmy odpowiedzieć po co on to – ten Braun – robi, po co udaje, po co się męczy i gra obrzydliwą dla siebie rolę katolika i to gorliwego a jeszcze patriotę,;po co im to, przecież właściwie mają całą władzę w swoich rękach, świat jest ich; jak może człowiek, śmiertelny wróg Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła [tylko bowiem nienawiścią zapiekłą i śmiertelną potrafię wytłumaczyć sobie dwulicowość i obłudę tego nieszczęśnika] uczęszczać na tego pogardzanego i znienawidzonego nazarejczyka Pamiątkę?
  Tak, G. Braun musi być maranem !!!
  I ta jego obecność [co prawda od niedawna] na mszach bractwa, to musi być przemyślna/ukryta kampania wyborcza; no bo w końcu gdzież szukać głosów jak nie w tej garstce nieszczęsnych lefebrystów, no chyba; że to ma być ten języczek u wagi, [no i lefebryści polscy to rodziny wielodzietne; może Braun liczy na te dzieci?; chyba tak, bo dorośli lefebryści tak za bardzo wsparcia w swoich rodzinach nie mają].
  Z tego wynika, że G. Braun za mądry nie jest, skoro liczy na potężne wsparcie schizmatyków, a zaniedbuje głosy – i co gorsza naraża się na ich utratę – zupełnie przecież w Polsce bez znaczenia wyznawców JP II.
  Rzeczywiście perfidna ta obłuda/ułuda żydowska,
  a z drugiej strony patrząc co ryzykujemy? Może rzeczywiście dużo? No w końcu teraz mamy szabesg…, ciepłe kluchy, wręcz poczciwinę, pod żoninym koszernym pantoflem, a tu ryzykujemy, że na czele rzeczpospolitej stanie maran, wręcz zelota [zelotai], śmiertelny wróg KK i jego Głowy, który gdy dojdzie do tej upragnionej przez sanhredyn władzy, zostanie nowym Herodem, narzędziem antychrysta.
  A swoją drogą należy poważnie zastanowić się nad ostatnim „naszym” prawdziwym świętym, św. Maxymilianem, przecież to półniemiec, a – o zgrozo – jego najwybitniejszy ostatnimi czasy propagator i człowiek z tak naprawdę do końca nieuświadomionymi dla Polski zasługami to już czysty niemiec/niesłowianin; a kto wie, może i ten to też żyd?
  Oczywiście ostrożnym należy być, ale czy w tych swoich lękach nie jesteśmy zbyt anachroniczni ?
  Polecam nas wszystkich i nasze państwo pod potężną opiekę Królowej Polski, notabene też … 🙂

  Naiwność to łagodna choroba. Nie boli.
  O ile to jest naiwność, a nie regularne hasbarowanie.
  Admin

 120. Boydar said

  Rezonując z komentarzami naszego Gospodarza pragnę stanowczo zauważyć, że i owszem, Żyd może się wyrodzić z gminy, ale musi chcieć. A ten akurat wcale nie chce, ma parcie i na szkło i na konfitury.

 121. Marucha said

  Re 121:
  Wie Pan, jeśli ktoś na serio myśli o byciu prezydentem, nie może działać według zasady „siedź w kącie, znajdą cię”.

  Mimo tego nie polecałbym zbytniego angażowania się w postać kandydata G. Brauna.
  Przewiduję bowiem, jak powiedziałem, spłyniecie pozłotki po pierwszym deszczu,
  Ale ponieważ mówi mi to tylko intuicja, a nie oficer prowadzący, więc można spokojnie olać moje zdanie.

 122. Boydar said

  Stawiam ruble przeciwko orzechom, że oficer prowadzący powiedział by dokładnie to samo 🙂

 123. JO said

  ad.117. Przeczytalem i odpowiedam, ze GB ma pochodzenie zydowskie, przezyl , mimo pieknego gadania…, ubiega sie o prezydenture w czasch, gdy Ekipa PiS/PO sie pali…, agitowal do Marszu Niepodleglosci – Masonskiego Marszu. Plue na Moskwe sugerujac, ze Rosjanie sa winni…, teraz powtorze za koms, zeagituje do poparcia Ukrainy w walce z Rosja/Noworosja.

  To ostatnie Calkowicie tgo Zyda Dyskwalifikuje.

  Dodam jeszcze, ze do tej pory procz gadania, robienia siebie ustnie bohatera jak Michalkiewicz… – pan Braun NIC nie zrobil dla Dobra Wspolnego, nie wsparl BRactwo, Nie pomogl ani jednej polskiej Rodzinie…jak sadze, nie wspiera Prawoslawia, cos mowi o Koscile i Bogu ale to brzmi dla mnie po Mickiewiczowsku bardziej niz Tradycyjnie Katolicku.

  Mam za duze Argumenty na to by sie ekscytowac, glosowac na Kogokolwiek z wystawonych koni przez kogokolwiek, bo rozum mi mowi, ze kazdy z tych koni . jest Koniem Trojanskim.

  Wybieram Idee przytulnia sie do Swietych Kisezy, oceniajac sytuacje jako beznadziejna na rzadzenie nami przez Bogobojnego, Prawdziwego Polaka oraz oganizowanie sie w Rosji, z Rosjanami, z Bialorusinami po to, by ZBROJNIE lub Innymi nowozesnymi srodkami Walki odebrac ziemie Okupantowi.

  Kto chce miec kolejna plonna nadzieje i Marnowac zas, energie na kolejny niewypal a nawet Smierc, prosze bardzo, droga wolna, „wolny ” wybor..taki wolny jak pokazuje lista smierci.

  Braun Monarcista w Demokratycznych Wyborach – kon by sie usmial Patrzac na Pana Naiwnosc Panie Przeclawie.

  To tak jak Pan Kosur pozwolil by z ramienia PiSu byc u wladzy – pisu, ktorego niby nienawidzi i sposubu ordynacji…

  Precz z takimi, precz.

  Czas na WOJNE gdzie my jestesmypo stronie Przyjaciol, Tych co juz Walczai zwyciezaja a nie tych co mowia, ze beda zwyciezac…dla nas niby zwyciezac.

  Won z Braunami, Michlkiewiczem, Mikke i innymi….

  Teraz czas na Dzialanie z Rosja Rosjanami. Wladza ma przyjsc z Rosji, z Prawoslawia poparta Tradycja.

  Won z judeochrzescijanstwem, lemingami, zydami, masonami i tymi co obiecuja…

 124. wanderer said

  „Tak na zdrowy rozum, spróbujmy odpowiedzieć po co on to – ten Braun – robi, po co udaje, po co się męczy i gra obrzydliwą dla siebie rolę katolika i to gorliwego a jeszcze patriotę,;po co im to, przecież właściwie mają całą władzę w swoich rękach, świat jest ich;”

  Panie Ludwiku,
  Otoz swiat wcale nie jest jeszcze ich i trwa wlasnie walka o to w czyich rekach pozostanie. Stad te ich podchody.

 125. JO said

  ad.118. Tak, oddolnie, indywidualnie a nie liczac na G. Brauna, Mikkiego, Michalkiewicza. Zmieniac oddolnie i organizowac sie z tymi co ZWYCIEZAJA – z Rosja.

  Poki co to co Braun moze zaproponowac – wojne zUE i Rosja???

  Ze niby sami damy rade pokonac Zydo-Masonow, ktorz maja mafie , policje, wojsko, media…???

  Och, Braun sie pokazuje i WYBAWCA, on naw tak z Kapelusza okazuje sie ,ze wybawi, po tym jak tylu zabito ON sie pojawia i czary mary!! Bucha, cha, ha

  NAIWNIACY!!

  Ruszcie sie sami, zacznijscie SIE zmieniac, zacznijcie SAMI dzialac a jest poki co pole manewru i to wielkie. No kto to sie organizuje, no kto sie organizuje przy Swietej Tradycji? No sa tu Tradycjonalisci?? Czy wy sie organizujecie czy D u PU lizecie… a w miedzyczasie idziecie na Msze Trydencka???

  Och, zapomnialem, wy czekacie na Meze Stanu, ktory was Wybawi, przeciez Wy sie o To modlicie, siedzicie w Lawkach z rozancem w dloni i sie modicie.

  Dodajcie do Rozanca DZIALANIE i to wspolne. Pokazcie Panu Bogu ,ze umiecie schowac swoje Ego, swoje mare zdanie na rzecz dzialania…modlitwy poprze Dzialanie – Wspolne Dzialanie

  no nie…oni pojda Glosowac na Brauna Zyda kolejnego i beda dalej chodzic na Msze Trydenckie…

 126. JO said

  Ludwiku – owoce, owoce prosze a nie TEATR. Mielismy AKTORA na Tronie Piotrowym – Wojtyle. Czy Pan chce teraz miec Aktora i Rezysera?? :)))

  Pokaze wam osobe – Lusia Oginska, tak, tej kobiecie ja Ufam.

  Pokazcie mi kogos tak godnego jak Ta kobieta????

  Czy Braun byl na Pogrzebie SP Leppera?

 127. JO said

  Czy Braun wstawil sie za Lepperem, czy pomogl Osieroconej Rodzinie Lepperow, choc dobrym slowiem? Czy pojechal do nich, czy zaoferowal pomoc?

  Co Braun zrobil? Owoce prosze?

 128. JO said

  Zapraszam Pana Brauna do Gajowki. Gajoka ma aka wlasciwosc, ze kazdy kurdupel z czlowieka wylezie podczas rozmowy tu.

  Z Panow Kosiur, Bizon i jego kolegow..juz wyszlo.

  No Panie Braun, pokaz sie Pan tu w Gajowce?

 129. Boydar said

  Nie wiedziałem, że z Pana JO aż taki sadysta 😦

 130. JO said

  Ad.129. Wie Pan , Panie Boydar, jak Widze obraz Brauna, Michalkiewicza I innych idacych po TRUPACH tych co sa na liscie Smierci , to Ja wiem, ze Pana Zarzut sadyzmu w kierunku mojej osoby, jest niewlasciwy.

 131. Boydar said

  Ja też wiem 🙂

 132. Braun said

  nie każdy musi lubić Brauna, on nie ma medialnych sługusów….

  ale posłuchaj, to nie jest długie, świetny skrót….

  jak masz jakieś uwagi co do materiału, bardzo proszę o komentarz….

 133. parva said

  Ad116
  Wszystkie glowy koronowane sa czlonkami Kubu Rzymskiego nawet nawet ci, .ktorzy nie sprawuja jakiejkolwiek wladzy. car Bulgarii tez ,przykre, ze pomazncy bozy….

 134. Rokitnik said

  Jeśli nas w Gajówce czytają setki i tysiące osób, to każdy może bez pisania znaleźć z naszych dywagacji coś dla siebie? Wydaje mi się, że „kandydat ” może SAM zabrać głos i odpowiedzieć na pytania / jeśli zechce /? Jeżeli na poważnie rozważa start – to do spotkania z NAMI musi dojść. Nie pytałbym go wówczas o korzenie, na tej samej zasadzie, że nie pyta się wielbłąda czy ma GARB?

  Już wielokrotnie pisałem, że w obecnej sytuacji politycznej mamy mniej szans na wyjście z opresji, jak przysłowiowy żyd w okupację? Kandydatura p. Brauna mimo naszych zastrzeżeń jest jednak – najbardziej OSOBOWO inna od obecnego lokatora Belwederu….
  W naszej rzeczywistości nawet mały w y ł o m w monolicie sitwy i koterii, byłby WIELKIM SUKCESEM ale jak widzę, nie potrafimy myśleć przyszłościowo ale kierujemy się emocjami. Czyli jak napisał p. stary warszawiak – p.Komorowski wygra w pierwszej turze. Czy tego chcemy? Nie poprawi naszej mizeroty nawet Ogórek SLD-owski, ani tym bardziej, setka innych ” kandydatów „.
  Teoretycznie zakładając wystawienie KOGOKOLWIEK (np. Pana Maruchę, JO, itp.) nic nie zwojujemy – albowiem S Y S T E M należy obalić, a nie go klajstrować ! Czynniki zewnętrzne mogą zaingerować tylko w przypadku gdy dostrzegą SENS naszych zmian? Jeśli tego nie widać, to sami musimy uczynić ów pierwszy, polityczny KROK poprzez WYBORY.
  System, więc przede wszystkim reprezentantów, (Sejm i Senat) / o czym już pisałem / – a mając jedynie przychylnego Prezydenta…o ile łatwiej jest tego dokonać?
  Pogrążam się w dalszych dywagacjach.

 135. Boydar said

  Panie Rokitnik

  Obecny lokator Belwederu ma podłączone do jajec inne kable, a rzeczona figurantka inne. I nie jest dla mnie obojętne u kogo na biurku stoi włącznik.

 136. JO said

  ad.134. Naiwny Pan est.

  Z daleka widac, ze Braun. pod haslami Kosciol , Szkola, Strzelnica – ROZWALI RODZINE dajac Nam Bron rzucajac nas na Rosjan i to w placzeniu z UKropami.

  To bedzie kolejne „Powstanie Listwopadowe”, „Styczniowe” z haslami „Bog, Honor, Ojczyzna”

  Takich Braunow polska juz miala w przeszlosci.

  Czy moze ktos slyszl by Braun powidzial, ze nalezy wspomoc Noworosje???

  Czy moze ktos slyszal jak Braun mo, ze trzeba nasladowac Dzialania Putina?

 137. NICK said

  Tak nawiasem to uprzejmie przypominam, że prezydent już jest wybrany a poznamy go po (tfu) wyborach; a jakże – polskich, wolnych i demokratycznych (chłe,chłe).

 138. JO said

  Ad.132. Ten czlowiek jest Zydem, ktory Szczuje na Rosje Polakow Uzywajac naistotniesze dla Polakow HASLA – Kosciol…

 139. JO said

  Drogi Panie Rokitnik, prosze sie nie obrazic, ale Pan nie potrafi odroznic sedevacantyzmu od Postawy Bractwa Piusa X oraz Roznicy Dzialan Pomiedzy Tymi Ksiezmi a Dzialniem Ksiedza Natanka.

  Prosze sobie zadac pytanie, czy Ma Pan wystarczajaca wiedze, by ocenic Dzialnie takiego Lisa jakim jest Braun????

 140. Tralala said

  WSTYD mi za Panstwa.
  Poza panem Ludwikiemi i moze jeszcze kims kogo nie zapamietalam, jestescie Panstwo jak te psy.
  Zachowujecie sie gorzej niz zydzi, a juz na pewno nie jak katolicy.
  Czy to zazdrosc? Kluje Panstwa w oczy, ze ktos cos robi pozytecznego (bez wzgledu na to czy pan Braun bedzie startowal w wyborach, czy nie – jakoze nie o to mi chodzi) , ze jest patriota, katolikiem?

  Jasne, w gajowce tylko na jedna osobe nie wolno nic powiedziec. To jest Putin.

  A co Pani ma przeciwko Prezydentowi Putinowi? Chętnie wysłuchamy zarzutów.
  Ale nie takich w stylu pewnej paniusi – „Bo Putin wszystkich krzywdzi”.
  Admin

 141. Braun said

  Re 138: niejaki: „JO”
  A Pana narodowość to jaka jest: polska, czy może żydowska; coś Pan słabiutko piszesz po polsku, jak bardzo wielu tu Bojarów?!? Masz Pan dysleksję? Nie pierdol, Pan głupot. A już na pewno nie jesteś Pan katolikiem. Zauważyłem, że tak Pan wychwalasz KK, a przecież Pan Bóg był jewrejem!! Autor na nikogo nie szczuje, tylko obnaża i demaskuje, niejakiego Smolara-skurwysyna i donosiciela żydowskiego bezpieki polskiej.

  Za wpis o Panu Bogu co był „jewrejem” – ban.
  Admin

 142. Tralala said

  ad JO
  oh, panie JO, Pan to jest mocny TYLKO w slowach, szkoda tylko, ze taaakiemu katolikowi jak Pan wolno bezpodstawnie oczerniac innych.

 143. Marek said

  Mam prośbę, czy ktoś z państwa zna wypowiedź G Brauna, w której agituje za juntą kijowską przeciw Noworosji?

 144. czytelnik said

  Od kiedy to Zyd może być wielkim Polakiem ?

  Panie gajowy ,dzięki za ukazanie poprzedniego postu i za uwagę,ze „nic do dyskusji nie wniosłem” ,no bo jakze taki prostaczek mogę wejść i zasiasc do klawiatury wśród „wszystko wiedzących” !
  Pozostaje mi wiec czytanie i analiza KTO JEST KTO .
  Zreszta mój swiat przeminal a wy dalej się wspierajcie czy Zydzi i Niemcy mogą być POLAKAMI .
  Już nie przeszkadzam.

  Powodzenia !

 145. Marek said

  Wypowiedź Brauna z klipu 132 odnośnie Smolara – OK.
  Natomiast odnośnie katastrofy smoleńskiej – Braun mówi: Polska straciła Głowę, została po raz kolejny skrócona o Głowę przez swoich wrogów, hehe

 146. Raczej o wpis o Smolarze panu chodzi Gajowy, a nie O Pana Boga, który był żydem.

 147. JO said

  ad.142. Pani Tralala. Prosze mi zarzucic , ze gdzies sklamalem?
  1, Jest z pochodzenie Zydem, jest
  2. Namawia do Marszu Niepodleglosci bez sensu..- namawia
  3. Napiszcza ludzi na Moskwe inteligentnie – tak
  4. Nie rozroznia co to Rosja Dzis od Sovietow – Nie odroznia
  5. Jest Monarchista a startuje w demokratycznych wyborach – ano staruje jako Monarchista
  6. Przezyl swoje wywody a inni nie – ano cudem zyje

  eyc, eyc

  Prosze wiec nie zarzucac Pani Tralala. Ja znam argumenty Za dla Brauna, ktorym nie ufam za grosz.

  Pani ufa im i bedzie glosowac na Brauna – prosze bardzo.
  Jednak prosze nie zarzucac, ze niby oczerniam…i cos napisalem bezpodstawnie.

  Obiecuje Pani?

 148. Ale Grzegorz Braun nie jest Szczynukowiczem; na pewno bedąc prezydentem RP wyprostuje stosunki Polsko-Rosyjskie, a Szczynukowicz postawił na kurwy banderowskie, które bestialsko zarżnęły 250 tysięcy polaków, między 1940-1950 rokiem, i to jest ta wielka różnica między nimi. Jeśli ktoś myśli inaczej to jest sprzedawczykiem obcej nacji, albo Unym, albo i jedno i drugie..

 149. JO said

  No i jeszcze jedno, czy Braun publicznie przyznal , ze ma Zydowskie Korzenie czy tak jak JPII schowal to pod dywan?

 150. Pitagoras said

  @ JO
  pewnie nic nie wytłumaczy innych zapatrywań!

 151. Boydar said

  Matwiej, pomyśl najprościej jak można – przecież gdyby Pan Bóg był żydem, to Matwiej by się w ogóle nie urodził; na co żydowskiej jehowie byłby taki dureń.

 152. Ad. kom. nr. 147: P. JO: Tym razem naprawdę świetna obrona Pańskiego stanowiska ws. Brauna i zarazem dosadne uwypuklenie sedna sprawy.

 153. pytek said

  Pitagoras (149).
  Tak, proszę Pana. Kłócą się i wyzywają wg ustalonego scenariusza, znaczy ‚une’. To są dobrzy aktorzy a P. Braun jest nawet dobrym reżyserem.
  P.S. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić aby ważny ‚korzenny’ pozwolił innemu ‚korzennemu’ na wybryki w stylu P. Brauna.
  Chyba, że… . Każdy sobie dopowie . Wg uznania. Ja uważam, że służy to wyższym celom. „Korzennym”.

 154. wow said

  Panie Marucha ale czy jest jakiś dowód, ze Juliusz Braun jest żydem? Bo to, że nosi brodę i był w UD/UW to akurat nie świadczy jeszcze o pochodzeniu.

  Ciężko oskarżać G.Brauna o grzechy swojego stryja.

  Jeżeli chodzi o poglądy Grzegorza Brauna to są najbardziej racjonalne i pro-polskie, nie tylko w sferze społecznej ale tez np. geopolitycznej i tutaj w zasadzie jest wyjątkiem w ogóle. Broni Białorusi, Rosji, Iranu.

  Można się zapytać „czego Pan szukał w GP”??? Ale przecież ksiądz Zaleski do niedawna tez tam funkcjonował i Michalkiewicz także. „Gazeta Polska” tak doszczętnie odsłoniła się całkiem niedawno.

  Owszem miejmy uwagę na to co robi pan Braun, ale jak na razie to nie podano tu prawie żadnych pewnych argumentów przeciw niemu. Poza takim, że jest rozwodnikiem, czy tam ze ma „babę na boku. No to tak samo jak Putin czy Łukaszenko.

 155. pytek said

  Jeszcze jedno. (152).
  Skoro prawie cała ‚władza państwowa’ jest obca to po co te cyrki i pchanie się do władzy ew. Polaków? Poprzez tzw. wybory.

  Pan JO ma rację! Tylko oddolnie.
  Praca u podstaw.

 156. Wieśmak said

  143. „Marek”, to troll z „Wirtualnej Polonii”. „Stary Warszawiak” i tu u gajowego udzielający się, mógłby o nim napisać sporo.

 157. Pitagoras said

  Mogę i chcę powiedzieć Państwu tak:
  – wszyscy przeciwnicy mogą skoczyć Grześkowi, bo facet ma wiedzę nieprzeciętną, nie ujmując innym wiedzy, ale
  On bawi się tym, bo lubi a inni musieli kuć i stąd ta różnica!

  Na dziś popieram Grzegorza Brauna i cały klimat ‚1POLSKA’
  jeśli znajdą się twarde dowody, świadczące o agenturalności Grzegorza – sam skopię Mu tyłek!

  A Państwa proszę o rozsądek wypowiedzi, szkalować można każdego.

  Bączek przed wyborczy się rozkręca – więc wesoło będzie na pewno i różna asy się znajdą w różnych rękawach, ale niech
  będą niezbywalne, a nie szkalujące!!!

 158. JO said

  ad.153. Malo Panu uwag?

  Gdzie Pan wyczytuje lub slyszy, ze Braun Broni Rosji? W Ktorym miejscu????

  To , ze Braun powie, ze Polityka Lukaszenki i Putina sprzyja Rosjanom, nie oznacza, ze wspiera Bialorus czy Rosje, bo zaraz za tym, mowi i Moskwie, ktora jest Sovietami i jak to Moskwa jest Grozna dla Polski, jak to NAS gnebi na ROWNI z Zachodnimi Agentami.

  Gdzie ci Moskiewscy Agenci, ktorych Braun wszedzie wiedzi???

  Braun miesza Prawde z Klamstwem. A to wlasnie jego dyskredytuje i Ujawnia kim jest. A ze miesza Prawde z Klamstwem w Proporcjach – wiecej Prawdy mniej Klamstwa, nie oznacza, ze w sumie nie jest Trojanskim Koniem.

 159. Dydol said

  Panie Marucha, czy u pana mogą tylko pisać pańscy przydupasy: „JO”, „Boydar” i inni, a np. ja nie mogę replikować, stosować ad vocem, ad personam grecas i w ogóle podjąć rękawicę pańskim przydupasom w dyskusji. Każdy jeden mój wpis czeka w poczekalni moderacji, albo Pan „spuszczasz do kibla”, jak Pan to niedawno tu tłumaczył. I Pan się mienisz niezależnym forum?!?

  No właśnie dlatego jestem niezależny, że nikt mi, pieska jego niebieska, nie będzie dyktował, kogo wpuszczać, kogo blokować i jakie poglądy popierać.
  Admin

 160. parva said

  Ad 127
  Braun nie jest kotem ,zeby wszystkie biedy brac na swoja skore.

 161. Marucha said

  Re 157:
  Chylimy czoła przed p. Grzegorzem Braunem, który wyssał z mlekiem matki wiedzę, jaką my, prostaczkowie, musieliśmy w pocie czoła wykuwać.

  A klimaty 1Polska może Pan popierać… na tamtej witrynie.

 162. Pitagoras said

  @ 161 Marucha

  Wczoraj wstawiłem fragment o wielkim Polaku Rotmistrzu Pileckim (Wielka Cześć Jego Pamięci)
  o tym jak trafił do obozu i uczynił coś pięknego, zniwelował swoje rozdęte ego ——- bo Polska powinna być najważniejsza,
  a nie moje jest mojsze.

 163. Marucha said

  Re 154:
  Zaraz się wpienię…
  Czytał Pan choćby #93?

  Juliusz Braun jest żydem bez wątpienia.
  Jego brat… Kazimierz Braun – kim może w takim razie być? Chińczykiem?
  Syn Kazimireza – kim jest? Hotentotem?

 164. Pitagoras said

  http://wps.neon24.pl/post/103137,zyd-mocno-przeciw-zydom

  Czyli jedyna myśl – powinniśmy przejść na Islam, bo Jezus z urodzenia był żydem.

 165. Pitagoras said

  Pewnie kończy się użytkowanie tego tematu, ale na koniec: (może lepiej byłoby, gdyby powiedział prawdę, ale dla niektórych
  słowo — przyznanie się jawnie, jestem którymś tam potomkiem żydowskim równa się = wróg nieprawdaż, ale zatajanie tego jest
  jak widzę bez sensu!!! )

  A KTO JEST PEWIEN SWOJEGO POCHODZENIA, NIECH RZUCI KAMIENIEM W GRZEGORZA BRAUNA!

  Żydem się jest po matce!!!

  Syn reżysera Kazimierza Brauna i Zofii, z domu Reklewskiej.

  Pochodził z rodziny szlacheckiej. Jego ojcem był Jan Reklewski herbu Gozdawa, a matką Konstancja baronowa Horoch z Leszczan herbu Trąby. Miał dwie żony. W roku 1912 poślubił Marię Winnicką (1887-1925), a po jej śmierci w roku 1929 Annę Danutę Wasiutyńską (1900-1991). Dochował się ośmiorga dzieci; jego najmłodsza córka Zofia Reklewska (ur. 1939) jest żoną Kazimierza Brauna – reżysera, pisarza i krytyka teatralnego (od roku 1985 mieszkają na stałe w USA).
  Oprócz majątku w Mirogonowicach (243 ha) posiadał również dobra Nosów i Szarotkę (łącznie 1600 ha), Wojciechowice (124 ha), Kosowice (101 ha) oraz Zajączkowice (171 ha).
  Wincenty Reklewski został zamordowany w czasie napadu rabunkowego na plebanię w Waśniowie przychodząc z pomocą tamtejszemu plebanowi.

 166. NICK said

  (164) Jeżeli dyskusja? To na tematy zadane. Przez adwersarzy i konkretne odpowiedzi. Np. Pana Pytka.
  „powinniśmy przejść na Islam, bo Jezus z urodzenia był żydem.” To się kupy nie trzyma, nieprawdaż?

 167. AQQ said

  Ja pie-le!
  Ile razy jeszcze trzeba powtarzać te same błędy???

  Ludzieeee!
  Wałęsa miał Maryje w klapie -nabrał miliony, ale nie było wtedy neta!
  dziś macie neta i info i znów jakieś eskimośki Wam mace z mózgu zrobiły. (szok)

 168. Ex said

  @Pitagoras Polacy zostali cofnięci do poziomu przednarodowego. Z niego sa dwie drogi: dalszy rozpad lub odbudowa. Rozpad to rozpad, ale jeśli odbudowa to jaka? Bo można budować na historycznym fundamencie narodu który stworzył swoją własną cywilizację (bo uważam, że tak właśnie było w brew bredniom Dugina) lub ulepić coś polsko-podobnego. I moja hipoteza badawcza zakłada, że właśnie ten drugi wariant ma teraz miejsce za sprawą tzw obozu niepodległościowego i niezależnych mediów wszelkich nurtów. Tzn lepi się nowy naród, którego centrum jest nowa religia, a pamięcią nowa historia, a ethosem chazarskie multikulti.

  Każdy kto głosi liberalizm jest w te działania – świadomi czy nie – włączony.

 169. Pitagoras said

  166 NICK

  Przeczytaj proszę więcej, bo to była odpowiedź do Admina 😉

 170. Murzyn said

  Zamieściłem na forum onet pod swoim nazwiskiem artykuł snobem być o ” medialnej potędze armii USA! Otrzymałem 65 odpowiedzi, wszystkie anonimowe , 59 z nich były bełkotem obelg. 6 z nich podzielali mój pogląd. Trzeba być wyjątkowym prostakiem , bydlakiem, by obrażać kogoś, kto ma inne zdanie niż my. Rozumiem kontrargumenty , rozumiem inne zdanie ale nie rozumiem bełkotu wyzwisk i nic w zamian, żadnego argumentu przeciw racjom! Reformy tego kraju trzeba byłoby rozpocząć od uśpienia durni, takich durni których jedynym argumentem w dyskusji są obelgi. Opinia anonima ma wartość anonima, anonim to nikt, to cuchnący ekskrement, który swoją obecnością pośród nas zatruwa atmosferę wnosi smród ekskrementu. Cuchnie taki śmieć na kilometr, nawet przez ekran monitora!

 171. Boydar said

  No właśnie …

  Ale może „nie jest tak źle”, Panie AQQ. Może ludzie wiedzą co myśleć, nie znaczy to jednak, że w Gajówce odzywa się miliony osób. Widać i „słychać” tylko wqrwionych jak na ten przykład ja, oraz jeszcze dwie czy trzy grupy zadaniowe.

  To nie oddaje faktycznego stanu rzeczy.

 172. NICK said

  Nie wiem kim była szanowna Matka P. G. Brauna a i P. Marucha do tego się nie odniósł. Więc?
  Tak. Talmudycznie – po matce. A quasi-talmudycznie?
  A, chociażby po zadaniach zleconych? Choćby gojom? Nawet nie szabesgojom?
  I, nie chodzi o pochodzenie!
  O charakter i działanie. O n-tą Kolumnę. Basta. HUK.

  Praktyka wykazuje, że jeśli ojcem jest żyd, dziedziczy się najgorsze cechy Żydów i najgorsze Polaków. Wychodzi z tego mamzer.
  Tak, tak… znajdzie się może gdzieś wyjątek…
  Admin

 173. Marek said

  Wieśmak said
  2015-01-29 (czwartek) at 17:28:36

  143. „Marek”, to troll z „Wirtualnej Polonii”. „Stary Warszawiak” i tu u gajowego udzielający się, mógłby o nim napisać sporo.
  =========

  Panie Wieśmak, myli mnie Pan z kimś innym.
  Nie pisałem i nie pisuję póki co na Wirtualnej Polonii.

 174. Pitagoras said

  170 NICK w cholernie gorącej wodzie się kąpiesz – wszystko o matce jest napisane, ale nie uczyniłem tego w bardzo czytelny sposób, za co przepraszam – bo widzę więcej tu takich na szybko po omacku!

 175. JO said

  ad.150. Madrosc Etapu Pana Brauna. Pozwole sobie byc Adwokatem Diabla w jego sprawie. Mam tylko jeden zarzut do G Brauna w tym fragmencie wystapienia – powiedzial, ze JPII byl Krolem. Ano JPII byl robiony na Krola a nie byl Krolem.

  Poza tym, mamy juz wypowiedzi Brauna, ktory szczuje na „moskwe” , mamy wypowiedzi i stare, w ktorych wszedzie widzi wroga w tym w Rosji.
  Doczepie sie do kazdego slowka i kazdej podejrzanej kropki nad i w Brauna wypowiedziach. Nie ufam Braunowi, nie ufam nikomu, kto startuje na stolki. Robie to bo mam przed oczyma liste Smierci, gdzie sa prawdziwi Polacy, bez „korzeni”, ktorzy przeszli przez pieklo na ziemi za to, ze mowili Prawde.

  Braun, jakos cudem jak Walesa, nawet w wiezieniu nie mogl dlugo posiedziec, nie mopwiac o jakiejs „nietykalnosci” tego czlowieka. Inni pewnie powiedza, ze to Aniolowie go chronie…

  Ja powiem podejrzliwie, ze „bezpieka z mosadu”…

 176. Wieśmak said

  Re 172: Marek
  Oj nie mylę, oj nie mylę… Szkoda, że zamilkł „Stary Warszawiak”… tutaj i teraz.

 177. JO said

  Wyobrazcie saobie sanchendrym w Polsce, ktory siedzi i analizuje sytuacje wsrod Polakow i widzi ten sanchendryn, ze wsrod nas wiedza o umowie okraglostolowej jest juz nie do utrzymania, ze juz tyle razy zrobili zmiane, ze Polak siedzi i Smieje sie , bo juz nie placze, jak Uni sie wysilaja w TV robic na „Polakow”, „Patriotow”

  Logiczne jest, ze sanchendryn powie, dobra, czas wypuscic konia, ktory to w swietle jupiterow „Obnazy”, powie w TV wszem i wobec, ze to byl uklad i powie „mam cie” , „zlapalem was” „wiedzicie Polacy” ja bohater mowie glosno, za mna idzcie, ja na Prezydenta, damy rade tym „Agentom” z Kolchozu Unii Europejskiej, damy rade trym Moskiewskim Agento!!! huuuraaa

  I , jak za rozdzki rozkazem, nasz Nowy Braun Prezydent robi Cud, jak na Wegrzech, opodatkowywuje Mc Donaldy , Tesco i cud sie dzieje, oni zaczynaja Placic. Cicho i Placa…CUUUUUD

  Nasz Prezydent , a jakze buduje AAARRRMMMIE Polska, uzbraja, a jakze uzbraja i robi enklawe wolnosci, odcina sie od tej wstretnej Europy

  i dalej nasz Prezydent wskazuje na Biedny Narod Ukrainski, ze juz my silni i Bratu trzeba Pomoc w wojnie z Moskwiczynem, bo trzeba i w Polsce naszej rozprawic sie z Agentami z Moskwy i wyrzucic ich z Bratniej Ukrainu.

  No i wojenka gotowa, nasze dzieci sa poborowymi, ida do wojska i walcza z Rosjanami a Pan Braun Prezydent rozkazuje. Dzieci nasze Gina, Dzieci Rosyjskie Gina a Pan Prezydent Braun krzyczy za wolnosc Wasza i Nasza …i tak resztki polskiej mlodziezy sie krwawia. Polakow ubywa, Polska Pustoszej i na puste tereny , coz …..zydek z izraela przybywa….

  No a Pan Braun…

  ————-

  Coz, nie zycze nikomu tego scenariusza, ale on b prawdopodobny. Niedugo sie wyjasni wszystko.

 178. AQQ said

  Racja p.JO
  Moja latami wykształcona intuicja mówi – eskimośiek G.B. obŻydliwośc!

 179. Pitagoras said

  JO – teraz więcej rozsądku, daje się czytać!

  Bójmy się i patrzmy na ręce – a kto normalny chciałby się pchać na taki stołek?
  Jest kilka dziwnych spraw i dla mnie, ale nie robić nic i nie móc zaufać nikomu – to takie polskie.
  Bronisław ze swoją świtą tylko czeka na każde potknięcie GB i podeślą niejedną świnię, a my już wiemy kim On jest.

  Dla podkręcenia – kim jesteśmy prawie wszyscy 😉

  Najwięcej zbliżonej haplogupy Lewitów R1a DNA maja Słowianie a najwięcej z nich maja jej Polacy!! Zdumiewające!!!!genetyczny dowod potwierdza wierzenia ze bliali ludzie sa zaginionymi plemionami Izraela.

  ” Szcerbiec (wg frankonskich kronik z XIw.)miecz z nieba ktory aniol bozy w towarzystwie Ottona dostarczyl Chrobremu z rozkazem zeby on przy pomocy tego miecz zjednoczyl znow razem 12 plemion lechitow slawnych slowian biblijnego IZRAELA””

  http://detektywprawdy.pl/2015/01/28/najwiecej-zblizonej-haplogupy-lewitow-r1a-dna-maja-slowianie/

  Także każdy kolejny dzień przyniesie nam świeżą dawkę emocji. WOW

 180. wanderer said

  Jak to pieknie widac jak hasbara stara sie zmienic na sile wszystkim maluczkim sposob myslenia o panu Braunie. Sceptycyi zwolennicy tylko dziela sie swoimi spostrzezeniami za i przeciw, i obawami (uzasadnionymi), trzecia strona starsza i madrzejsza natomiast nie podzieli sie rowniez spostrzezeniami, tylko objedzie od czci i wiary maluczkich nieoswieconych niewlasciwie myslacych od „jestescie jak psy”, „niech rzuci kamieniem” , „przydupasy” itp. Tak to ladnie nam jak na dloni widac roznice miezdzy zwyklymi interlokutorami wymieniajacymi sie na zwyklej stopie swoimi opiniami, od madrzejszej trzeciej grupy. Dzieki Panu Bogu ze pozostawil takie widoczne i niewymazywalne roznice miedzy nami…

 181. Pitagoras said

  177 Wanderer – pomieszałeś wszystko, a chciałeś niby coś wyprostować. Nie będę odbijał piłeczki pytaniem, wiesz kto tak robi.

 182. wanderer said

  „Najwięcej zbliżonej haplogupy Lewitów R1a DNA maja Słowianie”

  ???
  widze, ze jakas nowa teoria sie buduje.

 183. Rokitnik said

  a 139
  ja tylko dywaguje, głośno myśląc przelewam to na stronę…nic więcej. Tak więc, jeszcze TO mi wolno.
  Pan Braun chyba nie ma nas za skończonych durniów? OOO oczywiście, On tez nigdy nie powiedział na setki innych zagadnień? Czy na tej podstawie mam sądzić, że jak przegra to MY wygramy? Mnie by wystarczyło żeby trzymał się tego co dotychczas MÓWIŁ publicznie np o tym, że widzi wzbierającą falę Różańcową, porządne Rodziny wychowujące swoje dzieci w TRADYCJI / na serio tak mówił !/..no a jakby jeszcze powiedział, że zmusi oporny Episkopat by dokonać INTRONIZACJI, to ja panie Kolego byłbym wprost szczęśliwy z FAKTU, że nareszcie widzę jakiś w y ł o m w monolicie?
  UPA-inę można było zachachmęcić wrzucić w WOJNĘ albowiem nie są żadnymi państwowo myślicielami?!. Tamci, to najchętniej by dali DYLA ze swoich stron?. Z nami jest ciutek inaczej, stąd my się wykłócamy o każdy szczegół – mając nadzieję na jakiś konsensus,?(nieprawdaż)? Serdeczności przesyłam i proszę nie wciskać mi ” murzyna ” ( ciemnoty).!

 184. wanderer said

  Pitagoras said

  2015-01-29 (czwartek) at 20:48:20
  177 Wanderer – pomieszałeś wszystko, a chciałeś niby coś wyprostować. Nie będę odbijał piłeczki pytaniem, wiesz kto tak robi.

  Kim ty jestes zeby mi mowic ze pomieszalem wszystko? Co ty wiesz co ja chcialem powiedziec? Nie zrozumiales tego czego napisalem?

  Uderz w stol a nozyce sie odezwa

 185. Pitagoras said

  181 no właśnie zauważyłem po cytacie Jezusa, żałosne.

  Trudno rozsądnie zabrać głos czytając jeden, kub dwa wpisy!
  To jest jakaś kontynuacja, ale baw się dalej w takiego sędziego, który wyciąga coś z kontekstu wygodnego dla siebie 😦

 186. Joannus said

  Bohater wojny trojańskiej wracając polecił pozaklejać uszy, aby członkowie łodzi nie ulegli zgubnemu syreniemu śpiewowi, a sam też stosownie się zabezpieczył. I co, udało się.
  Łatwowierność i podatnośc na syreni śpiew korzennych prawicowcow, patriotów nadal jest aktualna, mimo nauki lat osiemdziesiątych i po okrągostołowych. Nauka poszła w las.
  Wystarczy, że ogłoszony wszem i wobec kandydat ładnie mówi, był przesłuchiwany, a przodek napisał piosenkę harcerską i był przesłuchiwany i męczony, aby został wykreowany na niemal ideał.
  Nie ufam korzennym gadającym głowom, niezależnie jaką chwytliwą płytę odtwarzają.

  Pan JO ma rację.
  Dodam tylko klub Ronina. Co to zacz, czemu służy, jaki ma profil i misję na jutro.

 187. NICK said

  Admin. Mamzer? Nic nie wiem. Wolę nie szukać, np. we Wikipedii, która czasem pomocną jest ale, z ostrożnością. Poproszę o definicję.

 188. Pitagoras said

  Każdy, kto ma matkę Żydówkę lub przeszedł przez oficjalną procedurę konwersji na judaizm jest Żydem. Należy zaznaczyć, że bycie Żydem nie ma nic wspólnego z przekonaniami lub tym co się robi. Osoba urodzona z rodziców nie-Żydów nawet wyznająca tę samą wiarę jak Żydzi ortodoksyjni oraz przestrzegająca praw i zwyczajów judaizmu nadal pozostaje nie-Żydem nawet dla najbardziej liberalnych odłamów judaizmu podczas gdy osoba urodzona z matki Żydówki nawet jeśli jest ateistą i nigdy nie praktykuje religii żydowskiej nadal uważana jest za Żyda nawet przez ultra ortodoksyjnych Żydów.
  W tym sensie, judaizm jest bardziej podobny narodowości niż inne religie i bycie Żydem jest jak obywatelstwo.

  http://www.jewish.org.pl/index.php/opinie-komentarze-mainmenu-62/231-kto-jest-mydem-.html

  Stary materiał o Braunie

 189. Marek said

  Wieśmak said
  2015-01-29 (czwartek) at 19:51:00

  Re 172: Marek
  Oj nie mylę, oj nie mylę… Szkoda, że zamilkł „Stary Warszawiak”… tutaj i teraz.
  =========

  Szanowny Panie, nie wiem z kim mnie Pan myli, ale mógłby Pan przynajmniej zacytować moją wypowiedź z Gajówki, która się Panu nie spodobała, wówczas mógłbym się przynajmniej odnieść.
  Nadmieniam, że nickiem „Marek” posługują się czasami różne osoby, o czym wie Gajowy, a ja czasami proszę o nie dublowanie podpisów. Jednak wszystkiego nie jestem w stanie śledzić.
  A tak, cóż mogę rzec? Jest Pan wielbłądem?

 190. Marucha said

  Re 187:
  Tak się złożyło, że popełniłem kiedyś niewielki artykuł na temat mamzerów:
  https://marucha.wordpress.com/2008/01/08/mamzer/

  Trochę związane z tematem, acz nie ma nic o mamzerach:
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/kosciol/dialog.html

 191. Marek said

  I jeszcze jedno, Panie Wieśmak, nie przytoczy Pan z Gajówki mojego rzekomo kompromitującego komentarza, uznam Pana za zwykłego śmiecia, plującego bez powodu.

 192. NICKt said

  Gospodarzu. Dzięki. (190).
  Ależ to u ‚unych’ jest popindolone. 2008 to byłem na innym etapie. Nie mniej wniosły te ponad 400 komentarzy, pobieżnie przeleciane. Wie Pan, nie dziwię się teraz brakowi wiedzy swojej i innych. Wypadałoby mi milczeć.

 193. JO said

  ad.188. Pan nie zdaje sobie sprawe na ile lat oni w przod dzialaja, na ile lat oni mysla w przyd, planuja w przod….

 194. Pitagoras said

  JO – Pana proszę, aby zdał sobie Pan sprawę, że patrzę na świat i widzę to (osobiście nazywam to swoistą grą w szachy —
  ruchy wprzód mają dobrze opanowane)

  Ale i tak jeszcze nikt stąd mnie nie przekonał, że Grzegorz Braun jest żydem lub pieskiem na żydowskiej smyczy!!!

  Jasne, bo związki rodzinne to co to za dowód… dla pitagorasów – admin

 195. parva said

  Moze odrobina powsciagliwosci by sie przydala ,Pan JO rozkrecil sie ,ze oj,oj,Nikt w Polsce nie ponazywal,naszych spraw tak dosadnie i rzeczowo jak G Braun .i chwala mu zato ,nie jedna osoba przejrzala na oczy i uszy. Wiec ,moze zlapmy oddechu i dajemy szanse , nie eliminujmy w przedbiegach Jakie znaczenie ma okreslenie Bojar,bo ja nie wiem ? .?

 196. Listwa said

  @ 104 Boydar

  Pana optymistyczne spojrzenia bardzo mi się podoba.

  =======================
  Tutaj mamy (nędzne streszczenie) poglądów Brauna wykonane przez Jana Bodakowskiego, biorąc tylko pod uwage treści prezentujące poglądy GB , to mozna śmiało powiedzieć o nich intelektualny bełkot:
  http://prawy.pl/component/content/article/8154-grzegorz-braun-o-wyzwaniach-przed-jakimi-stoi-polska

  Zwróce uwagę tylko na jeden fragment : „Zdaniem reżysera Polska nie powinna spłacać pożyczek zaciągniętych przez komunistyczne władze’.

  Proszę przyjrzeć sie temu „patriotycznemu zdaniu” , tylko dobrze . Czyż nie głupie.

  Panie Ludwiku , powie pan i po co on takie bzdury wygaduje? moze takimi tekstami zjednał sobie wasza lojalność. Współczuję

 197. Kapsel said

  No tośmy Bohuna usiekli 🙂

  Ooo… pan Kapsel wrócił z erotycznym obrazkiem…
  Admin

 198. Pitagoras said

  Osobiście nazwałbym to krótkim streszczeniem. Pan Grzegorz może mówić godzinami i wcale Go to nie męczy (ma tyle do powiedzenia)
  Pan Jan zrobił naprawdę dobry skrót, albo ktoś to jest w stanie pojąć, albo będzie wymyślał nie rozumiejąc.

  PIS – tak czy NIE – to poważny klucz do zrozumienia.

 199. Listwa said

  @ 197 Pitagoras
  Ty odłóż łopatke i wiaderko i idź spać.

  Zdanie typowy lep dla gawiedzi „Zdaniem reżysera Polska nie powinna spłacać pożyczek zaciągniętych przez komunistyczne władze’.

  Też uważam że zrobił dobry skrót, na skróty pokazał manipulacje.
  przykład: „Grzegorz Braun, wbrew surrealistycznie głupim pomówieniom środowisk filosemickich zwolenników PiS, nie jest „ruskim agentem”, ani „piątą kolumną Putina”. Od wielu lat reżyser w swych filmach demaskuje zbrodnie komunistyczne, sowiecki terror i szkodliwość postkomunizmu.”

  Zdaniem speca od skrótów Putin rządzi od lat 30 wieku 20.

 200. Rokitnik said

  a co byście Państwo powiedzieli na taki passus?
  Decyzja prawomocnego i niezawisłego Sejmu i Senatu Polski, u n i e w a ż n i a m y wszystkie grabieżcze transakcje gospodarcze i finansowe z lat 2007 -2015 !
  W przypadku udowodnienia szalbierstwa, zmowy na niekorzyść Narodu Polskiego, cały majątek stały ( ziemia, lasy, wody, zakłady pracy /kopalnie /,wytwory myśli technicznej itp.) oraz wszelakie walory finansowe stąd wynikłe; są KONFISKOWANE bez odwołania i przechodzą na własność POLSKI.

  Decyzją prawomocnego …. kultura, zdrowie oraz demografia…
  Decyzją prawomocnego……Religia, nauka, informatyka, nośniki energii..
  Decyzją prawomocnego……sojusze, obronność, reprezentacja na zewnątrz….
  Decyzją prawomocnego……media jako informacja oraz FINANSE /odszkodowania?/…

  /patrz załączniki / byłaby to KSIĘGA grubsza jak „kapitał Maksa, Engelsa i Stalina ” razem zespawane../.

  Niniejsza PETYCJA wraz z tłumaczeniami jest drogą Dyplomatyczną skierowana do wszystkich Przedstawicielstw, Rządów i Ambasad Świata.

 201. Wieśmak said

  Nie wiem czy czcigodny? Wacław Marucha to przepuści, ale od „Marka” jebie na kilometr trollem

  To końcowe, moje wypiski z jego twórczości. To chce niech wierzy, a kto chce, niech nie wierzy… wisi mi to. Chce unaocznić, że to jeden z od groma trolli na takich forach, jak tutaj i „Wirtualna Polonia”.

  Marek said
  2015-01-27 at 12:06

  Ten Mosze Kanciarz nie bez powodu wymienił Grecję i Węgry, bo oba te kraje
  są bliskie wyrwania się z żydowskiego ucisku. Widać całą resztę UE łącznie
  z Niemcami żydzi trzymają w garści. Natomiast car Putin i jego poprzednik
  pijak-Jelcyn dobrze wyszli na przyjaźni z żydami, którzy pokazali im jak rozkradać
  majątek państwowy. To samo dotyczy tych wszystkich naszych WSIoków i UBeków,
  którzy do spółki z żydami rozkradli Polskę.
  Jednak wszystko ma swój kres, przyciśnięte ludziska na całym świecie zaczynają
  dostrzegać, kto za tym stoi i dlatego żydzi zachowują się bardzo nerwowo
  i wręcz histerycznie. W Polsce funkcjonariusze medialni wyłażą na antenie
  z siebie, żeby „utrzymać zdobyte przyczółki”, przeczuwając zbliżający się kres.
  Kościół też zdołali zneutralizować przez swoją agenturę, bo to bardzo silny
  przeciwnik o czym nie raz mogli przekonać się ich ojcowie za komuny.
  Przepowiednie głosiły, że kościołem zawładnie antychryst.
  Czy czasem już nie zawładnął ?

  Marek said
  2015-01-27 at 13:21

  W ramach III-ciej RP też coś zrobiono, np. niebieski laser czy ostatnio grafen.
  Ten pierwszy spacyfikowano za prezydentury niby-magistra z bolącymi goleniami,
  a do przejęcia patentu na wytwarzanie taniego grafenu wytypowana już została
  prywatna, słuszna firma.
  Tak czy inaczej dziś bez sporych nakładów finansowych trudno jest coś wymyśleć
  na światowym poziomie i wdrożyć do produkcji.
  Przecież Polacy poza parabankami i jakimiś małymi kasami zostali praktycznie
  odcięci od kapitału, a władzunia tylko czyha na tych co się wychylą, by ich okraść
  ew. spacyfikować, gdy z ich działalności nie ma osobistych korzyści.
  Dlatego dużo wysiłku włożono w system powszechnej inwigilacji umożliwiający
  szybkie namierzanie tych wszystkich „ambitniaków”, a także oprawę prawną
  w postaci ordynacji podatkowej, za pomocą której z każdego można zrobić złodzieja
  i wszystko mu odebrać.
  No jest oczywiście jeszcze UE, która nam „wszystko daje” ale polega to głównie
  na wciskaniu drobnym przedsiębiorcom sprzętu i maszyn wyprodukowanych
  w Niemczech, Francji czy innym kraju.

  Marek said
  2015-01-26 at 11:00

  Takim impulsem do zmian mogły być ostatnie wybory samorządowe i dlatego
  zostały bezczelnie zmanipulowane, a w wielu miejscach sfałszowane.
  A co do straconego majątku to bym się tak nie martwił, bo korzystając
  ze sprawdzonych za komuny i kontynuowanych w III-RP wzorców, wszystko
  wszystkim można odebrać, np. załatwić „domiarem” ( czyż nie po to stworzono
  ordynarną ordynację podatkową ? ). Słowem; kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
  Wielu tych inteligentniejszych bezpieczniaków rozumie, co się w Polsce dzieje
  i chcąc zachować jakieś swoje przywileje też do zmian się przyłączy, bo inaczej
  też zostaną zmieleni z całą resztą narodu i będą jewryjom buty glancować,
  a ich dzieci t…. podcierać.

  Marek said
  2015-01-27 at 14:01

  Mamy ostatnio duża jazgotu w mendiach, że oto Merkelowa narzuciła polskim
  i innym transportowcom minimalną stawkę 8,5 ojro za godzinę, co bardzo
  obniży ich konkurencję i być może wymiecie z dochodowego, niemieckiego rynku.
  Gdybyśmy mieli polski rząd i polskim parlament, to odpowiedzią powinno być
  narzucenie ustawowe takiej samej stawki dla wszystkich firm zagranicznych działających na terenie Polski. Niech teraz Niemcy, żydzi i inni Hamerykanusy,
  którzy przejęli za bezcen polskie srebra narodowe niech płacą zatrudnionym tam
  polskim pracownikom tyle samo co u siebie. Niech przyzwoicie zaczną płacić
  np. kasjerkom w tych wszystkich bankach, firmach budowlanych, STOENie itd.
  No ale tego nie zrobi rządząca w Polsce banda.
  Jesteśmy 10 lat w UE, a polscy rolnicy dalej nie mają takich samych
  dopłat jak Niemcy czy Francuzi.

  Marek said
  2015-01-25 at 20:10

  Teraz czas na zjednoczenie prawdziwych sił patriotycznych i wystawienie wspólnego
  kandydata, a tu Grzegorz Braun wydaje się być najlepszy.
  Tak niewiele zostało już Polski w Polsce, że to jest ostatnia szansa, by coś jeszcze
  zmienić. niech się żydy szarpią z Putinem na Upainie, w Syrii i innych częściach swiata
  a Polacy powinni przegonić okupantów, odebrać to co nam ukradli, również Niemcy
  i zacząć odbudowywać państwo polskie. Ta cała żydo-masońska unia też wkrótce
  się rozpadnie, bo ludziska mają dosyć dyktatury nawiedzonych syjonistów.

  Marek said
  2015-01-25 at 21:40

  Konieczne jest spotkanie przedstawicieli Ruchu Narodowe i innych sił prawdziwie
  patriotycznych na którym ustalą jedynego, propolskiego kandydata na prezydenta.
  Żydom grunt zaczyna palić się pod stopami, ekstremista żydowski Netanjahu usiłuje
  wykorzystać lobby żydowskie, by naciskać Obamę i władze USraela i zmusić
  razem z żydo-masońską unią do wojny z Islamem i z Putinem i to jest szansa,
  by pozbyć się tego robactwa. Żydów wszyscy maja dosyć w całej UE, a z osaczonym
  Putinem też będzie można się jakoś ułożyć i dobrać się Niemcom do tyłka.
  To naprawdę ostatnia taka szansa ale najpierw musimy się zjednoczyć i rozprawić
  z magdalenkową mafią.

  Marek said
  2015-01-25 at 23:50

  Właśnie media podają, że w Grecji wygrała zdecydowanie lewicowa Syriza, która
  nie chce dalszego zaciskania pasa narzuconego przez lichwiarzy i unijnych kapo –
  – Niemców. To może być początek upadku jewryjskiej unii i trzeba to wykorzystać.

 202. Pitagoras said

  Listwa bardzo blisko pada Peryskopa, ale cóż.
  W mojej piaskownicy są takie islandzkie zabawki — bardzo proszę, możesz pobawić się ze mną, bez wody, to stwory nurkujące niepotrzebne 😉
  http://blogpress.pl/node/18686

 203. przemądrzałe bydlę said

  @198 (Listwa)
  Co prawda to nie o Bodakowskim temat, ale skoro już o nim Pan wspomniał, to on akurat do analiz nie za bardzo się nadaje:
  http://patrz.pl/filmy/udokumentowany-przypadek-opetania-giedroyc-przemawia-ustami-bodakowskiego
  http://coryllus.pl/?p=1365

 204. Pitagoras said

  199 Rokitnik, ale Państwo woli zadłużać się — aby wnuki miały dla kogo pracować, w kraju, gdzie za parę lat będzie pięć milionów bezrobotnych, ale będą piękne płatne autostrady etc. etc.

  Bardzo podobają mnie się te owoce Rokitnika!

 205. Marucha said

  Re 200:
  Nie wiem, czym od p. Marka „jebie” na kilometr. Wiem tylko, że jest z nami od dawna i nigdy mi się nie kojarzył z żadnym trollowaniem, bez względu na poglądy, jakie wyrażał.
  Również cytaty p. Marka, jakie Pan zamieścił, żadnych znamion trollingu nie wykazują.

  Natomiast to właśnie Pana wpisy zaczynają mi się z trollingiem kojarzyć.

 206. Marucha said

  Re 192:
  Widzi Pan… psychopatyczny naród… psychopatyczna religia… psychopatyczna polityka… psychopatyczne obyczaje, normy, moralność i etyka.
  I co my się dziwimy?
  Przecież oni się nie zmienią, a w wilka orał nie będziesz…

 207. Listwa said

  @ 201 Pitagoras

  A Pitagoras ma problemy z twierdzeniami. Oryginalny nie miał.

 208. Marek said

  Panie Marucha, Pan Wieśmak skopiował jakieś wpisy i mnie je przypisuje. A prosiłem, by podał przykłady moich wpisów z Gajówki, bo powyższe nie są moje i nawet nie widziałem takich w Gajówce.
  Dziękuję za komentarz w sprawie.
  Zaś Pana Wieśmaka żegnam. Bez odbioru.

  Oczywiście tylko wpisy z gajówki są wiarygodne, gdyż można je sprawdzić w bazie danych WordPressa, włącznie z datą, godziną i adresem IP.
  Admin

 209. przemądrzałe bydlę said

  @112
  Marian Kowalski krytykuje wpychanie Polski do wojny z Rosją i …postuluje przemieszczenie Wojska Polskiego pod granicę z okręgiem kaliningradzkim:
  http://patrz.pl/filmy/marian-kowalski-krytykuje-wpychanie-polski-do-wojny-z-rosja-i-postuluje-przemieszczenie-wojska-polskiego-pod-granice-z-okregiem-kaliningradzkim

 210. czytelnik said

  O to,to,to, o Braunie już dużo napisaliście.Może teraz cos o Kowalskim ?
  Ja stary czytelnik lubie czytac nie tylko o Zydach ale i o Niemcach chętnie poczytam ,bo te dwa narody wydaja mi się podobne do siebie.
  Co niektórzy opowiadają ,ze takiego narodu jak Niemcy to nawet nie było .
  Prawda to ?

  Dawac dawac tematy o Niemcach,zas ruskich zostawcie na koniec dyskusji,bo ten narod znowu musi dolozyc swej krwi aby tych wyżej jednych i drugich na jakiś czas „uspokoić” w ich zamiarach i plany im pokrzyzowac .

  Z niecierpliwoscia czekam tematu o Niemcach,bo te cholery już calkiem pra na Wschod,obawiam się o rodzine na zachodnich rubieżach Polski,dajmy na to we Wroclawiu,Szczecinie czy w Opolu.

  No i jakie jeszcze polecenia ma Pan dla gajówki?
  Admin

 211. Lubieżnik said

  „Listwa” i „Peryskop” to ten sam osobnik. „Jedzie” z Tora, Proxy, lub na dwa kompy. Musiał dostać wsparcie z konwoju humanitarnego od…

  Spierdalaj stąd, śmieciu.
  Admin

 212. czytelnik said

  Ja , polecenia dla gajowego,kiedy w rodzinie mam leśniczych a LASY PLONA ?!
  Gdzie bym smial do lasu wchodzić ,co najwyżej do parkow wielo-narodowych w Polsce.
  W USA już od dawna przebywam w takich parkach i zawsze mi jakos dziwnie się odpoczywa .
  A o Niemcach proszę ze względu na sąsiada i jednego szwagra Niemca.
  Gajowy,cos taki niegościnny ,przecież nie przyszedłem kraść ci drzewo, wzmocnij straze leśne u siebie ,mnie się nie obawiaj mimo donosow,ze LASY PANSTWOWE w POLSCE zaczęto prywatyzować ,bo to noca i w takim bałaganie swiatowym najlepiej wychodzi !

  Zreszta to twój dom i spzrataj sobie kim chcesz i jak chcesz .

 213. Stary Warszawiak said

  Ponad 200 wpisów już jest. I na pewno wiemy, że Braun’ owie to Żydzi.
  Tylko jeżeli rozliczymy 1050 – lecie istnienia Państwa Polskiego to chyba tylko Bolesław
  Chrobry był na 99 % Polakiem. Bo pozostali władcy to ale byli częściowo Litwinami, albo
  Węgrami, albo Szwedami, albo Prusakami albo, albo, albo……
  Może dlatego Polscy Narodowcy hołubią SZCZERBIEC.
  Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę ostatnie 100-lecie to „władca Polski”, albo był Żydem,
  albo żydowską matrioszką, albo przynajmniej miał żonę Żydówkę.
  Tak, że z tym Grzegorzem Braunem nie jest tak naprawdę źle.

  Pan Szanowny to tak na serio, czy dla jajów?
  Admin

 214. Stary Warszawiak said

  Niezupełnie dla jajów.
  Bo według nie w 100 % potwierdzonych danych:
  Druga żona Ziuka to Żydówka.
  Bierut – Żyd i „matrioszka”.
  Gomułka – żona Żydówka.
  Ochab – żona Żydówka.
  Jaruzelski – „matrioszka”.
  Kwas – Żyd.
  Bolek – podobno Lejba Kohne.
  Lechu – Żyd.
  Komorowski – żona Żydówka.

  To jest tylko najnowsza historia Polski. A gdzie pozostałe 800 lat?
  Admin

 215. Każdy może się podpisać jako Marek, a Listwa i Peryskop to dwie różne osoby (mają np. różne poglądy na katolicyzm). Nie rozumiem o co chodzi Lubieżnikowi/Wieśmakowi z łączeniem tych kont. Sam korzysta z jednego konta Google.

 216. Boydar said

  @ Pan Listwa

  „… Polska nie powinna spłacać pożyczek zaciągniętych przez komunistyczne władze …”

  Rozumiem, obecne komunistyczne nie są i spłacamy obowiązkowo. Nie wnikam nawet ile tych gierkowskich zostało, bo chyba już nic. Tych od 89 „się” nazbierało ze 300 miliardów jewro. To przecież co innego, taki dług rzecz święta.

  Żadne dalsze dociekania nie są mi do niczego potrzebne, zresztą, nigdy nie były; je.bał go pies, i małe pieski też.

 217. Pitagoras said

  O zgrozo — mam dla większości komentujących idealnego kandydata na prezydenta 😦

  Anna Grodzka dla WP: tak, będę kandydować na prezydenta.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Anna-Grodzka-dla-WP-tak-bede-kandydowac-na-prezydenta,wid,17220100,wiadomosc.html?ticaid=114414&_ticrsn=3

  Lepszy od ‚żyda ohydnego’ Brauna — równa walka w ‚bulu’ o stołek między tymi postaciami.

 218. Boydar said

  Żeby było zabawniej, oczywiście, jako kandydat – lepsza !
  Przynajmniej nikomu nie przyszło by do głowy traktować tego czegoś poważnie.

 219. Listwa said

  @ 216 Boydar

  Gomółka żadnych długów nie zostawił, Gierek wziął chyba 34 mld $ spłaciliśmy ze 120 $ i po długu komunistycznym (poszło na rozwój gospodarki). Pan Braun wyskoczy żeby go nie spłacać (czciciele klaszczą). Gdyby on był poważny kandydat to powiedziałby jaki dług obecnie jest, ten niekomusnistyczny (co poszedł nie wiadomo na co) i co on zamierza w tym temacie zrobić. Bo temat jest powazny, a on coś o strzelnicy plecie ( a czciciele klaszczą). Jego teksty są na 3.

  Weźmy to:

  http://prawy.pl/component/content/article/34-wywiady12/4643-grzegorz-braun-tvp-aresztuje-nasze-filmy-zas-my-dzialamy-po-partyzancku

  Czciciele mogą poczytać sobie (i klaskać) o TVP ” Gdyby decydował rachunek strat i zysków, to TVP byłaby już wielokrotnie powtórzyła emisję tego filmu-rekordzisty, by na nim lepiej zarobić. Tymczasem dzieje się odwrotnie: telewizja film „aresztuje” i nie tylko nie ponawia emisji, ale też odmawia sprzedaży praw do edycji filmu na płycie.”

  Tylko nie dodaje czcicielom, że na czele tej TVP, co to jego filmy aresztuje, stoi stryjek Juliusz. Wydaje wam się, że jak Grzegorz prezydentem zostanie to stryja z TVP wyrzuci?

  Pitagoras dziecko, pożartować można , w piaskownicy posiedzieć, ale i poczytać trzeba i rozwijać się. Nie zostan na poziomie piaskownicy.

  A taki Lubieżnik wyskoczył z kanalizacji że Peryskop i Listwa to ten sam tylko z dwóch kompów jedzie, bo gdyby tak nie było to Grzegorz byłby świetlany. Pitagoras nie bierz przykładu bo cię cofka dopadnie.

  A wracając poważnie, to nie wolno go idealizować, bo to robicie. A gdy ktoś ma inną ocenę to się obrażacie.
  Najpierw ocena , potem lokowanie nadziei, w innym przypadku będziecie znowu zawiedzeni. a chyba nie o to chodzi.

 220. Boydar said

  A jaką ma Pan pewność Panie Listwo, że Peryskop i ów Lubieżnik to nie rozdwojenie jaźni. I jaki lubczyk skłonił rzeczony przyrząd optyczny do miłości względem Gajówki.

 221. Listwa said

  Stary Warszawiak

  Niestety było tak w historii że i w Polsce wielu realizowało koncepcję że rody królewskie powinny wchodzić w małżeństwa miedzy sobą. I niestety Polską też rządzili obcy z tego powodu. Był w historii Polak nazywał się Sieciech , wydaje się że on dobrze rozumał ten problem i robił wszystko aby władza królewska była Polska. Był przez to krytykowany przez Gala anonima w jego kronice.

 222. Pitagoras said

  Listwa – Listewka od poziomu blogów wszelakich, znam ten logizm, skojarzyłem z Peryskopem, czy to grzech?
  Może to osoba ze Świnoujścia, ktokolwiek to jest?

  31 marca 2009 Polska ostatecznie spłaciła wszystkie swoje zobowiązania wobec Klubu Paryskiego (z wyjątkiem 118 mln USD zobowiązań wobec Japonii, które będą spłacane zgodnie z harmonogramem do roku 2014) 29-X-2012 roku poinformowano o spłacie całego długu z tzw. „czasów Gierka”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zad%C5%82u%C5%BCenie_zagraniczne_PRL

  Dług Polski wynosi już 3 BILIONY zł !!!
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=350

  Coś długi ten wpis ———- a Peremu zawsze powtarzam, że im dłuższy, tym więcej kłamstw weń.

 223. Listwa said

  @ 220 Boydar

  Oczywiście wpis @ 219 nie odnosi się do Pana, uzupełnia @ 216.

  Peryskop to pewnie Peryskop, a . Lubieznikowi schodzi się w jedno.

 224. Listwa said

  @ 222 Pitagoras

  Są błędy i grzechy. Można popełnić błąd nie grzesząc.
  Gdyby nie te majaki na temat nicka, to twój wpis można byłoby zaliczyć do rzeczowych. Ciekawe jak duży musi byc dług zeby kandydaci na prezydentów zobaczyli problem, w tym GB.

  A o przynajmniej propozycjach z ich strony (takich do zaakceptowania) to nierealne żeby coś z siebie wydali

 225. Pitagoras said

  Listwo miła – GB zmarnowałby się na stołku ‚w bulu’ panującym —– osobiście widzę Go jako ministra np. szkolnictwa.

  Co jest błędem, a co grzechem popełniając nie grzesząc jak powiadasz?
  Wg. mnie albo jest sacrum, albo profanum!
  Tertium non datur!

 226. Listwa said

  @ 225 Pitagorasiku

  Grzech to czyn który godzi w moralność katolicką i jej się sprzeciwia, każdy grzech jest błędem, każdy prowadzi do zła i za każdy trzeba zapłacić.
  Natomiast błąd to niewłaściwe reakcje , posunięcia , decyzje. Kolidują z tokiem spraw, dają następstwa wbrew zamierzeniom , są nieadekwatne do sytuacji , ale ich cechą jest brak kolizji z moralnością katolicką.

  Błędem jest np. wejście do niewłaściwego autobusu, grzechem jest brak czci dla Pana Boga.

 227. Pitagoras said

  Listewko miła – a relatywizm to dopust boży jak mniemam?

 228. Listwa said

  @ Pitagorasiku

  Generalnie relatywizm to błędny pogląd na temat rzeczywistości,
  „Dopust Boży” – to działanie Pana Boga,
  Są to dwie różne dziedziny – ludzka i boska..

 229. Pitagoras said

  Relatywizm moralny – pogląd, że istnieje wiele systemów wartości i żaden z nich nie jest systemem absolutnie najlepszym, więc różne kultury są uprawnione do stosowania różnych systemów.
  Potocznie „relatywizmem moralnym” nazywamy działanie jednostek lub grup społecznych, polegające na odwoływaniu się do tych systemów wartości (prawo, humanizm, moralność świecka lub religijna, patriotyzm, i.in.), które sprzyjają realizacji chwilowych oczekiwań bądź interesów.

  dopust
  nieszczęście, zrządzenie losu lub Boga

  Jak ja lubię Listwę 🙂

 230. Listwa said

  @ 229 Pitciu

  Relatywizm moralny jest częścią pojęcia relatywizm. Definicja którą podałeś jest słaba. Są i były różne systemy obok błędu relatywizmu, relatywizm moralny nie jest wartościowaniem systemów, to błąd polegający na tym , że uznaje się postępowanie za dopuszczalne poprzez zmianę systemu wartości. Ocena postępowania, według relatywizmu, zależy od systemu wartości według którego oceniamy, stąd oni nie uznają że coś może być dobre lub złe, ciągle zmieniają punkt odniesienia. Natomiast czyny nalezy oceniac według stałej skali porównawczej główne jej filary to prawda i realne konsekwencje. Czyn jest zły kiedy daje ze owoce jest dobry kiedy daje dobre. Relatywizm to sposób na usprawiedliwianie zła i klasyfikowanie zła jako dobro. Stąd tyle chaosu w Europie i Polsce.

 231. Pitagoras said

  Jak ja uwielbiam odloty od meritum, aczkolwiek cały czas tkwimy u podstaw!

 232. Listwa said

  cd. ..

  A „dopust Boży” to nazwa ukuta przez ludzi , którzy obserwując konsekwencje złych czynów i losy ludzi zło czyniacych w ten sposób określili pojawienie się sprawiedliwości. Niekiedy Pan Bóg przestaje bronic ludzi prze złymi konsekwencjami ich czynów.

 233. Pitagoras said

  Ta wiedza skąd jeśli mogę zapytać?
  „Niekiedy Pan Bóg przestaje bronic ludzi prze złymi konsekwencjami ich czynów.”

  Uśmiecham się wewnątrz, bo kiedyś dawno temu wsiadłem do złego autobusu i zgrzeszyłem przeciw memu Tacie!

 234. Listwa said

  Jak nie odlecisz od własnego rozwoju to może kiedyś zostaniesz ministrem Polskiego szkolnictwa.

 235. Pitagoras said

  Listwa na prezydenta (nie napiszę prezydęta)
  Uwielbiam gry logiczne!

 236. Pitagoras said

  Może podaj dane – chętnie zgłoszę do 1polska.pl
  Admin błyśnie niebawem łaciną, wkurzam Go tym czasami niekompletnym adresem 🙂

 237. Listwa said

  I wytargał cię za uszy?

  Pan Bóg nigdy nie czyni zła i zła nienawidzi. Zło ma siedzieć w piekle i tam jego miejsce na wieki.
  Sa tacy ludzie , co Pana Boga oskarżają za czyny ludzi i ich nieskrępowane niczym złe decyzje i działania.

  Ale to nie Pan Bóg czyni zło. Kiedy ludzie wybierają świadomie zło Pan Bóg szanuje ich wolność i pozwala odejść. Odchodząc od Pana Boga nie wchodzą w pustkę.

 238. Listwa said

  Wielki to dla ciebie dar jesli uwielbiasz gry logiczne, ale mylisz się że to gra, to coś więcej.

 239. Pitagoras said

  Listwa „Grzech to czyn który godzi w moralność katolicką” a jako dziecko już zastanawiałem się —- co mają powiedzieć dzieci na czarnym lądzie, które nawet nie słyszały o Jezusie i wierzyły choćby w Słońce???

  Błyśnij katolicką mądrością proszę!

 240. Boydar said

  Jest drobna różnica pomiędzy pojęciem ‚moralność katolicka’ a ‚wiara katolicka’.

  W zdecydowanej większości przypadków, moralność Winnetou niczym się od ‚moralności katolickiej’ nie różniła.

 241. Marucha said

  Panie Pitagoras… uprzejmie ale stanowczo proszę, aby zaprzestał Pan mędrkowania, które nie jest ani specjalnie mądre, ani nawet zabawne.

  I odstosunkuj się Pan od Listwy, którego nawet gdybyś chciał, to nie ugryziesz, bo zębami do nogawki nie dosięgasz.

 242. Pitagoras said

  Boydar – muszę trzymać asa w krótkim rękawku, bo Listwa też lubi gry logiczne 🙂

 243. Pitagoras said

  Panie Matucha OK – ale Pan przerywa nam fajną zabawę w temacie już martwym, czy mam kojarzyć to inaczej?
  Jedno słowo – wiele wytłumaczy. Proszę.

 244. Listwa said

  Pitagoras

  Nie wolno wkurzać Admina, on tu gospodarz, człowiek rzetelny i mądry, a Gajówka to nie miejsce dla rzucania piaskiem w oczy. W końcu zabierze ci łopatkę i wiaderko i skończysz w kącie.

  Pan Bóg (wg Pisma Św) dał człowiekowi „serce z ciała” (tak zostało określone) i zapisał w nim wartości i normy postępowania, nawet jeśli jakieś dziecko w Afryce które nie słyszało o Panu Bogu i moralności katolickiej, to kazde z nich ma w swym jestestwie wszystko czym ma się kierowac i uwzględniać, wystarczy że będzie posłuszne i będzie uwzględniało ten głos sumienia.

  I Pan Jezus należy mówić, bo to nie jest kolega, jakaś osoba, jedna z postaci, to Bóg wszechmogący, same pojawienie się Jego w swej chwale i potędze zwaliłoby cię z nóg i byś drżał z bojaźni.

  Pan Jezus to ktoś niewyobrażalnie wielki i dostojny, to Król Wrzechświata,
  On zwalczył potęgę szatana, to on cierpiał za ciebie. Jesteś mu winien najgłębszy szacunek.

 245. Listwa said

  Boydar

  Świetne rozróżnienie

 246. Pitagoras said

  Listewko – pierwszy człon mówi wszystko, ale przeczytam całą resztę a jakże.
  Zabawki cały czas islandzkie, nie zmieniam gwoli innych!

  PAN Jezus jak listwa żąda – jest królem świata i wszechświata – uniwersalizm w każdym calu!
  Więc nie bój się Listwa – Adminie rozumować jak prosty człowiek – prosty nie znaczy prostacki!!!
  PAN Jezus jest dla mnie naj, niech podskoczy jakikolwiek filozof słowom uniwersalnego człowieka, który to odkrył.

  I powie coś ponad Jego słowom — to że inni nie rozpoznali Weń boskiego ducha mam gdzieś —- moi Afrykanie nie znali PANA Jezusa – ale znali Jego mądrości.
  Kocham Was moi mili, choćbyście chcieli mnie zbanować!

  Tak jak PAN Jezus Królem, tak szukajmy dla Polski uniwersalizmu, nie zgodzimy się we wszystkim – ale szukajmy zbiorów wspólnych (dla mrówka3 i inni – to zbiór pełny)

 247. Marucha said

  Re 246:
  Co Pan właściwie nam tu chce przemycić? Jakąś teologię własnego pomysłu?

 248. rotmistrz said

  Spośród piętnastki bohaterów filmu „Wygnańcy”… najcięższe represje dotknęły działaczy Solidarności ze środowisk robotniczych i funkcjonariuszy związkowych. O „wyrzuceniu z Polski” najgłośniej mówi jednak profesor i dyrektor teatru, Kazimierz Braun, który w roku 1982, a więc wtedy, gdy najbardziej niebezpieczni dla władz przeciwnicy systemu komunistycznego przetrzymywani byli w więzieniach, wykładał gościnnie w kilku uniwersytetach amerykańskich (o tym film milczy). To prawda, że w roku 1984 prof. Braun stracił pracę w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu a w rok później w dwu polskich uczelniach, ale przecież spotkało go w końcu tylko to, czego ludzie związani z opozycją antykomunistyczną doświadczali przez długie lata, podczas gdy on sam korzystał z przywilejów zarezerwowanych dla nielicznych.

  http://glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202005/45_46/strona/emigranci.html

  * W rolach bohaterów Solidarności występują Paweł Bąkowski, Kazimierz Braun, Andrzej Czuma, Andrzej Dolata, Ewa Dyk, Piotr Dyk, Julita Karkowska, Katarzyna Kietlińska, Wojciech Lasocki, Andrzej Myc, Andrzej Rozpłochowski, Bolko Skowron, Wiktor Szostało, Elżbieta Ślósarska i Maciej Wierzyński.

  **Podczas dyskusji po projekcji filmu „Wygnańcy…” w Ann Arbor (13 XI 2005) zapytałem Sławomira Grünberga o kryteria wyboru bohaterów. Z odpowiedzi wynikało, że zadecydowały kontakty rodzinne i towarzyskie. Na pytanie, czy wiedział, że przed rokiem 1980 niektórzy z nich piastowali ważne stanowiska w komunistycznych środkach przekazu, realizator filmu odpowiedział, iż jest to dla niego fakt bez znaczenia, jako że nie było wówczas innych mediów niż komunistyczne, a każdy musiał gdzieś pracować. Pozostawiam tę wypowiedź bez komentarza.

  http://www.pismoprofile.com/index.cgi?action=01show&idn=96&kind=2

 249. Pitagoras said

  Panie Marucha – to wszystko zależy od Pana rozumowania!
  Jeśli słowa PANA Jezusa są dla Pana dalej mówiące coś wielkiego, ale niezrozumiałego, to Pana problem.
  Moi Afrykanie pojmują w mig, czy to nie dziwne?

  Dlaczego prosta wiara stała się tak skomplikowana — dla elity mniemanej?
  PAN Jezus nie mógł być skomplikowany – wtedy żydzi by Go przyjęli jako swego!

  Dobra, może się zupełnie nie rozumiemy i wynikną z tego niesnaski, ale nie z mojej przyczyny!

 250. Listwa said

  Pitagoras

  Kończmy, bo juz ta twoja jedna szara komórka szczerwieniała z wysiłku i przestała być szara. Drugiej nie masz .

  Muszę sprostować :Listwa nie żąda tylko tak jest, Jezus Chrystus to Król wszystkiego,

  A co to jest uniwersalizm to pewnie nie wiesz, ale to nie jedyna przyczyna twego niepowodzenia. Zamotałeś się dziecko. Myć ząbki i spać.

 251. Pitagoras said

  Listwa – twoje problemy próbujesz przypiąć mnie, żałosne!

  Poczytaj sobie choćby z wiki cyaty PANA Jezusa i przemyśl je!

 252. Marucha said

  Re 249:
  Niech Pan nie kombinuje w sprawach wiary własnym rozumem – i niech Pan unika domyślania się, co w czyjej głowie tkwi i kto ma z czym problem.

 253. Pitagoras said

  Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.

  Pierwszy z brzegu cytat PANA Jezusa wiki (myślcie moi Państwo)

 254. Joannus said

  @ Pitagoras

  Czy nie za często wymienia Pan Imię Boże Pana Jezusa bez potrzeby w takiej dyskusji. To nie jest dyskusja teologiczna.
  Wszak napisane jest. Nie wzywaj Imienia Bożego na daremno.
  Swięte Imię należy z wielką czcią wypowiadać, i to tak i w takich okolicznościach aby było chociażby maleńkim aktem dla Jego chwały.

 255. Pitagoras said

  Jannus – w sukurs przychodzi może nie nadaremno!
  Proszę bardzo wczytać się w całość!
  Słowo Jezus przez innych było źle odczytana stąd PAN Jezus.
  Może są jeszcze jakieś pytania?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: