Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kłopoty w KGHM – rząd pogrąża kopalnie miedzi

Posted by Marucha w dniu 2015-01-29 (Czwartek)

Stara, jak Trzecia RP, taktyka: dowalić zakładowi nieludzkie obciążenia, potem stwierdzić że „przynosi straty”, by niezadługo sprzedać go za psie grosze „inwestorom” zza granicy. I wówczas nagle zakład zacznie się opłacać, co liberały zinterpretują, że „prywatne jest zawsze lepsze” albo że „Polacy nie umieją gospodarować”.
Uczynienie „nierentownymi” kopalni miedzi, gdzie wydobywa się także w znacznych ilościach złoto i srebro, to chyba szczyt draństwa.
Niestety, kanalie, które do tego doprowadzają, ujdą bezkarnie. Nikt ich nie przepiłuje na pół piłą, jak ich ukraińscy przyjaciele, nie wydłubie oczu, ani nawet nie powiesi. Bo polaczek nie chce dopłacać do „nierentownych przedsiębiorstw”, a są przecież nierentowne, bo prasa i telewizja tak mówią..
Admin


Kopalnie miedzi w Lubinie idą w ślady śląskich kopalń węgla i stają się nierentowne? Taką sensacyjną wiadomość dotyczącą Zakładów Górniczych Lubin podał Prezes Spółki KGHM Polska Miedź Herbert Wirth! Za ten stan obwinia on rząd i prowadzoną przez niego łupieżczą względem kopalń politykę fiskalną.

Prezes Wirth, w połowie stycznia podczas obrad Komisji Skarbu Państwa w Sejmie RP zarzucił politykom, że kopalnię miedzi Lubin dobił niesamowicie wysoki podatek od wydobycia miedzi i srebra stosowany od lat bez skrupułów przez rządzących.

Na uzasadnienie swoich słów Wirth przytoczył przykład jak rozwiązania fiskalne sprawdzają się w innych krajach:

– W Australii prowincją, która płaci wysokie royalty [opłaty koncesyjne/licencyjne – admin], jest Queensland. Gdybyśmy chcieli dorównać do ich drugiego poziomu, to trzeba byłoby obniżyć podatek w Polsce co najmniej o 70 proc. W Australii ten podatek wynosi 2,5 proc. od  rudy lub 5 proc. od  wartości koncentratu, liczonym formułą „od  tyłu”, czyli cena miedzi na  giełdzie minus koszty pozyskania tej miedzi na  burcie. W  innych jurysdykcjach ten podatek właściwie w stu procentach jest kosztem uzyskania przychodu. U nas jest inaczej. Co  to  oznacza? Że  muszę zapłacić jeszcze 19 proc. podatku od podatku!

Nierentowność kopalni Lubin niebawem spowoduje straty w Hucie Miedzi Legnica oraz postawi pod znakiem zapytania liczne zakłady wzbogacania rud. Zagrozi to likwidacją ok. 15 tys. miejsc pracy w regionie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego na Dolnym Śląsku!

Przypomnijmy, że KGHM Polska Miedź S.A. jest szóstym producentem miedzi elektrolitycznej (około 500-550 tys. ton) oraz pierwszym co do wielkości wytwórcą srebra na świecie (około 1260 ton srebra rafinowanego w 2011 r.). Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników.

W Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. pracuje kolejnych 10 tysięcy (bez KGHM International). Licząc zatrudnienie w przedsiębiorstwach kooperujących z KGHM można przyjąć, że Polska Miedź zapewnia utrzymanie dla ponad 100 tysięcy osób.

Ogólne przychody przedsiębiorstwa w roku 2012 wyniosły prawie 22,6 mld złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 21,3 mld złotych. Oprócz tego Spółka była do niedawna jedną z najsilniejszych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych.

W świetle tych faktów polscy rządzący zdają się bić rekord wszech czasów w łupieżczej polityce wobec polskiego przemysłu!

Politycy od lat nie reagują na dobijający polskie górnictwo, w szczególności węgla kamiennego ale także soli oraz jak widać na przykładzie KGHM miedzi i srebra, podatek od wydobycia oraz kilkanaście innych obciążeń fiskalnych spoczywających na przemyśle górniczym gdyż wszystkie te daniny publiczne po zsumowaniu dają rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych dla zadłużonego po uszy i zmuszonego do utrzymywania armii urzędników Skarbu Państwa.

M,M
Źródła: nettg.pl, wpolityce.pl, wikipedia.org
http://narodowcy.net

Komentarzy 25 do “Kłopoty w KGHM – rząd pogrąża kopalnie miedzi”

 1. Kojak said

  Z chwila dowalenia jawnie kryminalnegO podatku to bylo absolutnie do przEwidzenia ! Zreszta pisalem o tym juz kiedys ze to lada moment nastapi To stary ordynarnie bezczelny kryminalny zydowski szwindel stosowany od 89 roku ! Za pomoca jawnie kryminalnych szwindli zwanych przez nich ,,ekonomia ,,za wszelka cene doprOwadzic firme do ruiny ! NastePnie w kryminalny sposob ja przejac za grosze lub za fikcyjne kryminalnie spoWODOWANE dlugi ! Ludzie chyba beda zmuszeni wyjsc na ulce i obalic nieprawdpodobnych bandytow i zlodzieji ! Po zmianie wladzy kiEdys trzeba zwyczajnie odebrac im ukradziony majatek ! To jest zwyczajny przepis o paserstwie ! Ukradziony w kryminalny sposob dobytek podlega konfiskacie u nabywcy bo kupil go od zlodzieja ! Nie trzeba wymyslac prawniczego prochu ! Beda morde darli ze giewalt no to nie niech sobie dra mordy i tyle !!! Trzeba te dzialAnia prowadzone na taka skale rozpatrywac jako dokonywanie sabotazu na szkode panstwa ! Za takie dzialania w kazdym prawodAwstwie jest najwyzszy wymiar kary – kara smierci !

 2. RomanK said

  Komentarz….. po co:-)))) , nie gorzej nie lepiej- jak gdzie indziej…. prosze dla pocieszenia ze i inni maja ten sam problem….ale mowia o nm szczerze:-):

 3. AlexSailor said

  Zawsze piszę i mówię, że podatki jawne i ukryte są największym problemem Polski i Polaków.
  Ostatnio, gdy była koniunktura, Tusk dowalił ekstra podatek KGHM, co było o tyle dziwne, że Skarb Państwa był
  głównym udziałowcem firmy i zamiast podatku dostałby pieniądze w formie dywidendy nie wiele mniejsze.
  No ale trzeba było okraść polskich akcjonariuszy, uwalić cenę akcji (kto wiedział zarobił krocie), a przy okazji dobić firmę.
  Polacy nie zdają sobie sprawy ze skali opodatkowania nie znanej nigdzie na świecie i w historii.
  To nie jest jeden podatek ale cały pakiet rozproszonych podatków, przez co uchodzą uwadze.

  Przy okazji warto zauważyć, że nie ma takich pieniędzy, nie ma takich budżetów, żeby państwo przez urzędników ich nie wydało.
  Bo państwo jest zawsze nienażarte i coraz bardziej głodne.
  Dlatego nie wolno ściągać podatków i na ich podstawie układać wydatków, lecz najpierw ustalić niezbędne wydatki, a potem do nich dostosować podatki.
  Poza tym, że podatków od osób fizycznych nie powinno być w ogóle, gdyż są po prostu zbrodnią przeciw ludzkości.

 4. Graz said

  „dowalić zakładowi nieludzkie obciążenia,” z tym sie nie zgadzam szukalabym w nieudanych inwestycjach jakkolwiek na to patrzec i wysokie pensje kadry zarzadzajacej+ kolesiostwo

  Pani sobie żartuje. Nieudane inwestycje? JAKIE?
  Brzmi to jak hasbara. Nie ma takich pensji, żeby mogły uwalić Polską Miedź. Nie ma. Po kiego CHUJA niszczyli by firmę, która im daje dobrze żyć?
  Admin

 5. awkzim said

  Jest to całkiem stara praktyka stosowana przez rządy pseudostyropianowego ethosu. Jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się więcej to proponuję – Jacek Tittenbrun „Z deszczu pod rynnę, meandry polskiej prywatyzacji” Wydawnictwo Zysk i Ska, Poznań 2007. Jest tylko jeden problem to są cztery tomy. Dużo czytania. Jak łatwo zauważyć książka przeszła bez echa.

 6. Kojak said

  od 4 .GRAZ ! Szukalbym w niEudanych inwestycjach, wysokie pensje ?Slychac tu wyraznie zydowski szwargot i jego zawszona argumentacje ! Te inwestycje czlowieku to swiadome wyprowadzanie pieniedzy widoczne golym, okiem ! Dwie pieczenie na jednym ogniu ! Wykradzenie pieniedzy i jeszcze dodatkowo doprowadzenie firmy do ruiny ! Te wysokie pensje to zenujacy dyzurny zydowski z\wyczajny bełkot !!! Pan dales sie oglupic czy swiadomie wrzucasz tu zydowski ordynarny smrod i fetor ? I jedno i drugi ! Uzywaj pan swojej glowy samodzielnie a nie zaprogramowanej prziez innych !

 7. Sowa said

  Bo te kurwy są nienażarte jak lucyfer. Im wciąż amło. Albo oni nas zjedzą, albo im ktoś w końcu łeb urwie przy samej dupie. Kraj już niemal doszczętnie rozkradli, to teraz rozkradają, co jeszcze nie uciekło. Bo niedługo już nic nie zostanie. Jest gorzej niż po wojnie. A lemingi nadal nic nie widzą.

 8. Sowa said

  Ministrowi nie zależy na KGHM?
  20.01.2015. Radio Elka, Mateusz Kowalski
  Zakłady Górnicze Lubin są już nierentowne – przyznał podczas niedawnego spotkania w sejmie prezes KGHM Herbert Wirth. Wpływ na to ma wysoki podatek od wydobycia miedzi i srebra. Problemu jednak nadal zdaje się nie widzieć ministerstwo skarbu państwa.

  – Ten podatek jest wykładniczy, więc gdy cena miedzi rośnie o 4 procent, to podatek o 7 proc. To jest szaleństwo. Formuła podatku jest zła. Za to słowa już jutro mogę nie być prezesem. Ja chcę płacić ten podatek, bo właściciel ma prawo czerpać ze swojej własności, wszakże w rozsądnym wymiarze – mówił H. Wirth podczas posiedzenia komisji skarbu.

  http://miedziowe.pl/content/view/72562/495/

  Inne materiały:
  http://forum.lubin.pl/viewtopic.php?p=52771

 9. AQQ said

 10. lopek said

  Jak myślicie Państwo – co się stanie z Polakami kiedy już wszystko nam w Polsce zabiorą?

  Znikną. Jak Sumeryjczycy, Egipcjanie, Etruskowie, Jaćwingowie….
  Admin

 11. Sowa said

  Re 10: Depopulacja 90%, reszta wyselekcjonowana do służenia rasie panów.

 12. Jaxa said

  ad 8. Hmmm… Jak to: co?? Zostaną Palestyńczykami Europy (zapewne z kreatywnym wariantem ludobójczym/depopulacyjnym)…

 13. Kar said

  ..re:8/Lopek.

  ..z nudow tak na bank po polsku zaczniemy sie serdecznie napie..dalac ( dobrzy sasiedzi-chachly doniosa odpowiednie przybory: pily, siekiery, gwozdzie etc..)

  ..czy odpowiedzialem na ciekawosc?

 14. RomanK said

  Emmmpstremmbzdreeemmmmm…..,,podatkowac spolke panstwowa, to tak jak podatkowac pracownikow panstwa, poic krowe mlekiem, i z wina robic wode….
  Caly system jest normalnym zlodziejstwem do tego prymitywnym… KGHM przedsiebniorstwo przynoszace olbrzymie zyski.,..dokonywalo transferu „kupujac” zloza miedzi w Peru, Chile i Kanadzie….to zwykla granda…rzad na to patrzyl i liczyl trzymajac sie za kieszonki….
  W Systemie Nomenklatury Synekuralnej to jest sposob na ogolenie kazdego..za wyjatkiem swojego…kto sie zalapal.
  Pseudostyropianowy ??? Gowno drogi panie.nie styropian,,,,,..pseudostyropianowcy zostail dokoptowani na zadnia platforme dla dziadow jadacych z laski….zalaniajac wagonik wlasnymi dupami.
  CO stanie sie z Polakami????
  NIC!…..co mialo sie stac juz sie stalo….oglada pan konsekwencje. Pozostana truydbne do wypowiedzenia nazwiska, ktroe bedzie sie przystosowywac upraszczajac..dokladnei jak Et’ Ruskie… kazdy bedzie mial mozliwosc..czy zamienic sie w Et’..czy wrocic do korzeni.

 15. marek said

  Czasami sobie myślę, że śnię, że to nie dzieje się na jawie, bo to przecież niemożliwe to, co się wyrabia.
  Nie wiem do jakiej granicy można upodlić Polskę i Polaków, by wreszcie się odbili.
  Tak jak ktoś powiedział:trzeba dojść do samego dna,tylko że wtedy nie będzie już Polski.
  Umysły 80% Polaków są uwalone gównem, ludzie zachowują się jak zaprogramowani, bez własnego zdania i bez własnej opinii.
  Wybawieniem dla ludzi byłaby chyba jakaś burza słoneczna, która uyebała by wszystkie nadajniki TV i radiowe- może wtedy zaczęliby myśleć.

 16. krzysztofm said

  Albo się przystosujemy do okoliczności, albo będzie po nas.

  Ojcowie małych córeczek! Jak tak dalej pójdzie, to wasze córeczki, jak dorosną, będą materacami dla ciapatych! (może to ich k..wa ruszy…)

 17. aaaaaaaaaaa said

  @ADMIN

  ad10…..

  nic bardziej mylnego wyjadą na ciepłe posadki za granicę ..i będą się płodzić poza Polską
  „skoro już nic ma to nie ma co tutaj siedzieć „….

  ..jeszcze wspomnicie moje słowa !

  ….straciliśmy pokolenie wojowników i zostały dosłownie same lemingi …..
  o pojedynczych przypadkach nie ma co pisać bo jak widać nawet Brunon Kwiecień spierdolił robotę …………trzeba być idiotą , aby werbować do tego ludzi z zewnątrz ………..

 18. Stefan Ś. said

  Zgodnie z polskim prawem to co jest (tutaj strzelam – 20 cm pod ziemią) należy do państwa. Opodatkowanie kopalin (to tak jak ja bym siebie opodatkował) to delikatnie – paranoja. Ci co to wymyślają, uchwalają i wdrażają jako prawo – no cóż – nadają się do intensywnego, dożywotniego leczenia psychiatrycznego.

 19. Marek said

  RomanK said
  2015-01-30 (piątek) at 03:21:04

  Komentarz….. po co:-)))) , nie gorzej nie lepiej- jak gdzie indziej…. prosze dla pocieszenia ze i inni maja ten sam problem….ale mowia o nm szczerze:-):
  ==========

  Pogratulować Panu Romkowi gadających autorytetów. Ten gość z klipu jest ohydny, wulgarny ateista i szyderca. Po ch.. go tu Romek promuje?

 20. Marek said

  marek said
  2015-01-30 (piątek) at 16:57:23

  Czasami sobie myślę, że śnię, że to nie dzieje się na jawie, bo to przecież niemożliwe to, co się wyrabia.
  Nie wiem do jakiej granicy można upodlić Polskę i Polaków, by wreszcie się odbili.
  =======

  Panie Marku, proszę sobie obrać innego nicka, jestem tu od kilku lat.

 21. marta15 said

  ad 19
  ale ma jaja czyli tzw odwage glosno powiedziec to co mysli i to co nie jest poli-poprawne.

 22. RomanK said

  Panie Marku..po to, zeby tak porzadni , wierzoncy, pobozni i ulozeni polacy- jak pan…wiedzieli, ze sa jeszcze ludzie na swiecie ,ktorzy mowia- jak jest….prawde.

 23. rafal z said

  marta15 said
  2015-01-30 (piątek) at 18:33:38

  „ma” raczej miał.

 24. Marek said

  RomanK said
  2015-01-30 (piątek) at 20:58:28

  Panie Marku..po to, zeby tak porzadni , wierzoncy, pobozni i ulozeni polacy- jak pan…wiedzieli, ze sa jeszcze ludzie na swiecie ,ktorzy mowia- jak jest….prawde.
  =========

  Tu jest przykład kazań tego śmiecia, którego „Roman wierzoncy” w prawdę stręczy:

  „Romek wierzoncy” uwielbia takie kawałki.

 25. Boydar said

  Ale syf … Niesiołowski to cienki Bolek przy tym rabinie … Pan Roman na pewno się pomylił, to ze zdenerwowania i pośpiechu, na pewno …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: