Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polacy nie mieli obowiązku ratowania żydów

Posted by Marucha w dniu 2015-01-28 (Środa)

Po wydarzeniach w Paryżu, związanych z redakcją Charlie Hebdo, opublikowano w Europie szereg artykułów, związanych z krzywdą, jakiej mieli doznawać żydzi w poszczególnych krajach.

Zaroiło się od tekstów, poświęconych ‚antysemityzmowi’, który też ani myśli zaniknąć, a nawet zdaje się przybierać na sile. Przepisuje dla przykładu dwa tytuły artykułów, zamieszczonych w niemieckiej prasie:

 • „Antysemityzm: francuscy żydzi chcą emigrować do Izraela”
 • „Antysemityzm: żydzi nie widzą swej przyszłości w Wielkiej Brytanii”

Tak wygląda żydowskie bydlę.

Jako że w Polsce mamy swe krajowe problemy, a poza tym brak u nas muzułmanów, więc i głos antyżydowski nie był szczególnie donośny. Trzeba jednak kształtować myśli Polaków w odpowiednim kierunku i o to dba głównie „Gazeta Wyborcza”.

W sobotnio – niedzielnym wydaniu GW znajdujemy artykuł, napisany przez Jana Tomasza Grossa, zatytułowany „Polski problem żydowski”. Autora chyba przedstawiać nie trzeba. Zdążył on już dostatecznie skompromitować się, publikując książki, a właściwie kłamliwe agitki, skierowane przeciw Polakom.

W Wyborczej pisze Gross:

„Nazistowskiej polityce eksterminacji Żydów nie umiały się oprzeć społeczeństwa okupowanej Europy i, oprócz Duńczyków i Bułgarów, wszystkie narody wzięły udział w tej zbrodni; każde na swój sposób oczywiście”. [Tylko, żydowska gnido, w całej Danii mieszkało mniej żydów, niż na samych Nalewkach w Warszawie – admin]

I teraz o Polakach. Niemców jako sprawców holocaustu nie było (tak u Grossa) prawie wcale podczas okupacji:

„O polskim Kościele rzymskokatolickim trzeba powiedzieć, że zostawił w tej ważnej sprawie swoją trzodę samopas”.

„Państwo Podziemne, adresując swoje działania niemal wyłącznie do etnicznie polskiej ludności, sprzeniewierzyło się etosowi obywatelskiemu, przyjmując w ten sposób de facto podział rasowy polskiego społeczeństwa, narzucony przez okupanta”.

„Antysemityzm wśród Polaków był glebą, na której wyrosły zachowania stojące w całkowitej sprzeczności z wyobrażeniem etosu narodowego podług zasady ‚za naszą wolność i waszą’. Brak litości i współczucia, masowe uczestnictwo w prowadzonej przez Niemców grabieży i wreszcie współudział w tropieniu i mordowaniu Żydów, próbujących ratować życie po tzw. aryjskiej stronie, miały miejsce…”.

„A kiedy będziemy potrafili tę prawdę wypowiedzieć w przestrzeni publicznej, to będzie znak, że Żydzi – od tysiąca lat współgospodarze [sic!!! – admin] tych ziem – powoli przestają być polskim problemem”.

Mocne zarzuty, skierowane w stronę Polski i Polaków. Nieprawdziwe i chciałoby się powiedzieć, że bezczelne, ale to może podpada już pod „antysemityzm”, który jest tak obcy autorowi tej notki. [To bardzo źle, Panie Autorze. Antysemityzm jest przejawem zdrowego myślenia, pozbawionego poprawniactwa politycznego – admin]

Gross nie wspomniał ani słowem o eksterminacji Polaków, dokonywanej przez Niemców z iście niemiecką precyzją. Ten głos polski jest mało słyszalny, zagłuszany przez hochsztaplerów typu Grossa.

Tragiczne losy Polaków, doświadczonych boleśnie przez Niemców i Ukraińców, pozostały w pamięci ich dzieci, które nazbyt często nie chcą obnosić się ze swymi krzywdami. Dotyczy to również autora tej notki, który nie zamierza wracać do wydarzeń sprzed 70 lat i nie opisze historii swej rodziny – w połowie przetrzebionej przez niemieckiego okupanta.

Pozostaje nam trzeźwa analiza i ocena tamtych wydarzeń, no i jakiś sensowny opór wobec indoktrynacji, narzuconej przez historyków i publicystów pochodzenia żydowskiego. Myślę, że wzorem może być tu postawa inż. Krzysztofa Cierpisza, którą przedstawiłem 04 października 2013 roku, po burzliwej dyskusji, jaka rozgorzała na moim blogu w Salonie 24, link:
http://zygmuntbialas.salon24.pl/537699,kto-zamordowal-zydow-w-jedwabnem
Było sporo o ratowaniu Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Inż. Krzysztof Cierpisz napisał e-mail, w którym przedstawił swój pogląd na temat polskich obowiązków:

„Z komentarzy wynika, że Polacy mieli obowiązek ratowania żydów. A żydzi byli niewinni. Otóż prawda jest niestety taka, że żydzi byli trzecim agresorem, który do spółki z Niemcami i Sowietami napadł na Polskę. Więc jakikolwiek status „ofiar” im nie przysługuje, bo jeżeli tak, to włączmy do tego i Niemców, i bolszewików. Ławka oskarżonych nie może być pusta, więc siądą na niej też Polacy. I o to chodzi!

Komentatorzy podnoszą emocje związane z „ratowaniem” żydów, a wszyscy przemilczają to, że „ratowanie” BYŁO ZWIĄZANE ZE SZKODĄ DLA POLAKÓW.

Polacy, którzy narażali życie innych Polaków w trakcie tzw. „ratowania”, powinni być surowo napiętnowani, a nawet stać się stroną, która ma ponieść koszty odszkodowawcze za mordy na Polakach i utratę ich mienia. Jeżeli ktoś chce umierać za żyda, to niech umiera! Ale nie wolno mu narażać życia innych Polaków, bo to jest zbrodnia!

Przeraża mnie atmosfera tych wpisów, gdzie nikt nie podejmuje tego arcyważnego problemu moralno-etycznego oraz materialnego, który tak mocno dotyka nas Polaków, szkód , które zadajemy sami sobie w żydowskim interesie!

Gdyby Francuz, Niemiec, Anglik,…..Szwed powiedział, że jego współziomek uratował żyda, a przy tym poświecił swoją rodzinę czy choćby sąsiadów, którzy – nocą – wyrywani z łóżek, zostali postawieni pod ściana i rozstrzelani, to na cały kraj rozległoby się święte oburzenie i potępienie. Czymś takim nikt by się tam nie chełpił, nie cmokał i nie układał takich emocjonalnych sytuacji, gdzie jakiś Duńczyk pokazywałby z dumą statystyki zabitych Duńczyków, którzy zostali zamordowani w obronie żydów.

Wszyscy Europejczycy, bez wyjątku, każdego narodu, którzy słyszą o polskich ofiarach poniesionych w trakcie „ratowania żydów” nie kryją swojego zadziwienia i pogardy wobec Polaków. Widocznie podobnie myślą czołowi rabini, którzy wyrażają się o Polakach jako o osłach, którzy muszą służyć żydom. Rabin Izraela powiedział wprost, że Jahwe pozwala Polakom żyć, bo ich zadaniem jest służyć żydom”.

Por. link: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/99857,czy-polacy-mieli-obowiazek-ratowania-zydow
W S24 notka ta została skasowana przez administrację.

O Tomaszu Grossie pisałem już wcześniej w artykule, link: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/91618,co-jeszcze-gross-ma-nam-do-powiedzenia
Tekst ten jest także na moim blogu w S24, gdyż nie został skasowany przez administrację S24.

http://zygumntbialas.neon24.pl

 

Komentarzy 16 do “Polacy nie mieli obowiązku ratowania żydów”

 1. Antares said

  Ratowanie żydów to totalne nieporozumienie. To tak jakby bronić krwiożerczą bestie. Zreszta gross jest tego najlepszym przykładem i nieodosobnionym.

 2. Kazik said

  Mam rozumieć , że 6 milionów żydów / wg nich / mieli uratować przed okupantem niemieckim Polacy . No dobrze . Mieli ich uratować do ostatniego Polaka ? Sami co w tej sprawie zrobili , zmobilizowali 10 % ludzi do oddziałów partyzanckich ? Nie , podkulili ogony , zatrudnili się do policji porządkowej i gestapo w każdym gettcie . Grossy i jemu podobni to są współcześni szmalcownicy . Nic nowego .

 3. Filo said

  Zdaniem Grossa to Polacy sami na siebie napadli i sami siebie mordowali i ‚sprzeniewierzali sie etosowi obywatelskiemu’.
  Takie flaki literackie to wielkie slowa pana Grossa. Poniewaz Gross pobiera tantiemy od wierszowki, to za te wierszowke dostal od Szechtera jeszcze bonus i skrzypce.
  Ja sie nie bede spierac z idiota, ktory nigdy widac nie slyszal o Polanskim czy Kosinskim w czasie okupacji..
  I pewnie nigdy nie slyszal o procesach jakie wytoczyli zydzi z Izraela Polakom, za to ze w czasie wojny ratowali przed smiercia i chrzcili dzieci zydowskie, zeby je ‚podrobic ‚ na aryjskich chrzescijan. Potem sie okazalo, ze tym chrztem wyrzadzili dzieciom zydowskim ogromna krzywde bo ich pozbawili kultury zydowskiej.

  Gross pisze:
  „O polskim kosciele rzymsko-katolickim trzeba powiedziec, ze zostawil w tej waznej sprawie swoja trzode samopas’
  Juz nie mam sily czepiac sie skladni, ale Gross jest wyjatkowym oszustem!
  To polskie zakonnice byly oskarzone o to, ze w czasie okupacji przechowywaly zydowskie dzieci i wychowywaly je w duchu katolickim.
  Sprawa byla glosna pare lat temu i chyba i Gazeta Wyborcza o tym pisala.
  Gross natomiast ani pisac ani czytac nie umie.
  Gross nie czytal Urbana-ateusza, ktory w swoich wspomnieniach pisze, ze jedynym okresem, w ktorym chodzil do kosciola a nawet byl chyba do komunii bylo w czasie wojny, wtedy gdy mu to chodzenie do kosciola i jego rodzinie uratowalo zycie.
  Ale Urban nie placze, ze mu sie stala krzywda. Uwaza sie za Polaka, bo jak powiada, nie ma wyjscia. Nie zna zadnego obcego jezyka ani nie ma zamiaru wyuczac sie nowych nawykow i religii.
  No i Gross nigdy nie slyszal o tym jak Serbowie ratowali Zydow. Cala rodzina Madeline Albrigt przechowala sie w Serbii cala okupacje. Z wdziecznosci potem pani Madeline kazala Serbow bombardowac.

  Gross jest historycznym bandziorem..
  I do tego chciwy na pieniadze. Alfons literacki.
  Obstawiam kazdego boka, ze ta kutwa za dwa zlote gotowa pedzic bura suke do Warszawy az spod samych Tater!
  A jak dobrze pojdzie to mu zydy za to lganie obstaluja literacka Nagrode Nobla.

  Bo nie wazny rym wazne coby mysl byla pikna.

 4. Filo said

  Czy pan Gross to czytal?

  Zakonnice uratowaly w Polsce co najmniej 700 zydow
  http://www.pch24.pl/zakonnice-uratowaly-w-polsce-co-najmniej-700-zydow,14150,i.html

  Jak Polacy ratowali zydow w czasie wojny

  Click to access 1-21713.pdf

 5. inka said

  Oglądałam w tv jeden z odcinków cyklu „wielkie bitwy świata” omawiające pod kątem wojskowym ( metody, strategia, taktyka ,liczby itp) marsz Izraelitów do Kanaanu – w tym jak postępowano z ludnością miejscową itp. Niby człowiek to w Biblii czytał ale tak współczesnymi słowami to mówiąc… Mojżesz po ucieczce z Egiptu znalazł schronienie u Midianitów i nawet pojął za żonę jedną z nich… jakiś czas później bezwzględnie ich wyciął w pień.. . Zresztą nie ich jednych. To ludobójczy naród bezwzględnie wycinający innych – robiący im genocyd raz za razem… Jeśli się szczycą swoją historią to ja dziękuje za taka historię – historię zdrady, mordu… dlaczego miałoby nas zaskakiwać ich postępowanie z Palestyńczykami? Nic się nie zmieniło. Tylko u nich to było metodyczne i na zimno. Po prostu robili sobie „przestrzeń życiową”…skąd my to znamy.

 6. kresowiak said

  moja mama przemycała broń i dokumenty do getta warszawskiego a jak się dowiedziała co żydzi wyrabiali na kresach i nie tylko to żałowała tego kroku

 7. ot to ot said

  rzydy sa rzydami mieszkaja miedzy nami i nic na to nie poradze ze rzydy maja wladze ..ot co…z nadzieja ze juz niedlugo

 8. Birton said

  a ja słyszałem w autobusie, że to były „Żydowskie obozy koncentracyjne”, bo skoro więźniami byli głównie Żydzi , a wśród kapo występowali Żydzi to jakże je inaczej nazwać? – tak mówił męski głos do kobiety w autobusie, którym jechałem przed 5 laty – niestety siedziałem tyłem i nie wiem kto wygłaszał te uwagi i kto potakiwał

 9. andy oryginalny said

  ad 8 Briton zgadzam sie calkowicie-
  1ªjesli w obozie cala administracja jest zydowska to oboz jest zydowski
  2ªjesli w obozie funkcje kapo jest zydowskie to oboz jest zydowski
  3ªjesli w obozie zydzi donosza na wspolwiezniow to taki oboz jest zydowski
  4ªjesli w obozie zydowscy policjanci comando rozladowuja wagony z ludzmi to taki oboz jest zydowski
  5ªjesli zydowscy policjanci kapo selekcjonuja ludzi to taki oboz jest zydowski
  6ª jesli zydowski capo fizycznie lub zydowski urzednik w obozie selekcjonuje ludzi na smierc to taki oboz jest zydowski
  7ª……1999ª to taki oboz jest zydowski
  Dlatego powinnysmy uzywac nazwyZydowskie Obozy Zaglady do eksterminacji Slowian i innych narodow Europy z najwieksza iloscia eksterminowanych Polakow-

 10. Frank said

  Z komentarza pod zdjęciem „Tak wygląda żydowskie bydlę, któremu Polacy uratowali życie podczas okupacji”.
  Gross urodził się w 1947 r, czyli po wojnie, nie był uratowany przez Polaków, ale to nie zmienia słuszności wymowy wpisu.

  Racja, mój błąd, dziękuję i przepraszam – admin

 11. Gudłaj said

  Zgadzam się z przedmówcami, że Gross, to zakłamany bydlak żydowski.

 12. Birton said

  ad. 9
  według pana z autobusu powinnyśmy używać nazwy „Żydowskie Obozy Zagłady” do eksterminacji Żydów (sic!) , Polaków, Rosjan, Cyganów i innych narodow Europy

 13. Filo said

  Ciekawe, ze tego grafomana nikt jeszcze nie oskarzyl o mowe nienawisci i znieslawienie. A powinien prawnie odpowiadac za swoje wypociny.

 14. Jack Ravenno said

  @13 FILO – też się nad tym zastanawiam. To bydle szczuje na Polskę i Polaków jak mało który i nic się nie dzieje… człowiek, który rzuca oszczerstwami (bo bez dowodów) na CAŁY naród nie powinien tak spokojnie chodzić po ziemi. To okropne.

 15. Jack Ravenno said

  P.S. Żeby było śmieszniej i bardziej kolorowo – to bydle nawet nie jest wedle prawa żymskiego żymianinem – no ubaw po parchy 😛 ups – ubaw po pachy oczywiście

 16. efka said

  Skoro oni uważają, że my Polacy mamy obowiązek ratować im Żydom życie – rasizm. Dlaczego jedna nacja ma być lepsza od innej?
  Zdaje się, że ‚podsufitka’ się odkleja na całego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: