Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Hudziec: Krzyk we śnie

Posted by Marucha w dniu 2015-01-29 (Czwartek)

Codziennie można jeździć po Doniecku i robić relacje z ostrzałów, zmieniać się będzie tylko liczba zabitych i rannych. Ot, taka statystyka działań ATO, przenajświętszej krucjaty przeciwko terrorystom. Ale jeszcze nie widziałem zabitego w ostrzale miasta żołnierza. Widziałem natomiast zabitych na przystankach autobusowych, w szkołach, we własnych domach.

Widziałem kopalnie pod nawałą rakiet, widziałem osiedlowe sklepy rozrzucone po okolicy. Widziałem kobiety nie mogące wydusić z siebie słów, patrzące gdzieś w oddal, mężczyzn płaczących i dzieci bez żadnego wyrazu. Wojna odebrała im sny o bajecznych królestwach.

Dzisiaj materiał w formie zdjęć, czy ktoś jest „za”, czy „przeciw” którejś ze stron – zdjęcia pokazują uchwyconą na moment rzeczywistość. Jutro będzie nowy dzień pełen nowych statystyk w operacji anty-terrorystycznej.

Nie dla wszystkich

Dzisiejsze moździerze zastały pana Saszę w łóżku, we własnym domu. Kolejne już mu nie grożą, Sasza nie śpi – nie żyje.

1378409_636835519777851_3441284999601564906_n 10953985_636835526444517_1220942571944557453_n

Mieszkańcy Petrowskiej dzielnicy, którzy nie mają piwnic, zakrywają okna czym się da, aby uchronić się przed odłamkami. Czasami to pomaga, ale jak pocisk wybuchnie za blisko…

Pozostałości po ATO, sto metrów dalej przystanek autobusowy. Pomimo ogromnego ryzyka, wciąż jezdzi jedna marszutka. Kierowcy-ochotnicy, wykonują pracę niemalże bohaterską, przewożąc codziennie ludzi. Wielu zgineło na służbie

Zaraz po ostrzale zjawiają się saperzy, aby zabrać resztki po ładunkach- do dokumentacji, oraz aby jakiś niewypał nie pozostał na miejscu. Czasami mają tyle pracy, że pełnią służbę po kilkanaście godzin.

Krzyk we śnie … .

„Chlopaka na rekach nosiłem jak był dzieckiem, a wczoraj niosłem jego martwe ciało…”


W oddali zabudowania kopalni, do niedawna jeszcze pracowała, dzięki czemu okoliczni mieszkańcy mieli pracę i nie wyjechali stąd. Jednak kilka celowych ostrzałów zmusiło kierownictwo do zamknięcia zakładu.

*                                 *                                      *

Przedstawiam wam zapis z ukraińskiego ostrzału dzielnicy Petrowskiej o którym już pisałem wcześniej. W trakcie montowania materiału zrezygnowałem z najdrastyczniejszych ujęć.

Dawid Hudziec (Donieck)
http://www.kronikanarodowa.pl/

Dawid Hudziec… wyjątek na tle zakłamanego i skundlonego polskojęzycznego „dziennikarstwa”, nazwanie przedstawicieli którego k…wami ubliża tym paniom.
Admin

Komentarzy 39 do “Hudziec: Krzyk we śnie”

 1. Grzegorz said

  „MUST WATCH: Nov 2013 (pre-Maidan!): Ukraine Deputy has proof of USA staging civil war in Ukraine” https://t.co/B1OdAUPvNM

 2. Siggi said

  Polecam wnikliwej uwadze,wszyscy to czytać.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wojna-w-donbasie-mark-galeotti-krytycznie-o-kijowie,510263.html

 3. Siggi said

  Niech Rosja drogo kupi naszą neutralność
  „Niestety, Rosja nie jest państwem słabym na tyle, by wykluczyć w nieokreślonej przyszłości choćby najczarniejsze dla Polski scenariusze. Dlatego właśnie teraz, gdy Rosja jest spychana do narożnika przez zachodnie sankcje, Polska powinna wyzyskać tę sytuację kosztem Ukrainy. Polska nie ma interesu we wspieraniu tej ostatniej, gdyż przynależność terytorialna Donbasu nie wpływa na bezpieczeństwo Polski”.
  W kryzysie ukraińskim, który przeistoczył się w wojnę w Donbasie, Polska może zająć dwa stanowiska – zaangażować się na rzecz jednej ze stron lub przyjąć postawę neutralną. Kogo oburza „szokujący” postulat zachowania w tej wojnie neutralności, niech przyzna wprost, że jest za bezpośrednim zaangażowaniem Rzeczypospolitej w konflikt.

  (…)

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fniech-rosja-drogo-kupi-nasza-neutralnosc#

 4. jowram said

  „Polacy,” którzy na każdym kroku przyjmują najbardziej reakcyjną rusofobiczną postawę i byli głęboko zaangażowani w organizowanie i szkolenie neofaszystowskich gangów, które obaliły demokratycznie wybrany rząd na Ukrainie, teraz pchają wózki ulicami Warszawy próbując sprzedać jabłka i kiełbasy, zamiast wypełniać półki supermarketów w Rosji i biadolą, że nowojorczycy powinni porzucić amerykańskie jabłka, na rzecz ich!

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/

 5. deV said

  Chyba jednak UPA-paganda nie działa w 100%.
  Można poczytać komentarze pod artykułem na wirtualnej judeopolsce:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Stop-agresji-Ukraincy-demonstruja-w-Gdansku,wid,17219314,wiadomosc.html

 6. inka said

  http://russian.rt.com/article/70988 – wystarczy wrzucić w translator – tłumaczy w miarę niekoślawo

 7. Sowa said

  Re 5:
  Jeden z komentarzy:

  „~Poznaniak

  Czy to ROSJANIE podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to Rosjanie przyjęli do polskich szpitali rannych Ukraińców z Majdanu, gdy Polacy stoją w wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy? Czy to Rosjanie maja kartę Polaka, i korzystając z niej studiują w Polsce ZA DARMO robiąc sobie fotki z banderowska flagą? Czy banki Polskie za bezcen kupili Rosjanie? Czy Polskie stocznie kazał zlikwidować Putin? Czy Stocznie Gdańską, Ursus, PZL Mielec, PHS… kupili Rosjanie? Czy rozbrajanie Polskiej armii jest z rozkazu Rosjan? Czy na wojnę łupieżczą w Iraku i Afganistanie wysłali nas Rosjanie? Czy za zalew hipermarketów i niszczenie Polskiego handlu też winni są Rosjanie? A… CZY SOROS I BALCEROWICZ TO ROSJANIE? Trzeba widzieć gdzie jest obecnie nasz wróg, a nie żyć zakłamaną historią, którą kreują w Polsce polskojezyczni politycy między innymi z mniejszości banderowskiej(ukraińskiej) w Polsce jak Miron Sycz, czy Paweł Kowal, a w mediach Maria Stepan i Arleta Bojke w TVP. Czy Rosjanie wyhodowali najgroźniejszych terrorystów , którzy obecnie zagrażają światu? Czy to Rosjanie zalewają Cię chłamem na kupno którego dają Ci kredyt bez szansy spłaty ? Czy to Rosjanie wykupili Polskie zakłady, by później je zamknąć(tzw wrogie przejęcie)? Czy to Rosjanie podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków uciekło z Polski za chlebem? Czy to w rekach Rosjan są niemal wszystkie banki w Polsce? Czy to Rosjanie odpowiadają za bezrobocie, biedę i beznadzieję w Polsce? Czy to przez Rosjan KILKASET tysięcy dzieci w Polsce głoduje? Itp, itd… wnioski… dla ludzi potrafiących myśleć. Samodzielnie. Taaa… jestem „rosyjskim trollem”, bo tak teraz się nazywa Polaków, którzy odpowiednim palcem pozdrawiają banderowskie ścierki, czyli mniejszość ukraińską w Polsce. KOPIOWAĆ I WKLEJAĆ TEN TEKST GDZIE SIĘ DA.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,opage,2,title,Prof-Brzezinski-gdyby-nie-sankcje-to-Rosja-mialaby-wolna-reke-w-likwidacji-Ukrainy,wid,17219607,wiadomosc.html#opinie

  To jest kolejna wersja artykułu napisanego przez p. Grunholza już jakiś czas temu. A jeszcze dawniej gajowy zrobił podobną, acz dużo mniej ekstensywną listę pytań. I teraz to wszystko krąży po sieci… i dobrze, niech krąży.
  Admin

 8. Zerohero said

  @5, DeV

  A to ciekawe, bo WP dość mocno cenzuruje komentarze. Szkoda tylko, że zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) krytycznych uwag dotyczy Wołynia. Prawda o Wołyniu to jedno, a prawda o ukraińskiej agresji na ludność Donbasu to drugie.

 9. Ex said

  @4 Odpie*dol się od Polaków śmieciu.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Otóż nie.
  Polacy, nawet ci niewinni, płacą za debilną rusofobię narodu.

 11. Ex said

  @10 Brednie. Tak samo jak te spod 4. Nie ma żadnej narodowej rusofobii, po prostu ludzie pamiętają czerwoną hołotę i to co tu robiła, i to kogo tu zostawiła. Moja sąsiadka jak opowiada ruskich z czasów powstania to zaczyna się trząść i nigdy nie kończy zdania, bo brakuje jej tchu. Była dzieckiem i chodziła do Wisły po wodę, a na brzegu trupy do czerwone ścierwa strzelały do ludzi dla rozrywki.

  Ja słyszałem to o Niemcach. Matka mojej żony, już nieżyjąca, od czasów wojny miała na nodze ślady pocisków, jakimi dla zabawy strzelały młode niemiaszki do Polaków.
  A wracając do „czerwonej hołoty” – to zdaje się zamieniliśmy się miejscami z Rosjanami i NIC, absolutnie NIC nie upoważnia nas do typowego poczucia wyższości wobec „kacapów”.
  Ich naród się podnosi. Nasz bezpowrotnie tonie w gnoju umysłowym, smrodzie moralnym, zdradzie i wszechogarniającej glupocie.
  Admin

 12. maasteer said

  Ad 9 Ex
  Pan Jowram wyraz Polacy napisał w cudzysłowie.

 13. maasteer said

  Ad 11 Ex
  „Nie ma żadnej narodowej rusofobii” No nie , no pewnie że nie ma. Może Pan pomylił ruską hołotę z tą czosnkową?

  Polacy są rusofobami i do tego niedorozwojami, dlatego prymitywna żydowska propaganda znajduje w Polsce dogodny grunt do rozwoju i rozkwitania.
  A o Rosji tyle wiedzą, co pamiętają z wycieczki Orbisu w roku 1973.
  Admin

 14. Ex said

  @11 Ale niemiaszki nie wyciągają tego na swój narodowy sztandar, a przynajmniej nie w main streamie. Ludzie pamiętają nie tylko czerwone ścierwa, ale i RONE. Ściany pamiętają, mury pamiętają. Ruscy biorą na siebie całą spuściznę czerwonej hołoty i robią to jak sądzę świadomie, więc czemu się dziwią? Nie wiedzą, że to będzie wykorzystywane do poróżnienia ich z Polakami ale przecież nie tylko?

  Ich naród JEST PODNOSZONY ze skutkiem póki co jako takim. Generalnie Rosja przypomina bardzo Ukrainę, tyle że tam wszystko jest większe, a różnica jest taka, że Rosja jest ściśnięta przez aparat państwa i tak trzymana przed stopniowym rozpadem, ale na dłuższą mete tak się nie da.

  Nie wiem, z której strony Rosja przypomina Ukraine… ale od dupy strony to wszyscy są do siebie dość podobni. Ja np. do Marlona Brando.
  Admin

 15. Ex said

  @11 >Nasz bezpowrotnie tonie w gnoju umysłowym, smrodzie moralnym, zdradzie i wszechogarniającej glupocie.
  Admin
  Dzięki rakowi, który tu czerwona hołota zostawiła i która niszczy ten naród od 70 lat.

 16. Ex said

  http://tiny.cc/vvz9sx

 17. Ex said

  @13 > Może Pan pomylił ruską hołotę z tą czosnkową
  To bardzo często jedno i to samo.

 18. Ex said

  @11 Poza tym nie twierdzą, że kogokolwiek tutaj wyzwalały. Prusacy, bolszewicy, parchy – to samo DNA, jeden syf.

 19. deV said

  @8
  Oczywiście, Wołyń do jedno, a zbrodnie w Donbasie to inna sprawa. Ale, wbijanie do głów propagandy „braterstwa polsko-ukraińskiego” coś tym płatnym presstytutkom nie działa. Ale,drogi Panie, czy to tak daleko? 1943 Wołyń- 2014 Odessa, Ukrwysyny, to zawsze Urwysyny, tak samo jak żydzi.

 20. Zerohero said

  @Ex

  Ludzie g..wno pamiętają a już zupełnie nic nie rozumieją. Rusofobi czytają Wyborczą, oglądają TVN. Pogromcy „czerwonej hołoty”, że ho ho. Maryla Rodowicz, Olbrychski – pieszczochy PRL, teraz wielcy rusofobowie. Rodowicz nagrała kilka lat temu rusofilską piosenkę, a teraz oświadcza, że „widziałą oczy Putina i były one jak kamienie”. Na początku lat 90 nie było tyle rusofobii w Polsce co teraz. W tzw. głównym nurcie tylko Rosjanie ponoszą odpowiedzialność historyczną. O czym tu mówimy? Poza tym przeciętny polski tuman ma pretensje do Rosjan głównie:

  – za wspieranie krwawego Asada, który prześladuje „opozycję”.
  – za prześladowanie tzw. opozycji demokratycznej u siebie
  – za Czeczenię
  – za napaść na Ukrainę
  – za hel, trotyl i działo magnetyczne w Smoleńsku
  – za wymyślenie komunizmu
  – za kontrolę polskiej gospodarki, polskich mediów, elit (najbardziej absurdalny zarzut, ale część bezmózgowców go powtarza bez zastanowienia się kto im rachunki za prąd, telefon wystawia, czyj jest bank i skąd się wziął hipermarket)
  – za nierozpieszczanie polskich rolników otwieraniem własnego rynku
  – za próby burzenia jedności Unii Europejskiej
  – za to, że pozwalają rządzić Putinowi, a on jest przecież Hitlerem
  – za to, że Putin kradnie i na tajnych kontach ma zylion dolarów, a co tydzień zabija 200 dziennikarzy

  Idiota moderujący forum Michalkiewicza nazwał Rosję „antycywilizacją”. Nie pisuję tam, ale miałbym pytanie do tego idioty. Jaki kraj jego zdaniem prezentuje teraz „cywilizację”?

  Skończ więc Pan pitolić z tą „pamięcią czerwonej hołoty”. I przestań robić z siebie durnia na tym forum, bo my dobrze wiemy o związkach Wall Street z komunizmem.

  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

  Znam te numery. Babcię zgwałcił bolszewik, więc tarcza antyrakietowa ma być!

  Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
  Admin

 21. Zerohero said

  aha. i oczywiście pan Jowram nie bredzi. Bredzi za to Ex. Większość polskiego kołtuństwa zamiast obrazić się na polski rząd, który wywołał wojnę handlową z Rosją, obraziła się na Rosję. Ilu durni uznało, że jedzenie jabłek jest teraz patriotyczne? Ilu boczyło się na Putina z tego powodu zamiast na Tuska? To są fakty.

  Gdy Gross opluwał Polaków, gdy było tysiąc afer i przekrętów – jakoś ludzie siedzieli spokojnie. Nawet wolałem nie poruszać tematów aby nie wyjść na „oszołoma”. Natomiast teraz zauważam, że na temat Putina ludzie zaczynają mówić sami, wciskają go bez związku z tematem, jakby im zwieracz w mózgu popuszczał.

 22. Tekla said

  kurcze..nawet szwaby maja normalnych dziennikarzy..

 23. Ad. 11 (Admin)

  TAK JEST!

 24. parva said

  Poroszenko siedzial ponoc w pierwszym rzedzie na obchodach w Auschwitz , nalezalo mu sie ,przeciez Ukraincy stanowili oboK Niemcow zaloge obozu , przy okazji pacyfikacja powstania warszawskiego ,dokonana tez przy udziale ukrow

 25. Gomółka said

  Nie rozumiem Panie Wacławie dlaczego jest Pan taki agresywny i wręcz wulgarny-czy to do kobiety, czy do mężczyzny-tutaj piszących i odnoszących się negatywnie do Braci Rosjan, czy dawnych narodów byłego ZSRR. Czy mógłby mi Pan ten pański fenomen wytłumaczyć. Dlaczego tak bardzo i za co kocha Pan Rosjan, a nas Polaków, tak bardzo nienawidzi. Proszę mnie nawet zbesztać, zrugać, wytłumaczyć łopatologicznie! Nie obrażę się, nie jestem dzieckiem. Powtarzam, skąd w panu, tyle się bierze nienawiści do Nas Polaków, a tak Pan wybiela i usprawiedliwia Rosjan. Czy pańskim zdaniem brat, bratu przypierdziela sankcje gospodarcze, tylko dlatego, że w Polsce rządzą żydowskie kur… , czy co? Proszę Pana, o wyczerpującą odpowiedź, jeśli czcigodny Pan uzna to za stosowne. Piszę to pokojowo, i jako słabsza strona.

  Nie będę każdemu z osobna na żądanie tłumaczył się ze swoich poglądów. Robiłem to wiele razy – i starczy.
  Kto się chce z nimi zapoznać, niech sobie poczyta gajówkę.
  Admin

 26. Ex said

  @20 Zbiera pan jakieś ścinki i popłuczyny po czyichś majakach, kręci z tego kulkę i nazywa argumentem. Nie wiem na co.

  Rosjanie przegrali sami ze sobą, po czym roznieśli po Słowianach, Europie i świecie czerwony syfilis, który teraz jest ich jedyną „narodową” tożsamością (oprócz odwiecznego jojczenia na „polskich panów” i obnoszenia swojej rzekomej od Lachów krzywdy). Co oni jako naród sami zbudowali poza Związkiem Michała Archanioła? Nic! Oni mają państwo i elity państwowe, ale to nie są elity narodowe, jako naród przestali istnieć wraz z upadkiem monarchii i tym samym jedynej „białej” idei narodowej (z resztą Romanowowie to arystokracja niemiecka, a Katarzyna pruska). Wystarczy popatrzeć na tych herosów z Noworosji: Motorola, Batman, Superman. Szare Szeregi by ich czapkami zarzuciły. Oni się nigdy nawet do tego poziomu nie zbliżą, nie mówiąc już o polskiej myśli narodowej, NSZ (w wymiarze moralnym, organizacyjnym, intelektualnym i politycznym).

  Nie byli w stanie obronić się od wschodu, od zachodu bronili ich zawsze Polacy, bronili ich nawet przed nimi samymi a nie powinni. Powinni puścić pruskie ścierwo korytarzem prosto na Moskwę, bo ponoć Rosjanie z Prusakami się bardzo dobrze rozumieją, wiec pewnie by się dogadali. Tak na prawdę gdyby od zawsze od zachodu nie bronili ich Polacy to dawno zostali by przerobieni na szmaty. Wśród Słowian liczą się tylko cztery nacje: Czesi przerobieni na niemieckich kapciowych, Serbowie – kapciowi rosyjscy, Rosjanie (ze względu na państwowość, potencjał militarny i polityczny) i oczywiście Polacy – naród który zbudował swoja cywilizację. Chyba ją przegrał przez brak pewnej domieszki barbarzyństwa, którą powinien w sobie wykształcić po to żeby swoją narodową ideę w ramach narodowego państwa obronić, ale w skali dziejów zaszedł i tak najdalej.

  Skoro o Marlonie Brando mowa:
  „Kazali nam szczepić wietnamskie dzieci. Pojechaliśmy tam. Zaszczepiliśmy je. Przeciwko Heine. A potem wybiegł za nami stary człowiek. Płakał, nie mógł powiedzieć słowa. Wróciliśmy. Wietcong obciął ręce wszystkim zaszczepionym. Leżały tak, na kupie. Sterta małych rączek. Pamiętam, płakałem, szlochałem jak jakaś baba. Chciałem wyrwać sobie wszystkie zęby. Nie wiedziałem co robić, żeby pamiętać, żeby nigdy nie zapomnieć. I nigdy nie zapomniałem. A potem zrozumiałem. To było olśnienie, postrzał diamentową kulą między oczy. Pojąłem ich geniusz. To był geniusz. Wola, żeby coś takiego zrobić. Doskonała, prawdziwa, pełna, nieskażona i czysta. Zrozumiałem, że są od nas silniejsi, bo potrafili to znieść. Nie byli potworami. To byli wyszkoleni żołnierze. Walczyli całym sercem, mieli rodziny, własne dzieci, potrafili kochać. A jednak mieli siłę, siłę, żeby zrobić coś takiego. Gdybym miał 10 dywizji takich ludzi, nasze kłopoty szybko by się skończyły. Trzeba nam żołnierzy głęboko moralnych, a jednocześnie zdolnych rozbudzić w sobie pierwotny instynkt zabijania, bez uczuć, sentymentów, bez osądzania. Bo sądząc ponosimy klęskę. ”
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Czas_apokalipsy

  Co ludzie pamiętają,.. ta moja sąsiadka (która ma coś 82 lata, na pewno 8 z przodu), pamięta wystające nogi z lodu zamarzniętej Wisły. Same nogi bez tułowi. Bo ludzie albo próbowali przejść, albo szli po wodę i jak lud pękł to po chwili dostawali kule w łeb z sowieckiego brzegu a resztę załatwiały psy (a czasem do trupów strzelali sowieci rozwalając na kawałki).

  @14 >Nie wiem, z której strony Rosja przypomina Ukraine
  Wieloetniczna, wielokulturowa, stosunkowo słabo zaludniona i zregionalizowana, gdzie poszczególne regiony ciążą ku innym niż państwowe centrom. Wschód zawierający zasoby naturalne, słabo zurbanizowany, w przeciwieństwie do zachodu. Tak jak Rosja oddziałuje gospodarczo na wschód Ukrainy tak Chiny oddziaływują gospodarczo na wschód Rosji (nb Chiny nie uznały odłączenia Krymu od Ukrainy).

 27. Ex said

  @21 Gross przy Dostojewskim to zakompleksiony uczniak.

 28. deV said

  @24 Nawet wiem,dlaczego był w pierwszym rzędzie. To była dla tego psychopaty podróż edukacyjna. No i to rozmarzenie, żeby sobie cały Donbas w obóz koncentracyjny przekształcić. Wszędzie druty i palenie trupów.

 29. Marucha said

  Re 26:
  Wie Pan co?
  Odpowiem Panu Bogusławem Lindą: nie chce mi się, kurwa, o tym rozmawiać.

  Tylko, kurwa, trochę szacunku dla kraju, bez którego byśmy dziś szprechali po niemiecku. Trochę szacunku dla kraju, przed którym nawet wszechpotężne NATO obsrywa zbroję.

 30. Ex said

  A czy ja kogoś zmuszam? Przecież może pan nawet moich komentarzy nie przepuszczać tutaj.

 31. Ex said

  @29 IIWŚ bez współpracy ZSRR Z IIIRzeszą by nie wybuchła.

  I Putin nawet palcem w bucie nie ruszył… – admin

 32. Ad. 26

  W pańskim tekście należy zamienić słowo „Rosjanie” na słowo „sowieci”. Pan nie rozumie różnicy… Rozumiem. Braki w edukacji. Ale to się da nadrobić. Proszę nie ustawać w wysiłkach. Gajówka może tu sporo nowego wnieść. I niech się pan nie wstydzi, że w takim wieku musi się pan uczyć – lepiej późno, niż wcale.

 33. Inkwizytor said

  Re 31

  Do II wojny pchnęła Polaków Anglia, nie Rosja bolszewicka

 34. Boydar said

  Nie Anglia, Drogi Inkwizytorze, tylko anglopejsy. Rodowici mieszkańcy wysp, jakkolwiek by ich nie nazywać, zostali podobnie jak my, dawno pozbawieni prawa wydawania głosu. A porównanie i tak wypada dla nas korzystniej; przynajmniej możemy sobie pogajówkować 🙂

 35. Marcus said

  Dzisiaj znowuż rakiety trafiły w trolejbus w Doniecku; jest dużo zabitych i rannych. Oczywiście wszystkie źródła są sprzeczne.
  Ad. 33 Pierwsze słyszę, że Anglia nas pchnęła w otchłanie II wony światowej. Natomiast Stalin wydał rozkaz ataku na Polskę od strony wschodniej, jak wszyscy wiemy 17 września 1939r.
  Odpierać ataki dwóch potęg militarnych, to było za dużo na „nasz” żydowski rząd, który zostawił polaków i armię polską na pastwę losu. Jak widać, można było postąpić i tak, ze strony kosher rządu polskiego, a także najeźdźców.

 36. Ex said

  @33 Nie, decyzję podjęli rządzący Polską wiedząc od Francuzów (którzy wiedzieli to od Niemców) o tajnych załącznikach do paktu Mołotowa i Ribbentropa. Do wojny pchnęła Polaków rządząca nimi V kolumna.

  Natomiast to, że powstała wojenna machina IIIRzeszy było możliwe dzięki surowcom i poligonom ZSRR, bo bez nich na nic zdałyby się pieniądze z banków USA i GB. Po prostu ZSRR do 1941 roku był częścią tej wojennej spółdzielni, której celem był Nowy Porządek Świata z bezcennym Izraelem na czele. Wystarczy przeczytać Wojnę o pieniądz Songa Hongbinga, tam są daty, kwoty i nazwiska.

 37. ALI BABA said

  ad 31..1/ Kilka lat przed II WS, chyba Churchill powiedział..TA WOJNA BĘDZIE NASZĄ ANGIELSKĄ WOJNĄ…2/ I CHURCHILL W FULTON W 1946 /?/ POWIEDZIAŁ WYRAŹNIE…GDYBYŚMY CHCIELI TO BY TEJ WOJNY NIE BYŁO.!! PS Polecam LUPO CATTIVO BLOG.COM / w jęz niemieckim/ tam czytałem to j.w.

 38. Ex said

  @37 A ja polecam Wojnę o pieniądz Songa Hingbinga. Co ciekawe, ciągle nie dostępna po angielsku i rosyjsku.

 39. SAP said

  do EX:
  Chyba Pan zmyśla lub przytacza fantazje kolegów z dziecińswa. Pod tym linkiem
  http://ahm.1944.pl/Adam_Roman
  znajdzie Pan relację akowca z Czaty 49 o ewakuacji powstańców z Czerniakowa na Pragę, do tej „czerwonej zarazy”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: